Woonruimte aangeboden Predikbeurten Jagt horlogemaker Bimbam klokken EEN TUIN afl v. Empeien Pontiac 1936 MEUBELFABRIEK Het Goedkope Halletje Wij moderniseren L ZEEGERS M. Douwma Zn. zelfst. hulp Net dagmeisje gevr. Gevr. degelijk meisje Echtpaar vrijstaand huis Woningruil WONINGRUIL Flinke meisjes gevr. een energiek persoon THUISWERKERS Monteurs Kabelmonteurs Zaterdag 17 September 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsclie Courant Zaken gaan voor het meisje. (Luxor). Fred MacMurray en Madeleine Carroll dazen gedurende anderhalf uur door een film, die over een onderwerp handelt, dat het Amerikaanse publiek blijkbaar nog steeds blijft amuseren. De huwelijkspro- ble'men, waarmede zij voortdurend te kampen hebben, komen voort uit een bijna ontstellend wanbegrip en zeer lange tenen. Iedereen in hun omgeving speelt dit uit en trapt vol genoegen op die tenen. Het resultaat, van dit alles is af en toe wel aar dig, maar nooit werkelijk grappig; nu en dan wel onderhoudend, maar nimmer boeiend en als geheel vrij onbevredigend. De moeilijkheden in het MacMurray- Carroll huwelijk beginnen zodra de man nelijke wederhelft zich enige avonden per week met een vrouwelijke zakenrelatie moet bezig houden. Zijn echtgenote toont weinig begrip voor deze situatie en stort zich als represaille ook hals over kop in het avontuur. De spanning in het gezin stijgt, het aantal conflicten neemt toe. Het laagje humor, dat hier met logge hand over is verspreid kan maar af en toe een glimlach opwekken. Tenslotte is niemand verbaasd, als aan het eind van de film alles nog goed af loopt. Fred heeft Madeleine weer en de tabaksmagnaat, die de oorzaak was van alle narigheid, zal waarschijnlijk wel met de tweede vrouwelijke ster in deze film gaan strijken. E. P. „Gekroonde Slaven" (Cinema Pa lace). Na een zeer verward en welhaast niet te volgen inleiding komt deze film halverwege in rustiger banen, waarna zij in de tweede helft zowel aan boeiende kracht als aan epische helderheid wint. De imposante décors, de sfeer van het zeventiende-eeuwse Duitse vorstendom overdadig markerend, zijn de achtergrond van een tragische geschiedenis die de po litieke intrige vertelt waaraan het geluk van een jonge vrouw ten gronde gaat. Het middelpunt van deze uit de historie ge putte episode is George Lodewijk, keur vorst van Hannover, in 1714 koning van Engeland geworden. Voor het zover was speelde zich aan het hof van Hannover onder leiding van de moeder van de keur vorst een ingewikkelde intrige af, culmi nerend in een berekend huwelijk van George Lodewijk. De ontrouw van zijn jonge vrouw met de Zweedse avonturier Königsmark, een wanhopige poging van de gedesillusio neerde prinses om wat levensgeluk te ver garen dat haar brute echtgenoot haar stel selmatig onthield, is het hoofdthema van deze tragedie, die een rauw beeld geeft van de morele verwording in de politieke brandpnten van die tijd. De kleuren gaven de makers van deze film volop gelegenheid tot weidse experi menten. De stoffering is rijk en pompeus, en vooral in de carnavalsscène hebben zij met de mogelij kheden van kleur en sfeer tekening gewoekerd. Een der meest aangrijpende figuren is gravin von Platen, die de tragiek van haar onblusbare hartstochten met wraak en on menselijkheid tracht te verzachten doch tenslotte als een zielige, eenzame misluk - kelinge temidden van de kleurige pracht geestelijk sterft. J. L. Vechtende wakers (Spaarne). De heldhaftige cowboy „Zweepslag" La Rue, trouw terzijde gestaan door zijn onafschei delijke baardige en komieke metgezel „Fuzzy", trekt in deze film van leer tegen een bende, die arme dorpsbewoners tot wanhoop brengt door prijsopdrijving van levensmiddelen. Waar hij komt vliegen de revolvers uit de holsters en de kogels in het rond, maar met zijn zweep weet hij de wetsovertreders de baas te blijven en aan de sheriff over te leveren. Dat gaat natuurlijk niet zo een-twee-drie, maar als we alle opwindende avonturen, die „Zweep slag" en „Fuzzy" in dit sensationele