DANS rm NETTE BEDIENDE-BEZORGER Groentjes FILMS Verfossliïg SCHOOL Fortgens J. F. WEMELSFELDER TEXTIEL Vereniging Nederland-Canada Reis door Canada van Montreal naar Vanconver Partsj kistenheut Schuimt EDEGO RIJWIELEN MODEL 1949 Niette geloven! 't Hollandse Huis CEVR. FLINK MEISJE Tandarts-Assistente 1Ï&} Lorjé's steno-typistes Kruideniersbediende j VRIJDAG 21 JANUARI 1949 HAARLEMS DAGBLAD Uit Een wereld of geen wereld Prof. Minnaert over atoomenergie Zelden zal een gehoor van leken op zo glasheldere en bevattelijke wijze een uit- 1 eenzetting over de atoom-energie hebben [P gekregen als dat gisteravond het geval was met de leden van de Gemeenschap Haar lem van het Humanistisch Verbond, die in „Brinkmann" naar prof. dr. M. G. J. Min naert waren komen luisteren. De spreker zette uiteen hoe de ontwikke- ^a'. ling van de kern-physica (de kernen zijn de bestanddelen van de atomen) geleid t, heeft tot een reeks belangrijke onfdekkin- ,ira2l gen, namelijk dat de ene soort stof in een n andere kan worden omgezet, dat nieuwe ™e' elementen kunnen worden gemaakt en dat ondej hoeveelheden energie uit de kernen kunnen worden vrijgemaakt. Door dit alles is een a a' nieuw natuurwetenschappelijk inzicht ont- 1J®en staan, belangrijke toepassingen in een bio- Paa' logie en de geneeskunde zijn mogelijk ge- rs worden, de technische energiebaan kan st°ps aan de productie dienstbaar gemaakt wor- se. den en tenslotte is de dreiging der atoom- lzine' wapens gekomen. maar prof. Minnaert vertelde, dat het bij voorbeeld mogelijk is uit één kilogram n uranium een hoeveelheid energie gelijk- staande aan 3000 ton steenkool of 25 mil- l" lioen kilowatt electriciteit te produceren :e op en zelfs kan dit atoomsplitsingsprocédé a en onder bepaalde omstandigheden reeds goed- n£ koper zijn dan de bestaande energie-op wekkingsmiddelen. Liim- Doch daarnaast bestaat dan de drèiging e van de atoombom, waarvan de te weegge- [wbrachte verwoestingen iedere beschrijving In. tarten. na'a De felle warm te-uitstraling veroorzaakte vele brandhaarden, die nog vergroot wor- den door de knalgolf, die door de lucht- e verhitting ontstaat en die zware gebouwen /oor tot anderhalve kilometer in de omtrek, lichte zelfs tot vijf kilometer omblaast. IvsT Radio-actieve stoffen kunnen de streek jarenlang onbewoonbaar maken. r 7n Verweer is tégen dit wapen onmogelijk, te meer daar men nu al bommen heeft die ooki. nf"1 tien tot honderd keer zwaarder zijn dan die boven Hirosjima en Nagasaki werden len afgeworpen. De geleerden, die zich met deze onder zoekingen bezig houden worden practisch gescheiden van de rest van de wereld en leven voortdurend in een sfeer van ver denking. Deze natuuronderzoekers hebben en evenwel hun verantwoordelijkheid gevoeld ijgt en zij hebben op verstandigemaatregelen ren bij regeringen en volken aangedrongen, oor Volgens prof. Minnaert dient als eerste stap de nationalisatie van alle betrokken industrieën verwezenlijkt te worden. In Amerika is dit zij het met vrij grote ontduikingsmogelijkheden geschied. Ten tweede dient internationale controle op het gebruik van uranium te worden in gevoerd. Spreker achtte het een hoopvol teken, dat in de thans opgeheven Atoomcommissie der Verenigde Volken al thans over de noodzakelijkheid der con trole overeenstemming bestond. Hij wekte zijn gehoor op niet alleen be grip te tonen voor het Amerikaanse, doch ook voor het Russische standpunt in deze kwestie. Zolang door het wederzijdse wan trouwen een volledige controle niet mo gelijk is, kan toch in ieder geval de be stemming van de productie der uranium- mijnen in het oog gehouden worden. „De wereldopinie