APOLLO-HAL AGENT-INCASSEERDER VEILING Predikbeurten Religieuze Avonddienst Medium Mw. W. A. H. Mulder-Schalekamp MARGRIET D. L BRUYN O.R.G. CENTRUM Garage KILIAN te IJmuiden-Oost HERENHUIS TE KOOP Zaterdag 19 November 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemse Courant Hulpverlening bij eventuele rampen Rode Kruis richt speciale depóts in Het Nederlandse Rode Kruis is thans bezig een sedert 1942 bestaand plan om uitgebreide voorzorgen te nemen ter ver pleging en verzorging van getroffen bur gers by rampen uit te voeren. Deze voorzorgen zullen twee tot twee-en -een-half millioen gulden kosten. Hiervan is dank zij het feit. dat de collecten door het publiek goed bedacht zijn, thans zeven ton beschikbaar. Het plan omvat de inrichting van 79 depots met 90 bedden, beddegoed, ver- plegingsartikelen, chirurgische instrumen ten, medicamenten, sterilisator, brandstof, voedsel, kooktoestellen, een grote tent en dergelijke. Speciale zorg is besteed aan een identificatiesysteem voor gewonden. Deze depóts zullen uit elf provinciale magazijnen aanvulling kunnen betrekken. Een centraal magazijn te Den Haag zal de provinciale magazijnen voorzien. De depóts zullen zo gelegen zijn, dat men van daaruit aan bewoners van een dichtbe volkt gebied, die bij een ramp gewond raken, hulp zal kunnen bieden. Het hulpverleningsmateriaal is tot in de kleinste bijzonderheden uniform, zodat de depóts onderling hulp zullen kunnen ver lenen. Transportmateriaal is doorgaans reeds bij de colonnes aanwezig. Ieder depót kost ongeveer vijftienduizend gulden. Speciale voorzorgen zijn genomen om de opgeslagen goederen' zodanig te be waren, dat zij zonder bijzondere maatre gelen onmiddellijk te gebruiken zijn. Het opgeslagen voedsel zal geregeld worden ververst. Nog deze maand zullen het centrale ma gazijn te Den Haag en de depóts te Bergen op Zoom, Vlissingen, Gouda, Utrecht, Amersfoort, Harderwijk en Haarlem ge reed komen. Eind Januari 1950 zullen de eerste 46 depóts gereed zijn. Dan is het beschikbare geld op en moet men wachten op nieuwe bijdragen om de organisatie verder uit te bouwer- Bijzondere kalender. Een groep belangstellenden, onder wie de bekende tekenaar Doeve, heeft belange loos een kalender ten behoeve van het Rode Kruis gemaakt. Deze kalender zal worden verkocht ten bate van het Rode Kruis-werk. Leden dezer instelling zullen voor de versprei ding zorgen. Op ieder kalenderblad is een der taken van het Rode Kruis in kleurendruk afge beeld. Auto's rijden voorlopig niet op ammoniak en water Enige weken geleden werd bekend ge maakt dat een 18-jarige M. T. S.'er uit Leidschendam, Bert Mudde, octrooi had aangevraagd op een uitvinding waardoor 'n auto op ammoniak ën water zou kunnen rijden. Deze uitvinding plaatste de jonge man in het centrum van de belangstelling. Zelfs uit het buitenland kwam men met hem praten. Bert Mudde ondervond echter spoedig dat het pad eens uitvinders niet over rozen gaat. Hij geraakte in tal van onverkwikkelijke situaties verwikkeld, met het gevolg, dat hij thans niets meer over auto's, ammoniak en benzine wil horen. Een onderzoek in een laboratorium van de staatsmijnen heeft uitgewezen, dat zijn kostenberekening van de nieuwe auto brandstof onjuist was. Hij had gedacht, dat hij met zijn uitvinding een zeer goedkope brandstof voor auto's kon produceren. Voor lopig zal dat echter niet mogelijk zijn. Bert Mudde heeft thans ingezien dat aan een en ander wel wat al te vroeg en in te optimistische zin bekendheid is gegeven. Tegen tipgever van de S.D. achttien jaar geëist De advocaat-fiscaal bij 'het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam heeft tegen de 51-jarige Amsterdamse batterijenfabrikant J. H. S. achttien jaar gevangenisstraf met aftrek en ontzetting uit de rechten voor de tijd van het leven geëist. S. werd ervan beschuldigd in de jaren 1943 en 1944 mededelingen te hebben ge daan aan de inmiddels terecht gestelde S. D.