Hoe kan Haarlem het best de industrie bevorderen? Fris - Keiler Macdonald BE- en TAPE-recorders Minister Lieftinck sprak over de belastingpolitiek Geen zorgen H, fV!0OilE PALET Radio Moors SLEUTEL WEG? Predikbeurten TAXI 18000 Zaterdag 11 Maart 19tö Over de bouw van de brug over het Noorder Buiten Spaarne is thans onzekerheid Op de kapitaaldienst voor de begroting informaties ingewonnen. Daarbij bleek ons, Haarlems Dagblad en Oprechte Haarleinsche Courant van 1950 (die anderhalve maand geleden verscheen) hadden B. en W. een crediet van 700.000,uitgetrokken als eerste termijn voor de bouw van een nieuwe brug, Prinsenbrug, over het Noorder Buiten Spaarne. Toen die post werd uit getrokken was het de bedoeling dit jaar te beginnen met deze bouw, om die dan in 1951 te voltooien, want de totale kosten zijn op 1.400.000,- geraamd. Inmiddels is er een verandering in de stand van zaken gekomen. Daarop is reeds gezinspeeld in de Memorie van Antwoord van B. en W. op het afdelingsverslag. Dooi de raadsleden was de industrialisatie in het algemeen ter sprake gebracht. Daarbij bleek dat vele raadsleden niet bevredigd zijn door het rapport van de indertijd in gestelde commissie. Zij menen dat er te weinig aandacht besteed is aan de moge lijkheid om door practische verbeteringen van de toegangswegen tot het industrie terrein geleidelijk de dringend gewenste verbetering te verkrijgen. Volgens de be groting wordt nu zo vervolgden deze raadsleden alle gewicht gelegd op de bouw van de nieuwe brug, welke weliswaar enige verbetering zal brengen van de toe gangswegen naar het industrieterrein, doch zeker niet in die mate, dat daardoor alleen de tegenzin tot vestiging van industrieën op dit terrein zou worden overwonnen. Het kwam deze leden voor, dat in de eerste plaats aan het industrieterrein zelf meer aandacht zou moeten worden besteed. Voorts werd de vraag gesteld of daarnaast niet belangrijke tegemoetkomingen moeten worden verleend aan ondernemingen, welke zich ter plaatse willen vestigen. Ten slotte werd er ook op aangedrongen om een doelmatige reclame voor het industrieter rein te maken, waarbij gewezen werd op de wenselijkheid om een dienst in het leven te roepen (vergelijkbaar met de Stichting Haarlems Bloei voor de bevordering van het vreemdelingenverkeer) die belast zou kunnen worden met de behartiging van de belangen van Haarlem ter zake van be staande en de vestiging van nieuwe indu strieën. Voorwaarde is dan echter, dat het te benoemen hoofd van deze dienst niet alleen grondige technische kennis bezit, maar ook over belangrijke propagandisti sche en acquisitorische talenten beschikt. Er waren ook leden die de bouw van de Prinsenbrug niet zo noodzakelijk achten. Door een verbetering van de Oudeweg is wel een behoorlijke toegang over de Har- men jansweg te verkrijgen. De gelden die voor de brug nodig zijn, kunnen beter ge bruikt worden om het industrieterrein zelf gereed te maken en voor verbetering van de wegen en de brug in de Waarderpolder. Een brug over het Spaarne bij de Zaanen- laan kwam deze leden effectiever voor. In dat geval wordt de binnenstad vermeden en komt er een rechtstreekse verbinding met de centra der arbeidende bevolking tot stand. B. en W. hebben daarop geantwoord: „Weliswaar is een gedeelte van de gelden benodigd voor de bouw van de Px-insen- brug op deze begroting geraamd, maar dit wil nog niet zeggen, dat het juist deze brug is, waarvan de bouw naar onze over tuiging in de eerste plaats in aanmerking komt. Wij zouden ons nog nader willen be raden over de volgorde, welke