Predikbeurten Groentjes STADSEXPEDITIE MULLER EN VAN OE LANDE Smit Scherpenhuisen PHILIPS en ERRES DAMESKAPPER C. J. HAMBORG Zaterdag 21 Januari 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant d. Uil Voorzitter van de E.V.C. voor het Amsterdamse Hof "Wegens een hem ten laste gelegde over treding van de deviezenbeschikking 1945 werd de voorzitter van de Eenheids Vak centrale. B Blokzijl, op 31 Mei van het vorig jaar door de bijzondere politierechter te Amsterdam veroordeeld tot een geld boete van 1000.of twee maanden hech tenis. Aan verdachte was ten eerste ten laste gelegd: het beschikken over buitenlandse betaalmiddelen zonder vergunning. Hij had namelijk aan de Franse vakvereniging C. G. T. het verzoek gedaan aan stakende mijnwerkers een bedrag uit te keren van 400.000 fr., waarvan de tegenwaarde latei- zou worden overgemaakt. De verdachte had hierop ver! ird, dat het betreffende ver zoek door de Nederlandse Bank was gewei gerd en dat de remise dus niet kon ge schieden. De bijzondere politierechter achtte ech ter de deviezenovertreding bewezen en var- oordeelde B. tot 1000.of twee maanden. Verdachte had volgens het tweede deel der tentlastelegging het voornemen Franse kinderen naar Nederland te laten komen, ze hier te kleden en voeden en zo het ver schuldigde aan de C. G. T. terug te beta len. Voor dit punt van de tenlastelegging werd verdachte vrijgesproken. Bij de behandeling in hoger beroep gis teren liet de president van het gerechtshof, mr. P, J. H. M. van der Does de Willebois, zich door een ambtenaar van de Neder landse Bank uitvoerig voorlichten over het punt „beschikken over buitenlandse betaal- F. Hoeffelman, eiste voor het eerste deel middelen". De procureur-generaal, mr. J. der tenlastelegging ontslag van rechtsver volging. Het tweede deel echter achtte hij strafbaar en hij eiste hiervoor een geld boete van 500. De verdediger, mr. B. Stokvis, gaf in zijn pleidooi te kennen, dat het niet wel moge lijk is te beschikken over iets waarover men geen zeggenschap heeft. Hij legde het Hof een schrijven over van de C. G. 'f. aan de E. V. C., waarin de verschuldigde 400.000 francs worden kwijtgescholden. Het Hof zal op 3 Februari uitspraak doen. Grote oplichtingszaak voor de Amsterdamse rechtbank Voor de Vierde Kamer der Amsterdamse rechtbank is een proces begonnen tegen de 60-jarige S. W., die zegt bankier te zijn en die verdacht wordt van oplichting op grote schaal. Volgens de dagvaarding zou hij in het laatste halfjaar van de bezetting van enige personen telkens ƒ50.000 hebben ontvan gen om door de Duitsers gearresteerde illegale werkers vrij te kopen. W. had hun verklaard, dat hij in opdracht van de Engelse geheime dienst naar Europa was gekomen om Hitier te vermoorden, waar voor hij over een fonds van vijf millioen pond sterling kon beschikken. Hij zou relaties hebben aangeknoopt met een hoge Duitse politïe-autoriteit, die bereid zou zijn geweest hem bij het vrijkopen van gevangenen te helpen. Tegenover een koopman had hij zich voorgedaan als ereburger van Danzig. Hij beloofde dat hij ƒ75.000 „zwart" geld „wit" kon maken. Een andere koopman had hij bewogen, hem ƒ94.000 te,betalen, dat na de oorlog in Engels geld zou worden terug gegeven. Een predikant, wiens zoon was gearres teerd, had, geholpen door vrienden, 50.000 bijeengebracht om de zoon vrij te krijgen. De jongeman is echter gefusilleerd. Het geld is later terugbetaald. De Duitse politie-autoriteit Wenski, die als getuige werd gehoord, verklaarde dat riij verdachte in 1942 eens had ontmoet. W. had echter nooit zijn bemiddeling in geroepen voor het vrijlaten van gevan genen. Op 27 Januari wordt de behandeling van deze zaak voortgezet. Delftse studentenpaviljoens in gebruik genomen Onder grote belangstelling werden te Delft de studenten-paviljoens „Het duy- /elsgat" door de minister van wederopbouw ;n volkshuisvesting, mr. dr. J. in 't Veld geopend. De heer J. W. Welcker, voorzitter van de jpeningscommissie verwelkomde de geno digden, waarna prof. J. M. Tienstra. voor zitter van de Stichting tot huisvesting van studenten, het woord voerde. Spreker memoreerde de grote steun, die men heeft mogen ondervinden van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Spreker bracht in het bijzonder dank aan de indu strieën, die zo vele geschenken hadden ge geven, om deze paviljoens te kunnen in richten en merkte tenslotte op, dat hier een eigen oplossing is gevonden voor het woonprobleem der studenten in Nedei'land. Het blijkt, dat