WIE HELPT? De Belgische economie in 1949 Agrarische export in 1949 belangrijk gestegen Amsterdamse Beurs REMBRANDT K2S3 VEILING van hJy repareefan J.VAN DEN BERG Gevraagd strijksters en flinke meisjes Rijgsters Handwerksters Machinestiksters 2 bekwame machinestiksters Monsterwerksters Machinestiksters Handwerksters Rijgsters en Handpersers Juffrouw (maat 40) Flinke jongeman Afd. chef Bekwame naaisters en enige leerlingen gevr. Jongste bediende (mnl.) Woénsdag 8 Februari 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Aan het jaarverslag over 1949 van de Nationale Bank van België is het volgende ontleend: Sedert begin 1949 bleef het aantal werk lozen in België op een nagenoeg stabiel peil en vertoonde zelfs tot de laatste maan den van het jaar een zekere vermindering. In zover de uitbreiding van de werkloos heid te wijten was aan de technische voor uitgang en een duurzame verbetering van de productiviteit, staat men voor een structuurverschijnsel dat op lange termijn alleen zal kunnen bestreden worden door het scheppen van nieuwe werkgelegenhe den, waardoor alle beschikbare arbeids krachten duurzaam kunnen worden be nuttigd. De verzwakking van de economische bedrijvigheid in België volgens de bank is niet te wijten aan een voorafgaande in krimping van het binnenlands verbruik, van de investeringen of van de buiten landse afzetmogelijkheden; zij houdt blijk baar verband met een verminderde vraag vanwege de bedrijven, die naar aanleiding van de prijsdaling hun voorraden gingen inkrimpen, het vooruitzicht van afzetmoei- lijkheden op de buitenlandse markten heeft deze tendentie nog verscherpt. Do totale geldcirculatie steeg van begin Maart 1949 tot het einde van het derde kwartaal met ruim 10 milliard francs. Dit houdt hoofdzakelijk verband met het batig saldo van de betalingsbalans en de ruimere credietverlening van de bank aan de schatkist binnen de grenzen der van kracht zijnde overeenkomsten. Daarentegen verminderde de crediet- vraag vanwege het particuliere bedrijfs leven gedurende dezelfde periode. De rentestand voor het langlopend ka pitaal daalde. Een verdere herziening van de disconto voet van de Nationale Bank, die op 6 October van 3.5 tot 3.25 procent werd ver laagd, acht de bank momenteel niet wen selijk. De moeilijkheden waarmee de verwezen lijking van Benelux gepaard gaat zijn aldus het verslag slechts een voorbeeld van de Europese monetaire moeilijkheden. Deze kunnen geen oplossing vinden binnen het enge kader van de bilaterale betrek kingen tussen de betrokken landen. Zo lang de valuta's niet omwisselbaar zijn en dientengevolge compensatie tussen vordé- ringen en schulden in vreemde deviezen onmogelijk is zal het niet volstaan de ge zamenlijke betalingsbalans van Benelux in evenwicht te brengen. Daar België zich in een crediteurpositie tegenover Neder land bevindt, vereist bovendien het tot standkomen van de economische unie dat Nederland aan .zijn verplichtingen moet kunnen voldoen, in voor België en Luxem burg omwisselbare deviezen. Wat de vooruitzichten voor de Belgische economie betreft spreekt de bank in haar verslag de wens uit dat de monetaire en financiële politiek die onmiddellijk na de bevrijding werd ingeluid en sindsdien een opmerkelijke continuïteit vertoonde, wordt voortgezet. Dank zij de doelmatige bestrijding der inflatie-tendenties die in het buitenland heerste en het groeiende vertrouwen