MANTELS en JAPONNEN S. BRAND LEERT Nü ENGELS! MIDDENSTANDSDIPLOMA Een nieuwe school in Hillegom geopend Gaat U over op „OLIESTOOK" N.V. HOENDERDOS' Brandstoffenhandel SLEUTEL WEG? Amsterdamse Beurs SECRE TARESSE INST. PONT 1 8 OOO V J. VAN DEN BERG Ben woning aangeb. FRY'S TALENINSTITUUT S. J. DE GOEDE Onze collectie weer op peil OPLEIDING SCHOONHEIDSSPECIALISTE S. J. DE GOEDE Dinsdag 30 Augustus 1949 Haarlems Öagldad en Oprechte Haarlerasche Courant 5 l>mm Ó«sük£ bi Hillegom werd gistermiddag een nieuwe openbare school door mevrouw Van Nispen tot Pannerden, de echtgenote van de burgemeester, in gebruik gestelek Een lijdensweg van negen jaren heeft het openbaar onderwijs te Hillegom moe ten ctiieggen, nadat het oude schoolgebouw door onachtzaamheid van Duitse soldaten in vlammen was opgegaan. Na eerst onderdak te hebben moeten zoeken in andere schoolgebouwen, kwam tnen terecht in de villa „Weltevreden". Het hoofd der school, de heer G. H. Metzlar, verloor in die tijd bijn^t de moed en toen heel Hillegom zich er over ver heugde dat de nieuwe Bloembollenbeurs zou worden gevestigd, ging hij met gans andere gevoelens bezield bij de burgemees ter op bezoek en uitte zijn diepe ontstem ming over het feit, dat er wél een nieuwe beurs zou komen, maar géén openbare school. De burgemeester ging een weddenschap aan. De school zou er eerder staan dan de beurs. De inzet van die weddenschap werd aan de burgemeester overhandigd door de blijde verliezer op de dag, dat de nieuwe Prinses Marijkeschool werd geopend. De burgemeester toonde zich zeer er kentelijk en beloofde, de inhoud te zullen ledigen op de spoedige totstandkoming van de nieuwe beurs! Toen mevrouw Van Nispen tot Panner den het doek, dat de naam der school, die in gouden letters op de gevel prijkt, ver wijderde en de driekleur hees aan de stok, zongen de kinderen der school blij hun lied: Hoera, 't is feest vandaag De nieuwe school is klaar! In een der lokalen van de school hebben daarna verschillende spreeksters en spre kers getuigd van hun ingenomenheid met de nieuwe aanwinst. De eerste was de heer Van der Wal, het vorige schoolhoofd. De heer Hoogmoed sprak namens Volksonder wijs en de Oudercommissie en had een kistje sigaren meegebracht voor de Inspec teur van het L.O. de heer Tazelaar, die Zulk een groot aandeel in het voorberei dend werk had gehad, maar deze middag Verhinderd was. Mevrouw Margandat sprak namens het bestuur der Kleuterschool, de schoolarts mejuffrouw Cramer uitte haar grote tevredenheid over dit semi-perma- nente schoolgebouw. De heer Van Tuyl sprak namens het hoofdbestuur van Volks onderwijs en de rij werd gesloten door het Drenkelingen Een zevenjarig meisje uit de Emmastraat geraakte bij het spelen in het water van de. nieuwe Haven. De heer P. van Reeuwijk sprong gekleed te water en redde de jonge drenkelinge. Een vierjarig jongetje uit de Spoorlaan dat mee mocht rijden op een groentenwa- gen is bijzonder geschrokken toen het paard op hol sloeg en in de spoorsloot terecht kwam. Twee bewoners van de Parallelweg. J. Vledder en P. 