ver haal beleven, zouden opsommen, hadden we waarschijnlijk aan een kolom van deze krant nog niet genoeg! Een andere bende houdt zich in het voor programma onledig met het stelen van vliegtuigen om deze aan een „vreemde mogendheid" te verkwanselen. Een beroem de stuntvlieger komt tot de overigens nogal voor de hand liggende ontdekking dat dit niet in orde is en slaagt er na vele hache lijke avonturen in, door een- stoutmoedig plan de bende onschadelijk te maken en en passant zijn hart te verliezen aan de knappe zuster van de bendeleider, met wie hij tevoren huiveringwekkende luchtge vechten heeft geleverd. S. K. „De onsterfelijke wals" (Rembrandt). Amerikanen hebben een film gemaakt over het leven van Johann Strauss en het was te begrijpen, dat zij de teksten van de wal sen in 'het Engels vertaalden. In Europa zijn de muziekliefhebbers gewend de lie deren in de oorspronkelijke taal te horen en het doet dus wel wat vreemd aan „De onsterfelijke wals" in Yankee Engels te horen en nog wel van artisten, die uit Europa komen! De vrouwelijke hoofdrol wordt namelijk vertolkt door de Oostenrijk se zangeres Miliza Korjus, en Strauss wordt uitgebeeld door de Fransman Fernand Gravel. De Amerikanen zijn er ook ver der niet in geslaagd een echte Weense sfeer te scheppen. De bezoekers zullen hun plezier dan ook voornamelijk moeten be leven aan de muziek van de heerlijke wal sen van Strauss. Of de levensgeschiedenis van de beroemde componist misschien ge weld is aangedaan, blijve hier in het midden. De manier waarop de film een beeld geeft van zijn pogingen een orkest op te richten, zullen bij het publiek toch wel inslaan. „Geschichten aus dem Wienerwald", „K.ünstlerleben" en „An der schonen blauen Don au" en andere beroemde wal sen worden door de zangeres, de compo nist en een orkest uitstekend ten gehore gebracht. 9" „La Traviata" (Frans Hals). Ook in dfe komende dagen wordt de film „La Tra viata" vertoond. Hamlet (City-Theater) trok bij de première een overweldigende belangs* ling en thans biedt de reprise voor velen een welcome gelegenheid om dit merk waardige werk van Laurence Olivier alsnog te zien. Voorstel tot formatie van Atlantische politie Een uit leden van de twee partijen be staande groep van elf Amerikaanse sena toren heeft in een amendement op het wets- ontwern voor militaire hulpverlening voor gesteld een nolitiemacht voor het Atlantisch gebied op tê richten, bestaande uit vrijwil ligers uit de kleinere Europesche landen. Deze politiemacht zou onder het comman do komen van de defensieraad, welke in het Atlantisch Pact is voorzien. Voorgesteld werd tien a vijf cn twintig procent van de in het kader der wapenle veringswet te besteden gelden voor deze politiemacht uit te trekken. ZONDAG 18 SEPTEMBER 1949 HAARLEM. Ned. Hcrv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. Zaterdag 7.30: Ds. Splicthoff. Avondgebed. Brouwerskapel, ing. Klokhuis plein. Zondag 10: Ds. F. R. A. Henkels, Heemstede. Bevestiging Dr. J. A. Rasker. 7: Dr. J. A. Rasker, Intrede. Nieuwe Kerk, Nifuwe Kerksplein. 10: Ds. A. J. van Rhijn Noordcrkerk, Velserstraat. 9: Ds. W. J. van Elden. 10.45: Ds. J. v. d. Wiel, IJmuiden-O. Oostcrkerk. Zomerkade. 10: Ds. M. G. Blauw em. pred. te Bl'daal. Bakencsserkerk, Vrou westraat. 9.30: Kinderkerk. Mr. A. W. M. Niemeijer. Kapel Bethesda Sarepta, Haze- paterslaan. 9.30: Mw. S. M. de Smilde-Kap- teijn, Kinderkerk. 10.45: Ds. H. Bartlema, Heemstede. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 4.30: Ds. G, J. Waardenburg. Rusthuis, Jans straat. 10.30: Ds. S. J. H, Voors. Jeugdkapel. Noord, Wijkgebouw, Molenaersstraat 18. 10.30; Dhr. J. L. van Epen. Centrum, Con sistorie Grote Kerk 10: Dhr. H. W. v. d. Gies- sen. Oost, Wijkgebouw Zomerkade, 10: Mej. ■J. Timmer. West, Wijkgebouw Leidsestraat. 