ctms nationaal TEMPO filmster was Revue van het Christelijk Lyceum el. 20020 Rozenstraat 13 Voor betere afdrukken Foto-Engel Woningruil Den Haag-Haarlem Krachtvoer GASGEYSER te koop Huiseigenaars IBH liNSDAG 9 NOVEMBER I94S HAARLEMS DAGBLAD DERTIG JAREN' Was Zaterdagmgiddag bij de receptie het loord aan de leraren gefeest, thans was et aan de leerlingen, zei de heer A. W. 'oors, voorzitter van het schoolbestuur van et Christelijk Lyceum, dat gisteren zijn ertigjarig bestaan met een grote revue in e concertzaal vierde. Hij onderstreepte in ac ijn openinswoord de sterke saamhorigheid 'e- ie deze school heeft gekenmerkt, een kj jamhorigheid die trouwens later op deze g enoeglijke avond, duidelijk bewezen werd. [adat de mezzo-sopraan mej. Didi Sanders, - an de vleugel begeleid door Hans Schouw- lan, had gezongen, kwam de oud-leerling ai ir. B. W. F. van Riemsdijk op de planken 'a- m wat gezellige herinneringen op te halen iit de tijd van „boven de Sierkan". Hij J lelde verder de rector, dr. J. E. v. d. Eist ^regens zijn sterke houding in de bezet tingstijd als voorbeeld voor de school, e- De rector zelf heette in dichtvorm alle asten hartelijk welkom en daarna ging eD et doek op voor de revue „Dertig jaren", ie heden, verleden en toekomst vart de ehool schilderde. Al begon het wat aarze- ^;>nd, de jonge artisten kwamen er spoedig ;teaen er waren tal van bijzonder aardige ifrelen te zien. Alle lief en leed van de erlingen kreeg een beurt en zo ook de erschillende gebouwen die de school heb- en gehuisvest. Het is wel moeilijk uit deze »e van aardige dingen er een paar te ïezen, die speciale vermelding verdienen, laar wij noemen "de Apotheose der school- akken, de Leraren in de Banken, waarbij ieiVan Steenwijk op bijzonder grappige de artier de lof der scheikunde zong, de keuze er afdelingen, waarbij vertegenwoordigers an de H.B.S. b, H.B.S.- en Gymnasium- fdelingen de loftrompet steken over hun espectievelijke verdiensten en de Slot- potheose met opmars der gemeenten en un wapens. Dat waren er heel wat en het leek alweer uit hoeveel gemeenten deze opulaire school zijn leerlingen betrekt. Het school-orkest onder leiding van H. J. lirksen zorgde voor de muzikale illustratie an deze revue, wqarbij de oud-leerlingen Ie natuurlijk ook in grote getale waren erschenen, weef eens hun hart konden op alen aan alle schoolse belevenissen, die en hier in zo'n aantrekkelijke vorm wer en voorgezet. Dat ook oud-rector J. van lorp, die aanwezig was, zulks deed, staat oor ons wel vast. vervoert al uw meubelen en vrachten Een scène uit dp Christelijk Lyceum-revue- „Dertig -jaren Vertegenwoordigers van de H.B.S. a, H.B.S. b en Gymnasium-afdelingen stellen de leerling voor de keus onder het wakend oog van de Schoolmaagd. Haarlemse Hawaiïan Vereniging )De H.H.V. gaf een zeer gevarieerde uit kering in het gebouw van de Haarl. Ke- [elbond. Een volle zaal. en nog éen uit verkocht huis voor een herhaling op Za terdag aanstaande, zijn wel een bewijs, dat teze vereniging aan de verlangens van een uitgebreid publiek voldoet. Het enige doel fan deze dilettantengroep is „amusements- •- muziek" te maken en zulks onder ver killende vormen. De Hawaiian-muziek is !p de achtergrond geraakt, maar leeft nog voort in een onderafdeling. Zo is er ook oog een Rumba-ensemble en een dans- vrkest als nevengroepen. Doch de hoofd groep wordt gevormd door H.H.V.'s groot vmusementsorkest, dat bestaat uit strijk- tn tokkelinstrumenten, twee accordeons plus zang van enige dames. Al deze en- 1, iembles worden afgericht en gedirigeerd ioor de leider, de heer Prinsen, een gang- maker van je-welste, die nu eens als gita- vist, dan als slagwerker of als zanger op treedt, maar uiteindelijk en hoofdzakelijk lis de dirigent van het grote ensemble, waarover hij de maat slaat.Daar tussendoor soudt hij dan nog met vlotte tong het pu- bliek bezig als quasi-conférencier. Het volledige amusementsorkest trad tweemaal op en gaf aan de zangeressen joede gelegenheid zich te laten gelden; de aiepe alt van .mevr. Prinsen en de sopraan item van mej. Bakker konden voor het Senre goed voldoen De dames die het. trio vormen mogen wel wat gereserveerder vingen; zoals zij het doen versmelten de ge luiden niet.. Een bewerking van een be iend Zigeunerlied door de eerste accor deonist gaf alle groepen om de beurt een ioede kans; opvallend was de vlotte en loed klinkende cadens van de aanvoerder ïer" violen, de heer Kist. Het Hawaiïan-ensemble deed extra zijn best en jankte zo weinig mogelijk, wat i laar mijn smaak toch altijd nog teveel is. Het Rumba-orkest toonde zich de groep van de vrolijlte jongens, die weten hoe zij bet publiek kunnen opjagen met een obsti- Daat rhythme. Maar dan de Narren van het dansorkest! Dat zijn de clowns van het gezelschap. In hun voorstelling van een repetitie van een iorpsmuziekclub ging het er bont toe, maar toch niet zonder geest. De toneelgroep de „Spaarnespatters" wist het publiek te boeien en te amuseren met Iwee vlot gespeelde éérfecters. En het op stel van Jèn Jènsen over de Wolf en de teven geitjes deed de zaal gieren. Dat was lezonde Amsterdamse gijn. JOS. DE KLERK Causerie over Danskunst door Cruys Voorbergh De vrienden van de dans hebben in het Frans Halsmuseum te Haarlem kun nen genieten van een zwierjge causerie door Gruys Voorbergh, die in amper drie kwar tier door de magjsche kracht van zijn geestdriftig woord de geschiedenis van het ballet ontfolde als een bont tapijt van boeiende, voorstellingen en curieuze tiere-. lantijnen. Het is de vraag of ook leken de vaart van zijn brillant betoog konden vol gen en of zij uit deze met speelse smaak voorgedragen kroniek zelfs maar een op pervlakkige indruk van de geschetste gang van zaken hebben overgehouden doch stellig zullen zij tot het besef zijn gekomen, dat Terpsichore haar volgelingen beloont met een onvergetelijke vreugde, die alleen reeds door er van te vertellen aanstekelijk werkt. Bovendien gaf hij via enige leuke voorbeelden een treffende explicatie van de betekenis der op het eerste gezicht on natuurlijk aandoende conventies. Met een beminnelijke nonchalance, die over alle problemen heen praatte, reeg Cruys Voorbergh een overstelpende menigte pikante détails aaneen: hoe de eerste co dificatie der passen ontstond, hoe Camarge omstreeks 1730 de ontwikkeling van de entrechat mogelijk maakte door haar rok met drie duim in te korten, hoe