SUNLIGHT ZEEP BEENZON Sigarenzaak De „Holland-Nautic" heeft aan een deel van het personeel ontslag aangezegd LANG VERWACHTE PLATEN!! Amsterdamse Beurs J. VAN DEN BERG Stichting„De Opbouw" hoofdassistente kinderverzorgsters Net meisje gevraagd FLINK WINKELKUIS gezocht twee kamers Flinke meisjes gevr. Flinke meisjes gevr. Gevraagd flinke winkeljuffrouw Nog enige nette meisjes gevraagd prima mannelijke of vrouwelijke kracht BEDRIJFSLEIDER bekw. loodgieter loodgietersleerl. slagersbediende Dinsdag 4 October 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Sanering van het bedrijf en uitblijven van orders leidden daartoe RADIO Eind Augustus j.l. deelden wij mede dat mogelijkheden gezien werden om het be drijf van de scheepsbouw en machinefa briek „I-Iolland-Nautic" te Haarlem, die in staat van faillissement verklaard was, voort te zetten. De curatoren, mr. H. J. Pot en ir. H. F. Ott de Vries hadden een oi8r- eenkomst gesloten met personen die het bedrijf wilden voortzetten. Daarbij werd bedongen dat er geen risico voor de boedel zou zijn, maar dat de nieuwe leiding bij winst 1/3 deel daarvan aan de boedel zóu afstaan. Mr. Pot deelde' ons mecle, dat de noodza kelijkheid is gebleken om aan een deel van bet personeel van de „Holland-Nautic"' ontslag aan te zeggen, n.l. over honderd zesentwintig man, werklieden en kantoor personeel. Dit is nodig omdat 't bedrijf voor het werk dat er thans is, te sterk bezet is. Bovendien moet rekening gehouden worden met de toekomstplannen die voor het be drijf bestaan/Daarbij zal slechts een kleine scheepshelling gehandhaafd kunnen wor den. Het is de bedoeling de fabriek in een andere richting te gaan ontwikkelen. Daarvan heeft men gunstige verwachtingen, maar de moeilijkheid is, dat er dan grote bedragen in de zaak geïnvesteerd moeten •worden. Hangende de procedures inzake Rechtsherstel levert dit evenwel moeilijk heden op. De functie van alle mensen die op de „Holland-Nautic" werken is nagegaan. ECj Ook de kern van het personeel is bij dit overleg betrokken geweest, evenzo de er kende organisaties. Algemeen werd de noodzakelijkheid van sanering ingezien. Voor de mensen die nu aanzegging van ont slag gekregen hebben is, naar verwacht wordt, geen plaats in de ontwikkeling van de nieuwe plannen. Zaterdag j.l. is aan het betrokken per soneel het ontslag aangezegd. Er is toen medegedeeld, dat aan het Gewestelijk Ar beidsbureau toestemming voor het ontslag was gevraagd. Aangeboden werd, omdat men toch overtuigd was, dat het Arbeids bureau het ontslag zou goedkeuren, omdat daarover van te voren uitvoerig overleg was gepleegd met de betrokken instanties Den Haag, aan het personeel dat iii het ontslag zou toestemmen, 14 dagen loon uit te betalen. De betrokkenen hebben die ver klaring eveirvvel niet getekend. De organi saties hebben geadviseerd dit niet te doen, omdat zij meenden dat het mogelijk was een wachtgeldregeling in te voeren. Nu verwachten wij zo vervolgde mr. Pot dat de toestemming tot ontslag a.s. Vrijdag zal afkomen. De mensen krijgen dan ontslag met één week uitbetalen, zodat zij toch, net als bij het tekenen der verkla- in totaal twee weken loon uitbetaald krijgen. De „Holland Nautic" heeft tegenslag ge kregen bij het verkrijgen van orders. Was die niet gekomen, dan zou het mogelijk ge weest zijn het ontslag en de sanering over een langere periode te verdelen. In Augustus had men de overtuiging, dat men binnen enkele weken een order uit Oostenrijk van 