Nieuwe dienstregeling der N.Z.H.V.M. RICHE FOTO ART. Kerstbijdrage SLEUTEL WEG! Het bouwvolume voor Haarlem PATATES FRITES ,DE PROVENIER LOOSJES TEMPO Tel. 20020 Rozenstraat 13 „Het Gouden Hoekje" Voorde Stille Armen Radio Moors Predikbeorteo GESLOTEN Snuif en wrijf VRIJDAG 24 DECEMBER 1948 HAARLEMS DAGBLAD 6 Hebt u uw extra Minder bussen op stille uren Moderne garage aan Soendaplein Het maandblad voor het N.Z.H.-personeel bevat enkele bijzonderheden over de nieuwe dienstregeling, die op 3 Januari ingaat. De frequentie van de buslijnen in Haarlem zal in de stille morgenuren en in de avond uren van tien minuten op twaalf minuten worden gebracht. Lijn 1 en 2 zullen in de sehildersbuurt in Heemstede dezelfde route volgen. Lijn 1 blijft voorlopig langs de Blauwe brug rijden, ter wijl lijn 2 zodra het kruispunt Ooster- houtlaanLinnaeuslaan gereed zal zijn gekomen weer de route over de Kleine Houtweg zal nemen. Over de wijziging van lijn 6 deelden wij reeds een en ander mede. B. en W. gaven inmiddels toestemming, zodat van 3 Januari af de bussen op deze lijn zullen rijden tussen De Ruyterplein en Spaarndammcrweg via Lorentzkade. Pijlslaan. Schouwtjeslaan. Wa genweg, Plein. Grote Markt. Station, Rijks straatweg en Jan Gijzenkade. De bussen naar Leiden rijden van het Sta tion via Kenaupark, Kinderhuis- en Zijlvest, Wilhelmina-, Van Eeden- en Tempeliers straat naar de Wagenweg. Er wordt de gehele dag een twintigminu tendienst gereden, in de drukke uren een tienminutendienst. terwijl tijdens de spits uren tussen Leiden en Sassenheim en Haar lem en Hillegom een vijfminutcndienst zal worden onderhouden. Garage Soendaplein Aan de verbouwing van de remise aan het Soendaplein tot garage wordt met man en macht gewerkt. Men hoopt het gebouw op 3 Januari gereed te hebben. De bussen rijden via het terrein ten Zuiden van de garage langs een ruim tankstation, waar zowel de benzine- als de Dieselbussen gevuld kunnen worden. Onder de grond zijn daartoe zeven tanks met een totale capaciteit van 50.000 liter ingegraven. De toegang tot de garage waarin zestig bus sen ondergebracht kunnen worden, bevindt zich achter in de zijmuur. Direct bij het bin nenkomen zullen de bussen bijgevuld kun nen worden met water en motorolie, niet meer met de ouderwetse gieter of oliekan, doch met water- en oliepistolen. De smeerolie wordt door middel van lucht druk door een buizenstelsel en slangen toe gevoerd. Bij iedere slang met vulpistool be vindt zich een olieverbruikmeter. Olie mor sen wordt% zodoende voorkomen en een nauwkeurige olieverbruiksadministratie is mogelijk. De bussen komen in zes rijen naast elkaar te staan. Na het bijvullen rijden de chauf feurs door naar de wasplaats. Hier worden de wagens gewassen met behulp van borstels met warmwater-toevoer. Verder wordt in het gebouw een moderne werkplaats gescheiden van de garage- ruimte ingericht. Een koolzuurwagentje is aangeschaft om ernstige branden te blussen, terwijl het ver der mogelijk is de werkplaats en gara?e door twee watergordijnen in drieën te dolen, waardoor een eventuele brand gelocaliseerd blijft. De verwarming van het gehele complex geschiedt met behulp van twee met olie ge stookte ketels. De bussen rijden door de voordeuren naar buiten; de wagens die in de garage geen plaats kunnen vinden, worden op het terrein aan de Noordzijde van de garage opgesteld. Uit deze opsomming blijkt wel. dat er in de laatste maanden hard is gezwoegd om dit complex op tijd klaar te krijgen. De werkzaamheden aan de nieuwe halte kantoren op het Stationsplein vorderen niet zo goed, de directie hoopt echter dat dit spoedig zal veranderen. De garage aan de Leidsevaart wordt tot werkplaats verbouwd. Nu de familie bij elkaar is een pracht van een kans voor het laten maken van een groepsfoto 169 Grote Houtstraat, Haarlem - Tel. 13472 (Adv.) Tweede winterprogramma van de Volksuniversiteit Het programma van Januari tot April van de Volksuniversiteit voor Haarlem en omstreken wordt op Woensdag 12 Januari geopend met een liederenavond door Harry van Os. die volksliederen en ballades met luitbegeleiding ten gehore zal brengen. De volgende cursussen worden gehouden: Theo van Revn over „De Hollandse beeld houwkunst van heden"; ds. A. R. de Jong „Paulus als profeet voor de twintigste eeuw" dr. H. Groot „Atoomsplitsing en kernenergie"; H. W. Venema „De prae- historische mens en zijn