Dansschool Kwekkeboom 5 Toestand der financiën dwingt ook nu tot beperking J. VAN DEN BERG Gevraagd 2 kamers 2 """SS™ Groentjes LAATSTE WEEK VAN INSCHRIJVING Flinke meisjes gevr. Verkoopster en leerling verkoopster gevraagd 9 Woensdag 21 September 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant VERKEER EN WATERSTAAT In de toelichting op de begroting over Verkeer en Waterstaat wordt geconstateerd dat men, evenals verleden jaar, ook nu ge dwongen is de uitgaven tot de strikt nood zakelijke te beperken. Daardoor is het nodig van vele werken voorlopig af te zien, in het bijzonder van Rijks waterstaats werken. Wel heeft de minister het verantwoord geacht nu zoveel geld uit te trekken dat het onderhoud van de objecten op een verant woord peil zal kunnen geschieden. Op de gewone dienst is nu uitgetrokken 146.964.000 tegen 130.405.600 voor 1949. Dus 16.459.100 meer. Het eindcijfer van de buitengewone dienst beloopt ƒ161.204.500, tegen ƒ52.764.500 voor 1949. Voor kapitaalsuitgaven wordt dus 108.440.000 meer gevraagd. Voor het Staatsbedrijf der P.T.T. is nu evenwel 111.482.000 uitgetrokken voor kapitaal verstrekking. Voor 1949 was slechts een memoriepost op de begroting geplaatst. Voor de burgerlijke luchtvaart wordt 10.326.000 minder geraamd dan voor 1949. Er wordt krachtige steun verleend aan het herstel van de koopvaardijvloot, welke in tonnage thans nagenoeg de omvang van 1939 heeft bereikt, verbetering en moderni sering blijft evenwel de aandacht vragen. Met name zal het vraagstuk van de verbin dingen met Indonesië, de rijksgebieden in de Caraibische zee en Noord-Amerika, voor het vervoer van passagiers bijzondere aan dacht vragen. Het rapport van de commissie welke de regering advies zal uitbrengen over een pensioenregeling voor zeevarenden van de Nederlandse koopvaardijvloot, wordt spoedig tegemoet gezien. Zonder verwijl zal dan een wetsontwerp wor den voorbereid ten einde in deze lang gevoelde behoefte te voorzien. Gevreesd moet worden, dat een bevredi gende oplossing van het vraagstuk van de restitutie van tijdens de oorlog weggevoerd spoorwegmateriaal niet zal kunnen worden verkregen. 500.000 is uitgetrokken voor verbete ring van de haven van Breskens. De totale kosten worden op 3.000.000 geraamd. Verder zijn uitgetrokken: 359.000'voor verbetering van de sluizen te Hansweert en Wemeldinge; 1.000.000 voor de verdere verbetering van de grote schutsluis in het kanaal door Walcheren te Veeré; ƒ250.000 voor de verbetering van het Meppelerdiep. De regering is van mening dat de veer gelden op de Wester Schelde gehandhaafd moeten worden. Het exploitatietekort van deze veren is voor 1950 geraamd oj 2.300.000. Op het programma van werken aan rijks wegen vinden wij: Ter vermijding van de traverse door Binnenlandse Zaken Hogere onkostenvergoeding aan de ministers Op de begroting van Binnenlandse Zaken wordt voor de gewone dienst meer aange vraagd 21.505.492, op de buitengewone dienst minder 1.361.375. De algemene onkosten, welke in de te genwoordige tijd aan de vervulling van het ministersambt zijn verbonden, blijken sléchts voor een gedeelte door het tot nu toe als vergoeding van representatie-kos ten uitgetrokken bedrag van 1800,te worden gedekt. Voorgesteld wordt, ter bestrijding van de algemene onkosten aan de uitoefening van het ambt verbonden, aan de_ ministers als vergoeding van de ambts- en~represen tatiekosten een bedrag van 5.00Ö per jaar toe te kennen. De verhoging van het bedrag, wegens representatiekosten aan de Commissaris sen der Koningin in 1949 voorgesteld, blijkt in de practijk nog onvoldoende te zijn. De minister verwacht dat het thans uitgetrok ken bedrag ad 6.000 de werkelijkheid het dichtst benadert. Burgerlijke verdediging In het kader van het Atlantisch Pact is ook aan Nederland een taak