Machinestiksters Handwerksters Eiken piano SCHOOLTASSEN Laatste étappe van de asphalteringswerken Plein komt in September gereed Amsterdamse Beurs S. J. DE GOEDE JAC. v. d. NOOR!] Spaarne 60 Hulp-Amanuensis INTERNATIONAL GEERT HOOGEVEEN'S VERKOOPSTER Flinke meisjes gevr. Donderdag 23 Augustus 1949 Haarlems Dagblad De werkzaamheden aan het wegdek in de binnenstad zijn bijna gereed. Op het programma staan nog het restant van het Plein en enkele kleine werkjes op het Stationsplein. Met de laatste komt men in de loop van de volgende week gereed en op het Plein in de maand September. Dan zijn nog niet overal in de gemeente de tramrails verwijderd, maar wel is het asphalteringsplan van Haarlem gereed. De Schoterweg moet nog verbeterd wor den, evenals het Soendaplein. Deze weg en dit plein liggen op gebied van de Rijks waterstaat. De voorbereidende werkzaam heden verkeren in een vergevorderd sta dium en het zal niet lang meer duren, of het Soendaplein kan gewijzigd worden en de rails kunnen uit de Schoterweg gehaald worden. Nadat in November van het vorig jaar het Stationsplein gedeeltelijk veranderd was, om bushaltes in te richten, is eerst in Maart met de werkzaamheden in de stad begonnen. De Kruisweg was het eerst aan de beurt. In September zal het laatste deel van de uitgebreide werkzaamheden tot stand komen. Er is in de afgelopen maan den hard gewerkt. Het ging niet alleen om het verwijderen van de rails en het opnieuw asphalteren, maar ook maakten de ge meentelijke diensten van gas en water van de gelegenheid gebruik herstellingswerk zaamheden te verrichten. Dat was vooral nodig in de Grote Houtstraat. Voorts had men met een kleine tegenslag te kampen, toen bij de werkzaamheden in de Kenne- merstraat bleek, dat de rioolbuizen aange tast waren en vernieuwd moesten worden. Thans wordt het Plein Onder handen ge nomen. Het betrof ook hier niet alleen een werk voor Openbare Werken, die het weg dek moet verzorgen, maar ook andere be drijven zijn op dit punt bezig. Vroeger stond op de hoek van de Wagenweg een huisje van de P.T.T. De Telefoondienst hield de laatste jaren al rekening met de mogelijkheid van sloping van het gebouw en als er nieuwe kabels gelegd moesten worden, gingen deze onder de grond. Het huisje is afgebroken en de kabels zijn on der de grond. De gasbuizen moesten verlegd worden aan de Westelijke zijde. Dat werk vorderde enige weken. Dan maakte de Noord Zuid Hollandse Vervoermaatschappij van de ge legenheid gebruik, om nieuwe rails voor de lijn van en naar Amsterdam te leggen. De bochten moesten vernieuwd worden. Met die bij 'de Tempeliersstraat is men reeds gereed gekomen en die bij het Frederiks- park volgt binnenkort. Tijdens deze werk zaamheden heeft Openbare Werken zich bezig gehouden met het wegdek en het ma- Benoemïngen bij het onderwijs B. en W. stellen de gemeenteraad voor te benoemen tot vaste lerares in de plant- en dierkunde aan de Hogere Burgerschool voor meisjes met 5- en 6-jai'ige cursus mejuf frouw dr. K. Akkerman te Haarlem en tot tijdelijke leraressen aan deze school de dames dr. Ph. H. J. BrouwerKnierum, M. C. Plomp en T. SchroderSorgdrager (allen Nederlandse taal) en E. Th. van Eek te Amsterdam (geschiedenis) en tot tijde lijk leraar in de Engelse taal de heer D. Scheffener té Heemstedè. Voorgesteld wordt te benoemen tot tijde lijke-lerares aan de Hogere Burgerschool B met vijfjarige cursus mevrouw A. Haze- voetTym (lichamelijke opvoeding) en tot tijdelijke leraren de heren P. C. de Jongh (wiskunde), ir. W. C. Jesse te Heem stede (scheikunde en plant- en dierkunde), S. Oudhuizen te IJmuiden-Oost (handels wetenschappen), G. J. Schrijner (Neder landse taal en geschiedenis) en H. Ver mout (natuurkunde). 