Twee kampioenschappen voor De Robben bij de zwemwedstrijden van „Haarlem" Sport in het kort Sport Vereent versloeg DED met 2—1 Daman Maandag 28 November 1949 4 ZWEMMEN Korfbal De Zwemclub „Haarlem" heeft Zater dagavond ln het Sportfondsenbad twee successen geboekt. Het eerste was de uit stekende organisatie van het programma van de Nederlandse winterclubkampioen- schappen en het tweede was de zege van het tiental zwemmers in de estafette tien maal honderd meter borstcrawl, in welk nummer, dat het spannendste van de avond was. De Robben en ZIAN gedeci deerd verslagen werden. In de totaaluit slag by de heren werd Haarlem derde. Enige jaren geleden nam „Haarlem" het initiatief estafettenummers te laten ver- zwemmen en daaraan de clubkampioen schappen te verbinden. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Zwembond heeft de wedstrijden, welke van de zo mermaanden naar November verschoven zijn, als officiële kampioenschappen er kend. De voorbereiding was ook dit jaar aan „Haarlem" opgedragen en daaraan was veel zorg besteed. Het publiek stelt prijs op deze wedstrijden en het was in grote getale opgekomen. Hoewel het programma zowel voor de dames als heren slechts drie nummers be vatte waren ongeveer vierhonderd zwem sters en zwemmers ingeschreven. Enkele ploegen verschenen echter niet aan de start Zowel bij de dames als bij de heren heeft De Robben uit Hilversum het kampioen schap behaald. Vorig jaar was ZIAN win naar bij de heren; de Hagenaars waren dit jaar minder op dreef en eindigden op de laatste plaats. De Hilversumse dames hebben het kam pioenschap geprolongeerd en in de num mers overwinningen geboekt. Van de da mes uit Haarlem hebben de leden van DWR en DWT een felle strijd gevoerd en slechts met een verschil van zes tiende punt kwamen de zwemsters van de Water trappers een plaats op de eindstand hoger. Doordat Haarlem op één nummer verstek moest laten gaan. kwam het niet in aan merking voor het clubkampioenschap. DWR heeft een fraai succes geboekt in het nummer 10 maal 66 2/3 meter borstcrawl: de dames bonden in de eerste serie de strijd aan tegen de Hilversumse zwemclub en na een felle strijd wonnen de Haarlemse dames. In de andere serie ging De Robben het snelst over de baan en werd winnaar, gevolgd door ADZ. In de totale uitslag was DWR derde. De uitslagen bij de dames waren: 4 X 100 m schoolslag: 1 De Robben, 5 min. 52.8 sec.; 2 ADZ, 6 min. 5.2 sec.; 3 HZC, 6 min. 7.1 sec. 10 X 66 2/3 vrije slag: 1 De Robben, 7 min. 55.8 sec.; 2 ADZ, 8 min. 3.4 sec.; 3 DWR. 8 min. 41.5 sec. Zweedse estafette: 1 De Robben, 7 min. 16.4 sec.: 2 ADZ, 7 min. 32 sec.; 3 ZIAN, 7 min. 45.6 sec. De totaaluitslag werd: 1 De Robben (Hilversum) kampioen van Nederland 1265 pnt.: 2 ADZ (Amsterdam) 1300.6 pnt.; 3 HZC (Hilversum) 1362.4 pnt., 4 ZIAN (Den Haag) 1370.9 pnt.; 5 DWT (Haarlem) 1414.9 pnt.; 6 DWR (Haarlem) 1415.5 pnt., 7 HVGB (Haarlem) 1493 punten. Van de herennummers bracht de 10 maal 100 meter borstcrawl de meeste spanning. Haarlem, ZIAN, DJK, Het IJ en De Rob ben verschenen aan de start en de eerste zwemmers gaven elkander weinig toe. Toen de vierde zwemmer in het water ging, zakte DJK iets af, De Robben nam de leiding, op korte afstand gevolgd door Haarlem en ZIAN. Nadat de zesde zwem mer gestart was, haalde Haarlem de ach terstand in en hij en de volgende Haar lemmers zorgden er voor, dat een voor sprong behaald werd. Toen Bijlsma als laatste man zijn honderd meter begon, was de voorsprong reeds van die aard, dat Nico van Vliet van De Robben kansloos was. Deze deed wel zijn best, haalde iets op, maar Haarlem bereikte toch het eerst het eindpunt. De tijd van Haarlem was 11 min. 33.7 seconde en die van De Robben 11 min, 40 sec. De ploeg van Haarlem bestond uit B. Diepersloot, G. Maassen. C., H. en F. van Doorenmalen, P. Rot, F. de Wit, M. Peter- se, L. ten Berge en G. Bijlsma. De twee andere nummers eindigden in een overwinning voor De Robben