,{s Stormlamp s Amateur-cabaret „De grote beer" gaat op ziekenbezoek met een leuk programma Amsterdamse Beurs HILARIUS - Foto - Kino D.K.W. 38 mooi huis nette slagersbediende Tapijthuis H. Ineke FILIAALCHEF Weibeschut tegen het gure najaar! Maandag 31 October 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Uit de gelederen van de Haarlemse To neelclub is een kleine cabaretgroep vormd, die zich de sterrenbeeldige naam „De grote beer" heeft gekozen, niet alleen rnet de bedoeling om (zoals Zaterdagavond in gebouw Domi te Overveen geschiedde) tot vermaak van de kunstlievende leden te dienen, doch in de eerste plaats om nu en dan enkele uren van ontspanning te brengen in ziekenhuizen, sanatoria en der gelijke inrichtingen waar men iedere vorm van afleiding met vreugde begroet. Laat men niet denken dat deze onderneming werd opgezet onder het motto: voor de ar men is het armzalige goed genoeg. Men heeft zich integendeel geen enkele moeite bespaard teneinde zo voortreffelijk moge lijk voor de dag te komen. Het gezelschap vervaardigde om te beginnen een tot iedere gewenste afmeting verschuifbare stellage met zeven schijnwerpers en een vernuftige lichtregelaar. Indien nodig kunnen daaraan zijschermen en een achterdoek worden ver bonden, zodat men de beschikking heeft over een verplaatsbaar toneel, dat in een minimum van tijd zelfs in de kleinste zalen zonder verdere accomodatie kan worden opgericht. Maar het eigenlijke programma getuigt niet minder van zorgvuldige voorbereiding. Onder de in vele opzichten verrassende lei ding van Frans Hesmerg wordt er gewend; met hartelijke animo en frisse fantasie. Ook de door hem geschreven teksten, dikwijls sprankelend licht en steeds goed in het ge hoor vallend, getuigen van fijne smaak en gevoel voor de eisen der kleinkunst van het theater. Een scène als „Nederland bouwt op" zou zo (misschien met een kleine verbetering van de pointe) door een be roepsensemble overgenomen kunnen wor den, maar dat is dan ook verreweg de beste. Loek van den Broek was hierin al even uitstekend op dreef als in zijn grap pige conférence of zijn schroomvallige voordracht een prachtig nummer van de ode aan Rika door Piet Paaltj ens. Aan leuke vondsten was trouwens geen gebrek, al was het niet allemaal even ori gineel wat de klok sloeg. „Oriëntexpressé" bijvoorbeeld berust op een bekende anec dote van de bijna legendarische student Himpe en had treffender uitgewerkt kun nen worden. Het tafereel met de verzame laar van mensentenen lean men mijns in ziens beter schrappen. In het algemeen was de uitvoering zo perfect als men van amateurs nauwelijks zou verwachten, maar natuurlijk is er wel het één en ander voor lichte verbetering vatbaar. De overigens prijzenswaardige sketch „Gesproken gedachten" naar een ge geven van Emlyn Wililams, had zeker bin nen de terecht gevolgde strakke lijnen meer dramatische bewogenheid kunnen verdragen. Lenny Berentsen gaf hierin op vallend blijk van talent, doch haar expres siviteit bleef te vlak. Haar tegenspeler Nico Drost beheerste zijn tekst zo volkomen, dat er voor hem geen moeilijkheden meer be stonden, al zat zijn eigen type hem wel enigszins in de weg. Hoogtepunten van dit in voorbeeldig tem po opgediende programma, waarin de heren (behalve de reeds genoemden nog Bert Frerichs en Okki Wiemeyer) door gaans iets sterker voor de dag kwamen dan de dames (al deden ook Roekie Aronds en Machteld Kruyt hun werk prijzenswaar dig), waren voorts de beide nummers rond de pauze: „Doodmoe" en „Een tuiltje min nepoëzie". Een liedje van Louis Davids werd kostelijk gebracht, evenals trouwens het kwartet van „Oma en Opa" van Manna de Wijs Mouton, uit wier werk nog wel meer voor reprise vatbaar is. De stemmen van de zingende sterren