Zaterdag 29 October VERKOOP U.S. ARMYSTOCK GEBR. FABER AMSTERDAM Minder oponthoud voor snelverkeer bij de Haarlemse verkeerslichten De Bank van Lening Amsterdamse Beurs DREESU1ANN J. VAN DEN BERG No« 1 Machinale houtbewerkers flinke hulp in de huishouding IVSEISJES Vrijdag 28 October 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Couranf Signalen bij Grote Markt en Verwulft op elkaar afgesteld Op verzoek van de Haarlemse Verkeers politie is door de PTT enige wijziging ge bracht in de werking van de verkeerslich ten op de Grote Markt. Tot nu toe was de situatie zo, dat de auto's die in de Bartel- jorisstraat stonden te wachten op het groe ne licht en daarna doorreden via de Ko ningstraat naar de kruising Koningstraat- VerwulftGedempte Oudegracht, daar op nieuw het verkeerslicht op rood vonden staan. Tijdens het vroegere systeem met verkeersdrempels kon hierin geen verande ring worden gebracht. Nu de drempels, door de vernieling tijdens de oorlogsjaren, niet meer werken en naar het oordeel van de Verkeerspolitie aan het tegen hoge kosten laten repareren van deze drem pels geen behoefte bestaat, kon in het scha kelsysteem enige wijziging worden ge bracht. Hierdoor is bereikt, dat het snel verkeer, dat uit de Barteljorisstraat komt en de Koningstraat doorrijdt, altijd groen licht vindt op de kruising Ged. Oudegracht- Verwulft. Dit betekent dus minder opont houd voor de auto's en minder ophoping van verkeer voor de verkeerslichten op dat punt. Bij de berekening der tussenpozen tussen de verspringingen der lichtsignalen, is men Henri A. Ett sprak over de dichter Jan Greshoff In een voortreffelijke lezing heeft Henri A. Ett, conservator van het Multatuli- inuseum in Amsterdam, gisteravond voor de Haarlemse Kunstgemeenschap in het gebouw Lange Margarethastraat 13 zijn visie gegeven op het werk van de dichter Jan Greshoff. Deze spreker verstaat de kunst zijn auditorium te boeien en het inderdaad een inzicht te verschaffen in de omstandigheden waaruit het werk van een bepaalde dichter of schrijver wordt ge boren. Hij illustreerde zijn lezing met al even voortreffelijk voorgedragen fragmen ten uit Greshoff's oeuvre. Greshoff werd in 1888 geboren en kwam daardoor terecht tussen de periode van de Tachtigers en die van de nieuwe stroming, die een afkeer had van het impressionisme. Nadat hij de middelbare school had door lopen bezocht hij in 1905 de Wereldten toonstelling in Parijs. Hij legde zijn im pressies daarover in een aantal gedichten vast, die hij aan Verwey stuurde. Deze verwaardigde zich niet (zoals Greshoff latex- zelf zeide, volkomen tei-echt) hierop te ant woorden. Nochtans werd Greshoff daar door niet ontmoedigd en bleef hij zijn let terkundige activiteit voortzetten. In 1906 begaf hij zich in de journalistiek en in 1919 ging hij voor De Telegraaf naar de vredes conferentie in Versailles.. In 1927 kwam hij in contact met E. du Perron, met wie hij en Menno ter Braak in 1932 het tijdschrift „Forum" oprichtten. Greshoff staat met beide benen op de grond, zoals i-eeds uit zijn eerste dicht bundels blijkt. De spi-eker noemde nog als voorbeeld hiei-van het gedicht „Het lieve leven" waarin zowel zijn humor als zijn diepe ernst voortreffelijk tot uiting komen. In 1936 kwam hij met een bundel waarin een van zijn beste gedichten staat. Het is „Pro Domo" waarin hij eigen karakter en gebreken behandelt. Niet alleen als dich ter is Greshoff overigens een groot kunstenaar. Ook zijn proza getuigt van zijn groot litterair talent. De lezer van zijn bundel (onverstuurde) bi'ieven zoals „Aan een olijke vadei-lander" en „Aan een inter viewer" zal zijn vernietigende critiek op de ldein-burgerlijke vooroordelen van de voor-oorlogse