STOOKOLIEj TEEUWEN'Sj Kolenhandel N.V. j Oud-wethouder J.Th.Bornwater herdacht MAAK UW HUIS GEZELLIG... van het Kerstfeest (Kort en Bondig Zaterdag 24 December 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemse Courant Raad van Bloemendaal Nieuwe Duplex-woningen aan de Donkerelaan Alvorens de gemeenteraad van Bloemen daal zijn werkzaamheden begon sprak bur gemeester jhr. mr. C. J. A. d e n T e x Vrij dagmiddag een korte rede uit ter nagedach tenis van oud-wethouder dokter J. Th. Bornwater. De thans ontslapene bekom merde zich niet slechts om zijn plichten als medicus. Hij genas de zieken, maar constateerde tevens, dat er hier en daar toestanden heersten, welke nieuwe ziekten in de hand werkten. Daarom begon hij een actie om een betere riolering te verkrijgen; hij besteedde vaak veel aandacht aan de volkshuisvesting. Het Tuindorp is eigenlijk zijn schepping en bovendien werkte hij actief mee aan de verbetering van het on derwijs. Vele jaren maakte de heer Born water deel uit van de gemeenteraad. In zijn functie van raadslid en later als wet houder heeft hij hard gewerkt voor ver betering van de volkshuisvesting, van de sanitaire toestanden en van het onderwijs. Een school in de gemeente is naar hem ge noemd. Spreker hoopte, dat op de kinderen, die nu bij de Bornwaterschool spelen zijn werklust, zijn geestdrift en zijn humaniteit inspirerend zullen mogen werken. 1 Bouw van duplexwoningen Vervolgens kwam aan de orde een voor stel van B. en W. om financiële medewer king te verlenen voor de bouw van twaalf duplex-woningen aan de Donkerelaan door de Woningbouwvereniging „Bloemendaal- Noord". De voorzitter deelde mee, dat het noodzakelijk is het uitbreidingsplan te her zien, omdat op de betrokken gronden andere typen woningen gebouwd zouden worden. Hij verwachtte medewerking van Gede puteerde Staten. Met dit college is ook1 overleg gepleegd ten aanzien van de huur- prijs van de nieuwe woningen. Tegen een verhoging van vijftien procent bestaat geen bezwaar, waardoor het tekort minder zal worden. Voorts stellen B. en W. voor toe zicht uit te oefenen op het onderhoud der Woningen. De heer Schulz (Arbeid) zeide, dat er bij de woningbouwvereniging bezwaren bestaan tegen de verhoging van de huur prijs. Het verschil met de tien duplexwo ningen aan de Brederodelaan wordt dan te groot. De heer Van Holten (WD) vroeg of er voor een huurprijs van 63,voor één duplexwoning geen grotere gebouwd kan worden. De huren zullen over enige tijd niet te betalen zijn en voor dezelfde prijs zal men dan elders betere woningen krijgen. Voorts vroeg hij of het type wel past in een gemeente als Bloemendaal, vooral als zij haar zelfstandigheid wil be waren. Er dient aan de bouw van dit soort huizen, hoe ernstig de woninghood ook moge zijn. paal en perk gesteld te worden. De heer T i r i o n (WD) stelde eveneens de vraag of in de toekomst voortgegaan moet worden met de bouw van duplex- woningen in Bloemendaal. De heer Wildt Meyboom (WD) ïnformeei-de of aan andere woningbouw verenigingen eveneens steun wordt ver leend als zij duplexwoningen willen gaan bouwen. Mevrouw Fahre.nfort-Meuffels (WD) wilde graag weten of bewoners van de Dompvloedslaan het eerst in aan merking komen voor de nieuwe huizen. De voorzitter deelde mee, dat het zoveel mogelijk de bedoeling moet zijn woningen te bouwen, welke in de ge meente passen. Er is op het ogenblik een pijpend tekort aan woningen en elke ge legenheid om te bouwen moet gebruikt worden. De kans is er nu en dan mag niet te veel gelet worden op het type. De wo ningen aan de Dompvloedslaan zullen niet ontruimd worden voor de nieuwe woningen en de bewoners komen er niet voor deze laatsten in aanmerking (hoewel toegegeven moet worden, dat zij slecht gehuisvest zijn) want zij hebben „een dak boven het hoofd'.' Voorlopig is bepaald, dat in de eerste drie jaar medewerking