BRIDGE gedeelte van een woning NETTE JONGEN Kort en Bondig j OPKLAPBEDDENPALEIS WOENSDAG 6 OCTOBER 1948 HAARLEMS DAGBLAD is'Haarlemse kinderen een week in Friesland Niet minder dan 760 genoten ervan eet De uitzending van Haarlemse kinderen di| naar Friesland, waar men de beschikking had over een leegstaand werkkamp, is een succes geworden. Niet minder dan 760 kin- elsj deren hebben daar, in zeven groepen ver- dj deeld, met hun leiders een heerlijke va- cantieweek gehad. lsc Alles is vlot verlopen. Ongelukken kwa- men gelukkig niet voor. Er was slechts één kind dat heimwee kreeg en naar huis moest terugkeren. Verder was er één die zo ziek was dat zij niet op tijd terug kon. Daarom is dit kind er nog een week ge bleven, maar in die tijd herstelde het gauw, zodat het ook nog van de vacantiepret ge profiteerd heeft. Gehoopt wordl dat ook in het volgend jaar zo'n uitzending mogelijk is voor de kinderen die anders niet in staat zijn eens uit te gaan. Bazar van Burgerweeshuis geopend Velen waren Dinsdagavond in het Gere- 2 formeerd of Burgerweeshuis aan de Olie- J slagerslaan bijeen, waar een bazar wordt j gehouden als besluit van de feestelijkhe- j den naar aanleiding van het vijfhonderd- j vijftig jarig bestaan. De bezoekers krijgen 3 gelegenheid kennis te nemen van het leven in het weeshuis, maar bovendien steunen I zij het werk. Bij het inrichten van de bazar hebben de organisatoren de steun ontvan- >j gen van velen en prachtige stands zijn in- )i gericht. Vele artikelen zijn daar te koop. r Aan attracties is veel aandacht besteed. Zo zijn bij een poffertjeskraam lekkernijen jk te koop en een miniatuur kermis is inge- ij richt. Enige zalen zijn voor de bazar in t| gereedheid gebracht. Het is gezellig daar ij te vertoeven. Namens het regentschap heeft mevrouw ij A. D. L. de Clerc.q-Van Lennep een inlei- dend woord gesproken en dank gebracht aan allen, die aan de totstandkoming van s de bazar medewerking hebben verleend. I Zij vergeleek de bazar met een sluis. Vele ij voorwerpen zijn binnengekomen. De sluis ij gaat open en de artikelen kunnen gekocht in worden. De bedoeling is aan het huidige «weeshuis, dat veertig jaar bestaat,, verbe id teringen aan te brengen. Gedurende de openingsdagen van de nj bazar (heden en morgen .van elf uur des lj morgens tot half elf 's avonds) wordt ook j! de film ,.Het leven in een weeshuis" ver- ii toond, welke een goed beeid geeft van het- Ij geen er in het huis omgaat. li Faillissementen I De rechtbank te Haarlem heeft in staat van I faillissement verklaard: I C. H. van Toorn, wonende te Haarlem, 1 Reitzstraat 72, zaak doende te Haarlem, Kle- sj verlaan 28 onder de naam „Dekto". Rechter- S commissaris: mr. J. H. H. Hülsmann. Curator-: |J mr. M. D. Proper, advocaat en procureur te j Haarlem. Ph. J. P. Walter, handelaar in orgels en j piano's, wonende te Haarlem. Hooi markt 24. Rechter-commissaris: mr. J. H. H. Hülsmann. ij Curator: mr. K. Heimig, advocaat en procu reur te Haarlem. L. P. M. Beerenhout, stucadoor, wonende J te Haarlem, Alb. Thijmstraat 18. Rechter- J commissaris: mr. J. H. HJJülsmann. Curator: J mr. L. S. Römelingh, acwocaat en procureur te Haarlem. Cornells Jeronimus de Jong, handelende rj ander de naam Jong's Lederwarenfabriek en ij Reparatie-inrichting, wonende te Haarlem, Schoterstraat 13. Rechter-commissaris: mr. H. H. Hülsmann. Curator: mr. W. Boers, J advocaat en procureur te Overveen. P. Kramer, koopman, wonende te Haarlem, Lange 1 fstraat 4. Rechter-commissaris: mr. j J. H. H. Hülsmann. Curator: mr. J. Verlooy, "^vocaat en procureur te Haarlem. L. W. Kok, wonende te Badhoevedorp, ge- 'j meente Haarlemmermeer, Sperwerstraat 21. ij Rechter-commissaris: mr. J. H. H. Hülsmann. 