-rechercheur Schaap over onder andere te Haarlem ondergedoken Joodse landgeno ten en voorts juwelen, die hun eigendom waren, te hebben verduisterd. C. J. van Nus overleden Zoals wij gemeld hebben, is bij een onge luk op de onbewaakte overweg bij het Xerxesterrein te Rotterdam de heer C. J. van Nus, onderdirecteur van Thomsons havenbedrijf, om het leven gekomen. De heer Van Nps zou op 12 December de leeftijd van 37 jaar hebben bereikt. Hij werd in 1942 bij Thomsons Havenbedrijf aangesteld als secretaris van de directie en spoedig tot procuratiehouder benoemd. De Duitsers hebben hem nog in datzelfde jaar als gijzelaar naar SI. Michiels Gestel ge bracht, doch het volgend jaar werd hij weer in vrijheid gesteld. Onmiddellijk na de oorlog was hij enige tijd chef van het kabinet van de burgemees ter van Rotterdam, in welke functie 'hij later door zijn broer werd opgevolgd. Aan het begin van dit jaar volgde zijn benoe ming tot onderdirecteur bij Thomson. De heer Van Nus was secretaris van de ver eniging „De Rotterdamse Stuwadoors". De begi-afenis van het echtpaar Van Nus ook mevrouw Van Nus-Huivenaar kwam bij het ongeluk om het leven zal Maan dag geschieden op de algemene begraaf plaats Crooswijk. DE „ORANJE" WEER NAAR BATAVIA Met ruim 900 passagiers aan boord, waar van het merendeel per speciale boottrein aan de Javakade te Amsterdam was gearri veerd, is het m.s. „Oranje" van de Maat schappij Nederland Vrijdagmiddag naar Batavia vertrokken. Bij de passagiers be vonden zich twintig leden van delegaties der Ronde Ta fel-conferentie, BELANGWEKKEND TONEEL- SYMPOSIUM VAN NEDERLANDS TONEELVERBOND. Het Nederlands Toneelverbond houdt op 1 December in het American Hótel een toneelsymposium als bijdrage tot de fees telijke 'he! linking van het 75-jarig bestaan van d> üeelschool. Als algemeen onderwerp is gekozen het vraagstuk v -i de verhouding tussen toneel :-..ieid, dat»ten behoeve van de n is onderverdeeld in drie n.maturgie en werkelijkheid, spc en werkelijkheid en tenslotte de maatschap eiijke functie van het toneel. De beschouwingen zullen van Nederland se zijde worden gegeven door de heren: I-Ian Bentz van den Berg, A. Defresne, Johan de Meester, W. Ph. Pos. Joan Remmelts en J. Sternheim. Besprekingen zijn gaande om dezelfde onderdelen van Belgische zijde te doen behandelen door de heren Herman Teirlinck en Jacques Huisman. Voor kolen niet meer naar het distributiekantoor Nieuwe- regeling gaat 28 November in Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de normale uitreiking van toe wijzingen voor brandstoffen ten behoeve s an nieuw gevestigde gezinnen, vestigingen uit het buitenland, kamerbewoners (na- uitreiking), inkwartiering van militairen en gevallen van tijdelijke voorziening voor uit het buitenland hier te lande verblijvenden met ingang van 28 November af zal ge schieden door de toewijzingskantoren van het rijkskolenbureau en niet meer door de plaatselijke distributiediensten. Geen uitreiking zal na 26 November ge schieden ter vergoeding van vermiste brandstoffenkaarten. Evenmin zal na deze datum gelegenheid bestaan tot ruiling van bon 06 voor schippers en anderen, die deze bon niet tijdig hebben ingeleverd. Ook voor grote gezinnen, schippers en schippers knechten, die permanent aan boord ver blijven en voor hen, die tijdelijk buiten hun woonplaats verblijven zullen geen brandstoffenbonnen meer worden uitge reikt. Ook de uitreiking voor aanstaande moeders vervalt. HULP VERLEEND AAN DIENST WEIGERAARS Op vermoeden van hulpverlening aan militairen, die weigerden naar Indonesië te vertrekken, heeft de politie een echtpaar.te Bergambacht en twee echtparen uit Am- merstol gearresteerd. Zij zijn overgebracht naar Rotterdam en na verhoor vrijgelaten. De onderwijzer B. uit Krimpen aan de Lek is, verdacht van een dergelijk feit, in be waring gesteld. Hebt u iets op te ruimen? Onder de tienduizenden lezers van Haar lems Dagblad zijn er zeker die daar juist op zitten te wachten. Leg het contact met hen door middel van een Groentje in I-Iaarlems Dagblad. ZONDAG 20 NOVEMBER 1949. HAARLEM. Ncd. Herv. Kerk. Grote Kerk. Grote Ma>-kt. Zaterdag in de Brouwerskapel 7.30: Ds. Joh. Bronsgeest. Avondgebed Zon dag 10: Ds. G. J. Waardenburg. 4: Liturgi sche Godsdienstoefening voor Doofstommen en Slechthorenden in de Consistoriekamer. 7: Wercldgebedsweek. Lith. Ds. E Pot. C. W. V. F. Jkvr. J. A Wttwaal van Stoet wegen C. J_ M. V. Ds. K. Bot, Schiedam. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein 10: Ds, A. Oskamp. Heemstede. Noordcrkcrk, Velserstr. 10.30: Ds. E. Pot. 7: Dr. A. J, Rasker. Ooster- kerlc, Zomerkade. 10: Dr. A. J. Rasker. Ba- kenesserkerk. Vrouwestraat 9.30: Dhr. Chr. Kousemaker. Kinderkerk. Kapel Bethesda Sarepta. Hazepaterslaan. 