Predikbeurten le VERKOOPSTER Dagmeisje nette slagersleerling of halfwas CONFECTIEATELIERS JOVE Leerling-verkoopster gevraagd Steno-typiste Kantoorbediende gevraagd, vr„ Flünke meisjes gevr. Een bekwaam loodgieter gevraagd 1e. aank. en prima zijdewerksters 2e. gerout. perkament-rijgsters 3e. aank. karkassenmaker STOKER leerlingen gevraagd Zaterdag 24 September 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte HaarlemseKe Courant Herman Moerkerk herdacht Toen de rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" te Haarlem haar veertigjarig be staan vierde, werd er een toneelwedstrijd gehouden ten overstaan van een jury, waarin ook de schilder Herman Moerkerk zitting had. De toenmalige voorzitter van de vereniging, de heer. F. Duyn, verzocht hem bij die gelegenheid een speciale voor stelling te willen regisseren, aan welk ver zoek de beminnelijke kunstenaar met ge noegen voldeed. Het resultaat was zo ver heugend, dat men hem na afloop met een variatie op een bekend bijbelwoord „Heer Moerkerk blijf bij ons!" uitno digde zich met de artistieke leiding van dit amateurgezelschap te belasten. Hetgeen ge schiedde. Dat was het begin van een samenwer king, die twintig jaar heeft mogen duren. Gisteravond hebben de leden in hun vrien delijke studio aan de Lange Wijngaard straat him onlangs overleden vriend en leidsman in alle eenvoud, doch daardoor des te ontroerender, in tegenwoordigheid van mevrouw Moerkerk en enige familie leden met eerbied en grote liefde herdacht. De tegenwoordige voorzitter, Jan Icas van Dijk, bracht de hoogtepunten uit die voor de spelers en hun vereniging zo ge lukkige periode naar voren Dat waren onder meer: Don Quichotte, De Nar, De pastoor van Neuvillette, Elckerlyc, De drie voudige wijsheid van vader Wang en ter gelegenheid van de grote Vondelher denking Adam in Ballingschap. Spreker herinnerde tevens aan de historische op tochten. Hij kenschetste de heer Moerkerk met bewogen stem als een priester dei- schoonheid, maar bovenal als een onver getelijke en onvervangbare vriend. In niet minder oprechte bewoordingen werd voorts gesproken door de heer J. B. Schuil, de heer H. W. Assman, de heer F. Duyn en de heer F. H. Louman, de laatste als voorzitter van de katholieke blinden-; bond. Dr. A. H. Garrer, die de heer Moerkerk tijdens diens laatste ziekte behandelde, ver telde met hoeveel innerlijke kracht zijn patiënt het langdurige lijden had gedragen en met welke hartverheffende gemoeds rust deze afscheid had genomen van het leven, dat hem zo lief was geweest. Een zoon dankte voor al het gesprokene en voor de betoonde belangstelling. Hetgeen hem en zijn moeder vooral verheugde was, dat men Herman Moerkerk als mens evenzeer liefhad dan men hem als kunstenaar be wondering toedroeg. Er was een tentoonstelling ingericht van tientallen tekeningen, naar voorstellingen van de vereniging gemaakt en door Her man Moerkerk als persoonlijke bewijzen van vriendschap aan de leden geschonken. D. K. Nalatenschap Herman Moerkerk Collecties aan Haarlem en 's-Hertogenbosch geschonken Uit 's-Hertogenbosch wordt gemeld dat Heifnan Moerkerk aan het Provinciaal Genootschap van-Kunsten en Wetenschap pen in Noord-Brabant 50 tekeningen, be trekking hebbende op 's-Hertogenbosch, geschonken heeft. Wij vernemen dat de kunstenaar ook aan de gemeente Haarlem een schenking heeft gedaan. Daarover kunnen evenwel op dit ogenblik nog geen nadere mede delingen gedaan worden. 