s Amsterdamse Beurs Kort en Bondig vw trappen Groentjes kosmos 't Centrum Tassen Tassen Tassen Bij FfiBBE heus de beste keus! Niet alleen aan kwaliteit, J, tm. ÜO UT Vrijdag 7 October 1949 Heemstede Een toneelwedstrijd Donderdagavond had een bespreking plaats tussen de vertegenwoordigers van de vier plaatselijke toneelverenigingen en de jieer Jan v. Dam namens de Stichting Unicum over het plan om in het komend seizoen een wedstrijd tussen de plaatselijke toneelverenigingen te houden, waarvoor een wisselbeker ter beschikking zal worden ge steld, De heer v. Dam gaf een uiteenzetting omtrent deze plannen en deelde mede, dat het in de bedoeling ligt, een slotavond te organiseren waarop de prijsuitreiking zal plaats vinden. Met de voorgenomen plannen konden de aanwezigen zich verenigen en het laat zich dan ook aanzien, dat deze wedstrijd wel doorgang zal vinden; al zullen de vereni gingen zelf afzonderlijk hun sanctie daaraan moeten geven. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: T. Bruin en G. Plat; K, J. B. Keuning en J. E. Kluën. GETROUWD: H. van der Meij en G. J. Visser; A. T. van Barnevekl en H. Nijhoff; P. H. Borghouts en H. J. M. Lommelaars; K. van der Veen en W. A. Dellen. GEBOREN: Saslda Mariene, d. van J. B. Sluiter en W. Brand; Maarten, z. van A. L. C. van Lier en N. Snijder; Johanna, d. van j. van der Raad en A. J. Egdom; Rozetta Sophia Jacoba, d. van H. Horlings en S. van der Marei; Robert Michael, z. van F. H. Driessen en M. Vermeulen; Joseph us Theodorus Wilhelmus, z. van A. W. M. Stollen en M. D. Hessels; Frederika, d. van J, Blanken en A. Dekker. OVERLEDEN: A. T. M. Meijer, 81 j„ C. Peereboom, 86 j.; J. C. van den Berg, 68 j.; D. DondorpTrap, 72 j.; T. B. Hooghoudt, 54 jaar. Haarlemmermeer Katholieke Arbeiders Jeugd Bovengenoemde vereniging zal op Zondag 9 October in Hotel „De Landbouw" te Hoofddorp een uitvoering geven. De beurs te Hoofddorp Tarwe consumptie f 21,60f 21,75; tarwe zaai f21,75—f22,25; gerst f 24,75—f 25,50: haver f 22,50—f 22,75; rogge f 21,50—f 21, groene erwten (cons.) f38,f42; groene erwten (zaai) f 39f 44; capucijners f 50 f55; karweizaad f 72f 78; hooi (naar J. FAAS VIJF EN TWINTIG JAAR BIJ HET GASBEDRIJF De heer J. Faas, stoker eerste klasse bij het gemeentelijk gasbedrijf te Lisse vierde zijn zilveren ambtsjubileum. Het kantoor van het bedrijf was met bloemen versierd. De heer J. v. Zonneveld, directeur van het bedrijf, roemde de grote ijver, plichts betrachting en vriendschap. Spreker over handigde de jubilaris namens het personeel en geschenk onder enveloppe. Wethouder Tibboel voorzitter van de' Gascommissie sprak waarderende woorden en overhandigde namens de gemeente eveneens een geschenk onder enveloppe. Wethouder Lefeber schetste de grote ijver ven de heer Faas, gedurende de oorlogsjaren. Als laatste spreker richtte de heer Th. v. d. Eerden, directeur van Open bare werken zich tot de jubilaris en bood namens de ontspanningscommissie een bloemstuk aan. groene I -icijner: f55; karweizaad f 72f 78; hooi u'aai kwaliteit) f50—f75; stro (naar kwaliteit) f 16f 18. De handel was over het algemeen flauw, uitgezonderd groene erwten en karwei zaad welke nog steeds in prijs stijgende I zijn.' BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Robert, z. van A. Onkenhout en B. J. Houweling. Arie Jan, z. van N, Ochquee eii A. Schreuder. Jacob Bram, z. van G. Bood en A. de Bruijn. Adrianus Wilhelmus Maria, z. van G. J. Breed en M. van Berkel. Nantje Christina, d. van H. Wijnholts en C. N. Mölling. Roelof, z. van H, Jansen en M. N. v. Hulzen. Sonja Trena, d, van J. Griekspoor en A. J. v. Groe ningen. Johannes Hendrikus Maria, z. van J, H. Landsheer en J. T. de Zeeuw. Wilhel- niina Maria, d. van L. Mesman en J. H. Lieverse. Maria Cornelia Johanna, d. van J. W. v. Diemen en J. M. v. Velsen, Hen drik, z. van J. de Rijk en A. P. Vermeer. Maria G-erarda Martina, d. van N. F. L. [Bouwmeester en M. Sprokkenburg. Wil lem Jan, z. van M. Roodenburg en N. J. v. Steensel. Geertje Dina, d. van G. H. Wassenaar en T. Mooser. Anne, z, van G. Kuipers en