10: Dhr, N. Groen. Dinsdag 7.30: Liturgische godsdienstoefening voor doofstommen en slechthorenden in de Consistoriekamer van de Grote Kerk. Ver. van Vrijz. Hervormden, Jacobstraat 6, 10.30: Ds. J. Heidinga. Alle- Dag-Kerk. Parklaan 34. Avonddiensten 7.15 7.45. Maandag: Dhr. A. J. van Houwelingen Rijkhoek. Dinsdag: Dhr. H. Nijenhuis. Ouderl. N. H. Kerk. Donderdag: Dhr. J. Kousemaker, Secret. Herv. Jeugdraad. Vrij dag: Ds. J. A, van Arlcel. Geref. Predikant. Open Kerk: Maandag, Dinsdag, Woensdag. Donderdag 104. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: J. Kal, Haarlem. 7.30: W. Akse, Beverwijk. 6.30: Openlucht Kruisweg- Parklaan. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Ed. W, Pera, den Haag, Zang door Adr. Pape. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst. Afvaardiging van Mej Adri Bloemendal als zendelinge naar China Sprekers: Zendeling en Mevr. Baumann van de China-Inland-Mission, Zwitserland: H. v. d. Brink; Herman van Brummelen, Hilver sum, zangleider. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. Se- vensma, Evangelist te Amsterdam. Ned Herv. Evangelisatie, Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. W- J- Tukker, v. Delft. Vrije Evan gelische Gemeente, Bakenessergracht 65. 9.30 en 5: Evangelist L. Neeririgs. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Litur gische Zangdienst. Zondag 7: Ds. Schutz. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong, Evang. Luth. Gem., Witte Herenstr. 10.30: Ds. C. H Brandt. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Mej. Ds. Souten- dijk. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Prof. Dr. L. J. van Holk. Geref. Kerk. Klonpersin- gelkerk. 10: Ds, P. de Ruig. 5: Ds". A. M. Boeyïnga. Wilhelminakerk 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Zuid-Oosterkerk 10: Ds. J. W. Siertsema. 5: Ds. P. de Ruig. Geref. KERK, Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Parklaan 21. 10 en 5: Dhr. Zwerus. Geref. Gemeente onder 't Kruis, Bakenessergracht 63. Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink, van Rotterdam. Oud-Geref. Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk. van den Haag. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Baptiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30: Ds. J. W. Weenink, Met medew. zangkoor. 5: De zelfde. 8: Jeugdsamenkomst (geb. Salem). Leger des Heils. Schagchelstraat 26. Oogst en Dankfeest. 10: Heiligingsdienst. 7: Open luchtsamenkomst Ged. Oude Gracht bij de Botermarkt. 8: Verlossingssamenkomst o.l.v. Sr. Kapitein en Mevrouw Rolls. Ned. Chr. Gemeenscliapsbond. Linnaeuslaan 14. Maan dag 3.30: Samenkomst. Vergadering van Ge lovigen, Jansstraat 85. 10: A. Ramaker (Broodbreken), Cursus Wereld-Geestesleven. Westerhoutpark 1 A. Maandag 8: Ds. A. R. de Jong. Tijdperk: Mozes tot de Profeten. Pinkstergemeente. Nieuwe Kruisstraat 14 10: Samenkomst. 7.30: Jeugddienst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5: Samenkomst. Gemeente Gods, Jansstraat 85 10: Samenkomst: Kerk van Jezus Christlis van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst Pinkster Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. Zaterdag 8:-Openluchtsamenkomst Park laan hoek Kruisweg. Zondag 10 en 6: Wij- dingsdienst, Volle Evangelieprediking. Alg. Chr. Jeugd Gem. „Gideon", Spionkopstr. 17. Woensdag 2.30: Kinderclub tot 10 j. Dinsdag 7.3Ö: Jeugdclub boven 10 j. Christian Science Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Eng. Taal. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelmina- straat 21, 10 en 5: Godsdienstoefening. Her steld Apost. Zendingsgemeente, Jacob ij ne straat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi- Beweging. Nassauplein 8. 11: Dienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia". Jansstr. 83 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. Ir. H. Bouman. Den Haag. Bijbellezing, Jansstraat 85. Vrijdag 8: A, Ramaker. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 9 en 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. Ned. Prot. Bond, Berken straat 10. 10.30: Ds. G. K. v, d. Horst. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Christ. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. CL Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. 7: Ds. H. Bartlema. Kapel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds. Adr. Oskamp. 7: Geen dienst. Aula v. h. Chr. Lyceum (ing. v. Merlenstr.)10.45: Ds. W. J. van Elden, Haarlem. Prinsessekade 3: 10.30: Jeugdkapel. Jeugdgebouw a. d. H. Dreef: 10: Jeugdkapel Leider Dhr. R. Oostra. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. H. A. Enklaar. N.P.B., Laren-BIaricum. Doopsgezinde Kring, in de Volksbond, H. Dreef 32. 10.30: Ds. J. M. Leendertz. D. G. Pred. uit Haarlem. Geref. Kerk. Chr. Lyceum. 9: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. J. W. Siertsema. Koedicfslaan 10: Ds. J. Overduin. A'dam, 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. J. Over duin. Geref. Kerk, Kapel Nieuw Vredenhof. van Oldenbarneveltlaan 9 en 4.30: Ds. M. Vrieze. H. Avondmaal. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel, Leeu weriklaan 10: Di\ Ch. de Beus. 7: Ds. J. E. Drost. Jeugddienst. Relig. Kring, Eikenlaan 5, 10.30: Ds. F. E. van Leeuwen, Remonstr. Pred. te Delft. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. M. Maas. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spillcer, BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. M. J. C. Visser uit Rotterdam. 9: Jeugdkapel 12 j. e. o. „Maranatha", Donke- relaan. 11.45: Zondagsschool 5 j. e. o. ..Jeugd huis", Donkerelaan, Ned. Prot, Bond, Pot- gieterweg 4. 10.30: Ds. D. A. Vorster, Hv., Arnhem. Opwekkingssamenkomsten op Schapenduinen, Brederodelaan 57. Donder dag 8: H. v, d. Brink. Vrije Kath. Kerk, Po pellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 7.30: VeSpers en Lof. O VERVEEN, Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. E Drost. 7.45: Zondagavondstilte voor Prot, Överveen, voorafgegaan door Zangdienst aanv. 7,15 uur in de kerk a. d, Ramplaan. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. W. Fijn v. Draal. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Dienst. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. Salverda. NIEUW-VENNEP, Ned. Herv. Kerk, Dorp 9.30: Ds. J. H. H. van Beem, Amsterdam. 6.30: Ds. M, M. de Jong. Abbencs. 9.30: Ds. M. M. de Jong. 6.30: Ds. J. Breeuwsiria. Bethel. 10: Ds. J. Breeuwsma. BADHOEVEDORP. Ned. Herv. Kerk. ïm- manuëlkerk. 10 en 7: Ds. C. J. Meilink. Ge loof- cn Liefdekerk, Lijnden. 10: Ds, G. W. IJzerman. H. Doop. Rehoboth, Nieuwe Meer- dijk. 10: Dhr. J. C. Göebel, A'dam. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. A. C. Brörens. Voorber, H. Avondmaal. 7: Ds. v. Wijngaarden. IJmuiden Jeugddienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. de Graaf, Haarlem. „De Toorts". 10: Ds. P. A. Tichelaax*. De Kapel. 5: Ds. G. Grootjans, Amsterdam. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J, Kroon, H. Doop. West. KI. houtstraat 105 - Tel. 14448 VERKOOP REPARATIE (Adv.) Kon. Emmaschool. Rnafsir. 9 en 10.30: Ds. G. H. v. d, Woord. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk. 10: Dhr. H. de Wachter, uit Beverwijk. ZANDVOORT. Ncd. Herv. Kerk. 10: Ds. E. Saraber. 7: Ds. C. de Ru. Ned. Prot. Bond, Brugslr. 15. Geen dienst Gezamenlijke dienst in de Ned. 1-Ierv, Kerk. Geref.. Kerk, Julianaweg 10 en 5: Ds! A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeonschapsbond in Ons Huis. Dinsdag 8: M. C. Drayer, te Haarlem Parochie H. Agatha, Gr. Krocht. H.H. Mis sen om 7. 8.30 en 10 de .Hoogmis. 7 n.m. Lof. In de week om 7 en 7.45 LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Jong'e- boer, 7: Ds.C. J. v. Vccnen, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. 10.15: Ds. A. E. K. Pols. Geref. Kerk, 10 en 5: Dr, Th. ïtuijs Jr. Ger. Kerk (Art. 31) 10.30 en 4.30: Ds, J. J. Verleiu*. Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Ger. Gemeente. 9,30 en 3: Lcesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W! Eerland „Geen impasse in Den Haag" aldus minister Stikker WASHINGTON, (United Press).