moet wor den in acht genomen bij de uitvoering van werkzaamheden ten behoeve van de ont sluiting van het industrieterrein. Voorstel len daarover kunnen worden tegemoet- gezien. Omdat deze 'Schriftelijke gedachtenwis- seling geen duidelijk beeld geeft van de situatie die thans ontstaan is, hebben wij Geval van vogelpest in Zeeuws Vlaanderen Bij pluimvee van de landbouwer H. Pikavet te Clinge in Zeeuws-Vlaanderen is een geval van vogelpest geconstateerd. „Waterman" en „Georgic" op weg naar Nederland Het troepenschip „Waterman" is op 2 Maart van Tandjong Priok naar Neder land vertrokken met 1652 passagiers. Aan boord bevinden zich het 4e bataljon Gar deregiment Jagers, de le, 2e, 3e en 4e compagnie Luchtvaarttroepen, de 33e compagnie A.A.T. en een detachement der Koninklijke Marechaussee. Op 4 Maart heeft het troepenschip „Georgic" de haven van Priok verlaten met 1968 passagiers. Aan boord bevinden zioh: het 4e bataljon Garderegiment Prinses Irene, de 5e en 6e Infanterie-Brigade-Werkplaats, de 31e compagnie A.A.T., het 30e Veldhospitaal en de helft van het regiment Speciale Troepen. De andere helft van dit regiment be vindt zich aan boord van de „Sibajak" die eerstdaags in Rotterdam wordt verwacht. Het personeel van dit regiment zal over gaan naar de Koninklijke Landmacht om te worden opgeleid tot onder-officier. Binnenland Nachtdienst apotheken HAARLEM: Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, telefoon 10539; C. G. Loomeijer en Zn, Zijlweg 34, telefoon 12495; Nolf's apotheek. Kruisstraat 26, telefoon 11174; Schoterbosch-apotheek, Rijksstraatweg 19, telefoon 12711. BLOEMENDAAL: Bloemendaalse apotheek, Bloemendaalseweg 85. Bloemendaal. HEEMSTEDE: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206208, telefoon 28320. voor opname van: Muziek, Vergade ringen, Hoorspelen, Dictaten etc. Vraagt demonstratie en inlichtingen IANSWEG 42 - HAARLEM - TEL. 11828 (Adv.) Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 10 Maart 1950 BEVALLEN van een zoon: 7 Mrt, M. Slag ter— Choufour; 8 Mrt, J. W. van der Linden —van der Aar; 9 Mrt, A. M. van der Stoop —Streng; M. J. LissenburgKlooster; M. WegmanRepko; 10 Mrt, M. van den Ban van den Dool; H. P. J. de BoerBlokker. BEVALLEN van een dochter: 9 Mrt, S. j DalhuisenMeewis; 10 Mrt, J. Klumper Rijkeboer. dat het college van B. en W. het gehele industrialisatieprobleem in studie genomen heeft. Het is de bedoeling op korte termijn een duidelijk beeld te krijgen hoe de kan sen van Haarlem staan en wat gedaan kan worden om uitbreiding van bestaande en vestiging van nieuwe industrieën te ver krijgen. Dit wordt van veel belang geacht, want Haarlem moet er naar streven vol doende werkgelegenheid voor zijn arbei ders te verkrijgen. De post Van ƒ700.000,op de kapitaal- dienst voor de bouw van de Prinsenbrug moet in zekere zin beschouwd worden als een stelpost. B. en W. zijn bereid voor de bevordering van de industrialisatie de kapitaaldienst voor 1950 te belasten met een post van 700.000.Maar nu zal uit gemaakt moeten worden hoe dit geld het best kan worden besteed. De mogelijkheid bestaat inderdaad om de bestaande toe gangsweg te verbeteren. Daarbij behoeft niet gewacht te worden op de uitvoering van het grote plan om een nieuwe weg aan te leggen die de Oostsingelgracht verbindt met de Oudeweg, want daarbij is immers inbegrepen de bouw van een nieuw spoor wegviaduct. Het is de bedoeling van B. en W. de vele kanten die aan het inclustrialisatievraag- stuk vastzitten, nauwgezet te bekijken en dan met een voorstel bij de raad te komen