de studenten hier graag wonen en er ook inderdaad kunnen stu deren. Minister In 't Veld wees daarop op de grote betekenis van deze paviljoens met het oog op de opleiding van technici, waar aan ons land in de toekomst steeds gi'otere behoefte zal blijken te hebben. Onze indu strie mag niet degraderen tot een copieer- inrichting. Van de thans in Delft studeren den zal het afhangen, of Nederland zijn plaats zal kunnen behouden en of West- Europa niet ten achter zal geraken bij Amerika. Spreker vestigde er de aandacht op, dat men in West-Europa op het terrein van de zuivere en toegepaste wetenschap tot eenheid zal moeten komen. Vervolgens spraken nog de heer A. Goote namens de Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, prof. ir. B. H. H. Zweers namens de senaat der Technische Hogeschool en J. A. Lausberg, loco-burge meester van Delft, waarna een der studen ten onder grote hilariteit de beheerder, de heer H. M. van Dantzig. een pet met de naam „Het Duyvelsgat" op de band op het hoofd zette en de andere beheei'der. de heer J. B. Postel een bel ter hand stelde. Nadat een telegram was verzonden aan de burgemeester van Delft, mr. G. C. van Walsum, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, werden twee bomen geplant, de ene door minister In 't Veld, de andere door prof. Zweers. Zweeds „spion' vrijgelaten in Praag Holger Hjelm, de Zweedse zakenman, die te Praag tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld was op beschuldiging van spionnage, is Vrijdag vrijgelaten en door de politie naar het vliegveld gebracht, vanwaar* hij naar Stockholm vloog. Daar werd hij opgewacht door zijp. verloofde. Hjelm verkeerde in een staat van goede gezondheid. Hulp aan gedupeerden der Oudewaterse Bank Het Borgstellingsfonds voor de Midden stand te Gouda heeft aan de gedupeerde middenstanders, die hun geld verloren bij de deconfitui-e van de Oudewaterse Bank, aangeboden een credïet op lange termijn te verstrekken tegen een rente van 3,5 procent per jaar. Voor iiet Verschaffen van deze credieten zal worden afgeweken van de normale eisen van credietwaardig- heid. Voorts heeft de Raad van Arbeid toege zegd, aan ouden van dagen, die thans in moeilijkheden verkeren door het bankroet, direct uitkeringen te verstrekken op grond van de noodvoorziening voor ouden van dagen. Mr. J. L. van Doornick, lid van de com missie van gedupeei'den, heeft het faillis sement aangevraagd van de in bewaring gestelde directeur van de Oudewaterse Bank. Het Internationale Hof gaat de vredesverdragen behandelen Het Internationale Gerechtshof te 's-Gra- venhage maakt bekend, dat 'net op Dinsdag 28 Februari om elf uur zal beginnen met zijn beraadslagingen met betrekking tot de interpretatie van de vredesverdragen met Bulgarije, Hongarije en Roemenië, waar omtrent aan het Hof advies is gevraagd. De volgende regeringen hebben gebruik gemaakt van het recht om geschreven ver klaringen af te leggen: de V.S., Engeland, Bulgai'ije, de Oekraine, de Sovjet-Unie, Byelo-Rusland, Roemenië, Tsjechoslowa- kije, Australië en Hongarije. Gestolen geld terug Donderdagmorgen werd ten nadele van de melkrijder J. G. te Wieringerwaard een bedrag van ongeveer 4000 gulden ont vreemd. G. had dit bedrag in zijn wagen achtergelaten toen hij bij een veehouder melkgeld uitbetaalde. Onmiddellijk werden maatregelen geno men om in deze zaak licht te brengen en Vrijdagmorgen slaagde de rijksspeurhon- dengeleider, wachtmeester Van der Brink uit Heiloo, met een van zijn honden erin het vermiste bedi'ag op te sporen. Het was verstopt in de nabijheid van een boerderij aan de Barsingerweg. Thans is men bezig uit te zoeken wie het geld daar heeft ver stopt. Koelkasten-affaire loopt met sisser af Generaal-majoor Harry Vaughan, presi- dent Trumans adjudant, heeft deze week van een senaatscommissie een berisping gekregen wegens het aanvaarden van koel kasten als geschenk. Vaughan schonk een koelkast aan me vrouw Truman en andere aan vooraan staande personen in Washington. De com missie stelde vorige zomer een onderzoek in naar een geval, waarbij vijf personen giften in ontvangst genomen zouden heb ben, omdat zij anderen aan regeringscon tracten geholpen hadden. De commissie kwam tot de slotsom dat er niets onwet tigs in dergelijke giften stak. Generaal Vaughan zeide dat er in het geheel niets verkeerds in schuilde in het feit, dat hij koelkasten had of deze aan zijn vrienden cadeau deed. Tijdens het onderzoek werd verklaard, dat de firma, die generaal Vau ghan