c D Het huis aan de baai (Kort en Bondig Amsterdamse Beurs De 9 Muzen KELLER NET MEISJE Welk handig meisje MEISJE gevraagd. Thans de nieuwe 2-TONNER A. J. Rotteveel's GARAGEBEDRIJF MAANDAG 4 APRIL 1949 HAARLEMS DAGBLAD 5 Wapens voor Israel bestemd Het waren slechts 5 stenguns De 28-jarige A. L., wonende te Amster dam, is onderdaan van de staat Israel. Als 18-jarige jongen ging hij al naar Palestina, waar hij deelnam aan acties. In 1940 meld de hij zich bij het Engelse leger als vrij williger. Hij nam eerst deel aan de veld tocht in Egypte, daarna aan die in Italië. Toen de Joodse brigade werd gevormd, sloot hij zich daarbij aan. Tenslotte vocht hij ook nog voor de bevrijding van Neder land; o.a. bij Eindhoven en Vlissingen. In 1946 trok hij weer naar Israel, maar in 1947 vestigde hij zich te Amsterdam, waar hij ook optrad als inkoper voor de Israëli sche regering. Op 17 Maart werd L. onder de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude aange houden bij een auto-contröle. De politie ontdekte bij die gelegenheid dat er in zijn wagen vijf gedemonteerde stenguns zaten. Die mogen, volgens de Wapenwet, niet in het bezit van een particulier zijn en dus ook niet vervoerd worden. Omdat de sten- gun onder de zware wapens gerekend wordt staat er een maximum gevangenisstraf op van vier jaar. Dat was ook de reden ge weest waarom L. op 19 Maart in voorlopige hechtenis werd genomen. Voor de Politierechter te Haarlem er kende L. de feiten. Hij had de bewuste kist van een Zionist overgenomen, die hem niet gezegd had wat de inhoud was, maar wel de opmerking had gemaakt, dat de goe deren van belang waren voor Israel. De kist zou bij hem afgehaald worden en als dat niet gebeurde, kon hij haar aan een Joods adres in Zandvoort afleveren. Omdat de kist niet gehaald werd en L. er intussen was achtergekomen, dat er wapens in za ten, besloot hij, vooral op aandrang van zijn vrouw, de kist naar Zandvoort té bren gen. Juist op die tocht naar Zandvoort werd j L. aangehouden. De Officier van Justitie nam aan dat het I de bedoeling was de wapens naar Israel te sturen. Verdachte heeft evenwel meer ge let op de belangen van zijn eigen vader- I land, dan op de verplichtingen die hij in Nederland moest nakomen. Particulieren mogen zulke wapens hier niet hebben. Daaraan zijn allerlei gevaren verbonden. De Officier wilde aannemen dat in dit ge val de wapens niet gebruikt zullen worden tegen Nederland, maar daardoor wordt de overtreding der wet niet ongedaan gemaakt. Wel is dat een aanleiding een betrekkelijk lichte straf op te leggen, namelijk twee maanden, onder aftrek der preventieve hechtenis. De verdediger mr. B. L. Burwinkel uit Amsterdam betwijfelde of een stengun ge lijk te stellen is met een machinegeweer, ook al heeft de Hoge Raad onlangs in die geest beslist. Voorts wees pleiter op "net gunstig verleden van de verdachte, die ook zijn^verdiensten heeft gehad als bevrijder van Nederland. Daarom vroeg hij primair I vrijspraak en subsidiair een lichte straf. De Politierechter hield zich aan de beslis- I sing van de Hoge Raad. De straf bepaalde hij op drie weken, met aftrek van het voor- I arrest. Meisje door bus aangereden Gisteren is een vijftienjarig meisje, dat bij de Grote Markt de Jansstraat wilde oversteken door een autobus aangereden, waarbij zij met haar rechtervoet onder het I linkervoorwiel van de bus raakte en enige I meters is meegeschoven. Zij liep daarbij ernstige vleeswonden op I en is na door leden van de motorbrigade voorlopig verbonden te zijn, naar de Maria- stichting overgebracht. De politie onderzoekt nog de schuld vraag. Het schijnt namelijk, dat het meisje in verwarring is gebracht door een wiel- rijdster, die tegen het verkeer in uit de Jansstraat de Grote Markt wilde oprijden, I waardoor zij een