toebedeeld in het op dit pact gebaseerde verdedigings systeem. De in de oorlog opgedane erva ringen leren, dat een militaire taak niet naar behoren kan worden volbracht, wan neer niet tevens een goed georganiseerde burgerlijke' verdediging aanwezig is. De bestudering van de vraagstukken, betrekking hebbende op de burgerlijke verdediging in oorlogstijd, heeft nog niet geleid tot maatregelen van wetgevende aard. Aangenomen wordt, dat in 1950 het stadium van de interne voorbereiding ach ter de rug zal zijn en dat dan voorlichting aan de gemeentebesturen zal worden ge geven. Inschakeling van politieke delinquenten De inschakeling van politieke delinquen ten in het arbeidsproces verloopt bevredi gend. De ondersteuning van gezinnen on dervindt hiervan de gunstige invloed. De uitgaven der gemeenten voor dit oiiderdeel kunnen lager worden geraamd en derhalve ook de totale kosten van de bijdrage van 75 procent, die het rijk aan de gemeenten Verstrekt. Het ligt in het voornemen de rijksdienst voor de ondersteuning van behoeftige Ne derlanders in het buitenland op te heffen en in te stellen een departementaal bureau, dat voorlopig in Arnhem zal blijven ge vestigd. Gcëvaeueerden Het woningprobleem zal ook in 1950 nog niet in die mate zijn opgelost, dat alle ge- evacueerden naar hun oorspronkelijke ge meenten teruggekeerd zullen zijn. Ernstig wordt er naaf gestreefd zoveel mogelijk evacués naar hun gemeenten van herkomst te verplaatsen, althans hen in zulke om standigheden te brengen, dat de status van evacué als vervallen kan worden be schouwd. Een belangrijke taak is nog de vaststel ling van de reëvacuatiekosten voor onder nemingen en instellingen. Nog 7500 geval len moeten worden behandeld. Aflossing Nationale Schuld In de begroting voor 1950 is onder de rijksuitgaven een bedrag wegens extra aflossing van staatsschuld opgenomen, ge lijk aan de geraamde opbrengst van de Vermogensaanwasbelasting en de Vermo gensheffing ineens. Voor 1950 wordt een opbrengst aan bui tengewone heffingen verwacht van 200 millioen, namelijk 150 millioen voor de Vermogenaanwasbelasting en 50 milli- Den voor Vermogensheffing ineens. Soest, Soestdijk en Amersfoort zal de aan leg van de nieuwe weg EemnesHoevela ken in de provincie Utrecht worden voort gezet. Voorts zal na verwijdering van de trambanen de verharding van deze weg moeten worden aangepast aan de nieuwe toestand. In Noordholland zal als eerste begin van de verbetering van het wegvale Amsterdam Laren grondaankoop tussen Muiden en Naarden moeten plaatsvinden. In Zuidholland zal wederom een gedeelte van de weg LeidenBodegraven worden verbeterd. Voortgegaan wordt met de aanleg van de weg tussen Amsterdam en Utrecht; in totaal is hiervoor 3.350.000 uitgetrokken. Kamergebouwen worden verbeterd en uitgebreid De vergaderzaal en afdelingsgang van de Eerste Kamer vei'keren in een zodanige staat, dat restauratie dringend noodzake lijk is. Naar schatting zal met de restauratie in totaal een bedrag van 100.000,gemoeid zijn, waarvan op de rijksbegroting voor 1950 de helft wordt aangevraagd. Het gebouw van de Tweede Kamer vol doet sedert lang niet meer aan redelijke eisen. Niet; alleen is de ruimte op de tri bunes; vooral op de publieke tribune, veel te geving en verkeert de toegang tot de publieke tribune en de perskamers in een toestand, welke niet overeenkomt met de waardigheid van de volksvertegenwoor diging, maar ook is er een ernstig gebrek aan kamers voor de verschillende fracties. De Rijksgebouwendienst heeft plannen ont worpen, die het mogelijk maken door ver bouwing het aantal voor de dienst der Ka mer beschikbare vertrekken uit te breiden, de vergaderzaal uit te breiden en 'n aantal andere verbeteringen tot stand te brengen. De totale kosten van de verbeteringen worden geschat op 778.500..Gerekend