3 Curator: mr. J. E. Goudsmit, advocaat en J procureur te Badhoevedorp. RECTIFICATIE. In ons nummer van 24 September is mel- ding gemaakt van een inbraak in het Luxor j Theater, waarin twee lieden, die gearres- j teerd waren, als daders en als schuldig k werden aangeduid. De 28-jarige suppoost j J. B. van de P., een van hen, is inmiddels reeds op 27 Septembe? in vrijheid gesteld door de rechter-commissaris; hij ontkende hardnekkig iets met de zaak te maken te hebben. Zolang in een zaak nog niet door Ij de rechter is beslist, kan trouwens niet van „daders" en „schuldigen" sprake zijn. Het I in ons blad opgenomen bericht was der^ halve voorbarig en onjuist. Dit erkennend 3 betreuren wij de fout van deze publicatie. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 5 October 1948 GEHUWD: 5 Oct., J. T. Polak en H. M. Vergeer. BEVALLEN van een dochter: 1 Oct., M. de LethSnoeks; 3 Oct., A. J.' Schuursmavan der Leek: 4 Oct., J. J. M. van der Steen Stalpers: A. de Vriesvan der Lee; J. M. T. Hobbelende Vries. 5 Oct., P. B. Koeleveld Tjeertes; M. J. JonkerPeters. OVERLEDEN: 2 Oct., R. Los, 60 j., Gast- huisvest; 3 Oct., W. Bos, 72 j„ Lorentzplein; F. M. Schuit—Tromp, 43 j., Hazepaterslaan; 4 Oct., H. Alofs, 58 j.. Kamperlaan; A, Dijk stravan der Laan, 83 j., Molenaerstraat. Het is niet moeilijk om bij ons een volledig Babyultzet te kopen. U kunt dat in gedeeltes betrekken met het volle recht op schaarse artikelen'. Vraagt U eens inlichtingen. VOOR DE BABy Anegang 46, Haarlem Agenda voor Haarlem WOENSDAG 6 OCTOBER Renaissancezaal (Frans Hals Museum): Kamermuziekavond, 8 uur. City: „Waterloo- bridge", 18 j., 2, 4.30, 7 en 9 15 uur. Spaame: „Prairiehelden". 18 j.. 2.30. 7 en 9.15 uur Frans Hals: „Geheime opdracht", 14 j„ 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: Kismet", alle leeft., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Joe Brown", alle leeft., 2, 4.15 7 en 9.15 uur. Luxor: ..Vlammen over San Francisco", 18 j.. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 7 OCTOBER Stadsschouwburg: Toneelgroep Comedia „Hélène", 8 uur. Frans Hals Muser Toneel tentoonstelling 105 uur (tot en met 10 Oct.). Bioscopen: Middag.- en avondvoorstellingen. Kunst Een veelbelovende dansavond besloot liet Schouwburgfestival De directie van onze feestvierende schouwburg heeft in het speciale jubileum programma, dat nu geheel is afgewerkt, ook plaats ingeruimd voor de danskunst zoals deze heden ten dage in het eigen land wordt beoefend. Aan het jonge en actieve „Ballet der Lage Landen" werd de kans geboden met een demonstratie daarvan voor het forum te treden. Dat was een daad van groot vertrouwen, die op twee manieren welkome beloning vond: in de eerste plaats door de prestaties van het ensemble en bovendien door de belang stelling van het publiek, dat circa drie kwart van het aantal stoelen vulde. Hoewel de tijd nog niet is aangebroken voor hoogdravende bewondering en de critisch geschoolde toeschouwer bij her haling het voorhoofd zal hebben gefronst, wist dit optreden toch de verwachtingen voor onze toekomst rooskleuriger te stem men dan ooit tevoren. Zowel technisch als artistiek bespeurde men een sterke vooruit gang in vergelijking met het peil van een half jaar geleden. We