de koelkasten ten geschenke gaf, dit gedaan had toen zij probeerde van het departement van buitenlandse zaken ge daan te krijgen, dat vertegenwoordigers van de firma naar Europa mochten worden uitgezonden. Dit was tegen het einde van de oorlog, toen paspoorten moeilijk te krij gen waren. Generaal Vaughan, zo werd gezegd, had voor de firma „de weg geëf fend". Vaughan ontkende echter, dat zijn handelwijze verkeerd zou zijn geweest. Wat hij ook deed, behoorde tot zijn taak en was in het belang van een vlotte gang van zaken, zo zeide hij. Pi'esident Truman verdedigde generaal Vaughan en pleitte voor een „billijke be handeling" van zijn zaak. „Luchtveger" in Amerika De Amerikaanse militaire deskundigen hebben een nieuw stelsel van luchtafweer uitgewerkt, „waaruit geen enkel vijande lijk vliegtuig kan ontkomen". Deze ver klaring komt voor in het verslag, dat de republikeinse senator voor Massachussets Lodge, ten behoeve van de senaats-eom- missie voor de gewapende diensten heeft opgemaakt. Volgens Lodge kan het leger op het ogenblik voorwerpen, die zich op een hoogie van 24.000 meter met een snel heid van 1600 km per uur voortbewegen, op een afstand van 300 km ontdekken. Te gen op gei'inge hoogte vliegende toestel len, zo verklaart Lodge verdei', bestaat een nieuw stelsel „luchtveger" genaamd. Geen enkel vliegtuig kan onbeschadigd ontkomen. Gidsen lieten mensen aan hun lot over In Turijn zal binnenkort een proces be ginnen tegen twee gidsen, die verantwoor delijk gesteld worden voor de dood van negen mensen bij pogingen om via de Alpen illegaal van Italië naar Frankrijk te komen. De twee gidsen, Rosai-io Libacco en Carlo Randilla, zouden na ontvangst van een grote som gelds, twee groepen per sonen, die de grens over wilden, een onbe waakte streek van de Alpen hebben bin nengevoerd en hen daar aan hun lot hebben overgelaten, na vaag de richting naar Frankrijk te hebben aangeduid met de verklaring, dat het „nog maar een uurtje lopen langs een gemakkelijke weg" was. Het eerste gezelschap van 21 personen werd door een hevige storm overvallen, nadat men reeds 24 uur lang berg op, berg af gegaan was. Drie personen van deze groep verdwaalden, twee vielen dood in een ravijn en nog twee anderen liepen zodanige bevriezingen op, dat hun beide voeten geamputeerd moesten worden. Van de tweede groep, die zeventien mensen telde, kwamen er drie om van koude en honger, verdween er één spoor loos en geraakten er twee deerlijk be vroren. Van beide groepen bereikte niemand Frankrijk. In Maart beginnen op Teriet de cursus sen aan de eerste zweefvliegschool van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart. Vierentwintig zweefvliegtuigen en een „trekker", een gele Tigermoth, zijn reeds op Teriet gcstationneei"d. Het aantal aangeslotenen bij de plaat selijke telefoondienst te 'sGravenhage be reikte Donderdag de 50.000. De achterstand in het maken van nieuwe aansluitingen is nog zeer groot. Nog altijd wachten ruim 8000 aanvragers op aansluiting. Vaste scheepvaart verbinding met Israel (Speciale berichtgeving Sedert kort heeft Rotterdam een gere gelde veertiendaagse scheepvaartverbin ding met de Isi'aelische havens Tel Aviv en Haifa. De „Zim Cargo lines" onderhoudt deze verbinding en de N.V. Phs. van Om- meren's scheepvaartbedrijf te Rotterdam treedt op als agente van deze jonge rederij, die door aankoop van drie schepen haar vloot belangrijk heeft uitgebreid. In de Rotterdamse haven ligt het eerste van deze drie schepen, namelijk het s.s. ,Hadar", dat in 1949 is gebouwd en een draagvermogen heeft van 3500 ton. Het is een schip dat aan de eisen van de moderne vrachtvaart volledig voldoet, ook voor wat betreft behandeling van de lading en ver blijven van de opvarenden. Het schip kan twaalf passagiers vervoei'en. Elk ruim is voorzien van een electrische ventilatie. De laadbomen van de ruimen kunnen lasten tot vijf ton heffen. Het beladen van het schip wox'dt ver- zoi'gd door de stuwadoor maatschappij .Progress", die toegetreden is tot het coö peratief havenbedrijf „Koi'te vaart" en een nieuw walaccomodatie heeft betrokken aan de pier Antennestraat in de Mei-wede- haven. In Februari zal het tweede schip voor deze rederij worden afgeleverd en het derde zal in Maart volgen. Tot dan zal de vei'binding met chartei'schepen worden onderhouden. Zandvoort In Zandvoort geen woningen volgens plan-Bouma Het bestuur van de Zandvoortse woning- bouwvex'eniging „Eendracht maakt macht" heeft uitvoerig beraadslaagd over de even