in de frank dat hiermee gepaard ging, kon de vrijheid in het Belgische bedrijfsleven ge leidelijk worden hersteld. De financieringsproblemen welke door het conjunctuurverloop worden gesteld, kunnen slechts worden opgelost in een sfeer van vertrouwen. Wordt dit door een overdreven credietverlening aangetast, dan zullen in plaats van een geordende oplos sing dezer en met elkaar verband houden de problemen, veel andere problemen op rijzen en wanordelijke toestanden ontstaan. Hoewel alleen gegevens voor het eerste halfjaar beschikbaar zijn, mag worden aangenomen, dat, dank zij het herstel van de gezamenlijke handelsbalans, de beta lingsbalans van de Belgisch-Luxemburgse economische unie over 1949 vermoedelijk in evenwicht zal zijn of zelfs een klein overschot op de lopende transacties zal vertonen. Dit resultaat is des te merkwaardiger daar het zonder enige kosteloze overheids hulp vanwege het buitenland werd bereikt. In 1949 ontving de unie geen enkele schen king in het raam van het Marshall-plan, terwijl de voorwaardelijke hulp op de lopende balans gecompenseerd werd door trekkingsrechten die de Europese de'oi- teurlanden op de unie uitoefenden. SCHEEPVAART Alpherat. New YorkBuenos Aires 7 Febr. van Montevideo. Breda, CuracaoAntwerpen pass. 7 Febr. Sombrero eiL Cheshire, DjakartaR'dam 7 Febr. van Port Said. Hecuba, ParamariboA'dam pass. 7 Febr. Ouessant. Kota Agoeng. Djakarta—R'dam pass. 7 Febr. Beachy Head. Larenberg, A'damWest Afrika 7 Febr. te Bordeaux. Melampus, A'dam—Java pass. 7 Febr. Gi braltar. Modjokerto, R'damDjakarta 7 Febr. van Singapore. Sommelsdijk, 8 Febr. le Djakarta van Singapore. Waterman, R'dam—Djakarta pass. 7 Febr. Gibraltar. Nigerstroom. 7 Febr. te Pointe Noire v. Bona, Phrontis, 8 Febr. te A'dam van Djakarta. Plato. 7 Febr. van A'dam n. West-Indië. Sibajak, R'damDjakarta pass. 7 Febr. Minicoy. Streefkerk. Port AmeliaA'dam 7 Febr. van Kaapstad. Leden van de Ku Klux Klan? Neen, voetballers van de Britse club Tottenham Hotspur die Zaterdag een belangrijke wedstrijd tegen Everton moeten spelen. Om in goede conditie te geraken zijn de leden van het elftal en bloc naar de Turkse baden op het Russell plein te Londen getogenwaar dit plaatje gemaakt werd. De helft van totale Nederlandse uitvoer reeds overschreden belangrijke bijdrage tot het verminderen van het nadelige saldo van de handels balans. De agrarische invoer (inclusief land bouwmachines- en werktuigen)) bedraagt over 1949 1.223 millioen gulden of wel 23 procent van de fotale invoer in 1949, welke een waarde vertegenwoordigt van 5.280 millioen gulden. Ti|delijke verbinding der Zandvoorfse boulevards Niet veel kans op goedkeuring door Gedeputeerden De Zandvoortse raad beschikte gister avond gunstig op het verzoek van het Comité voor het verzetsmonument dit ge denkteken op het Gasthuisplein te mogen plaatsen. Er waren vijf tegenstemmers, die even zovele andere suggesties hadden ge opperd, waartegen eveneens bezwaren wer den ontwikkeld. De vroedschap ging in principe eenparig accoord met het door architect Zietsma ontworpen restauratie plan voor de toren van de Nederlands Her vormde kerk, met dien verstande dat men de witte bepleistering van de oude hand vormstenen vervangen wilde zien door een ommanteling van nieuwe handvormstenen. De kerkvoogdij heeft het plan het bede huis opnieuw te laten voegen. De rondvraag leverde deze keer een in teressant