Koninklijke onderscheidingen VRIJDAG 29 APRIL 1949 4 De Buitengewone Nederlandse Staats courant die hedenavond zal verschijnen bevat de namen van hen, wie ter gelegen heid van de veertigste verjaardag van H.M. de Koningin een Koninklijke Onder scheiding is verleend. Het is ons uiteraard niet mogelijk al deze onderscheidingen over te nemen. Wij laten de belangrijkste hier volgen: Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: ir. J. W. Albarda, oud-Minister van -Waterstaat, lid van de Raad van State; mr, J. A. W. Burger, oud- Minister van Binnenlandse Zaken, lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal; dr. G. J. van Heuven Goedhart, oud-Mi nister van Justitie, lid van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal en dr. J. van den Tempel, oud-Minister van Sociale Zaken. Buitenlandse Zaken Tot Grootkruis in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: jhr. mr. E. F. M. J. Michiels van Verduynen, buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Londen; mr. E. N. van Kleffens, buitengewoon en ge volmachtigd ambassadeur te Washington; Tot commandeur in de Orde van de Ne derlandse Leeuw, bij bevordering: dr. J. H. van Roijen, buitengewoon en gevol machtigd ambassadeur te Ottawa; Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw: mr. W. C. graaf van Rech- teren Limpurg, buitengewoon gezant en gevolmachtigd Minister te Caïro; jhr. J. W. M. Snouck Hurgronje, buitengewoon gezant en gevolmachtigd Minister. Perma nent Vertegenwoordiger van Nederland bij de Verenigde Naties te New York; Tot officier in de Ordë van Oranje-Nas- sau, bij bevordering: Ph. W. Osieck, con sul-generaal te Zürich; dr. A. Hartog, con sul te Los Angeles; mr. A. van der Spek, consul te Seattle; Tot officier in de Orde van Oranje Nas sau: mr. H. A. Helb, ambassaderaad te Washington; mr. S. G. M. baron van Voorst tot Voorst, gezantschapsraad, waarnemend hoofd der Nederlandse Militaire Missie bij de Geallieerde Bestuursraad te Bei-lijn; jhr. mr. J. D. van Karnebeek, gezantschapsraad te Pretoria; mr. J. M. A. H. Luns, eerste- ambassadesecretaris te Londen; ir. G. C. Stuyt, eerste gezantschapssecretaris, werk zaam gesteld aan de Directie Verre Oostèn van het Ministerie van Buitenlandse Za ken; jhr. L. M. de Brauw, consul-generaal, hoofd der Consulaire Afdeling van de Am bassade te Parijs; A. A. Plant, consul- generaal te Beyrouth; Trygve Kroepelien, consul te Bergen; M. Visser, administrateur, chef der Directie Inwendige Dienst van het Ministerie van Buitenlandse Zaken; dr. H. D. Pierson, chef der Afdeling Verbindingen van het Ministerie van Buitenlandse Za ken; mr. W. Riphagen, .referendaris aan het Ministerie van Buitenlandse Zaken; Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau: de consuls J. Forbes te Port of Spain; P. J. Groenendaal te Philadelphia; A. A. Hasche, te Bogota; N. P. Lanitis te Lima sol: G. A. L. Larsen te Bridgetown; G. A. C. Robert te La Roebelle; E. Miot, consu lair agent te St. Marc; de vice consuls: H. Asian te Volo; P. Blundell te Bradford; E. Christensen te Tonder; H. Gilliat te Leeds; F. Ridley te Blyth; R. H._ Salvesen te Grangemouth; J. Singleton te Whitehaven; T. W. Stockwood te Swansea; C. A. Lun- deen, oud-waarnemend consul-generaal te New Orleans; Wm. J. Donnelly, oud-vice- consul te Mollendo; H. R. Evans, oud-vice- consul te Suez; H. B. van der Eist, secreta ris van het consulaat te Genève; A. Ver meulen, secretaris van het Nederlands Ver bond van Vakverenigingen; Justitie Tot commandeur in de Orde van de Ne derlandse Leeuw is benoemd: prof. mr. E. M. Meyers, hoogleraar aan de Rijksuniver siteit te Leiden. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw: mr. G. van der Flier, raads heer in de Hoge Raad der Nederlanden te 's-Gravenhage; prof. mr. dr. J. H. W. Ver zijl, vice-president van de Bijzondere Raad van Cassatie, wonende te Utrecht; prof. mr. G. E. Langemeijer, advocaat-fiscaal bij de Bijzondere Raad van Cassatie te 's-Gra- venhage; mr. R. P. Cleveringa Pzn., presi dent van het gerechtshof te Leeuwarden; mr. F. A. J. Deelen, oud-procureur-fiscaal bij het voormalig Bijzonder Gerechtshof te 's-Hertogenbosch; mr. C. W. Thöne, presi dent van de arrondissements-rechtbank te Amsterdam; mr. J. E. Delhougne, president van de arrondissements-rechtbank te Roer mond; mr. H. A. Wassenbergh, officier van justitie bij de arrondissements-rechtbank te Amsterdam; jhr. mr. dr. G. W. van Vierssen