Het bloemenoffensief op „Bloemlust" Amsterdamse Beurs Groentjes Hoole en Van Gooi DKW 1940 COACH Voor POES Melkzaak Perzië in Haarlem! Grote Bont verkoping te Haarlem Nederlandse Bontveiling „DE KROON" Dinsrlag 21 Januari 195® 'Haarlems Dagblad en OprecKte HaarlemscEe Courant De kleinste wagen die meedoet aan de Rallye de Monte Carlo, de Rovin van de Fransman G. Rinaldo, die zelf één van de langste deelnemers is, startte vanmorgen om vier mimiten over zes van de Amster damse controle-post bij de Apollo-hal. Vorig jaar kon Rinaldo het tempo niet halen, maar deze keer is hij vol goede moed. Hij heeft noggeen strafpunten. Repatriëring Nederlandse troepen in snel tempo 'S-GRAVENHAGE, 23 Januari. Zoals reeds eerder werd medegedeeld, zal ter stond na de inscheping van de laatste on derdelen der 7 December divisie de repa triëring der overige zich in Indonesië bevindende Nederlandse troepen met on verminderde snelheid worden voortgezet. Teneinde de repatriëring dezer troepen zoveel mogelijk te bespoedigen, heeft de minister van Oorlog bevorderd, dat door het directoraat-generaal van Scheepvaart pogingen in het werk zijn gesteld naast de reeds eerder aangetrokken schepen nog meer buitenlandse scheepsruimte te char teren. In de eerste plaats heeft genoemd di rectoraat-generaal nog enkele Britse schepen voor troepenvervoer gecharterd, namelijk de „Atlantis", de „Georgic", de „Cheshire" en de „Empire" (die reeds een reis met Nederlandse troepen gemaakt heeft). Bovendien is men er in geslaagd dank zij de medewerking van de Franse regering het passagiersschip „Pasteur", het grootste thans bestaande troepenschip, te charteren voor een reis van Indonesië naar Nederland. Dit schip heeft een capa citeit van circa 4000 man en kan de af stand Tandjong Priolc-Nederland in 18 dagen afleggen. Dit betekent derhalve een record, zowel wat betreft capaciteit als snelheid. Behalve op dit schip heeft men ten slotte voor één of meer reizen beslag kun nen leggen op de volgende schepen van de I.R.O., de internationale vluchtelingen organisatie, die het vervoer van verplaat ste personen verzorgt: de „Goya", „Skau- gum", „Castel Bianco", „Nelly" en „Fair- sea". Deze schepen vervoeren verplaatste per sonen naar Australië. Op de terugreis zul len zij te Tandjong Priolc Nederlandse troepen aan boord nemen met bestemming Nederland. Eerste Kamerlid stelt vragen aan de minister van Justitie Over maatregelen tegen politieke delinquenten Het Eerste Kamerlid de heer Reijers (C. H.) heeft aan de minister van Justitie de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat op Dinsdag 10 Januari een aantal politieke delinquenten, verblij vende in de cellenbarakken te Schevenin- gen, 's morgens omstreeks zes uur zonder voorafgaande waarschuwing, na gefouil leerd te zijn, met achterlating van kleding en alle hun toebehorende papieren, in nachtgewaad naar het Huis van Bewaring zijn overgebracht en daar geïsoleerd zijn opgesloten? Kan de minister mededelen, op wiens last deze ongebruikelijke en laakbare wijze van overbrenging is geschied, welk doel er mede werd beoogd, waarom deze mensen zijn ge- isoleerd en welk gebruik er van hun schrifturen is gemaakt? Kan de minister, daar onder deze gedeti neerden personen voorkomen, die onder leiding van mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, procureur-fiscaal bij de Bij zondere Raad van Cassatie., werkzaamheden verrichten voor de Parlementaire Enquête commissie ten behoeve van haar onderzoek naar de kamptoestanden in 1945, mededelen of genoemde autoriteit in deze overbrenging is gekend, zodat hij ten opzichte van de achter te laten schrifturen de nodige maat regelen heeft kunnen treffen? Is het juist, dat voor de duur van deze bijzondere omstandigheden het verkeer dezer politieke delinquenten met hun raads- lieden niet wordt toegelaten en dat zelfs de met hen gevoerde correspondentie wordt gecontroleerd? Kan de minister mededelen, of inmiddels kleding, eigendommen en papieren weder volledig ter beschikking van deze gedeti neerden zijn gesteld en is de minister be reid, maatregelen te