debatje op. De heer T a t e s had namelijk verwacht, dat de raad een be groting zou zijn voorgelegd van de kosten voor de tijdelijke Noord-Zuidverbinding waartoe in de vorige vergadering tegen het advies van B. en W. in werd besloten. De heer Slagveld herinnerde de heer Tates eraan, dat de raad geen besluit in principe had genomen, doch een uitvoeringsbesluit, waarbij duidelijk te kennen was gegeven: koste wat het kost! Nu, daar schrok de in- terpellant wel lichtelijk van en hij ver weerde zich met de opmerking dat het College de raad toch au sêrieux had moeten nemen. Waarop de wethouder fijntjes ant woordde dat B. en W. dit ook getoond hadden te doen door het besluit onmiddel lijk aan Gedeputeerde Staten voor te leg gen. De heer Tates: Met een begroting? Wethouder: Dat zou ik zo niet durven zeggen. De heer Tates: Met de opmer king: Koste wat het kost? Wethouder: Dat zou ik evenmin durven zeggen. Wethouder K e r k m a n lichtte nog toe, dat Gedeputeerden waarschijnlijk de raad zullen verzoeken de dekking voor deze extra uitgaven van ongeveer 32.000 gulden aan te geven. Daar deze niet aanwezig is, zal men bijvoorbeeld alle openbare werken moeten stopzetten. De heer Tates: Dan weet U wel dat het niet wordt goedgekeurd. Een conclusie die sommigen wellicht reeds tijdens de vorige vergadering hebben getrokken, doch die de heer Siegers in ieder geval niet ver hinderde de heer Slagveld te danken voor de aangename wijze waarop hij de verga dering had geleid. Limburgse notaris kreeg een jaar gevangenisstraf Zijn zaak hield justitie zestien jaar bezig Gistermorgen deed de Roermondse rechtbank uitspraak in de zaak tegen notaris P. T. uit St. Odiliënberg. Overeen komstig de eis werd notaris T. wegens valsheid in geschrifte veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar met ontzet ting uit het notarisambt voor de tijd van zes jaar. De zaak van notaris T. dateert van 1922, en in eerste aanleg zelfs van voor de eerste wereldoorlog. Te Susteren overleed in 1913 notaris L. P. Lienaerts. Zijn enige erfgenaam was zijn broer F. P. Lienaerts, notaris te Merkel beek. Deze droeg de liquidatie van het kantoor op aan de heer P. T., toen nog eandidaat-notaris. T. werd in October van hetzelfde jaar benoemd tot notaris in St. Odiliënberg. De notaris van Merkelbeek overleed in 1922 en zijn erfgenamen belastten T. met de afdoening der zaken. Deze traineerde daarmee tot in 1934 toen de erven de justitie in de arm namen. De Roermondse rechtbank .veroordeelde in datzelfde jaar de notaris tot het afleggen van rekening en verantwoording. In hoger beroep bevestigde het Gerechtshof te Den Bosch dit vonnis. Toen kwam notaris T. plotseling met een tamelijk onooglijk papiertje met een door T. geschreven ver klaring, waaronder de handtekening van wijlen notaris F. P. Lienaerts stond, vol gens welke notaris T. tot rekening en ver antwoording niet verplicht was. De justitie vond dit papier van het begin af zeer verdacht, te meer omdat het, toen het in Januari 1935 ter zitting werd ge- deponeerd, juist de dag tevoren was ge registreerd. Het Openbaar Ministerie vond het voorts ongerijmd, dat een notaris van de oude stempel zo'n verklaring op een onooglijk vodje papier accepteerde. Het ging naar verschillende schriftkundigen, wier onderzoekingen echter niet hetzelfde resultaat gaven. Twee experts noemden het vals, een derde achtte het waarschijnlijk, dat