't Hart, gingen te water en hebben het jongetje ongedeerd aan wal gebracht, waarna zij ook het paard bevrijd den. Alleen de wagen liep schade op. Kapelaan Van Zijp naar Voorburg Kapelaan Van Zijp van de St. Martinus- parochie is benoemd tot kapelaan van St. Martinus te Voorburg. Het afscheid zal Donderdagavond in „Flora" worden ge houden. Kapelaan Van Zijp heeft indertijd .bewerkstelligd, dat door een aantal ama teurs met groot succes Vondel's Gysbreght van Aemstel te Hillegom werd opgevoerd. Verzuim dan niet ook even prijs en inlichtingen aan te vragen bij (Tel. 11979) Alle soorten OLIE voor Industrie en Huisbrand. Heemstede Onderlinge Tuinliedenvereniging Hedenavond houdt de Onderlinge Tuin liedenvereniging „Aerdenhout en Omge ving" een vergadering in het Volkskoffie huis aan de Heemsteedse Dreef. De agenda vermeldt o.m. deelname aan de Dahliaten toonstelling te Haarlem en het houden van een eigen tentoonstelling. Koepokinenting In tegenstelling met wat uit sommige andere gemeenten vernomen wordt, is van de op Vrijdag jongstleden geboden ge legenheid voor kosteloze inenting en her inenting tegen pokken in Heemstede een alleszins bevredigend gebruik gemaakt. Vrijdag 2 September des namiddags van tot 5 en van 7.30 tot 9.30 zal opnieuw zit ting worden gehouden in het Gezondheids huis aan de Lieven de Keylaan. Bennebroek Oranjecomité Donderdagavond houdt het Oranje- Comité in „De Oude Geleerde Man" een vergadering waarop de komende feesten flefinitief geregeld zullen worden. hoofd der school, die gewaagde van zijn grote dankbaarheid tegenover het gemeen tebestuur. De Prinses Marijkeschool is gebouwd onder architectuur van de Gebrs. Lauren- tius door de aannemer H. A. Rooyers te Nocrdwijk. DE „SLEUTELSPECIALIST" TEL. 11493 - LANGE VEERSTRAAT 10 (Adv.) Cruys Voorbergh's show voor deelnemers gieterijcongres In het Frans Halsmuseum heeft een ge zelschap deelnemers aan het Internationale Gieterij congres, dat in Amsterdam wordt gehouden, gisteravond genoten van de be kende show van oud-Hollandse costuums van Cruys Voorbergh. De heer Voorbergh hield zijn conférence iii het Frans, zodat de toeschouwers (voor een groot gedeelte van Franse en Belgische nationaliteit) een en ander uitstekend kon den volgen. Zij toonden zich bijzonder enthousiast. Vanavond treedt Cruys Voorbergh op voor een tweede gezelschap congressisten, \yaarbij hij een uitleg in de Engelse taal geeft. Ir. E. L. C. Schiff overleden Stichter van de /;Vredesiein"-fabrieken De oprichter der Vredesteinfabrieken in Nederland, ir. E. L. C. Schiff, officier in de Orde van Oranje Nassau, is" te zijnen huize te Voorburg overleden. De heer Schiff is 85 jaar geworden. In Juli nam hij, ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van zijn industrie, officieus af scheid. De heer Schiff aanschouwde in Maart 1864 het levenslicht te Probolinggo (In donesië). Hij' volgde de H.B.S. te Haarlem en volbracht nadien zijn studie voor werk tuigkundig ingenieur aan de Polytechnische Hogeschool te Delft. De Haarlemse ziekenhuizen Het aantal verpleegdagen van patiënten bedroeg in de eerste zes maanden van 1949 in de Haarlemse ziekenhuizen: St. Elisabeths Gasthuis 52.847 (100888) Maria-stichting 71.928 (138096) Diaconessehhuis 41.056 81931) St. Joannes de Deo26.692 51301) Parkherstellingsoord (Rode Kruis)1.777 3253) Ter vergelijking geven wij tussen haak jes geplaatst de totalen