fC 3 IARTISI Waarom volwassenen door de G.C.D. niet ingeënt worden Amsterdamse Beurs Vreselijke ervaring. Zeven-en-zeventigduizend doelpunten gemaakt in bijna negentien-duizend voetbalwedstrijden ZOMER PRIJZEN INBOEDELVEILING VEILING LOKAAL „'T CENTRUM" Middenstandsinstituut „HAARLEM-NOORD" Vrijjas: 19 Augustus 1949 Haarlems ÏJagBTaif v 5 Een toelichting van dokter D. Heijmans In aansluiting op de mededelingen in ons nummer van Donderdag over het inenten tegen pokken schrijft een lezer ons: Ik heb ervaren dat de Geneeskundige Dienst te Haarlem geen personen behandelt die tevoren nog niet zijn ingeënt. Dit ver wondert mij, want op de meeste passagiers schepen mag men niet varen als men niet is ingeënt. Ook in verschillende landen mag men in zo'n geval geen voet aan land zet ten. Het feit dat misschien één op de 100.000 gevallen inenting van volwassenen na delige gevolgen heeft, kan toch geen vol doende reden zijn'. Door de nu gevolgde methode wordt het streven zoveel mogelijk mensen in te enten tegengewerkt. De heer D. Heymans, arts bij de Genees kundige Dienst te Haarlem, die de leiding bij de kosteloze inenting heeft, kon het be toog van deze lezer begrijpen. Maar zo vervolgde hij wij moeten ons houden aan de voorschriften van de hoofdinspec teur van de Volksgezondheid. Daarom en ten wij alle kinderen beneden de 2 jaar in en passen herinenting toe bij anderen die al eerder zijn ingeënt. Er zit aan het in enten van de ouderen inderdaad een gevaar, namelijk de encephalitis (kinderverlam ming). De lezer stelt dit 1 op de 100.000, maar dit is te optimistisch. Het juiste cijfer weet ik niet, doch het is zeker 1 op de 10.000 of 20.000. Nu is de mening van de Volks gezondheid dat het pokkengevaar voor ons land niet zo dreigend is, dat dit risico, dat Iemand voor zijn leven lang ongelukkig wordt, genomen moet worden. Mocht .er, wat natuurlijk niet gehoopt wordt, inder daad een pokken-epidemie komen, dan is er kans dat de Volksgezondheid andere voorschriften geeft. In zo'n geval moet men van twee kwaden het minste kiezen. Op onze vraag of hij een volwassene in dit stadium van de zaak, die nog niet tevoren zo'n behandeling heeft ondergaan, zou Inenten als hij het risico voor eigen reke ning wil nemen, antwoordde de heer Hey mans: Neen, ik mag het niet doen, want het zou in strijd zijn met mijn voorschrif ten. Een huisarts mag het in zo'n geval wel, want die heeft deze voorschriften niet. Het aantal personen, dat in ons land niet Is ingeënt, is vrij hoog. Dat is een gevolg van de omstandigheid dat na de Alastrim- periode van 1929 de verplichting tot in enting van schoolkinderen vervallen is. Nu liet gevaar voor pokken in ons land niet denkbeeldig is, zou het zeer gewenst zijn, dat zoveel mogelijk personen ingeënt worden. Hoe groter het aantal is dat is ingeënt, hoe kleiner het gevaar voor de gehele bevolking wordt. Daarom is het nog steeds is de heer Heymans aan het woord te betreuren dat er betrekkelijk weinig mensen zijn die aan de oproep van de Geneeskundige Dienst gehoor geven, Sinds gisteren is het aantal gestegen met 234, waardoor het totaal op ongeveer 1500 gekomen is. Maar daarbij moet in aanmerking genomen worden dat wij thans in de middaguren nog de gelegen heid openstellen voor de leden van het ge- meentepersoneel en hun gezinnen. Dit per soneel beloopt ongeveer 2500 man, zodat men met de gezinsleden op 10.000 komt. Daarvan zijn er op dit ogenblik 320 ge