Onze reclame is: Amsterdamse Vleeshouwerijen 0 19.000 KANKER stijgen HOEDEN-KLEDINGDOKTER Wat gebeurt er in de toekomst met het Haarlemse vuilnis? Kort en Bondig CHRYSLER PLYMOUTH FARGO R.S. STOKVIS ZONEN 1 BONTMANTELS S Bei voor taxi of luxe verhuur :aeianne OPKLAPBEDDENPALEIS WOENSDAG 27 OCTOBER 1948 HAARLEMS DAGBLAD Alle mogelijkheden hebben hun voor en hun tegen Het ziet er naar uit, dat in de loop van het volgende jaar beslist zal worden welke bestemming het Haarlemse huisvuil zal krijgen. Zoals men zich zal herinneren, stelden B. en W. in Januari van dit jaar de gemeente raad voor onderhandelingen te voeren met de N.V. Vuil- en Afvoermaatschappij, die zich toelegt op het vervoer van het vuil naar Drente, waar het tot vuilnis-compost "(meststof) wordt verwerkt. Op het ogenblik is het zo, dat het opge haalde huisvuil in de haven bij het terrein aan de Oudeweg in schuiten wordt gestort en vandaar weggevoerd om gebruikt te worden voor het dempen van plassen, veen- sloten en rietlanden bij Zaandam, Uit hygiënisch oogpunt en uit de overweging, dat binnen afzienbare tijd het aantal te dempen objecten uitgeput zal zijn, ver dient deze methode geen aanbeveling. Dij de behandeling van het voorstel van B. en W. in de raad heeft de heer W. F. H a p p gevraagd, de onderhandelingen met de V.A.M. „geheel vrijblijvend" te voe ren. Er komen namelijk nog twee andere mogelijkheden voor een serieus onderzoek in aanmerking. De afvoer door de V.A.M. brengt een geregeld terugkerende uitgave met zich mee, waarbij bovendien voor rekening van de gemeente een stortinrichting gebouwd moet worden. Deze bestaat uit een viaduct, waarop de vuilnis-auto's rijden en waar onder de spoorwagons staan, die het vuil naar Drente zullen rijden. Door het openen van luiken in het viaduct wordt het vuil in de wagons gestort. Ook is een bunker met een inhoud van 2500 kubieke meter op het terrein van de gemeentereiniging noodzakelijk, ten einde daarin het vuil te kunnen storten voor het geval er eens stagnatie in de afvoer mocht komen. Voor deze afvoer moet een spoor verbinding gemaakt worden. Men schat dat deze werken een kapi taalinvestering van ongeveer een half mil- lioen gulden zullen vergen. De vergoeding, die aan de V.A.M. voor de afvoer moet betaald worden hangt samen althans volgens het met 's-Gra- venhage afgesloten contract met het aantal inwoners. Vuilnisverwerking in eigen beheer Men zou natuurlijk ook het vuil "zelf op de wijze die de V.A.M. toepast tot compost kunnen verwerken. Daartoe zijn uitge strekte terreinen nodig om het op te slaan en die bezit Haarlem niet. Er wordt ge dacht aan een gedeelte van de duinen, maar de mogelijkheid is niet uitgesloten dat de Rijksdienst voor het Nationale plan zich hiertegen zou verzetten. Bovendien wordt door sommige deskundigen gewezen op de hinder die deze methode in verre omtrek verwekt, als stank en ratten- en vliegenplaag, doch volgens anderen zijn deze bezwaren langs chemische weg te ondervangen. Tenslotte kan de gemeente het vuil op mechanische wijze tot meststof doen ver pulveren. Op dit gebied bestaan twee systemen, een Zwitsers (systeem-Staldee) en een Deens. Over het eerste is men in het alge meen wel, over het tweede niet enthou siast. Beide procédés zijn reukloos. Na tuurlijk eisen zij ook een belangrijke kapitaalsuitgave en eveneens uitgestrekte opslagplaatsen. Wanneer de gemeente ertoe overgaat het vuil in eigen beheer tot compost te verwerken, dan zal zij ook een verkoop organisatie moeten oprichten om het pro duct aan de man te brengen. De mogelijk heden op dit gebied zullen terdege onder zocht moeten worden, daar de gemeente er een zeer conjunctuur-gevoelig bedrijf bij krijgt. Landbouwdeskundigen