Koelkasten Van den Berg Zandvoorts nieuwe politiebureau mag er wezen Tsé-tsé-vlieg na strrd van vijf jaar door Britse onderzoekers bedwongen ze zijn kostbaar' HILDÈRSOM v. d. Graaf's Bakkerijen Lorjé Opruimingsverkoop loliker u knal MODERN WINKELPAND flinke kantoorbediende Groentjes VRIJDAG 7 JANUARI 1949 HAARLEMS DAGBLAD Een ruim en licht gebouw, van de nieuwste snufjes voorzien Wanneer 17 Januari om vier uur 's mid dags het nieuwe bureau van politie, aan de Hogeweg te Zandvoort, ol'ficieel door burgemeester Van Fenema in gebruik zal worden gesteld, dan zal Zandvoort daar mede een .politie-bureau rijk zijn gewor den, dat met het beste op dit gebied in ons land kan wedijveren. Het is dan ook geen wonder, dat de korps-chef de heer Vreman, ons een dezer dagen met trots rondleidde door het nieu we gebouw, waar schilders, pannendekkers, timmerlieden, behangers en stoffeerders nog bezig zijn de laatste hand te leggen aan de voltooiing. Wat opvalt bii het binnentreden is de ruimte en het licht. Geen sombere muffe bureau-sfeer, die aan zovele politiebureaux eigen is, maar grote hoge ramen, waardoor het licht vrij naar binnen valt. Door de hoofdingang, waarboven in bronzen letters het woord „Politie" is aangebracht, be treden we het gebouw, en stranden reeds aanstonds bij de ruime portiers-loge, waar de telefoon-centrale is aangebracht, en van waaruit de dienstdoende agent de be zoekers verwijst naar de afdeling, waar zij moeten zijn. Aan het einde van de gang achter deze portiers-loge vinden we links drie grote kamers, voor de korps-chef, de adjudant en de chef van de administratie en de inspecteurs-kamer. Aan de rechter zijde van de gang achter de portiersloge vinden we de recherche-kamer, een aparte kamer voor de brigadier der recherche, de administratie-kamer en het theorie-lokaal, tevens brigadier-kamer. In de gang voor deze kamers toiletten voor het dienstdoend personeel, een douche-cel, waar een hotel jaloers op kan zijn, en de „deken-kast", waarin op practische wijze de voor de arrestanten bestemde dekens worden op geborgen. Door een ijzeren tralie-deur komen we in deze arrestanten-afdeling, waarin zes cellen zijn ondergebracht, af gesloten door deuren, die aan brandkast- deuren doen denken. Twee van deze cellen zijn voor gevallen van dronkenschap, de vier andere voor de „zware jongens". In elke cel is een betonnen brits gemetseld, terwijl de tafel en de stoel in de betonnen vloer zijn ingegoten en onwrikbaar vast staan. In de achtei'muur is een getralied raampje aangebracht, dat voldoende licht doorlaat om er bij te kunnen lezen en schrijven. Rechts in de hoek van elke cel bevindt zich een closet met automatische doorspoeling. Elke cel bezit behalve de twee solide grendels op de deur een lips- slot van de nieuwste constructie, waardoor een bevrijding van buiten uit practisch is uitgesloten. In de gang vindt men nog een vaste wastafel en een douche-cel voor de arrestanten. Bovendien heeft men nog de beschikking over twee grotere en ruimere cellen voor lichte gevallen. Deze verschil len in zoverre van de andere dat men door een aparte deur toegang verkrijgt tot een toilet-gelegenheid. In de hoek van de gang naast deze beide cellen vindt men een stalen kast, waarin in de laden, corresponderend op de num mers der cellen, de bij fouillering afgeno men goederen van de arrestanten worden bewaard. Naast deze cellen is een moderne foto-kamer ingericht, met „confrontatie spiegel", die bezoeker-s in staat stelt, een eventuele verdachte te herkennen, zonder dat deze het zelf bemerkt. Tegenover deze fotokamer geeft een deur toegang tot