cultuur"; mr. dr. A. A. van Rhijn „Menselijke verhoudingen in de ambtelijke wereld"; A. Jurres „Enige facetten van de romantische pianomuziek"; prof. dr H. Oldewelt „De psychische dis harmonie en haar verzorging"; mejuffrouw Florence de Boer „Hygiëne der vrouw" en dr C Spoelder „Naar welke school?" In het gebouw van de Nederlandse Pro testantenbond aan de Berkenstraat in Haarlem-Noord spreekt Jef Last op Vrij dag 21 Januari over „Een gast in het huis Islam" en mej. W. J Bladergroen leidt een cursus over „Kinderziekten en opvoeding" Jhr dr. J C. Mollerus spreekt twee maal in Heemstede over zijn reizen naar Cura sao. Suriname, Trinidad. Barbados en Venezuela; de heer H. P. Baard houdt een cursus over „Frans Hals en het Frans Hals- Museum", en dr. J. J. Smit over „Instinct, leervermogen en taal "bij honden en andere dieren". Voorts vermeldt het programma taal- en letterkundecursussen in Engels, Deens, Zweeds en Esperanto voor gevorderden. Burgemeester van Heemstede treedt 1 Juli 1949 af Jhr. J. P W. van Doorn, burgemeester van Heemstede, die op 26 Juni 1949 de pensioen gerechtigde leeftijd hoopt te bereiken, zal op 1 Juli aftreden als hoofd der gemeente. Van 8 Augustus 1916 is hij burgemeester van Heemstede.' na eerst zes jaar burgemeester van Schagen te zijn geweest. voor Weldadigheid naar Vermo gen al gegireerd op giro 212793, Haarlem? Bende pleegde inbraken en overvallen in Brabant De rijkspolitie heeft in samenwerking met de gemeentepolitie van tientallen Brabantse steden en dorpen de hand gelegd op tien personen, die de laatste jaren in geheel Noord-Brabant tal van inbraken en roofovervallen hebben gepleegd. De hoofdschuldigen, de 47-jarige H. en de 29-jarige F., beiden uit Tilburg, zijn nog voortvluchtig. De mannen hebben in twee jaar tijd meer dan 100.000 aan juwelen en geld buit gemaakt. Gewoonlijk bezochten enkele leden van de bende boeren op het platte land. Zij deden zich voor als opkopers van goud en zilver en als hun bleek, dat er veel kostbaarheden in huis waren, deelden zij dit mee aan H. en F., die dan een overval organiseerden. „SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Reden tot tevredenheid, de gemeente krijgt een groter percentage van de te verdelen „koek" In ons vorig nummer hebben wij een uiteenzetting gegeven van de manier waar op het bouwvolume voor Noordholland in 1949 verdeeld wordt. Het is, bij vorige jaren vergeleken, een ingrijpende wijziging. Bo vendien een die algemeen voldoening zal geven. Door de samenstelling en de wijze van werken van de door het college van Ge deputeerde Staten ingestelde contactcom missie voor advies, is de zekerheid verkre gen dat in elk opzicht de billijkheid be tracht wordt. Tegenover de gemeentebe sturen is volledig open kaart gespeeld. Er is aan alle een afschrift gezonden van de maatstaven die gegolden hebben bij het maken van de verdeling. Statistische bere keningen die een vierkante meter opper vlakte hebben, werden daarvoor gemaakt. Toch zijn Gedeputeerde Staten overtuigd, dat niet iedereen tevreden is, want de koek die te verdelen is, is helaas te klein om aan alle verlangens te voldoen! Gede puteerde Staten gaan zelfs zó ver, dat zij in Januari in Haarlem een vergadering voor alle gemeentebesturen uit de provincie zullen beleggen om nog nadere toelichtin gen te geven en, zo die komen, ook wensen te horen om zo mogelijk in de toekomst tot een nóg betere regeling te kunnen komen. Van belang is voorts, dat ook de gemeente besturen zijn ingeschakeld, doordat twee burgemeesters in de contactcommissie zijn opgenomen. De burgemeester van Haarlem vertegenwoordigt de grote gemeenten, zijn ambtgenoot van Bergen de kleinere. Voorheen bestond er ontevredenheid over de gang van zaken bij de „Wederopbouw" Verscheidenee gemeenten meenden dat zij niet kregen waarop redelijkerwijze aan spraak te maken was. Zo was het ook met Haarlem, dat welis waar geen zware oorlogsschade geleden heeft, maar in moeilijkheden gekomen is, doordat de bevolkingsaanwas in de jaren na 1940 bijzonder groot geweest is. Verschillende omstandigheden hebben daartoe geleid. Die wisselvallige factoren worden nu in de toekomst uitgeschakeld. Althans wat betreft de verdeling van het provinciale contingent. De verdeling van Door een ruime toewijzing olie zijn wij weer In staat, onze van ouds bekende Patates Frites, voor U te bakken. Heeft U haast, of