moet zich gaan uitspre ken. De gewone burger mag, geen willoze speelbal van de grote machten zijn", zo be toogde professor Minnaert, die er tenslotte op wees, dat het niet onmogelijk was, dat de atoombom dezelfde uitwerking zou heb ben als het buskruit in de middeleeuwen: de verdwijning der kleine souvereine een heden en de komst van de wereldstaat. Im mers de atoombom heeft de leuze opge roepen: „Eén wereld of geen wereld". Twee en half jaar geëist in een geval van meineed Een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden en bevel tot onmiddellijke gevan genneming eiste Donderdag de Officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank tegen een twee-en-veertig jarige Haarlemse vrouw, verdacht van meineed. In een getuigenverhoor van een echt scheidingsprocedure, waarbij haar zoon was betrokken, op 27 Februari van het vorig jaar had zij aan de rechter-commis- saris verklaard, dat zij gezien had, dat haar schoondochter gearmd in de Anegang had gelopen met een voor haar onbekende jongeman, die op het ogenblik van verho ren in het gebouw van de rechtbank aan wezig was. Toen deze jongeman opgeroe pen werd, bleek deze vroeger omgang ge had te hebben met een dochter van haar. Zij moet hem dus gekend hebben. Een on derzoek wegens meineed werd ingesteld en het bleek, dat de schoondochter nooit gearmd had gelopen met een ander dan haar echtgenoot. Tijdens de.zitting legde verdachte tegenstrijdige verklaringen af. De Officier van Justitie merkte op, dat de vrouw een zeer gemene rol heeft vervuld en eiste een gevangenisstraf van twee-en- half jaar. De rechtbank gelastte de onmid dellijke gevangenneming en bepaalde de uitspraak op Donderdag 3 Februari. De jongeman stond eveneens wegens meineed terecht. Hij had onder ede ver klaard omgang te hebben gehad met de vrouw, over wier echtscheiding geproce deerd werd. Hij kwam echter later op deze verklaring terug. De rechtbank bepaalde, dat een onderzoek naar de geestvermogens zal worden ingesteld. Wapenstilstand tussen Israel en Libanon In Israëlische militaire leringen wordt bevestigd, dat gisteren met Libanese ver tegenwoordigers overeenstemming is be reikt over een wapenstilstandsovereen komst. Van Israëlische zijde is verklaard, aldus meldt Reuter uit Noord-Palestina, dat de overeenkomst tot stand gekomen is in het grensdistrict Ras Ennadjoera, 23 km, ten Noorden van Acre. Zij zal officieel worden getekend en gepubliceerd na afloop van de conferentie op Rhodos. Tsjang Kai Tsjek verlaat Nanking Generalissimus Tsjang Kai Tsjek heeft Nanking heden per speciaal vliegtuig ver laten. Hij gaat naar Fenghoea, zijn ge boortestad in de provincie Tsjekiang. Er is nog geen officieel bericht dat Tsang is afgetreden. Dit nieuws wordt echter ieder moment verwacht. Vice-president Li Tsjoeng Yen heeft zich belast met de waar neming van het presidentschap. Tsjang Kai Tsjek, die meer dan 25 jaar politiek en militair leider van een vijfde der bevolking van de aarde is geweest Werd uitgeleide gedaan door een aantal hoge regeringsfunctionarissen onder wie de voorzitters vaa de vijf Joeans, Contact tussen republikeinse leiders BATAVIA, 21 Januari (Reuter) Dr. Darmasetiawan, adviseur, Soejono, secre taris en prof. mr. Soepomo, lid v. d. republi keinse delegatie hebben heden gebruik ge maakt van de op informele wijze door de Nederlanders geboden gelegenheid, •om contact op te nemen met de geïnterneerde republikeinse voormannen. Zij zijn per vliegtuig uit Batavia vertrokken voor een onderhoud met president Soekarno te Prapat en zullen daarna Moh. Hatta op Banka bezoeken. Zij reizen samen met de heren Djoemhana Wiria Atmadja, de