Zegetocht van Koninklijk Paar door jubelend Kennenierland Geschenken voor het Koninklijk Paar Weerbericht Duizenden waren op de been om Vorstin en Prins welkom te heten Tijdens de ontvangst van Koningin Julia na en Prins Bernhard op het stadhuis in Haarlem zouden hedenmiddag de waar nemend voorzitter van de Vereniging „Haerlem", de heer P. A. Dijkema en de oudste directeur van de uitgeversfirma de Erven F. Bohn, de heer J. C. Tadema, de Koninklijke gasten geschenken aanbieden. Het geschenk van de Vereniging „Haer lem" bestaat uit een reproductie van het beroemde Charter van 1245, waarbij Haar lem van Graaf Willem II stadsrechten ver kreeg, en waarvan het origineel in het stadsarchief wordt bewaard. De reproductie op glanzend dik papier, is gesloten in een koker van rood leer, met de hand vervaar digd en met goud bewerkt door mevrouw D. AalbersKollewijn. Bij deze reproductie behoort een boekje met opdracht, in rood- leren band met het wapen van Haarlem in goud. De heer J. C. Tadema overhandigt na mens de Erven F. Bohn een speciale uit gave van de vijftigste druk van Hilde- brand's „Camera Obscura". Het boek is gebonden in een met de hand vervaardigde band van rood Nigerleer, en heeft het for maat van een uitgave van de „Camera", die de firma in 1765 het licht gaf. De vijftigste druk van het werk zal, met de illustraties van Jo Spier, in September normaal in de handel worden gebraëht. De uitgeversfirma had altijd al de gewoonte, een bijzonder exemplaar van elke nieuwe druk aan onze te dien tijde regerende vorst of vorstin aan te bieden, doch het bezoek van de Konink lijke gasten bood de gelegenheid de aanbie ding van deze uitgave een bijzonder cachet te geven. LATER WARMER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt te 10 uur: Tamelijk heldere en koele nacht met plaatselijk mist en weinig wind. Morgen overdag: toenemende bewol king met op enkele plaatsen voorna melijk in het Noord-Westen van het land enige lichte regen; zwakke tot matige wind tussen West en Zuid en hogere temperaturen dan vandaag. 21 Juli: Zon op 4.44 uur. onder 20.47 uur Maan op 0.18 uur. onder 17.29 uur Hoogwatertijden: Woensdag 20 Juli: 10.43—23.17 uur. Donderdag 21 Juli: 12.00 uur. Laagwatertfjden: Woensdag 20 Juli: 6.05—18.39 uur. Donderdag 21 Juli: 7.12—19.50 uur. Stralende oclitendrit naar Veisen Noch de Haarlemmers, noch de Bloemen dalers hebben zich vanmorgen onbetuigd gelaten bij de snelle doortocht van Koningin Juliana en Prins Bernhard ton de ambts woning van de Commissaris der Koningin naar de grens van de gemeente Velscn. Een stralende Oranjezon aan een licht- bewolkte hemel, een belofte voor een prach tige dag en langs de straten, lanen en wegen, op de pleinen en de bruggen guirlandes van juichende mannen en vrouwen, jongens en meisjes, vaak gereed om naar het werk tc gaan, maar toch nog eventjes wachtende om uiting te geven aan hun genegenheid voor ons vorstenhuis en om thuis te kunnen ver tellen: Nou heb ik „ze" goed gezien. Hier en daar en overal stonden school kinderen groepsgewijs opgesteld, de meisjes met oranjeslrikken in het haar, de jongens geestdriftig zwaaiende mei hun vlaggetjes en overal weer die zelfde roep: „Hoera, leve de Koningin'. Achter het Bloemendaalse raadhuis ston den de mannen van het Sportleidersinstituut in hun blauwe tenu stram in de houding op gesteld, daar stond ook jhr. mr. C. J. A. den Tex, Bloemendaals burgemeester, natuurlijk met zijn onafscheidelijke fototoestel. Alles liep keurig op tijd, om 8,20 precies arriveerde de stoet aan de Veiser grens, waar het Koninklijk Paar, de Koningin in een sportief grijs complet, de Prins in rok, de eerste zanghulde in ontvangst nam. 64e Jaargang No. 19298 "S" "SF 11 1 Woensdag 20 Juli 1949 Bureaux: Grote Houtstraat 93, Telefoon Adver- RhJ ^9 I B I Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate tenties en Administratie 10724, 14825. Redactie: I 1 J 1 I IT] I M lil li Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. 