klonken wat klein en bleek, doch dit zal in kleine ruimten geen bezwaar opleveren. Dr. J. R. H. de Smidt schilderde een paar bruikbare décorstukken. Stellig zal dit gezelschap veel plezier verwekken met deze vaardige liefhebberij. Op 17 November ver leent het medewerking aan de viering van het 65-jarig bestaan van het Haarlemse Diaconessenhuis. DAVID KONING Hef Hildebrand-monumenf Binnenkort experimenten met de maquette Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben het raadsbesluit om 1.500,be schikbaar te stellen voor het maken van een maquette om de definitieve keus van een plaats voor het Hildebrand-monument te vergemakkelijken, goedgekeurd. Men is thans bezig de maquette te maken. Het is dus aan te nemen dat binnenkort de experimenten kunnen beginnen. De ver wachting is dat die eerst in een besloten kring zullen plaats vinden en dat eerst daarna andere genodigden, o.a. de raads leden, daarvoor uitgenodigd zullen worden. Wijziging telefoonnummers In Haarlem-Noord en wel de Rijksstraat- Weg tussen het Soendaplein en de Jan Gij- zenvaart en de in de omgeving van deze weg liggende straten zullen 250 aangeslotenen bij het telefoonnet een ander telefoonnummer krijgen. In de loop van November wordt hieraan gewerkt. De wijziging van telefoon nummers geschiedt geleidelijk. Indien een abonné het oude nummer kiest, nadat de omzetting in het nieuwe nummer reeds heeft plaats gehad wordt hem dit meegedeeld. De wijziging is er één van technische aard. De nieuwe nummers beginnen met 22, 23, 24 of 25. 8urgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 29 October 1949 GEHUWD: 29 Oct., J. H. Veldkamp en C. M. van Dam; F. J. Hunter en M. A. Heeres. BEVALLEN van een zoon: 27 Oct., M. Vooges—van den Berg: 28 Oct., M. J. B. T. Plankenvan Ingen; J. van Herwaarde Pool; 28 Oct., A. C. Aders—Bonarius. BEVALLEN van een dochter: 27 Oct., D. M. w. Robbersvan Oosten; 28 Oct.. L. Vos Zwiers; C. MeijerSlis; E. A. VetMascini; A. C. van der Wijk—van Kampen; A. C. MentjoxBesseling; M. GraaffOostwon- der; 29 Oct.. M. M. VuijstVisser: S. Kon duur—Duijff: B. Wijtkamp—van Kleef. OVERLEDEN: 28 Oct.. J. J. de Groot. 75 Rustenburgerlaan; J. Hofman, 77 j., M. v. Heemskerkstraat. voor Haarlem MAANDAG 31 OCTOBER Palace: ,,'t Zal je gebeuren", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Donker Afrika", alle leeft., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: .Ergens in China", 18 j., 2.30, 7 en 9.15 uur. City: „Ditte, een mensenkind", 18 j., 2.15, 4.30, 7 en 9.35 uur. Spaarne: „Triomf der doodskoppen", 14 j„ 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Fietsendieven", 14 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 1 NOVEMBER Stadsschouwburg: „De wereld heeft geen Wachtkamer" (A. T. G.), 8 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Hier ziet men Loek van den Broek in een der aardigste scènes uit het cabaret ..De grote beer": een demonstratie handen wassen in de trein. Kamermuziek in „De Stompe Toren" Het in herfstnevelen gehulde oude kerk gebouw te Spaarnwoude was Zaterdag de plaats, waar de zangeres Didi Sanders en het piano-duo Ita Falkner en Truus Bernet KempersBoursse voor een vrij talrijk auditorium een kamermuziek-avond gaven. Het was naar alle waarschijnlijkheid de laatste kunstavond van de reeks, die dit jaar door de leiding van het culturele cen trum „De Stompe Toren" is georganiseerd. Het koude jaargetijde en de slechte toestand der rookafvoerkanalen, die voldoende ver warming van de intieme kerkruimte be lemmert, zijn de spelbrekers geworden. Men zal nu wachten met het houden van bijeenkomsten tot de nieuwe lente haar in trede gedaan heeft. De eerste helft van het programma, dat de concertgeefsters Zaterdag ten gehore brachten, vormde