A. Hoogenes. ONDERTROUWD: Johannes Franciscus i'Qtte en Johanna Catharina Sessinlï. Gijs- bertus Marie Klein en Petronella Annaatje Zwager, Hendrik Jungerius en Alida An- toinetta van den Barselaar. Jacobus The odoras Staats en Geertruida Rijke. Lam mert Hendrik Doorduijn en Maria van Andel. Petrus Antonius Post en Hendrika Agnes van Duynhoven. GETROUWD: Franciscus Wilhelmus Je roen Boogaards en Fiorina Laurentia Apo- lonia Adrians Clemens. Adrianus Uijtlioven en Geertje Eveleens. Warnard van Kla veren en Cornelia Albertina Groenewoud. Gerrit van Pelt en Elisabeth Nelemans. Cornells Weststeijn en Maria Jenneke van de Pol. OVERLEDEN: Alida Middelkoop, 36 j., echtgen. v. H. A, Hovestad. Reinier Graaclt van Roggen, 71. j., echtgen. v. Jkvr. J. M. A. v. Geen. Haarlemmerliede Saldo klaverjaswedstrijd De gehouden klaverjaswedstrijd ten bate Van Het Witte Kruis heeft een batig saldo van 150 opgebracht. Vijfhuizen ORANJEVERENIGING VIJFHUIZEN Gisteravond werd in- het verenigings gebouw te Vijfhuizen de film van de boot- tocht, welke dit jaar was. aangeboden aan 'de ouden van dagen te Vijfhuizen en om geving vertoond. De oudjes waren door de welwillendheid van auto-bezitters tevens in de gelegenheid gesteld de film te komen zien. De bezoekers die niet alleen zich zelf maar ook vooral hun medepassagiers op het witte doek zagen verschijnen hebben een zeer aangename avond gehad. Het bestuur Van de Oranjevereniging Vijfhuizen die deze fihn heeft laten vervaardigen heeft met de vertoning veel succes geboekt. Aan het slot van de avond dankte de voorzitter, de heer C. A. de Koning, allen die ook nu I weer hadden medegewerkt de bijeenkomst I zo uitstekend te' doen slagen. In het bijzon der heeft de heer H. Dieben hierin een groot aandeel gehad. Lisse GEMEENTERAADSVERGADERING Maandag komt de gemeenteraad in open bare zitting bijeen ter behandeling van enkele voorstellen, o.'a. over electriciteits- Voorziening en „Keukenhof", i Aangeboden zullen worden de Gemeente rekening' 1947 en de rekening van de be drijven over 1947. EXCELSIOR LISSE WINT VAN „ZOMERLUST" Het eerste viertal van „Excelsior" uit Lisse ontmoette te Oegstgeest de nieuwe biljartvereniging „Zomerlust". Deze club speelde een zeer goede wedstrijd en dit viertal had zelfs na de derde partij een kleine voorsprong, maar de laatste partij tussen J. Duivenvoorde en Knynenburg, eindigde in een fraaie overwinning voor Excelsior. Zijn tegenstander noteerde een 'fraaie serie van 71 caramboles, maar dit [mocht hem niet baten om de overwinning I te behalen. I Na handicap behaalden de Lissenaren met gering verschil van vier caramboles de eindoverwinning. De resultaten waren: J. Duivenvoorde Knijnenburg 225174 in 22 beurten; J. SchlamaDen Ouden 146208 in 32 beur ten; P. DuivenvoordeBoschman 122110 m 17 beurten; Jac. van DiestSchmidt 114772 in 30 beurten. Eerst worden de Hamen van de spelers van Excelsior ge noemd, „Lekkerkerk" zat tien dagen in Rode zee op de rotsen Donderdag is het 7200 ton metende s.s. Lekkerkerk" van de Verenigde Neder landse Stoomvaartmaatschappijen de Rot terdamse haven binnengelopen. Op 25 Juli is de „Lekkerkerk" in de Rode Zee bij het eiland Perim aan de grond gelopen. „We hadden die dag in Aden stookolie ingenomen", vertelde cle kapitein, „en 's middags vertrokken we naar Suez. Des avonds kwam Perim in zicht en de reis scheen vlot te zullen verlopen, toen plot seling om half elf een schok werd gevoeld en het schip vastliep. Direct werd volle kracht achteruit gegeven, maar het schip bleef onwrikbaar zitten. We gingen kijken wat er aan de hand waen constateerden, dat een van de stookolietanks vol water liep. We stelden Aden radiografisch van de stranding op de hoogte en het resultaat was, dat de volgende dag het s.s. „Aagte- kerk" van dezelfde maatschappij langszij verscheen om assistentie te verlenen. Ei- werd begonnen de „Lekkex-kerlc" aan de voorkant lichter te maken door 440 ton stookolie napr de „Aagtekerk" over te pompen. Een deel van de stukgoedlading werd van de voorste naar de achterste ruimen overgebracht. Toen de voorsteven lichter