hebben vastge steld, dat de grond de laatste jaren door het aanhoudende gebruik van kunstmest zeer verschraald en bemesting met com post zeer noodzakelijk is. Het is de vraag of de landbouwers gedwongen zouden kunnen worden dit te doen. Bovendien moet het product in de buurt van de stad afnemers vinden, daar anders te hoge transportkosten op de prijs komen. De kosten van de verkooporganisatie zouden gedrukt kunnen worden door een centraal, coöperatief verkoopkantoor in samenwerking met andere grote gemeen ten te stichten. TaxiBel lè OOO PAG EN NACHT DISTRIBUTIENIEUWS Donderdag zijn aan de beurt voor het af halen van bonkaarten voedingsmiddelen, tabaks- of versnaperingskaarten en toeslag- kaarten voor aanstaande en jonge moeders in de Vleeshal te Haarlem: Bof tot en met Bri. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 26 October 1948 BEVALLEN van een zoon: 25 Oct., H. R. LooijestijnMeinen; L. BeunGroenendaal; M. J. HeerensHouweling; H. J. Gerding— Stil; C. J. Rutte—Zwanenburg. BEVALLEN van een dochter: 25 Oct., A. J. SmitVermeer; A. A. AkerboomRomijn. OVERLEDEN: 24 Oct., N. J. Breeker. 45 j., Hazepaterslaan; H. W. LoerakkerCuijon. 63 j„ Leidsestraat; 25 Oct., C. Ledeboer, 62 j., Lorentzplein; F. T. J. van der Vossen, 66 j.. Botermarkt; P. C. W. Slobbe, 11 j.. Kamper- PRISMA KIJKERS GR. HOUTSTR. KEI P NAAST LUXOR Agenda voor Haarlem WOENSDAG 27 OCTOBER Rembrandt: „Kruisverhoor", 18 j.. 2.00. 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Palace: „Arizona", 14 j., 2.00 4,15, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Helizapoppin", alle leeft., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. City: „Woeste hoogte". 14 j., 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „Het geheim van de dode stad", 14 j,, 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Een wereldse vrouw", 18 j., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. DONDERDAG 28 OCTOBER Stadsschouwburg: „Waar is mijn dochter", 8 uur. Gem. Concertgebouw: „Le chant de la cloche'8 uur. Frans Hals Museum: Tentoon stelling „Kunst Zij Ons Doel", 10 tot 5 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Coördinatie met de vuilafvoer der rand gemeenten ligt voor de hand. De besturen van Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort hebben hun geneigdheid daartoe reeds te kennen gegeven. De raadscommissie voor de kleine ge meentebedrijven houdt zich met het pro bleem van de vuilnisafvoer bezig. Zoals gezegd, verwacht men dat deze zaak in 1949 haar beslag zal krijgen. DE NIEUWSTE ONTDEKKINGEN OP HET GEBIED VAN EEN TRIOMF DER WETENSCHAP! door G. E. DE WINTER, voorm. hoofdredacteur „Noordh. Pers" Uitg.: De Steenuil - Hoorn. Verkrijgbaar bij elke boekhandelaar. Prijs f 0.90. (Adv.) Volksconcert der H.O.V. Op het volksconcert van Dinsdagavond, dat gedirigeerd werd door Marinus Adam, was Jan Keessen, tweede concertmeester van het Concertgebouworkest, solist met het Vioolconcert in a van Dvorak. Dit fraaie stuk was een tractatie, waarvoor we Jan Keessen dankbaar mogen zijn, want het wordt veel te weinig gespeeld, ondanks de rijke afwisseling aan expressie-moge lijkheden, aan romantische gloed en kleu rige folkloristische beelden die het biedt. Evenals het orkest had Keessen een aan loop nodig om in de slavische geest van het werk te komen, doch spoedig zat hij er midden in met een benijdenswaardig tem perament en met een brillante virtuositeit. Treffend vertolkte hij, tezamen met het orkest (want dit speelt voortdurend een belangrijke symphonische rol) het Andante, dat in zijn nobele eenvoud en hartelijkheid, de melancholische grondtoon van de Bo heemse volksziel blootlegt. Hier ervaart men weer eens de kracht van het