en daar door werd deze club kampioen. HPC heeft een succes geboekt in het nummer 4 maal 100 meter schoolslag he ren. De ploeg kwam in de eerste serie uit met DWR. DWT en HVGB en werd hierin eerste in de tijd van 5 min. 31.3 sec. In de totaaluitslag bezette HPC de derde plaats. DWT werd vijfde in 5 min. 39.1 sec. HVGB heeft de derde plaats bereikt in- de Zweedse estafette met een tijd van 6 min. 46.5 sec. Een goed resultaat, aange zien twaalf ploegen waren ingeschreven. De resultaten waren: 4 X 100 meter schoolslag: 1 De Robben, 5 min. 25.7 sec.; 2 RZC, 5 min. 10.9 sec.; 3 HPC, 5 min. 31.3 sec. 10 x 100 m. borstcrawl: 1 Haarlem in 11 min. 33.7 sec.; 2 De Robben, 11 min. 40 sec.: 3 ZIAN, 11 min. 52.2 sec. 5V" Zweedse estafette: 1 De Robben, 6 min. 28.1 sec.; 2 Het IJ, 6 min. 36 sec.; 3 HVGB 6 min. 46.5 sec. De uitslag werd: 1 De Robben (Hilver sum) kampioen van Nederland; 1413.8 pnt.; 2 Het IJ (Amsterdam) 1460.8 pnt.; 3 Haarlem 1463.3 pnt.; 4 RZC (Rotter dam) 1464.8 pnt.; 5 DJK (Amsterdam) 1476.2 pnt.; 6 HVGB (Haarlem) 1478.5 pnt.; 7 HPC (Heemstede) 1485.4 pnt.; ZIAN (Den Haag) 1499.8 punten. Het programma vermeldde ook een wed strijd schoonspringen om het clubkam pioenschap van Nederland. Een vereni ging moest met twee springers uitkomen. Leden van DJK, RZC en A.Z. namen deel en het resultaat was, dat RZC kampioen werd met 83.35 pnt.; 2 AZ 76.74; 3 DJK 69.72. F. van Giel (RZC) behaalde de beste persoonlijke prestatie. Wedstrijden voor leden van Reddingsbrigades Te Alkmaar werden Zondagmiddag na tionale wedstrijden zwemmend redden ge houden. Met succes namen hieraan deel de Haarlemse en IJmuider Reddingsbrigade. De Haarlemse Reddingsbrigade behaalde het hoogst aantal punten en legde daardoor voor een jaar beslag op de wisselbeker. Zowel bij de dames als bij de heren werd in de wedstrijd 3 x 25 meter wisselslag estafette de eerste prijs behaald. De IJmui der Reddingsbrigade won de derde prijs. In de wedstrijd 25 meter schoolslag dames gekleed, gevolgd door popduiken en ver voer van een drenkeling in kopgreep won Do Turkenburg. Haarlem, de eerste prijs. Mia Prins werd eerste en Thea Timmer mans, beiden Haarlem, tweede in de wed strijd 25 meter schoolslag, gevolgd door 25 meter enkelvoudige rugslag. De wed strijd 4 x 25 meter vervoer drenkeling in kopgreep leverde een zege voor de Haar lemse brigade op. De uitslagen zijn: 3 x 25 meter wisselslagestafette dames: Haarlem 1 min. 19.4 sec. Amsterdam 1 min. 22.2 sec.: IJmuiden 1 min. 22.3 sec. Heren: Haarlem 1 min. 11.1 sec.; Amsterdam 1 min. 11.2 sec.: IJmuiden 1 min. 14.3 sec. 25 meter schoolslag gevolgd door popdui ken en vervoer van een drenkeling: dames: D. Turkenburg, Haarlem, 1 min. 18.2 sec.; J. Meyer-Vogel, Amsterdam. 1 min. 27 sec.; J. Sweers-Kuit, Amsterdam. 1 min. 34.3 sec. Heren: G. Dikstaal, Amsterdam. 1 min. 5.4 sec.; W. Bloothoofd. Alkmaar, 7 min. 17.2 sec.: F. de Heus, Zeist, 1 min. 19.8 sec. 25 meter schoolslag, gevolgd door 25 meter enkelvoudige rugslag meisjes: M. Prins, Haarlem, 49.9 sec.; T. Timmermans, Haarlem, 52.4 sec.; G. van Diessen, IJmui den, 54.4 sec. Jongens: A. Burlags, Amster dam, 38.9 sec.: J. Elswiik, Alkmaar. 40.4 sec.; G. LeeuwenkamD, Alkmaar. 42.9 sec. 4 x 25 meter estafette vervoer drenkeling in kopgreep, gekleed, dames: Haarlem 2 min. 43.4 sec.; Alkmaar 2 min. 54.5 sec.: IJmuiden 3 min. 16 sec. Heren: Haarlem 2 min. 42.9 sec.; Amsterdam 2 min. 56.3 sec. 100 meter schoolslag gekleed, dames: J. Meyer-Vogel, Amsterdam. 2 min. 9.3 sec.; H. Bontebal. IJmuiden, 2 min. 14.5 sec.; R. Kaagman. Haarlem, 2 min. 14.8 sec. Heren- G. Dikstaal, Amsterdam. 