de binnenplaats, waar de arrestanten twee maal per dag worden gelucht. Terugkerende naar de portiers-loge vin den we direct daarachter de „Agenten- wacht", en daarachter de wapenkamer en het archief. Een nieuwigheid is de droog- kamer, een vertrekje, waarin de dienst doende ambtenaren in een minimum van tijd hun nat geworden kleding kunnen drogen. Staande aan de voorzijde van het gebouw vinden we dan nog rechts aange bouwd aan het hoofdgebouw twee ruime garages en een ruimte, bestemd voor het bewaren van in beslag genomen goederen, die eventueel als derde garage kan dienst doen. Achter in het gebouw naast de dienst-ingang is een keurig ingerichte keu ken voor het personeel. Er is centrale ver warming door het gehele gebouw, ook de cellen worden centraal verwarmd. Zandvoort wordt met dit moderne poli tiebureau een comfortabel en solide ge bouw rijker, een gebouw, waarvan experts ons verzekerden, dat het zeker de eerste zeventig tot honderd jaar zal meekunnen. De telefoon-nummers zullen enigszins Hillegom Voor de Vri}e Universiteit Een plaatselijk comité van actie van de Vrije Universiteit, uitgaande van de Ver eniging voor Hoger Onderwijs op Gerefor meerde Grondslag hield te Hillegom een bijeenkomst onder leiding van de heer C. Smits. Prof. dr. W. H. Gispen sprak over de geschiedenis en de arbeid van de Vrije Universiteit. Prof. dr. J. Waterink be pleitte de noodzaak van de wetenschappe lijke opleiding, gegrond op het Christelijk beginsel. De talrijke aanwezigen hebben zich voorts buitengewoon vermaakt met de op voering van een „promotie" welke in alle opzichten model verliep en zich alleen on derscheidde door de wonderlijke opvat tingen en stellingen van de promovendus. Over de oorsprong van de naam „Hillegom" werden gewaagde conclusies gebouwd op imaginaire feiten. In de stellingen werden Hillegomse toestanden en personen bespro ken. Van de gelegenheid tot opponeren werd druk gebruik gemaakt. Ds. Krabbe sprak een slotwoord, waarin hij constateerde, dat het doel van deze bijeenkomst, contact te leggen met de Vrije Universiteit, ten volle was bereikt. gewijzigd worden. Het oude nummer 2345 vervalt, hiervoor in de plaats komt no. 2100, op welk nummer men de centrale belt, van waaruit men met elke gewenste afdeling kan verbonden worden, uitgezon derd de afdeling recherche, die uitsluitend via no. 2819 te bereiken is. Het telefoon nummer bij brand blijft tenslotte 2000. Met de verhuizing is reeds een aanvang gemaakt. De oudere personeels-leden van het corps, ingeburgerd in het oude gebouw in de Haltestraat, kunnen slechts node van dit vertrouwde politiebureau waaraan voor hen zovele herinneringen verbonden zijn, afscheid nemen. Een rondgang door het nieuwe gebouw heeft ons echter de over tuiging geschonken, dat het slechts een kwestie van enkele dagen zal zijn, of men zal de kleine, sombere ruimte, waarin de politie tot nu toe was ondergebracht, toch niet meer terugwensen. BENOEMING BIJ DE POLITIE Met ingang van 1 .Januari 1949 is be noemd tot adspirant van gemeentepolitie te Zandvoort de heer P. J. van der Marei te Bodegraven. Lisse Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 314% 317 Unilever 273% 274 229% 229% A. K. U 16154 161i/2 Fokker 136 Nederlandse Ford 275 Nederlandse Kabel 255 v. Berkel's Patent 112i/2 Scheepvaart-Unie 166% 167 Hnll Amerika Lijn 164% Deli Maatschappii 15654 158% H V A 170 171% A'dam Rubber 166% 166% Ned Handel Mij. 157 N.