Feijenoord en Haarlem delen de punten Rangli istie :s voetbal De man Stormvogels en West Frisia doelpuntten elk vier maal Voetbaluitslagen Drie clubs met evenveel punten volgen op Liverpool m eerste divisie Van de Pol biljartkampioen hoofdklasse 71 \2 Maandag 5 December 1949 VOETBAL Krachtig offensief van de Rotterdammers Het toeft er in het stadion Feijenoord gistei'Ci. lange tijd naar uitgezien, dat Haarlem met een kleine overwinning naai huis zou terugkeren. Weliswaar drongen de Rotterdamse voorhoedespelers vele malen tot in de buurt van het doel der roodbroe- ken door, maar doorgaans hielden zij, een maal daar gearriveerd, het spe-1 te kort. Ook de zelfzuchtigheid speelde de voorhoede van Feijenoord menigmaal parten. In beide gevallen greep de achterhoede der bezoe kers, met Meertens aan Het hoofd, steeds tijdig in. Het was De Vroet echter aan te zien, dat hij met een nederlaag geen genoe gen nam. Steeds dwaalde hij van zijn links halfplaats naar het midden tot vlak achter zijn aanvallers om daar de door Haarlemse voeten en hoofden teruggewerkte bal op nieuw binnen het bereik van Brandes, Steenbergen en anderen te brengen. De zwaar beproefde verdediging begon lang zamerhand tekenen van verwarring te ver tonen. Er werden enkele hoekschoppen weggegeven en eenmaal suisde een hard schot van Meertens rakelings over het doel van Haarlem. Tien minuten voor het einde beging de Haarlemse spil een overtreding tegen Brandes, juist nog buiten het straf schopgebied. De door De Vroet genomen vrije schop belandde via een Haarlems been achter de doellijn naast het doel, zo dat een hoekschop het gevolg was. Hieruit volgde opnieuw een hoekschop, waaruit een doelworsteling ontstond. De bal werd enkele malen ingeschoten en geretourneerd tot hij tenslotte bij Steenbergen belandde, die via enige Haarlemse lichamen scoorde. Dat deze gelijkmaker verdiend mag heten, lijdt geen twijfel. Vrijwel de gehele tweede helft immers hadden de Feijenoorders al enig overwicht op 'het middenveld gede monstreerd, hoewel de strijd op aantrek kelijke wijze op en neer ging en de voor hoedespelers der bezoekers wellicht betere kansen tot schieten kregen dan hun tegen standers aan de andere kant van het veld. Na het Rotterdamse doelpunt meenden we de roodbroeken zelfs opnieuw, en ditmaal een beslissende voorsprong te zien nemen, toen Boeree Groeneveld een kans op een treffer bood, vlak voor het Rotterdamse doel. Het schot, dat de Haarlemmer af vuurde, was evenwel te slap en bovendien verkeerd gericht. Spoedig daarop eindigde het tweede en laatste deel van de wedstrijd, waarin de District West I. Blauw Wit 11 7 2 2 16 36- -19 Sparta 11 6 2 3 14 23- -12 Hermes DVS 10 5 3 2 13 21- -18 Haarlem 11 4 3 4 11 27- -21 KFC 11 5 1 5 11 23- -29 DOS 9 3 4 2 10 11- -15 ADO 11 5 0 6 10 24—20 Feijenoord 11 3 3 5 9 18- -19 VSV 10 2 4 4 8 14—17 Zeeburgia 9 0 2 7 2 11- -38 District West II. Ajax 9 9 0 0 18 22- 7 Volewijckers 11 6 3 2 15 24—13 RCH 10 4 3 3 11 14-11 Xerxes 9 3 4 2 10 14—11 EDO 10 4 2 4 10 22- -21 HBS 10 3 4 .3 10 23- -22 Neptunus 9 3 2 4 8 17- -19 't Gooi 10 3 0 7 6 14—23 DWS 11 2 2 7 6 10—26 SVV 9 1 2 6 4 18- -25 District Oost. District Zuid II. Ens. Boys 10 7 15 Maurits 9' 6 13 Heracles 11 6 15 Willem II 10 6 13 AGOW 11 4 13 TSC 10 5 12 Enschede 11 4 12 Longa 8 5 11 Zw. Boys 11 5 12 Eindhoven 9 4 10 Hengelo 10 3 11 Bleijerh. 8 2 3 Wagen. 10 3 8 NAC 9 3 8 NEC 10 2 7 BW 8 2 7 Go Ahead 10 2 6 Sp. Emma 9 1 4 Quick 10 1 5 Juliana 8 0 2 Vierde klas F. Vierde klas G. Rivalen 7 6 12 NFC 7 5 11 VVB 7 5 11 DCO S 4 11 ASV 10 5 11 EHS 7 5 10 Swift 7 4 9 Rodi 6 3 8 VI, Vogels 7 3 8 SDZ 6 3 8 RKAVIC 8 3 8 NEA 8 3 3 WMHO 7 3 7 DVAV 7 2 7 Oranje Zw 7 3 7 Onze Gez. 7 2 5 1EV 8 2 6 NAS 7 2 5 DSS 8 1 3 Heemsk. 6 1 2 BPC 8 0 0 Madjoe 7 0 1 Vierde klas H. Vierde klas I. Ripperda 9 7 14 Uithoorn 8 6 13 DJK 9 6 13 Lijnden 8 5 12 ZRC 7 4 9 The Vict 7 3 9 JHK 7 4 9 Wilslir. 