Haarlems Dagblad Acheson: „Atlantisch Pact maakt verheugende vorderingen" Op 12 Maart begint in Den Haag Rondetafelconferentie over Indonesië 21 xf Kil v srliiy f jxiFHrt-xx xx Alle vijftien Bulgaarse dominees zouden reeds bekend hebben Weerlberü 63e Jaargang No. 19179 Bureaux: Grote Houtstr.' 93, Tel. Adv. en Admin. 10724, 14825. Redactie 10600. Direct.-Hoofdred. 15054. Bijkantoor H.N., Soendaplein 37, Tel. J2230. Drukkerij Z.B. Spaarne 12, Tel. 12713, 10132. Zaterdag 26 Februari 1949 Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 33 cent. per kwartaal ƒ4,25. Franco per post ƒ4,75. Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie. Directeur-Hoofdredacteur: Robert Peereboom en <©precljte Uaatlemsdje Courant (Hnno t6?6) Uitgave van de Stichting Voorlichting te Haarlem Nederlandse regering streeft naar vervroegde overdracht der souvereiniteit Bewegingsvrijheid voor republikeinse leiders DEN HAAG, 26 Februari. Officieel wordt bekend gemaakt: In het regeringscommuniqué van Woens. dag 23 dezer is medegedeeld dat bij het overleg tussen de Nederlandse regering en de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon gewichtige besluiten zijn genomen ten aan zien van de gedragslijn, welke terzake van het Indonesisch vraagstuk zal worden ge volgd. De Nederlandse regering is er van over tuigd, dat voor een bevredigende oplossing van de hangende vraagstukken een ver vroegde overdracht harer souvereiniteit over Indonesië aan een representatieve federale regering de aangewezen weg vormt. Zij heeft daarom het besluit genomen te trachten deze overdracht, welke overeen komstig haar vroegere plannen in de reso lutie van de Veiligheidsraad van 28 Januari als een op uiterlijk 1 Juli 1950 te bereiken doel is gesteld, te doen plaats vinden op een aanmerkelijk vroeger tijdstip. Uiteraard vereist de meest gewenste uit voering van dit plan de oprechte en voort varende samenwerking van alle partijen. De regering meent dat het door allen be geerde doel het vertrouwen wettigt, dat voor een dergelijke samenwerking ook bij allen bereidheid zal worden gevonden. In verband met de wenselijkheid onver wijld een aanvang te kunnen maken mét een overleg voor een spoedige totstand koming van de souvereine Verenigde Sta ten van Indonesië, en teneinde uitvoering te kunnen geven aan het ten aanzien van de vrijlating in de resolutie van de Veilig heidsraad van 28 Januari 1949 gestelde, heeft de Nederlandse regering besloten om de beperkingen van de bewegingsvrijheid van de republikeinse leiders, voor zover zulks nog niet is geschied, op te heffen. Nader overleg met de betrokkenen zal worden gepleegd over de plaats, waar zij zich zullen wensen te vestigen en over de voorbereidingen, welke alsdan voor hun vestiging aldaar nog moeten worden ge troffen. Om tot een daadwerkelijk overleg te ge raken heeft de regering besloten het initia tief te nemen tot het bijeenroepen van een Ronde tafel-conferentie, welke zo spoedig mogelijk namelijk reeds op 12 Maart te 's Gravenhage zal aanvangen. Op deze conferentie zal overleg zijn te plegen over de voorwaarden en modaliteiten, waarop een zoveel mogelijk vervroegde souvereini- teitsoverdracht in de zin als hierboven aan gegeven, zou kunnen plaats vinden, over de gelijktijdige totstandkoming van de Nederlands-Indonesische Unie, alsmede over voorzieningen voor de tussenliggende periode, waaronder de instelling van een federale interim-regering, zulks mede in het licht van deze vervroegde souvereini- teitsoverdracht. Dr. Beel in Batavia teruggekeerd BATAVIA, 26 Februari (Aneta). Dr. L. J. M. Beel, Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon en dr. P. J. Koets, directeur van het kabinet van de H.V.K., zijn te negen uur aangekomen. Zij werden verwelkomd door prof. dr. Hoesein Djajadiningrat, secretaris van staat voor Onderwijs en Op