^ortret-slucJi'o EDEGO rijwielen Amsterdamse Beurs Verffsbriek TYPIST(E) INST. PONT Ruiling te Haarlem MAGGIS BOUILLONBLOKJES GERARD BERMAN J. KITS De modellen 1950 Geroutineerde steno-typiste Bekwame mangelster gevr. ketelmakers Imisdag 13 December 1949 Haarlems Dagblad en opreciiie Haarlemse Courant 5 Een millioen gulden voor emigratie Overtocht naar Australië grotendeels voor rijksrekening Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de begroting van Sociale Zaken voor het dienstjaar 1949. Aan deze begroting zal een post van een millioen gulden worden toegevoegd voor „kosten van voorbereiding der plaatsing, en bijdragen'in de overtochtskosten van onge schoolde arbeiders naar Australië; tege moetkoming in de kosten van gedemobili seerde militairen voor emigratie recht streeks van Indonesië uit naar Australië en Nieuw-Zeeland, en kosten van garanties bij chartering van vliegtuigen voor vervoer van emigranten naar overzeese landen." In de toelichting deelt minister Joelces mede, dat op 16 December de „Volendam" met 1450 emigranten naar Australië ver trekt. De kosten van de overtocht zou hij tot een maximum van 1250.per persoon voor rijksrekening willen nemen. Voorts deelt de minister mede, dat ver scheidene ongeschoolde krachten, die thans in Indië in militaire dienst zijn, bij demo bilisatie rechtstreeks naar Australië en Nieuw-Zeeland willen emigreren. Het zal noodzakelijk kunnen blijken de betrokke nen daarbij financieel tegemoet te komen. Deze uitgaven zouden dan treden in de plaats' der kosten, die anders ten behoeve van dezelfde demobilisanten .in Nederland zouden zijn gemaakt. Voor dit vervQer is tot nu toe slechts zeer weinig scheepsgelegenheid aanwezig, zodat rekening dient te worden gehouden met de mogelijkheid* dat dit geheel of gedeeltelijk door de lucht zal moeten'.geschieden. Tenslotte wil de minister een gedeelte van het bedrag beschikbaar houden voor garantie tegenover de Koninklijke Lucht vaart Maatschappij bij vervoer van emi granten per vliegtuig. De K.L.M. zal vermoedelijk de garantie eisen, dat voor elke gecharterde vlucht vol doende passagegelden worden ontvangen om de kosten ie dekken. Het ligt in het voornemen aan de achter gebleven gezinnen van emigrerende onge schoolde arbeiders zo nodig een uitkering volgens de sociale bijstandsregeling te ver lenen tot het gezin eveneens kan vertrek ken, waarbij een maximum-termijn van zes maanden is gesteld. Ook de overtochtskos ten van de gezinnen zullen voor 's rijks rekening dienen te worden genomen. In cassatie vijftien jaar geëist tegen Zondervan Ex-W.A.-commandant werd in Scheveningen zwaar mishandeld Voor de Bijzondere Raad van Cassatie verscheen gisterochtend A. J. Zondervan, van 1940 tot 1945 commandant van de W.A. Zondervan, die thans 39 jaar oud is, was door het Amsterdams Bijzoncler Hof tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld. De procureur-fiscaal bij dat hof, die de doodstraf had geëist, is tegen dit vonnis in cassatie gegaan, evenals Zondervan. Voor de Bijzondere Raad verklaarde hij gisteren, dat hij door zijn houding in de be zetting het Nederlandse volk had willen dienen. De W.A. trad niet provocerend op,, zo zei hij. Indien hem berichten over mis handelingen ter ore waren gekomen, was hij, volgens zijn zeggen, steeds met de mees te gestrengheid opgetreden. Ook beledi gingen van het Koningshuis had hij be straft. „Waarom?" wilde de president van de Raad weten. „Omdat ik zeer Oranjegezind was", zei hij. „Wist u dan niet, hoe het Koningshuis dacht over de Duitse aanvalsoorlog?" „Ja", knikte de voormalige W.A.