verleend zal worden aan woningbouwverenigingen, doch spreker verwacht voorlopig geen nieuwe aanvra gen. Er bestaat verschil van mening over de huren, doch spreker hoopte, dat de bouw toch zal doorgaan. De heer Vliegen (Arbeid) stelde voor. geen vijftien procent extra huur te heffen. voor huisbrand- en industrie— doeleinden Vraagt prijsopgaaf en inlichtingen bij B Raadhuisstraat 23, Heemstede Telefoon 28037 NACHTDIENST APOTHEKEN. HAARLEM: Firma C. G. Loomeyer en Zoon. Barleljorisstraat 11, telefoon 10175; Park-apotheek, Kleverparkweg 13, telefoon 11793; Te.vler-apotheek, Teylerplein 79, tele foon 17946. HEEMSTEDE: Heemsteedse apotheek, Binnenweg 98. telefoon 28197; Aerdenhout- apotheek, Zandvoortselaan 164, telef. 26772. BLOEMENDAAL: Santpoorter-apotheek. Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-sta tion: Elswout-apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen. Burgerlijke stand HAARLElSl, 23 December 1949 GEHUWD: 23 Dec. S. Smink en L. G. Bongertman: E Cohen en J. P. Jonkhof. BEVALLEN van een zoon: 20 Dec., A. Klein Schiphorst—Verzijlbergh; 22 Dec.. S. A L. Bluijs—de Wolf; M. C Maste—Reijpert; 23 DecG. Schouten—van der Waal. BEVALLEN van een dochter: 22 Dec., J. A. Coert—Veenstra: M. A. Gaartman—Hand- graaf; 23 Dec.. C. A. G. Goossens—Faase. OVERLEDEN: 21 Dec.. R. C. de Jager— Biegisch. 38 j.. Riouwstraat; 22 Dec., M. A Cornet. 64 j., Saracenenstraat; L. W. den Boef, 75 j.. Gasthuisvest; 23 Dec., H. C. N. Hachmans, 8 d.t Kamperlaan. Namens B. en W. gaf wethouder Van Geluk (WD) in overweging de huren te laten, zoals zij nu zijn en het bestuur van de woningbouwvereniging in overwe ging te geven om in overleg te treden met de architect en hem te verzoeken bezui nigingen aan te brengen .waardoor het mo gelijk wordt de huurprijs te verlagen. Mochten binnenkort de huren in het alge meen verhoogd worden, dan zal de daartoe strekkende bepaling ook op de nieuwe huizen van toepassing zijn. Dit voorstel werd met 13 tegen 4 stem men aanvaard (de fractie van de Partij van de Arbeid stemde tegen) en met al gemene stemmen werd besloten financiële medewerking aan de bouwverenigingen te verlenen. Ook werd besloten hei uitbrei dingsplan te wijzigen. met een paar glas in lood suitedeuren. Vraagt vrijblijvend inlichtingen aan ATELIER C. SCHMIT GASTHUISVEST 13 - TELEFOON 16914 (Adv.) Jonge Haarlemmer legde nuttige contacten Nederlandse muziek heeft kansen in Duitsland De heer H. D. Vooren, een Haarlemse student die reeds op meer dan een wijze heeft getoond, dat hem het welzijn van de Nederlandse muziek ter harte gaat, is zo juist teruggekc md van een reis naar Duitsland teneinde daar contacten op te nemen met vooraanstaande figuren in het Duitse muziekleven. „Waarom Duitsland? Wel, omdat de Ne derlandse kunstenaar dat land eenvoudig niet kan uitsluiten, daar hij zichzelf dan een goed besmeerde boterham zou ontzeg gen", antwoordt hij op de eerste vraag die wij hem in een kort onderhoud stelden. En de heer Vooren gaat verder: „Zowel in Bremen, als in Hamburg en in Berlijn ont moette ik levendige belangstelling voor onze muziekcultuur, niet alleen voor de uit voerenden, maar vooral ook voor de wer ken van Nederlandse componisten". Gelukkig had de heer Vooren een paar partituren in zijn tas gestoken, zodat men zich enigermate kon oriënteren. Het wa ren de Dramatische ouverture van Marius Flothuis, „Arethusa", een symphonische mythe naar een tekst van Couperus van Alexander Voormolen, de Missa pro pace van Rudolf Mengelberg, de tweede sym- phonie van Van Hemel, Primavera van Hans Henkemans en Introductie en alle gro van Willem van Otterloo. Speciaal de omroeporganisaties hebben naar Nederlandse muziek gevraagd, onder meer naar werken waarin volksmelodieën gestyleerd zijn verwerkt. Zo is de kans groot dat binnen kort voor Radio-Bremen Van Otterloo's Divertimento voor