MAGAZIJNMEESTER Sorteerder of sorteerster Mannelijk Personeel VERLOREN ORÉMZiN FATEX ATELIERS „Het tijdperk van de absolute monarchie kan niet wederkeren" Benzine-fraude in Ripperda-kazerne bekw. strijkster gevr. JOMPERBAAY J O P P E R S WINDJACKS P A N TALONS Manchester sportcolberts prima allround verkoopster Pantalonmaker Jongste bediende ESCOMPTOBM O. REMBRANDT THEATER flinke VERKOPER halfwas Gevraagdbekwame kracht VA VRAAGT WEGENS UITBREIDING VERTEGENWOORDIGER Vrijdag 27 Januari 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 6 PAUL SPAAK: Het debat in de Belgische Kamer van volksvertegenwoordigers over hel voorstel tot het houden van een volksraadpleging over de terugkeer van koning Leopold droeg gistermiddag een heel wat rustiger karakter dan eergisteren. Spaak maakte iijdens de discussie be kend, dat hij zijn aangekondigde uiteen zetting eerst vandaag zou houden. Bij de journalisten-tribune las Spaak zijn antwoord voor op de brief, die de secreta ris van de koning, Pirenne, eergisteren namens de vorst aan minister Eyskens heeft overhandigd- In dit schrijven wordt Spaak verweten in zijn artikelen, in „Le Peuple" het Bel gische opperbevel (met aan het hoofd- de koning) ervan te hebben beschuldigd de bruggen over de IJzer niet te hebben laten springen en de haven van Zeebrugge niet buiten gebruik te hebben gesteld. Spaak betwistte, dat de critiek, die hij op het opperbevel heeft uitgeoefend, de eer van de koning, van het leger en van het land zou hebben aangetast. ..Het is echter absoluut noodzakelijk", aldus Spaak in zijn antwoord, „dat de koning, die in 1940 zowel op politiek als militair gebied heeft willen handelen zonder zijn ministers te raad plegen, zich de geoefende critiek aan trekt" en hij merkte nog op: „De tijd van absolute monarchie kan niet weerkeren". De liberale minister van Wederopbouw, Rey, zeide dat er nog wel plaats is voor een vorst in België, doch deze moet zich aan de grondwet houden en dient te be grijpen, dat het tijdperk van het koning schap bij de gratie Gods voorbij is. De minister sprak over de verachting, Mejuffrouw IJ. J. M. Steyns overleden In de afgelopen nacht is in haar woning ♦e Bloemendaal overleden mejuffrouw Y. J. VI. Steyns. directrice van de Middelbare -chool voor meisjes ..'t Kopje" cn de daaraan -erbonden HBS voor meisjes. Zij bereikte le leeftijd van negen en veertig jaar. In "enternber is mejuffrouw Steyns ziele ge worden en sedert dien is zij niet meer op -di col geweest. Mejuffrouw Steyns. die in Utrecht gebo- ■en is. heeft daar Frans gestudeerd en na het behalen van de. acten .middelbaar a en b verd zij op 29 Mei 1929 benoemd tot lerares jan ,,'t Kopje" te Bloemendaal. In 1933 -olgde haar benoeming tot directrice van leze onderwijsinrichting. Onder haar leiding verd. in 1946 een HBS voor' meisjes met een zesjarige cursus, opgericht. Door het overlijden van mejuffrouw Steyns lijdt de school een groot verlies. Zij •as een begaafd docente en een bekwaam '•'rectrice. die hoog -aangeschreven stond bij lien. die met de school in aanraking wam en Vannergen heeft de waarnemend dircc- --v\ de heer H H. Holthuis het treurige be- chi aan de leerlingen meegedeeld. Ten te en van rouw was de school vandaag ge- loten. Mejuffrouw Steyns was een actieve rouw. wier belangstelling naar vele zaken litging speciaal op het gebied van het»on- lerwijs. Zii sympathiseerde zeer met de ïiderwijsvernicuwing, doch wegens gebrek an ruimte op haar school konden haar deeën; 'niet alle worden uitgevoerd. Mejuf- 'rouv.' Steyns .was voorzitster van de ver eniging van directrices van middelbare •cholen voor meisjes en bestuurslid van de Soroptimislenclub. Vroeger heeft zij enige laren zitting gehad in het bestuur