tuele bouw van woningen in Zandvoort volgens het bekende plan-Bouma van Bussum. De architect van de woningbouwvereni ging, de heer De Vries, had in Den Haag een door hem uitgewei-kt plan voor een complex woningen besproken, waarbij hem werd medegedeeld, dat dit plan bijna identiek was met het plan-Bouma. In dit laatste plan liggen de bouwkosten zovel lager, door een economischer bouwen. Zowel het plan-De Vries als het plan- Bouma zou buiten het beschikbaar gestelde bouwvolume om kunnen worden gebouwd. Het bestuur van E.M.M. heeft een en ander zorgvuldig bezien, maar is eenparig tot de conclusie gekomen, dat deze bouw voor Zandvoort geen voordelen biedt. Deze huizen kunnen in verder landinwaarts ge legen streken voldoen, in Zandvoort, waar het meestal kouder is en men bovendien blootstaat aan de inwerking van de zoute zeelucht en zandstuivingen, is de bouw van deze huizen niet verantwoord. Boven dien zullen de onderhoudskosten in elk geval hoger zijn, dan van de nu gebouwde en nog te bouwen percelen. Het worden woningen die minder in aanzien zullen zijn en daarbij een nog hogere huur zullen moe ten opbrengen. Daar op korte termijn over deze bouw een beslissing zou moeten worden genomen en men pas goedkoper kan bouwen wan neer tenminste een blok van honderd huizen tegelijk wordt opgetrokken, waar voor momenteel niet eens plaats is, besloot men vooxdopig van de bouw van dit soort huizen af te zien. IJmaiden ANBZ-voorzitter liep weg Tijdens een uitei'st rumoerige leden vergadering, die de ANBZ een zeelie den organisatie van de EVC gistermiddag en -avond in Thalia te IJmuiden beleg de, is het tot een scheuring in de afde lingen gekomen. De voorzitter, de heer J. de Koning uit Scneveningen heeft, daarin gesteund door de afdeling Noord- wijk de vei'gadering verlaten, omdat hij het niet langer eens is met de houding van de ANBZ ten opzichte van de IJmui- dense visserij crisis en de achtei'blij venden hebben daarop een motie aangenomen, waarin stelling wordt genomen tegen deze houding en de oude eisen onverkort gehand haafd worden. Ook de weerzin van een aantal leden tegen de bemoeiingen van de EVC met de ANBZ kwam meermalen tot uiting. De tweede „Bloemlust"- tentoonsfelling te Lisse Schone beloften Dinsdagmiddag 24 Januari om 2 uur wordt de Tweede Grote Bloemententoon stelling van de Stichting Bloemlust ge opend door Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secre taris van de Kamer van Koophandel en Fabi'ieken voor Noordholland te Haarlem. Het is 4 weken geleden, dat de Kerst tentoonstelling grote belangstelling trok uit de streek tussen Haarlem en Leiden. De mooie groepen bloeiende bloembollen en andere gewassen benevens het artis tieke bloemwerk werden zeer bewonderd. Van deze tweede tentoonstelling wordt voorspeld, dat zij de eerste verre zal ovec- treffen. Niet alleen laten de bolgewassen zich een maand later veel gemakkelijker forceren, maar ook de kwaliteit en de bloeïrijkdom is aanmerkelijk vooruitge gaan. Vooral hyacinten en narcissen, waar onder de nieuwste aanwinsten, zullen in pi-ima kwaliteiten tentoongesteld worden. Belangrijke inzendingen uit Noordwijker- hout en uit het Westland zullen deelne men aan de strijd om de zilveren wissel bekers, waarvan er zeven uitgeloofd wer den. Vooral bij de tulpen zal de strijd om het beste te brengen fel gestreden worden. Alles is verwerkt tot een grote parkaan- leg, waarin de verschillende groepen de coratief zijn opgesteld, of waarbij de bloe men tot fraaie bloemstukken zijn ver werkt. Daarom zal er op deze tweede Bloemen tentoonstelling voor de liefhebbers ook weer buitengewoon veel te genieten zijn. En toch zijn we pas in de dei'de week van Januari. Voor degenen, die rechtstreeks bij het vak betrokken zijn, wijzen wij nog op de grote Mechanisatie-tentoonstelling, die in de and-we grote veilinghal van het H.B.G. gebouw aan de Grachtweg gehouden wordt. De toegang tot de bloemententoon stelling geeft tevens toegang tot de Me- chanisatie-afdeling, waar door 34 inzen ders gedemonstreerd wordt met allerlei werktuigen en gereedschappen op het bloembollenvak betrekking hebbende. On getwijfeld is deze afdeling ook voor de liefhebbers interessant, omdat men er kan zien hoe vernuftig gevonden werktuigen zich een plaats in het bloembollenbedrijf veroverd hebben. Heemstede Concert uitgesteld Wegens een defect aan het orgel in de Wilhelminakerk te Heemstede moest Vrij dagavond het concert ten bate van het Jeugd huis der Nederlands Hei-vormde Gemeente vier weken worden uitgesteld. Nederlands Bijbelgenootschap De afdeling „Heemstede" van het Ned. Bijbelgenootschap houdt 26 Januari haar jaarvergadering in het Jeugdhuis aan de Herenweg, alwaar als spreker hoopt op te treden: dr. G. Brinkman uit Amsterdam. Het jubilé van 1 Neeskens In aansluiting op wat wij schreven over het veertigjarig jubileum van de heer J. Neeskens, opzichter bij de dienst van Open bare Werken, kan worden medegedeeld, dat de officiële huldiging Dinsdagmorgen a.s, te 11 uur zal plaats vinden in het Vexvei'sings- huis „Groenendaal". 