-I. Handelsbank 119 Billiton Mü n 410 A.R. KIESVEREENIGING De Anti-Revolutionnaire kiesvereniging komt Maandagavond in vergadering bijeen in de Nederlands Hervormde Kleuterschool. Als spreker zal optreden mr. dr. Zeegers van Amsterdam, met het onderwerp „Be- drij f sorgan isat ie" Lisser Schaakclub Dinsdagavond werden de jubileumwed strijden van de Lisser Schaakclub besloten met een simultaan séance, gegeven door de heer Koet uit Leiden. Deze wedstrijden zijn een groot succes geworden. Eerst speelden tien thuisspelers tegen een tiental van L.S.C. met het volgende resultaat: ThuisspelersL.S.C.: C. NoortJ. Boogerd 01; P. SchuilenburgB. L. Hooyer 01; J. Montagne Jr.N. Kuypers 10; M. Vermeer H. van Wamel 01; C. SlootwegJ. Th. van Koppen 01; K. NoortyJ. G. Snel 01; B. KoppenaalA. Verdoes 01; G. Horsman C. Boogerd 01; Mevr. SchuilenburgC. van der Tang 01; A. van Eu wenA. Drost 0—1. De wedstrijd L.S.C. tegen oud clubspelers verliep als volgt: L.S.C.Oud clubspelers: J. BoogerdP. Schuilenburg (inv.) 10; B. L. HooyerP. Boogerd 10; G. VermeijP. A. van Tol 10; N. KuypersR. Hoogewoning 01; J. Th. van KoppenG. Timmermans 1—0; J. G. Snel—A. Philippo 1—0; A. Ver doesD. Hul 10; C. BoogerdP. Meyland M:Mi; C. van der TangP. Pels 0—1; A. DrostW. E. de Kooker 01. Het resultaat van de wedstrijd tussen de oud clubleden tegen thuisspelers was: Oud clubledenThuisspelers: J. DekkerC. Noord 10; P. BoogerdP, Schuilenburg 10; P. A. van TolJ. Montagne 01; R. HoogewoningK. Noort 10; A. Philippo— C. Slootweg 01; D. HulB. Koppenaal Jr. 01; P. MeylandG. Horsman 10; P. Pols —Mevr. Schuilenburg W. E. de Kooker A. van Euwen 10. Het resultaat van de simultaan séance was, dat de heer Koet van de 21 partijen er 13 won. Twee eindigden remise en wel tegen B. L. Hooyer en P. Schuilenburg. De heren J. G. Snel; G. Vermey; J. Mon tagne Jr.; J. Dekker; J. en P. Boogerd won nen hun partij. De heer Preenen uit Leiden speelde tegen zes schakers en won alle par tijen. Bennebroek ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst wordt waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg, tel. 300. Haarlemmermeer BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Joseph, z. van J. v. Duren en A. C. v. d. Dungen; Henk, z. van C. Esveld en G. Kaster; Petronella Johanna, d. van G. Blase en M. v. Zanten: Ina en Jitske, dochters van J. Peters en M. Hilma; Peter, z. van P. v. Markensteijn en J. Gray; Marinus, z. van G. Ringenaldus en J. v. Leeuwen; Jan, z. van G. C. Dolieslager en A. J. Guldemeester; Hendrika Klasina, d. van M. Verhoeven en C. Hoogeveen; Maria Johanna, d. van P. J. v. Roode en J. M. Meskers; Bernardus, z. van G. Pecht en B. Fidom; Emmerentia Johanna Eleonora Lena, d. van W. N. Bakker en E. C. v. Berkel; Margaretha Gerarda Maria, d. van J. M. Huiismans en E. M. C. Schouten: Wil- helmina Helena, d. van H. Vissers en H. Ouwerkerk; Pieter Jan, z. van J. Kinkel en A. Kuijper; Jan Jacobus, z. van R. J. Grif fioen en E. Oliemans: Johanna Geertruida, d. van C. Dekker en E. v. d. Pol; Bertus, z. van D. Boer en B. Mittertreiner; Maria, d. van G. Klootwijk en A. Weij; Jacob Marinus, z. van A. Verheij en E. de Kwaasteniet; Sophie, d. van T. Enthoven en C. Kamp; Johannes Cornelis, z. van V. J. Schrama en M. P. Stokman; Mary. d. van M. Nuisker en 'H. J. v. Wezep: Johanna Ulrike, d. van H. Thomas en C. M. Biesheuvel: Mary Madeion, d. van D. J. Keet en M. v. Wijngaarden; Wil- helmina, d. van W. Betjes en W. Zaal. ONDERTROUWD: J, K. van Leeuwen en L. Müller; C. Pols en F. Pols; G. van Es en T. Wiersma: P. J. Hoogervorst en A. M. Smit. GETROUWD: J. Verbaas en A. E. van de Koppel; A. Combee en L. J. M. van Hulst; A. Speelmans en E. H. W. Roubos. OVERLEDEN: T. Dekker, 67 j., e. van D. Floris; B. Beekman, 78 j., e. van P. Nuisker; G. Kort, 66 