Flying Standard 8 Haarl. Poppendokter Muzieksohooi INSCHRIJVING Woning geroutin. steno-typiste Huishoudster 1e employé (mol.) 2e aank. jonge kracht (molofvr.) 3e jongste bediende (mnl.) „NOBEL!" Machinestiksters Controleuse Knoopsgatennaaister ENERGIEKE VERTESENWQCRDISER actief vertegenwoordiger AUTOSPÜITERS Werktuigkundig Tekenaar-Constructeur Zaterdag 25 Februari 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 8 Zandvoort Eervolle onderscheidingen Vrijdagmiddag ontvingen de arts C. A. Fraassen en de heer A. den Duin uit handen van burgemeester mr. H. M. van Fenema in diens werkkamer in het raadhuis het „oorlogsherinneringskruis met de gesp. en bijbehorend certificaat", hun door het mi nisterie van Oorlog toegekend wegens bui tengewone diensten in de oorlogsdagen van 1940 aan het vaderland bewezen. In een hartelijk toespraakje feliciteerde de burge meester beide gedecoreerden met deze eer volle onderscheiding. Tevens ontving de heer G. Maaswinkel, die, na vrijwillige indiensttreding bij de landmacht naar Indonesië vertrok, en als tweede luitenant terugkeerde einde 1948, na drie jaar in Indonesië dienst te hebben gedaan, het „ereteken voor ordè en vrede met de gespen voor '46-'47 en '48" wegens in Indonesië bewezen diensten. A.R.-propaganda-avond Het. bestuur van de Anti-Revolutionnaire kiesvereniging „Nederland en Oranje" heeft in samenwerking met het bestuur van de A.R. Jongeren-studieclub besloten met het oog op de Statenverkiezingen een openbare propaganda-avond te houden op Vrijdag 3 Maart in gebouw „Ons Huis". Mr. A. Bruch uit Haarlem, lid van de Provinciale Staten, zal als spreker optreden. Het programma bestaat voorts uit enkele films, declamatie en een tableau. AANBESTEDING. Op Vrijdag 10 Maart zal namens B. en W. van Zandvoort openbaar worden aanbe steed door de directeur van publieke wer ken het slopen en opruimen van negen onderkomens der voormalige Duitse weer macht, gelegen nabij de Burgemeester En- gelbertstraat en de Brederodestraat. „De vier jaargetijden" Dat wij over de opvoering van Antoon Coolen's „De vier jaargetijden" (Donder dag en Vrijdag voor een uitverkochte zaal in theater Monopol'e voor het voetlicht ge bracht door de Zandvoortse toneelvereni ging „Op hoop van zegen") niet zo enthou siast kunnen zijn als over de opvoering van „De vreemdeling" van dezelfde auteur, een week geleden door een ander plaatselijk amateurgezelschap, lag zeker niet alleen aan de spelers, doch voor het merendeel aan de inhoud van het eerstgenoemde werk, dat speciaal in het eerste en vierde bedrijf door gebrek aan spanning teveel van ons uithoudingsvermogen vergt. Dit neemt niet weg, dat „Op hoop van zegen" in een prach tig gespeeld tweede bedrijf getoond hééft, onder de zeer goede regie van Jan Lubbers in staat te zijn de dramatische bewogenheid tot het uiterste op- te voeren, zeker niet het minst door het prima spel van Jo Bisen- berger als Anne Max-ie. Riek Spierieus, als de goedmoedige Brabantse boerin, kon ons van alle spelers het meest bekoren door haar dichte benadering van de werkelijk heid, daarin dapper bijgestaan door Piet Hei-fst als boer Van Eerden en Piet Steg- gerda als boer Meulendijks. Willem Kemper had als „de jonker" te weinig van de aristo- craat in het spel. Wim van der Moolen als zoori Jan had zéér goede momenten, spe ciaal in het heftige conflict met zijn vader. De overige bijrollen waren over het alge meen wel aanvaardbaar, uitgezonderd de houterige notaris. Mede door het onvol doende beheersen van het Brabantse dialect bleef de juiste sfeer dikwijls achtei-wege. Beide avonden werden geopend en geslo ten door voorzitter H. J. Bisenberger. De dames hadden een verdiende bloemenhulde in ontvangst te nemen. Bekend echtpaar viert gouden huwelijksfeest Op 7 Maart zal -het vijftig jaar geleden zijn dat het echtpaar W. Jacobs en