komen, Ook dus een laag percentage. Als de dagen voor het gemeenteperso- neel zijn verstreken zakt het -gemiddelde aantal personen dat per dag ingeënt wordt De 9 Muzen In studie. Het Amsterdamse toneel gezelschap heeft onder regie van A. Defresne een toneelwerk van de Neder landse schrijver Maurits Dekker in studie genomen. Dekker heeft zijn stuk genoemd „De wereld heeft geen wachtkamer" en be handelt hierin de morele en psychologische conflicten, welke ontstaan door de ver vaardiging van de atoombom. Socialisme, godsdienst, huwelijk en ma thematica. Het lang verwachte stuk van Bernard Shaw „Buoyant billions" is dezer dagen voor het eerst in Londen ten tonele gebracht. De critici sohrijven, dat de 93- jarige auteur nog niets van zijn intellectuële schittering en geestigheid verloren heeft. Het stuk biedt stof voor een lang gesprek over verschillende onderwerpen zoals socialisme, godsdienst, huwelijk en mathe matica. Shaw was bij de première niet aanwezig om van het applaus der toeschouwers ge tuige te zijn, doch tot ieders vreugde haalde de hoofdvertolkster van het stuk, Frances Day, een op Shaw gelijkende pop te voor schijn en liet deze buigen. MUSEUMDIRECTEUREN OP BEZOEK De Amsterdamse wethouder van Onder wijs, mr. A. de Roos, ontving Donderdag middag op Schiphol een gezelschap uit Liverpool, te weten colonel V. E. Cotton, voorzitter van de museumraad te Liver pool, dr. E. Brandbury, stadsarchitect van Liverpool en de heren F. Lambert en J. H. Iliffe, beiden museumdirecteuren. Dit gezelschap keerde van een studiereis in Scandinavië terug, waar het verschei dene musea bezichtigde. In Liverpool is het stadsmuseum door oorlogshandelingen totaal vernield en de „Art Gallery" is tijdens de oorlog door de regering gevor derd geweest. Voor nu deze beide musea weer in hun oorspronkelijke staat zullen worden teruggebracht, wil de commissie zich eerst op de hoogte stellen van de ver beteringen en de nieuwe wijze van verlich ting, zoals die in het buitenland na de oor log is toegepast. In Amsterdam zullen de bezoekers het Rijks- en Stedelijk Museum bezoeken en in Rotterdam het Museum Boymans. Zon dag keren zij naar Liverpool terug. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 319 322% 275% 268% 245% 248 A. K. U. 184% 184% 159% Nederlandse Ford 275 Nederlandse Kabel 295 v. Berkei's Patent 123 Scheepvaart- Unie 161% 163% Holl.Amerika Lijn 162 Deli Maatschappij 149% 149% H. V A 160 Vz 160% A'dam Rubber 140% 140% Ned. Handel Mij. 154% N.-I. Handelsbank 111 Billiton Mij. II 331 vermoedelijk weer. Tenzij de overige be volking alsnog de noodzakelijkheid inziet. De Geneeskundige Dienst blijft daarvoor voorlopig zitting houden in het gebouw aan de Nieuwe Gracht van 10%11 uur. Er is gebleken dat er ook enkele bedrij ven zijn die de gelegenheid voor hun per soneelslede^ en hun gezinsleden voor in enting en herinenting openstellen. Dit ge schiedt dan door de bedrijfsartsen. Maar ook daar komt slechts een deel op. Bij een bedrijf met 900 werklieden kwamen slechts 120 mannen, vrouwen en kinderen. De heer Heymans besloot: In het be lang der Volksgezondheid blijf ik met klem aandringen op 't inenten en herinenten. Nu bij de controle is gebleken dat het percen tage van de Haarlemmers dat positief rea geert hoog is, (wat aantoont dat het be smettingsgevaar niet te licht geacht mag worden) is daar nog te meer reden voor. Tot zover de heer Heymans. Van de zijde van het publiek