7 4 9 PIW 8 4 9 TDO 8 3 8 SDC 8 2 7 ETO 8 3 8 St.Pancrat 7 2 6 ADE 7 2 7 VVD 7 2 5 LOC 8 2 6 ADW 8 1 5 Fokke 8 2 6 THB 8 1 5 KBV 7 1 A Ahrends 8 2 4 Animo 8 0 2 FEUILLETON thuisclub het windvoordeel had gehad. Voordien was gebleken, dat ook Haarlem de ruggesteun van de storm had gewaar deerd. Behalve gedurende de eerste tien minuten hebben de Haarlemmers in de eer ste helft namelijk voortdurend enig over wicht gehad. Het was niet gemakkelijk de Rotterdamse achterhoede te passeren. Van der Linden plaatste het leer met een verre pass over de achterspelers die, getrouw aan hun gevaarlijke tactiek, iets te ver waren opgedrongen. Hierop had Roozen al bijna drie kwartier gewacht. Deze keer kon ook de uitlopende v.d.Wal geen doelpunt meer voorkomen. Drie minuten later kon Haar lem met een verdiende 1-0-voorsprong gaan rusten. Zaterdagmiddagcompetitie Door regen weinig wedstrijden In de K.N.V.B. is hier en daar ondanks het slechte weer nog gevoetbald. IJmuiden ontving CSV-Dindiua en toonde zich met 5-1 de meerdere. Alle gevaar voor de on derste plaats is thans weggenomen. Hetzelf de kan gezegd worden van Kennemerland, dat op een uitstekend bespeelbaar terrein de strijd aanbond met SSVU. De Kenne- merlanders verschaften zich voor de rust een voorsprong van 3-0. Spanjer (2 x) en Coert hadden voor de doelpunten gezorgd. Na de pauze gaf SSVU de toon aan en nadat de bezoekers voor het eerste tegen- puntje hadden gezorgd, kregen zij de over hand en slaagden er in de achterstand tot 2-3 in te lopen. De zege van Kennemerland kwam hierna nog in gevaar, maar de Haar lemmers handhaafden hun voorsprong en wonnen met 3-2. DOELPUNTRIJKE WEDSTRIJD TE VELSEN Stormvogels had voor de wedstrijd tegen West-Frisia zijn voorhoede aanzienlijk ge wijzigd. Alleen Deuling en De Boer hadden hun plaatsen behouden, terwijl Tol, Ha mers en Visschoonmaker plaats hadden moeten maken voor Van Opbergen, Meyer en Venus. Van deze drie spelers voldeed Van Opbergen het minst; deed Meyer nog wel niet direct grootse dingen, maar was in ieder geval zeer actief en toonde Venus zich zowel technisch als tactisch een spe ler, waarvan Stormvogels nog veel plezier kan hebben. Met Deuling en De Boer be hoorde hij tot de gevaarlijksten in de voorhoede van Stormvogels. Wat in geen lijden hel geval is geweest, viel nu te aanschouwen. De IJmuidenaren maakten niet minder dan vier doelpunten. Zou dit in gewone omstandigheden de overwinning betekend hebben, nu Kraak beneden zijn normale kunnen speelde het vlotte deze middag niet, zoals anders waren deze vier doelpunten maar net voldoende om een gelijk spel te behalen. Het publiek heeft, ondanks de minder gunstige weersomstandigheden, een niet onaardige wedstrijd gezien, want aan beide kanten werden vaak aardige aanvallen opgezet. Voor de rust nam West-Frisia tot tweemaal toe de leiding, eerst uit een door Visser genomen vrije trap, waarbij de bal in het doel kwam, doordat Kraak uitgleed, later, nadat De Boer handig had gelijk ge maakt, door Stelling, die daartoe in staat werd gesteld door Dangermond, wiens be waker van der Oever verzuimde aan te vallen. Voor de tweede gelijkmaker der IJmuidenaren zorgde Goedhart, eveneens uit een vrije trap. (22). Na de hervatting duurde het niet lang, of Venus, die reeds tal van goede dingen had laten zien, maakte een werkelijk fraai doelpunt. (32). Dit gaf de thuisclub dei- mate moed, dat de achterhoede van West- Frisia herhaaldelijk in actie moest komen, maar de Enkhuizers hadden in Schults en Langedijk krachten van betekenis en overige verdedigers sloten zich goed bij dit tweetal aan. Langzaam maar zeker kwam toen de voorhoede van West-Frisia, die uit vijf doortastende spelers bestond, opzetten en Goedhart en anderen konden tonen, Wat zij waard