Nederlander niet onberoerd hebben gelaten. Greshoff, zo zei Henri Ett, is individua list en dat komt in al zijn wei-ken tot uiting. Zijn non-confox-misme spreekt over al wanneer het er om gaat ti-aditie en dogifia te attaqueren. Zijn verdienste is echter, dat hij zich ondanks zijn indivi dualistische levensbeschouwing niet in een ivoren torentje heeft opgesloten. Met zijn sociaal gevoel en zijn sterk beleefde ver bondenheid met de door het leven mis- aeelden, heeft hij zich van het leven van alledag nooit afzijdig kunnen en willen houden. Achttien jaar voor Haarlemse vertrouwensman van de Sipo Het Amsterdamse Bijzondere Gerechts hof heeft vanmorgen de 43-jarige, sinds 1943 in Haarlem gevestigde kleermaker M. B. B. tot achttien jaar gevangenisstraf met afti-ek en ontzetting uit de rechten voor het leven veroordeeld. Het Hof achtte bewezen, dat B. B. als V-man voor de Sicherheitspolizei in de pe riode van April 1942 tot Februari 1945 een groot aantal illegale werkers, onderduikers en Joodse Nederlaixders heeft vex-raden. Het Hof nam hem kwalijk, dat hij alle opdrachten nauwgezet heeft uitgevoerd en daarnaast vaak op eigen initiatief heeft gehandeld. Voorts dat hij op weerzinwek kende wijze Neder-landse gevangenen heeft mishandeld. Als verlichtende omstandigheid voor hem geldt, dat hij als Jood iix de bezet tingstijd onder zeer moeilijke omstandig heden heeft geleefd en enige malen mede delingen heeft verstrekt aaix de illegaliteit. De advocaat-fiscaal had veertien dagen geleden twintig jaar gevangenisstraf tegen de verdachte geëist. IN PUIN Bij de werkzaamheden aan de Schoterweg oij de Dr. Leydsstraat was men gisteren bezig stenen te laden öp een vrachtauto, waardoor de weg geblokkeerd was. Een personenauto me in snelle vaart naderde, slipte bij het plotselinge remmen door de gladheid van de weg en botste tegen de vrachtwagen. Van de carrosserie bleef niet veel heel, doch de be stuurder kwam met de schrik vrij. „Stad Dordrecht" binnen gesleept Vanmorgen heeft de sleepboot „Holland" van de x-ederij Doeksen het vx-achtschip ..Stad Dordrecht", dat tijdens de laatste storm bij de Waddeneilanden zijn schroef is kwijt geraakt, naar IJmuiden ge sleept. Buiten de pieren hebben twee sleepboten van het bureau Weismuller het schip overgenomen en de „Stad Dordrecht" laar Amsterdam gebracht, waar het ge repareerd zal worden. TEXIELFABRIEK IN ENSCHEDE AFGEBRAND De fabriek van textielproducten „Have- tex" te Enschedé is Doxxderdagavond gro tendeels afgebrand. De voorraden en de machines gingen verloren. De schade be draagt 300.000,—. uitgegaan van een snelheid van 25 tot 30 kilometer per uur. Ook op het Stationsplein is enige wijzi ging gebracht in de wei'king der verkeers lichten. Tot nu toe wei'kten de dirie ver keerslichten aan de zijde van het Stations plein niet geheel gelijk, doch bleef het ver keerslicht aan de zijde van het Kruisweg viaduct langer branden dan de twee andere. Dit kon vx-oeger, omdat dit licht toen uit sluitend bestemd was voor het rechts af gaande vex'keer. Inmiddels heeft het ge meentebestuur besloten het verkeer op het Stationsplein voor de verkeerslichten ge heel vrij te laten, dus geen indeling in vakken voor de richtingen rechtsaf, recht uit en liixksaf te maken. Daar het dus thans is toegelaten om door de rechterdoorgang aan de zijde van de Kruisweg linksaf te slaan, was het nodig de drie vex-keerslichten aaix die zijde gelijk te schakelen. Dit is thans geschied. HAARLEM 50 JAAR GELEDEN Vroeger speelde de Bank van Lening een belangrijke rol in de samenleving. Vondel was boekhouder van een pandjeshuis in Amsterdam. De gemeentelijke Bank van Lening werd in Haarlem in 1662 opgericht om het kwaad