1 min. 45.8 sec.: A. J. v. d. Griendt. Alkmaar, 1 min. 47.8 sec.; P. de Heus, Zeist, 1 min. 57 sec. 50 meter enkelvoudige rugslag gekleed, dames: T. Happe, Zaandam, 1 min. 9.5 sec.: H. Turkenburg, Haarlem, 1 min. 17.2 sec.: M. Prins, Haarlem, 1 min. 17.6 sec. Heren: J. Scheepers, Haarlem, .1 min. 7.6 sec.; M. Teunissen, Amsterdam, 1 min. 17.4 sec.; T. de Heus, Zeist, 1 min. 21 sec. Eestafette 8x25 meter schoolslag en vrije slag, dames: Amsterdam 2 min. 40 sec.; Haarlem 2 min. 40.2 sec.; IJmuiden 2 min. 41.6 sec. Heren: Alkmaar 2 min. 12 sec.; Amsterdam 2 min. 14.3 sec.; IJmuiden 2 min. 23.6 sec. Uitslag puntentelling: Haarlem 66 pun ten: Amsterdam 58 punten; IJmuiden 26 punten; Alkmaar 23 punten; Zaandam 5 punten en Zeist 3 punten. OVERDIJK WINT 25 KM. LOOP. In de omgeving van het sportterrein aan de Laan van Poot te Den Haag is een 25 km.-loop ge houden, georganiseerd door de Haagse Ath- letiek commissie. Overdijk van AAC werd eerste in een goede tijd van 1 uur 31 min. 34 sec. op 300 meter gevolgd door Slegt (PSV, Eindhoven), die een tijd noteerde van 1 uur 33 min. 44 sec. RUGBYWEDSTRIJD BELGIë—NEDER LAND. EINDIGDE 8—8. De rugbywed strijd BelgiëNederland, welke Zondag te Brussel werd gespeeld eindigde in gelijk snel (8—8). nadat de rust was ingegaan met 8—3. WANDELSPORTVERENIGING „ONDER DOOR" Op de jaarvergadering der wan delsportvereniging „Onder Door" werd het bestuur als volgt samengesteld: J. Doets, voorzitter; B. Vos. secretaris Viersterren- straat 8; mej. M. Scherpenhuyzen, penning- meesteresse; H. Kruyer. tweede voorzitter; J. Heiman, tweede secretaris; H. Scheffer, twee de penningmeester. Plannen werden ge maakt voor de viering van het tienjarig be staan in 1950. In dat jaar zal worden deel genomen aan de organisatie van de bloem- bollentochten in April. In Juni worden jubileumtochten gehouden in samenwerking met de Haarlemse Politie Sportvereniging. Ook Zondag moesten enige wedstrijden wegens terreinafkeuring worden uitgesteld en om die reden werd niet gespeeld Blauw Wit—Oosterkwartier, DSVWatervliet en Animo ReadyKCO. Watervliet 2 speelde ook niet, aangezien Amura 2 niet opkwam. Sport Vereent heeft een uitmuntende prestatie geleverd door met 2-1 van de oud- eerste klasser DED te winnen hetgeen niet verwacht werd. Daarbij kwam nog, dat Sport Vereent 2 invallers had, voor wie waren opgesteld E. Hanekroot en Mevr. Thuis. Men had de opstelling, na de teleur stellende resultaten, enigszins gewijzigd en de eerste aanval met H. v. Asselt en S. Rit- burg demonstreerde prachtig korfbalspel. Beide spelers gaven voor de rust Sport Vereent een 2-0 voorsprong. Na de her vatting wogen de partijen goed tegen el kaar op, doch de Santpoortse verdediging gaf hun geen krimp. Slechts éénmaal lukte dit tenslotte en zo moest DED zijn eerste nederlaag slikken. Aurora 2 heeft zich nu door een ver diende 2-0 overwinning op Amsterdam Zuid 2 enigszins van de laatste plaats ge- distancieerd. R. Bankert en mej. C. Bur gers maakten de doelpunten. Oosterkwartier 2 verloor met 3-2 van Rohda 3 en is daardoor practiseh uitgescha keld voor het kampioenschap. Aurora 1 moest op een zeer glad veld de strijd aanbinden tegen Olympia in Bus- sum, waardoor goed spel was uitgesloten. Het eerste succes was voor „Aurora", toen Jekel de bal in de korf deponeerde. Doch bij rust had Olympia reeds een 3-1 voor sprong. Na de pauze verkleinde G. Deen de ach terstand tot 3-2 doch daarna voerde Olym pia de stand tot 5-2 op. De overige uitslagen waren: Eerste klasse: DTVRohda 5-9; Wester kwartierLuto 6-2; ArchipelSVK 3-2. Tweede klasse A: AW—ZKV 8-2: DVD— Excelsior 3-2; VogelVictoria 8-3. Tweede klasse B: ZwaluwenA'dam Zuid terr. afgek.; KCNGroen Geel 1-6; Landlust Rohda 4-6. Derde klasse A: OKVKVH terr. afgek,; MeoAmum 66. Derde klasse B: GiraffesIndo terr. afg. Res, 2de klasse. ZKV 2Westerkwartier 3 terr. afgek. Res, derde klasse: Alle terreinen afge keurd. In de Haarlemse Korfbalbond zijn ge speeld: Eerste klasse: THB 2Haax-lem 2 2-5; Aurora3Animo Ready 2 2-16; O'kwartier -Oosthoek 1 10-6. Tweede klasse: THB 2Sport Vereent 3 1-3; Haarlem 2O'kwartier 4 0-0. Derde Klasse: Watervliet 4Oosthoek 3 5-1; Oosthoek 4Watervliet 5 3-3. De vereniging Het Brabants Edélambacht" heeft tijdens haar tentoonstelling in Den