10600. Directeur-Hoofdredacteur: 15054. Bijkant. A A fl A A Jg Jffwy* A Abonnementsprijs per week 33 cent per kwartaal Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Telefoon 12230. ƒ4,25. Franco per post ƒ4,75. Postgiro 273107. Drukkerij Z.B. Spaarne 12, Telefoon 12713, 10132. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Robert Peereboom C0ÜC3!1t Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom Bij liet verlaten van de ambtswoning van de commissaris der Koningin boden een meisje en een jongen van 't Burgerweeshuis de Koningin een bouquet rose anjers aan. de gelukkige samenwerking tussen de kerk genootschappen, waardoor in 1945 het Kerstspel in de Grote Kerk (door haai* bij gewoond) mogelijk was geworden, bewaard was gebleven. Dat juich ik bijzonder toe!" Ds. Waardenburg zei daarop dat de vele vraagstukken die zich tegenwoordig ook op geestelijk gebied voordoen, het probleem van de samenwerking wel eens op de ach tergrond deden geraken, doch, zo verzeker de ds. Waardenburg, het streven naar die samenwerking blijft onverzwakt bestaan. Waarop Koningin Juliana met overtuiging antwoordde: „Dat juich ik bijzonder toe." Men zal begrijpen, dat zoveel gesprekken in een kort tijdsbestek met zoveel persoon lijkheden en over zulke uiteenlopende on derwerpen sprak zij bijvoorbeeld niet met dl-. P. H. Schroder over de Stichting 19401945, met mr. B. W. Stomps over de moeilijkheden der Ex-politieke Gevangenen uit de bezettingstijd, en met Mari Andries- sen over zijn monument aan de Dreef veel van de Koningin hebben gevergd. Doch ook bleek bij deze gelegenheid weer, op welk een charmante wijze de Prins haar taak dan weet te verlichten. De laatste genodigde die werd voorge steld was het Haarlemse raadslid H. J. L. Klein Schiphorst. „De nestor van de raad", zei de Commis saris, die elke genodigde met een enkel woord inleidde. „Daarom ben ik morgen de eerste die aan U wordt voorgesteld", zei de heer Klein Schiphorst, die vervolgens tot groot vermaak van Koningin en Prins een herinnering ophaalde aan een bezoek, van Koningin, toep nog Prinses, Juliana, dat zij een kwart eeuw geleden met haar ouders aan Haarlem bracht. Om tien uur maakte het Koninklijk paar een gang door de zalen; de Koningin de rose anjers van de weeskinderen in de hand stelde veel belang in enkele bij zonderheden die dl*. J. E. baron de Vos van Steenwijk haar over deze historische vertrekken vertelde. Groots moment. Toen was het ogenblik aangebroken, waarop de vorstin zich op het bordes zou begeven. Het werd een groots moment: buiten stonden de duizenden, die, nadat de blazers zwegen, geestdriftig en eenparig een „Oranje boven" inzetten. Hier brak de ware verbondenheid tussen vorstin en volk zich baan in een oprechte, ontroerende huldebetuiging. De Leonidas-leden zwaaiden met hun fakkels en telkens weer klonk het Hoera geroep tot het vorstelijk paar zich terug trok. Toen verdwenen ook stilaan de bezoe kers, doch niet dan nadat men de fantas tisch verlichte bloemen en beelden in de tuin van de Griffie had bewonderd. V eer tien muziekcorpsen speelden bij fakkellicht. Tegen tien uur waren op het grasveld tegenover de Zuidgevel van de Griffie veertien Haarlemse harmonie-orkesten op gesteld, geflankeerd door ruim tweehon derd fakkeldragers en -draagsters van de gymnastiekvereniging „Leonidas". Even later flitsten de lichten vóór het gebouw aan en werden de fakkels ontstoken, en om tien uur precies verschenen Koningin en Prins met hun gevolg op het bordes, luide toegejuicht door de menigte. De heer Jos. de Klerk hief zijn dirigeerstok en ongeveer vierhonderd blazers en trommelaars zetten de mars „De Garde" van C. J. N. Cori in. Het massale geluid van deze gecombineerde fanfarecorpsen klonk tot ver in de om geving