waren. Na een aanval, waarbij de bal als het ware niet voor het doel van Stormvogels vandaan te krijgen was, maak te Stelling gelijk. (33). De strijd om de leiding, welke nu volgde, was vinnig. Op een gegeven ogenblik be landde de bal in het doel van Stormvogels. Nog vóór dit het geval was echter, had des scheidsrechters fluitsignaal geklonken, zo dat men dacht, dat Stormvogels een vrije Eerste klasse. West I: ADOSparta 21; Blauw WitKFC 61; FeijenoordHaarlem 1—1. West H: Gooi—DWS 3—0; SW-De Vole- wijckers 23. Öost: Heracles—AGOW 11; Enschede —Zwolse Boys 1—2. Zuid H: TSC—Willem II 1—0. West I. Tweede klasse A: Vriendenschaar De Spartaan 12. Tweede klasse B: Stormvogels—Westfrisia 4—4. West H. Tweede klasse A: DCVScheve- ningen 22. Tweede klasse B: DHCQuick 01; Gouda Excelsior 0—2. West L Derde klasse A: BeverwijkHRC 0—4. Derde klasse C: WEDen Helder 13. Vierde klasse C: RCZSchellingwoude 7—4. Vierde klasse F: DSS—ASV 2—3. Vierde klasse H: DJKADW 30; Ripper- da—THB 3—3. West n. Derde klasse A: WassenaarHBC 4—0. trap kreeg te nemen. De scheidsrechter wees echter naar het midden, hetgeen voor West-Frisia en zijn supporters aanleiding was om te juichen en voor de Stormvogels, om de tanden nog eens extra op elkaar te zetten. Dit had succes, want nog juist voor het einde deponeerde Van Opbergen de bal in het Enkhuizer net. (44). Deens elftal samengesteld Het Deense elftal, dat Zondag 11 Decem ber te Amsterdam tegen het Nederlandse elftal speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Eigil Nielsen (Kobenhavn Bold- klub). Achter: Erik Koeppen (Kobenhavn Boldklub) en Poul Petersen (Akademisk Boldklub). Midden: Aksel Pirlmark (Kobenhavn Boldklub). Edvin Hansen (Koge) en Dion Ornvold (Kobenhavn Boldklub). Voor: Hartvig Moëller (Akademisk Boldklub), Joren W. Hansen (Kobenhavn Boldklub), Carl Holm (Boldklubben of 1903), Aage Rou Jensen (Aarhus) en Harald Lyngsaa (Kobenhavn Boldklub). Moëller, de rechtsbuiten, is een debu tant in het Deense elftal. Het is verder niet geheel zeker, dat de ploeg, zoals hier vermeld, compleet in het Amsterdamse Stadion zal aantreden. De rechtsachter Erik Koeppen werd Zondag tijdens een wedstrijd licht gewond. Mocht hij niet kunnen spelen, dan wordt hij vervangen door Knud Bastrup Birk als linksachter, terwijl Poul Petersen dan als rechtsachter zal worden opgesteld. Doelverdediger Nielsen, achterspeler Poul Petersen, half Piilmark en de voor hoedespelers Jorgen W. Hansen en Harald Lyngsaa waren zeker van hun verkiezing. Het is opmerkelijk, dat Kobenhavn Bold klub weer de meeste spelers voor het nationale elftal levert. Als reserve zijn aangewezen Kaj Jor- gensen (Akademisk Boldklub) als doelver dediger, Kund Bastrup Birk van dezelfde vereninging als achterspeler, Steen Bli- clier, ook al van de Akademisk in de half- linie en Niels Bennicke (Kobenhavn Bold klub) als voorhoedespeler. De mogelijkheid bestaat, dat Ornvold niet in de gelegenheid zal zijn naar Am sterdam te komen. Indien nodig zal Bicher hem vervangen. Jorgen W. Hansen, een arts in een Zweeds ziekenhuis, kan wel licht door werkzaamheden niet komen. In dat geval komt Bennicke op zijn plaats te staan. ENGELS VOETBAL Negen van de tien ploegen, die in de bovenste helft der ranglijst van de eerste divisie zetelen, kwamen Zaterdag niet ver der dan tot een gelijk spel. De 22 van Liverpool tegen Portsmouth betekent voor Liverpool na 19 wedstrijden nog ongesla gen te zijn. Voor Portsmouth was het puntje ook zeer welkom. Burnley was de enige club van de „bo venste tien", die het volle pond kreeg. Door de 51 overwinning op Everton, de grootste zege van Burnley na de oorlog, staat de club thans in punten gelijk met Arsenal en Wolverhampton. Deze drie hebben 25 punten, vier minder dan Liver pool. In de wedstrijd Manchester United- Newcastle United (11) was de nationale