dat beoogt die dingen te doen, die inder daad ook zullen kunnen leiden tot bevor dering van de industrie. öiitii' Ongeveer 'duizend Duitse arbeiders trachtten deze week de ontmantelingswerkzaamheden bij de Hermann-Cöring staalfabrieken in Watenst'edt-Salzgitter le verhinderen. Britse tanks en infanterie werden in allerijl aangevoerd om samen met de Duitse politie de orde te handhaven. De cokesfabriek en delen van de gieterij zijn daarna toch opgeblazen. Britse troepen achter de- haastig opgeworpen barricades. Ook hij heeft moeite met het invullen van zijn aangiftebiljet GED. OUDE GRACHT 52 - TEL. 12762 tegenover de kerk WIJ VERHUREN STOFZUIGERS i.60 per maand. REPARATIES VRIJ (Adv.) Molotof geelt zijn mening De Sovjet-Russische plaatsvervangende premier, Molotof, heeft in een verkiezings rede verklaard, dat de „imperialisten de hoop verloren hebben ons schrik aan te jagen met de zogenaamde waterstofbom. Deze chantage vond steun in de veronder stelling, dat de imperialisten het mono polie van de waterstofbom bezaten. Zulks is tevergeefs, want wij weten de geheimen van de atoomenergie evenals de geheimen voor de productie van atoomwapens", aldus Molotof. „De Sovjet-Unie en de volksdemocratieën zijn besloten de vrede tegen alle pogingen van de wereldimperialisten om een derde wereldoorlog te ontketenen te verdedigen. Het uitlokken van een ooi-log zou een zo grote verontwaardiging bij hei volk op wekken, dat zowel imperialisme als ag- gressie van de aardbodem gevaagd zal worden", zeide Molotof. Hij ging verder: „Wij geloven vast in de Leninislisch-Stali- nische stelling van een vredelievend be- staan-naast-elkaar van twee stelsel en hun vreedzame economische concurrentie. Maar", zo voegde hij er aan toe, „wij weten ook heel goed. dat zo lang het imperialisme bestaat, ook het gevaar van een nieuwe ooi-log bestaat". Molotof sprak vervolgens over Weste lijke staatslieden, die „de grote betekenis niet begrijpen van het feit, dat de Sovjet- Unie steunt op tot dusver "ongekende nieuwe sociale factoren en werkelijk in staat is wonderen te verrichten". De Russische commissaris voor atoom onderzoek Beria, heeft in een verkiezings rede vei-klaard, dat in een nieuwe ooi-log „het gehele stelsel van wereld-imperia- lisme ineen zal storten en verdwijnen". „Wij zullen onze strijd voor de vrede voortzetten", aldus Beria, „niet omdat wij bang voor een oorlog zijn, maar omdat deze de grootste ramp voor de gehele mensheid zou betekenen en de grootste misdaad tegen de mensheid." Beria is de candidaat voor Georgië. Hij drong er bij de bewoners van Georgië op aan de graanproductie, welke „in het ge heel niet voldoende" was, op te voeren. Heringa Wathrich HAARLEM CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANSERS (Adv.) Voor de leden van de Coöperatieve Cen trale Landbouwboekhouding in Friesland heeft minister Lieftinck een rede gehouden over de belastingheffing. De moeilijkheden ten aanzien van de Nederlandse financiën en onze economische positie culmineren in het tekort op de betalingsbalans, dat in 1947 1.6 milliard en in 1948 één milliard bedroeg en dat voor 1950 op 0.4 miUiard geschat kan worden. Deze tekorten worden door de Marshallhulp gedekt, doch deze hulp eindigt in 1952. De minister betoogde dat de belasting druk niet het evenwicht in de betalings balans in de weg mag staan. De belastingen zijn nodig om een te grote consumptie te voorkomen. Door de geldsanering en de bijzondere heffingen is de overtollige koop kracht weggezogen en is er geen inflatie gekomen. De gewone staatsuitgaven