NAAMKAARTJES Bekwaam Electro Monteur DE ROOIJ J.G.Kaasenbrood-Technisch groot! Een speld in een hooiberg Amsterdamse Beurs Groentjes Vereniging van Spiritisten Het Licht BROODVERKOPERS jongeman autobekleder BONTMANTELS Dinsdag 27 December 1949 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemse Courant Tandverzorging voor ziekenfondsleden Op vrije keuze van tandarts aangedrongen De Raad van Overleg, waarin de be sturen van de Haarlemse vakcentrales zit ten (het N.V.V.,' de K.A.B. en de Christe lijke Besturenbond) hebben een brief aan de minister van Economische Zaken en de Ziekenfondsraad gezonden. Daarin wordt o.a. gezegd: „In Haarlem hebben de gezamenlijke Ziekenfondsen voor de behandeling van de tandverzorging der verzekerden een tandheelkundige kliniek, waardoor de ver zekerden zijn aangewezen daarvan ge bruik te maken, zij krijgen dan een be handelend tandarts aldaar toegewezen volgens loketsysteem. Al jaren maken de verplicht verzekerden hiertegen ernstig bezwaar en de Raad van Overleg acht het dan ook zijn plicht na mens al deze leden, te Haarlem woonachtig en omvattende 16000 personen (waardoor dus het hierbij betrokken aantal direct- en indirect verplichtverzekerden gesteld zal kunnen worden op minstens 60.000 per sonen) met de grootst mogelijke klem te verzoeken, dat aan dit verplichte kliniek systeem zo spoedig mogelijk een einde zal kunnen komen en daardoor in de plaats zal worden gesteld de voor ieder verplicht- verzekerde en zijn huisgenoten vrije tand artsenkeuze, dit overeenkomstig het Zie- kenfondsbesluit, met het recht van de ver zekerde ook in deze hun keuze ten hoogste tweemaal per jaar te kunnen bepalen. Aan dit Haarlemse klinieksysteem zijn vele bezwaren verbonden, welke nu een maal aan een massabehandeling verbonden zijn. Aan de verplicht-verzekerden wordt onrecht aangedaan door hen de vrijheid van tandartsenkeuze te ontnemen". KANTOORBOEKHANDEL ANEGANG 14 - HAARLEM Congres Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie in Haarlem Vanavond zal Haarlems burgemeester, mr. P. O. F. M. Cremers, in het Krelage- huis het landelijke congres van de Neder landse Jeugdbond voor Natuurstudie openen. Deze organisatie verenigt in het kader van de vrije jeugdbeweging alle jonge ren met belangstelling voor de biologie. PROGRAMMA-WIJZIGING VAN BUITENGEWOON H.O.V.-CONCERT. Er is een wijziging gekomen in het pro gramma van het buitengewone concert der H.O.V. op Vrijdag 30 December onder lei ding van Toon Verhey. In plaats van de aangekondigde „"Wasps Overture" van Vaughan Williams zal namelijk „II Viaggio a Reims" van Rossini worden uitgevoerd. Zoals gemeld werkt de violiste Elise Cser- falvi aan deze avond mede. GEZELLIGE FEESTDAGEN met een goed RADIOTOESTEL GR. HOUTSTRAAT 131 - SMEDESTRAAT 7 ,Wij regelen desgewenst de betaling met U. (Adv.) Op hol geslagen paard sleepte voerman voort Op de Ramplaan te Haarlem brak de spoorstok van een door een paard ge trokken bakkerskar. De zeventienjarige voerman werd door het op hol geslagen dier van de bok getrokken en raakte met zijn benen in de leidsels verward, waar door hij 150 meter werd meegesleurd. Op de hoek van de Schoonoordlaan wisten enige voorbijgangers het paard tegen te houden. De onfortuinlijke voerman kwam met enige ontvellingen en de schrik vrij. Burgerlijke stand HAARLEM. 