midvoor, Jack Rowley, wegens een tegen Italië opgelopen blessure, vervangen, zo dat de leden van de keuze-commissie geen gelegenheid kregen een vergelijking te maken tussen hem en de middenvoor van Newcastle, Jackie Milburn. Manchester bezet thans met 26 punten de tweede plaats. In het United-doel stond de acht tien-jarige Raymond Wood, die enkele uren vóór de wedstrijd van Darlington was overgenomen. Reeds in de zestiende mi nuut werd hij gepasseerd door Walker. Nog voor de rust was de stand gelijk door een fraai doelpunt van Mitten. Highbury aanschouwde een aantrekke lijke wedstrijd tussen Arsenal en Wolver hampton Wanderers. Het was voorname lijk aan het werkelijk fraaie werk van doelman Bert Williams, te danken dat de Wolves er in slaagden een punt te ver overen. Hij stopte een strafschop, die de eerste was welke ooit door Barnes van Arsenal werd gemist. De nieuwe doelman van Manchester City, de Duitser Trautman, had een onge lukkige middag. Hij had de grootste moeite de bal bij het donkere weer te volgen, met het resultaat, dat hij zich zeven maal moest omdraaien om het leer uit het net te halen. De voorhoede van City slaagde er bij de uitstekende verdediging van Derby niet in de eer te x-edden. Mede door de nederlaag van Huil City tegen West Ham kon Tottenham Hotspur, dat zelf met 3-1 de meerdere bleef van Hockey Na spannende strijd versloeg H.H.IJ.C. B.M.H.C. met 4-3 Aan spanning heeft het Zondag in de wedstrijd HHIJCBMHC niet ontbroken en kort voor het einde behaalden de Hage naars een overwinning van 4-3. Twee maal heeft BMHC de leiding gehad en daarna bracht het de partijen op gelijke voet, doch de Bloemendalers moesten de zege toch aan HHIJC laten. In de eerste helft ging het spel gelijk op. Gedoelpunt werd er echter niet. Na de hervatting zag het pu bliek niet minder dan zeven doelpunten. Koningsveld gaf BMHC de leiding, waarna Kruize de partijen op gelijke voet bracht. Bouwman maakte er 1-2 van en Kruize en Wery zorgden er voor, dat de achterstand in een voorsprong werd omgezet. Nadat Bouwman gelijk had gemaakt (3-3) volgde een felle strijd om de overwinning. Uit een strafbully doelpuntte Kruize. De wedstrijd GooiTogo eindigde in 1-1. In de eerste klas van de dames zijn geen wedstrijden gespeeld. De dames van HBS ontmoetten in de promotieklas Leonidas en het resultaat was 1-1. Preston North End, zijn voorsprong aan de kop van divisie twee tot acht punten uit breiden. Eerste divisie: Arsenal-Wolverhampton Wanderers 1-1, Birmingham City-Charl- ton Athletic 2-0, Bolton Wanderers-Aston Villa 1-1, Burnley-Everton 5-1, Chelsea- Blackpool 1-1, Derby County-Manchester City 7-0, Liverpool- Portsmouth 2-2, Man chester United-Newcastle United 1-1 Stoke Citv-Middlesbrough 1-0, Sunderland-Hud- dersfield Town 1-1, West Bromwich Albion -Fulham 4-1. Tweede divisie: Barnsley-Sheffield Wed nesday 3-4, Coventry City-Chesterfield 3-0, Grimsby Town-Blackburn Rovers 1-2, Leeds United-Leicester City 1-1, Luton Town-Plymouth Argyle 1-1, Preston North End-Tottenham Hotspur 1-3, Queens Park Rangers-Cardiff City 0-1, Sheffield United -Brentford 1-1. Southampton-Bradford 3-1, Swansea Town-Bury 1-2, West Ham United-Hull city 2-1. Kees Kievit verbetert record 100 meter rugslag Tijdens onderlinge wedstrijden van de vereniging „Aegir" te Eindhoven is Kees Kievit er in geslaagd het Nederlands re cord 100 meter rugslag te verbeteren door deze afstand af te leggen in 1 min. 7,7 sec. Het oude ï-ecord, dat op zijn naam stond, dateex-de van 13 Februari van dit jaar te Maastricht gemaakt. Kees Kievit vei-beterde begin van dit jaar voor de eex'ste maal het tien jaar oude record van Dolf van Schouwen, dat op 1 min. 9,2 sec. stond. In dit jaar heeft de Einhovenaar het record nog drie keer officieel verbeterd, want na de tijd van 1 min. 9 sec. op 30 Januari te