KIPPENVOER S.t. Tlic&taas WE1I1 Eén zwaluw Amsterdamse Beurs Twee jaar in het Zuidpool-ijs Bij BRGKX nOMHBYL Zomerdijk Woning te huur rOok voor de jeugd slaagt U bij ons! ^BONTMA NTTTS^ Jac. v. d. Noord Een radiotoestel Speciale aanbieding CHR. STEFFERS VoensJag 30 November 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemse Courant Voor de Stille Armen Aanbeveling van wethouder Happé „De Kerstinzameling voor de Stille Ar men heeft mijn volle sympathie", zo zei ons wethouder Happé. Hoewel hij nog slechts korte tijd wethouder is, had de heer Happé reeds gelegenheid te over gehad op zijn spreekuur en daarbuiten kennis te maken met de vaak bittere nood die er heerst in de gezinnen of bij mensen die geheel alleen op de wereld staan. Maar, zo zei hij ons verder, ik heb daar bij de indruk gekregen, dat men de Stille ,\rmen in twee groepen kan onderscheiden. jB de eerste plaats is daar de categorie ber bejaarden. Dat zijn vaak de mensen, die gedacht hadden op hun oude dag zelf- c.;sndig te kunnen zijn. Zij 'hadden een spaarpotje, of een huisje, of een verzeke ring. Hun hele leven hadden zij gedroomd •ster niemand tot last behoeven te zijn en zich zelf te kunnen redden. En nu zijn door de vermindering van de koopkracht van de gulden hun spaarzaamheid en hun voorzorgen onvoldoende gebleken, waarbij :ög komt dat zij niet kunnen profiteren van de noodvoorziening-Drees. Dat wil niet zeggen dat zij die wel ouderdomspensioen genieten, geen last vonden hebben van de dure tijden, vooral vranneer er bijzondere kosten worden smaakt. Doch de heer Happé vestigde er de aandacht op, dat dat laatste ook geldt voor menig jong arbeidersgezin. Die jonge arbeidersgezinnen met enkele kleine kinderen en een gemiddeld inkomen van vijftig gulden in de week of minder komen er vaak raar voor te zitten, wan neer de man door langdurige ziekte of door de gevolgen van een ongeval geruime lijd niet kan werken. Zij vormen tegen woordig een tweede categorie van Stille Armen. Wethouder Happé deed voor deze ■nensen in het bijzonder een beroep op hun mede-arbeiders die er beter voor zit ten, omdat in de oudere gezinnen de in komsten als regel door de kinderen ver meerderd worden. Tot dezelfde groep behoren ook vele middenstanders, winkeliers en kleine zelf standigen, die vandaag met een inderdaad zeer zwarè belastingdruk hebben te kam pen. Ook voor hen wordt de spanning tus sen inkomsten en de kosten van levens onderhoud veelal te groot. De moeilijkheid bij de Stille Armen is vooral, ze te vinden. Want zij behoren niet tot degenen die hun nood van de daken schreeuwen. Daarom verdienen zij ook, cat wij een keer per jaar spontaan iets coen om hun zorgen te verlichten." Dikwijls ial het zo zijn, dat het bedrag dat wij ter beschikking stellen weliswaar niet onbe langrijk is, doch dat van grotere waarde is, dat wij tonen als gemeenschap ons ver antwoordelijk te weten voor degenen onder die het minder goed hebben getroffen. Daarom beveel ik de Kerstinzameling voor de Stille Armen dan ook hartelijk aan, zo besloot de heer Happé. Roestvrije zakmessen fabrikaat Herder Naaisetapeii GROTE HOUTSTRAAT 166 bij de Houtbrug (Adv.) Sint Nicolaasfeest voor de lagere scholen De hele zaal vol met kinderen, het bal- in tot de nok gevuld met ouders. Dat was het beeld' dat het Haarlemse