STOFZUIGER KANTKLOSSEN 16990 17696 Bii&stias r~ Amsterdamse Beurs L. J. Pasman U BELT Hartendorp Openbare Verkoping Hilarius - Foto - Kino Tramlijn begeerte" THEO PAS Parterre Ie Klas Pension PRIMA ETALEUR Wat Kraak bekwame naaisters Agent-incasseerder MAANDAG 14 MAART 1949 HAARLEMS DAGBLAD 5 Toneel Tweemaal Haagse comedie Mary Dresselhuys in „De Erfgename" De laatste keer, dat wij Mary Dressel huys op de planken zagen, vervulde zi; een rol die ook een veel minder met talent gezegende actrice tot een goed einde had kunnen brengen. Thans verleent zij als gast haar medewerking aan de serie voor stellingen in de Stadsschouwburg door de Haagse Comedie van het navrante toneel stuk „De Erfgename" door Ruth en Augustus Goetz, heisas echter ter vertol king van een karakter, waarmee haar eigen wezen wel buitengewoon moeilijk overeenstemming vindt. „De Erfgename" is een bewerking van de korte, uit het jaar 1881 daterende ro man „Washington Square" door Henry James, wiens novelle ..Waan en Werke lijkheid" in het vorige seizoen door Char lotte Kohier werd voorgedragen. De, han deling speelt zich af in een statig heren huis te New York in het begin van de tweede helft van de negentiende eeuw. Het verhaal grijpt de lezer aan door het meesterschap van de volkomen objectieve karakteranalyse en tevens door de beklemmende geleidelijkheid waarmee het noodlot zich voltrekt. Maar in de toneelbewerking die daardoor enigszins melodramatisch aandoet overheerst de za kelijke inhoud, temeer daar het tijdsbestek hier van twintig tot twee jaar is terugge bracht. De Zaterdagavond gegeven verto ning in het fraaie, doch atmosfeerloze décor van Willem Deering miste zo goed als geheel de menselijke achtergrond, waardoor de ongetwijfeld knap geschre ven taferelen elkaar zonder psychologische samenhang opvolgden. De personen rea geerden meestal wel precies volgens de bedoelingen van de tekst, echter geens zins uit verklaarbare innerlijke beweeg redenen. Deze mensen konden ook wel andefs. Waarschijnlijk zou iedereen er zelfs ge noegen mee hebben genomen als het huwe lijk toch was doorgegaan. Dit lag zeker niet aan Jan Retèl, die heel treffend als gelukzoeker zó speelde, dat beide partijen gelijk kregen: de dokter, die onmiddellijk zijn hebzucht peilde en het meisje, dat voor zijn gezellige charme zwichtte. Mary Dresselhuys had sublieme momenten, voor al in haar radeloosheid en bij de finale afrekening, doch speelde noodgedwongen te geaffecteerd om waarlijk medeleven op te wekken. Voor Cees Laseur kon men be wondering hebben, al was zijn humor vaak niet bijtend genoeg. Er heerste tussen deze beide mensen te weinig intense spanning. Tussen de anderen viel Marie Meunier op als de zoet-romantische tante Penniman. „Een Lentedag" bracht ouderwets plezier Dodie Smith is één van de zeer weinige auteurs, die het hebben klaar gespeeld om betrekkelijk kort achtereen zes blijspelen te schrijven, die althans wat het succes be treft nauwelijks voor elkander onderdeden. Daarvan geniet de met bijzonder flair ge construeerde comedie „Een lentedag van 's morgens acht tot middernacht" uit 1935 hier te lande door de diverse keren met winstgevende uitwerking herhaalde ver toningen wel de grootste populariteit. Deze aaneenschakeling van ongecompliceerde taferelen uit een vrij normaal gezinsleven, wekken bij het gros der bezoekers een min of meer nostalgische vertedering op. Bijna iedereen voelt zich een beetje warm wor den van binnen bij het langstrekken van deze parade van geestige waarnemingen met nu en dan een vleugje sentiment daartussen. Eigenlijk speelt het voorjaar, dat het bloed van jong en oud sneller door de aderen jaagt en het verlangen naar roman tiek in gloed zet, de hoofdrol in deze pre tentieloze revue van doorgaans amusante kleinigheden. De lenteroes drijft de reeds twintig jaar gelukkig getrouwde accoun tant bijna in