was geworden, werd een tros vast gemaakt, om met vereende krachten te proberen vlot te komen. Het mocht niet gelukken. Tot overmaat van ramp raakte de sleeptros in de schroef van de „Aagte kerk" verward en er zat niets anders op, dan de verbinding met dit schip te ver breken. Inmiddels was het bergingsvaartuig „Protector" langszij verschenen. Een dui- keronderzoek bracht aan het licht, dat er een gat in de voorsteven zat en de bodem platen tot aan de achterzijde van de voor ste dieptanks waren verdwenen. Het schip rustte met de wrangen op de rotsbodem. Na verschillende vergeefse pogingen kwam er in de late avond van 3 Augustus eindelijk enige beweging in het schip. Di rect werd de „Protector" op de hoogte ge bracht en ditmaal kon het schip worden losgetrokken. Besloten werd, ondanks de aanzienlijke schade, op eigen kracht naar Aden terug te stomen, nadat twee tanks met water waren gevuld om de stabiliteit te verbeteren. Met verminderde vaart en de „Protector" in de nabijheid werd op 4 Augustus Aden weer bereikt. Hier werden voorlopige reparaties uitgevoerd, waarna weer zee werd gekozen. Gisteren kwam het schip, dat tien dagen lang onwrikbaar op de rotsen had gezeten, met een lading stuk goed de Rotterdamse haven binnen. Conflict bij Werkspoor in Amsterdam Bij het bedrijf van de N.V. Werkspoor te Amsterdam, waar circa 3000 arbeiders wer ken, is ten gevolge van de weigering van een aantal arbeiders in de revolver draaierij om de tijdsduur welke zij voor het verrichten van de diverse werkzaam heden nodig hebben, te laten vaststellen door tijdmetingen, een conflict ontstaan. De directie heeft 145 arbeiders ontslagen. Aanvankelijk betrof dit ontslag alleen de arbeidex-s uit de revolver draaierij. Latex- is echter eeix honderdtal arbeiders uit solidariteit in staking gegaan. Ook zij wer den ontslagen. Het actiecomité van de ontslagenen heeft op een Donderdagavond gehouden verga dering voor circa 250 Werkspoorax-beiders een overzicht gegeven van het conflict. Dinsdagmiddag verschenen de tijdop nemers in de re vol ver draaierij. De arbei ders, die hiermede niet accoord gingen, om dat zij eerst overleg wilden plegen, voordat dit systeem zou wox-den ingevoerd, bleven in de fabriek, zo werd medegedeeld. Dezelfde avond werden ontslagbrieven bij hun woningen bezorgd en toen zij Woensdagmorgen de terreinen wilden be treden, werden zij teruggestuurd. De voor zitter zeide dat de ontslagen arbeiders eisen teruggenomen te worden in het be drijf zonder dat rancunemaatregelen zullen volgen. De heer P. de Vrome, voorzitter van de plaatselijke afdeling Metaal der E.V.C., sprak de vergadering eveneens toe. Ook de Uniebond voor de Metaalnijver heid hield Donderdagavond een bijeen komst. Enkele honderden arbeiders van Wex'kspoor waren hier bijeen. Ook hier werd uiteengezet hoe het conflict ontstond. In December 1948 is door het College van Rijksbemiddelaars dispensatie verleend voor de loonstop. Er was echter als voor waarde gesteld, dat een halfjaarlijks onder zoek zou worden ingesteld naar de juist heid van de ingevoerde tax-ieven. Dit zou geschieden door tijdmetingen, uitgevoerd door personeel van Werkspoor. Bij vorige controles deden zich geen moeilijkheden Voor. Uit de vergadering werd het bestuur ver zocht stappen te ondernemen bij de directie teneinde de ontslagenen weer in het bedrijf te doen opnemen. Een E.V.C.-vertegenwoordiger had gis teren gepoogd door middel van een luid spreker met versterker tijdens de werk- pauze propaganda te maken, maar dit werd door de politie verhinderd, die de appara tuur in beslag nam. RIJKSRECHERCHE ONTDEKTE 2500 EXEMPLAREN VAN „MEIN KAMPF" Voor de trappen van het gerechtshof te Amsterdam stond vanmox-gen een grote vrachtwagen van de rijkspolitie, waaruit manden en kisten gevuld met exemplaren van een Nederlandse uitgave van „Mein Kampf", met een portret van Hitier op de titelpagina, gedragen werden. De Amstex-damse x-ijksrecherche had des nachts 2500 exemplaren van dit boek in Breda in beslag genomen. Een boekhande laar had deze partij in voorraad, vermoe delijk met het