WEIHNACHTS ORATORIUM Toneel Premier De Gasperi wil nieuw coalitiekabinet vormen Predikbeurten O Opera- en Oratoriumkoor „Haerlem" KRAAGJESHUIS „MENTOR" Groentjes Zaterdag 24 December 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemse Courant 9 „Samenwerking met anderen verre te verkiezén boven een regering van onze eigen partij" (Van onze correspondent te Rome) De Italiaanse premier De Gasperi heeft er thans op verzoek van het bestuur van de persvereniging te Rome in toegestemd om voorlopig eenmaal per maand regel matig een paar uur beschikbaar te stellen voor de buitenlandse pers. Voor de eerste maal hebben wij dan nu met een tachtig persmensen aan de grote tal'el, rond welke anders de ministerraad pleegt te zitten, met de minister-president gediscussieerd. Precies op de afgesproken minuut kwam de slanke figuur van De Gasperi met zijn zo expressieve gezicht, de vriendelij k- lachende spleetogen achter de brilleglazen, binnen. Als oud-redacteur van een dag- blad te Trente beschouwt hij de journalis ten als collegas en als zodanig spreekt hij ze ook toe. Wanneer hij op vragen ant woordt, blijkt hij zijn geheugen is te recht vermaard zeer velen nog per soonlijk te kennen. De indruk, die hij maakt op allen, ook op de uiterst links georiënteerden,- is die van een volkomen loyaal man. Wanneer hij op een vraag niet kan antwoorden, zegt hij dit open hartig en wanneer hij een of andere tech nische bijzonderheid niet direct weet, zorgt zijn secretaris er wel voor dat bin nen een paar minuten de gegevens dooi de betrokken afdeling worden verstrekt en aan de vrager ter hand gesteld. Men kan critisch staan tegenover de koers der huidige regering in Italië, tegenover de geestesrichting welke domineert bij vele ehristelijk-democratische Kamerleden en hoge functionarissen, maar het is moeilijk ook onder de Italianen om iemand te vin den die gegronde critiek kan oefenen op De Gasperi. Wanneer hij komt te praten over de aanstaande hervorming van zijn kabinet en heeft uiteengezet dat hij over alle nodige gegevens zal beschikken als half Januari het congres der Saragat-socialis- len zal zijn geëindigd, voelt men hoezeer het hem aan zijn hart zou gaan wanneer het onmogelijk zou blijken opnieuw een coalitie-regering te vormen. De getalsterkte der christen-democraten zou het deze partij mogelijk maken, ge heel alleen te regeren en er zijn personen, die daarop aansturen. Zeker niet echter De Gasperi, die samenwerking met anders denkenden een voordeel acht. De liberalen hebben hun oude traditie van vrijheids partij, de republikeinen zijn als partij de historische basis van de huidige regerings vorm, de sociaal-democraten hebben meer dan anderen studie gemaakt van sociale voorzieningen. Hun aller medewerking heeft grote waarde. Italië, zo betoogt de premier, heeft nog geen grote parlemen taire democratische traditie, het heeft nauwelijks de catastrofale oorlog achter de rug, herwon de democratische rege ringsvorm na een lange dictatuur en ver ving de monarchie door een republiek. Dat moet alles bezinken en „uitkristalliseren" en de medewerking van alle goedwillende en bekwame mannen is daarbij wenselijk. Het zou oppervlakkig zijn een regering alleen maar te beoordelen naar wat, in wetgpvingen anderszins,- van haar werk naar' buiten blijkt. Er is een even belang rijk 'onzichtbaar deel: het negatieve werk, de dingen, die het land ten goede komen omdat ze niét worden gedaan. Wat ook niet naar buiten blijkt, is hoe in een coa litie-regering door redelijk overleg aan de tegenstellingen tussen mannen èn partijen de al te grote felheid wordt ontnomen. Misschien is wel een der-hoogste doelein den van een regering te voorkomen dat de onverdraagzaamheid het hoofd op steekt. Verdraagzaamheid, het erkende recht voor allen om op politiek en gods dienstterrein