Koninklijke onderscheidingen Onderscheidingen Haarlem en omgeving Van de 153 équipes haalden 138 (121 „strafpuntloos") de finish VRIJDAG 29 APRIL' 1949 5 (Vervolg van pag. 4). Palthe's Textielveredelingsbedrijven N.V. te Almelo; A. S. de Muinck Keizer, wonende te Bilthoven, gemeente De Bilt, directeur van de Nederlandse Staalfabrieken v/h J. M. de Muinck Keizer N.V. te Zuilen; Chr. Pluygers, voorheen directeur van de N.V. Kon. Pharmaceutische Fabriék v/h Broca- des-Stheeman en Pharmacia, te Amster dam; J. F. van Seumeren, wonende te Utrecht, directeur van de N.V. Teerbedrijf Uithoorn teUithoorn; L. W. van der Heem, directeur van Van der Heem N.V., te Voor burg; C. Rientsma, wonende te Voorburg, referendaris bij het Ministerie van Econo mische Zaken; H. Rorije, chef van het Ka binet van de Minister van Economische Za ken, te 's-Gravenhage; ir. E. L. C. Schiff jr. directeur van de N.V. Rubberfabriek Vre- destein, te 's-Gravenhage; mr. J. J. ten Siet- hoff, administrateur bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; N. Spaan, wonende te Rotterdam, directeur van de N.V. de Koninklijke Verenigde Ta- pijtfabrieken te Moordrecht; J. Wilschut, lid van de firma Cantzlaar en Schalkwijk, te Rotterdam; W. A. E. F. Asselbergs, di recteur van de N.V. Asselbergs' IJzerindus- trie en Handelmaatschappij, te Bergen op Zoom; ir. J. W. C. Op den Kamp, hoofdbe drijfsingenieur bij de Staatsmijnen in Lim burg, te Brunssum; ir. J. W. Kleinbentink, hoofdbedrijfsingenieur bij de Staatsmijnen in Limburg, te Heerlen; Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau: C. J. P. Grol, directeur van Reinier Muller N.V., te Groningen; D. G. Land weer, wonende te Haren, directeur van de N.V. Veenderij- en Turfstrooiselfabriek „Klazienaveen" v/h W. A. Scholten; B. A. Pouli Wilkens, directeur van de Strostoffa- briek „Phoenix", te Veendam; Th. J. Bon- gers, directeur van de N.V. ,,De Ulftse Ijzergieterij", te Ulft, gemeente Gendrin- gen; C. A. Jansen, adjunct-administrateur bij de N.V. Provinciale Gelderse Electrici- teits Maatschappij, te Arnhem; W. van Leeuwen, wonende te Arnhem, oudste fir mant van Gebrs. van Leeuwen's Wolindus- trie te Arnhem en Veenendaal; G. Schaper claus, directeur van de N.V. Lederwaren- en Kettingkastenfabriek, te Eibergen; J. J. Vergouwen, directeur van de N.V. -Ijzer gieterij en Emailleerfabriek „Vulcaans- oord", te Doetinchem; F. Bronsing, direc teur van de Koninklijke Fabriek Inventum N.V., fabriek van instrumenten en electri- sche apparaten, te Bilthoven, gemeente De Bilt; ir. H. A. H. Nijland, wonende te La ren (N.-H.), directeur van de N.V. Coq electro-apparatenfabriek te Jutphaas; A. J. Frederiks, lid van de Middenstandsraad, te Zaandam; H. Osieck, voorheen directeur van Henri Jullier. N.V., te Amsterdam; D. J.' iScheffel, secretaris van het kantoor Alk maar van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-Holland, te Alkmaar; A. Soep, lid van de firma Benj. A. Soep Co., te Amsterdam; A. Sparnaay, goudsmid, te Uithoorn; G. de Wolf, erelid van de Ka tholieke Middenstandsvereniging te Pur- merend; J. H. M. van den Berkhof, procu ratiehouder bij de N.V. Internationale Cre- diet en Handelsvereniging „Rotterdam", te Rotterdam; J. P. P. Beijerman, wonende te 's-Gravenhage, directeur van de N.V. Che mische Fabriek „Rijswijk"; M. den Breems, tvonende te Vlaardingen, hoofdcommies bij het Centraal Bureau voor de Statistiek; J. G. Hupkes, directeur van de N.V. Goudse Machinefabriek, te Gouda; G. van der Lee, directeur van de N.V. Touwfabriek G. van der Lee te Oudewater; A. J. van Noordwijk, algemeen procuratiehouder bij de Lever Brothers Unilever N.V., te Rotterdam; H. M. Simonis, lid van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zuid-Holland, kantoor Leiden, te Leiden; H. S. H. Stenz, wonende te Leiden, hoofdcommies bij het 'Ministerie van Economische Zaken; dr. E. ;J. Tobi, raadgevend econoom, te 's-Graven hage; ir. A. A. Bienfait, directeur van de N.V. Koninklijke Nederlandse Machinefa briek v/h E. li. Begemann, te Helmond; P. J. H. Denteneer, voorzitter van de Eindho- vense Vereniging voor Vreemdelingenver keer, te Eindhoven; J. C. P. Mes, directeur van de N.V. Stoomweverijen „Besouw", te Goirle; O. L. Ch. Redelé, directeur van de N.V. Parfumerie en Zeepfabrieken v/h. C. J. E. Redelé, te