de armen van een lichtzinnige actrice en zijn oudste dochter tot haar eerste liefdesverdriet. Zijn vrouw krijgt per vergissing aandoenlijke complimenten van een linkse vrijgezel te incasseren en de zoon maakt kennis met het buurmeisje dat over de schutting klimt. Paul Steen bergen heeft deze vrolijke verwikkelingen met aanhoudend plezier in scène gezet. Willem Deering maakte legio leuke décors. Het geheel leverde een pittig schouwspel op, dat vanavond ook de abonnementhou ders een paar uur vermaak komt bezor gen. Het is jammer, dat er niet wat meer bekortingen in de tekst zijn aangebracht. Vooral Ida Wasserman, Caro van Eyck en' Coba Kelling, maar ook Annie van Duyn, Elly Bakker, Paul Steenbergen, 1 Theo Frenkel en Bob van Leersum gaven I met enkele anderen een charmante ver toning van al deze drukte om niets dan de I eerste werkelijke zonnestraal. Omdat ieder- 1 een kon zien welke grote verdiensten en kleine tekortkomingen al deze medewerkers vertoonden, behoeft er op deze plaats slechts acte van te worden ge- 1 daan dat de zaal ouderwets plezier be- I leefde. Misschien te ouderwets. DAVID KONING. De brandweer en het gebouw „Elim" De brandweer heeft een gedeelte van het gebouw „Elim" aan het Spaarne in huur van het Leger des Heils. Daarin is o.a. de cantine ondergebracht. I Het Leger des Heils heeft het gehele ge bouw thans zelf nodig. B. en W. stellen de raad voor de cantine nu naar de Brand weerkazerne over te brengen, waartoe evenwel een inwendige verbouwing nodig is, waarvan de kosten op 3500 zijn ge raamd. Aan huur wordt dan 1040 be- VOORDRACHTEN LAGER ONDERWIJS B. en W. van Haarlem hebben de vol gende voordrachten opgesteld ter benoe ming van twee onderwijzeressen aan de J. P. Coenschool. Eerste voordracht: 1. mej. C. A. Hopma te Groningen; 2. mej. C. H. L. Grolle, te Rijnsaterwoude en 3. mej. K. Witvoet te Tiel. Tweede voordracht: 1. mej. C. H. L. Grolle te Rijnsaterwoude; 2. mej. C. A. Hopma, te Groningen, en 3. mej. IC. Wit voet te Tiel. Agenda voor Haarlem Gebouw „Zang en Vriendschap": Ned. Jeugd gemeenschap. spreker dr. C. Spoelder over Haarlem, 7.30 uur. City: „Tot de laatste man 14 j., 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „De vrolijke bandiet", 14 j., 2.30, 7.00 en 9.15 uur- Frans Hals: „Een avontuur in Berlijn", 18 j., 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: „Ik her inner me moeder". 14 j., 2.00, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Palace: „Veilig, vlug, voordelig alle leeft,, 2,00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Red tiver", 18 j., 2.00, 4.15. 7.00 en 9.15 uur. DINSDAG 15 MAART bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Schoolruimte in Haarlem-Noord Bouw van een Finse school voor kleuters Om in de naaste toekomst te voorzien in de behoefte aan schoolruimte geven B. en W. de raad in overweging het school gebouw aan de. Rijksstraatweg te bestem men voor het bijzonder onderwijs (thans zijn er reeds vier klassen in ondergebracht) en voor de kleuterklassen die er nu ook in zitten, een nieuw gebouw te stichten. Drie klassen voor de kleuters zijn evenwel op den duur niet voldoende, daarom willen B. en W. een dubbele kleuterschool bou wen, die zo mogelijk reeds op 1 September in gebruik kan worden genomen. Daar voor komt in aanmerking een terrrein aan de Tesselschadestaat. De totale kosten (in richting inbegrepen) zijn geraamd op 202.600. De enige mogelijkheid is daar voor een houten gebouw van Fins fabrikaat aan te schaffen, waarin evenwel acht klas sen ondergebracht kunnen worden. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 12 Maart 1949 GEHUWD: 12 Mrt, G. van Hees en R. Hage; J. Klumper en J. Rijkeboer; T. Cazander en A. Turkenburg. BEVALLEN van een zoon: 11 Mrt, M. M. SeggelinkKienjet; G. E. HaijemaVroom: G. E. BalkMantjox; 12 Mrt, H. Koopman Stam: A. W. de Koningvan As. BEVALLEN van een dochter: 9 Mrt, P. J. Kuijtde Jong; 10 Mrt, P. MeijerLeis, 2 d.; C. Kuipersvan Langelaar; 11 Mrt, T. van Nimwegen—Berkhout; G. M. Lam—Kalf; 12 Mrt. C. Beringen—Zwijnenburg. OVERLEDEN: 10 Mi't, J. J. Blankestein van Westrienen, 68 j., Harmenjansstraat; D. Vader. 