een eigen mening voor te staan, ziedaar een goed dat niet verloren mag gaan en steeds opnieuw moet men zoeken naar wegen en middelen om dat Joegoslavisch generaal acht Russische aanval mogelijk Generaal Koepersjanin, een van de Joe goslavische be; elhebbers, heeft Woensdag op de dag van het Joegoslavische leger verklaard, dat de Sovjet-Unie ieder ogen blik een aanval op Joegoslavië zou kunnen beginnen om zich van generaal Tito te ont doen. Dë tekst van de rede werd gisteren in Belgrado beschikbaar gesteld. Maar zij, zo vervolgde de generaal (in de oorlog bevelhebber van het tweede Joegoslavische leger) zou op sterke tegenstand stuiten. „Men moet elk ogenblik paraat zijn, daar de Cominform grote haast heeft om het dispuut tot een oplosing te brengen. Het geschil met Joegoslavië wordt hoe lan ger hoe onaangenamer voor de Comin form." Een Sovjet-Rusische aanval op Joego slavië zou door de gehele wereld veroor deeld worden en leiden tot een „oorlog op grote schaal" waarin de Sovjet-Unie voor een „onrechtvaardige zaak" zou strijden, aldus de generaal. doel te bereiken. Politiek, zo besluit De Gasperi, is een eeuwigdurend experiment en wij kunnen niet beter doen dan telkens opnieuw proberen er iets goeds mee te bereiken. En zo zal de premier dan in Januari opnieuw proberen, een coalitie-regering te vormen, hoe sterk de critiek ook is, die de daden der huidige regering bij liberalen, republikeinen en een deel der sociaal democraten doet rijzen. Waarschijnlijk zal het hem ook ditmaal gelukken, want De Gasperi is groot in het vinden van mid denwegen, waarop zij, die verschillende meningen voorstaan, elkaar kunnen vin den. Hij is de man, die begrip toont voor het standpunt van andersdenkenden en er tot nu toe in slaagde de zienswijze van zijn soms wel heel weinig plooibare partijge noten niet hopeloos te doen botsen tegen het vaak bredere inzicht van de drie „lekenpartijen", die op dit ogenblik met hem samenwerken. ZATERDAG 24, ZONDAG 25 en MAANDAG 26 DECEMBER HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. Zaterdag 12 n.m.: Kerstnacht dienst. Ds. Joh. Bronsgeest. Organist: Eg- bert Vos. Medew. van Kerkkoor Deuren open: 11.15. In verband mef radiouitzending worden de deuren om 10 min. voor twaalf gesloten. Rijwielstalling Centra, Smedestr. 31 is voor deze dienst geopend. Zondag. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. 1.15: Dezelfde. Uitgaan de van het Prot Interk. Thuisfront. Wordt uitgezonden over de P. C. J.-zender, 49 M. 4: Kerstdienst voor doofstommen en slecht horenden. in de Consistoriekamer. 7: Ds. W. J. van Elden. Engelenzang. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Maandag 10: Ds A. j. Rasker. Noorderkerk, Velserstraat. 10.30: Ds. A. J. Rasker. Maan dag 10.30: Ds. E. Pot. Oosterkerk, Zomer- kade. 10: Ds. E. Dijkhuis. Medew Ooster kerkkoor, Maandag 10: Ds. A. J. v. Rhijn. Bakenesserkerk. Vrouwestraat. 9,30: Dhr. J. P van Eijsden. Kinderkerk. Kapel Bethes- da Sarepta, Hazepaterslaan. Vrijdag 7 n.m.: Kerstfeest Kinderkerk. Zondag 9.30: Dhr. A. J. van Houwelïngen Rijkhoek. Kinderkerk. 10 45: Ds. G J. Waardenburg. Rusthuis, Jansstraat 10.30: Dienst. Jeugdkapel. West, Leidsestraat 10: Mej. G. Wolters. Oost, Zo- merkade, 10: Dhr. Groen. Ver. van Vrijzinnig Hervormden. Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Hei- dinga. Eglise Wallonne. Begijnhof 30. Diman- che 25 Décëmbre a 10 h. 15: Service de Noël, présidé par le pasteur H. Bouvier. Samedi 24 Décembre a 15 h. 30: L'Arbre de Noël de l'école du Dimanche. Church of England. Christmas Eve. Dec. 24 th. 8 p. m. at the Oud- Katholieke Kerk, Kinderhuissingel: Carol Service, followed by Holy Communion. Rev. R. O. Tasker. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6 Zondag 6 v.m.: J. F. Snoeks. Met koorzang Eben Haëzer. 