24 December 1949 ONDERTROUWD: 24 Dec., E. Mendel en M. D. Koos. GEHUWD: 24 Dec. C. H. Foelman en E. O. H. van Spanje. BEVALLEN van een zoon: 22 Dec.. S. W. E. M. Huizing—van Lunenburg; 23 Dec., H. SchenkJoosten; J. KruijenaarSmits; A. M. Giebels—van Opzeeland; C. Leeuw— Teeuw. BEVALLEN van een dochter: 22 Dec., E. A. Jelacic—Michl, 2 d.; 23 Dec., J. Duiverman Rabenberg; A. FlaatBlom; 24 Dec., M. C. Hensen—Mozes; D. van der Veer—van Zon. OVERLEDEN: 21 Dec.. J. Burggraaf. 19 j„ Kerklaan; 23 Dec., C. van Beek, 50 j., Talma- straat: E. Boogh-van der Meer, 86 j., de Ruijtenveg; A."P. van Gend. 56 j„ Marsstraat; K. van Veen, 89 j., Lange Herenvest. GED. OUDE GRACHT 52 - TEL. 12762 tegenover de kerk Wij geven U een betrouwbaar advies bij de aankoop van Uw STOFZUIGER BETALING IN OVERLEG Agenda voor Haarlem DINSDAG 27 DECEMBER Stadsschouwburg: „Hier sliep George Washington" (Haagse Comedie), 8 uur. Spaarnc: „De grote treinroof", 14 j.. 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: ..Die dwaze mr. Jones", alle leeft.. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „John Doe", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Maar Julia tochalle leeft., 2, 4.15 7 en 9.15 uur. Luxor: „De ver strooide professor", 14 j., 2, 4.1o, 7 en 9.15 uur. City: „Mijnheer de gouvernante", alle leeft., 2.15, 4.30 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 28 DECEMBER Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Levenslang voor Aus der Fuenten Het Bijzondere Gerechtshof te Amster dam heeft hedenmorgen de 40-jarige voor malige chef van de „Zentralstelle für Jüd- dische Ausvvanderung", F. H. Aus der Fün- ten, veroordeeld tot levenslange gevange nisstraf. Veertien dagen geleden eiste de procureur-fiscaal de doodstraf tegen hem. Het Hof is van mening, dat Aus der Ftin- ten een groot aandeel heeft gehad in de onmenselijke vervolging en deportatie van tienduizenden Joodse burgers en hierbij een grote onbarmhartigheid aan de dag heeft gelegd. Het Hof neemt echter aan, dat hij niet tot in bijzonderheden wist, welk duivels lot de Joden in het Oosten wachtte. De ontruiming van Joodse weeshuizen en krankzinnigengestichten, waaronder die van het „Apeldoornse Bos", die voor een groot deel onder leiding van Aus der Fün- ten werden Uitgevoerd, worden door het Hof beschouwd als de grootste schandda den, die de Duitsers in ons land hebben bedreven. Het Hof heeft niet de zwaarste straf op gelegd, omdat het van mening is dat d'e doorslaggevende verantwoordelijkheid voor deze daden bij de hogere Duitse machtshebbers lag. Duinterrein wordt geschikt gemaakt voor sportveld - Belangrijke besparingen mogelijk Ter besparing van de kosten, ver bonden aan het wegvoeren van het Velsense straat- en huisvuil door middel van schuiten, werd indertijd een gedeelte van een terrein, nabij de rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de Amsterdamse weg, als stortplaats van as en vuilnis aangewezen. Nadat dit terrein was volgestort moest de vuilverwijdering op de oorspron kelijke, meer kostbare, wijze worden hervat. De gemeente heeft thans door aan koop de beschikking verkregen over een groot complex gronden te IJmuiden. Een gedeelte van deze gronden is bestemd voor de aanleg van sportterreinen, maar om deze bestemming te verwezenlijken zou voor deze duingrond een zeer kostbare ver betering moeten worden uitgevoerd. Wordt dit terrein evenwel gebruikt voor het stor ten van vuil, dan biedt de daardoor ver kregen grond voor het aanleggen van sport velden meer mogelijkheden. Een bezwaar van deze werkwijze is ech ter in het algemeen dat gedurende de eerste 10 jaar in met vuil opgehoogd terrein ver zakkingen. optreden. Deze bezwaren kunnen evenwel worden ondervangen door het complex te doen af graven