'De voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de Jan Ligthartsehool luidt: 1. T. Westra te Apeldoorn: 2. G. Heijnenberg te Dordrecht; 3. H. C. Blom te Den Oever (Wieringen). Voorts stellen B. en W. voor te benoemen tot hoofd van de gemeentelijke school voor voorbereidend lager onderwijs mejuffrouw C. Dees te Zandvoort en tot onderwijzeres bij het gemeentelijk voorbereidend lager onderwijs mejuffrouw A. Y. Stienstra te Assen. Tentoonstelling van werken van Theo van Reijn Bij het bereiken van de vijf-en-zestigste verjaardag van de beeldhouwer Theo van Reijn hebben wij meegedeeld, dat er plan nen waren een tentoonstelling van zijn werken te houden. De tentoonstelling zal van 10 September af in het Frans Hals Mu seum worden gehouden. B. en W. delen de raad mee, dat deze be kende Haarlemse beeldhouwer ook natio naal van zodanige betekenis is, dat er naar hun mening aanleiding bestaat om de ge meente voor een bedrag van ten hoogste f 300 garant te stellen voor het slagen van de expositie. Zij stellen de raad voor daar toe te besluiten. HEB ik geen aanleiding om een Groentje in Haarlems Dagblad te plaatsen? Dat is een vraag, die de huisvrouw zich geregeld wel, tot eigen voordeel, stellen mag. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 24 Augustus 1949 ONDERTROUWD: 24 Aug., L. G. van Buuringen en C. H. Dreijer; L. F. Lenaarts en E. M. P. Hartman; H. Eelman en C. A. Fehrmann; W. J. de Lucht en J. A. E. T. Blom: H. Koppen en G. Troost; G. van Ber- neveld en I. C. Dorlamdt; H. J. W. Biemans en A. J. E. van Heems; J. Damen en J. F. Luttik; A. Verzeilberg en M. Papemeijer; J. Negrijn en J. P. van den Hoek; W. van der Ende en A. de Kamper; F. van Egmond en A. O. Lijklema; A. C. Janmaat en A. J. J. Jacobs. GEHUWD: 24 Aug.. K. Out en M. C. Spoor: B. IJ. L. E. Walker en IJ. W. Govers; C. Hooiveld en M. M. Mens: B. Hilberts en W. Stigter; G. Versteeg en G. M. Metselaar; A. A. Vink en A. Opdam: H. Rood en A. C. van Honschoten: A. Zwart en H. G. M. Zweers: H. A. M. Goemans en H. E. de Nobel: H. M. de Graaff en M. C. M. Vink; N. H. Braunius en A. G. van der Zwan; M. Bouman en A. van de Pol; N. W. Castien en E. L. Gar sten; M. Gerritsen en A. W. Sluis; G. Leenders en C. Metselaar; A. A. Peijra en W. Zwart; T. Hogerhuis en T. van der Aar; W. J. van der Boom en A. D. E. Flink. BEVALLEN van een zoon: 22 Aug., A. F. van OverzeeBunmeister; J. Böhm Kluft; 23 Aug., E. van den BergBentum: J. M. de Boervan Meijen. BEVALLEN van een dochter: 21 Aug., P. de MooijGiltaij; 23 Aug., L. B. T. Penaat Verkerk; G. van Kerkhofde Jong; 24 Aug., M. C. NeeskensOerlemans; C. J. van der Wielvan Warmerdam; W. Meu- wissenOversteegen; G. Langbroekvan der Schee. OVERLEDEN: 22 Aug., J. Kok, 47 j., Damaststraat; K. de Jong, 78 j., Hagestraat. ken van nieuwe vluchtheuvels. De grote ronde vluchtheuvel bij de Dreef is enkele meters naar het Zuiden verplaatst en wordt groter dan de vroegere. Het afbreken van het huisje bij de Wa genweg heeft 't mogelijk gemaakt de bocht beter te maken voor het verkeer. Er is een breedte van zestien meter bijgekomen en de auto's, motoren en fietsen enzovoort kunnen binnen enkele weken gemakke lijker van de Wagenweg het Plein oprijden. De voorbereidende werkzaamheden aan het Westelijk gedeelte hebben de meeste tijd gevergd. Doch men is thans zo ver ge vorderd, dat in ae komende nacht het tram spoor met beton ondergoten zal worden. Morgen zal tussen de sporen beton gestort