Concertge bouw vanochtend bood, toen onder auspi ciën van het Sint-Nicolaas-comité van de- onderwijzers-vereniging het Nederlands Jeugdtoneel een voorstelling gaf van „De gelaarsde kat". De vierde en vijfde klassen van een vijf tiental Haarlemse scholen hebben zich uur lang kostelijk vermaakt met deze voorstelling. Hoog en luid .laaide het enthousiasme nu en dan op en weer nu voor de 38ste maal dit Sint-Nicolaasfeest werd georganiseerd bleek duidelijk hoe de lagere-schooljeugd van Haarlem aeze voorstellingen op prijs stelt. Hoewel ce humoritsische opmerkingen van de ko ning over het algemeen iets te weinig wa- aangepast aan de leeftijd van het pu bliek, werd de gelaarsde kat des te meer gewaardeerd. Het is wel zeker dat ook de andere voor stellingen in dit kader - „De wondersteen" voor de laagste klassen en „Ali's avontu ren" voor de oudste leerlingen - evenzeer inde smaak zullen vallen. SCHEEPVAART Akkrumdijk, 29 Nov. van New Orleans naar Londen. Amstcldijlc. 29 Nov. van R'dam te New York. Blommersdijk, A'aamBeira 29 Nov. van Genua. Delftdijk, VancouverR'dam 29 Nov. van San Francisco. Groote Beer. A'damBatavia 29 Nov. op 150 mijl West Van Kaap Guardafui. Hoogkerk, TangaA'dam 29 Nov. v. P. Said. Java, JavaA'dam pass. 29 Nov. Elba Cape (Rode Zee). Johan van Oldenbarnevelt, Batavia—A'dam 30 Nov. Kaap Bon gepass. Kola Inten. Batavia—R'dam 29 Nov. 680 mijl Z.O. van Ceylon. (ulöerkruis, BataviaA'dam pass. 29 Nov. Colombo. hrangan. ColomboAden pass. 29 Nov. Minicoy. Lamerli.ngh Onnes. R'dam—Batavia 1 Dec. te Aden verwacht. 9 Oranje, A'damBatavia 29 Nov. Perim gep. ADVERTENTIE f-aakt nog geen lente, doch de Lincol was tet Amerikaanse terpentijn bereid, en Lincol tscrême anti groen geven U grote vol- ning. Vraagt Uw leverancier. Koninklijke Olie Uoilever Philips A- K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel Berkel's Patent Scheepvaart-Unie. Holl.Amerika Lijn Oeli Maatschappii H V A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank ""'"on Mij. XI Slockoers gisteren 291% 238 230% 176% 130* 296 291* 112% 138% 160 1231/2 136% 123* 150 100* 242 Openings koersen 291% 237% 235 176% 126 137% 124* Huize „Kareol" krijg! een nieuwe bewoner De heer Pasman uit Den Haag heeft het buiten gekocht Het grote buiten Kareol in Aerdenhout, dat zo lang heeft gefungeerd als tehuis voor hulpbehoevenden achtereenvolgens wa ren dat gewonde militairen uit de Mei dagen, verzetsstrijders die een deel van huil gezondheid hadden geofferd en verwaar loosde kinderen krijgt zijn oude bestem ming als woonhuis weer terug. De regering heeft namelijk de heer H. D. Pasman uit Den Haag toestemming verleend, het buiten te kopen en de heer Pasman heeft ons mee gedeeld, dat hij van plan is Kareol in Mei te betrekken. Hiermee is een eind gekomen aan alle geruchten die omtrent de toekom stige bestemming van dit buiten circuleer den. De heer Pasman, die directeur is van de N.V. Depa, is een zeer bekende figuur in de ruitersport. Reeds vóór de oorlog kwam hij met zijn paarden met veel succes uit op de grote concoursen in binnen- en buitenland en ook nu weer heeft zijn stal zijn reputatie hooggehouden. De heer Pasman is onder andere eigenaar van het paard Coeur Jolie, dat met zijn pikeur B. v. d. Voort Jr. afgelopen zomer het wereldrecord vèrspringen op zijn naam