1 „Thuiskomst" (Rembrandt). Wel licht heeft de titel u reeds doen vermoeden dgt ook deze Amerikaanse film het pro-* bleem behandelt van de soldaten die uit de oorlog terugkeren. De centrale figuur in dit nogal breed uitgesponnen verhaal is een chirurg, aangebeden door zijn patiënten en door zijn kind-vrouwtje, dat blind is voor zijn fouten en gebreken. Deze zelfgenoeg zame dokter neemt dienst en moet alras ervaren dat zijn „goedkope levensfilosofie" niet de ware is. Een aardig verpleegstertje, dat niet op haar mondje gevallen is, zegt hem bij - herhaling de waarheid en u be grijpt nu wel, wat er gebeurt: de dokter wordt een ander mens en bovendien ver liefd op het meisje, dat deze ommekeer be werkstelligde. Die liefde wordt beantwoord en jujst als de toeschouwer zich gaat af vragen hoe dit nu moet gaan als de dokter en de verpleegster na drie jaren frontdienst naar huis zullen terugkeren, lost de scena rioschrijver het probleem op door de ver pleegster te laten sterven. Dat is jammer van deze overigens lang niet onverdienstelijke film. Regisseur Mer- vyn Le Roy wist een beklemmende sfeer te scheppen in de menigvuldige oorlogsscènes en het gevoelig spel van Clark Gable en Lana Turner maakt dat „Thuiskomst" on danks de onvolkomenheden toch velen zal bevredigen. S. K. Bestemming Tokio (Cinema Pal ace). De Amerikaanse filmindustrie is onmiddel lijk na het uitbreken van de oorlog met Ja pan „gemobiliseerd" om films met propa gandistische strekking te vervaardigen Deze is er een van de tendens is nu, vier jaar na de wapenstilstand, niet meer geheel in overeenstemming met de politiek die de Verenigde Staten ten opzichte van Japan voeren, doch wanneer men de film be schouwt in het licht van haar tijd kan n zich voorstellen dat er voor het Ameri kaanse publiek een bemoedigende werking van is uitgegaan. Bestemming Tokio geeft een episode uit de duikbootoorlog in de tijd, dat de Ame rikaanse bommenwerpers nog niet in staat waren Tokio te bereiken van landbases uit. Het „eilandjespringen" lïeeft later de Ame rikanen de mogelijkheid gegeven lange- afstandsbommenwerpers dagelijks naar de Japanse industriële doelen te zenden, doch voordien moest het gebeuren volgens de methode die deze film met nauwgezetheid in beeld brengt. Van vliegtuigmoedersche- pen of vliegkampschepen af, na moeilijke voorbereidingen door waarnemers, die zich in het hol van de Japanse leeuw moesten wagen. Zij deden dit per duikboot, en de film onthoudt de toeschouwers geen enkel der duizenden détails, waardoor dit verhaal in beelden een soms huiveringwekkende spanning kreeg. Cary Grant, die de rol van gezagvoerder op de duikboot vervult,-geeft een impone rende vertolking van deze figuur; de leden der bemanning stuk voor stuk karakteris tieke vertolkers, die deze oorlogshistorie door tal van menselijke trekjes een goed deel van haar militair reclamekarakter ont nemen. J. L. De Engel met de bazuin (L u x o r) is een goed bedoelde maar niet bizonder geslaag de poging tot verfilming van Ernst Lothars lijvige familieroman van dezelfde naam, arin de schrijver ons de lotgevallen en zielsconflicten van twee generaties uit een oud Weens vleugelbouwersgeslacht schil dert tegen de achtergrond