treffen, opdat een zo aan Duitse methoden herinnerend optreden in het vervolg achterwege zal blijven? Inbraak bij de Bond van Mobilisatie-invaliden Echtgenote van voorzitter en kantoorbediende in arrest Maandag heeft mevrouw De B., echt genote van de voorzitter van de Bond van Mobilisatie-invaliden, aangifte gedaan van inbraak in het door de justitie ver zegelde kantoor van de bond te Drachten. Na een uitgebreid onderzoek vond de justitie termen aanwezig om mevrouw De B. en een kantoorbediende te arresteren, meldt het A.N.P. Het onderzoek wordt voortgezet. De voorzitter van de bond, de heer F de B. bevindt zich nog steeds in arrest. „MIJNHEER DE GOUVERNANTE" KOMT OP DE PLANKEN Het toneelgezelschap „De Komedianten" zal de eerste voorstellingen in Europa geven van het blijspel ..Sitting pretty" door de Amerikaanse schrijfster Gwen Davenport, waarvan de film-versie onder de titel „Mijn heer de gouvernante" zoveel belangstelling trok. Johan Kaart, die tevens de regie voert, vertolkt de titelrol.; V erkeersmoeilijkheden tussen Berlijn en het Westen BERLIJN, 23 Januari (Reuter). De Britse commandant te Berlijn, generaal- majoor G. K. Bourne, heeft aan een lunch in de Britse persclub te Berlijn verklaard, dat recente „verkeersmoeilijkheden" bij de spoorwegen, op de waterwegen en op de autoweg tussen Berlijn en West-Duits- land zeer zeker geen deel uitmaken van enig Russisch plan om Berlijn weer te blokkeren. Generaal Bourne zeide: „Sedert de opheffing van de blokkade van Berlijn in Mei hebben we vele van dergelijke ver- keersverstoppingen meegemaakt en ik ben er van overtuigd, dat zij vrijwel alle zijn toe te schrijven aan onoordeelkundig op treden van de Russen of aan misverstand tussen de Oost- en de West-Duitse auto riteiten". Van de zijde van het West-Duitse minis terie van Verkeer is medegedeeld, dat de autoriteiten van de Russische zone het wegverkeer bij Helmstedt ophouden, soms acht uur lang. Een woordvoerder van het West-Duitse ministerie van Vervoer verklaarde, dat de Sovjet-Russische grenswachten een gron dig onderzoek instelden naar alle voer tuigen, die van het Westen naar het Oosten rijden, via Helmstedt Er werden ongeveer zeven auto's per uur doorgelaten. Maandag namiddag had zich voor de controlepost een file van enkele honderden auto's ge vormd. Volgens een Britse woordvoerder werden de moeilijkheden veroorzaakt doordat het contrêlepunt te Mariënborn een nieuwe Sovjet-Russische commandant heeft ge kregen, die er op stond, dat de bestaande orders over het controleren van vracht auto's en documenten naar de letter wer den uitgevoerd. Bijgestaan door de Oost- Duitse volkspolitie, werden facturen van alle goederen en een schriftelijke garantie van de koper te Berlijn of in de Sovjet zone, dat hij de goederen zou accepteren, vereist, aldus de verklaringen der chauf feurs. Ontbraken deze papieren, dan wer den de goerderen in beslag genomen, waar na de auto's naar Berlijn mochten door rijden. Volgens mededeling" van een Britse be ambte aan het controlepunt te Helmstedt kunnen de auto's van de Westelijke ge allieerden op de gebruikelijke wijze de grens passeren, doch onderwerpen de Sov jet-Russische autoriteiten de Duitse vracht auto's aan een grondig onderzoek. Slechts vier auto's per uur worden doorgelaten. Nazi's en Wehrmacht-officieren als smokkelwaar „Aufbau", een in het Duits en in het Engels verschijnend Amerikaans week blad te New York, meldt dat samenwer kende leden van de Amerikaans, Italiaanse en Oostenrijkse politie een bende hebben opgerold, die zich erop toelegde oorlogs misdadigers, leden van de voormalige Duitse nationalistische partij en officieren van het vroegere Duitse leger over de Zuid- Duitse grens naar Oostenrijk en Italië en vervolgens naar Spanje en Zuid-Amerika te smoKkelen. De verzamelplaats voor de transporten menselijke smokkelwaar was een herberg in de nabijheid van de Oos tenrijkse grens. Zij, die op deze wijze uit Duitsland weg wilden, moesten 250 mark per persoon betalen. Boodschappers uit de stratosfeer In sommige delen van ons land zijn in de laatste tijd