DANSLES DANSLES DANSLES HANDHAVING RIJKSEENHEID f jt FABER U.S. POSTORDERS Kwekkeboom Aanbesteding PIJPEN Kloots' Kledingmagazijn Nieuwe voorstad van Batavia voor honderdduizend mensen De Amerikaanse marine laat een door atoomkracht voortbewogen schip bouwen Amsterdamse Beurs 15 Lessen f 15.- ZIJLWEG 49 „Het Pijpenhuis" Th. v. d. Moolen 15 Lessen f 15. 15 Lessen f 15.- DANSSCHOOL Nieuwe Gracht 98 MUURBLOEMPJES DANSSCHOOL Nieuwe Gracht 98 ZE ZIJN ER WEER! Haarlems Matrassen huis NATIONAAL COMITÉ OPROEP GROTE PROTEST BIJEENKOMST i OEBR. FABER, AMSTERDAM Dinsdag 13 September 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsclie Courant Kebajoran van toevluchtsoord voor ongure elementen tot lustoord (Van onze correspondent te Batavia) Op een afstand van ongeveer twintig kilometer buiten Batavia, op een plaats die nu „Kebajoran" heet, wordt door de dienst voor wederopbouw onder leiding van ir. Semawi, een geheel nieuwe stad gebouwd. Kebajoran heeft geen bijster gunstige klank in de oren van de Bataviaan. Het is altijd een soort toevluchtsoord geweest voor lieden, die zich bij daglicht liever niet in Batavia vertoonden. Ir. Semawi hoopt daarom, dat men zijn stad een andere naam zal geven. Men heeft gedacht aan „Semawi- stad", maar de staatssecretaris voor we deropbouw heeft geweigerd er zijn naam aan te geven. Hij is daar niet ijdel genoeg voor. De nieuwe stad hoe die dan ook in de toekomst moge heten krijgt een snel- verbinding met Batavia. De grote brug, die zowel de kali als de spoorbaan zal over spannen, moet in November gereed komen. Intussen is men aan de Kebajoranse kant van deze brug bezig een machtige verkeers weg aan te leggen van 40 meter breedte, waarbij gerekend wordt op de verschillende vormen van verkeer: fietsen, bedjaks, delemans en gemotoriseerd vervoer. Óf er ook tramlijnen zullen komqn is nog niet zeker. De verkeersautoriteiten zijn het daarover niet eens. De tram is een akelig verkeersobstakel en hopeloos ouderwets. Beter zal het zijn haar door autobussen te vervangen, menen velen. 100.000 mensen Het bouwplan is geraamd voor 100.000 inwoners. Dit jaar nog zullen 2700 wo ningen gereed komen, want er wordt zeer hard gewei-kt op Kebajoran. Om dit uit gestrekte terrein in handen te krijgen, heeft men een ware veldslag moeten leve ren met de grondspeculanten, die natuur lijk als vliegen om de strooppot zaten, toen bekend werd dat daar een satellietstad van Batavia zou vei-rijzen. Meivmoest tot iedere prijs voorkomen, dat de dessaman door deze parasieten verleid zou worden zijn grond aan hen te verkopen, waai-na die dan voor de dubbele prijs aan de gemeenschap zou worden aangeboden. Een snelle en ra dicale actie was dus noodzakelijk. De HVK gaf de gouverneur van Batavia opdracht het gehele gebied globaal op te kopen van de bewoners, die er een ruime schadeloos stelling voor ontvingen plus de mogelijk heid een gedeelte van het bedrag om te zetten in een nieuw eigen stenen huis in de plaats van het armoedige bamboe-kam ponghuisje waar ze tot nog toe in woonden. Thans reeds ziet men lange rijen witge kalkte huisjes met rode daken en groene deuren en vensters langs de randen der toekomstige wijken. Daar zullen, buiten de vroegere bewonei-s, ook de bedienden der toekomstige bewoners onderdak vinden. Ik zag een kleine bulldozer aan het werk die het terrein effende. Hij leek op een tor die zich in een zandheuvel wil ingraven, maar deze tor streek helemaal in z'n eentje de zandheuvel af. „Dat wordt een speel- park", vertelde