70 j., Gasthuïsvest; 11 Mrt, J. A. van de Werken, 90 j., Schoterweg; A. Abbink Rooseboom, 74 j.. Atjehstraat; A. E. Bekker, 81 j.. Klein Heiligland; J. Boutier, 67 j.. Scheepmakersdijk; E. C. M. Maurits, 7 m.. Muiderslotweg. Slotkoers Openings Vrijdag koersen Koninklijke Olie. 283 2861/2 229}i 232 y2 217 220 155 154% Fokker Nederlandse Ford 254 Nederlandse Kabel 2571/2 v. Berkel's Patent 108 Scheepvaart-Unie. 160 161% Holl.Amerika Lijn 159% Deli Maatschappij 138% H. V. A 152.& 155J4 A'dam Rubber 14314 147 Ned. Handel Mij. 153 N.-I. Handelsbank 106% Biliton Mij. II 324 Afscheid ds. P. J. Mackaay „Vijf jaar geleden heb ik jong en aarze lend een weg gezocht in de problematiek van een grote stad", begon ds. P. J. Mackaay, die gedurende 5 jaar de Neder lands Hervormde Gemeente te Haarlem als predikant heeft gediend en thans secretaris van de Hervormde Raad voor Uitwendige Zending is geworden, Zondagavond zijn persoonlijk woord in de afscheidsdienst, die in de Grote of St. Bavo-kerk gehouden werd. „Nimmer heb ik een reden gezien om in een antithese tegenover de wereld te staan! Het gaat om heel de Kerk en heel het volk!" De scheidende predikant gewaagde van grote dankbaarheid, dat hij ondanks de tegenstand zijn overtuiging getrouw is ge bleven. Zich richtende tot de vertegenwoor diger van het gemeentebestuur, wethouder D. J. A. Geluk, zeide spreker, dat het een genade is te mogen leven onder een Over heid, die waakt voor de Gerechtigheid. Een bijzonder woord wijdde ds. Mackaay aan de nagedachtenis van wijlen wethouder mr. Sake C. van der Wall, die besefte, dat de Overheid thans minder dan ooit neutraal kan staan ten aanzien van de Kerk en de prediking. Daarbij wenste spreker, dat dit getuigenis van hem, die meer dan eeix broe der is geweest, levend mag zijn op het stad huis! Na de ambtsbroeders, kerkvoogden en kerkelijke college's gedankt te hebben voor hun medewerking en liefde, memoreerde ds. Mackaay, dat hij zich gauw in de Bloe menstad thuis heeft gevoeld en er vele vrienden heeft gekregen, zodat het heen gaan niet gemakkelijk valt. In zijn predikatie over Handelingen 17 vers 22 en 23, deed de predikant uitkomen, dat het gebrachte en aanvaarde Evangelie van Christus voor al de volken, hetzij blank, bruin, zwart of geel, een rijk nieuw leven schept. Hierna sprak ds. E. Pot, die als consulent in de wijk van ds. Mackaay zal optreden. „Uw persoonlijkheid en uw prediking heb ben gedraaid om twee polen. Gij hebt uw gemeente voorgehouden, dat zij slechts te leven heeft uit het Woord Gods en de be loften en geboden, die daaraan verbonden zijn. Hoewel gij het uw gemeente niet ge makkelijk hebt gemaakt, hebt gij velen om uw kansel verzameld, talrijken verdiept in hun geloof, gesterkt door uw liefde en ge troost in hun lijden. Ten tweede was u er van overtuigd, dat als de Kerk haar predi king bewaart voor eigen' gemeente, zij ten dode is opgeschreven. De Kerk moet staan in het midden van haar volk. De moeilijke situatie, waarin de zending verkeert, doet u uw roeping beseffen, dat het Woord moet jaan tot in de uiterste streken in de vol kerenwereld," aldus ds. Pot. De scheidende pastor werd tenslotte Ge zang 94 toegezongen. Ds. Mackaay, die nu aan de classis Lei den is verbonden, blijft voorlopig nog in Haarlem wonen. In zijn plaats zal de redac tie van „Hervormd Kerkblad voor Haarlem en Omstreken" voorlopig" worden verzorgd door ds. E. Dijkhuis, die'na het vertrek van dr. E. Emmen in de ï'edaclie kwam als tweede ï'edacteur. „Voorzorg" nam nieuwe woningen in gebruik Voor het bestuur van de Woningbouw vereniging „De Voorzorg", doch