J. A. de Kivit in de eoht werd verbonden. De brui degom, die 75 en de bi-uid die 76 jaren telt, geixieten nog een buitengewooix goede ge zondheid en zijn nog uiterst'vitaal, zodat zij zich van harte verheugen in het féést. Het echtpaar bezit vier dochters en een Zoon, heeft zeven kleinkinderen en een ach terkleinkind. De bruid is nog steeds een actief lid van de vrouwen-contact-commis sie en verzuimt geen enkele vergadering, leest zelfs nog zonder bril. De bruidegom is nog steeds een ijvexrig propagandist voor de Partij van de Arbeid. Tezamen mét zijn zoon bouwde hij in Zandvoort verscheidene huizen. Zijn eigenlijke vak, timmerman, verwisselde hij kort na zijn huwelijk ver scheidene jaren voor het coupeursvak, doch keerde in' later tijd weer tot het timmer werk terug. Het echtpaar, dat in één der nieuwe huis jes in het Hofje voor ouden van dagen aan het Gasthuisplein woont, is zeer getroffen door de vele attenties van buren en vrien den. Als aardige bijzonderheid kan nog wor den gemeld, dat de zoon van het bruidspaar is gehuwd met de dochter van het echtpaar Molenaarv. d. Mije, dat op 1 Maai-t a.s., dus zes dagen eerder, zijn gouden huwe lijksfeest herdenkt. Bij de laatste toneeluitvoering van „Op hoop van zegen" werd het echtpaar, dat geen enkele voorstelling van deze vereni ging verzuimt, door de voorzitter vóór de aanvang van de voorstelling met bloemen gehuldigd. Amateurfotografenvereniging „Zandvoort" opgericht in Zandvoort is opgericht de amateur fotografen-vereniging „Zandvoort". Het be stuur werd als volgt samengesteld: J. E. Kalshoven, voorzitter; G. H. Beenhakker, Helmerstraat 44, secretaris en H. Vos, pen ningmeester. De vereniging, waarvoor reeds grote be langstelling bestaat, zal deelnemen aan de grote Paastentoonstelling ten -bate van het Comité „Verzetsmonument Zandvoort" in samenwerking met de Kennemer Fotokring. Aansluiting is reeds verkregen bij de Bond van Nederlandse Amateur Fotogra fen verenigingen, van welke bond een der bestuursleden op 1'Maart een collectie foto werken uit het gehele land zal bespreken. De week daarop, op 8 Maart, zal de N.V, Philips komen demonstreren bij een lezing over het fotograferen met kunst- en blitz- liclft. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hendrik, z, van J. Bos en C. P. Harder. ONDERTROUWD: B. G. Hoving en J. E. van Dartelen; J. Steenbaker en J. van Ko- ningsbruggen. GETROUWD: G. Elich éh E. M. van der Valk: P. C. van der Sloot en C. Kerkman. OVERLEDEN: J. Roelofs, man, oud 75 j. Bennebroek ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt waargenomen door dr. P. v. Aalst,Rijks straatweg 41, tel. K 2502 300. Heemstede Huishoudelijke voorlichting Vrijdagavond hield de Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting een vex'gade- ring in de Cantine aan de Heemsteedse Dreef. Na de opening door-de pr esidente, me vrouw Verlooy-Oskain, kwamen de Rocky Bells" voor het voetlicht, een pas gevormd muziekensemble, dat enige aar dige nummertjes uitvoerde. Wegens drukke bezigheden had mevrouw Wiggers als bestuurslid bedankt; in haar plaats werd gekozen mevrouw Volkers. Voorts werd besloten contactmiddagen te organiseren waarbij telkens groepen van leden bij elkaar zullen komen. De eerste van deze middagen zal gehouden worden op 6 Maart. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden waargenomen door: dr. J. Reurink, Aei'den- houts Duinweg 8, tel. 26035; dr. J. Laeijen- decker, Raadhuisplein 9, tel. 28103; dr. J. Degenaar. P. de Hoogstraat 11, tel. 19920. Geopende apotheek: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, tel. 28320. Hillegom Christelijk Historische Unie De afdeling Hillegom van de Christelijk Historische Unie kwam in jaarvergadering bijeen onder leiding van de heer J. Val kenburg. Na in zijn openingswoord een terugblik te hebben gegeven op het politiek gebeu ren, deelde de voorzitter mede dat hij ge noodzaakt was door drukke werkzaamhe den te bedanken. De heren J. Peet en H. Galj aard werden als bestuurslid herkozen. In de voorzitters vacature zal in de eerstvolgende vergade ring worden voorzien. In een in Maart te houden vergadering zal mr. H. Beernink, secretaris van de C. H.U. voor de afdeling Hillegom optreden. Middenstanders bijeen De Koninklijke Nederlandse Midden standsbond afdeling Hillegom -vergaderde onder leiding van de heer H. v. Zonneveld. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester deden tot een bevredigende gang van zaken concluderen. Daar op deze bijeenkomst een ongewoon groot aantal leden aanwezig was, koix dë voorzitter hierover zijn tevredenheid uitspreken. Besloten werd binnenkort een feeste lijke bijeenkomst voor de leden met hun dames te houden. De vergadering sprak de wenselijkheid uit, dat in het vervolg alle winkels een middag in de week zouden sluiten, zodat het publiek niet in verwarring komt te verkeren welke' zaak open en welke ge sloten is. Tenslotte deelde de voorzitter een en ander mede betreffende de plannen voor de nieuwe Bloembollenbeurs, die hij ook in het belang achtte van de Hillegomse middenstand 'en- waarvoor hij dan ook aller medewerking inriep. Lezing over Noord-Afrika De afdeling Hillegom van „Bloembollen cultuur" en de afdeling Bennebroek van de Koxiinklijke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde hielden in „Sister mans" een vergadering, waarop dr. W. J. Maan sprak over Noord-Afrika. Voor de pauze deelde hij bijzonderheden mede over de tuinbouwcultuur in Afrika. Na de pauze vertelde dr. Maan meer in het algemeen over zijn reis door de Sahara. De voorzitter de heer J. Bijl van Duiven- bode bracht dr. Maan dank voor zijn vlotte causerie. De burgemeester in de Staten? De burgemeester van Hillegom, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, staat als nummer 1 op de lijst door de KVP officieel ingediend voor het district Leiden. Jhr. Van Nispen zal eventueel de heer J. C. Schrama te Sassenheim, die als nummer 3 op dé ,lijst staat, in de Provin ciale Staten van Zuidholland opvolgen. AANRIJDING. Een elfjarige jongen, die de Talmastraat wilde uitfietsen werd op de Weerestein- straat aangereden door een uit de richting Leiden komende auto. De bestuui'der remde zo krachtig, dat de wagen, een halve slag omdraaide, maar kon niet voorkomen dat de jongen over de motorkap geslingerd werd. Met een hoofdwonde werd de wiel rijder naar zijn woning vervoerd; atito en rijwiel wérden beschadigd. Lisse BILJARTBOND BLOEMBOLLENSTREEK Door een overwinning van 62 op Flora, Noordwijk, heeft de biljartvereniging „Vios" het kampioenschap van de eerste klasse be haald. Tot dusver werd slechts één wedstrijd ver loren. Een verrassing was de nederlaag, wel ke A. van Diemen (Vios) moest incasseren tegen v. d. Polm (Flora), die met een ge middelde van 8.33 voor de enige winstpun ten der Noordwijkers zorgde. BILJARTVERENIGING „VIOS" De biljartverniging „Vios" hield in haar clublokaal haar jaarlijkse feestavond. De heer C. Faas opende de feestelijke bijeen komst, waarna hij de nieuwe prijzenkast in ontvangst na, welke de leden hebben aange boden. De voorzitter sprak de wens uit, dat deze kast weer spoedig te klein zal zijn, echter op die voorwaarde, wat er in die kast staat moet op eerlijke en sportieve wijze ge wonnen worden. Hierna werd met het feestprogramma be gonnen, waarbij d eband van de heer Van Veelen haar medewerking verleende. MEDISCHE DIENST De medische dienst voor Zondag wordt waargenomen door dr. J. M. v. Dijk. Haarlemmermeer Raadsvergadering Op Donderdag 2 Maart te 14,30 uur zal ten Raadhuize té Hoofddorp een openbare vergadering van de Gemeenteraad worden gehouden. D OKTERSDIE NSTE N Zondag 26 Februari wordt de dienst waar genomen