ir. Semawi mij. Een enkele bulldozer van klein formaat met een in heemse chauffeur heeft in drie.dagen tijd dat karweitje opgeknapt. Een stuk moe rassig weiland zal in een plantsoen worden omgetoverd. Bulldozer contra klapperboom „Het grote materiaal hebben we bij de grote weg geconcentreerd", zei mijn gids en hij reed er naar toe. Gisteren een zacht glooiend stuk natuur met klappei-bomen en wat bamboehutjes, heden een brede, rechte, rode zaridbaan, morgen een auto strada Een grote bulldozer was bezig een paar klapperbomen op te ruimen. „Moet u eens goed opletten hoe hij dat doet", zei ir. Se mawi en lachend deed hij mij het verhaal van een Amerikaanse vertegenwoordiger, die een bulldozer zou demonstreren en daarvoor een klapperboom had uitgekozen. Met ware leeuwenmoed attaqueerde hij de boom en beukte er keer op keer tegen aan als eeix stox'mram tegen een middeleeuws slot. Inmiddels gluurde hij angstig naar boven, waar de klappers hingen onder de palmblai'en hoog tegen de azuren lucht. Als hij zo'n kokosnoot op zijn hoofd kreeg, zou hij het niet meer navertellen. Een Indone sisch chauffeur vroeg heel bescheiden of hij het eens mocht proberen en maar al te graag gaf de Amerikaan het gevaarlijke kax-weitje aan hem ovex\ In minder dan geen tijd lag de boom ondersteboven en zelfs de verbaasde Amerikaan was spor tief genoeg om mee te lachen. Hij had wel iswaar veel verstand van bulldozers, maar onze chauffeur wist meer van klapperbo men. De klapper heeft alle buigzaamheid van riet. Als hij een duw krijgt, veert hij onmiddellijk weer terug en wanneer je hem tijdens het terugveren een nieuwe duw geeft, dan krijg je een klap van belang en legt zelfs een bulldozer het af. Onze chauf feur had dit dadelijk bekeken en regelde de klappen zo, dat de boom een nieuwe op- Nieuw sanatorium voor studenten in Laren Het bestuur der stichting „Het Neder lands Studenten-sanatorium" heeft van het ministerie van Wederopbouw en Volks huisvesting toestemming gekregen, over te gaan tot de bouw van een nieuw studenten sanatorium, dat plaats zal bieden aan 83 patiënten. Begin 1947 werd een voorlopig studen ten-sanatorium geopend in een landhuis te Laren. In dit sanatorium worden thans 20 patiënten verpleegd. Het nieuwe sanatorium, dat over ander half jaar gex-eed zal zijn, wordt gebouwd op hetzelfde terrein. Het thans als sanatorium gebruikte gebouw wordt verbouwd tot zusterhuis. De Stichting „Het Nederlands Studenten sanatorium" heeft een tweeledige doelstel ling: het oprichten van een sanatorium voor studenten als blijvend huldeblijk voor het studentenverzet tijdens de oorlog en de verpleging van aan tuberculose lijdende studenten en afgestudeerden in een univer sitair milieu. De stichting ontvangt subsidie van het rijk als ^instelling voor bijzonder hoger on- derwijsr Zij heeft in vier jaar tijds een millioen gulden van particulieren ont vangen. waarvan een groot gedeelte uit de West-Indische gebiedsdelen, die het haar mogelijk gemaakt hebben haar plannen reeds thans op deze wijze te verwezen lijken, doffer kreeg op het ogenblik, waarop hij het dode punt bereikt had en weer weg- zwiepte. Dat had bovendien het voordeel, dat de vallende klappers aan de andere kant van de boom terecht kwamen. Moderne methode Het moet een grote verleiding zijn om, net als op de film, de kamponghuisjes met 'n bulldozer tegen de grond te kraken, maar dat doet men niet. De muren worden om ver getrokken en daar mogen de voorma lige eigenaren van de puinhoop alles weg halen, wat ze