van Oostenrijks ondergang. De filmversie daarvan gaat in de eerste plaats mank aan een onverteer bare overlading met neven-intriges die voor de ontwikkeling van het verhaal maar weinig betekenis hebben en alleen de aan dacht van het hoofdmotief afleiden. Het verhaal valt daardoor in allerlei heterogene brokjes zonder logische samenhang uiteen en gaat tenslotte, na verschillende kansen op een aannemelijke climax om hals ge bracht te hebben, als een nachtkaars uit. Paula Wessely (wier prachtige Weense Eline Vere-variant eigenlijk het enige glanspunt in deze mistroostige rolprent is) niet te na gesproken, zijn de meeste hoofd figuren bloedeloze typeringen of dwaze caricaturen en zelfs een talentvol acteur als Paul Iiörbiger doolt doelloos over het doek zonder zijn rol ergens vorm, laat staan leven te kunnen geven. Voor de rest ver liest de film zich in eindeloos-uitgesponnen plechtstatige dialogen en afgezaagde on- heils-symboliek. Nérgens ook maar een sprankje van die onbedwingbare blijheid en goedmoedige zelfspot, die de Wener zelfs in de donkerste dagen nooit te verlaten heten. Inplaats daarvan ademt de film van begin tot eind een somberheid, die alle dramatische spanning en overtuigings kracht ontbeert, behalve dan in Paula Wes- sely's spel. Afgezien daarvan is het hele geval even mistroostig als een druilex'ige Octobermorgen en niet eens een Weense! II. C. Onstuimige jeugd (F rans II als) Een film die, zoals de titel al aangeeft, enige onstuimige verwikkelingen in petto heeft die hoofdzakelijk worden verwekt door de niet geringe charmes van Betty Hutton. De schone Betty heet hier Texa: een naam die wonderwel past bij haar hippische prestaties op een rodeo, waar zij de eerste sporten beklimt van de ladder van het succes, zoals zulks pleegt te heten. Niet alleen in het zadel doet zij aardige dingen, want nadat zij verliefd is gewor den op een getrouwde man en wijselijk haar genegenheid voor hem niet continu eert, treedt zij in het huwelijk met een journalist, die, veelzijdig man als hij is. haar eventjes van balletmeisje tot ster van een show weet te maken. De oude liefde steekt dan het lastige hoofd weer op en zij keert tot haar eerste minnaar terug. Zij ver werft tenslotte faam als filmster, maar net als alles plezierig begint te lopen, begint haar vader rare dingen met geld te doen. De schone Texas die er maar weinig van begrijpt, laat dan ook haar eerste liefde weer in de steek. Er moeten eerst schoten in een nachtclub vallen en allerlei beken tenissen worden afgelegd voordat de zaak zo'n beetje in het reine komt. Het is inder daad allemaal erg onstuimig, maar wan neer men de theorie dat roem alleen geen geluk brengt bevestigd wenst te zien, kan men er zijn plezier wel aan beleven. W. L. B. Het eiland der verdoemden. (City). Tegen een achtergrond van charmant ge bogen palmen, heerlijk-exotisch gekleurde bloemen en een hemel cn een zee, zo su bliem geschakeerd in kleur als slechts technicolor dat kan bereiken, zeggen Jean Simons en Donald Houston met verve de woorden, die in hun manuscript stonden. Op een onbeVoond, maar oh zo mooi eiland groeien ze na een schipbreuk op van kinderen, die in de zesde klas van de lagere school behoorden te zitten tot en- keie jaren voorbij de twee kruisjes. Dan hebben we twee uur in City gezeten, een kleurenfilm van