zijn nu eindelijk zo ver dat we het dikwijls smalend voor de voeten van onze dansers geworpen verwijt van dilettantisme in het vergeetboek mogen schrijven. Twee balletten vroegen onze bijzondere aandacht. Voor de pauze zag men „Straat der Verbeelding" naar een libretto en op muziek van Albert Bocai door de talent rijke Max Dooyes. Sinds ik ongeveer een half jaar terug voor het eerst met dit werk kennis maakte, heeft de kwaliteit van de uitvoering een enorme verbetering onder gaan. Doch misschien juist daardoor tra den de zwakke plekken thans scherper aan het licht. De grondfout schuilt in de com positie: er komen maar liefst acht change menten van décor in voor, zonder enige volstrekte noodzaak, die trouwens het ge brek aan stijleenheid met storende nadruk étaleerden. Het gegeven de tegenstel ling tussen visioen of obsessie en lege realiteit vraagt om een met strenge zorg gereviseerde uitwerking. Met toestemming van het Sadler's Wells Theatre Ballet maakte Leo Kersley. die de groep gedurende twee maanden onder zijn toezicht heeft gehad, een oorspronke lijke choreografie bij muziek van Max Reger, waarvan men gisteren de eerste uitvoering aanschouwde. Het is de soms wel amusante maar over het algemeen onbeduidende fabel van enige jonge men sen, die de karakters aannemen welke be horen bij, de costuums uit de koffer van een vreemde kleermaker. Doordat de mogelijkheid tot het voldoen aan de tech nische eisen binnen het bereik van de medewerkenden lag, konden dezen zich volledig toeleggen op de typering van de overigens zonder veel fantasie bedachte personages. Er werd in „De behekste costuums" uitmuntend gedanst, in het bij zonder door de uit Amerika teruggekeerde Aart Verstegen. Het zou onbillijk zijn niet tevens de namen te noemen van Hanny Bouman en Jennifer Roders, die het ge zelschap aanzienlijk versterken. Door het ontbreken van de twee eerste solisten, die nog in Engeland studeren, sloot het geheel trouwens beter dan anders. DAVID KONING. Opening HOV-seizoen Askenase speelde Schumann Onder grote belangstelling, waarbij ook die der overheden niet ontbrak, werd Dins dagavond, onder leiding van Marinus Adam, het eerste concert van het H.O.V.- seizoen gegeven. Het begon met de Haar lem-Suite van Herman Strategier, hier ter stede gecomponeerd en opgedragen aan de vrienden die hem als evacué met zijn gezin, na de evacuatie uit Arnhem, door de na righeden van de laatste oorlogswinter hiel pen. Oorspronkelijk was zij voor piano vierhandig en ik heb haar als zodanig leren kennen, toen de inkt nauwelijks droog was en de componist met een collega haar in in tieme kring liet horen. Nadien heeft hij haar voor orkest gezet. Die orchestratie is een verrassing en men kan zich afvragen of sommige delen niet reeds bij de conceptie dagrop berekend waren. Alleen het slot nummer (alia marcia) deed het. mijns in ziens, op de piano beter. Als geheel is het een knap werkstuk van een componist op wie hoge verwachtingen te bouwen zijn. Adam en het orkest hebben er overtuigend voor gepleit. Stefan Askenase was solist in het piano concert van Schumann. Hij vertolkte het bekende werk naar eigen, zeer romantise rende inzichten. Het Intermezzo, door de componist als „Andantino grazioso" aange geven, heette op het programma „Andante grazioso" en het werd aldus ook gespeeld, veel langzamer en rekbaarder dan men het steeds hoort. Misschien heeft Askenase er een verklaring voor. Ik kan ze niet gissen. Wel lijken mij zijn vrijheden