minister-president van Pasoendan en Ating Kartanahardja, de minister-president van de negara Oo9t Java, die de reis maken als vertegenwoordigers van de bijeenkomst federaal overleg. Batavia, 21 Januari (Aneta). Het be richt dat de heren Soepomo, Soedjono en Darmasetiawan hedenochtend naar Medan zijn vertrokken, werd bekerfd gemaakt in een communiqué van de republikeinse delegatie. De reis wordt gemaakt in een speciaal vliegtuig, dat door dc Nederlandse autoriteiten ter beschikking van de BFO is gesteld en waarmede ook de heren Djoemhana en Atang naar Medan zijn ver trokken. Deze eerste gelegenheid om met het minst mogelijke oponthoud met de re publikeinse voormannen te Prapat en op Banka te confereren, werd dankbaar aan gegrepen, aldus het communiqué. Teneinde misverstand te voorkomen wordt er hierbij de nadruk op gelegd, dat het bezoek van de drie genoemde republikeinse voorman nen in geen enkel verband staat met de zending der leden der BFO, die op eigen initiatief een bezoek brengen aan de repu blikeinse voormannen, aldus besluit het communiqué. Verklaring van republikeinse geïnterneerden op Banka BATAVIA, 21 Januari (Aneta) In een onderhoud, dat de resident van Banka, in tegenwoordigheid van de voorzitter van de Bankaraad, op 19 Januari te Pangkal- pinang had met de heren Moh. Hatta en Pringgodigdo, verklaarden beide republi keinse leiders naar aanleiding van de be richten over de wijze, waarop zij op Banka zouden zijn behandeld, dat de behandeling in het hotel Menumbing, waar zij voor 17 dezer waren geïsoleerd, bepaald goed is geweest en dat men hen steeds op correcte wijze is tegemoet getreden, aldus wordt van officiële zijde medegedeeld. Een over eenkomstige verklaring hebben zij afge legd ten overstaan van de C.V.G.D. (deze verklaring is niet gepubliceerd) en mede ten overstaan Van mr. Gieben, de adviseur- jeneraal van justitie, die voor een onder zoek naar Banka was gegaan. De door hen geuite bezwaren hadden alleen betrekking op de hen aanvankelijk niet toegestane be wegingsvrijheid en de daaruit voortvloeien de maatregelen. De heren Hatta en Pringgodigdo deelden voorts mede dat zij er, nu zij bewegings vrijheid op Banka hebben gekregen, de voorkeur aan geven, voorlopig in het hotel Menumbing te blijven en zij verklaarden voorts, tegen publicatie van het vorengaan- de geen bezwaar te hebben. Te Pangkal- pinang wordt thans voor de op Banka ver toevende republikeinse leiders een logeer- gelegenheid in gereedheid gebracht in een daartoe door de Tinwinning afgestane woning. Ook staat er een auto te hunner beschikking. Een woordvoerder van de C.V.G.D. ver klaarde desgevraagd aan Aneta het vol gende: „Het rapport van de C.V.G.D., dat op 16 Januari aan de Veiligheidsraad is gezon den, was in ieder opzicht met de feiten in overeenstemming en bevatte ook niets dan feitelijke gegevens". Hij voegde hieraan toe, dat er verder nog geen commentaar kon worden geleverd op het bericht, dat de C.V.G.D. nog niet onder de ogen had gehad. C.V.G.D. misschien naar Prapat BATAVIA, 20 Januari. (Aneta). Mo gelijk zal de Commissie van Goede Dien sten in de loop van deze week een bezoek brengen aan Prapat (waar Soekarno en Agoes Salim verblijven), aldus deelde de woordvoerder der C. V. G. D. mede op de wekelijkse persconferentie. De voorberei dingen voor zulk een reis worden thans getroffen. Deze woordvoerder deelde verder mede, dat thans rapporten zijn ontvangen van nagenoeg alle ploegen der militaire waar nemers op Java, welke rapporten Vrijdag in een vergadering der commissie zullen worden behandeld. Op basis dezer rappor ten zal de C, V. G. D. de Veiligheidsraad rapport uitbrengen