de handtekening niet door notaris Lie naerts was gezet. Een vierde verklaarde de handtekening voor echt. Een vijfde des kundige kon geen bewijs voor valsheid vinden. De rechtbank gelastte toen een nieuw onderzoek door de Belgische pro fessor Bessemans, die samenwerkte met de Franse professor Sannié. Prof. Besse mans heeft met verschëidene andere des kundigen een visie op de zaak gegeven in de rechtzitting van twee weken geleden. Hij was persoonlijk overtuigd, dat men met een vervalsing te doen had. Tot dezelf de conclusie kwam prof. Sannié. Een der grafologen verklaarde aan de hand van vergrotingen, die als lichtbeelden op de zitting werden geprojecteerd, dat de hand tekening eerst met een dunne pen was gezet en vervolgens met een dikke pen overgetrokken. De Officier van Justitie vond in het nieuwe rapport aanleiding te persisteren bij zijn eis van een jaar gevangenisstraf met ontzetting van zes jaar uit het nota riaat. Blijkens de uitspraak was de recht bank dezelfde mening toegedaan. Nu de voorlopige cijfers van de in- en uitvoer in het jaar 1949 door het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn bekend ge maakt, valt de aandacht op het indruk wekkende aandeel, dat de agrarische sector bij de export voor zijn rekening heeft ge nomen. Exporteerde Nederland in 1948 voor een totaal van 2.669 millioen gulden, waarvan 1.280 millioen of bijna 48 procent voor rekening van agrarische producten, in 1949 bedroeg de totale uitvoer 3.773 millioen gulden waarvan 1.914 millioen gulden of ruim 50 procent door de agrarische sector is opgebracht. De landbouw is er dus niet alleen in geslaagd het tempo van de nood zakelijke opvoering van de export mede te lopen, hij bracht ten opzichte van het jaar 1948 een vooruitgang van bijna 3 procent, waarmede de helft van de totale Neder landse export werd overschreden. Is het procentuele aandeel van de agra rische export in de totale export al ver heugend te noemen, sterker nog spreekt de toeneming van de agrarische export in waarde: 430 millioen in 1948, ten op zichte van 1947 en 733 millioen in 1949 ten opzichte, van 1948, hetgeen betekent dat in het jaar 1949 de agrarische sector ruim 66 procent van de totale toeneming, dat is 1,1 milliard, van de export ten op zichte van 1948 voor haar rekening heeft genomen. Bij deze exportcijfers zijn inbegrepen de consumptie-oliën en vetten, bereid van uit import verkregen grondstoffen, kunstmest stoffen en dergelijke. De export is vergeleken bij het jaar 1948 niet alleen over de gehele linie belangrijk gestegen, de uitvoer van zuivel en vee en vlees is zelfs verdubbeld, hetgeen voor een groot gedeelte te danken is aan de in 1949 sterk verbeterde veevoederpositie. Meer dan de helft van de geëxporteerde produeteiykomt voor rekening van de ar tikelen van de veehouderij, waarbij de zui- velexport met 560 millioen het leeuwen deel heeft. De totale agrarische uitvoer komt nog op een andere wijze tot uitdrukking en wel als post op de debetzijde van de Neder landse handelsbalans. Het dekkingspercentage van de totale «uitvoer, begrepen op de totale invoer, nam in 1949 toe tot 72 procent, terwijl in 1948 slechts 55 procent werd 'bereikt. De agrarische uitvoer in 1949 be droeg 700 millioen gulden meer dan de agrarische uitvoer en leverde daarmee een Betere telefoonverbinding met Scandinavië Dezer dagen komt te Oostmahorn aan de Lauwerszee een