J Opentr de fa. Keijser Gen.Cronjéstraat146 S. J. de Goede analisten flinke bakkersbediende inwonende dienstboden WAAROM? Somber betoog van Niemöller Taxi? Bel 1.2.3.4.5 1873 1943 gfl v.Empelesi Overheid kocht inderdaad, op ruilbasis, partij inferieur „vriesvlees" m België Kort en Bondig W. F. Kloos RADIO MARCO jongeda me MONSTERWERKSTER MACHINESTIKSTERS HANDWERKSTERS RIJGSTERS LEERLINGEN nette meisfes Electr. Wasmachines TEXTIEL Indische pakken GEERTS CONFECTIEFABRIEK S.I.D.V.A. VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1948 HAARLEMS DAGBLAD „Christelijke wereld staat voor een bankroet' In een zeer somber betoog heeft ds. Mar tin Niemöller gisteravond op de plenaire zitting van de Wereldraad der Kerken te kennen gegeven, dat de Christelijke wereld voor een bankroet staat. „Wij kunnen niet eenvoudig zeggen, dat wij iets nieuws gaan beginnen," zei hij, „wat zou het nieuwe kunnen zijn? De wereld gaat te gronde voor onze ogen. De mensheid verliest haar waar digheid erf zinkt langzaam in de afgrond weg." In doodse stilte luisterde het congres naar Niemöllers pathetische uitroep: „Heer, wat wilt Gü dat wij zullen doen?" Nadat ds. Niemöller betoogd had dat men nog niet tevreden mag zijn met de grote gebeurtenis die de stichting van de Wereld raad der Kerken ongetwijfeld is, omdat overal de atmosfeer van verval zelfs in kerkelijke kringen zich verspreidt, riep hij uit: „Als wij hier vergaderen in een lichaam dat representatief is voor de Chris tenen over de gehele wereld moeten wij het niet doen om een nieuw plan te bedenken. Wij moeten liever zoeken naar Gods heil- plan". Hij voegde eraan toe dat wij ons niet eenvoudig van onze ellende kunnen af wenden en zeggen dat wij opnieuw gaan beginnen. Wij leven in deze wereld en als zij aan de chaos wordt overgeleverd, zul len wij mee ten onder gaan. Het nihilisme heerst en vooralsnog is er geen middel om ons tegen deze dodelijke ziekte te verweren. Reden tot wanhopen. Tenslotte betoogde hij dat de mens ver moeid is van zijn eigen methoden. Allen hebben wij reden te twijfelen aan onze kracht. Allen hebben wij reden tot wan hopen. Juist daarom is het tijd de Christe lijke boodschap uit te dragen in de wereld. Ook Philippe Maury (Zwitserland) zag geen reden tot optimisme. Met nadruk wees hij er op dat de juiste houding die van be rouw en nederigheid zou zijn, omdat de Christenen verzuimd hebben de getuigenis der kerk uit te dragen. Mej. Sarah- Chakko (Brits-Indië) wees er nog eens op hoe moeilijk het is om de mensen in haar land te doen geloven dat het prediken van het Evangelie een onzelf zuchtige daad is en niet een manier om de politieke invloed van het Westers imperia lisme in Azië uit te breiden. Sectievergaderingen. In de vergadering van de eerste sectie (De universele kerk in Gods heilplan) hield Canon Leonard Hodgson (Engeland) een betoog waarin hij te kennen wilde geven dat wanneer men denkt aan de schepping als het proces waarbij God het schepsel tot leven brengt, volgens Zijn wil, men niet dat proces mag onderbreken om op een gegeven moment "een onderzoek tijdens het proces zelf in te stellen. Indien men zulks zou doen, verbreekt men het scheppingsproces en krijgt men een onvol komen beeld. In sectie twee (Het getuigenis der kerk van Gods heilplan) werd erop gewezen dat indien de kerk uitsluitend.een gemeenschap zou zijn van mensen die God volgens een Duitse politie-inspecteur deed greep in de SD-kas Donderdagmorgen stond voor het Bij zondere Gerechtshof te 's-Gravenhage de 43-jarige Duitse inspecteur van politie K. 0. S. terecht om zich te verantwoorden voor een verduistering in de laatste dagen