j„ ongehuwd; H. A. van der Hulst, j., wedn. van W. v. Egmond; A. Braam, 87 j., wedn. van M. Gortzak; G. M. van Nug- teren, 86 j., wed. van J. Brouwer. Heemstede ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdienst voor artsen wordt waar genomen door: dr. K. L. Kout. Herenweg 197, tel. 26224; dr. J. J. v. Luin, Bronsteeweg 76. tel. 15538 en dr. A. L. C. v. Lier, P. Aertsz- laan 6, tel. 29875. Wijkverpleging: zuster Mantz, v. Merlen- laan 25, tel. 28305. Geopende Apotheken: Heemst. Apotheek, Binnenweg 98, tel. 28197; Aerdenhout Apo theek, Zandv. laan 164, tel. 26772. Schaken Tournooi te Hastings In de zevende ronde van het internationaal schaaktournooi te Hastings won Mühring van de Engelsman Tylor. Verder zijn ge speeld: Sir George ThomasSchmidt VjVa; FairhurstWade 10; RossolomoKonig Vj; WinserWood Na zeven ronden luidt de stand: 1. Rossolimo 5% p.; 2, en 3. Wood en Konig elk 4Vj p.; 4. en 5. Mühring en Schmidt elk 4 p.; 6. en 7. Winser en Sir George Thomas elk 3 p.; 8. en 9. Fairhurst en Wade elk 2 p. en één afgebroken partij; 10. Tylor 1% punt Kleinkunst „Lou met de geit" Een los-Bandy-ge introductie Zondagavond wordt in het Concertge bouw een variété-programma uitgevoerd, waarin de komiek en zanger van het levenslied Lou Bandy den volke laat zien en horen tot welke populaire hoogte zijn dertigjarige toneelloopbaan hem gebracht heeft. Wat moet men schrijven over Lou Bandy? Dat zijn naam eigenlijk Dieben luidt en hij een broer is van wijlen Willy Derby, die dus ook Dieben heette, net als hun vader, die bode was in het gemeentehuis van 's-Gravenhage? Of dat hij zoveel contanten van zijn optreden heeft overgehouden in de loop der tijden, dat hij een kasteel ergens in Doom of daaromtrent bezit? Mis schien dat men de bemoedigende hymne „Zoek de zon op" als zijn lijfspreuk bij de strohoed mag beschouwen? Dat is evenmin nieuws als de mededeling, dat dank zij het inspirerende voorbeeld van deze welbe spraakte artist meer landgenoten het didac tische chanson „Louise zit niet op je nagels te bijten" dan om maar wat te noemen ons aloude volkslied kunnen meezingen. Lou Bandy is niet, wat men officiéél een kunstenaar pleegt te noemen, doch hij be heerst zijn vak - men spreekt doorgaans van „métier" in dit genre - als geen ander in den lande. Hij weet niet alleen precies wat hij de mensen, die eens een avond „uit" willen zijn, het best kan voorzetten, maar vooral hóe hij zijn opmonterende wijsheid en goi'tige anecdotes „plaatsen" moet om een maximum aan nuttig effect te bereiken. Zo voor de vuist weg zou ik tien bekende acteurs kunnen noemen, die ieder nieuw programma van hem (stiekum natuurlijk) indien mogelijk gaan zien, teneinde zijn door stugge volharding verworven tech nische vaardigheid van nabij te bestuderen. Om althans die kunst van hem af te kijken. Want Lou Bandy bereikt schijnbaar zonder slag of stoot datgene, waar iedere come- diant naar streeft: het magische contact met de zaal, hetgeen men gemeenlijk uit drukt door te zeggen: hij heeft het publiek Veranderingen bij de Wederopbouw Met ingang van 1 Januari zijn de streek- bureaux voor de wederopbouw Goeree- Overflakkee te Middelharnis, Noordhol land West te Haarlem, Whst-Zeeuws- Vlaanderen te Oostburg, Zeeland-Noord te Zierikzee, Veluwezoom-West te Ooster beek, Overbetuwe te Eist en Neder-Betuwe Bommelerwaard te Tiel, alsmede het plaat selijk bureau te Zutphen opgeheven. Deze bureaux zullen onder de respectievelijke provinciale directies als districtsbureaux worden ingeschakeld. De commissie weder opbouw Wieringermeer is met ingang van 1 Januari eveneens