door; overigens had de dirigent eer van zijn werk, want het samenspel van al deze amatèurmusici vlotte uitstekend. Vervolgens werd het Wilhelmus gespeeld. De Hoge Gasten verlieten daarna het bor des en de muziekcorpsen trokken even later begeleid door de fakkeldragers de stad in. In de Hout werd Bengaals vuur ontstoken, dat evenals trouwens de fakkels door hel Centrumcomité Koninginnedag namens de Haarlemse burgerij was aangeboden. Ook de menigte Trok langzamerhand af, ge deeltelijk de optocht der muziekcorpsen achterna, die tenslotte op de. Oude Groen markt werd ontbonden. Terugtocht Aan de pont wachtten motoren met zij span van de Haarlemse politie de stoet op en nadat de colonne was geformeerd ging het in een vlot tempo naar Haarlem. Reeds op de Rijksstraatweg stonden duizenden met oranje getooid het Koninklijk paar toe te wuiven en het aantal mensen langs de kant werd steeds groter naarmate de stoet het hart van de stad naderde. Via de Planetenlaan, Orionweg, Steenbokstraat, Meteorenstraat, Zaanenlaan, Plataanstraat, Altenastraat, Stuyvesantplein, Jan Haring- straat, Molijnstraat en Santpoorterplein kwam men in de Santpoorterstraat, waar leerlingen van de Huishoudschool met grote vlaggen gewapend, in hun helder witte schorten een aardige afwisseling vormden in de onafzienbare rijen met het blije Hartelijk en ongedwongen. Om tien uur verschenen de Hoge Gasten op het bordes van de Provinciale Griffie om te luisteren naar een serenade van veertien Haarlemse harmonie-orkesten. Bij het schijnsel van enige honderden fakkels brachten deze corpsen gezamenlijk achtereen volgens een mars en het Wilhelmus ten gehore. vVij konden waarnemen, hoe hartelijk en ongedwongen deze korte begroetingen ver liepen, hoe de Koningin en de Prins soms wat dieper op een vraag of een opmerking die hen belangwekkend voorkwam, ingin gen en daarbij de scherts niet schuwden. Zo spraken zij betrekkelijk lang met een groep van drie vertegenwoordigers van So ciale Zaken en Jeugdzorg, mevrouw J. van NispenVan Wely, voorzitster van de Haarlemse U.V.V.; mevrouw H. A. Hal- bertsmaWaller voor het padvindsters- gilde en de heer A. J. Kloek, voorzitter van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Jeugdgemeenschap. Mevrouw Van Nispen Van Wely maakte van die gelegenheid ge bruik de toewijding en de trouw van vele Haarlemse vrouwen, vooral afkomstig uit die delen van de bevolking die zelf vaak met grote materiële moeilijkheden hebben te kampen, voor de sociale taak van de U.V. V. in het licht te stellen. Dat de Koningin de vele gebeurtenissen die zij bezoekt of bijwoont niet als een sinecure beschouwt bleek wel op verrassen de wijze toen zij ds. G. J. Waardenburg, de president van het Provinciaal bestuur der Nederlands Hervormde Kerk, tezamen met mgr. J. van der Oord, de Bisschop van de Oud-Katholieke Kerk te Haarlem en de heer H. de Greeve, .voorzitter van de Bond Zonder Naam, tot haar toegelaten, vroeg of Het woord is aan.... Ovidius: Laa^ anderen de goede oude tijd vereren; ik prijs mij gelukkig dat ik in deze tijd leef, die zo goed past bij mijn aard. oranje getooide mensen. Over de Ver- spronckweg, Kenaupark en Kinaerhuisvest kwam men op de Zijlvest waar het in ernst druk begon te worden. Dichte drommen mensen begroetten jui chend en wuivend de Koningin en de Prins, die het niet moe werden deze aanhanke lijkheidsbetoging te beantwoorden op de vriendelijke en ongedwongen wijze die hen zo bemind heeft gemaakt. Over de Raaks en Gedempte Oude Gracht waar politie te paard haar onbe reden collega's een handje hielp de Gierstraat. Houtbrug en Dreef, ging het tenslotte naar de ambtswoning van de Commissaris, waar het gezelschap uitstapte on'te lunchen. Prijsvraag voor Nederlands speelfilmscenario De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen prof. dr. F. .T, Th. Rutten heeft, in overleg met de Voorlopige Raad