een hechte eenheid en schiep een muzieksfeer, die uitnemend met de stemmige kaarsenverlichting harmo nieerde. Het is zeker niet onmogelijk, dat de Fantasie in f kl. terts (K.V. 608) en de Variaties in G gx*. terts (K.V. 501) van W. A. Mozart, de Variaties in Bes op. 82 no. 2 en de drie Polonaises van Fr. Schubert, als mede de vier liederen van Jos. Haydn (The mermaid's song, Das Leben ist ein Traum, Schaferlied en Ein kleines Haus) bij het schijnsel van kaarsvlammen ten doop zijn gehouden, nu ongeveer anderhalve eeuw geleden. Ten aanzien van de pianomuziek beteken de dit deel van het programma geen cli max van muzikale geladenheid, want deze kwam met de fantasie van Mozart direct al in de hoogste graad. De objectiviteit van het werktuig, het mechanische orgel, waar voor Mozart deze fantasie schreef in zijn laatste moeilijke levensjaar, heeft niet ge leid tot een zielloze, zakelijke compositie. Integendeel, zij is de reflex geworden van sterke innerlijke emoties: opstandigheid en van de verstilling der berusting, uitgedrukt in gedurfde harmonieën, markante fuga thematiek, meesterlijke contrapuntiek en een ontroerende mildheid van melodie. Als orgelwerk uitgevoerd kan de betekenis van deze fantasie ten volle blijken, maar ook de klavieruitvoering door 't vrouwelijk piano duo heeft voldoening kunnen schenken, speciaal door het behouden van de eigen geest van het werk en de muzikale expres siviteit. Na de pauze bleven de pianistes onge veer in dezelfde sfeer van ongecompliceerd musiceren met de voordracht van het Ron do in Bes van C. M. von Weber en van vier Slavische dansen van Dvorak, waartussen de twee liederen, Chanson triste en Au pays oü se fait la guerre" van Henri Duparc een ongewenste plaats hadden gekregen. Als op zichzelf staande vertolking zou men de voordracht van de aangrijpende liederen echter niet hebben willen missen. Want hierbij wekte fraaie klank van de donker gekleurde mezzo-sopraanstem samen met een intensief beleven van de tekstgedach ten tot een voortreffelijk resultaat. De vertolking van de liederen van Haydn, eenvoudiger van opzet en expressie, werd gekenmerkt door vocale zorg en bovenal door de persoonlijke zeggingskracht, die de liederen van Duparc tot het hoogtepunt van de avond deden worden. Truus Bernet Kempers, die de zangeres met bijzondere toewijding had begeleid, deelde mede in het succes. Drie kleurige bloemstukken waren de materiële bewijzen van de waardering voor wat op deze avond in „De Stompe Toren" geboden werd. P. ZWAANSWIJK. Nieuwe kerkklokken in Overveen In 1943 werd de grote klok uit de toren van de R.-K. kerk te Overveen door de Duitsers weggehaald. Nu komen er twee klokken in de grote toren. De ene weegt 600 kg. en de andere 325 kg. Op de grote klok staat in het Latijn „Albertus (de naam van de klok) door Duitse woede vernield, is hersteld door de milddadigheid der parochie". De kleinere klok die Johanna heet draagt het opschrift: „Ik roep de levenden, wenk de zondaars tot terugkeer, ik beween de doden". De geroofde klok (pl.m. 600 kilogram), eveneens door Petit en Fritzen geleverd, werd de 15e Juni 1856 door de bisschop van Haarlem mgr. Van Vree, geconsa creerd. SCHEEPVAART Aagtekerk, Rotterdam—Brisbane 30 Oct. v. Bombay. Aardijk, RotterdamGulfhaven 30 Oct. te Tampa. Boschfontein, Amsterdam Beira 30 Oct. te Mombassa; Cottica, Azoren Southamtpon pass. 30 Oct. Ouessant. Empire Brent, Batavia—Amsterdam 30 Oct. te Port Said. Garoet, New York—Java 30 Oct. te Bona. Johan van Oldenbarnevelt, 30 Oct. van Batavia naar Semarang. Klipfontein, 30 Oct. van Lorenzo Marquez naar Beira. Kota Inten, RotterdamBatavia pass. 31 Oct. Ouessant, Modjokerto, pass. 30 Oct. Point Degaille. Oranje, BataviaAmsterdam pass. 30 