- De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. D. U. Stikker, verwees de be richten dat de Haagse Ronde Tafel-confe rentie in een impasse was geraakt naar het „rijk der sensatie". Mr. Stikker vertoefde een uur bij de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, en na afloop ver telde hij aan de journalisten dat daarbij tal van onderwerpen van gemeenschappe lijk belang welke verband houden met de aanstaande zitting van de raad der Atlan tische pact-landen ter sprake zijn gelto men. „Het zal u niet verbazen", zo liet mr. Stikker er op volgen, „dat behalve dat ook de Indonesische kwestie in behandeling is geweest". De heer Stikker stélde er prijs op te verklaren dat de verhalen over een im passe bij de Haagse besprekingen schrome lijk overdreven waren. „Het zijn moeilijke beprekingen, maar dit ligt voor de hand waar zovele en ingewikkelde punten te regelen zijn". De Nederlandse minister gaf voorts te verstaan dat zijn regering .zeer ingenomen was met de besluiten, die genomen zijn bij de economische besprekingen tussen de Verenigde Staten, Engeland en Canada, speciaal met die welke ook betrekking heb ben op Nederland. c waar U met genoegen in vertoeft, maakt Tuin bouwbedrijf HËEMSTEDE -TEL.2-8O-S0 Laatste Zomerconcert van de HOV Het laatste der tien zomerconcërten Van de H.O.V. stond onder leiding van Kees Hartvelt, 'die hiermee zijn functie als zo danig besloot. Solist was de vroegere con certmeester Gijs Beths; hij kwam ditmaal voor het pübliek met de „Symphonie Espagnole" van Lalo. Het zeer 'uitgespon nen en minder belangrijke Intermezzo (deel III) werd achterwege gelaten. De brillante solopartij was een kolfje naar de hand van Beths, wiens vlotte techniek en charmeren de muzikaliteit een boeiende interpretatie verzekerden. De solopax*tij is. trouwens uiterst dankbaar. Dat niettemin de uitvoe ringen van de „Symphonie Espagnole" in de laatste jaren schaarser geworden zijn, is waarschijnlijk wel te wijten aan het feit, dat de orkestratie hier en daar wat zwaar is. Er zijn echter ook prachtige momenten in de partituur met pikante rhythmen en kleurige instrumentatie; én om .deze, even zeer als om de violïstisch zeer geschikte en fraaie solo-partij, zou het jammer zijn, dat dit pittoreske concert in de vergeethoek zou raken. Ook bij Tsjaikowsky moet men wel eens wat ruwe effecten voor lief nemen. Het was een lust Gijs Beths, als echte rasmuzikant die hij is, op zijn instru ment te horen „spanjoliseren" in het Scherzando, zijn „rubato's" logisch aan te brengen en temperamentvolle expressie te geven aan de zangerige passages. Het ka- vaktei'istieke Rondo ontketende een ovatio neel applaus, waarin de solist de dirigent liet delen. Hartvelt had het programma geopend met de ouverture „L'Italiana in Algeri" van Rossini, een stuk dat slechts bij uiterste verfijning van klank en verhouding en van rhythmische puntigheid de belangstelling waard is. Daar werd blijkbaar wel naar gestreefd, maar h.et resultaat was toeh nog niet dat. Gelukkiger was Hax'tvelt met de uitvoe ring van de Symphonie van César Franck. Het ging hiermee aanvankelijk wel wat voorzichtig en bedachtzaam, maar geleide lijk werd het musiceren spontaner en kwam het los van de noten; er zat toen een frisse gang in en het koloriet van het orkest klonk sappig en bezield. Na dit mooie besluit werd Hartvelt op een gul applaus onthaald. Tevens werd- hij met bloemen gehuldigd, onder meer vanwege het H.O.V.-koor. JOS. DE KLERK. Zandvoort Hotelruimte in Zandvoort Capaciteit thans 1000 bedden Zandvoort klaagt over gebrek aan hotel ruimte. Dat is geen wonder in een badplaats waar alle hotels door de bezetter werden afgebroken. We hebben ons eens de moeite getroost, te berekenen over hoeveel hotelruimte Zandvoort in het afgelopen seizoen be schikte en komen dan tot hex volgende resultaat: hotel de Schelp 300 bedden. Bui tenrust 80, Keur 75, Welgelegen 50, Nassau 35, Casa Blanca 30 en Zandvoorts Duin 20. In totaal 590 bedden. Pension Bex-nsen 50 bedden, Faber 45, Dijkhoffz 45, Bodamer 40, de Nooi'd 20 en Duinlust 10 