over de militaire si tuatie. Tenslotte zeide hij, dat van het secre tariaat van de Veiligheidsraad een bood schap was ontvangen van Palar aan Hatta en Soekarno, welke via de Nederlandse delegatie telegrafisch naar de betrokkenen is verzonden. Het nieuwe Griekse kabinet Het nieuwe, uitgebreide Griekse coalitie kabinet telt elf populisten, tien liberalen, drie leden van de nieuwe partij van Mar- kezini en twee van de unie. De liberalen in dit kabinet zijn aanhangers van Sofoelis en ook leden van de dissidente groep van Venizelos. Constantin Tsaldaris blijft minister van Buitenlandse Zaken. Alexandros Di'omides is vice-premier, belast met economische zaken. Spiro Markezini is minister zonder portefeuille evenals Sonhocles Venizelos. Heemstede LEZING OVER HET „OUDE SLOT" De vereniging „Oud Heemstede-Benne- broek" hield Donderdagavond in het gebouw van de Nederlandse Protestantenbond te Heemstede een bijeenkomst, waarop de heer J. Renaud. verbonden aan de Rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek, een lezing, toegelicht met lichtbeelden, hield over de resultaten van de opgravingen op het terrein van het „Oude Slot". De lezing kwam in hoofdzaak neer op een herhaling van wat reeds vroeger is medegedeeld over deze opgravingen. De heer Renaud vertelde dat blijk-ns een speurtocht in oude stukken niet ridder Gerrit van Heemstede de eerst be kende bewoner is van de heerlijkheid Heem stede, doch Reinier van Heemstede, wiens naam reeds in 1304 wordt genoemd. Deze schijnt af te stammen van het huis Hoyleden, hij voerde althans hetzelfde wapen. In de pauze deelde de voorzitter, de heer H. Disselkoen, mede dat de heer Thierry de Bye Dolleman uit de nnintorisehap van wijlen zijn vader een viertal schilderijen over oud- Heemstede aan de vereniging heeft geschon ken ten behoeve van de te stichten oudheid kamer. Vijf doden bij ontploffing in Amslerdam? Ongeluk op kantoorark van een bergingsfirma Hedenmorgen omstreeks halfnegen heeft zich in een kantoorark van de Rotterdamse bergingsfirma Van den Akker, welke te Amsterdam in het IJ bij de Amsterdamse Droogdok Maatschappij lag, een hevige ontploffing voorgedaan. Hoewel hierover nog geen zekerheid bestaat vreest men, dat vijf personen om het leven zijn gekomen. Op het ogenblik van de ontploffing be vonden zich drie duikers, een magazijn meester en een helper aan boord van de kantoorark. De firma was belast met het lichten van een destijds in de Amsterdam se haven tot zinken gebracht dok en ge bruikte daarbij ook ontplofbare stoffen, welke wellicht in de ark waren opgeborgen. Men neemt aan dat deze door nog onop gehelderde oorzaak zijn geëxplodeerd. Door de ontploffing werd de ark groten deels vernield. Het vaartuig maakte ter stond water. Door de ark in de takels van een drijvende bok te hangen werd voor komen dat het vaartuig zonk. Een der eerste boten, die na de explosie bij de ark aankwamen, was de havenpolitie- boot. Met een juist gisteren in gebruik ge nomen radio-telefonie-installatie kon de bemanning van deze politieboot vrijwel onmiddellijk het havenkantoor van de ex plosie op de hoogte stellen, van waaruit men telefonisch diverse instanties waar schuwde. De toegang tot het terrein bij de verwoeste ark, dat door de politie werd af gezet, werd de eerste uren na de explosie verboden. Op dit terrein waren een zwaar gewonde en een lichtgewonde aangetrof fen. Zij werden naar het Binnengasthuis overgebracht. De oorzaak van de ontploffing is nog niet vastgesteld. Leden van het personeel van de bergingsfirma hebben aan de poli tie verklaard, dat zich aan boord van de ark geen springstoffen bevonden. In het ruim