blazers, het Pianoconcert van Pijper en het vijfde strijkkwartet van deze com ponist tot uitvoering komen. Ook voor de Nederlandse toonkunstenaars die in Duitsland op tournee gaan, ligt hier een grote taak. Het is de Duitsers, die tenslotte zelf over musici genoeg beschik ken, volkomen onverschillig of er een bui tenlands kamermuziekensemble of een solist komt met de geijkte grootmeesters van het klassieke répertoire. Maar men wil juist iets nieuws horen, men wil de ach terstand van na 1933 inlopen. Helaas heb ben de solisten die in de jaren na de be vrijding de gelegenheid kregen naar Duitsland te gaan dit niet altijd ingezien, zo zegt ons de heer Vooren, en bovendien moet men niet vergeten, dat men naar een land met een hoog ontwikkeld muziekleven alleen eerste rangs figuren kan zenden. En welk een kansen liggen er voor de Neder landse componisten in een land, waar niet minder dan 130 orkesten hun werken kun nen uitvoeren. In Berlijn zei men: „Geef ons vijf goede partituren en wij garande ren honderd uitvoeringen". De heer Vooren is niet ontevreden over de resultaten van zijn reis. In Berlijn vond hij iemand bereid de gelegde contacten te verstevigen en het arbeidsterrein verder te verkennen. En natuurlijk waren dez_ contacten niet eenzijdig. Hij heeft zelf een, zij het vluch tige indruk gekregen van de stand van zaken in het Oosten. Bijzond^ getroffen was hij door een oratorium van wereldse allure van Carl Orff, „Carmina borana" op oud-Latijnse, oud-Franse, oud-Duitse tek sten. Daarnaast maakte „La tentation de Saint-Antoine" van Werner Egk, een werk voor alt en strijkkwartet diepe indruk. De reis van de heer Vooren, die daartoe zeer grote medewerking van het Departe ment van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen genoot, droeg dus het karakter van een culturele ambassade. Er is alle reden om aan te nemen dat deze eerste ver bindingen voor het Nederlandse muziek leven van grote betekenis zullen zijn. SCHEEPVAART GROTE VAART Alcor. Porto AlegreR'dam pass. 22 Dec. Finisterre. Aldebaran. HernösandPortland (Me) 22 Dec. te Pentland Firth. Alnatï. R'damBuenos Aires 22 Dec. 380 mijl Z.W. eil. Palma (Kanarische eïl.). Alpherat, 23 Dec. van Buenos Aires te New York verwacht. Amsteldijk. 23 Dec. van Norfolk te R'dam Amstelland. GalvestonA'dam 22 Dec. 190 mijl N. Fibres. Andijk, NewOrleansAntwerpenR'dam 22 Dec. 310 mijl W.Z.W. Flores. Arendsdijk, Buenos AiresNew York 23 Dec. te Rio verwacht. Axeldijk, R'damHavana 22 Dec. 50 mijl Oost St. Miquel (Az.). Blitar, R'dam—Houston 22 Dec. 240 mijl Z.W. Ouessant. Bloemfontein, A'dam—Beira 22 Dec. 380 mijl N.N.O. St. Helena. Bonaire, A'damBarbados 22 Dec- 360 mijl N.O. St. Miguel (Az.),. Boschfontein, KaapstadSouthampton A'dam 22 Dec. 100 mijl N. Finisterre. Celebes, AdamJava 25 Dec. te Belawan verwacht. Hilversum, R'damPt. SaidChittagong 22 Dec. 110 mijl N.N.O. Finisterre. Hydra, 25 Dec. van A'dam te Laguaira verw. Kertosono. AntwerpenSydney 22 Dec. pass. Finisterre. Leersum, New OrleansA'dam 22 Dec. 250 mijl N.N.O. Flores. Lissekerk. MuscatR'dam (via Antwerpen of Engeland) 22 Dec. 90 mijl Oost Malta. Lucita (t), LondenHeysham 22 Dec. 55 mijl Noord Lands End. Lulterkerk, CalcuttaR'dam 22 Dec. dwars van Tunis. Maaskerk. A'damDuala 22 Dec. 270 mijl Noord Kaap Blanco. Macoma (t), 22 Dec. van Saltend n. R'dam. Manuela (t), StanlowR'dam pass. 22 Dec. Dungeness. Melampus, JavaA'dam 22 Dec. pass. Kaap Bougaroni. Nigerstroom, 22 Dec. nog te Accra. Schiedijk, JavaNew York 22 Dec. 150 mijl Oost Kaap Degata. Sibajak, Batavia—R'dam 22 Dec. 7 uur van Tunis. Stad Schiedam. PepelMiddlesbro 22 Dec. 190 mijl Z.Z.W. Ouessant. Tankhaven 2, 22 Dec. te Belawan van Pa- lembang. Tegelberg. 