wordt de opmerking gemaakt dat er ongetwijfeld zich meer personen zouden aanmelden, indien ook in de avonduren gelegenheid werd ge boden tot inenting. Voorbesprekingen in Den Haag verlopen vlot 'sGRAVENHAGE, 19 Augustus (ANP). De voorbereidende besprekingen in de zo genaamde „kleine commissie" bestaande uit de heren Van Royen, Roem en Anak Agoeng, die gisteren de gehele dag in be slag namen en voornamelijk handelden over het ontwerp-reglement van orde, heb ben, naar het ANP verneemt, een gunstig verloop gehad. De resultaten zullen thans, na interne bespreking in de verschillende afzonderlijke delegatiës, door de centrale commissie „in oprichting" hedenmiddag opnieuw worden besproken. Men hoopt dan hieromtrent definitief tot overeenstem ming te komen. Het ligt in de bedoeling dit reglement dan Dinsdag in de openingsver gadering van de conferentie formeel te doen vaststellen. In dezelfde vergadering zal dan ook de centrale commissie officieel worden inge steld, na^ openingsredevoeringen van dr. Drees, de voorzitter van de conferentie en van de delegatievoorzitters, benevens van de voorzitter van de week der UNO-com- missie, In kringen van de delegaties wordt, zoals we reeds eerder meldden, verwacht, dat de delegaties bij toerbeurt als voor zitters van de centrale commissie zullen optreden, terwijl de drie leden van de UNO- commissie eveneens hierin zitting zullen nemen. Voorts zullen door de centrale commissie vijf andere commissies worden ingesteld, namelijk een politiek-staatkundige, een fi- nanciëel-economische, een militaire, een culturele en een afzonderlijke sociale com missie. Hedenmiddag zal minister Van Maarse- veen, als voorzitter van de Nederlandse delegatie, aan de delegaties ter conferen tie een thee aanbieden. Op Donderdag 25 Augustus zal de Ne derlandse regering officieel recipiëren in de Ridderzaal. De Friese kanaalwerken maken goede vorderingen De Friese kanaalwerken maken flinke vorderingen. Het nieuwe grote kanaal dat van Groningen via Lemmer naar het IJselmeer zal lopen, krijgt een aftakking naar Harlingen. Vooral de werkzaamheden bij Terhorne trekken veel belangstelling. Het werk is daar in een vergevorderd sta dium gekomen. De schutsluis is gereed. Een leidam van 700 meter lengte wordt met een bitumenlaag bedekt. Hiermee volgt men een nieuwe methode, waarmee men bij de aanleg van een nieuwe dam bij Harlingen reeds succes had. De ervaring met dit nieuwe procédé leidde daar namelijk tot de conclusie, dat een aldus bewerkte dam flinke stormen kan doorstaan. De nieuwe sluis bij Terhorne is ge bouwd naast de oude sluis, welke niet meer in het nieuwe kanalenplan paste. Zij werd tijdens de oorlog gebombardeerd en na de oorlog kon een deel ervan weer in gebruik worden genomen. De thans gereed gekomen sluis zal schepen van 1000 ton kunnen schutten. De doorvaartopeningen hebben een breedte van 16 meter gekregen. De schutkolklengte bedraagt 260 meter en de kolken hebben een diepte van vier meter beneden Fries zomerpeil. Aan weerszijden van de sluisdeuren is een aanlegruimte van ongeveer 200 meter, waardoor de gehele lengte van de sluis ongeveer 650 meter wordt. De sluis wordt electrisch bediend; in de sluishoofden zijn kelders uitgespaard voor het plaatsen van de machines. Men heeft voor het vervaardigen van deze mo derne sluis 5000 kubieke meter beton, 500 ton betonstaven en 125 ton constructieijzer gebruikt. Bij Harlingen vorderen de werkzaamhe