de deugd zame mademoiselle Sallé meer ruimte vond om uitdrukking te geven aan het ge voel en hoe de magere Guimard over de gulden middeiïweg danste. Naar aanlei ding van de eerste ballet-oorlog, namelijk die tussen de zwevende Taglieni en de vol bloedige-. Fanny Elssler, wees hij op de her haling van deze controverse tussen de bijna sexeloze puurheid van Anna Pavlova en de volmaakte lichaamsverheerlijking van Argentina en zei hij: „Moge dit verschil van opvatting eeuwig blijven duren, want dan krijgen we de schoonheid van twee kanten belicht!" Uitvoerig behandelde spreker de uit werking van de komeet Isadora Duncan op de methode van Michael Fokine in Rus land, al moet men betwijfelen of hij daar bij de historische juistheid betrachtte. Zijn diagnose van de ouderdomsverschijnselen der te lang gecultiveerde vormen, die hun zin verloren hebben, was voortreffelijk. Wat betreft de nieuwe dansdiscipline in Amerika merkte hij op, dat het laatste woord nog niet is gesproken, zolang men de klassieke adel niet heeft verworven van zulke ballerina's als Karsavina, Kslïessins- kaya of Preobrajenska. De nieuwe dans cultuur, aldus Cruys Voorbergh, moet be rusten op het besef dat door stuwkracht van binnenuit met de oude middelen iedere uitdrukking van artistieke bewogenheid bereikt kan worden. Na de pauze volgde het optreden onder omstandigheden die critiek uitslui ten van Maria Ruiz Petrelli, die na een flamenco en een aan het klassieke genre nauw verwante córdova, zoveel succes oogstte met een boerse jota, dat zij een aardige zigeunerdans de jarotin als toegift schonk. Zij werd begeleid door Wouter Denijs. DAVID KONING DISTRIBUTIENIEUWS Woensdag zijn aan de beurt voor het af halen van bonkaarten voedingsmiddelen, ta bak- en versnaperingskaarten en toeslag- kaarten voor jonge en aanstaande moeders in de Vleeshal te Haarlem: Ka tot en met Ki en in dë Gemeentelijke Kwekerij te Aerden- hoyt de letters E tot en met J. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 8 November. ONDERTROUWD: 8 Nov.: D. Kempff en E. C. du Plessis. BEVALLEN van een zoon: 5 Nov.: G. Cune-Funke; J. R. Drogtrop-Eland; 6 Nov.: I. G. B. Mohr-Tautow; M. H. Ree-Molhoek; M. Bosch-van Leeuwen; G. Vos-de Vries: J. M. Stevens-van der Ploeg: 7 Nov.: J. R. Smits-Bisschop; C. Loman-Arens; A. E. Hoffman-den Engelse; J. E. Brijder-Visser. BEVALLEN van een dochter: 5 Nov.: H. P. Veen-van Harten; 6 Nov.: M. H. Beumer-van Houtum; C. van Vliet-Jong; M. E. J. van Hees-Stuijt; N. L. Bruyning-Volger; 7 Nov.: A. Timmers-Versteeg; H. Staalman-Muis; 8 Nov.: H. de Mooij-Jansen; J. W. Radsma- Vlaar; E. Janssens-Koops. OVERLEDEN: 6 Nov.: W. Kemp, 50 j., Pie- ter Kiesstraat; J. van der Spree, 55 j., Jans- weg; G. Esselman, 77 j., Ruijsdaelstraat; E. C. M. Veltkamp, 23 m., Spionkopstraat; K. Joop-van Dijk, 78 j./Gen. Bothastraat; A. M. C. Krom-de Bakker. 56 j., Kamgerlaan. Agenda voor Haarlem DINSDAG 9 NOVEMBER. Gem. Concertgebouw: Ledenconcert HOV, 8 uur Nassaupleln 8,. Theosofische Vereni ging, spreker de heer H. W. G. Kortman, 8 uur. Domi, Overveen, Nederlands Hervorm de Kerk. lezing over „Christen en huwelijk", 8 uur. Luxor: „Kampioen melkboer", alle leeft., 2.00, 4.15. 