Eindhoven; N. P. P. Am- merlaan, directeur van het Gem. Electrici- teits-, Gas- en Waterleidingsbedrijf te iVenlo; H.A.J.Bockmeulen chef van de cen trale ondergrondstechnische dienst bij de 'Staatsmijnen in Limburg, te Brussum; M. F. H. Crijns, chef van het Secretariaat van Staatsmijnen in Limburg, Brunssum; M. W. Kibbeling, procuratiehouder bij de Oranje-Nassau Mijnen, te Heerlen; J. H. Kisters, chef van het ondergrondse bedrijf in algemene dienst bij de Staatsmijnen in Limburg, te Valkenburg-Houthem; J. Slot, chef van de afdeling Grondbeheer bij de 'Staatsmijnen in Limburg, te Heerlen; P. J. A. Teeuwen, wonende te Tegelen, voorheen directeur van de N.V. Greswaren-Industrie Teeuwen. Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau is benoemd: Chr. van den Heuvel, te Leiden, voorzitter van de Chr. Boeren- 'en Tuindersbond in Nederland. Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: mr. J. Th. Bonnerman, te 's-Gra venhage, Secretaris-Generaal van het mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening; prof. dr. ir. M. J. L. Dols, te Wassenaar, raadadviseur bij het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening; dr. H. S. Frenktl, te Amsterdam, óirecteur van het Staatsveeartsenijkundig Onderzoekingsinstituut, aldaar; prof, dr. L Smit, te Wageningen, hoogleraar aan de Landbouwhogeschool. Tot officier in de Orde van Oranje- .Vassau zijn bevorderd: Tj. B. E. Kielstra, te 's-Gravenhage, voorzitter en directeur van het Bedrijfschap voor Vee en Vlees; ir. W. Oosterbaan, te Tzummarum (ge beente Barradeel), oud-voorzitter van de friese Maatschappij van Landbouw, oud- Provinciaal Voedselcommissaris; ir. C. Zwagerman, te Middelburg, Rijksveeteelt- en Zuivelconsulent. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas- 9U zijn benoemd: J. Bekius, te Leeuwarden •irecteur van de Friese Coöp. Handels Mij. voor Zaaizaad en Pootgoed, aldaar; G. Die penhorst, te 's-Gravenhage. directeur van de Centrale Controledienst van het minis terie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening; W. M. Driessen, te Venlo, voorzitter van het Hoofdbedrijfschap voor Tuinbouw producten en van het Bedrijf schap voor Groenten en Fruit; E. J. Duin- 'ier Jzn., te Veendam, directeur van de N.V. Suintjer, Wilkens Meihuizen en Co., aldaar; -• T. P. Huisman, te Frankfort (D.), land- ■ouwattaché bij de Nederlandse Militaire Missie bij de Geallieerde Bestuursraad in Duitsland; U. Koopmans, te Leeuwarden, President-commissaris van Koopmans' Meelfabrieken, aldaar; dr. R. Kuperus, te Ueuwarden, bestuurslid van Coöp. Instel lingen op het gebied van de landbouw: ir. W. F. Malsch, te Utrecht, inspecteur bij het Staatsbosbeheer: A. P. van Nes, te Boskoop, boomkweker, oud-voorzitter van het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten; J. Oonk, te Nijmegen, directeur van Zwa- nenberg's Fabrieken N.V., te Oss; Th. A Ringers, te Alkmaar, directeur van Rin gers' Cacao- en Chocoladefabrieken N.V., aldaar, voorzitter yan het Cacaobureau. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: Helena L. G. de Bruyn, te Wageningen, plantkundige aan de Landbouwhogeschool; ir. J. A. Emmens, te Rotterdam, directeur van Heineken's Bierbrouwerij Mij. N.V., voorzitter van de Technische Adviescom missie van het Nationaal Comité voor Brouwgerst; ir. J. Th. Everts, te Arnhem, secretaris van de Aartsdiocesane Boeren- en Tuindersbond; J. Homan, te Assen, directeur van de N.V. Drentse Exportslach terij en van de Drentse Vee-afzet en Ex portslachterij N.V.; I. J. Hoogendijk, te Vlaardingen, reder, lid van het College voor de Visserijen; H. J. C. Horbach, te Gulpen, dierenarts, plv. inspecteur-dis trictshoofd van de Veeartsenijkundige Dienst; H. J. van Houten, te Wageningen, Rijkslandbouwarchitect, lector aan de Landbouwhogeschool; R. A. M. J. J. Jan sen, te Breda, directeur van de Hero Con- servenfabriek N.V., aldaar, voorzitter van de Bedrijsfgroep Groenten- en Fruitver- werkende Industrie; F. Tj. Keestra, te Hilversum, directeur van het Zuivel-Kwa- liteitscontróle-Bureau, te Amsterdam; ir. W. G. van der Kroft, te Maastricht, Rijks- tuinbouwconsulent; L. P. van Malland, te Dinteloord c.a., directeur van de Verenigde Coöp. Suikerfabrieken, aldaar; ir. P. G. Meyers, te Groningen, Rijkslandbouwcon- sulent; A. Moolenburgh, te