voor 1950 worden op circa drie-en-een-half milliard gulden geraamd. Door een centrale preventieve controle op alle uitgaven wordt naar. bezuiniging gestreefd. Alleen voor rente en aflossing van de staatsschuld, voor vergoeding van oorlogsschaden en voor militaire uitgaven is echter al de helft van het totaal nodig. Door de repatriëring van ongeveer 85.000 man uit Indonesië, de demobilisatie-uitkeringen, de aansluiting bij het Brussels- en het Atlantisch Pact zul len de militaire uitgaven nog wel enkele honderden millioenen stijgen. Het voor het Landbouw-Egalisatiefonds uitgetrokken be drag van 175 millioen zal vermoedelijk ge handhaafd kunnen blijven. Na een opsomming van de uitgaven voor andere takken van dienst zeide de minister, dat weliswaar de totale staatsuitgaven 30.7 procent van het nationale inkorfien uit maken, doch dat hiervan 17 procent feite lijk een overdracht van inkomen is, het geen men een herverdeling van het natio nale inkomen zou kunnen noemen. Voor de rechtstreekse diensten van de staat blijft er dus 13.7 procent over. Als een bewijs dat naar inkrimping van het overheidsapparaat wordt gestreefd, noemde prof. Lieftinck dat het aantal staats ambtenaren van 131.000 in 1946 tot 100.000 in 1950 is teruggebracht. Ten aanzien van de belastingen zeide hij, dat de verhouding tussen directe en indi recte belastingen ten onzent op 6040 kan worden geschat. In België is die verhouding juist andersom. Enige verschuiving van het zwaartepunt naar de indirecte belastingen achtte de minister gewenst, hoewel over het algemeen bij de directe belastingen beter met de draagkracht der bevolkingsgroepen reke ning kan worden gehouden. De thans bij de Tweede Kamer ingedien de voorstellen beogen een nog sterker accent te leggen op wat economisch recht vaardig en sociaal wenselijk is. Zo zullen de eerste levensbehoeften grotendeels wor den vrijgesteld van Omzetbelasting. Er komt een tussentarief en luxe-artikelen zullen zwaarder worden belast. In de tegen de hoge Inkomstenbelasting, met name tegen de sterke progressie der larieven ingebrachte bezwaren zag de mi nister een element van waarheid. De hoge belasting dooft de arbeidslust, heeft een nadelige invloed op de ontwikkeling van het economische leven en schept een atmos feer van onbehagen, verzet en immoraliteit. Ambulanceboten voor Indonesië De vereniging „SIMAVI" is dezer dagen met drie ambulancebootjes verrijkt, welke op de buitenposten in Indonesië dienst zul len doen. De boten welke volkomen zee waardig zijn en door de Haarlemse Scheepsbouw Maatschappij gebouwd wer den, bezitten een complete^ medische in- staUatie benevens een twee-persoons hos- pitaaltje. Een der nieuwe boten in haar élement de SIMAVI 1". Aan boord bevind zich naast de schipper een dokter, die over aUe benodigde instru menten de beschikking heeft. De snelheid is dank zij de 72 pk diesel- motor 16 km per uur, de lengte van elk schip 12,5 meter, breedte 3,5 meter en de diepte slechts 85 cm. Tevens zijn ze voor zien van zeil-accomodatie in geval van motorschade. Om aan deze bezwaren tegemoet te komen, zullen ten aanzien van de Loon- en In komstenbelastingen wijzigingen worden voorgesteld. Ook de aangekondigde ophef fing van de Ondernemingsbelasting is in dit opzicht van grote betekenis, omdat daar door vooral de kleine zelfstandigen en mid denstanders zullen worden ontlast. Hier tegenover zal men dan de indirecte belas tingen via de Omzetbelasting moeten ver hogen. Er is een commissie ingesteld met het doel, door een wijziging van de tarieven de arbeidslust te