voeding, generaal S. H. Spoor, sultan Hamid II, Hilman Djajadiningrat, leden van de commissie van de UNO voor Indonesië en anderen. Van het vliegveld gingen dr. Beel en dr. Koets terstond naar het paleis. Elf communisten in de V.S. voor de kadi De Amerikaanse federale rechter Harold Medina heeft te New York bekend gemaakt dat het proces tegen elf leiders van de communistische partij in de Verenigde Staten, die beschuldigd worden van sa menzwering tot propagering van een ge welddadige omverwerping van de Ameri kaanse regering, 7 Maart zal beginnen. Hij deelde de advocaten van de verdediging mede, dat zij „niets bewezen" hadden in hun verklaringen tegen het jury-stelsel en dat hun beschuldigingen, dat dit stelsel partijdig was, gebaseerd waren op „gissin gen, vermoedens en achterdocht". Amerika wi! zijn troepen in Alaska verdubbelen Het Amerikaanse leger wil volgens gis teravond bekend gemaakte plannen zijn strijdkrachten in Alaska verdubbelen en zijn sterkte in het "Verre Oosten handha ven op het niveau van een jaar geleden. De strijdmacht der V. S. in Europa zal tijdens het financiële jaar, dat in Juli be gint, geleidelijk verminderd worden. Volgens deze plannen zal het leger in het Verre Oosten uit 127.000 m'an, dat in Europa uit 92.000 en dat in Alaska uit 13.200 man bestaan. Subsidies van het Prins Bernhardfonds Het Prins Bernhardfonds, het Fonds van de Witte Anjer", dat zich tot taak heeft gesteld de geestelijke weerbaarheid en de culturele wederopbouw van het Neder landse volk te steunen, heeft dezer dagen de volgende subsidies verleend: Padvindsters-muziekcorps te Haarlem ƒ300; Fanfarekorps Arti et Religioni te Haarlem 400; Christelijk Gemengd Koor te IJmui- den 300; R.K. Jeugdbeweging te IJmui- den 500; Hervormde Stichting „Teylinger- bosch", Heemstede, f 500: Haarlemse Speel tuinverenigingen 600; R.K. Openbare Leeszaal Haarlem 600 en Literaire Club Haarlem 300. De Nederlandse regering is bereid in ge meen overleg met de betrokken partijen elke door een dezer partijen ter conferen tie voorgestelde oplossing op haar mérites te onderzoeken en na te gaan in hoeverre deze met haar verantwoordelijkheid over- ieen is te brengen. In deze geest zijn uitnodigingen gericht tot alle betrokken partijen om deel te ne men aan bovengenoemde conferentie. Aan de UNCI is medegedeeld, dat de Nederland se regering haar aanwezigheid bij deze con ferentie op prijs zal stellen, teneinde deze commissie in staat te stellen haar bijstand te verlenen. Protestnota's van Molotof aan Engeland en de V.S. Sovjet-repatriëring wordt gehinderd LONDEN, 26 Februari (Reuter) Radio Moskou heeft vandaag bekend gemaakt, dat de Sovjet-minister van Buitenlandse Zaken Molotof de Amerikaanse en Britse vertegenwoordigers in Moskou nota's heeft doen toekomen over „belemmeringen", die in de weg werden gelegd van de repatrië ring van Sovjet-burgers uit de Brits-Ame rikaanse zone van Duitsland en Oosten rijk. Overval in Noord-Vietnam De gouverneur van Noord-Vietnam fieeft medegedeeld dat tijdens een overval door Vietminh-elementen op het katholie ke dorp Laite (provincie Haidoeong) 29 personen werden gedood, van wie 13 vrou wen, 2 oude mannen en 6 kinderen. Hij voegde er aan toe dat twee kloosterzusters en de pastoor van het dorp werden ont voerd. Tass ontkent: Geen eisen omtrent Sudeten- Duitsers aan Praag MOSKOU, 26 Februari (AFP) Gister avond heeft het nieuwsbureau Tass het door de „News Chronicle" gepubliceerde bericht tegengesproken, volgens hetwelk de Russische regering aan de Tsjechoslo- waakse regering zou hebben voorgesteld, 400.000 Sudeten-Duitsers uit de Russische bezettingszone in Duitsland naar Tsjecho- slowakije over te brengen. Gratie verleend Bij Koninklijk Besluit is gratie ver leed aan G. van Bruggen, tot de doodstraf veroordeeld bij setentie van het Bijzonder Gerechtshof te Leeuwarden en aan K. J. Roters, tot de doodstraf veroordeeld bij sententie van het Bijzonder Gerechtshof te Arhem. In beide gevallen is de dood straf veranderd in levenslange gevange nisstraf. DE VERENIGDE STATEN VAN INDONESIË IN WORDING fwouwiX -80RNEQM</a£x2- >3 i;»nm X.