vooral voor de leden, die dezer dagen een woning betrokken hebben van het complex van 95 huizen aan de Vondelweg, Roemer Vis- scherstraat en omgeving, was het Zaterdag een bijzondere dag. Het complex werd officieel in gebruik genomen en daarvoor toonden vele autoriteiten belangstelling. Nadat de voorzitter der vereniging de heer A. van der Vecht tijdens een bijeen komst in restaurant Brinkmann de gasten welkom had geheten, begaven dezen zich per autobus naar de nieuwe woningen, waar de heer A. J. M. Angenent door het hijsen der Nederlandse vlag de woningen officieel voor ingebruik genomen verklaar de. Een aantal werd bezichtigd. Daarna begaf het gezelschap zich weer naar restaurant Brinkmann, waar het be stuur geluk is gewenst met de tot stand- koming der woningen. De heer H. Korrringa, achitect der hui zen, deed nadere mededelingen over zijn werkzaamheden. Reeds in 1943 was hij er mee begonnen, doch het heeft geruimen tijd geduurd, alvorens er gebouwd kon worden. De heer A. J. M. Angenent, wet houder van Openbare Werken, bood de gelukwensen aan namens het gemeente bestuur, de heer L. van der Wal uit Am sterdam, namens de Nationale Woningraad, de heer E. van de Wall, die met ds. W. J. van Elden, mr. P. E. Barbas en dr. J. J. Wallien de raad van commissarissen vormt, namens dit college en de heer A. de Braai, als vertegenwoordiger van de Haarlemse Federatie van Woningbouwverenigingen. Onder de aanwezigen waren ir. R. G. Veenenbos, directeur van Bouw- en Wo ningtoezicht en een deputatie van het Huisvestingsbureau. Het bestuur van „De Voorzorg" heeft weer een steentje bijgedragen, de volks huisvesting te bevorderen, maar het zal nog wel enige jaren duren, alvorens het daartoe weer in de gelegenheid is, omdat eerst andere woningbouwverenigingen aan de beurt zijn. Hef gedrag der troepen in Indonesië Den Haag, 14 Maart. Officieel wordt medegedeeld: Uit enkele reacties is gebleken dat het J officiële bericht over het onderzoek naar het gedrag der troepen in Indonesië hier daar de indruk heeft gewekt, als zou dit onderzoek reeds geëindigd zijn. Men vestigt daarom van bevoegde zijde nogmaals de aandacht op de tweede alinea van dit bericht, luidende: „Sedert dien van de regering van Indo- i nesië ontvangen telegrammen melden ech- ter, dat voorzover over feitelijke gegevens kan worden beschikt, een ter zake inge- i steld nauwgezet onderzoek in Indonesië tot dusver geen feiten aan het licht heeft gebracht, welke de geïncrimeerde ernstige mishandelingen bij verhoi-én noch andere feiten bevestigen". De nadruk dient gelegd op de woorden „tot dusver". Uit de verdere inhoud der mededeling blijkt eveneens dat er geen sprake is van een reeds afgesloten onder- zoele. Wel is geconstateerd, dat de beschul- digingen over het doodschieten van ge- Fdl» W» F» CLAUS vangenen in de onderzochte gevallen on- betaaJt ,oor hulsho„dlompen gegrond zijn geweest en dat op grond van 22 ct per kg. de uitgeoefende controle stelselmatige Bakenessergracht 45—51 mishandeling uitgesloten moet worden ge- Tel. 11436. acht. - Het onderzoek zal overigens stelselmatig Te koop gevr. worden voortgezet en de verzekering is MVT K7AAK gegeven, dat allen die wandaden plegen I BlUiljIVAfAA** met gestrengheid in strafrechtelijke zin Liefst Haarlem of orag. Br. vervolgd zijn en worden, no. 2836. Hef muziekconcours van de Haarlemse politie Grote deelneming verwacht De voorbereidingen voor het nationale muziekconcours, dat ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de Haarlemse Folitiemuziekvereniging op Vrijdag 22, Zaterdag 23 en Zondag 24 April in het Openluchttheater te Bloemendaal gehou den zal worden, zijn in volle gang. Het ligt in de bedoeling indien niet alle corpsen op deze drie dagen een beui't kun nen krijgen de wedstrijd op Zondag 7 Augustus voort te zetten. De deelnemende verenigingen worden onderscheiden in