Jj^ C^O-% Bouwprogramma voor 1949 wordt verhoogd met 6400 woningen „Mijd zwart" Amsterdamse Beurs J VAN DEN BERG Teilen ontvangen Divendal <3 mn KLEIN HUIS f Haarlems Matrassenhuis Dinsdag 31 Mei 1949 Haarlems Dagblad Duizend voor Noordholland De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft besloten het ■woningbouwprogramma voor 1949 te verhogen met 6400 woningen. Op voor stel van de subcommissie van het Centraal Orgaan voor de Wederop bouw en de Bouwnijverheid, belast met de verdeling van het woningcon tingent, zullen deze 6400 woningen als volgt over de provincies en de drie grootste steden worden verdeeld: Groningen 425, Friesland 350, Dren the 500, Overijsel 550, Gelderland 600, Utrecht 300, Noordholland 1000, Zuid- Holland 825, Zeeland 300, Noord- Brabant 900, Limburg 500, Amsterdam 100. Het totaal van deze cijfers is 6350. Het ministerie van Wederopbouw ver klaart dat deze gedétailleerde cijfers afge ronde cijfers zijn en dat er hier. en daar enige speling mogelijk is. Volgens het woni'ngbouwprogramma 1949 zouden oorspronkelijk in dit jaar circa 31.000 woningen in uitvoering worden ge nomen. In het reeds verstreken deel van 1949 zijn echter belangrijk meer woningen gereed gekomen, dan in uitvoering werden genomen. Op .1 October 1948 waren nog 47000 woningen in uitvoering, thans is dit aantal verminderd tot 37000. De materiaal- en arbeidspositie laten echter toe, dat een groter aantal woningen in uitvoering wor den genomen. Bovendien neemt de productie van mon tagewoningen sneller toe, dan in het begin van het jaar werd verwacht. Daarom acht het ministerie van Wederopbouw en Volks huisvesting het verantwoord het woning bouwprogramma 1949 te verhogen met 6400 woningen, namelijk 3000 montagewoningen en 3400 gewone woningen. Bij de verdeling van deze woningen over de provincies en de grot^ gemeenten is er rekening mede gehouden, dat deze aan vullende woningtoewijzing in de eerste plaats zal moeten worden gebruikt voor de bevordering van de industriële ontwikke ling van ons land. Onjuistheden, welke bij de verdeling van het oorspronkelijke contingent voor 1949 waren ingeslopen en moeilijkheden, welke na de verdeling gebleken zijn moeten bij de nieuwe verdeling worden opgeheven. Bovendien moet rekening worden gehou den met de mogelijkheid dat met de bouw van deze aanvullende 6400 woningen nog in de loop van dit jaar begonnen wordt. De toewijzing is op zulk een wijze ge schied, dat in het algemeen die provincies, wélke het verst gevorderd zijn met de uit voering van het woningbouwprogramma 1949 voor de grootste toewijzing in aan merking komen. Extra toewijzing voor Haarlem en Velsen Zoals men weet geschiedt thans de ver deling van het bouwvolume door het col lege van Gedeputeerde Staten. Lagerhuisdebat over Eisler Gerhard Eisler, de Amerikaanse commu nist, die op een Pools schip uit de Verenig de Staten vluchtte, in Southampton gear resteerd werd doch later door de Lon- dense magistraat is vrijgelaten, heeft ver lof gekregen om enige dagen in Engeland te blijven ten einde de nodige voorberei dingen voor zijn reis naar Polen te treffen, aldus heeft Chuter Ede, de Britse minister van Binnenlandse Zaken, in het Lagerhuis Verklaard. Ede verklaarde, dat er geen rechtsgeldige s tót schadevergoeding tegen Gx-oot- Brittannië bestaat. Eislers advocaten had den namelijk heden te kennen gegeven, dat Eisler schadevergoeding van de Britse regering eist „wegens gewelddadige ver wijdering van een buitenlands schip op grond van een beschudiging die ongegrond gebleken is." Op een vraag van het Labourlid