-.X --X Daerah grenzen EE3 Niet federaal gebied F'TX Federaal gebied 1=KÖTAWAR1N61H |CART0-4920 „Volgende week voorlegging aan betrokken regeringen" De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Acheson, heeft gisteren verklaard dat de besprekingen met de vertegenwoordigers van de betrok ken Westeuropese landen over het Atlan tische Pact verheugend snel vorderen. Hij zeide te hopen dat de onderhande laars over het pact het verdrag voor het eind van de volgende week in een vorm zouden hebben, welke geschikt was om ter goedkeuring voorgelegd te worden aan de betrokken regeringen. Acheson heeft beraadslaagd met de di plomatieke vertegenwoordigers van Groot- Briltannië, Frankrijk, België, Nederland en Luxemburg en met hen in het bizonder een rapport behandeld, waarin de perma nente commissie, ingesteld door de mo gendheden van het verdrag van Brussel haar zienswijze geeft over de laatste redactie van het voorgestelde verdrag. Men gelooft, dat voor artikel vijf van het verdrag, welk artikel de verplichtin gen van de ondertekenende mogendheden in geval van agressie vaststelt, thans een nieuwe redactie mogelijk geworden is, die alle partijen practisch bindt tot het ver lenen van militaire hulp en zelfs gewapen de interventie, in het geval dat een der pactgenoten het slachtoffer van een niet uitgelokte aggressie wordt, hoewel zulk een interventie wat de V.S. betreft alsnog afhankelijk zou blijven van de goedkeuring van het Amerikaanse Congres. Minister Acheson verwacht in staat te zullen zijn, de laatste redactie van dit artikel in de loop van de volgende week aan de commisssie voor buitenlande be trekkingen van de Senaat voor te kunnen leggen, teneinde haar reactie er op te ver nemen. Zodra dit is geschied, zal men in staat zijn de inhoud van dit artikel aan andere regeringen, die mogelijk aan de besprekin gen willen deel nemen, bekend te maken en haar te vragen, of zij tot de verdere Laatste Kwommtangtroepen retireren uit frontlinie Vredesoverleg boekt eerste succes De Chinese regeringstroepen werden gisteren uit Sian, de historische hoofdstad van de provincie Sjensi, die door de onder communistische leiding staande legers be dreigd wordt, per vliegtuig teruggetrok ken. Eerder werd officieus 'bericht, dat deze troepen de laatste regeringsstrijd krachten uit de frontlinie zijn. De communistische radio heeft bekend gemaakt, dat de onder communistische lei ding staande stoottroepen twee belangrijke steden ten Noorden van Sian hebben bezet. Li Tsoeng Yen, waarnemend president, is gisteren te Nanking teruggekeerd na een reis van zes dagen door de provin ciën om steun te verkrijgen voor zijn vre despolitiek. De posterijen te Sjanghai heb ben officieel bekend gemaakt, dat het post verkeer tussen gebieden der beide par tijen onmiddellijk hervat zal worden. Naar verluidt is dit een direct resultaat van onderhandelingen door de partijloze vre desmissie van Sjanghai. FRANCO BEREIDT EEN PACT VOOR. Naar vernomen wordt heeft de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken, Alberto Martin Artajo, op een kabinetsbijeenkomst onder leiding van generaal Franco, rapport uitgebracht ten aanzien van een Middel- landse-zeepact. Er zijn geen verdere bij zonderheden bekend. besprekingen wensen te worden uitgeno digd. Het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken heeft namelijk in het begin van deze maand bekend gemaakt, dat het het verdrag niet slechts met Noorwegen, doch ook met andere landen wenst te be spreken. In het bizonder zijn daarbij De nemarken, Eire, Portugal, IJsland en Italië genoemd. Woordvoerders