Haarlemse recherche helderde inbraken op ^UJee^\ ~Jc Ja. Jo VkncenJ 'OUiruAl Kort en Bondig BOEKHOUDEN Kramer's Engels woordenboek Georgette Hagedoorn Kervezee Winkel Wonlngruil KAMERS GEZOCHT Hazevoet verrassend Groentjes WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1948 HAARLEMS DAGBLAD Prinses Margaretha van Denemarken en Prins Georges van Griekenland tijdens hun bezoek aan de drukkerij van Joh. Enschedé en Zonen. De vorstelijke gasten onderhielden zich met een Deens meisje, werkzaam op de conlröle-afdeling van de bankbiljettendrukkerij. Rechts de heer B. F. Enschedé, die de gasten rondleidde. 'Vorstelijk bezoek bij Enschedé Prins George van Griekenland, Prins Axel en Prinses Margaretha van Denemar ken en hun gemengd Deens-Nederlands ge volg hebben gistermiddag een bezoek ge bracht aan de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V. aan het Klokhuis plein. De bezoekers werden ontvangen en rondgeleid door de heren B. F. Enschedé, A. D. Huysman en jhr. mr, B. W. F. van Riemsdijk. Hun belangstelling ging vooral uit naar de bankbiljetten- en postzegel drukkerij en de postzegels die daar ge drukt worden ter gelegenheid van de troonswisseling hadden hun speciale in teresse. De feestverlichting in Haarlem Naar het gemeentebestuur mededeelt, is de zeer geslaagde feestverlichting van de Nieuwe Gracht en die, welke is aange bracht bij de Wilhelminaboom en de Juli- anaboom. door een aantal hier gevestigde industriëlen en handelsfirma's aan het ge meentebestuur aangeboden. Bij voorko mende gelegenheid zal de gemeente daar over dus weer de beschikking hebben. Het gemeentebestuur heeft dit geschenk volgaarne aanvaard en de schenkers zijn welgemeende dank betuigd voor deze tref fende uiting van burgerzin en samenwer king. Nu de aufobus de tram gaat vervangen Nadere bijzonderheden De N.Z.H. werkt krachtig aan de voor bereidingen om op 1 November de trgpilijn Haarlem-Heemstede door autobussen te vervangen. Met zekerheid is te zeggen dat de omschakeling inderdaad op die dag zal worden uitgevoerd. Er zijn voldoende bus sen en er is ook voldoende personeel om die te bezetten. Zoals men weet is een deel van het personeel dat thans op de tram werkt opgeleid voor de autobussen. Van de directie vernamen wij dat al het vervoers- personeel in dienst zal blijven. Ontslag of wachtgeld is niet nodig. Ook al het weg- personeel blijft voorlopig nog volledig in dienst, er is de eerste tijd volop werk. De rails moeten worden opgebroken. De vervanging van de tramlijn Haarlem- Leiden zal, zoals de plannen thans zijn, op 2 Januari 1949 ingaan. Op Nieuwjaarsdag wordt dan vóór het laatst door de tram ge reden. Het autobussennet der N.Z.H. heeft zo vernamen wij nog van de directiein de afgelopen feestdagen een krachtproef uitstekend doorstaan. Er zijn van het sta tion Haarlem af zeer veel reizigers ver voerd, maar alles ging geregeld en de pas sagiers hebben niet lang rnoeten wachten. De bussen reden 's nachts later dan in de dienstregelingen was aangegeven. Ook de tram Haarlem-Leiden reed in de feestweek met latere diensten. De tram Zandvoort-Haarlem-Amsterdam vervoerde veel feestgangers naar en van Amsterdam. Vooral Maandag was het-over- stelpend druk. Er reden niet alleen extra jdiensten, maar er waren op de lijn ook nog autobussen ingelegd. Feest in het Pijlslaankwartier De feestelijkheden in het Pijlslaankwar- [tier zijn Maandag besloten. Een ge- costumeerde voetbalwedstrijd op het sport terrein aan de Van Oosten de Bruynstraat stond voor de middaguren op het pro gramma. Een moeder liep met een kinderr wagen rond en had nog