van de oorlog in Nederland gepleegd. De verdachte, die na de capitulatie als krijgsgevangene naar Duitsland terug was gegaan, was in November 1947 door de ge allieerde bezetlingsautoriteiten aan Neder land uitgeleverd. In 1943 was S. in Nederland gekomen, om als beambte bij de „Zahlstelle" van de „Ordnungspolizei" en S.D. in Den Haag te werk te worden gesteld. In de woelige dagen van Mei 1945, vlak voor de capitulatie, maakte hij zich mees ter van de kas van de „Zahlstelle", waarin zich een bedrag van 100.000,bevond alsmede een groot aantal kostbare arti kelen, zoals sieraden en zilveren gebruiks voorwerpen. Op de dag van de capitulatie dook hij onder bij een' Haagse familie, waar hij een actetas met geld en een aantal sieraden mee naar toe nam. Drie dagen later meldde hij zich bij de Nederlandse politie erj werd het door hem verduisterde bedrag en de sieraden aan de P.R.A. over gegeven. Aangenomen werd dat_de sieraden voor een groot deel afkomstig waren van door de S.D. gevangen genomen Nederlanders. De verdachte bekende volmondig het hem ten laste gelegde. Op al de vragen van de president antwooi'dde hij met een duidelijk „jawohl". De procureur-fiscaal noemde het geval van S. niet belangïijk vergeleken bij andere Duitsers, die zich hier te lande wer kelijk aan oorlogsmisdrijven hadden schul dig gemaakt. Hij heeft echter verduistering op grote schaal gepleegd, gebruik makende van de verwarde omstandigheden van Mei 1945. Spreker achtte het zeer afkeurens waardig dat een beroepspolitieambtenaar zich zo aan andermans goederen vergreep, doch achtte het niet bewezen, dat al deze goederen van politieke Nederlandse ge vangenen afkomstig waren. De procureur- generaal eiste een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek. De verdediger merkte in zijn pleidooi op dat het Bijzondere Gerechtshof niet com petent geacht mocht worden vonnis te wijzen in een zaak waarin een Duits onder daan ten nadele van een Duitse overheids- instelling verduistering had gepleegd. Hij verzocht daarom dringend zijn cliënt terug te voeren naar Duitsland opdat daar von nis gewezen kan worden. DAG EN NACHT Amsterdamschc Rijtuig Maatschappij Agenda voor Haarlem VRIJDAG 27 AUGUSTUS. Gem. Concertgebouw: Concei"t,H.O.V., 8 u. Rembrandt: „Can 't help singing", alle leef tijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Tarzan in de gouden stad", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9 u. Luxor: „De zoon van Robin Hood", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9 15 uur. City: „Zanzibar", 14 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur, Spaarne: /Schijndode", 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „State Fair", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 28 AUGUSTUS. Gem. Concertgebouw: „Het vierde beest", 8 uur. Stadsschouwburg: „Fluffy neemt de leiding", 8 uur. Bioscopen: Middag- en avond voorstellingen. STAD bepaalde ritus dienen, zij geen invloed meer naar buiten kan uitoefenen. Techniek en religie. In de derde sectie hield de Franse do minee E. Lauriol een rede over de invloed van de techniek op de religie, die hij aller minst gunstig achtte, omdat de morele ont wikkeling geen gelijke tred heeft kunnen houden met die der techniek. Hij zei van mening te zijn dat de verhouding van goed en kwaad bij een nieuwe technische vinding vier-vijfde kwaad en één-vijfde goed is en stelde het vliegtuig als voorbeeld van deze bewering, door zich af te vragen: „Hoeveel mensen worden er door een vliegtuig gered en hoeveel vernietigd?" De kerk moet de wereld haar ziel teruggeven, meende hij. Geen „gerechtvaardigde oorlog" meer In