worden en daarna wordt begonnen aan de fundering van de Westelijke helft. In de week van 5 tot 10 September zal dat deel geasphalteerd worden en terstond daarop voor het verkeer opengesteld. Dam is het Plein nog niet gereed, want dan begint het werk aan de Oostelijke helft. Op dit deel vragen de werkzaam heden voor de tram en voor het maken van het andere deel van de nieuwe grote vlucht heuvel minder tijd. Geschat wordt een periode van drie weken. In die tijd zal het verkeer over het Westelijk deel geleid wor den en men verwacht, dat de moeilijkheden niet zo groot zullen zijn als op het ogen blik. De urgentie van het nieuwe ziekenhuis in Haarlem Een nadere toelichting ïn ons nummer van Dinsdag deelden wij mede dat door het college van B. en W. van Haarlem beslist zou zijn dat de bouw van een nieuw ziekenhuis op de urgentie- lijst van werken voor de eerste 10 jaar zou zijn geplaatst. Van bevoegde zijde deelt men ons evenwel mede, dat deze zaak an ders ligt. B. en W. hebben een aantal wer ken, waarvan de noodzakelijkheid van uit voering aanwezig wordt geacht, ter tafel liggen. Daaronder is ook de bouw van een ziekenhuis. De. urgentielijst zelf is intussen nog niet door B. en W. vastgesteld. Inder tijd is aan de raad geschreven, dat die ur gentielijst aan de raad zal worden overge legd, om een onderwerp van bespreking te vormen bij de behandeling van de gemeen tebegroting voor 1950. IJet is intussen wel aan te nemen zo vervolgde onze zegs man dat op die ter zijner tijd vast te stellen urgentielijst ook het ziekenhuis geplaatst zal worden. In het college van B. en W. zijn nog geen besprekingen gehouden over het aantal bedden dat het nieuwe ziekenhuis zal moe ten hebben, evenmin over dc- plaats waar het gebouwd zal moeten worden. Voor daarover beslissingengenomen kunnen worden, is het allereerst nodig dat de vraag onder ogen gezien wordt of dit een streek- of een Haarlems ziekenhuis moet worden. In de laatste tijd wordt meer aandacht ge geven aan de wenselijkheid om streekzie kenhuizen te bouwen. Zou het daartoe ko men, dan is 't aan te nemen dat er op meer bedden gerekend moet worden. Dan zou een aantal van 600 (als maximum ge noemd) wel eens te laag kunnen zijn. Voor daarover evenwel beslissingen vallen, is het nodig een studie te maken over de mo gelijke groei van Haarlem en de streek waarvoor dit ziekenhuis dan zou .dienen. In Haarlem-Noord worden 150 montagewoningen gebouwd Wij hebben gemeld, dat Gedeputeerde Staten van Noordholland aan Haarlem een extra woningbouwvolume hebben toege wezen van ten hoogste 39.000 m3, waar voor echter uitsluitend ongeveer 150 mon tage-woningen mogen worden gebouwd. B. en W. delen de raad mee, dat zij maatre gelen hebben getroffen, om zo spoedig mo gelijk tot de bouw te kunnen overgaan. Plannen zijn gemaakt voor de bouw van 150 montagewoningen, volgens systeem „Montalbouw" onder architectuur van de architect Jan van Erven Dorens te Amers foort. Het plan omvat vier complexen, te weten 31 duplexwoningen nabij de Jan Gijzenkade; 85 simplexwoningen nabij de Jan Gijzenkade; 18 simplexwoningen nabij de Muiderslotweg en 16 simplexwoningen nabij de Leeuwerikstraat. De woningen bieden ruimte voor 181 ge zinnen. De stichtingskosten worden be groot op 1.747.200. B. en W. stellen de gemeenteraad voor dit bedrag te hunner beschikking te stellen en hun te machtigen steun uit 's Rijks kas aan te vragen. Aan de heer C. van der Lende is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Spoorwegraad. In zijn plaats is be noemd de heer H. Korte Jr.. algemeen secretaris van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen. SCHEEPVAART Amstelkerk, FreetownAmsterdam 25 Aug. te Havre. Blitar, RotterdamJava 25 Aug. te Belawan. Celebes, 25 Aug. van Soe- rabaja te Makassar. Delft. 