herhaaldelijk instrumenten gevonden, die kennelijk uit de lucht waren neergedaald. Het KNMI deelt mede, dat deze instru menten in De Bilt of in ons omringende landen werden opgelaten voor het verrich ten van metingen van luchtdruk en tem peratuur. Deze zogenaamde radiosondes bevatten behalve een barometer, een ther mometer en een hygrometer een klein radiozendertje, dat automatisch signalen geeft, die op het meteorologisch instituut worden opgevangen. Uit deze signalen kan de meteoroloog de gewenste gegevens af leiden. De radiosondes worden met parachutes bevestigd aan een ballon, die met een stijgsnelheid van 300 meter per minuut omhoog gaat. In steeds ijler lucht komend zet de ballon uit tot hij tenslotte tussen 10 en 20 kilometer hoogte springt. De para chute opent zich dan en brengt de radio hut instrument naar het KNMI terugzendt, krijgt 5,beloning. Rijkdom i>an kleuren en tinten Bloemententoonstellingen vertonen ge meenlijk onderling veel overeenkomst en toch ontdekt men reeds na oppervlakkige rondgang of zulk een show een gebeurtenis is ja of neen. Van de tweede Bloemlust-tentoonstelling, die hedenmiddag te Lisse door jhr. dr. J. C. Mollerus wordt geopend, kan niet anders gezegd worden dan dat het ver rassende -element de voornaamste aantrek kingskracht van een dergelijke expositie hier ruimschoots aanwezig is. Door de artistieke aanleg, welke ook nu weer werd verzorgd door de heer W. v. d. Lee, komt de kleurenschoonheid van de tentoongestelde bloemen wel bijzonder tot haar recht. Bij duizenden staan ze hier op gesteld, fel afstekend in hun vrolijke tinten tegen de donkere ondergrond van het wat sombere wintergroen. De narcissen in hun ongedwongen be valligheid bezetten de rechterflank en in het centrum wordt de aandacht getrokken door zwaargetroste hyacinten en ranlc- stelige tuplen. Het goudgeel van de Triumphtuip paart zich aan het sneeuwwit van de White Angel en de daarnaast eenzaam prijkende Pink Jam, waarin echter nog geen spoortje „pink" te bekennen valt. Onder de hyacinten valt op een nieuwe variëteit als nummer 22 aangeduid, rood- rose met grote bijzonder fijnbloemige tros sen; de Klokcycloop en onder de narcissen de Bicoïor Music Hall, diepgele cup met witbloemige bladeren. Dichtaaneen staan ze hier, de voortbrengselen van de eeuwen oude maar steeds op het nieuwste bedachte bloembollencultuur. Militaire diensttijd in oorlogs jaren telt dubbel In het staatsblad van gisteren- is opge nomen een Koninklijk Besluit van 4 October 1949, waarin wordt bepaald, dat de diensttijd van het militair personeel der landmacht en van het reservepersoneel der landmacht, hetwelk in het tijdvak van 10 Mei 1940 tot 5 Mei 1945 aan krijgsverrich tingen heeft deelgenomen, voor de toe passing der pensioenwet voor de land macht en der pensioenwet voor het reser vepersoneel der landmacht dubbel telt, voor zover dat personeel zich niet in, al dan niet feitelijke, krijgsgevangenschap heeft bevonden. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 294% 295% 23544 235% 229% 229% A. K. U 185 184# Fokker 136 Nederlandse Ford 280 Nederlandse Kabel 297 v. Berkei's Patent 1171/2 Scheepvaart-Unie. 157 155% Holl.Amerika Lijn 163 Vz Deli Maatschappij 151% 151# H. V. A 164# 1621/2 A'dam Rubber 154% 152 Ned. Handel Mij 165 N.-I. Handelsbank 105# 105# Billiton Mij. II 280 Wie haastig vanuit de ijskoude Oosten wind de grote tentoonstellingshal binnen vlucht, kan volop genieten van de triomf van het voorjaar in hartje Januari. De prijzen De uitslag der Bloemlust-tentoonstelling was: Wisselbeker hyacinten: Gebr. Segers, Lisse. Wisselbeker hyacinten decoratief: G. v. d. Mey's Zonen, Lisse, definitief. Wisselbeker tulpen: Gebrs. Van Zanten, Hillegom, definitief. Wisselbeker Tulpen: Gebrs. van Zanten, Hillegom. Wisselbeker collectieve inzending: af deling Noordwijkerhout. Wisselbeker Narcissen: Warnaar en Co., Sassenheim, definitief met lof der jury. Definitieve prijs gemengde inzending: G. B. de Vroomen en Zoon, Sassenheim. Bloemendaal Lezing over Nieuw Guinea Grote belangstelling bestond er Maan dagavond voor de lezing, welke