in de hoek- delen aanvaardbaar; men kan ze verklaren uit zijn poëtische voordracht. Maar gemak kelijk te begeleiden is Askenase bij dat alles niet en bij zijn „rubato's" moet men wel eens slordigheden in de aanslag voor lief nemen. Doch men krijgt niettemin een bezielde interpretatie, die bij de grote stu wingen aan duidelijkheid niets te wensen laat en die over 't geheel die kracht van een bewuste persoonlijkheid bezit. Tenslotte ging voor 't eerst in onze stad de Zesde van Anton Bruckner en wel in de originele zetting, dat is te zeg gen zonder de wijzigingen die er door diri genten in aangebracht zijn en die in de oorspronkelijke uitgave gedrukt werden. Van ingrijpende aard waren deze trouwens in de Zesde niet, zoals ik kon constateren uit de gewijzigde partituur, waarvan ik na afloop van het concert in de zaal de helft verloren heb. Een beroep op de eerlijke vinder! De Zesde is niet het sterkste werk van Bruckner maar er is toch heel veel heerlijks in, naast veel onbegrijpelijk ruwe contras ten. Maar ook in deze symphonie is Bruckner de meester van het Adagio. Het langzame deel er uit is aangrijpend mooi. En evenzeer is het Scherzo prachtig van vinding. Adam deed met de H.O.V. een hoge gooi door dit zware werk van de Oostenrijkse meester aan te durven. Zij hebben hun slag thuis gehaald, JOS. DE KLERK. Rijkssubsidie voor school en leeszaal In de Rijksbegroting voor Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen voor het jaar 1949 is voor het eerst een subsidie in het vooruitzicht gesteld voor de afdeling mid delbare meisjesschool van het Christelijk Lyceum in Haarlem. Voorts is rekening gehouden met de ver lening van een subsidie aan de openbare leeszaal, die dit voorjaar in Heemstede is geopend Haarlemsclie Hypotheekbank „De Vrienden van de Dans Jaarverslag over 1947 Uit het zojuist verschenen jaarverslag over 1947 van de N.V. „De Haarlemsche Hypo theekbank" ontlenen wij. dat de hypotheek portefeuille van deze instelling weer in om vang toenam. In 1947 werd voor een bedrag van f 2.078.180 aan hypotheken gesloten en f 1.543.515 aan aflossingen ontvangen. De toe neming bedroeg dus f 534.665 (in 1946 f 741.825). De Bank hield alleen de verplichte jaar lijkse uitloting van de 3i/2 pet pandbrieven en ging niet tot conversie over. De statutair vereiste verhouding tussen pandbrieven en hypotheken werd bereikt. Het belang bij leningen waarvan de onder panden verwoest of zwaar beschadigd wer den. bedraagt f 502.970 (oorspronkelijk f 826.160), verdeeld over 49 (oorspronkelijk 57) leningen). Voor 25 dezer leningen groot f 327,030 zijn thans grootboekinschrijvingen ter waarde van f 564.341 verkregen. De 4500 uitgegeven aandelen van f 1000 waren op 31 December 1947 in handen van 1384 (vorig jaar 1368) aandeelhouders. Wat de hypotheken betreft, stonden op 31 December 1947 1284 leningen uit tot een to taal van f 13.112.950. De gemiddelde hypo theekrente bedroeg op die dag 4.107 pet (vo rig jaar 4,147 pet). Het totaalbedrag aan pandbrieven in omloop op de laatste dag van het verslagjaar bedroeg f 14.402.800 (1946: f 14.790.700). De gemiddelde pandbriefrente bedroeg 3.5 pet (als in 1946), de marge tussen hypotheek- en pandbriefrente 0,607 pet (v.j. 0.647 pet). Evenals in 1946 vonden ook in 1947 geen executies plaats. De directie stelt voor uit het winstsaldo van f 36.738,49 naar nieuwe rekening te doen overgaan f 893,49 en f 35.845 te verdelen. Hier bij geeft zij in overweging, na uitkering f 5.260,50 voor