melodisch element in de muziek. Zo gul en warm als dit middendeel door Jan Keessen gespeeld werd, zo puntig en levendig en, laat ik erbij zeggen: zo virtuoos doch zonder uiterlijk bravour, vertolkte hij de finale. Een knappe en zeer muzikale prestatie, waarin de geest van deze quasi rhapsodi- sche muziek tintelde. Adam had de avond geopend met de brillante ouverture van Weber's Euryanthe. Het dankbare stuk werd temperamentvol verklankt, alleen het orchestra le evenwicht werd meer dan eens verstoord door som mige blazers; en hieronder leed dan met de sonoriteit ook de zuiverheid. Tot slot ging voor de tweede maal de Symphonie No. 6 van Anton Bruckner, die bij nader contact nieuwe en rijkere schoon heden openbaart. Het Adagio en het Scher zo mogen gerust geniaal heten. Maar ook het eerste deel van het werk bergt boeiende muziek. De uitvoering was andermaal zeer te loven. JOS. DE KLERK. Faillissementen De rechtbank te Haarlem heeft in staat van faillissement verklaard: Abraham Hendrik van Raam. eigenaar van een galvanisch bedrijf, handelende onder de naam commanditaire vennoot schap „Rama", wonende te Badhoevedorp, gemeente Haarlemmermeer, Parkietstr. 2. Rechter-commissaris: mr. J. H. H. Hüls- mann. Curator: mr. J. E. Goudsmit, advocaat en procureur te Badhoevedorp. P. J. van Beusekom, wonende te Zand voort, Zandvoortselaan 2a. Rechter-commissaris: mr. J. H. H. Hills- mann. Curator: mr. A. D. P. V. van Löben Seis, advocaat en procureur te Haarlem. BRIDGE-TOURNOOI VAN „BROMO" Tien weken hebben zes en twintig ploegen in Haarlem-Noord gestreden om de Bromo wisselbeker, ontworpen door de heer F. van Dalen. Acht ploegen kwamen in de finale uit en het resultaat was, dat „Bromo" 4 met 63—23 in het bezit kwam van de prijs: 2. „Ons Genoegen" met 5927; 3. „Haarlem- Noord". De uitslagen van de parenwedstrijd (resul taat over 100 spelen) waren: hoofdklasse, dames Wiegmink en Mulder (Bromo); heer en mevrouw Banning (Santpoort); J. B. Bak ker en N. Westerman (Ons Genoegen). Eerste klas: Biesbroek en Schafer (Haarlem-Noord); Numan en Van der Kolk (Santpoort); ge broeders Veenings (Haarlem-Noord) en Alink en R. de Jong (Bromo). MIDDELBAAR ONDERWIJS B. en W. van Haarlem stellen voor aan het Gymnasium de volgende leerkrachten te be noemen: tot leraar in de scheikunde dr. J. Brust te Rotterdam, tot leraar in de schei kunde ir. E. H. Lapré, tot lerares in de Franse taal mej. C. Blaauboer, beiden te Amsterdam, tot leraar in de geschiedenis J. S. Bartstra Jr. te Haarlem, tot leraar in de wiskunde mr. W. F. Gonggrijp te Bloemen daal, tot leraar in de Hebreeuwse taal ds. .A. van Biemen te Bentveld. Met uitzondering van dr Brust betreft het hier tijdelijke be noemingen. Voorgesteld wordt voor de cursus 1948/49 aan het Coornhertlyceum te benoemen: me vrouw A. W. Berkelbach van der Sprenkel van 't Hoff tot lerares in de plant- en dier kunde en wiskunde, mej. W. D. Groeneveld tot lerares lichamelijke oefening en D. van Veen tot leraar aardrijkskunde. De heer G. N. Rinkel wordt voorgesteld als tijdelijke leraar in handenarbeid. Voor het Lorentzlyceum worden de heer L. J. van Mechelen en mevr. S. W. van Wal ravenWackie Eysten als tijdelijke krachten voorgesteld, respectievelijk voor de vakken muziek en Frans. Tenslotte stellen B. en W. de benoeming voor van de heer G. van de Polder en van mej. E. Th van Eek tot tijdelijke leraar (lerares) aan de meisjes-H.B.S. voor de vakken staathuishoudkunde resp. geschie denis. SCHEEPVAART Aldabi, Buenos AiresRotterdam pass. 26 Oct. Ouessant. Kamerlingh Onnes, Batavia Rotterdam pass. 26 Oct. Malta. Kota Agoeng, RotterdamJava pass. 27 Oct. Finisterre, Modjokerto, BataviaRotterdam 26 Oct. te Belawan. Nieuw Amsterdam, 26 Oct. van