oogmèrk er goede zaken mee te doen. De partij was oorspronkelijk het eigendom van een NSB-handelaar en had vernietigd zullen worden. Waarom dit destijds niet is gebeurd is een vraagstuk, dat de rijksrecherche op het ogenblik aan het onderzoeken is, De omzetten in de kleinhandel Uit het door het Economisch Instituut voor de Middenstand gepubliceerde cijfer materiaal betrefende het omzetverloop in de détailhandel in Juli blijkt, dat in vele branches in deze maand enige omzetstijging werd geboekt. Voor een deel is dit te be schouwen als een normale seizoensfluctua tie. Daarnaast dient rekening te worden gehouden met het feit, dat in Juli vijf Vrijdagen en vijf Zatex-dagen voorkwamen. Bovendien werden in verschillende bran ches in deze maand opruimingsverkopen gehouden. Als men deze factoren in aan merking neemt, kan het omzetverloop in Juli niet onbevredigend worden genoemd. Evenals in de voorgaande maanden van 1949 bewogen de geldomzetten in de détail- handel in glas, aardewerk, porcelein en huishoudelijke artikelen zich op een laag peil. In het kruideniersbedrijf werd een kleine omzetvermeerdering geboekt. Toch waren de omzetten in de middenstandszaken in Juli lager dan die in de overeenkomstige maand van 1948, een verschijnsel, dat zich in 1949 nog niet eerder heeft voorgedaan. In de détailhandel in textiel werden in Juli opruimingsverkopen gehouden en uit het verzamelde cijfermateriaal is gebleken, dat de behaalde resultaten bevredigend kunnen worden genoemd. In geen der maanden na de bevrijding van ons land, met uitzondex-ing van October 1948, wer den omzetten behaald als in Juli. Van de tot deze branche behorende spe ciale zaken „werd de grootste omzetstijging genoteerd in de herenmodezaken, de heren en jongensconfectiebedrijven en de bedrijfs kledingzaken. In het banketbakkersbedrijf lagen de om zetten in Juli op dezelfde hoogte als in de voorafgaande maand. De grotere aanvoer van fruit was mede oorzaak, dat de omzetten in de détailhandel in aardappelen, groenten en fruit verder opliepen. Toch bleven de omzetten belang rijk lager dan in Juli 1948. Dit kan worden toegeschreven aan het feit, dat de fruit- prijzen in 1949 aanzienlijk lager waren dan in 1948. De détailhandel in zuivelproducten boekte in Juli gelijke omzetten als in de voorafgaande maand. In deze branche schijnt een einde te komen aan de geld- omzetstijgiixg. De opheffing van de tabaksdistributie veroorzaakte in de détailhandel in tabaks fabrikaten enige omzetvermeerdering, ver geleken bij Juli 1948. Vergelijkt xnen de in deze maand behaalde omzetten met die van April, in welke maand eveneens vijf Vrij dagen en vijf Zaterdagen voorkwamen, dan blijkt dat de omzetstijging niet belangrijk was, immers de in Juli genoteerde omzetten waren slechts 3,8 procent hoger dan die in April. Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U. Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Barrel's Patent Scheepvaart-Unie. Holl.Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. - N.-I. Handelsbank Billiton Mij. II Slotkoers Openings gisteren koersen 314 312% 251% 249 242% 243% 195% 1931/2 150 296% 303 122 163J4 162 171 154% 154% 173 172% 150% 149% 1621/2 105 BINNENLAND Nu de grote vaste brug bij De Kooy, waarover het verkeer tussen Noordholland en Friesland grotendeels plaats heeft, ge reed is gekomen, zal de pontonbrug, welke tot nu toe bij De Kooy in gebruik was, worden overgebracht naar 't Zand, waar de vlotbrug in zeer slechte staat verkeei'de. Een 20-jarige dienstbode uit Schoon hoven, die haar pasgeboren kind had ver dronken, is door de Rotterdamse recht bank tot een jaar gevangenisstraf veroor deeld. De eis was twee jaar geweest. Een 17-jarige jongen die ontvlucht was uit het tehuis Valken-heide irf Maars- bergerx werd door de Haagse recherche aangetroffen op de tweede etage van een huis in de Wagenstraat. De jongen sprong van het foalcon aan de achterzijde naar be neden en viel door een glazen dak. Des ondanks vluchtte hij de Wagenstraat in, waar hij werd gepakt. In enige tuinen te Middenmeer (Wie- ringermeerpolder) bloeien