stap achterwaarts heeft gedaan of haar gang zodanig heeft moeten inhouden dat zij niet meer voor de bus langs kon komen. Een internationaal volksliederen- concert De Koninklijke Liedertafel ..Zang en I Vriendschap" zal op Vrijdag 29 April de vooravond van de eerste nieuwe Koningin nedag een internationaal volksliederen- concert geven in het Gem. Concertgebouw. Men zal kunnen beluisteren een nieuwe compositie van Edward Elgar, een indruk wekkend werk van Béla Bartólc. Russische liederen met tenor- en baritonsoli, een mee slepende Zwitserse bruiloftsdans, een gees tig Italiaans werkje, naast composities van j eigen bodem. En al deze liederen worden door het koor gezongen in de taal van het land van herkomst! De bariton Laurens Bogtman en de pianiste-componiste Hen- riëtte Bosmans, zullen aan dit concert mede werken. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 2 April 1949 GEHUWD: 2 April, J. J. Folmer en I. Jolles. BEVALLEN van een zoon: 1 April, A. M. WolfsRuiter; A. G. Wulfhorst—Labrie; 2 April, M J. S. RotteveelWassenaar; F. DeenEwers. BEVALLEN van een dochter: 1 April, A. A. G. van Delft—Bruins; 2 April, C. A. M. F. MelchiorGodde. OVERLEDEN: 30 Mrt: A. RomeijnBag german, 84 j., Kenaupark. Gemeenteraadsverkiezing te Haarlem Candidaten der Anti- revolutionnairen De gemeentelijke Anti-Rev. kiesvereni ging „Nederland en Oranje" te Haarlem houdt een algemene ledenvergadering op Donderdag 7 April in het wïjkgebouw aan de Ged. Oude Gracht 104. Op deze verga dering zal worden vastgesteld de candida- tenlijst der Anti-Rev. partij voor de ge meenteraadsverkiezingen door stemming uit de onderstaande, door het algemeen be stuur samengestelde groslijst: 1 W. C. Bakker, 2 D. A. J. Spek, 3 L. Silvis, 4 mr K, Heimig, 5 M. bij de Vaate, 6 J. de Haan, 7 P. R. Westhoeve, 8 F. J. ^os, 9 W. J. Wiersma, 10 drs. J. J. Mulder, 11 R. N. Busser, 12 A. van Driel, 13 mr. C. J. Ver- plancke, 14 mr R. K. P. Kalbfleisch. Franse studenten in Haarlem Vijf-en-twintig studenten van de Han delshogeschool te Parijs, die de gasten zijn van het Nederlands Opleidingsinstituut voor de Buitenlandse dienst, bezochten gisteren de Spaarnestad. Zij werden op het Stadhuis door wethouder D. J. A. Geluk, jhr. mr. C. J. A. den Tex en drs, S. Elte ontvangen. Onder meer werden de Grote Kerk en het Frans Halsmuseum be zichtigd. Jubileumtentoonstelling A. Miolée Zaterdagmiddag werd in de kunstzalen van de fa. Leffelaar aan de Wagenweg in aanwezigheid van de wethouder van On derwijs de heer D. J. A. Geluk en van vele vrienden en collégas een tentoonstelling ge opend van het werk van A. Miolée ter ge legenheid van zijn 70ste verjaardag. Het openingswoord werd gesproken door de heer A. Arens- als colléga en voorzitter van „Kunst zij ons Doel". Arens schetste de loopbaan van de jubilaris en belichtte de 'moed en de werkkracht die nodig waren om de grote stap van een bureauloopbaan naar de vrije kunst te wagen. Als lang jarige vriend en groot bewonderaar van Miolée's werk sprak daarna mr. A. W. Hel- lema uit IJmuiden, die zijn hartelijke speech besloot met woorden van dank voor de grote vreugde die Miolée hem en vele anderen met zijn werk heeft bereid. Namens enige vrienden bood de glaze nier N. Schner een bibliophiel-uitgave aan over het door Miolée zozeer bewonderde werk van George Hendrik Breïtner. In een bescheiden geestig speechje dankte de jubilaris de aanwezige autoriteiten, vrienden en collégas, in het bijzonder de leden van de comités van aanbeveling en uitvoering en de heer Leffelaar voor zijn gastvrijheid en medewerking. De tentoonstelling die tot 23 April ge opend blijft, is een overtuigende demon stratie een leven van hard en toegewijd werken. Als Miolée in zijn dankwoord zeide dat zijn werk het publiek niet voor pro blemen stelt, dan