dr. ir. W. C. Klein uit Den Haag in „Vreeburg" voor de afdeling Bloemendaal van de Partij van de Arbeid en de plaatselijke afdeling van de Algemene bond van Ambtenaren over „Nieuw Guinea" hield. Hij gaf een be schrijving van Nieuw Guinea en van de bewoners. Volgens spreker is er een voor uitgang in de ontwikkeling der bewoners waar te nemen; vooral in de laatste jaren. Zij zijn zeer leergierig en 83 procent van de jeugd volgt onderwijs. In het bijzonder besprak dr. ir. Klein de politieke toestand van Nieuw Guinea, waarover later een gedachtenwisseling ontstond. In het tweede deel van de avond werden lichtbeelden over Nieuw Guinea vertoond. Heemstede De heer J. Th. Neeskens onderscheiden De heer J. Th. Neeskens, opzichter van de gemeentelijke dienst van Openbare Werken te Heemstede, is heden gehuldigd ter gelegenheid van het feit dat hij veer tig jaar in gemeentedienst is. De loco burgemeester, de heer E. J. van Lent, deelde mede dat de Koningin de jubilaris had onderscheiden met de zilveren ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Vogelenzang Katholieke Arbeidersbeweging De jaarvergadering van de Kath. Arbei dersbeweging is Maandagavond gehouden. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester sprak tevredenheid over de gang van zaken. Als nieuw lid van het bestuur werd ge kozen de heer C. Brouwer. De aftredende bestuursleden de heren H. Warmerdam en Jac. Rosier werden met algemene stemmen herkozen. Daarop werd overgegaan tot stemming over een nieuwe voorzitter, wel ke als resultaat had dat de heer C. Brou wer werd benoemd. Hillegom Gouden jubileum van „Flora" Zaterdag 28 Januari zal de vereniging „Flora" te Hillegom, afdeling van de Chris telijke Bond van Arbeiders in de Land- en Tuinbouw, haar gouden jubileum vieren. Vóór vijftig jaren werd deze vereniging door enkele pioniers onder zeer moeilijke omstandigheden opgericht. Ze was toen nog een neutrale organisatie, die niet streed voor de rechten van de arbeiders, maar bij wijze van gunst van de werkgevers be paalde tegemoetkomingen verzocht, onder andere bekorting van de werkdag op Za terdag, die tot 7 uur duurde. Na enkele jaren kwam er verdeeldheid en scheidden de moderne en R.K. led.en zichtaf. Dit waren voor „Flora" moeilijke jaren, vooral waar men ook in eigen kring gebrek aan begrip en 'tegenkanting onder vond. In 1914 sloot de vereniging zich aan bij de landelijke christelijke organisatie. Langzamerhand werden verscheidene verbeteringen verkregen, zoals de vrije Zaterdagmiddag in 1926 en het pensioen fonds in 1930. Bij de gelijkschakeling in 1941 bedankten aile leden en behielden ondergronds het onderling contact. Na de bevrijding kwam de vereniging weer in de openbaarheid. Thans kan zij met 160 leden haar jubi leum vieren. Het tegenwoordige bestuur wordt gevormd door de heren H. Rikkers, Joh. Peet, G. H. v. Dijk. L. Lagendijk, D. Berrevoets en H. Wittenaar. Aan de feestelijke viering van het jubi leum zal het toneel- en muziekgezelschap van ae V.V. Si zo medewerking verlenen, "s Middags zal het bestuur een receptie houden. George Orwell overleden Na langdurige ziekte is op 46-jarige leef tijd te Londen overleden de schrijver en essayist George Orwell, die zich vooral be kendheid verwierf door zijn satire „Animal Farm" (De Boerderij der Dieren). Orwell, die eigenlijk Eric Blair heette, werd geboren in India. Hij kreeg zijn op voeding in Engeland, doch diende later ruim vijf jaar bij de militaire politie in Birma. In 1928 vestigde hij zich in Parijs, waar hij werkzaam was als bordenwasser en twee jaa.r later stak hij over naar Lon den om daar eerst een betrekking ais onderwijzer, later als bediende in een boek handel te aanvaarden. In 1935 begon hij de journalistiek te beoefenen, in 1937 bevond hij zich in Spanje om aan de zijde der regeringstroepen te vechten. Hij werd ge wond nabij Huesca in Aragon. Gedurende de tweede wereldoorlog werkte hij als Europees correspondent voor de Observer, voor welk blad hij in vredestijd boekbe sprekingen verzorgde. Tragedie aan de grens tussen Oostenrijk en Hongarije WENEN, 24 