versterkersstation van de P.T.T. gereed, dat voor het telefoonverkeer met Scandinavië een grote verbetering zal brengen. Door middel van dit station zal een rechtstreekse kabelverbinding met De nemarken tot stand kunnen komen. Tot nu toe moest iemand, die met een van de Scan dinavische landen wilde telefoneren, via Duitsland daarmee worden verbonden. Binnenkort zal worden begonnen met het leggen van het tweetal kabels, dat door de zee een verbinding met, Denemarken zal vormen. Deze kabels zijn van een geheel nieuw type. Zij kunnen samen ongeveer zeventig gesprekken tegelijk verwerken. De lengte van de kabels is ongeveer driehon derd kilometer, waarvan 250 km onder water komen te liggen. In Leeuwarden worden extra versterkers gebouwd, terwijl te Oostmahorn en aan de Deense kust versterkersstations verrijzen. In de onderzeese kabels komen in totaal nog vier kleine versterkers. Men hoopt in de tweede helft van dit jaar met het leggen van de kabels te begin nen. De nieuwe telefoonverbinding zal ech ter wel niet eerder dan in 1951 tot stand kunnen komen. Danskampioenschappen Zondag 19 Februari zullen in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond wedstrijden worden gehouden om de kampioenschappen van Noordholland voor amateurs, uitgaande van de Nederlandse amateurs dansersclub. Er wordt gedanst in de klassen A, B. C en D. Des middags staan de series op het pro- I gramma en des avond de finales. Nieuwbenoemde ridders der Militaire Willemsorde Bij Koninklijk Besluit is ingetrokken de toekenning van de Bronzen Leeuw aan de reserve-eerste-luitenant P. L. baron d'Aul- nis de Bc-urouill, van het wapen der artil lerie en zijn benoemd tot ridder der vierde klasse der Militaire Willemsorde: de re serve-kapitein P. L. baron d'Aulnis de Bourouill, van het wapen der artillerie en de als zodanig tijdelijk aangestelde ser- geant-oorlogsvrijwilliger-parachutist C. Plaatzer. Deze onderscheiding is de reserve-kapi tein P. L. baron d'Aulnis de Bourouill ver leend, omdat hij zich in de strijd tegenover de vijand heeft onderscheiden door, na op 10 Juni 1943 als organisator-parachutist, tevens marconist, in bezet Nederland te zijn neergelaten, zich op bijzonder moedige en kundige wijze van zijn opdracht te kwijten om de berichtgeving van bezet Nederland naar Engeland te verbeteren en uit te breiden, onder meer door het orga niseren van nieuwe koerierslij nen. Voorts door mede te werken aan het tot stand- komen van de geheime Nederlandse meteo rologische berichtgeving en tot de bevrijding van Nederland steeds de stuwende kracht te zijn in verschillende, voor het Bureau Inlichtingen werkzame, belangrijke in- lichtingengroepen. De als zodanig tijdelijk aangestelde ser- geant-oorlogsvrijwilliger-parachutist C. Plaatzer heeft zich onderscheiden tijdens de tweede politiële actie in Djambi (Zuid- Sumatra). De hoge toren van Oldeboorn wordt gerestaureerd De toren van de Nederlands Hervormde kerk te Oldeboorn wijkt zeer sterk van het gewone type Friese dol-pstoren af. Dit bouwwerk van ongeveer zeventig meter hoogte doet veeleer aan een stadstoren denken. Toch is Oldeboorn maar een klein plattelandsdorp in de gemeente Utingera- deel. Eeuwen geleden moet het evenwel een aanzienlijke plaats met een druk han delsverkeer zijn geweest en toen men in 1736 een grote toren bouwde leefde men misschien nog in de glorie van vroeger dagen. Er is een oud