Driberg antwoordde Ede dat de Verenigde Staten na de beslissing van de Londense ma gistraat geen stappen bij de Britse rege ring hebben gedaan. Toen een ander Labourlid de verzekering vroeg, dat Eisler niet opnieuw door de Amerikaanse autoriteiten gegrepen zou worden als hij naar Duitsland zou gaan, antwoordde de minister, dat hij geen ga rantie kon geven die buiten de drie-mijls- zöne gold. De communistische afgevaardigde Gal- lacher vroeg of er iets niet in de haak was met de wet, gezien het feit, dat Eisler drie weken in de gevangenis heeft doorgebracht en dat toen bleek, dat hem niets ten laste kon worden gelegd. Ede antwoordde hem, dat de gewone gerechtelijke procedure was gevolgd. Tenslotte vroeg de conservatief Tuftish Beamish om een duidelijke verklaring, dat- de beslissing van de rechter niet beïnvloed Was door de „emotionele uitbarstingen van 'uiterst links", hetgeen Ede ontkende. Russische agenten trachtten vrouw uit Turkije te ontvoeren De Russische regering heeft van de Turkse regering geëist dat zij een Russische vrouw uit zal leveren die geweigerd had naar Rusland terug te keren. De Russische ambassade heeft op het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken een nota laten afgeven waarin v/ordt uitge legd dat mevrouw Saniber Gassanof, de echtgenote van een vroegere employé van de Russische ambassade in Ankara, schrif telijk, aan de Russische autoriteiten ver zocht heeft om haar naar de Sovjet-Unie te laten terugkeren. In de nota wordt ge- eist dat de vrouw aan de Russen zal worden overgedragen. Mevrouw Gassanof, die zich momenteel onder bescherming der politie te Ankara bevindt, heeft onmiddellijk tegengesproken dat zij ooit zulk een brief geschreven heeft. De autoriteiten zeggen dat de vrouw, die weigerde haar echtgenoot te vergezel len toen hij een half jaar geleden bevel kreeg naar Rusland te komen omdat hij een exemplaar van Kravchehko's boek „Ik verkoos de vrijheid" in zijn bezit had ge- bad, nu het Turkse staatsburgerschap heeft en haar naam veranderd heeft in Kiryagdi. De Turkse autoriteiten beweren dat vier mannen van de Russische ambassade ge tracht hebben verleden week Donderdag mevropw Gassanof uit haar woning te Acana te ontvoeren. Toen de vrouw ge weigerd had de mannen te vergezellen, pro beerden zij geweld ie gebruiken doch de ontvoering mislukte doordat een aantal Turken tussenbeide kwam. De Turkse pers Boemt deze poging tot ontvoering een tftieuw geval Kosenkina". (United Press). Aanvankelijk was voor dit jaar aan Haarlem een bouwvolume toegewezen van 316 woningen, terwijl er (als het mogelijk bleek) nog 187 daarenboven zouden ko men. De extra-toewijzing was voor Heemstede geraamd op 21 woningen, voor Bloemen- daal op 7, voor Zandvoort op 44, voor Be verwijk op 83, voor Haarlemmerliede op 2, voor Haarlemmermeer op 49 en voor Bennebroek op 2. Voor Velsen zijn de cijfers: bouwvolume 358 en zo mogelijk nog 212 daarenboven. Zo is voor elke gemeente een aantal woningen geraamd als extra toewijzing. Voor alle gemeenten in de provincie Noordholland (zonder Amsterdam) bedra gen die geraamde reserve-toewijzingen tezamen 1540. Aangezien er niet meer dan 1000 daarvan kunnen toegewezen worden, is het begrijpelijk dat alle gemeenten slechts een gedeelte van het geraamde aantal zullen ontvangen, gemiddeld dus 2/3 Voor Haarlem zou dat dan betekenen een tweede toewijzing (boven het reeds vastgestelde bouwvolume) van plm. 125 woningen en voor Velsen plm. 140. De verdeling van dit extra bouwvolume geschiedt ook door Gedeputeerde Staten. Verwacht wordt dat die in de loop van