7.30 n.m.: P. Wester. Met solo en orgel. Maandag 7.30 n.m.: W. F. Kloos, met koor Eben Haëzer. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15. 10: Dhr H. v. d. Brink. Bloemendaal met solozang. 3: Kin derkerstfeest alleen op kaarten). Maandag 8: Kerstfeestviering met zang, muziek, ta bleau en declamatie door de jeugdgroep. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15- Donderdag geen dienst. Zaterdag 7: Dhr. L. J. Pasman. Evangelist te Haarlem. Vrije Evangelische Gemeente, Bakenessergracht 65. 9.30: Ds. D J. D. du Fossé. Kerstorato rium voor Koor en Soli. 5: Kerstfeest voor de Jeugd. Maandag geen dienst. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. V.m. 4: Ds. A. R de Jong. Kerstwijdingsdienst. Ned. Herv. Evang. G.G. Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. P. J. Dorsman, v. Schelluinen. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Maandag 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgez. Gemeente. Zaterdag 19 uur: Jeugddienst. Kerstdienst. Zondag 10.30: Ds. Daalder. Maandag 10.30: Ds. Hoekema. Remonstr. Gereform. Ge meente. Zaterdag 11.30 n.m.: Kerstnacht dienst Dr. W. R. M. Noordhoff. Zondag 10.30: Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Kloppersingel kerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. I,. Hoor weg Jr. Wilhelminaekrk 10.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. M. Mulder, van Amsterdam. Zuïd-Oosterkerk 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Geref. Kerk, Begijnhof kapel 10 en 5: Ds. A. Bos. Oud-Geref. Ge meente, Ged. Oude Gracht 47. Maandag 3.30: Ds. van Dijk, van den Haag Geref. Ge meente onder het Kruis. Ged. Oude Gracht 47. Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink, van Rot terdam. Christ. Geref. Kerk, Raaks. 10. en 5: Ds. M. Holtrop.. Baptiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30 en 5: Ds. J. W. Weenïnk. Zaandag 2.30: Liefdemaal in Salem. 7.30: Kerstuitvoering geb. Salem. Leger des Heils Schagchelstraat 26. 6: Wijdingsdienst met proloog: De Klokkenluider. 10: Heiligings- dienst. 3: Familiekerstfeest. 8: Kerstklanken Maandag. 8 n.m.: Kerstspel: Het Kindeke. Leider der diensten: Majoor H. Lahuis uit Amsterdam. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Linnaeuslaan 14, Maartdag 3.30: Samenkomst Pinkster Gémeente, Nw. Kruisstraat 14. 10:. Bijzondere Kerstdienst. J. H. Schaf Jr. en E. Schuurman. 7.30: JeugdKerstdienst voor allen. Maandag 10: E. Schuurman. 7: Kin- dorkerslfeest. Vergadering van Gelovigen, Jansstr. 85 10: Samenkomst (Broodbreken) Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22 10 en 5: Samenkomst. De Gemeente van Christus, Jansstraat 85 (zaal 4) 10.15: Preek en Avondmaal. 7: Samenkomst. Pinkster- Evangelisatie. Ged. Oude Gracht 47. 10 en 6: Samenkomst. Maandag 3.30: Kerstfeest met de kinderen van de Zondagsschool. Kruis leger, Jansstraat 85. 10: Heiligingsdienst. 8: Verlossingssamenkomst Maandag 2.30: Kerst feest. 8: Sluiting van dè Kerstsamenkomsten o. 1. v. Staf-Kapitein Haanstra. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen fier Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelminastr. 21. 10 én 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendingsgeineente. Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Maandag 10: Gods dienstoefening. Soefi-Beweging, Nassauplein 8. 11: Dienst. Geref. Gem.. Parklaan 21. Dinsdag 7.30: Ds. de Gier. Bübellezing, Jansstraat 85. Vrij dag 8: A. Ramaker. Gem. Gods, Jansstfaat 85 10: Samenkomst. De Christengemeenschap, Jansstraat 83. 10: Kerstdienst voor kinderen. 