gelegenheid een aanval op te zetten met een voddenkoop man. liet in grote getale opgekomen publiek vermaakte zich bijzonder. Des avonds was er weer feest. Er werd gedanst, waarbij de organisatoren voor enige attrac ties hadden gezorgd en er werden spelletjes gedaan, waarvoor grote belangstelling be stond. Met voldoening kan de vereniging op de viering terugzien. Voorstelling gaat niet door De voorstelling in de Stadsschouwburg, waai-bij Georgette Hagedoorn en Pierre Verdonclc een kroningsprogramma zouden afwerken, gaat hedenavond niet door. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 7 September 1948 ONDERTROUWD: 4 Sept., A. Speelman en S. E. M. Baumann; 7 Sept., J. van der Borgh ên J. Scheerhoorn, GEHUWD: 7 Sept., D. J. Verpoorte en M. Niquet; A. Balm en M. H. E. A. van Schie; J. W. H. Jordan en W. J. Burger. BEVALLEN van een zoon: 4 Sept., M. C. H. Ruijgrok—van der Putten; J. Kroezen— Blok; A. F. van Deursen—van Kesteren; 5 Sept, A. van DuinMooij; J. de VosLams- ma; W. M. JurgensMeiier; 6 Sept. H. J. Jansenvan Dijk; J. G.' DriessenBeetz; 7 Sept., G. K. I. HornOstendorf. BEVALLEN van een dochter: 4 Sept., J. M. Rijs—Oudendijk; A. E. de Rooij—Struick du Moulin; G. A. Cohenvan der Pijl; A. S. Dullervan den Broeck; 5 Sept., J. Bos- schieterHooglugt; P. RoosKeur; G. A. BoelhouwerWestenberg: P. J. H. van Eg- mondde Koning; M. M. J. Kolfschoten Pezy; 6 Sept., J. A. Zoutman—Taling; C. H.' ZegwaartPiek; W. J. Huis in 't Veld Stam; J. Derrde Klerk; 7 Sept., A. de Jong —Kruidhof; A. P. Kuijpers—Herben; C. J. van den Eijkhofde Raadt. OVERLEDEN: 3 Sept., J. E. Thuis—van der Goes, 31 j., N. Kerksplein; F. Boer, 63 j., Kamperlaan; 4 Sept., E. F. van Munster— Meeues, 77 j., Ged. Schalkburgergracht; M. M. Roos—Gersthagen, 84 j„ Jansstraat; 5 Sept., N. Kuipers, 54 j., Wouwermanstraat; E. C. M. Heeremans, 10 d., 1ste Hooger- woerddw.straat; 6 Sept., A. J. Kruse, 59 j., Vosmaerstraat; M. Stoltevan Westerhovën, 86 j., B. Huetstraat. Voor een BABY-UITZET naar.. De Haarlemse recherche heeft door de aanhouding van twee Amsterdammers klaarheid gebracht in enige inbraken, welke in de loop van dit jaar in Haarlem zijn gepleegd. De aangehoudenen hebben ook bekend, dat zy in Amsterdam en Pa- terswolde hebben ingebroken. Vorige week, des morgens om half vijf za gen twee rechercheurs op het Prinsen Bol werk twee mannen lopen. Dezen begaven zich in de richting van het Kennemerplein en vervolgens naar het Patrimoniumkwar tier. De rechercheurs volgden het tweetal, doch onverwacht was één van hen verdwe nen. Zij besloten de ander, de zeven en twin tig jarige draaier J, H. S., die in de President Steynstraat liep, aan te houden en aangezien deze geen geloofwaardige verklaring kon ge ven, waarom hij zich zo vroeg in Haarlem bevond, werd hij naar het bureau van politie overgebracht. Hij had rpeegedeekl des nachts een Haarlems meisje naar huis te hebben ge bracht. Waar zij woonde wist hij niet en wie de vriend was waarmee hij gewandeld had, wist hij evenmin te vertellen. In de loop van de morgen kwamen bij de politie berichten in van inbraken in de Paul Krugerstraat en in de Wethouder Rooden- burgstraat. Natuurlijk werd verband gezocht tussen de aanhouding van de man en de in braken. Deze bekende na enige tijd, dat hij zich daaraan schuldig had gemaakt. De naarrt van zijn mededader gaf hij niet op. De recherche stond thans voor de taak ook de andere persoon op te sporen. In Amster dam werd gezocht, echter aanvankelijk zon der succes. Later bleek, dat er voor de aange houden man een oproep was, om als getuige te verschijnen in een zaak van een aanrij