dat de particuliere pandjeshuizen stichtten, tegen te gaan. De instelliixg is altijd in het gebouw in de Kleine Houtstraat (het vroe gere klooster der Lazaristen) gehuisvest geweest. Daar vindt men haar nog, maar de zaken van de bank zijn in de loop der jaren zó verminderd, dat al meermalen over de opheffing is gedacht. Door de ge wijzigde toestanden en vooral door een verbetering van de credietverschaffing, ook aan de kleine man, is het bestaansrecht van de bank kleiner geworden. De Volks- credietbank en ook het credietstelsel van het Kennemer Financieringsinstituut (bei de zijn ook in dit gebouw gevestigd) heb ben haar verdrongen. En verdringen haar steeds meer, zodat de overtuiging veld wint, dat zoal niet haar dagen, dan toch in elk geval haar jaren, geteld zijn. Vijftig jaar geleden bloeide het bedrijf nog. De bank had, over de stad verspreid, 6 filialen, zogenaamde „inbrengers". Dat was voor mensen die liever niet in de echte bank gezien werden, of die zich een loopje naar de Kleine Houtstraat wilden besparen. In 1899 werden 97.500 panden beleend, waarop /268.500,werd voorgeschoten. Over 1948 waren de cijfers 2845 pflnden en 70.999,voorschot. Deze cijfers demonstreren de achteruit gang zeer sterk. Toch maakte de gemeente in dat bloeitijdperk slechts 1000,winst in het jaar, wat slechts een matige rente was voor het kapitaal van 50.000,dat de gemeente beschikbaar stelde om het be drijf te financieren. Nu wordt reeds jaren met verlies gewerkt. De zaken die de Bank 50 jaar geleden deed, wei-pen een eigenaardig licht op c!e toestand die toen in vele gezinnen heerste. In enige honderden gezinnen bestond de gewoonte om elke Maandag de Zondagse kleren te belenen. Van de man en de vol wassen zoons een costuum, van de vrouwen een mantel of mooie japon. Soms werd de verzameling nog aangevuld door het tafel kleed dat op Zondag het interieur opvro lijkte! Op zo'n collectie werd dan ongeveer 25 voorschot gegeven. Op Zaterdagavond, als de man en zoons met het weekloon thuis kwamen, was het eerste werk de Zondagse kleren uit de Bank te halen! Op zulke weekpanden werd gemiddeld 0,60 of 0,70 aan kosten betaald. Dit was natuurlijk een hoge rente, maar het was te begx-ijpen dat de Bank niet goedkoper kon wei-ken. Er waren ambtenaren nodig voor de administx-atie en ook werklieden om de kleren te verzorgen. Alles moest gedesinfec teerd worden, want anders zouden de vlooien gauw oppermachtig geweest zijn op de grote zolders die vol hingen met kleren, die vaak uit huishoudens kwamen waar de properheid wel wat te wensen liet! Soms deden de vrouwen die beleningen zonder voorkennis van man of kinderen. Als dan onverwacht op een dag in de week het Zondagse pak nodig was, waren er grote moeilijkheden. De Bank gaf natuur lijk geen pand af zonder geld. Het enige was dat dan de hulp van buren of familie werd ingeroepen om het geld voor te schie ten. Niet altijd gelukte dat en af en toe vonden de huiselijke moeilijkheden een na spel op het politiebureau, want dan was de man wat al te hardhandig geweest om zijn vx-ouw het besef bij te brengen dat hij niet tevreden was met haar financieel beleid. Economisch verantwoord waren die week panden ook niet, want om van Maandag tot Zaterdag een voorschot van 25 te krijgen, moest in een jaar zeker dan 30 betaald worden! Er waren vrouwen die de belening ca moufleerden door de panden met een kin derwagen te brengen en te halen, hoewel er dan vaak in de wagen geen plaats was om het kind mee te nemen! In de loop der jaren zijn de mensen wij zer geworden. De ambtenaren van de Voor schotbank hielpen met credieten, waarvoor veel minder rente betaald behoefde te wor den, om die weekpanden overbodig te ma