door: Hoofddorp: di*. Bult. Nieuw Vennep: dr. v. Haeringen, Badhoevedorp: dr. Sabel. Halfweg:' dr. Honingh. Hoofddorp Over Oost-Afrika In hotel De Beurs te Hoofddorp zal dr. A. Melchior uit Haarlem Donderdag 2 Maart een lezing houden over zijn reis naar Oost-Afrika. De door hem vervaar- .digde film zal eveneens worden vertoond. Nieuw Vennep CONCERT Het Chr. Kinderkoor „De Lofstem" zal op Donderdag 2 Maart in hotel De Gou den Leeuw te Nieuw-Vennep een zang uitvoering geven met medewerking van solisten. Vijfhuizen Toneeluitvoering Gezelschap Adamsoxx zal op Zaterdag 4 Maart in de Gymn.zaal te Vijfhuizen een opvoering geveix van het toneelstuk „De zeven sleutels van Baldpate". Goedkope huizen in Deurne De gemeenteraad van Deurne heeft met algemene stemmen aan B. en W. 'n crediet toegestaan van 800.000 voor het bouwen van 102 goedkope woningen. Nader wordt nog vernomen, dat volgens mededeling van een ambtenaar van het depaxiement van wederopbouw en volks huisvesting aan de provincie Noord-Bra bant in 1950 700 woningen zijn toegewe zen, waarmede geëxperimenteerd kan worden volgens het plan-Bussum. Het landelijk bouwvoluirxe voor woningen bui ten het gewone volume zou volgens deze zegsman 6000 woningen bedragen. Historische vondsten in Noord-Brabant In Alphen (N.B.) heeft men een massa graf ontdekt uit de tijd van 600 na Chris tus. Het is een fi-ankisch grafveld. Vijftieix jaar geleden deed men een dergelijke vondst in het Brabantse Hoogeloon. Des kundigen van de rijksdienst voor het oud heidkundig bodemonderzoek zijn nu bezig met de afgravingen. Reeds is een aantal urnen, lansen, dolken en kralen gevonden. De graverij zal nog enkele weken duren en men verwacht interessante vondsten. Nieuw viaduct bij Veenendaal aanbesteed Er wareïi dertig inschrijvingen binnen gekomen voor de aaxibesteding door de Nederlandse Spoorwegen van het maken van een viaduct van gewapend beton in de spoorweg AmersfoortKesteren. Ter hoogte van Scherpenzeel"komt op de kruising met de rijksweg van Utrecht naar Arnhem tussen Maarsbergen en Veenen daal een viaduct voor het wegverkeer. Laagste inschrijver was de P. C. Zanen N.V. aannemings- en wegenbouwbedrijf te Heemstede met 127.400. De gunning is aangehouden. Waterstofbom en vredesbeweging De Nederlandse Beweging tot Bevorde ring van Internationale Vrede en Interna tionale Veiligheid, welke in 1947 in het leven is geroepen met xnedewei'king van het Nedex-landse Rode Kruis, heeft zich tot de minister vaxi Buitenlandse Zaken ge wend met een uitvoerige brief, waarin zij wegens de ongunstige ontwikkeling der internationale situatie dringend verzoekt, de vraag in ernstige ovei-weging te willen nemen, of de Nedex-landse regering het initiatief zou kunnen nemen tot x-aadple- ging van de landen der West-Europese Unie ter vaststelling ener gemeenschappe lijke gedragslijn in de aangelegenheid van de waterstofbom. Voortdxn-ing van de geweldige spannin gen, waaraan de wereld blootgesteld is, moet tot een volslagen geestelijke ontred dering leiden, zo eindigt de brief. Duitse „pleegkinderen" naar huis terug De laatste groep buitenlandse kinderexi, die door het huisvestings-vei-bond hier te lande bij pleegouders waren ondergebracht, zal binnen enkele dagen naar huis ver trekken. Dit laatste transport bestaat uit 362 Duitse kinderen. Zij komen Dinsdag aanstaande uit de verschillende delen van ons land te Arnhem samen, vanwaar zij om elf uur naar hun. woonplaats in Duits land zullen vertrekken. SCHEEPVAART Aldabi. 24 400 m. Z. Baliia. Annenkerk, 23 v. Bombay n. Cochin. Arendskerk, 23 v. Marseille n. Genua. Alblasserdijk, 23 300 m. W.ZW. Ouessant. Alcor, 24 te Rio Grande verw. Algorab, 23 13 mO. NW. Burlings. Alphacca, 23 720 nx. O.t.Z, Barbados. Amsteldiep, 23 130 m. W. Ouessant. Alamak, verw. 24 te Khorramslxar v. Koweit. Adinda, 18 v. Pladju n. Saigon. Aloinous, 21 v. Singapore. Appingedam, 24 v. Adam n. Barcelona. Aagtekerk, 23 500 m. W- Kangeroe eil. Atlantis, 24 v. Port Said 7 MrUverw. A'dam. Abbedijk, 22 v. New York n. Boston. Alhena, pass. 24 Fernandonoronha 28 .verw. Rio de Janeiro. Abbekerk. 