ding voor de kantonrechter te Amsterdam. De recherche stelde een onderzoek in. wie de verdachte in deze was en het bleek haar. dat zij te doen had met de gezochte, de twee en dertig jarige D. T. In Amsterdam is T. aan gehouden. Het tweetal heeft bekend, dat zij zich aan verscheidene inbraken hadden schuldig ge maakt. T. was in Januari j.l. uit de Rijks werkinrichting in Veenhuizer\ ontsnapt en in Amsterdam had hij kennis gemaakt met S. Beiden zijn verscheidene keren in Haarlem geweest. Acht inbraken hebben zij bekend, o.a. in Januari in een sigarenwinkel aan de Neptunusstraat, waar tien tot twaalf duizènd sigaretten zijn gestolen, in kruidenierswin kels aan het- Schoterbosplein, Schrevelius- straat en de Middenweg, waarbij steeds hoe veelheden distributiebonnen, levensmiddelen en geldsbedragen zijn gestolen en in een sla gerij aan de Schreveliusstraat. In Amsterdam hebben zij ingebroken in een kruidenierswinkel en in Paterswolde in een garage. Nagegaan zal worden of de Am sterdammers zich ook aan andere inbraken hebben schuldig gemaakt. Diefstal van een koffer De Haarlemse recherche heeft een zeven en veertigjarige vrouw aangehouden, die in het bezit was van een koffer, inhoudende huishoudelijke voorwerpen. Zij verklaarde die in een stadsautobus gevonden te hebben en dat aan een chef van de NZHVM te heb ben meegedeeld. Deze zou gezegd hebben de koffer mee naar huis te nemen en dan af te wachten tot de verliezer zich zou melden. Bij de vervoersmaatschappij was hiervan niets bekend en bij de politie was geen mededeling van het vinden binnengekomen. Wel had een dame aangifte gedaan van de vermissing. Later bekende de aangehoudene de diefstal. In de koffer zat ook een fototoe stel, dat zij verkocht heeft. Jenever verduisterd Een drie en veertigjarige chauffeur uit Schiedam is aangehouden, verdacht van ver duistering van twaalf liter jenever, ten na dele van een Schiedams expeditiebedrijf. De jenever had hij voor f 8.50 per liter aan een Haarlemse kastelein verkocht. Een bedrag van f 102 is in beslag genomen. VÓÓR DE BABy Anegang 46, Haarlem Agenda voor Haarlem Palace: „Op stap naar RIO", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 8.15 uur. Luxor: „De kampioen melkboer", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Miranda", 18 j., 2, 7 en 9.15 uur. ,De kleine prinses", alle leeft. 10.30 en 4.15 uur. Spaarne: „De ontembare hengst", 14 j„ 2.30, 1 en 9.15 uur. Frans Hals: „Drie handige jon gens", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Een onvergankelijke melodie", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 9 SEPTEMBER Grote Kerk: Orgelconcert, 3 uur; nationaal concert ten bate van Putten. 8 uur. Stads schouwburg: „Waar is menn dochter?". 8 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Heemsteedse raad bijeen ter gelegenheid der troonwisseling De leden van de Heemsteedse gemeente raad waren Dinsdagmiddag bijeen geroe pen voor het aanhoren van de proclamatie van Koningin Juliana. Vervolgens bracht burgemeester jhr. J. P. W. van Doorn dank aan de gemeenteraad en burgerij, die het mogelijk hebben gemaakt, ter ere van de verjaardag en van het regeringsjubileum van Koningin Wilhelmina, feest te vieren. De bewoners hebben uiting gegeven van hun gevoelens van aanhankelijkheid en trouw aan haar. Zij zal niet vergeten wor den' en in ieders herinnering blijven voort leven als een vorstin, die met wijsheid, kracht en beginselvastheid regeerde. Met welk een vreugde en liefde is de nieuwe Koningin bij het volk ontvangen. Dat geeft vertrouwen voor de toekomst. Het geschiedde op zo'n