's Middags is er van drie tot half vijf in het Geref. Wijkgebouw, Camplaan 18 gelegenheid voor anderen om hem geluk te wensen. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor ai-tsen worden waargenomen door: dr. P. M. v. d. Gugten, Heemsteedse Dreef 37, tel. 29903; dr. J. G. v. Walsem, Bronsteeweg 32. tel. 28377 en dr. A. C. L. v. Lier, Pieter Aertszlaan 6, tel. 29875. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok v. Heel, Jac. de Witstraat 9. tel. 17662. Geopende apotheek: Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 28197; Aerdenhout Apo theek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. ZONDAG 22 JANUARI 1950. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: Ds. P. J. Mackaay. Avondge bed in de Consistoriekamer. Zondag. 10: Dr. A. J. Rasker. 4: Liturgische Godsdienstoefe ning voor Doofstommen en Slechthorenden in de Consistoriekamer', Nieuwe Kerk. 10: Ds. G. J. Waardenburg, 7: Ds. E. Pot. Noor- derkerk. 10.30: Ds. J. C. Salverda. van Hoofd dorp. Bev. ds. Clay, als Zen<jingspred. voor Sei'oei op Nw. Guinea, 7: Ds. A. J. van Rhijn Oosterkerk 10: Ds. S. H. J. Voors. Bakenes- serkerk, 9.30: Dhr. Chr. Kousemaker, Kin- derkerk. 10.30: Jeugdkerk. Ds. A. DÖnszel- man, van A'dam. Kapel Sarepta 9.30: Dhr. G. Germans. Kinderkerk, 10.45: Ds. W. J. van Elden Diaconessenhuis 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Dienst. Jcugdkapel. Noord. 10.30: Dhr. F. R. Aschoff Oost. 10: Dhr. A. J. van Houwelingen Rijk- hoek. Ver. van Vrijz. Hervormden. Jacob- straat 6. 10.30: Dr. J. de Graaf. Eglise Wal- lonne. Begijnhof 30. Dimanche 22 Janvier a 10 h. 15: Service présidé par le pasteur H. Bouvier. Stads Evangelisatie, Lange Heren straat 6. 10: J. F. Snoeks, H. Avondmaal. 7.30: H. van Doorn. Heiloo. Woensdag 8: Ge meenteavond. Zuiderkapel. Zuidei-straat 15. 10: Dhr. Joh. van Oostveen, Evangelist te Voorburg. 5: Dhr. Th. Dikkes, Haarlem. Evangelisatie-samenkomst. 7.45: Jeugdbij- eenkomst o.l.v. Theo Dikkes. Opwekkings samenkomsten, Zuiderstr. 15. Donderdag 8: Dhr. H. F. Huson, Evangelist te Dordrecht. Medewerking v. h. Zangkoor. Ned. Herv. Evangelisatie, Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. N. Kleermaker, v. Veen. Vrije Evang. Gemeente. Bakenessergracht 65. 9.30 en 5: Dhr. P. Bolink, Theol. Student. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Leendertz. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff. Geref. Kerk. Kloppersingel- Kerk. 10: Ds. H. Volten, van Enschedé. 5: Ds. P. de Ruig. Wilhelminakerk 10: Ds. A. M. Boeying. 5: Ds. J. A. van Arkel. Zuid-Oos- terkerk. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. Volten Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente onder 't Kruis, Ged. Oude Gracht 47. Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink, van Rotterdam. Oud-Geref. Ge meente. Ged. Oude Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van den Haag. Christ. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Bap- tiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30: Ds. J. Louw. van den Haag, Met medew. van het Zangkoor. 5: Dezelfde. 8: Jeugdsamenkomst in geb. Salem. Leger des Heiis, Schagchel- straat 26. Samenkomsten o.l.v. Kommandant C. Durman, vergezeld van Majoor v. Dalen en Nijman. 10: Heiligingsdienst. 7: Open luchtmeeting Ged. O. Gracht. 8: Verlossings- samenkómst. Pinkster Gemeente. Nw. Kruis straat 14. 10 en 7.30: Samenkomst. Donder dag 7.45: Samenkomst. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen. Jansstraat 85. 10: Samenkomst (Broodbre- ken). Bijbellezing, Jansstraat 85. Vrijdag 8: A. Ramakei-, Gem. des Heeren, Lange Mo lenstraat 22. 10 en 5: Samenkomst. Gemeente Gods, Jansstraat 85. 10: Samenkomst. De Christengemeenschap, Jansstr. 83, 10: Zon dagsdienst voor kinderen. 10.30: Mensenwij- dingsdienst. Pinkster Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. 10 en 6: Volle Evangelipre- diking. Kruisleger, Wolstraat 7. 