Oct. Perim. Sigli, RotterdamBatavia pass. 30 Oct. Perim. Van der Waals, CalcuttaRot terdam 31 Oct. te Aden. Waterman, Batavia —Rotterdam pass. 30 Oct. Kaap Bon. Zuider kruis, Rotterdam—Batavia pass. 30 Oct. Finisterre. Taxi Bel 23000 DAG EX NACHT Wereldfederalisten in de H.K.B. bijeen „Altijd in de geschiedenis heeft de mens in eerste instantie de verkeerde weg naar zijn toekomst genomen. WTij nu staan op het ogenblik in een uiterst belangrijke ontwik- kelingsphase: die van de bewustwording van de mens. De grote bewustwording, die de mens zal leren dat de enig juiste verhou ding van iedere mens tot iedere andere mens een verdraagzame en vriendelijke is, en dat deze wereld in feite één geheel is." Dat zei Zaterdagmiddag de Amsterdamse psychiater dr. C. J. Schuurman, die voor de „Werkgroep tot verdieping der wereld- federalistische gedachte" sprak over de psychologische achtergrond van het wereld- federalisme. Na verklaard te hebben, dat thans de tijd is gekomen, dat het wereldfederalisme uit het omhulsel van theorie en studie moet stappen en zich actief mengen in de maat schappij, betoogde dr. Schuurman in een belangwekkende rede, dat niets natuur lijker is, dan dat op het ogenblik kapita lisme en dictatuur tegenover elkaar staan. Immers, aldus spreker, deze beide richtin gen zijn de twee pure exponenten van de belangrijkste stromingen in de menselijke ziel. Het zal nu zaak zijn de belangstelling van de mens anders en hoger te richten: op een bepaald hoger doel. En dat doel, zo zei dr. Schuurman, zal aan u allen duidelijk zijn: het wereldfederalisme, dat van deze wereld een vreedzamen, voorspoediger en gelukkiger gebied zal maken err daardoor de mens de kans zal geven zich geestelijk nog verder te ontwikkelen. Spreker hekel de nog het begrip „souverein". dat in de practijk niets anders betekent, dan dat de betrokken staat zich weinig of niets van de andere staten behoeft aan te trekken. Tevoren reeds had men kunnen luisteren naar een toespraak in Esperanto door Colin Smith, één van de jonge Canadezen, die onlangs in een klein zeilbootje, de „Nova Espero" de Atlantische Oceaan zijn over gestoken. De heer Smith vertelde niet alleen van zijn moeilijke tocht naar ons werelddeel, maar ook, en voornamelijk van de kolonies, die hij in New Scotland 111 Canada en later over de ganse wereld wil stichten; een soort werkgemeen schappen op wereldfederalistische basis. Deze nog jonge spreker, die in de afge lopen oorlog vlieger was bij de RAF, sprak scherpe woorden tegen de oorlog en legde er de nadruk op, dat iedereen zijn uiterste best zou moeten doen cm een herhaling daarvan te voorkomen. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door mevrouw G. IsbruckerDerksen uit Den Haag, die vertelde over het congres van de „World Movement for World Fede ral Government", dat zij onlangs te Stock holm had bijgewoond. De 350 deelnemers uit 25 landen hadden besloten eind volgend jaar een onofficieel wereldparlement in Genève bijeen te laten komen. Amateurtoneel „Da Heilige Vlam" De vruchtbare schrijver W. Somerset Maugham, die men uit hoofde van zijn fe nomenale vertelkunst de Engelse Maupas sant pleegt te noemen, trekt zich zo lang- zerhand geheel uit het openbare leven terug. Kort geleden maakte hij bekend dat zijn laatste boek was uitgekomen. Zijn arbeid voor het theater zette hij reeds stop in 1933, toen hij meende het.contact met het publiek verloren te hebben. Doch zijn stukken, die destijds een vermogen voor hem verdienden, worden nog steeds ge speeld, hoewel zelden en met verminderend succes door de beroepsgezelschappen. In zijn comedies probeerde Maugham met inspanning van al zijn talent de tradities uit de periode van de Restauratie in ge moderniseerde vorm door te trekken, in