bijzondere wijze, omdat zij een lid is van het Huis van Oranje. Spreker bracht in herinnering de betekenis van het optreden van de leden van het Oranjehuis, die gewerkt hebben voor het welzijn van het Nederlandse volk. Koningin Juliana heeft door haar werk zaamheden in het Rode Kruis, Crisiscomité en commissie voor Bijzondere Noden reeds blijken gegeven van haar meeleven met de noden der bevolking. Haar persoonlijkheid geeft reden tot vertrouwen. De vergadering besloot een adres van hulde naar Koningin Juliana te zenden. Nadat een driewerf „lang leve de Ko ningin" was uitgebracht, zeide het oudste raadslid, jhr. A. v. d. Poll, dat de burge meester op de juiste wijze de gevoelens van de leden vertolkt had. Allen zullen getrof fen zijn door de rede, welke Koningin Juliana in de Nieuwe Kerk uitgesproken heeft. Daaruit zullen allen begrepen heb ben, dat de beste waarborg, om haar ver heven taak te vervullen, is de eendracht te bevorderen, waar dat mogelijk is. Spre ker wenste, dat zij daarin zal slagen. Nog 3000 jubileumspeldjes wachten op een koper De Haarlemmers hebben in de afgelo pen maanden niet minder dan 35.000 jubi leumspeldjes, ten bate van het Nationaal Huldeblijk, gekocht. De vraag was zo groot, dat af en toe moest meegedeeld worden, dat er geen speldjes meer voor radig waren. Er zijn weer 3000 speldjes aangekomen en te koop op het Hoofdpost kantoor, Kunsthandel Leffelaar en de Nutsspaarbank. Trekking loterij Haarlems Bloei Notaris D. M. Klijzing, onder wiens lei ding Dinsdagmiddag de trekking geschied de van de loterij ten .bate van de Stichting Haarlems Bloei deelde vooraf mee, dat alle veertigduizend loten verkocht waren. Velen waren bij de trekking in hótel „De Leeuwerik" tegenwoordig. Er werd voor het eerst in Haarlem volgens een nieuw systeem gewerkt, waarvoor de minister van Financiën zijn toestemming had ver leend. Er was geen bus met veertigduizend nummers, maar op tafel stonden twee bus sen. Uit de eerste bus werd een papiertje genomen met drie cijfers en uit de tweede één met twee cijfers. De vijf cijfers werden echter elkaar geplaatst. Dan werd uit een andere bus een nummer getrokken, dat overeen kwam met het prijsnummer. Het aantal papiertjes was daardoor beperkt tot 400 voor de eerste bus (van 000 tot en met 399) en tot 100 (van 00 tot ei) met 99) voor de andere. Hadden de dames een num mer getrokken, dan ging het weer in de bus. Indien vijf nullen getrokken zouden zijn, dan zou dit nummer 40.000 geworden zijn, Ook was 't mogelijk, dat tweemaal hetzelfde nummer samengesteld zou worden. In dit geval werd de tweede trekking vervallen verklaard. Het nieuwe systeem werkte vlot, maar de belangstellenden in de zaai waren niet in de gelegenheid de*nummers te noteren. Het eerste kwam de 391e prijs uit de bus. Het duurde enige tijd, alvorens de eerste van de twaalf hoofdprijzen (de haard) getrokken werd. De uitslag vpn de twaalf prijzen waren: slaapkamer-ameuble ment 125Ó, huiskamer-ameublement 25.471, slaapkamer-ameublement 1892, radiotoestel (groot) 2998, eetservies 401, haard 10641, eetservies 19856, keukenuitzet 14159, radio toestel (klein) 21148, stofzuiger 2478, he renrijwiel 9412, damesrijwiel 25514. MDE GROTE KERK Doe/o. q-SEPr.j&uuh (A* KAA#T£IV BIS ALPHENMR 0£ A£FICH££> FSSSTVEK. 