7.00 en 9,15 u. City: „Het spel is uit", 18 j., 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „Captain America", 14 j., 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „The story of dr. Wassell", 18 j., 2.30. 7.00 en 9.15 uur Rem brandt: op het toneel „Theater Plezier", .Zeg.. hee". 2.30, 8 uur. Palace: „Olympi sche Spelen 1948", alle leeft., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. WOENSDAG 10 NOVEMBER. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Tijdelijke wijziging van autobusroutes Wegens bestratingswerkzaamheden is in de routes van de autobuslijnen 1 en 2 tij delijk een wijziging gebracht. Lijn 1 rijdt thans, komende van Heemstede, via de Prins Mauritslaan, Middenlaan, Blauwe Brug, Zuiderhoutlaan en Fonteinlaan naar de Dreef in Haarlem. Lijn 2 volgt de Willem de Zwijgerlaan, Linnaeusladn, Spanjaardslaan en de Fon teinlaan naar de Haarlemse Dreef. Tevens is de dienstregeling van lijn 2 uitgebreid. De eerste bus vertrekt des morgens reeds om 7.02 uit Heemstede en vervolgens wordt om de tien minuten ge reden. Sassenheim poogt de tram te behouden Motie van de gemeenteraad In de vergadering van de gemeenteraad van Sassenheim is het verdwijnen van de tram HaarlemLeiden aan de orde ge komen, waarna de volgende motie aange nomen is: „De raad der gemeente Sassenheim ge hoord de discussies over de op handen zijn de omzetting in de tramdienst Haarlem Leiden in een autobusdienst, overwegende, dat alle argumenten, aangevoerd door de N.Z.H.V.M. in haar brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat van 26 Sep tember 1947 inhoudende toestemming voor haar reorganisatie-plannen, in het schrij ven van B. en W. van Hillegom, Lisse, Sas senheim aan Gedeputeerde Staten vol komen weerlegd zijn; dat de directeur der N.Z.H.V.M. in een discussie in Jt tijdschrift „Spoor- en Tramwezen" van 17 Juni 1948 een tot nu toe niet gehoord argument in het geding gebracht heeft, n.l. het feft, dat de autobussen reeds aangeschaft zijn en geen deviezen meer beschikbaar zijn voor de tramlijn en dat naar onze overtuiging dit laatste argument bij de beslissing van de minister doorslaggevend is geweest; constateert, dat het-belang van de Bol lenstreek door hogere vervoerstarieven en een minder goede vervoersbediening opge offerd zal worden aan elders gemaakte fouten en spreekt als zijn mening uit, dat het reorganisatiebesluit op onjuiste gronden genomen is en brengt deze zienswijze ter kennis aan de minister van Verkeer en Waterstaat, met het dringend verzoek, de opheffing van de tramlijn HaarlemLeiden in ieder geval op te schorten, totdat de raad uitvoerig is ingelicht door een commissie, waarin behalve onpartijdige deskundigen de betrokken gemeentebesturen zitting hebben." A rrestant Brief uit een Amerikaans stadje: Onze politiechef is tevens onze veeafts. Op een avond belde zijn telefoon en zijn vrouw luisterde „Is mr. Thomas daar?" vroeg een gejaagde stem. „Hebt u hem als politieman nodig of als veearts„Als allebei. Onze bulldog wil zijn bek niet open doen en er zit een inbreker in". (Readers Digest) Kappers. De kamer van Arbeid te Rome heeft meegedeeld, dat de Romeinse kappers heden zullen staken als gevolg van het mislukken