thans appel-, kersen- en seringenbomen. De Nederlandse Aardolie-maatschappij heeft op enige plaatsen in de Wieringer- meerpolder boringen verricht om te onder hoeken of er olie in de bodem aanwezig is. Te Scheveningen werd gearresteerd een 58-jarige incasseerder, die de laatste acht jaren voor anderen' geïncasseerde gel den in eigen zak stak. Lange tijd is hij in staat geweest de tekorten te dekken door het sluiten van leningen. Twee huis eigenaren hadden zich tot de recherche ge wend, omdat de incasseerder f 6000 niet had afgedragen. De Thorbecke H.B.S.. de oudste instel ling voor middelbaar onderwijs te 's Gra- venhage, zal begin Januari 1950 haar 85-jai-ig bestaan vieren. Bij een landbouwer te Udenhout liep gisteravond een wild zwijn tussen de var kens. De landbouwer zag kans dit zwijn te vangen. Het Nederlandse vliegkampschip „Ka rei Doorman" is heden te Portsmouth aangekomen om deel te nemen aan oefenin gen in de buurt van het eiland Wight. De Vakgroep Groothandel in vaste Brandstoffen heeft na informatie bij het -Rij kskolenbureau het gerucht tegengespro ken, dat de distributie van brandstoffen voor de kleinindustrie op korte termijn zou worden opgeheven. Mr. A. A. L. F. van Dullemen is heden door de president van het Amsterdamse Gerechtshof geïnstalleerd als procureur- generaal bij dit hof en als Directeur van Politie in 'het rechtsgebied van dit Hof. Aan de Landbouwhogeschool te Wa- geningen is geslaagd voor het candidaats- examen tropische landbouw de heer R. cle Vita te Haarlem. Voor het candidaats- examen tropische bosbouw slaagde de heer P. K. J. van der Voorde te Haarlem. HAARLEM EN OMGEVING Voor de buurtvereniging Aerdenhout- Bentveld houdt de heer H. C. Verkruysen te Haarlem op Woensdag 12 dezer in Boe kenrode een voordracht met film en licht beelden over „Wandelingen en Gondelvaar ten door Venetië". De heer N. van Lingen uit Haaiiem is benoemd tot koster der Gereformeerde Kerk van Bloemendaal. Bij het kerkge bouw is thans een kosterswoning gebouwd. Willem van Iependaal vertelt en draagt voor uit „Polletje Piekhaar" op Dinsdagavond 11 October in de Noorder kapel aan de Minahassastraat voor het .Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling". Donderdag 13 October zal ds. B. E. J, Bik uit Amsterdam des avonds in de Zui derkapel te Haarlem in een Opwekkings samenkomst spreken over het onderwerp: „Ruth in Moab". UW OOG HET ALLERBESTE EEN BRIL Strijktafels, Keukenstoelen, Bezemstelen, Gordijnroeden, Stoelzittingen. Klompen naar DEKLOMPENCENTRALE Zolang de voorx'aad strekt 1 L. Weckflessen en Inmaak- potten van 1, l'/2 en 2 worp. Dr LEYDSSTRAAT 10. Tel. 11784. TAPIJTEN - DEKENS Zaterdag 8 Oct. speciale reclamedag, wij bieden 'aan: tapijten Perz. des sins pl.m. 200 x 300 a f 91.30; 230x320 a f 129.90; Haarvel, tapijten f 118.90; moquette tapijten 260 x 360 f 115; zw. dekens, gr. maat f 9.95, f 15.85, f 21.90; bedstellen 3-dlg. f 48. Ver koop van 95 uur TA- PIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijver heid. Jansstraat 85, (bij Gr. Markt), Haarlem. Russisch graan aangeboden. Naar Reuter meldt, heeft de Sovjet-Unie aan de eco nomische commissie voor Europa van de UNO medegedeeld, dat zij bereid is grote hoeveelheden van haar surplus broodgranen te verkopen naar West- Europa. Het Russisch aanbod werd ge daan tijdens cle eerste zitting van het comité voor landbouw van de genoemde commissie. Lessen KAMERS z. gesch. voor studiegelegenh. Br. G 3072 FRANgAISE donne Le- gohs Conversation Br. G 3073 STENO - TYPEN Pitman- school. Wilhelminastr. 47. TALEN - BOEKHOUDEN Pitmanschool. Tel. 18441 Huish. Pers. gevraagd FLINK MEISJE zelfst. k. k. en werken voor d. of d. en n. te Aerdenhout in gezin met kinderen, v. g. g. v Zon- dags vrij. Brieven G 3Ö52. Net huisgezin met drie kinderen zoekt keurig MEIS JE voor de huishouding. Br. met opg. van verl'. salaris en leeftijd G 3023. Bij echtp. op leeft. INW. JUFFROUW v, d. huishou ding v g. g. v. Leeft, tussen 35 en "45 j. Werkster aanw. Brieven G 3014. Gevr. nette WERKSTER voor !npaar ochtenden in de week. Mevr. Ruysenaars, Schouwbroelcerstr. 