den eveneens goed. Aan weerszijden van de weg FranekerHarlingen zijn thans reeds gedeelten gereed van het Van Ha- rinxmakanaal (genoemd naar de vroegere Commissaris der Koningin in Friesland). Deze zullen het volgend jaar met elkaar moeten worden verbonden. Er zal dan wat de straatweg betreft, een voorziening moe ten worden getroffen. Er bestaan reeds ge ruim tijd plannen voor de aanleg van een nieuwe Rijksweg welke niet door Harlingen loopt. Voorlopig wil de minister van Ver keer van uitvoering van dit plan niets weten. Er zullen namelijk vier grote kunst werken (een brug en drie viaducten) moe ten worden gebouwd en dat is het rijk onder de gegeven omstandigheden te duur. Voorlopig zal het verkeer naar de Af sluitdijk dus nog door Harlingen moeten gaan. Als tijdelijke oplossing zal een nieuwe weg langs het kanaal worden aangelegd naar de Prins Hendrikbrug te Harlingen. Het huis van de brugwachter op de hoek van de Noorderhaven zal moeten verdwij nen. Daarme valt een prachtig oud gevel tje aan de kanaalwerken ten offer. Op een motor- en autotentoonstelling die op het ogenblik in Berlijn gehouden wordt is ook deze nieuwe Duitse 7notor-,,scooter" te zien, die een snelheid van 65 kilometer per uur bereiken kan, 2 liter benzine per 100 km. gebruikt en verkocht wordt voor 5SO mark. Vooral de Amerikanen tonen veel belangstelling voor dit vervoermiddel. Kort verhaal door E. P. Bert van Leusen was student. In Amster dam. In de kringen van ingewijden aan universiteiten en hogescholen wordt een scherp onderscheid gemaakt tussen studen- Ten behoeve van de gedelegeerden der Ronde Tafel-conferentie, die volgende week in Den Haag begint, is in de Rolzaal een postkantoortje ingericht. Borden in vier talen zijn bij de loketten aangebracht. Inzet: de speciale poststempel, die op de brieven bij dit postkantoortje aangeboden wordt gezet. De verslagen van de secretaris-penning meester en van de commissies van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond zijn verzameld in een boek. Het bevat een groot aantal mededelingen over de verrichtingen van de clubs en de talloze bij de bond aan gesloten voetballers. Er waren bij het voet bal op Zondag in totaal 66 elftallen in de eerste klas, 142 in de tweede klas, 343 in de derde klas, 497 in de vierde klas, 65 in de reserve eerste klas, 212 in de reserve tweede klas, 217 in de reserve derde klas. In totaal waren er 1542 elftallen (1947- 1948 1488 en 1946-1947 1483). Voor het kampioenschap van Nederland zijn gespeeld 30 wedstrijden, voor het kam pioenschap reserve eerste klasse 15, voor de promotie of degradatie 1377, voor de competitie 14.526, voor de beker 1363, in totaal dus 17.311 wedstrijden. In de Zaterdagmiddagcompetitie kwamen 113 elftallen (88) uit en het aantal wed strijden bedroeg 1422 (1071). Op Zaterdag en Zondag zijn gepeeld 18.832. Er werden in het afgelopen seizoen in totaal 356 (364) wedstrijden gespeeld tegen buitenlandse elftallen, waarvan 203 (191) in Nederland en 153 (173) in het buiten land. Het aantal bij de KNVB aangesloten ver enigingen bedroeg 1143 (1091) met 1655 elftallen (1587) en 200.931 (185.731) leden. Bij de afdelingen waren aangesloten 1834 verenigingen (1737) met 13.491 elftallen (11.777) en 114.686 leden (105.573). Aantal doelpunten De voetballers in de KNVB maakten 77074 doelpunten, waarvan er 98 in de dertig kampioenswedstrijden, 48 in de vijf tien wedstrijden om het kampioenschap der