-com- mandant. De president hield Zondervan ook nog voor, dat door zijn aansporingen enkele honderden leden van de W.A. naar het Oostfront zijn gegaan. „Ze hadden toch zuivere bedoelingen", zeide de verdachte. „Ze gingen voor het eigen vaderland de Russen bestrijden, niet om de Duitsers te helpen". Hij voegde hier echter aan toe, dat de verantwoordelijkheid voor zijn wervingspropaganda hem thans wel drukte. De raadsman, mr. Muller Massis, zag in Zondervan een man, die door zijn „kinder achtig" geloof in de voorspiegelingen van Mussert en in de leerstellingen van het Duitse nationaal-socialisme, in de hogere rangen van de N.S.B. was terecht gekomen. Uit idealisme, niet vanwege geldelijk voor deel, zo zeide raadsman, had Zondervan meegewerkt aan de oprichting van het vrij willigerslegioen Nederland en de Duitse strijd tegen Rusland. Met een enkel woord herinnerde de raadsman tenslotte nog aan de zeer slechte behandeling, die Zondervan volgens zijn zeggen vlak na de bevrijding in de cellenbarakken te Scheveningen heeft ondervonden. Mr. Muller Massis sprak de hoop uit, dat het rapport, dat Zondervan naar aanleiding van deze behandeling bij de procureur-fiscaal van de Bijzondere Raad van Cassatie heeft ingediend, aan een onderzoek zal worden onderworpen. In zijn conclusie releveerde de procureur- fiscaal, mr. Baron vah Tuyll van Seroos- kerken de gedragingen van de W.A., die hij een „ongeordende groep onbehoorlijke lie den" noemde. Zondervan heeft, zo zei de procureur-fiscaal zelf dienst gedaan aan het Oostfront en anderen daartoe aange spoord. Dit laatste is het ergste, al geldt als verzachtende omstandigheid, dat hij niet onder argeloze lieden propaganda heeft gemaakt, maar onder personen, die toch reeds handlangers van de Duitsers waren. De doodstraf achtte de procureur-fiscaal veel te zwaar, ook de gevangenisstraf van twintig jaar. Mr. Baron van Tuyll van Serooslcerken verklaarde namelijk, reke ning te willen houden met de zware mis handelingen, die Zondervan na de bevrij ding heeft ondergaan. Gelukkig, zo zei de procureur, is dit gebeurd in de tijd, dat de Canadezen nog aan het hoofd stonden van de cellenbarakken. De procureur-fiscaal zei, niet te twijfelen aan de juistheid van het door Zondervan opgemaakte rapport en concludeerde tot een gevangenisstraf van vijftien jaar, omdat de verdachte, door de ondergane mishandelingen bijna tot ver twijfeling is gebracht. Op 16 Januari zal de Bijzondere Raad uitspraak doen. In het Marine-Opkomstcentrum te Voor schoten is de 50.000ste selectiekeuring ver richt. De 19-jarige electro-monteur G. van Horssen uit Amsterdam was de 50.000ste. Hij kreeg een taart en een dag extra verlof. Inbrekers hebben zich toegang verschaft tot het gebouw van de N.V. Sehokbeton te Kampen. Zij haalden uit de lasserïj een las apparaat, waarmee zij in het kantoor de brandkast openbrandden. De buit bedroeg een paar duizend gulden. Zangles in een lagere school te Kopen hagen. Het zangonderricht dat de Deense kinderen op school krijgen bedient zich van nieuwe methoden. Hier begeleidt een klasse zichzelf met tamboerijnen. Eis tegen oud-directeuren van Wilton-Feijenoord De advocaat-fiscaal bij het Amsterdams Bijzondere Gerechtshof mr. A. H. van de Veen heeft tegen de vier oud-directeuren