6J/2 millioen gulden zou krijgen, voor de verbouwing van schepen. Die order ging buiten het bestaande han delsverdrag met Oostenrijk om. Oostenrijk zou betalen in staal, waaraan ons land be hoefte heeft-. De moeilijkheid was evenwel dat Oostenrijk voor het herstel van deze schepen reeds een order van 125.000 dol lars geplaatst had, die Nederland dan zou moeten overnemen. Daartegen had men in Den Haag bezwaar. Nu is er een aanbod van Italië door Oostenrijk ontvangen, dat die order van 125.000 dollar wel wil over nemen. Oostenrijk zou evenwel de voor keur geven aan plaatsing der order in Ne derland. Er worden nu nog onderhande lingen gevoerd, maar ook al komt. de zaak alsnog voor elkaar, dan zal het nog maan den duren voor hier met het werk be gonnen kan worden, want de schepén die op de Donau liggen, moeten over zee naar ons land gebracht worden en daarvoor is het nu een minder gunstige tijd. De „Holland-Nautic" heeft thans nog 215 man in dienst. Wij hopen zo besloot mr. Pot die in dienst te kunnen houden. Het zou dan de kern worden voor het nieuwe bedrijf datmen gaat opbouwen. Wil de „Holland-Nautic" op den duur rede nen van bestaan hebben en economisch kunnen werken, dan zal gewerkt moeten RADIO-eN GRAMOFOONSPiCM L 1ST 1 GROOTE HOUTSTRAAT 108 TEl.13046 HAARLEM Juist ontvangen, waarbij CHOPIN Polonaise in A Flat Maj. NONNENKOOR uit „.CasarïQ^a" De originele van Anni Frind. CHARLES TSEWET La Douce France. HET NUMMER van de dag Riders in the Slcy. Verder een grote collectie Klassiek - Modern Dansrhuziek - Am. Swing, enz. enz. (Adv.) In Velsen wordt een centraal „volkshuis" voorbereid Met een grondkapitaal van 120.000 is de Stichting Sociaal Cultureel Werk Vel sen thans in het licht der openbaarheid getreden. Het doel dezer stichting, die voort komt uit de liquidatie-commissie van „Volksherstel", is allereerst het oprichten van een centraal gebouw voor alle vereni gingen, instellingen en natuurlijke personen wier streven met de statuten der Stichting overeenkomt. Men wil de financiële basis verstevigen door een stelsel van contribuan ten, uit wier rijen een raad van advies wordt gekozen, die weer candidaten ter aanvulling van het bestuur stelt. Op deze wijze hoopt het bestuur te bereiken, dat het gebouw gedacht is aan een centraal in de nieuwe stad IJmuiden gelegen zalen complex door de bevolking als haar eigendom wordt beschouwd. Het college van B. en W. heeft de Stichting reeds grond en steun voor de bouw toegefegd en be tuigde ook verder zijn warme sympathie met dit initiatief. worden met een personeel van ongeveer 800 man. Aan het personeel dat ontslag is aange zegd is de toezegging gedaan dat het voor keur van aanstelling zal krijgen als er in de toekomst werk op de „Holland-Nautic" komt waarvoor zij de vereiste capaciteiten hebben. Uit het personeel dat ontslag is aange zegd is een comité van 4 personen benoemd, bestaande uit de heren Poppe, v. d. Mey, Stuy en Hubers. Dit comité deelde ons mede, dat het personeel niet toegestemd heeft in het ontslag, omdat gemeend wordt dat dit niet nodig' is. Maandag heeft het comité een onderhoud gehad met de di rectie, om aan te dringen op het invoeren van een 36-urige werkweek en uitbeta ling van wachtgeld (volgens de bestaande rijksregeling) voor de uren gedurende wel ke niet gewerkt wordt. Vier weken geleden heeft de nieuwe lei ding van het bedrijf nog verzekerd, dat er geen personeel ontslagen zou worden, in tegendeel het personeel zou opgevoerd