politie- en burgergezelschappen; de politie zal op de eerste dag aan bod komen. In totaal worden ongeveer duizend en sembles aangeschreven, doch reeds voor dat de officiële aanmeldingstermijn was geopend, gaven zich al twintig corpsen op. Het is te verwachten, dat de aantrekke lijke omgeving van het concours de uitnodigingen gaany vergezeld van een luchtfoto van het Openluchttheater de deelneming zeer zal stimuleren. Als juryleden zijn aangezocht de kapel meester van het Amsterdamse politie orkest, Karei Pinkse, dé componist van de bekende „Ouverture joyeuse" en het „Im promptu en forme de rondo", de Belg Marcel Poot en de muziekcriticus van Haarlems Dagblad, Jos. de Klerk. Bouw van een woning in het Haarlemmerhoutpark Naar aanleiding van hiet raadsbesluit van 16 Februari om voor de bouw van een woning geen grond te verkopen aan de Crayenesterlaan, hoek Prins Mauritslaan (omdat voor de bouw van deze woning be schikt zou worden over een deel van het Haarlemse bouwvolume, terwijl de toe komstige bewoner geen Haarlemmer is) zenden B. en W. een nader schrijven aan de raa.d. Daarin wordt er op gewezen dat de adspirant-koper een gedeelte van een hei'bouwplicht van een eigenaar van een in Den Haag verloren pand heeft overge nomen. Herbouw behoeft niet ter plaatse te geschieden. Daarom dient, naar B. en W. menen, aan de betrokkene voorrang te worden verleend. De rijksinstanties hebben voor de bouw reeds vergunningen verleend en matei'ialen beschikbaar gesteld. Daarom adviseren B. en W. aan de raad alsnog tot verkoop van de grond te be sluiten. Sam de Wolff zal Woensdag a.s. in „Rust hoek". Bloemendaalseweg. voor de afd. Bloemendaal van de Partij van de Arbeid spreken over Palestina. Bij de te 's-Gravenhage gehouden exa mens slaagden de dames mevi\ I. Charldorp Kroese voor coupeuse costuum en mantel vak en mej. H. Stroeven voor onderwijzeres lingei'ie. Betere salarissen bij hef kleuteronderwijs Het College van B. en W. van Haarlem heeft thans de nieuwe salarisregeling voor de leerkrachten by het openbaar kleuter onderwijs die het in de Memorie van Ant woord op het verslag van de afdelingen van de gemeenteraad over de begroting voor 1949 toezegde, aanhangig gemaakt. In zijn toelichting op het voorstel schrijft het College, dat de huidige salaris regeling in vergelijking met die van andere grote steden normen bevat, die wegens de eisen, die aan dit personeel worden ge steld en ook met het oog op het verhoogde levenspeil en de moeilijkheid om geschikt personeel te krijgen, niet is te verdedigen. De toepassing van de thans ontworpen regeling zal voor 1949 een hogere uitgaaf vorderen van 13.265.voor hef aanwe zige en van 3.771.voor het nog aan te stellen personeel. Met de totale verhoging werd op de begroting reeds rekening ge houden. De subsidies voor de bijzondeire kleuterscholen zullen indien de raad zich met de voorgestelde salarisschaal kan verenigen met deze verhoging in over eenstemming worden gebracht. Ook hier mee werd reeds rekening gehouden op de begroting. Uit het voorstel blijkt, dat het maand salaris van een hoofd 200.zal bedra gen met acht jaarlijkse verhogingen van 10.dat van onderwijzeressen van 21 jaar en ouder en in het bezit van acte A zal 140.per maand met zeven jaar lijkse verhogingen van tien gulden bedra gen. Het bezit van acte B brengt een ver hoging van het maandsalaris met 25 mee. Een erkend getuigschrift voor kleutergym- nastiek of -ï'hythmiek wordt met vijf gul den per maand voor elk dezer bevoegdhe den gehonoreerd. Het aanvangsmaandsala- rïs van een onderwijzeres wordt voor elk jaar dat zij jonger is dan 21 verminderd met tien gelden. De salarissen der onbevoegde leerkrach ten zolang deze wegens het tekort aan personeel worden aangesteld worden met 15 pet. verminderd. Voor hen die niet in het bezit zijn van acte A worden boven dien de periodieke verhogingen niet mee