de Zuidzee gezien, een tekenfilmpje en het nieuws en kunnen we weer naar huis gaan. In dé overtui ging, dat we van dit genre films dat u wel kent een redelijk specimen heb ben gezien. E. P; De blanke godin (Spaarne). Een jong meisje, dat in de oerwouden van Afrika in letterlijke zin uit de lucht is komen vallen (na een vliegtuigongeluk), wordt door de bewoners van de jungle vereerd als een godin. Rustig woont zij te midden der zwarten totdat twee ondernemende Ameri kanen pogingen in het werk stellen om het als verloren beschouwde meisje te zoeken. Zij slagen er in haar te vinden na eindeloze moeilijkheden met de jungle-bewoners en hevige gevechten tegen de wilde dieren. Het meisje wordt gered en keert naar Ame rika terug echter niet met beide vrienden, daar een van dezen het leven laat. „De dochter der wrake" speelt'zich af in het wilde westen, waar een meisje een belangrijke rol vervult bij een bende, die op roof uit is. Haar' doel is, om wraak te nemen op een man, die haar vader ver moord heeft. Alvorens zij daarin slaagt, be leeft de toeschouwer vele achtervolgingen .en schietpartijen. A. O. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Groté Markt. Zaterdag 7.30: Ds. E. Dijkhuis, Avondgebed in de Brouwerskapel, ing. Klokhuisplein. Zondag 10: Dr. J. A_ Rasker 7: Bijzondere Dienst. Ds. J. de Groot, Apel doorn. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Noorderlterk, Velser- straat. 9: Ds. C. R. de Jong, N.we Pekela. 10.45: Dr. J. J. Stam, Rotterdam. Oosterkerk Zomerkade. 10: Ds. G. J. .Waardenburg. Ba- kenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Dhr. J. W. Hoffenaav. Kinderkerk. 10.30: Ds. J. v. d. Berg, IJmuiden. Jeugddienst. Kapel Be- lliesda Sarepta. Hazepaterslaan. 9.30: Ds. S. H J. Voors, Kinderkerk 10.45: Ds. C. R. de Jong. N.we Pekela. Diaconessenhuis, Haze paterslaan. 4.30: Ds. S. H J. Voors. Rusthuis Jansstraat. 10.30: Br. Oostenrijk. Jeugdkapel ©ost Wijkgebouw Zomerkade 10: Dhr. J. P. van Èijsden Jr. Ver. van Vrijz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. H. L. Ruitenberg. Den Haag. Alle-Dag-Kerk, Parklaan 34. Avonddiensten 7.157.45. Maandag Dhr' K. J. L. Vernhout, N. H. K. Dinsdag Ds. W. Fijn van Draat, Geref. Pred. Over veen. Donder dag Ds. A. Dondorp. Donderdag Ds. A. Don- dorp, Vice-Voorz. „Alle Dag-Kerk". Sluiting „Open-deur-Kerk" wegens vergevorderd seizoen. Vrijdag geen dienst. Laatste „Open- deur-week" 104. Maandag, Dinsdag, Woens dag. Donderdag; maar de avonddiensten gaan door in October met verwarmde kerk. Eglise Wallonne. Begijnhof 30. Dimanche 25 Septembre a 10 h. 15: Service présidé par le pasteur H. Bouvier. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6 10: II. J. Schouten, Evangelist, Leiden. 7.30: H. Selier, Amster dam. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Joh. van Oostveen, Voorburg. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenkomst. 7.45: Jeugdbij- eenkomst. Opwekkingssamenkomsten. Zui derstraat 15. Donderdag 8: Kommandant A. C. Beekhuis van het Leger des Heils. Ned. Herv. Evangelisatie, Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Willemsen, v. Wierden. Vrije Evang. Gemeente. Bakenessergracht 65. 9.30 en 5: Ds. D. J. D. du Fossé. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. Daalder. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Klopperéingeikerk 10: Ds. J. W. Siertsema. 