Juni zal plaats hebben. Incident in Djokja BATAVIA, 31 ilei (Aneta). Zaterdag hebben Nederlandse militairen het ge bouwencomplex Kepatihan te Djokja (dat gebruikt wordt voor de voorbereiding van de terugkeer der republikeinse ministeries) onderzocht zonder voorafgaande kennisge ving aan de sultan, aldus een officiële be kendmaking van de sultan als minister van staat. Van de afdeling defensie werden documenten en naamlijsten van ambtena ren in beslag genomen en personen ge arresteerd. Ook werden inschrijvingsformulieren van de afdeling politie in beslag genomen. In de bekendmaking wordt verder ver klaard, dat de voorzitter van de republi keinse delegatie van het incident op de hoogte gesteld werd ter kennisgeving van een en ander aan de UNO-commissie met het verzoek een krachtig protest ten aan zien van dit Nederlandse militaire optre den bij de betrokken instanties in te die nen en garanties te vragen, dat zulk optre den niet herhaald wordt. Van Nederlandse zijde te Djokja vernam Aneta's correspondent ten aanzien van het bovenstaande, dat de Nederlandse auto riteiten het ten zeerste betreurden, dat zij tot dit optreden hadden moeten overgaan. Tot het tijdstip van de voltooiing van het herstel der republikeinse regering in de residentie Djokja zijn de Nederlandse autoriteiten verantwoordelijk voor het handhaven van orde en veiligheid. Het is gebleken, dat zich bij de afdeling defensie in Kepatihan personen bevonden, die zich schuldig maakten aan subversieve activi teit en dat leden van guerillastrijdkrach- ten zich kwamen aanmelden, van wie de aanwezigheid in de stad gevaarlijk geacht werd voor de handhaving van orde en veiligheid. Kees van Dongen in Boymans De Haarlemse schilder Kees Verwey, die gisteravond in Rotterdam de opening van de tentoonstelling van werken van Kees van Dongen bijwoonde, schreef ons de volgende impressie: „Daar stond hij met zijn bekende satyr- kop. Het nog steeds weelderige haar, als de horens van een ram achterover gekamd. Hier in Rotterdam had hij meer van die Rotterdamse volksjongen dan toen ik hem een half jaar geleden in Parijs zag. Zijn houding was nog eenvoudiger dan toen en hij, die in Parijs voor niets staat waar het om publiciteit gaat, was hier merkbaar aangedaan door de aanraking met zijn vroegere landgenoten. Ik had graag een krabbeltje van hem gemaakt, zoals hij daar roerloos zat tijdens de rede van de spreker, maar mijn plaats was te ongunstig. Later heb ik hem in de volte niet meer ontdekt. Het was alles Van Dongen wat men zag! Op de binnenplaats van het museum ston den tientallen auto's geparkeerd en in de zalen en gangen krioelden talloze bezoe kers dooreen; bezoekers, die men alleen op een Van Dongen-expositie kan verwach ten! Vrouwen en mannen, die men door gaans niet op tentoonstellingen ziet. De „grote wereld", die hij schilderde en die was gekomen om zich in zijn werk te herkennen. Zijn deze schilderijen alle schoon? Neen, o neen. Het ging mij als vele an deren; dikwijls staat men op het punt er van weg te lopen en tochmen blijft. Want dat is de magie van deze kunst, dat zij èn afschrikt èn aantreft! Maar is zo ook niet het schone leven? Van Dongen heeft het aangedurfd ons voor deze tweespalt te plaatsen. „Hij is een speler", zei de spreker. „Hij heeft zich aan hoog spel gewaagd en het succes lachte hem toe". Nederlands schaak tiental gaat op reis Het staat thans definitief vast, dat de voorgenomen tournée van het Nederlands schaaktiental doorgaat en wel van 27 Juni tot 10 Juli. De reis gaat eerst naar Joego slavië, waar op 29 en 30 Juni tegen het