wordt, dat in 1949 een bedrag van 275.000,zal worden verwerkt. Voor 1950 wordt een bedrag van 300.000 aan gevraagd. Het restant zal vermoedelijk in 1951 worden verwerkt. Staatsdrukkerij heeft nieuw gebouw nodig Het staatsdrukkerij- en uitgeverijbedrijf heeft te kampen met een belangrijk tekort aan bedrijfsruimte (zo vermeldt de toe lichting op de begroting van dit bedrijf voor 1950). In dit verband is aanvankelijk ge dacht, het bestaande gebouw aan de Fluwe len-burgwal uit te breiden, ten behoeve waarvan enkele percelen grond, naast dit gebouw gelegen, zijn gevorderd. Met de uitvoering van deze plannen zou, naar raming, een bedrag van 2.500.000 gemoeid zijn. Deze aanzienlijke uitgave zou intussen niet leiden tot een oplossing, zoals deze voor een modern drukkerijbedrijf aangewezen is. Daarbij komt, dat de huidige ligging aan een steeds drukker wordende hoofdver keersader op zich zelf reeds allerlei be zwaren meebrengt. Een en ander deed de vraag rijzen of het niet wenselijk zou zijn het bedrijf te verplaatsen naar de om geving van de stad en een nieuw gebouw te stichten, dat zich meer zal aanpassen aan de eisen, die heden ten dage aan een mo derne drukkerij worden gesteld. Deze nieuwbouw zal naar raming ongeveer 3.000.000 kosten, een grotere uit gave dus van 500.000, waar echter tegen over staat, dat het oude gebouw beschik baar komt en zal kunnen worden gebruikt voor de huisvesting van andere rijksdien sten, waaraan grote behoefte bestaat. Thans in beslag genomen particuliere woonruimte zal dan kunnen worden vrijgegeven. Aangezien het zich laat aanzien, dat met de nieuwbouw, in verband met het bouw volume, nog enige jaren gewacht moet wor den, ligt het in de bedoeling op het terrein aan de Fluwelen-burgwal als nood-oplos sing voor het ruimtegebrek een loods van schokbeton te plaatsen waarvan de kosten op rond 100.000 worden geraamd. Ontslag van gehuwde ambtenares uitgesteld Naar het ANP verneemt, heeft de minis terraad besloten de maatregel inzake het ontslag van het gehuwde vrouwelijke per soneel uit de rijksdienst, in afwachting van het door de commissie ter bestudering van ,£et vraagstuk van de huwende en gehuwde ambtenares in rijksdienst uit te brengen rapport, zes maanden uit te stellen. Het gehuwde vrouwelijke personeel kan dientengevolge dus tot 1 Juli 1950 in dienst worden gehouden. Unesco vergadert te Parijs Van 19 September tot 5 October verga dert te Parijs de Unesco. Op deze confe rentie zullen verschillende plannen ter sprake komen, die de Unesco heeft ter ver betering van het internationaal begrip tus sen de volken en van het kennisnemen van kunst en wetenschap uit andere landen. Tevens zal ter sprake komen de culturele ontsluiting van Japan en Duitsland door de Unesco, welke organisatie hiermede reeds op bescheiden schaal een begin heeft gemaakt. Ook internationale congressen op wetenschappelijk gebied en uitwisse ling van publicaties op het gebied van kunst en onderwijs heeft de Unesco voor het komende jaar op haar programma staan. Voorts kannog vermeld worden de bespreking van het aandeel, dat de Unesco zal kunnen hebben in het grote programma der UNO, voor technische hulp aan minder ontwikkelde gebieden. Naar deze conferentie is een delegatie van Ne derland afgevaardigd onder leiding' van prof. dr. F. J. Th. Rutten, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, voorzitter, prof. dr. II. R. Kruyt, voorzit ter der nationale Unesco-commissie, voor zitter der Nederlandse centrale organisatie voor toegepast natuurwetenschappelijk onderzoek, vice-voorzitter. Een vriendelijke dame. In October zal Marie Meunier, wier 40-jarig toneeljubi leum om verschillende redenen niet kon worden gevierd, 60 jaar worden. Ter gelegenheid hiervan zsl een ere- .