5: Ds. P. de Ruig. Wilhelminakerk 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. J. W. Siertsema. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. M. Vrieze van Heemstede. Geref. Gemeente onder het Kruis, Bakenessergracht 63. Dinsdag 7.30: 'Ds. J. A. Sminlc, van Rotterdam. Oud-Ger,ef. Gemeente, Ged. Oude Gracht 47 Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van den Haag. Christ. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M Holtrop. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Hei- ligingsdienst. 7: Openluchtsamenkomst Ged. Oude Gracht bij de Botermarkt. 8: Verlos singssamenkomst o.l. v. Majoor en Mevr. Bosveld. Baptistegemeente, Parklaan 34. 9.30 en 5: Ds. J. W. Weenink. 8: Jeugdsamen- komst (geb. Salem). Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Samenkomst. Cursus Wereld-Geestesleven, Westerhoutpark 1 A. Maandag 8: Ds. A. R. de Jong. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruis straat 14. 10: Samenkomst, 7,30: Jeugddienst Vergadering van Gelovigen, Jansstraat 85. 10: Samenkomst (Broodbreken). Bijbellezing Jansstraat 85, Vrijdag 8: K. Rozendal. Ge meente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5: Samenkomst. Gemeente Gods, Jans straat 85, 10 en 7.30: Samenkomst. Spr. J. Jeeninga, De Christengemeenschap, Jans straat 83. 10: Zondagsdienst voor kinderen. 10.30: Mensenwijdingsdienst. Alg. Chr. Jeugd Gem. „Gideon", Spionkopstraat 17. Woensdag 2.30: Kinderclub tot 10 j. Dinsdag 7.30: Jeugdclub boven 10 j. Pinkster Evange lisatie, Ged. Oude Gracht 47. Zaterdag 8: Openlucht samenkomst, Parklaan hoek Kruisweg. Zóndag 10 cn 6: Volle Evangelie prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Chris tian Science, Jansstraat 74 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zen dingskerk, Wilhelminastraat 21. 10 e»i 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zen dingsgemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, Nas- sauplein 8. 11: Dienst, Ned. Ver. van Spiri tisten „Harmonia", Jansstr. 83. Ds. W. J. F. Meiners. Amsterdam. Church of England: Sunday, Sept. 25th, 3 p. m. at the Oud-Katholieke Kerk, Kinder huissingel: Evening Service followed by Holy Communion, Rev. R. O. Tasker; Broeden-émcente," Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.45: Ds. Schutz. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Juiianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. J. Kooij. van Amsterdam. Immanuëlkerk 10 en 7: Ds. G. Koch. Kon. Emmaschool, Raafstraat 9 en 10.30: Ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Mevr. Dr. A. Mankes Zernike, te Rot terdam. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heiliging. 7: Openluchtsamenkomst op het Soendaplein. 8: Verlossingssamenkomst. Al les o. 1. v. Majoor S. Potgieter, uit Schiedam Geref. Kerk. Noord-Schotcrkerk. 9 en 10.30: Ds. P. de Ruig, 5: Ds. A. M. Boeyinga. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10' en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhclminaplein 10: Ds. Adr, Oskamp Jeugddienst. 7: Dezelfde. Kapel Nieuw Vre- denhof. 10.30: Ds. F R. A. Henkels. 7: Ds. H. Bartlema. Aula v. li. Chr. Lyceum, (ing. v. Merlenstr.) 10.45: Ds. J. W. v. Nieuwenhuij- zen. Prinsessckadc 3: 10.30: Jeugdkapel. Jeugdgebouw a. d. H. Dreef geen jeugd kapel. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. H. Jansen, Voorg. v. d. Afdeling Geref. Kerk. Chr. Lyceum. 9: Prof. Dr. F. W. Gros heide. o: Ds. A, Dondorp. Koediefslaan 10: Ds. A. Dondorp. 5: Prof. Dr. G. C. Berkou- wer, Camplaan 10: Prof. Dr. G. G, Berkou- wer. 5: Prof. Dr. F. W. Grosheide. Geref. Kerk, Kapel Nieuw Vredenliof, van Ol- denbarneveltlaan. 8.30 en 3.30: Ds. M. Vrieze AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. Leeu weriklaan 10: Ds. J. E. Drost. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. C. H. Brandt, Ev. Luth. pred. te Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. M. Maas. 7: Ds. C. C. Tromp, uit Bos-, koop. Jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. T, Spilker, BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stclma. 9: Jeugdkapel 12 j. e. o. „Maranatha", Donkere laan. 11.45: Zon- dagsschool 5 j. e. o. „Jeugdhuis", Donkere- laan. Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 1030: dienst. Indische Muziek. Mej. Da. C. Soutendijk, Dg. Haarlem. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 5: Ds. J. G. Feenstra, van Scheveningen. Opwekkingssamenkomst op Schapenduinen. Brederodelaan 57. Donder dag 8: H. v. d. Brink Vrije Katholieke Kérk, Popellaan 1. 10.30: Gez. IT. Mis. Donderdag' 19.30: Vespers en Lof. Soefi Beweging, Rusthoek, Bld.weg 141. 11: Universele Ere dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus, -Jeugddienst. 7: Ds, J. W. van Nieu- wenhuijzen. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. W, Fijn van Draat. HALFWEG. Ned. 1-Ierv. Kerk. 10: Ds Saraber, Zandvoort. 7: Ds. H. J. Langm Amsterdam. Jeugddienst. HOOFDDORP. Ncd. Herv. Kerk. 10: Blauw. 7: Ds. Salverda. NIEÏJW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Do 9.30: Ds. M. M. de Jong. 6.30: Ds. J. Breeu sma. H. Doop. Abbenes. 9.30: Ds. J. Breeu sma. 6.30: Ds. M. M, de Jong. Bethel. Dhr. J. Irik, Voorber. II. Avondmaal. RIJK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. G. M. Winter. II. Doop. 7: Ds. G. M. J. Win BADHOEVEDORP. Ncd. Herv. Ke Immanuëlkerk, Reigerstraat. .10 en 7: C. J. Meilink. Geloof- en Liefdckerk, Li den. 10 cn 7: Ds. G. W. IJzerman. Rehobo Nieuwe Meerdijk. 10: Dhr. W. G. J. Koi VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: J. C. Salverda, H. Avondmaal. 7: Dhr. A. Brörens, Dankzegging SANTPOORT.. Ncd! Herv. Kerk. 10: i P. A. Tichelaar. „De Toorts" 10: Ds. D. ser. Zaandam. „De Kapel" 5: Ds. D. C. v Wijngaarden. IJmuiden. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oo Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d Woord. Wt Kon. Emmascliool. 9 cn 10.30: Ds. J, Kroi Evangelisatie „Bethel". Oost Kolk. 10: D: A. de Waal Malefijt, uit Amsterdam. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: 1 C. de Ru. 7: Ds. E. Saraber. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: I H. A. C. Snethlage, Ned. Herv. Pred. te I legersberg. Geref. Kerk, Julianaweg, 10 en Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr, Gcmeenschai bond, geb. Ons Huis, Dorpsplein. Dinsdag Joh. II. van Oostveen. Evang. te Voorbui Parochie II. Agatha. Gr. Krocht. H.H. M sen of 7, 8.30 en of 10 de Hoogmis. 7 n.m. I In de week om 7 en 7.45 n.m. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Jo geboer. 