van het vaartuig stond een bran dende kachel. Men acht het niet onmoge lijk dat zich tussen de brandstof voor deze kachel een granaat of een dergelijk voor werp heeft bevonden. De Heer en Mevrouw H. J. M. Venker-van Gelderen ge ven met vreugde kennis van de geboorte van hun Zoon: JACOB WILLEM MARIUS O verveen, 20 Jan. 1949. Hospeslaan 31. Tijd.: Diaconessenhuis. Getrouwd: HARRY VAN ULSEN en LIESBETH BISSCHOP Batavia, 21 Jan. 1949. van Heutszboulevard 36 pav. Getrouwd: C. RIKKOERT G. J. VERMEREN Den Haag, 19 Jan. 1949. Heden overleed zacht en kalm tot onze diepe droefheid onze lieve Pleegvader en Grootva der de Heer BRUNO HUGO CHARLES STRICKER Weduwnaar van L. M. I. de Terra in de ouderdom van 73 jaar. G. L. Barendsen-Braun A. J. J. Barendsen Luschka. Haarlem, 19 Jan. 1949. Zijlweg 19. De begrafenis zal plaats vinden Maandag 24 Jan. a.s. te 11.30 uur op de Al gemene Begraafplaats te Haarlem ingang Klever- laan. Geen bezoek. Geen bloemen. Heden is tot onze grote droefheid na een gedul dig gedragen lijden zacht en kalm overleden onze beste Broeder, Zwager Neef en Oom BRUNO HUGO CHARLES STRICKER in de ouderdom van 73 jaar. Wassenaar: M. C. C. Arnold-Stricker Ir. A. E. R. Arnold Amsterdam: N. M. Schröder-Stricker Ds. J. C. Schroder Rotterdam: C. Stricker-Scheffer Buren: A. A. van Everdingen- Stricker N. J. M. F. v. Everdingen Zurich (Zw.): Dr. Max de Terra Haarlem: A. J. H. Reijnders W. Reijnders-de Haas Aerdenhout: F. J. Reijnders E. Reijnders-Brasser Haarlem: J. F. Kolberg Neven en Nichten. 19 Januari 1949. Commissarissen. Directie en Personeel van de N.V. Maatschappij Metselma- terialen v/h. Smits en Reijnders geven met groot leedwezen kennis van het overlijden van de Heer B. H. C. STRICKER, Directeur onzer vennoot schap. Zyn medeleven en grote toewijding geduren de bijna vijftig jaren zui den door ons in dankbare herinnering gehouden worden, Haarlem, 19 Jan. 1949. Geen bloemen. Heden is FRANS WOUTER weer van ons heengegaan H. Smits. J. A. Smits-Landsman Heden overleed na een geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, tot onze grote droefheid onze lieve Man. Vader, Behuwd- en (grootvader FRANS HENDRIK PLATERINK, in de leeftijd van 60 jaar. B. Platerink-van der Zee Zaandam: J. E. Platerink H. M. A. Platerink- Blokker Heemstede: B. A. Platerink A. G. Platex-ink en kleinkinderen, Heemstede. 20 Jan. 1949. Troelstrastraat 40. De crematie zal plaats hebben op Maandag 24 Januari a.s. te Driehuis- Westerveld, na aankomst van trein 12.09 uur. Geen bezoek. Geen bloemen Geen toespraken." W. Brandt Tandarts, ieemst. Dreef 58 H'stede. Na vervulling militaire plichten PRAKTIJK HERVAT. Tel. 29330, Beh. volgens af spraak. WAT EEN HAAtlTJE MET ZO'M JJu£gG£htfe! van de N. J. G,, district Haarlem. van een serie korte culturele geluidsfilms voor de Jeugd, op Maandag 24 Januari a.s. in de Tuinzaal van het Con certgebouw. Kaarten a 25 cent verkrijg baar: Jeugdherberg „Jan Öij- zen", Jan Gijzenvaart. Tel. 25831 en indien voorradig des avonds aan de zaal. ng -a\ GR. HOUTSTRAAT 176. Laatste gelegenheid tot INSCHRIJVING voor de cursus beginners op ZATERDAG a.s. 7 uur; al leen nog enkele dames. Bij de cursus beginners op Dins dagavond 8 uur nog enkele heren. Bij een klein clubje vragen wij enkele heren, leeft. pl.m. 3035 jaar. Er komen enkele uren vrij voor Privé-Danslessen Bespreekt ze tijdig. Unum Necessarium Centrum v. vrij Christendom LANGE VEERSTR. 