der besprekingen met de werkgevers vqpr hogere lonen. Hef Empire-museum komt voorlopig niet Het is bekend dat het Provinciaal Be stuur van Noordholland het voornemen had in de vroegere ambtswoning van de Com missaris der Koningin aan de Nieuwe Gracht een Empire-museum te stichten. Daarbij zou dan financiële steun verleend worden door het rijk en de gemeente Haarlem. Bovendien zou Haarlem verschil lende ^zittingen van het Frans Halsmu seum uit het Empire-tijdvak voor het nieu we museum afstaan. Door verschillende omstandigheden vlotte het evenwel niet met de voorberei ding van deze museumplannen. Thans heeft het college van Gedeputeer de Staten besloten af te zien van dit mu seumplan. Ons werd medegedeeld dat daar toe heeft bijgedragen de omstandigheid dat de provinciale griffie worstelt met een ge brek aan ruimte. Nu zou het ongewenst zijp geweest in het fraaie''gebouw aan de Nieuwe Gracht een afdeling van de griffie te vestigen, omdat daarvan het gebouw te lijden zou hebben. Nu is dit gebouw ver huurd aan een handelsonderneming, die er enkele toonzalen zal inrichten, waarbij het geUouw in alles ontzien zal worden. In ruil daarvoor krijgt de griffie de beschikking over een gebouw in het Wilhelminapark, waarin dan de passen-afdeling zal worden ondergebracht. Vborlopig komt er dus niets van de stichting van het Empire-museum. Maar dat wil niet zeggen zo werd ons verder verklaard dat het voor goed van de baan is. Het gebouw aan de Nieuwe Gracht blijft intact en eigendom der pro- vincie. Op korte termijn kan de provincie er weer de beschikking over krijgen. De mogelijkheid bestaat dat Gedeputeerde Sta ten over enige tijd, als er een andere op lossing is gevonden voor het ruimte vraagstuk der griffie, alsnog zullen beslui ten tot uitvoering van het museum-plan. R.K. Michlenstandsbureaii Gisteren is in de Kruisstraat het R.-K. Middenstandsbureau geopend, waar de leden van de R.-K. Middenstandsvereniging niet alleen vergaderruimte ter beschikking krij gen, maar tevens kunnen aankloppen om ad vies op juridisch, commercieel en sociaal gebied, wanneer de huidige maatregelen warwinkel hen wat te veel wordt. De voorzitter van de R.-K. Middenstands vereniging, de heer S. Warmer begroette in zijn welkomstwoord deken Kuilman, jhr. dr. J. C. Mollerus die de Kamer van Koophan del vertegenwoordigde en alle afgevaardig den van de vak- en standsorganisaties, die in groten getale waren opgekomen. Hij zeide dat met de in gebruik neming van dit gebouw wederom een grote stap is gezet op de weg. naar een hechte middenstands-organisatie. Als eerste drie van de lange rij sprekers die volgde, kwamen deken Kuilman, de heer B. W. Lasschuit namens de Middenstandscen trale en jhr. dr. J. C. Mollerus aan het woord om de nieuwe spruit een lang en gelukkig leven toe te wensen. SCHEEPVAART Aldabi, 8 Nov. van Hamburg te Antwer pen; Kota Agoeng, Rotterdam-Java pass. 8 Nov. Kaap del Armi; Kertosono, Rotterdam- Java pass 8 Nov. Gibraltar; Kota Gede, 9 Nov. van Djeddah te Batavia;Kota Inten, Rotterdam-Kaapstad 8 Nov. van/ Las Palmas; Nieuw Holland, Java-Australië 8 Nov. van Soembawa; Sibajak, Rotterdam-Java 6 Nov. van Suez; Tegelberg, 8 Nov. van Reunion naar Mauritius; Van 't Hoff. 9 Nov. van Aden te Belawan; Waterman,. 