de vierde sectie (De kerk en de inter nationale wanorde) deed prof. Hromadka (Ts'jecho-Slowakije) een beroep op het Westen om wat meer zelfcritiek te ontwik kelen. Het bedreigt zichzelf door aan te nemen dat het een monopolie der vrijheid bezit. Of noemt het Westen vrijheid een toestand waarbij men zelf een zekere mate van materiële welstand bezit, terwijl an deren die niet bezitten? Hij vertelde van een recent bezoek aan Rusland wffar h'ij verbaasd had gestaan over de mate van werkelijke culturele vrij heid die vooral de jeugd bezat. Men kwam tenslotte met algemene stem men tot de conclusie dat gezien de ver schrikkelijke wapens die er op het ogenblik bestaan, van een „gerechtvaardigde oorlog" geen sprake meer kan zijn. Het is onmoge lijk voor een Christen thans aan een oorlog deel te nemen. Komt U ook onze Jubileum-étalage zien? Tuinbouwbedrijf De 9 Muzen De oogsttijd stelt de landbouwer voor moeilijk heden. Op tijd moest alles binnen. Maar niet altijd werkt riet weer mee, dikwijls belemmert de regen het regelmatig afwerken van het programma. Ook deze zomer wordt dit onder vonden. Hooi kan niet op de berg getast worden als het nat is; graan moet winaaroog zijn voor het naar de schuur gaat. 7.o komt het voor dat het geoogste langer op het land moet staan om Ie drogen dan in het tijdschema van de land bouwer past. Dat brengt hem dan nieuwe zor gen, want vaak moet het land weer dadelijk geploegd worden om opnieuw zaad te ont vangen. - Het is in oogsttijd voor menig stede ling een genot het oogsten gade te slaan. Ook in de Haarlemmermeer heerst nu veel drukte. Hierboven een luchtfoto van deze polder. „Noodtransactie om de bonnen te kunnen honoreren" Belgen krijgen er vers vlees voor terug Vleesimporteurs, verenigd in de „onder vakgroep import van vlees, spek en onge- smolten dierlijke vetten", geven de slagers, die klagen over het kleine vleesrantsoen en de kwaliteit van geïmporteerd vlees uit België, gelijk. De kwaliteit daarvan deugt niet, zo zeggen zij" De importeurs krijgen nul op het request bij hun pogen weer ingeschakeld te worden bij de aankoop van buitenlands vlees op het motief, dat de internationale situatie op vleesgebied zulks onmogelijk maakt. Speciaal hebben de importeurs hét voor zien op de „noodaankoop" van bevroren Argentijns vlees in België, in ruil voor export van vers vlees in,-het najaar. „Niet eetbaar" De ondervakgroep betwijfelt de vak kennis van de bij de aankoop betrokken geweest zijnde „ambtenaren en grossiers". Een deel van het vlees bleek bij aankomst in ons land voor consumptie ongeschikt te zijn, aldus de vakgroep, hoewel het, van wege het bedrijfschap voor vee en vlees, in België gekeurd was. De importeurs wijzen iedere blaam over dit vlees aan hun adres van de hand. Zij zijn nergens in gekend en naar hun mening wijkt de kwaliteit van -het door de overheid geïmporteerde goed ver af van de kwaliteit, die zij voor de oorlog plachten in te voeren. Tegenspraak der overheid Bij de overheid is men het met de be weringen van de vleesimporteurs niet eens. Inderdaad wordt centraal geïmporteerd, mede omdat de regeringen van exporteren de landen de handel zelf in de hand hou den. De Nederlandse overheid roept echter zo veel mogelijk de hulp van de handel in. Aankoop van een belangrijk kwantum be vroren vlees voor de komende winter in Argentinië is met advies en hulp van een expert uit de kringen der vleesimporteürs geschied. Door tussenkomst der importeurs verden deze zomer nog enkele partijen bevroren vlees in Brazilië en Uruguay ge kocht. Het bedrijfschap voor vee en vlees heeft zelf geen vlees in Amerika gekocht.; wèl heeft het