hebben willen. In de meeste gevallen betekent dit: alles tot de laatste bamboe toe. „We hebben een mobiele werkplaats, een mobiele tankinrichting en een mobiel inge nieursbureau, en zo kunnen we veel werk op verschillende plaatsen verzetten", lichtte ir. Semawi verder toe, toen we bij de hui zen kwamen die overal in aanbouw zijn. Voor elk van hen is de plaats zorgvuldig uitgezocht door een landschapsarchitect, zodat men een maximum aan mooi uitzicht krijgt en een minimum aan last van buren. Wanneer aan het eind van het jaar het eerste gedeelte klaar is, zal het benauwde en opgepropte Batavia een zucht van ver- lichtiixg slaken. Nederlandse Radio-Unie heeft televisie-plannen Zodra door de regering een beslissend woord is gesproken over het aantal beeld lijnen, waarop Nedexdand zijn televisie zal gaan uitzenden, zal de Nederlandse Radio Unie met belangrijke televisie-experimen ten beginnen, welke aansluiten aan de hui dige van Philips. Het probleem der televisie is overigens niet van technische maar van financiële aard. Er is een sterke stroming om het systeem der 625 beeldlijnen te gaan ge bruiken, waarbij alleen Frankrijk een af wijkende mening heeft en 819 beeldlijnen wenst. De beslissing omtrent dit stelsel is zeer belangrijk, omdat men het niet wijzi gen kan zonder de bezitters van dure ont vangtoestellen te duperen. Het schijnt er naar toe te gaan, dat de regering ook voor Nederland 625 beeld lijnen zal bepalen. Zodra deze beslissing is gevallen is Hilversum gereed om met haar experimenten te beginnen, waartoe vermoedelijk een nieuw instituut, de Ne derlandse Televisie Omroep in het leven zal worden geroepen. Dan mag worden verwacht, dat met de nieuwe experimenten een belangrijke stap naar de verwezen lijking van de televisie-omroep in ons land zal worden gedaan. De vier grote omroepverenigingen, die in de Nederlandse Rado Unie zijn verenigd, hebben inmiddels de voorlopige financie- ring in den brede besproken. Zij zijn alle bereid gevonden een financieel offer te brengen om de televisie-experimenten te kunnen beginxxen. Technici kunnen er mee experimenteren en de laatste probiemen oplossen (Van onze correspondent te Brussel) De kogel is door de kerk: de Amerikaan se oorlogsmarine heeft de bouw bevolen van een oorlogsbodem, welke met atoom kracht zal worden voortbewogen. Dit be- richt heeft in België grote belangstelling gewekt, aangezien de Congo nog steeds de voornaamste leverancier van uraniumerts is. Alhoewel men natuurlijk nog volkomen in het duister tast ixizalte de Amerikaanse atoombom-installaties, weet men dat Hanford, het grote atoombomcentrum in de Ver. Staten, battex-ijen gebouwd worden van 20.000 kilowatt. In Frankrijk en En geland werden kleinere batterijen gebouwd, en een eventueel gebruik van dergelijke batterijëxx aan boord van schepen zou men zich als volgt kunnexx denken. De ura- niumisothoop en het plutonium zijn de hoofdbestanddelen van de batterij. Deze batterij moet echter eveneens een stex'lce moderator bevatten, waardoor de atoom splitsing kan worden geregeld en de mate van splitsing beheerst. Voorts moet de bat terij omgeven worden door een ten minste één meter dikke staal- en betongordel. Binnexi de batterij kan dan water verhit worden tot stoom, welke weer de aandxijf- kracht voor de scheepsturbines levert, zo als op andere schepen. Installatie krijgt enorm gewicht Een groot nadeel van een dergelijke in stallatie is het enorme gewicht van de atoombatterij, die, gelijk gezegd, zwaar be schermd moet