-.vond plaats vinden in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag op Zaterdag 1 October met de eerste uitvoering van „Een vriendelijke dame" van Edward Chodorov (regie: Paul Steenbergen), waarin deze actrice de titelrol vervult. Voorstellen ter dekking van Europa's houttekort Myrdal, de secretaris van de economische commissie voor Europa van de UNO, heeft thans voorstellen gedaan om het Europese tekort aan hout en houtpulp te dekken in niet-dollarlanden, in het bijzonder in Bra zilië een gebied met zachte valuta dat binnen twee of drie jaar aanvullende hoeveelheden hout voor export zou kunnen opleveren van 100.000 200.000 „stan daards" per jaar. Myrdal deelde aan houtdeskündigen van zestien Europese landen mede, dat de ex port naar de Verenigde Staten en Canada van houtpulp uit Noorwegen en Zweden bijna geheel is stopgezet tengevolge van de ontwikkeling van de houtpuin-industrie in Noord-Amerika. Daarom lijkt een geleide lijke verplaatsing van de Scandinavische export naar de rest van Europa mogelijk en zelfs wenselijk. Hij was van mening, dat het Europese houttekort in 1951 wellicht tussen 300.000 en één millioen standaards per jaar zou liggen en indien dit in Noord- Amerika zou moeten worden gedekt, zou zulks een jaarlijkse uitgave van 50 a 150 millioen dollars betekenen. Myrdal was van mening, dat drie maat regelen de Europese houtsituatie geduren de enkele jaren in evenwicht zouden kun nen houden, namelijk: een internationale houtlening, waarover thans onderhande lingen worden gevoerd, het gebruik van het Franse, door bosbranden beschadigde hout en een meer rationeel houtverbruik. Heemstede Katholieke Vrouwenbeweging Voor een zeer druk bezochte vergadering van de Katholieke Vrouwenbeweging, wel ke Dinsdagavond in het R.K. Verenigings gebouw onder leiding van de presidente mevrouw Kubatz-Brugman werd gehou den, sprak pater dr. Auerelius Vogels over „De problemen van onze moderne jongens van 12-20 jaar". Spreker beantwoordde de vraag of de tegenwoordige jeugd slechter is dan die van vroeger ontkennend. Wel stelde hij vast dat het leven feller en onrustiger is geworden en dat mede daardoor een jongen van zestien jaar tegenwoordig beter geïn formeerd is dan vroeger een man van zes en twintig jaar. Uitvoerig behandelde spreker de gods dienstige opvoeding van de jongen, mede om hem sterk te maken teneinde de vele gevaren, welke hem geestelijk en lichame lijk bedreigen, voorzover dit mogelijk is, te keren en alles wat hij rondom zich waarneemt, in het juiste licht te zien. Aan het slot van de avond dankte de presidente de spreker voor zijn voordracht on deelde aan de vergadering mede, dat de wedstrijd in het schrijven van het mooi ste verhaal over de reis naar Nijmegen gewonnen was door mevrouw Van der Meij die als beloning een geschenk ontving. Beverwijk Kind viel van de bok en werd gedood Dinsdagmiddag is op de hoek van de Rünvordtlaan en de Bergenlaan in Bever wijk een 2iZ-jarig jongetje van de bok van een melkwagen gevallen, waarbij het kind zo ongelukkig terecht kwam, dat het op slag dood was. De kleine J. v. d. S. uit de Rijnvordtlaan zat bij een melkboer op de bok en toen deze met zijn klanten bezig was, moet het paard door een plotselinge schrik op hol geslagen zijn. Op de hoek van de Rijnvordt laan is het jongetje van de bok geslingerd en vermoedelijk met het hoofdje op de trottoirband geslagen. Een toegesnelde dok ter kon slechts de dood constateren. De verslagenheid en het medeleven met de getroffen ouders zijn groot. Radiotoestellen in prijzen vanaf f105.- Wij regelen eventueel de be taling met U De Radio-specialist. ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110 ongem. met keuken, event, gebr. van keuken, Br. 6" Bloemendaalse Post, Post box 1, Bloemendaal. Woningruil UtrechtHeem stede, Haarlem of omgeving, Aangeb. te Ulr op goede st. HEEL HUIS, 7 k„ keuken en tuin. Gevr. te Hst. of omg, iets dergelijks. Brieven onder no. 4015. Aangeboden ruime gem. of ongemeub. KAMERS m. ged. pens. Riant uitzicht. Brieven no. 4016. Nieuwe MIDDENSTANDS WONING in H'stede in ruil aangeb. kamer en suite, keu- ken m. geyser, hok, tuin, 4 slaapk. douche, gr. zolder Huurprijs f 397.80 p. j., huur geyser inbegrepen. Gezocht woning c.a. f 600 a f 700 p. j. Spoed. Brieven no. 4022. TE HUUR: Cem. kantoorruimte 5x5 M. 2 bureaux enz. een trum, 3 min. stat. H'lem. tel. aanwezig. Brieven no. 4021. Te huur gevraagd: gedeelta van gemeub. viïia bev, zit-eetkamer, 2 slaapk., keuken, event, badkamer te Aerdenhout-Bentveld of Hst. Br. m. prijsopg. no. 3095 Wensing's Adv. Bur. Tempe liersstraat 32. Jong meisje 17 j. met M. M. S. en dipl. Huish,school zou graag enige middagen per week de zorg voor een paar kleine kinde ren op zich willen nemen, Omg. Aerdenhout. Brieven no. 4019. Gevraagd voor directe in diensttreding beschaafde Leer!. Verkoopster Pers. aan te melden. o i.Hksn e HAARLEM CJ DEN HAAG Gevr. betrouwbare zelfst. HULP int., in kl. gez., goed kunn. koken, goed loon. Werkster aanwezig. Br. met opgave v. leeftijd en godsdienst onder no. 9484 Adv. Bur. Mentor Spuistraat 102-106, A'dam-C. Lessen OPL. 2e KLAS L. S. Bij klasje, aanvang 15 Sept. kun nen nog enige leerlingen worden geplaatst. Mevr. Ho- gendijk. Veenbergstr. liA. Jonged. zoekt BI.TLESS. IN SCHEIKUNDE (Analvs- ten cursus). Br. G 1520 tel. no. 19999. ALGEM. ONTWIKKE- LlNG-CURSUS. Aanv. 4 Oct. Pitmanschoo! Wilhelmina- straat 47. Tel. 18441. Huish. Pers. gevraagd Gevr. NET MEISJE van 8.30 tot '12.30. Sanders. Gen. Cronjéstraat 34. FLINK MEISJE voor de d. of d en n. Mevr. Le Poole, Teunisbloemlaan 16, Bent veld. Gevr. NET MEISJE v. d. e. n. v. g. g. v. Goed loon en aangename condities. Wes- terhoutpark 28. Zelfst. MEISJE gevr. v. de morgenuren. Mevr. Sluis Ridderstr. 6. dmstes Nieuwe Gracht 98 - HAARLEM Radion is zeldzaam goed voor de was. Als bij coversUg wordt al Uw witte goed weer stralend wit. En dat met de minste moeite. Want Radion wast geheel alléén. Boenen, bleken en blauwen is niet nodig. Het beste voor al Uw wasgoed is Radion, niet alleen voor het witte, maar even zeer voor het bonte en fijne. 't houdt óók de kleuren fleurig voor alle afdelingen. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse9traatweg 17, Santpoort-Station. Fa. J. A. LOMMELAARS, Koningstraat 19-21, tel. 10847 Haarlem. Luxe en Huishoudelijke artikelen. Voor dir. gevraagd nette WERKSTER, M.. Vr. boven 25 jaar. Mevr. Homburg, v. Wickevoort Crommelinlaan 22, Bl'daal t. o. station. NETTE WERKSTER. Woensdag en Vrijdagochtend van 9-1 f 3 p. ochtend. Brie ven G 1522 Gevraagd: net MEISJE v. 9—3 uur. Brugman, Tettero destraat 52. WERKSTER gevraagd v. 2 halve dagen per week. Gr. Houtstr. 108, winkel. Flinke HULP IN DE HUISHOUDING gevr. in kl. gezin in Bl'daal. Niet ouder dan 30 j. en enige jaren erv. vereist. Intern en salaris f 75 p. m. Brieven G 1429 Nette WERKSTER gev 1 ocht. p. w. Kleverparkweg no. 199. Zelfst. HULP i. d. HUIS HOUDING v. g. g. v. van tot 5 u. in gez. m. kinde ren. Aanm. na 7 uur. Leidse- vaart 132 zw. Mevr. Hallie, Kruisstr. 42 vraagt v. dir. MEISJE voor hele dagen. Aanb. na 7 uur. Gevr. 1 Nov of eerder net MEISJE v, d, e. n. in gez. met 2 kl. kinderen, liefst k. koken en v. g g. v. Aanm. 's av. na 8 uur. Mevr. v. d. Loo Jeroen Boschlaan 5, H'stede. Gevr. nette HUISHOUD STER. kl. gez. m. 1. P.G. Br. G 1441. WERKSTER v. g. g. v. M.. Vr.. Z.dagochtend 8.30- 12.30. Mevr. Bakker. Eerel- manstraat 14, hoek Toorop- kaae, Heemstede. Tel. 11324. MEISJE v. a. en n. goed en w. in gezin v. 2 pers. Mevr. Kroon, Westerlaan 12, Aerdenhout. Ervaren HUISNAAISTER gevraagd. Alleen voor spor tieve kleding. Brieven G 1444 Nette WERKSTER. Zat. -. 