bracht. Voor de Haarlemse ruïterspoi-t be tekent de komst van de heer Pasman met zijn paarden een welkome aanwinst. De nieuwe bewoner van Kareol, de heer D. H. Pasman, temidden van de prijzen die hij met zijn springpaarden gewonnen heeft. Een respectabele collectie edelmetaal. Haarlemse padvinders krijgen Jan van Hoofkruis Zij redden Belgisch echtpaar van wisse dood Op Zaterdag 10 December zal op het ter rein bij Kraantje Lek van het district Haarlem van de Nederlandse Padvinders aan twee scouts van groep 19, J. Bart, Grote Houtstraat 103 en H. Hack, Badhuis straat 26, het gouden Jan van Hoofkruis worden uitgereikt. Beide jongens kampeerden in Augustus van dit jaar in de omgeving van Dinant. Op 25 Augustus maakten de heer en mevrouw Frederik uit Antwerpen een fietstocht van Namen naar Dinant langs de Maas. In de buurt van de tent van de twee scouts slipte mevrouw Frederik en raakte in de rivier. Haar echtgenoot probeerde haar te hulp te komen, doch daar hij geen geoefend zwem mer was, kwam hij zelf in moeilijkheden. De Haarlemmers, die het ongeluk hadden bemerkt, liepen terstond toe en begaven zich zonder dralen te water, waarna het echtpaar uit zijn netelige positie werd ge red. Ook namen de flinke knapen de moeite de fiets van mevrouw Frederik op te dui ken en zij stelden de drenkelingen in de ge legenheid zich in hun tent te drogen. Zij Leenden aan de heer Frederik enige eigen Idedingstukken en zwommen de Maas over om in een huis aan de overzijde kleren voor mevrouw te vragen. De goede daad van Bart en Hack kwam aan het licht door een brief van cle heer Frederik aan het Hoofdkwartier van de Nederlandse Padvinders. De geredde schrijft onder meer: „Ik sta er op te beves tigen, dat wij zonder hun ingrijpen verloren waren geweest". Sabelwedstrijderi in de Ripperda-kazerne Onder leiding van de School K. troepen is vanmorgen in de Ripperda-kazerne aan de Kleverlaan het eerste deel afgewerkt van de schermwedstrijden, waaraan deel namen de Koninklijke Marine Sportschool, Den Helder, politie Amersfoort, politie Haarlem en de School K-troepen. Op het programma stonden sabelwedstrijden. De politie Amersfoort moest verstek laten gaan, doch komt vanmiddag wel uit in de clegenweclstrij den. Alvorens vanmorgen de partijen sabel ge trokken werden, heette luitenant-kolonel J. W. A. Stout, commandant van de school K-troepen, de schermers welkom In de individuele wedstrijd behaalde P. Abrahams uit Den Helder de eerste prijs met 9 gewonnen partijen, 27 gegeven en 14 ontvangen treffers; 2. D. IJzendoorn (Den Helder) 8 gewonnen partijen 26-14; 3. H. Jansen (School K-troepen) 6 gew. partijen 22-16; 4. G. J. Rouwendal (Politie Haarlem) 6 gew. partijen 21-16; 5. E. Koop slag (Politie Haarlem) 4 gew. partijen 21- 20; 6. H, F. v. d. Broek (School K-troepen) 4 gew. partijen 18-18; 7. C. van Rijswijk (Politie Haarlem) 3 gew. partijen 18-19; 8. J. Aalbertsberg (Den Helder) 2 gew. partijen 16-22; 9. J. Hessels (Den Helder) 2 gew. partijen 9-24; 10. A. H. Andeweg (School K- troepen) 1 gew. partij 10-25. Den Helder werd eerste met 21 gew. partijen: Politie Haarlem met 13 gewonnen partijen tweede en School K-troepen derde met elf gewonnen partijen. Kenneth Adams over de Engelse spreektaal Voor het Genootschap Nederland-Enge- land sprak gisteravond in Brinkmann Kenneth