over 1948. Lisse Directeur van Openbare Werken De heer Th. v. d. Eerden, die in Lisse gedurende 13 jaren de functie van Directeur van Openbare Werken heeft vervuld, heeft ontslag gevraagd, om zich mettertijd te Leiden als architect te vestigen. Agenda raadsvergadering A.s. Dinsdag 6 September, des avonds half acht, komt de Raad in openbare zit ting bijeen. Op de agenda staat o.a.: Beëdiging nieuw gekozen raadsleden, benoeming wethouders, benoeming van leden der vaste commissies, voorstel tot het verlenen van een kasgeldlening aan de gemeentelijke Woningstichting, verkoop van een stuk grond, voorstel tot verbete ring van de Stationsweg met inbegrip van grondaankoop, voorstel tot aankoop van de ruïne D'Ever, wijziging begroting 1949 en vaststelling van een nieuwe verorde ning op de hondenbelas^ng. Nieuw Vennep 50 jarig bestaan Op 1 September zal het 50-jaar geleden zijn dat de firma H. Duwêl Zn haar zaak te Nieuw Vennep heeft gevestigd. Gemeenteraad De gemeenteraad van Haarlemmermeer zal op Dinsdag 6 September om 2.30 uur ten raadhuize te Hoofddorp bijeen komen. Onder meer staat op de agenda: Benoe ming van de Wethouders, het verzoek van een 40-tal inwoners uit Badhoevedorp om de sloten aan weerzijden van de Sloterweg te dempen en het verzoek van de bewoners van de J. C. Beetslaan te Hoofddorp deze weg te verbeteren. Bloemendaal Gemeenteraad van Bloemendaal vergadert Dinsdag 6 September komt de gemeen teraad van Bloemendaal bijeen voor de installatie van de nieuw benoemde raads leden en de verkiezing van drie wethou ders en een tijdelijk wethouder (deze treedt eventueel op, als het college onvol tallig is). Benoemd zullen worden de leden van de raadscommissies, van de juridische adviescommissie en van het bestuur der Stichting „Openluchttheater". B. en W. stellen de raad voor de aftredende leden en adviserende leden van het bestuur op nieuw te benoemen. Directeur Publieke Werken bij afscheid gehuldigd Over een met talrijke kleurige bloem stukken bedekte en omzoomde tafel in een der gebouwen van Publieke Werken aan de Brouwerskolkweg te Overveen heeft hedenmorgen een keur van zeven sprekers namens gemeentebestuur en burgerij woor den van waardering in veelvoudige varia ties op hetzelfde prettige thema gericht tot de scheidende directeur van deze dienst, de heer J. de Jong Czn., die tevens werd gehuldigd wegens het feit dat het op 1 Juni de dag van zijn.veertigjarig ambtsjubileum is geweest. Jhr. mr. C. J. A. den Tex, burgemeester van Bloemendaal. bracht in herinnering dat de heer De Jong in het jaar 1909 in tijdelijke dienst kwam ten behoeve van het toenmalige uitbreidingsplan, dat nooit ver wezenlijkt is en drie jaar later zijn vaste aanstelling kreeg als commies-tekenaar. Spreker schetste in grote trekken de ont wikkeling en modernisering van de ge meente in de periode van toen tot heden zoals de aanleg van waterleiding en electrische tram. de verbetering van vele wegen, de aankoop van gronden en de voortdurende verbetering van de volkshuis vesting door de bouw van villawijken en middenstandswoningen en memoreerde het grote aandeel dat de scheidende jubila ris in de uitvoering van al deze werken heeft gehad. Direct na de eerste wereld oorlog werd de heer