fKxm ZAANL. HOUTHANDEL Schuttingpalen WONING HAARLEM Gedenkramen in het Krelagehuis Op f50.000 na reëel sluitend Kort en Bondig Amsterdamse Beurs Steno-Typen Talen Boekh. INST. PONT auto accu's Piano of vleugel WAARSCHUWING Bureau Studiehulp HUIZEN TE KOOP Het Bond- en Modehuis Haarlems Matrassenhuis LI DINSDAG I MAART 1949 Elke afdeling van de Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur die vijftig jaar bestaat, krijgt in het verenigingsge bouw „Het Krelagehuis" te Haarlem haar „eigen" gedenkraam. Sedert 1939 was het echter niet meer mogelijk zulke ramen te plaatsen en inmiddels hebben elf afdelingen het vijftig jarig bestaan herdacht, hetzij in besloten kring, hetzij na de bevrijding met een tentoonstelling. Maandagmiddag zijn nu de gedenkramen van deze elf af delingen onthuld na een bijeenkomst in een der bovenzalen. Burgemeesters van de gemeenteen waar deze afdelingen geves tigd zijn en deputaties van de'afdelingen waren hiervoor uitgenodigd. De voorzitter der Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden zeide, dat de Winterflora een goede gelegenheid bood de gedenkramen te onthullen. De tentoon stelling laat immers zien, dat het vak ge toond heeft weer paraat te zijn_ na de oorlog. Het Krelagehuis is weer geruime tijd in gebruik. Deze ramen symboliseren als het ware het einde van de moeilijkheden welke door de oorlog ontstaan waren. Spreker wenste de afdelingen geluk met het jubileum en verheugde zich over de aanwezigheid van de burgemeesters. Er is een band ontstaan tussen de overheid en het vak. De voorzitter deelde mede, dat toen het Krelagehuis in 1928 in gebruik werd genomen, besloten werd ramen aan te brengen van jubilerende afdelingen. Tot 1939 zijn er twaalf geplaatst. Daar komen thans bij voor de afdelingen Warmond, Akersloot, Voorschoten-Veur, WestJand (alle opgericht in 1891), Rijnsburg, Katwijk, Roelof-Arendsveen en Castri- cum (alle 1893) Heemskerk, Noordwijker- hout (1894) en Alkmaar (1897). Over het werk der afdelingen g'af jhr. dr. Van Nis pen tot Pannerden een overzicht. In de hal van het gebouw was nog plaats voor zeven ramen. De overige vier zijn geplaatst in de westgevel van de Beurszaak De ramen zijn ontworpen door de heer F. J. Ketelaar te Bennebroek en gemaakt door het Atelier Bogtman te Haarlem. De heer C. J. Zwetsloot, oud-voorzitter van de afdeling Warmond ontulde de ge denkramen in de hal. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de tentoonstel lingszaal, waar de andere gedenkramen bezichtigd werden. Tenslotte kwamen de genodigden weer bijeen in de bovenzaal. Vertegenwoordigers van gemeentebesturen en van afdelingen voerden nog het woord. De heer C, J. Zwetsloot (links) onthulde de gedenkramen in de hal. Naast hem de heer H. J. Voors, secretaris van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. Op de foto de gedenkramen van Beverwijk, West- land, Rijnsburg, Katwijk en Roelof-Arends veen (van links naar rechts). De 15000ste bezoeker op de winterflora Vanmorgen tegen elf uur is de vijftien duizendste bezoeker van de „Winterflora" de drempel van het Krelagehuis gepasseerd. Het was mevrouw Boeschoten uit Voor burg, die bij de ingang door het tentoon- stellingsbestuur werd verwelkomd en' als aandenken aan deze mijlpaal uit handen van de voorzitter de heer M. J. Mesman een pot narcissen ontving. Anderhalf uur latei- was de stand al tot 15.700 bezoekers opge lopen. Toneel Een Wespennest Het mag een verheugend