Adams van de BBC over de En gelse spreektaal. Adams betoogde dat in de laatste eeuwen onze hele beschaving be paald is door het gedrukte woord. Nu is dat aan het veranderen want naast de druk pers is de radio gekomen die een omwen teling in deze beschaving teweeg zal brengen. De radio die zich baseert op 't beste middel tot direct contact, de sprekende stem is bovendien van het grootste belang voor de taal, zei hij. Zij herstelt het gesproken woord, in ere per slot is de schrijftaal heel iets anders dan de spreektaal en fungeert als een school, die ons in de toe komst mogelijk kan verlossen van slechte pleiters, predikers en redenaars. Uitgebreid ging de spreker in op de kwestie der dialecten. De BBC is zeker niet van zins daar een aanval op te doen, maar heeft wel een standaardtaal, het Zuid-Engels, ingesteld. Waar de BBC wel hardnekkig slag tegen levert, zijn de „vak-taaltjes" van ambte naren, technici en allerlei experts, die het leder normaal mens volmaakt onmogelijk maken om te begrijpen waar zij het over hebben. De heer Adams illustreerde zijn lezing die inderdaad door haar vlotheid en ver- teerbaarhéïd een bewijs werd, dat de radio als school voor sprekers grote verdiensten heeft met gramofoonplaten van passages uit speeches en vraaggesprekken. Prins Bernhard. die weer hersteld is, ver blijft op het ogenblik in Londen voor een kort privé-bezoek. Mej. G. I. Barnes te Aerdenhout slaagde aan de gemeente-universiteit van Amsterdam A. C. Goldschmeding overleden Te Heemstede, waar hij een groot aantal jaren gewoond heeft, is in de ouderdom van bijna 86 jaar overleden de heer A. C. Gold schmeding. president-commissaris van de N.V. Goldschmeding's Piano- en Orgelhandel te Amsterdam. In 1875 is het bedrijf door de vader van de overledene opgericht. Ongeveer dertig jaar geleden werd een naamloze ven nootschap gesticht,, waarvan de heer A. C. Goldschmeding directeur werd. Later trad hij op als president-commissaris. Toen de overledene in Amsterdam woonde was hij diaken der Gereformeerde Kerk en na zijn vestiging in Heemstede is hij vele jaren ouderling' van de Gereformeerde Kerk aldaar geweest. De teraardebestelling is bepaald op Vrij dagmiddag om drie uur op de Algemene Be graafplaats te Heemstede. „IN Tl MA" Lampenspeciaalzaak GEESTIGE SCHEMERLAMPEN Zeer uitgebreide collectie Voorkomen van brand bij afbranden van verf Om het brandgevaar te beperken worden steeds nieuwe maatregelen getroffen. De huisschilders hebben bij hun werkzaam heden met bepalingen te maken, opdat brand zoveel mogelijk voorkomen wordt. De industrie wil de schilders helpen en een fabrikant heeft een toestal gemaakt voor het afbranden van verf, waarbij geen brandgevaar ontstaat. Om de Haarlemse schilders op de hoogte te brengen van de mogelijkheden van het toestel waren zij uitgenodigd Dinsdagmiddag op de binnen plaats van de Brandweerkazerne'bijeen te komen. Dat de schilders belangstelling hebben voor het urgente vraagstuk bleek uit de grote opkomst. Met een soort gas wordt een plaat van een toestel verwarmd en de hitte is van dien aard, dat de verf loslaat en gemakkelijk af te branden is. In vergelijking met een steekvlam, welke gewoonlijk gebruikt wordt, is het nieuwe toestel veiliger. Na de demonstratie voor de schilders verzamelden zich vertegenwoordigers