Bosch Zaterdag een Dag van het Ambacht" georganiseerd, waarop vertegen woordigers van het ambacht uit alle delen van het land aanwezig waren. Een der vele mooie inzendingen op de tentoonstelling: een voorstudie, uitgevoerd in klei, van een gestyleerd zelfportret van Johan van Amelsvoort uit Vught. IC-J ij Er zgn rokers, die niets van inhaléren weten willen. En ook zij halen op hun manier alles uit hun „eigen-fabrikaatje". Dit zjjn dan ook de men sen, die je hoort zeggen: Hoe je 'i doet... met Mascotte gaat-ie goed Zwemmen Vierkamp in Amsterdam Van de traditionele heren vierkamp, de Dolfijn, DJK, De Watertrappers en de Vest, werd Zondag de eerste ontmoeting van dit seizoen in. het AMVJ-bad te Amsterdam gehouden. In sterkte ontliepen de clubs elkaar niet veel; om beurten gingen zij aan de kop, bij de estafette aan het slot liep DJK iets uit op Dolfijn en de Water trappers. Het verschil met nummer vier, De Vest, was slechts 55 sec. Nico Knapen van Dolfijn leverde de beste prestatie en zwom de 100 meter borstcrawl in 1 min. sec. De 3 maal 50 meter wisselslag per soonlijk werd gewonnen door Jan Lablans van de Watertrappers, die B. Sigenthal- ler, De Vest, achter zich liet. De water- polowedstrijd Dolfyp-De Watertrappers werd door de ontvangende club gewonnen met 2-0. De stand na deze ontmoeting is: DJK 1580,2 punten; Dolfijn 1606,4 pnt.; De Watertrappers 1625,3 pnt.; De Vest 1634,7 pnt. De voornaamste uitslagen zijn: 100 me ter rugslag heren: J. Scheffer DJK 1 min. 17.1 sec.; J. Hessing DJK 1 min 17,2 sec.; 100 meter schoolslag heren: T. Bleker, De Watertrappers, 1 min. 25,9 sec.; R. Klaver, Dolfijn, 1 min. 26 sec.; 100 meter borst crawl jongens: N. Knapen, Dolfyn, 1 min. 1,9 sec.; J. van Rijk, DJK, 1 min. 8 sec. 3 maal 50 meter wisselslag persoonlijk J. Lablans, De Watertrappers, 2 min. 4,2 sec.; Siegenthaller, De Vest, 2 min. 4,8 sec. Zweedse estafette (afstand te samen 250 meter): De Watertrappers 3 min. 7,3 sec.; DJK 3 min. 8,1 sec.; Dolfijn 3 min. 15,f sec. 3 maal 50 meter wisselslagestafette heren: DJK 1 min. 40 sec.; Dolfijn 1 min. 45.2 sec.; De Watertrappers 1 min. 47,6 sec. Jongens: Dolfijn 1 min. 46,3 sec.; DJK 1 min. 48,9 sec.; De Watertrappers 1 min. 54,8 sec. Wielrennen Zege voor Sc'nulte—Peters De uitslag van de Zaterdagavond in het Sportpaleis te Antwerpen gehouden kop pelwedstrijd over 100 km luidt: 1 Schulte- Peters 2 u. 02 m. 17 s., op 2 ronden: 2 Bru- neel-Lapéby, 3 v. Steenbergen-Kint.' 4 Ockers-Gillen, 5 Ramon-Van der Meer- schaut, 6 Sterckx-Hendrickx. Harris nog in goede vorm De Brit Harris, nog altijd in prima con ditie, heeft Zondagmiddag op de winter- baan te Parijs, een gemakkelijke zege be haald in de finale van het sprintnummer, dat meetelde voor het officieuze kam pioenschap van Europa. Van Vliet en Plattner waren zijn tegenstanders en in dien de zege van Harris geen verwonde ring wekte omdat hij al een maand of wat ontegenzeggelijk de snelste is, dit was wel het geval wat de tweede plaats van Platt ner betrof. Van Vliet had de Zwitser in een der halve finales geklopt met een snelle tijd, n.l. 14.8 sec., voor de laatste ronde. Plattner won de herkansingsrit voor Gerardin, Derksen en Scherens, zodat hij toch de eindstrijd bereikte. In deze rit, eveneens trois gereden, moest Van Vliet zowel Harris als Plattner voor laten gaan. In het klassement voor het Europese kampioenschap staat Harris thans op de eerste plaats met punten. Plattner is tweede met 7, Van Vliet derde met 6, Scherens vierde met 5, Derksen vijfde met I 4, Gerardin zesde met 3, Lognay zevende I (Adv.) met 2 en Astolfi achtste met 1 punt. Ruitersport Dressuurwedstrijden van de H.R.J.V. De Haarlemse Rij- en Jachtvereniging heeft Zaterdagmiddag in de Haarlemse Manége dressuurwedstrijden voor gevor derden en beginners gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond. Een van de verheugendste aspecten was het voortref felijke rijden van de juniores, die