Rotterdam naar New York. Oranjefontein, Mombassa—Amsterdam pass. 26 Oct. Guarda- fui. Polydorus, BataviaAmsterdam 27 Oct. te Colombo. Prins Alexander 26 Oct. van Montreal te Antwerpen. Talisse, Amsterdam —Java 26 Oct. van Djeddah. Tramrijtuigen aangeboden ,en gros Niet minder dan 56 tramrijtuigen, zowel motor- als volgwagens raken bij de N.Z.H. na 1 November overcompleet en de maat schappij heeft de tussenkomst van een par ticuliere firma ingeroepen om deze niet al te courante goederen aan de man te bren gen. Deze in Hoogezand gevestigde onderne ming heeft reeds in binnen- en buitenland advertenties geplaatst om de aandacht op het „nog in goede staat verkerende, ge deeltelijk zeer moderne materieel" te ves tigen. De N.Z.H. had reeds pogingen gedaan om de wagens over te doen aan de vervoerbe drijven in Amsterdam, Den Haag, Rotter dam, Nijmegen of Limburg, maar overal nul op het request gekregen. Tja, het is nu een keer geen beste tijd voor de tram. Wie weet kan er een „Coöpe ratie van Liefhebbende Vaders" worden gesticht, die gezamenlijk ten pleiziere van hun zonen natuurlijk zich over di.t „nog in goede staat verkerende, zeer mo derne materieel" gaan ontfermen. Onder de te koop aangeboden wagens bevinden zich de motorwagens van de serie A 300, die te Leiden dienst doen, de volg wagens B 300, die een kleine veertig jaar tussen Haarlem en Heemstede hebben mee gelopen u weet wel: die gezellige bakken met middenbalkon de van Amsterdam overgenomen bijwagens, het ook al veertig jaar oude materieel van de lijnen Leiden Katwijk en Noordwijk en tenslotte de acht inderdaad nog zeer moderne motor-wagens met middenbalkon, die sedert 1928 op de Haarlemse stadslijnen dienst hebben ge daan. De laatste natuurlijk alleen voor rijke vaders. Uit de Ned. Hervormde kerk Enkele gemeenteleden en instellingen hebben zich bereid verklaard gedurende 5 jaar aan de Ned. Herv. Gemeente te Haar lem een flink bedrag te geven, waardoor de financiering van een 8e predikantsplaats mogelijk wordt. Met de zes collecten die per jaar voor dit doel zullen gehouden wor den, acht men een betrouwbare basis aan wezig. Er is nu 'n fonds achtste predikants plaats gesticht. De kerkeraad nam een voorstel aan van ds. P. J. Mackaay goed te keuren dat de beide voorgangers van de Ver. van Vrijz. Hervormden bij de bediening van de H. Doop in de officiële diensten der gemeente hun eigen formulier gebruiken, aangezien het essentiële van de leer aangaande de H. Doop daarin aanwezig is. Bij de stemming verklaarde een aantal kerkeraadsleden dat zij geen bezwaar hebben tegen bediening van de Doop door de vrijzinnige predikan ten in de gemeente, maar dat zij gaarne zouden zien dat zij daarbij het formulier der kerk gebruiken. Vanaf heden vindt de doopsbediening van de Vrijz. Hervormden niet meer plaats in het gebouw aan de Jacobstraat, maar in een van de kerken in een officiële kerke- raadsdienst. Het Centraal Instituut voor Christelijk Sociale Arbeid (secretaresse mevr. P. Linde boomOliemans. Dreef 16, Haarlem) zal bij voldoende deelneming in Haarlem een avond cursus organiseren, die een oriëntering geeft op het maatschappelijk werk. De cursus be gint op 18 November en duurt vier maanden. Geschenk van Antwerpen aan de Koningin De burgemeester van Antwerpen, de heer L. Craeybackx, vergezeld van zijn echtgenote en de gemeente-secretaris, de heer Goedhals, zijn op paleis Soestdijk door de Koningin in audiëntie ontvangen. De burgemeester stelde daarbij Koningin Juliana namens zijn gemeente een fraai uitgevoerd album ter hand, waarin een speciale opdracht was geschreven, alsmede een zestal grote etsen, vervaardigd naar schilderijen van oude meesters. Album en etsen werden aangeboden in