van brandweercorpsen uit Haarlem en omge ving, die eveneens op de hoogte werden gebracht van de nieuwe vinding. Psychotechnisch laboratorium voor het wegvervoer geopend Te Utrecht is het psychotechnisch labo ratorium voor het wegvervoer officieel in gebruik genomen. De voorzitter van de stichting „Psychotechnisch Laboratorium voor het Wegvervoer", de heer J. J. Jums- sen uit Haarlem, directeur van de Noord- Zuidhollandse Vervoersmaatschappij, gaf een kort overzicht van het ontstaan dei- stichting. De grondslag is gelegd door de Nederlandse Spoorwegen, ten einde de se lectie van het grote aantal chauffeurs, dat na de bevrijding op de N.S.-busdiensten moest worden te werk gesteld, zo goed mo gelijk te doen geschieden. Later zijn deze busdiensten gaandeweg voor het grootste deel weer verdwenen en vervangen door treinverbindingen. Wegens hei grote be lang voor het wegvervoer en de verkeers veiligheid heeft een aantal vervoersbedrij ven, dochterondernemingen van de Neder landse Spoorwegen, besloten die selectie mogelijkheden in het laboratorium voort te zetten. In samenwerking met de werk geversorganisaties op vervoersgebied, de N.V.T.O. en de E.V.O., werd besloten het laboratorium ie doen exploiteren door een stichting. De directeur van het laboratori um, dr. H. Y. Groenewegen, hield hierna een inleiding over de functie en de werk zaamheden van het laboratorium. X Gorissen overleden In de ouderdom van 68 jaar is te Haarlem overleden de heer J, Gonissen. rustend hoofd van een Christelijke Mulo te Groningen. Voorts was hij secretaris van de Vereniging tot bevordering van de belangen van het Christelijk Mulo-onderwijs in Nederland. Na zijn pensionnerïng in Januari 1941 vestigde de heer Gorissen zich te Haarlem en trad op als administrateur van het bureau voor de examens Mulo. De teraardebestelling is bepaald op Don derdag 1 December om half twaalf op de Noorderbegraafplaats aan de Vergierdevveg. H.O.V.-CONCERT MET LUCTOR PONSE Op Vrijdag 2 December geeft de H.O.V. onder leiding van Toon Verheij haar vijfde concert in de C-serie, waaraan de pianist Luctor Ponse medewerking zal verlenen. De pianist Luctor Ponse werd in 1914 te Gc-nève geboren. Hij studeerde aan het Con servatorium van Valenciennes in Frankrijk en beëindigde zijn studie in zijn geboorte stad, waar hij in 1935 de „Prix de Virtuosité" verwierf. Na een uitvoering van de „Prélude a 1' après-midi d' un faune" van Claude De bussy, volgt het optreden van de solist met de „Ballade voor piano en orkest" van Ga briel Fauré, waarna het eerste programma- deel besloten zal worden met Ravel's „Valses nobles et sentimentales". Na de pauze volgen de „Fantaisie voor piano en orkest" van Cl. Debussy en ,,L' Apprenti sor- cier" (de Tovenaarsleerlingen) van Dukas. Met ingang van 1 December is bevor derd tot schout bij nacht de commandeur I. W. Reijnierse, commandant der marine te Willemsoord (Den Helder). I Bouw van montagewoningen te Santpoort Het college van burgemeester en wet houders van Velsen heeft het ontwerpen van twee bouwplannen van ongeveer 250 en 150 montagewoningen opgedragen aan: j de N.V. Aannemersbedrijf voorheen P. A. van Wijnen te Dordrecht en de N.V. Aan nemersmaatschappij voorheen de firma J. Krap te Utrecht. Aangezien het woningbouwvolume voor het jaar 1949 nog niet geheel