ruiltransacties met België tot stand gebracht, toén het plotseling weg vallen van de aanvoer op de Nederlandse markt niet door aankopen in Zuid-Amerika konden worden gedekt. „Best te eten" Bij deze ruiltransactie heeft het bedrijf schap gebruik gemaakt van het aanbod van Kristalsuiker twee cent per kilogram duurder De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft goedgekeurd, dat de maximumprijs voor kristalsuiker voor de consumenten met ingang van Zaterdag 28 Augustus met twee cent per kg wordt verhoogd. De prijs bedraagt dan 58 cent per kg. Flamingo's—Free Foresters De cricketwedsti'ijd Flamingo'sFree Foresters, welke Donderdag in Enschedé is voortgezet, is in een draw geëindigd. Op de eerste dag hadden de Nederlanders 144 runs gescoord. De Engelsen maakten in hun eerste innings 55 ï-uns. Daarna brachten de Fla mingo's het tot 176 runs. De Engelsen had den dus een achterstand van 265 runs, Zij scoorden 160 runs voor het verlies van zés wickets, waarna de tijd verstreken was. Sprintwedstrijden om liet wereldkampioenschap Vrijdagmorgen zijn in het Olympisch Sta dion te Amsterdam de voorritten van het sprintnummer om het wereldkampioenschap gehouden. Bij de amateurs won Hijzelendoorn zijn serie voor Tramutoli (Uruquay) en Perona ("Italië) Bontekoe werd eerste in de vijftiende serie, waarin de Hongaar Gsikos tweede werd. Van hen. die zich in de vol gende serie geplaatst hebben, noemen wij Harris. Ghella. Faye en Schandorff. Derksen en Scherens waren niet in staat aan het sprintnummer voor de beroepsren ners deel te nemen. Van Vliet en Bijster hebben hun serie gewonnen, resp van de Austx-aliër Selvy en de Italiaan Astolfi. De Haarlemmer reed een uitstekende rit. In de laatste bocht had hij de kop, maar de Italiaan kwam tenslotte nog fel opzetten, echter zon der succes. een importeur, niet van uitsluitend gros siers. Verschillende partijen vlees, die wer den aangeboden en zelfs aangevoerd, zijn geweigerd, omdat het vlees niet aan rede lijke eisen voldeed. De dwangpositie, ont staan door de honoreringsplicht van reeds aangewezen bonnen, dwong in enkele ge vallen het accepteren van een quantum vlees van mindere kwaliteit. Dit had dus niets met vakkennis uit te staan. Het vlees werd in België door slagers gekeurd. Amb tenaren van het bedrijfschap waren hier niet aanwezig. Klachten over dit vlees be troffen vooral een teveel aan vet aan dit vlees, waardoor het minder gewild is. Maar, cMdllUll Uil O zo zegt men van officiële zi.ide, als men beweert, dat kwaliteit en conditie het vlees I echter wedeiom motorschade op. De ongeschikt voor consumptie maakte, dan is die bewering beslist onjuist. Zuidpool-perikelen Het Chileense ministerie van Buiten landse Zaken heeft heden bekend gemaakt, dat Chili een Amerikaans voorstel heeft verworpen tot het onder internationaal beheer stellen van het Zuidpoolgebied, waarvan Engeland, Chili en Argentinië elkaar gedeelten betwisten. Een functio naris van het Amei'ikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken overhandigde het voorstel aan de Chileense regering. Vol gens in Santiago ontvangen berichten uit Washington heeft het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken de kwestie van het Zuidpoolgebied met andere be langhebbende regeringen besproken. De Chileense regering zou thans een nieuw Amerikaans plan bestuderen. Terrorisme op Malakka Tei-roristen hebben een overval gepleegd op een rubberplantage in de staat Johore op Malakka; zij doodden een employé en wondden vijf anderen, waaronder een meisje. Ook twee politiemannen, belast met de bewaking, liepen wonden op. Vóór hun vertrek stichtten de