FLINKE RUIMTE 6C P geroutineerde Secretaresse Ik lach er om" van Noel Coward „Verschilpunt tussen de regering en ons" 20 00 Rectificatie SIGARENZAAK nette werkster net kamermeisje jongste bediende HILARIUS- FOTO -KINO (Pl.m. 30 M2), vlotte Steno-typiste Maandag 19 December 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemse Courant rr Buitengewoon geamuseerd, maar deson danks wellicht niet geheel bevredigd, dank te het talrijke publiek Zaterdagavond laat met krachtig applaus voor de zo goed als perfecte voorstelling, die de Haagse Come- die van het blijspel „Ik lach er om" door Noel Coward in de Haarlemse Schouw burg had gegeven. Deze vruchtbare, veel zijdige auteur (die tevens toneelspeler, filmster, regisseur, componist en tekst dichter voor revue en operette is) behoeft geen introductie meer. Zijn stukken heb ben al menige theaterdirecteur uit de zorg geholpen. Doch men voelt telkens opnieuw dat zijn successen onvolledig blijven, om dat zijn pen slechts de oppervlakte der waargenomen toestanden en verhoudingen beschrijft, hoe weergaloos bedreven hem dat ook afgaat. Men kan hem nog het beste vergelijken met een goochelaar, die zijn toeschouwers plezierig in spanning houdt met het vertonen van de onverwachtste combinaties van drie, vier of hoeveel u maar wilt gekleurde doekjes, daarbij zo geestig en bevat causerend over allerlei toepasselijke en actuële onderwerpen, dat men pas na afloop bemerkt bij de neus te zijn genomen. De inhoud van deze comedie, die men met evenveel recht een klucht of zelfs een behendigheidsspel met woorden zou kunnen noemen, is bij gebrek aan houvast of ter zake doende handeling niet na te vertellen. Onder al deze sprankelende dialogen, deze ondeugende badinages ech ter aldus verkondigt Cees Laseur in zijn korte inleiding tot de door hem geregis seerde opvoering leeft een Noel Coward die iets te zeggen heeft: een moralist die de immoraliteit hekelt, een toneelmens die de egocentrie van het toneel bewijst. Zo beschouwd mag men inderdaad zeggen dat hij overeenkomstig de befaamde raadge ving van Shakespeare (aan wiens „Drie koningenavond" hij de strikt genomen onvertaalbare titel „Present Laughter" ont leende) de natuur een spiegel voorhield om het schandelijke zijn eigen beeld en aan de tijd zijn bizonder karakter te laten zien. Alleen moet daaraan worden toegevoegd dat hij de spiegel zover buiten de gewone samenleving opstelt, dat hij slechts de ge dragingen weerkaatst van een min of meer exclusief milieu. Zijn personen meestal in kamerjas of avondkleding, cocktails drinkend bij schemerlicht of op een pikante manier de liefde als een spel bedrijvend behoren bijna zonder uitzondering tot een klasse, die buiten het maatschappelijk leven staat. Door de geraffineerde voor stelling van deze werkelijkheid-in-schijn verzwakt hij bovendien de scherpte van zijn hekeling. Misschien zal Noel Coward wel altijd met één been achter de drempel blijven staan, die hem van zijn eerste meesterwerk gescheiden houdt, omdat een dieper bo rende critiek, die een bredere laag van de bevolking zou treffen, onmiddellijk zou afstuiten op de gróte gevoeligheid van de kassa. Het is nu eenmaal zo dat zijn stuk ken zonder gespeeld te worden niet de minste reden van bestaan hebben. Daaroip moet men zich zonder veel protest wel schikken in het blijkbaar onvermijdelijke, hetgeen overigens zo moeilijk niet is, want hij is een brillant auteur, die als geen ander de kunst beheerst van wat Prosper Merimée noemde: de te pas aangebrachte overdrijving. Geen regisseur in ons land kan een dergelijk lichtzinnig stuk zo spiritueel en Portret van de thans vijftig-jarige Noel Coward, wiens blijspel Present Laughter" (voor het eerst vertoond te Londen in het oorlogsjaar 1943) Zaterdagavond in de Haarlemse