3AN V. GOY£HSTfWrrM££ei S/fcg (Adv.) De heer C. S. Th. van Gink, directeur van de Stichting Haarlems Bloei noteerde, dat de eerste prijs gevallen was op nummer 1250. Grootse bloemenhulde aan onze jonge vorstin Als een gigantische rups trok Dinsdag middag een bijna 2 k.m. lange stoet van met bloemen getooide auto's door de dicht- bezette straten van de hoofdstad. Tiendui zenden sloegen met bewondering dit grootste bloemencorso van ons land gade. Uit Aalsmeer en uit Rijnsburg waren ieder ongeveer 50 inzendingen gekomen en uit Amsterdam de rest. Dit grootste bloe mencorso was als huldebetoon aan de jonge Koningin georganiseerd door de kwekers, de veiling- en de handelaarsver enigingen uit Aalsmeer en Rijnsburg in sa menwerking met de Amsterdamse stich ting „Zuid-West rondom het Vondelpark". Ook naar Haarlem. Het Amsterdamse bloemencorso, of lie ver gezegd een gedeelte er van, heeft gis termiddag ook een ommetje gemaakt door het op dit gebied heel wat gewende Haar lem en Heemstede. Niettemin ontlokten de versierde auto's vele uitingen van bewondering aan de me nigte, ook van verwondering trouwens, want de Amsterdamse jury was blijkbaar in zo'n goede stemming geweest, dat zij kwistig met eerste prijzen had rondge strooid. Minstens de helft van de wagens had er een bemachtigd en de rest had of een „ere"- of een tweede prijs. Jammer was dat het corso zich niet hield aan de aangegeven route over de Herenweg, maar de Heemsteedse Dreef prefereerde, waardoor velen' die gedurende de vertraging van ruim een uur geduldig gewacht hadden, teleurgesteld werden. Bon voor een koelhuisei Op de bonnenlijst van Donderdag komt een bon voor alle leeftijdsgroepen voor, welke recht geeft op. het kopen van één ei. Deze eieren zullen op vele plaatsen niet direct voorradig zijn, aangezien de bevoor rading van de handel in hoofdzaak in de eerste dagen van de volgende week zal ge schieden en wel met koelhuïseieren, waar van de prijs 2 cent hoger is dan die van verse eieren tengevolge van de kosten van opslag. Europese federatie De permanente commissie der vijf West- Europese mogendheden die zetelt te Lon den heeft op verzoek van de Belgische premier Paul Henri Spaak het Franse voor stel tot vorming van een Europese ver tegenwoordigende vergadering op haar agenda genomen en houdt zich thans bezig met de bestudering ervan. Op 21 September zullen Konigin Juliana en Prins Bernhard des avonds Schevenin- gen bezoeken. Op 28 September Z3l de K. L. M. een dienst New York—Amsterdam—Sjanghai openen, welke in Bangkok aansluiting geeft op de dienst BataviaAmsterdam. Ook Dinsdag stroomden in onvermin derde mate de reizigers Amsterdam binnen. Op het Centraal Station waren tot 's avonds 9 uur 103.162 aankomenden geteld. HAARLEM EN' OMGEVING De Stadsbibliotheek en Leeszaal van Haarlem leende in Augustus aan de Prinsen hofbibliotheek 6889 werken, aan het filiaal 2267, tezamen 9156 Cv. j. 8151). waarvan 515 van de Muziekbibliotheek. De instellingen werden bezocht door 2609 en 215 bezoekers en bezoeksters, tezamen 2824 (v. j. 2835). Vrijdag 10 September zullen in gebouw Stads-Evangelisatie. de zendelingen Miss Johin Levis, Miss Gladys Ruscha en J. Per kins van de Zendingsschool Evangelisation Londen spreken. Onderwerp: De Wereld voor Christus. Dinsdagmorgen geraakte een twee-jarige jongen, die door zijn vierjarig zusje in een kinderwagen werd voortgeduwd, in het water van de Gasthuisvest, doordat het meisje de wagen losliet, toen deze op de grasberm reed. Een bewoner van de Raamsingel begaf zich gekleed te water en bracht de jongen op het droge. By het ophalen van een zonnescherm gleed een drie en veertigjarige bewoner van de Van Oosten de Bruynstraat uit en viel. Hij liep een hersenschudding en een hoofd wond op. Heemstede Feestavond R.K. Middenstandsbond De R.K. Middenstandsbond organiseert hedenavond een feestavond in het R.K. Ver enigingsgebouw. Medewerking wordt ver leend door de