van de regering van Eire hebben reeds verklaard, dat Eire niet be reid is tot het Atlantisch verdrag toe te treden, zolang Ulster een afzonderlijke staat blijft. De correspondent van de „Daily Tele graph" te Washington meent te weten dat bij het onderhoud dat Acheson heeft ge had met de afgevaardigden van Canada en van de „Brusselse vijf", besprekingen zijn gevoerd over een nieuwe clausule van het Atlantisch pact om de landen-onder- telcenaars voor „eventuele door de bin nenlandse minderheden georganiseerde staatsgrepen" te bescherm PERSATTACHERKENT: „Geen persvrijheid in Tsjechoslowakije" Van c parlementaire redacteur) Vrijdag ontving de Tsjechoslowaakse zaakgelastigde a.i., dr. P. Wellner, ver tegenwoordigers van de Nederlandse pers op het gezantschap. De persattaché, de heer M. Bretys, gaf een uiteenzetting over de ontwikkeling in Tsjechoslowakije sinds Februari 1948. waarbij hij enige feiten ver meldde, die in het bijzonder betrekking hadden op de economische en politieke gang van zaken sedert die datum. Bij de veelal zeer levendige discussie viel onder meer op dat de persattaché ten slotte moest erkennen, dat in zijn land persvrijheid, zoals die bijvoorbeeld ten onzent bestaat, ont breekt. Lange's verklaring Vrijdag in Noorse parlement Het Noorse Telegram Bureau verneemt te Oslo, dat het Noorse parlement Vrijdag 4 Maart de verklaring van Halvard Lange, de minister van Buitenlandse Zaken, zal bespreken. Men verwacht, dat het parlementsdebat een beslissing zal brengen over de vraag, of Noorwegen al of niet aan de voorbe reidende besprekingen voor het voorge stelde Atlantische verdrag zal deelnemen. Italiaans debat „voor de vuist weg" Tijdens een verhit debat in het Italiaanse parlement zijn communistische en Chris ten-democratische afgevaardigden elkaar in de haren gevlogen. Zaalwachters moes ten de heren afgevaardigden van elkaar scheiden. Er werd fel gediscussieerd over de vrijlating van prins Valerio Borghese, die onlangs tot 12 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld wegens collaboratie met de Duitsers, maar kort daarop amnestie kreeg, hetgeen gezien het reeds ondergane voorarrest zijn onmiddellijke invrijheids- st.elling tot gevolg had. De communisten beschuldigden de regering ervan, dat zij zich meer wijdde aan het berechten van communistische leden der ondergrondse beweging dan aan het bestraffen van fascis ten. Communistische afgevaardigden beledig den Mario Scelba, de minister van Justitie en daarna werd het woord voor de vuist verruild. Venezolaans vakverbond ontbonden Het algemeen vakverbond in Venezuela is met de aangesloten vakbonden krach tens een decreet ontbonden, aldus een officiële mededeling uit Caracas. Illegale activiteit en de huidige staking van de drukkers worden als reden voor het optre den der regering opgegeven. De regering zal het Huis ten Bosch in Den Haag laten restaureren. Speciaal de rechtervleugel wordt wederom bewoon baar gemaakt. De restauratie is bedoeld als geschenk aan het Koninklijk Paar ter ge legenheid van zijn koperen huwelijksfeest. (Luchtfoto K.L.M.) Sovjet-wintermanoeuvres bij Finse en Noorse grenzen Geen reden tot ongerustheid, meent Helsinki Het Sovjetrussische leger voert winter- manoeuvres uit tussen Petsamo en Salla, waar de Sovjet-Unie aan Noorwegen en Finland grenst, aldus verneemt Reuter in Helsinki. De manoeuvres zouden gehouden wor den door de garnizoenen te Petsamo, Moer- mansk, Salla en Kandalaks, die alle ver sterkt zouden zijn. In Finse militaire kringen wil men deze „ongebruikelijke manoeuvres" niet als een bedreiging tegen Finland beschouwen, maar men acht het mogelijk, dat deze hun oorzaak vinden in Noorwegens besluit, deel te nemen aan de voorgestelde bespre kingen over het Atlantische Verdrag. De volgende maand zullen Noorwegen en de Sovjet-Unie nieuwe grenzen bespre