van Wilton Feijenoord de volgende straf fen geëist: C. H. T. 17 maanden met aftrek en een boete van 50.000.subsidiair 6 maanden; F. M. 16 maanden met aftrek en 30.000. subsidiair 3 maanden; W. W. 30.000. subsidiair 3 maanden en A. C. M. 12 maan den met aftrek en 30.000.subsidiair 3 maanden. Voorts werd tegen alle vier ver dachten ontzetting uit het recht een leiden de functie in het scheepsbouwbedrijf te be kleden geëist, respectievelijk voor de tijd van 6V2 jaar, 6 jaar en 4 maanden, 3 jaar en 6 jaar. Tot dezelfde straffen had de Rotterdamse Kamer van 't Haagse Bijzondere Gerechts hof de vier oud-directeuren veroordeeld. Java-tabakken zijn thans vrij Nieuwe machines voor de tabaksindustrie Het ministerie van Economische Zaken heeft met ingang van 12 December alle beperkende bepalingen ten aanzien van de aankoop en de verwerking van Java-tabak ken opgeheven. De minister heeft zich be reid verklaard de beperkende bepalingen voor de aankoop van Sumatra-tabaklcen op te heffen zodra de eerste partijen uit de oogst 1949 op de markt worden gebracht. Men verwacht dat dit omstreeks 15 Januai'i 1950 het geval zal zijn. De Nederlandse tabaks- en sigarenindu- strie zal nieuwe machines in het buitenland kopen, waardoor de mogelijkheden belang rijk zullen worden vergroot. Hiervoor is een bedrag van 850.000 Zweedse kronen ter beschikking van de sigarenindustrie ge komen. Behalve in Zweden kunnen ook machines worden gekocht in West-Duits- land, België en Noord-Amerika, echter in beperkte mate. „Landschap met koeien" van Paulus Potter ontdekt? Een kunsthandelaar te Arnhem kocht onlangs bij een adellijke familie op de Ve- luwe een schilderij, voorstellende èen land schap met twee koeien. Het paneel, dat een afmeting heeft van 47.5 bij 33.5 centi meter, was nogal verwaarloosd. Na de schoonmaak kwam de restaurateur tot de conclusie, dat men mogelijk eèn „Paulus Potter" in handen heeft gekregen. De stijl zou in grote trekken met die van Potter overeenkomen en het paneel draagt diens voluit geschreven signatuur. Deskundigen hebben over de echtheid nog geen uitspraak gedaan. Paulus Potter stierf op 29-jarige leeftijd. In zijn laatste jaren bepaalde hij zich vooral tot het maken van schilderijen van klein formaat. Aanvankelijk waren de landschap pen in zijn werken van secundair belang. Later namen zij een belangrijker plaats in. De eigenaar van het schilderij meent dan ook,-dat het uit die periode dateert. Hij zou het niet aan een buitenlander willen ver kopen, doch voor Nederland wensen te behouden. ONTHEFFINGEN VAN DE PRIJSSTOF. In de zevende ontheffingsbeschikking Prijsstop 1949 is een aantal dienstverlenin gen in prijs vrijgelaten. Hiertoe behoren onder meer: verzekeringspremies met uit zondering van molestpremie, veilingtarie ven van roerende goederen, prijzen van bouwwerken boven 10.000; caféprijzen, diverse werkzaamheden op het gebied van het ambacht, wasserij-tarieven en tarieven voor begrafenissen. Dagprijzen voor de markt Dezer dagen berichtten wij. dat B. en W. bij de gemeenteraad een voorstel heb ben ingediend, inzake wijziging van de tarieven voor het marktwezen. Volgens een mededeling van de Centrale Vereni ging voor de Markt-, Straat- en Rivier- handel betekent het voorstel een verho ging der lasten en niet het tot stand bren gen van het uitgestelde evenwicht tussen dag- en jaartarieven, zoals B.. en W. in hun toelichting opmerken. De vereniging is van mening, dat