Trip, oud-vice-president van de arrondissementsrechtbank te Rotterdam, voorzitter van de Raad van Beroep voor de Directe Belastingen te Rotterdam I; mr. G. J. van Brakel, kantonrechter te Arn hem; jhr. mr. E. C. U. van Doorn, oud deken der Orde van Advocaten, advocaat en procureur te 's-Gravenhage; mgr. dr. F. J. Féron, vicaris-generaal, kanunnik en president van het Grootseminarie te Roer mond; dr. W. J. de Wilde, predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk te 's-Gra venhage; mr. J. C. Tenkink, secretaris-ge neraal bij het Departement van Justitie te 's-Gravenhage; mr. B. I. A. A. ter Veer, directeur-generaal voor de Bijzondere Rechtspleging te 's-Gravenhage; mr. B. H. Kazemier, raadadviseur in algemene dienst bij het Departement van Justitie te 's-Gra venhage; prof. mr, M. G. Levenbach, hoog leraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam; jkvr, mr. J. A. baronesse van Verschuer, lid van het Algemeen College van Toezicht, Bijstand en Advies voor het Rijkstucht- en Opvoedingswezen, wonende te Arnhem; dr. C. T. Kortenhorst, lid van de Algemene Raad voor Psychopathenzorg te 's-Hertogenbosch; prof. dr. C. Cam pagne, lid van de Verzekeringskamer wo nende te Baarn; mr. J. W. Gratama, direc teur van een brandverzekeringsmaatschap- pil. wonende te Dordrecht; Tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau zijn bevorderd; prof. G. Wisse, oud hoogleraar aan de Theologische school van de 'Christelijk Gereformeerde Kerken te Apeldoorn, wonende te Doorn; J. N van Munster, lid van de Voogdijraad te Arn hem; Moeder Maria Imelda (Christine Es- ser). generaal-priorin van de Congregatie van de Zusters Dominicanessen van Betha- nië te Venlo; H. Cr. van Everdingen, diri gerend-officier der Rijkspolitie 1ste klasse, commandant van het gewest 's-Gravenha ge der Rijkspolitie; Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: A. C. J. M. Assel- bergs. kanunnik en pastoor te Breda; ir. C. W E. van Voorst van Beest, oud-secre taris van de Commissie voor de traktemen ten van de predikanten van het Neder lands Hervormd Kerkgenootschap, wonen de te Maarssen (U.); P. van der Wal, pre sident van het Provinciaal Kerkbestuur van de Nederlands Hervormde Kerk van Noordbrabant met Limburg, predikant van de gemeenten te Tilburg en te Goirle, wo nende te Tilburg; J. J. C. Karres, president van het Prov. Kerkbestuur van de Ned. Herv. Kerk van Gelderland, predikant te Apeldoorn; F. C. Meijster, predikant van de Geref. Kerk te Rotterdom; J. C. Schro der, emeritus-predikant van de Evange lisch Lutherse Kerk, voorzitter van het Nederlands Luthers Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, wonende te Am sterdam; Th. B. W. van de Vliervoet, diri gerend-officier der Rijkspolitie 2de klasse, commandant van het gewest 's-Hertogen bosch, wonende te 's-Hertogenbosch; M. C. Roos, oud-notaris te Alkmaar en oud voorzitter van de Raad van Beroep voor de Directe Belastingen aldaar; Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau: K. D. van Noppen, predikant van de Ned. Herv. Kerk te Zwolle; J. H. Broek- roelofs, emeritus-predikant van de Geref. Kerk te Vroomshoop; C. Stolk, hoofdcom mies met de titulaire rang van referenda ris bij het Departement van Justitie, wo nende te Wassenaar; T. Kruize, oud-hoofd van de Politieke Recherche Afdeling te Hil versum, wonende te Blaricum: Th. J. Wijnands, voorzitter van de Bond van Ambtenaren bij de Rechterlijke Macht, wonende te Driebergen. Binnenlandse Zaken Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: de Tweede- Kamerleden W. Steinmetz te Amsterdam, M. P. van der Weijden te Zevenhoven, mr. L. A. Donker te Rotterdam en Tj. Krol te Haren. H. Koot, kanselier der Nederlandse Orden; dr. O. Pakker, lid van de Algemene Rekenkamer; mr. A. L. de Block, griffier van de Eerste Kamer: mr. A. F. Schepel, griffier van de Tweede Kamer; mr. E. H. J. baron van Voorst tot Voorst, burge meester van Tilburg; N; Arkema, hoofd directeur van de Vereniging van Neder landse gemeenten; C. Woudenberg te Am sterdam; H. A. J. G. Kaasjager, hoofd commissaris van politie te Amsterdam; mr. R. van der Veen, griffier der Staten van Overijsel; Tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau zijn bevorderd: dr. mr. M. J. A. V. Koeken, administrateur ter Provinciale Griffie van Noordbrabant; A. J. W. M. Moons, burgemeester der gemeente Hel mond; Tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau zijn