wor den tot 800 a 1000 man. Het comité heeft het gehele personeel van de „Holland-Nautic" opgeroepen tot een vergadering die hedenavond in „De Nijverheid" gehouden zal worden. In de circulaire die daartoe oproept wordt ge zegd, dat het voorstel tot invoering van een verkorte werktijd voor het gehele personeel met een wachtgeldregeling voor de uren gedurende welke niet gewerkt wordt, in stemming vond bij de directie. De directeur ir. E. van Dieren deelde ons mede, dat de nieuwe leiding van het bedrijf feitelijk buiten deze ontslag-kwestie staat. Dit i£ een zaak van de curatoren. Indertijd is niet gezegd, dat er geen per soneel ontslagen zou worden, alleen is medegedeeld, dat men in de toekomst tot verhoging van het aantal arbeiders zou kunnen komen. Wij hebben geen instemming betuigd met het denkbeeld om een wachtgeldregeling in te voeren, alleen hebben wij gezegd, dat wij deze zaak zullen overwegen. Van de zijde van het Gewestelijk Ar beidsbureau vernamen wij dat spoedig een beslissing op de ontslag-aanvragen is te verwachten. Wij kregen de indruk dat de overtuiging bestaat, dat aan het verlenen van ontslag aan een groot aantal mensen niet te ont komen zal zijn. Tenslotte deelde de heer Pot ons nog mede, dat het ontslag is aangezegd aan 108 arbeiders en 18 employés. Toen dé saneringskwestie met de kern besproken werd erkende deze unaniem dat aan het ontslag' op grote schaal niet te ont komen was. Dit werd ook toegegeven door twee leden der kern die nu in het comité der ontslagenen zitten. Er zijn telkens lezers die voor het' eerst een Groentje in Haarlems Dagblad plaatsen. Zij gaan er dan mee door, telkens als er reden voor is eri daardoor neemt het aan tal ieder jaar toe. Looddieven in arrest Maandagmiddag om halfzes viel het be woners van de Korte Houtstraat op, dat een man op het dak van een der huizen stond. De radiopolitiedienst (18181) werd ge alarmeerd en spoedig daarna was de politie aanwezig. De man kwam van het dak en deelde mee, dat het zijn bedoeling was lood te stelen. Hij had reeds twaalf kilogram verzameld. De aangehoudene was de der tigjarige J. A. van der G. Voorts heeft de recherche in arrest ge steld de vijf-en-veertigjarige metselaar J. ,T., die verdacht werd van diefstal van lood, dat hij wegnam van het dak van het Lo- rentz Lyceum, waar hij voor zijn patroon werkzaam was. J. J. bekende in de maand September drie maal lood te hebben mee genomen, in totaal ongeveer 150 kg. Geen politiek conflict Het blijkt merkwaardig genoeg mogelijk te zijn om uit ons gisteren geplaatste stukje „Een morgen terug in de schoolbanken" óver de viering van het jubileum der HBS- A de conclusie te trekken dat er een poli tiek conflict geheerst zou hebben aangaande het Duitse vraagstuk lussen een leraar en de aanwezige wethouder. De goede ver staander begrijpt echter wel dat daar geen sprake van was. De bedoelde openbare les vormde integendeel door haar ongedwon genheid een der hoogtepunten van de bij eenkomst der reünisten. Knoeierijen bij het slachthuis in Groningen ontdekt Bij een onderzoek dat de politie heeft ingesteld in het openbaar slachthuis te Groningen is aan het licht gekomen dat een groot aantal Groningse slagers iedere periode minder vlees ontvingen dan waar op zij'recht hadden. Een grossier een z.g. combinatieleider en een zestal slagers be voordeelden zich met het vlees dat aan him collegas werd onthouden. Tegen alle verdachten is proces-verbaal opgemaakt. De grossier en de