zijn ernstige toneelwerken paste hij in ge dempte mate de techniek van het natura lisme toe. Sinds kort trekt het in zekere zin tot de laatste categorie behorende spel „De hei lige vlam" sterk de belangstelling van amateurs, ook al zijn hun krachten zo goed als nooit toereikend om de bedoelingen ten volle te verwezenlijken. Maugham schreef het vooral bij wijze van experiment, zowel naar de inhoud (kruising tussen tragedie en detective-stuk) als naar de vorm. Hij liet hierin namelijk de handelende per sonen spreken in de termen, die zij geko zen zouden hebben als er gelegenheid had bestaan om iedere zin zorgvuldig voor te bereiden. Reproductie van deze streng ge componeerde tekst vraagt dus zowel een heldere intelligentie als een grote taalge voeligheid. Bovendien stellen de penetrante karakterontledingen en de felle wisselingen van het aspect der dramatische situaties zeer hoge eisen aan de vertolkers der rol len. Wordt hieraan niet strikt voldaan, dan heeft men grote moeite om de weerstand te overwinnen van het publiek, dat nu eenmaal niet gaarne ziet dat een moeder haar zoon vergiftigt, zelfs al geschiedt dat om bestwil, zoals in dit geval van een in valide piloot, wiens echtgenote in liefde voor diens jongere broer ontvlamt en de eerste tekenen van aanstaand moederschap begint te vertonen. In vergelijking met anderen heeft de vereniging van spoorwegpersoneel S. A. C. genaamd het er Zaterdagavond in gebouw St. Bavo zeker niet slecht afge bracht, al was de spanning niet dicht ge noeg om de zuiverheid van het ges.ekle probleem tot he'» einde toe te bewaren. De voorstelling bleef evenwichtig, zonder noe menswaardig zwakke plekken. Ofschoon men aan de uitbeelding van karakters niet toe kwam, waren de typeringen niet on geslaagd en voldoende contrasterend. Wij geloven niet dat men een slechte kans maakt in de landelijke wedstrijd waaraan men met deze opvoering deelnam. Zaterdagmiddag is een tienjarige jongen in de Floresstraat uit een anderhalve meter boven de grond gelegen raam gevallen. De knaap liep een hersenschudding op. Een fietster, die Zondagmiddag zonder op het verkeer te letten bij de Jan Gijzenkade de Rijksstraatweg wilde oversteken, werd door een autobus aangereden en moest met een hersenschudding naar de Mariastichting worden gebracht. Het Remonstrantenhuis Een bazar om geld te krijgen om de zalen te restaureren In de laatste tijd zijn er in Haarlem wat zalen bijgekomen. Al is daarmee in het grote tekort dat er indertijd was, ver lichting gekomen, er blijft toch nog be hoefte bestaan op dit gebied. Daarom zal het ongetwijfeld velen ver heugen dat de zalen van het Remonstran tenhuis in de Wilhelminastraat gerestau reerd zullen worden. Ze worden in overeenstemming met de tegenwoordige eisen gebracht en zullen dan een goede gelegenheid zijn tot het houden van bijeenkomsten en lezingen op cultureel terrein. Teneinde de fondsen die voor dit doel beschikbaar zijn nog te versterken, wordt er een bazar in het Remonstrantenhuis gehouden, die behalve morgen, Dinsdag avond, ook Woensdag- en Donderdagmid dag en -avond geopend zal zijn. Er is van alles bijeengebracht. Panne lappen, goede boeken, electrische ketel tjes en nog veel meer artikelen, die men dank zij een vernuftig systeem voor een paar dubbeltjes kan bemachtigen. Chauffeur ramt groentewagen, lantaarnpaal en boom Ravage op de Zandvoortse laan Zaterdagmorgen reed de 26-jarige mon teur A. van Z. uit Heemstede als bestuur der van een personenauto met grote snel heid naar Zandvoort. In de bocht in de Zandvoortselaan ter hoogte van de duin manége naderde een tegenligger, terwijl rechts van de weg een paard en wagen van een groentenhandelaar stond. De monteur raakte bij het uitwijken voor de tegenligger