en de ophoging te doen geschieden met huisvuil in lagen, wat het voordeel biedt, dat de vuilstorting op korte termijn kan worden gestaakt. Bovendien wordt dan bereikt, dat de kans op inzakken belang rijk vermindert. Naar schatting zal het ongeveer vier jaar duren voor dat een ophoging met vuil wordt bereikt van V/2 meter dikte. Deze laag zal vermoedelijk tot 70 cm inklinken, zodat het eventueel mogelijk zal zijn hierover een nieuwe laag aan te brengen. De kostenbesparing, uit deze wijze van vuilverwijdering voortvloeiende, is vrij aanzienlijk. Haarlems Dagblad is de courant waarin de zakenman met het meeste succes adverteert SCHEEPVAART GROTE VAART Alkaid, "23 Dec. van Hamburg n. R'dam. Almkerk, R'damBrisbane 23 Dec. v. Genua. Amstelkerk. 23 Dec. van Hamburg n. Adam. Alblasserdi.ik, 20 Dec. van R'dam te Tampico. Alhena. 23 Dec. van Buenos Aires—R'dam. Bonaire, A'damBarbados pass. 24 Dec. Azoren. Boschfontein, KaapstadA'adm 24 Dec. van Southampton naar Antwerpen. Beverwijk, GedanskA'dam pass. 23 Dec. Terschillingerbank. Boschfontein. KaapstadSouthamtponAm sterdam 23 Dec. pass. Guernsey. Celebes, Adam—Java pass. 23 Dec. Sabang. Ceram, KarachiR'dam 23 Dec. van Aden. Eemdijk, 22 Dec. van Mobile te New Orleans. Gordias—A'dam—Beyrouth pass. 24 Dec. Gibraltar. Grootekerk, 23 Dec. van Kaapstad naar Wal visbaai. Hector, 23 Dec. van Bremen naar Hamburg. Hestia, 23 Dec. van Barranquilla naar Aux Cayes. Jaarstroom, 23 Dec. van Kotonou n. Sapele. Jacob Cats, DubrovnikR'dam 23 Dec. pass. Dover. Japara (Lloyd) 23 Dec. te New Orleans n. New York. Jobshaven, 23 Dec. van Philippeville naar Gibraltar. Jupiter, 23 Dec. van Valencia naar R'dam. Keilehaven. TabouLas Palmas 23 Dec. hoogte Freetown. Kertosono, AntwerpenSydney 23 Dec. pass. Burlings. Lutterkerk. Calcutta—R'dam 23 Dec. pass. Kaap Carbon. Linge, A'dam—Port Gentil 24 Dec. pass. Las Palmas. Lissekerk. Muscat—R'dam pass. 23 Dec. Kaap Bon. Madoera, A'dam—Java pass. 23 Dec. Straat Messina. Marken, A'dam—Key west, v.o. 23 Dec. pass eil. Wight. Meerkerk. JapanR'dam 23 Dec. van Singa pore naar Pt Swettenham. Prins Willem 3. Valencia—R'dam 23 Dec. pass. Ouessant. Rempang, 23 Dec. te Soerabaja v. Semarang. Rondo, 23 Dec. van Port Elisabeth naar East London. Sibajak. Batavia—R'dam 23 Dec. pass. Algiers. Silindoeng, R'damJava 23 Dec. pass. Beachy Head. Stentor. R'dam—Malaga 23 Dec. pass. Kaap St. Vincent. Salatiga, 23 Dec. van Rangoon n. Penang. Sloterdijk, JavaNew York 23 Dec. van Belawan naar Phuket, Soestdijk, New YorkJava 23 Dec. van Pt. Swettenham naar Singapore. Stad Leiden, R'dam—Savona 23 Dec. pass. Ouessant. Straat Soenda, Singapore—Rio de Janeiro 23 Dec. van Penang n. Mombassa. Tabian, 23 Dec. te Kantang van Soerabaja. Tabinta, AdamJava 23 Dec. pass. Kaap Lahague. Tarakan. Semarang—A'dam 23 Dec. pass. Kaap Bougaroni. Tegelberg, 23 Dec. van Yokoich n. Kobe. Tjikampek, 23 Dec. van Hongkong n. bintan, Tiba, 23 Dec. van Buenos Aires Antwerpen— Rotterdam. Tjipanas. 23 Dec. van Brisbane 11. Singapore. Van der Waals, 23 Dec. van Philadelphia n. Amsterdam. Winsum, 23 Dec. van Curagao naar A'dam. Themisto, 23 Dec. van Barry n. Cagliari. Zeemand, 24 Dec. van Hilo (Hawai) naar Honolulu. Dee! van Noord- en Zuid- Iiolland zonder stroom Storing in schakelstation van het P.E.N, te Velsen Vanmorgen om veertien minuten over acht ontstond in het 50.000 Volt schakel station op het terrein van de P.E.N.