9-12.30 f 2.50 p. ocht. Brie ven G 1445. NET MEISJE v. d. en n. of v. d. d. in gez. z. k. Week eind vrij. Doncker, Laken- koopersti'. 7. Net zelfst. MEISJE v. d. of d. e. n. goed loon, huisel. verk Raadhuisstraat 67. Hst. NET MEISJE v. d. huis houding 8.30-12.30. Aanm. Zijlstraat 9, Gevr. HULP i. d. HUISH. d. e, n. in R.-K. gezin, Mevr. Veling, Lorenlzlaan 11 Heemstede. Tel. 29936. Bedrijfspers. gevr. Coöp. Haarlem. Gevr. fl. WINKELMEISJE pl.m. 18 j. Aanmelden fil. Schalkwijker straat 23. NAAISTER, enigszins ge- vord. om in het vak te wor den opgei. Mode Academie L. v. d. Woude, Nieuwe Groenmarkt 24 A. Huish. Pers. aangeb. - NET MEISJE 35 j. zoekt lichte oclitendbeirekk v. 9-1 uur, liefst H.-N Br. G 1541 Juffr., Frans. Ital. en Holl. sprek. z, pl. als KOOKSTER. Bek. met le kl. Franse en Hol!, keuken. Aanm. m. sal. G 1430. DAME. P.G., kl. ink. wil h.h. verz. bij h. all., besl. net milieu. Brieven G 1540. COUPEUSE heeft nog enige tijd beschikbaar voor nieuw en veranderwerk. Br. G 1511 Geh. WERKSTER zoekt werkhuizen voor ochtend uren. Brieven G 1538. NET MEISJE b. z. a. Di. van 9-1 uur. ook stop- en naaiwerk. Brieven G 1539. NET MEISJE b. z. a. voor d. en n. 17 jaar. Liefst met huisel. verk Brieven G 1431. Besch. jiiffr. z. z. g. gepl. als HUISHOUDSTER in moederl. gezin of heer all. Brieven G 1407. Net meisje, 24 j. b. z a. als HULP IN DE HUISHOU DING in kl. gez. Besl. goede behandel. Brieven G 1408. NAAIWERK gevraagd. Gruttostraat 20. Besch. meisje 25 j. b. z a. als HULP i. d. HUISH. v. d. en n. per 1 Nov. a.s, Brieven G 1451. Net meisje 20 j. b. z. a. als HULP i. d. HUISH. v. g. g. v. hele dagen. Brieven G 1450. B. z. a. MEISJE v. d. mor genuren. Brieven G 1449. FL. HULP v. avonduren en Zondags. Brieven G 1490. HULP i. d. HUISH. 54 j. b. z. a. liefst kl. gez. Brieven G 1491. DAME. erv. huisvr. bék. m. verpl. baby en kind.verz. z. bezigh. v. h. of halve d. Pr. ref. Brieven G 1492. Besch. wed. eigen ink. zoekt PLAATSING v. d. HUISH. bij heer alleen. Brie ven G 1489. Bedrijfspers. aangeb. B. z. a. bekwaam CHAUF FEUR-BESTELLER v. Hrl. of omg. Brieven G 1453. NET MEISJE 20 j. b. z. a. voor groente en fruitzaak v. g. g. v. Brieven G 1452. Huizen aangeboden GELDBELEGGING. Twee huizen te koop( Jelgersmastr. huur f 504, koopsom f 7600 en Kleverlaan huur f 480, prijs f 7600. Inl. J. A. Schouten, Kinderhuissingel 104, telef, no. 19796. Modern WINKELHUIS v. geldbelegging te koop aan geb. Brieven G 1454. Kamers gevraagd Besch. jongedame, b. b. h, h. G.G. zoekt ZIT- en SLAAPKAMER of ruime zit-slaapkamer, liefst met ge bruik van warme maaltijd. Brieven G 1516. 2 KAMERS, ongemeub. Siriusstraat 33. Hrl. Spoed. Heer, 70-er, zoekt ZIT- SLAAPK. met stookgel. z. p. Brieven G 1455. Dame alleen zoekt rustige gestoff. ZIT-SLAAPKAMER met degelijk pension. Part. of le etage. Brieven letter R Boekhandel 'D. v. Mourik, Heemstede.. Per 1 Oct. KOSTHUIS ge zocht m. toez. stud. v. Mulo- leerl. v. "g. huize. P.G. Br. m. opg. kostg. G 1494. Gevraagd door 2 dames 1 2 persoons KAMER m. kook- en stookgel.'Brieven G 1457 R.-K. heer zoekt tegen 1 Oct. a.s. SLAAPKAMER m. volledig pension. Weekein den afwezig. Brieven G 1458 Twee ongem. KAMERS gevr, voor jong echtpaar zon der kinderen. Br. G 1493. Net meisje, b. b h. h. zkt, ongem. KAMERTJE. Brieven G 1528. GED. VAN WONING met vrije keuken, door Piet Groeneveld, Cederstr. 