rente op de onverplichte stor tingen, het dividend te bepalen op vijf gul den per aandeel. Aan de extra-reserve wordt f 683,78 toegevoegd, waarna de gezamenlijke reserves f 1.242.072,67 zullen bedragen. Opleiding Maatschappelijke Werkers krijgt weer Rijkssubsidie De Stichting tot Opleiding van Maat schappelijke Werkers te Haarlem, die vorige jaren een Rijkssubsidie van 1000 ontving, zal blijkens de Rijksbegroting voor Sociale Zaken ook over 1949 weer een sub sidie van 1000 krijgen. Perrons verlengd De perrons van het spoorwegstation Heem stedeAerdenhout worden belangrijk ver lengd, om te bereiken dat de reizigers in staat zijn van die perrons af alle rijtuigen te bereiken. SCHEEPVAART Aldabi. Buenos AiresRotterdam, 5 Oct. van Santos. Groote Beer, BataviaAmster dam pass. 5 Oct. Perim. Johan van Olden- barnevelt AmsterdamBatavia pass. 5 Oct. Shadwan-eiland (Rode Zee). Klipfontein, 6 Oct. v. Durban te East-Londen. Nigerstroom, 5 Oct. van Novoredondo naar Porto Amboin. Oranje, BataviaAmsterdam pass. 5 Oct. Minicoy. Sibajak, JavaRotterdam pass. 5 Oct. Gibraltar, wordt 9 Oct. 22 uur aan de Hoek van Holland verwacht. Slamat, Rotter dam—Java 5 Oct. van Genua. Tabian, Batavia —Amsterdam pass. 5 Oct. Kaap Bon Tabinta, A'damKaapstad pass. 5 Oct. Finisterre. Vo- lendam. RotterdamBuenos Aires, 5 Oct. te Bremershaven. Waterman. RotterdamBa tavia pass. 5 Oct. de evenaar. Weltevreden, 5 Oct van Belawan te Batavia. Amstelkerk, MonroviaAmsterdam pass. 6 Oct. Las Palmas. Nieuw Amsterdam, Rotter damNew York 6 Oct. te Le Havre. Tegel berg, 6 Oct. van Santos naar Rio de Janeiro. Veendam, 5 Oct. van Rotterdam te New York. Haarlemse afdeling opgericht Enkele weken geleden is op initiatief en met medewerking van de Volksuniversiteit besloten tot de definitieve oprichting van een Haarlemse afdeling van de landelijke stichting „Vrienden van de Dans" en werd een bestuur samengesteld, onder voorzit terschap van de beeldhouwer Theo van Reyn, waarvan mevrouw M. L. A. Vlas- Kievit, Dietsveld 32, het secretariaat waar neemt. De doelstelling van deze organisatie van het belangstellende publiek luidt: be vordering van de kennis omtrent het we zen der danskunst teneinde mede daardoor een grotere kring van dansminnenden te kweken. Er wordt zoveel mogelijk samen werking betracht met de directie van de schouwburg en het Comité voor jonge Toonkunstenaars. De leden krijgen het recht van voorbespreking bij balletvoor stellingen en hebben tegen ledenprijs toe gang op de door de Volksuniversiteit te houden cursussen over danskunst. Er wor den pogingen in het werk gesteld om op een ochtend de film „De stervende zwaan" van Jean Painlevé te vertonen en om de pantomimespeler Marcel Marceaux ook in Haarlem te laten optreden. Voorts heeft de bekende acteur Cruys Voorbergh toe gezegd een voordracht te houden. Na afloop van de voorstelling door het Ballet der Lage Landen hield de musico loog Bernard Yzerdraat gisteravond een korte causerie in de bovenfoyer van de schouwburg, waarin hij geestig nut en noodzaak van de vereniging aantoonde. Mej. J. Berdenis van Berlekom op 10 October tachtig jaar Mejuffrouw J. Berdenis van Berlekom, oud-directrice van de Meisjes H.B.S., hoopt op 10 October haar tachtigste verjaardag te vieren. Zij is in Middelburg geboren, waar haar vader dokter was, doorliep al daar de Middelbare Meisjesschool en be haalde achtereenvolgens de acte L.O. (on derwijzeres) en de acten L.O. en M.O. Frans. Na op enige scholen in Den Haag en