ken. Feitelijk torpedeerde dus de Voor schotbank de Bank van Lening, maar dit was uit sociaal oogpunt volkomen verant woord. Thans worden er in het geheel geen week panden meer gebracht. De „inbrengers" van de Bank zijn al lang afgeschaft, wat wel te begrijpen is toen ex- zo weinig panden overbleven dat men het op het hoofdkantoor heel gemakkelijk af kon. 2845 panden in een jaar betekent immers niet meer dan 10 per dag! NACHTELIJKE SLUIKJAGERS GEVAT. Gisternacht ontdekte de bestuurder van de radiowagen van de politie, die nabij Velsen surveilleerde, in de polders en kele lichtflitsen. Vermoedende dat onspox-- tieve elementen de bepalingen der jacht wet overtraden, alarmeerde hij door middel van de radio het hoofdbureau. In korte tijd werd de polder afgezet en het resul taat bleef niet uit. Drie IJmuidenaren werden ingesloten en bij huiszoeking kon den diverse jachtbenodigdheden in beslag worden genomen. TWEE AANHOUDINGEN. In de nacht van Maandag op Dinsdag werd in Velsen een persoon aangehouden die zich bleek te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van etenswaren. Hij is ter be schikking van de justitie gesteld. Eveneens werd vrijwel op heterdaad door de recher che betrapt een inwoner van Haarlem, die zich had schuldig gemaakt aan openbare 6chennis der eerbaarheid. Gemeenteraad Heemstede Verbetering verwarming m aula der begraafplaats Mi\ dr. E. Brongersma, die in de maand September niet in de gelegenheid was de vergaderingen van de gemeenteraad van Heemstede bij te wonen, is in de Donder dagmiddag gehouden bijeenkomst door de loco-burgemeester de heer E. J. van Lent, beëedigd. Bij de ingekomen stukken was een brief van het bestuur der vakgroep van assu rantie-agenten, waarin gevraagd werd, om concurrentie te voorkomen, ambtenaren te verbieden als verzekeringsagent op te tre den. Besloten werd te antwoorden, dat er in het ambtenarenreglement een bepaling staat, waarbij het zonder toestemming van B. en W. verboden is een nevenbetrekking te aanvaarden. De raad verenigde zich met de voorstel len van B. en W. inzake het wijzigen der voorwaai'den voor de bouw van veertien duplexwoningen, inzake het vei-lenen van technische diensten aan Bennebroek en in zake het uitnemen van tex-reinen uit het Grondbedrijf en vaststelling der vergoe ding. Tot onderwijzer aan de Dreefschool werd met algemene stemmen benoemd de heer N. van Doorn, thans tijdelijk onderwijzer aan deze school. De vei-gaieiring ging uitvoerig in op de toelichting van B. en W. op het voorstel, om een crediet van 4.000 beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van tien gaso- jaars voor vex-wax-ming van de aula op de Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 312 311% 243*4 242% 242% A. K. U 19014 188% 126 Nederlandse Ford 310 Nederlandse Kabel 290 v. Berkel's Patent 120% Scheepvaart-Unie. 166 160% Holl.Amerika Lijn 166 Deli Maatschappij 1391/z 137 H. V. A 159*4 155% A'dam Rubber 139% 140 Ned. Handel Mij. 164% N.-I. Handelsbank 103 Billiton Mij. II 300% algemene begi-aafplaats. Bezwaren werden geuit tegen het feit, dat de middenstand niet ingeschakeld wordt bij de plaatsing en tegen de adviezen, welke niet volledig werden geacht, omdat geen contact was ge zocht met een bureau, dat zich speciaal op het gebied van verwarming toelegt. Wet houder Disselkoen (Arbeid) deelde mee, dat ook hij gaarne de middenstand inschakelt, doch in dit geval kan 't gasbe drijf de toestellen rechtstreeks van de han del kopen. In de toekomst zal met de wens over het inwinnen van een advies bij een technisch bureau rekening worden ge houden. Met de stem van de heer Kamer beek (Vrije lijst) tegen werd het voorstel aanvaard. Bij de rondvraag zeide