25 Aug. van San Antonio te Coquimbo (Chili). Friesland, New York—Java 25 Aug. te Alexandrië. Heelsum, MontrealNederland pass. 24 Aug. Quebec. Hersilia, 25 Aug. van Amster dam te Barbados. Laurenskerk, Calcutta Rotterdam 24 Aug. van Genua. Maaskerk, AmsterdamDakar 24 Aug. van Bordeaux. Maetsuycker. 24 Aug. van Singapore naar Fremantle. Nigerstroom, 24 Aug. van Free town naar Monrovia. Oranjefonteïn, 24 Aug. van Lorenzo Marquez naar Beira. Polydorus, MakassarAmsterdam 24 Aug. van Belawan. Raki, 25 Aug. van Palembang te Singapore. Roepat, 24 Aug. van Penang naar Belawan. Rondo, 25 Aug. van Tuti- corin te Colombo verwacht. Ruys, 26 Aug. van Singapore te Penang verwacht. Rijn land. AmsterdamBuenos Aires 24 Aug. van Bahia. Salawati. ColomboDjibouti 24 Aug. in Golf van Aden. Sibajak, 25 Aug. van Semarang te Soerabaja. Singkep, Am sterdamBatavia 25 Aug. te Belawan. Stad Arnhem, 24 Aug. van Danzig naar Rotter dam. Talisse. JavaAmsterdam 25 Aug. te Beyrouth. Westland, Buenos AiresAm sterdam 24 Aug. van Santos. Zonnewijk, MombassaA'dam 24 Aug. te Alexandrië. Zuiderkruis, RotterdamJava 25 Aug. te Port Said verwacht. Garoet, JavaNew York pass. 24 Aug. Gibraltar. Indrapoera. RotterdamJava 24 Aug. van Genua. Ker- tosono, JavaRotterdam 24 Aug. van Singapore. Kota Agoeng, JavaRotterdam 24 Aug. van Djeddah 26 Aug. te Suez verw. Kota Baroe. JavaRotterdam 24 Aug. van Suez. Kota Inten, RotterdamBatavia pass. 24 Aug. Anderhalfgraadskanaal. Slamat, 24 Aug. van Rotterdam naar Java. Alchiba 25 Aug. van Muscat te Karachi. Aldebaran, RotterdamSavona pass. 25 Aug. Gibraltar. Averdijk, 24 Aug. van New York via Antwerpen naar Rotterdam. Bloemfontein, AmsterdamKaapstad 25 Aug. te Teneriffe verwacht. Duivendijk, 25 Aug. van Londen te Rotterdam verwacht. Meerkerk, JapanAntwerpen pass. 25 Aug. Vlissingen. Pr. Alexander, Rotterdam Montreal pass. 24 Aug. Bell Isle. Themisto, 27 Aug. van Monteral te Rotterdam verw. Is het achterlichtje in orde? Nu de langste dag van het .jaar weer ge ruime tijd voorbij is en de dagen beginnen te korten, is het van groot belang de weg gebruikers en voornamelijk de wielrijders op het hart te drukken er toch goed voor te zorgen, dat de verlichting van hun voer tuig goed in orde is, in het bijzonder de achterlichten. Het achterlicht is immers ingesteld voor eigen bescherming. Steeds en voortdurend wordt van ho gerhand op de naleving hiervan gewezen en steeds weer opnieuw wordt tegen deze voorschriften gezondigd. Nu het weer vroeg donker begint te wor den let de politie meer op. Wielrijders kun nen een bekeuring voorkomen door voor een goede veidichting te zorgen. Gedeputeerden spreken zich uit voor een Groot-Utrecht Gedeputeerde Staten van de Provincie Utrecht hebben aan de bij de voorgenomen grenswijziging van de stad Utrecht betrok ken gemeenten een globaal overzicht ge zonden waarin is weergegeven hoe men zich voorstelt Utrecht van zijn aan alle zijden knellend keurslijf te bevrijden. In dien de plannen van het provinciaal be stuur te zijner tijd men spreekt van 1 Januari in een wetsontwerp vaste vorm krijgen, dan zou behalve het feit dat er een gebiedsuitbreiding van enige duizen den hectaren zal plaats hebben, het in wonertal van Utrecht dat thans rond 196.000 bedraagt, vermeerderd worden met 70.000 inwoners, zodat Groot-Utrecht in de toekomst een stad zal worden van ruim een kwart millioen inwoners. Volgens