Vlaamse voordrachtkunstenaar Lode v. Gent, het muziekensemble de Gui- mamba's en verschillende anderen. OFFICIËLE PUBLICATIE DISTRIBUTIEDIENST HAARLEM Distributie van brandstoffen voor kamer bewoners 1948/19. Inlevering formulieren. In het tijdvak van 13 t.m. 25 September a.s. bestaat volgens onderstaande letter- indeling gelegenheid tot het indienen van afgehaalde formulieren MD 323-16, ten be hoeve van de distributie van brandstoffen voor kamerbewoners voor het stookseizoen 1948/49. De volledig ingevulde, ook door de huur ders getekende formulieren behoren door de verhuurder te worden ingediend, waarbij zowel de stamkaarten van verhuurder als die van de huurders dienen te worden over gelegd. Bij verstrekking van een kaart zullen de T. D.'s van de kamerhuurders worden geco deerd in het vakje Td. De letterindeling op straatnaam luidt als volgt: Straten met de beginletter: Maandag 13 Sept. 1948.A en C Dinsdag 14 Sept. 1948.... B Woensdag 15 Sept. 1948.. D. E, F Donderdag 16 Sept. 1948.G, H Vrijdag 17 Sept.. 1948.... I, J. K Zaterdag 18 Sept. 1948.L, M Maandag 20 Sept. 1948.N. O Dinsdag 21 Sept. 1948.... P, Q, R Woensdag 22 Sept. 1948.. S. T Donderdag 23 Sept. 1948.U, V Vrijdag 24 Sept. 1948 W. X, IJ, Z Zaterdag 25 Sept. 1948.. (Na-uitreiking). De formulieren moeten worden ingediend: Haarlem: Vleeshal. Grote Markt. Heemstede: Binnenweg 160. Bloemendaal: Bloemendaalseweg 188, te Overveen. Zandvoort: Haltestraat 4. HAARLEM, 7 September 1948 De Dirfecteur, A. VAN DRIEL Maandag 13 cn Dinsdag 21 Sept. vangen nieuwe cursussen aan voor het praktijkdiploma Volledige opleiding voor het Associatie-diploma Juni 19' lesuren per week >49. In 1947, dus voor het Juni- en December examen, slaagden 230 candidaten. Aan deze geslaagden werd 107 maal het cijfer 8 of 9 toegekend. Voor het laatste, dus in Juni afgelegd slaagden 189 candidaten. Het meerendeel even eens met uitstekende cijfers, Inlichtingen en inschrijving dagelijks van 9-6 en van 7-9 uur aan het lesgebouw Frans Halsplein 9, Telef. 16372 EXAAAEN0PLE1DIN G HDGAS, ELGERSMA.POTGIESER DEN HAAG - HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM -UTRECHT -EINDHOVEN Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren knersen Koninklijke Olie. 360 358% Unilever 2951/a 295 261 2591/2 A.K.U 164 V2 164 Nederlandse Ford 331 Nederlandse Kabel 288 v. Berkel's Patent 130 Scheepvaart-Unie 18614 184% Holl.-Amerika Lijn 198 Deli Maatschappij 16414 1631/a H.V.A 269i/2 266 A'dam Rubber 176 1751/2 Ned. Handel Mij 168 N.-I. Handelsbank 1221/2 Billiton Mij II 404% Wij hebben weer die aardige wieg-lTdikantjes van 48. „BENELUX VOOR DE GROTEN, maar „BABY-LUXE VOOR DE KLEINEN" LANGE VEERSTRAAT 14 TELEFOON 16102 HUWELIJK Verlangt U een gelukkig hu welijk? Wendt U dan in 't volste vertrouwen tot het jarenlang bestaande Bemid delingskantoor „METROPA" Middellandplein 21A, Post bus 70, Rotterdam. Tel. 50613 Onze betrouwbare reële en individuele behandeling bie den U de grootste kans op succes. Talrijke huwelijken kwamen door onze bemidde ling tot stand. Vele goede re laties in alle beschaafde krin gen in het gehele land. Kantooruren 9-5 uur en vol gens afspraak. Inlichtingen worden onder strikte ge- heimh. in blanco couvert toegezonden. Heeft U nog 'n Huis of Villa te SCHILDEREN? Schrijft U dan eens onder no. 1593. Uit voorraad leverbaar. BOEKH. H. DE VRIES JACOB1JNESTRAAT 3 Wegens omstandigheden moet de voorstelling van worden uitgesteld. Wat zoekt U Bedstellen (zonder vergun ning), Ledikanten, Opkl.