16. Zondag 23 Jan. 10.30 uur: „Het nieuwe Godsbegrip" Leeravond 7 Februari. Relig. Spiritueel Verbond Secr. Bloemveldlaan 25 Tel. 11308. WIJDINGSDIENST Zondag 23 Jan. a.s. nam. 7 u, Spreker: H. HEUNING Muzikale medewerking met solozang in het Jeugdhuis Ged. O. Gracht 47. KARPETTEN LOPERS Opruimingsverkoop. Karpetten f 43.80, f 65.90, f 105, enz., Lopercoupons v a f 6.95 p, mtr.; Gordijnstoffen v.a f 3.25 p. mtr.; Bedstellen van f 52.50 voor f 48: Dekens v.a. f 11.15. Verkoop Zaterd. van 1—5 uur. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V.. Gebouw Bavo, Smedestraat 23. Haarlem. Wij gaan door met de ver koop van Textiel zonder pun ten en verminderde punten- waarde. BROX Goederenhandel, Hogerwocrdstraat 58 Tel. 25368 Te koop voor geldbelegging te Haarlem HERENHUIS a d. Verspronckweg, huur f 660 Prijs f 11.000. Inl. Fa. Vlas, Graaf Florislaan 14, Hilver sum. Tel. 7681. WONINGRUIL Aangeb. Flat a. d. Roosevelt- laan. Flat best. uit suite. 2 gr. slaapkamers, log.k.. badk. keuken, w. en k. water, op 't Zuiden, m. gr. loggia achter waranda. Tel. aanw., lage huur. Gevr.: kl. villa of He renhuis Ook gen. te kopen. Brieven Adv. Bur, Roosevelt laan 190. Amsterdam. DAME, 35 j.. Vrijz., uit besch. milieu, die huish. cap. heeft en veel van kinderen houdt, gewend leiding te geven wE zich gaarne geheel wijden aan de verz. en opvoeding v. kinderen in moederloos ge zin. Brieven no. 2491. schrijfmachine Maandag a.s. 24 Jan. te 20 u. LEZING met kleurenprojec- ties door Mr. J. Blom, Lid van het Hoofdbestuur der Ver eniging, Directeur van de Nederland-Canada Hypo theekbank in de bovenzaal van het Restaurant Brink mann, Gr. Markt te Haarlem Toegang voor leden vrij. Niet-leden f 1. Leerlingen v. Inrichtingen van -Middelbaar Onderwijs f 0.75. Kaarten- verkoop Concertbureau Al- phenaar en voor zover nog beschikbaar des avonds aan de zaal. ter overname aangeb. Te be zichtigen: Asterlaan 37, Aer denhout. Strooi wat Vim op een vochtige doek en maak Uw wasbak in een oogwenk schoon, 't Gaat zo gemakkelijk, zo vlug, zo veilig. Microscopisch fijne Vim-deeltjes, elk gehuld in een beschermend schuimvliesje, glijden als 't ware over het oppervlak van de wasbak. Met Vim gaat alles veel langer mee. 3 van de 4 huisvrouwen gebruiken Vim KAN NIET KRASSEN VRAAG DE GELE BUS MET ZWARTE DRIEHOEK - ALLEEN DAT IS VIM! let mooiste STANDAARDRIJWIEL f 108.25 Waar U een prima fiets hoort roemen. Hoort U de naam „Edego" noemen. Betaling kan geregeld worden Prima gestoffeerde huiska mer, compleet, bestaande uit: Dressoir, tafel, 4 stoelen en 2 fauteuils f 279. Engelse huiskamer, pracht kwal. ge heel compleet, uitverkoop- prijs slechts f 449 en nog 101 koopjes. Velleman Koopt alle soorten goede meubelea tapijten, kristal, goud en zil ver etc. voor hoge prijzen Tel 14637 Zijlstraat 62 voor dag of dag en nacht. .Mevr. Bohlmeyer, Wilhel- minapark 30. Gewaagd: Jongedame, voor opleiding tot Brieven no. 2495. Gevr. net betrouwbaar MEISJE v. halve dagen. Heemsteedse Dreef 179. Aanmelden in de morgenuren. PIANO te koop gevraagd. Br. lett. E. 40, Brander's Adv. Bureau, Kloveniersbui'gwal 59 A'dam ACCU'S Te koop gevraagd: oude auto accu's. D Breur, Jansweg 30, Tel. 20672. LEVERTRAAN voor Honden Kippen Duiven Gebr. Veeninga, Jacobynestr. Tel. 13265 IIIIIMV-I rtpMu'ilïl Kantoorboekhandel GR. HOUTSTRAAT 101 NETTE MEISJES GEVRAAGD voor alle afdelingen. Reisgeld wordt vergoed. WASSERIJ HOEK EN VAART. Bloemendaalsestraatweg 17 Santpoort-Station yoor spoedige indiensttreding gevraagd FLINKE VERKOOPSTER EEN NETTE JONGEN voor bezorg- en expeditiewerkzaamheden. Mondei, of schriftel. sollicitaties aan Kunsthandel ANDRéA Grote Houtstraat 163. wordt per EEN AANKOMENDE MANNELIJKE OF VROUWELIJKE KRACHT gevraagd vlot typist(e). Zij, die bij de belastingdienst of bij een bank instelling werkzaam zijn geweest, genieten de voorkeur. Brieven onder no. 