10.30: Mensenwijdingsdienst. Padvinderswij- dingsdiensten. De eerstvolgende Padvinders wijdingsdienst. de traditionele Kerstdienst, zal worden gehouden in de Bakenesserkerk op tweede Kerstdag te 16.30 uur. Deze dienst is toegankelijk voor alle padvinders en pad- vindsters van het district Haarlem, terwijl, indien althans ruimte beschikbaar is, even eens ouders en andere belangstellenden welkom zijn. Als „Goede Daad" zal elke groep bloemen of fruit meebrengen, het geen na afloop door een groep naar een ziekenhuis of kindertehuis zal worden ge bracht. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7: Ds. Schutz, Kerstavonddienst met koor zang. Maandag 10.45 Ds. Schutz Koorzang. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. M. v. d. Voet, Kerstdienst m. m. v. Schotens Chr. Gem. Koor. Maandag 10: Dr. H. v. d. Loos. Immanuëlkerk. 6 v.m.: Kerstnachtdienst in 'samenwerking met het Leger des Heils. Dr. H. v. d. Loos en Kap. Knippenberg m. m v. het Kerkkoor en het muziekkorps van het Leger des Heils. 10: Ds. G. Koch. 6 n.m.: Kerstfeest met de oudere kinderen van de Zondagsscholen, Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10 10,30: Ds. G. K. v. d. Horst, Voorg. N.P.B. Zangkoor Leger des Heils, Ceramstr. 4. 6 v.m Kerst wijdingsdienst in de Immanuëlkerk. Spr. Kapitein G. Knippenberg en Dr. H. v. d. Loos. 10: Heiligingsdienst. 3.30: Jeugddienst. 8: Kerst-Evangcliesamenkomst. Leidster dei- samenkomsten Majoor J. Kerkman Maandag 4 n.m.: Kerstspel. Geref. Kerk. Nóord-Scho- terkerk. 9 en 10.30: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk. Floresstr. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Maandag 10: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. Zaterdag 22: Kerst nachtdienst. Ds. Bartlema en Ds. Oskamp. Zondag 10: Ds. Oskamp. Maandag 10: Ds. v. Nieuwenhuijzen. Kapel Nw. Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Maandag 10.30: Ds. Bart lema Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. v. Nieu wenhuijzen. Doopsgez. Kring, in geb. van de Volksbond, Heemst. Dreef. 10.30: Ds. J. M. Leendertz. Xed. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. H. Jansen, Voorg. v. d. Afdeling. Geref. Kerk. Chr. Lyceum. 9: Ds. de Ruig. 5: Ds. Boeyinga. Koediefslaan. 10: Dr. Richel 5: Ds. Dondorp. Maandag 10.30: Mr. H. Bijle- veld. Bijeenkomst voor buitenkerkelijken. Camplaan. 10: Ds. Dondorp. 5: Dr, Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 9.30 en 4.30: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. Zater dag 8.30 n.m.: Kerstwijdingsdienst. Zondag 10.30: Ds. J E. Drost. Medew. Kerkkoor. 3: Kerstfeest Zondagsschool. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff, Remonstr pred. te Haarlem. BEXXEBROEK. Xed. Herv. Kerk. Zater dag 12 n.m. Kerstdienst o.l.v. Ds. W. M. Maas Zondag 10: Ds. W M. Maas. Maandag 10: Ds. W. M. Maas. 's Middags en 's avonds Kerst viering voor de kinderen. Geref. Kerk 10 en 5: Prof. Dr. C. Aalders, uit Heemstede. Maan dag 3: In samenwerking met de Ned Herv. Gemeente gemeenschappelijke dienst. BLOMENDAAL. Xed. Herv. Kerk. Zater dag 10 n.m.: Kerstnachtdienst. Zondag 9.30 en II: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel. 12 j. e. o. „Maranatha", Donkerelaan. 11.45: Zon- dagsschoool. 5 j. e. o. „Jeugdhuis", Donkere laan Xed. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. Mr. M. J. A. Moltzer. Rem.. Bl'daal. Geref. Kerk. Zaterdag 23.30: Kerstnacht- dienst Dr. J. L. Koole. Zondag 9, 10.30 en 3.30: Prof. Dr. G. C. Berkouwer. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. Zaterdagavond 12: Vie ring van de Kerstnacht. Gez. H. Mis. Zon dag 10.30: Gez. H. Mis. Woensdagavond 8: Zangrepetitie. Soefi-Beweging, Acacialaan 28. 11: Dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Maandag: 10.30: Ds. M. Groenen- berg uit A'dam. Kerk Ramplaan. 10: Jeugd kapel. 32 j. e. o. „Irene", Elswoutslaan 1. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Kromhout. 7: Dezelfde. Jeugddienst. Maan dag 's Avonds Kerstfeest Zondagsschool. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. Salverda. Maandag 10: Ds. Kuiperi, Sloten NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Dorp. 9.30: Ds. J. Breeuwsma. 6.30: Ds. J. H. Mul der, Charlois. Jeugddienst m. m. v. het kerkkoor. Maandag 9.30: Ds. M. M. de Jong. Abbcnes 10: Ds. E. Pot, Haarlem. Maandag 10: Ds. J. Breeuwsma. Bethclkapel. 10: Ds. M. M. de Jong. 7: Ds. E Dijkhuis. Haarlem. Met medewerking zangkoor. RIJK. Ncd. Herv. Kerk. 10: Ds. G. M. J. Winter. Maandag 10: Ds. J. C. Salverda, Hoofddorp. BADHOEVEDORP. Ncd. Herv. Kerk. Im manuëlkerk, Reigerstraat. 10 en 7: Ds. C. J. Meilink. Maandag geen dienst. Geloof- en Liefdekerk, Lijnden. 10: Ds. G W. IJzer man. Maandag 10: Ds. G. W. IJzerman. Rehoboth, Nieuwe Meerdijk. 10: Dhr. W. T. J. Koudstaal. Maandag geen die:nst. VIJFHUIZEN. Xed. Herv. Kerk. 10: Dhr.. A. C. Brörens. 7: Wika J. J. Brörens. Jeugd leider te Dordrecht Maandag 3: Kerstfeest viering van de Zondagsschool. SANTPOORT. Xed. Herv. Kr-rk. 10: Ds. P. A. Tichelaar. .Zang Kapelkoor. „De Toorts" 20: Ds. P J. Mackaay Xed. Herv. Kapel. Maandag 10: Ds. D. G. van Wijngaar den. IJmuiden. SPAARNDAM. Xed. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. Zaterdag 20: Kerstwijdingsdienst Zondag 10: Ds. J. Kroon. Maandag 10: Ds G. H. v. d. Woord West. ivon. Ennnaschool. Raafstr. Zaterdag 22: Meditatie Ds. P. de Ruig, Geref. Pred. en Ds J. Kroon. Herv. Pred. Samenzang. Mannènkwartet. Orgel- soli. Vooraf een half uur samenzang. Zon dag 9 en 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord Maan dag 10.30: Ds. J. Kroon. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk. 10: Dhr. H de Wachter, uit Beverwijk. ZAND VOORT. Xed. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber. medew. kerkkoor. 7: Ds. C. de Ru. Kerstwijdingsdienst voor de jeugd. Medew. Kerkkoor. Maandag 3: Zondagsschoolkerstfeest voor de kleintjes. 7: Idem voor de* groten. Xed. Prot. Bond. Brugstraat 15, 7 v.m. Ochtendvroegdienst, Opvoering Kerstspel. 8.15: Kerst-ontbijt. 10.30: Kerstkerkdienst door Dr. J. Heidinga. van Haarlem.Maandag 10.30: Kerstdienst voor de kinderen v. d. Zondagsschool. Geref. Kerk. Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Maandag geen dienst. Xed. Chr. Gemeen schapsbond. gebouw Ons Huis. Dinsdag 8: Kerstfeestviering. J. W. van Zeijl. Parochie H. Agatha, Gl". Krocht. 5 v.m.: Nachtmis. Stille H.H. Missen om 6.30, 7. 7.30, 8, 8.30, 9 en 9.30. 10: Hoogmis. 7 n.m. Lof. Maandag H.H. Missen om 7. 8.30 en 10: de Hoogmis 7 n.m. Lof. In de week H.H; Missen om 7 en 7.45 uur. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Jonge- Mr G. A. Alma, Ned. Prot. Bond. 10.15: Ds. boer. 5: Ds. Mr. G. A. Alma. Maandag 10: Ds. A. E. K. Pols. Geref. Kerk 10 en 4: Dr. Th. Ruys Jr. Maandag 10: Dr. Th. Ruys Jr. Ger. Kerk (Art. 31) 10.30 en 4.30:Ds. J. J. Ver leur. Maandag 10.30: Ds. J. J. Verleur Ger. Gemeente 10 en 4: Ds. K. de Gier. Maandag 10: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdienst. Maandag 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Maandag 10: Ds. H. W. Eerland. De heer en mevrouw J. J. Erkelens-Snoeyenbos geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter ANNA MARIA LOCISE Rïtz-Private Hotel Room 506 Kowloon. Hongkong. Met vreugde geven wij ken nis van de geboorte van onze dochter en zusje MADY IRENE MARJOLEIN H. P F. Kruijer J. A.' Kruijer-Veen Frank en Hans Bloemendaal, 22 Dec. 1949. Kleverlaan 113. De heer en mevrouw VAN BREEMEN-VAUMONT geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter INGRID Frcd. Hendriklaan 49. H'lem. Tijdelijk Maria-Stichting. Haarlem. 23 December 1949. Verloofd: INGEBORG M. MARKUS en A. E. VAFI Militairenweg 4, Overveen. Indiana University Bloomington, Ind. 24 December 1949. Geen ontvangdag. ANK BENTFORT VAN VALKENBURG en NICO BOLDINGH Zeist, Homeruslaan 49. Overveen, Julianalaan 30. 