vertegenwoordigend tiental van dat land in Zagreb wordt gespeeld, vervolgens naar Wenen, waar Oostenrijk op 3 en 4 Juli wordt bestreden en tenslotte naar Praag, waar Tsjechoslowakije op 7 en 8 Juli tegen stander zal zijn. Met dr. Euwe zijn opgesteld: Prins, Van Scheltinga, Cortlever, Van den Berg, Kra mer, Miihring, Henneberke, dr. Stumpers, Vlagsma en ir. Van Steenis. In totaal maken elf spelers de reis mee. Daaruit zal telkens het tiental ter plaatse nader worden vast gesteld. Het zal zeer belangwekkend zijn te zien welke resultaten zullen kunnen worden bereikt. Enig houvast hebben wij aan de wedstrijd, die Nederland in 1946 tegen een Tsjechisch tiental speelde en ver loor, maar onze ploeg verscheen toen niet in de sterkste samenstelling en miste toen de steun van dr. Euwe. Toch menen wij, dat de Tsjechen en de Joegoslaven te sterk voor ons zullen blijken te zijn. In de wed strijd tegen Oostenrijk ligt zeker een kans, want dit land is blijkens recente wedstrij den tegen de andere twee aanzienüjk zwak ker. De reis wordt gemaakt in een drietal particuliere auto's, met als bestuurders de heren Euwe, Van Steetfis en Cortlever. Kort verhaal door W. G. Leon was achttien toen hij thuis vertelde de wereld in te willen om bokser te worden. Zijn vader lachte en vond het goed, maar zijn moeder schrok en in een vertrouwelijk ogenblik dwong zij met haar kinderlijk bij gelovige aard Leon de belofte af, dat hij eerst bij Madame Ibesco op het Frederiks- plein zou gaan vernemen of de kaarten gunstig voor het boksen lagen. Deze vrouw was de geestelijke steunpilaar van Leon's moeder, die haar leven had afgestemd op Madame's voorspellingen. Madame hield iedere middag zitting in het opkamertje achter het café van haar echtgenoot. In het benauwde hokje lichtten slechts het rode schemerlampje, de imitatie kristallen bol en de vette beringde handen van Madame in het donker op. „Ga zitten, mijn jongen", zei een hese stem. Leon stak van wal. Hij sprak over boksen. Wel of niet doen? Madame greep een ei en liet haar linkerhand achteloos een spel kaarten strelen.. Plots vielen drie kaar ten open op tafel: ruiten tien, harten aas en schoppen vrouw. „Boksen is goed, mijn jongen, de ruiten tien vertelt het me." Leon ademde verlicht op. De vrouw ra telde verder, niet over boksen maar over hartenaas, die wees op een grote en prach tige liefde. Leon knikte, slaperig geworden door het x*ode licht en het monotone stem geluid, dat echter ineens dreigend werd en welhaast profetische allures kreeg, toen het schor fluisterde, dat zwart ongeluk in Leons leven zou brengen. „Mijd zwart, mijn jongen, mijd zwart, de schoppen vrouw laat niet met zich spotten, mijd zwart". Leon zei ja en betaalde een rijksdaalder. Zijn moeder was gerustgesteld en zo ging Leon op een dag de wereld in om bokser te worden. Hij monsterde op een Portu gees schip, waarvan enige varensgasten ge drost waren, en wist reeds vóórdat het schip het Nooi'dzeekanaal uit was, dat een collega-stoker, een verlopen Pool, eens een groot bokser geweest was. Van hem kreeg hij, in ruil voor wat sigaretten, zijn eerste lessen. Na twee jaar zwerven en boksen werd hij professional en mocht zo nu en dan als bijnummer eens een partijtje bok sen. Hij werd met kleine letters op de affi ches aangeduid als Leon de Breuckelaere, wat een vei-fraaiing van zijn moedersnaam Breukeleeirs was. En in de loop der jaren begon Leons ster steeds feller aan de boks- hemel te schitteren. Met de successen in de ring kwamen ook de vrouwen in zijn leven. In een aardig, donker meisje uit Limburg, dat als dienstertje