geteld. Constellations van en naar Batavia De Constellation „Soerabaja" is Zaterdag uit Batavia naar Nederland verti'okken met 16 passagiers. Maandagochtend om 8 uur is „Curasao" met 20 passagiers en enkele zak ken post te Batavia geari-iveerd. Heden avond vertrekt uit Batavia de „Batavia" met 3V2 ton post naar Amsterdam. Dinsdag ochtend wordt de „Fi'aneker" uit Amster dam met 4 ton post op Kemajoran ver wacht. Dinsdagavond vertrekt de „Roer mond" met passagiers uit Batavia. SCHEEPVAART Abbedyk, Buenos Aires—New York pass. 12 Mrt Kaap Frio. Aldabi. Rotterdam Buenos Aires 13 Mrt te Montevideo. Aldera- min. 12 Mrt van Buenos Aires naar Rosario. Alwaki, 13 Mrt van New York te Antwerpen. Angenib, 13 Mi't van Bahia te Antwerpen. Ariadne. RotterdamTanger pass. 13 Mrt Kaap St. Vincent. Amstelkerk, 13 Mrt van Amsterdam te Dakar. Amstelstad, 12 Mrt v. Makassar te Pladjoe. Averdijk. New Orleans Rotterdam pass. 13 Mrt Lands End. Ba- rendrecht. CuracaoRotterdam pass. 12 Mrt Azoren. Bengkalis. 12 Mrt van Makassar te Moenoekan. Congostroom. AmsterdamDa kar 12 Mrt v. Bordeaux- Cottica, Paramaribo —Amsterdam 14 Mrt te Plymouth. Dalerdijk, AntwerpenVancouver passeerde 12 Mrt Ouessant. Friesland, 12 Mrt v. Belawan naar Batavia. Groote Beer. Batavia—Amsterdam pass. 13 Mrt Perim. Heelsum, Amsterdam Java 12 Mrt van Genua. Jupiter, Rotterdam Malta pass. 13 Mrt Finisterre. Klipfontein, AmsterdamKaapstad 13 Mrt te Antwerpen. Kota Inten, 13 Mrt van Batavia naar Soera baja. Leopoldskerk. CalcuttaRotterdam pass. 13 Mrt Perim. Loosdrecht. 12 Mrt van Saffi naar Rotterdam. Madoera, JavaAm sterdam 14 Mrt te Singapore. Mapia, Amster dam—Java pass. 13 Mrt Finisterre. Marie- kerk, RotterdamJapan 13 Mrt van Suez. Melampus, 12 Mrt. van New York naar Java, Meliskerk. RotterdamJapan 13 Mrt van Sjanghai. Modjokerto, 13 Mrt van Soerabaja naar Makassar. Nigerstroom. 12 Mrt van Hamburg naar Amsterdam. Oranje, Amster dam—Java pass. 13 Mrt GuardaCui. Rotti, JavaAmsterdam pass. 13 Mrt Aden. Rijn land. Buenos AiresAmsterdam 12 Mrt van Vittoria. Rijnkerk. Rotterdam—Japan. 12 Mrt van Sjanghai. Salatiga. New YorkJava 13 Mrt te Port Said. Samarinda. 12 Mrt van Astoria naar Los Angeles. Sibajak, Batavia Rotterdam 13 Mrt van Aden. Sibabang, RotterdamBatavia 13 Mrt tc Port Said. Tiba, Buenos AiresAntwerpen pass. 13 Mrt Kaapverdische Eilanden. Van der Waals, 13 Mrt van Semarang te Soerabaja. Waterman, 13 Mrt van Soerabaja te Batavia. Zeeman, 13 Mrt van Calcutta te Penang. Garoet. Ma kassarRotterdam 13 Mrt van Suez. Kerto- sono, JavaNew York 13 Mrt pass. Perim. Marken, 12 Mrt van Singapore te Batavia. Slamat. RotterdamBatavia pass. 13 Mrt Ouessant. Weltevreden, RotterdamBatavia pass. 13 Mrt Point, de Galle. Willem Ruys, BataviaRotterdam 13 Mrt van Colombo. Heemstede HOOFDAGENT J. KROEZE JUBILEERT. Morgen, Dinsdag, zal het een kwarteeuw geleden zijn dat de heer J. Kroeze als agent tweede klasse bij de politie te Heemstede in dienst trad. Hij maakte aanvankelijk deel uit van de motorbrigade en werd in 1929 agent eerste klasse. Later ging hij over naar de Econo mische Dienst. Thans is hij hoofdagent rechercheur, tevens belast met kinderzaken. ONTOELAATBAAR VEEVERVOER. De Heemsteedse -politie heeft de chauf feur van een truck met oplegger bekeurd, omdat hij in de oplegger 200 kalveren ver voerde, hoewel er ten hoogste plaats was voor 150 van deze dieren. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, onze lieve Man, Vader, Zoon, Behuwdzoon, Zwager en Oom CHARLES RICHARD VAN DER WALLE in de ouderdom van 60 jaar. Uit aller naam: C. W. van der Walle- Leunis. Nieuw Loosdrecht, 11 Maart 1949. D. 48. De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 15 Maart a.s. te 1 uur n.m. op de Noorder Begraafplaats aan de Vergierdeweg te Haarlem. Heden overleed onver wacht tot mijn diepe droefheid mijn lieve Man ABRAHAM STURM, in de leeftijd van 71 jaar. H. Sturm-Coolen Haarlem, 13 Maart 1949. Oranjestraat 119. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der rouwkamers Zijlweg 63, bezoeken van 24 uur. De tei-aardebestèlling zal plaats hebben op Donder dag 17 Maart a.s. te 2 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Klev^rlaan. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig ziekbed, onze lieve Vrouw en Moeder ALIDA MARIA PLAISIER- WüSTENHOFF in de leeftijd van 63 jaar. B. Plaïsier Maartje Piet. Heemstede, 12 Maart 1949. Heemst. Dreef 140. Geen bezoek. De teraardebestelling is bepaald op de Algemene Begraafplaats te Heem stede. Dinsdag a.s. te twaalf uur. Heden overleed plotseling zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze lieve huisgenoot JOHANNES BOUTIER bijgenaamd BOETJEE, in de leeftijd van 67 jaar. Uit aller naam: Wed. G. H. v. Gelder- Deelen. Rika. Haai'lem, 11 Maart 1949. Scheepmakersdijk 25. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 15 Maart a.s. te 11.30 uur op de Noorderbegraaf- plaats aan de Vergierde- weg te Haarlem Te koop aangeboden: opklapbed m. omb. Bez. na Zondag, v. Hees, Delftlaan 145. HERENWEG 141, H'STEDE (t.o. Koediefslaan) Woensdag a.s. 8 uur n.m. Haarlem „Christus, duivelen, mensen,, ADR. PAPE, zang. N.V. My tot Expl. van Onr. Goederen „DE ONDERNEMING" Jaarl. Alg. Vergadering van Aandeelhouders op Dinsdag 29 Maart a.s. des avonds 8 u. in de H. K. B. aan de Tem peliersstraat 35 te Haarlem. Aandelen ter verg. mede brengen. Agenda en jaar stukken liggen ter inzage ten kantore Ged. Oude Gracht 82 op werkd. van 9-12 en van 2-5 uur. Zaterd. van 9-12 u. De Rechter-Commissaris in het faillissement van W. K. Groenhart. caféhouder, te Wormer heeft bepaald, dat de schuldvorderingen voor 15 Mei 1949 bij de curator moeten woi'den ingediend en dat de verificatie-vergade ring zal worden gehouden Zaterdag 11 Juni 1949 te 10 uur aan de Jansstraat no. 81 te Haai'lem. De curator, K. A, F. J. Pliester. Haarlem, Kruisweg 61 rood. RECTIFICATIE. In de adv. van de N.V. De Steenwerf van 7 Mrt. stond Liliput-Schouwsteentjes. Dit moet zijn Lilliput-Schouw- steentjes. en wij komen direct uw halen. Electro Technisch Bedrijf CRONJéSTRAAT 43. SPAARNE 3 en KRÜIDBERGERWEG 51, Santpoort. Op Donderdag 17 Maart a.s. aanv. 10 uur v.m. zal door deurw. van den Steenhoven in het Gebouw van „de Nij verheid" te Haarlem a. d. Jansstraat no. 85, in het openbaar worden verkocht: compleet bankstel, tafels, stoelen, divan, kasten e. a. meubelen, ledikanten, op klapbed, spiraalmatrassen, haarden, gas- en kolenfor- nuis, naaimachines, vazen, glas- en aardewerk, dïv. schilderijen. Te bezichtigen Woensdag 16 Maart van 14 uur. GR. HOUTSTRAAT 102. Tel. 10866 Alles voor foto amateurs. En goedkoper Te koop agb. een prima be kend WERKPAARD 9 jaar oud met tuig en lucht banden wagen: Adres J. B. Kok, Schalkwijkerweg 111, Haarlem, Tel. 14741, STADSSCHOUWBURG Donderdag 17 Maart. 7.30 uur - Toneelgr. „Comcdia" Toneelspel van Tennessee Williams. Regie Johan de Meester met Ank van der Moer, Guus Hermus, Truus Dekker, Henk Rigters e.v.a. Pr. f 1.tot f 3.50 (all. inb.). Coupons geldig. Voorv. v.a. Dinsd 10-3 u. Telefonisch na 12 uur. - CONCERTBUREAU ALPHENAAR Gem. Concertzaal - Dinsdag 22 Maart - 8 uur Wegens overweldigend succes 3e Chopin-avond VAN DER Progr. o.a. 24 Préludes op. 28. Entrée: f 0.90 (bel. inbegr.) Kaartverk. en pl.bespr. ^Muziekhandel Alphenaar, Kruisweg 49. Een oude cultuur herleeft!! Vraagt inlichtingen over deze unieke cursus welke 7 April a.s. begint. Vak- en tekenscholen „d'ELEGANTE", Adm, de Ruyterweg 132, Amsterdam. VjfxW DIT JAAR BOOCKAfftr Te koop aangeboden CAFE met vestiging en verlof. Brieven no. 835 Wensing's Adv. Bur., Tempeliersstr. 32. Aangeb.: mooi solied HE- HUIS op g. st. te Rijswijk Z.H. aan hoofdverkeersw., 7 k. 2 W.C.'s badk., v.