Schouwburg werd opgevoerd onder de titel „Ik lach er om" met Cees Laseur en Ida Wasserman in de voor naamste rollen. met zoveel joyeuze fantasie tot leven bren gen als Cees Laseur, die ook de hoofdrol onverbeterlijk speelde. Zijn opgeblazen Garry Essendine, de gevierde en door vrouwen achtervolgde, doch voor hun lief de betrekkelijk onverschillige toneelspe ler, was inderdaad een aartscomediant, cynisch gebruik makend van de kunstgre pen van zijn vak in zijn houding tegen anderen, wanhopig thetraal als het de schildering van zijn eigen lot betrof. Maar nauwelijks minder kostelijk, vol zangerige ironie, vertolkte Ida Wasserman zijn al even onsentimentele gescheiden echtgenote, onder een mom van stralende vriendelijk heid vlijmscherp in haar vrouwelijke ag- gressiviteit, met ergens in haar bedrijvige wezen een kern van normale gevoeligheid. De twee verrassingen van deze vertoningen waren: Elisabeth Andersen die de kansen, welke de rol van verleidelijke intrigante haar bood, met brede beheersing uitspeelde en Peter Holland als de dwaze hyperner veuze schrijver. Theo Frenkel is misschien de enige van het gezelschap die enigszins uit de toon van deze luchtige moderniteit viel. Annie van Duyn vergoedde haar on miskenbare tekort aan talent door een betoverend uiterlijk, maar voor de overigen speciaal Myra Ward en Bob de Lange niets dan lof. DAVID KONING. De Israëlietische gemeente heeft een nieuw gebouw Voor dc Ned. Isr. Gemeente te Haarlem was het Zondag een groote en bijzondere dag. Het nieuwe gemeentegebouw aan het Kenaupark 7 werd in gebruik genomen. Het perceel is naar een ontwerp van de archi tect W. J. Peereboom verbouwd door de aannemer B. Smallegange. De inrichting van de Synagoge, die zich in het gebouw bevindt, geschiedde volgens aanwijzingen van de binnenhuisarchitect S Krieks uit Amsterdam. In de ochtenduren is een kerkeraadsver- gadering gehouden, waarin de voorzitter van het Kerkbestuur der gemeente, de heer J. M. Davids, een overzicht heeft gegeven van de geschiedenis en de ontwikkeling der Gemeente. Opperrabbijn J. Tal heeft vervol gens de religieuze inwijdingsplechtigheid van het gebouw voltrokken. Tijdens deze plechtigheid zijn vele geschenken voor het gebouw aan het Kerkbestuur aangeboden. In de middaguren had een ontvangst door het Kerkbestuur plaats. De belangstelling ter receptie was bijzonder groot. Omringd door een massa bloemstukken had het kerk bestuur tal van gelukwensen in ontvangst te nemen. Twee honderd een vijftig personen maakten gebruik van de gelegenheid het te doen. Wij merkten onder meer op de wet houders D. J. A. Geluk en W F. Happé. Verder waren er onder meer de hoofd commissaris van politie, de heer J. C. Fon- tijne, de directeur en vertegenwoordigers van verscheidene Ned. Isr. Gemeenten in de provincie Noordholland. Te vier uur begon een inwijdingsdienst in de Synagoge. De inwijding werd verricht door 'Opperrabbijn J. Tal. voorzangers wa ren de heren Moskowitz uit Amsterdam en M. Philipson uit Haarlem. Uitbreiding Dr. A. v. Voorthuysenschool Een half jaar geleden stelde de Haar lemse raad reeds een crediet van f 26.300 beschikbaar voor uitbreiding der Dr. A. van Voorthuysenschool aan de Friese Var kenmarkt. Daarvoor zou een werkklasse voor jongens en een gymnastiekgelegenheid gemaakt worden, terwijl ook gerekend werd op het aanleggen van een gasverwar. ming. Nu wordt nog f 7.540 gevraagd voor uitbreiding van de Anslijnschool, die hetzelfde gebouw gevestigd is. Er moet een klasselokaal bijkomen en de gasverwarming zal worden uitgebreid tot de Anslijnschool. Nieuwe woningen in Vondelwijk ingewijd De onlangs voltooide 85 nieuwe woningen in de Vondelbuurt in Haarlem Noord, die gebouwd werden door de R.K. coöperatieve bouwvereniging St. Josef, zijn Zondagmiddag