opgeheven. Ir. C. A. de Vassy hoofd van de afdeling Wederopbouw. Het streekbureau Noordholland West aan het Frans Halsplein wordt dus nu een districtsbureau van de Provinciale Directie van de Wederopbouw en de Volkshuisves ting Noordholland en wordt samenge voegd met de nog bestaande districts der boerderijen. bureaux in de provincie, bijvoorbeeld dat Verwacht wordt, dat het hoofd van het Streekbureau, ir. C. A. de Vassy, benoemd wordt tot hoofd van de afdeling Wederop bouw der Provinciale Directie. De heer K. J. Mackenzie, die tot nu toe in deze functie werkzaam was, vertrekt namelijk binnenkort naar Indonesië en neemt morgenochtend afscheid van de Provinciale Directiè. Het Hoofd van de Centrale Directie van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting, dr. ir. Z. Y. van der Meer, zal daarbij tegen woordig zijn. aan een touw, hij doet er mee wat hij wil. Zondagavond wordt hij terzijde gestaan door de muzikale clown Guus Brox, de op merkelijke goochelaar Niberco en vele, zper vele anderen. Ook door een geit, die een titelrol in één van zijn liedjes vervult. D. K. Antrycidewondermiddel" tegen de gevreesde slaapziekte bij vee Binnen niet al te lange tijd zal de boer in Brits, Frans en Portugees Midden-Afrika, de Belgische Congo en Abessinië het als de gewoonste zaak van de wereld beschou wen, dat hij zijn vee door het geven van onderhuidse injecties kan vrijwaren tegen de gevreesde slaapziekte, die Afrika's vee stapels tot nu toe placht te decimeren. Na onderzoekingen en proefnemingen, die vijf jaren onafgebroken duurden, hebben Britse geleerden een afweermiddel gevonden, dat zij antrycide noemden, en dat runderen geneest van en immuun maakt voor deze door de tsé-tsé-vlieg verspreide ziekte. „Close-up" van de gevreesde verspreider van de slaapziekte: de tsé-tsé-vlieg, die spoedig, althans voor het Afrikaanse vee, ongevaarlijk zal zijn. Men aarzelt niet deze ontdekking „een van de belangrijkste wetenschappelijke resultaten van dit tijdvak" te noemen. Reeds is in Tanganyika een groep deskun digen bezig met onderzoekingen naar de mogelijkheid van een intensieve veeteelt, en in de komende jaren zal waarschijnlijk in Centraal Afrika een enorme veeteelt mogelijk worden, waardoor Argentinië, 's werelds voornaamste vlees-producent, een stevige concurrent zal krijgen. De eerste hoeveelheid antrycide is reeds door de „Imperial Chemical Industries" te Manchester naar de Soedan verzonden. Dit jaar hoopt de I.C.I. drie ton te fabriceren, een voorraad die groot genoeg is om twee millioen stuks vee te behandelen. Op de duur zal antrycide een gebied van vier en een half millioen vierkante mijlen vrij van slaapziekte kunnen maken. Elke boer zal de inspuitingen met het in oplossing ge brachte witte poeder zelf gemakkelijk kunnen verrichten. „Zorg voor de documenten!" De leider van de groep onderzoekers, die dit resultaat bereikte, dr. F. H. S. Curd, heeft de bekroning van zijn werk niet meer kunnen beleven. Op 30 November vond hij de dood bij een spoorwegongeluk. Hij had op deze voor hem noodlottige reis een aan tal belangrijke documenten, die op het onderzoek betrekking hadden, bij zich. Voor hij het bewustzijn verloor drukte hij een spoorwegbeambte op het hart er vooral voor te zorgen dat de documenten gevon den zouden worden. Curd's naaste mede werker, de uit Wales afkomstige dr. D. G. Davey, zal zijn werk voortzetten en beëin digen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE PRIMA HEREN COSTUMES KAMGAREN EN CHEVIOT Twee- en driedelig. WINTERJASSEN voor de leeftijden van 5-14 jaar. Generaal Cronjéstraat 120, Tel. 14646, HAARLEM