9 Nov. van Batgvia te Rotterdam. Districtskampioenscliappen der drenkelingenredders In Alkmaar werden Zondagmiddag de kampioenschappen van de Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen voor het district Noordholland verzwommen. In hoofdzaak ging de strijd tussen de Alkmaar- se en de Haarlemse Reddingsbrigade; ook sprak de IJmuidense brigade een woordje mee. De eindstand was: 1 Alkmaar 74 pun ten; 2 Haarlem 64 pnt.; 3 IJmuiden 35 pun ten en 4 Amsterdam 28 pnt. De voornaam ste uitslagen zijn: Wisselslag estafette gekleed, dames: 1 Alk maar 1 min. 8.8 sec., 2 Amsterdam 1 min. 12.2 sec 3 IJmuiden 1 min. 17.2 sec. Heren: 1 Alkmaar 1 min. 6.2 sec.; 2 Amsterdam 1 min. 7 sec.: 3 Haarlem 1 min. 13 sec. 25 Meter schoolslag zwemmen gekleed, popduiken en vervoeren over een afstand van 25 meter: dames: 1 Th. Turkenburg, Haarlem 1 min. 16 sec.; 2 E. Koenen, Alk maar 1 min. 18.2 sec.; 3 J. Schuurman, Alk maar. 1 min. 19.8 sec. Heren: 1 B. van Scha- gen, Haarlem, 1 min. 13 sec.; 2 G. Sprenger, Amsterdam 1 min. 19 sec.; 3 Stork, Alkmaar 1 min. 19.8 sec. 25 meter schoolslag/gevolgd door 25 meter enkelvoudige rugslag, meisjes. 1 Thea Tim mermans, Haarlem 51.6 sec.; 2 J. Koeman, IJmuiden 52.4 sec.; 3 H. Bontebal, IJmuiden 54 sec,Jongens: 1 G. Zut, Alkmaar 45.8 sec.; 2 H. Hietberg, Zaandam 47 sec.; 3 P. van Niekerken, IJmuiden 49.2 sec. Estafette 4 x 25 meter vervoer van een drenkeling, dames: 1 IJmuiden, 2 min. 37.8 sec.: 2 Alkmaar 2 min. 40 sec.; 3 Haarlem, 3 min. 40.8 sec. Heren: 1. Alkmaar, 2 min. 21.4 sec.; 2 Amsterdam, 2 min. 28.8 spc.; 3 Haar lem, 2 min. 41-3 sec. Vossen jacht, meisjes: 1 Elly Jonker, IJmuiden; 2 M. v. d. Veldt, IJmuiden. Jon gens: 1 J. van Elswijk, Alkmaar; 2 Broek huizen, Alkmaar. 100 meter gekleed schoolslag zwemmen, dames: 1 Th. Turkenburg, Haarlem, 1 min. 53.7 sec.; 2 N. Kint, IJmuiden 2 min. 2.8 sec.; 3 J. Piersma, Alkmaar 2 min. 6.4 sec. Heren: 1 A. v. d. Griendt, Alkmaar. 1 min. 41.5 sec 2 J. Scheepers, Haarlem, 1 min, 58.4 sec.; 3 G. S. Sprenger. Amsterdam, 2 min. 17.4 sec. 50 meter enkelvoudige rugslag gekleed zwemmen, dames: 1 Koenen. Alkmaar 1 min. 4 sec.; 2 H. Cremers, Amsterdam, 1 min. 8.6 sec.; 3 H. Turkenburg, Haarlem, 1 min, 11.2 sec. Heren: 1 J. Schepers, Haarlem, 1 min.; 2 J. Dekker, Haarlem, 1 min. 7.2 sec.; 3 C. Zut. Alkmaar, 1 min. 8 sec. 10 x 25 m. schoolslag en vrije slag esta fette, dames: 1 Haarlem, 3 min. 14.4 sec.: 2 IJmuiden, 3 min. 19.8 sec.; 3 Alkmaar, 3 min. 22 sec. Heren: 1 Alkmaar, 2 min. 51.6 sec.; 2 Haarlem, 3 min. 9.3 sec.; 3 IJmuiden, 3 min. 14 sec. De heer G. -Seegers te Haarlem is ge slaagd voor het doctoraal examen phar- macie. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 318% 315 281% 2771/2 2291/2 227 A. K. U. 150 149% 152 Nederlandse Ford 301 Nederlandse Kabel 263 v. Berkel's Patent 1201/2 Scheepvaart Unie 160% 160 Holl.-AmerikaLiJn 162K Deli Maatschappij 1351/2 147 H. V. A 2481/2 2441,4 A'dam Rubber 155% 1521/2 Ned. Handel Mil. 158 N.