verschijnsel tvorden genoemd, dat in het personeel an talrijke grote bedrijven een kern aan wezig blijkt te zijn van ondernemende mensen, die de kracht en de animo voort- irengen om ten koste van dikwijls zeer eel inspanning en vrije tijd hun dage- ijkse ipedewerkers enkele avonden per aar in theater of concertzaal aangenaam lezig te houden. Zo kreeg ook de ontspan- ïingsvereniging Conrad-Storlc drie jaar 'eleden een toneelafdeling, die gisteren met een vrolijke opvoering van „Een Wespennest" door Henk Bakker en J. W. (an der Heiden liet zien wat gezélMgheids- irang en geestdrift vermogen. De keuze van deze oude gediende onder le hedendaagse kluchten getuigt natuur- ijk niet van enige oorspronkelijkheid of lijzondere aspiraties, doch is vermoedelijk ngeg'even door de betrekkelijk eenvoudige peelbaarheid. De door een dwaze per- oonsverwisseling en dito milieukruising angebrachte komische effecten misten urn sinds lang beproefde uitwerking dan iok niet. Merkwaardig was evenwel dat ■een van de optredenden, met uitzondering fan de heer Robert Piek als de radeloze lensionköuder tegen wil en dank, hun rol- en voortdurend op het redelijke peil kon- len houden, dat zij stuk voor stuk in nkele scènes bereikten en dat voor de oekomst bescheiden verwachtingen recht- Vooral de door de schrijvers onafge maakte zinnen berokkenden steeds weer moeilijkheden, die de natuurlijke gang an het gesprek verstoorden. Regisseur Wnga moet in de eerste plaats voortaan iveral rustpunten in de tekst hameren, ?aar een nieuwe gedachte bezig is vorm an te nemen, om een ongeforceerde toon verkrijgen. Dan kan met deze amateurs, ie de mogelijkheid tot scherpe type- ingen in zich dragen, een veel beter resul- aat bereikt worden. Intussen hebben de Beschouwers redenen genoeg gehad om met name de dames en heren Gerry Ste ens, Nel van Eerden, Annie van Norde, 'lick Jager en Piet Harren dankbaar te ijn voor het kwistig geschonken tijdver- 'fijf. Dit spelersmateriaal steekt tamelijk gun- lig af bij dat van de meeste personeels- erenigingen. D. K. Burgerlijke stand van Haarlem 28 FEBRUARI 1949 ONDERTROUWD: 28 Febr., M. A, C. van ehie en A. J. Muschter; M. L. Booij en A. an der Glas. BEVALLEN van een zoon: 26 Febr., J. B. olenbranderSchreuders; G. BalkBoo rd; M. Bouhuis—Meijer; C. J. Petei-s— Klerk: 27 Febr., W. G. B. M. Baijens— eltman; P. W. M. Korfagevan Midden; Holwerdavan der Veldt; J. Langeveld Osenga; M, C. WillemseKooijman; 28 tbr., A. J. van Zijl—van Roón. BEVALLEN van een dochter: 26 Febr., I. de Vos—van der Maarl; A. M. van der 'flopFeber; J. Riekwelvan Leen; 27 ïbr., E. TurnelBorst; H. J. ten Dam Kenhart; J. P. Kool—Bosman; A. Lubbers -van den Hurk; C. C. NederkoornSchou- n; T. de VogelBerlemon. OVERLEDEN: 25 Febr., H. F. van der erk, 72 j„ Middenweg; 26 Febr., M. van laveren, 48 j., Teylershofjestraat; T. H. J. in Musscher, 75 j., Bakenessergracht; P. H. an Brugge, 80 j„ Zomervaart; H. Lodder, j., Gasthuisvest; 27 Fevr„ J. A. Reeuwijk, lm., Witte Herenstraat. Rectificatie. Overleden: 23 Febr. C. H. de 'is, Wilhelminalaan i. p. v. C. H. de Bas Vos. igemdla voor Haarlem DINSDAG 1 MAART Gem. Concertgebouw: Ledenconcert HOV, uur. Stadsschouwburg: „Thomas More", ar gelegenheid van de Boekenweek), 8 uur. 'lacc: „Het lied van de woestijn", 14 j., iO, 4.15, 7.00 en 9.15 uur Luxor: „Het ver- ïgen leven van Walter Mitty', 14 j., 2.00, a. 7.00 en 9.15 uur. City: „Gejaagd in de acht", 18 j., 2.15, 4.30, 7.00 en .9.15 uur. tone: „Guerilla strijders", 14 j., 2,30. 