de heer Reyn- ders (Arbeid), dat op het ogenblik even als na de oorlog 1914-18, toen er woning nood heerste, de prijzen der woningen bij zonder stijgen. Dat is hem gebleken met de verkoop van perceel Oosterlaan 13. Enige weken heeft het huis gedeeltelijk leeg ge staan. Is de desbetreffende commissie wel goed opgetreden? De voorzitter antwoordde, dat B. en W. het ook betreuren wanneer huizen als winstobjecten gebruikt worden. Het pand is verkocht aan een gerepatriëerde en deze heeft toestemming gekregen zich daarin te vestigen. Bij hoge uitzondering kan het ge beuren, dat een huis langer leeg staat dan gewenst is. Op vragen van een tweetal leden deelde de voorzitter mee, dat er tegen ontsieringen wordt opgetreden. De heer Brink (WD) vroeg of het mogelijk was een verlichting aan te bx-en- gen in de omgeving van de onbewaakte overweg aan de Boekenrode weg bij de Leidsevaart. De wethouder Disselkoen zegde een onderzoek toe. Tijdens de bezet ting zijn de dx-aden gesloopt en nagegaan moet worden of de kosten niet te hoog zijn. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J. Kinkhouwers en M. A. van Ansem; H. van der Laan en J. Stoof; P. Gerbranda en R T. Freudenborg; V. E. Mol en F. M. Vis; A. D. Ekelenburg en G. de Groot. GETROUWD: W. G. Kaatman en H. M. Ansing; L. Brouwer en A. Eveleens. GEBOREN: Peter Henry August, z. van H. E. F. Savekoul en A. D, M. Lijnkamp; Vincentius Maria, z. van H. H. C. Zumpolle en M. W. S. Moormann: Arthur Peter, z. v&n A. van den Anker en I. Luuring; Jacob Maar ten, z. van J. van Andel en A. C. Lok; Wil- helmina Maria Alida, d. van J. A. Vink en T. J. M. de Vi-ies; Antonia Geertruida, d. van J. Teuwisse en G. M. C. Castien. OVERLEDEN: N. SchotvangerSmit, 84 j.; J. Kinkhouwers, 68 j. Bestuur „Touring Zandvoort' in vergadering bijeen Het algemeen bestuur van de stichting „Touring Zandvoort" kwam Woensdag in vergadering bijeen. Ingekomen was een adres van de Hervormde, Gereformeerde en Rooms-Katholieke kerkgenootschappen om geen snelheids-races op Zondag te houden. Besloten werd te berichten, dat een dergelijke maatregel, welke tengevolge zou hebben dat de wedstrijden op Zater dag zouden moeten worden gehouden, thans nog niet overwogen kan worden omdat de Burgemeester van Alphenweg nog aan het begin van zijn exploitatie staat. In een later stadium is het bestuur bereid te overwegen of bij wijze van proef ook een of meer wedstrijden op Zaterdag gehouden zullen worden. Aan de KNMV zal worden gevraagd haar leden te verzoe ken onnodig geraas met motoren in het dorp zoveel mogelijk te vermijden. De heren Keur en Longayroux hadden een voorstel ingediend om de verpachting van de consumpties op het circuit bij openbare inschrijving te doen geschieden onder voorwaarde, dat de pachter zijn artikelen uit Zandvoort zal betrekken. Dit voorstel kon niet aanvaard worden omdat burgemeester en wethouders reeds op 27 April 1949 tex-zake een contract heb ben gesloten met de heer IJ. Westra te Amsterdam voor een jaar met vier optie jaren, onder bepaling, dat deze vrij is in de keuze van zijn leveranciers. De heer Westra heeft van zijn recht van optie gebruik gemaakt. Het dagelijks be stuur zal met hem in overleg treden ten einde te bereiken dat zoveel mogelijk Zandvoortse ingezetenen voor de levering van goederen worden ingeschakeld. De heer ir. P. G. van Kuijk trad af als lid van het dagelijks bestuur. In diens plaats werd gekozen de heer G. Tates. Het orgaan der stichting „Eb en Vloed" zal voorlopig 's winters een keer per maand en des zomers een keer per 14 dagen ver schijnen. De verspreiding zal gratis plaats vinden, waarbij de nadruk zal worden gelegd op de verspreiding buiten de ge meente (toeristen-bureaux e.d.). Voorlo pig zal de verspreiding ook te Zandvoort huis aan huis geschieden. Als het Dagelijks bestuur daarvoor het tijdstip gekomen acht zal de algemene gratis verspreiding worden stopgezet. De inhoud zal uitsluitend betreffen de sport en het toerisme als middelen ter bevoi'de- ring van de bloei van Zandvoort. Voor de advertenties zal te Zandvoort geen col portage worden gevoerd, wel buiten Zandvoort, doch er zal op worden gelet, dat geen advertenties worden opgenomen van firma's, die de Zandvoortse midden stand kunnen beconcurreren. De begroting voor 1950 van de stichting werd opgemaakt en aan burgemeester en wethouders ter vaststelling aangeboden. JONGLISTO IN „MONOFOLE". Voor ongeveer tweehonderd personen gaf de bekende telepaath Jonglisto Donderdag avond een séance in theater Monopole. De, zoals naderhand bleek, van te voren opgezette poging van een viertal jongelui, om het experiment van het zoeken van een naald, verborgen op één der bezoekers in de zaal, te doen mislukken, werd voor deze jonge mensen wel een grote teleurstelling, daar Jonglisto, na aanvankelijk in de war te zijn gebracht, het viertal wist te ont maskeren tot grote hilariteit van de aan wezigen. Het publiek viel van de ene verbazing in de andere. Vooi'al de rake karakterbeschrij vingen en het experiment met de foto in gesloten enveloppe, waaruit Jonglisto zelfs naam en geboortedatum van de betrokkene wist te noemen, wekten de grootste bewon dering. Aanbesteding van 38 woningen Vanmorgen had in het Zandvoortse raad huis de aanbesteding plaats van 38 wonin gen in Plan-Noord naar een ontwerp van architect A. J. J. M. Stevens uit Haarlem. Er waren 36 inschrijvingen, waarvan de laagste was N. Worps Bouwbedrijf uit Am sterdam met 358.000. De hoogste was Ch. Slieker uit Heemstede, met 462.260. De enige Zandvoortse inschrijver, de firma F. H. M. Koning, wilde het werk voor 437.400 aannemen. Haarlemmermeer Beursnoteringen te Hoofddorp Tarwe (cons.) 21.60—21.75: tarwe (zaai) 21.7522.25; gerst 25.5026.50; haver 22.50 23.50; rogge 21—22; groene erwten (zaai* 3843; groene erwten cons. 3742; capucij- ners 5565; bruine bonen 6070; karwei- zaad 7982; hooi naar kwaliteit 5580: stro naar kwaliteit 16.50—18,50. Bonen en erwten blijven nog steeds in prijs stijgen. De handel was over het algemeen flauw. Bennebroek BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hendrika, d. van H. P. Beuge ling en T. v. d. Schrier. ONDERTROUWD: S. M. Langeveld en A M. Kromhout. Kameelh. kindcr-knip- Rood peau de pêche kin- schoentje m. lederen neus der- meisjespantoffel m.bontveriierine en crêpe- en lederen mol „bbereool 20'24 2.75 - 25/28 3.10 18/22 2.25 - 23/26 2.50 29/35 3.60 27/31 2.95 32/35 3.25 GROTE HOUTSTRAAT KORTE VEERSTRAAT Bij beschikking van de E. A. Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van de Handelsvennootschap onder fix-ma F H. J. de Klerk en Co., gevestigd te Haarlem en haar vennoten F. H. J. de Klerk en H Stinis is bepaald dat: a. de schuldvorderingen bij de Curator moeten worden ingediend vóór 26 Novem ber a.s.; b. dat de verificatievergade ring zal worden gehouden in het gerechtsgebouw aan de Jansstx-aat 81 te Haarlem op Woensdag, 14 December 1949 des voormiddags om 11 uur. Haarlem, 26 October 1949. De Curator Mr. Silvain Groen. de Radio-specialist op radioreparatiegebied ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110 Amerikaans echtpaar zonder kinderen, dat Hollands spre ken kan, zoekt kamers m. keuken in Haarlem, liefst gest. en dichtbij een buslijn. Brieven no. 4267 WONINGRUIL Aangeb. wordt woonhuis in buitenwijk te Middelburg, bev. 6 kam., badk., keuken en bijkeuken in ruil voor dito met kookgel. op le