verhaal, dat vertelt, dat de inwoners van Oldeboorn toen ze hun toren gingen bouwen deze de hoogste van Friesland wilden doen zijn. Het dorpje Tzum bij Franeker had de hoogste toren, die was 72 meter. In een nacht zouden enkele Oldeboornsters met een lang touw op de toren van Tzum zijn geklauterd om zo de lengte te meten. De inwoners van Tzum waren echter ook niet van gisteren en zagen kans enkele meters van het touw af te snijden. Zo werd de toren van Olde boorn toch nog enkele meters kleiner dan die van Tzum. De Oldeboornster toren zal nu worden gerestaureerd. Santpoort Postzegelenthousiasten komen bijeen Vrijdag 10 Februari houdt de postzegel vereniging „Santpoort" een ledenvergade ring in het Jeugdhuis aan de Burgemees ter Enschedelaan. Behalve de gewone gang van zaken wordt er onderling geruild en gehandeld en een spelletje gekiend. Een soortgelijk programma is opgemaakt voor de vergadering op 24 Februari. Aan genoemde bijeenkomsten gaan in de vooravond jeugdvergaderingen vooraf. SANTHAESFQNDS. Ingekomen giften voor het herstel van de Santpoortse molen: Saldo per 28 Jan. jl. 531.75. Mw. M. de S. L.-V. 1, L. B. 25, J. H. V. 2, F. K. 5, mej. H. S. 1 (allen te Santpoort), J. J. I te Haarlem 1, C. 0. te IJmuiden 2.50, P. W. J. te Amsterdam f 25. Totaal ontvangsten 4 Februari 1950 594.26. Betalingen kunnen geschieden door over schrijving op Postrekening 350534 t.n.v. Santpoort's Bloei onder vermelding „Sant- haesfonds", of door contante storting te Santpoort-Dorp bij de firma Tabernal en te Santpoort-Station bij de firma Jonker. Iedere bijdrage hoe gering ook Is welkom. In plaats van kaarten Verloofd: WILLY VAN DER LINDEN en PAUL J. PETERS Haarlem, 12 Febr. 1950. Enige en algemene kennisgeving. Ondertrouwd: L. GUNTHER en F KNAPPE De huwelijksvoltrekking zal plaats vinden op Woensdag 1 Maart om 11 uur, ten stad- huize te Amsterdam. Amsterdam, Schubertstr. 82. Bloemendaal, Rustenburger- weg 4 a. 7 Februari 1950. Toekomstig adres: Juliana- laan 162, Ov> Getrouwd: A H. VAN SCHOOTEN en C. C. ZUIJDERLAND Over veen, 8 Februari 1950. De heer en mevrouw van Schooten-Zuijderland, zeg- gen mede namens weder zijdse familie, hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling bij het huwelijk ondervonden. Overveen, Bloemendaalseweg 260. Getrouwd: A. J. WIJNSTROOM en TITIA BLANKEVOORT De heer en mevr. Wijn stroom-Blankevoort bedan ken mede namens weder zijdse ouders voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervon den. Kortelaan 14. Aerdenhout, 8 Febr. 1950. Getrouwd: A. D. TH. BRUIJNING MIA MULLER v. BRAKEL Haarlem, 8 Februari 1950. Langs deze weg betuig ik mijn oprechte dank aan bu ren, vrienden en bekenden voor de belangstelling, on dervonden bij het noodlot tig ongeval en overlijden van mijn man en vader JACOB VAN DUIJN Wed. A. van Duyn en kinderen. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 292% 292% 225% 225% 229 A. K. U 182% 182% Fokker 130% Nederlandse Ford 306% Nederlandse Kabel 296 v. Berkei's Patent 116% Scheepvaart-Unie. 153% 153 Holl.Amerika Lijn .160% Deli Maatschappij 150 149 H. V, A 162% 160% A'dam Rubber 153 152% Ned. Handel Mij.. 164% N.