- bedden? Even kijken by J. LOERAKKER KI. Houtstraat 81 (naast de Bisocoop) Tel. 20171 En U slaagt zeker! Fotoeopieën beter, sneller en goedkoper Foto Hllarius GROTE HOUTSTRAAT 102 Tel. 10866 geeft goede pryzen voor MEUBILAIR Perz. tapijten, oude doeken, kristal, koper en tinwerk. ZI.TLSTR. 51 Tel. 21670. Vryd. 10 Sept. 8 u. Jansstr. 85 A. RAMAKER Onderw.: Wandelen in Hei ligmaking. KI. Zwitsers gezin zoekt TIJDELIJK INWONING in omgeving van Amsterdam liefst mpt garage en telefoon. Brieven F. M. 2672. Ady. Bur. De la Mar, Amsterdam. Geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw Bar bara Bakker-v. d. Veen. wo nende Achterweg 13, H'stede. daar door mij niets vergoed wordt. P. BAKKER. Haarlem. Te koop: MOTORCARRIER merk Janson, in z. g. st. Prijs f 1250. Brieven no. 1598. WONINGRUIL ARNHEM—HAARLEM. Aangeb. te Arnhem op mooie st. kam. en suite, hall, gang, keuken, kelder, 2 gr. slaapk., kabinetje, badk., zolder met slaapk.. vóór-, opzij- en ach tertuin met schuur, huurprijs f 36 p. m. Gevr. kl. woning v. 2 mensen (vrij) zo mogel. m. kl. winkelruimte of sou terrain of iets derg. Br. aan H. Visser, Mauvestraat 39, Arnhem. Gez. Winkel m. woning of pand, waarv. winkel te ma ken is. Huur of koop. Aangeb. modern vrij Huis m. vrij uitz. bij stat. Hrl. bev. suite, keu ken, v. en a. tuin. Boven: 2 gr. en 1 kl. slaapk. badk. Gr. zolder m. kamer f 42.50 p. m. Br. no. 1597. met kookgelegenheid of ge deelte van huis door jongelui die wensen te trouwen in Hrl. of Heemstede. Br. R. J. Engelenberg, Wipperplein 19. Heemstede. GEM. ZIT-SLAAPKAMER met voll. pens. gezocht, tegen 1 October, door rustig heer, b. b. h. h. (bij voorkeur omg. Hout). Br. met beschrijving en prijsopg. no. 91545 Adv: Bur, „Die Haghe", Plein 11, Den Haag. geeft de hoogste waarde voor Inboedels, Zolderopruimingen Antiek en Koperwerk enz. KONINGSTRAAT 48. Tel. 17308. Is het telkens weer als de wasmand open gaat... en de huisvrouw ziet hoe met toewijding en vakmanschap haar kostbaar textielgoed is ge wassen en opgemaakt. Zij ziet dan tevens in gedachte de Evers' Waskabouter, die zoals altijd daarvoor weer trouw heeft gezorgd. Brouwersvaart 58-60 Haarlem Tel. 16504 tvèl cW* Lessen SNELCURSUSSEN: En gels en Frans in 30 lessen d. erv. Doe. Bijwerken v. school leerl. in alle vakken, Ver- spronckweg 60. CHRISTIEN STORK, Zang- en pianolessen aan jongeren en ouderen. Tempe- liersstr. 17, teL 15448, FRANgAISE DONNE le- gons de Conversation. Brie ven G 3991. ENGELS-DUITS. Opleid, exam. Hoofdcorrespond. W. A. Levert, Lorentzpl. 1, BIJLESSEN voor Gymn. en Lyceum voor bill, prijs, te geven door student. Brieven G 3975. Bij klasje ter opl. 2e kl. L. S. kunnen nog enige LEER LINGEN worden gepl. Mevr. Hogendijk, Veenbergstr. 11A ENGELS, Opleiding alle examens, convers., gramm, bijw. v. leerlingen etc. Mej. J. Pool, lerares Engels M.O. Bloemendaalsestr.w. 40. Sant poort. (5 min. van station) Huish. Pers. gevraagd Besch. HULP i. d. HUISH. gez. in kl. gez. voor hele of halve dagen. Brieven G 3924. JONG MEISJE v. 9-5 uur Iepenlaan 57, Bl'daal. NET DAGMEISJE gevr. v 8.30-3 u. of 8.30—5 u. Hulp v werkster. Mevr. Went, de Ge- nestetweg 6, Bloemendaal. JUFFROUW gevr.. liefst niet ben. 30 j. bij twee dames waarvan een patiente. Huise lijk verkeer, kamer disponi bel. Mr. Cornelisstr. 70 zw. Gevr. een DAGMEISJE v. lichte huish. bezigh. van 8.30- '4.30 uur (met warme maal tijd). Zond. vrij. Loon f 15 p. w. Dag. werkster aanw. Van Eedenstraat 20. Tel. 15383. MEISJE gevr. v. d. e. n, goed loon, goede behandeling Florastraat 14. Gevraagd in klein gezin in Haarlem-Noord flinke hulp in de huishouding van 8.30 tot 3 uur. Loon f 15 p. week. Brieven G 3913. FLINKE HULP voor de huishouding gevr. met goede get. voor hele dagen. Event intern. Verdel, Kleverpark weg 2. FLINK MEISJE gevr. van 8.30 tot 4 Aanm. Zaanenlaan no. 114. In gezin m. kinderen ZELFST. MEISJE gevr. voor dag of d. en n.. beslist v. g. g. v. Hulp v, werkster Wagner- kade 65, Heemstede. Telef. 