Eindhoven volgde de 1 min. 8,8 sec. op 1 Februari te Den Haag en daarna kwam de 1 min. 8,2 sec. van Maastricht. Technische korfbaldag Ondanks de slechte weersomstandigheden konden de wedstrijden voor de technische korfbaldag op het uitstekend bespeelbare Parkschouwburg-terrein te Amsterdam doorgang vinden. Het was een verheugend feit, dat de ver schillende districts-twaalf tal-commissies vele jongere spelers(stei,s) haddeix opge steld, die in de toekomst wellicht een plaats in de nationale ploegen zullen innemen. De goede verwachtingen, welke bij de Neder landse twaalftalcommissie waren gewekt, zijn niet geheel beantwoord. Met enige uit zonderingen was het spelersmateriaal toch geen openbaring. Of het zou moeten zijn de speler van Detos H. Klaassen en de speler van Luto R. Munnikes. Eerstgenoemde be schikt over een prachtig schot en in de eer ste wedstrijd tegen Noordholland gaf hij dan ook zijn ploeg de leiding. Doch bij Noordholland speelde R. Munnikes mede, een zeer snelle speler, waarop de speler van PSV Fens geen vat kon krijgen. Drie maal moest deze speler dan ook zwichten voor Munnikes (3-1). De tweede wedstrijd, tussen Zuidholland en de B-ploeg der provincialen was de slechtste wedstrijd van de dag. Er zat geen snelheid in, de spelers(sters) zochten elkaar te veel en alleen dank zij het goede spel van H. Berens en anderen kon Zuidholland door doelpunten van de heren G. 't Hart, W. Kindt en mevrouw H. MerkSchuiten een 3-0 overwinning behalen. Na de koffiemaaltijd ontmoetten elkaar eei-st de A en B-ploegen der provincialen waarin de A-ploeg een grotere schot vaardigheid dan de B-ploeg demon streerde. Ook in deze wedstrijd doelpuntte Klaassen. Hij r.am er drie voor zijn reke ning. Het einde kwam met een zege van 7-2. Daarna ontmoetten de ploeg van Noord en Zuidholland elkaar, welke een onver wachte zege van 1-0 voor de Zuidhollanders bracht, door een goed doelpunt van W. Kindt. Bij deze wedstrijden werd een proef ge nomen om iedere wedstrijd door twee scheidsrechters te laten leiden. Dit is geen succes geworden: integendeel, de arbitrage van de wedstrijd NoordhollandZuidhol land moet de technische commissie van de K.N.K.B. hebben bewezen deze proef niet verder voort te zetten. BILJARTEN Piet van de Pol. zeker van zijn overwinning, bekijkt na de voorlaatste ronde de stand op het bord. Rechts de heer C. F. M. Trimbos, voorzitter van de biljartvereniging die het tournooi voorbereid heeft. Titelhouder Metz, die Van de Pol ver leden jaar op zo onverwachte wijze het kampioenschap hoofdklasse 71/2 afsnoepte, ging Zondag al even roemloos tegen de Rotterdammer ten onder als zijn zes col lega's tevoren. Hij kwam eenvoudig niet aan bod en had pas 58 punten, toen de nieuwe kampioen in de negende beurt met de laatste carambole van zi.in hoogste serie in deze pax-tij (80) de 300 vol maakte. Weliswaar kreeg Metz nog de nastoot, maar zijn serie brak af op 43, zodat hij net de eerste 100 bereikte. Van de Pol begon met 71, waarop Metz met een poedel antwoordde. Na vier beur ten stond Van de Pol ruim 100 punten voor, want de Hageixaar had nog eens gepoedeld en wist het in zijn twee andere beurten niet verder dan 2 en 5 te brengen. Pas in de zesde beurt kwam hij los, maar toen was het te laat. Achtereenvolgens scoorde hij series van 17, 28 en 3, waarmede hij 58 caramboles verzamelde. Toen maakte Van de Pol zijn partij uit en de strijd was be slist. Aan de andere tafel streed Piet de Leeuw tegen De Ruyter om de derde plaats, maar hij trof het slecht. De Ruyter speelde zijn beste wedstrijd van het tournooi en maak te in 13 beurten de 300 vol. Dat betekende een partij-gemiddelde van van 23.07. In een eindeloze partij tegen Eichelsheim behaalde Sweering zijn tweede weinig vol doening schenkende, overwinning. Kruyt- hof versloeg dank zij een fraaie slotserie van 