9.30: Dhr. J P. van Eijsden. Kinderkerk. 10.45: Ds J. W. van Nicuwenhuijzen, H'stede. Diacöncssenhuïs, Hazepaterslaan. 4.30: Ds A. Oskamp, van Heemslede. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Ds. A. J van Rhijn. Jeugdkapel. Noord 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Centrum 10: Mej. D. Koopman. West: 10: Mej. L. de Groot. Oost: 10: Dhr N. Groen. Ver. van Vrqz. Hervorm-; den, Jacobstraat 6. 10.30: Prof. Dr. W. Ban ning, Driebergen. Donderdag 20.30: Avond wijding (Kleine Zaal). Alle-Dag-Kerk, Park- laan 34. 4 maal per week Avonddiensten van 7.157.45 Maandag Dhr. G. D. Bosman. Ind. Zending. Dinsdag: Ds. H. Schütz, met zang koor der Herrnh. Gemeente. Donderdag: Dr. D. E Boeke. Vrijdag: Dhr. J. H. de Wilde, Verwarmde kerk. Eglise Wallonne, Begijn hof 30. Dimanche, 20 Novembre a 10 h. 15: Service présïdé par le pasteur H. Bouvier. Stads Evangelisatie. Lange Herenstraat 6. 10 en 7,30: A. Schipper, Den Haag. Woens dag 8: Joh. Amelrooy, Evangelist dér Chris ten Gemeenschap, Den' Haag. Zuiderkapél; Zuiderstraat 15. 10: Dhr. W. Dubbeldam, Evangelist te Rotterdam. 4.30: Doopdienst in het Sportfondsenbad. Frederikspark. o.l.v. Pred. W. Dubbeeldam. 7.45: Jeugdbijeen- komst o. 1. v. Theo Diklces .en H. v. d Brink. Opwekkingssamenkomsten. Zuiderstr. 15. Donderdag 8: Lt.-Kolonel J. P. Rawie. van het Leger des Heils Zang door Adr. Pape. bariton. Vrije Evangel. Gemeente. Bakenes- sergracht 65. 9.30 en 5: L. J. Neerings. Evang. Ned. Herv. Evang. Parklaan 34 Woensdag 7.30: Ds. W. J. Mulder, v. Maartensdijk. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgez. Ge meente. 10.30: Ds. Daalder Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff. Geref, Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. Dondorp. 5: Ds. J. A. van Arkcl. Wilhelmi- nakerk. 10 Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. P de Ruig. Zuid-Oosterkerk 10: Ds. P. de Ruig 5: Ds. A M. Boeyinga Geref. Kerk, Begijnhof kapel. 10 en 5: Ds. A. Bos, Geref. Gemeente, Parklaan 21. Donderdag 3 en 7.30: Ds. L. Rijksen, Dankdag. Oud-Geref. Gemeente. Ged. Oude Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk. van den Haag. Geref. Gemeente onder 't Kruis, Ged. Oude Gracht 47. Dins dag 7.30: Ds. J. A. Smink, van Rotterdam. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Baptiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30 en 5: Ds. J. W Weenink. 8: Jeugdsa- menkomst (geb. Salem.) Leger des Heils, Schagcbelstraat 26. 10: Heiligingsdienst. 7: Openluchtsamenkomst Ged. O. Gracht bij de Botermarkt. 8: Verlossingssamenkomst, o. 1. v. Hoofdkwartier Team. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond, Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Samenkomst. Pinkster Gemeente. Nw. Kruisstraat 14. 10: Samenkomst. E. Schuur man. 7.30: Jeugddienst. Vergadering van Gelovigen. Jansstraat 85. 10: Samenkomst (Broodbreken). Bijbellezing. Jansstraat 85. Vrijdag 8: K. Rozendal. Gem. des Heeren, Laiige Molenstraat 22. 10 en 5: Samenkomst. Gemeente Gods. Jansstraat 85. 10 en 7.30: J. Jeeninga, Kruisleger. Jansstraat 85 10: Hei ligingssamenkomst. 8: Verlossingssamenkomst Dinsdag 8: Samenkomst. De Gemeente van Christus. Jansstraat 85 (zaal 4) 10.15: Samen komst en Avondmaal. 20: Samenkomst, Pink ster Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. 10 en 6: Volle Evangelieprediking. Kerk van Je zus Christus van de Heiligen der Laatste Da gen. Cornelissteeg 9 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science. Jansstraat 74 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingskerk. Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Herstel Apost. Zendingsgemeente, Jacobijnestraat 15 10 en 5: Godsdienstoefening. Socfi-Beweging, Nas- sauplein 8. 11: Dienst, Ned. Ver. van Spiritis ten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wij dingsmorgen. Dhr. M A. Harkink, den Haag. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 7: Ds. Schutz. Psycho-Synthese, Wilhelminastr. 22 10.30: Voordracht: „Liefde en Lijden". HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7 30: Avondgebed. Zon dag 10: Dr H. v. d. Loos Immanuclkcrk. 10: Ds" G. Koch. 7: Dr. H. v. d Loos. Bijzondere dienst. Geref. Kerk, Noord-Sclioterkerk. 9 en 10.30: Ds. J. A. van Arkcl. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Christ Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Cand. D. Coppoolse. HEEMSTEDE. Ncd. Hcrvi Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. S. H. J. Voors, Haarlem. 7: Ds. Bartlema. Kapel Nieuw-Vre- denhof. 10.30: Ds. Henkels. 7: Dezelfde. Chr. Lyceum (ing. v. Merlenstr.) 10.45: Ds W. J. v. Elden. Jeugdkapel. Prinsessekade 3. 10.30: dhr. H J. Bosch. Jeugdhuis Dreef. 10: Dhr. R. Oostral Ned. Prof. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. A, R. de Jong, Hv„ Haarlem. Geref Kerk Chr. Lyceum. 9: Dr. Richel. 5: Ds. Dondorp Koediefslaan 10: Ds. Boeyinga 5: Prof. Dr. G. C. Berkouer. Camplaan. 10: Prof. Dr. G. C. Berkomver. 5: Dr. Richel. Geref. Kerk, He renweg 111. 9.30 ën 4.30: Ds. M. Vrieze. Doopsgez. K ring. Volksbond. H' Dreef. 10: Ds. S M. A. Daalder. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. Ch. de Beus, 5: Ds. G van Leeuwen, uit den Haag. Jeugddienst Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mej. Dr J. W. Herfst, Remonstr. Predikante, Haarlem, BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. M. Maas. Gcrcf. Kerk 10 en 5: Ds T. Spilker. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel 12 j e. o. „Maranatha" Donkerelaan. 11.45: Zondags school, 5 i e, a. „Jeugdhuis", Donkerelaan. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Mej. Da. C. Soutendijk. Dg„ Haarlem Geref. Kerk 9, 10.30 en 5: Dr. J. L. Koole Vrije Katholieke Kerk, Popellaan 1, 10.30: Gez. H. Mis, Woens dag 19.30: Completen en Lof. Socfi-Beweging, Bloemendaalseweg 141. 11: Dienst, OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. E. Drost. 7.30: Jeugddienst. Ds. A. J van Rhijn, uit Haarlem. Gcrcf. Kerk. 10 en 5: Ds. W. Fijn van Draat HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. Salverda. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Dorp C.30: Ds. M. M. de Jong. 3: Ds. G. Koeh, Haarlem-N. Abbcnes. 9.30: Ds. J. Breeuw - sma. 3: Ds. M. M. de Jong. Bethelkapel 10: Dhr. J. Irik. RIJK, Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. N. H. Kui- péri. Sloten. 7: Ds. G. M J. Winter BADHOEVEDORr. Ned. Herv. Kerk. Im- manuëlkcrk, Reigerslr. 10: Ds. G. Fonnon. A'dam. 7: Ds, G. W. IJzerman. Geloof- en Liefdeicerk, Lijnden. 10: Ds. G. W. IJzerman 7: Ds. C. J. Meilink. Rehoboth, Nieuwe Meerdijk. H. Avondmaal VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 ei Dhr. A. C. Brörens. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. J. de Graaf, Haarlem. „De Toorts". 10: Ds. P. A. Tichelaar. Ned. Herv. Kapel, Pastorieweg. 10: Ds. A G. van Wijk, Alkmaar. 5: Ds. G. Groot,jansi Amsterdam. SPAARNDAM. Ned, Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10 en 7: Ds. G. H. v, d. Woord West, Kon. Emmaichool, Raafstraat. 9: Ds. Lieve. 10.30: Dezelfde Jeugddienst. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. E. Saraber. 7: Ds. H. L. Lieve, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Ds. A. Noorman, Ned. Herv. pred. te Zaandam. Geref Kerk, Julianaweg 10 eri 5: Ds. A de Ruiter. Ncd. Chr. Gcmeenschapsbond. Geen samenkomst. Parochie H. Agatha, Grote Krocht. H.H. Missen om 7, 8.30 en 10 uur de Hoogmis. 7 n.m. Lof. In de week H.H Mis sen om 7 en 745 uur. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Jonge- boer. 7: Ds. J. Swijnenburg. van Leiden, Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 4: Dr. Th. Ruijs Jr. Geref. Kerk (Art. 31) 10.30 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds. K. de Gier Oud-Geref. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdienst Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. KLeisen, Legerpredikant uit Boskoop. Heemstede Heemsteedse gemeenteraad De raad van Heemstede vergadert Donder dag 24 November om 4 uur. De agenda ver meldt 16 punten. B. en W. vragen een credict van i 2700. voor het kopen van een motormaaimachine voor de Sportparken. Zes bomen staan op de nominatie om om gehakt te worden: 1 beuk en 2 kastanjes aan de Glipperweg en 3 iepen aan de Raad huisstraat. B. en W. stellen voor van de N.Z.H.V.M. „om niet" te aanvaarden het wachthuisje aan de Valkenburgerlaan. Zolang daaraan behoefte bestaat zal het huisje voor autobus passagiers intact gehouden worden. Daar de bezwaren die ingebracht zijn tegen het ontworpen uitbreidingsplan voor terrei nen bij de Crayenestersïngel volgens B. en W. .ongegrond zijn, stelt het college voor dit.