Januari (Reuter). Vol- gens het Oostenrijkse blad die Presse, heeft de Oostenrijkse politie op streng bevel van de Russische autoriteiten twee Hongaarse meisjes en een jongen, die met levensge vaar over de grens naar Oostenrijk waren gevlucht, aan de Hongaarse politie uitge leverd. Juliska Nadasdy, de 23-jarige Gisela Kar- De drie jongelui, de 17-jarige gravin dos en een 22-jarige student, wiens naam onbekend is, waren gekleed in ziekenhuis kleren en leden nog aan ernstige verwon dingen, die zij hadden opgelopen toen zij door mijnenveld en prikkeldraadversper ringen uit Hongarije ontsnapten. Volgens hun verslag aan de Oostenrijkse politie hadden zij deel uitgemaakt van een groep van 21 jonge Hongaren, die op 1 December trachtte uit het land te vluchten. Toen de groep de prikkeldraadversper ringen aan de grens bereikte, geraakte zij in een mijnenveld. Enkele mijnen ontplof ten en de Hongaarse grenswachten begon nen in het schijnsel van de onmiddellijk ingeschakelde zoeklichten op hen te schie ten. Acht jongens en meisjes werden ge dood, negen gevangen genomen en vier slaagden erin Oostenrijks grondgebied te bereiken. Drie van deze die zwaar gewond waren, werden in een ziekenh'.r.s opgenomen. On danks protesten uit Wenen en de veront waardiging van de plaatselijke bevolking zijn zij thans uitgeleverd. Huish. Pers. gevraagd Gevr.: DAGMEISJE 15-16 j. v. 8.30-3 uur Vrijdags tot 5 uur. Zaterdag en Zondag vrij. Wolffers, N.we Gracht 27 zwart. Flinke zelfst. HULP IN DE HUISHOUDING gevr. voor d. en n. leeft, tot 45 j. Hulp van werkster. Mevr. Mol, Oranjekade 7. Per 1 Maart of later FL. MEISJE gevr. intern, goed kunn. werken en koken. Hoog loon. Prima ref. ver eist. Mevr. Bootz. Militaire- weg 6. Overveen. Tel. 25948 Mevr. H. Bakker, Spaar- nelaan 13, tel, 16394 vraagt voor dir. aardig MEISJE v. 1. en n. met huis, verkeer. Veel vrij. Net HULPJE in kl. gezin, geen hele dagen. Tel. 25220 Na 6 uur. NET DAGMEISJE zo sp. mogel. v. g. g. v. Zond. en een middag in de week vrij Loon en tijd nader overeen te komen. P.G. Br. G 2503 Gez. INTELLIG. DAME om huisvrouw in huish. be- zigh. en bij haar 2 kind., waarv. 1 op school, te ver vangen. Kl. flat bij Station H'lem. Ext. Werkt en sala ris na overeenkomst. Brie- G 2500, liefst met tele foonnummer. DAGMEISJE voor direct. Frans Halsstraat 25. NETTE WERKSTER gevr. 1 x p. week van 9-1. Klever parkstraat 11. Mevr. Moltzer, Ign. Bis- pincklaan 58, Bloemendaal. zoekt iemand, die bereid is hetzij bij haar hetzij bij zich zelf thuis geregeld verstel en ander naaiwerk te verr. Brieven m. cond worden gaarne ingewacht. WERKSTER voor 3 hal- dagen per week. Brieven G 2573. Heer all.. 55 j. met mooi huis. zoekt degel. VROUW v. HUISH. pl.m. 40-50 j. Br. G 2574 In klein gezin waar de moeder door ziekte afwezig _j, gevr. nette HUISHOUD STER. Brieven G 2575. Gevr. net FLINK MEISJE voor dag en nacht, niet be neden 21 j. Mevr. v. Eerde, Havenkade 15, IJmuiden. NETTE WERKSTER voor Dinsd. en Vrijd.ochtend van 9-12.30 Middenlaan 56 (druk- bel) Haarlem-Z. DIENSTMEISJE gevraagd v. d en n„ v. g. g. v. boven 22 j. Oliestook, zit-slaapk. Meerdere hulp aanwezig. Bloemend.weg 126, Bl'daal. Heer, won. Haarlem, zkt. ALLEENST. DAME of WED. met eigen ink die gen. is teg, gratis inw. de woning te onderh. Brieven G 2537. Bedrfjfspers. gevr. Automobielbedrijf vraagt nette WERKSTER voor kan toor- en garagewerkzaamhe den. Br. met opg. verl. loon en welke dagen vrij G 2522 Gevraagd voor direct 2 NETTE LEERLING-RIJ WIELHERSTELLERS, leeft. 15 a 16 jaar. Aanmelden da gelijks Rijwielhandel George van Wijk, Zandvoorterpad 35 a, Overveen Tel. 19110. Huish. Pers. aangeb. Jonge vrouw, met zoon tje IV- jaar, b. z. a. als HUIS HOUDSTER. Brieven G 2578. Jongeö. 