dit project zullen bij Utrecht worden gevoegd geheel Nieuw-Zuilen, Tuindorp Maartensdijk, Hoograven Jut- phaas, geheel Oudenrijn en verder agrari sche delen van De Bilt, Zeist, Bunnik, Houten, Maarssen, Westbroek en Achttien hoven. De gemeenten Zuilen, Westbroek- Achttienhoven, Maartensdijk (oud), Ou denrijn, Vleuten en Haarzuilens zullen als zelfstandige gemeenten verdwijnen. Groot-Utrecht krijgt er vijf nieuwe wij ken bij, terwijl de gemeenten Maartens dijk (oud), Achttienhoven-Westbroek, tot één gemeente zullen worden samengetrok ken. En voorts ligt het in het voornemen een gemeente Groot-de Meern te stichten, omvattende delen van Oudenrijn, Veld huizen, Haarzuilens, Vleuten en De Meern. De thans voorgestelde grenswijziging is, wat de stad Utrecht betreft, gedacht tot het jaar 1970. Toneel op „Jeugd van Nederland" Onder auspiciën van de stichting „Insti tuut ter bevordering van kunstbegrip bij jongeren" heeft het onlangs opgerichte Am sterdamse jeugdtoneel op de tentoonstelling „Jeugd van Nederland" te Amsterdam een demonstratie gegeven. Voor een uitgebreid gehoor, bestaande uit de gemeentelijke kunstcommissies van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, en voorts burgemeesters en wethouders uit tal van plaatsen van ons land werden vier delen van „De betoverde Katuil" opge voerd. De bezoekers gaven door luide bijval blijk van hun waardering voor het ge- bodene. Cricket Flamingo's uit voor 215 In aansluiting op 't bericht over de wed strijd Flamingo'sFree Foresters op een andere pagina melden wij nog dat de Fla mingo's hedenochtend ca. 12.10 uur all out waren voor 215 (A. Th. v. Baasbank 34, F. Menschaar 22, L. Sillevis 27). Bowling- cijfers der Engelsen waren: Fraser 574, Darwall Smith 335, Shuttleworth 128, Chignell 122. Voor de Free Foresters kwamen Hewet- son en Willatt op de mat. Willatt maakte 2 runs aleer hij door Van Baasbank gevangen werd op een bal van Menschaar. Samen met Bloy zette Hewetson tot de lunch een stand op van 56. Uit een exploit van pnij, deurwaarder, de 24ste Augus tus 1949, ten verzoeke van Johanna Hendrik Maria van der Kley, wonende te Koog aan de Zaan, ten deze domi cilie gekozen hebbende te Haarlem aan dc Kruisstraat no. 1, ten kantore van de ad vocaten en procureurs Mrs. J. H. Junge en Reyer K. P. Kalbfleisch, betekend aan Hans van Waesberghé zonder bekende woon- en verblijf plaats in het koninkrijk en zonder bekende woonplaats eldeSs, blijkt, dat aan ge noemde Hans van Waes- berghe is betekend een in executoriale vorm uitgege ven grosse van een vonnis, op 5 Juli 1949 door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem tussen Johanna Hendrika Maria van der Kley voornoemd als eiseres- se en Hans van Waesberghe voornoemd als gedaagde bij verstek gewezen, bij welk vonnis de echtscheiding van partijen werd uitgesproken, blijkende uit genoemd ex ploit tevens dat genoemde Hans van Waesberghe opge roepen is om op Dinsdag. 8 November 1949, des namid dags 1.30 uur te verschijnen in Raadkamer der Arrondis- sements-Rechtbank te Haar lem, gehouden wordende in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat 81 te Haarlem, teneinde in zijn hoedanigheid van vader te worden gehoord omtrent de voorziening in de voogdij en de toeziende voogdij over de minderja rige Anna Maria van Waes berghe. De Deurwaarder: van den Steenhoven. „N.V. Nederlandsche Lloyd" keert 10 procent divident uit Het jaar 1948 gaf bij de verzekering- maatschappij „N.V. Nederlandsche Lloyd, anno 1853", weer een sterke uitbreiding der zaken te zien. Het premie-inkomen nam toe met f 2.778.601 