-plan thans -vast te stellen.' De vernieuwing van de bestrating vaii 'de Bronsleeweg, de Binnenweg en de Raadhuis straat zal f 40.000 kosten. Indertijd is daar voor een crediet uitgetrokken van f 100.000- B. en W. vragen nu machtiging om over die f 40.000 te beschikken. B. en W. stellen voor aan A. Milatz te Heemstede voor 1950 weiland te verpachten na'oïj de Cruquiusweg en het Heemsteedse kanaal. De oppervlakte is respectievelijk 53900 en 16000 m2, terwijl de pachtprijzen f 383 en f 125 zullen bedragen. Haarlemmermeer DOKTERSDIENSTEN De Zondagsdienst is als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. Bult. Badhoevedorp: dr. Sabel. Nieuw Vennep: dr. v. d. Weg. Halfweg: dr. Rijnders. Een winkelweek te Hoofddorp Van 21 November tot en met 5 December zal te Hoofddorp een winkelweek worden georganiseerd. Een groot aantal winkeliers zal hieraan deelnemen. Een bedrag van f1500 aan prijzen is beschikbaar gesteld. Lisse ,,'T IS ORANJE 'T BLIJFT ORANJE" Woensdag houdt bovengenoemde buurtver eniging een feestavond in de zaal van Van Riel. De toneelvereniging „Nut en Vermaak zal opvoeren „Geef mij uw hand". RAADSAGENDA Maandagavond komt de gemeenteraad in openbare zitting bijeen. De agenda ver meldt vaststelling der algemene salaris- verordening; het opnemen van een kasgeld lening voor 1950, groot 1 millioen; het verschaffen van gelden voor aanschaffing schoolbanken en leermiddelen; verkoop van een perceel rietland: verkoop van grond aan de Gemeentelijke Woningstichting. Voorts zal de begroting voor het jaar 1950 worden aangeboden. BILJARTWEDSTRIJDEN Voor de tweede klas van de Biljartbond Bloembollenstreek is te Lisse de wedstrijd Excelsior 2Concordia gespeeld. De thuis club won met 80. De eerste ontmoeting van het jaarlijks nederlagentournooi van de biljartvereniging „Luto" ging tegen Klein Rustoord. Deze club maakte 673 caramboles en Luto 655. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Antonius Johannes Maria Hendricus Petrus Maria, zoons van L. J. M. Beugelsdijk en A. M. de Ree; Adriana Maria Sophia, d. van J. v. Dijk en P. de Bruin; Alle- gonda Maria, d. van F. Th. v. Dijk en A. de Vos: Marrianne Margaretha Maria, d. van A. Th. v. Steyn en M. Witteman. GEHUWD: L. Cornells en A. Broekhuizen. OVERLEDEN: Marretje Bosman, oud 56 j. Zandvoort Tentoonstelling over oud-Zandvoort Enige tijd geleden werd een schilderijtje, voorstellende de voormalige R.K. Kerk, thans patronaatsgebouw, aan de gemeente Zandvoort geschonken. Zodra de verbouwing van het gemeentehuis gereed is, zal het schil derij daarin een plaatsje krijgen. Uitlatingen die de burgemeester naar aan leiding hiervan bereikten, hebben hem op de gedachte gebracht te trachten een kleine tentoonstelling te organiseren van zaken die aan Zandvoort's verleden herinneren. Vele Zandvoorters gullen nog wel voor werpen, schilderijen, afbeeldingen, curiosi teiten en dergelijke bezitten, die historisch zijn en waarvan een ander met belangstelling zal kennis nemen. Aan hen, die dergelijke voorwerpen heb ben wordt verzocht om, wat voor dit doel geschikt is. tijdelijk te willen afstaan. Bij voldoende deelneming bestaat het plan om 'in het raadhuis een kleine historische tentoonstelling te organiseren, welke koste loos voor een ieder toegankelijk zal zijn en waarbij dan door een kenner van Zandvoorls historie een causerie zal worden gehouden. Reeds werden enkele aardige stukken ont vangen, Ter secretarie, afdeling bevolking zal men gaarne een en ander in ontvangst nemen. Streng optreden tegen clandestiene inwoners Het gemeentebsluur van Zandvoort waar schuwt de ingezetenen nadrukkelijk, geen woongelegenheid in gebruik of medegebruik te nemen of te geven, zonder dat een geldige vestigingsvergunning is verstrekt, Tegen clandestiene bewoning zal ten streng ste worden opgetreden, zowel tegen hen, die hier clandestien hun intrek hebben genomen als tegen hen, die daartoe gelegenheid gaven. Eventuele overtreders van deze verorde ning moeten er rekening mee houden, dat zij een boete van vijfduizend gulden kunnen krijgen. Voorts zal geen aansluiting aan de gas- en waterleiding plaats hebben, indien geen vestigingsvergunning kan worden over gelegd. Vrouwenmiddag Protestantenbond De afdeling Zandvoort van