-centrale in Velsen-Noord een ernstige storing ten gevolge van een kortsluiting tussen de hoogspanningsrails. Deze was oorzaak dat vier op dat ogenblik in gebruik zijnde tur bogeneratoren uitvielen. De koppelver-bin dingen met de andere centrales werden ver broken, zodat het gehele P.E.N.-net span ningloos werd. Nadat ontdekt was waar de oorzaak van de storing school, werden de turbines en koppelverbindingen weer inge schakeld. Om negen uur stond het net weer onder spanning. De stroomvoorziening in Den Haag, Lei den, Wassenaar, Delft en Voorburg is van morgen van veertien minuten over acht tot half tien eveneens gestoord geweest. Van 8.14 tot 8.50 stond het electrische treinverkeer tussen Den Haag en Voorscho ten en tussen Den Haag en Voorburg stil. Enige treinefi moesten uitvallen. Ook de stadstrams en de trams van en naar Leiden en Delft van de Haagse Tramwegmaat schappij bleven staan. Ruim een uur later was hei verkeer weer normaal. In Haarlem is de storing slechts merk baar geweest, doordat het licht enkele seconden doofde. Sen vast gebruik in heel het land De kolen koopt men contant Vakgroep Detailhandel in Brandstoffen Haarlem en omstreken (Adv.) Te Krommenie werd Zaterdagavond een competitie-worstelwedstrijd gehouden tussen Achilles (Krommenie) en S.S.S. (Amster dam). De 23-jarige Amsterdamse worstelaar C. Stolp viel in zijn partij buiten de matras sen waardoor hij zijn nekwervel ernstig be schadigde. Hij is Zondagavond in het zie kenhuis te Zaandam overleden. Toen het echtpaar Van Baar uit Koedijk Maandagavond na een familielid in Ouddorp bezocht te hebben, huiswaarts wilde keren en het per fiets van een erf de provinciale weg opreed, werd de 29-jarige vrouw door een auto overreden en zo ernstig gewond, dat zij tijdens het.vervoer naar een zieken huis in Alkmaar is overleden. Op Zondagavond 1 Januari zal in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat een Jeugd- bijeenkomst gehouden worden, die geleid zal worden door Hollandse studenten van de Bijbelschool te Beatenberg in Zwitserland, die hier hun prakticum verrichten of reeds afgestudeerd zijn. Het programma vermeldt toespraken, zang en declamatie. Onder de leiders zijn de Haarlemmers Cor van Oudheusden en Theo Dikkes, die binnenkort als zendeling naar Zuid-Afrika hopen te vertrekken. Kort verhaal door G. Harmse De kapitein zat in moeilijkheden en het hele schip dus ook. Een paar dagen voor ze New York be reikten, was er een telegram gekomen, om een werkend passagier Li Chen Min, op te sluiten, want de politie scheen hem in New York iets te willen vragen over opium. Men had de Chinees in de ziekenkamer opgesloten en hem geregeld van eten voor zien. Maar toen het vrijheidsbeeld in zicht kwam, scheen dit zulk een indruk te maken op de gevangen genomen zoon van het He melse Rijk, dat hij zich de vrijheid her overde. Of hij door de patrijspoort was ontsnapt of dat een gele broeder hem de behulpzame hand had geboden, bleef een raadsel. En nu stonden er twee breedgeschou derde heren met donkere gleufhoeden en grijze jassen voor het bureau van de ouwe, die zich aandienden als rechercheurs en vertelden, dat zij hem persoonlijk als ka pitein, het schip en de Maatschappij ver antwoordelijk hielden voor deze verdwij ning en dat kost een heleboel geld. Het scheen een heel belangrijk lid van de onderwereld te zijn. „Van varen komt morgen niets, kap'tein", zei de oudste rechercheur. „Wij vullen uw papieren niet in. Wij zullen de bemanning moeten fouilleren en het hele schip door zoeken. Er is kans op doorgestoken kaart. Het spijt me wel, maar dit zaakje moet uitgezocht worden. Er is waarschijnlijk ook opium aan boord". De ouwe zei, dat hij het