KLEDINGMAGAZIJNEN N V JM ROTTERDAM OEN HAAG UTRECHT HAAREEM RENAULT is DUBBEL ZUINIG! De iy2 tons gesloten bestelwagen vervoert 8% M3, loopt 1 op 10 en kost slechts f 5725. De „RENAULT VIER" is het laatste woord in geniale Franse scheppingskracht. Fantastische wegvastheid, zeer pittige 4 cyl., waterge- koelde kopklepmotor. hydr remmen en talrijke andere uitstekende eigenschappen. Daarenboven benzinever bruik 1 op 17! Personenwagen f 4.250. Bestelwagen f 3.625 Overschakelen op RENAULT betekent: krachtig bezuinigen! Vraagt nadere inlichtingen en demonstratie bij GARAGE DEN HOUT WAGENWEG 166-168 - TELEFOON 12138 Zij kunnen ongestoord spelen Op een goede parketvloer moeten Uw kinderen kunnen ravotten. Abee- producten kunnen tegen een stootje en blijven jaren en jaren mooi. i/aiAit'H tKut, M&nM0nl\ Perplex vfoerw, leveren wij reeds vandJ 4.- per m' Triplex Am 7.50 en 8.50 perm' Tinciplex vloeren 9.75 en 11.50 per o Fcilcpfex parketvloeren (in visgraal-uitvoering) met 5 jaar schriitelijke garantie 11.50 en 14.50 per m' Toonkamers Amsterdam: Amsteldiik 146 tel, 99225 en .22719 Rotterdam: Nobelstraat 95b tel. 48938 Oen Haag: «c'Boetzelaertam» 90 tel. 555564 Utrecht: Mauritsstraal 90 tel. 11520 Haarlem: Plein 18 tel. 20879 Arnhem.- Sonsbeeksingel 3a tel. 20116 Apeldoorn: Jachllaan 10 tel. 2620 Alkmaar: Koningsweg 70 tel. 3730 VOGELKWEKERS Saterdag 8 Jan. tussen 10 en 1 uur koopt fa. Corstens-Verschuren. Hel mond KANARIES en betaalt voor gele en bonte mannen f 10.—. Kleurmannen en bastaarden extra prijzen. Kopen ook popjes. Vogels brengen: Café-Rest. ,HOF VAN HOLLAND", Grote Markt 29. Haarlem. Een goed begin is 't halve werk Deze week speciale kransjesreclame, deze kransjes zijn licht van gewicht en met natuurboter gebakken van 72 cents voor 60 cents per y pond (zonder inlevering) Onze fijne schuimpjes van de fijnste kwaliteit 22 cL p. ons Fijne schuimpjes gevuld met crème slechts 30 ct. p. ons Eiertaarten, chocolade-rollen, vruchtenbrood met banket- spijs en krenten en een pracht sortering gebakjes o.a. crème wafels en amandelgebakjes. Banketstaven met amandelspijs zonder inlevering. GED. OUDE GRACHT 39 - TEL. 16459 GROTE HOUTSTRAAT 167 - TEL. 11566 GEN. CRONJéSTRAAT 35 - TEL. 15430 N\v\en me+ de artikelen van Kantoorboekhandel GR. HOUTSTRAAT 101 Tapijten, lopers, enz. Kar petten f 43.80. f 67,25. f 105; Coupons keuken- en gang lopers v.a. f 6.95 p. mtr.; Bed- stellen f 52.50 en f 75; De kens f 11.15 en f 14.50; Cou pons vloerbedekking vanaf f 3.25 p. M. Verkoop Zaterd. van 1—5 uur. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V., Gebouw St. Bavo, Smedestr. 23. Hrl Ook voor de tropen. levert ze. ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110 HAARLEM. maar U jongeman be hoeft op latere leeftijd geen kaal hoofd te krij gen, mits U NU begint inplaats van met zeep ELKE Zaterdag Uw haar te wassen met; Bulgaria Heren-Sham- po tegen roos en haar uitval. Maar., getrouw ELKE Zaterdag doen. Prijs per grote flacon, voldoende voor 12 was singen, f 0,90 Verkrijg baar in alle goede zaken Wat 'n haartje met zo'n Bulgaartje Te huur gevraagd, in een der hoofdstraten, van Haarlem liefst met woning. Evt. woningruil moderne flat Amsterdam Zd. met centr. verw. Brieven letter 2377 bureau van dit blad. Gevraagd op handelskantoor te IJmuiden bekend met boekhouden. Kennis der moderne talen strekt tot aanbeveling. Brieven no. 2367. parketvloerenfabriek. Dén Haag Lessen Erv. leraar OUDE TALEN heeft gel. voor lessen en huiswerkhulp. Dr. J. A. v. Velze, Berkenrodestr. 