van de Al gemene Nederlandse Vereniging van leraren bij het Middelbaar Onderwijs. De teraardebestelling is bepaald op Dins dag 31 Januari om twee uur op de Alge ty ené begraafplaats aan de Bergweg in Noemendaal. die de koning volgens hem voor het par lement koesterde Dit was wel heel duide lijk tot uitdrukking gekomen, zo zeide hij, tijdens het bezoek dat Koningin Wilhelmina voor de oorlog aan België bracht en waar bij de vorst het niet noodzakelijk achtte de leden van het parlement aan de Koningin voor te stellen Rey' verklaarde voorstander te zijn van een volksraadpleging, doch niet om dezelfde redenen als de katholieken. Iiij verwacht namelijk, dat deze raad pleging het bewijs zal leveren, dat de koning de uitoefening van zijn prerogatie ven niet zal kunnen hervatten. Teraardebestelling van brandmeester Lamfers Onder grote belangstelling uit P.E.N.- en brandweerkringen is het stoffelijk overschot van de heer J. A. P. Lamfers hedenmorgen oo Westerveld aan de aarde toevertrouwd. In de aula heeft de heer W. Snellen namens het P.E.N. bedrijf woor den van waardering gesproken. Comman dant H. C. Vernout memoreerde dat de verscheidene gedurende 46 jaar zijn krach ten heeft gegeven aan Haarlem's vrijwillige brandweer en dat zijn activiteit anderen stimuleerde het menslievend werk voort te zetten. Dr. C. Spoelder zeide tenslotte dat hij uit naam van de brandweervrien den was gekomen om „uiting te geven aan het verdriet dat de trouwe Iian Lamfers ons is ontvallen". Spreker schetste de persoonlijkheid van de overledene en bracht hem dank voor de vriendschap die hij anderen gaf. Aan de groeve heeft de heer S. A. M. Dijk dank gezegd voor de beloonde be langstelling. MARKTDIEVEGGE BETRAPT Op de weekmarkt in de Floresstraat in Haarlem-Noord werd gistermiddag een Am sterdamse vrouw op heterdaad betrap bij het stelen van texticlgoederen. Bij haar aanhouding bleek zij in het bezit te zijn van dertien handdoeken, vier thee doeken. zeven slopen, een pyjama en 23 zakdoeken. In Amsterdam is een comité gevormd met het doel te komen tot de oprichting in de hoofdstad van een monument ter nagedach tenis van wijlen Franklin D. Roosevelt. SCHEEPVAART Cheshire. DjakartaR'dam 27 Jan. Colombo. Empire Brent. 26 Jan. van Djakarta naar Nederland. Johan van Oldenbarnevelt, 26 Jan te Djakar ta van Soerabaja. Kola Agoeng. DjakartaR'dam 26 Jan. te Suez. Kota Baroe, DjakartaR'dam 29 Jan. te R'dam verwacht. Kota Inten, R'damJava 27 Jan. te P. Said. Oranje. A'damDjakarta pass. 26 Jan. Minicoy. Veendam, R'damNew York 26 Jan. van Southampton. Weltevreden. New YorkDjakarta 30 Jan. te Alexandrië verwacht. Zuiderkruis. 26 Jan. van R'dam tc Djakarta. Averdijk. 26 Jan. van Boston n. Baltimore. Cottica, A'damParamaribo 26 Jan. van Trinidad. Japara, 26 Jan. van Charleston naar New Portnews. Lindekerk, R'dam—Basrah 27 Jan. te Bahrein. Saparoea, New YorkDjakarta 26 Jan. van Suez. Sumatra, A'damDjakai-ta 27 Jan, te Genua. Talisse. Java—A'dam 27 Jan. van P. Said. Tarakan, A'dam—Makassar 25 Jan. van Suez. BEELDENDE KUNST Boeiende expositie bij „Arti et Amicitiae" In de gezellige zalen van de maatschap pij „Arti et Amicitiae" aan het Rokin te Amsterdam stellen de schilders D. H. W. Filarski, W. A. Knip, Gerard van Wijland, Jan Suijlers Jr. en Sorella. de beeldhouwer Bax-end Jordens en de aquarellist Piet Spijker een keuze uit eigen werk ten toon. Het is een boeiende expositie, die de moeite van een bezoek zeker loont. De schilderes Sorella treft in haar fijne portret van Harry van Tussenbroek niet alleen door de expressieve ogen; haar zin voor kleur, de Modigliani-achtige hou ding, de werking van de ruime omlijsting zijn evenzeer bewonderenswaardig. Geestig is haar „Zwembad voor vrouwen", droog