-l. Handelsbank 1131/2 Billiton Mij II 395 De regering is voornemens te bevor deren, dat, nu de werktijd voor verplegend personeel in de ziekenhuizen en krankzinni gengestichten van 53 op 51 uur per week is gebracht, ook de werktijd voor niet-verple- gend personeel van die inrichtingen op 51 uur wordt bepaald. Een 34-jarige bediende van een Am sterdamse melkinrichting die 21.500 naar de bank moest brengen, is er met het geld vandoor gegaan. De schooljeugd van Ridderkerk heeit in Westkapelle een aantal bomen geplant in een laan, die de naam Ridderkerklaan zal krijgen. Het Tweede-Kamerlid ds. J. Fokkema (A.-R,) is voor het ondergaan van een ope ratie in een ziekenhuis te Delft opgenomen. HAARLEM EN OMGEVING De Haarlemse Toneelvereniging „Vriend schap Zij Ons Doel" begint op Maandag 15 November haar toneelseizoen in de Stads schouwburg, met de opvoering van Het Schoffie „Buster", een toneelspel in drie be drijven door Ted Willis, de vertaling is van C. van Polen. De heer J. W. H. M. Oerlemans te Haar lem is aan de Gem. Universiteit te Amster dam geslaagd voor het candidaatsexamen sociografie. Óp het te Overschie gehouden zangcon cours behaalde Koppen's solokwartet „Kunst min" uit Haarlem de eerste prijs in de derde afdeling met 321 punten. Voor de afdeling Haarlem van het Al gemeen Nederlands Verbond en van de Ver eniging Nederlands Fabrikaat zal de heer H. W. de Voogt op Dinsdagavond 16 November in de Kroonzaal van restaurant Brinkmann spreken over „De Nederlandse treilvisserij". Als verdacht van diefstal van metalen modellen uit een perceel aan de De Wit- straat is Maandagmiddag in Amsterdam een vier-en-dertig jarige Haarlemse chauffeur aangehouden. Een waker van de Nachtveiligheids dienst constateerde vannacht, dat er inge broken was in een kiosk aan de Wagenweg, nabij de Wilhelminalaan. Een slot was ver broken. De eigenaar vermist zeventig koeken. In de afgelopen nacht is ingebroken in een perceel .aan de Platanenlaan in Bloe- mendaal. Een aantal goederen, ter waarde van 500 wordt vermist. VrRdag 12 November houdt de Haar lemse Christelijke Besturenbond een propa- ganda-bijeenkomst in de tuinzaal van het Gemeentelijke Concertgebouw. Sprekers zijn de heren P. Kapinga. voorzitter van de Chris telijke Bond van Overheidspersoneel en H. J. Vermeulen, voorzitter van de Nederlandse Christelijke Bond van Kantoor* en Handels bedienden. Medewerking verleent het man- nenkwartet Orpheus", dirigent Nico de Zwager. Taxi r Bel z 3 0 0 o] DAQ EN NACHT Heemstede Huishoudelijke Voorlichting Voor de commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting zal op Donderdag 11 November in het Volkskoffiehuis aan de Heemsteedse Dreef mejuffrouw G. Boer, hoofd van een school voor buitengewoon lager onderwijs te Haarlem, een lezing houden over het onder werp: „Het buitengewoon onderwijs voor achterlijken, doven en blinden". Voor direct gevraagd een {linke bakkersknecht bij J. BRUINOOGE, Bloemendaalsestraatweg 138, Santpoort- Station. zou ik dc wereld van mij laten spre ken, door mijn charme en mijn geest, mijn knap uiterlijk en mijn rijkdom. De ene helft van de mensheid zou aan mijn voeten liggen en dc andere helft zou jaloers zijn, maar beide zouden denken dat het mij niet inte resseerde! Ik zou de best geklede, dc meest be reisde, de vurigst beminde en de meest Verkwistende man op aarde zijn. Ik zou grillig zijn en altijd anders. Maarik zou mij blijven scheren met KLEVERPARKWEG 7 SPAARNWOUDERSTR. 