50 de Haarlemmer Kobus die nog slechts 13 caramboles nodig had. Het resul taat was, dat Kobus, Sweering en Kruyt- hof ieder met vier punten het tournooi beëindigden. In de vijfde ronde, welke Zaterdagmid dag gespeeld is, vielexi feitelijk de eerste beslissende slagen. Van de Pol, die dichtbij een serierecord kwam, bracht De Ruyter zijn eerste nederlaag toe en Metz deed het zelfde met De Leeuw. Met ieder 5 gewon nen partijen gingen dus Zaterdagavond Van de Pol en Metz als ongeslagen leiders de zesde ronde in. Als er één onderdeel van het spel is, waarin Van de Pol een voorbeeld aan zijn grootste concurrent en kampioen Metz kan nemen, dan is het wel diens constante con centratie. Want constant speelt de Rotter dammer zeker niet. Als hij dat kon paren aan zijn waax-lijk geniale techniek en stijl, dan zouden zijn px-estaties nog beter zijn. Zijn partij tegen De Ruyter kenmerkte zich weer door wisselvalligheid. Bijna was de strijd Zaterdagavond be slist, toen De Ruyter zich in zijn partij tegen Metz een voorspx-ong van 230 tegen de Hagenaar 96 had veroverd, maar de titel houder slaagde erin ook deze partij nog uit het vuur te slepen. B;j een nederlaag van Metz zou Van de Pol die korte metten had gemaakt met De Leeuw, zich meteen al kampioen hebben kunnen noemen, omdat hij wegens zijn veel hoger algemeen moy enne onbereikbaar voor de Hagenaar zou zijn geweest, ook al zou deze hem in de laatste ronde verslaan. De uitslagen van Zatei'dag waren: car. brt. h.s. gem. Kobus 300 22 58 13.63 Sweering 246 22 60 11.80 Eichelsheim 183 29 27 6.31 Kruythof 300 29 47 10.34 Metz 300 22 87 13.63 De Leeuw 258 22 60 11.72 Van de Pol 300 14 204 21.42 De Ruyter 174 14 51 12.42 Kobus 300 23 55 13.04 Eichelsheim 140 23 37 6.08 Sweering 300 22 46 13.63 Kx*uythof 257 22 73 11.68 De Ruyter 292 21 69 13.90 Metz 300 21 81 14.28 Van de Pol 300 9 158 33.33 De Leeuw 90 9 40 10.00 De uitslagen van Zondag waren: car. brt. h.s. gem. Kruythof 300 20 51 15.00 Kobus 287 20 87 14.35 Sweex-ing 300 32 74 9.37 Eichelsheim 206 32 49 6.43 De Leeuw 246 13 91 18.92 De Ruyter 300 13 77 23.07 Van de Pol 300 9 80 33.33 Metz 101 9 43 11.22 die zijn geheugen verloor DOOR PATRICIA WENTWORTH Vertaald uit het Engels 33) Dat had ik niet mogen zeggen; natuurlijk weet ik niet, of dat zo is. Maar je krijgt soms van die ideeën, daar kun je niets aan doen. Als je ze in woorden uitdrukt, lijkt het erger dan je bedoelde. Begrijpt u, ik heb eigenlijk helemaal geen reden om aan te nemen, dat ze het erg zouden vinden, dat hij nog in leven is, dus mag ik zulke dingen niet zeggenJuffrouw Silver kuchte. Hebt u het over de heren Cyril en Brett Eversley? Ja. Mevrouw Smith, wiè is uw man? Katherine's gezichtje keek nog ontstel- der en er kwam een hevige blos op haar wangen, maar ze antwoordde zonder om wegen: Hij is William Eversley. Hun eigen neef. Juffrouw Silver glimlachte. Dat ver moedde ik al. Vertelt u alstublieft verder. Zijn vader was de oudste van de drie broers, die de zaak opbouwden. Hij was de oudste firmant en de grootste drijf kracht en bezat 60 procent van de aan delen. Hij trouwde pas op zijn vijftigste Jaar, reden waarom William zoveel jonger is dan Cyril en Brett. Hij stierf in 1938, toen William 23 jaar was en al enige tijd firmant was geweest. William moest in dienst in 1939 en werd in 1942 vermist. De firma ging gedurende de oorlog rege ringsopdrachten uitvoeren en ik geloof niet dat ze na afloop van de ooidog met erg veel succes weer overgeschakeld is naar normale zaken. Cyril is helemaal geen zakenman. Hij houdt van een rustig, prettig leven met niet al te veel beslom mering. Hij schildert aardig en hij verza melt achttiende-eeuwse miniaturen en snuifdozen. Ook vindt hij zichzelf een ex pert op het gebied van huisinrichting en meubilair. Zijn huis in Evendon is beeldig. Hij heeft mij altijd