7.00 9.15 uur. Frans Hals: ..Levensstormen", 18 .2,30, 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: „Some- ing in the wind", 14 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 15 uur. WOENSDAG 2 MAART 'iscopen; Middag- en avondvoorstellingen. Heemstede's begroting Heden verscheen de ontwerp-begroting' van Heemstede voor 1949. Enige weken ge leden kwamen de bedrijfsbegrotingen uit en doordat wij die intensief bestudeerd hebben, waren wij toen reeds in staat daar uit veel bijzonderheden te putten die in de regel aan de begroting ontleend worden. O.a. der voorstellen over de tarieven van gas, water en electriciteit, die nu nog een groot deel van de toelichting van B. en W. in beslag nemen. Het eindcijfer der begroting is ƒ2.771.100,38. Het bleek niet mogelijk haar reëel sluitend te maken, omdat er (hoewel B. en W. zich- in verschilende opzichten beperkingen heb ben opgelegd) een g^t bleef tussen inkom sten en uitgaven van 50.000. Ministerieel is voorgeschreven het saldo over 1947 te reserveren op de kapitaaldienst. B. en W. hebben daarvan evenwel 50.000 overge boekt naar de gewone begroting voor 1949 om het tekort te stoppen. Het saldo over 1947 is nog niet definitief bekend. Verschillende posten op de begroting moesten verhoogd worden als gevolg van regeringsmaatregelen pensioenbij dragen en pensioenverhaal) of van besluiten van de raad ten opzichte van het gemeenteper- soneel, uitvoering van buitengewone wer ken, enz. Dat het tekort niet groter is ge worden dan 50.000 is te danken aan het feit dat de gewone uitkeringen uit het Gemeentefonds verhoogd zijn. (Heemstede krijgt nu 490.000 tegen 320.000 voor 1948.) Heemstede moest daarvan evenwel 25.000 reserveren, omdat de gemeente in de termen valt voor kortingen, daar Heemstede de belastingen tot het maxi mum heeft opgevoerd. B. en W. waarschuwen de raad dat een zuinig beheer geboden blijft, omdat de op brengst der Ondernemingsbelasting voor komende jaren onzeker moet worden ge acht. Nu is voor '1949 daarvoor eenont vangst geraamd van 220.000 (1948 238.896). B. en W. ramen de volgende nieuwe kapitaalsuitgaven voor 1949 in volgorde van urgentie: Kapitaalsverstrekking Grond bedrijf 150.000 ld. Electriciteitsbedrijf68.000 ld. Gasbedrijf49.000 ld. Duinwaterbedrijf 20.000 Kortegolf-apparaat Gezondheidshuis2000 Verbetering wegdek Blekers- vaartweg 7000 Nieuwe waterclosets in gem.- woning'en17.100 Nieuwe Openbare kleuterschool 30.000 Verbetering wegen Vrijh.dreef 20.000 Werken opheffing electr. tram 100.000 Kapitaalsverstrekking Reini gingsdienst 2e roltrommelauto 17.000 Totaal 480.100 Bij raadsbesluit van 27 Januari werd reeds 26.766 beschikbaar gesteld voor het Electriciteitsbedrijf. Daardoor wordt het totaal 507.866. De gemeente moet in 1949 131.969 op brengen voor rente van geldleningen en 210.000 voor aflossingen. B. en W. geven in hun toelichting een uiteenzetting van de nieuwe financiering van de Woningbouw. Er zal voor de wo ningbouwverenigingen niet meer rente be rekend worden dan de gemeente zelf moet betalen. Daarom kan volstaan worden met een storting van 7 der huren door de gemeente in het reservefonds dat voor de exploitatie der woningen is ingesteld. Voor het eerst is 100 uitgetrokken voor subsidie aan de afdeling Haarlem van het Genootschap voor reclassering. Voor onderhoud van wegen is uitgetrok ken 83.900 (1948: 83.020). Dit jaar wor- Rondleiding in het Frans Halsmuseum