reserve eerste klas. Verder zijn de cij fers District 1 14.395 doelpunten in 3651 wedstrijden; district 2 12.270 in 3039; dis trict 3 8576 in 2248; district 4 8743 in 2060; district 5 6086 in 1561; district 6 9487 in 2079; bekercompetitie 6131 in 1363: beker competitie Zaterdagmiddag 2405 in 492; promotie- en degradatiewedstrijden 5104 in 1381: Zaterdagmiddagcompetitie 3731 in 913. De wedstrijden werden geleid door 1096 scheidsrechters. De afdelingen telden 4343 scheidsrechters. De strafcommissie merkt op verheugd te zijn over het gunstige beeld, dat het over zicht van de cijfers over haar werk op levert. Het aantal wedstrijden was 9,5 hoger dan vorig seizoen en het aantal straf fen is met 4 verminderd. Van de ruim vierhonderdduizend voetballers werden er slechts 1323 een straf opgelegd, dat is dus 0,32 of één op de 313 spelers. Nog nooit is het strafpercentage in de bond zo laag geweest. De scheidsrechters gaven 639 (721) waarschuwingen. In de loop van het seizoen is het aantal aanvragen om toestemming tot het spelen voor een andere vereniging weer belang rijk toegenomen. Tot en met 20 Juni waren er 4907 (4612) gepubliceerd. De hoofdconsul merkt op, dat er een grote winst is te boeken op het gebied der sportterreinen in Nederland en bedriegen de voortekenen niet. dan zal het komend seizoen met versneld tempo in die richting worden voortgegaan. Herinnerd wordt aan de wijze, waarop het gemeentebestuur van Velsen de zaak heeft aangepakt. Het resul taat was een complex prima sportvelden met accomodatie rond het hoofdveld. Het gemeentebestuur van Haarlem was de ver eniging „Haarlem" behulpzaam bij het weer tot stand komen van een eigen in richting. De vereniging heeft zeer lang noodgedwongen leentjebuur moeten spe len, doch heeft dit seizoen de beschikking gekregen over een schitterend complex goed aangelegde voetbalvelden met een accomodatie om het hoofdveld, welke, hoe wel uitgevoerd in na-oorlogse tijd, mag worden gezien, ten en studerende studenten. Veel hebben deze groepen gemeen. Zij betalen hun col- legeld, wonen op kamers en hebben een constant gebrek aan zakgeld. In één ding verschillen zij echter: de eer ste groep studeert, de tweede niet. Tot deze tweede groep behoorde Bert van Leusen. Op gezette tijden schoof vader Van Leusen zijn zoon het geld toe, dat hem weer een maand verder zou doen leven. Dit was natuurlijk een prijzenswaardig gebaar van Berts vader. Het had slechts één schaduw zijde: het was niet gul genoeg. Ongeveer midden tusen genoemde, gezette tijden in blikte Bert op een kwade dag in een leeg vak van zijn portefeuille. Het vak, waar geld in hoorde te zitten. Het kon en mocht zeker niet ontkend worden, dat B. van Leusen Jr., econ. stud., zich amuseerde. O nee, geenszins! Hij deed al die dingen, die hij onder „de goede zaken van dit leven" verstond. Werken viel uiter aard niet onder zijn favoriete tijdspasse ringen. Niet dat hiermede gezegd wordt, dat hij nooit achter zijn bureau zat. Neen, op gezette tijden schreef hij een enkele brief en soms o wonder hield hij zich wel eens onledig met de economische studie, en dat wel voornamelijk in zijn „lege uren", zoals hij dit placht uit te drukken. Dit waren er niet vele. Resultaat van zijn studie was dan ook niet of nauwelijks zichtbaar.Nu en dan zakte hij voor een examen, waarna hem door lichtelijk geïrriteerde soms ook enigszins geamuseerde professoren werd aange raden het over zes maanden