met het rechterspatbord de groentewagen. Deze kantelde en het paard sloeg op hol. Het kon later door burgers worden gegrepen. De auto botste vervolgens tegen een lantaarnpaal, die verbrijzeld werd en kwam tenslotte tegen een boom tot stilstand.De auto moest totaal vernield wor den weggesleept, doch de roekeloze chauf feur, die naar schatting van de politie ten minste honderd kilometer per uur heeft gereden, kwam wonder boven wonder met de schrik vrij. De groentehandelaar heeft door het verloren gaan van de lading een schade van driehonderd gulden. Wederom een debutanten recital in de Renaissancezaal In de Renaissancezaal van het Frans Hals-museum kregen Zaterdagavond de pianiste Corry de Roo-Vierdag en de tenor Wim Brunnig, beiden Hagenaars, gelegen heid om een debutanten-recital te geven. Zij vertolkten een vrij uitvoerig en geva rieerd programma, dat toeliet hun capaci teiten in uiteenloopende stijlen te toetsen. Wim Brunnig opende het programma met de grote tenor-aria uit Handel's Messiah „Ev'ry Valley" en gaf hiermee direct de indruk een muzikaal en intelligent zanger te zijn. Alleen het hoge register is, met volle stem gebruikt, tamelijk scherp en open. Hij zou meer moeten „dekken". In Schuberts „Der Doppelganger' toonde hij een zeer goed begrip voor romantische voordracht zonder in theatrale overdrij ving te vervallen. Ook uit een reeks liede ren van Brahms en Wolf sprak veel begrip en zin voor karakteristiek. Maar enkele open klanken kwamen op de debet-zijde, evenals de licht lispelende s, waarmee de zanger behept is en die hij hardnekkig zal dienen te bevechten. Drie liederen van Fauré klonken zeer poëtisch en muzikaal; hier maakte Brunnig dan ook in de hoogte een gelukkig gebruik van zijn „demietein- te". Dat de drie geestelijke liederen van B. v. d. Sigtenhorst-Meyer hierna geen cli max konden brengen, lag niet zo zeer aan de uitvoering ervan als aan de keuze van dit programmanummer. Erg gelukkig was mijns inziens ook niet de keuze van een scène uit „l'Enfant prodigue" van Debus sy; maar met „Les Cloches" van dezelfde componist werd een vrij goede beurt ge maakt. Corry de Roo-Vierdag was als begeleid ster voortreffelijk; zij paste zich in ieder lied en aria met goed begrip voor stijl en atmosfeer uitstekend aan. Ook als soliste wist zij in menig opzicht zeer te voldoen. Kon haar Bach-spel in de fuga in es uit het eerste deel van het „Wohltemperiertes Klavier" nog aan dui delijke détaillering winnen, in twee „In termezzi" van Brahms was zij op een ter rein dat haar blijkbaar heel goed ligt en met de speelse, capricieuse „Sonatine III" van Léon Orthel toonde zij zich een vaai'dige pianiste, met veel zin voor geestige karak teristiek. Als resultaat van deze debutan ten-avond kunnen wij de overtuiging uit spreken, dat zowel Corry de Roo-Vierdag alsWim Brunnig troeven in de hand heb ben, die hen een goede carrière verzekeren. JOS. DE KLERK Verkeersverbetering op de Raaks Op de hoek van de Jacobstraat en de Raaks was langs vóór- en zijgevel van het kerkgebouw van de Chr. Ger. gemeente een strook grond van V/2 tot 2 M. als „eigen grond" door een ijzeren hek afgerasterd. Deze strook grond heeft het kerkbestuur aan de gemeente overgedragen en Openbare Werken heeft Zaterdag en vandaag het ijze ren hek opgeruimd en de strook grond met bazalttegels bestraat. Een klein land kan groot zijn in zijn dankbaarheid. Toon Uw dank en collecteer op KLAPROOSDAG I Meld U aan bij het NEDERLANDS OORLOCSCRAVEN COMITÉ Of waar te Uwer plaatse het Klaproos-affiche hangt Slockoers Openings Vrijdag koersen Koninklijke Olie 311 312% 241% 243 240% 242% A. K. U 188 18814 135 Nederlandse Ford 309 Nederlandse Kabel 290 v. Berkei's Patent 120% Scheepvaart-Unie. 160% 160'4 Holl.Amerika Lijn I66I/2 Deli Maatschappij 137 137% H. V. A 157 151* A'dam Rubber 141% 136 Ned. Handel M(j. 162 N.