is verbruikt, heeft het college de laatstgenoemde maat schappij verzocht plannen te ontwerpen voor de bouw van ongeveer 87 en 67 wo ningen te Santpoort van hetzelfde type als de panden, welke te IJmiiiden zullen wor den gebouwd. Bij deze aantallen bevinden zich respectievelijk 41 en 33 duplex-wo- ningen. De totale grond- en bouwkosten voor beide plannen worden geraamd op 2.065.000,B. en W. stellen de raad voor hen te machtigen genoemde plannen te doen uitvoeren en, overeenkomstig de be palingen der Woningwet, een jaarlijkse bij drage van het Rijk in het exploitatie-tekort van de woningen aan te vragen en te aan- vaai;den. Engels-Scandinavische expeditie naar witte plek op de kaart (Van onze correspondent in Londen) Uit Londen vertrok enige dagen geleden een klein, lichtgrijs Noors motorvaartuig, de 700 ton metende „Norsel", een zeehon denjager. Aan boord bevindt zich een ge zelschap van veertien personen, Noren, Zweden en Engelsen die zich twee jaar van de beschaafde wereld zullen afzonderen. Zij voeren uit voor een reis van 9000 mijl, namelijk naar Queen Maud-land, een merkwaardig gedeelte van het Zuid poolgebied, dat door een bergkam van de grote ijsvlakte is gescheiden en waar het betrekkelijk warm is. Van het bestaan van deze streek weet men pas iets af, sinds er in Duitse archie ven foto's van gevonden zijn. In 1939 heb ben Duitse onderzoekers er over heen ge vlogen en er Nazivlaggen op laten vallen. Menselijke wezens hebben dit gebied ech ter nog niet betreden. Het doel van de expeditie is, door het pakijs heen te boren tot op een diepte van ruim 100 meter, teneinde een denkbeeld te krijgen van de geologische processen onder de ijskorst. Ook zal een onderzoek worden ingesteld naar de meteoroligische invloeden welke van dit gebied uitgaan, met name naar het verband tussen de warmtestroom die zich daar ontwikkelt en onze tegen woordig meestal zachte winters. De tocht heeft geen politiek of strategisch, doch een zuiver wetenschappelijk karakter. Het is nog niet bekend, waar de expe ditie aan land zal gaan, maar zij zal pogen haar tenten op te slaan op een gedeelte van de kust, waar nog niemand tevoren is ge land. Vijf leden van de R. A. F. nemen aan de tocht deel met twee kleine Auster- vliegtuigen op ski's. Zij zullen de route door het ijs verkennen en later van de basis uit andere vluchten ondernemen. De Norsel brengt de expeditie naar de BANKBILJETTENCIRCULATIE WEER GESTEGEN Uit de verkorte balans van de Neder landse Bank per 28 November blijkt dat de biljettencirculatie, die vorige week een laagteniveau voor dit jaar bereikte, thans met bijna 50 millioen gulden is gestegen tot 2981 millioen. Zuidpool en zal in de zomer van 1950 naar Noorwegen terugkeren. Een ander schip zal de onderzoekers in 1952 afhalen. Zij zullen wonen in twee grote hutten, vanwaar toch ten van 500 miil in alle richtingen zullen worden ondernomen. De expeditie is uitge rust met drie speciale sneeuwtractors en zes- lig honden, die zich thans nog op een wal visvaarder bevinden. Het voornaamste deel van het programma zal in het seizoen 1950- 1951 worden uitgevoerd. Van verveling zal geen sprake zijn, want de Noorse expeditieleider kapitein John Giaver is van plan zijn mannen veertien uur per dag te laten werken. Ervaring heeft hij genoeg, omdat hij reeds