de Nederlandse Protestantenbond heeft eën vrouwenmiddag georganiseerd op Donderdagmiddag 24 No vember, in het gebouw Brugstraat 15. Mevr. L. C. WallesWelleman van Haarlem zal komen spreken over „De wereld-gezond heidsorganisatie". Ds. C. de Ru op drietal Ds. C. de Ru. Ned. Herv. predikant te Zandvoort staat met ds. W. E. den Hertog van Loosduinen en ds. G. W. C. Kenderink van Amsterdam op het drietal voor de Ned. Herv. kerk te Hilversum. Utile Dulci weer op de planken De R.K. toneelvereniging „Utile Dulci" zal op Zondag 20 November in het Patroriaats- gebouw een opvoering verzox-gen van het blij spel in drie bedrijven „De fuik" van Ed. J. M. Tex-lingen en Henk Bakker. De vrouwengroep van de Partij van de Arbeid, afdeling Zandvoort, belegt een open bare vergadering op Woensdag 23 November in „Ons Gebouw" aan de Brugstraat. Als spreekster hoopt op te treden mevr. Tho massenLindt; verder zal een toneelstukje worden opgevoerd. Aanbesteding Op 5 December zal door B. en W. van Zandvoort in het raadhuis openbaar worden aanbesteed het bouwen van twintig woningen en zes garages aan de Verlengde Burgemees ter Engelbei-tsti-aat te Zandvoox-t. met helderz. waarn. in de Nutszaal te Haarlem, L. Veer- straat 16, op Dinsdag 22 Nov. a.s. uit Amsterdam. Aanv. 8 uux-, zaal open 7.30 uur. Bijdrage leden f 0.50. Niet-leden f 1. NOG SLECHTS 9 DAGEN de beroemde WEENSE EEN FANTASTISCH SCHOUWSPEL Ongeëvenaarde sportprestaties Schitterende balletten Sprankelende humor Sluitingsdatum Hl November Bespreekt tijdig Uw plaatsen - 2 dagen tevoren. Telefoon 20702 - 93910 Op eerste stand te Heemstede, gelegen bij station, bus en winkelwijk te koop aangeboden, helft van dubbele villa in prima staat van onderhoud, vrij te aanvaarden na beta ling, voorzien van c.v., w. en k. w., bevattende 7 kamers, serre, badkamer en garage plus kolenhok, voor-, zij- en achtertuin. Nadere inlichtingen onder no. 225 Boeh. Plomp Zn., Aerdenhout. Grote Levensverzekering Mij. vraagt voor de stad Haarlem Levenspositie voor actieve, accurate werker. Leeftijd niet boven 35 jaar. Enige box-gstelling vereist. Uitvoerige sollicitaties met opgaaf vna opleiding vorige werkkringen, referenties enz. te richten onder no. 4397 aan het bureau van dit blad. FotohandelNoord" J. H. VIERDAG KLEVERLAAN 130 Telefonisch aangesloten onder no, 15066 V»__ TEL. 21000 Heden overleed tot onze diepe droefheid onze in nig geliefde echtgenoot, broeder, zwager en oom WOUTER PETRUS WOUTERSEN, in de ouderdom van ruim 70 jaar. Haarlem: E. L. H. Woutersen- van Doesburgh IJ. S. Dozy-Woutersen Amsterdam: C. E. Dozy-v. Doesburgh. Nichten en neven. Haarlem, 16 Nov. 1949. Koninginneweg 3. De verassing zal plaats hebben in het Cremato rium te Velsen op Maan dag 21 November a.s. na aankomst van trein 13.07 uur, halte Dx-iehuis-Wes- terveld. Hiermede betuigen wij langs deze weg aan alle vrienden en kennissen onze hartelijke dank. voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het vex-scheiden van onze lieve dochter TRIENA, die door een droevig ongeval zo plotseling uit ons midden werd weggerukt, Haarlem, 16 November 1949. Fam. P. A. Appelboom. Sperwerstraat 46. EXAMENOPLEIDING C. DENIJS en L. DENIJS Frans M.O. leraren Engels M.O. Duits M.O. ZaanenlaaD 114. Tel. 23907 Loten o.a. Wilhelminastr. 2 Alg. Bond van Foi Afd Haarlem, Omstr. Algemene Vergadering op Woensdag 30 Nov. a.s. des avonds 8 uur in het gebouw Frederikspark 1, H'lem. VERDIEN EXTRA GELD BIJ U THUIS met het kweken van CHAMPIGNONS Een kleine ruimte in kel der, schuur of tuin is vol doende. Wij verstrekken u al het benodigde en ko pen uw productie tegen de hoogste prijs terug, onverschillig waar u woont. Voor gratis inlichtingen gelieve te schrijven aan: CHAMPIGNONS „DELICAAT" Fxjnjekade 20 - Den Haag Jeugd en toekomst Over dit onderwerp spreekt (Voorz, „Youth for Christ" den Haag) Woensdagavond, 23 Nov. 8 uur in Gebouw He renweg 141, Heemstede. Be- langst. hartelijk welkom. Lezing op Maandagavond 21 November om 8 uur in het Centrum, Westerhoutpark la Haarlem, door: Ir. J. v. Wet- tum,. vrije school, den Haag, over: „Kan het onderwijs er toe bijdragen dat de maatschappij verandert?" Kosten: 50 cent. cent, jongeren Algemene vergadering der N.V. Drogisterijen v.h. H. v. Eden op Dinsdag 6 Dec. 1949 des morgens om 10 uur ten kantore. De agenda ligt