benoemd: J. G. G. Schmittmann, inspecteur bij de Algemene Rekenkamer: W. H. A. Kiewit, referendaris bij de Pen sioenraad; F. P. J. Stam, referendaris bij de Pensioenraad: L. A. Grooters, admini strateur bij het Ministerie van Binnenland se Zaken; B. J. M. van Elk, secretaris dei- gemeente Eindhoven; mr. A. H. van den Wollenberg, referendaris ter Provinciale Griffie van Gelderland; mr. dr. K. F. O. James, burgemeester van Gouda; mr. W. J. Woldringh van der Hoop, burgemeester van Katwijk, vice-voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Brandweervereni ging; mr. M. M. van Velzen, wethouder van Schiedam; ir. H. Versteeg, directeur van gemeentewerken te Dordrecht; G. H, J. Berckenkamp tg 's-Gravenhage; A. van der Laarse, administrateur ter gemeente-secre tarie van Amsterdam; J. J. D. H. Verschoor oud-hoofd luchtbeschermingsdienst der ge meente Amsterdam; dr. J. dé Lange, secre taris van Utrecht; H. R. van Bruggen, secre taris van Emmen. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. F. J. van den Bogert en G. Dekker, hoofdcommiezen bij het ministerie van Bin nenlandse Zaken te 's-Gravenhage; J. H. W. Meijer, secretaris van de Salaris-Commissie ad hoe te 's-Gravenhage; J. M. M. van Mee- telen, burgemeester-sécretaris van Berg- schenhoek; W. Geleedst, burgemeester van Meerkerk, Leerbroek en Nieuwland; W. .Groeneveld de Kater, burgemeester van Maasdam; H. J. Langevoort, adjunct-direc teur 'van de Bank voor Nederlandse Ge meenten; L. A. Mennes, directeur Markt en Havendienst te Leiden; mevrouw A. M. HooykaasDe Lange, te 's-Gravenhage; G. L. van Exel, gepensionneerd hoofdinspec teur van politie te 's-Gravenhage; M. Do- tinga, burgemeester der gemeente Weesp; W. van de Vall, te Alkmaar; J. Bos, te Me- demblilc; W. H. Lap, te Texel; F. E. Ever wijn Lange, burgemeester van Maarn; jonk- vrouwe Q. J. van Swinderen te Rijs (Gaas- terland): H. Woppenkamp, hoofdinspecteur van politie, Assen; P. A, Hens, burgemees ter der gemeente Valkenburg-Houthem; J. W. H. Houbiers, burgemeester der gemeen ten Bocholtzen Simpelveld; J. P. H. Joos- ten, burgemeester der gemeente Maasniel. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: prof. mr. dr. S. van Brakel, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. W. van den Ent, inspecteur het gymnasiaal en het middelbaar on derwijs te 's-Gravenhage; prof. dr. G, C. Heringa, hoogleraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam; prof. mr. Ph. A. N. Houwing, hoogleraar aan de Nederland se Economische Hogeschool te Rotterdam, wonende te 's-Gravenhage; prof. dr. ir. C. J, van Nieuwenburg, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft: mr. H. J. Reinink, Secretaris-Generaal van het mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen te 's-Gravenhage; jhr. D. C. Röell, hoofddirecteur van het Rijksmuseum te Amsterdam; prof. dr. P. Gerlach Royen O. F.M., hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn bevorderd: H. Cleyndert Azn, te 's-Gravenhage; P. L. de Vries, gepension- Zeemanshuis te Amsterdam. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: H. E. Arnold i; toneelspeler en regisseur, te Rotterdam; dr. S. C. Bokhorst, directeur van de eerste ho gere burgerschool B, te Amsterdam; J. Th. F. Bruyn, referendaris bij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen; mr. A. Ie Cosquino de Bussy, archiva ris der gemeente Amsterdam; mr. A. J. Fock, inspecteur van het lager onderwijs, te Utrecht; K. van der Graaf, inspecteur van het lager onderwijs, te Hilversum; J. W. Janzen, architect, te 's-Gravenhage; mr. H. W. J. M. de Jong, secretaris van het be stuur der Sint-Radboudstichting, te Utrecht wonende te Scheveningen; J. B. A. de Meijer, architect te Amsterdam; J. Mulder, directeur van de 3e gemeentelijke hogere burgerschool te 's-Gravenhage; I. Nootho ven van Goor, uitgever te 's-Gravenhage; dr. Chr. Tazelaar, rector van het gemeen telijk gymnasium te Amsterdam, voorzitter van de Vereniging voor Gereformeerd1* Scholen te Amsterdam: dr. N. Waterman, bioloog aan het Nederlandse Kankerinsti tuut te Amsterdam; G. Widdershoven, hoofdinspecteur van het lager onderwijs te Venlo. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. G. Beltman Hzn., president-kerkvoogd van de Ned. Herv. Gemeente te Deventer; E. van Beijnum, leraar aan het Koninklijk Conservatorium voor muziek te 's-Graven hage; G. J. H. B. Bodewes, directeur van de Uitgeversmaatschappij ,,De Gelderlander" te Nijmegen; dr. J. B. Brunne, leraar aan de Rijks hogere burgerschoool te Utrecht, wonende te De Bilt; mejuffrouw Chr. M. Cartier van Dissel, oud-bestuurslid van de nijverheidsschool voor meisjes te Lochem; T. van Deutekom, hoofd van de gemeente lijke dienst voor lichamelijke opvoeding te Arnhem; W. H. Dingeldein, president-kerk voogd van de Ned. Herv. Gemeente Dene kamp; mejuffrouw A. C. Gebhard, oud directrice van de openbare Leeszaal en Bi bliotheek te Amsterdam; M. J. van Goe- verden, directeur van de afdeling Ambachts school van het opvoedingsgesticht „Valken- heide" te Maarsbergen; A. van Hoogstraten, administrateur bij het college van curato ren der Rijksuniversiteit te Leiden; me juffrouw W. J. Mulder, directrice van de Christelijke huishoudschool te 's-Graven- hage; Hendrik C. van Oort, toonkunstenaar te Soest; mejuffrouw E. C. Pabbruwe, di rectrice van de 2e school voor Vrouwen arbeid te Rotterdam; ir. P. G. Rittershaus, leraar aan de middelbare technische school te Dordrecht; F. A. Stroethoff, directeur van de Vereniging „Tot Heil des Volks" te Amsterdam; mevrouw A. C. Teding van BerkhoutLieftinck, oud-voorzitster van het bestuur der Amsterdamse Huishoud school; H. van den Tol, voorzitter van de Vereniging voor Christelijk Mulo, wonende te Rotterdam; ds, G. van Veen, gewezen adjunct-directeur van het Nutsseminarium voor paedagogiek te Amsterdam, wonende te Bovenknijpe (Fr.); A. J. de Wal, muziek criticus te 's-Gravenhage; M. Wiegman, kunstschilder te Amsterdam; H. Zagwijn, componist, voorzitter van het Genootschap van Nederlandse componisten, wonende te 's-Gravenhage. Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: prof. mr. R. P. Cleveringa, hoog leraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Financiën. Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: dr. M. W. Holtrop, president van De Nederlandse Bank N.V. te Amsterdam; mr. H. ter Meulen, lid der firma Hope en Co., te Amsterdam; mr. H. L. 's Jacob, Secretaris-Generaal van het ministerie van Financiën; mr. H. A. M. van den Dries, raadadviseur, plv. thesaurier- generaal van het ministerie van Financiën; prof. dr. A. Mey, oud-directeur der Rijks begroting van het ministerie van Financiën: J. de Willigen, directeur van 's Rijks belas- tingen en domeinen, hoofd van de afdeling Organisatie van de Belastingdienst van het ministerie van Financiën; G. P. van Dam, directeur van het Agentschap van het mi nisterie van Financiën en de Grootboeken der Nationale Schuld te Amsterdam; mr. B. P. Enklaar, voorzitter van de Commissie van advies voor de Dienst der Belastingen te Groningen; mr. J. Offerhaus, directeur van 's Rijks belastingen en domeinen te Zwolle; H. J. Ploos van Amstel, directeur van 'sRijks belastingen, en domeinen te Groningen; mr. G. W. Janssens, Rijks advocaat te Maastricht. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: mr. P. A. Offers, directeur der Bij bank van De Nederlandsche Bank te Rot terdam; J. M. J. A. Kerstens, agent van De Nederlandsche Bank te Tilburg; J. M. King- ma, directeur van Kingma's Bank te Leeuwarden; jhr. L. Huydecoper van Nigte- vecht, directeur van de Rotterdamse Bank te Utrecht; H. de Vries, oud-directeur van de firma Van Heekeren en Co. te Amster dam; J. Scheele, referendaris, hoofd van de afdeling Rijksbetalingsdienst van het mi nisterie van Financiën; J. J. Gorter, inge nieur-verificateur van het kadaster te Arn hem, hoofd van de ruilverkavelingsdienst (bij bevordering); W. H. Hooft, hoofdin specteur-titulair van 's Rijles belastingen, hoofd van de inspectie der belastingen te Delft, 1ste afdeling; M. L. Gualthérie van Weezei, oud-hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks belastingen te Bussum; P. T. van Griethuizen, hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks belastingen ter directie van 's Rijks belastingen en domeinen te Utrecht; P. Roelfsema, inspecteur van 's Rijks belas tingen, hoofd van de inspectie der registra tie en successie te Zwolle; W. H. Houwing, inspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der registratie en successie te Tilburg. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. de Ronde, procuratiehouder N.V. Ban kierskantoor Furnée en Co. te 's-Graven hage; W. Koning, voorzitter van de Nuts- spaarbank te Franeker; H. Reitsma, voor zitter van de Spaarbank van het Oud-Dia ken Gezelschap te Appingedam; J. A. A. Lauret, hoofdcommies bij de afdeling Comptabiliteit van het ministerie van Fi nanciën; F. L. G. Boucher, hoofdcommies bij de afdeling Begrotingszaken van het ministerie van Financiën; J. Wesseling, oud verificateur der invoerrechten en accijnzen te Amsterdam; P. M. C. Scheers, oud-verifi cateur der invoerrechten en accijnzen te Amsterdam. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: mr. A. F. van Hall, eerste-gezant- schapssecretaris, hoofd der Nederlandse Economische Missie in Zuid-Amerika. Leger. Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: de luitenant-gene raal J. J. C. P. Wilson, van de Generale Staf; de generaal-majoor J. H. Droste, van de Generale Staf; de generaal-majoor J. Zwart, van het wapen der genie; de ge- pensionneerde luitenant-generaal A. H. Nij- hoff. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: de kolonel A. F. J. Penders, van de Generale Staf; de kolo nel-vlieger S. Mante, van het wapen der militaire luchtvaart; de luitenant-kolonel T. E. E. H. Mathon, van de Generale Staf; de luitenant-kolonel G. J. Ie Fèvre de Mon- tigny, van de Generale Staf; de luitenant kolonel A. den Boei', van het wapen der infanterie; de luitenant-kolonel D. Huiting, van het wapen der infanterie; de reserve luitenant-kolonel F. H. Ebbink, van het wapen der infanterie; de luitenant-kolonel G. J. de Leur, van het dienstvak der mili taire administratie; de reserve-dirigerend- officier van gezondheid der 2de klasse dr, B. J. W. Beunders, van de geneeskundige dienst der Koninklijke landmacht; de re serve-dirigerend-officier van gezondheid der 2de klasse W. J. Gerber, van de genees kundige dienst der Koninklijke landmacht; de reserve-majoor-vlieger J. L. Flinterman van het wapen der militaire luchtvaart. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: de gepensionneerde kolonel-titulair J. M. A. Goedewaagen, van het wapen der artillerie; de reserve-aalmoezenier luite nant-kolonel R. H. M. Verhoeven; de reserve-legerpredikant majoor ds. A. C. G. den Hertog; de administra teur bij het ministerie van Oorlog T. Paauwe; de administrateur bij het ministerie van Oorlog P. P. Kuntze; de secretaris van het Christelijk Tehuis voor militairen te Harderwijk, dr. W. J. van den Bosch. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden: de reserve-eerste-luïte- nant met de tijdelijke rang van reserve majoor C. de Jong; de reserve-eerste-lui- tenant met de tijdelijke rang van reserve majoor H. A. Schotman; de sergeant-majoor instructeur met de tijdelijke rang var. ma joor H. Vaessens; de reserve-kapitein J. de Boer; de reserve-eerste-luitenant ir. A. A. Holle; de dienstplichtige sergeant A. San- der se; de kapitein B. H. Jansen; de reserve- kapitein C. M. B. Ooms; de reserve-kapi- tein A. Fluks; de als zodanig tijdelijk be noemde reserve-kapitein D. G. van Wilpe; de reserve-tweede-luitenant, voormalig, als zodanig lijdelijk benoemde, reserve-kapi tein G. J. W. Zwartsenberg, allen van het wapen der infanterie; de kapitein F. C. Vrins, van het wapen der genie; de reserve officier van gezondheid der 1ste klasse D. A. Kramer, van de geneeskundige dienst der Koninklijke Landmacht; de reserve- eerste-luitenant G. F. I. Roetering, van het. wapen der infanterie; de reserve-eerste- luitenant E. II. van Eeghen, van het wapen der cavalerie. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: de kapitein-aalmoezenier J. A. van Gestel; de reserve-legerpredikant ds. A. Nyhuis en dr. mr. ds. W. Schuurmans Stekhoven. Marine. Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: Hr. Ms. adjudant in buitengewone dienst, de vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe; de schou-bij-nacht J. J. C. C. Bennik; de schout-bij-nacht J. J. L. Wil- linge en de secretaris-generaal van het Ministerie van Marine, J. J. van Houten; tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau met de zwaarden: de kapitein ter zee vlieger P. Vroon; de kapitein ter zee van administrate J. M. Tinga (bij bevorde ring); de kapitein ter zee van administratie J. C. Beugelink (bij bevordering); de kapi tein-luitenant ter zee S. den Boeft; de ka pitein-luitenant ter zee G. Koudijs; de ka pitein-luitenant ter zee van de technische dienst H. Gorter; de kapitein-luitenant ter zeer arts E.. W. Creyghton en de kapitein- luitenant ter zee van administratie mr. R. J. Brünner; tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau: de thans eervol ontslagen vloot- aalmoezenier F. P. M. van de