andere lasten voor de reizende marktkoopman steeds toene men, zoals benzine, spoor en vervoer. Dat de markten door kooplieden uit eigen om geving zo druk bezocht worden vindt zijn oorzaak in het feit, dat markten in Eind hoven, Arnhem en Nijmegen te ver zijn wegens de hoge reis- en transportkosten. Als B. en W. evenwicht willen brengén in de dag- en jaartarieven, dan verwacht ge noemde vereniging, dat voorgesteld wordt het zeer hoge dagtarief te verlagen en wel naar het tarief van de Haarlemse groenten- en fruitmarkt, waar slechts twintig cent per meter wordt betaald. Koninklijke Olie. Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berbel's Patent Scheepvaart-Unie Holl Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A. A'dam Rubber Ned. Handel My. N.-I. Handelsbank Billiton Mij. H Slotkoers gisteren 303 245% 240 184% 281 296 118 146J4 159J/2 134% 146 y2 129% 158& 100 268 Openings koersen 246 184y2 145I/2 134^ 147% 131& Land- en Tuinbouwbond In gebouw Sint Bavo is Maandag de dertigste bondsdag gehouden van de Land en Tuinbouwbond onder leiding van de heer Kampschör. De rekening over 1948 sloot met een nadelig saldo van 3.396. Het tekort is uit de reserve geput. Voor 1950 werd een tekort van 10.380 ver wacht. Dit zal eveneens uit de reserve gehaald moeten worden. De vergadering besloot de contributie ongewijzigd te la ten. Rector Van de Hoogte gaf een uiteen zetting van de principiële grondslag van het coöperatie-systeem. Volgens spreker kan het systeem in sommige gevallen door de leden van de LTB worden toegepast. In de loop van de ochtend gaven de voor-r zitters van de vakgroepen overzichten van de stand van zaken in hun organisaties. Des middags sprak ir. G. P. F, Royackers, secretaris van de Stichting voor landbouw, over actuele problemen in de land- en. tuinbouw. Hij kwam tot de conclusie, dat de arbeid van de land- en tuinarbeiders, alsmede die der medewerkende boeren en tuinders beloond moet worden in even redigheid naar de normen geldend voor ar beid. Een werkclassificatie dient te worden doorgevoerd. De prijsstelling van produc-, ten dient garanties te geven op basis van de berekeningen van het landbouw eco nomisch instituut. De verbruiker van de agrarische producten dient zich te regelen naar de prijs welke het product op grond van de kostprijsberekening eist. Afschaf fing van regeringssubsidies dient niet te gaan ten koste van boer en tuinder. Spre ker zei dat voortdurende aandacht besteed moet worden aan de uitbreiding van de export en dat de regering de land- en tuinbouw zal kunnen steunen door te in vesteren. Wat de grondpolitiek betreft zeide spreker, dat de toestand op het ogen blik zo is, dat de werklust bedreigd wordt door een permanente angst voor onteige ning van vruchtbare gronden. Bij de behandeling van ingekomen voor stellen werd inzake de onteigening van agrarische gronden voor andere doelein den geadviseerd overleg te plegen met het algemeen bestuur van de L.T.B. Tezamen met de commissie grondgebruik van de Stichting voor de Landbouw, alsmede met de provinciale commissie dient overleg te worden gepleegd. Lezing over Engelse humor Het was een haast wetenschappelijk historisch betoog, dat de heer R. P. Hinks vanochtend voor een groot aantal leerlingen van het Kennemer Lyceum over Engelse humor hield. Maar die woorden „weten schappelijk" en „historisch" impliceren een soort droge dorheid, die de heer Hinks, ver tegenwoordiger