24 v. Marseille; Alpherat, 23 v. Santos. Amsteldijk, 24 v. New York te Boston. Amstelkerk, 26 verw. v. Duala n. Lagos. Ariadne. 22 te Haifa. Aldebaran. pass. 24 Bermuda. Aldegonde, 24 te Pladju v. Bangkok. Alkaid. 24 te Santos. Aiphard, pass. 24 Madeira. Annenkerk., 25 te Cochin. Aimdijlc, 24 v. Tampico te Corpus Christi. Andijk. 23 v. Moble te New Orleans. Bantam, pass. 24 Algiers. Beverwijk, pass. 24 Finisterre. Blitar, 23 v. Colombo. Boissevain, 23 v. Zanzibar n. Tamatave. Bengkalis. 23 te Khorramshara. Bonaire, 23 600 m. W. Palma eil, Bontekoe. 23 v. Menado n. Gorontalo. Britsum, 26 1 u. a. Hoek v. Holland verw. Berlage, 22 v. Soerabaja n. Semarang. Bacchus, 24 te Puerto Cabello n. N. Orleans. Boskoop, 23 te Aruba v. Curasao. Boschfontein. 24 rede Tanga. Celebes. pass, 23 Saban. Cleódöra (t). pass. 23 Kp. Bon. Camphuys. 23 te Makassar. Cistula (t), 23 nog anker mond Humber. Corllla (t). 23 70 m. NO. Algiers. Ceram, 23 v. Alexandrië. Cistula (I.). te Saltend v. R'dam, Oeronia (t), 24 v. Colombo n. Mena el Ahmadi, Colytto, 24 v. Ceuta n. Melilla. Dalerdijk, 23 v. Antw. n. Londen. Delfshaven, pass, 24 Wight. Delft, 23 325 m. O.t.N. San Miguel. Dordrecht ft), 27 v. Brake te R'dam verw. Delfland, 23 v. Rio de Janeiro n. Baliia. Duivendijk, 22 v. Portland. Edam, 23 ,965 m. W. Scilly. Edam, 28 v, New York ie Londen verw. Éemland, pass. 24 Ouessant. Ena (t), 23 220 m. O.NO. Sombrero eil. Enggano, pass. 23 Guernsey. Elsenburgh. 22 v. Casablanca n. Londen. Esso Den Haag (t), 27 10.30 u. v. Aruba le R'dam verw. Gadila, pass. 23 Le Havre. Goi'dias, pass, 23 Malta. Ganymedes, 23 360 m. W. Finisterre. Gouwe, 23 v. Cardiff n. Konakry. Groote Beer, 24 240 m. O.ZO. Malta. Georgic, ongeveer 2 Mrt. v. Djakarta n. R'dam Grootekerk. pass. 24 Straat Messina. Gooiland, 24 v. Montevideo. Hersilia, 23 v. Paramaribo n. Demerara. Haarlem 23 430 m. O. Bermuda. Helena, 23 1Ó00 m. O.NO. Barbados. Hestia, 23 200 m. NO. Guadaloupe. Hugo de Groot, 23 170 m. W.NW. Freetown. Heemskerk, 22 v. Kobe. Hoogkerk, 23 600 m, W. Sabang. Hecuba, pass. 24 Messina, Indrapoera, 25 v. Djakarta n. R'dam. Jaar stroom, 23 v. Antwerpen. Japara, 23 v. Aden. Joost v. d. Vondel. 23 480 m. W.t.N. Finisterre. Jacob Cats. 24 v. Manchester n. Narvik. Klipfontein, 23 v. EastLondon n. Pt. Elizabeth. Kola Inten. 28 te Aden verw. Kalabahi, pass. 23 Straat Soenda. Kamerlingh Onnes, 23 850 m. O.ZO. Guadafui. Lissekerk, 23 v. Suez. Loosdrecht, 24 te R'dam v. Londen. Loosdrecht, 24 v. R'dam n. Adam verw. Laagkerk. 23 te Basrah. Lekkerkerk. 23 140 m. V/.ZW. Bombay. Laurenskerk, pass. 24 Finisterre. Leopoldskerk, 24 te R'dam v. Abadan. Leerdam, 25 te Antwerpen. Limburg, 23 v. N. Orleans verw. 15 Mrt. Kaapst. Linge, 24 v. Caen te Rouaan. Malvina (t), 23 v. Fahaheel n, Stanlow. Mapia, 23 v- Cheriboh n. Semarang. Mentor, 23 v. Malta te Piraeus. Merwede, 23 nog anker Lagos. Mitra (t). pass. 24 Azoren. Modjokerto, 23 nog rede Semarang, Mijdrecht (tl, 23 380 m. W. Kp. Frio (Afr,). Melampus, 23 600 in. W. Minicoy. Marken, pass. 24 Kp. de Gata. Mataram, 24 12 u. v. R'dam n. Djakarta. Mirza (t), 24 te Singapore gereed voor dole. Mirena (t), 24 v. Fahaheel n. Yokohama. Myonia (t), 21 te Thursday eil. v. Pulosambu. Nestor. 23 v. Istanboel te Burriaiia verw. Noordam, 23 700 m. W. Scilly. Noordwijk, pass. 23 Dungeness. Nijmegen, 24 v. Huelva n. A'dam. Oranje, pass. 24 Algiers. Ophir, 23 v. Makassar te Bali verw. Oranje Fontein, pass. Dakar. Omala (t), 23 verw. te Calcutta dan Mi'ri/Pladju Ondina (l). pass. 24 Poelau Laut. Overijseï, 24 v. Belawan. Ovula (t), 24 v. Pladju te Miri. Papendrecht (t), 23 v. Abadan n. Landsend. Poseidon. 