in een cafétaria werkte, meende hij tenslotte de ware gevonden te hebben. Een jaar lang kende hij de grote, verblindende liefde, welke slechts eenmaal in elk mensenleven voorkomt, maar toen, op een avond in Parijs waar hij in drie wedstrijden moest uitkomen ontving hij een brief, waarin Suzette hem vertelde, be zweken te zijn voor de materiële beloften van een bierbrouwer uit Maastricht, die haar in het Limburgse land een rijk leven wilde schenken. Leon keek van het balkon van zijn hotel kamer neer op het gewoel in de Rue Cadet onder hem. Lantaarns, autokoplampen en fantastische lichtreclames werden door het tranenwaas in zijn ogen grillig vervormd en smolten samen tot een grotesk beeld van een dikke vrouw, die zei „Mijd zwart, mijn jongen, mijd zwart." En voor het eerst.in zijn leven hechtte Leon waax-de aan het woord van een waar- zegster, want de Limburgse Suzette had zwart, ravenzwart haar. De wereldtitel weltergewicht lag binnen Leons bereik. Eerst de Amerikaan Alan Johnson verslaan, en dan de Fransman Méchault, de wereldkampioen. De manager van Leon slaagde er in de neger Johnson over te halen de belangrijke match in Am sterdam uit te vechten. Leon voelde na de eerste ronde reeds, dat hij de sterkste was. Toegejuicht door dui zenden toeschouwers danste hij elegant om zijn tegenstander heen, met venijnige flit sende stoten de nodige punten verzamelend. Zo ging het door, de tweede, derde, vierde ronde, steeds in de meerdex'heid, de achtste, de negende ronde. De gong voor de laatste ronde. Traag, doodop, met een gevaarlijke dreiging in de ogen, kwam de neger zijn hoek uit. Langzaam draaide hij om zijn spil. Incasseerde twee stoten in het gezicht. Het was bijna afgelopen. Het tempo zakte. Dan plots een flits, een kreet uit de menigte, een donkere arm schoot uit. Johnsons rechtse sloeg Leon te overmoedig en daardoor slordig in zijn dekking tegen de kin. De Hollander zakte door de knieën. Van dichtbij drongen de opgewonden woor den van zijn verzorger tot hem door: „Op staan, nog één minuut, opstaan". Wanke lend xrichtte Leon zich op zeven acht dan stond hij overeind. De toeschou wers juichten: hun favoriet ging winnen. Johnson wilde de strijd in de laatste ogen blikken forceren. Als door een nevel zag Leon hem op zich toekomen, een groot zwart lichaam, nat glimmend onder het zweet, lichtglanzend over de spierbundels, een zwart lichaam, doixker zwart lichaam, zwart, zwart en als in een visioen zag Leon kaarten, schoppenvrouw, een dikke Madame in een schemerig vertrek en het gerumoer der mensenmassa vervaagde tot een hese, angstwekkende fluisterstem, die zei: „Mijd zwart, mijn jongen, mijd zwart." De volgende morgen brachten de ochtend bladen bijzondere reportages over de sensa tionele nederlaag van Leon de Breuckelaere tegen de neger Alan Johnson en uit de ver slagen bleek, dat geen der aanwezige boksexperts begrepen had, waarom Leon in de laatste seconden plotseling alle tegen stand opgaf en zich door de neger knock out liet slaan alsof hij een onafwendbaar noodlot aanvaardde. (Nadruk verboden) Makreel-invasie in Zandvoort [j Een grote school makrelen heeft zich j gisteravond in zijn jacht op pufvisjes l laten verleiden het Zandvoortse strand zo dicht te naderen, dat de vissen zich j door het afnemende getij hebben laten j verrassen en droog gelegd" werden. Heel Zandvoort trok op de mare van deze catastrophe in de vissengemeen- schap met emmers gewapend naar de zeekant om de zieltogende dieren met i handen vol te verzamelen en in triomf huisioaarts te dragen. Het ziet er naar j uit, dat het