nog maar eens te proberen. Vooral het examen voor boekhouden kostte hem aanzienlijk moeite. Reeds viermaal was hij hiervoor gezakt. Volgende week zou deze grote gebeurte nis voor de vijfde maal plaats hebben (het examen, niet het zakken, hoopte Bert). Ja waarachtig, dat hoopte hij. Van Leusen Jr. spande zich overmatig in en zag bleek van de vermoeienissen van het werk, dat hem nu en dan wel twee of drie uur per dag kostte. In deze ongeluksdagen moest hij zich 1 ezig houden met organisatie en tech niek van de handel, sociale wetgeving, han- delsrekenen en meer van dergelijke onder werpen, die het leven van een jong stu dent in de economische wetenschappen verzuren. Naarmate het examen naderde, werd van Leusens gezondheidstoestand slechter. Zijn wangen vielen in. hij kreeg kringen onder de ogen en verloor kilo's aan gewicht per dag. Op de Dinsdag voor de Grote Gebeurtenis bereikte zijn activiteit haar hoogtepunt. Om acht uur 's ochtends zat hij al aan zijn werk. En tot half een bleef hij gebogen over balansen, staatjes en rekeningen. Een colapse kon niet uit blijven. En bleef ook niet uit. Als een gebroken man strompelde Bert de volgende dag de kamer van de professor binnen. Hij wist wat komen ging. Onher roepelijk voltrok het vonnis zich over de arme Van Leusen. Ook de professor begreep het. Hoewel het officiële vonnis nog op zich zou laten wachten, wisten beiden wat het resultaat zou zijn. Na een verslagen groet verliet Bert de professor.Bij de deur werd hij teruggeroepen. „Meneer Van Leusen!" Bert draaide zich om. „Zoudt u nog even willen wachten?" De professor haalde een map te voorschijn. Hij bladerde er in „Van Laar, Van Leer, LensinkVan Leusen. Ah, daar heb ik het. Van Leusen!" mompelde de professor. En toen luider: „Meneer Van Leusen, ik zou graag even van u horen, welke middelbare schoolop leiding u hebt gehad". „HBS-A", antwoordde Bert verbaasd. „Meneer Van Leusen, wat zegt u?" kreet de professor verschrikt. „HBS-A?" Hij liet nu alle decorum varen: „Maar man. weet je dan niet, dat je met eindexamen HBS-A dit.examen helemaal niet hoeft te doen?" Het mag geen verwondering wekken, dat om Bert's, thans oude, mond nog steeds een trek van verbittering en teleurstelling ligt. (Nadruk verboden) Heemstede „Res Nova" ging uit In vijf touringcars gezeten maakten gis teren de kinderen van de Buurtvereniging „Res Nova" hun jaarlijks uitstapje, dit maal naar Rotterdam. Daar werd de Dier gaarde „Blijdorp" bezocht. 's Avonds werden de kinderen door het Fanfarecorps „Excelsior" ontvangen en met muziek naar het Res Novaplein gebracht. Haarlemmermeer BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johannes Wilhelmus, z. van H. Scholte en' H. M. J. v. d. Loos: Peter Roeland, z. van L. C. Meijer en H. v. Andel; Hendrika Elisabeth, d. van A. W. v. d. Cor- put en M. J. v. Wijk; Johanna Susanna Klazina Sija Sophia, d. van D. J. R. Prins en S. S. Rooseboom: Bep, d. van J. Klijn en G. Segerius; Corneas, z. van J. .Toore en W. J. Knook; Aria Hilda, d. van J. Roodenburg en A. A. v. d. Heuvel; Geertruida Suzanna, d. van W. H. Wijnhout en W. Rijbroek; Guurtje Elisabeth, d. van M. L. v. d. Heij den en P. Millenaar; Anthonius Johannes, z. van C. A. Doeswyk en M. S. de Ruijte; Cornelia, d. van A. Benning en A. v. Breen: Johannes Adrianus Maria, d. van M. Baars en C. A. H. Vriesekoop: Martha Theresia, d. van G. M. J. C. Meulblok en M. A. Kemp; Nicolaas Adrianus Maria. z. van