10: Wijdings dienst. 8: Openbare samenkomst. Inzege ning soldaten. Donderdag 8: Openbare Ver lossingssamenkomst. Samenkomsten o.l.v. Staf kapitein G. Haanstra. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingskerk. Wilhelminasti-aat 21 10 en 5: Godsdienstoefening Hersteld Apost. Zendingsgemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Socfi-Beweging. Nas- sauplein 8. 11: Dienst. Ned. Ver. v. Spiri tisten „Harmonia". Jansstraat 83. 10.30: Wij dingsmorgen. Dhr. A. 't Hoen, Baarn. Wijkgebouw Leidsestraat 20. Dinsdag 24 Januari 8.15: Ds. Terlaak Poot. Ondex'werp: „De varende Gemeente". Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 7: Ds. Schutz. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. M. v. d. Voet. Immanuëlkerk 10: Ds. G. Koch, H. Avondmaal. 7: Dr. M. v. d. Voet. Dankzegging Ned. Prot. Bond. Ber kenstraat 10. 10.30: Dr. H. Jansen, v. Heem stede. Geref. Kerk. Noord-Schotcrkerk. 9 en 10.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeylnga. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. A. J. v. Rhijn, Haarlem. 7: Ds. v. Nieuwenhuijzen, H. Av. Kapel Nieuw Vredenhof.. 10.30: Ds. v. Nieu wenhuijzen, H. Av. 7: Ds. Oskamp. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Henkels. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16, 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem., Den Haag. Doopsgezinde Kring Heemstede, geb. Volksbond, Heemst. Dreef. 10.30: Ds. C. P. Hoekema.Geref. Kerk. Chr. Lyceum 9: Ds. J v. Arkel. 5: Ds. Hoorweg. Koediefsiaan 10:. Dr. P. J. Richel. 5: Ds. A. Dondorp. Camplaan. 10: Ds. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 9.30 en 4.30 Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. H. Avondmaal. 5: Ds. N. O. Steenbeek, Jeugddienst. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. P. Jonges, Ned. Herv. Pred., Rijswijk Z.-H. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. W. M. Maas, Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Ke rk. Dorp. 9.30: Ds, J. Breeuwsma, H. Avondmaal. 3: Ds. M. M, de Jong. H Avondmaal enTJank- zegging. Abbenes. 9.30: Dhr. J. Irik. 3: Ds. J. Breeuwsma. Bethel. 10: Ds M. M. de Jong. Bev. Ambtsdragers. BLOFMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 30 en 11: Dr. J. H. Stelma. H. Avondmaal. 9: Jeugdkapel, 12 j. e. o. „Maranatha", Don- kerelaan. 11: Zondagsschool. 5 j. e. o. ..Jeugd huis". Donkerelaan. 7: Dr. H. van der Loos. van Haarlem. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 10.30: Mej. Dr. J. W, Herfst, voorgangster der afd. Geref. Kerk. 8.45. 10.30 en 3.30: Dr. J. L. Koole. Vrye Kath. Kgrk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 8: Vespers en Lof. Soefi-Beweging, Bloemend.- weg 141. 11: Dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. H. Avondmaal. 10: Jeugdkapel 12 j. e. o „Irene". Elswoutslaan 1. Geref. Kerk 10 eh 5: Ds. W. Fijn v. Draat. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. D Visser. Zaandam. „De Toorts". 10: Ds. P. A. Tichelaar. De Kapel. 5: D: IJmuiden. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. 0« Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. H Avo.-} maal. 7: Dezelfde. H. Avondmaal én Da,-' zegging. West. Kon. Emmaschool, Raat, 9 en 10.30: Ds. G. H v. d. Woord. Voort-; H. Avondmaal. Evangelisatie ..Bethel", Oost Kolk. 10:1)4 Quint, uit Haarlem. Lessen IIAARL. INSTITUUT tot opl. Pedicure, Voetkunde, Manicure, Schoonheidsspec. Pijnboomstr. 6. Tel. 24402. PEDICURE-VOETKUN DE. Aanv. cursus defin. 24 Jan. 7 uur. Haarl. Kweek school, KI. Houtweg 39. Tel. 17377. Huish. Pers. gevraagd NET DAGMEISJE gevr. v. direct. Goed loon, goede kost. Rijksstraatweg 433, Haarlem-Noord. KINDERMEISJE gevr. v. d. middag. Genegen lich te huishoudelijke bezighe den te verrichten. Flora straat 11. Keurig ervaren DAG MEISJE gevr. Aanm. liefst 's avonds. Iordensstraat 60. NETTE WERKSTER gevr. v. M., V. Floresstr. 