23 v. Puerto Cabello n. Laguaiga. Prins Joh. Willem Friso pass, 24 Ouessant. Perna (t), 27 verw. Algiers. Prins Maurits, 23 620 m. W.t.Z. Ouessant. Frederickstad Prins W. v. Oranje, 24 v. Malaga te Barcelona. Prins Willem II. 23 460 m. W.NW. Finisterre. Prins Willem III. pass. 24 Gibraltar. Prins Willem V, 23 350 m. W. Flores. Prins Philip Willem. 23 840 m. W. Scilly. Plancius. 23 v. Djakarta n. Semarang. Polyphemus 21 v. Soerabaja ix, Makassar Poelau Laut, 23 300 m. W. Minicoy. Folydorus, 23 180 m. N.NW. Pegim. Prins Willem IV., 23 v. Antw. Pygmalion, 23 v. Aux Cayes. Paula (t), 23 te Port Swettenham v. Pladju. Ridderkerk, pass. 24 Gibraltar. Rondo, 23 v. Kohsichang te Bandong (Siam). Ruys, -23 v. Hongkong n. Manilla. Riouw, 23 100 m. Z. Kp, Comorin. Radja, 24 v. Singapore n. Manilla en Vancouver Rijnkerk, 23 te Marseille. Raki, 24 v. Bombay n. Madras. Randkerlc, 24 v. Walvisbaai n, Antwerpen. Salawati. pass. 24 Sabang. Schiedijk, 25 te Port Said. Soestdijk, 23 v. Colombo. Sommelsdijk, 24 te Kantang. Stad Breda, 24 te Lorenzo Marqueso. Sunetta (t). 23 v. Perzische Golf te Heysham. Sa Hand. 23 135 m. Z. Puerto Praya. Straat Soenda, 23 270 m. N. Tristan da Cunha. Saidja (t), v. PJadju te Muntok. Siberoet, 23 v. Djakarta n. Singapore. Stanvac Pendopo (t), pass. 23 Str. Riouw. Stad Arnhem. 24 v. R'dam n. West Italië. Sibajajk, pass. 23 Minicoy. Stanvac Djirak (t), 23 le Port Swettenham v. Singapore. Sarang'an, pass.. 23 Minicoy. Schiedijk, 23 150 m. Z. Kreta. Sclüe, 20 te New Orleans v. Houston. Somersetshire 23 v. Adelaide n. Djakarta, Slad Maastricht. 24 v. Bagnoli n, Bona. Tero. 24 v. Rosavio te Buenos Aires. TJibesar, 22 v. Singapore n. Kobe. Tegelberg, 23 900 m. W.NW. Tristan da Cunha. Tasman. 23 v. Djakarta n. Soerabaja. Tiba. 24 7.45 u. te Santos. Tjilcampek, 23 210 m. W.ZW. Sabang. Tjimenteng, 23 200 m. ZW. Diego Garcia. Ternate, 25 te Belawan. Tibei-ius, 22 te Houston v. Curacao. Tibia (t). 28 verw. Curagao dan Savanna. Tjipondok. 22 te Yokohama v. Hongkong. Tjitjalengka, 23 v. Soerabaja n. Semarang. Tosari, 24 18 v. FremanUe 2 Mrt. 18 u. verw. Melbourne. Utrecht, 23 265 m. W.ZW. Kaapstad. Utrecht. 8 verw Buenos Aires v. Kaapstad. Valerius. 23 v. Singapore n. Yokohama. Veendam, 23 v. Bermuda. Venus. 23 v. Port F--' - r-routli. Volendam. pass. 23 35 m. N. Enggano eil. Westerdam. 23 600 m. O. Kp. Race. Wieldrecht (t). 23 110 m. Z.ZO. Chrislmaseil. Waterman, 23 600 m. W. Padang. Woensdrecht (t), 24 v. Heysham te Belfast. Westland, 23 te Rio de Janeiro. IJsel, 24 v. Curacao n. Maracaibo. Z \vij dr eclat, verm. 24 v. Danzig n. Livorno. Zeeland, 24 v. Kohsichang n. Djakarta. Zeeman. 24 v. Calcutta n. Makassar. KLEINE VAART, Actief, 23 te SJmrishanm schuilend. Alcyone, 23 v. Faro n. R'dam.' Audacia, 23 v. Bilbao n. Garston. Batavier III, 23 te Paskalavik v. Stöckhollxx. Bernina, 23 le Kopenhagen. Beta, 23 v. R'dam te Antwerpen. Bïringham, 23 v. Goole n. Harlingen. Constant, 23 v. Middlesbro te Esbjerg. Cornelia, 24 v. Barry te R'dam. Cresendo, 24 v. Bristol te Port Talbot, De Ruyter, 23 te Boness. Erdstaal, 21 te Alexandrië. Evertsen, 23 v. New Burg te Londen. Flandria, 23 v. Londen n. Nantes. Frejo, 23 v. Garston n. Dungarvan. Glashaven, 23 v. R'dam n. Antw. Hagno. 25 te R'dam verw. v. Dublin. Heemskerk, 23 v. Shoreham n. Roskof. Henk. 23 v. Grangemouth n. R'dam. Hartel, 23 v. WÜhelmshaven n. Humbel-. Hasewint, 23 v. Kopenhagen n. Horsens. Hast V„ 23 v. Saffi te Hamburg. Prima auto, merk loopt 1 op 15. Tel. 26012: Na zes uur. Schagchelstr. 