van de British Council in Den Haag, volstrekt vreemd was. In een zeer levendige en vaak ook humo ristische uiteenzetting vertelde deze spreker zijn jeugdig gehoor, dat weinig moeilijk heden met de Engelse taal bleek te hebben, over de Engelse humor, die zeker geen Britse, en ook geen Schotse of Ierse humor is. Schotland trouwens, constateerde de heer Slinks, heeft geen humor. Het Schotse volk is te intellectueel georiënteerd om humoristisch te zijn. Een stelling, die ver dedigbaar wordt onder de heer Hinks' de finitie van humor: een bewuste vlucht van de verveling van het leven. In het korte bestek van zijn lezing wist de spreker van deze ochtend slechts tijd te vinden voor het citeren en reciteren van enkele humoristische Engelse werken van mensen als Hilaire Belloc, Edward Lear en Lewis Carroll, de schrijver van het over bekende „Alice in Wonderland". Aan het slot van zijn lezing constateerde de heer Hinks nog. dat er een nauw contact bestaat tussen humor en poëzie en ook tus sen humor en melancholie. „Humor" daar bij scherp te onderscheiden van het onver taalbare Engelse begrip „wit". Namens alle aanwezigen dankte de heer drs. E. van Meir, rector van het Kennemer Lyceum de heer Hinks voor zijn onder houdende lezing. De heer Van Meir hoopte, dat het contact tussen de Britse ambassade en het Kennemer Lyceum, dat reeds in 1946 werd gelegd, bestendigd zou blijven. Scholier, die meisje vermoordde, berecht De Alkmaarse rechtbank heeft de 15- jarige scholier M. B. die verleden jaar een 16-jarig meisje van het leven beroofde, ter beschikking van de regering gesteld. Op grond van psychiatrische rapporten was de rechtbank van oordeel dat de jongen in een zodanige ziekelijke geestesgesteldheid heeft verkeerd bij het plegen van zijn daad, dat het feit hem niet kan worden aangerekend. De stormachtige wind en de aanhouden de regen hebben de vorige week het Friese boezemwater zodanig opgestuwd, dat talloze landerijen onder water liepen. Het enige voordeel hiervan is, dat vele schadelijke veld muizen werden gedood. De hevige stroming was oorzaak, dat enkele schepen, die ip.de rivier de Boorn voeren, bij A.kkrum in botsing met een brug kwamen. Deze werd zodanig beschadigd, dat het verkeer moest worden omgelegd. Aanrijding tussen auto en motorfiets in Santpoort Maandag middag omstreeks half drie is op het onoverzichtelijke kruispunt Terras- wegBurgemeester Enschedélaan in Sant poort-dorp een motorrijder tegen een per sonenwagen gebotst. De auto kwam uit de richting Hoofdstraat en zou het kruispunt oversteken toen de motorrijder van rechts de Enschedélaan afkwam maar zijn bocht veel te kort nam toen hij de Terrasweg in draaide. Een aanrijding volgde, waarbij de motorrijder van zijn vervoermiddel werd geslingerd en over de weg schoof. Hij liep een schouderfractuur op maar kon na door een arts te zijn verbonden naar zijn huis worden gebracht. De materiële schade viel mee. Directeur van Beverwijks Ziekenhuis nam afscheid Het bestuur van de afdeling Beverwijk van het Nederlandse Rode Kruis bood Maandagmiddag in het Statenhuis de heer W. Maters die na 25 jaar aan het Rode Kruis Ziekenhuis verbonden te zijn geweest zijn functie als directeur heeft neergelegd, een receptie aan, tijdens welke velen van de gelegenheid hebben gebruik gemaakt om van de scheidende directeur afscheid te nemen, Voorlopig zal de heer Maters als advise rend lid van het bestuur nog aan het zie kenhuis verbonden blijven en bovendien is hij benoemd tot eerste erelid van de afdeling. Het uitbreidingsplan van het ziekenhuis, waarvan de verwezenlijking nog in een ver verschiet ligt, is door de heer Maters ont worpen. In plaats van kaarten Woensdag 14 Dec. 11.15 uur trouwen ANNEKE v. d. HEYDEN JOOP V. VIERSEN te Haarlem. Receptie 12 uur Spekstr. 