bedden. Totaal 210 bedden. Wanneer we hierbij voegen het aantal bedden in de talrijke kleine beroepspen sions, welk aantal minstens op 100 bedden mag worden geschat, en de dependances, waarvan alle hotels in het seizoen gebruik maken eveneens op 100 bedden schat ten. dan komen we op een totaal van 1000 bedden in seizoen 1949. Als we dan tevens daarbij bedenken, dat nog geen 4 jaar geleden in Zandvoort in 't geheel geen hótel-accomodatie' meer be stond, dan is dit resultaat toch niet onbe vredigend. En. laat ons daarbij niet vergeten, dat regelmatige verdere opbouw elk jaar op nieuw de hotelruimte doet groeien. Zal 1949 Zandvoort de 10.000ste inwoner brengen? Naar de chef van de afd. bevolking ons mededeelde, moet het niet uitgesloten wor den geacht, dat de gemeente Zandvoort nog dit jaar de 10.000ste inwoner zal kunnen boeken, een aantal, dat óók voor de evacua tie nog niet bereikt werd, ofschoon men toen ook een heel eind op streek was. Het bevolkingscijfer per 31 Augustus bedroeg 9877 personen (4750 mannen en 5127 vrou wen). Gestadig neemt de bevolking toe met een gemiddelde van ongeveer 50 personen per maand, zodat grote kans bestaat, dat nog dit jaar de 10.000ste inwoner kan wor den ingeschreven. Protest. Christelijke Nijverheids school Met ingang van het nieuwe cursusjaar, •dat half September aanving, is aan de knip- en naaicursus van genoemde stichting- benoemd tot lerares mevr. J. Luitende Beus te Haarlem. Weer 6 woningen Het. gemeentebestuur van Zandvoort zal op Woensdag 5 October in het raadhuis openbaar aanbesteden het bouwen van zes woningen met souterrains en sohuux'tjes gelegen aan het Dorpsplein te Zandvoort. Dr. K. H. E. Gravemeyer komt spreken In de serie gemeente-opbouw-avonden, georganiseerd door de Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente, zal de secretaris van de Algem. Synode der Ned. Herv. Kerk, dr. K. H. E. Gravemeyer, op Donderdag 29 September een lezing houden in gebouw Ons Huis over het onderwerp: „Onze ge meenschap met Christus en met elkaar". BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hans, z. van H. Paap en A. G. Weber; Elly, d. van W. Keur en L. C. Zwemmer; Adrianus Antonius Maria, z. van A. J. Ottho en A. Adriaans; Cornelis Jan, z. van R. de Jong en W. M. C. Meijer. ONDERTROUWD: C. M. Bais cn R. J. van Lier; P. W. G. Koudijs en L. ten Wolde. GETROUWD: G. C. Kramer en J. van der Mije. OVERLEDEN: N. Reinders, oud 67 j„ weduwe van J. E-. Kuipers. Heemstede ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden waargenomen door dr. K. L. Kout, Heren weg 197, tel. 26224 en dr. P. M. v. d. Gug- ten, Heemsteedse Dreef 37, tel. 29903. Wijkverpleging: Zuster P. Mantz, Camp laan 17. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek, Binnenweg 98, tel. 28197;. Aerden- hout Apotheek, Zandv.laan 164, tel. 26772. Bennebroek ALS ER ZIEKEN ZIJN De Zondagsdienst voor artsen wordt waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijks straatweg, tel. K 2502—300. Lisse Harddraverij-vereniging „Lisse en omstreken" Donderdag 29 September wordt de jaar lijkse kortebaandraverij gehouden. Ver scheidene goede dravers zijn reeds inge schreven. ZONDAGSDIENST ARTSEN A.s. Zondag wordt de dienst waargeno men door A. J. Duijmaer v. Twist. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Christine Ellen, d. van C. A. Smit en E. A. H. Geei'des; Theodorus Quirinus, z. van J. Ondex*water en P. C. Zwetsloot; Maria Adriana Johanna en Hen- dricus Leonardus Johannes, d. en z. van H. v. d. Zon en M. J. Mens; Hendrica Ma thilda, d. van J. W. Westerink en S. H. J. v. Ingen; Theodorus Adrianus Cornelis, z. van J. v. d. Wiel en W. v. d. Voort; Cox-nelia Antonia, d. van P. v. d. Zwet en C. A. v. Gex*ven; Cornelis Alphonsus, z. van J. v. Veen en C. K. C. L. v. Paaschen. ONDERTROUWD: H. v. Dieren en M. E. A. Vermeulen. GEHUWD: C. J. Zuidhoek en M. C. v. d. Meer: C. Koning en C. B. Huis. OVERLEDEN: Franciscus Johannes v. d. Ham, oud 75 j.; wedn. van W. J. Huijboom. TE KOOP: Coach. Tegen