het er nog beter afbrachten dan de gevorderde seniores. Trudy van der Meer met Irish Beauty, die de beste prestatie leverde, wordt zo langzamerhand moeilijk te kloppen, want de eertijds zo lastige bruine begint beter en beter te gaan. Zoals gewoonlijk werd zij op de voet gevolgd door Ida Wallage met Sans Souci, die een keurige verrichting gaf. Een puntje achter haar kwam Kitty Schleicher met Tentor le Grand, hetgeen een presta tie op zichzelf is, want bij een druk op het verkeerde knopje herinnert Tentor zich zijn school-carrière en komt met een passage of een Spaanse pas op de proppen.. Bij de seniores won mevrouw Stevens met Madelon. Deze geroutineerde amazone reed haar vos, die zij nog niet zo heel lang onder handen heeft, met voorbeeldige rust. Mejuffrouw Posthumus reed met Gold Lass een heel verdienstelijk programma. Bij de beginners was jonkvrouwe Backer ver uit één met Jacky. Een zeer nette verrichting. T. Hoogewerff kwam met Maquis bij de juniores verdiend aan de spits. Er is over het algemeen redelijk gereden, temeer wanneer men bedenkt dat de vrij lange programma's de combinaties geducht aan de tand voelden. Na afloop van de wed strijd reikte de vice-voorzitter van de H.R.J.V., de heer Th. Westerwoudt, de prij zen uit. Beginnende juniores: 1. T. Hoogewerff met Maquis, 110 pnt.; 2. Naina Iburg met Pie ternel, 160 pnt.; 3. Toos Verjaal met Red King, 104 pnt. Gevorderde juniores: 1. Trudy van der Meert met Irish Beauty, 173 pnt.; 2. Ida Wallage met Sans Souci, 169 pnt.; 3. Kitty Schlei cher met Tentor le Grand, 168 pnt. Beginnende seniores: 1. jonkvrouwe Bac ker met Jacky, 116 pnt.; 2. mevrouw Klaje met Rusty, 105 pnt.; 3. mevrouw Heiermand met Jacky, 102 pnt. Gevorderde seniores: 1. mevrouw Stevens met Madelon, 169 pnt.; 2. mejuffrouw H. Posthumus met Gold Lass, 164 pnt.; 3. W. L. Brugsma met Rusty, 162 punten. St. Nicolaasrit van Fit De Jeugdrijvereniging „Fit" heeft Zondag een St. Nicolaasrit gehouden. De leden ver zamelden zich bij Kraantjelek waar St. Nico- laas en Zwarte Piet van de hoge Blinkert af te paard naar beneden daalden en zich aan het hoofd van de stoet plaatsten die na een rondrit koers zette naar Heemstede. In het restaurant „Groenendaal" verzamelden allen zich met ouders en genodigden. De voorzitster. Tony Eysvogel sprak hier allereerst een hartelijk woord van welkom aan de Sint en zijn knecht en St. Nicolaas huldigde daarna het bestuur van „Fit". Bij het uitreiken van de geschenken, ont braken natuurlijk de goede raadgevingen niet. Na het vertrek van de Sint zorgde een goochelaar voor een prettige ontspanning en ten slotte voerden enige leden van „Fit" een kort toneelstukje op. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te wordeD betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Gymnastiek Graadwedstrijden Kennemer Turnkring Zondag zijn in de turnzaal van de H.B.S. aan de Ged. Voldersgracht onder vrij grote belangstelling de persoonlijke gymnastiek- wedstrijden derde graad gehouden. Zowel voor de dames als voor de heren waren alle oefeningen voorgeschreven en na afloop bleek, dat aan de instudering zeer behoorlijke aandacht geschonken was. Slechts drie dames en een heer plaatsten zich niet voor een diploma. Elf van de zes en zestig aangemelde dames waren niet verschenen. Een diploma le, 2e of 3e graad kon be haald worden bij 75, 70 of 60 van het maximum aantal punten (55 punten). Bij de dames slaagden vier voor een eer ste prijs, negen voor een tweede prijs en negen en dertig voor een derde prijs. Bi; de heren waren deze aantallen respectie velijk vijf, zeven en vier. Verder is voor geschreven, dat bij het behalen van 75 1, men het volgende jaar in de 2e graad moet uitkomen. Behalve diploma's was er voor de drie hoogstgeplaatsten nog een medaille be schikbaar. Zowel bij de dames als bij de heren legde „Concordia" op deze prijzen b8BijSde dames werd eerste E. A. Siegerist met 441/2 punt, gevolgd door