24, Hrl. Huish. Pers. gevraagd Gevraagd bij heer op lft. SAMENWONING voor nette heer en dame of Huishoud ster, loon f 25. leeftijd 50-65 jaar. Brieven G 7307. Dame. etagebewoonster, zoekt MEISJE voor de och tenduren. Aanm. Kleverpark weg 76 rood. 3 x bellen. In gezin van 2 pers. fl. HULP vooralle bezigh. en koken van 9-5 met warme maaltijd, 1 x p. 14 dagen 1 middag vrij. Br. met opg. v. verl. salaris en getuigschr. G 7309. Mevr. Jongkind, Kenau park 13 vr. wegens huw. der tegenw. FL. HUISH. HULP in- of extern, v. g. g. v. NET MEISJE voor h. of h. dagen. B, v. d. Peet. Tette rodestraat 10 d. JONGE HUISHOUDSTER in moederl. gez. 1 k. Van 't Hoffstraat 34. WERKSTER, elke Vrijdag morgen en om de 14 dagen Dinsdagmorgen 9-1 uur. Kle verparkweg 216, WERKSTER 2 halve da gen per week. Valkenburger plein 18, hoek Valkenburger- laan. Heemstede. Mevr. Sehreuder, Zand- voorterweg 60, Aerdenhout, tel. 26005, zoekt NET MEISJE voor d. e. n„ v. g. g. v. Nette jonge WERKSTER. 1 x p, w. Duvenvoordestr. 18. Held. ongeh. WERKSTER Di., Wo., Do. v. 9-5 u, f 5 p. d. Mevr. Volkers Herenweg 152. niet 152 a. Na 5 uur. Per 20 Febr. a.s. KRAAM VERZORGSTER of kraam- verpl. Holt, Alb. Thijmlaan 75, Heemstede (bij slation Aerdenhout). Tel. 27699. NET MEISJE van 8 tot 12 uur. Loon f 10 per week. Tetterodestraat 19a zwart. FLINKE WERKSTER ge vraagd voor Dinsdag en Vrij dag. Prince. Koediefslaan 39 Heemstede. NET MEISJE boven 18 j. v. d. en n. Kleverlaan 179. Tel. 19863. Fl. nette DIENSTBODE gevr. in gezin m. 2 kind. Niet ben. 25 j. event, werkster 2 a 3 d. p. w. Prinsessekade 47 Bedrijfspers. gevr. Gevr FL. JONGMENS in woninginrichting voor alle vóórkomende werkzaamhe den. Bekend met lichte ad ministratie. Brieven G 7311. Voor direct of later zelf standige BEHANGER (wo ningstoffeerder). Br, G 7312 Voor direct of later een zelfst. BEHANGERSNAAI STER. Brieven G 7313. Ie KAPSTER en aank. kapster gevr. gewend om met gegoede clientèle om te gaan. Brieven G 6987. NETTE JONGENS gevr. voor licht, fabrieks- en' fiets- werk. Aanm. C. Nieuwen- dijk N.V.. Ged. Oude Gracht no. 112. Huish. Pers. aangeb. Keurige WERKSTER, pr. getuigen voor Zaterdag en Woensdag, 9 uur tot 4 uur, f 5 per dag. Brieven G 7314. Jonge vrouw b. z. a. als HUISHOUDSTER Br G 7315 B. z. a. keurige vrouw als NOODHULP f 6 p. d. Brie ven G 7316. COUPEUSE neemt weer werk aan. Drossestraat 15. GEDIPL. COUPEUSE kan weer werk aannemen. Spoed, afl., bill. cond. Papentoren- vest 19 rd. Bedrijfspers. aangeb. Beslist erv. CHAUFFEUR 35 j. is 17 jaar als chauffeur werkz. geweest op vracht auto's, v. g. g. v. Molenaer- straat 26 rood. Haarlem. B. z. a. DAMESKAPPER, ook voor noodhulp, liefst volkszaak. Brieven G 7350. Huizen aangeboden Te koop: SOLIED HUIS. boven- en benedenwoning, behoorlijke straat, centr. st. Huur f 10. Koopsom f 6000. Brieven G 7317. Kamers gevraagd Masseuse zoekt 2 KA MERS, waarvan een te ge bruiken voor praktijk. Liefst centrum stad. Br. G 7318 Wie heeft WOONRUIMTE beschikbaar? Eén of twee ongem. of gestoff. kamers m. keuken of gebr. gez. door echtpaar z. kinderen, gene gen f 40 of f 50 per mnd. te betalen. Brieven G 7351. Zeer besch. rustig echtp. z. kind. m. 1. met vest. verg. H'lem zoekt 2 gest. of ged. gem. KAMERS met keuken. Brieven G 7352. Kamers aangeboden Net en gezellig KOST HUIS aangeb. met vrije zit- slaapk. Lotterstraat 10. Grote en kleine GEMEUB. KAMER met pension, Telef. no. 21658. Zonnige ZIT-SL AAPKA MER met pension voor heer b, b, h. h. bij bus en trein Haarlem-W. Br. G 7320. In le kl. pension gr. ong. ZIT-SL AAPKAMER S) mod. comf. Rustenburgherweg 8. Bloemendaal. Woningruil Wie heeft voor direct te ruilen een HUIS op goede stand in centrum of Zuid (minstens 6 kamers) tegen een zelfde huis in Noord (Vondelweg). Br. G 7321 Aangeb. MOD. WONING in Haarlem-N. suite, keuken, badk., 3 gr. slaapk. voor- en achterbalkon, huur f 40 per mnd. Gevr. zelfde woning m. garage. Huur pl.m. f 60 per m. of Winkelhuis. Br. G 7353 Diversen Wie helpt zakenman aan f 500.tegen f 40 per mnd. aflossing met hoge rente. Br. G 7322. TYPEWERK. Nederlands en moderne talen gevraagd. Brieven G 7323. Gevr. ADM. BEZIGHE DEN door gep. ambt. Thuis werk ook geen bezwaar. Br. G 732? WEGGELOPEN: jonge boxer, Teg. bel. ter. te bez. Zomervaart 3 I. ZELFST. BOEKHOUDER heeft tijd beschikb. v. h. bijh. van administraties. Br. G 7324. GELD voor le Hypotheek 3 1/4 pet. Voor goede posten vanaf 3 1/4 pet. geld beschik baar. Liefst grote posten, op woon- en winkelpanden. Br. G 7325 SCHILDER en BEHANG nu uw kamer. Br. G 7328. HUWELIJK. Dame. 52 j. zoekt kennismaking met be slist net pers. tot 58 j. Brie ven G 7372. Te koop gevraagd Grote MAHONIE KAST, zes dito stoelen en dito ron de tafel, van particulier voor particulier. Brieven G 7329. PIANO of VLEUGEL te koop gevraagd. Brieven merk en prijs G 7115. PIANO of PIANOLA, Dekker, Alkmaar. Spoorstr. 5 HAND- of TRAPNAAI- MACIIINE gevraagd. Brie ven G 7354. Wie heeft nog een COL BERT en VEST m. 40-50. Br. G 7355. Te koop aangeboden KOLENFORNUIS in g. st. v. Amerongen, Franke- straat 3. Chique MANTEL en JA PONNEN z. g. a. n. m. 40-42 Julianalaan 106, Overveen. Wegens vertr. n. Ind, ter overn. z. g. a. n. bruine DA MESMANTEL m. 44-46 f 45 (geen punten) Tel. 28493. EIKEN HUISKAMER, be staande uit dressoir, tafel. 2 faut. 4 stoelen f 252, eiken theemeubel f 53. eiken boe kenkast f 56, opklapbed 2 pers. met eiken ombouw f 89. Gen, Cronjéstraat 97. Zw. em. KOLENFOR NUIS „Schous", 52 x 80. circ. dubb. kookr. pijp, zuinig br. f 40. Rechthuisstr. 13. Mod. taftz. HUISKAMER LAMP n. prakt, bovenv. on der matglas, iets aparts, pr. f 22.50, Pleiadenstr. 23. H.-N. HERENWINTERJAS, kl. maat f 40 en hangklok f 15. Raamvest 39 zw. HAARDKACHEL te koop L. Lakenstraat 14. Na 6 uur. MAHONIE HUISKAMER o. kw. eventueel met boeken kast en theemeubel. Adres Binnenweg 207. Pr. D. PIANO f 895. Br. G 7339. BEKL. WIEG m toebeh. em. babybadje, woll. baby- goed. Tempeliersstr. 41 rd. JONGENSCOLBERT cn winterjas z. g. a. n. leeft 14 j. damesrijcostuum m. 42, Pr. Hendriklaan 162. 2 x bellen. Weg. plaatsgebr. eiken TOILETTAFEL m. 3 spiegels als nieuw. Tussen 6 en 7 uur Zeeweg 282 bij Halte Velsen- Zeeweg. Nieuw KOLENFORNUIS met 2 lange pijpen, merk Etna f 30. Padangstraat 26. Pr. HEREN WINTER JAS m. 54, Herendemi m. 54, zw. Avondjapon f 35 m. 40, enige damesjaponnen, bl. schoenen m. 39 nieuw f 15, zw. mantel pak met persiaan m. 42 zw. zijden damesjas m. 44, zwarte herenhoed, Eden; nieuw, gr. maat. Tetterodestr. 19 a zw. Donker eiken DRESSOIR f 150, gr. gashaard f 90. kl. gashaard f 65. Verspronck- weg 22. Zeer sol. 4 ST., 2 ARMST, z. g. a. n. moq. f 85. Leidse- vaart 128. PHILIPS RADIO „Philet- ta" f 79. Tel. 17891. HEDEN ONTVANGENt mooie collectie winterjassen, en reisulsters. J. v. Dam- Wéening, Zijlweg 112, telef. no. 18400. 4 MANTELS, zomer en winter m. 44, 4 japonnen br. en zw m. 44. Ged. Volders gracht 65 rd. Haarlem. 3 pits GASTOESTEL cn theemeubel. .Hasselaersplein HUISK. AMEUBL., dres soir, uitschuif taf el, 2 armst. 4 stoelen, donker eiken, elec. wasmachine, gr. spiegel, Pe- gasusstr. 8. Na 5 uur. VL. KLEED f 70. 2 pers. eiken led. m, Auping, 1 pers. eik. led. m. Auping en bed- stel. Gasthuislaan 130. Pr. D. en H. RIJWIEL f 45 p. st. Reitzstraat 29.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3