73. Gevr. prima COSTUUM- NAAISTER voor het maken van japonnen en mantels. Om de 14 dagen. Br. G2362. —Gevr. DAGDIENSTBODE 5 x p. week. van 9-2 uur. Mevr. Hage, P. Buyslaan 2, Heemstede. Gevr. DAGMEISJE, goed loon. werkster aanw. Mau- ricialaan 54, Overveen. Bedrijfspers. gevr. Accurate vrouwelijke JONGSTE BEDIENDE. Eni ge routine in mach.schrijven Eigenh. geschr. sollicitaties aan C. Nieuwendijk N.V., Ged. Oude Gracht 112, Hrl. MANTELCONFECTIE BEDRIJF ECOBE vraagt machinestikstei's.handwerk- sters en leei'lingen. Aanm. Gasthuisstraat 3. Haarlem. Chem. wasserij en ver verij vraagt GEREPATR. MILIT. Beginloon 30 p.w. Vei-hoging naar bekwaamh. Opleidingscursus aanw. Eig. geschr. br. met uitv. inl. no. G2344. Huish. Pers. aangeb. WERKSTER b. z. a. voor 3 midd. p. week, 2-5 uur. Dinsd., Woensd. en Donderd. Br. no. 2387. NET MEISJE, 22 j., z. betr. v. d. en n. Zaterd.midd. en Zondag vrij. Br. G2388. Jonge moeder, 24 j., met kind v. 3 j. biedt zich aan als HUISHOUDSTER. Br. G2389. B.z.a. nette WERKSTER v. d. midd. Br. G2364. NET MEISJE b.z.a. voor hulp in de huish., v. 9-12.30, liefst klein gezin. Br. G2345. K. MEISJE b.z.a., 3 a 4 ocht. p. w.. ook als kinderm. Br. no. G2346. Bedrijfspers. aangeb. JONGEDAME, 21 j., vl. kunn. steno en typen, met iy2 j. adm. ervaring, uitst. ref., z. z. g. g. op prettig kantoor of boekwinkel in Haarlem. Br. no. G2390. Huizen gevraagd —BELEGGINGSHUIS door partic. te koop gevr., liefst rechtstreeks van eigenaar. Br. no. 146.493 Bolrek, Kon.- plein 1, Amsterdam. Huizen aangeboden Aangeb. door part. voor geldbel. pr. HUIS op g. st. te Haaidem. Ks. 8000. Br. Te koop HUIS te Haar lem-N., 5 kam., keuk., zol der, tuin. Huur 6.85 p. w. Br. no. 1200 aan Boekh. De Wit te Bloemendaal. Kamers gevraagd Jongem., b.b.h.h. zoekt net KOSTHUIS m. vrije kamer. Br. no. G2392. Jong echtpaar z. k. vraagt ZOLDERRUIMTE of sous- ten-ain, geh. of gedeelt. te huur, teneinde deze in te richten als tijdelijke woning. Genegen goede huur te be talen. Br. no. G2393. Per 1 Maart 2 of 3 KAMERS v. kl. gezin, eigen kookgel. Br. met prijsopg. onder no. G2394. Alleenst. dame vr. ongest. WOONRUIMTE. Br. G2395. Te huur gevr. v. 3 weken (23 Juli13 Aug.) gemeub. HUIS of zomerhuisje met 6 a 7 slaapplaatsen. Omstre ken van Haarlem-O'veen. Brieven ho. G2369. Juffrouw b.b.h.h. zoekt SLAAPKAMER met stook- gelegenheid. Br. G2366. Heer vr. grote gem. ZIT- SLAAPK. m. voll. pension bij station of Zuid. Br. met pi'ijsopg. no. G2367. Net a.s. echtp. z. gestoff. ZIT-SLAAPK. m. kookgel. Br. G2368. Jong echtp. z. kinderen zoekt ongem. KAMERS in Hrl. of omg. m. kook- en stookgel. Br. G2348. Kamers aangeboden Gr. en kl. gemeub. ZIT- SLAAPK. m. goede verz. en pens. voor 2 dames of 1 heer Centr. stad. Tel. aanw. Br. G2376. Gr. KAMERS a. d. Hout disponibel met pension v. 2 pel's., c. v. Br. no. G2396. Wed. 65 j., gep., biedt INWONING aan heer ongev. dezelfde leeft., huisel. verk. Vrije kamer aanw. Br. no. G2398. Wed. biedt INWONING aan juffr. of wed. P.G. Br. G2399. Per 1 Febr. te huur een gestoff. en gemeubil. ZIT- SLAAPK., m. badk. als keu ken. Br. no. G2352. Ged. gem. ZIT- en SL.- KAMER te huur m, vrije keuken en pr. uitz. op g. st., bij all.w. heer. voor 2 pers., liefst m. 1. Br. no. G2353. Te H'stede mooie ZIT- SLAAPKAMER voor dame alleen, b.b.h.h. Br. G2349. In pension v. ouden van dagen komt met Maart een ongemeubileerde KAMER vrij voor 2 pers., met pens. Br. G2350. ZIT-SLAAPK. aangeb. v. net heer, m. of z. pension. Centr. stad. Barteljorisstr. 34rd. KOSTHUIS aangeb., vr. slaapk., huisel. verk., omtr. Soendaplein. Br. no. G2397. Te huur gr. gem. ZIT- SLAAPK. 65 p. mnd. en gi\ gem. suite m. serre, keu ken, gas, water en licht in- begr. 300 p. mnd., omg. Kleverparkweg. Tel. aanw. Br. no. G2351. Woningruil AMSTERDAM. Aangeb. bovenh. in de Van Baerle- straat bij Vondelpark: 4 ka mers, keuken en zolder, huur 46 p. m. Gevr. huis te Haarlem of omg. met minst. 5 kam. en afgesl. zol- derkamer. Br. nó. G2370. Aangeb. ruime vrije WO NING, goede stand Haarlem gesch. voor groot gezin of dubbel bew. Gevr.: kl. vrije woning, liefst c. v., ook op goede st. H'lem of omstr. Br. no. G2422. Aangeb. te Leeuwarden een gezellig zonnig HUIS, 6 kamers, grote schuur en flinke tuin. Gevr. in Haar lem of omg. huis met 9 a 10 kamers, geschikt voor pen sion. Br. no. G2354. Diversen OP ELKE VAAS 'N KAP Lasschuit, Kl. Houtstr. 46. DAMES! Wij hebben pr. zwarte en gekl. stof voor mantels n. maat, v.a. 75 compl. Heeft u stof? mant. m. kl. v.a. 25. D. en H.jas keren vanaf 20. Van Veen Schermerstraat 36 huis, bij Zijlweg. HUWELIJK. Heer, m.l., prettig kar., muz., v. gezell. h. zoekt p. 1 Mrt of later gem. kamer m. pens. als all. inw. bij alleenst. dame of wed. Br. no. G2401. HUWELIJK. Heer, m.l., v. goede fam., intell., prettig kar., gesch. (eiser), vaste pos., doch onbem., zoekt ser. contact m. lieve onafh.dame of wed. v. 40 a 45 j. om tot een voor beiden gelukkig huwelijk te komen. Br. no. G2402. HUWELIJK. Stille doch niet onknappe jongeman, leeft. 