wilt U Uw huisgenoten tracteren, kunt U het ook per zakje mede nemen. Prima slaatjes, warme croquetten. Heerlijke koffie met gebak. GROTE HOUTSTRAAT 153 Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 23 December 1948 GEHUWD; 23 Dec.. F Boone en G E. Stolp: J. Santing en E. H. J. Siegers; J. Kossen en E van der Kuijl: G. Kooistra en C. J W Verschoor; J. G. Wille en J. Z. van der Wansem. BEVALLEN van een zoon: 21 Dec.. A. Mantjevan Huis: 22 Dec.. J C. M. Hirders Lindcnhof: L. W. Vermeij—van Seggelen: I. S S Spanjaard--van Esso; 23 Dec., A. Ruijgh—Rosman; J. H Knijper—Strating. BEVALLEN van een dochter: 22 Dec. J van der MeyPlooijer; A. M. E. HonkoopHoo- geboom; 23 Dec.. M. M. de RuiterSpoor; G. op de KelderMenks. OVERLEDEN: 21 Dec., N. de Graaff. 89 j., Westerhoutpark: 22 Dcc A. SjjvcsDonkers. 85 Hertzogstraat: J. D. van Calcar. 74 j., Lakenkoopersstraat; W. C. Dekker, 10 m., Pas thuis vost. is wegens herstelwerkzaamheden in de winkel Maandag 3 en Dinsdag 4 Januari GESLOTEN Woensdag 5 Januari 11 uur heropening. GROTE HOUTSTRAAT 100 TEL. 13060 Telefonische bestellingen worden 3 cff 4 Januari gaarne aangenomen (Adv.) Stemmige Kerstmiddag voor ouden van dagen Meer dan vijfhonderd van Haarlem's sociaal gesteunde ouden van dagen waren Donderdagmiddag bijeen in het Krelagehuis, waar zij op een stemmig Kerstprogramma werden onthaald door de Haarlemse afdeling van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers De gemeentelijke Plantsoendienst had de zaal voor deze gelegenheid met dennegroen versierd. De presidente der Haarlemse U.V.V.. me vrouw J. van Nispen—Van Wely opende de middag met een hartelijk woord, waarbij zij in het bijzonder de ere-medewerksters me vrouw baronesse De Vos van Steenwijk— Van Royen en mevrouw CremersDe Bruljn welkom heette. Daarna vroeg de heer N. Groen de aandacht voor een boeiend Kerst verhaal „De verloren zoon" van Anne de Vries. Het overige gedeelte van de middag kwam voor rekening van de jeugd. Dc hoogste klassen van de Wethouder Westerveld-school zongen onder leiding van hun hoofd onderwijzer. de heer L. J. van Mechelen. en met de krachtige steun van enkele oud-leer lingen eerst een viertal bekende oud- Hollandse Kerstliederen, en vervolgens Catharina van Rennes' Kerstcantate. En hoe wel de geluidsinstallatie de pianobegeleiding het koor en de accompagnerende violen 'men zou haast van een klein school-strijkorkestje kunnen spreken! iets deed overstemmen, was het geheel toch dermate muzikaal dat de aanwezigen aangenaam geboeid werden. De pauze bracht enkele Kerstmelodieën, ten gehore gebracht door de heer en me vrouw Hentenaar 'viool) en de pianiste mevrouw Van Lent. Het hoogtepunt van de middag was het Kerstspel, dat door de schoollecrlingcn werd opgevoerd. Dit spel, een gave bewerking op rijm van het verhaal van Jezus' geboorte, maakte in al zijn eenvoud van opzei en ver tolking, en misschien juist daardoor, een grote indruk op de toeschouwers. De rol van Maria in het bijzonder was doorleefd en prachtig van dictie, toon en gebaren Viool spel als muzikale omlijsting, een koortje op de achtergrond en gelukkig gekozen eos- ttiums droegen bovendien belangrijk bij tot de waarde van het geheel het totaal-aantal woningen over de ver schillende provincies blijft evenwel in han den van het rijk. In October 1943 waren in Nederland in aanbouw 46315 woningen, waarvan 4169 in Noordholland (Amsterdam niet meegere kend) en 250 in Haarlem. Het Haarlemse percentage was tegenover Nederland 0.54 en tegenover de provincie 6. Bij de nu afgekomen verdeling komt Haarlem er veel beter af. Voorlopig mogen er in Noordholland (weer zonder Amsterdam) 2600 woningen gebouwd worden. Haarlem krijgt er daar van 316, of 12.2 Bovendien zullen er nog 560 woningen in de provincie toegewezen worden naar bij zondere maatstaven, o.a. de behoefte we gens versnelde industriële ontwikkeling. De Hoogovens in Velsen krijgen er hier 150 van. Indien Haarlem niet deelt in die 560, wordt het Haarlemse percentage 10. Reeds hebben wij gemeld dat er kans is dat er in 1949 nog 1540 woningen verdeeld kunnen worden. Haarlem kreeg daarvan 187 toegewezen, of 12.1 Zekerheid over de mogelijkheid om ook die 1540 woningen te bouwen bestaat er evenwel nog niet, maar de gemeentebesturen kunnen daar voor toch reeds plannen laten maken. Met het nu bestaande uitzicht kan ook Haarlem tevreden zijn. Wij