22 Dec. van Yokohama naar *&>kaichi. Tero. R'damBuenos Aires 22 Dec. 220 mijl N.N.O. Finisterre. Tjibesar, Hongkong—Kobe 22 Dec. 300 mijl Z.W. Nagasaki. Van Ostade. KingstonA'dam 22 Dec. 510 mijl West Flores. Volendam, R'damMelbourne 22 Dec. dwars van Algiers. Vrijburgh, 23 Dec. van Casablanca te R'dam. Woensdrecht, StanlowCuragao 22 Dec. 40 mijl Zuid Valentia (Ierl.). Zijpenberg, R'dam—Savona 22 Dec. 85 mijl N.O. Kaap Palos. KLEINE VAART Ellewoutsdijk, 22 Dec. van Goole n. Lissabon. Hagno, 23 Dec. van Adam te Dublin. Tyro, 22 Dec. van Dublin naar A'dam. Violette Erica. Stralsund—R'dam pass. 23 Dec. v.m. IJmuiden. hotel „DE SCHELP" ZANDVOORT Zaterdag, Zondag en Maandag ORKEST JOAN BUURMAN Oudejaarsavond gesloten an Hillegom voor .onvoorzien" van Santpoort „De Luchtpost" in het zilver Ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan organiseert de Santpoortse postdui venvereniging „De luchtpost" Zaterdag 7 en Zondag 8 Januari een tentoonstelling in zaal „Zomerlust" te Santpoort. Vermoede lijk zal de Velsense burgemeester, mr. M. M. Kwint, de expositie openen. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van „De luchtpost" om te komen tot de oprichting van een afdeling, waarin men zich hoofdzakelijk met kippen zal bezig houden. Voor de tentoonstelling zijn reeds enige kippen ingeschreven. Hillegom Hillegom heeft een sluitende begroting De gemeentebegroting 1950 sluit met een post f 83.765. Als inkomsten uit de belastingen zijn ge raamd: Grondbelasting (gebouwd) f 44.650 (ongebouwd) f 10.120; personele belasting f 2400; hondenbelasting f 2400; vermakelijk heidsbelasting f 18.000; rijksuitkering onder- nemersbelasting f267.000 (vorig jaar f 170.000) vergunning en verlof f 1650. Uitkeringen uit het Gemeentefonds: alge meen f 170.062; belastingen f21.238; nood voorziening f732; bijzondere uitkering f 64.800. Verdere inkomsten: precario f 6022; graf rechten f2050; straatbelasting f33.500; rei nigingsrechten f 1800; leges en burg. stand f4000. Op de begroting van O. W. komt voor een post van f 11.500 voor uitbreiding van de brandweergarage en f26.500 voor uitbrei ding van het gemeentelijk badhuis. Openbare Werken trekt uit voor onder houd aan straten en pleinen f 16.507, wegen en voetpaden f 17.840. wandelplaatsen en plantsoenen f21.750, begraafplaats f5072, reiniging f 41Ö25. In de toelichting wordt ge wezen op de noodzakelijkheid van een aula, waarvoor echter nog immer een pro memorie post is uitgetrokken. Het uitgesteld onderhoud van straten en wegen wordt begroot op f 69.900. f 16.200 wordt geraamd voor premieregeling inz. woningsplitsing, waarvan driekwart door het Rijk wordt vergoed, en f4500 aan bijdragen in kosten voor verbouwing bij vrijwillige beschikbaarstelling, eveneens gro tendeels door het Rijk gedragen. De uitgaven voor de distributiedienst zijn teruggelopen van f 43.100 in 1949 tot f 19.885. Betaling kostwinnersvergoedingen (van wege het Rijk) wordt begroot op f 54.000. de verzorging van arme krankzinnigen op f 33.875 met een bijdrage van Rijk en par- ticuleiren van f 9865. De uitkering aan het Armbestuur wordt geraamd op f 47.000. over bruggingsuitkeringen en sociale bijstand f44.257, (rijksbijdrage f43.168) hulp aan kleine zelfstandigen f5000, uitkeringen van wegen het Rijk aan gedemobiliseerden f 500 en aan oorlogsslachtoffers f 13.000. Het Openbaar L. O. telt gemiddeld 157 leerlingen. Rijksvergoeding voor een vijfde leerkracht (er zijn er 6) zal worden aan gevraagd. 60 leerlingen uit andere gemeenten bezoe ken te Hillegom bijzondere ULO scholen, 140 leerlingen van elders de bijzondere L. O. scholen. 