De Jong benoemd tot gemeente-architect zonder mededinging" van andere sollicitanten, hetgeen volgens de burgemeester wel een klinkend bewijs was van het grote vertrouwen dat de raad in zijn persoon stelde. Later werd deze titel gewijzigd in die van directeur van Publieke Werken. Als zodanig heeft de heer De Jong, aldus spreker, meegewerkt aan de vervul ling van de primaire levensbehoeften van honderdduizenden. Jhr. Den Tex roemde zijn werklust en eenvoud, zijn trouw en eerlijkheid. Spreker beschouwde de be trekking van de heer De Jong tot de ge meente als een zeer gelukkig huwelijk. Te snel is- de burgerij vergeten dat het groten deels aan de inspanning van hem te dan ken is geweest, dat Stoop's Bad en enige huizenrijen er nog staan en niet zijn ver vangen door een door de bezetters gepro jecteerde tankgracht. Als een ander Bewijs van zijn uitstékend vaderlanderschap memoreerde burgemees ter Den Tex de uitzonderlijke omstandig heid dat de gehele afdeling van de heer De Jong tijdens de oorlog „goed" is gebleven en dat niemand van het personeel door zijn toedoen in Duitsland behoefde te werken. Een ambtenaar in de beste zin van het woord, die altijd het belang van de ge meenschap liet voorgaan en zich van 's mor gens in alle vroegte tot 's avonds laat op pad bevond, dat was de kex-n van de hulde, die wethouder A. van Geluk zijn heen gaande medewerker toezwaaide. De heer De Jong kon echter soms ook een ondeu gend ambtenaar zijn, aldus spreker, die rustig een eens genomen raadsbesluit ne geerde als dat beter in het bestek van zijn plannen paste, zoals bijvoorbeeld bij de aanleg van de Zeeweg. Geen van de raads leden heeft de toen gemaakte wijzigingen bemerkt en iedereen was vol lof over wat thans algemeen als een van de mooiste wegen van ons land wordt beschouwd. Ook de wethouder van Personeelszaken, mr. F. P. Th. Rohling verklaarde in zijn geestige speech de heer De Jong te zullen missen, speciaal bij de opstelling van zijn begroting. Hij kenschetste hem als een goed en ouderwets mens en een prima va derlander en werkgever. Met voortvarende geest en patriarchaal overwicht heeft hij on der het motto „alles kan, maar vraag niet wat het kost" de gemeente trouw gediend. Namens de hoofden van dienst en het gemeente-personeel werd de heer De Jong toegesproken door zijn opvolger, de heer Y. Dijkstravdie gewaagde van zijn grote humaniteit en van zijn gave om ingewik kelde problemen tot normale proporties te herleiden. Een groot album in leren band met 185 foto's, die tal van herinneringen aan zijn loopbaan bewaren, werd hem bij dit afscheid aangeboden. Ir. M. H. Maas, directeur van Openbare Werken te Haarlem, noemde in zijn toe spraak namens de Bond van hoofden van gemeentewerken de heer De Jong een ge lukskind om veertig jaar te hebben mogen arbeiden in een zo mooie gemeente, die als vrijwel enige in het land alle werkzaam heden in eigen beheer verricht. Als voorzitter van een commissie uit de burgerij van Bloemendaal overhandigde mr. F. J. D. Theyse aan de heer De Jong een cheque en aan diens echtgenote een bloem stuk als uiting van dankbaarheid voor de bewezen goede diensten en tenslotte kwam de heer J. F. M. Pinxter, het oudste lid van de commissie voor Publieke