door pastoor A. P. van Eden en twee kape laans plechtig ingewijd. Wethouder A. J. M. Angenent, di e als ver tegenwoordiger van het gemeentebestuur de plechtigheid bijwoonde, sprak er zijn vol doening over uit, dat dit grote project door particulier initiatief verwerkelijkt is. Hij beloofde dat het gemeentebestuur zijnerzijds alles zal blijven doen om aan de woning misère zo snel mogelijk een einde te maken en bood tenslotte namens het college van B. en W. een sleutel aan ter symbolische opening van de nieuwe woonwijk. Ook pastoor Van Eeden, de voorzitter van St. Josef en architect Stevens getuigden nog van hun vreugde over de totstandkoming van het nieuwe woonkwartier. De laatste knoopte daaraan nog een beschouwing vast over de voordelen van de traditionele bouw boven die der montagewoningen, van welke hij weinig goeds verwachtte. Kerstaanbieding Geïmporteerde PLUMPUDDING van de fa. Crosse Blackwell TELEFOON 21750 Het Verzorgingshuis voor ouden van dagen in Noord Nieuw voorstel van B. en W. Thans is het reeds door ons aangekon digde voorstel van B. en W. bij de raad in gediend om de bezwaren van Gedeputeer de Staten tegen het raadsbesluit tot het Stichten van woningen voor bejaarden voor de R.K. bouwvereniging „St. Bavo", te ondervangen. De jaarlijkse bijdrage van de gemeente van f 2200 is geschrapt. De bijdrage wordt nu afhankelijk gesteld van het aantal per sonen met een gering inkomen dat wordt opgenomen. B. en W. denken de grens te stellen op f 1500 inkomen voor een echt paar. De nieuwe Gravestenenbrug De meerderheid van B. en W. wil de brug bouwen, hoewel de kosten f 23.000 tegen vallen B. en W. delen aan de raad mede dat, nu de aanbesteding gehouden is, blijkt dat de nieuwe Gravestenenbrug f 143.000 zal kos ten. Aanvankelijk waren de kosten op f. 120.000 begroot. B. en W. hebben zich ernstig beraden of de financiëletoestand der gemeente wel gedoogt een dergelijk bedrag voor de bouw van deze brug uit te geven. De meer- derheid van het college is echter van oor deel dat het niet van goed beleid zou ge tuigen om, nadat de raad in beginsel beslo ten heeft de brug te herbouwen, thans daarop terug te komen, nu blijkt dat f 23.000 meer nodig zal zijn. B. en W. stellen dus voor het crediet tot f 143.000 te verhogen. BLOEMENDAALSE REDDINGSBRIGADE In Stoop's bad werd Zondagmorgen door de districts-examencommissie van de Ne derlandse Bond tot het Redden van Dren kelingen examen afgenomen voor de diplo ma's A en B en het voorbereidend diploma. Het medisch gedeelte was verleden week reeds afgenomen. De candidaten waren lid van de Bloemendaalse Reddingsbrigade. Voor het voorbereidend diploma slaagden: de meisjes M. van Donkelaar en G. S. We ber en de jongens H. Wassenaar, L. van Berloo en H. J. Werre. Volledig zijn geslaagd voor diploma A: mevr. M Heitlager-Raml en de heer A. Ham; alleen technisch geslaagd zijn de heren W. Boerendans, R. van Heulen, W. F. Hoek en A. Teepe. Voor het diploma B slaagden de heren: G. J. de Boer, P. J. Gastenmiller, B. J. Keppler en H. R. Vos. Na afloop heeft de voorzitter van de dis tricts-examencommissie, de heer G. H. Tim mermans, de diploma's uitgereikt. De Bloemendaalse Reddingsbrigade begint op 15 Januari weer een cursus en ook zal weer een geregelde cursus worden gehouden voor het kustwachtdiploma en het instruc teursdiploma. Haarlemse gemeenteraad De raad van Haarlem vergadert a.s. Woensdagmiddag. De agenda bevat niet minder dan 50 punten Onderwijs te Haarlem Voordracht voor onderwijzer aan de Lin- schotenschool (Linschotenstraat)1. H. Papa te Almelo; 2. G. Heymenberg te Dordrecht; 3. W. Mooy, te Utrecht. Haarlems Trio speelde in de Renaissancezaal „Haarlems Trio", bestaande uit de vio list Jan Hoeben, de cellist Onne van de Klashorst en de pianist Fred