herinneren er aan dat ir. H. Meije- rink, directeur van de Wederopbouw in Noordholland, ons reeds in October mede deelde, dat hij verwachtte dat voor 1949 een betrekkelijk laag bouwvolume zou wor den toegewezen, maar dat de kans groot was, dat Haarlem daarna nog een contin gent zou worden toegewezen indien tijdig plannen daarvoor gereed gemaakt zouden worden. Passagierslijst Groote Beer". Het troepentransportschip „Groote Beer", dat op 13 December uit Batavia is vertrokken, wordt omstreeks 6 Ja nuari in Amsterdam verwacht. Aan boord bevinden zich 470 man van de Koninklijke Landmacht, 240 mari niers, 150 leden der Koninklijke Marine, voorts leden van het K.N.I.L., de medische staf en twaalf burgers. Een passagierslijst ligt op onze bureaux ter inzage. De Zandvoortse raad koos de heer S. Slag veld Donderdagavond tot opvolger van de afgetreden wethouder van Sociale Zaken eix Bedrijven C. A. Groos. De heer Slagveld is lid van de Christelijk Historische Partij, de plaatselijke organisatie waarin Christelijk- Historische Unie. Anti-Revolutionaire partij en Protestantse Unie samenwerken. Kerstoratorium van Hubert Cuypers door Doopsgezind Zangkoor en Schotens Chr. Gem. Koor Hubert Cuypers. die op de Tweede Kerst dag zijn 75ste verjaardag hoopt te vieren, schreef omstreeks twintig jaar geleden zijn „Kerstoratorium" op teksten uit de Bijbel, die door dr. W. C. Harrestein waren sa- mengelezen. Geen enkele bespiegeling, geen enkel vrij koraal is in de tekst voorzien. Het is een zuiver dogmatisch gegeven zon der meer. Maar er zitten evenveel moge lijkheden in als in Handels Messiah, dat ook geheel uit Bijbelteksten bestaat. Me nige componist zou echter stranden op zulke zware en verheven stof, althans om er een vorm aan te geven die de muzikale synthese van het geheel zou betekenen, dus dienend van karakter zou blijven en toch als oratorium, volgens haar eigen muziek- aesthetishe eisen, zou domineren. Ik durf niet beweren dat Cuypers daar volko men in geslaagd is, .maar de onbevangen heid van zijn artistieke wezen was nodig om voor de vele problemen van het gegeven een oplossing te vinden, die, zo ze niet altijd naar de geest is en geen stabiele stijl vertoont, het werk toch een uiterlijke kracht gegeven heeft die bij velen moet in slaan. Het vakmanschap waarmee het werk ge schreven is verdient stellige erkenning; de koren klinken uitstekend en de orchestratie is brillant. Men zou haar soms graag wat soberder wensen, wat minder afgestemd op theatrale effecten: maar dan zou het geen Cuypers me<*r zijn en een van de kenmer kende, op effect beluste eigenschappen van zijn kunstenaarsnatuur missen. Cuy pers' oude liefde voor het muzikaal onder lijnde declamatorium kwam uitstekend te pas in dit Bijbels zangstuk. Aan deze werk wijze dankt het Kerstoratorium een Inlei ding die bijzonder gelukkig mag heten. Een treffend gedeelte is ook het koor op de psalmtekst „Kust den Zoon, opdat Hij niet toorne"; ook de groeten is van de engel gezongen door Ankie van Wickevoort Crommelin en vooral het sober gehou den antwoord daarop: „Zie de dienstmaagd des Heren" maakten veel indruk. Ik kan het niet helpen, maar de eenvoudige epi loog die door ds. M G. Blauw gezegd werd, onderstreept met orgelbegeleiding, alsmede vers 11 van Ps. 72, dat er als gemeentege zang op volgde, heeft mij toch het diepst getroffen. Lucien Louman vervulde zijn omvang rijke rol als declamator uitnemend en zijn zingen was stevig en bewust. De koorzang vertoonde ook tal van mooie lichtpunten. Het vrouwenkoor maakte een fraaie beurt met de Lofzang van Maria en het mannen koor haalde meermalen ziin hart op aan zijn effectvolle nummers. Piet Kiel speelde vaardig de orgelpartij en de H.O.V. liet de kleurige partituur alle recht wedervaren. Jac. Zwaan leidde het geheel met vaste hand. Zijn voorname -verdienste is echter het resultaat dat hij met het heterogene koor bereikte. De componist, in de zaal aanwezig, werd toegesproken door ds. J. M. Leendertz en gehuldigd om zijn werk en om zijn aan staande 75ste verjaardag. „Moge", aldus spreker, „het licht dat uit uw werk straalt velen verlichten en ook uw levensavond beschijnen". Cuypers en Zv/aan kregen bloemen. De componist drukte zwijgend maar veelbetekenend zijn voldaanheid uit over de uitvoering. JOS. DE KLERK vervoert al uw meubelen en vrachten De werkloosheid in November In November steeg het totaal aantal door de Gewestelijke Arbeidsbureux als werk loos geregistreerde mannen van 30313 tot 43069. Eind November van het vorig jaar bedroeg dit aantal 35286. Dit aantal van 43069 ingeschrevenen kan als volgt worden gesplitst: geheel werklozen 27849 (vorige maand 24057), tewerkgestelden bij een D.U.W.