2493 bureau van dit blad. GEVRAAGD: voor alle voorkomende werkzaamheden. Aanmelden, filiaal ALBERT ÖSIJÖ. .Grot© Houtstraat 59, De N.V. Chemische Industrie RIDS te Haarlem vraagt v. spoedigst enige geroutineer de en aankomende Uitv. soil, aan afd. Pers. Za ken, Waarderweg 25. Gevraagd: een flinke C. v. d, Leek's Levensmid- delenbedrijf, Julianalaan 3, Heemstede. Lessen Academisch gevormd le raar WERKT LEERLINGEN M.O. BIJ en helpt bij huis werk. Opl. Frans. L.O. en M. O. A. Aanm. Wilhelmina- park 3. Huish. Pers. gevraagd NET MEISJE, iedere dag van 9-1 uur, goed kunnende werken, v. g. g. v. Culp, Fr. Schubertlaan 71, Heemstede. NET DAGMEISJE, v. 8.30 tot 3 uur. Vrijdags tot 5 u. Zaterdags en Zondags vrij. Wólflcis. N.we Gracht 27 zw. Gevr to Heemstede NET MEISJE niet ben. de 18 j. of ongeh werkster voor 4 ocht. per week Bl ieven G 8353. Gevraagd: NET MEISJE van 92 u. Orchideeënlaan 22, Heemstede. MEISJE v. 8.30-12.30 gevr. Boslaan 11, H -Z„ bij halté W, de Zwijgerlaan. FL. YVERKSTER, Vrij- dagsmorg kl. gez. Valcken- burghl. 5. Bloemendaal bij station. NET MEISJE dag, 9-2. Vrijd. tot 5 en middagkost Meer en Boslaan 4, Heemst. NET MEISJE voor d. d. huisl, verk. Rijnstr. 40, H.-N. Bedrijfspers. gevr. Luxe S3 Ion vraagt CHEF le DAMESKAPPER. Br. i. 139.618 Bolrek, Kon.pl. 1, Amsterdam. Banketbakkerij. Gevraagd DERDE BEDIENDE 16 a 17 bij Reinier Bos. Klever parkweg 12. le KAPSTER en aank. kapster gevr. gewend om met gegoede cliëntèle om te gaan. Brieven G 8052, Huish. Pers. aangeb. VERPLEEGHULP 27 j„ z. g. g. bij kinderen of zieken Dipl. kinderverzorging, 6 j. ervaring ziekenverpl. extern. Brieven G 8420. NET MEISJE R.-K., 26 j. b. z. a. v. d. e. n. Br. G 8390 Bedrijfspers. aangeb. JONGEDAME, 18 j. 2 j. Mulo. z. z. g, g. in boekhan del (liefst met bibliotheek). Brieven G 8370. Huizen gevraagd Schilder vr. COMP. MET WERKPLAATS. Br. G 8371 Kamers gevraagd Echtp. m. 1. z. k. met vest, verg. H'lem zoekt in besch. rustige omg. VRIJE ETAGE of ged. van villa met eigen keuken of pens. Maart of la ter Brieven G 8421. ZIT-SLAAPK. of 2 KA MERS gevr. gel. koken voor echtpaar. Brieven G f" Dame, b. b. h. h. zoéjjtt 2 ongemeub. KAMERS wiet enige kookgelegenheid, Liéfst Haarlem-Zuid. Br. G 8392 Jongem, zkt. ZIT-SLAAP. KAMERTJE omg. Zijlweg- Station. Brieven G 8393. Kamers aangeboden Gem. en gest. ZIT- en SLAAPK. voor 1 pers 2 min. v. h station. Brieven G 8385 SLAAPKAMERTJE voor heer, b. b. h. h. weekend afw. Timorstraat 75. KOSTHUIS met huisel. verkeer. H.-N. Br. G 8373 PENSION aangeb. in be schaafd milieu, met huiselijk verkeer. Brieven G 8374. Aangeb. voor heer op Ift. GEZELLIG TEHUIS in pri ma pension op goede stand. Telef. en bad aanw. (bij par ticulier). Brieven G 8356. Te huur in Overveen vlak bij Station voor echtp. zond. kind. of twee dames: gem. ZIT- en SLAAPKAMER met balcon, c. v. kookgelegenheid Tevens de garage. Br. G 8357 Voor echtp. middelb. Ift. z. k. BEN.WONING, twee kamers, vrije keuken, W.C., kelder, schuur en tuintje. Ramplaankwartier, f 30 p. m. Brieven met voll. inl. on der G 8358. NET KOSTHUIS voor pers. b b.h.h. omtrek Adamse Poort. Brieven G 8394. Kl. ZIT-SLAAPKAMER, in le kl. pens. tel. 25493 Bloe mendaal. 1 GESTOFF. ETAGE met warme maaltijd en gebr. van badk. H.-Z. Br. G 8396. Woningruil ZANDVOORT-HAARLEM Aangeb. vrije woning te Zandvoort. Gevr. vrij huis te Haarlem. Brieven G 8375. WONINGRUIL NIJME GEN. Vrij huisje voor vier personen tegen dito te Haar lem of randgem. Br Hater- scheweg 371. Nijmegen. VRIJ HUIS te Hillegom kamer en suite, keuken, slaapkamers. 