Morgen, Woensdagmiddag, in twee groepen Wij hebben medegedeeld dat de directeur van het Frans Halsmuseum, om het bezoek aan te moedigen, als proef rondleidingen voor bezoekers gaat organiseren op Woens dagmiddag. Morgenmiddag heeft de tweede plaats. Om 2 uur moeten de deelnemers voor de eerste groepen komen, om 2.15 uur voor de tweede. Wij wekken op daaraan deel te nemen. Niemand behoeft bevreesd te zijn dat er te veel belangstellenden komen, want er zijn verschillende deskundige gidsen voor deze rondleidingen beschikbaar. Er behoeft voor deze rondleidingen slechts de gewone toe gangsprijs van 0,25 betaald te worden, 1 den gedeeltelijk verstraat: J. H. Weisen- bruchweg, Jan Steenlaan, P. de Hoogh- straat, Irislaan, J. v. d. Bergstraat, Linden- laan, Haemstedelaan, Eikenlaan, Beet- hovenlaan, Havenstraat, Lieven de Keylaan, Cloosterweg, Wipperplein, Madoerastraat. Borneostraat, Rijnstraat, Glipperweg, Leid- sevaartweg, Loswalhaven, Raadhuisplein (schuine pad) en Kanaalweg. Voorts het ophalen van straten en schadeherstel door het autobusverlceer veroorzaakt. Het onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen zal 86.625 kosten (1948: 75.509). Daarbij komen 66.733 voor „Groenendaal" en „Meer en Berg" (1948: 41.315). Voor volksfeesten is uitgetrokken 5250. „Koninginnedag" krijgt 4000 subsidie. (De totale uitgaven werden voor 1948 geraamd op 2150.) De H.O.V.-subsidie is weer uitgetrokken op 500. De belastingopbrengsten zijn als volgt geraamd: Opcenten Grondbelasting ƒ222.500 (1948: 222.500). Personele Belasting 266.000 266.000). Hondenbelasting 10.000 8500). Vermakelijkheidsbelas ting 8500 6000). 25.000 is uitgetrok ken voor maatregelen ter verbetering van de salarispositie van het gemeentepersoneel. Voor onvoorziene uitgaven is 64.828 beschikbaar. Besluit van het Brusselse Europa-congres De internationale raad van de Europese Beweging heeft zijn werkzaamheden Maandag besloten met een zitting onder voorzitterschap van de Nederlandse gede legeerde P. J. S. Serrarens. In kringen van de Europese Beweging toonde men zich zeer tevreden over de be reikte resultaten en men is algemeen van oordeel, dat deze zeer doeltreffend zullen blijken te zijn. De verkiezing van Leon Jouhaux, voor zitter van de Franse vakbond „Force Ouvrière" tot president van de internatio nale raad en het handhaven van Duncan Sandys, het Engelse conservatieve parle mentslid, op de post van voorzitter van het uitvoerend comité van de Europese Be weging, zijn er verder een aanwijzing voor dat men erin geslaagd is tot een gelukkige synthese te geraken van de verschillende politieke stromingen, die tijdens het con gres vielen waar te nemen. Wat het Atlantisch pact betreft, dit is niet opgenomen in het document omdat het ressorteert onder de regeringen. „Wanneer Europa verenigd zal zijn", zo zeide de voor zitter van de politieke commissie, „zal het in staat zijn zelf voor zijn veiligheid zorg te dragen." Uitslaande brand in Zwanenburg bij Halfweg Hedenmorgen is door een lek in de schoorsteen brand ontstaan in de woning van de manufacturier J. Maliepaard in Zwanenburg bij Halfweg. Binnen enkele minuten stond de bovenverdieping in lich ter laaie. Buren slaagden er in een gedeelte van de winkel inventaris en de inboedel in veiligheid te brengen. Ondanks de hevige Noordwesterstorm gelukte het de plaatse lijke brandweer de vuurzee binnen 20 mi nuten meester te worden, zodat de brand weer uit Hoofddorp geen water meer be