elk aann. bod, in goede staat. Liydsevaart no. 444. Velleman koopt Alle soorten goede meu belen, tapijten, kristal goud en zilvex*, etc., voor hoge prijzen. TEL. 14637 - ZIJLSTR, 62. OVERAL TE ONTBIEDEN WONINGRUIL Aangeb den Haag: z. g. st. VRIJ BOVENHUIS, 2 gr. k. 5 x 5 M. en 1 sl.k.. gr. hall, keuken en boiler, badk., v. wast., veel bergruimte, bale. 10 x 3 M„ alles in geluidd. parket, tel. 770390. f 37.50 p. m. v. kl. gez. Gevr. Zaanstr. of omg. Alkmaar: VRIJE WONING v. gez. met 3 kind. f 30 tot f 40 p. nx. Brieven no. 7033 Advert. Bureau Jac, Diiits, Dordrecht. Te huur aangeboden uitsl. voor gezin uit Haarlem, dat in Amsterdam moet wonen ilx A'dam-O.: 3 KAMERS m. bale, keuken, zold. vrij uitzicht f 30 p, m. inl.: J. P. v, d. Aardweg, Kl. Houtweg 19. Tel. 17746. VOORVERKOOP R.C.H. Vanaf 20 Sept. Sigarenmagazijn „TIMMY" Rijksstraatweg 108 hk. Bpaarnhovenpl. Tel. 19231 Levert aan solide personen Huisk., Slaapk., Bedden, Sa lons, Karpetten enz. Tegen de laagste prijzen op gemakke lijke betalingsconditie. Brie ven no. 3.992. Grote Opruiming tegen spotprijzen massief eiken Schrijf tafels f 23, massief eiken Schrijftafels m. opzet f 25 Schrijfmachines v.af f 50 prima Bedstellcn 1 pers. f 15. Amer. gestikte de kens f 4, dikke Paardede- kens f 4. Verder stoelen, tafels, nachtkastjes enz. 1 pers. ijzeren ledikant f 5, 1 pers. houten ledikant compleet f 12.50, voor grote bedrijven een prima Edison Dick Duplicator geh. electr. op tafel f 400 en nog honderden koopjes SPAARNE 40 naast Drog. v. Eden U moet het natuurlijk zelf weten, maar als uw man 's avonds thuiskomt en een „ver pieterde" vrouw vindt, die de hele dag boven de wastobbe heeft ge staan, dan doet u hem volgens óns te kort! Heus: u kunt op aller lei manieren bezuini gen, maar.doe uw Man een plezier, en stuur uw was voortaan WASSERIJ ÜL Blekersvaartwcg 55, Heemstede. Tel. 28201 Overtrekken, lijmen en beit sen uw oude meubelen, en maken ze weer als nieuw. Ga naar een vakman, 25 jaar practische ervaring. Begroting kosteloos. Ged. Schalkburgergracht 8 Wex'kpl. Kennemerstr. 68 hoek Schotersingel. Tel. 20010 Haarlem-N. zuiver wollen serge matrozen-opknooppakjes geheel gevoerd. De kraag en manchettenzijn af- knoopbaar. Borduursel op mouwen met leuk wit koord met fluit, voor de leeftijd van 3 tot 7 jaar, 3 jaar f 21.60 Kleine stijging per maat Gen, Cronjéstraat 42-44 Tel. 15438 Dame, b. b. h. h. vraagt v. d.' en n. Dag 7.309 Rus- tenbux-gex-laan 25. Tel. 20452 Mevr. Fijn, Buitenrustlaan 17 Tel. 18424. voor halve of hele dagen in gezin met twee kl. 'lc. vlak bij'station. Aanm. van 67 u. Tel. 8110 Duinweg 27, Sant poort-Station. Mevr. Kool-Delprat, Dahlia laan 18, Aerdenhout, vraagt v. alle werkdagen vaxx 8.30 tot 12,30 uur hulp in de huish. Na half October. Voor be spreking thuis 12 en 78 u. Handschoenenfabi-iek te Am sterdam vr. ervaren handsch.coupeur en handsch. machinestiksters (ook gehuwden voor halve dagen). Hoog loon. S. Weis- bekex*. N.we Uilenburgerstr. 121, Amsterdam. Gevx*aagd: kleerm. naaisters en een halfwas Aanm. Aartsen, Kruisstraat 17 rd. ing. Riddex-str. 2 x b. zonder kinderen gevr. in kl, gezin te Utrecht. Man huis knecht-chauffeur, vrouw goed kunnende koken, om samen de huishoudelijke be zigheden te verrichten. Br. No. L-5554, Adv. Bur. Alta, Utrecht. Jongeman gevr. bekend met expeditiewerk- zaamheden, alsmede een Meisje voor lichte fabx*ieks- werkzaamheden. Aanm. Eer ste Nederl. Rolvegerfabriek, Bakenessergracht 87. Voor spoedige indiensttre ding een leerl. instrumentmaker gevr. Br. no. 3068 .Wensing's Adv. Bur. Tempeliex*sstr. 32. Te koop gevraagd: Bloemendaal of omgeving. Ruilhuis Overveen aanwezig Brieven no. 4002. WONINGRUIL Aangeboden: modern vrij Bovenhuis in centr. Haarlem bev. grote suite. 