2de Kerstdag 1949. Geen ontvangdag. Heden overleed door een noodlottig ongeval onze lieve man. vader, be huwd-, grootvader, zoon en broer BEREND JOHANNES PA A SM AN in de ouderdom van 54 jaar. A. H. T. Paasman- Zurendonk A. H. T. Eizema- Paasman H. J. Eizema Anneke Kees Haarlem, 22 Dec. 1949. Leidsevaart 14 Liever geen bezoek. De tei-aardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 27 December 1949 a.s. te 3 uur op de Noorder Be graafplaats Vergierdeweg te Haarlem. Met leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze ge achte directeur, de heer B. J. PAASMAN Het personeel van W erktuigenfabriek B. J. Paasman Haarlem, 22 Dec. 1949. Olga N. Tichelaar Lerares Mensendieck OVERBOSCHL. 3, H'STEDE GEEN PRAKTIJK tot 2 Jan. KOOR WIJNEN EN GEDISTILLEERD N.V. W. JAGER GERLINGS Algemene kennisgeving. Heden is zacht en kalm ontslapen onze lieve moe der. behuwd- en groot moeder. zuster, behuwd zuster en tante MARTINA JACOBA KLINGEN Weduwe van Pieter Willem Bal in de leeftijd van 72 jaar. J. W. Meijer-Bal en kinderen J. P Bal H. A. S. W. Bal-Deltz en kind M. L. I. Oliver-Bal en kind J. C. Klingen S. W. P. Klingen-Bal Neven en nichten Aerdenhout. 23 Dec. 1949. Spiegelenburglaan 28. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 27 December a.s. te 2 uur op de Algemene Begraaf plaats te Bloemendaal (Bergweg). Heden is van ons heenge gaan onze lieve Moeder, zuster en tante TRIJNTJE DE VRIJ Weduwe van Wilhelmus Rijkers Eerder Weduwe van Cornèlis Jacobus Duinker in de leeftijd van 73 jaar Uit' aller naam: D. Duinker R. W. Duinker-Weide Bloemendaal, 23 Dec. '49 Brederodelaan 81. De Uitvaartdienst, en be- aarding zullen plaats hebben op Dinsdag 27 De cember a.s. in de Oud- Katholieke Kerk te den Helder, om 10.30 uur. waarna de teraardebestel ling zal plaats hebben te 1.30 uur op de Algemene Begraafplaats te Huis duinen. Liever geen bezoek. ZOMERLUST ZANDVOORT 2e Kerstdag Groot KERSTBAL Met medewerking van di verse artisten. Vele attracties. Aanvang 8 uur. Int. School van het Rozeknusers Genootschap „Lectorium Rosicrurianum" Inlichtingen: HEDASTRAAT 36 HET OOG WIL OOK WAT STADSSCHOUWBURG KERST-PROGRAMMA Zaterdag 24 December S nnr - Toneelgroep „Comedia" „DE HELD VAN HET WESTEN" Bl'psp. v. John M. Synge. Regie: Johan de Meester Zondag 25 December, S uur - Toneelgroep „Comedia" „DE HUISVROUW UWER JEUGD" Toneelsp. v. Jacques Deval. Regie: Jan Teulings. Maandag 2G December, 8 uur - Toneelgroep „Comedia" Blijspel van Mary Chase, c fe 3 Regie: Cor Hermns. Dinsdag 27 December. S uur - „De Haagsche Comedic" „Hier sliep George Washington" Blijsp. van Kaufmann en Hart. Regie: Paul Steenbergen Beperkt aantal plaatsen (ab. D). Normale prijzen. Coupons geldig. Voorverkoop dagel. 10-3 uur. Telefonisch na 12 uur- HAARLEMS GEMENGD KOOR. Dirigent JAN BOOD A 2e Kerslmiddag - 2.30 uur - Gem. Concertzaal Kaartverkoop 2e Kerstdag vanaf 10 uur aan de zaal. Jezus zegt; Waar twee of drie vergaderd zijn in mijn Naam, daar ben ik in het midden van hem Matt. 18:20 Zijn Gemeente nodigt U uit om Hem te komen ontmoeten Gemeente van Christus JAXS STRAAT 85 (zaal 4) Zondagochtend om 10.15 uur: Avondmaal en preek Toegang altijd vrij Dir. E. H. Kerkhoven heeft in studie koren uit div. opera's, o.a. Aïda, Paarlvissers, Nabuco. Aanmelden .van nieuwe leden op de repetitieavond Dinsdags 8 uur Geb. CULTURA, Jansstraat 83. "Haarlem. A. Brandon Zenuwarts AFWEZIG TOT 5 JANUARI J. Dozy Zenuwarts. AFWEZIG TOT 3 JANUARI Daarna spreekuur Over- boschlaan 12, Heemstede. Tel. 15678. Dr. G. J. Veening Longarts AFWEZIG TOT 2 JANUARI Bruinooge Tandarts GEEN PRAKTIJK tot 2 Januari Waarneming Deurbiljet of K 08. G. Deetman Tandarts van Eedenstraat 3. AFWEZIG TOT 3 JANUARI Tandartsen-kliniek Rijksstraatweg 4 GESLOTEN tot 9 Jan, 1950, Wij verhuren weer Serviesgoed. Glaswerk, enz. Smedestraat 1, Tel. 13216. Gen, Cronjéstr. 