6 voor alle rij wielreparaties.. Dezelfde dag gereed. Moffelen f 25. Rozenheek. Jo Deventer. ATTENTIE! Moesten wij in 1949 velen te leurstellen, thans hebben wij weer alle onderdelen voor radig. Tevens grote sortering Speelgoed. KL. HOUTSTRAAT 91. Tel. 14085. v. d. Mu tot bevordering der Toonkunst afd. H'lem Directeur: J P. Vincent. van nieuwe leei-lingen voor de cursus welke 1 Maart a.s. aanvangt op de spreekuren van de Direc teur in het schoolgebouw Nieuwe Gracht 41. Telef. no. 13086. Woensdag van 11-12 u. en Vrijdag van 2-3 uur ONDERWIJS IN ALLE VAKKEN DER TOONKUNST Orkest en samenspel. KINDERZANGKLASJE voor kiixderen vanaf 7 j. onder leidixxg van Mej. ALIE MICHIELSEN Schoolgeld f 15 per half jaar, voor een 2e kind uit 't zelfde gezin f 11.25. Opleiding voor Staatsdiploma L en M Prospectus kosteloos ver krijgbaar aan de school. HET BESTUUR OPENBARE VERKOPING Op Dondex-dag 2 Maart 1950 aanv. des v.m. 10 uur, zal door deui-w. Vaxx den Steen- hoven te Haarlem in het'Ge bouw „de Nijverheid" a_ d. Jansstraat no. 85 (b. d. Gr. Markt) ten verzoeke van Mr. J. H. Ekering als curator in het faillissement van D. Rui tenberg e.a., in het openbaar worden verkocht: a. diverse bureaux en bu- reuxstoelen. haardfauteuils div. tafeltjes, grote boe kenkast. 2 schrijfmachines (portable) enz. b. diverse zinken bakken, dito emmers, kippendrink- bakken, strosnijder, slijp stenen, zeisaanzetters, zeis bomen, rieken, lijmbandcn, partij verdelgingsmiddelen tegen muizen, ratten, vlie gen, motten en veeluizcn, partij uiervaseline, partij „Ellak", zijnde een teer- product voor het dichtma ken van muren, enz. enz. Te bezichtigen Woensdag 1 Maart 1950 vanaf 11—15 uur Echtp. met 2 kind. van Juli t/rn. Sept. met vex-lof in Hol land, zoekt gem. kamers met of z. pension iix Haarlexxi of omgeving. Brieven met uitv. inl, J. H. Leixxwebex-, Blaricumsepl. 11, Den Haag Onderwijzersgezin (1 kind) zoekt in Haarlem of omg. ETAGE zo mogelijk met vrije keu ken. Brieven no. 4991. WONIN GRUIL. Ruil A'dam-omg. Haarlem Gevr. vrije woning, 4 of 5 Ie. badk., Bl'daal of Santpoort. Huur tot pl.m. f 60. Agb. ge heel vrije woning, Midden weg, A'dam, 5 kam., keuken, badk., 2 veranda's, ruim uitz. huur f 47.50. Adres: V. Boe ken, Middenweg 181, A'dam- Oost. Tel. 55569. Gestoffeerd huisje of huisgedeelte te huur gevraagd, zo nodig m. overname vaxx meubilair (liefst omgeving Haai-lem of 't Gooi) door gep. Off. KNIL met 5 volwassenen, waaroxx- der 2 ouderen, die 2 parter rekamers met gelijkvloers W.C. en bad behoeven, liefst geheel c. v. Br. no. 4999 voor zelfbew. te koop gevr. Haarlem of omg. Gebr ind. minstens 3 slpk. Indieïi ge wenst te Hrl. kleinere wo ning voor ruilkoop beschik baar. Brieven no. 4997. WONiNGRUIL Aangeb. Bergen Binnen goed gebouwde kleine villa met flinke tuin pl.m. f 50 p. m. Gezocht: iets dergelijks in Haarlem of omg. Br. no. 5006 Huls te koop aangeboden Assendelvex-sti-, Leeg te aan vaarden. Koopsom f 4500. Mak. Jaeger, Overtonstr. 18. Te huur v. direct middenst. woning met overname meubilair. Br. no. 5007. Te koop: WINKEL-WOONHUIS met garage 110 M2„ H.-N. Ruiling huis met gar. noodz. Brieven no. 5010. Jongedame, leeft. 20 j. mid- 'delb. opl. in bezit v. schrijf- mach. zoekt Type- en schrijf werk aan huis. Br. no. 5009. Mevrouw Everwijn-Lange vr. voor zo spoedig'mogelijk een ervaren kinderjuffrouw en eexx prima juffrouw vuur de huishouding zelfstandig kunnende werken en koken, beiden intern. Crayenesterlaan 132. Telef. no. 21490. Gevr. Meid-Huishoudster v. d. e. ix„ goed kwijn, koken Hulp aaxxw. Goed loon. Den Hertog. Zandvoorterweg 48, Aerdenhout. Gevraagd voor spoedige in diensttreding Goed bekend met moderne talen. Leeftijd tot 30 jaar. Schriftelijke sollicitaties 'aan: Keur en Sn eitjes Dental De pót, Haarlem. Harmenjans- weg 21. Accountantskantoor vraagt Mnl. uf Vr. kantoorbediende Kennis v. boekh. vereist. Br. no. 5008. Gevr. voor direct MEISJE v. dag en nacht niet bexx. dertig j. in gez. m. 3 schoolg. jongens. Zonder g. get. onn. zich aan te meidén. Mevr. van Hilten, Delftlaan 159, tel. 24586. Spoed. GEVRAAGD door landelijlce Ox-ganisatie