3 slaapka mers, keuken en badkamer tegen groot vrij huis met ga rage en tuin. Br. no. 3999 WONINGRUIL Aangeb, heel huis H'lem cen trum m. 6 gr. en 2 kl. kamers in ruil v.oor kleiner heel huis liefst met c. v. Br. no. 3998 Voor een leerlinge van de Prot. Christ. Nijverheids school te Haarlem, leeftijd IS jaar, wordt tegen 1 Octo ber a.s. opname in beschaafd gezin met kinderen gezocht. Omtr. Kleverpark. Brieven: War ners, Karthuizerstraat 20, Arnhem. Heer zoekt in Haarlem of omgeving zit- en sl.kamer event, z. pens., in de nabij heid van garage. Aanb. met prijsopg. no. 3066 Wensing's Adv. Bur. Tempeliersstr. 32. HEEMSTEDE. Fam. uit bui- tenl, teruglc. 5 volw. pers. zoekt huis of ruim bovenh. m. keulc. en badk. leg. 15 Oct. of later. Brieven no. 3994. A'dam - Haarlem Aangeboden te Amsterdam-W. vrije beletage, kamer en zijkam., keuken, 2 slaapk. badkam. f 40 p. m. of bene denhuis aangeboden. Gevr. te Haarlem of omgeving vrij huis, liefst met garage Br. Witte Herenstraat 15, Hij Aangeb.: Modern Benedenh te A'dam-Nw, Z., 4 k., keu ken met w. w„ bad, zonn tuin met vruchtb., schuur tel. 98297; ook woning in div andere steden beschikbaa (meerh. x*uil). Gevraagd: groter Huis i Haarlem of omg. Br. no. L. Z., Adv. Kant. de Bu Rolcin 60, Amsterdam-C. Ruime FLATWONINGEN te koop in Haarlem-N Bestaande uit 4 of 5 kamers, douche, Bruynzeelkeuken enz Benodigd kapitaal f 6.000,o£ f 17.000.In de zomei van 1950 te aanvaarden. Volledige inlichtingen bij: DE RIDDER STRIJBIS, make, laarskantoor, Zandvoorter Allee 1 te Heemstede, tel. 26171 's avonds tel. 27004. WONINGRUIL HAARLEM—UTRECHT—BREDA Aangeb. te ZUILEN (Utrecht): Heel huis, 6 kam., keuken zolder, tuin, boiler f 36.-- p. nx. 1 of te BREDA: heel huis, 6 kam., keuken, zoldex*, tuin f p. maand in ruil voor dito vrij huis te I-Iaarlem of omgeving. Aanb. aan: D. van Geest, Sehiedamseweg 50, Vlaardingen voor alle afdelingen. Aanmelden EERSTE HAARL. STOOMWASSERIJ N.V.j Kampersingel 50—56, Haarlem. MANUFACTUREN-BEDDEN- en TAPIJTHANDEL vraag per 1 Nov. of eerder FLINKE VERKOOPSTER voor haar afd. Manufact. en Tricotages. Enige kennis van deze vakken vereist. Schriftelijke of mondelinge soil, (na 7 uur 's avonds) P. L' PEEN, H. J. Koenenstraat 17, Haarlem. HAARLEMSE KLEDING INDUSTRIE Zijlweg 158, vraagt: LOONCONFECTIONNAIRS welke in staat zijn prima damesmantels te fabriceren. Tevens kunnen dan bekwame MACHINESTIKSTERS en HANDWERKSTERS geplaatst wox-den. Aanmelden ten kantore van 95 uur. Na 5 uur Koppe» stokstraat 15. MONTEUR-BANKWERKER Brieven met bijzonderheden onder no. 3981, Grote Maatschappij voor Levensverzekering vraagt voor Heemstede om haar bestaand agentschap waar te nemen. Bij gebleken geschiktheid vaste aanstelling plus premievrij pensioen. Maximum leeftijd 35 jaar. Brieven no. 3986. GEVRAAGD: C.V. REMOLD, Fabr. voor Persplastiek, Ged. Oude Gracht G( Aanmelden: dagelijks van 1015 uur, behalve 's Zatex*dags Voor direct gevraagd VR. KANTOORBEDIENDE vlot typen en zeer accuraat werkend (telwex'lc). Br. mei voll. soil., leeftgodsd. en refer, vor werkkr. No. 4000. n.v. BRONSWERK te Amersfoort vraagt voor haar afdeling Electro- techniek voor bovengrondse laagspanningsnet ten en - SOLLICITATIE»! bestemd voor de N.V. Bron» werk gelieve men te richten aar de afdeling Personeelszaken Eemstraat 91 te Amersfoort met zo uitvoerig mogelijke bijzon derheden. De N.V. Bronswerk heeft afde- lingen De r toren gen, R? Apeldoon», SittardRotterdam^ tiet telegram ad res' Bronswerk Technisch Im- direct een en Exportkantoor te Haarlem vraagt vooi ACTIEVE JONGEMAN voor technische correspondentie, met M.T.S.- o£ anderf technische opleiding, typen en kennis der moderne teler vereist, vrij van militaire dienst. Brieven met opgav« schoolopleiding, referenties en verlangd salaris onder no 4003 bureau van dit blad. VROOM EN DREESMANN HAARLEM NW Voor een onzer filialen zoeken wij een ACTIEVE TONGEMAN die in staat is als VERKOOPCHEF de leiding van de afdeling Damesconfectie op zich te nemen. Gegadigden moeten beschikken over een goede smaak en een behoorlijke ervaring, opgedaan in prima detailzaken. Uitvoei'ige sollicitaties, vermeldende leeftijd, opleiding, er varing, verl. salaris, enz. te richten aan de Directie.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 8