-object 14896 (5928) en wachtgel ders 324 (328). Deze aanmerkelijke toeneming van het aanbod van arbeidskrachten was voorna melijk het gevolg van de afloop van sei zoenswerkzaamheden. In de veenderijen nam het aanbod van arbeidskrachten toe van 749 tot 1718, in de landbouw van 2348 tot 7226 en in de groep losse ongeschqolde arbeiders van 5438 tot 8050. In Noordholland steeg het aantal werk lozen van 5597 in October tot 7145 in No vember. De vraag naar mannelijk personeel daal de in November van 38400 tot 32000. Eind November van het vorig jaar was de vraag 53000. Het aantal werkloze vrouwen bedroeg eind Novcmbe» '948 4860 (vorige maand 4732). De vraag naar vrouwelijk personeel daal de van 19251 tot 18691. Wij kopen GOUD. ZILVER EN JUWELEN Voor uw cadeaux en verlovingsringen met en zonder inlevering bij GIERSTRAAT 45. HOEK NIEUWSTRAAT TELEFOON 19044 (Adv.) Persstemmen over de actie in Indonesië De „Daily Express" van Donderdag schrijft in een hoofdartikel over de gebeur tenissen in en rondom Indonesië het vol gende: „In deze tijd, die in het teken van de goede wil staat, worden onze goede buren, de Nederlanders, van vele kanten aange vallen vanwege de actie, die zij ondernemen om de orde in Indonesië te herstellen. Vooral de critiek uit de V. S.. een mogend heid. die onlangs haa» imperiale macht over duizenden mijlen van de Stille Oceaan heeft uitgestrekt en op dit ogenblik de overwonnen Japanners in een ijzeren greep houdt, is buitengewoon fel. Wat is het toch vreemd, dat de Amerikanen zo vijandij mpeten zijn tegenover de Nederlandse po litiek, daar de Nederlanders de communis tische infiltratie trachten tegen te houden en te beperken, hetzelfde wat de Amerika nen in Azië en in Europa doen. Het is niet zo verwonderlijk, dat de Nederlandse actie door de Britse communisten en hun socia listische aanhangers afgekeurd wordt. Want wat de Nederlanders doen houdt duidelijk een veroordeling in van de ramp zalige socialistische politiek in Birma. En geland heeft Birma aan wanorde en meer en meer om zich heen grijpende anarchie prijsgegeven. Wanneer de Nederlanders zien hoe aan de socialistische verwachtin gen de bodem ingeslagen wordt en zij zien hoe het land steeds meer beheerst wordt door moord en aan chaos wordt prijsge geven, is het geen wonder, dat zij besluiten, dat tenminste Nederland krachtig zal op treden. Geen wonder, dat zij besluiten, dat Nederland zijn plicht zal doen zonder acht te slaan op de grillen van hen, die geen verantwoordelijkheid in Indonesië tonen. Het is een leugen te beweren, dat de Neder landers geen vreedzame oplossing in Indo nesië hebben nagestreefd. Zij hebben vele maanden gebruikt en talloze middelen be proefd om tot een oplossing te geraken. Dat zij nu tot actie zijn overgegaan is niet toe te schrijven aan een vlaag van ongeduld, doch spruit voort uit het besef, dat zij om de tuin werden geleid door sluwe avon turiers en achter eindeloze vertragingen in de onderhandelingen het reusachtige com munistische plan om geheel Azië te ver overen opdoemt. Ook de Britse regering werd te elfder ure gedwongen tot deze con clusie te komen. Als gevolg hiervan voert Engeland nu al maanden een koloniale oor log op Malakka. Het moge geen oordog ge noemd worden, maar is het toch. evenals de Nederlandse actie in Indonesië. Mensen van goede wil, die begrijpen, dat het wel zijn van de Aziatische volken grotendeels afhangt van een goed en eerlijk bestuur, zullen bidden, dat de Nederlanders en Brit ten hun campagnes snel zullen mogen be- eindigen. Als de critici iets moeten hebben om critiek op uit te oefenen, behoeven zij j met ver te zoeken. In Birma is er heel veel. I dat de mensen verdrietig, kwaad, en zo zij geen socialisten zijn beschaamd maakt", 1 Wij vernemen van het Comité voor de Stille Armen in Haarlem en omstreken dat (met inbegrip van de giften bij Haar lems Dagblad ingekomen) thans ongeveer 15.500 is ontvangen. (De opbrengst was in 1947 13.000). Een zeer groot aantal Stille Armen is reeds met een Kerstgave gelukkig gemaakt. Het Comité hoopt dat de inzameling, evenals verleden jaar, nog wat zal „na- druppelen", opdat ook nog wat na de Kerstdagen verdeeld kan worden. 