ken voor de territoriale wateren in de ge bieden, waar de manoeuvres thans gehou den worden. Noorwegen wil de huidige limiet van 3 zeemijl tot 4 vergroten. De Sovjet-Unie gaf onlangs te kennen, dat zij 12 zeemijl als limiet wenst. Dit zou ver oorzaken, dat de territoriale wateren van de Sovjet-Unie bijna de Noordoostpunt van Noorwegen raken en Noorwegen van waardevolle viswateren beroofd zou wor den. Een corrrespondent van het ANP meldt uit Helsinki, dat men de berichten over Het woord is aan Victor Cherbuliez: Een pessimist is iemand, die ver ontwaardigd is dat de wereld niet een onmetelijk magazijn can geluk is te zijnen dienste. samentrekken van Sovjetrussische troepen in het Noorden des te ongeloofwaardiger acht, omdat bekend is, dat de Sovjets zo sterke garnizoenen te Salla, Kandalaks, Petsamo en Moermansk gelegerd hebben, dat ook in geval van een gewapend con flict aan versterkingen geen behoefte zou zijn. In de herfst van 1944 kreeg de Sov jet-Unie bij vredesverdrag het gebied van Salla in bezit. Ten Noorden van Salla is de Fins-Sovjetrussische grens ongeveer 300 kilometer lang. De Noors-Sovjetrussi- sche grens bij Petsamo strekt zich uit over een lengte van 170 kilometer. Sabotage in de Sovjet-zóne Dr. Breitschneider, de voorzitter van de liberaal-democratische partij in Saksen (Sovjet-zone) heeft de instelling aange kondigd van controlecommissies uit de partij ter elimnering „van alle tegen de bezettingsautoriteiten gerichte activiteit", aldus meldt DPD, welk nieuwsbureau ver der aanhaling doet van berichten, dat de Sovjet-Russische militaire gouverneur in Saksen een „ultimatum" heeft gesteld tot beëindiging van het saboteren. Proces te Sofia begonnen Het proces tegen de vijftien Bulgaarse predikanten, die beschuldigd worden van verraad, spionnage en onwettige handel in buitenlandse valuta, is gisteren te Sofia begonnen, aldus bericht het officiële Bul gaarse persbureau. Nadat de openbare aanklager de tenlaste legging had voorgelezen, werd begonnen met het verhoor van de beschuldigden. Als eerste werd dominee Naoumof ver hoord, de 49-jarige president van de Ver enigde Evangelische kerken. Hij bekende al het hem ten laste gelegde en verklaarde berouw te hebben. Naoumof gaf gedurende meer dan drie uren bijzon derheden omtrent zijn activiteit tegen de staat, die reeds in 1938 begonnen was, naar hij verklaarde. Tweemaal sloeg zijn stem oVer en had hij moeite zijn tranen te be dwingen. Hij beschreef zijn contact mqt de medebeklaagden en met buitenlanders, on der meer met Cyril Black, lid van het ge zantschap der Verenigde Staten. Deze zou hem herhaaldelijk er toe heb ben aangespoord inlichtingen van mili taire, economische en politieke aard in te winnen. Hij verklaart nochtans nooit voor de door hem verstrekte inlichtingen te zijn betaald en zich dus op onbaatzuchtige wijze te hebben beziggehouden met de actie, waarvoor hij zich thans heeft te verant woorden, daai hij meende „dat dit de enige manier was waarop men het communisme kon bestrijden". Nadat Naoumof uitgesproken was, werd mededeling gedaan dat ook de andere be klaagden allen reeds tijdens het vooronder zoek schuld bekend hadden en hun beken tenissen op schrift gesteld hadden. Deze bekentenissen werden daarna voorgelezen. Ds. Ivanov, Methodistenleider, die daarna voorkwam, sprak zelfs gedurende vier uren en nam eveneens alle schuld voor de hem ten laste gelegde feiten op zich. De zitting werd bijgewoond door een officiële waarnemer van de Britse en een van de Amerikaanse legatie. Er zijn drie rechters, van wie de presi dent volgens de Bulgaarse wet een beroeps jurist is. De andere twee worden bij loting gekozen uit een door de Bulgaarse Volks raad ingediende lijst. De 16 verdedigers zijn op twee na door de aangeklaagden gekozen. Nieuw mens. Reuter meldt nader dat Naoumof tijdens zijn verklaring nog