Werken met een fraai boekwerk voor de dag. Ten besluite van het officiële gedeelte sprak de heer De Jong, die hedenmiddag in hetzelfde gebouw recipieert, woorden van erkentelijkheid tot alle spreker en memo reerde hij enkele hoogtepunten uit een loopbaan, waaraan hij altijd met voldoe ning zal terugdenken. Aan zijn opvolger gaf hij de goede raad mee zich tot het uiterste in te spannen om de schoonheid der gemeente te handhaven en te bevorderen. Onder de zeer velen, die de plechtigheid bijwoonden, bevonden zich afgevaardigden van de woningbouwverenigingen, van de stichting Wildhoef, van de N.Z.H.V.M. en directeuren van Openbare Werken uit de aangrenzende gemeenten. Stads Bank van Lening Gestadige achteruitgang De ervaring is dat de omzet van de Banken van Lening langzaam achteruit gaat. In het eerste halfjaar van 1949 werden 1389 panden beleend tegen 1573 in dezelfde tijd van 1948. Er werd op die panden voorgeschoten in 1948 37.141 en in 1949 36.175. De achteruitgang wordt daardoor op nieuw gedemonstreerd. Er is al meermalen over gedacht om de bank op te heffen, maar het is daartoe niet gekomen omdat er toch nog altijd mensen blijken te zijn die bij geldverlegenheid moeilijk op een andere wijze te helpen zijn. De omzet van de Volkscredietbank loopt daarentegen steeds naar boven. Aan het einde van het eerste halfjaar 1949 stond uit 228.333.70 tegen 112.198.23 een jaar geleden. De samenwerking met het Ken- nemer Financieringsinstituut is daarbij ook van invloed geweest. ALLEEN 1E KLAS STOFZUIGERS Bet.: f 10.p. maand PRIMA SERVICE 3. G. KAASENBROOD... Technisch groot! Ouden van dagen uit Bloemen daal bezochten Scheveningen Honderdvijf tig ouden van dagen uit de gemeente Bloemendaal hebben Dinsdag een uitstapje naar Scheveningen gemaakt. In een aantal autobussen werd de tocht ge maakt. De route ging via Noordwijk en Katwijw naar de boulevard van Scheve ningen. Daar verbleven de ouden van dagen geruimen tijd, waarna de terugtocht werd aanvaard. Om drie uur keerde het gezel schap in Bloemendaal terug. De tocht was voorbereid door het Comité voor ouden van dagen, dat de deelneemsters en deelnemers aan de tocht onthaald heeft op versnape ringen, sigaren en broodjes. SCHEEPVAART Alderamin, 30 Aug. van Vlaardingen te Lulea. Alkaid, BeiraAmsterdam pass. 30 Aug. Kaap da Gata. Alnati, Buenos Aires Rotterdam 30 Aug. 120 mijl West Kaap Blanco. Amsteldiep, BataviaAmsterdam pass. 30 Aug. Kaap Bougaroniea. Bennekom, AmsterdamChili 30 Aug. van Antwer pen. Boissevain, Buenos AiresJapan 31 Aug. te Tamatave; Drente, JavaNew York 30 Aug. van Batavia. Jacob Cats, 30 Aug. van Lulea naar Rotterdam. Java, Amster damJava pass. 30 Aug. Minicoy. Jaar- stroom, AmsterdamWest Afrika 30 Aug. van Dakar. Joh. van Oldenbarnevelt, Java Amsterdam pass. 30 Aug. Malta. Kota Baroe, JavaRotterdam pass. 31 Aug. Algiers. Klipfontein, KaapstadAmsterdam 30 Aug. van Teneriffe. Lemsterkerk. Cal- cutaRotterdam 30 Aug. te Boulogne. Maetsuycker. 