5: Ds. Mr. G. A. Alma. Geref. Kc 10 en 5: Ds. D. Veenhuizen, van Nieuwe Amstel. Geref. Kerk (Art. 31) 10.30 en 4! Ds. J. J. Verleur. Gcr. Gemeente 10 en 4: I K. de Gier. Oud Geref. Gem. 9.30 en 3: Let dienst. Christ. Ger. Kerk 10 en 4: Ds. H i Eerland. De roofoverval fe IJsselmonde Bewijzen tegen vier vei dachten stapelen zich op Vandaag zijn de dertigjarige C. P. v; der B., los-werkman, de veertigjarige J. L„ bediende op de grote vaart, zijn verloo de, de 36-jarige verkoopster J. V. en de 2 jarige A. B., kaaskoophian, allen afkomst uit Rotterdam, na voor de officier vi Justitie te zijn geleid,overgebracht na: het Huis van Bewaring. De mannen worde ervan verdacht de roofoverval op de Boi renleenbank te IJsselmonde te hebben g( pleegd; de vrouw wordt van medeplichtij heid beschuldigd. Nadat de overval Woen dagavond 14 .September was gedaan, tas( de politie aanvankelijk in het duister. Bi richten over de overval kwamen van ve zijden binnen, zowel van particulieren a van politie uit andere plaatsen, doch de: bleken in het geheel niet waardevol te zij Een der verdachten had getracht ee bankbiljet van duizend gulden te wisselei wat echter niet gelukte. De nummers va de gestolen bankbiljetten zijn helaas echti onbekend. Tenslotte werden bij confrontai met de bankhouder twee der verdachte door hem herkend, zodat men, nu deze fe ten eenmaal vastgelegd waren, tot ovei brenging naar het Huis van Bewaring bi sloot. Tijdens het onderzoek werden n( een man en een vrouw voorlopig op vri voeten gesteld. Het onderzoek ging door e intussen heeft men twee mannen aange houden tegen wie eveneens ernstige vei denkingen van medeplichtigheid bestaai hierbij werd de kleine grijze auto in besla genomen. De wagen blijkt een huurauto t zijn. Van de verdachten heeft nog nieman bekend. PAYING GUEST Jong zakenman, 27 j., van goede huize, in bezit v. eigen auto, kantoor te A'dam, wenst per Oct.-Nov. opname als Paying Guest op 1ste st. in Heemstede; voork. wordt gegeven aan geriefl. huis, voorz. van centr. verw„ tel. bad en garage. Beslist geen beroepspens. Vestigingsver gunning aanw. Br. no,'4041: Huisarts vraagt PRACTIJKHULP gen. tot enig huish. w. Brie ven H 1103 Adv. bur. A. Ver- nout, Warmoesstr. 10. Gevraagd: goede erkope bek. m textiel voor Noord en Zuidholland, Br. no.' 4033. In het Rusthuis der Ned. Herv. Gem. te Haarlem is plaats voor enkele HUISHOUDELIJKE HULPEN Wij bieden een goed salaris alsmede kost en inwoning, geneesk. behandeling en be- wassing. Uitv. sollicitaties m. opgaaf v, leeftijd, godsdienst, tegenw. werkkring enz. aan de Directie. Jansstr. 36. Voor direct gevraagd NETTE BAKKERSHALFWAS en een goede BROODBEZORGER. flïnke verkoopkracht in- of extern. Brieven no. 4054. Gevraagd: leerling of aank. hakker Brood- en Banketbakkerij J. Tuilenaar, Zijlweg 10, Over- veen. CHEMISCH-PHARMACEUTISCHE FABRIEK te Haarlem vraagt voor direct, wegens uitbreiding, NETTE MEIS3ES voor de tabletlen- en ampullen- afdeling. Aanmelden dagelijks van 9—12 en van 2—5 uur Rozen straat 1, Haarlem. Voor SPOEDIGE INDIENSTTREDING ge vraagd in zijden, wollen dames- en heren-sloffen. Wij zoeken een prima krachtdie volledig met de branche op de hoogte is. Salaris 50,per week en prima vooruitzichten. Zonder goede ge tuigen onnodig te solliciteren. Brieven onder no. 4043 bureau van dit blad. P. DE GRUYTER ZN. N.V. vraagt voor Rayon Haarlem ENIGE FLINKE VERKOOPSTERS leeftijd 20 tot 26 jaar. Pers. aanmelden op Woensdag 28 September, tussen 2 en 5 uur, op ons kantoor Barteljorisstraat 40, Haarlem. (Ingang winkel). (van 9 tot 5 uur) gevraagd. Herenweg 77G, Heemstede. Telefoon 28479. BOEKHANDEL vraagt nette jongen (P.C.) leeftijd 16 a 17 jaar, om in het vak te worden opgeleid. Br. m. verm, van opleiding enz. no. 4044. Jac Wisker, Barendsestr. 