136, tel. 16627 EEN BRIL VAN ■H HEEN- en'. - GEEST-VA ART te 's Gravenzande (Westland) De houders van aandelen In de Heen- en Geest-vaart te 's Gravenzande worden bij deze opgeroepen tot het bij wonen van een algemene vergadering van aandeelhou ders op Zaterdag 31 Decem ber 1949, des morgens om elf uur ten kantore van de heer F. F. DE HAAN, Rentmees-1 ter te Loosduinen, Emma- straat 123 A. Punt van behandeling: Li quidatie. Uitsluitend als aandeelhou ders zullen worden erkend zij, die him aandelen hebben gedeponeerd ten kantore van Notaris P. W. de Kan, t* 's Gravenzande, vóór ot uiterlijk op Vrijdag 30 De cember 1949. Kerstman, Kerstspel Thomasvacr en Picternel Verhuur van costuums. Ged. Oude Gracht 119 Tel. 20257. Woonhuis met winkel en open grond, hoofdstraat Zandvoort. Brieven no. 4603 FIJNHOUT- EN TRIPLEXHAMJET F.G.J.BEEKKEV. BURGWAL 76 TEL. 10510 - HAARLEM FINEREN* BOARDS Maakt het u niet moeilijk! Voor prima meubelen, bed den, haarden, enz. naar VAN VEEN. Zylweg 26-28. Haarlem. Lage prijzen. Gemakkelijke betaling. Eigen haard is goud waard Slechts zij. die een eigen home missen, doorleven de waarheid van deze aloude spreuk. Voor tallozen lijkt de deur gesloten, voor velen hebben wij haar geopend. Als u over onze nieuwe, strikt persoonlijke methode van huwelijksbemiddeling uitvoerig ingelicht wilt wor den. vraagt u dan eens onze brochure aan. Dit boek werkje zenden wij u gaarne kosteloos toe in blanco en veloppe. zonder enige ver plichting uwerzijds. BEMIDDELINGSKANTOREN Den Haag, Pomonalaan 80, tel. 393848. Amsterdam-Z„ Beethoven- straat 18. tel. 21747. Spreekuren voor den Haag: Maandag, Dinsd. en Woensd., 's morgens v 10-12 u„ 's av. v. 79 u.; voor Amsterdam dagel., behalve Zaterdags, 's morgens v. 10—12 u., 's av. v. 7—9 uur. Lessen ENGELS. DUITS. Opl. prakt, en conv. exam. W. A. Levert. Lorentzpl. 1. Telef. no. 12656. KNIP EN NAAILES agb. door gedipl. lerares met pr. ref. KI clubs en privé lessen Beste en goedk. adres. Brie ven G 363. Opl. PEDICURE-VOET- KUNDE. Aanvang cursus 3 Jan. a.s. Inl. en Prosp. Haarl. Kweekschool, KI. Houtweg 39. Tel 17377. HAARL. INSTITUUT tot opl. Pedicure. Voetkunde, Manicure. Schoonheidsspec, Aanv. cursus 3 Jan. a.s. Pijn- boomstr. 6. Tel. 24402. OTTO WUBBE, Leraar solozang, meth, spreken, piano en theorie. Parklaan 89 Jan J. Boorri, LERAAR PIANO-ORGEL. Dietsveld 23. Haarlem-N. Billijke con dities. Studie-muziek in bruikleen. Ook voor gevor derden. Hulsh. Pers. gevraagd Gevr HULP i. d. HUISH. in- of extern. Julianastraat 6 Gevr. NET MEISJE voor d. en n. per 1 Jan. Mr. Cor- nelisstr. 108. Internaat „Aerdenhout" vraagt zo spoedig mogelijk een MEISJE voor de kamers en een hulp in de keuken. Aanm. Slingerweg 6. Aer denhout. Tel. 26277. Gevr NET MEISJE van 8 tot 5 uur één middag in de week vrij en Zaterdag tot 6 uur. Zelfst. kunn. werken en koken, v. g. g. v. Kleverpark weg 8 rood. R.-K. zelfst. MEISJE ge\Y alleen voor de huish. voor dag of dag en nacht. Aan melden Koopman, Gen. Cron- jéstraat 107. Tel. 12351. NET R.-K. MEISJE gevr. te Hrl. in gezin van vier vol wassen pers. voor d. en n. v. g g. v. niet ben. 20 jaar, zelfst. kunn. koken en wer ken. Loon f 75 p. m. werkster aanw. Brieven G 388. Alleenst. gepens. wedn. 72 j. pr. gezond, Prot. Godsd. m. eigen huis, zoekt alleenst, HUISELIJKE VROUW, liefst ook met enig ink. voor sa menwonen en goede levens avond Brieven G 368. NETTE WERKSTER, mid- delb. Kt. 2 d. p. w. liefst Dinsdag en Vrijdag. Brieven G 369. Bedrijfspers. gevr. lstc en 2de KAPSTER ge vraagd. per 1 Jan. of later. Brieven G 418. Gedipl. VERPLEEGSTER z. werkkr, in 1. bosr. omgev. Brieven G 391 NET MEISJE z. b. voor de middag v. g. g, v. 17 j. Br. G 390. NETTE WERKSTER. Ma„ Di„ Do., nog vrij. Br. G 370 Bedrijfspers. aangeb. TANDARTSASSISTENTE Besch. alg. ontw. juffr. z. z. g. g. enige rned. kennis. Br. G 371. Huizen gevraagd Voor geldbel. GOED HUIS te koop gevr. Brieven G 392 Te koop gevr. enkele HUIZEN of blokje te Haar lem. Brieven G 372. Huizen aangeboden Te koop HUIS voor geld belegging te Haarlem op goede stand. Huur f 570. Koopsom f 8000. Br G 398 Te koop: BENEDEN- en BOVENWONING. KI. Hei ligland. Huur f 7. lasten f 40. Koopsom f 4300. Bevr. Nagt- zaamstr. 