de indruk gegeven, dat zaken doen hem de keel uithangt. Zij hield even op en fronste. Dan vervolgde ze: Brett is heel anders, jongex-, vol vita liteit, maar.ze lachte ik heb altijd de indi-uk gehad, dat hij de zaak beschouwt als een soort bank, waar hij geld uit op kon nemen. Hij vermaakt zich uitstekend, heeft veel vrienden en wordt overal ge vraagd. Hij is erg knap om te zien, char mant en zijn gezelschap waard. Juffrouw Silver kuchte. U hebt een gave om mensen te beschrijven. Katherine zuchtte. Wérke lijk? Ik heb hen m'n hele leven gekend. Mijn vader was ook een Eversley, maar een heel verre neef. Mijn moeder kwam om bij een treinongeluk, toen ik nog een baby was, en ik werd opgevoed bij Wil liam's ouders. Ik ben twee jaar jonger dan hij. Juffrouw Silver stond op en ging naar haar schrijftafel, een imposant meubel met vele laden. Uit een van de linkerladen nam ze een schoolschrift met een helder blauw kaft. Ze opende dit en begon er in te schrijven. Na een poosje keek ze op. De eindstand luidt: Van de Pol Metz De Ruyter De Leeuw Kobus J. H. Sweering Kruylhof Eichelsheim Van de Pol naar Europese kampioenschappen 71/2 Door het behalen van de nationale titel zal Van de Pol worden afgevaardigd naar de van 5 tot en met 8 Januari in Luik te houden wedstrijden om het Eux'opese kam pioenschap groot biljart, cadre 71/2. 14 2100 84 25.— 204 12 1901 139 13.53 101 10 19(56 144 13.65 142 8 1794 130 13.80 91 4 1771 150 11.80 87 4 1574 154 10.22 74 4 1544 152 10.15 73 0 1364 161 8.47 58 Ik vind het altijd goed de feiten even vast te leggen, als ze nog vers in het geheugen liggen, zei ze. Wilt u me nu misschien nog iets over die juffrouw Jones vertellen? Ze schreef in haar schrift alvast op: Juf frouw Jones, secx-etaresse, 15 jaar in dienst, zeer kxmdig. Had een onderhoud met Wil liam Smith op de 6de Decembex'. Ze las hardop voor, wat ze met betrek king tot haar opgeschreven had. Kunt u er nog iets aan toevoegen?, vroeg ze. Kathex-ine was naast de schrijftafel ko men staan en leunde hierop. Ze scheen te aarzelen. Ik weet het niet. Ik mag haar niet. Ik mag haar niet. Ik heb haar nooit kunnen uitstaan. Het is altijd gemakkelijk om dingen te zeggen van mensen, die je niet mag lijden. Juffrouw Silver zat stil met haar potlood in haar hand. Gaat u toch weer zitten, mevrouw Eversley. En toen Katherine zat in de stoel, waarin zovele harer cliënten geze ten hadden, vroeg ze: Waarom houdt u niet van juffrouw Jones? Opeens brak er iets van humor door op Katherine's gezicht. Ze houdt ook niet van mij, en heeft dat nooit gedaan, het is we derzijds. Ik zal u zo eerlijk en zuiver mogelijk over haar vertellen. Ik weet niet hoe oud ze is, maar in ieder geval ziet ze er jong uit. Ze is erg.knap om te zien. Ze is de secretaresse van Cyril en heeft hem volkomen onder de duim. Ik geloof niet, dat er iets in de zaak is, dat zij niet weet, en dat geeft haar natuurlijk een ze- kex-e macht. Ze is zeer bekwaam. Brett trekt zich van de zaak niet veel aan en Cyril is geen zakenman. Het resultaat is, dat je niet aan de indruk kunt ontkomen, dat zij het is, die eigenlijk de zaak leidt. Dat irriteert, omdat ze toch eigenlijk alleen I maar een secretaresse is. En als iemand je i irriteert, is het niet gemakkelijk helemaal I eerlijk te blijven in je oordeel, dat begxijpt u wel. Irriteert juffrouw Jones u? Katherine knikte. Ontzettend! Ze be- 1 handelt me altijd, alsof ik een onbeduidend i dom schaap ben en dat bevordert niet be- I paald vriendschappelijke gevoelens. Juffrouw Silver kuchte. Hoe is haar ver houding tot de firmanten Cyril en Brett. I Katherine hief haar hand even op en liet deze weer zakken. Ik weet het niet. Er werd een jaar of i twee geleden gepraat over haar en Brett. Hij nam haar ixogal eens mee uit. Ik heb I hen ook eens samen in een hotel aangetrof- I fen. Vrij