moet dat dunkt mij wor den opgevat in de zin van „literair-philloso- fische problemen", want voor iedere eer lijke artist en zeker voor een zo serieus en fris vakman als Miolée, is elk nieuw werk weer een probleem van compositie kleur en licht. Zijn oeuvre ontwikkelt zich voor een gevoelig romantische aanvang, over een stijl die verwant is aan de Haagse en Am sterdamse scholen, naar een totaal eigen verwerking van het luminisme. Miolée werkt veel uit het hoofd en put daarbij be halve uit zijn zeer sterk picturaal geheu gen, uit een arsenaal van meesterlijke tekeningen. Ter expositie aanwezig een innig mooi en compleet „Slootkantje" (53). Sterk ook vooral de „Oude wilg" (57), het blad met de koeienkoppen (55), een liggend naakt en nog vele mooie stalen in porte feuille. Tot de romantische schilderijen behoren mijns inziens enige poëtische maanland schappen. Prachtig warm van kleur het kleine „Opkomende maan" (19), koeler „Maneschijn" (22) en teer en verdroomd „Maneschijn op de heide" (24). Bij deze groep meen ik ook te moeten noemen het „Schillenhok, Huis ter Spijt" (no. 1) als schilderkundig lekkernij. Mooie voorbeelden van de Haags-Amster damse periode zijn wel de breedgeschilder- de „Najaarskermis" (no. 11) en het strand gezicht (no. 6) en als mooie stalen van de lichte serie beschouw ik vooral „Achter Rustenburg" (28) met de sterke zon op de bodem en het felle „Zonnige herfstdag bij Teylingen" (34). Als direct van visie en mooi van gamma troffen mij vooral de kleine olieverfstudies „Zanderijvaart" (5), „Winter aan de mooie Hel" (48), en „Zelf kantje van Den Haag" (49). Uit het vele gave en complete werk noem ik nog „Ko renoogst op de Veluwe" (no. 14) het prach tige „Boslaantje" (38) met het warme licht op de bosgrond en tot slot het grote schil derij „Het blauwe poeltje" waar de knappe plastiek van het terrein, de ervaren figuur tekenaar verraadt. L. H. H. SCHUTTE. Vereniging van Chist. Kantoor- en Handelsbedienden Zaterdagmiddag recipiëerde in „Brink- mann" het bestuur der afdeling Haarlem van de Nederl. Vereniging van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden, naar aanleiding van het 50-jarig bestaan der afdeling. In een zaal vol fleurige bloemstukken was het bestuur, bestaande uit de heren C. van Rijsdam, voor zitter, A. Broekhuizen, secretaris. Joh. de Wijs, penningmeester, H. Luiten, algem. adjunct en mej H. C. v. d. Bos. 2de secreta resse. aanwezig om de gelukwensen in ont vangst te nemen. Wethouder A. J. M. Aengenent kwam na mens het gemeentebestuur van Haarlem complimenteren. Aangezien hij in het ver leden veel met het organisatieleven in con tact was geweest, wist hij dat het met de vak-organisaties niet altijd rozegeur en maneschijn was geweest, doch hij wist ook, dat juist de principiële organisaties gaarne met de ovei'heid overleg pleegden om tot een ordelijke samenleving te geraken. De heer G. Smit sprak het bestuur toe namens de Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. Verder brachten nog verscheidene afgevaar digden gelukwensen over van bevriende organisaties. Bondsvergadering Kath. Tonge Middenstandsvereniging Zondag hield de Kath. Jonge Midden standsvereniging in het bisdom Haarlem een zeer druk bezochte bondsvergadering in het R.K. Lyceum aan de Zijlweg. Na het bijwonen van een H. Mis. opgedragen door de aalmoezenier rector Brans, werd de vergadering geopend door de heer W. v. Koningsbruggen, die een overzicht gaf van de stand van zaken. Uit het jaarverslag van de oud-secretaris, de heer S. Klein, bleek dat de vereniging op velerlei gebied een grote activiteit had ont wikkeld. Het jaarverslag van de penning meester. de heer B. Peters, wees een batig saldo aan van ruim f 2300. Op voorstel van het bestuur werden di verse wijzigingen in het reglement aange