Haar lem werkzaam te zijn geweest, werd me juffrouw Berdenis van Berlekom in 1902 benoemd tot lerares Frans aan de Middel bare school voor Meisjes te dezer stede. In 1923 volgde zij mejuffrouw Farret op als directrice. Op 31 December 1933 legde zij haar functie neer wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Veel heeft de aanstaande tachtigjarige voor het Haar lemse onderwijs gedaan. Bij de leerlingen was zij zeer geliefd en de school leidde zij op een bijzondere wijze. Van de afdeling Haarlem van de Alliance Frangaise behoofde mejuffrouw Berdenis van Berlekom tot de oprichtsters. Bij het vijftienjarig bestaan werd zij benoemd tot officier d'Académie en bij het vijf-en-twin tigjarig bestaan werd zij bevorderd tot of ficier de lTnstruction Publique; ook is zij bestuurslid geweest van de afdeling Haar lem van de Volksuniversiteit. Haarlemmer verdronken in Hellevoetsluis Door het omslaan van een zeilboot is Dinsdagmiddag in Hellevoetsluis de acht en veertig jarige schipper F. de B. uit Haarlem te water geraakt en verdronken. Tafeltennis Engeland won van Nederland Dinsdagavond werd in de grote zaal van de Dierentuin te Den Haag de wedstrijd Neder landEngeland tafelfennis gespeeld in de competitie om de Europa-beker. De Engelsen wonnen alle partijen, zodat zij zich thans reeds in de volgende ronde geplaatst hebben. Uitslagen: Leach sl. Cor du Buy 2115, 21—17, 21—18; Simons sl. Pelser 21—16, 2114, 2119; Barna en Leach sl. Du Buy en Van Zoelen 21—8, 21—14, 21—15; Leach sl. Pelser 22- 70, 2113, 2115; Simons sl. Cor du Buy 21—15, 21—11, 21—17. Wandelsport Koninklijke belangstelling voor de wandelsport De organisatoren van de inhuldigingstoch- ten, welke a s. Zaterdag en Zondag in Haar lem gehouden worden, hebben bericht ontvangen dat Koningin Juliana een prijs beschikbaar heeft gesteld. De prijs zal worden uitgereikt aan de groep wandelaars, die door gedrag en houding tijdens deze tochten de beste propaganda heeft gemaakt. Het aantal deelnemers is reeds de zeshonderd gepasseerd, zodat verwacht wordt, dat meer dan duizend wandelaars zullen genieten van Haarlem en omgeving in de herfst. Inschrijven is nog mogelijk aan de Kiosk Verwulft, alsmede aan de start, gebouw H.K.B. Tempeliersstraat (Zaterdag van 2 tot 3 uur en Zondag van 11 tot 12 uur). Het parcours van de 15 km. gaat via de Hout naar de Bronsteeweg, Lanckhorstlaan naar de Zandvoortse laan. Wanneer de Ver- hulstlaan en Vondellaan gepasseerd zijn, gaat de tocht via de Duinlustweg naar de Zeeweg, vervolgens door de mooie lanen van Over veen en tenslotte Zijlweg, Wilhelminastraat en Tempeliersstraat. De 25 km. volgt het parcours van de 15 km. tot aan de Zeeweg. Verder Lonbar Petri- laan, de Hooge Duin en Daalseweg, Zomer- zorgerlaan, Krullenlaan, Duinlustparkweg, Brederodelaan, Donkerelaan, Bloemendaalse weg via Overveen naar het eindpunt. Schaken Om de De Tellobeker Na een onderbreking van ongeveer twee maanden zijn de wedstrijden om het club kampioenschap van Haarlem voortgezet. Na de derde ronde zijn nu nog twee clubs onge slagen, n.l. HSG, de bekerhouder en de Schaakclub „Haarlem", van welke clubs eerstgenoemde vereniging het beste bord- puntengemiddelde heeft. HSG won de derde partij en wel van Bloe- mendaal, dat echter kranig partij gaf. Met een 1119 overwinning ging HSG huiswaarts. „Haarlem" ondervond vooral aan de hogere borden meer tegenstand van Rolland, dan het verwacht had, maar won desniettemin met 16—9. Dat Het Oosten kansloos was