32 Ter Inspectie der Invoerrech ten en Accijnzen te Haarlem, Zomerluststraat 24, kan een TIJDELIJK SCHRIJVER op arbeidsovereenkomst wor den geplaatst, niet ouder dan 50 jaar. Beloning volgens Rijksregeling. Wij vragen voor spoedige indiensttreding op diverse afdelingen: BEKWAME MACHINEST1KSTERS AANKOMENDE MACHINESTIKSTERS en LEERLING MACHINESTIKSTERS BEKWAME KNOOPSGATENMAAKSTERS en BEKWAME HANDWERKSTERS Aanmelden: Spaarnwouder^lraat 41 en Spaarne 13 van 's morgens 8 tot 's avonds 5.30 uur. En van 's avonds 79 uur in Maarten v.-Heemskerkstraat 52 zwart. N.V. LINDOR, Grote Houtstraat 45. Handelskantoor vraagt per 1 Nov., bij voorkeur eerder met kantoorervaring. Br. met opgave van verl. sal. en leeftijd no. 4052. door fabriekskantoor, voor spoedige indiensttr. leeftijd 18-20 jaar. Uitv. soil, met verm. v. opl. enz, onder rio. 4053. voor alle afdelingen. Aanmelden EERSTE HAARL. STOOMWASSER1J NV.. Kampersingel 5056. Haarlem. Instelling in de omgeving van Haarlem zoekt een SECRETARESSE-CORRESPONDENT? Vereisten: Algemene ontwikkeling en beschaving. Bewezen organisatorische gaven. Steno-typen. Het volkomen be heerser. der moderne talen zowel in woord als geschrift. Leeftijd .niet ouder dan 30 jaren. Bij voorkeur van Prot. C*hr. beginselen. Aangeboden wordt: Een prettige en interessante werkkring, waaraan voor een goede kracht een goed. salaris zal wórden verbonden. Brieven no. 4042. bij J. H. HEINTZBERGER, Herensingel no. 39. LAMPEKAPPENFABRIEK Bij KOENDERMAN. Nieuwe Groenmarkt 21 kunnen ge plaatst worden: Afd. Metaal: Prima sociale verzorging en goed loon. Aanmelding van 912^ en 2—5^2 uur,. GEVRAAGD nette broodbezorger en een flinke jongen 16 a 17 jaar, voor bakkerij. Bakkerij PATRIMONIUM, Leidseplein 47. PROVINCIAAL ZIEKENHUIS nabij SANTPOORT Aan bovengenoemd Ziekenhuis kan geplaatst worden een Alleen zij, die prima vakman zijn en in het bezit zijn van goede getuigschriften kunnen hun schriftelijke sollicitaties onder letter S. bij de Eerste-Geneesheer-Direeteur inzenden. 2 Ervaren coupeuses die gewend zijn japonnen e. d. in het betere genre te ma ken, kunnen per 1 Oct, nog voor enige nieuwe cliënten opdrachten uitvoeren. Brie ven no. 4006. Enige flinke Leeft. 16-18 j. om tot Centr. Verwarmingsmonteur opgeleid te worden. Aanm. "s av. na 6 uur Techn. Installatie Bureau VINKEN- STEIJN. Sclioterbosplein 5. Centrale Verwarming - Olie- slook - Warmwatervoorziening en Sanitaire Installaties. I Sneeuiewit komt uit de fabriek van de bekende Klokzcep! Neerland's bekendste en meest gevraagde zeeppoeder, /dat U wérkelijk een handje helpt bij het wassen heet SNEEUWWIT! Dat heelt namelijk de wonderlijke eigen schap Uw textiel na elke wasbeurt witter-steeds-witter te maken. De meeste huisvrouwen, die op zulke kleinig heden echt letten, weigeren dan ook een ander merk: Ze wassen alléén met Sneeuwwit Zeeppoeder!

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 8