30 Aug. van Singapore te Fremantle. Muiderkerk, 31 Aug. van Lobito te Pointe Noire. Polydorus, Makassar Amsterdam pass. 30 Aug. Minicoy. Riouw, 30 Aug. van Bombay te Karachi. Rotti, BombayAntwerpen 30 Aug. te Port Said. Sibajak, 30 Aug. van Soerabaja naar Sema- rang. Singkep, 30 Aug. van Port Swetten- ham naar Singapore. Sloterdijk, 30 Aug. v. New York naar New Orleans. Soestdijk, 30 Aug. van Puket naar Aden. Stad Dordrecht, 30 Aug. van Setubal naar Rotterdam. Stad Schiedam, 30 Aug. van Glasgow naar Lulea. Stuyvesant, ParamariboAmsterdam 31 Aug. te Plymouth. Sumatra, Amsterdam- Java 30 Aug. van Suez. Talisse, Java Liverpool pass. 30 Aug. Algiers. Tabian, JavaAmsterdam 30 Aug. van Djeddah. Telamon, 30 Aug. van Trinidad naar Ma deira. Waterland. Buenos AiresAmster dam 30 Aug. te Las Palmas. Zuiderkruis, RotterdamJava pass. 30 Aug. Kaap Guardafui. Alcyone, AmsterdamBasra 30 Aug. van Port Said. Blitar, RotterdamJava 30 Aug. te Singapore. Drente, JavaNew York 31 Aug. te Singapore verwacht. Friesland, New York—Java 30 Aug. te Port Soedan. Indrapoera. RotterdamBatavia 30 Aug, van Suez. Kota Inten, 31 Aug. van Rotter dam op rede Batavia. Mariekerk, Rotter dam—Japan 31 Aug. van Singapore. Zui derkruis, RotterdamBatavia 30 Aug. van Aden. Algorab, Porto Alegre—Rotterdam 30 Aug. van Santos. Alphard, 30 Aug. van Rio Grande naar Buenos Aires. Orgelbespeling Er wordt een orgelbespeling gegeven in de Grote of St. Bavo Kerk in Haarlem op Donderdag 1 September 1949 des namid dags van 1516 uur door George Robert. Het programma luidt: 1. Preludium en Fuga G gr. t.. J. S. Bach 2. Aria da chiesa, aut. onbekend 3. Ciaconna, S. de Lange 4. Sonate da chiesa (Tema con variazioni e finale). H. Ancriesser» 5. Variaties over „Nu sijt wellecomen, Jesu, lieve Heer". Paul Chr. v. Westering 6. Offertoire sur „1' Alma redemptoris mater", Jos. Jongen Schaken Zomerschaaktournooi In een week tijd heeft het zomerschaak- tournooi van H'lem flinke vorderingen ge maakt. Het was nodig, want Vrijdagavond zal de prijsuitreiking geschieden en dan dienen alle resultaten bekend te zijn. De eindstanden luiden: Hoofdklasse A: Hoewel nog niet geheel uitgespeeld is H. Bouwmeester met 4 pnt. uit 4 reeds zeker van de overwinning. H. Schmitz werd 2e met 3% pnt uit 5. Hoofdklasse B: 1. J. Bonkenburg 4' 2 pnt.; 2. A. Schneiders 3V2 pnt. (volgens Sonne- bornBerger); 3. P. v. Ouwerkerk 312 pnt.; 4. Mr. G. Snoeck Henkemans 2% pnt.; G. B. v. d. Velde 1 pnt.: 6. P. 't Hart 0 pnt. Hoofdklasse C: 1. S. Bonkenburg 4 pnt.: 2. J. Verleur 3% pnt.: 3. J. E. Strengers 3 pnt.; 4. A. de Jong 2 pnt.; 5. A. Haitsma l1/? pnt.; 6. H. A. Schouten 1 pnt. Eerste klasse B: 1. E. J. de Ree 3% pnt.; 2. N. N. 2i/z PMt.; 3. 4. J. v. d. Geer en N. de Ronden 1V2 pnt. Tweede klasse A: 1. N. J. W. Hoogland 4 pnt.; 2. H. I. v. Es: 3. Mr. A. W. Luïtinga 2y2 pnt.; 4./5./6. C. Korthuys, J. P. Jacobs- zoön en P. Stam 2 pnt. 2e klasse B: 1. J. Kruup 4'2 pnt.; 2. P. Barend 3 V2 pnt.; 3. J. Snoek Jr. 3 pnt.; 4./5. J. F. Zwarter en L. P. Hirs 1]2 pnt.; 6. F. W. Barthel 1 pnt. In de 3e klasse A zijn drie deelnemers gelijk geëindigd: 1./2./3. P. J. Holtkamp, G. Schouw en P. F. v. Deyzen 3 pnt.: 4. H. J. Raken 1 pnt.: 5. H. D. J. Slenters 0 pnt. De uitslag van de le beslissingspartij luidt: G. SchouwP. F. v. Deyzen 01. Op Zaterdag 10 September wordt te Emmeloord de jaarlijkse „Polderdag" ge houden ter herdenking van het droogvallen van de Noord-Oostpolder op 9 September 1940. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 327% 325 266% *265 248% 247 A. K. U 188% 187% 155 Nederlandse Ford 287 Nederlandse Kabel 298 v. Berkel's Patent 124% Scheepvaart- Unie 165% 164% Holl.Amerika Lijn 169 Deli Maatschappij 149% 145 II. V. A 160% 159 A'dam Rubber 13R% 135 Ned. Handel Mij. 156% N.-I. Handelsbank 107% 108 Billiton Mij. II 330 330 De heer en mevrouw Swel- lengrebel-Oorthuys geven met dankbaarheid kennis van de geboorte van hun zoon MARIEN ADRIAAN Denpasar, Bali 27 Augustus 1949. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een dochter MARIEJANNE A. Verdam-Roskam H. Verdam. Karei van Manderstr. 25. 30 Augustus 1949. Tijdelijk Diaconessenhuis. De heer en mevrouw KRUIJER-VAN OMMEN geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter WANDA. Heemstede, 30 Aug. 1949. Mahlerlaan 4. Tijdelijk Diaconessenhuis, Haarlem. Ondertrouwd: Ir. P. W. VOET MARGARETHA D. DE LANDMETER Huwelijksvoltrekking op Dinsdag 20 September om 12.30 te Haarlem. Kerkelijke inzegening in de Grote Kerk door Ds. A. van Biemen om 13 uur. Haarlem, 31 Aug. 1949. Ane'gang 15. Anna van Burenlaan 42. Algemene kennisgeving Heden overleed na een langdurig geduldig gedra gen lijden, zacht en kalm mijn geliefde man, onze lieve behuwd- en groot vader en oom RICHARD EGON CULP in de leeftijd van 71 jaar. H. Culp-Ostwald Amsterdam: H. Culp-Toethuis Corry en Robbie Washington: Rudi Bonthorn C. Bonthorn-Bouthoorn Wassenaar: R. Nathan F. Nathan-Levy Haarlem: Mariene Friesicke Heemstede, 31 Aug. 1949. Franz Schubertlaan 71. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 2 September a.s. te 11.30 op de Alg. Begraafplaats te Heemstede Hartelijk dank aan familie buurtbew. en kennissen, die mij bij mijn thuiskomst op een zo buitengewone wijze hebben ontvangen. G. H. v. GEIJLSWIJK v. Marumstraat 35. Arts Tjebbo Franken AFWEZIG Waarn. zie raambiljet en Boodschappendienst 11990, B. E. van Zanten Arts AFWEZIG TOT 26 SEPT. Waarn. Tel. Boodsch. Dienst no. 11990. Aanvang 8 September. Aangifte vóór 7 Sept.. Prosp. op aanvr. Tel. 14517 Oude Gracht 71. Haarlem. Krachtens beschikking van de E. A. Heer President van de Arrondissementsrecht bank te Haarlem dd. 24 Aug. '49 wordt ten verzoeke van Maria Johanna Bakker, echtg. van Jan Boon, wonen de te Beverwijk, ten deze domicilie kiezende aldaar aan de Breestraat 171, ten kantore van de adv. en proc. mr. Th. Mulder, opgeroepen Jan Boon, gedomicilieerd te Beverwijk, zonder bekende verblijfplaats, om op Woens dag 14 September, des nam. te 2 uur te verschijnen voor de E. A. Heer President van voornoemde Rechtbank ten einde te worden gehoord op een door M. J. Bakker vnd. ingediend request tot echt scheiding. J. W. KAPPERS Leraar Piano M. O. hervat 1 Sept. zijn piano- en theorielessen aan elementair en gevor derden. HEEMSTEEDSE DREEF 139 "r-BioO* Radiotoestellen in prij zen vanaf f 105 Wij regelen eventueel de be taling met U De Radio-specialist. ZIJLSTRAAT 87. -Tel. 11110 ruime suite met serre, keu ken, ruime gang, tuin, telef. nabij centrum en station, huur slechts f 20 p. m. Gez. grotere woning Haarlem of omgeving. Zo mogelijk met garage.Hoge huur geen bezw. Brieven G 3884, FRANS ENGELS DUITS Opl. alle prakt, examens KLIPP's TALENSCHOOL Kleverparkweg 142 Tel, 13269 Vraagt prospectus!! Aangeboden: KOST EN INWONING bij nette familie aan stud, jongmens of M. T. S.