16, Hst. MEISJE gevr. te Bl'daal per 1 Nov. of later in gezin met 3 schoolg. kind. Gerief!, woning. Mooie omgeving. Tweede hulp aanwezig. Sa laris f 70 p. m. Hoge Duin en Daalseweg 16 of tel. 25928. Gevr. goede HUISNAAI STER. 1 x per week, hoog loon. Vijverweg 8. Bid. Gevr.: WERKSTER 2 a 3 dagen per week. Zijlweg 301, MEISJE voor d. of voor dag en nacht in kl. gez. J. C. v. Oostzanenlaan 14, H'stede. Tel. 14626 (bij BI. Brug). MEISJE gevr. v. 8-12 uur. lste meisje -aanw. Goed loon. Aanm. dagel. (Zaterdag tus sen 3 en 6 u. afw.) Mevr. v. Bellen, Tooropkade 9 (a. h. Spaarne) Heemstede. NET MEISJE .van 8—5 u. Maandagmiddag en Zaterd.- middag vrij. Aanm. 's av. 7- 8.30 u. Leidsevaai-t 222. Bedrijfspers. gevr. Beckering, Gr. Houtstr. 52 vr voor direct LEERLING- VÉRKOOPSTER. Pers. aan melden tuss. 12 en 3 uur, Gr. Houtstraat. LEERLING-VERKOOP STER in damesstoffenzaak v. fl. krachten goede vooruit zichten. Brieven G 3025. BEKW. KAPSTER of KAPPER gevr. Br. G 3056 VLOTTE TYPISTE gevr., met kennis van de moderne talen en steno. Br. met vol ledige inl. G 3Ó10. Huish. Pers. aangeb. ERV\ NAAISTER maakt jap., pyjama's, H., D. en kin deren n. maat. Br. G 3027, Alleenst. juffr. 34 j. als HUISHOUDSTER. Zelfst. k. wex'ken en goed koken. Br. G 3028. Beseh. R.K. meisje 27 j. geheel zelfst. werkzaam, z. z. g. g. als HULP IN DE HUIS HOUDING. Br. G 3026 2 VRIENDINNEN b. z. a. tegen 1 of 15 Nov. in klein Rusthuis of Internaat Haar lem of omg. Bek. met alle huishoudelijke bezigh. Enige jaren inrichtingervaringen, v. g. g. v. Brieven G 3076. HUISHOUDSTER, 57 j. bij h, of d. net milieu. Geen sala ris. Brieven G 3077. NET MEISJE, 1 a 2 midd. per week Brieven G 3078. WERKSTER, alle dagen vrij hebb. Brieven G 3060. Bedrijfspers. aangeb. KLEERMAKERSNAAI STER vraagt thuiswerk, on verschillig wat. Br. G 3030 KEURIG MEISJE einddi ploma MULO, z. z. gaarne op kantoor geplaatst zien. Br lett. K, boelch. Lorenz, Zand- voort. Dame, 21 j. b. z. a. als VERKOOPSTER (halve da gen). Brieven G 3061 B. z. a. MEISJE voor win kel (liefst schoenenwinkel) Brieven G 2994. Huizen aangeboden ARBEIDERSWONINGEN te koop aangeboden. Brieven G 3004 Kamers gevraagd Jongelui die wensen te trouwen zoeken WOON RUIMTE. Brieven G 3031 VRIJ HUIS te huur gevr. Desn met overn. meub. Br. G 3032 Rustig kinderl. echtp., man administrateur, zoekt ZIT- en SLAAPKAMER (evt. ged. g'emeub.) met kookgel, Brieven G 3033. Heer zoekt gem. ZIT-SLP. KAMER m. pension, centr. Haarlem. Brieven G 3079. Sas Bunge, musicus, Jul. v. Stolbergl. 33, Aerdenhout, zoekt ruime gestoff. of gem. KAMER z. p. in Haarlem.. Tel. 26725. Dame v. g. li. zoekt IN WONING, zo nodig ber. helpendt nand te bieden. Ook op adm, gebied. Br. G 2996 Kamers aangeboden WOONRUIMTE aangeb, v. Heer of Dame midd.st. in bezit van prima ref. Event, ook garage voor kleine auto, Brieven G 3035. Te huur: gem. ZIJKAMER m. gebr. v. keuken v. d. of h. d. Zijlweg. Brieven G 3080 SLAAPKAMER aangeb. net persoon in de Slacht- huisbuurt. Adres bur. y. d. blad. Voor beseh. heer of dame aang. te Heemstede op ge goede stand, gem. ZIT-SLP.- KAMER met voll. pension in zakengezin, bij partic. Mo dern comfort, tel. aanw. Br, G 3054. Kleverlaan. KAMER aan geboden v. kantoor of derg'. Brieven G 3034. GR. SLAAPK. aangeb. te gen 1 Nov. m. pension en huisel. verkeer, v heer, b. b. h. h. Platanenlaah 34, Bl'daal Voor bej. dame of heer gemeub. SUITE met serre, parterre; centr. verw. met prima pension en goede verz. Ook gesch. v. echtpaar. Br. G 3083. WoningruiS VRIJ HUIS centr, f 35 p. m. g. st. ruilen voor vrije woning, lagere huur, liefst centr. of n. omg. Br. G 3062. HUIS te Santpoort of om geving in ruil voor le etage Amsterdam-W. omg. Adm. de Ruyterweg, bev. 4 kamers, hall, balcon en veranda, huur f 33 p. mnd. Br. W. K v. Bei-cum, v. Speykstr. 134 I Amsterdam West. Diversen PIANO te huur gevr. Br. G 3036 In het Clubhuis Damstr. 19 vaceert de functie van HOOFDLEIDSTER (inw.) Ned. Herv. Sollicit met uitv. inlicht, a. d, pres. Prinsesse- kade 17. Hrl.' VAN SPIRAAL TOT OP- KLAPBED, vanaf f 15. Ta- marindestr. 