hoefde te geven. De schade, die op 11.000 worc^ geschat wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Heemstede PLUIMVEEVERENIGING „DE EENDRACHT" Onder voorzitterschap van de heer W. Koch hield de Pluimveevereniging „De Een dracht" Maandagavond een druk bezochte vergadering in het R.K. Verenigingsgebouw. De heer A. v. d. Ploeg behandelde het onder werp „Kruising van diverse hoendersoorten in Amerika". Hij vestigde er de aandacht op, dat in Amerika proeven zijn genomen met het kruisen van verschillende bekende hoendersoorten o.a. Wyandotte en Leghorn. Als gevolg daarvan is een nieuw ras ont staan, dat zeer actieve hoenders geeft, welke een hoge eierproductie hebben en weinig last van ziekte ondervinden, Op voorstel van het bestuur werd besloten, de jubileumtentoonstelling ditmaal te doen houden op 17 en 18 December ter gelegen heid van het 45-jarig bestaan van de ver eniging. Gepoogd zal worden toestemming te verkrijgen, dat deze tentoonstelling als een nationale tentoonstelling zal worden beschouwd, zodat pluimveefokkers uit het .gehele land kunnen inzenden, De Rotterdamse Kamer van het Haagse Bijzondere Gerechtshof heeft de 50-jarige mevrouw M. d. V.S. vrijgesproken. Zij werd er van beschuldigd een aantal Joodse landgenoten en illegale werkers te hebben verraden, tengevolge waarvan enige van hen in Duitse concentratiekampen om het leven zouden zijn gekomen. Er was 15 jaar tegen haar geëist. De bekende „bomvrije kazerne" aan de Boulevard- te Vlissingen, die op last van Napoleon in de Franse tijd werd gebouwd, bestaat niet meer. Ondanks zijn meterdikke muren liep het gebouw tijdens de bevrij dingsgevechten zulke zware beschadigingen op, dat het gesloopt moest worden. Maan denlang is men daarmee bezig geweest. In een woning in de Houtrijkstraat te Amsterdam ontstond door het omvallen van een petroleumkachel brand. Een twee-jarig jongetje, dat brandende petroleum over het lichaam kreeg, liep ernstige brandwonden op en is korte tijd later overleden. Twee kamers brandden geheel uit. Opgericht is de landelijke Jongerem Organisatie voor Vrijheid en Democrtie (J. O. V. D.). HAARLEM EN OMGEVING Namens het hoofdbestunr der Neder landse Vereniging van Huisvrouwen werd heden aan mejuffrouw Regina Visser, werk zaam bij mevrouw M. C. J. Brantsmavan Slooten te Overveen de verguld zilveren medaille met oorkonde voor twaalf en half jaar trouwe dienst uitgereikt. De afdeling Haarlem bood de jubilaresse bloemen aan. De heer C. J. Waclcwitz te Heemstede is aan de Leidse universiteit geslaagd voor het candidaatsexamen Nederlands-Indisch recht. Ir. A. Verstege zal op Vrijdag 4 Maart in „Brinkmann" voor de afdeling Haarlem van de Vereniging van afgestudeerden aan Middelbare Technische Scholen een lezing houden over „Opsporing en winning van aardolie". De heer J. H. Hylkema proponent te Bloemendaal heeft het beroep naar de Doops gezinde Gemeente van Krommenie-Wormer- Jisp aangenomen. Woensdag 2 Maart bestaat de Damclub „Haarlem" 45 jaar. Ter gelegenheid hiérvan worden 's avonds in de bovenzaal café De Louw Spekstraat, onderlinge gongwedstrij den gehouden. Toneel te Haarlem in vroeger tijden Voor de vereniging „Haerlem" hield J. B. Schuil gisteravond in het gebouw Lange Margarethastraat 13 een causerie over „Rederijkers, schouwburgen en toneel te Haarlem in vroeger tijden". Natuurlijk wijdde hij daarbij de nodige aandacht aan Haarlems oudste kamer „Trou moet blijeken", die, zij het dan in lichtelijk