J. A. van Borkum en G. Schreuder met respectieve lijk 44 en 43 Va punt. Bij de heren werd J. Keukelaar eerste met 45 punten. Met 43 en 4214 punt plaat sten G. Zwiebel en H. van Eist zich tweede en derde. Schaatskampioenschappen Onder leiding van mv. H. W. Vliegen is te Zutphen de 68e jaarlijkse algemene ver gadering van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond gehouden. De ver tegenwoordiger van Alblasserdam deelde mee, dat zijn leden de contributieverho ging van tien tot twaalf cent per lid goed keuren, met dien verstande dat twee cen ten ten goede zullen komen aan het trai nings- en uitzendingsfonds. De bondscon- tributie bleef tien cent. Het kampioenschap lange baan zal, wan neer de weersomstandigheden dit toela ten, te Zutphen worden verreden; het kampioenschap korte baan te Westzaan (heren) en te Appingedam (dames). Het Nederlandse kampioenschap schoonriiden heren en dames zal te Kwintsheul (Zuid holland) worden gehouden en dat voor paren te Almelo. Voorts werd meegedeeld dat Koningin Juliana als beschermvrouwe van de bond zal optreden. De heer H. J. Clarke, president van de I.S.U., werd tot erelid van de K.N.S.B. benoemd. Hockey Eerste zege voor B.M.H.C. op eigen terrein BMHC heeft zijn eerste zege op eigen ter rein behaald en wel op HDM, dat in de laat ste minuut geklopt werd. Aan spanning heeft het niet ontbroken. Er werd goed spel ge demonstreerd en aan beide zijden zetten de voorwaartsen snelle aanvallen op. Vrij spoe dig had BMHC de leiding door toedoen van Bouwman, die uit een strafcorner doelpuntte, Bij de Hagenaars verdedigden de beide ach terspelers goed en aan de andere zijde slaag den Coucret en Van der Doll er niet in de partijen op gelijke voet te brengen. Links half Boom was vooral op dreef. Tien minuten na de hervatting zetten de Hagenaars een goede aanval op, waaruit Van der Doll doelpuntte (1—1). Een felle strijd om de leiding ontstond, welke eerst in de plaatste minuut werd beslist. Uit een straf corner doelpuntte Bouwman voor de tweede keer. In de damescompetitie eerste klassen waren de vier uitslagen 21. BDHC won met die cijfers en Rood Wit verloor. In Bloemendaal was HHIJC op bezoek, dat goed partij gaf. doch er niet in slaagde de leidende club een nederlaag toe te brengen, zoals enige weken geleden in Den Haag. Amsterdam won ook, zodat de stand in de leiding onveranderd bleef. Rood Wit ontving Amsterdam en speelde met invalsters voor de dames Vreede en Goeting. De Haarlemse dames weerden zich krachtig en verloren op het nippertje met 2—1. Hockey-uitslagen Heren. Eerste klasse: TOGO—Be Fair 3—1: HilversumAmsterdam 43: BMHCHDM 2—1; Laren—HHIJC 2—6; HOC—Gooi 1—2. Promotieklasse B: Groen Geel—Alliance 3—0; HHIJC III—BMHC II 3—2; Leiden— Delftsé Stud. II 11; GHCAsvion 11. Promotieklasse C: StrawberriesHBS 1—1; AlkmaarSCHC 02; PinokéIjsvogels 4—3. Tweede klasse D: ZuidwijckHurlev 1—0: BMHC m—Zandvoort 3—1: HBS II—Straw berries II 0—2; Alkmaar II—Kraaien 2—2. Dames. Eerste klasse: Rood Wit—Amster dam 12; GooiBe Fair 12; Hilversum— Kieviten 1—2; BDHC—HHIJC 2—1. Promotieklasse B: HDM—BDHC II 1—2; StrawberriesLeiden 20; VictoriaHBS 30; LeonidasPinoké 60. Tweede klasse A: HHIJC II—BNC 1—3; HLC—Leiden II 3—2; TOGO II—HHIJC III 20; RBCAsvion 11. Tweede klasse B: BDHC III—HDM II 6—1: Groen Geel—BDHC IV 2—0: Zuidwijck— Tempo '34 21; ZandvoortEver Swift 2—0. Tweede klasse C: Amsterdam IVRood Wit II 0—1; FIT—Alkmaar 6—2; AMVJ- Hurley 0—1; Ijsvogels—Gooi II 5—2. FEUILLETON die zi jn geheugen verloor DOOR PATRICIA WENTWORTH Vertaald uit het Engels 27) HOOFDSTUK XX. 