worden door staal en beton. Het gewicht zal daardoor al op tenminste 1000 ton komen. In verband daarmee zou het gebruik van atoomenergie uitgeschakeld zijn voor kleine schepen, onder andere voor duikboten, tenzij, zoals door sommige Amerikaanse technici wordt voorgesteld, men ovex-gaat tot de bouw van onderzee boten van 6000 ton, hetgeen een omwente ling zou betekenen op het gebied van troe penverplaatsingen. Aan boord van grote schepen is het ge wicht van een krachtbron van atoom energie echter geen probleem. Het gewicht van de installatie is wel groot, doch ook de moderne scheepsturbines en -motoren zijn zeer zwaar. De scheepsbouwkundige ingenieurs hou den zich voornamelijk bezig met een ander probleem, namelijk een veilige isolatie van de installaties, en de mogelijkheden tot eventuele reparatie. De uitstraling van de batterij is zeer gevaarlijk. Daardoor wor den ook de pompen, de uitlaatkleppen, het buizensysteem en de ventilatoren „besmet", en isolatie van het schip en dus zorg voor de gezondheid van de opvarenden wordt daarmede een uiterst moeilijk probleem. Aangenomen dat men ook deze moeilijk heid oplost, wat zou er dan gebeuren, in dien het schip midden op de oceaan averij krijgt? Niemand zal de batterij-installaties dur ven repareren. Het schip zou naar een ha ven moeten worden gesleept, of het door atoomkracht voortbewogen schip zou een kx-achtige hulpmotor moeten bezitten. Bepaalde vlooteenheden, welke de atoombomproeven van Bikini hebben over leefd, bleven meer dan twaalf maanden „gevaarlijk" door hun straling. Het op nieuw in de vaart brengen van een met atoomkracht voortbewogen schip, dat averij opliep aan de batterijen, zal dus wellicht lange tijd in beslag nemen, het geen voor commercieel opgezette maat schappijen een enorm verlies zou beteke nen. Hardnekkig verzet van petroleummaatschappüen De Amerikaanse technici, aldus melden de Biuxsselse bladen, hebben de voor- en nadelen zorgvuldig tegen elkaar afgewo gen. Alle moeilijkheden kunnen worden op- Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U. Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie. Holl.Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Billiton Mij. II Slotkoers gisteren 31214 253% 24014 186 153 289% 290 120 162% 165 142 152% 132% 159 105 306 Openings koersen 310% 252% 238% 186% 122% 161% 153 1331; gelost. Daartoe is echter nodig dat de Ver enigde Staten de bouw toelaten van een grote installatie voor een schip, waarop de technici naar hartelust zouden kunnen ex perimenteren. De grote petroleummaat- schappijen verzetten zich daar hardnekkig tegen, maar tenslotte heeft thans de „atoom-tx-oep" gewonnen, en een installa tie van naar wordt gezegd 150.000 pk werd besteld bij een grote Amerikaanse firma, welke tijdens de oorlog de atoomstad Oakridge mede hielp inrichten. Het schip, waarin deze installatie ge plaatst zou worden, zou een kruiser zijn. Heemstede De inenting en herinenting tegen pokken Teneinde een volledige onvatbaarmaking van de bevolking tegen de pokken zoveel mogelijk te bevorderen heeft het gemeente bestuur van Heemstede besloten, de ge legenheid tot kosteloze inenting en her inenting nog enige tijd voort te zetten, iedere Vrijdag des namiddags van 3 tot 4 en van 7.30 tot 8.30 uur in het Gezondheids huis, Lieven de Keylaan 7 te Heemstede. Lisse Gemeenteraad neemt nieuw Stationsweg-plan aan Maandagavond kwam de raad in open bare zitting bijeen ter bespreking van de reorganisatie der Stationsweg. Over dit punt is door de raad