Bussum, oud directeur van de Sectie In- en Uitvoer der Stichting „Het Cacaobureau"; H. Pars, te Hilversum, onderdirecteur van de N.V. U. Twijnstra's Oliefabrieken, te Maarssen; F. J. H. Quaedvlieg, te Valkenburg c.a., diè- renarts, plv. inspecteur-districtshoofd van de Veeartsenijkundige Dienst; ir. B. H. van Ruyven, te Deventer, oud-leraar aan de Middelbare School voor Tropische Land bouw; ir. C. M. van der Slikke, te Leeu warden, Rijkstuinbouwconsulent; Th. H. Stevens, te Stramproy, gewezen directeur van de Coöp. Stoomzuivelfabriek „Stram- proy-Tungelroy"; J. P. van der Stoel, te Zoeterwoude, veehouder, voorzitter van de Nederlandse Bond van Veehouders, be stuurslid van het Bedrijfschap voor Vee en Vlees; A. van der Toorn, te Scheveningen. reder, gewezen lid van het College voor de Visserijen en van de Raad voor de Visserij; ir. W. B. L. Verhoeven, te Wageningen, Rijkslandbouwconsulent in algemene dienst; ir. H. J. Witteveen, te Drachten (ge meente Smallingerland), directeur van de Rijkslandbouwwinterschool, aldaar. Sociale Zaken Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: dr. J. J. Brutel de la Rivière, voorzitter van de Gezondheids raad, te 's-Gravenhage; ir. Z. Th. Fetter, wonende te Wassenaar, Directeur-Generaal van de Arbeid; mr. B. A. van Schaik, wonende te Amsterdam, directeur van de Coöperatieve Vereniging „Centraal Be heer"; dr. Chr. Th. van Valkenburg, zenuw arts, te Amsterdam. Tot officier fn de Orde van Oranje-Nas sau: dr. J. L.'Keijzer, kinderarts, te Til burg; dr. B. Chr. Hamer, geneesheer-direc teur van de Stichting „Veldwijk" te Er- melo; dr. R. van Santen, directeur van het openbaar Slachthuis te Nijmegen; dr. L. Sj. Hannema, wonende te Wassenaar, oud- geneesheer-diréeteur van het Rode Kruis Ziekenhuis te 's-Gravenhage: dr. C. M. Kleipool, oud-geneesheer-directeur van de Finsen-Inrichting te Rotterdam: mr. D. Koning, referendaris bij het ministerie van Sociale Zaken, te 's-Gravenhage; H. Oos terhuis, wonende te Amsterdam, 2de voor zitter van het Nederlands Verbond van Vakvei'enigingen en lid van de Eerste Ka mer der Sta ten-Generaal; dr. L. A. M. van der Spek, geneesheer-directeur van het O.L. Vrouwe-Gasthuis te Amsterdam; A. Staverman, chirurg, hoofd verbandkamer der Koninklijke Maatschappij „De Schelde", te Vlissingen (bij bevordering); F. P. Fuykschot, wonende te Maartensdijk (U.), secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond; H. J. Kuiper, wonende te Maartensdijk (U.), 2de secretaris van de Katholieke Arbeidersbeweging; dr. A. Schuckink Kool, oud-directeur van de ge meentelijke Geneeskundige Dienst te Utrecht; J. C. van Andel, geneesheer directeur van de Psychiatrische Inrich ting te Franeker. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: mejuffrouw A. M. A. de Beukelaar, algemeen overste van de Vereniging van Catechisten van de Eucharistische Kruis tocht, te Breda; W. M. J. Poelmann, be stuurslid van de Vereniging Het Neder landse Instituut voor Lifttechniek, te Breda; M. den Heyer, apotheker, te Scheveningen; J. J. van Langen, oud-arbeiderslid van de Raad van Arbeid te 's-Gravenhage; G. G. van der Lubben, wonende te 's-Gravenhage, voorzitter van het College van Regenten van de Stichting „Rosenburg" te Loosdui nen (gemeente 's-Gravenhage); mej. M. van Breemen, administratrice van de Ne derlandse Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, te Amsterdam; P. M. van Noorden, wonende te Amsterdam, oud voorzitter van de Nederiandse Bond van Slagers- en aanverwante bedrijven; mej. A. C. Schippers, wonende te Amsterdam, pre sidente van de Nationale Vrouwenraad van Nederland: Th. de Brouwer, wonende te Maartensdijk (U.), voorzitter van de Ne derlandse Rooms-Katholieke Bouwvakar beidersbond; H. Oudekerk, wonende te De Bilt, secretaris-penningmeester van de Ne derlandse Christelijke Landarbeidersbond: G. van Wijland, oud-directeur van de Ge meentelijke Arbeidsbeurs te Amersfoort; J. J. Bijleveld, te Wildervank; J. W. F. van Meegeren, wonende te Venlo, voorzitter van de Katholieke Bond „Voor het Gezin". Overzeese Gebiedsdelen Tot groot-officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: Abdul Malik, Wali Negara van Sumatera Selatan; Raden Tu- menggung Pandi Achmad Kusumonegoro, Wali Negara van Djawa Timur. Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw: W. Alons, Secretaris van Staat, hoofd van het Departement van Financiën in Indonesië; H. van der Wal, Secretaris van Staat, hoofd van het Departement van Binnenlandse Zaken in Indonesië; B. Krij ger, hoofdambtenaar met buitenlands ver lof, laatstelijk Secretaris van Staat, hoofd van het Departement van Sociale Zaken in Indonesië; M. Wisaksono Wirjodihardjo, Secretaris van Staat, hoofd van het Depar tement van Landbouw en Visserij in Indo nesië; ir. A. M. Semawi, Secretaris van Staat, hoofd van het Departement van Wa terstaat en Wederopbouw in Indonesië; dr. R. E. Smits, president van De Javasche Bank; monseigneur H. Leven, apostolisch vicaris van de Kleine Sunda-eilanden; prof, dr. A. B. Droogleever Fortuyn, hoogleraar In de dierkunde aan de faculteit der ge neeskunde te Soerabaja van de universi teit van Indonesië; D. R. K. de Boer, Se cretaris-Generaal van het Departement van Verkeer, Energie en Mijnwezen in Indone sië; E. Engels, generaal-majoor van de Generale Staf van het K.N.I.L.; O. Veen baas, Secretaris-Generaal van het Depar tement van Gezondheid in Indonesië; mgr. L. J. Th. van der Veen Zeppenfeldt, apos tolisch vi9aris van de Nederlandse Antil len; dr. J. P. Bannier, gecommitteerde voor Indonesische Zaken bij het Departement van Overzeese Gebiedsdelen; A. van der Zijl, wd. voorzitter, van de Geneeskundige Raad van het Departement van Overzeese Gebiedsdelen. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau: W. A. van Goudoever, hoofdambte naar, hoofd Afdeling „Federale Contacten" van de Regeringsvoorlichtingsdienst in In donesië (bij bevordering); mr. J. W. van Hoogstraten, hoofd van de Dienst voor Algemene Personele Zaken in Indonesië; mr. M. C. A. ten Doesschate, voorzitter van de Appèlraad, plv. landrechter, voorzitter van de Temporaire Krijgsraad te Soera baja; mr. J. H. P. ter Spill, hoofd van de Afdeling Rechtswezen en van de Weeska- merdïenst in Indonesië; J. Hofstede, notaris te Semarang, tevens plaatselijk vertegen woordiger van de Raad voor het Rechts herstel in Indonesië; M. Hamelink, Minis ter van Financiën van Indonesia Timur; mr. J. C. C. M. Kunkeler, inspecteur van financiën 1ste klasse in Indonesië, hoofd der Inspectie Batavia; A. P. J. Gramtinne, wnd. hoofd van de Dienst der In- en Uit voerrechten en Accijnzen in Indonesië (bij bevordering); W. Satijn, inspecteur 1ste klasse bij de Dienst der In- en Uitvoer rechten en Accijnzen in Indonesië; G. J. Mulder, chef van de Afdeling Indische Zaken bij de Nederlandse Bank'te Amster dam; dr. H. H. Morison, resident van Me- nado; mr. A. J. Vleer, hoofdambtenaar ter beschikking van de Algemeen Regerings commissaris voor Borneo en de Grote Oost, secretaris van de Bandungconferentie en van de Bijeenkomst Federaal Overleg; mr. A. M. van Liere, resident, hoofd Tijdelijke Bestuursdienst te Soerabaja; F. P. Heek- man, resident, territoriaal bestuursadviseur voor de residentie Tapanuli; mr. M. A. F. Zwager, resident, hoofd tijdelijke bestuurs dienst te Batavia; mr. J. E. Ysebaert, resi dent ter beschikking van de Secretaris van Staat voor Binnenlandse Zaken in Indone sië; Raden Tumenggung Ario Achmad Sa- leh Kusumowinoto, regent van Panarukan (Oost-Java); Raden Tumenggung Djuwito, regent van Soerabaja, voorzitter van het Voorlopig Parlement van Djawa Timur; Raden Mas Adipati Ario Sugondho, regent van Purbalïngga; Raden Mas Tumenggung Susmono Reksonegoro, regent van Tegal; B. J. C. Damen, hoofdcommissaris van politie te Batavia; J. Ch. Baarspul, admi nistrateur bij het Departement van Bin nenlandse Zaken in Indonesië; J. P. van Dam, tijdelijk waarnemend administrateur ter beschikking van de Recomba voor Mid- den-Java; mr. C. J. G%. Becht, hoofdambte naar met buitenlands "verlof, laatstelijk fg. burgemeester van Soerabaja; J. J. Hangel broek. hoofdambtenaar ter beschikking bij het Kabinet van de Minister-President van Oost-Indonesië; ds. I. S. Kijne, zendings predikant der „Verenigde Nederlandse Zendingscorporaties (Oegstgeest) voor Nieuw-Guinea; ds. J. A. C. Rullmann, mis sionair predikant der Gereformeerde Ker ken voor Midden-Java; dr. L. Onvlee Jr., taalgeleerde van het Nederlands Bijbcl- genooschap voor Sumba; ir. F. L. H. Des- sauvagie, directeur der Dick de Hoogschool te Bandoeng; J. A. Wiggers, algemeen in specteur van