T. B. v. d. Putten en A. C. Stokman; Elisabeth Catha- rina, d. van J. v. d. Bunt en A. Koster; Klaas, z. van H. Verdwaald en J. L. Griek- spoor. ONDERTROUWD: Theodorus Johannes van Aanholt en Cornelia Maria Trompert; Hendrik Gerardus van der Zanden en Lo- wina Brusselaars; Hendrik us Jacobus Rus man en Magöalena Agatha van Dongen; Johannes Jacobus de Jong en Doortje van den Berg: Johannes Lambertus Arensman en Marretje Kooi: Hendrik de Kok en Aplonia Adriana Roos. GETROUWD: Cornelis George Boeree en Eberdina van Olffen; Albertus Goossens en Maria Francisca van Zijtveld; Roelof de Jager en Catharina Diderich; Johannes van Zundert en Frederika van der Laan; Hen drik de Puit en Jantje van Bloemendaal; Hendricus Marinus van Neck en Cornelia Akke Bremer. OVERLEDEN: Cornelis Wolthuis, 79 j^ e. van W. Struik. Zandvoort Haagse oudjes op stap Een colonne van tien grote autobussen, vooraf gegaan door gemotoriseerde rijks politie en vele particuliere auto's, arriveerde Donderdagmiddag omstreeks 5 uur voor- paviljoen Kiefer en bracht plots op de vrij stille boulevard een grote opleving. Uit deze bussen stapten, monter en opgewekt 4o3 Haagse ouden van dagen plus een 50-tal verzorgsters. Twee maal per jaar wordt zo'n uitstapje voor de Haagse oudjes georganiseerd. Deze dag waren Bloemendaal, Schoorl en Zand voort uitverkoren, 's Morgens had men koffie gedronken op „Het Kopje" in Bloe mendaal, 's middags geluncht in Schoorl en vóór men huiswaarts keerde werd de thee gebruikt in Zandvoort. Het grote ge zelschap bleek zich uitstekend te amuseren, van de jongste, die dik boven de 60 was, tot de oudste die 87 jaren telde, toe. Moderne Glasverlicliting- Crème, rose, groen. Gratis geplaatst. 14-9S v. d. Meer SCHAGCHELSTRAAT 2 Haarlem. Tel. 11157 TAPIJTEN—DEKENS Zaterdag 20 en Maandag 22 Aug. speciale restanten ver koop: gr. kamermatten f 35.80 en f 54.90, karpetten f 35.75, f 52.50, f 102 enz., dekens m. foutjes 11.90, bedsteden f 48, vitrage f 1.25 p. m. TA- PIJTHANDEL „MARO" N.V. Gebouw de Nijverheid, Jans straat 85 (bij Gr. Markt), Haarlem. Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Haar lem ddo. 2 Augustus 1949 is PAULINE BARENDSEN, zonder beroep, rechtens wo nende te Aerdenhout ge meente Bloemendaal, terzake van onnozelheid onder cura tele gesteld. Hetgeen certificeert. Mr. P. J. Prinsen Geerligs Jansweg 52. Haarlem Procureur. Haarlem, 18 Augustus 1949. AANBESTEDING Op Woensdag 31 Aug. 1949. des voormiddags 11 uur. zul len Burgemeester en Wet houders van Heemstede, in het Raadhuis aldaar aanbe steden: Het bouwen van een trans formatorstation aan de Overbosstraat te Heem stede volgens bestek no. 208 Bestek en tekeningen wor den, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar gesteld aan het bureau voor Open bare Werken. Wipperplein 12. tegen betaling van f 5 of zullen na ontvangst van een postwissel groot f 5.25 franco worden toegezonden. Uw costuum of winterjas is weer als nieuw als het ge keerd is door Kleermakerij Nieuwe Landstraat 8 b. d. Zocherstraat. Geldbelegging Enkele huizen te koop agb. Brieven no. 3819. In één dag uw ontwikkelwerk, afdruk- werk en vergrotingen ge reed. Foto „Hollandia" JANSSTRAAT 11. Tel. 12569 Prijsverlaging Rijwielen. wegens gevorderd seizoen, van 2de h. rijwielen, w.o. Ie kl. merken. A. Koelemeijer, Breestraat 3. Voor belegging te koop ge vraagd moderne MIDDENSTANDS WONINGEN Brieven no. 3815. Te koop of te huur gevr.: BURGERWONING