10 leerlingen uit Hillegom bezoeken bij zondere BLO-scholen elders. Hiervoor wordt f400 bijdrage uitgetrokken. Reiskosten van leerlingen en geleidsters worden op f2308 geschat; voor 10 leerlingen der openbare ULO te Heemstede wordt f 517 aan reis kosten geraamd. De gemeente begroot een bijdrage van f 9800 voor M. O. scholen elders, die door 20 leerlingen worden bezocht en f 490 voor H. O. (2 leerlingen). Voor Nijverheidsonderwijs is f2670 geraamd, voor bijdrage gemeentelijke cursus bouwkundig tekenen f 1500. Subsidies worden verleend aan Katholieke Gezinszorg (f600), de beide plaatselijke har moniekorpsen (elk f150). EHBO (f400), de speeltuinvereniging Patrimonium (f 120)het Koningin Wilhelmïna Fonds (f75), terwijl f 1500 is uitgetrokken voor steun aan het jeugdwerk, waarvoor alle jeugdverenigingen in aanmerking komen naar verhouding van het aantal leerlingen, dat de scholen der ver schillende gezindten bezoekt. De begroting van het Gasbedrijf vertoont een nadelig saldo van f 10.882, die van het Waterbedrijf een batig saldo van f 5998. Bestrating en riolering van het stratenplan tussen Prins Bernhardstraat en Vosselaan wordt geraamd op f 82.000. Het totaal der begroting beloopt f 1.192.887. De burgemeester krijgt een nieuwe ambtswoning Kerstdrukte bij de post. De afdeling Pakketpost aan het Centraal Station te Amsterdam werkte in de afgelopen dagen onder hoogspanning. Honderden en nog eens honderden pakketten moesten gesorteerd, worden om in Amsterdam nog voor de Kerstdagen besteld te worden. Ter gelegenheid van zijn 12Va jarig jubilé Donderdag 22 December was het 12^ jaar geleden dat jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden zijn intrede deed als burgemeester van de grootste gemeen te van de bloembollenstreek, Hillegom. In een speciaal daartoe bijeengeroepen raads vergadering heeft de Hillegomse raad dit feit herdacht. In de met bloemen en planten getooide raadszaal zaten de raadsleden rond de groene tafel, terwijl achter hen het perso neel der gemeentesecretarie had plaats ge nomen. De eerste wethouder, de heer W. F. van Dam, presideerde deze zitting, ter wijl de oud-wethouder de heer J. Klaver de zetel bezette, waarop hij* toen hij dertig jaar terug zijn intree in de raad maakte, zijn plaats vond. De voorzitter stelde aan de orde het voorstel van B. en W. om een crediet van 42.000,ter beschikking te stellen voor grondaankoop en bouw van een nieuwe ambtswoning voor de burgemeester. Het rijk zal een crediet van 12.000,toestaan. Het bouwvolume der gemeente wordt hier door niet aangetast. Aan de huidige ambts woning kleven vele gebreken en boven dien is deze gelegen aan de uiterste grens van de bebouwde kom, hetgeen ongewenst moet worden geacht. Nadat de heer; Loerakker namens de Raad zijn instemming met dit voorstel had betuigd, werd het bij acclamatie aangeno men. Vervolgens werd de Burgemeester met zijn echtgenote en dochter binnenge leid. Wethouder Van Dam nam als eerste spreker het woord om namens de bui-gerij de burgemeester dank te zeggen voor alles wat deze gedurende zijn bestuursperiode in het belang van Hillegom had gedaan. In het bijzonder herinnerde de heer Van Dam aan de moeilijke bezettingsjaren. Hij deed voorts mededeling van het ge nomen raadsbesluit en sprak de wens uit dat het de burgemeester gegeven mocht zijn, nog vele jaren met zijn gezin in deze woning te vertoeven. Tenslotte smeekte hij Gods zegen af voor werk, persoon en gezin van de jubilaris. Het oudste raadslid, de heer Loerakker, herinnerde eveneens aan de moeilijke be- zetttingstijd, maar gewaagde tevens van de grote verbeteringen na de bevrijding tot stand gekomen: de verbetering der plant soenen, het inrichten van de Demonstratie- tuin, de bouw van de nieuwe O.L. School en de zorg voor de onvolwaardigen. De on langs gestichte Tuinbouwwintercursus, al dus hoopte de heer Loerakker, zal binnen kort elders ondergebracht moeten worden om plaats te maken voor de nieuwe Bloem- bollenbeuïs. De gemeentesecretaris mr. J. H. Peek, sprak van de prettige en vriendschappe lijke samenwerking en van de goede geest onder het gemeentepersoneel, terwijl de heer J. O. Vermeer mevrouw Van Nispen tol Pannerden toesprak, waar hij het inder tijd geweest was die haar bij haar entree in