enige Dames of Heren voor het behartigen van geheel zelf standig te verrichten aange name wex-kzaamheden. Geen colportage of verkoop op provisiebasis. Zeer goede mo gelijkheden. Geringe borg stelling gewenst. Brieven no. 5012 Juffr. op lft. zoekt plaatsing liefst bij alleenwonende dame, P.G. Br. letter H Boekh. Antonysen, Beverw. Vereniging zoekt voor propa ganda nette en bespraakte dames en heren op zeer ruime provisievoor- waarden. Na gebleken ge schiktheid volgt grondloon, Brieven.;no. 5Q04. Wenst U een prettige werkkring sis TWEEDE VERKOOPSTER m ee„ CHOCOLATERIEZAAK Komt U dan Maandag 27 Februai 's avonds, eens praten in ons filiaal a te Heemstede. GEVRAAGD VOOR IN VASTE DIENST: i niet ouder dan 23 jaar, enige kennis van Frans, Engels en Duits gewenst, ter opleiding in de af deling onderdelen-landbouwmachines. voor de afd. prijsberekening. leeft. 14-17 jaar. Voor vacat'ures 1 en 2 uitsluitend schriftelijke soil. BOEKE EN HUIDEKOPER Spaarndamsewcg 180 Haarlem N. V. Haarlemse Pyjamafabriek j Leidsevaart 442 Telefoon 16661 Haarlem g] Voor de vervaardiging van onze volgende pro- ducten: Pyamas (volgens Nobeltpatent) 0 Lingerie L' Blouses kunnen wij nog plaatsen: (geen bandwerk) Aanmelding dagelijks van 817.10 (na telef. af- D spraak tot 18 uur). GEVRAAGD: Voor spoedige indiènstti-eding een gediplomeerd en geroutineerd RADIOMONTEUR Moet geheel zelfstandig kunnen werken. Schriftelijke, sollicitatiesaan G. M. OORD N.V. Radio- en Gramofoonspecialist, Gr. Houtstr. 108, Haarlem VERPLEEGHULP GEVRAAGD voor verpleging en verzox-ging van oude hulpbehoevende dame te Santpoort. Goed kunnende tillen, voor direct of latex*. Brieven onder no. 5001. Voor spoedige indiensttreding- gevraagd op bedriji'skan- toor in Heemstede VR. KANTOORBEDIENDE Leeftijd 18 a 19 j. Enige kennis van'boekhouden strekt tot aanbeveling. Bij gebleken geschikth. opleiding tot boek- houd-assistente. Schriftelijke soil, onder xxo. 5002. HANDEL-MAAT'SCHAPFÏJ te HAARLEM vraagt voor spoedige indiensttreding: 1 o. CORRESPONDENT voor zelfstandige behandeling der Franse, Duitse en Engelse correspondentie. Leeft. ca. 24-28 jaar. 2o. STENO-TYPSSTE moderne talen beheersend. 3o. JONGEMAN ca. 18 jaar, vlot kunnende typen voor administra tieve werkzaamheden. Kennis mod. talen vereist. Brieven mét uitvoerige gegevens onder no. 4996. GEVRAAGD een aankomende magazijnbediende voor kantoor; en een jongste bediende (mnl.) voor garage (auto-onderdelen). Eigenh. geschr. soil, met opgave van verl. sal. en leeftijd onder no. 5Ö05. gewend intensief te wei-ken, reeds als zodanig wei-kzaam en goed ingevoerd in het Rayon Haar lem en omstreken gevraagd, door Levensmidde- lenfabriek in Merkartikelen. Brieven met uitvoerige inlichtingen en referenties, onder no. 5011, bureau van dit blad. KEG'S GROOTHANDEL N.V. vraagt een liefst woonachtig te Haarlem, Velsen of Bevei-wijk. Uitv. soli, met opg. vorige betrekkingen, opleiding, vakkennis, leeftijd,, enz. naar het hoofdkantoor HOGENDIJK 23 ZAANDAM. volslagen en halfwas en prima PLAATWERKER gevraagd CARROSSERIEFABRIEK J. W- VERMEULEN Parklaan 129131 Haarlem De N.V. Eerste Nederlandsche Cement Industrie „Enci" te Maaslricht, vraagt zo spoedig mogelijk een met een veelzijdige en langdurige tekenkamer- ervaring in het inbouwen van machines, trans portinrichtingen e,d, Sollicitanten met ervaring op het gebied van staalconstructies genieten de voor keur. Zij moeten geheel zelfstandig kunnen werken. Voor geschikte kracht goed salaris*. Maximum duur der betrekking 18 maanden. Uitvoerige, eigenhandig geschreven sollicitaties met vermelding van opleiding, ervaring, referen ties, enz., onder bijvoeging van een recente foto, worden behandeld door het Psychologisch Instituut van Dr.J. L. M. Herold, St. Lambertuslaan 9, Maastricht.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 8