juist zo'n stil en net mannetje had gevonden. Als je hem het dek zag zwabberen of het koper poetsen, dacht je, dat er geen tevredener en geluk kiger mens op de wereld bestond. „Van de stille en nette mannetjes moet je het juist hebben", zeiden de rechercheurs. De kapitein keek naar de stuurman of die soms raad wist. Die kerels kreeg je niet met een smoesje van boord. Ze zouden gaan zoeken, en dan komen er altijd dingen voor de dag, waar ze wat van te vertellen hebben. Helemaal in de haak is er niets in de wereld. Kwaad trok hij aan zijn pijp. De eerste stuurman zei ineens: „Kom, ga eens zitten en laten we er eens een glaasje bij drinken. Ik geloof, dat ik een voorstel heb". Een borrel werd tevoorschijn gehaald en toen ze het zich gemakkelijk hadden ge maakt, zei de stuurman: „Kijk eens, ik heb de gave, dat weet de kapitein, om ieder gezicht, dat ik ooit gezien heb, te her kennen". De kapitein knikte. „Nu wed ik met jullie, dat, als je twee honderd Chinezen op een rij zet, ik de man, die jullie zoeken, er meteen uithaal. Laten we met zijn drieën de wal opgaan en in China-town gaan zoeken". De twee deukhoeden keken wantrouwig naar de stuurman. Toen stond de oudste op, zetten zijn hoed achter op zijn hoofd, spuwde zijn kauwgummi door de patrijs poort naar buiten en zei: „Vooruit, de wal op. We moeten die kerel hebben en jullie moeten varen". De stuurman ging zich snel verkleden. Toen hij daarna met de twee speurders van boord ging, zei de kapitein tegëyi hem: „Je bent stapelgek. Dat red je nooit. Dat is een speld in een hooiberg". Maar de stuurman vond dat je een kans moest nemen. Er waren ook mensen ge weest, die de honderdduizend getrokken hadden en daarvoor moest je toch beginnen met een lootje te kopen, meende hij. Ze huurden een grote, zwarte auto en reden hiermee de hele avond door de Chi nese wijk van New York. Ze stonden stil op hoeken van straten, met gedoofde lich ten, ze stapten uit en slenterden theehuizen en cafés door, ze doorkruisten steegjes en slopjes, maar de heer Li Chen Min liet zich niét zien, waar hij trouwens gelijk in had. Ze gaven het signalement op aan een politie-bureau, informeerden bij dienst boden, deden een inval in een paar huizen en kroegen, maar overal staarden hen de zelfde gele tronies met sluik haar en on aandoenlijke ogen aan. Het was een grote familie en ze konden geen woord Engels verstaan of uitbrengen. De rechercheurs gaapten. Het was bijna half twee en ze kregen er genoeg van. „We maken nog één rondje en dan schei- we er mee uit. Morgen komen we wel aan boord". Dat wordt een dure grap, bedacht de stuurman in stilte. Hij was ook moede loos geworden. Misschien had de ouwe wel gelijk en was hij stapelgek. De honderd duizend was niet voor hem weggelegd. Hij zou maar nooit een lot kopen. De auto draaide een stille straat in. Plot seling zagen ze een Chinees langs de huizen sluipen, die, toen hij hen zag, een portiek indook. De wagen stond meteen stil, als twee schimmen sprongen de beide rechercheurs eruit en een seconde later stond de man in het licht van een zaklantaarn en voelde een revolver in zijn ribben. De stuurman sprong ook uit de auto en hij keek naar het gele gezicht in de schelle lichtbundel. „Dat is 'm!" schreeuwde hij triomfan telijk. Hij straalde als een gouddelver die zijn fortuin ziet liggen. „Weet je het zeker?" zei een van de rechercheurs. „Daar vergis ik me niet in. Ik onthoud alle gezichten, die ik ooit heb gezien". „Neem hem mee, Bill", zei de oudste re chercheur. „We hebben de paling gevan gen. Het heeft