de gemeente ook had mogen welkom heten. Oud-wethouder Klaver klapte uit de school en onthulde, hoe men in Hillegom, na al de belevenissen van voorheen, vóór alles gesteld was geweest op een „rustige" burgemeester en hoe men de nieuwe func tionaris nog wel erg jong vond en benauwd was voor eventuele „bokkesprongen". Alle vrees is echter beschaamd. Spr. herinnerde er aan hoe hij tijdens de bezettingstijd door de Duitsers uit zijn huis was verdreven en hoe de burgemeester hem spontaan onder dak in zijn eigen huis had aangeboden. De burgemeetser sprak in zijn dank woord van het verleden, dat zo vele moei lijkheden had gebracht en zo vele moge lijkheden afgesloten. Met grote erkentelijk heid had hij de hartelijke toon in de tot hem gerichte toespraken beluisterd. Het geschenk, hem door de raad aangeboden, had hem stil gemaakt. Bijzonder genoegen deed het hem, dat op deze wijze de oplos sing van het woningvraagstuk niet werd geschaad, doch. in hoe geringe mate ook. bevorderd. Hij sprak de wens uit dat het hem ge geven mocht zijn, in nauwe samenwerking met heel de burgerij, verder te arbeiden tot heil der gemeente Hillegom. Tijdens een informeel samenzijn kwamen de hoofden der verschillende gemeente diensten de burgemeester hun gelukwensen aanbieden. 75 Jarig bestaan C.J.M.V. De C.J.M.V. „Psalm 119 9" gedenkt op 1 Januari haar 75-jarig bestaan. Had de vereniging aanvankelijk alleen bijbelstudie tot taak en beheerde ze daar naast een leesbibliotheek, later heeft ze een bredere doelstelling aanvaard. Inge schakeld in de C.J.M.V. en daardoor ook in de internationale organisatie der Y. M. C. A., streeft ze thans zowel de geeste lijke als maatschappelijke en lichamelijke oefening harer leden na. Vooral na de bezettingstijd ontwikkelde zij een grote activiteit, waarvan o.a. de zustervereniging in het door de Ned. Herv. gemeente van Hillegom geadopteerde dorp Ter Heyde de blijken ondervond. Op 1 Januari a.s. zal het bestuur der jubilerende vereniging recipiëren in het nieuwe verenigingsgebouw der Herv. Chr. Verenigings-centrale, de villa „Weltevre den" aan de Van den Endelaan, die welis waar nog niet zover gereed is dat men ze feestelijk in gebruik kan nemen, maar waarvan toch reeds enkele zalen in dienst zijn gesteld. Het grote feest heeft de vereniging ech ter reeds Woensdag en Donderdag jl. ge vierd in de grote zaal van „Flora" met een opvoering van „Marjatta" van A. v. d. Lugt. Ds. Eerhard bracht de gelukwensen over van de Ned. Herv. Kerkeraad waarna de heer P. Peet namens de oud-leden een ge schenk onder couvert aanbood. De heer L. v. Steenwijk bood namens de verenigings centrale eveneens 'n geschenk aan. De heer Faber sprak namens het Verbondsbestuur. De GS&ns kunt U nog verhogen met Lincol Linoleum- en meubclwas. Vraagt Uw leverancier. (Adv.) Heemstede Kerstfeest schaakclub „Het Oude Slot" De Heemsteedse Schaakclub „Het Oude Slot" vierde haar traditionele Kerstfeest- avond in het verenigingscentrum „De Halte". De aanwezigen hebben van een amusant en vlot cabaretprogramma kunnen genie ten. De leden brachten een aantal sketches waarvan wij in het bijzonder willen noe men „Grenscontrole" door de heren Rothert, Wilffert en Zwarter, en een op treden van de heren Drommel en Kluen. Een persiflage van de hersengymnastiek culmineerde in een opwekking tot het win nen van leden en donateurs. Huib van Meurs oogstte veel succes met zijn imita ties. Ook Mary Corani, die een aantal ca baretliedjes ten gehore bracht, verdiende lof voor haar optreden. In zijn openingswoord wenste de voorzit ter der schaakclub, de heer Jac. J. Keune het clublid Drayer, die voor een kuur in een sanatorium is opgenomen een spoedige beterschap toe. Voorts overhandigde hij de wisselbeker aan de winnaar van de bekerwedstrijd 1949, de heer W. L. J. Veenboer. De heer K. W. Kokkelkoren ont ving een medaille als tweede prijs. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J. Verspoor en E. H. Melse; D. Stoutjesdijk en H. E. Jessurun. GETROUWD: V. E. Mol en F. M. Vis; F. W. J. Laarhoven en E. G. de Gast. GEBOREN: Adrianus Gerardus Maria, z. van A. G. van Engelen en J. M. van Rijn; I Jozef Johannes Augustinus, z. van J. G. M. van den Putten en M. A. H. Mok; Louisa Gerarda Maria, d. van P, G. H. Brouwer en A. W. Verbeek: Anna Maria Felicitas, d. van J. C. M. Bosman en J. A. M. Vasen; Antonius Petrus, z. van A. P. van der Drift en L. J. Uitermark; Margaretha Agatha Maria, d. van P. P. J. Versteege en M. S. Oostendorp. OVERLEDEN: G. van Dijk, 20 j.; P. M. Kuijpers, 37 j.; J. C. BückmannBrachthui- zen, '77 jaar. ZONDAGSDIENSTEN Op Eerste Kerstdag worden de Zondags diensten voor artsen waargenomen door: dr G. S. Nout, Camplaan 20. tel. 28764; dr. W. v. d. Linde, Heemsteedse Dreef 253, tel. 26850: dr. A. J. v. Ravenswaay, Zandvoortselaan 70, tel. 27913. Wijkverpleging: Zuster P. Mantz, Camp laan 17. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek, Binnenweg 98, tel. 28197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Op Tweede Kerstdag worden de Zondag diensten voor artsen, waargenomen door: dr. P. M. v. d. Gugten, Heemsteedse Dreef 37, tel. 29903; dr. J. G. M. v. Walsem, Bronstee- weg 32, tel. 28377; dr. J. Laeijendecker, Raad huisplein 9, tel. 28103. Wijkverpleging: Zuster B. G. Badings, Heemst. Dreef 138, tel. 29813. Geopende Apotheken als op Eerste Kerst dag. BINNENLAND Met het troepenschip „Asturias", dat op 20 December uit Priok is vertrokken met ruim 1500 passagiers, repatrieert het le regi ment luchtdoelartillerie, het regiment anti tank artillerie (R.A.T.A.). de 12e genïe-veld- compagnie en voorts detachementen Ko ninklijke Marine en KNIL. In de Staatscourant van 23 December is opgenomen een regeling van salarissen en andere arbeidsvoorwaarden voor het admi nistratief personeel in de drankindustrie, en een regeling van lonen en andere arbeids voorwaarden voor winkel- of filiaalhou- ders(sters) en winkelpersoneel in het bak kersbedrijf. In het gebouw van de Stichting Neder landse Onderwijsfilm is afscheid genomen van de directeur en dc onderdirecteur van dit instituut respectievelijk de heren prof. dr. Ph. Kohnstamm en A. A. Schoevers, die hun functie bij de Nederlandse Onderwijs film per 1 Januari neerleggen. Mr. ir. 3VL Goote, chef der afdeling Nij verheidsonderwijs van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal ir. G. Hofstede met ingang van 1 Januari op volgen als inspecteur-generaal van het nij« verheidsonderwijs. De heer Goote blijft tevens de functie van hoofd der afdeling vervullen. HAARLEM EN OMGEVING Na bevestiging door prof. W. H. Gispen van Amsterdam met Ez. 3 1621 deed cand. M. J. Mulder gekomen van Santpoort in trede bij de Geref. kerk to Sprang met 2 Cor. 4 5. De heer J. Hartog, wonende Vijfhuizen- straat te Haarlem, was in September 50 jaar werkzaam bij het „Klaverblad". Vrijdag is hem door de burgemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers, de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. Dc geheelonthouders-toneelvereniging „Nieuw Leven" geeft op Woensdag 28 eir Donderdag 29 December, benevens op Maan dag 2 Januari, voorstellingen van de thriller „Gaslicht" door Patrick Hamilton in de Haarlemse Schouwburg. Mej. M. J. C. Sehraagen te Aerdenhout is aan de Leidse universiteit geslaagd voor het candidaatsexamen geneeskunde. Ds. HL Holtrop, Chr. Geref. predikant te Haarlem-C. staat op het tweetal te Noor deloos. Bennebroek ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op Eerste Kerstdag waargenomen door dr. P. v. Aalst. Rijksstraatweg 41, tel. K 2502 300; op Tweede Kerstdag door dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502 430.. Lisse ZONDAGDIENST DOKTOREN Eerste Kerstdag: dr. H. A. Holl. Tweede