Luyken, or ganiseert dit seizoen een drietal concerten in de Renaissancezaal van het Frans Hals museum. Het eerste had Zaterdagavond plaats en genoot vrij grote belangstelling. Het programma begon met het zevende Trio van Beethoven, op. 97 in Bes, dat als een der belangrijkste van het Trio-réper toire geldt, maar dat dan ook zeer veel van de uitvoerders eist. Wij constateerden dat er ijverig op gewerkt was en dat voor al de pianist Fred Luyken als kamermu ziekspeler belangrijk gegroeid is, wat zich openbaarde in een delicaat toucher, dat in deze acoustisch niet bijzonder gunstige ruimte toch een mooie klare klavierklank verzekerde. Maar een rijpe vertolking van het ensemble werd het evenwel niet; er waren nog tal van remmingen die een zuivere technische realisatie in de weg stonden, in de eerste plaats de intonatie. De tempi waren doorgaand te voorzichtig, wat bij voorbeeld aan het pikante karakter van het Scherzo, vooral het joviale, dans- lustige alternatief daarvan, afbreuk deed. Het Andante cantabile begon zeer mooi, maar kwam niet tot volledige opbloei in een zuiver en warm doorvoeld musiceren. Het ensemble klonk hier te mager en te schriel. En dat in een van Beethovens innigste en meest bezielde muzikale con fidenties! Op vrij wat hoger plan stond de uitvoe ring van Trio no. 2 van H. Bunge Sr. Deze beknopte, helemaal niet diepzin nige, maar aangenaam klinkende compo sitie stelt niet de eisen die Beethoven vergt; en daaraan kon het Trio best vol doen. Het samenspel leidde tot mooie homogene resultaten en bijzonder werden we geboeid door de delicate wijze waarop het Allegretto gespeeld werd. Het klare classicisme van het slotdeel kwam ook uitstekend tot zijn recht. Er kwam met dit leuke speelstuk een frisse muziek-geest in de zaal heersen. Het werk peilt wel niet heel diep, maar het is in zijn open en gezonde sfeer precies wat er nodig was, om de kwali teiten van Haarlems Trio tot hun recht te laten komen. Tot slot ging opus 100 (Es) van Schu bert, waarvan de „himmlische Lange" van de finale niet ten onrechte door een paar coupures was ingekort. Het dankbare stuk werd verdienstelijk gespeeld, maar misten in de interpretatie toch de frisheid en het élan, dat het Trio van Bunge had gekenmerkt. JOS. DE KLERK Geldlening B. en W. van Haarlem stellen voor een aanbod te aanvaarden om een geldlening van f 200.000 aan te gaan op schuldbekente nis a pari, met een looptijd van 20 jaar. De rente is 3 pet. Het modelhuis van „Haarlems Bloei" De medewerking der gemeente B. en W. doen thans aan de raad mede delingen over het plan van „Haarlems Bloei" om een modelhuis te bouwen en dat te verloten. De bouwkosten, die zonder rijkssteun moet geschieden, zijn begroot.op 30.000. B. en W. stellen voor om de grond aan de Crayenestervaart in het Zuiderhoutpark voor dit huis te bestemmen. De prijs is gesteld op 12 per M.2, wat 7200 in totaal is. Medewerking is van de gemeente ge vraagd om voorlopig de grond kosteloos beschikbaar te stellen, het honorarium voor de architect te betalen 2850), de bouwplaat gereed te laten maken 800) en de betalingstermijnen voor de aanne mer beschikbaar te stellen. B. en W. berekenen dat het risico der gemeente op hoogstens 11.000 te stellen is. Het bedrag hangt evenwel af van het slagen der verloting. Als de verloting niet zou doorgaan heeft de gemeente een be drag van rond 40.000 uitgegeven. De waarde van het modelhuis is evenwel zo hoog te schatten, dat het risico dan toch niet boven de 11.000 komt. Gelet op de propaganditische waarde die er van de stichting van het modelhuis kan uitgaan, stellen B. en W. voor de gevraagde medewerking te verlenen. PROF. ROMME: Het algemeen secretariaat van de KVP meldt: In de vergadering van de Partijraad der KVP op Zaterdag 17 December ge