nomen. Ook werd besloten, een vacantie- week voor alle jonge middenstanders in Valkenburg gedurende Augustus 1949 te organiseren. Met een toespraak van rector Brans „Cri sis in het Katholicisme" werd het officiële gedeelte afgesloten, waarna de middag aan het culturele deel werd gewijd, o.m. werd een Passiespel opgevoerd. SCHEEPVAART Abbekerk, RotterdamBrisbane 3 April van Port Said. Alamak, 2 April van Bremen te Hamburg. Albireo, 3 April van Bremen n. Hamburg. Alblasserdijk, 2 April van New Orleans naar Londen. Aldabi, Buenos Aires —Rotterdam pass. 3 April Victoria. Alpherat. Buenos AiresNew York 4 April te Bahia. Aludra, 3 April van Bahrein n. Khoramshar. Amsteldijk, New YorkGalvestone pass. 3 April Key West. Arkeldijk. New Orleans Antwerpen pass. 3 April Dungeness. Celebes, 3 April van Semarang te Soerabaja. Drente, JavaRotterdam 3 April van Suez. Fries land, 3 April van Soerabaja naar Pladjoe. Klipfontein, 3 April van Amsterdam te Kaap stad. Kota Inten, JavaRotterdam pass, 3 April Perim. Leerdam, New YorkRotter dam 2 Mrt te Antvyerpen. Manoeran, 2 April van Colombo naar Bahrein. Madoera, Java Amsterdam 3 April te Djibouti. Mataram, Rotterdam—Java pass. 3 April Malta. Melis- kerk, 2 April van Hongkong naar Manilla. Salatïga, 3 April van Port Swettenham te Singapore Tabinta, JavaAmsterdam pass. 3 April Algiers. Utrecht. 3 April van Batavia ts Singapore. Waterman, AmsterdamBue nos Aires 3 April van Santos. Zuiderkruis, R'damBatavia pass. 3 April Port Soedan. De toto had het gistermiddag druk op Duindigt. In lange rijen stond het publiek voor de loketten om een gokje te wagen. Natuurlijk kan niet iedereen winnen en dat bleek wel aan de andere kant van het gebouwtje waar de uitbetalingskassa:s zijn. Daar was het aanzienlijk minder druk. Maar iedereen die een ticket kocht, had, al duurde het niet lang, toch het idee dat „zijn" paard in de course liep. En dat is wel een aardig gevoel. I Engelse onderwijsdeskundigen I bezochten Haarlem De geallieerde landen en met name En geland. Amerika en Frankrijk, hebben na de oorlog, ook in het groter verband van de U.N.O. en haar culturele afdeling de U.N.E.S.C.O., reeds zeer veel intiatieven genomen om de samenwerking tussen de landen, onder andere op het gebied van onderwijs en opvoeding te versterken. De Londense Universiteit heeft een af zonderlijk „Institute for Education", dat zich op dit gebied reeds danig heeft ge weerd. Terwijl Engeland een zware strijd te kampen had voor behoud van zijn vrijheid, zag het kans een zeer moderne en veel belovende onderwijswet tot stand te bren gen. Bij de organisatie hiervan waren overal ter wereld contacten gezocht voor bespre kingen en zodra de oorlog voorbij was en het verkeer over zee weer veilig werd, kwamen vele deputaties uit alle delen van het Britse wereldrijk en uit landen daar buiten op hun beurt contact zoeken met de Engelse onderwijs instanties. Een der brandpunten was het genoemde Londense instituut. Vandaag genoot Haarlem de eer de eerste stad in ons land te zijn, die bezocht werd door een groep ondervvijs-deskundigen bijeengebracht door de Universiteit van de Engelse hoofdstad. Een veertigtal dames en heren uit Engeland, Australië, Birma, Brazilië, Bermuda, Canada, Ceylon, Egyp te, India, Iran, Irak, Nieuw-Zeeland en Australië bezochten gedurende de vorige week België en kwamen hedenochtend in ons land om daar een volle week te vertoe ven en kennis te maken met verschillende onderwijs- en culturele instellingen. De Haarlemse Rijkskweekschool opent de rij, gevolgd door 't Baarnslvceum. de bekende school van Kees Boeke te Biltho- ven, 't Kasteel Nijenrode, de Academie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam, de Dalton-H.B.S. en de 2de Ambachtsschool te Den Haag, dé Gem. Geneeskundige Dienst en de