voor de Kunst, besloten een prijsvraag te doen uitschrijven voor een synopsis van een filmscenario voor een Nederlandse speelfilm. Hoewel het hier gaat om een open prijs vraag, zal het ministerie, wederom in over leg met de Voorlopige Raad voor de Kunst, een twaalftal letterkundigen aanwijzen om aan deze prijsvraag mee te werken. Deze aan te wijzen letterkundigen zullen voor hun arbeid worden gehonoreerd. Een jury, eveneens ingesteld in samenwerking met de Voorlopige Raad voor de Kunst, zal vier van de in totaal binnengekomen inzen dingen bekronen. Op hun ivandeling van de ambtswoning van de commissaris der Koningin naar de Provinciale Griffie gingen de Koninklijke Gasten gisteravond tussen een dubbele haag van vaandels en vlaggen van Haarlemse verenigingen door. DIT ZIJN GROTE DAGEN voor Zuid-Kennemerland. Dagen waarvoor wekenlang -door tal van instanties en autoriteiten is gezwoegd en gepuzzeld, om ze te doen worden tot een blijde herinnering, en voor Koningin Juliana en Prins Bernhard, en voor ons, bewoners van dit gewest. Maar sinds gisteravond weten wij ook, dat al dat werk niet voor niets is geweest. Van het moment af, dat mr. P. O. F. M. Cremers, in zijn waarlijk indrukwekkend statie gewaad Koningin en Prins welkom heette bij de Blauwe brug, was daar die onge dwongen, hartelijke sfeer, die er alleen maar kan bestaan door die wonderlijke, niet te omschrijven band van trouw, toewijding en traditie, zoals die tussen het Neder landse volk en de leden van hét Huis van Oranje bestaat. I-Iaarlem heeft wel ondubbelzinnig blijk gegeven Koningin en Prins een goed hart toe te dragen. Dat sprak uit de welverzorgde versieringen der huizen en gebouwen, uit de vele vlaggen, uit het enthousiasme van de ingezetenen, zeker ook uit de voortreffelijke ordemaatregelen, door de politie met een juist inzicht in de verlangens van het publiek en de eisen die de hoge bezoekers mogen stellen, getroffen. En bij dit alles kwam dat schone geschenk, dat bijna altijd ons deel is op de hoogtij dagen van het vorstenhuis: de Oranjezon, die gisteren reeds cl* regenwolken verdreef en vanochtend stralend opging boven Kennemerland in feesttooi. Het was zeventien minuten voor zes toen uit de dichte schare mensen die I zich had opgesteld op de brug over de Am- stel in Uithoorn, de kreet opging: „Daar i J komen ze". En enkele seconden later hield i de stoet van vier auto's waarvan de voorste I de Koninklijke standaard droeg, stil op deze i brug en daarmee op de grens van de pro vincie Noordholland. De commissaris van de Koningin in onze provincie, dr. J. E. 1 j baron de Vos van Steenwijk, begaf zich vergezeld door de burgemeester van Uit hoorn, de heer C. M. A. Koot, naar de auto van de Koningin en nadat zij haar welkom hadden geheten, bood het dochtertje van de burgemeester de vorstin een bouquet blauwe irissen aan. Terwijl de ouden van dagen en de kinderen van de lagere scho len, die de beste plaatsen hadden gekregen allen op hun manier van hun enthousiasme blijk gaven," maakte de Koningin even een praatje met het meisje, maai* omdat aan het tijdschema strikt de hand moest wor den gehouden, klapten de portieren al spoe dig weer dicht en werd de reis naar de Spaarnestad voortgezet. Twee motorrijders voorop en twee ach terop van de Rijkspolitie escorteerden op hun ronkende motoren de stoet, die thans werd voorafgegaan door de auto van de commissaris der Koningin. De route ging over Aalsmeer en Hoofddorp en overal hadden zich langs de weg groepen mensen en kinderen met oranje vlaggetjes opge steld die het hoge bezoek een enthousiast welkom toezwaaiden. Zij smaakten allen de voldoening dat overal waar zich een groepje bevond, de stoet het tempo even verkortte, zodat iedereen inderdaad iets meer dan een al te korte blik kon werpen op de vorstin, die vriendelijk terugwuifde. Op de brug over de Ringvaart wachtte een