24 j. z. z. g. g. in de huish. liefst bij dame. b. b. h. h. Brieven G 2579 Verpleegster zoekt PRET TIGE WERKKRING iparti- culier). Brieven G 2580. B. z. a. jonge WERKSTER De Bree, Spaarne 78 rood. B. z. a. nette HULP voor 's morgens 9.30 tot 's midd. 12.30 u. of 's middags v. 12.30 tot 4.30 uur. Ook koken, liefst centr. Brieven G 2554. B. z. a. fl. WERKSTER. Di„ Wo„ Do., Vr. Ook voor de schoonmaak. Br. G 2553 B. z. a. WERKSTER, Ma.. Di.. Woens., Vr. Br. G 2539 ENGLISH GIRL, wants employment with English Family in Haarlem or sub- burbs. Brieven G 2538 B. z. a. NACHTZUSTER voor een of twee nachten p. week. Brieven G 2478 of tel. no. 20638. WERKSTER b. z. a. 49 j. voor enige dagen per week. Brieven G 2531. Bedrijfspers. aangeb. ERV. BOEKHOUDER heeft nog enige ocht. of midd. besch. v. adrn. of derg ev. ook avond. Brieven G 2523. SPUITER uit Friesland zoekt wegens verhuizing een betrekking in Haarlem of omg. Ook genegen ander werk te verrichten. Brieven G 2582. B. z, a. besch, juffr. 37 j. v. IV a 2 d. p. week, in win kel of huish. Brieven G 2583 B, z. a. NETTE VROUW 23 j voor lichte werkz.h. 'Geen huishouden voor halve d. Heemstede of omgev. Br. G 2532. Huizen gevraagd ARBEIDERSWONING te koop gevr. Brieven G 2584. Kamers gevraagd Jong echtpaar, man stuur man koopvaardij, zoekt teg. 1 Mrt in Haarlem of omg. on- gemeub. WONIN GGEDEEL- TE, liefst eigen kookgeleg. Inl. Jac. P. Thijsse, Dr. Jac. P. Thijsselaan 3 A, Bl'daal. Gemeub. ZIT-, 2 SLAAP KAMERS en gebr. van keuk. gevr. voor fam. bestaande uit man, vrouw en 2 kind.' (10 en 2 j.) eind Febr. met verlof uit Ind. Br. Julianalaan 311, telef. 11331. Heer zoekt KAMER MET PENSION, levendig uitzicht, in een der randgemeenten. Br. met prijsopg. G 2585. Heer b.b.h.h. zoekt ZIT- EN SLAAPKAMER ev. zit- slaapk., goede stand, Bloe mendaal omg. Br. G 2586. Dame zoekt gest. of onge- meub. ZIT- EN SLAAPKA MER met kookgel., liefst Overveen, vestigingsvergun ning. Br. G 2587. Wie heeft voor jong echtp. 2 KAM. MET KEUK. of gebr. daarvan ter beschikking. Br. G 2588. Heer b.b.hh. vr. geh. of ged. gem. ZIT- (en) SLAAP- KAM, (zonzijde) m. geh. of ged. p. of w. m. in gez. milieu, b.v. all. inw. Br. G 2555. Gern. ZIT-SLAAPK, voor heer alleen. Br. G 2556. Heer zoekt ZIT-SLAAP KAMER m. pens. b.b.h.h. Bij partic. Br. No. 7791 Wen- sing's Adv. Bur. Tempeliers straat 32. Echtp. z. k. z. t. 1 Maart ZIT- of ZITSLAAPKAMER m. keuken. Beiden b. b. h. h. Br. G 2541. Jonge man R.K. b. b. h. h, zoekt een ZIT-SLAAPKAM, met voll. pension in Haarlem. Br. G 2542. Kamers aangeboden Te huur te H'stede bij trein en bus gem. ETAGE voor 3 a 4 pers. met pension, bad, garage en telef. Br. G 2505. Te huur gemeub. of on- gemeub. KAMERS, gedeel te pension, Dreef. 42. Aangeb. gestoff. ZIT- SLAAPK. met voll. pension of warme maalt, voor h. of d b.b.h.h. Br. G 2589. Gemeub. vrije ZIT- EN SLAAPk. ra. gebr. van keuk. Centr. stad. Tel. aanw. Br. G 2559. Voor dame op leeft of echtp. komt in pension MOOIE KAMER m. serre vrij. gestoff, omtr. Den Hout, Br. G 2558. GOED PENSION met zit- slaapkamer aangeb. aan net te jonge man, geen beroeps, huisel. verk., goed milieu. Br. G 2557. Gem, ZIT-SLAAPKAMER omg. Julianalaan. Overveen. M. pension of ged. pension. Br. G 2560. Aangeb. voor heer een SLAAPKAMER f25 p. m. Pieter kiesstr. 29 rd. Te huur 1 of 2 ongest. zonn. KAM. met kook- en stookgel. v. alleenst. dame of juffr. b.b.h.h. Br. G 2544. Woningruit Aangeb, WONING gelegen aan de Leeuweriklaan te Velsen. Huur f 5 p. w. Gevr. middenst. woning in Drie huis of directe omg. Inl. Zee weg 270. Telef. 4306. LANDHUIS MET BOS. vrij v. huur als huisbewaar der te Epe (Geld.). Ruilen v. woning of ged. met keuk. te Haarlem. Br. G 2507. WONINGRUIL. Gevr. in Haarlem of omg. vrijst. mod. huis of halve villa, max. 5 a 6 k., e. v. en liefst m. garage. Huurpr, f 60f 90 p. mnd. Aangeb. in Haarlem: keurig onderh. vrije middenst.won. op gez. stand. bev. mooie suite en 4 kam., keuk., tel,, voor- en fraaie achtertuin etc. Huurpr. f 40 p. mnd. Br. G 2606. Aangeb. vrij MOD. BO VENHUIS gesch. v. gr. gezin in cer.tr. voor kl. vrij of be- nedenh. aan het Spaarne. Br. G 2651. WONIN GRUIL AMERS FOORT. A.g.b. vrij huis f45 7 kam., keld. zold.. fl. voor zij- en aehtert. Bergkwar- tier, teg. huis gesch voor vrij dubb. bew. centr. H'lem. Br. G 2562. Diversen GLAS IN LOOD maakt uw huis gezellig, keuze uit eigen ontwerpen en volgens tekening. Spiegelfabr. Rostij, ne Jr. Bakenessergracht 33. WEGGELOPEN: bruin gevl hond, Duitse staander, 10 mnd.. naam: Soenan. toe- beh. a. e. zieke, die reeds l1/. jaar ligt en wiens enige af leiding 't is. Teg. bel. ter. te bez. Westerhoutstraat 30. Te huur gevraagd PAK HUIS. kelderruimte of be drijfsruimte. Br. G 2526. FOTOGRAFEREN DOEN WIJ STEEDS. Op 't kleinste of 't grootste feest. Foto Braat, v. Nesstr. 