6. Tel 14786. SERVIESGOED, vorken, lepels, enz. te huur voor feestgelegenheden e. d. Op- zeeland. Zijlstraat 2430. BESTEL AUTO TE HUUR met chauffeur. Donderdags en/of Vrijdags. Br. G 3005 IN AMATEURSBAND GEVR.: pianist, accordeonist saxophonist, clarinettist. Br G 2999 HUWELIJK. Zeeman. 3c j. zoekt kennismaking met juffr. of wed. leeft 25-33 j. Een kind geen bezwaar. Brie ven G 3000 Momenteel voorradig kam- garen HERENCOSTUUMS in de maten 46 t/ni. 56. Egypt, linnen regenjassen, heren- en jongenswinterjassen, Eng. naj aars deriiis. Tuitel en v, d. Wel, Binnenweg 125 Heem stede. Tel. 29599. Zonder chauffeur 4 pers. AUTO TE HUUR. Bill. cond. Tel. 13717. Te koop gevraagd HUIS- en SLAAPK. AM. in zeer g. st. zijnde, ook afz. Brieven G 3038. Wie heeft voor mij ter overname een NAAIMACH. Brieven G 3037. Geldkisten 7.79 6 tafelmessen Solingen 7.45 Keukenklok, pr. lopende 9.4S Emaille emmers 1.98 Wasketels 5.98 Kinderbad 2.24 Koperen bedkruiken 1.69 Wasknijpers, roestvrij 40 voor 0.35 Brievenwegers 1.49 Keukenweegschaal 2.29 Beschuittrommels 1.29 Stofblikken 0.49 Asbakken 0.39 Gasslang 0.39 Ruitenwissers 0.49 Broodplanken 0.49 Dekens 4.89 Kinderspeelgoed, grote partij Dameskragen van de mooi ste Zwitserse kant. Knopen, Stropdassen. Bretels, Sokop- houders, Sjaals, enz. enz. GED. OUDE GRACHT 78, Haarlem. ZOMERLUST - ZANDVOORT IEDERE ZONDAGAVOND DANSEN VRIJ ENTREE Wij gaan door met onze grote tassenreclamo Actetassen vol rundlederf 14.75 met voorzakkenf 17.50 Canadian bag vol rundleder f 18.95 Grote sortering Visitetassen GROTE HOUTSTRAAT 149 tegenover Proveniershuis TELEFOON 12162 OOK AAN DE AFWERKING VAN ONZE MATRASSEN WORDT DE GROOTSTE AANDACHT BESTEED Prima SCHRIJFMACH. liefst met 14 inch-wagen. Aanbiedingen met voll. bijz. G 3011 Gevr. KINDERWAGEN, Engels of hoog Hollands mo del. Brieven G 3006 Gevr. een RONDE EET TAFEL midd.lijn pl.m. 1 M. Br met prijsopgave G 3084 VLOERKLEED Zy2 x 2. Koi-te Begijnestr. 19. SJOELBAK in pr. st. Br. met prijs G 3066. Te koop aangeboden PETROLEUMKACHEL, Halier, Leidsestraat 84. ZüNDAPP 1910, 125 c.c. m. accu, claxon, pracht licht, duo enz. in zeer goede staat f 425 Langelaan 12, Bentveld Tel. 26517. Prima dichte BAKFIETS f 125, haard f 25, coup. stof costuunx f 35, damesfiets f 30 Grote Houtstraat 1,1, Telef. 17707. 250 c.c. k.k. MOTOR „Ja mes", goede staat met duo, Ten Katesti-aat 77, H'lem r- HAARDKACHEL. Klever laan 155, Haarlem. D. K. W. MOTOR 250 c.c. op z. g. a. n. banden. Zuid- Schalkwijkerweg 43 a. Hrl. Crème KINDERWAGEN met chroom spatborden als nw. Kleverparkweg 68. 6 BEKLEDE STOELEN f 35. dressoirs tegen spotprijs Korte Begijnestraat 19. Mooie donkerbl. lange MANTEL m. 44 f 30 én tweed ^swagger m. 42-44 f 20. Kle verparkweg 172, HAARD, Jaarsma in g. st. Jan v, Galenstraat 21. 1 KINDERWAGEN f 25, 4 inmaakpotten. Adres bur. van dit blad. Echte JAPANMATTEN 140 x 180 f 7,50. B. de Vries, Kampersingel 46. POSITIE JAPON z. g. a. n. wollen jap. 42-44, wan- delsch. 38, br. en zw. mantel 44-46. lx. w. jas. Dreef 128, Heemstede. KLEINE VLEUGEL in z, st. Raamsïngel 32 A, Crème KINDERWAGEN en box. Gaelstraat 29. Pr. DAMES-, JONGENS- en MEISJESKIJW. Reitzstr. no. 2-9. E. M. J. HAARD, z. g. a. n.. onafbr. Levert, Lorentz- plein 1 rood. Z. g. a. n. HERENWIN TERJAS en net herencost. beide m. 54, voor heer op leeftijd. Tev. z. g. a. n. bruine plooirok rhët bijpass, geruit jasje m. 44. De Clercqstr, 75. HAARD z. g. a. n. en Ra- diotoest, Dr Leydsstr. 7 zw. Z. g. a. ix. JONGENSJAS 13-14 j. Drieherenlaan 40, Hst. Eiken en beuken opeix haard en KACHELBLOK- KEN, f 35 per ton. Droog aanmaakhout f 10 p. 100 kg. Franco thuis. Electr. brand- houtzagerïj tel. K 25608995 Santpoort. Narcissenstr. 