komisch van opzet, waarbij het hard groene water een chloorlucht suggereert. Haar Miss Havisham de bizarre oude een zame vrouw in bruidskleren, een figuur uit Dickens' roman „Grote verwachtingen", is een romantisch meesterwerkje. Decora tieve bloemstukken verlenen aan haar in zending grote charme. Van Jan Sluijters Jr. (woonachtig te Loenersloot) zijn vooral de Parijse stukken goed. De „Porte St. Denis" en de „Place de la Concorde" zijn knap, maar de schilder wake tegen een te grote vlotheid. De beide Amsterdamse stukken (Leidse- plein en Stationsplein) doen even aan Mavquet denken, maar Sluijters bereikt nog niet het door zonlicht gepolijste van deze Franse meester. Krachtig is het parel moeren zwerk van „Nieuwersluis aan de Vecht". Moeilijk te benaderen blijft Filarski. Machtig van visie is zijn „Teruel", dat on danks minutieuze techniek een groots ge heel schept. Wonderlijk doet de jeug'dfan- tasie uit een Spaans prentenboek aan. Een gele Chinese vaas met lelies beheerst het vlak, maar daarachter strekt zich een we reld van' poppen en kinderverbeelding uit. Een geest' die zich niet op het eerste gezicht aan de toeschouwer openbaart. Van Knip werken twee grijs-blauw- zilveren stukjes in romantische trant van Voleridam en Hoorn zeer decoratief. Het schilderij ..Seine" (no. 21) maakt door de behandeling van de achtergrond een ma gisch effect, terwijl het daarnaast hangen de .Herfstnevel" (Parijs) door overdrij ving van hetzelfde procédé onmiddellijk vermoeid. Van Gerardvan W ij 1 a n d trekt het meest de aandacht het grote stuk „Inhul diging van H. M. Koningin Juliana", ver vaardigd als .„spox-tief bedoeld maar ar tistiek te rechtvaardigen" antwoord op de uitdaging van Charles Eyck. Het is een werk geworden dat aan alle eisen van een wtergave ener officiële gebeurtenis vol doet. De plechtigheid van het moment, het grijs-gefilterde kerklicht, de gedempte pracht der uniformen, de groepering, al deze onderdelen zijn goed getroffen. Plet schilderij hangt echter in een te kleine zaal en heeft te lijden van de ongunstige entourage. De koningsmantel is iets te zwaar en te reëel van coloriet. Ter verge lijking met dat van Charles Eyck zou con frontatie noodzakelijk zijn. Intussen on dervinden de er omheen gehangen doeken van bescheidener formaat, waarin een eigen stijl nagestreefd er niet weinig hinder Beeldhouwwerk is er van Barend Jord ens. Van diens „Adam en Eva" doet de vrouwenfiguur iets te welgevallig aan. Mysterieus is zijn Egyptische meisje.. Zijn „Eva" vertoont een onbegrijpelijk contrast tussen de virginale lichaamsvor men en het gezicht met de vermoeide ogen. Piel S p ij k e r is een sterk aquarellist, die verwondering baart door de gevarieerd heid van onderwerpen en van techniek. Zijn kleuren zijn buitengewoon teder en puur. H. SCHMIDT-DEGENER. Twaalfduizend liter verdween aan plezier-ritjes Het was onschuldig begonnen. Een paar jaar geleden gaf de chef van de militaire benzinepomp bij de Ripperdakazerne de militaire chauffeurs af en toe een paar liter te veel benzine, zodat zij nog een klein „ommetje" konden rijden buiten het hun opgedragen, vastgestelde traject. Tel kens drie of vier liter te veel. En de opzet bleef onschuldig. De mili tairen hadden er geen slechte bedoelingen, mee. Maar het duurde voort, enkele jaren lang. En toen het deze week werd ontdekt, was de staat der Nederlanden totaal on geveer twaalfduizend liter benzine aan de onschuldige verzetjes van haar dienaren kwijt geraakt. De schuldigen zijn thans gearresteerd. Plet zijn de burgers J. G. de G., de 35-jarige chef van de benzinepomp en H. P.. zijn bediende uit IJmuiden en verder vijf militaire chauffeurs, die met grote regelmaat aan deze ondoordachte fraude