91, tel. 24498. Spoed. Zakenman vraagt f1000 of f1500 TER LEEN tegen 10 rente en 2 aandeel in de winst. Br. G 2511. HUWELIJK. Net pers. zoekt kosthuis, bij wed. of alleenst. vrouw, 1 kind geen bezwaar. Br. G 2512. Voor STENEN BED KRUIKEN naar flessenhan- del J. v. Vloten, Burgwal 18. tel. 14415. VERLOREN: zilv. broche met juweeltjes, Bronstee weg Zandvoorter Allee, Gaarne teg. bel. ter. Zandvoorter Allee 7. Steller dezer m. veel rela ties en VERGUNNING vr financiering voor gr. winst gevend object o.a. karpetten en meub. oo gem. cond. Br. G 2564. HUWELIJK. Eenv. heer. 36 j., vast werk. z. k. m. vrouw 2535 j. Br. met foto G 2533. DIODES. Dames vilt- en strohoeden vervormen, ver maken en verven. Tevens bonthoedjes. Overtonstraaf 35. Haarlem-N. Te koop gevraagd 2 pers. VERENBED m. o. z. led. 2 pers. opklapbed (compl.) Tel. 22216 Brie ven G 2592. RONDE TAFEL liefst m. 4 of 6 stoelen. Brieven G 2513. Mod. KINDERWAGEN. Brieven G 2591. WITTE TONEELPRUIK met baard. Brieven met prijsopg.. G 2514. HERENSCKRIJFBUREAU Br. m. opg prijs G 2545 PORTABLE TYPMACH. Brieven G 2546 Te koop aangeboden PHILIPS RADIO, over compleet. 3 golfl. toonrege ling met gar. halve prijs. Ru.vsdaelstr. 22. KUNSTSCHAATSEN met schoenen m. 38. Na 7 uur f 25 J. v. d. Bergstr. 22. H'stede. SINGER TRAPNAAIMA- CHINE, prima staat. Klaren- beekstraat 37 zw. 1 p. BL. ZEILERS, v. sch. m. 37-38. 1 nieuwe jongens tweedjas gr. m, pl.m. 18 j. Romolenstraat 15. Kleine eiken PIANO. Hoofmanst'raat. 13. Tel. 13729 Een z. g. a n. Underwood SCHRIJFMACHINE, Berkels Patent snijmachine. Kodak film fototoestel, electr. koel kast, ld. mod, kleine bestel auto. Austin. Brieven G 2515 Te koop aangeb. HAARD met vl. en achterplaat" in z. g. staat. Prijs f 45, Marnix- Pr "FRIESE KLEIAARD- APPELEN. Bestel nog heden Gegar. Ie kwal. bewaaraard- appelen. Bezorging franco thuis. Gerbers aard.beörijf K. v. Manderstraat 74, Me- danstraat 5. Haarlem. Mooie KINDERWAGEN als nieuw f 35. Zandvoortse- laan 54, Heemstede. Engelse HERENSPORT FIETS, New Hudson, laag model, uiterste pr. f 85 Rijks straatweg 459. Tel. 22082. Z. g. a. n. zwart crêpe sa- tin AVONDJAPON. lange rn. 44. zwarte taftz. avondja pon. 42. nieuwe crêpe de chine hanglamp inair. licht. Klever parkweg 61 zw. Weg. vertrek n. builenl. mooi DRESSOIR met bank stel f 200. 1 pers. opklapbed m. ombouw f 50. radio (groot toestel) f 175. trapnaaimach, f 100. Zijlweg 136. Haarlem. 3 x bellen. JAARSMA HAARD met circul.. goed onderh f 90. Aelbertsbergstr. 69. Telef. no. 18319. Witte CHOW-CHOW, reu (Am. Imp.) Kamp. afstam ming en nest zuster, beiden 15 mnd. oud. Brieven G 2598 Gevoerde leren MOTOR OVERALL, middelmaat, tel machine Remington Lo- rentzkade 386. H'lem.' Donkerbl. gabardine H. REGENJAS, gr. maat f 50. Heren maatcostuum m. 50 f 40. grijs gestreept colbert en vest f 15. alles in keurige staat en prima kwaliteit stof Adres: N.we Gracht 118 rd, 1 p. n.we FR. SCHAAT SEN, schoenm. 43 Bloem- veidlaan 55, Overveen. In prima staat verk. BONTJAS (zwart cheval) jeugdig model m. 42-44, prijs f 75, Brieven G 2567 Prima SALONAMEUBLE MENT bestaande uit 2 faut. en 4 stoelen, 1 hangspiegel f 250. Brieven G 2568 STOOMMACHINE m. toe beh. en groot pakhuis, jon gens winterjas 13 j. 1 p hoge schoenen, m. 38. Br. G 2569 11 mtr. pr. effen rood CO- COSLOPER, 70 cm. br. 16 els Axm. vloerkleed. Perzisch dessin, beide nieuw, mon sters. L'. Margarethastr 4 rd. Prima WINTERJAS voor heer op leeft. Bill, prijs Br. G 2571. 2 WINTERMANTELS, br. en zw., m. 42, samen f 20. i pr. Fr. schaatsen, gr. m. f 2.50 1 japon velours chi'ff. f 7.50 Brieven G 2572 Mooi H. RIJCOSTUUM, zwart. m. 46. v. Gameren. Stationsweg 1, Velsen. Aangeb. RADIO-GRAM.- COMB. in old finish salon- kast. Amaryllislaan 10. Hst. MOTORRIJWIEL 250 c c. merk Panter, prijs f 200. Thorbeckcstr. 