Vliet; de leraar aan het Koninklijk Instituut voor de Marine, met de persoonlijke titel van hoog leraar, dr. G. C. Dibbetz; de administrateur P Both; de referendaris mr. P. A. G. de Roos en de gepensionneerd hoofdofficier van administratie der tweede klasse, mr. D. B. A. Franken (bij bevordering); tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau met de zwaarden: de luitenant ter zee innen afzienbare tijd zal de treinverbinding tussen het Voorden en hel Westev ns land over de IJselbrug bij Zruolle weer over dubbel spoor worderi geleid. De i 1940 en 1945 geheel vernielde brug wordt nu weer in de oorspronkelijke staat gebrach Het gedeelte dat als hefbrug fungeert (voorgrond) kwam dezer dagen gereed. In 2]/2 uur van Big-Ben naar Notre Dame. Onder grote belangstelling vertrok een Westland-Sikorsky helicopter van het dak van de Metropolis-Garage, in het centrum van Londen naar het hartje van Parijs. Het traject werd in 2V2uur afgelegd en het is de bedoeling met dergelijke toestellen een vaste „taxidienst" LondenParijs te onderhouden, der eerste klasse A. P. Ferwerda; de luite nant ter zee der eerste klasse van de Ko ninklijke marine-reserve in onbepaald ver band J. G. Dasia; de luitenant ter zee van de technische dienst der eerste klasse J. W. A.- Langenberg; de thans eervol ontsla gen luitenant ter zee arts der eerste klasse van de Koninklijke marine-reserve P. van der Esch; de luitenant ter zee van speciale diensten der eerste klasse K.- G. Tiel; de luitenant ter zee der tweede klasse A. P. E. J. J. Besnard; de luitenant ter zee van speciale diensten der eerste klasse J. de Levie; de luitenant ter zee van de tech nische dienst der tweede klasse W. Vinke; de luitenant ter zee van speciale diensten der tweede klasse van de Koninklijke marine-reserve in tijdelijk verband S. P. Mulder; de luitenant ter zee van speciale diensten der derde klasse der Koninklijke marine-reserve in tijdelijk verband mr. J. Exalto en de luitenant ter zee van vak diensten der derde klasse H. G. Möller. Wederopbouw en Volkshuisvesting. Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: ir. J. O. de Kat, te 's-Gravenhage, directeur van de Rijksdienst voor de Uitvoering van Werken; jhr. M. J. I. de Jonge van Ellemeet, te Arnhem, hoofd van de Provinciale Planologische Dienst voor Gelderland; Tot Officier in de Orde van Oranje-Nas sau is bevorderd F. G. C. Rothuizen, te Goes, oud-directeur van Gemeentewerken van Goes; Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: ir. L. Roos, te Wasse naar, hoofdingenieur-directeur bij .de Cen trale Directie van de Wederopbouw en de. Volkshuisvesting; ir. G. J. P. M. Bolsius, te Vught, hoofdingenieur-directeur van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting in Noordbrabant; J. Crouwel, te 's-Graven hage, hoofdarchitect bij de Rijksgebouwen dienst; B. J. M. A. Abspoel, te Ede, oud directeur van de Stichting Herbouw Wal cheren; H. Keegstra, te Amsterdam, voor zitter van de Amsterdamse Coöperatieve Woningbouwvereniging „Samenwerking" Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- 'sau: A. de Groot, te Eelde, architect bij de Provinciale Directie van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting in Groningen; W. J. Eckhardt, te 's-Gravenhage, bouwkundig hoofdambtenaar bij de Rijksgebouwen dienst; W. A. Kok, te Voorburg, bouwkun dig hoofdambtenaar bij de Rijksgebouwen dienst; A. E. Kramers, te 's-Gravenhage, aistrictsbouwkundige bij de Rijksgebou wendienst: J. J. van Laar, te Arnhem, dis- trictsbouwkundige bij de Rijksgebouwen dienst; F. F. E. Hazelhoff, te 's-Graven hage, hoofdcommies bij de Rijksdienst voor de Uitvoering van Werken; ir. D. Mathle- ner, te 's-Gravenhage, ingenieur 1ste klasse bij de Provinciale Waterstaat van Zuid holland; J. C. Ketel, te Zutphen, hoofd van het Plaatselijk Bureau van de Wederop bouw te Zutphen en directeur van de ge meentelijke energiebedrijven van Zutphen; P. J. W. Leenders, te Groesbeek, hoofd van het Streekbureau van de Wederopbouw in het Land van Maas en Waal en Rijk van Nijmegen en directeur van de Dienst van Bouw- en Woningtoezicht en Gemeente werken in Maas en Waal, Kring Groesbeek: ir. J. J. M. Vegter, te Leeuwarden, archi tect; C. Ouwehand, te Vlissingen. directeur van Gemeentewerken van Vlissim-en; E. W. Neugebauer, te Sint-Laurens, opzichter bij het Centraal Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren; mej. A. Drenth, te