's Avonds na het eten, toen ze alles opgeruimd en afgewassen hadden, vertel de William Katherine het verhaal over Emily Salt, die aan de deur luisterde. Hij zat schetsen te maken van de houten koe en had een blocnote op z'n knieën. Ze is natuurlijk niet helemaal goed wys, zei hij. Ik kan me niet indenken, hoe mevrouw Salt het met haar uithoudt. Alle keren, dat ik daar geweest ben, loerde ze naar me door eeq spleet van een deur of verdween ze net 01^1 de hoek van de gang. Toch kaq ik niet helmaal met me neer Tattlecombe's testament instemmen. Hij heeft het zo gemaakt, dat ik zijn zaak zal erven, heb ik je dat al verteld? Nee. zei Katherine. Wel, dan doe ik dat nu. Hij vertelde het me voor het eerst die keer dat ik werd neergeslagen, toen ik van hem van daan kwam. Je kunt je niet voorstellen, hoe benauwend het is, als mensen je ver tellen. dat ze je iets na willen laten. Vertelde hij je dat diè avond? Ja. Hij zei dat mevrouw Salt er warmpjes bij zat haar man heeft haar goed verzorgd achtergelaten en verder zei hij, dat wij de zaak samen weer opge werkt hadden, zodat hij het prettig vond, als ik zijn erfgenaam werd. Natuurlijk heeft dit niets met Emily Salt te maken zoals hij haar ook gezegd heeft maar ik kan er niets aan doen, dat het me een onaangenaam gevoel geeft, dat zij er zich over opwindt. Ze heeft er helemaal niets mee te maken, zei Katherine met nadruk. Ze was bezig de kussens op te schud den en allerlei andere kleingheden in orde te maken, waardoor een vrouw een ka mer, die de hele dag onbewoond is ge weest. weer gezelligheid geeft. Ze liep op William toe en over zijn schouder keek ze naar de schetsen, die hij aan 't maken was. Ze legde een hand op zijn rug en voelde, dat hij ineen kromp. Doe ik je pijn? vroeg ze met een verschrikte stem. Hoe kan dat? Hij greep haar hand vast. Het be tekent niets. Ik heb me daar laatst bezeerd en je drukte net op die plek. Ze stond nu naast hem en keek hem vragend aan. Wat een wonderlijke plaats om je te bezeren. Hoes gebeurde dat? Iemand gaf me een stoot in m'n rug met een stok of iets dergelijks. Waarom? Hij trachtte me onder een bus te duwen, geloof ik. William! Het gelukte hem niet. dus je behoeft niet zo verschrikt te kijken. Ze zag spierwit en haar hand trilde. Wanneer gebeurde dat? vroeg ze. Waarom heb je me daar niets van ver- teld? Het was Donderdag, geloof ik. Ja inderdaad, Donderdag, want toen ontmoet te ik die knaap Abbott van Scotland Yard, die ik alles meedeelde. Mijn lieveling, ben je zó geschokken? Je beeft helemaal. Hij trok haar naast zich neer en sloeg een arm om haar heen. Wat zei hij ervan? Wie, Abbott? Wel, er was niet veel van te zeggen. Ik kreeg een stoot in m'n rug, maar ik kon me niet bedenken, wie het gedaan zou kunnen hebben. Vertel me precies, wat er gebeurde. Toen hij haar alles verteld had, zei ze: Hoe ver had je gelopen, toen het ge beurde? Het is ongeveer een minuut of tien van Selby Street naar.de plaats, waar ik de bus wilde pakken. Je bent misschien gevolgd, zei z< Hij knikte. weer nemen. Hij knikte. Wel, ik zal die weg nooil >ir Het kan overal en op iéder ogenblik weer gebeuren, dacht ze bij zichzelf, maar ze zei: Toen je meneer Abbott erover vertelde, heeft hij toch wel iets gezegd, is 't niet? Ze zat nu op de grond tegen zijn knieën aan, en hij was bezig verschillende soor- I ten vlekken op de ontworpen koe te teke- nen. Zijn stem klonk verstrooid, toen hij antwoordde: Ja, hy heeft me het adres van een zekere juffrouw Silver gegeven. Dat schijnt een ex-gouvernante te zijn, die detective is geworden. Ze is een goede bekende van hem. Hij dacht, dat ze zich voor mijn verhaal zou interesseren, maar ik heb hem gezegd, dat ik niet kon inzien. wat iemand anders hieraan zou kunnen doen. Er is geen motief en ik heb geen van beide keren m'n aanvaller gezien. Ik kreeg de ene keer een slag op m'n hoofd en de andere keer een stoot in mijn rug. Dat zijn geen feiten, waarop je verder kunt bouwen. Nee liefje. Waar woont die juffrouw Silver? Ik weet het niet meer. Wacht eens, hij schreef 't op een papiertje.... het moet in een van de zakken van dit pak zitten, want ik had dit pak aan. Hij legde zijn potlood neer en zocht. Ja, inderdaad, hier is het: Juffrouw Maud Silver, 15 Mon tague Mansions, en dit is haar telefoon nummer. Ik zal het