hebben meegedaan. De verdachten in deze zaak, die een on gewoon grote omvang heeft aangenomen, hebben zich niet bevoordeeld met hun prac- tijeken. Doch twaalfduizend liter benzine gingen verloren voor de staat. De maréchaussee heeft deze zaak verder j in onderzoek. Wint Hotchkiss-équipe de Rallye Monte Carlo? Vanmorgen is de snelheids- en regelmatig- heidsproel' van de Rallye de Monte Carlo gehouden waar de vijf. équipes die nog zon der strafpunten waren het uit moesten vechten, wie met de hoofdprijs zou mogen gaan strijken. De proef werd gereden over 4 trajecten die met een zo hoog maar ook zo regelmatig mogelijke snelheid gereden moesten worden. Het wegdek was nat en glibberig en dit lag de zware Humber Snipe van Gatsonides en Barendrecht. "de enige Nederlandse équipe, allerminst. Zij maakten dan ook de langzaamste tijd vooral door zware slips in dc talrijke haarspeldbochten. Wel zag Gatsonides kans om zeer regelmatig te rijden, zodat er nog altijd een*kleine kans bestaat dat hij hoog geklasseerd zal worden, temeer daar de Humber in de rem-accele- ratie-proef de beste was. De meeste kans zou echter de Franse Hotchkiss-équipe van Becquart en Secret maken, die zeer snel en regelmatig reed. Het is inmiddels gebleken dat de Neder landse équipe van H. van der Heyden en I. A. Langestraat met Dyna-Panhard de klasse tot 750 cc. en daarmee de Coupe d' Agel heeft gewonnen. Twee jongens door het ijs gezakt en verdronken Te Roden (Drente) is een 1 I-jarige jongen door het ijs van een zwembad ge zakt. Doordat hij onder het ijs was ge schoven werd hij pas na enige tijd gevon den. De levensgeesten waren toen ge weken. In Koetange is een 9-jarig jongetje door het ijs gezakt en verdronken. Haarlem's Muziekinstituut Dir. Nico Hoogerwerf. 11e LERARENCONCERT op Zaterdag 28 Jan. in de i muziekschool Wilhelmi- nastraat. 51. Jan Hoeben Viool M. Bruyel Piano Aanvang 8 uur 1 Enkele introducties gra tis verkrijgbaar. TAPIJTEN DEKENS Zaterdag en Maandag toon- kamer-restanten, Karpetten f 39.50 f 62.50, Wiltons f 133.95 prima M. Smyrna's f 195.50, Wollen dekens, gr. maten f 12.95 en f 18.75, damast bedstellen f 48 TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V., gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85 (bij de Gr. Markt), H'lem. OFFICIËLE PUBLICATIE HERGROEPERING RIJKSBUREAUX VOOR HANDEL EN NIJVERHEID Het ministerie van Economische Zaken maakt bekend, dat. teneinde onder de gewij zigde omstandigheden - een zo doelmatig mogelijke werkwijze te bevorderen, de sectie confectie van het Rijksbureau voor Textiel met ingang van 30 Januari 1950, zal worden overgebracht naar het pand van de sectie Distex van genoemd rijksbureau, Seinpost duin 18—20 te Scheveningen. De werkzaamheden der beide secties zul len onder de huidige directies worden voort gezet. Met vreugde geven wij ken nis van de geboorte van onze zoon PETER MEINDERT C. W. Evcrs-Holswilder G. H E. Evers Curagao. 25 Januari 1950. Vliegveld Hato. Hiermede betuig ik mijn hartelijke' dank aan fam.. kennissen en buurtver Z. Z. Z. bij mijn terugkeer uit In donesië. G. PETHKE. Wilgenstraat 35. De heer en mevrouw André de la Porte-v. Leusden geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon Amsterdam, 26 Jan. 1950. Leidsestraat 78. Verloofd: RIKA VAN STRAELEN BERTUS LICHTHART Rijksstraatweg 1. Muiderslotweg 204. Receptie Zondag 29 Jan. 3-5 uur Scheeperstraat 44. Heden nam God tot Zich. na een smartelijk lijden, onze innig geliefde moe der, behuwd- en groot moeder TEUNTJE v. WALBEEK Weduwe van Peter den Hartogh iri de ouderdom van 70 jaar. Psalm- 27 Baarn: K. M. Kruiswijk- den Hartogh J. E. Kruiswijk Tine. Jos en Marja. Wommels: J. den Hartogh J. J. den Hartogh- vanHeerden Peter en Adri Baarn. 