- en a. tuin, schuur tel., gar. naast het huis. Huur ca. f 70 p. m. Gevr.: vrij huis in Bl'daal. A'hout, O'veen, H'stede of Haarlem. Brieven no. 2843. WONINGRUIL. Groningen v. Brakelplein. Zonnige bovenw. rand stad, bev. ben.: kamer en s„ keu ken, kelderkast, bov.: 3 slpk. m. vaste wast., douchecel, W. C., gr. zolder, 2 balcons, fietsen, bergpl. Huurpr. f 37 per m. Gevr. Haarlem of om- gev. Brieven no. 2841. WONINGRUIL Zaandam-Haarlem of omstr. Aangeb.: vrij huis, ben. 2 ka mers. keuken, bov.: 3 kam. badcel, en zolder, met achtei-- en voortuintje.Huurpr. f 6.25 p. v/. Gevr. overeenkomstig huis in Haarlem of omstr. Br. no. 2840. Aangeboden te Amsterdam- Z. voor inwoner van Heem stede vrij bovenhuis met 6 kamers, badkamer en keuken, W.C. huurprijs f 60 per maand. Mits er een wo ning te Heemstede vrij komt. Te bevragen J, W, Brouwers straat 18 B, Amsterdam. v. herenhuis H'lem Zuid te huur aangeb. ongest., voor rustig echtp. m. 1., ca. Juli te betrekken. Brieven no. 2838. ter overname aangeb. teg. woningruil. Brieven no. 2837 AANGEBODEN: Vrij Bovenhuis in het Con- certgebouwkwai'tier te Am sterdam, bev. 2 kamers en suite, sex-re, kabinet, keuk., Boven 2 gr. en 2 kl. slaapk. badk., Huur f 55 per mnd. GEVRAAGD: Beneden- of bovenhuis of geh. woning in Gem. Bloe mendaal. Br. no. 2844. DAME, over veel vrije tijd beschikkend, biedt zich aan voor gezelschap bij oudere dame. Ook genegen lichte huishoudelijke bezigheden te verrichten. Extern. Brieven no. 2846. Net meisje gevr. voor dag event, voor d. en n. of Werkster 4 a 5 ocht. p. w. Mevr. Huisman, Bachlaan 18, Heemstede. Dagmeisje Mevr. Lulof, Vijverweg 8, Bloemendaal. vraagt keurig van 9 tot 4 u. Zondagen vrij. Werkster aanw. Aanb. dage lijks van 10 tot 12. heeft nog 1 dag p. w. vrij. Tel. 25140. VERENIGINC VAN SPIRITISTEN HET LICHT Donderdag 17 Maart PSYCHOM. EXPERIMENT door de Heer BOERING uit Zaandam Wolstraat Geb. Goede Tem- Introducties a. d. zaal 1.- pelier. voor het Ned. Voetbal is is het Rijwielhuis „WILHELMINA" voor Uü Ruim gesorteerd in onderdelen, 100®/« service en voordelig OOK GROTE KEUZE IN RIJWIELEN o.a. Simplex, Poort, iladee, Balaco en het sinds 1898 bestaande „Wilhelmiiia"-rywiel: hel rijwiel met de beste reputatie. D. en H. Rijwielen geheel compleet vanaf f 124.— Betaling: ook op gemakkelijke condities Voorzorgzegels worden ook aangenomen. Voor reparaties is ook Uw adres- J.KHTTELER-KROCHT6-HflRRLEM GEVRAAGD: MANL. of VROUWL. JONGSTE BEDIENDE voor ons HOOFDKANTOOR- Aanmelden: ONE HOUR CLEANING SERVICE, Plein 22 te Haarlem. Gevraagd voor direct MEISJE VOOR DE WINKEL 15-17 jaar. Kantoor-boekhandel T. PLOMP, Zandvoortselaan 165, Heemstede-Aerdenhout. Flinke STENO-TYPISTEN (Syst. Groote) 18-25 jaar, kunnen een zelfstandige positie opbouwen bij grote Werkgeversorganisatie te Amsterdam. Prettige werkkring in beschaafde omgeving, afwisselend werk en goede sociale ver houdingen. Br. m. uitv. inl. over opl., leeft, en verl- sal. onder no. 2845. NETTE SCHOONMAAKSTERS GEVRAAGD voor het schoonhouden van kantoorlokalen in de ochtend- Bloemendaal. Aanmelden VERUCHTINGSORNAMENTENFABRIEK vraagt voor spoedige indiensttreding op de afdeling Lampekappen-atelier Aanmelden: van 9 tot 5 uur Anthoniestraat 12A Levens- Annex vraagt voor Haarlem Varia Verzekering Mij. en omstreken Leeftijd niet boven 35 jaar. Vereiste borgstelling f 500. Brieven onder no. B-4770 Adv.Bur. ALTA, Utrecht, SIMON DE WIT N.V. heeft in enige van haar filialen te Haarlem plaats voor: een LEERLING-VERKOOPSTER (14-17 jr.) en een VERKOOPSTER (18-22 jr) en een LEERLING-BEDIENDE en BEDIENDE (15-25 jaar) vakkennis geen vereiste aangezien het bedrijf zelf opleidt. Bij gebleken geschiktheid bestaat de gelegen heid opgeleid te worden tot filiaalchef. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Simon de Wit N.V., Perso neelsafdeling, Postbus 2 te Zaandam.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3