63 Droog Eiken- en Vruchtenhout Blokken, kachelklaar f 55 per 1000 K.G. G. DE KUSTER, Lange Poellaan 18 c Haarlem, Telef. 21267 Huwelijk Dame, zakenvrouw met ruim ink. zoekt gez. samenwoning m. besch. Heer, beschikken de over huis, evt. later hu welijk. Brieven no. 2000. N.V. Overdekte Bad- en Zweminr. Stoops Bad te Overveen. Jaarl. Alg. Ledenverg. van Aandeelh. op Dinsdag 16 Nov. 1948 des n.m. 2 uur ten kantore der vennootschap te Overveen, waar overeenk. art. 17 der statuten punten v. beh. voor aandeelh. ter in zage liggen. Aandelen moe ten uiterlijk tot 13 Nov. '48 worden gedeponeerd ten kantore v. d. Tw. Bank te Dordrecht. Het Bestuur. De Directie der Algemeene Friesche Levensverzekering Maatschappij te Leeuwarden maakt bekend, dat inplaats van de vermiste polis. no. B, 160573, een nieuwe polis zal worden afgegeven, waar door de oude polis van on waarde wordt. Bezwaren var- de houder der polis moeten binnen een week ter kennis van de Directie worden ge bracht. Echtpaar, middenst. N.H. zou graag in kenis komen met dito Echtpaar. 45 a 50 jaar voor prettige omgang en par tijtje BRIDGEN. Brieven on der no. 2012. Tc koop gevr Herenkleding, Winterjassen, korte Jassen, Costuums. tegen zeer hoge prijs. BREUR. Jansweg 30, Teief. 20672. Mooi benedenhuis, - bev. 4 kamers, hal. grote keuken m. warmwaterreservoir, badkamer, kelderkast, veel bergruimte, achtertuin, gelegen Statenkwartier vlak bij tramhalte- Brie ven onder no- 2017. voor uw hond en uw poes. Gebr. Veeninga, Jacobijnestr. no. 1018. RÜtTIFICATIE. In de gisteren geplaatste ad vertentie van het Tandheel kundig Adviesbureau „Haar lem" staat als spreekuur bij het Haarlemse adres: Stuy- vesantstraat 77 rd vermeld 1416 uur: dit moet zijn: 920 uur. z. g. a. n. fabrikaat A. S. W. merk Fasto. Huyg, Bloemen daalsestraatweg 3, Santpoort. Eindelijk Die moeilijke keuze tussen Jam en suiker behoort weer tot 't ver leden. Nü gaat eerst recht de kwaliteit meespreken en die keus is niet moeilijk: Want in élke soort en élke smaak blijven H E R O - j a m s ongeëvenaard VAN UW NAAIMACHINE kunnen wij een zeer modern meubel maken, door deze in te bouwen in een moderne salonkast. Reeds een prachtkast voor 155.(inbouwen inbegrepen) van le klas materiaal. Trapjnrichting op kogels. Fa. ENGEL KU1PF.RS, Naai- en Speciaalmachines, Kleine Houtstraat 113, Haarlem. Laat nü Uw onderhouds. en reparatiewerk uit voeren tegen onze goedkope wintertarieven. Bileven onder no. 2C07- Café met Vergunning té koop voor f 17.500 contant. Woningruil vereist Brieven no- 2004. OOK SINT NICOLAAS WEET HET! De bussen 1, 2, 5 en 6 stoppen vlak voor mijn deur- Dat komt goed uit voor mij. zei de Sint want te paard valt het niet mee nu ik weer een jaartje ouder wordt- Vlug, veilig en voordelig! Eneen muziekstukje hoort erbij als het tenminste van Stolwijk komt. Voor muziek: één adres! JAC. C. STOLWIJK, Jansstraat t - TeL 12251 GR. HOUTSTRAAT 94 t.o. Haarl. Dagblad Tel. 1.7.0.7.7. HAZEVOE1 KOOPT Meubelen, Naaimachines, Vloerkleden, Koperwerk en Antiek. KONINGSTRAAT 48, Telef. 17308,

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3