in de zitting van 6 September twee uur in geheime zitting ge discussieerd. Thans werd een tweede plan ter tafel gebracht hetwelk 57000,goed koper is. Men wil namelijk het tweede ge deelte, te weten van de Loosterweg af tot station provisorisch herstellen. De heer De Vries (C.H.) bracht als be zwaar naar voren, dat de schuldenlast der gemeente al vier maal zo hoog is als voor de oorlog, en vroeg of andere objecten door dit plan niet terzijde zullen worden ge steld. Ook de heer E. Scholten maakte bezwaar tegen de grote uitgaven en zei dat alles slechts terwille van het tentoonstellings terrein op stapel wordt gezet. De heer C. H. Steemwinkel had finan ciële bezwax-en, doch meende dat als het plan toch doorgaat, men werklozen moet inschakelen bij het werk. De heer v. Waveren vestigde de aandacht op de zachte veenbodem van het tweede gedeelte. De heer Ransdorp gaf een résumé over diverse détails, waaruit ten slotte naar voren kwam dat het buurtschap Halfweg haar gas zal behouden. Tenslotte wees hij op de absolute noodzakelijkheid van vèr- breding en herstel, niet alleen ten behoeve van de tentoonstelling doch ook van het huidige verkeer. Nadat de burgemeester de vragenstellers had ingelicht over hun financiële bezwaren en verklaard had dat dit plan al is het kostbaar toch alleszins verantwoord is, daar Keukenhof tienduizenden bezoekers zal trekken, werd met 14 stemmen voor en één tegen het voorstel aangenomen. Na enkele mededelingenw erd de zitting ge sloten. De heer en mevrouw HEUSDENS-WIERSUM geven met vreugde kennis van de geboorte van een Spaarndam, „Spaarn-End" 11 Sept. 1949. Ondertrouwd: C. SCHOEMAKER en E. M. MEIJBOOM Huwelijksvoltrekking oi Dinsdag 27 September, 12 u. te Velsen. Gelegenheid tot gelukwensen Zaterdag. 24 September van 35 uur Parallelweg 26 Koog a. d. Zaan. Koog a. d. Zaan, Parallel weg 26. Santpoort, Harddraversl. 16. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor de grote belangstelling en de aardige attentie bij mijn thuiskomst ondervonden. P. J. BOK. Oranjestraat 173, Haarlem. DANKBETUIGING. Hiermede betuig ik mijn welgemeende dank aan allen die mijn thuiskomst uit In- donesië onvergetelijk hebben gemaakt. M. DE VENDT. Amzingstraat 17, Haarlem. W. J. Talsma, Arts PRAKTIJK HERVAT Geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw J. Vuijst-Eerhart, daar door mij niets wordt betaald. J. VUIJST. Lange Poellaan 30. VERLOREN: een damespolshorloge m. bol glas, Zwits. fabrik. Bij terug bezorg. goede beloning. Mes daglaan 11. Heemstede. Tel. 13626. Inschrijving dag. Speciale Cursussen M. C. van Zwijndregt Lerares Mensendieck Bl'daalseweg 157, Bl'daal. Spreekuur: dagel. van 12.30 en 18.30 tot 19.30. Tel. 23001. De Algemene Vergadering van Aandeelhouders van de Haarlemse Hotel Maatschap pij Lion d'Or N.V. betref fende de liquidatie, zal wor den gehouden op Woensdag, 21 September 1949 ten kan tore van Accountantskantoor H. v. Duyn v.h. Barthel,, Kruisweg 59 te Haarlem. De slotbalans per 1 Aug. 1949, alsmede het plan van uitkering liggen aldaar ter inzage. De aangekondigde veiling van de percelen Dr. Leyds- straat en Bloemfonteinstraat GAAT NIET DOOR wegens verkoop uit de hand. Notaris KRANSJ De Directeur van Openbare Werken te Haarlem zal be houdens goedkeuring hogere instanties op Maandag 26 September 1949 des voor middags 11 y} uur in het Raadhuis aldaar in het open baar aanbesteden: Het ma ken van grond- en riole ringswerken voor stadsuit breiding ten Zuiden van de Jan Gijzenvaart en ten Wes ten van de