tegen Heem stede stond bij voorbaat al vast; bovendien nog verzwakt door vele uitvallers mocht het nog blij zijn, dat het bij 219 bleef. De stand in de A-groep is thans: 1. en 2. HSG en Haarlem: drie wedstrijden gewon nen; 3. Heemstede: twee wedstrijden gewon nen; 4. Bloemendaal: een wedstrijd gewon nen: 5. en 6. Het Oosten en Rolland: drie wedstrijden verloren. In de B-groep is de situatie nog onduide lijk door een aantal afgebroken partijen. De Torens toonde met 12%2% sterker te zijn dan 't Schouwtje; Het Oude Slot bleef met 8%6% Spaarndam maar net de baas; doch HWP en Kennemerland gaven elkaar nog minder toe: voorlopig 66. In de reserve-afdeling won „Haarlem" met 12—3 van Het Oosten, Heemstede en HSG gaven elkaar weinig toe. HSG heeft betere kansen op de overwinning. Voorlopig is de stand 67. Dr. R. FriedingcrPranter. die tot ge zant van Oostenrijk in ons land werd be noemd, heeft in het paleis Noordeinde zijn geloofsbrieven aan Koningin Juliana aan geboden. Dr. FriedingerPranter was van 4 November 1946 af zaakgelastigde van Oosten rijk in ons land. Wegens het gebrek aan werkkrachten in de Twentse textielindustrie is de mogelijk heid geschapen, dat Nederlandse arbeiders, in Duitsland woonachtig, in de textiel industrie in Twente kunnen worden inge schakeld. Een speciale loonregeling is voor deze grensgangers ontworpen. Tevens zijn maatregelen genomen om smokkelarij tegen te gaan. Het Katholiek Comité van Actie (groep Weiter) heeft medegedeeld, dat deze groep zal deelnemen aan de eerstkomende gemeente raadsverkiezingen. De postzegels met de beeltenis van Ko ningin Juliana uit Indonesië en Suriname zijn nu aan de philatelistenloketten der post kantoren verkrijgbaar. Ds. M. Holtrop uit Haarlem komt voor op het tweetal voor predikant bij de Chr. Gereformeerde gemeente te Utrecht. HAARLEM EN OMGEVING De heer L. J. Bocijinga. theologisch candidaat te Haarlem, heeft een beroep ont vangen van de Gereformeerde Kerk van Den Burg op Texel. De filmvoorstelling, welke „Ereschuld en Dankbaarheid" Vrijdagavond in de Gem. Concertzaal heeft gegeven, zal Zaterdag middag 20 November worden herhaald. Dan zullen niet alleen de films over het leven der militairen in Indonesië, maar ook de films van het regeringsjubileum van Koningin Wilhelmina en van de inhuldiging van Ko ningin Juliana vertoond worden. Onze vroegere stadgenoot ds. W'. Wierda, vroeger predikant te Vijfhuizen, thans pre dikant bij de Gereformeerde Kerk van 's Gra- venhage Loosduinen, is beroepen te Rot terdam-Centrum. Candidaat J. van Winterswijk te Haar lem ontving een beroep tot predikant bij de Ned. Hervormde;'Gemeente te Maasdam. Dinsdagmiddag was een dertig jarige huis vrouw op het dak van een perceel aan de Lange Herenstraat bezig de was op te han gen. Zij stond op een plank, welke over een glazen dak was gelegd. De plank schoof weg, waardoor de vrouw viel en door. het glazen dak op de grond van een werkplaats terecht kwam. Zij liep een hoofdwonde op en is voor nader onderzoek in het Diaconessenhuis opgenomen. Zondagavond is een portefeuille met een belangrijk bedrag gevonden en gedeponeerd op het bureau van politie. Tot heden heeft de verliezer zich nog niet met de politie in verbinding gesteld. Amsterdamse Beurs Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie Holl.-Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Billiton Mij II Slotkoers gisteren 339$$ 285 243% 158% 167 316 2971/2 122$$ 173 179 155% 259 167 157 117 390 Openings koersen 339% 282 y2 242 y2 1581/2 173$$ 155% 2561/2 165% Vryd. 8 Oct., 8 u. Jansstr. 