dom. want dat soort dingen komt altijd uit. Ik geloof niet, dat er iets in stak. Bovendien is hij ongetrouwd, het gaat dus j niemand wat aan. Cyril's vrouw is vijf jaar geleden gestorven. Zijn dochter is verleden I jaar getrouwd. Hij is helemaal geen man voor-vrouwen, maar is erg afhankelijk van juffrouw Jones. Wat is haar voornaam? Mavis. Juffrouw Silver schreef het op. Gaat u door, mevrouw Eversley. Waarom meent u, dat de terugkeer van meneer William Eversley de firma onge legen zou komen? Hij erfde 60 procent van de aandelen, had dus een groter interesse in de zaak dan de anderen. Ja. Wat gebeurde hiermee, toen aan genomen werd. dat hij gestorven was? De helft van de aandelen werd ver deeld tussen Cyril en Brett, de andere helft i kwam aan mij, onder beheer. Er waren ook staatspapieren bij. Wie waren de beheerders? Cyril, Brett en admiraal Holden, een oude vriend van de familie. En werd u regelmatig uitbetaald? Er was enige stagnatie in de afge lopen herfst. Ik kwam daardoor wat krap te zitten. Admiraal Holden is bijna twee jaar ziek geweest niemand dacht dat hij ooit weer beter zou worden. Maar op de meest wonderbaarlijke wijze herstelde hij volkomen. Toen ik dit hoorde, heb ik hem over mijn zaken geschreven en is hij hals over kop naar Londen gekomen om met de Eversleys te praten. Dat gebeurde ongeveer tien dagen geleden. Mijn rente werd opeens weer uitbetaald, de complete som en Cyril nodigde mij uit om met hem, Brett en Ad miraal Holden te lunchen in zijn club. Iedereen was zeer channant en na afloop van de lunch gingen Bunny dat is ad miraal Holden en ik samen in een taxi weg en hij vertelde me, dat er enige moei lijkheden in de zaak waren geweest, maar dat van nu af aan alles weer in orde was. Hij had begrepen uit wat men hem ver telde, dat meneer Davies de zaken enigs zins in het honderd had laten lopen hij zou de laatste tijd niet meer zo goed voor zijn werk zijn geweest en bij zijn dood had hij een grote wanorde achtei'gelaten. Juffrouw Silver kuchte. Was dat die oudste klerk, die meneer William Evers ley tegen het lijf liep, na zijn bezoek aan de firma op de 6de December? Ja, inderdaad. Ik schrok erg van de mededeling, dat hij dood was, want ik wist daar niets van. Nadat ik hem geschreven had om vooral niets los te laten over het herkennen van William, had ik geen con tact meer met hem. Ik wilde niet, dat, iemand zou weten, waar ik was of wat ik uitvoerde. Maar hij heeft mijn brief nooit gekregen. Juffrouw Silver keek haar vragend aan. Hoe weet u dat, mevrouw Eversley? Hij kan niet bezorgd zijn voor de avond van de zevende. Hij heeft de brief dus niet pieer gekregen. Ik had hem dade lijk, toeii hij me opbelde, moeten zeggen er met niemand over te spreken maar ik dacht er toen niet aan. Ik dacht aan niets anders dan aan William. Wanneer is meneer Davies gestorven? De zevende December. Bunny wist het niet, maar zodra ik in mijn flat terug was belde ik de fa. Eversley op. Ik kreeg juffrouw Jones aan de telefoon en ze be vestigde, dat meneer Davies dood was. Ze was niet erg toeschietelijk, maar ik drong op verdere inlichtingen aan. Ik wilde weten, wat er precies was gebeurd en wan neer hij gestorven was. Toen ze merkte, dat ik alles op alles zette om achter een en ander te komen, is ze 't even na gaan slaan en vertelde ze me, dat de laatste dag, dat meneer Davies op kantoor was geweest, de 7de December was. Hij schijnt neergeslagen te zijn op straat, terwijl hij onderweg was naar huis en niet meer bij kennis te zijn ge komen. Juffrouw Silver kuchte. Juist, u hebt me alles zeer beknopt en duidelijk verteld. De laatste drie voor vallen kan men niet als ongelukken zien. Wilt u mijn advies hebben? Daarvoor-ben ik hier. De onopvallende, .maar intelligente ogen keken haar ernstig aan. /Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3