moeite gekost. Ja, brabbel maar raak. Je bent het natuurlijk niet. We zullen beginnen met je veilig op te bergen en dan praten we morgen weieens op ons gemak met elkaar". Terwijl de heer Li Chen Min tegen el kaar botsende klanken uitstootte, werd hij de wagen ingetrokken, die zorgvuldig af gesloten werd. De beide rechercheurs wre ven in hun handen en brachten de stuur man nog even aan boord. „Sommige mensen hebben ook altijd ge luk", zei Bill. „Hier heb je de papieren, stuurman en goede reis". „So long, boys", zei de stuurman. „Ik hoop jullie nog eens terug te zien" en lachend gingen ze uit elkaar. 's Middags kwam de kapitein bij hem op de brug staan. Er was nog weinig zicht, doch het werd ieder uur beter. „Zeg, stuurman", zei de de ouwe ineens, „ik heb-nog eens over dat gevalletje nage dacht, maar mij neem je niet". De stuurman scheen al zijn aandacht no dig te hebben bij het bestuderen van de ho rizon. „Hoe bedoelt u dat, kapitein?" vroeg hij, uiterst beleefd. „Nou, met die Chinees. In de bioscoop kunnen die speurhonden het wel, maar een Hollandse zeeman legt het daar glad tegen af". „Het was een speld in een hooiberg", zei de stuurman nadenkend. „En alle spelden lijken op elkaar", meen de de ouwe. „Nou ja, als het maar een speld is", vond de stuurman. De kapitein bromde iets en ging naar zijn hut. Syrisch kabinet na 24 uur afgetreden Ook president Hasjim Atassi vraagt ontslag De toestand in de Syrische hoofdstad Beyroet is in het afgelopen Kerstweek einde zeer verward geweest. Na vele moei lijkheden is de kabinetsformateur Nazïm el Kodsi Bey er Zaterdagavond in geslaagd een nieuwe regering te vormen. Het nieu we kabinet telde zes leden van de nationa listische Sjaab-partij, een lid van het Mohammedaans-socialistische front en twee onafhankelijken. Na 24 uur in func tie te zijn geweest is dit kabinet Zondag echter weer afgetreden, zonder dat hier voor een reden werd opgegeven. Waar schijnlijk echter was de oorzaak hiervan, dat Kodsi Bey zich niet kon verenigen met de militaire controle en censuur van kolo nel Sjisjikli's troepen die vorige week de staatsgreep uitvoerden. Daarop is bekend gemaakt, dat ook Has jim Atassi Pasja, sinds begin December president van Syrië zijn ontslagaanvrage heeft ingediend bij Roesjdi Kichya, voor zitter van de Nationale Vergadering. Zulks op grond van het feit, dat hij geen enkele medewerking ondervindt van de leiders van de staatsgreep van vorige week. SjTi- sche politici trachten echter president Hasjim Atassi over te halen, zijn ontslag aanvrage in te trekken. Inmiddels schijnt de breuk tussen het leger en de nationale vergadering volko men te sijn. Slotkoers Openings Vrijdag koersen Koninklijke Olie 297 Va 297 Unilever 247 J4 247* 236 234 ia 187 187* Nederlandse Ford 287 Nederlandse Kabel 295 v. Berkei's Patent 117>/2 Scheepvaart-Unie. 1501/2 149% Holl.Amerika Lijn 163 163'4 Deli Maatschappij 146 146'2 H. V. A 1601/2 161 A'dam Rubber I421/0 14314 Ned. Handel Mij 160 N.-I. Handelsbank 103 ft Billiton Mij. II 285 Bevin naar conferentie van het Gemenebest Ernest Bevin, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, is vanmorgen per trein uit Londen vertrokken, op weg naar Colombo (Ceylon), waar hij op negen Januari de opening van de conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van het Britse Gemenebest zal bijwonen. Bevin wordt morgenavond te Rome verwacht. De volgende morgen vertrekt hij naar Port Said of Suez. Daar zal hij zich inschepen op de kruiser Kenya, die hem naar Colom bo zal brengen. Men verwacht, dat