Universiteit te Amsterdam, alles georganiseerd vanwege het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen. Ook kunstinstellingen worden bezocht. Hedenochtend arriveerde het gezelschap in Haarlem, waar het door mr P. O. F. M. Cremers, die zich met de vier wethouders en de gemeentesecretaris in de hal had opgesteld, werd toegesproken. De burgemeester herinnerde in zijn toe spraak eraan, dat ons land altijd open stond voor nieuwe inzichten en gedachten uit het buitenland, waardoor Nederlandse cultuur steeds verrijkt werd. Hij hoopte, dat ook dit bezoek van Britse geleerden en studenten in de wetenschap der pae- dagogie tot een betere verstandhouding tussen de volken zou bijdragen. De leider van het gezelschap, prof. Lau- werijs, sprak een kort dankwoord. Na bezichtiging van het Stadhuis ver toefden de gasten enige tijd in de oude Sint Bavo. Vandaar vertrok het gezelschap naar de Rijkskweekschool. In de late namiddag reizen de onder wijsdeskundigen naar Baarn, waar het Zendingscentrum hun voor de gehele week tot pied a terre dient. Het Haarlemse Hoogoven- personeel Dinsdagavond 19 April geeft de toneel vereniging „Ontspanning na Arbeid" haar eerste uitvoering in „De Leeuwerik", Kruis straat te Haarlem. Genoemde vereninig, opgericht 29 Ja nuari van dit jaar, is een onderafdeling van „Hoogovenstaten Haarlem", een perso neelsvereniging van het in Haarlem en om geving woonachtige personeel der Kon. Ne derlandse Hoogovens Staalfabrieken te IJmuiden. De in Beverwijk reed 20 jaar gevestigde „Hoogovenstaten", telt ruim 2600 leden. FEUILLETON 6) door ANDREW MACKENZIE, vertaald uit het Engels. Maar ik dacht, dat er geen aanwij zingen tegen hem waren, merkte ik op. Die zijn er ook niet, antwoordde Brannigan. Maar ik zei je, dat ik op m'n gevoel afging en we waren het er beiden over eens, dal het mogelijk is, dat iemand die chantage bedrijft onder de dekmantel van zijn zaak. Londen heeft tot dusverre geen resultaat opgelèverd en daarom wil ik het eens van dadr uit proberen. Het lijkt me vrij hopeloos, zei ik. We kunnen het in ieder geval probe ren, vond Brannigan. Ik heb een huisje voor jou gehuurd in het.dorp. Het is een alleraardigst optrekje, en heet Rose Cot tage. Eén van mijn mensen, de detective Burton, zal optreden als je chauffeur. Je was er, geloof ik, aardig zeker van, dat ik het werk op me zou nemen, aange zien je al deze maatregelen al getroffen hebt, merkte ik spottend op. Brannigan grijnsde. Een politieman moet een mensenken ner zijn, antwoordde hij. Wat we nu verder nodig hebben, is iemand die in dat huisje voor je zorgt. We mogen niet een van de vrouwen uit hét dorp daarvoor engageren, omdat die meestal zo vreselijk nieuwsgie rig zijn als het een vreemdeling betreft. Geloof je, dat Juffrouw Clitherwood met je mee zou willen gaan? Misschien, zei ik twijfelachtig. Het hangt ervan af, hoe ze over een en ander denkt. Juffrouw Clitherwood was een klein mager mensje, midden in de vijftig, dat een welvarend pension had, een ziekelijke echtgenoot en twee nietsnutten van zoons verzorgde en tegelijkertijd mij bediende. Ze had ëen fantastische energie niettegen staande ze steeds klaagde over een slechte gezondheid. Misschien stemt ze er wel in toe, als ik het haar vraag, zei Brannigan. Ze scheen een zwak voor de politie te hebben. Gestommel op de trap kondigde de nade ring van juffrouw Clitherwood aan. Ze kwam zo nu en dan op dit uur van de avond nóg eens informeren, of ik misschien iets nodig had. Voor zo'n klein mensje maakte ze erg veel lawaai. Ik zag, dat Brannigan zijn wenkbrauwen vragend op getrokken had en glimlachte. Het zal niet eenvoudig zijn, waar schuwde ik hem. Ze komt even binnenren nen en niets zal haar hier kunnen houden, als ze erop staat naar huis terug te keren. Maar ik had misgerekend. Juffrouw