17e verantwoording F. P. ƒ5.—; P. V. 25.—; S. C. P. ƒ2,50: N. N. ƒ5,—: F. v. d. D. ƒ2,50; H. v. d. D. ƒ2,50; van Sonja ƒ1,Pietje Puk ƒ2,50; Y ƒ5, Tieneke ƒ1.—; A. N. ƒ4.—: V. en L ƒ17,—; Jack and Bill 10.Mil. S. K. T. Ripperda Kazerne ƒ90,29: Pers. Vereniging fa. J. Th. Kort (Feestavond! ƒ95.04; H. M. ƒ1,—; Bu reau Motor- Rijwielwet 10,H. M. ƒ1.—; Fam v. L.—St ƒ10,—; N. N. ƒ2,50; Fam. V. ƒ2,50; Busje Bezorgers H. D. 10,25: N. M. ƒ2,50: Ph. K. ƒ2,50; J. J. H_ 2,50; Frankje ƒ10,—; M. ƒ0,50; F. P. ƒ2,50; N. N. ƒ5,—; N. N. ƒ1,—; J. G. L. ƒ10,—; N. N. ƒ2,50; J. M. f 1,50; Marijke ƒ1,50; L. S.—K. ƒ1,50; v. D. St. ƒ2,—; J. S. ƒ2,50; C. P. ƒ2,50; H. Z. 2;50; D. B. 1,—; Joke 2,50; J. F. ƒ2,50; Greetje 2,50; Makelaar ƒ5,—: H. de G. ƒ2,50 W, M. v. W. ƒ5,—; M. en C. ƒ2,50; Marliesje ƒ1,50; N. N. ƒ25,—; G. B. ƒ10,—; Mevr. I. E. d. W. 10,—; van L. S. L. 10,—; V. ƒ5,—; D. B. ƒ2,50; Mr. B. v. d. Br. ƒ30,—; Mr. H. Pr. G. 10,—; v. G. 5,—; F. en J. ƒ2,50; J. H. d. P R. ƒ5,—; C. H. 2,50. Dagtotaal ƒ501,08. In het geheel is thans bij ons kantoor binnengekomen een bedrag van 10.599.60. Haarlems Dagblad is gaarne bereid giften in ontvangst te nemen. Zy kunnen afgegeven worden aan onze bureaux Grote Houtstraat 93 en Soendaplein 37. Ook kunnen bijdragen gestort worden op ons Postgironummer 273107. met vermelding: „Voor de Stille Armen". Giften by ons ingekomen worden in de courant vermeld; opgegeven moet worden op welke wyzc de verantwoording gewenst wordt. Van ouds bekend Tel. 14609 Officieel Philips-reparaleur Kruisstraat 38 - Haarlem (Adv.) ZATERDAG 25 en ZONDAG 26 DECEMBER (le en 2e Kerstdag.) HAARLEM. Ned. Herv. Kerk Grote Kerk. Grote Markt. Vrijdag 12 nam.: Kerstnacht- dienst. Ds. E. Dijkhuis. Organist: Egbert Vos. Medewerking van 2 kerkkoren Zater dag 10: Ds. E. Pot. 7: Bijzondere dienst. Kerstsamenkomst voor iedereen. Ds. Joh. Bronsgeest. Organist: P. van Egmond. Zon dag. Geen dienst. Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerksplein, Zaterdag. 10: Ds G J. Waar denburg. Zondag 10: Ds. Joh. Bronsgeest. 4.30: Padvindersdienst. Noorderkerk. Velser- straat. Zaterdag 10.30: Ds. P. J. Maekaay. Zondag. 1030: Ds. J. J. Stam. Rotterdam Oosterkerk, Zomerkade. Zaterdag 10: Ds. A. J. van Rhijn. Medew. Oosterkerkkoor Zon dag. 10: Ds. E. Dijkhuis, medew. Oosterkerk koor. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. Zater dag. 9.30: Dhr. F. H. Geursen, Kinderkerk. Kapel Bethesda Sarepta, Hazepaterslaan. Zaterdag. 9.30: Ds. W. J. van Elden. Kinder kerk. 10.45: Ds. E. Dijkhuis. Zondag. 9 30: Kinderkerk. 10.45: Ds. W. J. van Elden. Maandag 7 nam. Kerstfeest Kinderkerk. Dia- conessenhuis, Hazepaterslaan. Vrijdag 8.3C nam.: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis, Jansstr Zaterdag. 10: Ds. M. G. Blauw. Jeugdkapel. Zaterdag. Grote Kerk. Consistorie. 10: Dhr A. van der Hoeff. Zondag. Noorderkerk. Wijkhuis. 10.30: Dhr. A. J. Kloek. Oosterkerk Wijkgebouw 10: Mej. Koopman. Ver. van Vrijz. Hervormden, Jacobstr. 6. 10.30: Ds. J Heidinga. Church of England. Christmas Eve. Dec. 24 th, 8.15 p. m. at the Oud-Katholieke Kerk, Kinderhuissingel: Carol Service with address, followed by Holy Communion: Rev. C. E. Elton. R.D. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. Samedi. 25 Décembre a 10 h. 15: Noel, service présidé par le pasteur J. Arnal. Stads Evangelisatie, Lange Herenstr. 6 Zaterdag 6 en 10: Engelenzang. W. F. Kloos, Evange list, Gouda. Zondag 10: J. F. Snoeks In de Broederkerk, Parklaan 34 7.30: W. F. Kloos. Medew. Mej L. Nederkoorn. Orgel. Zang koor Eben Haëzer, Muziekclub Rcsoluto. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15. Zaterdag 10: Dhr. H. v. d. Brink, Bloemendaal, met me dewerking Zuiderkapelkoor. Zondag 10: Dhr. Joh. van Oostveen. Evangelist te Alkmaar. 3: Kinderkerstfeest. 7.45: Kerstfeestviering door de jeugd o.l.v. H. v. d. Brink. Opwek kingssamenkomsten. Zuiderstr. 15. Donder dag Geen samenkomst. Vrijdag 7.30: Dhr. J. Sevensma. Evangelist te Amsterdam. H. Av. vrij voor alle gelovigen. Vrije Evang. Ge meente. Bakenessergracht 65. Zaterdag 9.30: Ds. du Fossé Kerstdienst met Zangkoor. 5: geen dienst. Zondag 9.30: Ds. du Fossé. 2.30: Kinderkerstfeest. Ned. Herv. Evangelisatie. Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. J. v. Slie- drecht. v. Huizen. Broedergemeente. Park laan 34. Vrijdag 7: Kerstavonddienst. Ds. Schutz. Koorzang. Zondag 10 45: Ds. Schutz. Koorzang. Open Religicuse Gemeenschap, Westerhoutpark 1 A. Nacht 24 op 25 Dec. 4: Kerstdienst. Ds. A. R. de Jong Evang. Lulh. Gemeente, Witte Herenstraat. Zater dag 10.30: Ds. W. Spliethoff.. Zondag 10.30: Ds. C. H. Brandt. Ver. Doopsgez. Gemeente. Zaterdagm. 10.30: Ds. Hoekema. Zondag 10.30: Ds Daalder. Remonstr. Gercf. Ge meente. Vrijdag 11:30: Dr. J. W. Herfst. Kerst nachtdienst. Zaterdag 1030: Dr. W. R. M. Noordhoff. Zondag 10 30: Dr. H. J. Heering, Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. Zaterdag 10: Ds J. W. Siertsema. 4.30: Evangelisatie samenkomst. Ds. G. Warnink, van Zaandijk. Zondag. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. J. W. Siertsema. Willielminakerk. Vrijdag 11—12 nam. Kerstnachtsamenkomst. Zaterdag 10: Ds. A. M. Boeyinga, Zondag 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. ,J. A. van Arkel Zuid-Oosterkcrk Zaterdag. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. Zondag. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Geref. Kerk (Art. 31) Zaterdag. 10.30: Ds. A. Bos. Zondag 10.30 en 5: Ds. A. Bos Geref. Gemeente, Parklaan 21. Woensdag Ds. de Gier, uit Lisse, Geref. Gemeente onder het Kruis. Bakenessergracht 63. Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink, van Rotterdam. Oud-Gcref. Ge meente, Oude Gracht 47. Maandag 7.15: Ds E. v. Dijk, van den Haag.Christ. Geref. Kerk Raaks^ Zaterdag. 10: Ds. M. Holtrop. Zondag 10 en 5: Ds. Holtrop. Leger des Heils, Schag- chelstraat 26. Zaterdag. 6: Kerstwijding. 10 30 Heiligingsdienst. 3: Kerstfeestdienst. 8: Kerst jubel, o.l.v. Kol, en Mevr Smeal. Zondag. 10.30: Heiligingsdienst. 7.30: Kerstspel Aan bidding, o. l.v. Sr. Kapitein en Mevr. J. C. Vos Baptiste Gemeente. Parklaan 34. Zater dag 9.30: Ds. J. W. Weenink. 3: Kerstfeest igeb. Salem). 5: Geen dienst. Zondag 9.30: Ds. J. W. Weenink 5: Geen dienst. 7 30: Kerstwijding (geb. Salem). Pinkstergemeen te. Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Sa menkomst. Ned, Chr, Gemeenscliapsbond, Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Samenkomst Vergadering van Gelovigen, Jansstraat 85. 10: Samenkomst (Broodbreken). Gemeente des Heren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5: Sa menkomst. De Christengemeenschap. Jans straat 83 Zaterdag 10: Kerstdienst voor kin- i deren. 10.30: Mensenwijdingsdienst. Kerk I van Jezus Christus van de Heiligen der j laatste Dagen. Ged. Oude Gracht 47 6: Zon-1 dagavondvergadering. Gemeente van Chris tus. Ged. Oude Gracht 47. 10 30" Eredienst en preek. Gemeente Gods. Jansstr 85 Za- I terdag 10: Samenkomst Zondag 10: Samen komst. Zevende Dag Baptiste Gemeen .e. Parklaan 21. Zaterdag. Sabbat 10: Ds P. Taekema. Christian Science, Jansstr. 74 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse taal. Hcrst. Apost. Zendingskerk, Wilhelminastraat 21. Zater- Onze magazijnen zijn wegens Inventa risatie Woensdag 29 December Donderdag 30 December er Vrijdag 31 December a.s. Complete Woninginrichting BARTELJORISSTRAAT 13-17 HAARLEM - TEL. 13915 (Adv. dag 10: Godsdienstoefening, Zondag 10 en 5 Godsdienstoefening. HersteldApost. Zen. dingsgemcente, Jacobijnestr. 15. Zaterdag 1(1 en 5: Godsdienstoef. Zondag 10 en 5: Gods dienstoefening. Universele Eredienst (Soefi Beweging). Nassauplein 8. Zaterdag 11: Dienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonla" Tuinzaal Gem. Concertgebouw. Zaterdaj 10.30: Kerstwijding. Dhr. H. C. L. van dei Laan, Haarlem. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Ju lianakerk. Zaterdag 10: Ds. G. Koch. 7: Kers feestviering met de leerlingen van 6e Zon dagsscholen. Zondag. 10: Dr. H. v. d. Looi Immanuëlkerk. Zaterdag 6: Dr. H. v. d. Loo en Kap. Knippenberg van het Leger de Heils. 10: Dr. H. v. d. Loos.. Zondag 10: Dt J. de Jong. 7: Dezelfde. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. Zaterdaj 10.30: Ds. A v. Biemen, te Bentveld. Ver Doopsgez. Gemeente, Noorderkapel, Mina hassastraat. Zaterdag 10.30: Ds. Leendertz Christ. Geref. Kerk. Floresstraat. Zaterdai 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Zondag. 10 en 5: Ds J. C. Mans. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. Zater dag. 9 en 10.30: Ds. P. de Ruig. Zondag 9 10.30; Ds. J. W. Siertsema. 