het lager- en kweekschool- onderwijs in Indonesië; W. D. J. Marchant, directeur van de hogere burgerschool te Semarang; P. H. Westermann, handels waarnemer voor Indonesië te Londen; dr. H. J. Hardon, tijdelijk waarnemend hoofd ambtenaar ter beschikking van de Secre taris van Staat voor Economische Zaken in Indonesië; H. H. A. Crevels, tijdelijk waar nemend hoofdambtenaar ter beschikking van de Secretaris van Staat voor Econo mische Zaken, tevens directeur van het Voedingsmiddelenfonds in Indonesië (bij bevordering); W. T. Houtstra, directeur van de Algemene Import Organisatie in Indonesië; M. L. C. W. A. Donsen, verte genwoordiger van de N.V. Lindeteves Pie- ter Schoen en Zoon te Batavia; H. Carba- sius, hoofdadministrateur bij de Lands Landbouwbedrijven in Indonesië; dr. P. M. H. H. Prillwitz, hoofd van de Dienst voor Ondernemingslandbouw in Indonesië; J. Fokkinga, hoofdinspect., hoofd van de Dienst v. h. Boswezen in Indonesië (bij be vordering); ir. A. Perk, inspecteur van de van de Landbouw, hoofd van de Negaradienst van de Landbouw in Oost- Indonesië; L. M. Susan, onderhoofd van de Motor Transport Dienst in Indonesië; A. M. J. Eussen, chef van exploitatie van de Westerlijnen der Staatsspoorwegen te Ba tavia; A. G. Krul, inspecteur 1ste klasse bij de post-, telegraaf- en telefoondienst in Indonesië; ir. N, Guldenaar, directeur van de haven van Tandjong Priok; ir. J. D. Carrière, hoofdingenieur bij de afdeling Electriciteitswezen van het Departement van Verkeer, Energie en Mijnwezen in In donesië; H. W. Monsees, hoofd van Ver- keers- en Handelszaken bij de Staatsspoor wegen in Indonesië; H. L. F. Rincker, di recteur \^n de N.V. Nederlands-Indische Gas Maatschappij (N.I.G.M.; J. B. M. Loch- tenberg, onderhoofd van het Verkoopkan toor van's Lands Mijnbouwproducten in In donesië; ir. A, S, Carpentier Alting, hoofd- vertegenw. van stoomtrammaatschappijen op Java, tijdelijk hoofdambtenaar ter be schikking van het hoofd der Staatsspoor wegen in Indonesië; A. J. Wittich, admi nistrateur van de Oost-Borneo Maatschap pij N.V.; ir. H. Mever, administrateur bij de Deli Spoorweg Maatschappij; ir. A. Scheffer, tijd. wnd. hoofd van Publieke Werken der stadsgemeente Batavia; H. A. Reemer, kolonel van de generale staf van het K.N.I.L.; W. van Kuilenburg, reserve- kolonel der infanterie van het K.N.I.L.; W. C. A. van Beek. luitenant-kolonel der infanterie van het K.N.I.L.; J. C. Pasqua, luitenant-kolonel der infanterie van het K.N.I.L.; Th. G. Cassa, luitenant-kolonel der infanterie van het K.N.I.L.; A. F. L. Maris, luitenant-kolonel der infanterie van het K.N.I.L.; R. W. Kofman, intelligence officier 1ste klasse in Indonesië; J. G. Gout, reserve-luitenant-kolonel titulair der in fanterie van het K.N.I.L.; J. A. J. Kawila- rang, dirigerend officier van gezondheid lste klasse b.d. van het K.N.I.L.; mr. A. Doeve, hoofd van de Afdeling Maatschap pelijke zorg van het Departement van So ciale Zaken in Indonesië; dr. S. J. Warouw, inspecteur bij het Departement van Ge zondheid in Indonesië, gewezen Minister van Gezondheid van Indonesia Timur; J. F. Tumbelaka, inspecteur bij het Departe ment van Gezondheid voor Oost-Java (bij bevordering); dr. J. Berg, zendingsarts der Gereformeerde Kerken voor Sumba; dr. J. A. Slot, hoofdgouvernementsarts, belast met de functie van residentie-arts van Zuid-Celebes; H. J. de Vries, president commissaris van de N.V. Handel Maat schappij H. J. de Vries, lid van de Raad van Advies in Suriname (bij bevordering); W. G. H. C. J. Smit, hoofd van een belas tingconsulentenkantoor, gewezen lid van het College van Algemeen Bestuur in Su riname; mr. L. Ch. Kwartsz, gezaghebber van Aruba; dr. W. P. Maal. arts, oor-, neus- en keelspecialist op Curasao; E. A. Römer, voorzitter van de Staten van de Nederlandse Antillen, ontvanger der in voerrechten en accijnzen op Curapao (bij bevordering)W. J. van Gulik, kolonel van de generale staf van het K.N.I.L,, gedeta cheerd bij het Departement van Overzeese Gebiedsdelen (bij bevordering); J. P. van Steenes, referendaris bij het Departement van Overzeese Gebiedsdelen; G. J. H. de Graaff, directeur van de Bijbank van De Javase Bank te Amsterdam. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: mr. L. G. Gelpke, referendaris ter Algemene Secretarie in Indonesië; mr. K. S. Bieger, substituut-officier van justitie bij het Landgerecht, tevens substituut auditeur-militair bij de Temporaire Krijgs raad te Semarang; Raden Sukartolo, Ketua Pengadilan Negeri, te Banjuwangi; Mas Mukandar Wignjosumarto, fungerend Ke tua Pengadilan Kepulisian, tevens Wakil Ketua Pengadilan Negeri te Banjuwangi; P. Busselaar, ongegradueerd referendaris 2de klasse bij het hoofdkantoor van de Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin zijn de volgende onder scheidingen aan inwoners van Haarlem en omgeving verleend: Benoemd is tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: Dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, wonende te Haarlem. J. H. Hellema, hoofdinspecteur van 's rijks belastingen te Haarlem. Ir. A. H. Ingen Housz, wonende te Be verwijk, president-directeur van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden. Mr. C. W. Thöne. president van de arron- dissements-rechtbank te Amsterdam, wo nende te Bloemendaal. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: Ir. C. C. van Ees, ingenieur le klasse bij het Provinciaal Electrisch bedrijf van Noordholland, wonende te Bloemendaal. Ir. P. J. van Zwieten, voorzitter der Ver eniging voor Nijverheidsonderwijs te Haar lem, wonende te Heemstede. Mr. L. V. Ledeboer, te Aerdenhout. oud secretaris bij het Staatstoezicht op de Zie kenfondsen. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: C. J. Kroon, referendaris ter Provinciale griffie van Noordholland, wonende te Haarlem. Annie Woud, concertzangeres te Haar lem. J. Zietsma, te Amsterdam, architect voorheen hoofd van het bureau van de Wederopbouw te Zandvoort. J. Maarse, te Aalsmeer, directeur der Opsporingsdienst Overledenen in Indone sië; M. C. T. Rantong, ongegradueerd refe rendaris bij het hoofdkantoor van het ka daster in Indonesië; Abdullah Daeng Ma- pudji, landrechter, tevens plv. lid van het Hof van Justitie en lid van de Temporaire Krijgsraad te Makassar; T. M. C. van Hooy- donk, tijd. wd. hoofd van het Administra tiekantoor van Landskassen te Semarang; J. J. W. Volkert, inspecteur bij de Dienst der In- en Uitvoerrechten en Accijnzen in Indonesië; J. W. Abels, contróleur voor de belastingen te Batavia; L. J. Wattimena, tijd. wd. afdelingshoofd bij het kantoor voor Reiswezen te Batavia; E. A. Zorab, hoofd van de Afdeling Centrale Financiële Administratie van het Ministerie van Fi nanciën van de Negara Pasundan; J. C, Th. Kramer, tijd. wd. contróleur voor de belastingen te Bandoeng; M. C. J. L. H. Zwartjes, ongegradueerd referendaris bij de Indische Pensioenfondsen te Bandoeng; W. Veenbaas, assistent-resident ter be schikking van de Negara Sumatera Timur; Tulpenrallye een groot succes Deelnemers vol lof over de organisatie De organisatoren van de Tulpenrallye maakten Donderdagavond bekend, dat van de 153 deelnemende équipes, die in het totaal ztin gestart, er 138 zijn aangekomen. Hiervan zijn 121 équipes nog zonder straf- punten. Met veel bloemen, maar helaas ook met regen en wind werden de deelnemers van de tulpenrallye Donderdagmiddag aan de finish te Noordwijk ontvangen. Slechter weer hadden de organisatoren niet kunnen treffen maar ondanks alles was de stem ming bij Grand Hotel „Huis ter Duin", waar de eindcontrole was gevestigd, uitste kend en iedere keer, dat een wagen met een ovaal oranje nummerbordje voor de controle stopte, klonk een hartelijk ap plaus uit de schare toeschouwers, voor het grootste deel bestaande uit familieleden en vrienden der deelnemers. Om precies twee-uur kwamen de eerste wagens binnen. Het waren de in Londen gestarte équipes van Barsley-Sequerra (Turkse nationaliteit) met Bristol en van Appleyard-Stuart (Groot-Brittannië) met Jaguar. Daarna kwam de eerste Neder- De eerste équipe die de finish te Noord wijk bereikte, was de Turkse ploeg Barsley-Sequerra, die hier hun trouwe Bristol na het volbrengen van de tocht een grondige contrölebeurt geven. Twee Rallyerijders stuiven over de eindstreep in Noordwijk (onder). landse wagen binnen. Het was de Ford van Wurzer-Zwart-Elkerbout, die in Monte Carlo was gestart. Dan weer een in Londen gestarte ploeg. Ook de vierde en laatste in Londen gestarte ploeg (de vijfde was on derweg uitgevallen) was spoedig binnen. Als achtste meldde de ploeg van Kemsley- Cox (Hillman-Minx) zich aan