Clitherwood schoof de deur binnen met haar armen vol pakjes. Ze was kennelijk op de een of andere zwarte markt in het East End aan het inkopen doen geweest. Ze droeg een belachelijk blauw hoedje en haar vlekkerige gezicht kreeg een kleur van verrassing, toen ze zag, dat Brannigan er nog was. In haar verwarring liet ze een zak met gedroogde pruimen op de grond vallen. Ik wist, dat u er nog zou zijn, zei mijn huishoudster triomfantelijk, terwijl ze haar boodschappen op de tafel neer legde. Het is iets bijzonders om de Politie op bezoek te hebben, dat gebeurt niet iedere dag. Ik heb mijn man gezegd, dat gebakken vis met aardappelen goed genoeg voor hem zou zijn voor vanavond en ik ben hier teruggekomen om u beiden een behoorlijk avondeten klaar te maken. Maar dat is buitengewoon vriendelijk van u, zei Brannigan met een glimlach. Méneer Arlen vertelde me, dat u zo'n bij zondere kokkin bent. Ik had al hoop, dat ik misschien uw gerechten eens zou mogen proeven. Juffrouw Clitherwood begreep de wenk en vertrok met veel lawaai naar de keu ken, waar ze volkomen vals de „Lambeth Walk" begon te zingen. Ze lijkt me prachtig, grinnikte Bran nigan. Ik zou er maar niet te zeker van zijn, dat ze meegaat, als ik jou was, waarschuw de ik hem. Haar familie is haar wel een grote last, maar toch zal ze hen niet graag achterlaten. Binnen een half uur produceerde juf frouw Clitherwood een werkelijk uitste kend avondeten. Er was zelfs voortreffe lijk vlees. Brannigan was vol lof. Zo nu en dan, als zijn loftuitingen te uitbundig werden, kon ik me nauwelijks weerhouden hem onder tafel een trap te geven. Zoals ik wel verwacht had, ging juf frouw Clitherwood op de invitatie om mij naar buiten te vergezellen slechts met ma tig enthousiasme in. Het is niet, dat ik niet met u mee wil gaan. meneer, zei ze, terwijl ze haar oude werkhanden in haar schprt heen en weer wreef, maar ziet u, m'n man zal me zo missen. Als ik echter iemand kan vin den, die op hem wil passen, dan ga ik met u mee. Toen juffrouw Clitherwood, na gezworen te hebben met geen woord over een en ander te spreken, vertrokken was, gingen Inspecteur Brannigan en ik wederom in onze diepe stoelen bij het vuur zitten. Heb je al een plan de campagne ge maakt? vroeg ik. Ik wilde dat geheel en al aan jou overlaten, antwoordde Brannigan. Nadat je je daar geïnstalleerd hebt, moet je het dorpje gaan verkennen en met de bewoners kennis maken. Die zullen je dan wel vertellen, als er iets bijzonders is met het Huis aan de Baai. Het lijkt me het beste, dat je helemaal blanco begint met een eigen onderzoek. Zelfs de plaatse lijke politieagent, een zekere Reynolds, weet niet, dat we belangstelling voor het huis hebben. Ik zal het een of andere argument moeten bedenken om rustig bij het Huis aan de Baai rond te kunnen snuffelen, zei ik. Dat lfjkt me niet zo moeilijk. Wat zou je zeggen van een natuurvorser? Heb je enig verstand van planten of dieren? Ik weet nogal wat van het vogelleven in Engeland, zei ik. Dat was een van mijn hobbies in mijn jeugd. Misschien is dit een goede gelegenheid om mijn geheugen op dit gebied op te frissen. Schitterend! Neem een fototoestel mee en alle overige benodigdheden om je rol overtuigend te maken. Maar breng zo spoe dig mogelijk een bezoek aan het Huis aan de Baai, je verzint maar een motief, en tracht er geregeld weer te komen. Ik zou graag een uitgebreid rapport hebben over de situatie daar, zodra je mij dat kunt verschaffen. (Wordt .vervolgd). Koeien op drift in Haarlem: Trein moest stoppen Zondagmorgen geraakte een kudde koeien, die op het emplacement aan de Westergracht uit een goederentrein was geladen, op drift. De dieren wandelden naar de overweg in de Pijlslaan, waar een uit Haarlem komende electrische trein voor hen moest stoppen. Inmiddels