tot f 11.437.776, een stijging derhalve van ongeveer 25 pro cent, die meer aan nieuwe zaken dan aan verhoging der bestaande verzekeringen te danken was. Het schadeverloop was in alle afdelingen gunstig, in sommige - waaronder de brand verzekering - zelfs zeer gunstig. De glas- en de automobielverzekering verliepen min der mooi. De werkzaamheden in het buitenland worden gestadig uitgebreid. Het zelfstan dig optreden in Indonesië werd in 1948 hervat. Na aanzienlijke verhoging van de pre miereserve en ruime reservering voor openstaande schades resteert een netto winst-saldo van f 300.308. Hieruit wordt een dividend uitgekeerd van 10 procent. Aan de vrije reserves wordt nog f 140.000 toegevoegd, waarna deze f 1.370.735 bedragen. De technische reserves bedi-agen f 5.364.717. Opgericht is thans de „N.V. Nederland sche Lloyd Levensverzekering" met een maatschappelijk kapitaal van f 2.000.000, waarvan f 1.000.000 geplaatst en f 200.000 gestort. Waardeloze Duitse obligaties in omloop De Vereniging voor de Effectenhandel deelt mede, dat zij van enige Duitse onder nemingen, c.q. trustees en betaalkantoren van door Duitse ondernemingen uitgege ven obligatieleningen bericht heeft ont vangen, dat er aanwijzingen zijn, dat een aantal van de door deze ondernemingen tijdens de laatste oorlog voor aflossings doeleinden ingekochte en dientengevolge buiten circulatie gestelde obligatiën, voor dat deze konden worden vernietigd, door daartoe onbevoegden weer in omloop is ge bracht. Teneinde circulatie dezér effecten in Ne derland te voorkomen heeft de vereniging bij het secretariaat lijsten ter inzage ge legd, welke de nummers bevatten van de door de Duitse ondernemingen-debitrices geopponeerde obligatiën. Heemstede Reiziger in gestolen goed De Rotterdamse reiziger De W., die voor zijn patroon met enige lappen textiel op stap was, keek dezer dagen in een Heem steeds café een beetje te diep in het glaasje. Hij vergat bij het weggaan zijn reizigers koffer, die door de caféhouder aan de po litie werd overhandigd. Na onderzoek bleek dat de inhoud van de koffer van dief stal afkomstig was. De W. kon daarna wor den aangehouden. Concert voor het Hervormde Jeugdhuis Ten bate van de opbouw van het Her- vormd Jeugdhuis zal op 2 September de pianist Theo v. d. Pas een concert geven in de Ned. Herv. Kerk op het Wilhelmina- plein alhier. Het programma vermeldt o.m. werken van Chopin. Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabéi v. Berkei's Patent Scheepvaart- Unie Hol [.Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Billiton Mij. II Slotkoers gisteren 319% 263% 239& 183% 157 274 299%, 1201/2 161% 163.* Openings koersen 319y2 263 239 183i/2 162i/2 149% 162% 141 Duurte Duurte Duurte Algemeen klaagt men over de. duurte! Wanneer U echter Uw inkopen doet bij ONS, koopt U niet duur, terwiji van diverse artikelen de betaling geregeld kan worden ZIJLSTRAAT 11-15 KRUISSTRAAT 27-29 Amerikaans «chtpaar met 3 HUNKEMöLLER LEXIS Corsettenmagazijnen vraagt kinderen zoekt woongelegen- f||nke LEERL(NG.VERKOOPSTER en NAAISTER voor veranderwerk Persoonlijk aanmelden Gr. Houtstraat 71, Haarlem gest. of ongem. huis of flinke etage in Haarlem of omgev. Brie ven no. 3845. Duitse kruissn. geheel in pr. staat, wegens omst.h. Prijs f 675. Krelagestr. 