Spaarndamseweg, in hoofdzaak omvattend het leggen van 1700 m. riool en het leveren en verwerken van 39000 m3. zand (wisk. profiel). Bestek en 5 tekeningen liggen ter inzage op het bu reau van Openbare Werken, Jacobijnestraat 24 en zijn aldaar verkrijgbaar tegen betaling van f 5.per stel. „KURDISTAN" geeft aan uwe kostbare tap ij' ten een nieuw bestaan en zijn in goede handen als u ze laat repareren en behandelen door Oosterse specialisten. Belt u dus zoals voorheen: no. 15047 „Kurdistan" Kleverp.weg 154 Steno Aanv. 15 Sept. Typen Aanv. 15 Sept. Engels Aanv. 19 Sept. Engelse covr. Aanv'. 19 Sept. Boekh. Aanv. 20 Sept. „Mercurius" HOUTPLEIN 1 rd. Gr. prosp. Tel. 17764. Eiken concert piano :n prima staat ter overname anngeb. Prijs zeer billijk. Bez Hooimarkt 24, Haarlem. Drie vaten dakteer te koop. Lage prijs. Adres bur. v. d. blad. Zeldzame Curiosa in Door bijzondere omstandig heden konden wij bemachti gen een kleine partij van de meest zeldzame en kostbare pijpen uit Joegoslavië in Weichselhout en meer schuim. Een aankoop die nooit meer terug komt! Van elk model slechts één! Zie onze étalage! Antoon Ooms Gr. Houtstraat 133, Tel. 12905 HEDEN ONTVANGEN: ronde en vierkante stoelzittingen KLOMPEN-CENTRALE DR. LEYDSSTRAAT 10 Tel. 11784, -SCHOOL Speciale cursussen. Aanvang der lessen van Zat. 24 Sept. af. Inschrijving da gelijks. Lesgelden in term. te betalen! Gevr. goed kosthuis voor buitenlander. Br. onder no. 2990 Wensing's Adv. Bur. Tempeliersstraat 32. Te koop gevraagd: enige huizen voor belegging. Br. met opg. v. prijs, huren en lasten on der no. 3978. TAPIJTEN LOPERS Ontvangen importzending tapijten w.o. Moquette, Bou clé. Wilton en Haarvelours f 52.50, f 98, f 127. extra gr. maten 260 x 360 f 115, lopers f 2.25, f 7.70 en f 9.10 p. mtr.. Hall kleden Perz. dessins f 74.30. Verkoop Woensd., Dond., Vrijd. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V.. Gebouw de Nijverhexd, Jansstraat 85 (bij Gr. Markt), Haarlem. Velleman koopt! Alle soorten goede meu belen, tapijten, kristal goud en zilver, etc., voor hoge prijzen. TEL. 14637 - ZIJLSTR. 62. OVERAL TE ONTBIEDEN Fa. W. F. CLAUS betaalt voor huishoudlompen 20 cent per kg. Bakenessergracht 4551 Tel. 11436 met sfeer en animo. Speciale cursussen. Aanvang der lessen vanaf Zat. 17 Sept. Inschrijving da gelijks KWEKKEBOOM komen bij ons niet voor. Op alle lessen voor elke dame een heer en voor elke heer een dame. Inschrijving dagelijks KWEKKEBOOM de echte Egyptisch dubbellinnen regen jassen en -mantels, alsook prachtige gabardine regenjassen en -mantels in blauw en beige tot maat 58. een keiircollectie kamgaren. en tropical costuums in alle dessins, ook buikmatcn. KLEINE HOUTSTRAAT 2A bij de Anegang, Tel. 20092 UW MATRASSEN TE DUN OF VERSLETEN? Laat U het ons even weten! Bijvullen en vernieuwen met Javakapok ln één dag retour GROTE HOUTSTRAAT 103 - TELEFOON 11485 Volk van Nederland, Waar Uw vlag wappert heersen recht en veiligheid Uw antwoord aan hen, die haar willen neer halen zij: nooit met onze sanctie, noch met onze tolerantie! Tegen het gevoerde Indië-beleid in de APOLLO-HAL te Amsterdam op Zaterdag 17 September a.s. Aanvang 2 uur. Sprekers: Prof. Mr. P. S. GERBRANDY Ch. 3. I. M. WELTER Generaal b.d. H. G. WINKELMAN Admiraal b.d. C. E. L. HELFRICH Dr. W. K. H. FEUILLETAU DE BRUYN KAARTVERKOOP: Haarlem: Reisbureau Lissone Lindeman, Barteljorte- straat 3; Heemstede: D. v. Mourik, Bronsteeweg 4A; Boekh. T. Plomp, Zand- voortselaan 165; Bloemendaal: M. A. Marbus, Korte Kleverlaan 