Kerstdag: dr. A. J. Duijmaer van Twist. De tentoonstelling in Bloemlust De volgende bekroningen zijn toegekend: Wisselbeker voor de beste collectie hyacinten (niet overgeplant), fa. Lommer- se-Uitendaal te Hillegom (definitief). Wisselbeker voor de beste collectie hyacinten decoratief opgesteld: Gebrs. Segers te Lisse. Wisselbeker voor de beste inzending nai'cissen: Warnaar en Co. te Sassenheim. Wisselbeker voor de beste particuliere inzending tulpen: Gebrs. Van Zanten te Hillegom. Wisselbeker voor de beste collectieve inzending bolgewassen: Ruygrok's Broei - proevenbedrijf te Hillegom. Definitieve prijs voor de beste gemeng de inzending: G. B. de Vroomen en Zn. te Sassenheim. Cert. Gouden Medaille Amaryllis Hip- peastrum: G. C. van Meeuwen en Zn. te Heemslede. Id. Amaryllis Gracilis: G. C. v. Meeuwen en Zn. te Heemstede. Certificaat aan Tulp Victorine Max van Jac. Uittenbogaard en Zn. te Oegstgeest. Haarlemmermeer DOKTERSDIENSTEN De dokiersdienst is voor de Kerstdagen als volgt geregeld: Hoofddorp: Zondag 25 en Maandag 26 De cember dr. Bult Jr. Nieuw Vennep: Zondag 25 en Maandag 26 December dr. v. d. Weg. Badhoevedorp: Zondag 25 December en Maandag 26 December dr. Bolt. Halfweg: Zondag 25 December en Maan dag 26 December dr. Honingh. Bent U geboren tussen 22 Dec. en 20 Jan.? Mensen, in dc Steenbok geboren, be- zitccn in grote mate ernst, betrouw baarheid cn standvastigheid. Ook waarderen zij dat in anderen. Daarom drinken zij bij voorkeur de fijne zachte Oude Vlek Genever uit Delft. Daar kunnen zij altijd op rekenen. Daarom blijven zij OUDE VLEK trouw. Bent U toevallig in de volgende periode (21Janaari-18 Felrttari) jarig? Schrijf dan om een gratis OUDE VLEK- m Vlek Co. Delft. Vacantiecentrum Zandvoort Butlm handhaaft toezegging van half milhoen gulden Zandvoorts burgemeester is terugge keerd van zijn bezoek aan Londen, waar hij besprekingen heeft gevoerd met de heer W. Butlin over dc financiering van het in Zandvoort te stichten vacantie centrum. Mr. Van Fenema verklaarde, dat de geestelijke vader der massa-vacantie-oor- den bijzonder ingenomen was met de door de heren Clim Meyer, Van Putten en Van der Steur gemaakte ontwerpen en dat hij zich nog steeds bereid verklaarde een half millioen gulden in de Nederlandse onder neming te investeren, indien de Bank of England daartoe wil medewerken. De plan nen worden nu verder uitgewerkt. Verwacht wordt, dat de Zandvoortse gemeenteraad in Februari over het al of niet doorgaan van de bouw van het kamp zal moeten beslissen. Indien de raad het terrein aan de Noord boulevard beschikbaar stelt en Gedepu teerden met dat besluit accoord gaan, £al onmiddellijk daarop met de bouw worden begonnen. ZANDVOORTSE LUCHTVAARTCLUB. Aan de in Februari te houden tentoon stelling van de Zandvoortse jeugd ten bate van het verzetsmonument zal de Zand voortse Luchtvaartclub medewerking ver lenen door een eigen gemaakt, toestel te exposeren. Het vliegtuig heeft een vleugel wijdte van drie meter, weegt 3 kg. en is voorzien van een motor, Ongetwijfeld zal er belangstelling voor dit toestel bestaan, DL HEER J. W. GOSEN 25 JAAR ORGANIST. Tijdens een Kerstwijdingsdienst in de Gereformeerde Kerk is het feit herdacht, dat de heer J. W. Gosen vijf en twintig jaar organist is. De voorganger ds. A. de Ruiter heeft de jubilaris toegesproken en hem ciank gezegd voor het vele, dat hij in de loop der jaren gedaan heeft. De kerkeraad heeft besloten enige verbeteringen bij het orgel aan te brengen, waarover de heer Gosen zich zal verheugen. Namens een commissie uit de leden sprak de heer G. E. Steetskamp de jubilaris toe en bood een fauteuil aan. Deze avond trad het Gereformeerde Kerkkoor, onder leiding van de heer Van clen Heuvel, voor het eerst op. Voorts bracht de heer Gosen enkele orgelwerken ten gehore.

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 8