combinatie leider zijn in bewaring gesteld. De behandeling van liet wetsontwerp inzake de publiekrechtelijke bedrijfs organisatie in de Tweede Kamer zal op Vrijdag 7 October worden hervat. SCHEEPVAART Alhena, Buenos AiresRotterdam 4 Oct. te Santos. Amstelkerk, 3 Oct. van Freetown naar Monrovia. Armilla, 4 Oct. van Pladjoe te Batavia. Gordias, LissabonAmsterdam pass. 3 Oct. Ouessant. Japara (K.R.L.), 3 Oct. van Semarang naar Soerabaja. Java, 3 Oct. v. Pladjoe naar Makassar. Langkoeas, BataviaRotterdam 3 Oct. van Belawan. Drënte, JavaNew York, pass. 3 Oct. Gibraltar. Kamerlingh Onnes, Batavia Rotterdam 6 Oct. te Hoek van Holland verwacht. Kota Baroe, Rotterdam—Java pass. 3 Oct.- Dover. Kota Gede, Rotterdam Batavia 3 Oct. van Marseille. Zuiderkruis, BataviaRotterdam pass. 3 Oct. Kaap. Bon. Lekkerkerk, Aden—Rotterdam 3 Oct. van Boulogne. Lievevrouwekerk. Calcutta Rotterdam pass. 3 Oct. Finisterre. Mania, 3 Oct. van Batavia naar Singapore. Marie- kerk, JapanRotterdam 3 Oct. te Manilla. Mataran, RotterdamJava 4 Oct. te Bela wan. Modjokerto, 4 Oct. van Makassar naar Soerabaja. Rotti, AmsterdamJava pass. 3 Oct. Casquets. ERRES en PHILIPS BETALING IN OVERLEG HAGEMAM GED. OUDE GRACHT 52 tegenover de kerk TEL. 12762 (Adv.) Water gutste langs de Bavo Sprenkelinsïallatie spoot zonde)" haperen „Kijkdaares!" riep een slagersjongen vanmorgen op de Grote Markt en hij wuif de in cle richting van de Oude Baaf. Zij die zijn aanwijzingen volgden, ontwaarden hoe de toren gedurende enkele ogenblikken als fontein fungeerde. Aan alle kanten gutste het water langs zijn transen. Op de daklijst van de kerk manoeuvreerden brand weerlieden met slangen en hoewel niemand twijfelde dat het hier om een onschuldige oefening ging, geraakte men toch geïmpo neerd door de kracht waarmee het water met een worpwijdte van wel vijftien meter over de nok werd gespoten. Het betrof voornamelijk een controle van de in de toren aangebrachte sprenkelinstal- latie. Het in Haarlem gevolgde beveili gingssysteem bestaat hierin, dat, indien in de kerk een bepaalde temperatuur wordt bereikt, de sluitingen van de sprenkelgaten smelten en automatisch op de sein zaal van de brandweer alarm wordt gegeven. Een brandweerman snelt dan als een haas naai de kelder onder de Vleeshal, waar hij de motorpomp op gang Iprengt. Binnen weinige minuten zal dan het water door de spren kelgaten spuiten. Het systeem is dus niet vol-automatisch, dat wil zeggen dat onmid dellijk bij het bereiken van een bepaalde temperatuur reeds water wordt gegeven. Dit heeft verscheidene nadelen: de sluitin gen kunnen ook door een technische storing gaan smelten, of omdat plaatselijk een zeer hoge temperatuur kan ontstaan, b.v. door de zon die via een ruitje op een sprenkel gat schijnt. Grote waterschade zou dan het gevolg zijn. De sprenkelleiding in de torèn is open, zodat geen sluitingen verwijderd behoeven te worden alvorens geblust kan worden. Daarom werd vanmorgen ook alleen de beveiliging van de toren geprobeerd. De installatie is trouwens nooit meer dan een noodmaatregel en een eerste aanval, het eigenlijke blussingswerlc zal altijd door de spuitgasten moeten worden gedaan. Wie het enorme timmerwerk onder de kap van het gebouw heeft gezien, beseft wel, dat dit bij een flinke brand reddeloos verloren is. Na de Grote Kerk werd een gelijke de monstratie gegeven met de apparaten in de toren van de Bakenesserkerk en in de. St. Annatoren van de Nieuwe Kerk. Tot de belangstellenden