vele tochten op Spitsbergen en in Groenland heeft geleid. „Voor gekibbel zal er geen tijd zijn", zegt hij lachend. „Gramofoons mogen niet worden gebruikt. Ze maken de zenuwen kapot. Op de vorige expeditie heb ik een man, die steeds maar dezelfde platen speelde, bijna dood geschoten Het karakter der deelnemers zal in hoge mate op de proef worden gesteld. Veel roken is ongewenst, maar de meesten zijn niet-rokers. Men heeft in elk geval een la ding drop aan booi'd. die als surrogaat voor tabak moet dienen. Van Februari a.s. tot April 1952 zal het enige contact met de buitenwereld door twee kleine radiotoestellen worden onder houden die ook voor het amusement moe ten zorgen. Verder heelt men een aantal gezelschapsspelen bij zich. In 1951 komt er een schip, dat nieuwe voorraden zal aan voeren op bezoek. Zandvoort Zandvoorts raad gaat wederopbouwplan bespreken Verleden week Donderdag besloot de Zandvoortse gemeenteraad in besloten zit ting tot het houden van een openbare ver gadering die geheel gewijd zal zijn aan het wederopbouwplan. Deze vergadering zal Dinsdagmiddag 6 December worden gehouden. De ontwerper van het „plan", ïr. G. Friedhoff en de directeur van Publieke Werken, de heer M. Deutekom, zullen in de vergadering aanwezig zijn voor het ver strekken van toelichtingen- Halfweg Verkiezingen Ned. Herv. Kerk In de Ned. Herv, Gemeente Houtrijk en Polanen werd tot notabel herkozen de heer D. Vos. In het kiescollege werden gekozen de heren W. F. Gijzel. Halfweg en H. Rink en Jac. Verhagen, Zwanenburg. Herkozen werden de heren K. Boer. L. J. Vallentgoed, M. den Hollander en H. Kars. D.V.S. veroverde een groepsprijs De wandelsportvereniging „D.V.S." nam met succes deel aan een Sint Nicolaastocht te Bussum over een afstand van 30 km. waarbij de Sint aanwezig was en zorgde voor een vrolijke noot. Alle leden van „D.V.S." liepen het parcours met goed gevolg uit. Zij ontvingen ieder een medaille en de vereniging een fraaie groeps prijs. Heemstede Onderlinge Tuinliedenvereniging Hedenavond houdt de Onderlinge Tuinlie denvereniging „Aerdenhout en Omgeving" een vergadering in de cantine aan de Heem- steedse Dreef, waarbij als voornaamste punt op de agenda staat een bezoek aan de Gentse Floraliën in April 1950. Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Haar lem d.d. 15 November 1949, is in staat van faillissement verklaard W. F. Griek, we duwe van G. Philips, wonen de ie Heemstede. Alb. Thijm- laan 59, zaak drijvende on der de naam Agentuur en Commissiehandel Philestó aan de O. Z. Voorburgwal 93 te Amsterdam met benoe ming van de E. A. Heer Mr. J. P. Petex-sen tot Rechter commissaris en van Mr. B. J. de Boer. Advocaat en Pro cureur te Zandvoort, tot cu rator. Bij exploit d.d. 23 November 1949 van de deurwaarder P. van den Steenhoven te Haar lem is ten verzoeke van Teu- nis Bakker, wonende t< IJmuiden tproc. Mr. L. S. Römelingh'i aan Maria Ca- tharina Leontina Bijnens, echtgenote van Teunis Bak ker voornoemd, zonder be kende verblijfplaats binnen het Koninkrijk, betekend de grosse van een vonnis van de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem d.d. 27 Septem5 ber 1949. waarbij tussen par tijen echtscheiding is uitge sproken en is gerequireerde opgeroepen om op Dinsdag 6 December 1949 des namid dags te 1.30 uur te verschij nen