25 j., w. z. k. m. met dito dame, nette verschij ning. Bi', met foto op erew. retour. Br. G2371. „DE MORGENSTOND" maakt uw bomen gezond. Spuiten, snoeien en mesten door bekw. vaklieden. Alles onder gar. Soendaplein 31. Tel. 19903. ELECTR. (afdoend) verw v. haar. moedervlekk.,wrat- ten, v. aanbev. H.H. Dokto ren. Pijnboomstr.6, tel.24402 SCHILDER-, BEHANG- en WITWERK gevr. C. van den Bos, Wouwermanstr. 44 Te koop gevraagd PIANO te koop gevr. Br. met prijs en merk no. 168 Wensing's Adv.Bur., Tem- pëliersstraat 32. Door part. HUISK. en Slaapk. Br. met pi'ijs no. G2404. TENNISTAFEL in goede staat. Br. G2372. In huurkoop of te koop gevr. SLAGERIJ annex worstmakerij met woning. Br. no. G2009. PERZ. KLEEDJE. Br. m. afm. en prijs G2356. INBOEDELS en zolder opruimingen. alles koopt Hazevoet. Koningsti-aat 48. Tel. 17308. Te koop aangeboden Een paar orig. NOREN (merkschaats) m. schoenen, 's avonds tussen 6-8 u. Bra- kenburghstr. 49 (bij M.T.S.) Gl.n. SKI's, m. 41, 42. 43. Tel. 16638. Pr. Duitse STUDIE- PIANO ƒ350. Pijnboomstr.35 KOLENHOK, inhoud 15 mud, 30. H. Heijermans- laan 21. Heemstede. RADIO, pickup met pl., 100. Spaarnw.str. 9Brood. UITDRAAIHAARD. Rujj tenbui-gerlaan 93. Nieuwe Baldalette kleinH CAMERA, 36 opn., lens 24 m. lederen paraattas, identi pap. en electr. bel.meter. B:: no. G2411. STUDIEVIOOL le e een Spotkoopje. Heeren? singel 99. Chique BRUIDSJAPON prijs 52, hockeystick j] Rijksstraatweg 294 (2 x bei-: len na 6 uur). —Pr. open GASHAARD W Rijkssti-aatweg 88, HaarlenJ Wegens sterfgeval lanx- br. BONTJAS (veulen) r oppossumki'aag. zeer weinS gedragen, maat 46-48. 205 Bont (zilvervos) 80. B: no. G2415. Enige H.COSTUUMS, ki vloerkleed 25, loper 5 ml 15, vulkachel 20. Grow Houtstr. 11. Tel. 17707. I Electr. ONTDOOIER.Tell 25081. Reedijk, Marnixstr.45| Gr. model BADDOMPE. LAAR, electr.-z.g.a.n. W. dij Zwijgex-laan 12, Santpoort, BI. ratiné WINTERJAS, kl. maat, z.g.a.n. 40,1 Spaarni'ijkstr. 32. Te zie: 6-8 uur, beh. Zondag. Pracht Murmel BONT. JAS, m. 44, prijs 500. B: G2381. Door verhuiz. overcorapl pr. FRISIA-HAARD (al open h. te gebr.), tev. nieu we H.demi, m. 48-50. Gael- straat 14, Haarlem. HANDWAGEN en sterkt Bakfiets (spoed). Kerkst: 2 (hoek N. Kerksplein). Tel 18508. Nog enige SJOELBAK-, KEN, compl. 15. E. Hos,) timmei-man, Byzantiumstr, 2rd. Tel. 19356. VULKACHEL, lage prij;| Jan van Galensti-aat 18. Leren JONGENSJAS 14- 18 j.. prima voetbalsch. m 43. Heemst. Dreef 103. Persianer MANTEL m 38, van partic. aan particJ bill, prijs. Br. no. G2380. Pracht Duitse PLANO 700. Tel. 24289 of adres bur. van dit blad. Pr. Friese KLEIAARD- APPELEN gegar. le kwal., bewaaraardappelen a 0.12 p. kilo (per zak) fr. thuis. Monster op aanvr. Gerber'; Aard.bedrijf. K. v. Mander- straat 74. Medanstr. 5, Hrl, MOTORRIJWIEL 125 co Sparta, met J.L.O.-motor, d. omstandigh. bill, prijs. Gen,, de la Reystraat 107. D. PIANO, kruissn., ia pr. staat. Kloppersingel 79. D. en H.RIJWIEL, 5 paar schaatsen a 2 tot 5 per p, Julianalaan 78. Overveen. HANDNAAIMACH. p:, staat, zw. eiken Cyl.bür. tussen 1.30-2.30 of 7-8 uur. Doelstraat 20. Nw. BABYWEEGSCR 16; zw. eiken 1-p. ledikant 15; uitschuiftafel 15; vloei-kleed 18; d.schaats- sch. als nw. m. 38 en 39^ 6, d.mantel m. 42 7; nw. II, h.schoenen m. 45 18; sjoel bak m. sch. 14. Pieter Kiesstraat 66rood. Wit em. GASKACHEL, jongensjas 14 j., bontjas (seal m. 40).Jelgersmastr. 33 Weg. vertr. compl. MEÜ-: BILERING. Na 6 uur, 3 x! bellen. Zijlweg 136, H'lem, CADEAU IS HET! Zware geheel draaibare rooktafels met verlichting enl prachtig chroomgarnituur Alleen bij ons. Reclameprijs f 44.—. v. VEEN, Zijlweg 26-28, Hrl INSTITUUT ANDRIESSE Begin Februari vangen onze nieuwe cursussen aan voor: M.O. Handelswetenschappen, Staatspractjjkdiploma en MODERNE BEDRIJFSADMINISTRATIE (aparte en gespecialiseerde opl. van 10 maanden). Prosp. aan het lesgebouw Wilhelminastraat 66, Haarlem (telef. 16637) en bij de secretai'is mr. K. van Giffen, Julianalaan 5, Overveen, die voor inlich tingen en inschrijving elke Maandag, Woensdag en Zaterdag spreekuur houdt van 1921 uui\ Radiotechnisch Bedrijf Gen Cronjéstraat 141 - Tel. 21775 - Haarlem I Uit voorraad levei'baar I Erkende service afdeling Gemoderniseerde showroom Aan de spits staat met de nieuwste vinding EUGèNE DOUCE PERMANENT Zonder toestel. Zonder stroom Zonder warmte op het hoofd. Geen bedorven Geheel nieuw Geheel anders Geheel volmaakt j^t<||pNe£j tf METHODE ET A, SACHETS eUGCHe k RECO^ Jr tijdig bij Mislukking uitgesloten C. 3. HAMBURG, Dameskapper SPAARNWOUDERST. 29 - HAARLEM - TEL. 14367

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 8