houden, kwam van vele zijden, via inge diende resoluties, het .verlangen tot uiting om wanneer het wetsontwerp Souve- reiniteitsoverdracht aan Indonesië wet zal zijn geworden alle krachten in te span nen om de ter Ronde Tafel-conferentie vastgelegde samenwerking tussen Neder land en Indonesië ten zegen van beide landen te doen zijn. Omdat het wetsontwerp eenter nog door de Eerste Kamer moet worden behandeld en door de Kroon bekrachtigd, oordeelde de vergadering het, op voorstel van de voorzitter, staatsrechtelijk juister zich op dat ogenblik nog van een uitspraak te onthouden. Prof. Romme, voorzitter van de Tweede Kamerfractie der KVP, gaf een verklaring van het optreden der fractie ten aanzien van de Indonesische kwestie. Hij zeide, dat niet bereikt is, wat de regering en de KVP wilden. „Er is een belangrijk ver schilpunt tussen de regering en ons", ze prof. Romme. „De regering koos in Februari de ge dragslijn waarbij de uiteindelijke zedelijke verantwoordelijkheid kwam te liggen op internationaal niveau. Hiervoor zij wij als fractie niet verantwoordelijk. Deze ontken ning deed ons het kabinet niet naar huis sturen. Dit is ons als „dubbelhartigheid" aangewreven. De regering koos de minst gevaarlijke weg. Voor ons was een andere houding, een andere opstelling tegenover het internationale centrum, in Februari mogelijk en vormde onzes inziens wellicht de minst gevaarlijke weg. Mogelijk hebben wij ons hierin vergist. Toen wij ons stand punt bepaalden tegenover de tweede poli tiële actie hadden wij echter hierin de internationale reacties verdisconteerd". Tussen December 1948 en Februari 1949 was er niets gebeurd, dat volgens sprekers inzicht het inslaan van een andere weg motiveerde. De regering heeft het anders ingezien. De verantwoordelijkheid voor het feit, dat de andere weg is ingeslagen, aan vaardde spreker niet. „De verantwoorde lijkheid hierover wordt mij niet opge drongen door het feit, dat wij de regering toen niet naar huis hebben gestuurd. Een derde mogelijkheid was immers het kabi net in 's lands belang te dulden. De katho lieken hebben zich gedistancieerd". Nadat enige sprekers het woord hadden gevoerd verklaarde prof. Romme van me ning te zijn dat de partijraad zich moest uitspreken over de vraag of de leden van de partij in de toekomst zich positief of negatief moesten gedragen tegenover de nieuwe verhouding met Indonesië. De Partijraad heeft dit echter uit defe rentie tegenover de Eerste Kamer niet gedaan. ZEEPOST VOOR OOST EN WEST. Zeepost voor Irtdonesië kan worden ver zonden met het ms. „Johan van Olden- barnevelt" en voor Suriname met het ms. „Helena". Voor beide schepen moet cor respondentie uiterlijk op 21 December ge post zijn. SCHEEPVAART Alchiba, Buenos Aires—R'dam 18 Dec. te Montevideo. Aldabi, Buenos Aires—R'dam pass. 18 Dec, Groote Beer, 17 Dec. van Batavia n. A'dam. Indrapoera, R'damBatavia pass. 18 Dec. Dover. Kamerlingh Onnes R'damJava 19 Dec. te Singapore. Kota Inten, BataviaR'dam pass. 18 Dec. Gibraltar. Madoera, A'damBatavia 19 Dec. te Genua. Nieuw Amsterdam, 18 Dec. van New York naar St. Thomas. Noordam, 19 Dec. te New York v. R'dam. Sibajak, BataviaR'dam 18 Dec. v. P. Said. Slamat, PenangNew York 18 Dec. van Colombo naar Djibouti. Talisse, 17 Dec. te Batavia. Willem Ruys, pass. 18 Dec. Kaap Bon 23 Dec. te R'dam verwacht. Oranje. Batavia—A'dam pass. 18 Dec. Sabang. Tawali, BataviaA'dam pass. 19 Dec. Perim. Volendam, R'damMelbourne pass. 18 Dec. Ouessant. Waterman, R'damBatavia 18 Dec. op 480 mijl Zuid van Ceylon. Westland, Buenos AiresA'dam 19 Dec. te Santos. Te koop aangeb. door part. microscoop in g. st. vergr. tot 500 x, pr. f 40. Brieven no. 4573. van de REBELLENCLUB van het weekblad „Panorama" KOMT! hinderen genoten gisteren van de avonturen van Sjors in het