ge wijzigde vorm, nog steeds bestaat. De Haaiiemse rederijkerskamers, waarvan hij verder „Liefde Boven All" en „In liefde getrouw" noemde, vergastten hun publiek voornamelijk op Sinnespelen waarin aller lei menselijke eigenschappen door de ac teurs gepersonifieerd werden. Behandel den zij aanvankelijk voornamelijk kerke lijke stof, naderhand namen zij een wat onafhankelijker standpunt tegenover de Kerk in, hetgeen tot de nodige moeilijkhe den leidde. Van 1564 af werd zelfs een bisschoppelijke censuur ingesteld, waar de heren zich overigens niet altijd evenveel van aantrokken. Van stijlvolle festiviteiten waren zij niet in het minst afkerig en de heer Schuil noemde in dit verband het grote Landju> weel, dat Trou in 1606 organiseerde ei waarvoor rederijkerskamers uit alle delen van het land naar Haarlem togen om de prijzen in de wacht te slepen die waren uitgeloofd voor het beste Sinnespel, het beste vers, maar ook voor het beste vuur werk, de mooiste pronkwagen en de ka mer „die van het verste kwam". Aan het einde van de eerste helft dei- zeventiende eeuw verliep de activiteit van de rederijkerskamers en werden zij meer tot gezelligheidsverenigingen. Niettemin vin den wij tot op de huidige dag in de socië teit „Trou moet blijeken" nog allerlei ge woonten en benamingen uit de rederijkers tijd. Als zeer belangrijk verschijnsel noemde de heer Schuil de schoolvoorstellingen die de leerlingen van de Latijnse school onder leiding van rector Schonaeus bij mooi weer op 't Sant (de Grote Markt) en bij slecht weer in het Stadhuis gaven. Aan vankelijk werden klassieke stukken ge speeld, maar omdat deze veelal te werelds waren, werd op last van de kerkelijke autoriteiten overgeschakeld op Bijbelse drama's. Bovendien werden de voorstel lingen meestal besloten met een klucht, waarin rector Schonaeus een paar paeda- gogische stelregels ten beste gaf. De eerste vaste schouwburg die Haar lem kreeg was die op het Houtplein, die in 1774 gebouwd werd op de plaats waar thans restaurant Brinkman staat. Het ging aanvankelijk niet best met „de houten kast" en in 1806 kwam zij onder de hamer. Zij werd gekocht door Jan van Walré, die in 1786 ook al een andere schouwburg had geopend in het vroegere weeshuis aan het Klein Heiligland, waar het gezelschap „Leerzaam Vermaak" speelde. Dit gezel schap had een politiek tintje, het bestond namelijk uit Patriotten of „Keezen" en al had het aanvankelijk de wind mee, toen de Fransen ons land annexeerden was het zelfs met dit gezelschap gedaan en de schouwburg werd opgeheven. Zo bleef alleen „de houten kast buiten de barrière" over. Dit theater heeft het bijzonder lang uitgehouden, zo lang dat zelfs Louis Bouw meester er nog gespeeld heeft. In November 1849 haast honderd jaar geleden dus werd de Schouwburg aan de Jansweg geopend. De heer Schuil be treurt het nog steeds dat dit kleine, intieme theater het veld heeft moeten ruimen, al wilde hij niets afdoen aan de grote ver diensten van burgemeester Sandberg, die er tenslotte voor zorgde dat Haarlem de stadsschouwburg kreeg, die thans tot tem pel der toneelkunst in onze stad is ge worden. Koninklijke Olie. Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkei's Patent Scheepvaart-Unie. Holl.Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A. A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Biliton Mij. II «s Slotkoers gisteren 288% 230)4 214% 154% 134 257 268i/2 1071/2 157 1571/2 138% 151% 148 158J4 109% Openings koersen 2831/2 226% 216)4 154 137V, 1491/2 144% Heden overleed nog vrij plotseling, voorzien van de H.H. Sacramenten dei- Stervenden, onze beste Broer, Zwager en Oom, de Heer- L. W. DE GRAAFF, in de leeftijd van 49 jaar. Haarlem, 27 Febr. 1949, A. L. de Graaff C. de Graaff- van Galen J. L. de Graaff T. de Graaffl Meylis M. A. v. Wulfften- de Graaff W. v. Wulfften A. J. Goessens- de Graaff J. W. Goessens Neven en Nichten Profundus Kinderhuis- vest 29, Woensdag 2 Maart van 24 uur. De Stille H. Mis zal wor den gehouden Donderdag 3 Maart te 8.15 en de ge zongen H. Mis te 9 u. in de St. Janskerk, waarna de begrafenis op de R.-K. Begraafplaats „St. Bar bara". Algemene kennisgeving Heden ging tot onze diepe droefheid van ons heen, na een kortstondig doch geduldig gedragen lijden, onze huisgenoot, de wel edelgeboren Heer in de ouderdom van bijna 83 jaren. Uit aller naam: H. H. Duzink. 's Gravenhage 28 Febr. '49 Van Boetzelaerlaan 72. Geen bloemen Geen rouwbeklag. De teraardebestelling zal plaats hebben op de be graafplaats Nieuw Eik en Duinen. Donderdag 3 Maart a.s. te circa 3 uur. Vertrek vanaf van Boet zelaerlaan 72 te 2.30 uur. Hiermede geven wij ken nis van het ontslapen van onze lieve Man, Vader, Broeder, Behuwd- en Grootvader Theodorus Henricus Johannes van Musscher in de ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam: Wed. Th. IJ. J. v. Musscher geb. Oudhuizen. Bakenessergracht 6 a rood Teraardebestelling Woens dag a.s. te 10.30 u. Noor der Begraafplaats. Heden overleed onze lieve 'Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Johanna Cornelia van Bilderbeek-Verkoren in de leeftijd van 79 jaar. Uit aller naam: M. M. van Bilderbeek Haarlem, 27 Febr. 1949. Berkenrodestraat 50. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 3 Maart a.s. om 12 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Kle verlaan te Haarlem. STENO club- of privéles TYPEN aanv. deze week FRANS 2 Mrt. ENGELS 7 Mrt. H Opleid, ex. „Associatie" uaanvang 4 Mrt. Oude Gracht 71 Haarlem Bij vonnis der Arr. Recht bank Haarlem van 25 Januari 1949 is in staat van faillisse ment verklaard C. J. Visser, tandarts, destijds wonende te Haarlem, aan het Kennemer- plein 1 rd„ thans te Bussum, met benoeming van Mr. C. G. Bijleveld tot Rechter commissaris en ondergete kende tot Curator. In dit faillissement is door de Rechter-Commissaris voornoemd bepaald: a. dat de schuldvorderingen bij de Curator moeten zijn ingediend voor of op 9 April 1949; b. dat de verificatie-vergade ring zal worden gehouden in het Gerechtsgebouw, Jans straat 81 te Haarlem, op Za terdag 23 April 1949 des voormiddags te 10 uur. Mr. J. H, Ekering, Curator. Haarlem, 1 Maart 1949. Kenaupark 17. Lady of English origin, gives ENGLISH CONVERSATION and PIANO LESSONS Information between 19-20 o'clock. Mrs. Milly de Vries, Potgietervveg 5, BFdaal. Ria Roozen HYACINTENLAAN 31 Tel. 15730. Med. Gedipl. Gelaat-, Hand- en Voetverzorgster. Pracht old finish HUISKAMER best, uit dressoir, schuiftafel 2 faut. 4 stoelen, m, dikke poten f 448. Zaanenstr. 63, H.-N. Tel. 19144. De bekende en onbekende schuldeisers van wijlen de Heer W. Suhr, gewoond heb bende te Haarlem, Heussens- straat 68 en overleden 21 Juni 1948, worden opgeroe pen op 4 April a.s. 9.30 uur v.m., te verschijnen ten kan tore der notarissen Zwart en Straub te Amsterdam, Leid- segracht 20, tot het aanhoren der rekening en verantwoor ding door de erfgenaam. Voor Schilder-, Wit- en Waterverfwerk (afwasbaar) Billijke prijs. Firma SLIERINGS v. DIJK Klarenbeekstr. 