verd. Of 3 kam. en badk. (event, kookgel.) op le verd. van voornoemd huis in ruil voor 3 a 4 kam., keuken en bij keuken o. d. te Bl'daal of omg. tegen 1 Febr. a.s. Br. no. 4263. De firma Gebr. Faber, Army- en Governmentcontractors te Am sterdam, stellen op Zaterdag 29 Ocober van 95 uur weer haar magazijnen open voor particulieren, om dezen in de gelegenheid te stellen enkele stuks uit de in opslag liggende army- en sur- plusvoorraden tegen de oude kwantumprijzen van vóór de de valuatie te kunnen aankopen. Verkocht zullen worden: Op Zaterdag 29 October 9-5 uur aan ons hoofdkantoor Singel 23 4800 lichtgewicht U.S. oiiedoekjekkertjes khakikleurig, splinternieuw f 5.25, plm 9000 ca mouflagejassen met ranselbult (reconditioned) f 5.95, lange zwarte oliejassen (Navy Oilskins f 20-50, zwarte rubbercanvas fiets-beenpijpen f 7.50 en f 8.50, gele gevoerde fietswanten f 9.75, khaki wolgebreide polsmofjes f 0.95, khaki wol- gebreide bivakmutsen f 1.75, U.S. Army Field- jackets (reconditioned) f 24.50, bruine vlaslinnen Army-werkshirts met zakken f 8.50. 1200 khaki travellingbags rubbercanvas met 2 buitenzak ken en sjorriem, middle f 24.50, large f 29.50, kleine blauwe vliegtuig-reistassen f 5.85, khaki zeildoek Navybags f 18.50, groen grijze U.S. Army dubb. fiets tassen f 9.85, Browncord dubb. fietstassen m. leerversterking f 13.50, U.S. khaki plunjezakken f 6.50, U.S. Army khaki draag- i tassen f 2.80, leren zeildoek boodschaptassen etc. Op veler verzoek worden de verkopen van surplusvoorradcn in wollen winterdekens aan particulieren tegen de oude kwantum- prijzen voortgezet en zijn beschikbaar: 1000 prachtige wollen IMPORT PLAIDS in beige, bruin etc. met diverse strepen f 34.50, Zaalberg auto plaids 140 x 180 cm in verschillende gekleurde ruiten f 25.50, grijze wollen Zaalberg Utility autodekens 150 x 200 f 18.en voorts: uitstekende khaki lOOVo wol Officers-Armydekens 150 x 200 f 22.50, gebloemde dessindekens in rose, zalm, groen, blauw, etc. 150 x 200 f 17.50, dito in de afm. 170 x 220 f 24.50, witte mol tondekens f 6-50, wollen kinderdekens f 13.50, alsook zeer fraaie 100°/o fijnwol grote edeldekens 190 x 235 in zachte driekleur pasteltinten f 39.50 en vele soorten meer o.a. all xise-dekens ad f 4.85. Belangrijk voor kopers bulten Amsterdam De voorraden zijn vrij te bezichtigen in onze magazijnen Singel 23 en worden op Maandag, Dinsdag en Woensdag d.a.v. verder uitverkocht. Postorders over geheel Neder land met 50 ets. verhoging. Betaling aan de postbode bij aankomst en niet goed, geld terug, mits direct franco ge retourneerd. HOOFDKANTOOR: SINGEL 23 ARMYCONTRACTORS TEL. 40223—44317 (K 2900) Reclame is de motor voor uw bedrijf. Adverteren is de beste vorm van reclame GEVRAAGD: Aanmelden: Meubelfabriek D. v, PARREREN, M. v. Heems kerkstraat 25A, Haarlem tussen 95 uur. Gevraagd in R.K. gezin een voor dag en. nacht. Eventueel met huiselijk verkeer. Mevr. Kostermans, W. de Zwijgerlaan 24, Haarlem. VARITEX, De Genestetweg 23, Bloemendaal, Tel. 25093, vraagt voor haar brei-afdeling Enige nette en handige Stichting Herstellings- en Verplegingsoord „Unicum" vraagt VERPLEEGSTER voor vaste nachtdienst VERPLEEGHULPEN (vrl.) en HULP VOOR DE KEUKEN (vrl.) Aanmelden voor 12 uur Herenweg 126, Heemstede. Metaalwaren- en Verlichtings. ornamentenfabriek vraagt voor spoedige Indiensttreding: Geroutineerde STENO-TYPISTE Vereisten: kennis van boekhouden en talen, kantoorervaring. Leeftijd: 21-25 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitatiebrieven met opgaaf van leeftijd diplomas, verlangd salaris, referenties vorige werkkring(en) en uitvoerige inlichtingen onder nummer 4275.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 7