zei: „Thans ben ik trots op de Bulgaarse communisten en de rege ring. De staatsveiligheidsdienst heeft een nieuw mens van mij gemaakt", voegde hij er met gebroken stem aan toe. Vandaag wordt Ziapkof gehoord. Men beschouwt zijn getuigenis van bijzonder belang met het oog op zijn positie als Bul gaars afgevaardigde op de vredesconferen tie te Parijs in 1946 en zijn reeds gepubli ceerde bekentenis. (Volgens de Bulgaarse procesvoering krijgt de beklaagde steeds als eerste het woord, nadat de aanklacht tegen hem is voorgelezen, om zijn lezing van de zaak te geven.) Inval in communistische centra te Parijs De Parijse avondbladen berichtten giste ren, dat de politie huiszoeking heeft ver richt ip de kantoren van het communisti sche weekblad „Regards". Volgens de communistische krant „Ce Soir" heeft de politie eveneens huiszoeking verricht in de kantoren van het communistische week blad „France d'Abord", in het gebouw der „Editions Sociales" en bij een lid van het personeel der unie van C.G.T.-vakbonden. Volgens dezelfde krant heeft de regering tenslotte aan het gerecht het nummer van het officiële communistische blad „l'Hu- manité", waarin de verklaring van de algemeen secretaris der partij, Maurice Thorez, is verschenen, aan het gerecht doen toekomen. Volgens „Le Monde" is het de dienst voor de bewaking van het grondgebied, die is overgegaan tot de huisz.oeking in de kantoren van het weekblad „Regards". De hoofdredacteur, Pierre Juin, een redacteur Jaques Friedland, een typiste en drie andere personen zijn in het gebouw van de veiligheidsdienst verhoord. Steeds volgens „Le Monde" zouden tal rijke papieren in beslag genomen zijn, zo wel in de kantoren van het blad, als in de woning van sommige van zijn medewer kers. Ook het materiaal voor het eerst volgende nummer is in beslag genomen. Bij de huiszoeking in de kantoren der C.G.T. te Parijs werden eveneens docu menten in beslag genomen. Tenslotte werd een lid dezer vakbewe ging naar zijn huis meegenomen waar de politie tot een huiszoeking over ging, aldus „Ce Soir". Volgens dit blad had de politie aanvan kelijk geen machtiging tot huiszoeking. Bü het kantoor van de C.G.T. werd door „militante vakverenigingsleden" weer stand geboden, aldus „Ce Soir". Gistermiddag, zo verneemt Reuter, zijn nog twee huiszoekingen gedaan, namelijk in de huizen van twee leden van het per soneel van „Etudes Sovietiques", een maandblad gewijd aan het leven in de Sovjet-Unie. Beide personen werden mee genomen naar het bureau van de veilig heidspolitie. Alle documenten aangaande de lands verdediging, die in beslag zijn genomen, zullen aan de procureur van de republiek worden toegezonden, die belast is met de vervolging van Friedland en van degenen, die met zijn activiteit op de hoogte waren of deze vergemakkelijkt hebben, aldus een officieel communiqué dat te Parijs is uit gegeven. 22 communisten vastgehouden? Ten minste 22 Franse communisten wor den door de Franse Veiligheidspolitie vast gehouden voor een verhoor na de gisteren verrichte huiszoekingen, aldus meldt Reuter hedenochtend uit Parijs. De Franse Openbare Aanklager heeft voorgesteld de parlementaire onschend baarheid op te heffen van Florimond Bonte, officieel woordvoerder der Franse communistische partij in de nationale ver gadering. LATER TIJDELIJKE OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond: Gedurende de avond en nacht zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen. Morgen overdag wisselende bewolking met enkele verspreide buien, voorna melijk in het Noorden van hei land. Tets kouder dan uandnno Malice tot <crp.rK'-e In V-. hp1 ,nnd Iföeli'k harde v-. *u.«--snr Wes: Noordwest. 27 Februari: Zon op 7.32 uur. onder 18.15 i Maan op 7.54 uur onder 17.45 uur (Niepwe maan) 28 Februari: Zon op Maan op 7.3C

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 1