bevorderen. Ook het be lastingbiljet zal worden vereenvoudigd. „Ik heb met de invulling daarvan zelf ook moeilijkheden" zei de minister. Tenslotte sprak prof. Lieftinck over de voor de belastingbetalers onaangename omstandigheid, dat nog steeds een grote achterstand moet worden ingelopen. Het streven is erop gericht zoveel mogelijk moeilijkheden met de betaling te voor komen. Bevin weer naar ziekenhuis De Britse minister van Buitenlandse Za ken, Ernest Bevin, zal dit weekeinde in het ziekenhuis opgenomen worden voor het nemen van rust en liet ondergaan van een medische behandeling. Bevin, die gisteren 69 geworden is. bracht veertien dagen ge leden ook enige dagen in het ziekenhuis door. De volgende week zal hij zijn werk herva/tten. Laat ons uw automobiel verkopen voor de hoogste waarde. Wij hebben ruime stalling en billijke condities EXPERTISE BUREAU Beëdigd makelaar en taxateur SCIIERMERSTRAAT 27 - TELEFOON 12197 Werkplaats en garage Brouwersvaart 44 (Adv.) fSSBHIBBBIBBIISIIIIIH MAISON TRIENY as maakt momenteel de allernieuwste a permanent zonder toestel voor f 8.Ej compleet. Gem. in 2 uur gereed, ■j Mislukking uitgesloten, geen warmte of electrieiteit op het hoofd. Bi Specialiteit in haarverven en blonderen E GROTE HOUTSTRAAT 26 rood BJ g ingang portiek boven Vogelzang t/o Anegang - Tel. 17856 (Adv.) Auto over de kop te Sassenheim Hedenochtend raakte een auto in Sas senheim ter hoogte van de Wasbekerlaan in de zachte berm naast de weg en „sloeg over de kop. De bestuurder L. B., uit Am sterdam, werd zeer ernstig gewond. Hij is per ziekenatuto naar het Binnengasthuis te Amsterdam vervoerd. 99 SCHILDERSBEDRIJF 99 GASTHUISSTRAAT 12 - TELEFOON 25280 VONDELWEG 96 Bel of schrijf even (Adv.) Lisse ZONDAGSDIENST Zondagsdienst voor doctoren: dr. H. A. Holl, Veldhorststraat. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Jacoba Hendrica Maria, d. van W. H. v. Gerven en M. C. v. Stein; Bernar- dus Hendricus Jozef, z. van J. T. Verhaar en M. C. Verheugd; Anna Jozephina, d. van J. Ruigrok en C. Remmerswaal; Joseph, z. an J. T. Juffermans en A. Korbee. GEHUWD: A. Vrijberg en J. C. van Beelen. Opening tentoonstelling „Keukenhof" De opening van de tentoonstelling „Keu kenhof" is thans vastgesteld op Donder dag 23 Maart. De minister L. A. Mansholt heeft zich bereid verklaard deze opening te verrichten. Zandvoort Opbrengst Niwincollecte De laatste collecte, door het Zandvoortse Niwin-comité in Zandvoort en Bentveld gehouden, heeft opgebracht 281,58, waar voor het comité zijn hartelijke dank be tuigt. Van ouds bekend. Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur Kruisstraat 38 Haarlem Lezing Hervormde Kerk Het kerkbestuur van de Nederlands Her vormde gemeente te Zandvoort heeft mr. A. W. Kist, directeur van „Kerk en We reld" bereid gevonden een lezing te houden op 18 Maart in gebouw „Ons Huis" over het onderwerp „Hoe bereiken wij de hui dige generatie met de Bijbelse boodschap." Lezing met lichtbeelden In de Gereformeerde kerk te Zandvoort zal ds. F. Visser van Amsterdam Woens dag 15 Maart een causerie houden over het onderwerp „Rembrandt en de Bijbel Een nieuwe serie lichtbeelden zal deze lezing illustreren. Het Hervormd kerkkoor, onder leiding van de heer Herman Dees zal medewer king verlenen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Elza Jacoba, d. van P. Visser en N. Keur. TEL. 11493 - LANGE VEERSTRAAT 10 DE „SLEU7ELSPECIALIST" (Adv.) HAARLEM. Ncd. Hcrv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed in de Consisto riekamer. Zondag 10: Ds. G. J. Waardenburg 5: Ds. H. A. Visser, van A dam. I. K O- R. uitzending. Nieuwe Kerk. 10: Ds. W. J. van Eiden 7: Ds. E Pot. Noorderkerk. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkfuner. Zondag 10.30: Ds. J. Bronsgeest. Oosterkcrk. 10: Ds. C. de Ru. van Zandvoort. 7: Dr. A. J. Rasker Kapel Sarepta. 9.30: Ds. A. J. van Rhiin. Kin- derkerk. 10.45: Ds. J. Drost, van Aerdenhout. Bakenesserkcrk 9.30: Dhr. Chr. Kousemaker Kinderkerk. Diaconessenhuis 4 30: Ds. J. Bronsgeest. Rusthuis Jansslraat. 0.30: Dienst Jeugdkapel. Noord 10.30: Dhr. F. H, Geursen Oost. 10: Dhr. A. van der Hoeft' Centr. 10: J. P. van Eijsdcn Sr. West 10: Dhr, G. Smit. Ver. van Vrijz. Hervormden. Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Church of England: Sunday, March 12th. 3 p. m. at the Oud-Ka tholieke Kerk. Kinaerhuissingcl: Evensong, followed by Holy Communion. Rev. R. O. Tasker. Stads Evangelisatie. Lange Heren straat 6. 10 en 7 30: A. de Weger. Evangelist te Rotterdam Woensdag 8: F. de Vries, te lat 15 10: Santpoort OOK SANTPOORT's DERDE TIENTAL IS KAMPIOEN De schaakclub „Santpoort" vierde het 12-jarig bestaan en in zijn openings woord op de speciale vergadering kon de voorzitter de heer A. Schweitzer verheugende mededeling doen dat ook het derde tiental kampioen van zijn afdeling is geworden. Een groeps-gongwedstrijd bleek bij alle deelnemers in de smaak te vallen. In de pauze heeft de heer J. Nas de aanwezigen vergast op een serie goocheltrucs. Het resultaat van de groepswedstrijd was, dat de groep Vosman-Houterman-v. Dongen de eerste prijs verwierf met 5 punten uit 5 partijen. De groep Pels-Zui- derduyn-Visse (reserve Meunier) behaalde de tweede prijs met 4 punten. Aan het slot van de avond werd nog een hersengymnastiekwedstrijd gehouden. Op 16 Maart gaat de strijd om de be kers weer verder. Het ligt tevens in de bedoeling elke 14 dagen een kleine cau serie over het schaakspel in zijn onder delen te geven, zoals opening, middenspel en eindspel. Heemstede ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt waar genomen door: dr. G. S. Nout, Camplaan 20, tel. 28763; dr. W. v. d. Linde. Heemst. Dreef 253, tel. 16850; dr. A. J. v. Ravenswaay, Zand- voortselaan 70, tel. 27913. Wijkverpleging; Zuster P. Mantz, Camp laan 17. Geopende apotheek: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206208, tel. 28320. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: L. H. Egberts en C. H. Harthoorn; M, E. Plantinga en G. Bakker; D. C. Thurkow en A. C. Kalb; D. van Asselt en G. Verschoor. GETROUWD: J. Verspoor én E. H. Melse; H. A. van Arnhem en G. F. Beerthuizen. GEBOREN: Marijke, d. van J. C. Last en A. van der Vecht; Maria Catharina Euphe- mia, dr. van L. B. M. Tepe en M. C. van der Hoff; Hendricus, z. van H. Rusman en R. J. van Onzen; Elbert Cornelis, z. van C. J. Wijnstekers en J. Dijkgraaf; Anna Elisabeth Antonia Maria, d. van T. J. Leegwater en J. P. A. M. Ruijsenaars; Margaretha, d. van C. Quakkelaar en M. de Rooij: Cornelia Louisa Alida, d. van J. M. de Voogd en J. W. Rothengatter; Maria Josepha, d. van P. T. Neeskens en H. M. W. Rodenburg. OVERLEDEN: J T. M. Steinhoff. 60 jaar. Bennebroek ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt waar genomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41. tel. K 2502 300. Haarlemmermeer DOKTERSDIENSTEN Zondag 12 Maart zijn de doktersdiensten als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. Nanninga. Niew Vennep: dr. v. Haeringen. Badhoevedorp: dr. Bolt. Halfweg: dr. Honingh. Vergadering S.G.P. Voor de afd. Hoofddorp van de Staat kundig Gereformeerde Partij zal op Za terdag 18 Maart in de Gereformeerde Kerk te Hoofddorp een politieke rede door ds. J. van Dijk van Gameren gehouden worden. HiHfegom Zuidcrkapel. 