28642. Fl. besch. JONG MEISJE van 8.30-5 u. en werkster 2 halve d. p. w. Aanm. tuss. 7 en 8. Trompstraat 137. H.W. DAGMEISJE gevr. v. di rect. Mevr. Hallie, Kruisstr. no. 42. Gevr. jonge WERKSTER voornamelijk voor de zaak. Wo. of Dond. f 5 p. d Wil- sonsplein 19. NETTE WERKSTER voor Donderd. en Vrijdags. Bak ker, Barvevoetestr. 13. FLINKE WERKSTER ge vraagd. Spoorzichtlaan 8 Hst. bij stat. Aerdenhout. Mevr. van Bemmel. Wag- nerkade 99. H'stede tel 29706 vraagt in haar gezin met twee kinderen, flink net MEISJE v. d. e. n. Aanm. liefst na 6 u. Mevr. Randag, Rio Gran- delaan 47, Ov. tel, 25252 vr. een DAGMEISJE. NET HANDIG MEIS.TF. 15-16 j. van 8.30-3 u. Vrijdag tot 5 u. Zat. en Zond. vrij. Wolffers, N.we Gracht 27. zw. Bedrijfspers. gevr. Voor direct MEISJE voor de bibliotheek. Van Hage en Zn., Zijlweg 84. KAPSTER, handig en rijk aan fantasie voor etalage-fi guren. Brieven G 3932. LOOPJONGEN gevr. pl.m. 16 jaar. Beun's Bloemenma gazijn, Gierstraat 75, Telef. 14858. BESCH. MEISJE v. mag. werkz.h. Aanm. Jansweg 37 Ie KAPSTER en aank. kapster gevr. gewend om met gegoede clientèle om* te gaan. Brieven G 4065. Huish. Pers. aangeb. Besch. HUISHOUDSTER t. 15 Sept. of eerder bij dame all. intern, tevens als huis genote. Brieven G 3936. NET MEISJE b. z. a v. d. huish. 9-5. Brieven G 3935. B. z. a. nette WERKSTER voor hele dagen van g. g. v. Brieven G 3934. Bedrijfspers. aangeb. B. z. a, VERKOOPSTER, Brieven G 3937. Plaatsing gezocht omgev. Haarlem door ZEEUWSE LANDARBEIDER, goed kun nende melken, verricht alle voorkomende werkzaamhe den.. Brieven G 3973. CHAUFFEUR b, z a. voor zowel luxe als vrachtauto's. Loon f 30 a f 35 p. w. "Brieven G 3963. NET MEISJE 27 j. b. z. a. v. d. avonduren, eventueel Zat. d. h. d. Liefst bediening. Brieven G3938. Net meisje b. z, a. al3 VERKOOPSTER in manu facturenzaak. Brieven G 3997 KANTOORBEDIENDE. 24 j„ zoekt bijverdienste, enkele avonden p. w. Brieven G 3979 Hulzen gevraagd Te koop gevr. voor direct of later te H'lem of omgev. HUIS met 5 kamers of groter m. of zonder overn. v. meub. Ook interesse voor nog te bouwen huis. Brieven G 3980 Huizen aangeboden 2 WOONHUIZEN te koop van part. naast elkaar gele gen tegen zeer drukke win- kelstr. voor verbouwing v. zaak zeer geschikt, oppervl. 150 M2. Brieven G 3993. Kamers gevraagd Met spoed gevr. ZOLDER m. zolderkamer. Br. G 3914. Eehtp. z. k. zoekt p. 1 Oct 2 KAMERS en pension. Brie ven G 3964. Jongedame zoekt gem. ZIT-SLAAPKAMER m. pens. Brieven G 3939. Lerares zoekt 2 GESTOFF. KAMERS z. pension in rust, omg. liefst met kookgel. Br. G 3940. Spoed! Gevr. Haarlem of omslr, 2 ONGEM. KAMERS met gebr. van keuken door echtp. met schoolg. kind, Br. G 3941. Gevr. 2" gem. ZïT-SLP.K. m. k. v. 3 pers. b. b. h. h. Br. G 3942 Dame. wed., gezond, vr. een zonnige ZITKAMER en slaapkamertje, str. water, zonder pension. Bezit eigen meubelen, nette stand. Brie ven G 3999 ZIT-SLAAPKAMER met pension voor bej. echtp. Br. G 400(1. VERPLEEGSTER vr. gest zit-slp.kamer m. st.gel. Brie ven met cond. G 40Ó1. Gevr. door juffr. b. b. h. h. ZïT-SLAAPK. gem. of gest. m. pension. Brieven G 4004. Meisje, b. b. h. h. zoekt KOSTHUIS. Brieven G 4002 Te koop aangeboden Old finish 4 STOELEN en 2 armstoelen, balpoten, sier lijk en sterk. Orionweg 93, boven, f 100.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3