4. Enige en Algem. Kennisgeving Heden 12 Dec. '49 is van ons heengegaan onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JOHANNA MARIA ANGENENT geb. GEBHARDT in de ouderdom van 88 jaar. Uit aller naam: Wed. J. G C. Mantz- Angenent Aelbertsbergstraat 107. De teraardebestelling is bepaald Donderdag 15 Dec. a.s. te 14 uur op de Noorder Begraafplaats. Heden overleed tot mijn grote droefheid in het Diaconessenhuis te Haar lem mijn geliefde vader weduwnaar van G. E. A. v. d. Bijllaardt in de ouderdom van 57 jaar. Haarlem, 12 Dec. 1949. Zomerluststraat 23. Davida Hubert namens de familie Den Haag: A. C. v. d. Bijllaardt Ing. D., H. v. d. Bijllaardt- Stikkelorum Balk (Gaasterland) J. v. d Bijllaardt, Arts N. v. d. 'Bijllaardt-Dekker Bussum: A. Malten H. G. E. Malten-Marks Haarlem: P. M. Hazevoet Liefst geen bezoek. De crematie zal plaats hebben Donderdag 15 De cember a.s. na aankomst te 1.13 uur op de Begraaf plaats te Westerveld. Langs deze weg betuig ik alle familieleden, kennissen en buurtgenoten mijn dank voor de genoten belangstel ling bij mijn thuiskomst.. H. J. BOOGAARD Kloosterstraat 27. Getroffen door de vele har telijke attenties van vrien den, kennissen en oud-buurt genoten betoond bij mijn te rugkeer uit Indonesië, zeg ik allen mede namens mijn vrouw hierbij mijn hartelijke dank. H. W. L. TROOST Vondelweg 440. Langs deze weg betuig ik alle familie, kennissen en buurtgenoten mijn hartelijke dank voor de grote belang stelling bij mijn thuiskomst. LEO VERMEER Godfried v. Bouillonstr. 51 Hiermede betuig ik mijn dank, ook mede namens mijn vrouw aan alle buurtgeno ten en bekenden voor de on dervonden belangstelling bij mijn thuiskomst uit Indo nesië. J H. CLABOU. Hartelijk dank aan alle fam. leden, buren en bekenden voor de vele blijken van be langstelling ontvangen bij mijn terugkeer uit Indonesië. Fb. PIERS. Haarlem, Spaarnhovenstr. 88 Hiermede betuigen wij u onze welgemeende dank voor de vele gewaardeerde bewij zen van medeleven, ons be toond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve man en vader de heer JAC. KLERK Haarlem: M. E. Klerk-Scheen q H. Klerk en Verloofde Soerabaja: J. Klerk Haarlem: E. M. Klerk H. D. C. A. Immink Arts WOENSDAG GEEN SPREEKUUR» F. L. Ittmann Tandarts hervat 16 Dec. volledig de praktijk. Wegens bijz. omstand. verf- malerij, prima oud bedrijf, te koop. Ruim van orders voorzien. Koops f 10.000. Br. no. 4535. Velleman koopt! Alle soorten goede meu belen. tapijten, kristal, goud en zilver, etc., voor hoge prijzen. TEL. 14637. - ZIJLSTR. 62. OVERAL TE ONTBIEDEN Dag- of avondcursus Aanv. direct of Jan. Oude Gracht 71 Haarlem Bewoner van een modem in gericht en zeer goed onder houden bovengedeelte (le en 2e et.) Zijlweg wil ruilen m. modern huisje te H.