een speciaal daartoe door de stadsbinderij van Antwer. pen vervaardigde fraaie lederen doos. Buschauffeur verloor macht over het stuur Op de Raaks raakte gisteravond de chauffeur van een autobus de macht over het stuur kwijt, daar hij, zoals hij ver klaarde, over een op de weg liggende steen had gereden. Hij botste tegen een lichtmast op en reed vervolgens een boompje omver. De lichtmast knapte af en viel op de bus, waarvan een schijnwerper en een koplamp werden vernield. De rechtervoorzijde werd ingedeukt en het dak beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Beambte van Van Gend en Loos bekende 97 diefstallen Reeds geruime tijd werden in het kantoor van Van Gend en Loos aan de Baljuwslaan te Haarlem goederen, die met A.T.O.-dien sten waren aangekomen, ontvreemd. De spoorwegrecherche, die deze zaak in onderzoek nam, heeft tenslotte de 32-jarige beambte G. B., die belast was met de be handeling van de beschadigde zendingen, aangehouden en aan een scherp verhoor onderworpen. Daarbij heeft B. 97 diefstallen, die hij in de loop van het afgelopen jaar pleegde, bekend. Hij moest voorwerpen, die tijdens het transport uit de verpakking waren ge raakt, opnieuw emballeren en het was voor hem vrij eenvoudig mee te nemen wat van zijn gading was. Wegens heling werden zes personen aan gehouden. Deze zijn niet bij Van Gend en Loos werkzaam. Alle verdachten zijn door de spoorweg recherche aan de Economische politie te Haarlem overgegeven. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren knersen Koninklijke Olie. 32414 324% 288 287 235 234 A. K. U 150% 149% 159 Nederlandse Ford 306 Nederlandse Kabel 271 v. Berkel's Patent 121 Scheepvaart Unie 169% 164% Holl.-AmerikaLijn 170 171 y4 Deli Maatschappii 150% 151 H. V. A 259% 260 A'dam Rubber 164 163% Ned. Handel Mij. 158 N.-I. Handelsbank 114 Billiton Mij II 400 BUITENLAND In de Verenigde Staten zijn thans voor bereidingsmaatregelen genomen, om de industrie achttien maanden na het geven van de opdracht daartoe op volle oorlogsproduc tie te laten draaien, met uitzondering van de vervaardiging van sommige zware bom menwerpers en grote vrachtvliegtuigen. Op het ogenblik zijn reeds 17 500 bedrijven klaar om direct te starten indien er oorlog zou komen. 156 grote ondernemingen, gebouwd in de vorige wereldoorlog, kunnen op korte termijn weer draaien en 245 andere binnen 120 dagen. BINNENLAND Staatsblad no. 1432 bevat een besluit van 1 October 1948 tot het treffen van een regeling voor de salariëring van gepension- neerde Nederlands-Indische, Surinaamse en Curacaose overheidsdienaren, hier te lande door het rijk aangesteld of op arbeidsovereen komst naar burgerlijk recht in dienst ge nomen. De minister van Binnenlandse Zaken heeft een Commissie ad hoe ingesteld, welke tot taak heeft een dwingende regeling te ont werpen tot inschakeling van het staats drukkerij- en uitgeverijbedrijf bij het uitge ven van boekwerken en publicaties door een concentratie van alle overheidsuitgaven bij dat bedrijf. De voorzitter der Eerste Kamer, prof. mr. R. Kranenburg, zal in de vergadering dier Kamer van Woensdag 3 November een rede houden ter herdenking van het feit, dat een eeuw geleden de Grondwetsherziening van 1848 werd afgekondigd. De minister president, de heer W. Drees, zal daarna na mens de regering spreken. Op 16 November zullen zeven Duitse bewakers van kamp Amersfoort voor het Amsterdamse Bijzondere Gerechtshof terecht staan, beschuldigd van mishandeling. Het zijn Jos. J. Cotella. Ernst May, Karl Berg, Jos. Oberle, Edin Brahm, Erwin Alscher en Hugo Wolf. Onlangs verklaarde de 52-jarige N. M.. wethouder van Hellevoetsluis, in een café dat de burgemeester van Hellevoetsluis een grote collaborateur was. De burgemeester diende een aanklacht in wegens belediging. De Rotterdamse rechtbank heeft de wethou der veroordeeld tot een boete van honderd gulden. B. en W. van Amsterdam hebben aanlei ding gevonden te waarschuwen tegen de practijken van een aantal woningbureaux in de hoofdstad, die voor hun bemiddeling bij woninghuur ontoelaatbaar hoge provisie be dingen. B. en W. zijn voornemens namen en adressen van bureaux en personen te publi ceren. die zich hieraan schuldig maken. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de leden van het voormalig „Kommando Frank", die vele Joodse Nederlanders en illegale wer kers aan de Duitsers hebben overgeleverd. J. H. C. K. werd tot de doodstraf veroordeeld, C. W J. van B. en C. van B. tot 20 jaar en H. Z tot 15 jaar. Volgens voorlopige gegevens heeft het bevolkingscijfer van 's Gravenhage begin October de 550.000 overschreden. Tijdens de oorlog liep het bevolkingscijfer met 73.580 terug, van 521.196 op 1 October 1942 tot 447.616 op 1 Mei 1944. Een kwarteeuw geleden maakte J. Tege laar met zijn draaiorgel zijn entrée in Delft. De orgelman kon zijn jubileum thuis vieren, want studenten trokken er met het versierde orgel op uit. Zij haalden een flink bedrag op, dat de feestvreugde in de woning van de jubilaris niet weinig verhoogde. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft drs. F. W. uit Den Haag een gevangenisstraf van 6 jaar opgelegd. W. had tijdens de be zetting lijsten aangelegd met namen van Joodse Nederlanders, die hij zou vrijwaren Djokja's voorwaarden zullen spoedig worden aangeboden Onze correspondent te Batavia seint ons heden: Een republikeinse zegsman deelde ons mede dezer dagen de aanbieding te ver wachten van amendementen van Djokja op de voorstellen van Cochran. Er zal dan moeten blijken of er een basis aanwezig is voor verdere besprekingen. Van republi keinse zijde wordt daarbij verwacht dat Nederland toestemt in inwilliging van een aantal voorwaarden, zoals teruggave van het gebouw Oppegangsaan. Die onderhan delingen zullen echter in geen geval voor midden November kunnen aanvangen. Federale kringen zijn intussen gekant tegen het teruggeven van het gebouw Op pegangsaan als republikeins centrum te Batavia, aangezien er ook geen federalis tisch centrum te Djokja is. Zij vrezen voorts dat de republiek tastbare voordelen zal eisen in ruil voor vage onderhandelingen zonder bindende basis. Verwacht wordt dat Djokja niet van zijn huidige standpunt zal afwijken, gezien de invloed van de on verzettelijke Masjoemi en de Pni-partijen. voor deportatie. Hij werd er echter van ver dacht. dat hij zijn geloofsgenoten aan de Duitsers had verraden. Het Bijzondere Ge rechtshof in Den Haag had W. tot 314 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Deense kunst. In het Haagse gemeente museum is op het ogenblik een tentoonstel ling van Deense schilderkunst, beeldbouw kunst, kunstnijverheid en achitectuur te zien. HAARLEM EN OMGEVING Een vijftien jarig meisje, dat gistermid dag onder het viaduct Kenaupark in de rich ting van de Verspronckweg reed, verleende geen voorrang aan een van rechts komende autobus. Zij werd aangereden, doch kreeg geen letsel. Haar fiets werd beschadigd. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd: de heer J. B. de Boer, Haarlem, voor het propaedeutisch examen civiel inge nieur en de heer F. H. Germans, Haarlem, voor het ingen'ieursexamen natuurkundig ingenieur. Gistermorgen werd op de Jansweg een bakfiets, die door een negentienjarige jongen werd bestuurd, door een uit de tegenover gestelde richting komende vrachtauto, die een andere wagen wilde passeren, aangere den. De bakfiets werd beschadigd, de jongen kreeg een wond aan zijn kuit. In de zaak tegen de Hoofddorpse N. S. 