Circus Saranasie Woensdag 21 Dec. te 2 en 4 uur Concertgeb. Haarlem Toegangsprijzen: 35, 50 en 75 cent (incl. r.) Voorverkoop en plaats bespreken dagelijks van 103 uur aan de zaal. In de Vrijdag 1.1. geplaatste advertentie van De Amerikaanse Legergoederenwmkel Kampervest 1, staat o.m. Egyptische linnen regenjassen (met klein foutje) f 3.95 dit moet zijn f 39.00 Wie wenst sigarenzaak te Amsterdam met omzet van min stens duizend gulden per week te ruilen voor dito zaak met kleine omzet van 300 a 400 gulden in Haarlem of omstreken. Brieven no. 4575. WONINGRUIL AMSTERDAM—HAARLEM Aangeb. in A'dam: le etage (nieuwbouw) rand v. d. stad kwartier gaans hart A'dam, bev. gr. kamer m. zijsuite. gr. slaapk. betegelde keuken, w. en k. water, badcel. 1 slaap kamer, boven veranda, huur f 34 p. m. M. R. Burgers, Or- teliuskade 771, Amsterdam. Gevraagd voor direct net meisje voor de huishouding pl.m. 18 jaar, v. g. g. v. R. Bos. Kle verparkweg 12. Tel. 11417. Gevraagd: voor enkele dagen p. w. v. g. g. v. Aanm. K. Vedder. Raadhuisstraat 94. H'stede. Mevr. Cox, Hst. Dreef 156, vraagt terstond flinke hulp boven 18 j. v. 94 u. Aanm. Gevraagd: g. get. Aanmelden Hotel Funckler, Haarlem. Geroutineerd metaalslijper en halfwas gevr. voor galva nische inrichting. Br. no. 4571 Bankierskantoor te Haarlem vraagt Brieven m. volledige inlich tingen omtrent genoten on derwijs en leeftijd no. 4572. GR. HOUTSTRAAT 102. Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper Ter overn. aangeb. plan voor te bouwen halve villa van 450 M3. in Velser- beek met 400 M2. grond Z. gunstige rijksfinanciering. Eigen geld pl.m. f 6000. Brie ven no. 4574. DEKENS - LAKENS Deze week restanten-ver koop: Wollen dekens, gr. maat v.a. f 14.85, wederom ontvangen kleine voor raad Anti Rheuma lakens f 6.50, f 11.70, prima bed- stellen 3-dlg. f 48. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V. Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85, (bij de Gr. Markt), Haarlem. KERST-EQUIPE =^=- brengt U: keurcolleclie porapluies ïn nieuwe dessïnj en kleuren, Tompouce 3/< Chomberloin ChombeHoin 3 MODELLEN gelijk in prijs I 9.75 WONDERKLEERHANGER mei gebloemde lingeriezijde bekleed, copacltei! 4 japon, nen, blouses ol rokken onbekleed 1.25 2.^"* REISTAS of boodschappentas met zijvak, zwoor Ier linnen, luiglederen gornering. 10.90 PLASTIC KAPCAPE in wil en semi-ironsooront met geplooide rand in af stekende kleur 45 pradisch is deze plastic KOUSEN-SAFE met ruimte voor 6 paor kousen95 9t Kerstfeest nadert en deze horen daarbij: Gev. Choc. Kransen 18c )v Speculaaskransen 6 c Taai-Kerstmannen 4 c Taai-Kerstklokken 4 c per stuk Kerstblaadjes 100 gr. 22 c Wij vragen voor ons pompatelier omgeving Houtplein. GARAGE DEN HOUT - BENZINESTATION Gevraagd: TWEE KEURIGE MEISJES voor Zondagsdienst in benzinestation; bij tourbeurt dienst van 8 tot 15y2 uur en löVfe tot 22 uur. Vereiste eigenschap pen: vlotheid, voorkomendheid en goed kunnende rekenen. Indiensttreding 1 Jan. e.k. Aanmelden dagelijks tot 18 uur. Leeftijd tussen 20 en 30 jaar. Gevr. v. direct in Brood- en Banketbakkerij te Haarlem een alleszins bekwame 1e WINKELJUFFROUW niet ouder dan 35 j. Alleen zij die geheel zelfst, kunnen werken en prima ge- tuigschr. kunnen overleggen worden verzocht te schrijven onder no. 4569. Ind. en Handels Ond. gevestigd te Haarlem zoekt per 1 Febr. 1950 of per direct met kantoorervaring. Br. met opg. leeft, en verl. saL no. 4577. De Nederlandse Gramofoonplatenfabriek vraagt voor spoe dige indiensttreding voll. op de hoogte met Frans, Duits en Engels. Soil. m. opg. v. verl. gal. aan ons kantoor Binnenweg 72C, Heemstede. Weg met die last van water, zeep' en kwast In scheervlucht Uw baard eraf f 0,75 grote tube

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3