27, Haarlem. Dame, b b. h. h. vraagt ZIT-SLAAPKAMER of zit- en slaapkamer. Br. G 1496. Kamers aangeboden Net KOSTHUIS aangeb. met huiselijk verkeer. Brie ven G 1542. Te huur: gem. ZIJKA MER, met gebr. v. keuken a. d. Zijlweg, Brieven G 1530. Goed KOSTHUIS agb. f 18 p. w. m. h. verkeer, liefst m.b. leeft. De Keistraat 15. Aangeb. gr. ZIT-SLAAP KAMER m. str. water en pension, bij partic. Brieven G 1529. GOED TEHUIS agb. voor 2 vrienden of een heer mid delbare lft. Tel. 18061. Scho tersingel 145. KOST EN INWONING aangeb. Liefst 2 zusters of vriendinnen, bij nette we duwe Brieven G 1411. GÓED KOSTHUIS voor een gepens. heer z. m. m. eigen bed. Brieven G 1412. NET KOSTHUIS aangeb. voor 1 of 2 pers. m. huis. ver keer. Brieven G 1413 GOED KOSTHUIS voor een of twee stud, jongem. of M, T. S. Brieven G 1406. Ruime gestoff. KAMER m. balcon en stookgel., gebr. v. badk., met/zonder warme maaltijd op goede stand en rustige omgeving. Br. G 1401 Aangeb. gr. gestoff. KA MER, m. vr, keuken voor 1 of 2 dames. P.G. Br. G 1459. 1 Oct. 2 pers, KAMER voll. pens. centr. vervv, Lin- naeuslaan" 14. Woningruil Randgeni. Haarlem-Am sterdam-Zuid. Gevr. HUIS randgem. Haarlem, min. 6 k. en gar. Aangeb. flat 4 ka. blokverw.. tel. te A'dam-Z. Brieven G 1497. Randgem. Haarlem-Apel- doorn. Gevr. HUIS randgem. Haarlem min. 6 ka. en gar. Aangeb. RUIM HUIS te Apeldoorn. Brieven G 1498. Randgem. Haarlem-Eind hoven. Gevr. HUIS randgem. Haarlem min. 6 ka. en gar. Aangeb. ruim huis gar., c v. tel. te Eindhoven. Br. G 1499 Randgem. Haarlem-Gouda Gevr. HUIS randgem. Haar lem, min. 6 ka. en gar. Agb. ruim herenhuis, gar tel. te Gouda. Brieven G 1500. Randgem. Haarlem-Den Haag. Gev:-. HUIS randgem. Haarlem min. 6 ka., gar. Agb. flat 4 ka. te Den Haag Br. G 1501. Randgem. H'lem-H'lem. Ge vraagd HUIS randgem. Hrl. min. 6 ka. en gar. Aangeb, gr. huis 11 ka., c. v., tel. ge schikt v. arts, notaris of ad vocaat op pr. st. in Haarlem. Brieven G 1502. 2 KAMERS EN SUITE, keuken, v. en achtertuin, omgev, Soendaplein in ruil voor vrije etage m. minstens 3 grote kamers en keuken te Haarlem. Brieven G 1414. Gezellig, zonnig HUIS, aan plantsoen, 6 kamers, dou checel, zolder, voor- en ach tertuin, schuur, huur f 34. Gevr. huis met garage. Brie ven G 1415 of tel. 25902 Ter ruiling aangeb. in centr. Heemstede BEN.-WO- XING m. ruime suite, serre, zijk„ vrije keuken en W.C. tuin. Gevr. hele won. in Hrl. of omg. huurpr. ong. f 45. Br. G 1525. Aangeb. in Haarlem, 1 min. van het stat. op zeer goede stand: WONING, best. uit 4 kam., keuken, badk. en flinke zonnige tuin. Door omstandigh. zeer lage huur. Gezocht in Haarlem, woning met 7 kam. ën keuken. Huur tot.f 62.50 p. m. Br. G 1401. 'Aangeb. groot BOVEN HUIS, Ged. Schalkburger- gracht. Tc ruilen voor bene den- of vrij huis liefst ge meentewoning in Haarlem- Noord. Brieven G 1523. Diversen Zindelijk KATERTJE 8 w. vraagt goed tehuis. Bloe- mend.weg 199, Overveen. VERHUIZINGEN v.a. f 10 Prima vakwerk. Br. G 1517. Te huur een FL. GARAGE te Overveen. Tel. 24554. Ik heb z. g. a! n. DAMES RIJWIEL. Wil ruilen voor een trapnaaimachine. Brie ven G 1504. Gevr. THUISWERK.-ha ken of breien. Brieven G 1505 VERLOREN 7 Sept. j.l. beige 1. dameshandschoen (zeemleer) omtr. Phoenix- terrein. Terugbez teg. bel. Koks. Wagenweg 132. Stud, jongedame, met di ploma H. B. S. zoekt voor de morgenuren beh. Zat. een haar PASSENDE BETREK KING, ook gen. huish. bezig heden te doen. Br. G 1432 Meisje. 17 j. zoekt LEUKE VRIENDIN, kunnende dan sen. Brieven G 1416. Geh. vrouw zoekt-voor de middaguren NETTE WERK KRING. Brieven G 1417. HUWELIJK. 2 besch. da mes, 1. 22 en 26 j. z. k. m. m. 2 dito heren, 1. tot 30 j. flink postuur. Brieven G 1418, THUISWERK GEVR. door jongeman, besch. over veel vrtje tijd. Brieven G 1463. Gevr. VEGETARISCHE WARME MAALTIJD, tuss. 1213.30, Maand. t/m. Vrij dag. Centr. stad. Br. G 1464. Privé Dansclub je vraagt nog enige DEELNEMERS, leeft. 18 tot 25 j. Br. G 1465. LUXE AUTOVERHUUR, zonder chauffeur, 5 en 6 pers. N. Kerksplein 4, Hrl. Telef. 