26 Januari 1950. Condoleantie-adres: Dreef 55. Heemstede. De teraardebestelling zal plaats vinden vanaf Dreef 55, Heemstede, op Maan dag 30 Januari a.s.. te 1 uur. op de Algemene Be graafplaats aan de Kle verlaan te Haarlem. Bij vonnis der Arrondisse- mènts-Rechtbank te Haarlem d.d. 11 October' 1949 is in staat van faillissement ver klaard Willem Paul Röpke. uitgever, wonende tc Haar lem. Luciferstraat 20. met benoeming van Mr. C. G. Bij- leverd tot Rechter-Commis- saris en van ondergetekende tot curator. In dit faillissement is voorts door de Rechter-Commissa- ris bepaald: le. dat de schuldvorderingen vóór 15 Februari 1950 bij de curator moeten zijn inge diend; 2e. dat de verificatievergade ring zal worden gehouden op Zaterdag 4 Maart 1950, des voormiddags te 10.15 uur in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat no. 81 te Haar lem. Mr. F. J. D, Theyse Jr., Curator. Haarlem, 26 Januari 1950. Kenaupark 2931. GEMEENTE HAARLEM IJSBAAN Klcvcrlaan in verband met noodzakelijke werkzaamhe den HEDENAVOND gesloten Krachtens het verbindend worden der enige uitdelings- lijst op 20 Januari 1950 is het faillissement van C. J. Vis ser. tandarts, destijds wo nende te Haarlem aan het Kennemerplein 1 rd., geëin digd. Mr. J. H. Ekering, curator, Haarlem. 26 Januari 1950. Kenaupark 17. Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde Directrice Mej. STEIJNS Gedurende 16 jaar heeft zij met hart en ziel onze school geleid en de liefde en hoogachting weten te winnen van ons allen. 27 Januari 1950. Leerlingen en oud-leerlingen van de middelbare School voor meisjes ,,'t Kopje". 3 a 4 dagen per week. Wasserij DUINEVELD. Molukkenstraat 22. H.-N. STERK WARM WATERDICHT met deelbare ritzsluiting en twee grote onderzakken Jongensmaten v.a. 9 jaar I-Ierenmaten v.a f 15.40 f 21.85 met twee borstzakken en doorlopende band alleen in herenmaten f 18.60 extra sterk gemaakt prima afwerking alleen in herenmaten f 19.55 Sportief en sterk met prima peau de peche gevoerd, pracht pasvorm in jongens en herenmaten 1/./3 De Directeur van Openbare Werken van Haarlem vraagt prijsopgaaf voor het ver richten van grondwerken en transporten en het maken van een gewalste puinfundering in de Velserstraat. Omschrijving en tekening zijn verkrijgbaar voor f 2.50 per stel. Aanbiedingen wor den ingewacht uiterlijk 7 Februari 1950 te 11.30 uur, Jacobijnestraat 24, Haarlem. De Curator in het bij vonnis der Arrondissements-Recht- bang Haarlem van 15 No vember 1949 uitgesproken faillissement van P. J. Burg graaf. wonende Woonschip M. 18. Liewegje 10, Haarlem mermeer. deelt mede, dat bij beschikking van de E. A. Heer Rechter-Commissaris is bepaald, dat de schuldvor deringen voor 4 Februari 1950 bij ondergetekende moe ten zijn ingediend en dat de verificatie-vergadering wordt gehouden op Dinsdag 21 Fe bruari 1950 des namiddags te 2 uur in het Paleis van Justitie te Haarlem.. De Curator Mr. J Roggeveen, Nieuwe Gracht 11. Haarlem VROOM DREESMANN HAARLEM N.V. vraagt flinke cassière (max. 23 jaar) bij voorkeur met enige administratieve ervaring. Aanmelding iedere middag van 3-5 uur alsmede 's Maan dagsmorgens van 10-12 uur Afd. Personeelszaken, Grote Houtstraat 70. GEVRAAGD voor SCHOENHANDEL, in het middengenre, een zelfstandig kunnende werken. Zij die met het vak bekend zijn genieten voorkeur. Brieven met volledige inlichtingen, verlangd salaris en laat ste werkkring onder no. 4748. Geheimheiding verzekerd. Gevraagd vakbekwame bij Fijnwasserij HAAK, Mr. Cornelisstraat 33. J. VAN DAM Maatkleding. Confectie, Dames, en Herenstoffen. Het huis voor de betere kleding ZIJLWEG 112. bij het viaduct 'Tel. 18400 Gevraagd op fabriek Brieven no. 4805. Bij de kleermakerij Edw. Nijman, Barteljoris- straat 