-N. Br. no. 4537. WONINGRUIL Haarlem - Leeuwarden Aangeb. flink herenhuis te Overveen, c. v., tuin en ga rage. Gevr soortgelijk huis te Leeuwarden. Br. no. 3942 Wensing's Adv. Bur. Tempe- lïersstraat 32. ALLES SLIJT! Ook uw huisraad VAN VEEN, Zijlweg 26—28 te Haarlem levert prima meubelen, bedden, haarden enz. tegen lage prijzen en gemakkelijke betaling. HQOij's Oucte Product van.Hollandse distjileerkunstl Een drank waarmede ichzelf tracteert en waarop men zijn vrienden onthaalt I Prijs p. literkruik f 5.20, halve literkruik f 2.65. Haarlem Tel. 13676 Winkels door de gehele stad. D, Het is zo handig om MAGGIS BOUILLONBLOKJES in huis te hebben. In enkele ogenblikken kunt U daarmede een krachtige en heldere bouillon be reiden, niet te vet, geurig en zuiver van smaak. besparen U iijd, geld en moeiie. Let op de naam MAGGI, m de geel.rode mrpMing de Kruisster j WILHELMINAPARK 17 HAARLEM TELEFOON 17240 BRUYNZEEL D EU REN FABRI EK N.V. ZAANDAM vraagt enkele jeugdige vrouwelijke Administratieve krachten bij voorkeur met MULO-opleiding, terwijl kennis van typen en/of enige administratieve ervaring aanbeveling verdient. Eigenhandig genHraxn brieven, vazcstld vi róig. ondtr vmnelding vi P. Ghjstnlazm 30 n iit Afd. Pmonielssakrn. Jeugdkoor „Inter Nos" Dirigent: Jan Booda Kerstconcert Donderdag 22 Dec. 1949. Gem. Concertzaal H'lcm. Soliste: Corry Bijster 225 jongens en meisjes zingen Hollandse. Oud- Franse. Oud-Duitse, En gelse en Zwitserse Kerst liederen. Kerstcantate van Cath. van Rennes. Kaarten a 50 en 75 ct. pl. bel. bij Alphenaar, Kruis weg 49. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15 Donderdag 15 Dec. 8 uur Gevr. fl. besch. HULP IN DE HUISH. z. k. w., flink loon, n. o. e. te komen. Aanm. van Kinsbergenplein 1. Gevraagd in Brood- en Ban ketbakkerszaak winkeljuffrouw jJIr Januari niet ben. 25 jaar. Vakkennis vereist. Brieven no. 4532. Fa. W. F. CLAUS betaalt voor buishoudlompen 20 cent per kg. Bakenessergracht 4551 Tel. 11436 Hypotheekgeld aangeboden van Fonds. Rente 31/4 en 31/2 pet. Voorl. opname gra tis. Brieven no. 4529. zijn WETTIG gedeponeerd Verkrijgbaai Rijwielhande Verkrijgbaar via de erkende Rijwielhandel. Particulierenprijs 125. Voor de handel R. D. D. Handelskantoor te Amsterdam vraagt: a. STENO-TYPISTE Nederl., 18-21 jr., enige, kantoorervaring vereist; b. IDEM met enige kennis van moderne talen. Brieven no. 4538 bureau van dit blad. Gevraagd voor zo spoedig mogelijke indiensttreding Nederlands en Moderne talen. Zelfstandige werkkring. Ken nis van boekhouding strekt tot aanbeveling. Brieven nr. 4530 GEVRAAGD op middelgroot handelskantoor flinke vrouwelijke ADMINISTRATIEVE KRACHT voor boekhouding en loonadministratie. Brieven no. 4534. FIJNWASSERIJ ROOKMAAKER, Frankestraat 25. Na 6 uur Schagchelstraat 18 GEVRAAGD: KRUIDENIERSBEDIENDE 20 jaar en WINKELJUFFROUW 18 jaar. Aanmelden Coöperatie HAARLEM, fil. Raijjplaan E Caftex Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V. Raffinaderij Pernis vraagt metruime ervaring op het gebied van onderhoud en reparaties van warmteuit- wisselaars, condensors, stoomketels en al gemene ketelhuisinrichtingen. Alleen zij die over voldoende of volledige ervaring op bovengenoemd gebied be schikken, worden verzocht te solliciteren. Sollicitaties met volledige gegevens omtrent leeftijd, ervaring, enz. aan de afd. Personeel, Postbus 200, Rotterdam. Grossier in chocolade, zoetwaren - drop - puddingen, merk artikelen, vraagt per 1 Jan. INGEVOERD REIZIGER 1 voor Haarlem; 1 voor omstreken. Vast salaris en provisie. Brieven no. 4531. BEKWAAM BOEKHOUDER heeft nog enige dagen vrij voor het verzorgen van Uw ADMINISTRATIE EN BELASTINGZAKEN. Goede referenties. Brieven onder no. 4533.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3