ten kantore ter inzage. NASSAUBANK N.V. in liquidatie. De ondergetekende bericht dat de liquidatie van boven genoemde N.V is geëindigd en de rekening en verant woording is gedeponeerd ten kantore van de liquidatrice te Haarlem, Ged. O. Gracht 82 en bij het Handelsregister te Haai-lem om aldaar vanaf 15 November 1949 gedurende 3 maanden ter inzage voor een ieder te verblijven. De liquidatrice Nederlandsche Middenstandsbank N.V. KLEIN HEILIGLAND 32-34 (Centrum) Verwarmde STALLING vanaf 10 per maand. Benzine, Olie, Banden, Accessoires Rep. aan alle merken - Draaierij - Plaatwerkerij Autogenische en Electrische lasïnrichting TEL. 2LÜS0 Leren Leven Muziekschool In de vooroorlogse Franse film „Het Balboekje" komt een vrouw van boven de veertig tot de conclusie door een zorgvuldige opvoeding allerlei geleex-d te hebben. behalve televen Wij beweren allerminst in staat te zijn u zo maar e-L tjes de levenskunst bij te brengen, maar wel is het eer feit, dat door onze bemidde ling de stevige, bx-ede grond slag gelegd is van vele ge lukkige huwelijken. Als u zich van onze nieuwe methode op de hoogte wilt stellen, vraagt u dan eens onze brochure aan. Wij zen den u deze gaarne kosteloos toe in blanco enveloppe, zon der enige verplichting uwer zijds. „Mentor" Bemiddelingskantoren Den Haag, Pomonalaan tel. 393848. Amsterdam-Z„ Beethoven- straat 18, tel. 21747. Spreekuren voor den I-Iaag: Maandag, Dinsd. en Woensd., 's morgens v 10-12 u„ 's av. v 79 u.; voor Amsterdam dagel., behalve Zaterdags, 's morgens v. 1012 u., 's av. v." 7—9 uur. café „de Griffioen", Fr. Naereboutstraat 9, op Vrij dag' 9 Dec 1949. nam. 2.30 u„ t. o. v. de te Velsen gev. no taris W. Boerlage, krachtens art. 1223 B.W. van: Een fabrieksgebouw, met bijgebouwen en grond, te Velsen. Velserbrugweg 106 groot 10.07 A. Eig. v. d. heer H. Sminia. b. wegens sterfgeval van: 2. Vijf woonhuizen, met er ven en grond, te IJmui- den-Oost, Ratelsstraat 4, f>, 8, 10 en 12. samen groot 4 A. en een daarachter ge legen pakhuis, met grond, groot 3.02 A. 3. Zes woonhuizen, met er ven en grond, te IJmui- den-Oost, Lagersstraat la, 3, 5, 7, 9 en 11, samen gr. 4.78 A. Afz, en gecomb. Eig, van de erven Wed. M. v. d. Boogaard-Gerrits Nad inl. en notities ten kan tore van notaris W. Boerlage ZWAAG Onderricht in: Accordeon. Piano, Snaarinstrumenten Blaasinstrumenten Studiegelegenheid met ge bruik van instrument Instrumenten worden ook op conditie geleverd. Kruisstr. 17rd. Ingang i. d. Ridderstraat. Tel. 21679. Leeg te aanvaarden 10 ruime kam. waarvan gelijkvl. m parketvl. Centr verw. Pr. stand Haarlem-Z. Brieven no. 4401, VEILING WEGENS STERFGEVAL Nots. Mr. J. A. de la Hayze, te Heemstede, zal op Don derdag 8 December a.s. -nam. na 2 uur i. h. Notarishuis a. d Bilderdijkstraat no. 1 te Haarlem veilen: Twee winkel- en wc huizen en een woonhuis met bijbeh. opstallen, er ven en tuin a. d. Camp laan nos. S, 10 en 12 te Heemstede, tez. gr. 3."" Are. Verhuurd: no. 8 f 10 p. w„ no 10 f 12.50 p. w. no. 12 f il5 p. kwart. Lasten: no. 8 f 58.33. no. 10 f 58.44 no. 12 f 59.80 to taal per jaar Bez. Dinsdags "en Donderd. 24 uur. Te veilen afz. en gecomb. Aanv. in genot van huur, na bet. uiterlijk op 19 Jan. a.s. Nadere inl. verstrekt de No taris, van Meiienlaan 19. Heemstede Tel. 28247. VEILING Notarissen A. J. Tom, te Zwolle, en Mr. J. A. de la Hayze. te Heemstede zullen op Donderdag 8 December a.s., nam. na 2 uur i. h. No tarishuis a. d Bildex-dijkstr. te Haarlem veilen: Het herenhuis met gara ge. erf en tuin. a. d. Val kenburgerlaan no. 17 te Heemstede, gr. 4.75 Are. Verh. voor f 75 p. mnd. Grondbel f 165.09, straat bel. f 10 p. j. AaYiv. in gen. van huur, na bet. uitexdijk op 19 Jan, a.s. Bcz. Dinsdags en Donderd. 24 uur Nad inl. verstrekt Notaris Mr. J. A. de la Hayze te Heemstede, van Merlen- OPENBARE VERKO?:;,"G Notarissen J. van Lith. te "s Gravenhage en J. Wild schut te Haarlem zullen Don derdag 8 Dec. 1949, 14 UUr in het Notarishuis, Bilder- dijkstr. 1 te Haarlem; ver kopen: Het woonhuis en erf Leeghwaterstr. 16 te Haarlem. 1.S5 Are, Verh v. f 50 p. maand. Grond- bei. f 61.87, Straatbel en pree. f 22.20. Te bezicht. Dinsd. en Don derd 1416 uur. Aanvaard in huux-genot 19 Jan. 1950 na betaling. Inl. ten kant. Groot- hertoginnel. 