34, kan direct een pantalonmaker geplaatst worden. Alleen le klas krachten komen in aan merking. LEO MEIJERS METAALHANDEL N.V. vraagt voor spoe dige indiensttreding een Sollicitaties persoonlijk of schriftelijk K. Veerstraat 3, tel. 18623—15474. zoekt voor uitzending naar haar kantoren in Indonesië bij voorkeur niet ouder dan 26 jaar, in het bezie van het einddiploma H.B.S. met 5 j.c. of daarmede gelijk te stellen diploma. Bezit van pracdjkdiploma Boekhouden en Engels strekt tot aanbeveling. Uitzending geschiedt na vooropleiding, bij gebleken geschiktheid. Brieven met volledige gegevens en pasfoto te richten aan het aares Keizersgracht 573-575, Amsterdam-C Een handelszaak kan niet buiten reclame, dat is een erkend feit. De beste reclame is: adverteren. Het beste adverteren doet men in dit blad. Koninklijke Ncderlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V.. N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Kooksovcn- gassen (Mekog). Cementfa briek IJmuiden (Ccmij) N.V. te IJmuiden. Degenen, die bij genoemde maatschappijen langer dan 1 maand in dienst zijn geweest gedurende het tijdvak van 1 April 1948 tot 1 April 1949 en sedert dien anders dan bij wijze van ontslag op staande voet uit dienst zijn getreden, dienen zich ter uitoefening van hun recht op de uitkering van 4 pet. over het in dit tijdvak door hen genoten loon schrif telijk aan te melden en wel uiterlijk op 1 Maart 1950. De aanmelding moet bevat ten: naam, eventueel pen ningnummer en afdeling, huidig- en vroeger adres en moet gezonden worden aan de Sociale Afdeling W O., wanneer het arbeiders- en aan de Sociale Afdeling Princenhof. wanneer het be ambten betreft. DE DIRECTIE. VAN HEDEN AF IN LOUIS DE ROCHEIViONT presenteert (LOST BOUNDARIES) met BEATRICE PEARSON MEL FERRER Regie: ALFRED L. WERKER HOLLAND-AMERICA FILM B.0. DE MEEST Geo E hk. MdRDIGE FILM I'ar het Jaar NED. VEREN. VAN SPIRITISTEN „HARMONIA" Afd. Haarlem. Seer.: Gr. Houtstr. 183 II, tel. 17728. Zondag 29 Januari v.m. half elf in geb. „Cultura", Jansstraat 83: WIJDINGSMORGEN. Spr.: de hr. M. A. Harkink, Den Haag. Onderw.: „Onze Godsvoorstelling". VROOM DREESMANN HAARLEM N.V. iraagt voor haar Meubel-afdeling te Beverwijk Alleen zij, die ervaring in de verkoop van Meubelen en/of Woninginrichting hebben, gelieven ie solliciteren. Gedemobliseerden genieten, bij gebleken geschiktheid, voorkeur. Uitvoerige sollicitaties worden ingewacht aan de Afd. Per- soneelzaken. Gevraagd: aankomend electricien Aanmelden H. Schuilenburg, Gr. Krocht 5. Zandvoort. Bakkex-ij Patrimonium T. v. d. Boogaai-d en Zn., vr. een voor bakkerij en loopwei-k. Aanm. tuss. 56 u. Leidse- plein 47. voor buigen en lassen van pijpleidingen. Brieven no. 4806, bur. van dit blad. MACHINEFABRIEK te Haarlem zoekt a. MAGAZÜNCHEF goed bekend met ijzerwaren, leeftijd 30-45 jaar. b. KANTOORBEDIENDE kunnende calculeren, bekend maf magazijnadmini- sti-atïe. Mulo-diploma vereist. Leeftijd 18-2o jaar. Br. met voll. inl. met foto in te zenden aan het Psychologisch en Psychotechnisch Instituut Florastraat 13, Haarlem-Z. Voor de snijzaal: GEROUTINEERDE SNIJDSTER Voor de naaizaal: PRIMA NAAISTERS HANDWERKSTERS AANKOMENDE KRACHTEN en LEERLINGEN Voor de perszaal: MACHINE PERSSTERS PRIMA STRIJKSTERS en AANKOMENDE KRACHTEN, die door ons geheel opgeleid woi'den. Voor kantoor: JONGSTE BEDIENDE met minstens M.U.L.O. diploma. Persoonlijke aanmelding ook 's avonds PARKLAAN 94 - HAARLEM Wij zoeken voor het rayon Haarlem-Leiden een hekend met de chocolade- en suikerwerken-hranche. Leeftijd tot 30 jaar. Moet in het bezit zijn van rijbewijs A. Vast salaris. Brieven met volledige inlichtingen aan de Directie.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 8