rebellen, ongeveer vijftig man, brand op de onderneming, ten gevolge waarvan 5000 pond rubber in vlammen opging/Bovendien namen zij een aanzienlijke hoeveelheid munitie met zich mee. De politie van Singapore deelt mede, dat gedurende de maand Juni in het federa tieve gebied van Malakka 51 pei-sonen ver moord zijn. In Mei bedroeg dit aantal 18. (United- Press) „Suunan" is binnen Het Zweedse stoomschip „Sunnan", dat eergisteren op de Noordzee door de storm in moeilijkheden raakte, is op eigen kracht van het lichtschip Goeree naar het loodsen- station bij Steenbank gevaren. Daar trad „Sun nan" is nu door de Belgische sleepboot „Adrien Letzer" van het loodsen-station bij Steenbank opgesleept naar Antwerpen. Fotokunst. De traditie getrouw wordt land een internationale tentoonstel ling van fotokunst gehouden in ..Arti et Amicitiae" te Amsterdam, van 18 September tot en met 3 October. Gekozen. In de dezer dagen gehouden bestuursvergadering van het Nederlands- Pen-Centrum zijn tot nieuwe leden gekozen: mevrouw Hella S. Haasse „Del Camoo" (J. Schonfeld Wichers), Michel van der Plas. R. Flaes, gezant te Warschau, Max Nord en S. Carmiggelt. „Moeder des lands" film van de maand. Het bestuur van de Nederlandse Filmclub heeft voor September het praedicaat ..Film van de maand" verleend aan de film „Moeder des lands" van A. Koolhaas. Deze film wordt uitgebracht door Polygoon-Profilti en gaat in première op 27 Augustus als voorfilm in een zestigtal theaters. Filmfestival. Dezer dagen is het film festival te Venetië begonnen. Aan dit festi val nemen twaalf landen deel met in totaal 40 films De grootste concurrenten zijn: En geland. Italië. Frankrijk en Amerika. Op het programma staan onder andere werken van: Laurence Olivier. Luchino Visconti. Walt Disney. Jean Cocteau en Yves Allegret. On der de bezoekers aan het festival werden on der meer opgemerkt: Jean Cocteau, Sarah Churchill, Lili Pons, Orson Welles en Alexander Korda. De zorgzame overheid. De uitgever J. N. Voorhoeve te 's-Gravenhage stuurde een kist met deeltjes uit de serie „Brandende kaarsen" naar Indië. De kist is bij de uit gever teruggekomen met de mededeling „we gens gevaar mogen geen brandbare kaarsen worden verzonden". (Nieuwsblad voor de Boekhandel). Amsterdamse Beurs Koninklijke Olie. Unilever Philips A.K.U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkei's Patent Scheepvaart-Unie HolI.-Amerika Lijn Deli Maatschappij H.V.A A'dam Rubber Ned. Handel Mij N.-I. Handelsbank Billiton Mij II Slotkoers Openings gisteren koersen 348 349% 295 295% 253 252% 164 183% 335 336 128V2 1821/2 184% 19514 156% 157kf 254 255 168% 169% 169% 123H 395 BINNENLAND Een paard in Bergen (Limburg) werd door een zwerm bijen zo gestoken, dat het aan de gevolgen bezweek. Het was gisteren drie jaar geleden, dat de Niwin werd opgericht. Te Utrecht werd een herdenkingsbijeenkomst gehouden, die door Prins Bernhard werd gepresideerd. Met het oog op het naderend wintersei zoen en het percentsgewijze grote aantal on gevallen ten gevolge van slechte verlichting bij duisternis, heeft de KN.A.C. bij de auto riteiten aangedrongen op ruimere electrici- teitstoewijzing ten behoeve van de openbare verlichting. Zo mogelijk wordt opheffing van de beperking verzocht. HAARLEM EN OMGEVING Donderdagmiddag verrichtte een negen tien-jarige schilder op een ladder schilders werkzaamheden op een dak van een woning aan het Rozenhagenplein te Haarlem. De ladder schoof weg en de schilder viel. Hij liep een lichte hersenschudding en wonden aan het hoofd op. Per ziekenauto is hij naar het ziekenhuis Joannes de Deo overgebracht. Een twee-jarige jongen trok