Meppel, wo- ninginspectrice; F. Schouten, te Zaandam, directeur van de N.V. Handelmaatschappij „Fibra", te Zaandam. Verkeer en Waterstaat. Tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau is benoemd: E. P. Westerveld, te 's-Gravenhage, voorzitter Stichting Week en Maandbrieven, (bij bevordering); Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw: ir. J. D. H. van der Toorn, te 's-Gravenhage, hoofddirecteur der P.T.T.; A. Spaans, te 's-Gravenhage, inspecteur in algemene dienst der P.T.T.; W. Dirksen, te Amsterdam, inspecteur in algemene dienst der P.T.T., aangewezen als directeur van het telegraafkantoor te Amsterdam; H. van der Linden, te Rotterdam, directeur van de Postcheque- en Girodienst; dr. L. H. Slotemaker, te 's-Gravenhage, onder-direc teur bij de Koninklijke Luchtvaart Maat schappij N.V.; jhr. ir. A. G. Beelaerts van Blokland, te 's-Gravenhage, hoofdinge nieur-directeur van de Rijkswaterstaat; ir. C. G. Kraijenhoff van de Leur, te Vught, hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat; ir. F, Q. den Hollander, te Maartensdijk, president-directeur der N.V. fjederlandsche Spoorwegen; mr. J. J. Oye- vaar, te Leidschendam. directeur-generaal van Scheepvaart; Tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sem: A. Lind, te Utrecht, inspecteur der PTT; W. M. Scheidemans, të Breda, in specteur der PTT, aangewezen als directeur van het telefoondistrict Breda; G. Lok te 's-Gravenhage, inspecteur der PTT; W. D. Muller, te Zeist, inspecteur der PTT, aan gewezen als directeur van het P.- en T.- kantoor te Utrecht; J. Duns Wzn., te Leeu warden, inspecteur der PTT; G. B. Finop- pien, te Arnhem, referendaris der PTT. aangewezen als directeur van het P.- en T.- kantoor te Arnhem; L. G. J. van Welsum. te Amsterdam, referendaris der PTT, aan gewezen als adjunct-directeur van het post kantoor te Amsterdam; T. L. van der Kamn te Hengelo (O.). electrotechnisch-honfd ambtenaar der T. en T., aangewezen als adjunct-directeur van het telefoondistrict Hengelo; H. J, van Balen, te Wassenaar, hoofddirecteur van de Koninklijke Neder landse Toeristenbond ANWB; J. van der Heijden, te Wassenaar, hoofdinspecteur bij de Rijksluchtvaartdienst; J. J. van Drecht, te 's-Gravenhage, administrateur-titulair bij de Rijksluchtvaartdienst; ir. H. B. Bakker, te Utrecht, hoofdingenieur van de Rijks waterstaat; ir. C. de Groot, te Leeuwarden, hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat; ir. J. C. N. Ringeling, te Wassenaar, hoofdin genieur van de Rijkswaterstaat; ir. J. P. van Bruggen, hoofddirecteur van de Dienst van Openbare Werken te Rotterdam; ir. E. Borst, te Utrecht, hoofdingenieur, adjunct chef van de Dienst van Weg en Werken der N.V. Nederlandsche Spoorwegen; K. H. H. Bongaerts, te Utrecht, hoofdinspecteur, ad junct-chef van de Dienst van Economische Zaken der N.V. Nederlandsche Spoorwegen; ir. A. Plomp, te Utrecht, hoofdingenieur, adjunct-chef van dienst, chef van de Af deling Nieuwe Werken der N.V. Neder landsche Spoorwegen; ir. J. Redeker, te Breda, hoofdingenieur van de weg der N.V. Nederlandsche Spoorwegen; J. A. W. J. Nieuwenhuis, te 's-Gravenhage, directeur Holland—Oost-Azië Lijn; J. Olyslager te Amsterdam, directeur N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland"; Phs. van Om meren, te Rotterdam, directeur N.V. Phs. van Ommeren's Scheepvaartbedrijf; ir. L. P. Ruys, te Rotterdam, cargadoor, lid van de firma Ruys en Co.; jhr. C. F. J. Quarles van Ufford, te Amsterdam, gedelegeerd commissaris der Koninklijke Java China Paketvaart Lijnen N.V.; E. H. Vinke, te Rot terdam, oudste directeur Cargadooronder neming Vinke en Co. en directeur N.V. Houtvaart; Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: E. van der Vegt, te Zwolle, hoofdcom mies der PTT; G. Kok, te Hoensbroek, hoofdcommies de1* PTT, aangewezen als directeur van'het post- en telegraafkantoor te Hoensbroek-Treebeek; J. Beïjer, te 's-Gravenliage, referendaris der PTT; J. F. Habermann, te Amsterdam, referendaris der PTT; A. M. van der Paauw, te 's-Gra venhage, hoofdvertegenwoordiger der KLM voor Argentinië, Chili, Bolivia en Paraguay; R. Bekendam, te Nijmegen, waterbouwkun dige van de Provinciale Waterstaat van Gelderland; J. H. de Vlieger, te Dordrecht, technisch-hoofdambtenaar van de Rijks waterstaat; A. Brouwer, te Wieringen, technisch-hoofdambtenaar bij de Dienst der Zuiderzeew.; J. C. van Luijpen te Utrecht; havenmeester bij de Rijkswaterstaat; H. T. Wilbers, te