-I. Handelsbank 106% 105% Billiton Mij. II OFFICIËLE PUBLICATIE INTERNATIONALE VLUCHTELINGEN ORGANISATIE De gedelegeerde voor Nederland van de Internationale Vluchtelingen Organisatie brengt ter kennis van belanghebbenden dat thans de gelegenheid bestaat tot het indienen van verzoeken om in aanmerking te komen voor vergoeding van schade, welke is gele den door vluchtelingen en verplaatste per sonen onder het mandaat van deze organisa tie, die tengevolge van het nationaal socialistische regime gedurende de periode 30 Januari 1933 tot 8 Mei 1945 zijn vervolgd wegens hun politieke overtuiging of op grond van hun ras. godsdienst of levensopvatting. De volgende soorten schade kunnen voor vergoeding in aanmerking komen: 1. schade tengevolge van overlijden of in validiteit; 2. schade aan gezondheid; 3. schade tengevolge van wederrechtelijke vrijheidsberoving (in concentratiekam pen b.v.); 4. schade aan roerende- en onroerende goederen; 5. economische schade (b.v. verlies van be trekking, vervallen verklaring van pen sioenen of verzekeringsuitkeringen ten gevolge van discriminatieve maatregelen van het nationaal socialistische regime). De wettelijke bepalingen, welke deze scha devergoeding mogelijk maken zijn voorlopig allen van kracht in de Amerikaanse bezet tingszone van Duitsland m. a. w. in Beieren, Wurttemberg, Groot-Hessen en de Ameri kaanse enclave Bremen. De Amerikaanse sector van Berlijn valt niet onder deze bepalingen. De vluchteling of verplaatste persoon dan wel diens erfgenaam, die aanspraak meent te hebben op deze schadevergoeding moet aan de volgende voorwaarden voldoen: 1. hij moet zijn wettig domicilie of gebruike lijke woonplaats op 1 Januari 1947 in de Amerikaanse zóne van Duitsland hebben gehad of daar hebben vp-bleven als vluch teling, of 2. indien hij voor 1 Januari 1947 is overleden of is geëmigreerd moet het laatste domi cilie of de gebruikelijke woonplaats in de Amerikaanse zóne van Duitsland zijn geweest, of 3. hij moet op 1 Januari 1947_ in een displa ced persons kamp in de Amerikaanse zóne van Duitsland hebben verbleven en na 31 December 1946 naar een ander land zijn geëmigreerd of van plan zijn alsnog te emigreren. Schadevergoeding aan vluchtelingen en verplaatste personen, die thans buiten Duits land verblijven, zal worden uitgekeerd in Duitse marken die niet inwisselbaar zijn tegen een andere geldsoort. De Duitse mar ken zullen op een geblokkeerde rekening in Duitsland worden gestort De aanmeldings termijn sluit op 31 Maart 1950, doch er be staat kans, dat deze wordt verlengd. Vluch telingen en verplaatste personen onder het mandaat van de IRO, die menen aanspraak te kunnen maken op deze schadevergoeding kunnen zich voor nadere gegevens wenden tot. de volgende adressen; Voor R.K. personen: Rooms Kath. com missie voor vluchtelingen, Ramstraat 35, Utrecht; Voor Protestanten en Grieks Kath.: Eucumenical Refugee Committee. Carnegie- laan 9, Den Haag; Voor Joodse personen: Stichting Joods Maatschappelijk Werk, J. Vermeerstraat 18, Amsterdam. Verwacht Vrijdag: Première Nederland MET HEILIG GEWELD (Come to the Stable) De oergeestige film met Loretta Young en Celesta Holm EEN WEET UW BRIL IS ZO GEREED BIJ K E IP GR. HOUTSTR. 137 Zaterdag 11 tot cn met Maandag 13 Februari HET A.B.C. CABARET in Wim Kan's nieuwste cabaret-idee JJ MEESTER A.B.C. JJ met CORRY VONK en WIM KAN Cruys Voorbergh (a,g.), Sophie Stein, Para Henning, Chris Baay. Aan de vleugel Cor Lemaire. Prijzen f 1.