de eindcon trole. Zo ging het door. Met kleine tussenpo zen, maar soms ook in groepjes van drie, vier tegelijk. Nadat de deelnemers dan aan de nodige contróleformaliteiten hadden voldaan, brachten zij hun wagens vervol gens bij de technische inspectie, waarna het „pare fermé" werd opgezocht. Veel haast hadden de meesten niet, want bijna allen waren ruimschoots op tijd binnen. Pas later zagen we enkele automobilisten, zodra zij de eindstreep waren gepasseerd uit hun wagen springen en met het carnet in de hand naar de contróle hollen. Om even over half drie meldde zich de eerste wagen uit Glasgow, namelijk de Triumph van de Engelse ploeg Odell-Glashan. Ne derlanders waren te Glasgow niet gestart. Precies drie uur kwam de Riley van de Nederlandse équipe Beyerman-mevrouw Beyerman-Schlimmer-Lieve, welke Rome gestart was, binnen. Er waren toen 25 deelnemers aan de eindcontrole versche nen. Enkele minuten later was ook een wagen uit Bern binnen en wel de Ford van de Nederlanders Ter Berg-Ter Berg-van Dijk- Bij de volgende auto, welke verscheen ging een extra hoera'tje op. Met de Ford van mevrouw van Puyenbroek-Vroom, mevrouw de Marez Oyens-van Vreden- burch en mejuffrouw Schellens was de eerste dames-équipe binnen, onmiddellijk gevolgd door de tweede, bestaande uit de Belgische dames Verbeeck en Pieters-Ver- beeck met Frazer. Hoewel de omstandigheden, waaronder de verschillende trajecten moesten worden afgelegd, niet altijd even best waren men, vooral in Frankrijk, met veel mist te kampen had gehad, verkeerden de wagens over het algemeen in goede staat. Slechts hier en daar was een deuk of een schram te constateren en ook de deelnemers zelf waren, de stijfheid van de berijders der kleine wagens niet meegerekend, nog vrij fris. Over de tocht waren zij allen tevreden. Ook over de organisatie had men veel lof en vooral de buitenlanders vonden deze in Nederland heel goed. Anders was het met het oordeel over de controles in Frankrijk. Daar werd nogal eens op gefoeterd, maar verder had men met de regeling geen moeilijkheden ondervonden. Om kwart over drie kwam de grote stroom binnen. De leden van de contróle hadden nu handen vol werk om een te grote opstopping te voorkomen. Aan een tafeltje apart had een bankbediende het druk met het wisselen van het buitenlandse geld, want, nu ook de deelnemers uit Brussel kwamen binnenrijden werd het aantal bui tenlanders talrijker. Na vier uur was hel met de grootste drukte gedaan en een uur later moesten zich nog maar enkele wagens melden. Rijders passeerden Haarlem, Haarlem heeft Donderdagmiddag ook iets kunnen zien van de rallye. De belang stelling van de zijde van het publiek was niet groot en dat was te begrijpen, omdat het weer niet meewerkte. De rijders kwa men van Velsen, reden over de Rijksstraat weg, Schoterweg, Kennemerstraat, Kenne- merplein, Bolwerk. Kinderhuissingel. Leidsevaart en vervolgens in de richting van Noordwijk. Regelmatig reden de deel nemers voorbij. De Haarlemse politie was op een aantal punten aanwezig, om de rij ders gelegenheid te geven hun tocht rustig voort te zetten, N.V. Autobusonderneming „Maarse Kroon". S. Duinker, le Haarlem, gezagvoerder ter koopvaardijk. M. Vliek, te Haarlem, oud-hoofdmachi nist ter koopvaardija. W. Maarse, te Aalsmeer, voorzitter der Coöp. Vereniging Centrale Aalsmeerse veiling. J. Molenaar te Aalsmeer, directeur van de Coöp. veiling „Bloemenlust" te Aals meer. M. Veldhuizen van Zanten, Rutgerdzoon, te Lisse.-bloembollenkweker en exporteur. B. J. Baars te Aerdenhout, directeur van de N.V. J. Baars en Zoon te Wageningen. B. W. Lasschuit, voorzitter der Haarlemse Handelsvereniging te Haarlem. W. Sierwertsz van Reesema, directeur der N.V. Rubbercultuur Mij. te Bloemen daal. De ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is toegekend aan: In goud aan: B. Fledderman, adjudant der gemeente politie te Haarlem. J. B. Meulman, adjudant der gemeente politie te Haarlem. Mej. J. M. van Laar, administratief be ambte van de M.T.S. te Haarlem. H. J. Weg, te Amsterdam, technisch ambtenaar le klasse bij de Provinciale directie van de Wederopbouw en Volks huisvesting in Noordholland. J. J. Broeker te Haarlem, werkmeester le klasse bij de Ned. Spoorwegen. C. de Visser, hoofdvertegenwoordiger bij R. S. Stokvis en Zonen N.V., te Haarlem. D. J. Rieck te Overveen, procuratiehou der bij de firma Heybroek-Zélander te Amsterdam. A. O. de Boer te Aalsmeer, Goudse kaas- bereider. In zilver aan: J. Tromp te Heemskerk. A. Th. van Kesteren. ere-coorzitter van de R.