40, H.-0. Kamers gevraagd Net persoon middelb. lft. zoekt SLAAPKAMER Hrl. of omg. Br. met prijs G 411 -4 KOSTHUIS gez. d. jonge man. 21 j. Vol!, br. aan C. Agricola. Esdoornstr. 37. Hri. Net eenv. pers. 26 j. zoekt KOSTHUIS. Amsterd.buurt weekend veelal afwezig. Br. G 419. Ambt.es b. b. h. li. zoekt grote ongeni. ZITKAMER (met stookgel.). sl.kamer, kookgel. Brieven G 393 Echtp. zoekt ongemeub. WOONRUIMTE te Haarlem of omgev. zolder, souterrain of twee kamers met kookge legenheid. Brieven G 374. Kamers aangeboden In het Sterhuis, Nieuwe Gracht 100 komen binnenk. ENKELE KAMERS beschikb. met voll. pension voor meis jes tot 30 j. vanaf f 60 p. m. Spoedige aanm. gewenst. HEEMSTEDE. Huize „de Haven" direct of later ka mers te huur met pension. Br. 86 Daudey's Boekh. Hst. Woningruil Aang. VRIJ HUIS bev. 5 kamers, keuken en compl 'in ger. badk. voor- en achter tuin met schuur. Huurprijs f 37.50 p. m. Gevr. groter huis voor dubb. bcw. Hogere huurprijs geen bezw. Liefst omg. Kleverpark Br. G -104. GRONINGEN-HAARLEM Aangeb. mod. ben. won. k. en s. 2 slaapk. Bruynzeel- keuken. vóór- en achtertuin, tegen dito woning in H'lem. Brieven G 405 ZONNIG HUURHUIS, I-Pstede f 720 p. j. in ruil. v. huis (villa) circa f' 1500 'huur Brieven G 416. HILVERSUM-omg HAAR LEM. Aang. huis 6 k.'k. badk. 3 v. w. t. vóór- en achter tuin, prima stand, f 40 p. m. Gevr. liefst kleiner huis. vrS staand met ruim uitzicht, wil ook een huisje of bouwgrond kopen. Brieven G 420. Diversen BIJVERDIENSTE gezocht door jongeman. 27 j 's mor gens voor 8 uur en 's avonds na 6 uur. Brieven G 432. OP ELKE VAAS 'X KAP Lasschuit, KI. Houtstr. 46. Te koop gevraagd Firma koopt alle soorten NAAIMACHINES voor on derdelen. Brieven G 414. PIANO te koop gevr. Br. met prijs én merk no. 4058 Wensïng's Adv. Bur. Tempe liersstraat 32. HOOGTEZON. Br. m. prijs G 394. HUISORGEL, met verm, aantal reg. en prijs. Brieven G 380. Eenv. 1 p. BED m spiraal» Br. pr. G 376. Wie wil mij helpen aan LOODSJE of KEET. gesch. om tuinh. te maken. Kan niet meer dan f 50 bet. Brie ven G 377 PEDAAL-ORGEL. Brie ven m. uiterste prijs G 378 NAAIMACHINE, defect geen bezwaar Zend brief kaart aan P. J. van Stevn. le Poellaan 103, Lisse. Te koop aangeboden Z. g. a. n. WINDBUKS f 19. M. Hobbemastraat 12, Heemstede. Draagbaar BATTERIJ ONTVANGER SUPER. Boe- rensteeg 1 E. Goed spelende RADIO. Ted. v. Berkhoutstr. 110. 2 x bellen. HERENWINTERJAS met bont gev. Kleverlaan 148, Goed spelende RADIO, merk Tunsram met elcctr. klok er op. Prijs bill. Rijks straatweg 266. H.-N. Draagbare RADIO nieuw ste Am. type, klein model in crèmekl. uitv Kruisweg 32. Tel. 18437. Een 2 pers. LEDIKANT met spiraal en bed en een 2 pr, opkl. spiraal. Zomervaart 122 c. Haarlem. Pr. JONG.- en MEISJES- RIJW. Nassaulaan 72 rood. Geen opk. Pr. JONG. en MEISJES- RUW. Werkfiets compleet f 35. Jansstraat 42. Ook Zond. 2 SCHRIJFM. in pr. staat, waarvan een portable. Br. G 382. Mod. kort BONTJASJE (rode kat) in pr. staat f 200. Tel. 11647 tussen 18 en 20 u. BROEIKAS 4y< x 2< me ter met verwarming f 200, verwarming ook afzonder lijk.. Telef. 11647 tussen 18-20 uur. Z g. a. n. SMOKING nor male m. Verspronckweg 64, 2 x bellen. BI. laken COSTUUM m. 50. z. g. a. n. f 45. stofzuiger f 25. h. hoed f 2.50. leeslamp- kapje f 2, actetas f 2.50. thee- beurs, nieuw 4.50. Emma- kade 15.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3