ter zitting van de Arron dissementsrechtbank te Haar lem, Jansstraat 81, ten einde te worden gehooi'd omtx-ent de voogdij en toeziende voogdij over de minderjarige Marcellus Josephus. TEXTIEL Hogenvoertlstr, 58, Tel. 25368 vindt U NUTTIGE St. Nicolaas geschenken o.a. dameskousen v.a. f 0.95, Kcrmopa shawls voor groot en klein v.a f 2.75, Onder jurken met schouderband en ronde hals v.a. f 2.95. Heren sokken v.a. f 1.30, Sportkou sen alle maten. Thee- vaatdoeken 1 - 2 - 3 DECEMBER tot uur GEOPEND 5 DECEMBER DE GEHELE DAG GEOPEND Sint Nicolaas vertoeft tot 3 Decemcter op de lunchroom Grote Houtstraat GROTE HOUTSTRAAT KORTE VEERSTRAAT. Dol gelukkig Mondorgels vanaf 1.25, Gui taren vanaf 39.50, Accordeons Banjo's, Blokfluiten, Ocari na's, Gramofoonplaten, po pulaire, klassieke en studie- muziek. Komt u vooral eens kijken naar de rijke collec tie in Haarlem's Oudste Muziekzaak jj (muziekinstrumenten OUDE GROENMARKT 28 3een betere kwaliteit te vin den dan bij Ook in ochtendvoer alleen het allerbeste. GED OUDE GRACHT 62 Tel. 11269. Fort Schoenenindustrie, Bloemhofstraat 14, Haarlem zoekt voor één harer werk nemers een net degelijk KOSTHUIS Bij voorkeur niet al te ver van de fabr. Aanb. worden gaarne schriftel. ingewacht. Haar!.-Z. g. ruil. 5 kamefrs keuken, t o. Hout. Huur p. m. f 30 met overname geh. inboedel. Brieven no. 4456. Schaatsen Autopeds Hockey, Kunst, Friese diverse uitvoeringen A Sleden bestuurbaar, bob Tafeltennisspelen div. samenstellingen „Mcccano"-dozen origineel Engels Dinky Toys" Metalen constructie- Fietsjes twee- en drie-wielig Hollanders geheel nieuw model ■k Rolschaatsen Engels fabrikaat Schommels met turngarnituur bouwdozen, Eng. fabr. Kruiwagens k „Jumbo" Ballen en Boten houten auto's en Gereedschapskisten treinen Figuurzaagkaarïen Luchtbuksen - Alarmpistolen schietkaarten, kogeltjes en pluimen. Vroeg en tijdig Uw inkopen doen is raadzaam! ZIE ETALAGES Gr. Houtstraat Wegens overweldigend succes speciale St. Nicolaas j 8 SE 8J W aanbieding SEAL MANTELS OCELOT 125.— iels zeldz. 250. LANGE KALFSMAN- AMER. OPOSSUM TELS, zcldz. mooi bijzonder fraai 285.— 325.— I'ORTUG. CilEVUET- GENOTTE TE div. dessins zeldz. iets aparts fraai 255.— 100.— PERSIANER f 950.— NERTZ-MURMEL PERSIANER l'ATTES f 1000.— ILT1S PETIT-GRIS f 750.— ISAMRUG-BUIK VEULEN, grüs en f 1100.— bruin f 495.— INU KOPEN IS GELD SPAREN Bez. Donderd. 11—7.30 u., Vrijd. 10—7 u., Zaterd. 105 u. Veiling 5.30 .uur. Gebouw „De Nijverheid", Jansstr. 85 HAARLEM VEILING „EXCLUSIEF" ZEILMAKERIJ TOUWHANDEL SPAARNE 60 TELEF. 16084 Schooltassen f 3.75, f 7.75, f 9.75, Zijtassen met band f 3—, Dubbele fietstassen f 13.30, Enkele tassen f 8.80, Plunjezakken f 7.75, Werkhandschoenen f 2.85. Oliejekkers f 5.30, Regenpijpen f 6.50. v. - No°iceert Verder grote sortering in Waszakken, Werkschor- ten. Rubbei-laarzen. Schoenklompen. Hoge gevoerde laarzen. Oliekleding. Vlaggen. Geldtassen. SPECIAAL zaak in alle zeildoekartikelen. Alle touwsoortcn. Pak- en bindtouw per kg., zeer voordelig. een blijvend geschenk SMIT SCHERPENHUISEN heeft ze! GEN. CRONJéSTRAAT 141 - TEL. 21775 Schijnwerpers f 5.50 Rijwiellampen compleet f 7.25 Sponsrubber zadeldekken f 3.85 Alle rijwielonderdelen tegen 6cherp concurrerende prijzen SMEDESTRAAT 31

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 7