Rotterdam, technisch-hoofd- ambtenaar-afdelingschef-titulair bij de Dienst van Openbare Werken te Rotterdam; ■J. Hudig Dzn., te Rotterdam, directeur van Phs. van Ommeren's Scheepvaartbedrijf; L. Lambers, te Meppel, directeur van de N.V. Drentse Autobus Onderneming; A. R. Rudolnhus te Bilthoven, hoofdinspecteur van de N.V. ATO-van Gend en Loos te Utrecht; G. Q. van Eyden, te Amsterdam, directeur van de N.V. ATO-van Gend en Loos te Amsterdam; L. K. Eland, te Utrecht, inspecteur 1ste klasse bij de N.V. Neder landsche Spoorwegen; H. W. Wormgoor t.e Utrecht, inspecteur bij de N.V. Nederland sche Spoorwegen; B. J. Dingshoff te Zwolle, hoofdopzichter Tractie bij de N.V. Neder landsche Spoorwegen; J. A. Mazairac, te Breda, hoofdcontroleur bij de N.V. Neder landsche Spoorwegen; G. van der Horst, te Utrecht, inspecteur 1ste klasse bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen: J. H. Raven, te Eindhoven, hoofdcommies bij de N.V. Ne derlandsche Spoorwegen; A. IT. ITuyerman, te Utrecht, inspecteur 1ste klasse bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen; J. Ger- rits, te Nijmegen, hoofdcommies bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen; J. de Bas, te Hilversum, oud-gezagvoerder ter koop vaardij; L. van Duinkerken, te Coevorden, adviseur van de Nederlandsche Particuliere Rijnvaart Centrale; H. H. Holthuizen, te Rotterdam, bestuurslid Nederlandsche Par ticuliere Rijnvaart Centrale; M. Stillebroer, te 's-Gravenhage, algemeen procuratie houder N.V. Gebr. van Uden's Scheepvaart en Agentuur MaatschappijB. Theil, te Rot terdam, inspecteur voor machine zaken bij de N. V. Nederlandsch-Amerikaansche Scheepvaart, Maatschappij Holland-Ameri- ka Lijn; H. Z. Tjebbes, te Bussum, hoofd machinist bij de N.V. Stoomvaart Maat schappij „Nederland"; C. W. Visser, te Rot terdam, oud-gezagvoerder ter koopvaardij; F. Nagel, te Rotterdam, procuratiehouder bij de N.V. Gebr. van Uden's Scheepvaart en Agentuur Maatschappij. Economische Zaken. Tot groot-officier in de Orde van Oranje- Nassau is benoemd: ir. J. B. A. Kessler t.e Londen, president-commissaris van de N.V. Koninklijke Nederlandse Petroleum Maat schappij Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw: S. N. Menko, directeur van de N.V. N. J. Menko, te Enschede; ir. J. J. Fels, wonende te Apeldoorn, directeur van de N.V. Provinciale Gelderse Electriciteits- Maatsehappij te Arnhem; prof. G. Brou wers, Secretaris-Generaal van Economische Zaken en Directeur-Generaaï van de Prij zen, te 's-Gravenhage; H. B. Moes, hoofd directeur van het IJkwezen, te 's-Graven hage; mr. E. Polis, gedelegeerd lid van de Raad van Beheer van de N.V. Exploitatie Maatschappij Scheveningen, te 's-Graven hage; C, van de Poll, directeur van het Rijksbureau voor Aardolieproducten, te 's-Gravenhage; D. P. Spierenburg, wonen de te Wassenaar, waarnemend Directeur- Generaal van de Buitenlandse Economische Betrekkingen van het Ministerie van Eco nomische Zaken; mr. S. Th. J. Teppema, wonende te Voorburg, plaatsvervangend Directeur-Generaal van de Buitenlandse Economische Betrekkingen van het Minis terie van Economische Zaken; prof. dr. J. Tinbergen, directeur van het Centrale Plan bureau, 's-Gravenhage; ir. N. G. de Voogt, wonende te Voorburg, lid van de Octrooi- raad; prof. dr. J. Wisselink, wonende te Voorburg, president-directeur van 't Rijks bureau voor Textiel; O. M. E. Loupart, lid van het Presidium van de Raad van Be stuur van de N.V. Philips' Gloeilampen fabrieken. te Eindhoven; dr. M. Tausk, wo nende te Nijmegen, directeur van de N.V. Organ on te Oss; Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn bevorderd: W. A. Hoek, president directeur van de N.V. W. A.. Hoek's Machi ne- en Zuurstoffabriek, te Schiedam; H. A. J. Mannaerts, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-Bra bant, te Tilburg; R. P. P. A. M. Mignot, di recteur van de N.V. Mignot de Block, te Eindhoven; Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: S. A. Woldringh, voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Groningen, te Groningen; J. J. ter Horst, directeur van de N.V. ter Horst. Co.. Koninklijke Jvtéspinnerij en Weverij, te Rijssen; mr. G. Vixseboxse, wo nende tn Holten, voorheen directeur van de N.V Katoenmaatschapoi' v/h Gebrs. Sohnlten en Co. te Almelo: W van Wulfften Palthe, wonende te Wierden. directeur van (Vervolg zie pagina 5h

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 6