7,u Rev. Dr Henri F M. Pol. C.. Amsterdam, o: Dezelfde. Tijdrodc. 7.45: Jeugdbijcenkomst o.l.v. Theo Dikkes. Op- wekkingssatncnkomstcn. Zuiderstr. 15. Don derdag 8: Ds S. Zijlstra Eindhoven. Mara- r.athalezing. Ncd. Hcrv. Evangelisatie. Park laan 34. Woensdag 7.30: Ds. Lekkerkerker, v Westbroek. Broedergemeente. Parklaan 34! Zaterdag: Kerkconcert door Cor Igesz. so praan. Hendrika Hoekstra, cello, en Bcts Nederkoorn. orgel: Zondag 10.45: Ds. Schutz Vrije Evang. Gemeente, Bakenessergracht 65 9.30 en 5: Br. V.\ Selhorst. Evang. Luth. Ge meente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Ver. Doopsgcz. Gemeente. 10.30: Mej. Ds. Soutendijk. Remonstr. Gercform. Ge meente. 10.30: Dr. W. R. M. Noordhof. Gcrcf. Kerk. In alle diensten H. Avondm. Klopper singelkerk. 10 en 5: Ds. L. Hoorweg Jr.Wil- helminakerk. 10 en 5: Ds. P. de Ruig. Zuld- Oosterkerk. 10 en 5: Ds. J. A. van Arkel. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos, H. Avondmaal. Ceref. Gemeente. Park laan 21. Dinsdag (Biddag). 2.30 en 7.30: Ds. L Rijksen, van Leiden. Geref. Gemeente onder liet Kruis, Ged. Oude Gracht 47. Dins dag 7.30: Ds. J. A. Smink. van Rotterdam. Oud-Gereform. Gemeente. Ged. Oude Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van Den Haag. Christ. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Baptlste Gemeente. Parklaan 34. 9.30 en 5: Ds. T. Jansma. 8: Jcugdsamcn- komst (geb Salem). Leger des Hells. Schag- chelstraat 26 O.l.v. Maj. Bosveld. 10: Hcili- gingsdienst. 7: Openluchtmeeting Ged. Oude Gracht. 8: Verlossingssamenkomst. Donder dag: Heiligingsdicr.s: Ned. Chr. Gemeen- schapsboml. Linnacuslaan 14. Maandag 3.30: Samenkomst. Pinkstergemeente, geb „Im- manuël". Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Samenkomst. Donderdag 7.45: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen. Jansstraat 85. 10: K. Rozendal BroodbrekerriBijbellezing. Jansstraat 85. Vrijdag 8: K Rozendal. Ge meente Gods. Jansstraat 85 (zaal 5) 10: Sa menkomst. Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47 (achter zaal) 10.15: Preek en Avondmaal. 7: Preek en liederavond. De Christengemeenschap, Jansstr. 83 10: Zon dagsdienst voor kinderen. 10.30: Mensenwij- dingsdienst. Gemeente des Ilceren. Lange Molenstraat 22. 10 en 5: Samenkomst. Pink ster-Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. 10 en 6: Volle Evangelieprediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstr. 74 10: Ned Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zemlingkerk. Wilhelmlnastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemcente, Jacobijnestr. 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging. Nassau- plein 8. 12: Dienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia". Jansstraat 83. 10.30: Wijdings morgen Mevr.D. Koelesmid-v.d. Staag, A'dam HAARLEM-NOORD. Ned Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed, Zondag 10: Dr. M. v. d. Voet. 7: Ds. G. Koeh Immanuëlkcrk 10: Ds. G. Lans Jr.. van Am sterdam, Jeugddienst. Ned Prot. Bond. Ber- kenstr. 10. 10.30: Ds. G. H. v. d. Horst. Zang van het koor. Ver. Doopsgez. Gemeente, in de Noorderkapel, Minahassastraat 10.30: Ds. Daalder. H. C. J. M. V. afd. „Gideon", Ju lianakerk Dinsdag 7.30: Clubavond samen met C. J. M. V. Geref. Kerk, Noord-Schotcr- kerk. In alle diensten H. Avondmaal. 9. 10.30 en 5: Ds D. P. Kalkman, van Moordrecht. Christ. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris.. HEEMSTEDE. Ned Herv. Kerk. Kerk op het Wilhclminaplcin. 10: Ds. Henkels. 7: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Bartlema. 7: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. v. Nieuwenhuijzen Jeugdkapel. Jeugdhuis Dreef. 10. Prinsessèkade 3: 10.30. Ncd. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Ds. W. Mackenzie, Rem.. Amsterdam. Geref. Kerk. In alle diensten H. Avondmaal. Chr. Lyceum 9 en 5: Ds A. M. Boeijinga. Koediefslaan 10 en 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan 10 en 5: Ds. A. Dondorp Geref. Kerk, Herenweg 111. 9.30 en 4.30: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. J. H Stelma. Religieuze Kring. Eiken laan 5. 10.30: Ds J. H. Groenewegen, Rem. pred. te Amersfoort. BENNEBROEK. Ncd. Herv. Kerk. 10: Ds. W. Maas. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. Ch. de Beus. 10.30: Ds J. Ph. Eggink. 9: Jeugdkapel 12 j. e. o. „Maranatha", Donke- relaan. 11.45: Zondagsschool 5 j. e. o. „Jeugd huis". Donkerelaan. Ncd Prot. Bond. Pot- gietervveg 4 10.30: Ds. C. P E. Hoekema. Dg. Haarlem. Geref Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Dr. J. L. Koole. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis Woensdag 8: Vespers en Lof. Soefi-Beweging, Geen dienst. OVERVEEN. Ned. Herv Kerk. 10: Ds. J. E. Drost, 7.45: Zondagavondstilto voor Pro testant Overveen, voorafgegaan door Zang- dienst, aanvangende 7.15 uur in de Kerk aan de Ramolaan. HALFWEG. Ncd. Hcrv. Kerk. 10: Ds. A J. Kromhout. H. Doop. 7: Dezelfde. HOOFDDORP. Ned. Herv Kerk. 10: Dhr. Brörens. 7: Ds Salverda. NIEUW-VENNEP. Ned. Hcrv Kerk. Dorp. 9.30: Ds. M. G. Blauw, Em. pred. Overveen. 3: Ds. C W. Corts, De Kaag Abbencs. 10: Cand. J. Irik. N.m. geen dienst. Bethel. 10: Ds. G Koch. Schoten. Bidstond v. h. gewas. RIJK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. G. M J. Winter. Biduur v. h. gewas., BADHOEVEDORP. Ncd. Hem*. Kerk. Im- manuëlkerk. 10 m 7: Ds. C. J. Meilink Ge loof- en Liefdekerk. Lijnden. 10: Ds. G. W. IJzerman. Rehnboih. Nieuwe Moerdijk 10: Dhr. II C. v. Gaasbeek. Amsterdam. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. lil Ds J. C. Salverda. H. Doop. 3: Dhr. A. C. Brörens. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. P. A. Tichelaar. H. Doop. „De Toorts". 10: Ds. J. M. de Jong, Amsterdam. „Dc Kapel" 5: Ds. J van der Wiel, IJmuiden-O SPAARNBAM. Ned. Herv. Kerk. Oost Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon West. Koningin Emmaschool, Raafstraat 9: Ds. J. Schaap, Meppol. Jeugddienst 10.30: Dezelfde. 7: Ds. G, H, v. d. Woord. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk. 10: Dhr. A. van Besselanr, uit Amsterdam. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber Ncd. Prot, Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. dr. M. A. Beek, van Amsterdam. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter Ncd. Chr. Ge- meenscbapsbond, gob. Ons'Huis, Dorpsplein Dinsdag 8: J. DammuUer. Evang. te Alkmaar Parochie II. Agatha, Gr. Krocht. H.H. Mis sen om 7. 8.30 en 10 de Hoogmis. 7 n.m. Lof. In de week H.H. Missen om 7 en 7.45 n.m. LISSE. Ncd. Hcrv. Kerk. 1(1: Ds Mr. G. A. Alma. 5: Ds. C .longebner Ned. Pro:. Bond 10.15: Ds. J. Graai. Overveen Geref Kerk 10: Prof. Dr. J. Waterink, Amsterdam. 4: Ds. D. Veenhuizcn. Nieuwer-Amstcl Gcrcf. Kerk (Art. 31) 10.30 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gemeente 10 er. 4: Ds. K dc Gier.. Oud-Geref. Gemeente 9.30 en 3: I.eesdienst. Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7