op de conferentie, die waarschijnlijk ongeveer een week zal du ren, de economische en buitenlandse poli tiek van de landen van het Gemenebest zal worden besproken. Een belangrijk onder werp van bespreking zal de kwestie van een vredesverdrag voor Japan vormen. Taxi l Bei 23000 DAG EN NACHT Lisse BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Adrianus Jacobus Johannes, z. van Th. H. A. v. Kampen en C. E. v. Am sterdam; Marianne, d. van E. v. Veen en W. Houtzagers; Theodorus Hubertus, z. van P. A. Opdam en H. M. de Winter; Johannes Cornelis Anna, z. van J. Mens en H. M. de Winter; Petronella Johanna Angelina, d, van F. v. d. Ploeg en C. H. Schreiber; Helena Lucia Wilhelmina, d. van Th. P. v. d. Ploeg en H. W. A. SchreiberGerard, z. van J. N. Hennigsman en H. Hollander; Jacobus Cor nelis, z. van P. J. Feeleus en P. v. d. Stelt: Marinus Maria. z. van P. A. v. d. Zwet en M. v. Wijk; Aleida Catharina Maria. d. van L. Meeuwissen en A. v. d. Zwet; Arie, z. van A de Vormer en J. Geschiere. ONDERTROUWD: W. Munnik en E. de Jong; E. Hollander en C. Mölhmann. OVERLEDEN: Willem Leendert Turen- nout, oud 2 dagen; Jacobus Leonardus van Ruiten, oud 45 jaar; Maria van Bladel, wed. van Kornelis van Rijs, oud 83 jaar. Zandvoort Aanbesteding Voor de bestrating van het object-Midden Zeereep, begroot op f 60.811, waren heden ochtend vier inschrijvingen. Laagste in schrijver was Alphons van den Voorde uit Amstelveen voor f 50.365; verder firma J. Twisk te Castricum f 54.879. firma Lallemans te VIaardingen f65.400 en A. M. Schelvis te Zandvoort met f 67.999. Bennebroek Eerste plechtige H. Mis Onder grote .belangstelling heeft pater Th. P. Goossens, van de orde van de H. Geest, op tweede Kerstdag in zijn parochie kerk zijn eerste H. Mis opgedragen. In de middag van eerste Kerstdag werd hij door een groot aantal parochianen in de kerk ontvangen, waarna pastoor L. F. Janssen Schmidt een welkomstrede hield. De volgende morgen te 10 uur cele breerde de neomist zijn eerste plechtige H. Mis, waarbij hij geassisteerd werd door zijn broer pater Ant. Goossens als diaken. De feestpredikatie werd gehouden door pater Ant. Goossens. Des middags vond ten huize van de ouders van de jonge priester een zeer druk bezochte receptie plaats. OFFICIËLE PUBLICATIE OP NAAM INGELEVERDE DIAMANT Het ministerie van Financiën maakt het volgende bekend: Ingeschrevenen of voormalige ingeschre venen bij het Rijksbureau voor diamant (of hun erven, rechtverkrijgenden of gevolmach tigden) die op 16 April 1942 of daarna gedu rende de bezettingsperiode diamant hebben ingeleverd bij genoemd rijksbureau en die bij het bestuur van de onder het ministerie van financiën ressorterende stichting terug gevoerde diamant nog niet hun aanspraken hebben kenbaar gemaakt, welke zij menen te kunnen doen gelden als rechthebbenden in den zin van de statuten dier stichting, worden alsnog in de gelegenheid gesteld zulks te doen en wel tot en met 31 Januari 1950 ten kantore der stichting, Herengracht 595, Amsterdam. De statuten der stichting liggen aldaar voor belanghebbenden ter inzage. Te koop aangeboden van particulier: 'Standard' 8 (eight) 1948 in prima staat. Tel. 26012, A'hout. Na 18 uur. U slaagt bij ons altijd tegen voordelige prijzen eir toch gemakkelijke betaling. R-'me keuze meubelen, bed den, haarden, enz. v. VEEN, Zijlweg 26-28, Haarlem. Lessen JONGE LEERKRACHT Engels M.O. gevr. door Ta leninstituut. Br G 434. Huish. Pers. gevraagd WERKSTER voor 4 mor gens per week. Br. G 425 Gevr. BESCH. MEISJE van 9-5 in kl. gezin te Zand voort. Brieven G 426. Zelfst. HULP i. d. HUIS HOUDING in gez. m. kinde ren v. 8.30-5 uur, v. g. g. v. Aanm. Leidsevaart 132 zw. Na 7.30 uur. Gevr. FL. DIENSTBODE, v. g. g. v. v. d. en n. door Mevr Dupey. Dreef 1 (naast Griffie) Haarlem. Gevr. MEISJE pl.m. 16 j. voor cle huishouding. Flo- resstraat 16 Bedrijfspers. gevtr. Nette pientere JONGEN ongev. 