behoorden de heren H. P. Baard, provinciaal inspecteur voor de Kunstbescherming, de brandweer commandanten van Bloemendaal en Zand- voort, waarvan de laatste speciale interes se voor het systeem toonde, omdat men in Zand voort plannen heeft de toren van de oude dorpskerk eveneens op deze wijze tegen brandgevaar te beschermen. Ook de voorzitter van „De Tien", dl'. C. Spoelder, was de trappen van de Bavo opgeklommen, zeker niet alleen om te zien of alles in orde was, maar ook om te genieten van het prachtige uitzicht over herfstig Haarlem. Britse „information officer" te Amsterdam overleden Te Amsterdam is Maandag op 51-jarige' leeftijd plotseling overleden de heer Alfred Cox, „information officer" van de Britse ambassade te Amsterdam. De heer Cox heeft voor de oorlog twin tig jaar in Rotterdam gewoond. Na de Duitse inval keerde hij terug naar Londen en trad bij de B.B.C. in dienst. In 1944 kwam hij bij de S.H.A.E.F. als lid van de „Psychological Warfare Division for the Netherlands". In September 1945 keerde hij naar de B.B.C. terug en in April 1946 volgde zijn benoeming tot „information of ficer" van de Britse ambassade te Amster dam. Voor de Nederlandse radio hield hij on langs enige lezingen over hedendaagse Engelse muziek. Laatste SD-handlanger in Groningen berecht Voor de bijzondere strafkamer te Gro ningen had zich Maandag te verantwoor den de 31-jarige S.D.-handlanger Harm B. uit Groningen, wie moorden, brandstichtin gen, arrestaties en nog andere wandaden ten laste waren gelegd. De verdachte gaf alles toe. In zijn requisitoir tegen dit laatste lid van het Groningse S.D! hoofdkwartier eiste de officier van Justitie 20 jaar gevangenis straf. De verdediger beschouwde verdachte als een slachtoffer van zeer ongunstige om standigheden. De „Van Oldenbarnevelt" heeft oponthoud in Lissabon Het op 1 October met 1200 passagiers van Amsterdam naar Indonesië vertrokken m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" is de haven van Lissabon binnengelopen ter re paratie van een defect aan een dynamo. Een drietal experts is met reserve-on derdelen per vliegtuig naar Lissabon ver trokken. Begrafenis H. Salm Hedenmorgen heeft op de begraafplaats Weslerveld te Velsen de teraardebestelling plaats gehad van de op 1 October te Hil versum overleden heer H. Salm. De over ledene was de oudste vennoot van het be kende Amsterdamse Assurantiekantoor H. Salm en Zoon. Op uitdrukkelijk verzoek van de overledene geschiedde de begrafenis in alle stilte. ALARM-INSTALLATIE IN POST AGENTSCHAP IN DRIEHUIS Naar wij vernemen heeft een aantal Driehuizenaren het plan opgevat om de kantoorhoudster van het postagentschap Driehuis mej. Rie Aris als voorzorgsmaat regel tegen mogelijke herhalingen van de onlangs gepleegde roofoverval, een alarm installatie aan te bieden. Er is een comité gevormd dat een intekenlijst zal laten cir culeren. In het Comité hebben de heren J. H. A. M. Anten en P. v. Rensen zitting ge nomen. Verscheidene grote giften zijn bij het comité binnen gekomen. - De recherche te Amsterdam heeft een 40-jarige vertegenwoordiger van een glas firma gearresteerd, die ten nadele van deze firma een bedrag van f 2500 en een rijwiel had verduisterd. De man had diverse be dragen voor de firma geïnd maar het geld nooit afgedragen. Hij heeft zioh onder een valse naam in een hotel in Breda verborgen gehouden,. Daar heeft hij zijn rekening niet betaald. Viebahn en Ruhl krijgen ieder vijftien jaar Het Bijzonder