bewaren, zei Katharine, terwijl ze haar hand naar het papiertje uitstak. Misschien hebben we 't nog eens nodig, je kunt nooit weten. Het lijkt me niet waarschijnlijk, zei William, en begon opnieuw te tekenen. Op Donderdagmiddag, de dag dat Tatt lecombe's speelgoedmagazijn om één uur sloot, wist Katharine William kwijt te raken door hem op een cake uit te sturen voor de thee, terwijl zij zelf in tegenover gestelde richting de flat verliet, na een papiertje voor hem achtergelaten te heb ben, om hem te zeggen, dat ze even drin gend een boodschap moest doen, maar zo spoedig mogelijk terug zou zijn. Uit de eerste de beste telefooncel, waar ze langs kwam, belde ze juffrouw Silver op en na een afspraak met haar gemaakt te heb ben, begaf ze zich op weg met een gevoel, alsof ze zich in diep water begeven had zonder de zwemkunst meester te zijn. Als het alleen haarzelf had betroffen, was ze lang, voordat ze bij Montague Mansions aankwam, teruggekeerd. Als het iemand anders dan William was geweest, om wie het ging, dan was ze helemaal niet gegaan. Toen ze aankwam, werd ze opengedaan door Emma Meadows, een gemoedelijke, boers-uitziende vrouw, die haar in juf frouw Silver's ouderwetse zitkamer bin nenliet. Juffrouw' Silver legde haar brei werk neer op de leuning van haar stoel, stond op en zag voor zich een lang, slank meisje met een zenuwachtig blosje op haar wangen. U bent mevrouw Smith?, vroeg ze met een glimlach. Ja, ik belde u op, antwoordde Katha rine. Het is erg vriendelijk van u, my zo onmiddellijk te willen ontvangen. Juffrouw Silver kuchte. Het zal me veel genoegen doen, als ik u van dienst kan zijn. Wilt u daar gaan zitten, zei ze op een stoel wijzend. Ze nam haar breiwerk weer op en keek haar bezoekster even met een aanmoedigende blik aan. De blos op Katherine's wangên was nog dieper geworden. Dit jonge vrouwtje was zenuw achtig, constateerde juffrouw Silver. Ze was van goede huize en zag er erg aardig uit. Haar haar, dat bijzonder mooi was, had een bruine kleur met gouden glanzen, en haar kleren stonden haar uitstekend. Ze droeg een mantelpak van goede snit, prachtig Schots tweed gemaakt door een eerste klas kleermaker, maar het was niet nieuw meer. Ook het hoedje, dat doodeen voudig was en veelgedragen, behoorde niet tot het soort, dat in goedkope win kels te krijgen is. Juffrouw Silver's blik dwaalde langs Katharine's schoenen, kousen en handtas. Ze kon kwaliteit waarderen, en ze zag onmiddellijk dat alles prima was. De schoenen en tas waren ook niet nieuw. Al deze détails nam juf frouw Silver in zich op, terwijl haar be zoekster in de stoel tegenover haar aan de andere kant van het vuur ging zitten. Het duurde een ogenblik voordat Katha rine begon: Ik weet niet, of u me kunt helpen, ik weet niet of iémand dat kan, maarik heb toch de stoute schoenen aangetrokken om eens met u te komen praten. Meneer Abbott, ik geloof dat hij detective Abbott is, gaf mijn man uw adres. Ze hield even op én voegde er dan aan toe: Mijn man weet niet, dat ik hier ben. Juffrouw Silver breide. De slobbroek voor Josephientje was af en ze was nu begonnen met een bijpassend manteltje. Ze was hier nog maar net mee bezig en er waren nog slechts enkele centime ters blauw breiwerk aan haar naalden zichtbaar. U bent toch mevrouw William Smith? vroeg ze. Katharine keek haar enigszins verschrikt aan. Haar gezicht zag beurtelings rood en bleek. Ja, inderdaad, antwoordde ze. Detective Abbott heeft me over uw echtgenoot verteld. Misschien is het goed, dat u dat weet, opdat u gemakkelijker met me kunt praten. Wat heeft hij gezegd? Hij heeft me verteld, dat hij getuige is geweest van een aanval op meneer Smith, en dat hij hem vervolgens herkend heeft, zonder in staat te zijn zich zijn naam te herinneren. Hij stelt zeer veel belang in dit geval, evenals ik. Uw man heeft u waarschijnlijk over een en ander verteld? (Wordt vervolgd.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 6