51 zw„' Ilrl. Wij geven voor oude f 6. lood f 0.90 p. kg. D. BREUR, Jansweg 30 Tel. 20672. TE KOOP: CITROëN in- en uitwending als nw. Te zien aan de garage Flora plein 25. Tel. 12972. te koop gevr. Uitsluitend br. merk en prijs no. 2765. GR. HOUTSTRAAT t.o. Haarl, Dagblad Tel. 1.7.0.7.7. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HAARLEM ves tigen er de aandacht op, dat ieder aan wie een aangifte biljet voor de Hondenbelasting 1949 werd uitgereikt, gehou den is dit biljet vóór 15 Maart a-s. behoorlijk ingevuld ter 4e afdeling van de Gemeentesecretarie terug te bezorgen. De houder van een hond, al dan niet eigenaar daarvan, aan wie geen aangiftebiljet werd uitgereikt, moet hiervan vóór genoemde datum ter Gemeentesecretarie kennis geven. Na drukkelijk wordt er op gewezen, dat men met het doen van. aangifte niet mag wachten tot de huis-aan-huiscontröle. Het niet voldoen aan deze verplichting leidt ingevolge een mi nisteriële aanschrijving tot het ambtshalve opleggen van een vijfvoudige aanslag. Van genoemde datum af wordt gecontroleerd, of de honden voorzien zijn van een geldige penning. De hond moet de penning zichbaar aan de hals dragen. Wat het daar opknapt! Het krljglj weer kleur en pasvorm, en d® chemische reiniging maakt het ter- I dege schoon. Zolang Uw costuun» het dragen nog waard ls, is het een Krom-behandellng waard. Breng al Uw kleding bij Krom. Perfecte behandeling en... snell HAARLEM: Gr. Houtstr. 3, Tel. 16367, Hogerwoerdslraa! 8.12, Haarlem Tel. 227J0 vraagt studenten als leerkrachten in de avonduren voor de exacte vakken, handelsrekenen en boekhouden ter assistentie leerlingen v. middelbare scholen. Brieven: Lucas van Leydenlaan 13, Heemstede Voor zelfbewoning te bouwen in Haarlem-Noord. Kooppr. 11.500 volgens financ.reg. '47. Ben. kap, plm. f 3500. Aanb. uitsl. voor ingezetenen, Inl. worden gaarne schriftelijk verstrekt door: Bouwb. „DB GIDS", Lorentzkade 360, Haarlem.. DAMES WÜ verwerken uw stof in de nieuwste voorjaarsmodellen voor mantels en japonnen. Ook pasklaar gestikt. Chique coupe, vlugge aflevering. billijke condities. DREEF 4, HAARLEM TELEFOON 111» Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem d.d. 19 October 1948 is in staat van faillissement ver klaard H. C. de Bok, uit- j voerder van bouwwerken, te Haarlem, zulks met benoe ming van Mr. J. H .H. Hüls- mann tot Rechter-Commissa ris en ondergetekende als curator. Dat voorts door de E. A. Heer Rechter Commissaris is bepaald: a. dat de schuldvorderingen bij de curator moeten wor den .ingediend vóór 9 Maart a.s, b. dat de verificatie-verga dering zal plaats vinden op Donderdag 24 Maart a.s., des namiddags om 3.15 uur, in het Paleis van Justitie, Jans straat 81 te Haarlem, De curator, Mr. J. van der Hoeven Ged. Oude Gracht 6» UW MATRASSEN TE DUN OF VERSLETEN? Laat U het ons even wetenI Bijvullen en vernieuwen met Javakapok in één dag retour GROTE HOUTSTRAAT 103 - TELEFOON 11485 gevraagd; alle woonruimten van alleenstaande villa's tot étage-woningen kunnen in aanmerking komen. Zij, die momenteel de gevraagde woon ruimte in of directe omgeving bewonen en elders in Neder land een andere woning zoeken gelieven hiervan opgave (omschrijving van de woning en de vermel ding van de plaats waar zij een woning zoeken) t®" doen aan de N.V. Betonfabriek „De Meteoor" te De Stee*

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3