Gerechtshof te Amster dam veroordeelde heden de 45-jarige Emil Rühl en de 39-jarige Friedrich Christian Viebahn, die gedurende de bezettingstijd werkzaam waren als „Kri- minal Sekretare" bij de Dienststelle 'Amsterdam van de Sicherheitsdienst tot 15 jaar gevangenisstraf met aftrek van de tijd in voorlopige hechtenis in Neder land doorgebracht. De advocaat-fiscaal had veertien dagen geleden tegen beiden de doodstraf geëist. In de sententie overwoog het Hof dat de billijkheid van de bijzondere rechtsple ging eist dat de hogere chefs de zwaarste verantwoording dragen en daarvoor ook de zwaarste straf krijgen. Beide verdach ten waren ondergeschikten en dat wil het Hof ten gunste van hen aanmerken. Voorts merkte het Hof als gunstig voor beide ver dachten aan, dat door hun langdurige dienst onder de straffe discipline van de Duitse politie hun verantwoordelijkheids besef is „afgesleten" en dat zij na Dolle Dinsdag verscheidene malen menselijk zijn opgetreden. Het Hof verklaarde bewezen dat Rühl heeft medegewerkt aan drie „Silbertanne"- acties, namelijk te Velsen, Westwoud en in de Beemster, dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan mishandelingen en dat hij heeft deelgenomen aan executies. Ten aan zien van Viebahn werd bewezen verklaard, dat hij heeft deelgenomen aan vier „Silber tanne"-acties, waarvan drie in Beverwijk en een in Westwoud, voorts dat hij twee illegale werkers in Amsterdam zonder enig gerechtelijk vonnis heeft doodgeschoten, dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan mishandelingen en dat hij zijn medewer king heeft verleend bij het doodschieten van mr. Engelsman in Bergen (N.H.) Het Hof bepaalde, dat beide verdachten geen recht kunnen doen gelden op de z.g. jubileumgratie. Wel werd hun het recht van cassatie verleend. Clandestiene uitvoer van 50.000 kilo bloembollen Boerderij op Duitse grens was tussenstation Voor de economische politierechter te Arnhem hebben enige personen terecht gestaan wegens het smokkelen van bloem bollen naar Duitsland. Van April 1945 tot Januari 1949 werdén ongeveer 50.000 kilo bloembollen over de grens gesmokkeld. Hoofdpersoon van deze smokkelarij was de voor de oorlog in Duitsland wonende Nederlandse kweker H. de H. van D., wiens kwekerijen nabij Kleef door oorlogshandelingen werden ver nield. Deze man had in Nederland een be langrijk tegoed aan guldens, gebruikte dit om bloembollen te kopen en te "ervoereji naar het landbouwbedrijf van G. en P. P., vader en zoon, dat op de grens bij Groés- beek was gelegen. De ene helft van de boerderij lag in Nederland, de andere helft in Duitsland. De officier van justitie zei in zijn requisi toir' dat door deze smokkelarij de Neder landse deviezenpostie ernstig was ge schaad. Bovendien waren de bollen van inferieure kwaliteit. Hij eiste tegen Van D. drie. maanden gevangenisstraf. De politierechter hield er rekening mee dat Van H. door de verwoesting van zijn bedrijf reeds ernstig was getroffen en veroordeelde hem tot twee maanden voorwaardelijk. De landbouwer P. kreeg tien weken, zijn zoon een maand. Conflict over de prijsstop op kaasmarkt in Bodegraven Op de kaasmarkt in Bodegraven heeft hedenmorgen de marktcommissie gewei gerd een notering op te maken, uit protest tegen de houding van de C.C.D., die alle boeren verbaliseert, welke een hogere prijs ontvangen dan 2.03 per kilo, de hoogste notering van 13 September vóór de prijs stop. De commissie acht dit niet redelijk, omdat de