42. Pr HAARDKACHEL 150 M3. Schagchelstraat 19 C. Na 6 uur. VASTE WASTAFEL, gr. teil, 2 gashaarden, passpiegel 51 x 120 cm., keulcengeyser- tje (iets beseh.) Wagenweg no 11. Beste KINDERWAGEN f 20. Santp.pl. 14. Een HAARD, z. g. a. n. Wilsonsplein 7. Dubbel opslaand 2 pers. SPIRAAL MATRAS f 40, 2 pers. eikenhouten ledikant met spiraal matras f 65. Adr. Frans Netscherlaan 11, Sant- poort-D. REPARATIE MATRASSEN PRIMA IN ORDE GEMAAKT, ZONODIG IN EéN DAG TERUG HAARLEM HEEMSTEDE ZANDVOORT Pr. HANDNAAIMACH. Geen opkopers. Dr. Leydsstr. no. 97. D. bl. gestr. MANTEL PAK f 30, zw. seal bontjas f 80, zw. winterm, met bont f 45, 2 m. blousjes f 3.50, 1 jurk f 5 alles m. 42. Sint Maai-tensdijk, Sluyvesantstr 102, Haax'lem. DRIEWIELFIETS op n.we banden, voor slecht fietsen de of invalide. Motor Ger maan, 98 cc. G. Dros, Zaa- nenstraat 1, DIVAN in z. goede staat. Middenweg 126. 2 pers. LEDIKANT met bed. 2 prima leren clubs. Marnixstr. 7. Tel. 25581. Pitrieten WIEG op wielen en ïxieuw rose sierkussen s. f 30. Bankastr. 39, H.-N. A. J. S. 500 c.c. kopklep in prima staat f 725. Dx-. Leyds- straat 91. Mooie zwarte DAMES WINTERMANTEL m. 42-44. Tevens een baby-cape. Adx-es Reitzstvaat 91. Beige WINTERMANTEL 12-14 j„ winterm, met slobbr. en hoedje, 4-6 j. Rijnstr. 42'. Modern nxah. EETKA MER AMEUBL. vooroorl. teg, bill. prijs/ Alleen part. Fr. v. Eedenplein 3, H'stede. Te be- zichtigen tussen 58 uur. Ultschuifbare HUISKA MERTAFEL eix kapstok. Ho- gerwoerdstraat 62. MOTOR VÏLLIERS 200 c.c pr. st. Gen. Gronjéstr 22. 1 wit geëm. goed KOLEN- FORNUIS, 1 gasoven huish. gebr., 2 3-pits oliestellen, 1 Clarus-ol ievex-gasser, 1 2-pits Kupperbusch gasstel. Lo- rentzkade 116. MOTOR, Harley Davidson goede staat. Te zien Za terdag na 3 uur en Zondag Oosterlaan 16. Heemstede GASKACHELTJE, divan, woll. jux-ken pl,m. 14 j. h. Amk, br. sch. m, 39. avondj. gr. m 42, Egypt, k. h. regen jas m, 48, alles z. p. Adres bur. v. d. blad. Wegens kleiner behuizing INBOEDEL te koop aange boden. Brieven G 3008 Pr. electra WA SDI ACH. onder aandrijving, inhoud 100 1. z. g. a, n. Neptunusstr. 36, Haarlem-N. Te koop aangeboden: z. g. a. ïx. FRISIA HAARD, oök als open haard te gebruiken. Te bezichtigen 's av. 7-10 u. Kl. Houtweg 133. Z. g a. n. bruine DAMES- WINTÉRMANTEL nx. bont, m. 42, bruine wollen japon m. 42. en zw. zijden deux piece, m. 46. Twijnderslaan 10. Tot 2 of na 6 uxu\ ACCORDEON, pianokla- merk Nora, type B 68, 3 golf- vier, 80 bassen z. g. a n., pr. banden, f 225 Klarenbeek- billijk. Raamvest 9a. I straat 51 z. Na'6 uur, Een Minerva KINDER WAGEN, jix pr. staat en een box. Bloemveldlaan 29. Na 7 uur. 3 Hamburger ZILVER- PELLEN HENNEN cn een overjarige haan. Maasstraat 25, Heemstede. 1 D. MANTEL (visgraat, Eng. stof) f 15, 2 p. d. schoe nen, suède zw. en br. m. 40 a f 5. Zandvoorlsclaan 89. POSITIE-WINTERS WAG- GER nx. 44, bl. winterm, m. 42-44. L. v Bloemenhove 1, 2 x bellen. NOTENHOUTEN TAFEL. D. Wielinga, Adr. Loosjcsslr. no. 3D. Prima PETROLEUM KACHEL. Keizer. Sophia- straat 27 zwart. VILLIERS MOTOR 125 c.c. in pr. staal. Burgwal 55 D (poort). Z. g. a. n. J. JAS. leeft. 15 j v. Koetsveldstraat 5. Wegens vertrek ZIL VERVOSKRAAG w. g. f 175, kalfsbontmantel (nx. 44) t' 75 v. d. Mey, Haarlenxmerstr. 9 Hillegom. Tel. 5144 K 2520 Crème KINDERWAGEN. Adx'es bur. v. d. blad MEISJES MARINE JURK exx mantel, lengte 75 c,m. Spaarnhovenstraat .18. MOTORRIJWIEL „Arbie" 125 c.c. loopt zeer goed, Tcv. tafelbiljart op lei merk „Mo- xxopole". Tel. 10508 HAARD, Salamander- kachel, Wener kinderstoel, wieg, kinderledikant, kinder bed, driewielig fietsje, gr. poppenwagen, alles in prima staat. Hasselaersplein 4. Tel. no. 19229, KINDERWAGEN en wieg met bedjes. Jan I-Iaringstraat 63. Na 7 uur. Mooie TAFEL te koop 0.70 x 0.70 ïxx. Tel. 20994. BRUIDSJAPON m. sluier m. 42 en schoenen nx. 41, aquarium 95 x 30 x 25 met tafel. Spaarnhovenstraat 6. 's Av. na 6 uur. Weg. te kl. gr. WINTERJ. nx. bont, br. w. j. div, winter- jap. all. m. 40-42 Na 6 uur. Ramplaan 9. Ovérveen. VOETBALSCH. nx. 43 f 12 hoge br. d. schaatsschoenen 41 f 15. moquet tafelkleed Perz. patr. f 40, all vooroorl. en z. g. a. n. W. dé Zwijger laan 5, Santpoort. Tel. 3066. Gr. H. WINTERDEMI, mid. maat f 25, gr. colbert- cost. f 20. grijs damesmantel- pak nx. 44 f 35, w. h. pullover f 7.50, 2 woll. d. jumpers f 10 st 3 p. d. schoenen m. 40 tez. f 7.50. W. de Zwijgerlaan 5. Santpoort Te!. 8066. Pracht RADIO z.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 7