85 A. RAMAKER Onderw.: „Gemeenschap on der elkander". Leer nu bridgen volgens het beroemde CULBERTSON- systeem op onze gezellige cursus in Rest. MUNNIKS. Gr. Markt 10. Aanv. Do. 7 Oct. om 8 u. Vanaf half acht nog gelegenheid tot inschrijving. Bridgeschool CASTELEIN SERVIESGOED enz. te hur. Kop en schotels, glaswerk, borden, schalen, pannen, bestek, stoelen, kap stokken, tafels, ook voor grote en kleine partijen. Be stellingen liefst tijdig. H. LEISING p a, SPITHOVEN Westcrgraeht 69. - Tel. 10344 Ook privé-adres: Leising. Kloppersingel 147. Tel. 18854 ZEGT HET VOORT ONTVANGEN: driedelige Herencostuums, 2 Ry Herencost., Tweedjassen, Jongensvvinter jassen, Com- binatiecostuums, Broeken en Jongensplusfoursbroeken. MIDDENWEG 123 H.-N. Gesloten huis. Fotocopieën beter, sneller en goedkoper Foto Hilarius GROTE HOUTSTRAAT 102 Tel. 10886 KARPETTEN LOPERS Ontvangen importgoederen: Karpetten f 65.90 en f 105; enige M. Smyrna's 280 x 370 f 549.50; Keukenlopers f 6 p. mtr. Bedstcllen f 52.50; Wol len Dekens gr. maten f 18.50, Gordijnstof f 4.95. Verkoop uitsluitend Donderd., Vryd. en Zaterd. van 1-5 uur. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw St. Bavo, Sme- destraat 23, Haarlem. Echtpaar met dochtertje van 8 jaar zoekt met keukentje, eventueel zelf ln orde te maken. Brievexr onder no. 1791. 1- en 2-pers. opklapbedden. Divanbedden. Engelse Ledi kanten. Eiken ombouwen en blank eiken. Bed6tellen enz Dames laat Uw spiraal verbouwen tot Opklapbed als nieuw terug Monsterkamers ORIONWEG 8, H.-N.. TEL. 2393Ï. Bent U bekend met het kruideniersvak en hebt U geen vooruitzichten? Solliciteert U dan bij SIMON DE WIT N.V. Wij hebben enige plaatsen voor flinke jongemannen van 18-26 jaar die met het vak be kend zijn en opgeleid willen worden tot filiaalchef. Schriftelijke sollicitaties te richten aan SIMON DE WIT N.V., Personeelsafdeling, Post bus 2 te Zaandam. DAME b. z. a. enige uren per dag, v. gezelschap, (spreekt vloeiend Engels), koken, op passen enz, Brieven no. 1796. Meisje gevraagd voor de keuken (beh. niet te koken) 8-4 of 9-5 f 75 p. m Werkster Di„ Vr. en Zat. f 5 p, d. Midden Duin en Daal seweg 28. Gevraagd wegens uitbrei ding: aankomende Magazijnbediende 17-19 jaar, ter assistentie van de magazijnmeester-inkoper Kennis van metalen en ge reedschappen vereist. enige jonge Mannelijke Werkkrachten voor de fabricage van spe- ciaal-preparaten. enige jonge beschaafde Meisjes voor de afd. „Bereiding In- J jectievloeistof". Goede toe- j komstmogelijkheden. Keur j en Sneltjes, Harmenjansweg i 21, Haarlem. N.V. VIS-PROX, Marisplein j 11, Heemstede, vraagt tegen 1 Nov. 1948 flinke mnl. administratieve kracht leeftijd ca. 18 jaar, in bezit van M.U.L.O.-dipl. Eigenh. i geschr. br. aan bovenstaand j adres. Gevraagd voor direct: voor loopwerk en andere voorkomende werkzaamhe den. Aanmelden: Fa. J. H. Schous, Oude Groenmarkt 16 Haarlem. Velleman Koopt! alle soorten goede meubelen, tapijten, kristal, goud en zil ver etc. voor hoge prijzen. Tel. 14637 Zijlstraat G3 aan;' De Board-situatie is wel» iswaar nog niet zó, dat wij in de voorraad zwem», men. Maar waar een wilt is, is ook een weg. Deze overbekend® Zweedse houtvezelplaat wordt zoals begrijpelijk veel gevraagd. Wij hel» pen U zoveel wij kunnerv Een uitstekende Bel gische bouwplaat, die in korte tijd in ons land burgerrecht verkreeg.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3