prijsstop bepaald is op de maxi mum-prijs van 17 September en omdat tussen 13 en 17 September hogere prijzen tot 2.15 toe op andere markten zijn betaald. Bodegraven's markt zou daardoor in een zeer ongunstige positie komen. De C.C.D. schijnt voornemens te zijn alle par tijen, waarvoor meer dan 2.03 per kilo is betaald, in beslag te nemen. Bloemendaal Ds. 3. C. Brussaard Ds. J. C. Brussaard, tot vorig jaar predi- kènt dei' Geref. Kerk alhier, thans te Oegst- geest, hoopt 24 October zijn 40-jarig ambts jubileum te vieren. Ds. Brussaard werd can- didaat in 1908 en aanvaardde 24 October 1909 de ambtsbediening te Tienhoven. Van 1912 tot 1918 stond hij te Meppel. Op 24 Februari 1918 kwam Ds. Brussaai'd te Bloemendaal, waar hij als prediker zeer gezien was, terwijl de jubilaris grote bekendheid genoot door de radio-uitzendingen voor zieken. Op de dag van het jubileum zal des avonds in de Geref. Kerk te Oegstgeest een feeste lijke samenkomst worden gehouden. Heemstede Twee serenades Maandagavond bracht de R.K. Harmonie ,St. Michael" twee" serenades. De eerste aan de Zuster-porlier van het St. Bavogesticht die Zondag haar 25-jarig jubileum had ge- ierd en de tweede aan het echtpaar Van LeeuwenGrijmans in de Utrechtlaan, dat de dag herdacht waarop het voor 55 jaar in het huwelijksbootje was gaan varen. Vooral voor deze laatste muzikale hulde bestond een grote belangstelling. Een toneelwedstrijd? Donderdagavond zal in café „De Halte" een bespreking plaats vinden tussen verte genwoordigers van de vier toneelverenigin gen die Heemslede rijk is en de Stichting Unicum, teneinde de mogelijkheid te onder zoeken van een toneelwedstrijd welke dan deze winter gehouden zal worden. Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U. Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel Berkel's Patent Scheepvaart-Unie. Holl.Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Billiton My. II Slotkoers Openings gisteren koersen 311i/2 313y2 248 250 242% 244% 1931/2 194 Vs 289% 307 123J4 166 175% 143% 155% 172J4 175 148 149 165 105 329 „Be deken is van een prachtkwaliteit en daarom gebruik ik ook zeep van een prachtkioaliteit voor het roassen, dus natuurlijk Sun light. Beter is er niet; huis vrouwen met ondervinding Mevrouw A. de Jongslet Kooy te Numansdorp was so vriendelijk ons dit te schrijven. En xij bewijst, wat ze zegt, met een foto waarop zij mèt de deken staat af gebeeld. Aan haar brief ontlenen we nog weten dat. De fijne frisse geur van het droge goed bewijst de zuiverheid. Wie zuinig op alles wil zijn, doet de wasmet Sunlight Zeep, dayi heeft men er het langste pleizier van.'f Gun Uw wasgoed een 8ang leven met VERKOOP BIJ EXECUTIE, welke zal worden gehouden op Woensdag de 5e October 1949, des voormiddags om 10 uur, ten laste van H. J. Halewijn, wonende te Zand- voort, Oranjestraat 13, van enige roerende goederen, be staande uit: meubilaire goederen, keu kengereedschappen. glas- en aardewerk en wat verder te voorschijn zal worden gebracht, De verkoop geschiedt a con tant zonder opgeld. De goe deren zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder, belast met de executie, F. C. Guiking. Zegt het voort! ENGELS FRANS DUITS Opl. alle Prakt. Examens KLIPP's Talenschool Kleverparkw. 142. Tel. 13269. Wij verkopen en verhuren u een Hoogtezon voor de wintermaanden. ZIJLSTRAAT 87 Tel, 11110 BISAMRUG- BONTMANTEL nieuw model, nog niet ge dragen ter overn. agb weg. vertrek. Tel. 18868. Repapatiën Kunstgebitten Snel gereed. Tel. 19734. Tetterodestr. 