motor met zijspan van de Heemsteedse politie de stoet op om haar door Heemstede te loodsen. Waren het op de lange wegen tussen de rijke akkers van de Haarlemmer meer slechts groepjes geweest, die aan de kant stonden, de Heemsteflenaren waren in groten getale uitgerukt en stonden wer kelijk mannetje aan mannetje, vooral op de Dreef waar de mensen rijen dik stonden en waar de toejuichingen dan ook voor het eerst een fiks volume aannamen. Bij de Blauwe brug wachtte Haarlems burgemeester, mr. P. O. F. M. Cremers, om Koningin Juliana in zijn stad te verwel komen. Nadat hij zich van deze aangename taak gekweten had, nam hij plaats in de auto van baron De Vos van Steenwijk. De motorrijders van de Rijkspolitie hadden in middels versterking gekregen van vier zij spannen van de Haarlemse motor-politie, die er met haar witte petten en koppels kranig uitzag. Zo begon de intocht in de stad Haarlem waar duizenden op de been waren om Koningin Juliana hun blijdschap over haar komst te betuigen. Met een lang zaam gangetje ging het over de Zuider- hcutlaan en de Fonteïnlaan Noordwaarts en daarna zwenkte de stoet rechtsaf de Paviljoenslaan cp waar bereden politie en een afzetting van touwen ervoor zorgde dat de weg vrij bleef. Toen de wagen van de Koningin voor de ambtswoning van baron De Vos van Steen wijk had gestopt, ging de Koninklijke stan daard plechtig in top en twee zwart-ge- helmde politie-mannen betrokken de wacht. De Koningin begaf zich daama met haar gevolg naar binnen om het diner te ge bruiken. Prins Bernhard die eerder op de dag een officieel bezoek aan Zaandam had ge bracht, was reeds om half zes per auto bij de ambtswoning van de commissaris der Koningin gearriveerd. Hij was vergezeld van zijn particulier secretaris, mr. Tho massen, en het lid van Gedeputeerde Sta ten, de heer A. B. J. Prakken. De route uit de Zaanstreek naar Haarlem voerde over de pont bij Buitenhuizen en Spaarndam. In Spaarndam werd een ogenblik stilge houden en- de oudste inwoonster, de 97- jarige weduwe SmitsJapinga, bood de Prins een bos anjers aan. Bij de Provinciale Griffie. De inktzwarte wolkengevaarten van even te voren hadden eerbiedig het veld ge ruimd, toen gisteravond tegen half negen de deur van de ambtswoning van de com missaris der Koningin aan de Paviljoens laan openzwaaide, en lang verbeid ogen blik de Koninklijke Gasten van onze stad naar buiten traden. En een gejuich steeg op uit de menigte wachtenden, af en •toe aanzwellend en zich verplaatsend, dik wijls onderbroken door een uitbundig „Leve de Koningin!" Koningin Juliana was gekleed in een zee groene japon met korte beige bontmantel. Zij werd begeleid door de commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. Mevrouw barones de Vos van Steenwijkvan Roijen begeleidde Prins Bernhard. Van het gevolg van het Koninklijk Paar maakten deel uit mr. G. C. D. baron van Hardenbroek, opperceremoniemeester van Hare Majesteit, luitenant-kolonel jhr. D. J. A. A. van Lawick van Pabst, adjudant van H.M., mr. J. C. baron Baud, particulier secretaris van H.M., jonkvrouwe C. E. B. Roëll, -hofdame van H.M., jonkheer F. J. E. van Lennep, Kamerheer van dienst, luite nant ter zee eerste klasse F. Steinmetz, adjudant van Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden, en mr. J. Tho massen, particulier secretaris van de Prins. Vlak vóór de ambtswoning boden Fiet.je Jansen en Jan van de Graaf, twee weesjes uit het Burgerweeshuis kennelijk zeer onder de indruk van hun voorname taak Hare Majesteit een tuil rose anjers aan. De Koningin onderhield zich enkele ogen blikken op haar bekende ongedwongen en innemende manier met de kinderen, en daarna begaf het gezelschap zich te vóet op weg naar de hoofdingang van de Pro vinciale Griffie. Aan weerszijden van de Paviljoenslaan stonden afgevaardigden van tal van Haar lemse verenigingen met hun fleurige vlag gen en