23427 (tot 5 uur)A. de Boer. Te huur agb. WINKEL PAND op. prima stand, centr. met vrije woning (2 kamers, keuken, enz.) in ruil voor vrije woning, Br. G 1467. HUWELIJK. Jongem j. zoekt kennism. met jonge vr of wed. Br. m. foto op erew. ret. G 1468. SERVIESGOED, vorken, lepels, enz. te huur voor feestgelegenheden e. d. Op- zeeland, Zijlstraat 24—30. Te koop gevraagd OUDE METALEN, vod den, zolderopr. R Jansen, As terstraat 12- Tel. 19441 (Na 1 uur). KASREGISTER, liefst Krupp of National. Brieven G 1514. GOTHISCHE BOEKEN KAST. Brieven G 1473. Electr. HUISHOUDKOEL- KAST. Brieven G 1474 HOOGTEZON, liefst Ha- nau. Brieven G 1475. HAARD of HAARDK. Schoterstr, 15. Oude bruine VEULEN BONTJAS voor rep. Brieven G 1409. Wie kan mij helpen aan goede NAAIMACHINE voor goede prijs. Brieven G 1470. LED. KLEDING en vloer kleed. Br. m. Drys G 1471 KOLENKIST geschikt v. balcon. Oranjeplein 13. Tel. no. 20050. Te koop aangeboden Z. g. a n. van Delft KIN DERWAGEN event, ruilen v. tweelingwagen. Kloosterstr. 30 zw. H.-N. Grijze HERENDEMI v o. m. 50 in z. g. st pr. f 35. Tot 19 uur 's av. Klarenbeekstr. no. 43 rood. Prima HAARDKACHEL wegens plaatsgebrek f 45. Te bevr. Zocherstraat 52. Stel GOLFPLATEN en wat afbraak. Emmapleïn 10. Zw. laken WINTERJAS v oudere heer z. g. a. n. Kle verlaan 55. 2 x bell., Bl'daal ANT. DRESSOIR en haard Fuhrhopstruat 25, H.-N. Een in goede slaat. verk. JAARSMA HAARD. Schaep- manlaan 12, Santpoort-Stat. 2 pers. 3 delig BEDSTEL f 67.50, een vloerkleed f 87.50 Schakel, Zijlweg 82. Fraaie handgesm. bronz. LAMP. 5 licht. Br. G 1510. Weinig gebr. van Delft TIL-OP KINDERWAGEN. Tev. vloerkleed 2x3 m. met bijpassende kleedjes. Zijlstr. no. 56 rood. Nette HANDWASMA CHINE. van 't Hofl'str. 250, Haarlem-W. MOD. GASHAARD 12 st. f 95. kachel f 17.50. haard f 47.50, 2 p. opklapbed i 47.50 1 p. opklapbed f 36.50. mod. divanbed f 24.50. Gravinne- steeg 8 bij Kl. Houtstraat. KINDERWAGEN, mod. 1949. f 45. k. led.tje f 17.50. Wandelw. f 22.50. kinderstoel f 17.50 Twijnderslaan 17. FIAT. ARDITA. f 900, 100 pet. in orde, klaar voor de weg. Te bez. Garage v. Wijk Overveen. MEISJESZOMERMANTEL m. baret m. 40. bruin f 35, meisjesmantelpakje, m. 40, grijs-blauw f 25. 3 paar z. g. a. n. damesmolières, m 37, samen f 25. Br. no. 7601 Wen sing's Adv. Bur. Tempeliers straat 32, HERENJAQUET m. vest f 75, (slanke maat), zwarte dames avondjapon, m. 46 f 25 nieuw donkerbl. damesman telpak m. 4446 f 75. Br, on der no. 7599 Wensing's Adv. Bur. Tempeliersstr. 32. 1 bruine BONTMANTEL m. 44-46, prijs f 60, 1 blauwe wollen mantel prijs f 25. Welgelegenstr. 15, 1 x bellen Eiken HUISKAMER- AMEUBL. met theem. als nieuw f 215 en prima haard kachel f 65. Doelstraat 20. Tussen 7 en 9 uur. Eiken LEDIKANT m. ve ren bed, autom. bad, gasgey- ser, studie- en concertviool. Geen opkopers. Duinoordstr. no. 14. DROGE HAARDBLOK- KEN alle maten, geen stom- penhout a f 40 p. ton. Bestelt bij P. v. Lammeren. Kruid- bergerweg 80. Santpoort Mod. WANDELWAGEN a. nw. Dr. Leydsstraat 7 zw. Weg. vertr.: SLAAPKA MERAMEUBLEMENT lits- jumeaux met springbak en matrassen. Tevens 3 armig electr. kroontje. Schoter- veenstraat 36. Haarlem. MOD. HUISK. le kwal. f 450. Bricvep G 1433. TULPEN 3 cent. Crocus 3 cent, tuinhyacinten, narcis sen, struikrozen 50 cent. Van de „Morgenstond" is het be ter. Soendaplein 31. Telef. no. 19903. Crème KINDERWAGEN v. o. Stuyvesantplein 5. STUDIE-PIANO. Vondel- weg 16, H.-N. Pracht RADIO, Philips, spotprijs. J. C. Traksel, Gen. Bothastraat 67, H.-N, DEMI en WINTERJAS. Tevens ruilen: kinderw. v. wandelw Spaansevaartstr. 93 A FORD 1931 in prima st. Pegasusstraat 88 H.-N. Telef. nó. 22650. Electrische WASMACHI NE met motor f 150. Pega susstraat 88. H.-N. Eiken SLAAPK. best. uit bed met bekl springb., kast. tafel, 2 stoelen, toilettafel f 230. Rijksstraatweg 443. Automatische kleinbeeld VERGROTINGSKOKER, in prima staat. C. A. Sabel. Spaansevaartstr. 75, Hrl HERENFIETS, prijs f 93. Ant. v. d. Goesstraat 22. Na 7 uuf.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3