waren de geleiders en een surveillerende agent te hulp gesneld, zodat dit slachtvee even later ae gang naar het abattoir kon her vatten. De treinvertraging bleef tot drie minuten beperkt. De zaak-Mindszenthy In het Wykhuis van de Oosterkerk, Zo- merkade 163, spreekt Dinsdagavond ds. R. Bijlsma, predikant te Amsterdam, over Kardinaal Mindszenthy. De titel van zijn rede is: „Wat heeft ons als Protestanten deze zaak te zeggen?" Instituut ReiberNan Het Instiuut Reiber-Nan te Haarlem, dat zich 50 jaar gewijd heeft aan schriftverbe tering. ondervond Zaterdagmiddag op de receptie, die gehouden werd ter gelegenheid van het gouden jubilé, veel belangstelling. Er waren veel bloemstukken en veel leer lingen en oud-leerlingen kwamen hun ge lukwensen aanbieden. Heemstede Verkeersongeval De 63 jarige mevrouw A. V. reed Zon dagmiddag per fiets uit de Bachlaan. met de bedoeling-de Dreef over te steken. Zij keek bij de kruising juist de verkeerde kant op en werd daardoor aangereden door een uit het Zuiden komende taxi. Boven het oog werd mevrouw V. gewond. Per ziekenauto werd zij naar een ziekenhuis te Haarlem gebracht om verbonden te worden. Te Nnth (L.) is op 81-jarige leeftijd overleden mr. G. A. H. baron Michiels van Kessenich, oud-lid der Eerste Kamer. De secretaris-generaal van de perma nente commissie van het Verdrag van Brussel deelt mee. dat de ministers, verant woordelijk voor de verdediging der vijf landen, hun vierde periodieke bijeenkomst zullen houden in Den Haag op 7 April. Tussen Nederland en Frankrijk zullen verpleegsters worden uitgewisseld. Te En schedé is de eerste groep Franse verpleegsters aangekomen. Zij zullen gedurende drie maanden in Twente blijven. HAARLEM EN OMGEVINQ De heer D. Zonneveld tc Haarlem is aan de gemeente-universiteit te Amsterdam ge* slaagd voor het candidaatsexamen economie. Uitgaande van de kerkeraad der Ncd. Herv. Gemeente te Aerdenhout en het be stuur van de Religieuse Kring, zal op Don derdagavond 7 April in de Ned. Herv. Kapel te Aerdenhout de nieuwe geluidsfilm van het Ned. Bijbelgenootschap vertoond worden „Geen grenzen meer". Door ds. J. E. Drost, Ned. Herv. Pred. te Aerdenhout en ds. A. de Ruiter, Geref. pred. te Zandvoort-Bentveld, zal een kort woord gesproken worden. Muzi kale medewerking zal verleend worden door mej. C. A. C. Vening Mcinesz. die enkele Fluitsoli zal geven. De heer Rijbroek, Zuidpolderstraat 104, hoopt op 7 April de dag te vieren dat hij 25 jaar bij de N. Z. H. V- M. in dienst is. „j. J. Cremer" geeft Donderdag 14 April in de Stadsschouwburg te Haarlem een opvoering van „Dokter tegen wil en dank" van Molière en „De terugkeer van Helen Gardner" van Johan van Doorn. De burgemeester van Heemstede, jhr. J. P. W. van Doorn, zal niet Vrijdag, maar Donderdag van 11 tot 12 uur spreekuur houden. Slotkoers Openings 1 April koersen Koninklijke Olie. 294J4 293 238% - 241 227)4 226 A. K. U. 164 163 V2 Fokker 159^ Nederlandse Ford 275 Nederlandse Kabel 270 v. Berkel's Patent llli/a Scheepvaart-Unie. 160% 160 Holl.Amerika Lijn 160 Mi Deli Maatschappij 143% 145% H. V. A 157% 160% A'dam Rubber 146)4 148J4 Ned. Handel Mij. 1551/2 N.-I. Handelsbank 111% 112% Biliton Mij. II 3441/2 „Mens, durf te lachen!" De heer David Koning, toneelcriticus van dit blad, zal op Maandag 11 April in de Renaissancezaal van het Frans Hals Museum voor de Haarlemse Kunstgemeenschap onder de titel „Mens,-duif te lachen!" een causerie over de verschij ningsvormen van het blijspel in deze eeuw- houden, waarin hij met vele voorbeelden hoopt aan te tonen, dat de chaotische toe stand van de maatschappij, de houding van het publiek en het gebrek aan artistieke moed samenwerken om de echte comedie buiten de schouwburg te houden. Film. In een strikt besloten voorstelling zal de Haarlemse Kunstgemeenschap op Maandag 25 April de belangwekkende film studies van Paul Rotha „Land of promise" van Cavalcanti „North Sea" en „Instruments of the orchestra" vertonen. ACCORDEONS te koop gevraagd, diverse grootten, met en zonder registers. ACCORDEON- School -Handel CORSCHEFFER SPAARNRIJKSTR, 30 Haarlem-N. lèF/cp; qtlvlj hê^róóvd Sjet eeij^rocl)1tirooi) w) SPAABNWOKDEKSTK. 