-ers. Brieven no. 3879. Fotocopicën beter, sneller en goedkoper Foto Hilarius GROTE HOUTSTRAAT 102, Telef. 10866 IN HOTEL „OUD ST. JAN" Jansweg 20 PERMANENT VERBLIJF m. voll. verzorging v.a. f 125 per maand. Begin Sept. a.s. nieuwe, speciale clubs voor beginners. Duur 5 maanden. Lesgeld gehele cursus f 15.in totaal. Vluggge. gemakkelijke leermethode WILHELM3NASTRAAT 39 - HAARLEM - TEL. 15814 EXTRA VOORDELIGE AANBIEDING 2 Clubs, 4 stoelen, Old Finish, met balpoten, rondom verend, Terra moquette bekleding, slechts 350, Old Finish Dressoir, grote maat, 127,50. Eiken Dressoirs vanaf 78,50. Eiken Theemeubels vanaf 47,50. 2 Fau teuils, 4 stoelen, verend, moquette bekl., 100,2-pers. Verend bedstel 97,50. Kapokmatrassen: diverse prijzen. Opklapbedden, 1-pers. 42,50. Opklapbedden, 2-pers., 57,50. Betere meubelen voor lagere prijs koopt U uit sluitend bij VAN DOORN'S WONINGINRICHTING GEN. CRONJéSTRAAT 113, HAARLEM, TEL. 19141 LET OP HET JUISTE ADRES. Volgt de opleiding aan het reeds 9 jaar bestaande Instituut „NOVUM", Wilbelminastr. 39, Haarlem, Tel. 15814 Aanvang nieuwe cursus begin September a.s. Auto-, Motor- en Carrierbanden Diverse maten voorradig. Benzine - Accessoires - Olie enz. enz. Voor de handel met de gebruikelijke korting. PHILIPS RADIOPRODUCTEN DE MOOI] Wij presenteren U momenteel direct uit voorraad de vol gende Philips Radiotoestellen: 105.135.155. ƒ160.—, ƒ195.—, ƒ210.—, 230.—, 260.—, ƒ340.—, 395.en 580.Philips Radiogramofooncombinatie met ingebouwde tienplaten-wisselaar, volkomen automa tisch, 785.en 1.450.Philips Batterijradio's, sport - model (draagbaar) 195.Tafelmodel 285. DE NIEUWSTE PHILIPS AUTORADIO in een gebouwd 250. DE SPECIAALZAAK met de grootste sortering. Betaling in overleg, le Klas reparatieinrichting, reparaties onder gar. Leidsestraat 20 - Telefoon 19019 - Haarlem Van ouds MODE-ACADEMIE Dag- en AVONDcursus Heden inschrijving van leerlingen Opleiding Coupeuse, Naaien en Knippen v. huishoudelijk gebruik. Dames, mankt bij ons Uw eigen kleding en verstelwerk. Ph. JANSEN, GR. HOUTSTRAAT 3 rd„ ingang Spekslraat De allernieuwste modellen Een bezoek aan onze zaak zal U tonen dat wij aan elke vraag en de meest verfijnde smaak kunnen voldoen door het mooiste en het beste te bieden tegen lage prijzen. Wij verwachten gaarne Uw bezoek. Koninginneweg 71 bij de lordensstraat, Haarlem J Haarlem's Muziek-Instituut Directeur: NICO HOOGERWERF Schoolgebouwen: WILIIELMINASTRAAT 51. Tel. 15691 en ZAANENLAAN 37, Tel. 23189 Onderwijs in alle vakken der Toonkunst Opleiding voor alle examens Afd. A. Vakstuderenden Afd. B Niet-vakstuderenden Aanmelding bfj voorkeur: WILHELMINASTR. 51. Jaarlijks 5 leerlingen-uitvoeringen. De aandacht wordt mede gevestigd op de ORKEST KLASSE onder leiding van de heer TOON VERHEY. Instrumentalisten gelieven zich hiervoor aan te melden vóór 15 September. Aanvang cursus half September. Voor n. h. buitenland vertrekkenden spoedcursus. Inl. en Proso. INST. HAVERKAMP BEGEMANN, Middenlaan 9, Telefoon 19062. DUREX RIJWIELEN f 107.50 met B.S.A. REMNAAF Direct leverbaar Betaling kan geregeld worden

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3