65. LEDIKANT m. 3 delig bedstel f 55. Tel 23728. AUTO D. K. W. t' 700, al leen Woensd. en Do. van 7-8 Rollandslaan 13. 6 pers. KAMP. TENT m. toebeh. of in ruil voor Radio pick-UD. Brieven G 2548 Zw." Seal BONTJAS m. 44 zeer goede staat, wegens ver trek Indië. Br. w mantel m. bont. zw. japonnen. Tel. 26900 Industrie SNELX AAI MA CHINE, Singer, klasse 96 K 41, z. g. a. n. prijs f 350. Brie ven G 2550. KINDERSTOEL f 10. Slachthuisstraat 35 rood. Old finish FAUTEUIL- STEL, dikke balpoten, bron zen nagels f 210. Badhuisstr. 32 rd. Tel. 14228. COLBERTCOSTUUM, overjas, smoking met hemd, z. ,g, a. n. m 52-54 Adres: Bur van dit blad NIEUW KARPET 2x3 f 150, 4 p. gasf. f 110, 2 eenp. matr. m. peluw p. st. f 65, rad.taf f 7.50; k. bedje met matr. f 20, k, badje (rond) 7.50. Leeghwaterstr. 14. 3 pr. SCHILDERSTUK KEN met verg. lijsten, 1 best gouden h. zakhorloge, merk Waltham, 6 gesl. kristallen lim. glazen en wat kl. glaas jes. Zaanenstraat 48 zw. Spotkoopje. Aangeb. n.we import Amerikaanse BONT MANTEL, grote maat. kleur grijs. Model 1950 f 290. Flo- resstraat 107. Pr. eiken DRESSOIR. Smeöestraat 11 B. Leren JONGENSJAS 14- 18 j., prima voetbalsch. m. 43. d. bl. gabard. m. jas 14- 18 j. Heemst. Dreef 103. Te koop KUNSTSCHAAT SEN met schoenen m. 39, Dito z sch. m. 40, enige pa ren Friese sch. Bronsteeweg 35. Heemstede. Zeer mooie ELECTR. HAARD (brons) 6 elemen ten. als nieuw. Zandvoorter- weg 65. Aerd. Tel. 26578. KUNSTSCHAATSEN merk Sigurd model Dr. Winter m. schoenen m. 43, prijs f 40. Wilhelminastraat 15. Pr. HAARD, dameskunst schaatsen m. sch. 39. 2 mo torbanden. 19 x 3 nieuw. Nauwe Geldelozepad 36. Twee verticale Auping OPKLAPBEDDEN a f 45 p. st. Jeroen Boschlaan 13, Hst. Tel. 12027. ORGEL, blank eiken f 125 Bloemendaalseweg 18. kopen hele of gedeeltelijke Inboedels, Taxatie vrijblij vend. U belt no. 22787 of zendt briefkaart Rijksstraat weg 250, Haarlem-N. Gedenk de arme buitenvogels Vctballen per stuk f 0.40 Strooivoer p. p. f 0.60 (met hennepzaad en zonnepitten) Voederhuisjes vanaf f 9. Gebr. Veeninga, Naturalisten Jacobynestr. 10-18. Tel. 13265 Scliagchclstr. 6 voor alle rij wielreparaties. Dezelfde dag gereed. Moffelen f 25. THEO ROZENBEEK. KAMER (ongest.) aangeb. aan oudere dame, die gen. is huish. te doen bij dame alleen. Brieven no. 4774 Te koop wegens vertrek in buitengewoon goede con ditie f 2250 en een Gillet mo tor „Tour de Mond" 350 twee- tact 1936. Tel. 27774. Turfmolm 40 ct. p gr. pak. Gebr. Veeninga, Jacobynestr. Tel. 13265 Fa. W. F. CLAUS betaalt voor huishoudlompen 20 cent per kg. Bakenessergracht 4551 Tel. 11436 te koop gevraagd W. Hopmans. Nieuwpoorts- laan 21, Alkmaar-. Wie over tapijten spreekt, zegt: „Kurdistan", het be kende en vertrouwd adres voor tapütenrcparatics in Haarlem en omgeving. Vraag ook bij kopen of verkopen eerst deskundige taxatie. P. S. GERASSY. Kleverparkweg 154. Tel. 1-5-0-4-7 TAPIJTEN LOPERS Wederom verkoop van fa- briekspartij karpetten met weef foutjes: Bouclé's. imi tatie Perzen. Wiltons f 29, f 62.50, f 134.95; prachtige M. Smyrna's t 195.50; Bouclé lo per 70 c.m v.a. f 1.40 p. mtr.; coupons gordijnstoffen. Ver koop van 105 uur. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijverheid Jansstraat 85 (bij Gr. Markt) Haarlem. in Hötel „De Leeuwerik", Kruisstraat 34, ten overstaan van deurwaarder C, H. Erbrink. Dit keer zal een enorme collectie nieuwe bontmantels worden verkocht. Met schrif telijke garantiebewijzen. De navolgende limietprijzen hebben wij vastgesteld: Yemen mantel Biberette Lapin Goud mouton 14 f 75.Chevrette f 85.Biberette lang f 75.Zilvervoscape Wasbeer lang f 200.— f 300.— f 200.— f 100.— f 425.— f 330.— t 225.— Bisambuik lang, grote maat Calajos, pracht kwaliteit Seal f 150.— Seal lang En verder nog andere edelbontsoorten. Wij zijn drie dagen in Haarlem en wel 25 Januari van des morgen 10 tot 9 uur des avonds. Donderdag ook van 10—9 uur. Vrydag van 10 tot 5 uur. Verkoping 27 Januari om 5 uur. Amsterdam - Weisscnbruchstraai 17 - Telefoon 88837

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3