'er W. S. is door de Haarlemse kantonrech ter geadviseerd tot een internering van 5 jaar en niet 514 jaar zoals wij Dinsdag absusieve- lijk meldden. De heer P. Lurz en mevrouw T. Lurz Mens, Zaanenstraat 38, hopen 7 November hun 65-jarige echtvereniging te vieren. Candidaat J. van Winterswijk Jr. te Haarlem ontving een beroep naar de Ned. Hervormde Gemeenten Ten Boer en St. Annen (Gr.). Zaterdagavond 30 October draagt ds. A. R. de Jong in het gebouw Open Religieuse Gemeenschap. Westerhoutpark 1 a. „De Heks van Haarlem" van Fred, van Eeden voor. Aan de uitvoering van Vincent d' Indy's légende dramatique „Le Chant de la Cloche", welke ter gelegenheid van de 50ste verjaar dag van de toonkunstenaar Jan Booda, Donderdag door Haarlems Gemengd Koor zal worden uitgevoerd, werken de volgende solisten mede: Corrie Bijster, Lien Korter, Han le Fevre, Herman Hülsmann, P. Artler, P. v. d. Meer, Jac. Lagas, B. Bos en G. Hurk- mans. De begeleiding is in handen van de H. O. V., aan de vleugel Emmy van Eden. Kunstveilingen S.J. MAK VAN WAAY h. s. nienhuis Gebouw Leesmuseum Amsterdam. Rokin 102. Tel. 37538 EERSTE GROTE NAJAARSVEILING KijkdagenVrijdag 29, Zaterdag 30 en Zondag 31 October van 10-4 uur en Maandag 1 November van 10-12 uur. Verkocht zullen worden: Schilderijen o.a. J. Berkheyde, Clara Peelers, Jan Both, A. Schelfhout, H. E. Reyntjens (2 x), A. J. Dalwallle, J. Bosboom, P. van Llender, J. Israels en vele anderen. Prenten, Tekeningen, Meubelen, waarbij vele kussen- kasten, glazenkasten, damesbureauties enz., Klokkon waarbil 2 staande, 4 Engelse- en 1 Haags-tafelklokje. Gekleurd, Geëmailleerd Chinees Porselein, Delfts Aardewerk, Europees Porselein, -Aardewerk, -Glas. Brons, Koper, Tin, Oost-Aziatische Kunst, o.a. Mas kers en een fraaie collectie Japanse prenten. m IMB'.'I mvj EEE3 EHEH EHH Vers gemalen gehakt 0.92% p. p. Mooie doorregen Ossenlappen 1.0l/i p.p. RUIME SORTERING BETERE VLEESWAREN Uw adres is A. MEIJER'S Spaarnwouderstraat 69 naast de Batavier Gedempte Oude Gracht 80 hoek Botermarkt Binnenweg 117 naast Dijkstra de Bakker (Heemstede) Waar U ook last v eelt, likdoorns, eelti moet op een deskundige en tevens pl|nloze manier worden verwijderd. DAT IS VOETVERZORGING! Profiteer van onze „Week van de voetverzorging", Deze begint a.s. Zaterdag om 9 uur. Wij geven gedurende deze week een volledige GRATIS voetbehandeling bij aankoop van een abonnement. Waarvan U aan uw voeten ook last hebt, wees van één ding overtuigd: De Chrysler Corporation heeft ons met ingang van 25 October 1948 de alleen vertegenwoordiging voor Nederland toevertrouwd van de automobielen N.V. HANDELMAATSCHAPPIJ De meest moderne NEW LOOK BONTMANTELS NU IS DE TUD GUNSTIG!!! om Uw keuze te doen. De prijzen zijn scherp concurrerend, dus in Uw voordeel. DE PRIJZEN ZULLEN STIJGEN! KIJKDAGEN: I „BONTVEILING Donderdag 11-5, 7-9 u. I EXCLUSIEF Vrijdag 10-5, 7-9 uur T Zaterdag 10-4 uur HAARLEM, ALLEEN GROTE HOUTSTRAAT 34 GARAGE HARRY OOMEN L. Molenstraat 12 Haarlem Prijzen van Uw kleding Weest zuinig met Uw Garderobe en Heren-Hoeden Laat het op tijd chemisch reinigen en persen bij American hat and dress pressing BARTELJORISSTRAAT 23 - TEL. 21208 - HAARLEM VERVEN PLISSEREN - STOPPAGE U belt wij halen HAUTE COUTURE MODèLES Ook van Uw stoffen maken wij mantels en japonnen naar maat in exclusieve modellen WILHELM IN ASTRA AT 66 HAARLEM PARIS Telephone 17220 BRUXELLES 1- en 2-pers opklapbedden Divanbedden Engelse Ledi kanten, Eiken ombouwen en blank eiken. Bedstellen enz. Dames laat Uw spiraal verbouwen tot Opklapbed, als nieuw terug. Monsterkamers ORIONWEG 8, H.-N., TEL. 23932.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3