2 schuurtjes en a tuin f 6.50 voor kl. w ning te Haarlem., Br. G 8397 Aangeb. VRIJ HUISJE Leidsebuurt, in ruil voor vrij huis met poortje over Jan Gijzenkade. Br. G 8398 KLEIN VRIJ HUIS (C) ruilen voor bovenhuis. Brie ven G 8399. Diversen HUWELIJK. Juffrouw 54 j. gesch. wenst kennismaking met net persoon. Br. G 8359 DAMES- en HEREN KLEERMAKER heeft nog tijd beschikbaar. Br. G 8360 PRIVé DANSCLUBJE v. gehuwden vraagt nog enige paren. Brieven G 8361 WIJ MAKEN UW PIANO in- en uitwendig als nieuw en moderniseren in alle hout soorten blank en gepolitoerd. Brieven G 8362. FLESSEN, ZOLDEROP RUIMINGEN en boeken koopt v Kessel, Jansstr. 39. Tel. 15639 HUWELIJK. Net pers. 24 j. vaste werkkring, zoekt se rieuze kennismaking m. net meisje. Foto op erewoord retour. Brieven G 8414 Laat uw zijden LAMPE- KAPPEN opnieuw bekleden Vraagt stalen. Br. G 7673. THUISWERK gevraagd v. 2 dames, onversch. wat. Brie ven G 8415. Jongeman 21 j. zoekt spor tieve NATUURVRIEND om samen te gaan trekken. Brie ven G 8401. Te koop gevraagd Door particulier gevraagd: DUITSE STUDIE PIANO. Brieven G 8363. D. RIJBROEK, gr. maat. Delsman. Bloemend.weg 98A Bloemendaal. SMALFILM A PP. en Leica onderdelen. Tevens Stereo- onderdelen voor 6/13 cam. Brieven G 8402 ELECl'R. CENTRIFUGE v. d. gezinswas 220 Volt. Aanb. met maat en prijs Mevr. Schreuder, Duinl.p.- weg 29. Santpoort. ACCORDEON gevr. v. part. pianoklavier, 80 of 120 bass. Br. m. prijs en ornschr. aan J. Rehl, L. Leidsev.str. 79 I, Amsterdam. Te koop aangeboden DAMESSPORTMANTEL, kleine maat z. g. a. n. Engel se stof, prijs f 40. Klever parkstraat 3. Tel. 21845'. PHILIPS TOESTEL 735A Zaanenlaan 93. 's Avonds na 8 uur. Aangeb. PHILIPS RADIO met 3 golven in gepol. kast met garantie. Celebesstr. 12. VERSTERKER met platen wisselaar en ingeb, radio, z. geschikt voor zaal. Tel 18254 Een z. g. a. n. 3/4 ZWART LEREN JAS, gevoerd met lamsvel, en bontkraag. Diets- veld 31, H.-N. 2 pers SLAAPK. AMEU- BLEM. f 195, Huisk. am. f 195 2 pers. spir. f 35, 2 pers. bed- stel 3 delig, 2 pers. deken. Zijlweg 82. VLOERKLEED te koop. Spaarnrijkstr. 7. STOELTJESKLOK, an tiek, loopt prima, divan en moderne haardkachel. Bevr. H. Bücher, Duvenvoordestr. no. 20. Mooie BOXER, kalm in huis en lief voor kinderen, 10 mnd. A. v. d. Pijl, J. P. Coenstr. 79, IJm. PITRIETEN WIEG op wielen f 17.50. Tel. 19844. Te koop: een CYL. m. APP. 50150 tn.m, bill, prijs Brieven G 8368. AUTO D. K. W. '40 in prU ma staat. Br. G 8369 of tel. 29495. D. MANTEL m. 42-44, 2 m. mantels 1. 10 en 13 j. w. ge dragen. Tel. 29842. Nieuw wollen VLOER KLEED 2x3 pracht dessin, B. M. met tuig in pr st. Mod. kuipwieg m. bekl., box met vlonder, wandelwagen, loopt op kogels, electr motor 5 P.K. Brieven G 8422. Moderne WITTE TROUW JAPON. Scheepmakersdijk 7 DAMESSPORTRIJWIEL compl. f 65. meisjesrijwiel. 20 inch, f 45. Barendsestraat 5 A Zware TRANSPORT FIETS. C. H. Hartendorp, Gierstraat 25. Haarlem. Nieuw gem D. RIJWIEL f 75 Reitzstraat 53. MOOIE TAFEL f 27.50. Amsterdamsevaart 86 rood. Wegens vertr. KOSMOS VERZILVER- en VER CHROOM APPARAAT. Be vragen Groot Heiligland 11, Haarlem. Grijs HERENCOSTUUM m. 52. f 40, 2 blauwe winter mantels f 10 p. st. Molhoek, Teslastraat 4, Haarlem. COLUMBUS STOOMKO- KER f 35. Brieven G 8410, 2 pers. OPKLAPBED eik. omb.. dressoir, tafel, 4 stoe len, 4 Thornet stoelen, staal, nieuw overtrek. Tot 's avonds 8 uur. Bos en Vaartstr. 11, Telef. 16907. TYPE-MACHINE merk „Triumph", z. g. a. n. en in pr. staat, f 325, H. C. Wijger- gang, Leidsestr 50 rd. Hrl 1x2 pers. OPKLAPBED Aupings, eiken omb. gordijn tjes. prima 16 els vl kleed, en 2 pers. eiken led. m. Auping Gasthuislaan 130. DAMESFIETS, z. g. a. n. tel. 21680 oBrieven G $164.'

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3