Kan in ruil aanbieden nette woning te Utrecht. Brieven no. 3811. A A A A A A A A A A A A A A AAA AAAAAAA A AAAAAAAAAA A. Een vacantiedag doorgebracht In AMSTERDAM is altijd boeiend cn bovendien ontspannend. A GIRAFFEN - ZEELEEUWEN - ROOF- J DIEREN - NEUSHOORNS - ANTILOPEN f Nieuwe aanwinsten: ■4 Zebra's - Nijlpaarden - Reuzenschildpadden «ïj AQUARIUM - KINDERBOERDERIJ TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTt. Zeg Ans, waar zo vlug naar toe? Ja Lida, dat zal ik je zeggen. Natuurlijk naar Peters Banketbakkerij; daar heb ben ze deze week reuze reclame van kletskoppen, gebakken met zuivere roomboter en echte amandelen van 45 ct. per ons voor 30 ct. per ons en heerlijke sprits van 65 voor 54 ct. per half pond. Bovendien ontvangt iedere koper 1 ons De Heer of Kwatta bonbons van 50 cl. per ons voor 43 cl. per ons. Verder volop onze bekende Frou-Frou en ijswafeltjes verkrijgbaar. Vergeet ook niet onze heerlijke speculaas a 45 ct. per pond. Ziet verder étalage. Te veel om alles op te noemen. Alles steeds vers verkrijgbaar. Beleefd aanbe velend Electr. Banketbakkerij JOH. PETERS, alléén Gen. Cronjéstraat 168, Haarlem, Tel. 20128. Dinsdag 22 Augustus. Kijkdag Maandag van 9 tot 3 uur. KLEINE HOUTSTRAAT 76. Grote partij lopers, kleden, tafels, stoelen, haarden, kachels, porc- enz. enz. Heelt U wat op te ruimen, bel op 21355 en wij komen. Vraagt inlichtingen GED. OUDE GRACHT 78, HAARLEM VAN FABRIEK NAAR VERBRUIKER Pracht Salons vanaf 490.tot 975.—. Goth. Huisk. vanaf 598.tot 1895.Eng. blank en mahonie Huisk. Litsj. Slaapk., geheel massief. Blank, Eng. en Mahonie vanaf 498.tot 810.Rietsalons m. noten tafel 895.Kussenkasten vanaf 425.Twinbedden, overdag divan, 's avonds litsj. 93. Toonkamers WESTERHOUTPARK 8 BIJ WAGENWEG TELEFOON 18840 De inschrijving voor deelname aan de cursus Middenstands diploma voor het examen in 1950 is opengesteld. Zoals U bekend is, wordt door de wet het bezit van dit diploma verplicht gesteld voor iedereen, die een zaak of bedrijf wil vestigen. De resp. week- of maandlonen var. iedere winkelbediende, chef of cheffin zijn grotendeels afhankelijk van het wel of niet bezitten van het Middenstandsdiploma. Dus:voor iedereen, die zich in de toekomst op het ter rein van de Middenstand wil begeven, is het bezit van het diploma van onschatbare waarde. Zij. die voor 1 Januari 1950 de leeftijd zullen bereiken van 16 jaar kunnen deelnemen aan het examen. Onze opleidingen garanderen U volledige zekerheid van 6lagen. Stel daarom niet langer uit met het nemen van Uw besluit: immers iedere dag uitstel betekent voor U finan cieel nadeel. In!, en aanm. van beperkte duur: iedere dag van 7 u. tot 8.30 uur behalve des Zaterdags. 3. Consten, Rijksstraatweg 437, 3. A. C. de Graaf accountant onderwijzer WONINGRUIL Gevraagd: benedenverdieping, of klein heel huis op goede stand, Haarlem-Zuid pl.m. 50 gld. p. m. Aangeboden: deel van vilia omgeving Belgisch Park Sche- veningen. huiskamer 6 x 5 m., slaapk. 4 x 4% m., aparte keuken, badkamer, W.C., parketvl., centr. verw. 52 gld. p. m. Prachtig uitzicht. Uitstekende verbind, centrum Den Haag. Brieven onder no. 3818. Binnenkort naar Indonesië terugkerend vader, zoekt voor zijn 21-jarige dochter, leerlinge 5e klasse Chr- H.B.S. gemeubil. zit-slaapkamer met volledig pension, liefst met huiselijk verkeer in Heem stede of omstreken. Brieven onder no. 3813.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3