14, Hrl. Café, cafetaria, can tines Koffic-zetapparaten, Kranen. Zakken, Peilglazen, Verwar ming, Reparatie S. BOUMA SPAARNE 78. Tel. 14653 Haarlem AAAAAAAAAAAAAAAAAA ZEILMAKERIJ Tel. 160S4. Haarlem. FIETS VIS COURANTEN 1' fetb1- WONINGRUIL Amstelveen, Amsterdam n. omg. Haarlem, Aangeb. huis te Amstelveen, vrij uitzicht, 7 kamers, badk.. c. v. Bruyn- zeelkeuken, v. e. a. tuin, uitst. verb. m. Amsterdam, huur f 700 of flat in Amster dam door driehoeksruil. Ge vraagd: villa omgj Haarlem te koop of te huur. Brieven no. 3843, KENNEMER LYCEUM Met ingang van de nieuwe cursus wordt gevraagd een die opgeleid kan worden tot amanuensis. Schriftelijk aan melden: Brederolaan 2, Aer- denhout. eeï Te huur: gest. gr. Kamer (uitgebroken suite) v. e. a. bale. m. pens. of w. maalt, event, ook ap. zijkamer. 2e Emmastraat 36. Te koop aangeb. D.K.W. 1940 Cabriolet. Motor geh. gerevi seerd. Het geheel in prima staat. Te bevr. Gar. Stappers. Kinderhuisvest 27. Gevraagd liefst voor direct Flink Meisje zelfst.^kunn. werken, kl. ge zin Zaterdagmiddag en Zon dag vrij. Schotersingel 149. BANKETBAKKERIJ. Net meisje gevraagd om in het vak te worden op geleid en een flinke loop knecht. Maison Denijs, Zand- voortselaan 127, Heemstede. zelfstandige vrouw of meisje v. d. huish. van 8-4 uur of d. e. n. Job?^ Vcrmeerstr. 16, Heemstede. Tel. 19783. METRO CHASSIS met frontbesturing en een nuttig draagvermogen van 1250 tot 1500 KG. Wielbasis 2,87 M. voor een carrosserie van 3 M laadlengte. Thans enkele stuks uit voorraad leverbaar. GARAGEBEDRIJF MR. CORNELISSTRAAT 52—58, HAARLEM. Tel. 16270 UJossepü Cs !JLlW iPJÜiliJÜI ■Chem.UJassepg vraagt flinke MANGELSTERS en STRIJKSTERS Aanmelden Blekersvaartweg 39, Heemstede Wij vragen voor spoedige indiensttreding NETTE MEISJES voor werk, hoofdzakelijk verpakking, in goede frisse lokalen en onder gunstige sociale verhoudingen. Aanmelden bij de Sociale Afdeling van de fabriek aan de Har- menjansweg op elke werkdag van 8.30—10 uur v.m., behalve Zaterdag. Indiensttreding na medische goedkeuring. Reiskosten van. buiten de stad worden ver goed, ook die gemaakt zijn voor de aanmel ding en keuring, wanneer dienstverband hierop volgt. Gehuwde vrouwen kunnen voor halve dagen te werk worden gesteld. Aanmelden als hier boven vermeld. cacao- en chocoladefabrieken N.V.. Haarlem U/O. Damesconfectiebedrijf ECOBE, Ged. Oude Gracht 58, vraagt PERSERS LEERLINGEN Prima KLEERMAKER Aanmelden Gasthuisstraat 3, Haarlem Gevraagd voor direct beschaafde Leeft- boven 20 jaar, met ervaring in modern breiwerk. Tonipeliei-sstraat 68 voor alle afdelingen. Aanmelden EERSTE HAARL. STOOMWASSERIJ N.V., Kampersingel 5056, Haarlem. De Nederlandsche Mïddenstandsbank, Kantoor Haarlem vraagt voor spoedige indiensttreding een AANKOMENDE BEDIENDE (m. of vr.) Mulo-diploma en kennis van boekhouden strekken lot aanbeveling. Tevens wordt gevraagd EEN JONGSTE BEDIENDE Schriftelijke sollicitaties worden ingewacht. Flink DETAIL BEDRIJF, in Textiel, met FILIALEN vraagt per 1 October Flinke administratieve kracht (mnl. of vr.) in staat om leiding te geven Flink salaris. Zij die reeds ervaring op dit gebied hebben genieten de voorkeur. Uitvoerige brieven worden ingewacht STICHTING YAN GELDER ZONEN's VAKSCHOOL VOOR OPLEIDING IN DE PAPIER-EN CELLULOSEFABRICAGE TE VELSEN vraagt voor direct: ONDERWIJZER Het bezit van de Lagere Acte is verplicht. Het bezit van één of meer bij-acten strekt tot aanbeveling. Gegadigden moeten in staat zijn actief leiding te geven bij de sport-beoefening. Gehuwde sollicitanten moeten in de omgeving van het bedrijf woonachtig zijn, terwijl onge- huwden bereid moeten zijn zich aldaar te vestigen. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden ge richt aan de Personeelschef van Van Gelder Zonen N.V. Kon. Papierfabrieken te Velsen. Noord (post Beverwijk),

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3