-I. Handelsbank 10314 Billiton Mij. II 300 GR. HOUTSTRAAT 102. Tel. 10866 Alles voor foto amateurs. En goedkoper. Handelshuis DE DOELEN Keus uit 1001 stuks. Knopen keus uit 600 soorten vanaf 2, 4. 6 et, zw. en br. veters ct. p. paar. alle soorten prenten boeken vanaf 15 tot 24 ct. Shawls 65 tot f 3.50. Ruche in kleuren de fijnste kwal. 70 ct., f 1.30 en f 1.75 p. meter, pracht poppen 45 ct. enz. enz. Doelstraat 28 bij de Grote Houtstraat. 4 pers. Zeer goed. Kruisweg 36. Tel. 10281. Te koop gevr.: m. garage. Hrl. of omstr. evt. in ruil mooi hoekhuis m. ga rage en schuur, omtr. Plein 6 k.. 2 W.C.'s te huur f 47.50 p. m. Brieven no. 4288 WONTNGRUÏL Gevraagd te Haarlem. Hst. of Bl'daal VRIJ HUIS bev. 2 kamers en suite, 3 slaapk. keuken. Aangeb. flat te Am- sterdam-Z. bev. 2 gr. kamers en suite, 3 slaapk., badk., gr. keuken. 2 zolderk. Tel. aan wezig. Br no. 4285. Mevr. van Oeffel. Krelage- straat 4. vraagt in haar gezin met 4 kinderen (13, 10, 3 j en baby) een vertrouwde HULP IN DE HUISHOUDING van 9-5 uur, v. g. g. v. Aan melden 's avonds 11a 8 uur. Bekende uitgeverij vraagt voor de verkoop van een standaardwerk voor de jeugd ijverige, betrouw bare MEDEWERKERS Brieven met voll. inl. on der no, D 536 Adv. Bur. Vorstelman, Keizersgr. 333, Amsterdam-C Broodbezorger gevraagd bij W. v. d. Werff. Gasthuis plein 3, Zandvoort. Gevraagd: een Aanmelden: J. v. Schie, Ko ninginneweg 46 rd. Haarlem of telefoon 21100 4.75 S.80 Rode cn reserveglazen ook leverbaar. TAPIJTEN-LOPERS Ontvangen importzending voordelige tapijten, ook gr. maten w.o. Wilton, Moquette, Haarvelour, M. Smyrna's f 91.30, f 127.50. f 195. enz. Cocoslopers alle breedte v.a. f 3.10 p. mtr., Moquette en Bouclé lopers f 6.70 p. mtr. Ver koop deze week van 10-5 u. TAPIJTHANDEL „MA- RO" N.V., Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85 (bij Gr. Markt), H'lem. De grootste keuze, de laagste prijzen. De zaak waar U met vertrouwen koopt. Heden als bijzondere aanbieding: Zware wollen karpetten, grote maten f 69.— Zuiver wollen dekens 190 x 230 f 22.50 SCHAGCHELSTRAAT 19c Speciaalhuis in tapijten HAARLEM ACCORDEONLES: Ons lesprogramma bevat o.m. Grondige bestudering van accoorden Perfecte bastechniek Geheel zelfstandig bewerken van pianomuziek Moderne dansmuziek vCORDEONS; Levering ook aan niet-leerlingen Inruil Gemakkelijke betalingsvoorwaarden Geheel vrijblijvende demonstratie bij U aan huis Leraren korting Accordeonschool en -handel SPAARNRIJKSTR. HAARLEM-N. - TEL. 25487 Voor een nieuw te openen filiaal-zaak in dames onder- en bovenkleding in het betere genre, wordt gezocht EEN VROUWELIJKE Vereisten: een uitstekende vakkennis, Jarenlange ervaring in winkelzaken, prima getuigschriften, representatieve persoonlijkheid. Minimum leeftijd: 30 jaar. Geboden wordt: een prettige werkkring met be hoorlijk salaris. De voorkeur genieten zij. die een vrije woning kun nen'ruilen tegen een woning boven de winkel. Uitvoerige sollicitaties onder No. 4289 bureau van dit blad. correct gekleed met blouse en rok... Uw Modehuis HAARLEM Hij koos zijn schoenen met evenveel zorg en overleg als zijn kleren. Hij koos ROBINSON. Een paarvan die prach tige, robuste Robinson- molières, die Uw voeten zo'n heerlijke beschut ting geven tegen het gure najaarsweer. Met rand- genaaide leren zool. Verkrijgbaar in zwart (model 173) en oxblood (model 473) tegen een prijs, uitzonderlijk laag voor zoveel degelijkheid en zo'n prima afwerking I Met Robinson-rubberzoo! <3 Va sterker dan leer) en EXTRA LEREN TUSSEN- ZOOL zijn deze schoe nen nóg goedkoper. voor Vader an ZoonI ROBINSON - NtlbEGEN

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3