5: Ds. P. de Ruig SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost, Oude Kerk. Vrijdag 8 nam Kerstwijdings dienst. Medewerking van het zangkoor. Za terdag 10; Ds. G. H. v. d. Woord. Zondag 10 Ds. J. Kroon. West. Kon. Kmmaschool. Raaf- straat. Vrijdag 10 nam.: Kerstwijdingsdiens met medewerking van het zangkoor. Zater dag 10: Ds. J. Kroon. Medewerking van he Zangkoor. Zondag 10: Ds. G. H. v. d. Woord Evangelisatie Bethel. Oost Kolk. Zaterdaj 10: Dhr. H. de Wachter, uit' Beverwijk. 5 Kerstfeestviering der Zondagsschool in di Gymnastiekzaal O L. S. Zondag: A. vai Besselaar. Uit Amsterdam. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplcin. Vrijdag 10 nam.: Kers nachtdienst. Ds H. Bartlema. met medewer king van het kerkkoor. Zaterdag. 10: Ds. H Bartlema. met kerkkoor. Zondag 10: Ds. J W. v. Nieuwenhuijzen. Kapel Nieuw Vreden hof. Zaterdag. 10.30; Ds. F R. A. Henkels Zang Mevr. Roosjen-Otte. Zondag. 10.30: Ds W. M. Maas. te Bcnnebroek. Met Kapelkoor Chr. Lyceum (ing. v. Merlenstr 10.45: J. W. v. Nieuwenhuijzen. Kerstdienst. Me duetten. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. Zater dag 10.30: Dr. H. Jansen, Voorg. v. d. Afd Ver. Doopsgez. Gemeente, in geb. N. P. B Postlaan. Zondag 10.30: Ds. Hoekema. Gercf Kerk. Christ. Lyceum. Zaterdag 9 30: Ds. A. van Arkel. Zondag. 9 30: Dr. P. J. Richel 5: Ds. A. Dondorp. Kocdiefslaan. Zaterdag 10 Ds. A. Dondorp. Zondag 10: Ds. C. J. Sikkel v, Amsterdam-Z. 5: Dr. P. J. Richel. Camp laan. Zaterdag 10: Dr. P. J. Richel. Zondaj 10: Ds. A. de Ruiter, van Zandvoort. 5: Ds. IJ v. d. Zee, van Nieuw Vennep. Geref. Kerk Herenweg 111. Zaterdag 9.30: Ds. M. Vricze Zondag 9.30 en 4.30: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. Leeu weriklaan. Vrijdag 9 n.m. Kerstwijdings dienst.. Zaterdag 10.30: Ds. J. E. Drost. Me dewerking van het Kerkkoor. Zondag. 10. Ds. M. G. Blauw, em. pred. Relig. Kring Eikenlaan 5. Zaterdag 10.30: Ds. C. B. Heyn Remonstr. Predikant. Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. Vrfida 0.001: Kerstnachtdienst. Ds. W. M. Maas Medewerking van het Kerkkoor. Zater da 10.30: Ds. W. M. Maas. Zondag. 10: Ds. Broers, Amsterdam. Bijzondere dienst. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Vri dag 10.30: nam. Kerstnachtdienst. Dr. J. E Stelma. Zaterdag 10: Dr. J. H. Stelma. Zon dag. 10.30: Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer. Bij zondcre Kerstdienst. Ned. Prot. Bond. Pot gieterweg 4. Zaterdag 10.30: Ds. G. J. Sirkl Rem. Amsterdam. Opwckkingssamenkoms in Schapenduinen. Brederodelaan 57. Vrij dag 8: H. v. d. Brink. Geref. Kerk. Vrijda 11.30 n.m. Kerstnachtsamenkomst. Dr. j Koole Zaterdag 10 30 en 3.45: Dr. J. Koole. Zondag 9, 10.30 en 3.45: Prof. Dr. C. Berkouwer. Vrije Katholieke Kerk. Po pellaan 1. Vrijdag 20: Lof en meditatie. 1 nam Viering van de Kerstnacht. O VERVEEN. Ned. Herv. Kerk. Zatoida 10.30: Dr. Ch. de Beus. Zondag 10.30: Dr. Cl de Beus. 10: Jeugdkapel 12-16 jaar in get ..Irene". Elswoutslaan 1. Gercf. Kerk. Zater dag 10: Ds W. Fijn van Draat Zondag 1 en 5.30: Ds. W. Fijn van Draat. Middagdiens bijzondere dienst voor buitenkerkelijken. Heemstede ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worder. waargenomen: op Eerste Kerstdag: dr. K. I Kout, Herenweg 197, tel. 26223; dr. J. J. v Luin, Bronsteeweg 76, tel. 25538; dr. J. G. M v. Walsem. Bronsteeweg 32, tel. 28377. Wijkverpleging: Zuster Dudok v. Hee! Jac. de Witstraat 9, tel. 17662. Apotheek Schotsman. Binnenweg 206, tel 28320, is geopend op beide Kerstdagen. Op Tweede Kerstdag: dr. A. J. v. Ra venswaay, Zandvoortsclaan 70, tel. 27913; dr G. S. Nout, Camplaan 20, tel. 27913; dr. W. v d Linde, Heemst. Dreef 253, tel. 16850. Wijkverpleging: zuster Badings, Heemst Dreef 138, tel. 29818. Apotheek Aerdenhout en Heemsteeds! Apotheek zijn van Maandag tot 1 Januari geopend. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met Amsterdamse Beurs Slotkoers gisteren 315& 272! '2 224)4 158 Koninklijke Olie. Unilever Philips K. U Fokker Nederlandse Ford 283 Nederlandse Kabe: 253\'2 Berkei's Paten: 114 Scheepvaart-Unie 162*4 162 Vi Hnll.Amerika Lijn 158 Deli Maatschappij 149'.^ H. V. A16331 A'dam Rubber 161 Ned Handel Mij I6OV2 N.-l Handelsbank 114 Büliton Mn 11 De beperkende bepalingen behalve tel aanzien van de Indische fondsen, zjjn weal opgeheven. Openings koersen 316 273M 22734 159

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 8