93, resp. Konin ginneweg 103. OPENBARE VERKOPING Notaris W. ter Weel te Haar lem en de notarissen Jalink en de Mos te 's Gravenhage zullen op Dondei'dag 8 De cember 1949 des nam. na 2 u. in het Notarishuis aldaar in het openbaar verkopen: Een huis met erf en tuin te Haarlem, aan de Golt- ziusstraal 11. groot 0.90 Are. Verhuurd voor f 28.50 per maand. Grondt, f 49.40 Strl. en Pree. f 11.46. Aanv. bij de bet. der koopp. vóór of op 19 Januari 1950 Bez. Dinsd. en Donderd. 2—4 uur. Inl. ten kantore van Nots. W. ter Weel, Wilsons- plein 15. Tel. 10493. Notarissen M F. M. Dc-ur- voi-st te Amsterdam en B. M. Brans te Haarlem zullen op Donderdag 8 December 1949 nam. 2 u. in 't Notarishuis te Haai-lem. publiek verkopen: 1. Een huis en erf te Haar lem a. d. Papcntorenvest 52 gr. 77 c.a. 2. Een huis en erf te Haarlem a. d. Adriaan Loosjesstr, 52, gr. 98 c.a. Huren p, w. perc. 1 f 5, perc. 2 f 6 Bez. Dinsd. en Donderd. 2-4, Inl. ten kantore van gen. no- tai-issen te Amsterdam. We teringschans 237 en te Haar lem, Nieuwe Gracht 106. te Velsen, Meervlietstraat 4. laan 19. Tel. 28247. Notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn te Haarlem, zul len Donderdag 8 December 1949 n,m. 2 uur i. h. Notaris huis aldaar, publiek ver kopen: A. Vier woonhuizen a. cl. Vergierdeweg 67 t/m. 73. Huur f 6.50 p. w. elk. B. Twee woonhuizen a. d. Ooievaarstr. 24-26. Huur f 5.75 en 5.50 p. w. C. Woonhuis Dr. Leydsstr. 99. Huur f 5.50 p. w D. Woonhuis Bankastr. 12. Huur f 5.50 p w. Alle gelegen te Haarlem Bez. Dinsd.. Donderd. 2-4 u. Aanv. en betaling uiterlijk 19 Jan. a.s. Inl bij gen. nots. Ged. Oude Gracht 82. Tel. 13860 en voor perc. A en B tevens bij nots, J. D. O verberg te Amsterdam Sa'rphatistraat 5. Nots. M. E, A v. Oppen te Heemstede zal Donderd. 8 Dcc. 1949 n.m. na 2 uur in het Notarishuis te Haarlem publiek verkopen: Het woonhuis met afz. opg. bovenwoning a. d. Spiegelstr. nrs. 11 zw. en rd. te Haarlem, groot 0.49 Are. Verh. voor totaal f 6.50 p w. Lasten totaal f 44,35 p. j. Aanv. vóór of op 19 Jan. 1950. Bez. Dinsd. en Donderd. 24 uur Nadere inl. ten kant. nots. vnd. Herenweg 143. Heemstede. Notax-issen M. E. A. van Op pen te Heemstede en G. van Essen te 's Gravenhage. zul len Donderdag 8 Dec. 1949 n.m na 2 uur. in het Notaris huis a. d. Bilderdijkstr. te Haarlem publiek vex-kopen: GEM. HAARLEM 1. Het pakhuis met erf (waarin gev. „City Gara ge") a. cl. Ged. Oude Gracht nr. 146, groot 1.85 Are. Vex-h. voor f 33.33 p. m. Lasten totaal f 104,95 per jaar-, 2. Het woonhuis met erf en tuin, a. d. Twijnderslaan nr. 40, groot 1.57 Are. Vex-h. voor f 50 p. m. Las ten totaal f 99.70 p. j. 3. Het woonhuis (voorz. van centr. verw.) met erf en tuin, a. el. Orionweg nr. 118, gx-oot 1.44 Are. Vex-h. voor f 45 per mnd. Lasten totaal f 70.60 p j; Aanv. in genot der huur, bij bet. vóór of op 31 Dec. 1949 Bez. Dinsd. en Donderd. 2-4 uur. Voor perc. no. 2 alleen Zaterdags van 3—5 uur. Nadere inl. ten kant. nota rissen vnd. Herenweg 143. H'stede en L. v. Meerder- vooi-t 194 A, 's Hage. VEILING WEGENS STERFGEVAL Notaris PI. M, van Weel te •Bloemendaal zal op Donder dag 8 December 1949 nam, 2 uur i. h. Verkooplokaal No tarishuis a. d. Bilderdijkstr. la te Haarlem, wegens sterf geval, publiek verkopen: I. De. uitstekend onderhon den, Villa „Kalorama", met erf, tuin en vijver, te Bloemendaal. a. d. Har- tenlustlaan IS groot 25 Are; voorzien van olie- stook en warmvvatervoorz. en bevattend 12 kamers, badk. 2 zolderk., keuken, 2 hijkeukens en serre; onverhuurd en niet be woond, met uitz. van 2 kamers met afz. keuken en 2 zolderkamers. Grondl. 247.64; straatl. f 89.30; Rijnl. Bundergeld f 1.88. II. De Garage, met paarden stal. poort en afz. opg. bo venwoning cn erf. te Bloe mendaal a. d Bloemend.- weg 63, groot 2.77 aren; verhuurd met uitzonde ring van de paax-denstal, voor i' 78.50 p. maand, incl. gebruik v. water; Grondl. f 74.28; straatl. f 26.90; Rijnl. Bundergeld f 0.20. III. Het Woonhuis en erf te Haax-lem-N. a. d. Pleïa- denstraat 150. groot 1.62 are; vei-huurd voor f 34 p. maand. Grondl f 41.20; straatl. en pree. rechten f 13.08. Aanv. voorzover verhuui-d, in genot van huur bij betaling, uiterlijk op 19 Januari 1950; lasten vanaf 1 Januari 1950. Bez. Dinsd en Donderd. 2-4 uur nam. Inl. ten kant. van gen. Notaris van Weel, te Overveen, Bloemend.weg 198 tel. 23716.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 8