— tot f 3.50 (all. inb.)) Coupons geldig. Voorverk. v.a. Donderdag 103 u. Telefonisch na 12 u. WEG. VERTREK TE KOOP AANGEB.: Deventer loper, handgeknoopt a n. br. 73 cm. lang 10 meter. Axminster loper. br. 70 cm. lang 6% m. antiek kabinet, eikenh. bed, nachtk., 2 ant stoelen, slpk. ameubl. lits-jum., tegelta bleau, antiek witte gev kast. tuinbank, stoelen, tafel. Na 4 uur Parkweg 15. Bloemen daal (2 x bellen). Tel. 24479 meubilaire goederen Morgenmiddag (Donderdag) 1.30 uur in gebouw Rose- haghe. Hoofmanstr. 12. Hrl. Kijkuren van 9-12 uur mor genochtend. F* Er is letterlijk van alles aanwezig. Cadeau is het! Zware geheel draaibare rooktafels met verlichting en prachtig chroomgarnituur. Alleen bij ons. Reclameprijs f 44. v. VEEN. Zijlweg 26-28. Hrl. ütu rodtc fcesfef vatócumfp D E RADIO SPECIALIST ZIJLSTRAAT 87 Tel. ill 10 Heer op leeftijd ZOEKT GOED TEHUIS iwil goede prijs betalen) bij mensen zonder kind- of bij alleen won. m. kl pensioen. J. J. Smeets. Krelagestr. 28. voor alle afdelingen. Chemische Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station. CONFECTIEATELIER vraagt geroutineerde PHILIPS EN VOS Tandheelkundige Inrichting v. d. Verg. v. HaarL Zieken fondsen vraagt voor spoedige indiensttreding HOOFD-ASSISTENTE Vereist: alg. ontwikkeling, leiding kunnende geven aan Tandarts assistenten (voorkeur gedipl. verpleegster), leef tijd 23—35 jaar. VROUW. KANTOORBEDIENDE voor nauwkeurig administratief werk. kantoorervaring, typen vereist. Leeftijd 20—22 j. Schrift, 'sollicitaties met voll. inl. te richten aan centrale administratie Nieuwe Gracht 37. SIMONS Speciaalzaak dames, en meisjeshoeden- vraagt voor haar atelier bekwame modiste, apprèteuse en garneerster Sollic. uitsluitend schriftelijk met verlangd saL en laatste werkkr. Mond. onöh. na oproep. GEDEMPTE OUDE GRACHT 101 - HAARLEM MANTEL-ATELIER vraagt Keurige jongel., die gaarne wensen te trouwen, zoeken 1 of 2 ongem. Kamers of ged. Won., m. stook- en kookgel., in Haarlem of omgev Brie ven no. 4893. Het Diaconessenhuis. Haar lem, vraagt voor spoedige indiensttreding een adm. kracht (vrl.) Kanloorerv. vereist. Het be zit van Praktijkdipl. Boek houden strekt tot aanbev. Soil met uïtv. inl. te rich ten a. d. Geneesh.-Directeur. Hotel Oud St. Jan vraagt v. direct 2 flinke kamermeisjes Aanmelden Jansweg 20, Tel. no. 17630. Flink meisje gevr. boven 16 jaar van 8.302,30 uur. Aanmelden 4-5.30 u. Jan Harings'traat 12. Biedt zich aan CHAUFFEUR evt. VERTEGENWOORDI GER. bekend op alle wagens Brieven no. 4890, I B VROOM EN DREESMANN HAARLEM N.V. vraagt voor haar Gordüneuatelier: flinke behangers-naaister, aankomende behangers-naaister, alsmede enige leerlingen voor de opleiding. Aanmelding 's middags van 3-5 uur, Grote Houtstraat, Afd. Personeelszaken, of schriftelijk. 'HBBBBBBBBBBBHBBBBBBBBBBBBBBB B B B DAMESCONFECTIEBEDRIJF ECOBE vraagt voor B haar nieuwe afdeling B Tevens gevraagd voor het aanpassen van mantels en kleine voorkomende werkzaamheden. Voor onze afdeling Expeditie een leeftijd 16-18 jaar, ter opleiding. Damesconfecüe biedt zich aan. Brieven no. 4889 Industriële onderneming te Haarlem, biedt plaats aan een Jongste Kantoorbediende liefst met M. U. L. O.- opleiding.. Schriftelijke sollicitaties te richten onder no. 4886 'BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB FIRMA H. KOSTER, Grote Houtstraat 19. BANKETBAKKERIJ vraagt FLINKE JONGEN voor bakkerij en loopwerk. Niet boven 18 jaar. MA1SON DENIJS, Zandvoórtselaan 127 Heemstede. Exportkantoor te Haarlem vraagt Brieven no. 4892.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3