vaandels opgesteld, en zij allen brachten de vaandelgroet toen de Konink lijke Gasten passeerden. Bij de ingang van de Griffie werd het Koninklijk Paar verwelkomd door de leden der Gedeputeerde Staten van Noordholland de heren L. J. P. N. A. Bouwman, W. A. van der Donk, M. Harmsen, A. B. J. Prak ken en mej. mr. A. E. Ribbius Peletier, en de griffier der Provinciale Staten, mr. M. A. Stufkens. Daarna ging het gezelschap via de binnenplaats van de Griffie het ge bouw binnen voor de receptie, die onge veer twee uur duurde. Inmiddels bleef het in de omgeving zwart van de mensen. De menigte werd in toom gehouden door de politie (die, bijgestaan door padvinders, voor een perfect georga- H.M. de Koningin werd in Uithoorn met groot gejiiich begroet, toen de Commissaris der'Koningin wan Noordholland, dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, haar aan de grens van de provincie verwelkomde. Het dochtertje van burgemeester C. M. A. Koot bood de Koningin bloemen aan. Links de burgemeester van Uithoorn, rechts dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk. niseerde en uiterst doelmatige afzetting] zorgde). Af en toe steeg uit de wachtenden een gejuich op, wanneer men in de ver lichte vensters van de Griffie sen glimp van Koningin of Prins meende op te van gen. Hier en daar klonken het „Oranje boven" en vaderlandse liederen, waarmede men zich de tijd kortte. Avondreceptie. De talrijke bezoekers van de receptie in het gebouw van de Provinciale Griffie, waai de vergaderzaal van de Staten met de be lendende koffiekamers baadden in het licht, kunnen op een buitengewoon geslaagde avond terugzien. Nadat het Koninklijk paar met zijn ge volg bij het hek aan de Dreef door het Col lege van Gedeputeerde Staten en de griffier was begroet, schreed het, terwijl de Post- fanfare het volkslied speelde, naar de in gang van het gebouw. Toen de Koningin en dé Prins de entree waren genaderd en de muziek zweeg, riep iemand uit de genodigden, die zich op .het gazon hadden opgesteld, spontaan: „Leve de Koningin". Deze kreet werd onmiddel lijk door allen overgenomen en onder een aanzwellende ovatie verdwenen de hoge gasten in het gebouw, waar mgr. J. P. Huy- bers reeds in de kamer van de Commissaris aanwezig was om met zijn secretaris J. P. J. Solleveldt Hare Majesteit en Zijne Ko ninklijke Hoogheid te begroeten. Onder de genodigden heerste al spoedig een buitengewoon geanimeerde stemming, overal kon men groepjes aantreffen, waar een soms naar het zwaarwichtige zwemende discussie door een goed geplaatste kwink slag in luchtiger banen werd geleid. Wie er waren Behalve leden van het Provinciaal be stuur waren er burgemeesters uit vrijwel geheel Noordholland, als regel van hun echtgenote vergezeld, de wethouders en de gemeentesecretaris van Haarlem, talrijke Provinciale ambtenaren, rijks- en water staatsambtenaren en politie-autoriteiten. Voorts representanten van de illegaliteit, de Broederschap der notarissen, handel en arbeid, kerkgenootschappen, industrie, on derwijs, kunsten en wetenschappen, Bin nenlandse Zaken, Rechterlijke macht, Fi nanciën, Sociale Zaken, van de Jeugd, van de Standsorganisaties, enkele particulieren en de garnizoenscommandant. Door de geopende ramen kon men zien hoe op het terrein aan de Paviljoenslaan achter het reusachtige harmonie-orkest dat uit veertien Haarlemse- corpsen werd ge formeerd, de duizenden tezamen dromden, die de gelegenheid niet wilden missen hun Koningin te bejubelen. Hun Koningin, die zich inmiddels in de zaal van de Gedepu teerden onderhield met de vertegenwoordi gers van het volk, dat buiten wachtte: de leden der Provinciale Staten op de com munisten. die verstek lieten gaan, na en een dertigtal personen die representatief geacht konden worden voor het geestelijk en maatschappelijk leven in dit gewest.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 1