Donderdag in een huis aan de Bantamstraat een pan met kokende melk van het gasstel. Het ge volg was. dat de melk over zijn lichaam kwam. Met brandwonden tot in de tweede graad aan het onderlijf is de jongen naar de Deo vervoerd. Op de Planetenlaah' nabtf de Ambacht straat reed een twee-en-twintig jarige schil der met zijn fiets een hond over. Hij viel en liep wonden op aan zijn hoofd. Na ter plaatse verbonden te zijn. is de schilder naar zijn woning aan èc Rijksstraatweg overgebracht. Zondagavond zal in de Immanuëlkerk de Nederlands Hervormde Gemeente van Haarlem-Noord een gedenkdienst hou den onder de titel „Rondom Oranje". Dr. H. van der Loos zal spreken en mede werking verleent het mannenkwartet „Or pheus". Kapelaan Wentholt uit Overveen, die dezer dagen naar Rotterdam vertrekt, heeft Donderdagavond in gebouw „Domi" afscheid van de pai-ochie Overveen genomen. Daarbij hebben o.a. het woord gevoerd pastoor Van Galen, de heren Feye. namens de Katholieke Actie, Van der Laarschot, namens de Katho lieke Beweging van Overveen, Van Rees na mens de mannencongregatie en Van Well, namens het Genootschap Stille Omgang. Uit naam van alle parochianen overhandigde de jeugdige Henk Drayer een geschenk. Door het Gemeente-Archief van Haarlem zijn aangekocht naar aanleiding van de tentoonstelling „Rondom de Doelen" in de kunstzalen Frans Heerkens Thijssen de navolgende werken: „Hille Babbe" van Poppe Damave, „Op 't Plein" van Julia Giesberts. De Ned. Chr. Vrouwenbond te Bloe- mendaal geeft Vrijdag 3 September een Oranje-avond ter gelegenheid van het jubi leum der Koningin, in het Jeugdhuis. Ds. B. E. J. Bik uit Amsterdam zal Don- derdavond 2 September in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat te Haarlem een tijdrede houden over het onderwerp: „Ninevé-Neder- land". In de jaarvergadering van de N.V. Cul tuur Maatschappij „Pagottan" BJoemendaal is uitstel verleend voor de indiening der jaarstukken over 1947, wegens het feit, dat de verbinding met de onderneming Pa gottan nog steeds niet is hersteld. De heer L. Kuiper, aan de beurt van aftreding zijnde, is bij acclamatie tot commissaris herkozen. De Stadsevangelisatie te Haarlem houdt Zaterdagavond 28 Augustus de laatste open lucht samenkomst in Thorbeckestraat bij de Harmenjansweg. Medewerking verleent het Chr. Muziekcorps Asef. Spreker is de heer J. F. Snoeks. Spreekt Zondag in gebouw Stads Evangelisatie. V.m. 10: Wijdingsdienst. On derwerp: 50 jaar. Nam. 7.30: Huwelijksinzegening. BENT U GEEN BAAS OUER UW RADIO NASSAULAAN 4, HAARLEM femf hew i/oor 04 GEDIPL. COSTUMIèRE Alleen voor 1ste klas fii-ma's gewerkt hebbende, kan nog werk aannemen. Liefst in het betere genre, evt. ook veran- derwerk. Brieven no. 1538. Te koop aangeboden: HUIS Voldersgracht 31. Leeg te aanvaarden. Te bevragen bij Fijnwasserij Haak. Mr. Cor- nelisstr. 33, 's morg. v. 9-10 u. Gevr. in gezin m. baby en 2 schoolg. kinderen ervaren HULP i. d. HUISHOUDING ter assistentie der huisvr. v. g. g. v., hulp werkster aanw. Florastr. 13, bij Diaconessen- huis. Tel. 19953. Bij de N.V. Chemische In dustrie RIDS te Haarlem is plaats voor enige aankomen de, mannelijke Uitv. soil, persoonlijk of schriftelijk. Afd. Pers. zaken, Zijlweg 103-105. Enige flinke jongens tot 20 j. voor soldeer-, frais- en foi'ceerwerk, hoog loon. J. Seijffert, Loodindustrie, Oude Weg 121. Weg. vertrek TE KOOP: blank eiken opklapbed met bovenbouw boekenkast, orig. Auping matras en z. g. a. n. bedstel. eiken dressoir en theekast, en goedwerkende stofzuiger. Geen opkopers. Uit. prijs f 550. Br. no. 1544 Op Zaterdag 28 Augustus Lorentzplein 25 een filiaal in de Stomen en verven Persen la minute Speciale afdeling voor boorden en overhemden. DANSINSTITUUT vraagt leeftijd 21 jaar als assistente bij de less Eigenhandig geschreven brieven onder no. 1543. DAMESMANTELBEDRIJF ECOBé vraagt voor haar nieuwe afdeling en N.V. Wasserij e Blekersvaartweg 3 plaats voor Chemische Wasserij PEEPERKORN. Heemstede, heeft in al haar afdelingen vanaf 14 jaar Ook gehuwde vrouwen komen ln aanmerking. Terstond gevraagd CASPERS BAKKERIJ, Kamperstraat 24, Haarlem. Flinke MEISJES en VROUWEN gevraagd voor alle afdelingen. Reisgeld vrij. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17. Santpoort-Stalion. PROVINCIAAL ZIEKENHUIS NABIJ SANTPOORT Aan bovengenoemd Ziekenhuis kunnen enige worden geplaatst voor huishoudelijk werk in het Zusterhuis. Bruto loon voor 21-jarigen en ouder 117.— per maand. Schriftelijke sollicitaties onder ietter D in te dienen bij de Eerste-Geneesheer-Directeur- Op aanvrage zijn gegevens betreffende arbeidsvoorwaarden verkrijgbaar. Gevraagd voor directe indiensttreding een NET WERKMEISJE boven 18 jaar, van goede getuigen voorzien. Aanmelden tussen 9 en 4 uur bij de administratie Café-Rest. GEBR. BR1NKMANN, Grote Markt. ZIJLSTRAAT 11-15 KRUISSTRAAT 27-29 Een greep uit onze electr. artikelen: 1- en 2-p. electr. comforen met bijpassende pannen. Electr. strijkijzers orig. Siemens, electr. melkkokers en ketels, dompelaars, enz. Vele artikelen ook in 110 Volt leverbaar. Wederom voldoende montage-materiaal voorradig, zoals: schakelaars, stopcontacten, fittingen, snoer enz. Gloeilampen, kappen, kronen en andere verlichtlngs- armaturen. In RADIO-MATERIAAL ruime keuie GASCOMFOREN in 1- en 2-pits met bijpassend onderblad. GASSLANG. Industrie-coniforen uit voorraad leverbaar. Gas-bakovens, direct op het gas aan te sluiten. Emaille en aluminium pannen en schalen ln diverse maten. Grof en fijn staalwol. Medicijnkastjes in diverse maten. Kachels, kolenfornuizen, pijpen, ellebogen, micaplaatjes. Onze SPORT-afdeling Voetballen en voetbalschoenen - Hockey- en korfbal schoenen - Wielren- en boksschoencn - Tennisschoenen Schaatsen, schaatsschoenen en rolschaatsen Overschoenen, gummilaarzen en klompschocnen Bagagelassen, rugzakken, stuurtassen Sportpetjes, badtassen, badmutsen, strandballen. Verschillende maten GUMMIBALLEN Broodmandjes, hengselmandjes, stofdoekmandjes, hondenmanden, wasmanden en alle andere soor ten manden, ook ijzeren manden. Gegalvanis. gieters, emmers en teiltjes IJZERWAREN en gereedsch. Asphaltpapier en dakleer. Draadnagels en puntdraad. Verf, ladders en trappen. WIJ MAKEN NOG STEEDS SLEUTELS Grote sortering: Onderjurken alle maten, ook in donker blauw en zwart. Reclame aanbieding: Onderjurken gr. maat met ronde hals 4 p. f 3.65. Directoires tricot 3 p. f 1.46. Sterke Sokken 2 p f 1.13. Gi'ote sortering Inter lock Hergn- en Jongens-on dergoed. BROKX Goederenhandel 58 Hogervvoerdstraat 58 (Gesloten huis) De gehele dag geopend. Herencostuums, Meubilair, Vloerkleden, Naaimachines, Schrijfmachines, enz. Koopt Tel. 14672 JULIAN APARK 14 Haarlem-Noord. Overal te ontbieden. Waarom zullen wij annonceren, dat: onze sociale verzorging zo goed is, men bij ons behoorlijk verdienen kan, enz. Wij hebben geen verloop van personeel in onze ateliers en dat spreekt voor zichzelf! Wij hebben plaatsen vacant voor de volgende functies JAPONNEN- EN BLOUSESNAAISTERS (volslagen en aankomend) MONSTERNAAISTERS KURBELBORDUURSTERS PLATSTEEKBORDUURSTERS AANKOMENDE KNIPSTERS voor Japonnen, Blouses en Lingerie Meldl U spoedig: WARMOESSTRAAT 11 3 - AMSTERDAM Dagelijks van 9-5 uur ("s Zaterdags van 9-11 uur)

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3