46; IJmuiden- Oost: F. van Rijswijk, Oosterduinplein 08; IJmuiden: J. Fellier. Kon. Wilhel- minakade7; Velsen-Noord: P. Elmers, Koningsweg 45; Santpoort: W. Wiersma, Harddraverslaan 14; J. L. Poppinga, v. Dalenlaan 16; C. Spoor, Hoofdstraat 17. Voorts per giro 6866 Den Haag t.n.v. „Rijkseenheid", Kon. Emmakade 187 en voor de aanvang aan de zaal. GELIEVE VOORAL TIJDIG AANWEZIG TE ZIJN Legervoorraden en Surplus De grote magazijnvoorraden van lcgersurplus, massa-import en ook de utility-fabricage van de fabricksafdclingen der firma Gebr. Fabcr, Army- contractors te Amsterdam, zijn nu bereikbaar voor iedereen. De Fabcr-Post- orderafdeling, ingericht naar het voorbeeld van de grote Amerikaanse ver zendhuizen, maakt Uw bestelling uit de keuslijst verzendklaar cn dc Neder landse Posterijen bezorgen over geheel Nederland de zending gratis thuis, met slechts 50 cents verhoging per bricforder. De Faber-Postorderafdeling zendt U het geld terug, als de bestelling niet naar genoegen i^ en U direct weer franco heeft geretourneerd. Bij bestelling per brief of briefkaart aan ons hoofdkantoor Singel 23, is U zeker, dat U een artikel, gedekt door de naam Gebr. Faber, Armycontractors, Amsterdam, koopt. Zendt geen postwissels of geld. Autoplaids, Dekens, Luchtbedden Fraaie wollen autoplaids 140 x 180 in diverse, ge kleurde ruiten f 25.50. Engelse import 100% wol Luxeplaids, blauw, beige, bruin, f 33.50. Prachtige Schotse plaids met echt Schotse ruiten en effen onderkant f 39.50 (blauw, groen, rood). Hoogwaar dige 100% wol ziekenhuisdekens 150 x 200 f 23.50. Zuiver wollen tweepersoons dekens 180 x 220. dessin rose, blauw, groen, goudgeel f 30.—. Rubbercanvas opblaasbare luchtbedden khaki f 34.—, gebloemd f 36.verpakt in doos. Fietstassen, U.S. Armykleding, Vlaggen Groen-grijze dubb. Armyfietstas f 9.85, Browncord dubb. fietstas met leerversterkmg f 13.50, Browncord dubb. schooltas f 8.75, kleine blauwe K.L.M.-reis- i tassen zonder opdruk f 5.85, khaki Rubbercanvas Travelling bags m. 2 buitenzakken f 29.50, U.S. Army jï. Fieldjackets, winddic-ht, waterdicht, in goede con- i - ditie, met 4 buitenzakken en geregen in de rug, f 24.50. Bronsgroene Poplin Tropenwindjacks (blousemodel) m. 2 steekzakken f 19.80, camouflage regenjassen met ranselbuit f 5.75. zware khaki olie doek jekker 4- broek f 16.—, khaki oliedoek Marine- jekkers f 12.50, nieuwe wollen vlaggen rood-wit-blauw, als in gebruik bij de ?2P'-„Ned- Marme 100 x 150 7-95, 120 x 180 f 12.50. 150 x 225 I 16.75, 225 x 350 I 37.00, Amerikaanse gedrukte vlaggen 100 x 150 f 14.50. U.S. Armydekkleden, (Transportation-strips) groen-grijs, brandvrij geïmpregneerd, splinternieuw, met koperen bindogen, Bijpassende U.slrmy bindhjn 3o'Mtr. ïu^Pin^eM 2°° MA GAZIJN" VERKOOP J Op Donderdag 15 September Vrijdag 16 Sept.. Zaterdag 17 Sept. 5 - kunnen bovengenoemde postorderartikelen ook persoonlijk aan 5 onze magazijnen worden besteld of afgehaald, terwijl op deze dagen onder meer aan contante kopers wordt verkocht 7000 Eng. voedsel- fafin5^0^eH^efOïP' Vegetable Stew. 24 blikken ln een doos ad H f 6.00 per doos (gekeurd materiaal), 2000 kg. droge erwtensoep f 1 75 S H per pak van 2 kg. 1800 Mtr. witte katoen voor lakeis Kt?esetc B ruü«7^t!?ref^ 2 ^.peF Mtr- zwaar markiesdoek, gebr. U-S. klc- Q dlfpoïorderiijïf6 3x111161611 vaUen 113et onder postorders. Vraagt ARMY-CONTRACTORS Hoofdkantoor: Singel 23. Tel. 40223—44317 Magazijnen: Koggestraat 8-10-12-14 en Singel 23,

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3