voor de slagers en de vis handelaren in de badplaats vandaag J geen beste dag wordt. De heer en mevrouw Boesman van de Haagse Ballonclub zullen op uitnodiging van een comité ter behartiging van belangen van oorlogsinvaliden eind Juni naar Rome gaan. Het ballonvaarders-echtpaar zal er een ballonvaart uitvoeren, hetgeen een onderdeel zal vormen van luchtvaartfeesten die aldaar zullen worden gehouden. Afhalen distributiebescheiden Woensdag 1 Juni is het de beurt voor' het afhalen van distributiebescheiden te Haar lem (Vleeshal) aan Le tot en met Lei. SCHEEPVAART Almkerk, RotterdamBrisbane, 30 Mei te Suez. Aalsum, BeiraAmsterdam 30 Mei-van Genua. Arendsdijk. New YorkBuenos Aires 31 Mei te Trinidad. Blommersdijk, 30 Mei van Baltimore naar Philadelphia. Breda, 30 Mei van Antofagasta naar Valparaiso. Congo- stroom, 30 Mei van Monrovia naar Freetown. Delftaijk, RotterdamVancouver pass. 30 Mei Lizard. Garoet, 30 Mei van Tandjongpandan naar Batavia. Groote Beer. JavaAmsterdam 30 Mei te Port Said. Hestia. Antwerpen Cristobal 31 Mei te Madeira. Johan van Ol- denbarnevelt, BataviaAmsterdam 30 Mei v. Port Said. Kota Agoeng, New York—Java 1 Juni te Belawan verwacht. Kota Bax-oe, Rot terdamJava 31 Mei te Belawan. Laurens- kerk, Calcutta—Rotterdam 30 Mei te Chitta- gong. Lissekerk, RotterdamPerzische Golf 30 Mei te Khorramshar. Lutterkerk, 30 Mei van Rotterdam te Basra. Maashaven, 30 Mei van Takoradi te Lagos. Maaskerk, 30 Mei v, Freetown naar Monrovia. Mentor, 30 Mei van Thessaloniki te Izmir. Polyphemus, Batavia Amsterdam 30 Mei van Colombo. Rijnland, 30 Mei van Rosario naar Buenos Aires. Sala- wati, AmsterdamJava pass. 30 Mei Aden. Slamat, 30 Mei van Banjoewangi naar Ma kassar. Streefkerk, RotterdamCalcutta 30 Mei van Aden. Sumatra, 31 Mei nog te Makassar. Tabian, Amsterdam—Java 30 Mei te Port Said. Tabinta, RotterdamQuebec pass. 30 Mei Kaap Race. Talisse, 30 Mei van Bombay naar Rangoon. Tarakan, 30 Mei van Singapore naar Soerabaja. Tiba, Bahia Blanca—Rotterdam 30 Mei van St. Vincent. Tjibodas, 1 Juni van Adelaide te Singapore verwacht. Volendam, Batavia—Rotterdam pass. 30 Mei Ouessant. Vulcanus, Izmir- Amsterdam pass. 30 Mei Ouessant. Weltevre den, Java—New York 1 Juni te Aden verw. Willem Ruys, JavaRotterdam pass. 31 Mei Sabang. Sloterdijk, 31 Mei van Semarang te Soex-abaja. Stad Alkmaar, RotterdamNarvik pass. 30 Mei Utsire. Stad Arnhem, Huelva Amsterdam pass. 30 Mei Ouessant. Straat Soenda. 30 Mei van Manilla naar Bangkok Engelse parlementaire delegatie naar ons land genodigd In de vergadering der Tweede Kamer heeft de voorzitter mr. L. G. Kortenhorst er aan herinnerd dat in het voorjaar van 1948 een parlementaire delegatie op uit nodiging van het Britse parlement een bezoek aan Engeland heeft gebracht. De voorzitters van de Eerste en Tweede Ka mer zijn van oordeel dat de Kamers thans een uitnodiging moeten zenden aan de beide Huizen van het Engelse parlement, om een Engelse parlementaire delegatie dit jaar een bezoek aan ons land te doen brengen. De voorzitter werd gemachtigd tesamen met de president- der Eerste Kamer een uitnodiging daartoe te doen uitgaan. Dit bezoek zal vex-moedelijk in de tweede helft van September kunnen plaats hebben. Filmvoorstellingen van de „Airghost" op de Botermarkt Vanavond en morgenavond zal de „Eer ste Nederlandse Luchtprojectie-onderne- ming" (de „Airghost") gratis filmvoorstel lingen geven op de Haarlemse Botermarkt. Deze „Luchtgeest" gaf hier vorige maand tijdens de Koninginnefeesten reeds een openluchtvoorstelling, die zeer veel publiek trok. De voorstellingen zixllen zowel