13 Tel. 15178 Meisje gevraagd voor dag of dag en nacht. Mevr. Roggeveen. J. C. v. Oostzanenlaan 14, H'stede bij Blauwe Brug. Tel. 14626. Melden tussen 5-8. Tegen 1 Mei of later ge vraagd: een NET KEUKENMEISJE in rustig gezin te A'hout. Voor het zw. werk is vol doende hulp aanw. Intern Br. no. 113 A.N, aan Adv. kant. de Bussy, Rokin 60. Amsterdam-C. EENV. NETTE HULP gevr. by oude dame te Eg- mond aan Zee, liefst bov. 50 j. Inl. bij Mevr. Kranenburg, Ged. Raamgr. 25, tel. 11181 GEVRAAGD v. 8-5 uur. goed kunn werken. Rustig gezin 3 pers. Verandering floor huwelijk van het teg. meisje. Heem- steedse Dreef 74, Hst. in bezit van diploma machi- neschrijven, wil opgeleid worden tot een all-round kantoorkracht? Zo mogelijk enige kennis van stencil- werk. Prettige werkkring m. goede vooruitzichten. Leef tijd 1618 j. Spoedige in diensttreding. Br. no. 2996. Gevr. voor direct NET MEISJE van 8.30-1 goed kunnende werken, meerdere hulp aan wezig. Aanm. tussen 7-8 uur Laan, Zijlweg 287, H'Iem, Gevraagd: 1 typiste 1 steno-typiste Accountantskantoor Neder lands Bureau voor Adviezen Verspronckweg 1, Haarlem. Boerenarbeider gevraagd goed kunn. melken. Boerderij „Elswout", Overveen. Velleman koopt! Alle soorten goede meu belen, tapijten, kristal, goud en zilver, etc., voor hoge prijzen. TEL. 14637 ZULSTR. 62. OVERAL TE ONTBIEDEN TAPIJTEN LOPERS Voorjaarsaanbieding: Karpetten f 56.80, f 105. echte Mosché tapijten f 225; Cocos- en moq. lopers, bed- stellen f 48. zware dekens f 14.50, vitrage en overgor- dijnstoffen. Verkoop Dinsd. Woensd. Donderd. Vrijd. van 10-12 en 1.30-5 uur. TAPIJT- HANDEL „MARO" N.V., Geb. St. *Bavo, Smedestraat 23, Haarlem. Flink R.K. meisje gevraagd voor hulp in de huishouding van 9-5 u. Zaterdagsmiddags vrij. Mevr. Beelen, Blekcrs- vaartweg 13, Heemstede. De Firma C. J. VAN DEN BROEK, Groothandel, Oude Groenmarkt 2-4 te Haarlem, vraagt ten spoedigste TELEFONISTE-TYPISTE behoorlijk kunpende typen. Leeft, circa 20 jaar. Brieven met voil. inl. omtrent opl.. vorige werkkr. en ver dere ref. te richten Oude Groenmarkt 2-4. Mondelinge soil, na oproep. Fa. KEUR SNELTJES vraagt voor haar afdeling Inkoop: STENO-TYPISTE (Nederl.) Leeftijd ca. 18 jaar. Kennis van boekhouden, maga zijnadministratie gewenst, doch niet vereist. Aanmelden: Kantooruren, Harmenjansweg 21, Haarlem, iel. 12370 - 17610. in tandartsgezin te Zandvoort voor dag of dag en nacht. Brieven met verlangd salaris onder no. 2997. VROOM DREESMANN HAARLEM N.V. vraagt KANTOORBEDIENDE (vr.) in het bezit van diploma Mulo en Typen. AANK. KANTOORBEDIENDE (vr.) bij voorkeur met diploma Mulo, ACCURATE CASSIèRE met enige administratieve ervaring. Aanmelding 's middags van 35 uur, alsmede 's Maandags morgens van 10—12 uur, Afd. Personeelszaken, Gr. Hout straat of schriftelijk onder vermelding van leeftijd, oplei ding, ervaring, verl. salaris. KANTOORBEDIENDE (Mnl. of Vr.) gevraagd op Handelskantoor. Speciaal voor de boekhouding. Goed kunnende typen. Eigenhandig geschr. uitvoerige sollicitaties onder no. 2999. Gevraagd door General Motors Dealer EEN EERSTE KLAS MONTEUR in bezit van diploma of indelingsbewijs. Zonder deze on nodig te solliciteren. Brieven onder no. 2998. LAATSTE NIEUWS van de HOTCHKISS fabrieken waarop U wacht. Uit voorraad leverbaar. Alle gegevens worden U gaarne verstrekt door Dr. Dirk Bakkerlaan 12-16 - Bloemenda3l - Tel. 22992

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3