-K. gemengde toneelvereniging „Nut en Genoegen" te Lisse. A. F. van Asten, bureelambtenaar 3e klasse der P.T.T. te Haarlemmermeer. N. G. Scholten te Haarlemmermeer, hoofdloodschef bij de N.V. Hollandse Stoomboot Maatschappij. J. Buser te Haarlem, stalbaas bij de N.V. ATO-van Gend en Loos. F. Timmer te Haarlem, controleur bij de N.V. ATO-van Gend en Loos. W, C. van Kampen te Haarlem, onder baas bij de Nederl. Spoorwegen. C. C. van Musscher, boekhouder, pro curatiehouder bij de N.V. Oliefabrieken Noë en Co. te Haarlem. J. C. Langeveld te Hillegom, gewezen voorman bij de Kon. Ned. Bloembollen kwekerij en exporthandel Gebr. van Zan ten, aldaar. J. Boot te Hillegom, meesterknecht bij de bloembollenkweker J. H. Veldhuijzen van Zanten Azn., aldaar. F. A. Durieux te Sassenheim, meester knecht bij de Gebr. van Zonneveld en Philippo N.V., aldaar. B. Kulk te Lisse. meesterknecht bij de firma G. van Parijs en Zonen, bloembol lenkwekers. L. Langeveld te Hillegom, voorman bij de N.V. Kon. Ned. Bloembollenkwekerij en exporthandel Gebr. van Zanten. P. Langeveld te Hillegom, chef-inpakker bij dezelfde onderneming. S. Langeveld te Hillegom, gewezen chef van de narcissenafdeling van bovenge noemde onderneming. R. de Waal, oud-bankwerker bij de Hoogovens te Velsen. In brons aan:* H. de Boer te Haarlem, gewezen bloe mistknecht bij de firma Boerkoel, alhier. H. J. v. d. Meij te Haarlem, bloemist knecht bij de N.V. Veldhuyzen van Zanten en Zonen, te Lisse. J. J. H. de Wilde te, Haarlem, schaver le klasse bij de Ned. Spoorwegen. L. v. Ginkel te Haarlem, schilder le klasse bij de Ned. Spoorwegen. P. Belles te Haarlem, portier bij de Ned. Spoorwegen. H. P. van Maren, chauffeur bij de fami lie Moltzer, te Aerdenhout. Rallye-service Tientallen richtingaanwijzers en een hele serie ruitenwissers zijn tijdens het oponthoud op de Velser pont gratis ge repareerd door een Beverwijks garage bedrijf, dat de betekenis van het woord „service" uitstekend begrepen had. Ver der waren er enige niéuwe bougies en I controles op het oliepeil nodigdie met een voortdurende vriendelijkheid gele verd of uitgevoerd werden. De service, die verkeerspolitie en personeel van de Rijksponten ten toon hebben gespreid, verdient eveneens alle lof: zonder de goede wil en de verstandige leiding van deze mensen was er van de geregelde overtocht in Velsen niet veel terecht gekomen. Vanmiddag wordt echter een grotere be langstelling verwacht. Dan komen alle deelnemers, die in Noordwijk zijn aange komen. bijeen en worden op het Haarlem se Stadhuis officieel ontvangen. Klassementsproef te Zandvoort Over het algemeen heeft de Tulpenrallye niet veel moeilijkheden opgeleverd. Dat is gebleken uit het groot aantal deelnemers, dat zonder strafpunten in Noordwijk aan kwam. Vanmorgen hadden de deelnemers het echter moeilijker. Zij moesten de klas sementsproef afleggen op het auto-circuit in Zandvoort. Tegen tien uur verschenen daar ongeveer honderdveertig auto's welke vannacht in het pare fermé te Noordwijk stonden ge parkeerd. Er mocht niets meer veranderd worden aan de wagen of de motor. In Zandvoort kwamen de deelnemers om de beurt voorrijden. De weg, waar langs ge reden moest v/orden, werd afgebakend door busjes. Voor kleine wagens was het gemak kelijker zonder de busjes te raken de eind streep te bereiken dan voor de grotere. Weliswaar regende het vanmorgen, maar 't wegdek van het circuit is stroef, waardoor de rijders geen hinder van de regen onder vonden. Tot in de namiddag zal de klassements proef duren. Alle deelnemers moesten de proef tweemaal afleggen. Het beste resul taat gold voor de uitslag. Vanmiddag om half drie zou Prins Bern- hard in Zandvoort aankomen, om een deel van het afleggen der proeven bij te wonen. Als de klassementsproeven afgelopen zijn begeven de deelnemers zich via de Zeeweg naar Haarlem, waar zij op het Stadhuis officieel ontvangen zullen worden door het gemeentebestuur. Het muziekcorps van de Haarlemse politie zal bij goed weer van vijf tot zes uur op de Grote Markt con certeren.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 7