heden- als morgenavond om ongeveer half tien beginnen en anderhalf uur duren. TARIEVENWIJZIGING VOOR LUCHTPOSTVERKEER. Met ingang van 1 Juni worden enige wijzigingen in het luchtpostverkeer van kracht. Het luchtrecht, boven de gewone porti en x-echten, voor gedrukte stukken, akten, monsters e.d. voor bestemmingen in Euro pa wordt 5 cent per 50 gram. De maximum-afmetingen voor luchtpost pakketten worden: 70 x 40 x 40 cm. Voorts is voor vele bestemmingen het maximum géwicht verhoogd tot 20 kg en zijn de ta rieven gewijzigd. Koninklijke Olie. Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel c. Berkei's Patent Scheepvaart-Unie. Holl.Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Biliton My. II Slotkoers Openings gisteren koersen 287 Ti 288% 249)4 251% 221)4 223)4 162 161)4 139 264 268 108 158% 159% 155 150% 151% 1541/2 154 137% 136% 1491/2 108% 330 TOILET ZEEP De man met bescheiden beurs koopt zijn radio bij VAN DEN BERG omdat hij ook daar de billijk geprijsde toe stellen vindt. Zijlstraat 87. Tel. 11110. Wij hebben Haast U. ANTHONIESTRAAT 3 Haarlem. Tel. 16269. r 1 "SERV ELPTD GR. HOUTSTRAAT 94 t. o. Haarb Dagblad Tel. 1.7.0.7.7. Hondenbrood Hondenbrood met 50 pet. vlees, slechts f 0.75 p. kg? Kattenbrood met vis en vlees. Kattebak- ken en Turfmolm. W.J. ZOMERDIJK GED. OUDE GRACHT 62 Tel. 11269. Haarlem Te koop van part. Slav, eiken eetkamer Prima staat. Heemstede. Tel. no. 29274. Vleugeltje of piano te koop gevraagd. Br. met opgaaf van prijs en merk no. 3360. Te koop aangeboden voor belegging enige goed onder houden HUIZEN met goed rendement. Brieven no. 3356. Mantelcostuums naar maat, Zilvervossen en litis Colliers. Betaling kunt U regeleix. Br. no. 3147. gaaasffiRa&ï1 Te huur INDUSTRIETERREIN m. FABRIEKSRUIM- TE, KANTOOR, OPSLAG RUIMTE, garage en event, woning met ruil, gelegen aan diep vaatwater te Haarlem. Br. W. 333 Adv. Bur. A. J. Albach, Rokin 24. A'dam. Fa. W. F. CLAUS betaalt voor huish oudlomp en 22 ct. per kg. BakenessergTacht 45—51 Tel 11436, Te koop gevraagd voor zelf- bewoning omtrek A'dam of Haarlem 3 slaapk., ev. m. overn. meub. Brieven H. P. 1666, Adv. Bur. De la Mar, Amsterdam. Te koop te Velzen voor belegging 2 blokjes woningen Huuropbrengst pl.m. f 3100. Lasten f 470 p. j. Br. letter V. 387 Adv. Bur. A. J. Albach Rokin 24, Amsterdam W0N1NGRUIL Aangeb.: Royaal vrijstaand huis, goede stand te Zwa- nenburg-Halfweg, 2 gr. ka mers en suite, serre, keuken, 2 gr. slaapk.-, 1 kl. slaapk., badk 2 W.C.'s, zolder, flinke tuin, huur f 49 p. m. Gevr,: Huis liefst m. garage en tuin, huur tot f 65 in omg. H'stede. Bennebroek, Hillegom, of randgem. Haarl'meer Brie ven no. 3358. Te koop of te huur gevr. te Haarlem: goed onderh. HERENHUIS m. tuin v. zelïbew. d. echtp. m. een kind. Voorl. gedeelte lijk. Brieven no. 3357 Te huur gevraagd in omgev. Haarlem: pakhuis o£ opslagplaats met bergruimte, liefst met gelegenheid tot bewoning: zijn eventueel ook genegen te kopen. Brieven no. 3363. ixóit HAARLEM LEIDEN UTRECHT ARNHEM - NIJMEGEN GRONINGEN UW MATRASSEN TE DUN OF VERSIETEN? Laat U hei ons even weten! Bijvullen en vernieuwen met Javakapok ln één dag retour GROTE HOUTSTRAAT 103 - TELEFOON 11485 HAARVERVEN NATUURGETROUW TOT IN DE PERFECTIE SALON HOFFMANN MIDDENWEG 126 - TEL. 22202 - HAARLEM-N. Pinksteren 1949 Laat tijdig Uw radiotoestel nazien, opdat U deze feest dagen niets behoeft te missen. Tadiotechnisch Bedrijf Smit&Scherpenhuisen Gen. Cronjéstr. 141, Tel. 21775 Erkende Philips en Erref k Service. Toestellen uit voor* raad leverbaar.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3