16 a 17 j. om opgei, te worden als carrosserie plaat werker. Melden E. Bouwhuis Staringstr. 24, Amsterdamse Buurt. Huish. Pers. aangeb. MOEDER en 2 DOCH TERS bieden zich aan voor schoonmaken van kantoren of school. Brieven G 429. Besch. meisje b. z. a. als HULP IN DE HUISHOU DING, intern. Brieven G 422 Huizen aangeboden HUURINC. (billijk)Cra mer en Co. Zaanenlaan 5. Kamers aangeboden Gr. gem. KAMER m. pen sion. Julianalaan 106. PIED-a-TERRE, beschik baar nabij Stoon's Bad. Br. G 431. Keurige ZIT-SLAAPKA- MER met pension, huiselijk verkeer. Kinderhuissingel no. 122 Diversen Te koop gevr. in gemeente Bloemendaal KOETSHUIS, garage, schuur of loods. Br. G 424 Te koop aangeboden GOUDEN DAMESHOR LOGE, loopt op diamant. Adres: Krelagestraat 28. Dirigent: TOON VERHEY Solisten: de Hongaarse violiste ELISE CSERFALVI en de jeugdige Nederlandse pianist THEO BRUINS Progr. o.a. Pianoconc. Tschaikowsky Vioolconc. Brahms. Entree: f 1.25 en f 2.bel. inbegr. bij Alphe- naar. Op Vr(jdag 30 Dec. te 20 uur houdt de heer OFFERMANS een TRANCE TOESPRAAK in het gebouw van de Goede Tempelieren, in de Wolstraat 7. Introductie verkrijgbaar Linschotenstraat 2 D zw., tel. 18126, Ternatestraat 33, tel. 16439. VERMAAT'S BAKKERIJEN zoeken Vrouwelijke Kantoorbediende alleen zij, die administratieve ervaring hebben, accuraat zijn en in een goed tempo kunnen wer ken, komen in aanmerking. Br. m. uitv. inl. onder no. B720 te richten aan het Psychologisch cn psychotechnisch Instituut Florastraat 13, Haarlem-Zuid. Wij vragen 2 flinke jonge BROODVERKOPERS die zich in staat achten een grote brood- en banketwijk op te bouwen en te handhaven. Sollicitanten die van hun ver koopkracht niet overtuigd zijn gelieven niet te solliciteren. Eigenhandig geschreven brieven onder No. 4605. Electro Technisch Bureau P. VAN PUTTEN EN ZN., WU- sonsplein 5 te Haarlem, vraagt voor spoedige indiensttreding Aanmelden van 5-6 uur Wilsonsplein 5 en van 7-9 uur Garenkokerskade 33. TAPIJTEN - DEKENS Een greep uit onze toon- kamer restanten ver koop: Holtap karpetten f 81. Wiltons f 102 90 en f 135.90, M. Smyrna's f 195.50, gr. maten f 265, lopercoupons v.a f 2.95 p. mtr„ prima wollen de- kensf 14.85, bedstellen, 3-dlg. f 48. Verkoop Woensd., Donderd., Vrijd. Zaterdag v. 10-5 uur. TAPIJTHANDEL „MA- RO" N.V., Gebouw de Nij verheid. Jansstraat 85 (bij Gr. Markt) Haarlem. ter opleiding tot assistent. Leeftijd ongeveer 18 jaar. Di ploma 5 j. H.B.S, gewenst. Sollicitaties te richten aan Keur en Sneltjes Dental Fa briek. Haarlem, Harmenjans- weg 21. Gevraagd: N. v. Beem, Korte Klever laan 76, Bloemendaal. WEGENS VERGEVORDERD SEIZOEN RADICALE PRIJSVERLAGING Lange LAPIN MANTELS, diagonaal verwerkt f 98.50 Bruine KALFSMANTELS FINGERTIP YEMEN MANTELS, soepel en solide f 175. Lange YEMEN MANTELS, Schitterende lange zwarte SKUNKS OPOSSUM MANTELS, 34 VEULEN M zacht als zijde y4 ZEEHOND onverslijtbaar \NTELS, f 295.— IANTELS. f 295.— Lange ROEMEENSE CHEVRETTE MANTELS f 275.— Zeldzaam mooie PERS1ANER PATTKS MANTELS, nu slechts f 893.— alsmede een uitgelezen collectie EDELE BONTSOORTEN, o.a.: ZOBEL FEH, PETIT GRIS, ILTIS, BISAM BUIK, BISAM RUG, PERSLANER,

Haarlem's Dagblad | 1949 | | pagina 3