36 R. Kleverp. DEKENS LAKENS Verkoop fabriekspartij wol len dekens, alleen voor in richtingen en particulieren (niet v. d handel), gr. ma ten f 9.95, f 11.95, f 15.85. anti rheuma lakens f 6,50 en f 10.70, prima bedstellen 3-dlg. f 48. Verkoop deze week van 95 uur in onze toonkamer TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85 (bij Gr Markt) Haarlem. TE KOOP: met woningruil, centr. Haar lem. Brieven no, 4107. vraagt: a. voor Kinderhuis „Noord hoorn" te Apeldoorn een die tev. de Directrice bij af wezigheid moet vervangen. Leeft. 30-40 j. Erv. in kinder tehuizen is vereist. Aan- vangssal. f 125 p. maand. b. Voor verschillende kin dertehuizen. ervaren tegen nader overeen te ko men salaris. van 8,30 tot 4 uur. Schinde- ler Gen. Cronjéstraat 1 a. Gevraagd: nette betrouwb. dienstbode voor de ocht.uren. Mevr. Culp, Fr. Schubertl. 71, Hst. te huur gezocht, met of zon der woning, liefst centrum. Br. no. 3254 Wensing's Adv. Bur. Tempeliersstraat 32. WONINGRUIL Aangeb. te H'stede mod. villa 7 kam. badk. C. V. Huurpr. f 750 p. j. Gevraagd: 'grotere mod. vüla in Santpoort, Overveen of Bloemendaal, 8 a 9 kam. C. V. Garage. Huur prijs ca. f 900 p. j. Tel. 29714 of Brieven no. 4113. Bij verpleegster en suite parterre, met pen sion, te Haarlem of naaste omgeving, voor bejaard echtp. van goeden huize dat zorg behoeft. Br. no. 4084 Amerikaans echtpaar zonder kinderen zoekt nog naar 2 of 3 gest. of on gem. KAMERS met keuken, liefst in cen trum of H,-N, Wie heeft iets aan te bicden. Br. no. 4108. voor alle afdelingen. Wasserij HOEK EN VAART. Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station. lUassepil Chem.Ulosserü vraagt flinke MANGELSTERS en STRIJKSTERS Aanmelden Blekersvaartweg voor alle afdelingen. Aanmelden EERSTE HAARL. Kampersingel 50—56, Haarlem. STOOMWASSERIJ N.V., leeftijd boven 22 jaar. Gewend zelfstandig te werken en volkomen met de branche bekend. SMIT'S LUXE BAKKE RIJEN, Smedestraat 43-45. Aanm. 's avonds tussen. 8 en 9 u. NETTE MEISJES GEVRAAGD voor licht stampwerk. Boven 16 jaar. Aanm. bij DEFA METAALWAREN, Grote Houtstraaat 9 (in de poort). voor de boekbinderij. Anton,iestraat 4 bij de Hoogstraat. N.V. MODEMAG. v. C. H. VOGELZANG vraagt een voor 't veranderen van mantels op 't atelier of thuis. Ook gehuwden komen in aanmerking. Typiste gevraagd voor halve dagen door bureau, gevestigd Haar lem-Zuid. Br. no. 4111. Mevr. de Bijll Nachenius. Wilhelminastraat 32, vraagt voor haar gez. m. schoolg. kinderen, een flinke hulp v. d. en n., 2e meisje aanw. Voor direct gevraagd SPORTIEF BESCHAAFD JONGMENS met artistieke aanleg en goede verkoopkracht. Voor de ver koop aan particulieren van portretreproducties en schilde rijen. Bij gebleken geschiktheid goed loon en zeer goede vooruitzichten. Brieven met eventuele ref. en leeftijd te zenden onder no. 4109 bureau van dit blad. gevraagd voor METAALWARENFABRIEK te HAARLEM. Geëist wordt: Vakmanschap en bedrijfservaring, ook administratief. Bij voorkeur bekend met ver lichtingsbranche. Bekwaamheid leiding te geven aan ca. 70 man. Prima referenties. Geboden wordt: Goede salariëring en omzetbonus. •Pensioenfonds - Prettige werkkring. Brieven onder No. P 471 Adv. Bur. Vorstelman, Keizersgracht 333. Amsterdam. Gevraagd: en M. A. v an Zurk, Leidsevaart no. 446, Gevraagd wegens dienstplicht nette aankomende J. ENGELENBERG EN. ZN., Zijlstraat 68,

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3