f 100, kosten DÜREX aankomende verkoopster CKort en Bondig L. G. BODE Steno-Typen INST. PONT L. M. Kracht BEEEHOUDERS Islizza^ Verkadu kamer-werkmeisje REMBRANDT INGRID BERGMAN HET DODENMASKER Ds. J. Visser beschaafd meisje PROPAGANDISTE VERPLEEGSTER kleermakersnaaister NET PERSOON Een jongste vrouwelijke kracht Een aankomende vrouwelijke kracht Handzetters gevraagd AUTOSPUITER Dinsdag 21 Maart 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsehe Courant Nieuwe Jacoba van Beyeren komt uit Hoofddorp Op 22 April zal de oude glorie van de grafelijke jachtstoeten die eens door de bossen van „Keukenhof" galoppeerden, herleven. Dan zal gravin Jacoba van Beye ren, gevolgd door een schare ridders, edel- vrouwen en bedienden uitrijden van de Teylinger burcht in Sassenheim en zich aan het hoofd stellen van het bloemencorso door de bollenstreek. Het comité dat dit evenement organiseert heeft in de blonde negentienjarige Ina van der Sluys uit Hoofddorp een waardige titel- houdster voor de befaamde gravin gevon den. Zij is een actief lid van de rij vereni ging „Kapitein Van der Wal", waar zij op haar ros „Irman" aller bewondering af dwingt. Hierboven een foto van het tweetal, dat voorzien wordt van een hofhouding van twaalf dames, die in de Nieuw Venneper- ruiters zijn verenigd. Twee dagen voor het corso zal „Keukenhof" reeds getuige kun nen zijn van de bekoorlijke en kleurige stoet, want dan zal Jacoba de bloementen toonstelling met een bezoek vereren. BINNENLAND De Bond voor Staatspensiormering houdt op 5 April in de Dierentuin te 's Gra- venhage een buitengewoon congres. Als spre kers zullen optreden de heren C. J. van Lienden, lid der Tweede Kamer, J. J. A. Berger Jr., secretaris van het N.V.V. en dr. G. M. J. Veldkamp, secretaris van de Raad van Arbeid te Breda. De economische politierechter te Arn hem veroordeelde de Oostenrijkse chauf feur J. P. tot drie maanden gevangenisstraf en zijn college E. Z. eveneens uit Wenen, tot een maand gevangenis straf. Beiden werden verdacht van overtre ding van de deviezenbepalingen. Op 17 Februari kwamen zij bij Elten de grens over. Douanebeambten ontdekten in hun vracht auto een doos met nieuwe fototoestellen, ter gezamenlijke waarde van ruim f 10.000. Ook trof men in de wagen flessen likeur aan. Het West-Indisch bedrijf van de K.L.M. op Curasao heeft voor de zevende achtereen volgende maal het veiligheidscertificaat ontvangen van de „Inter-American Safety Council" voor het op veilige wijze onder houden van luchtdiensten op het Westelijk halfrond gedurende een kalenderjaar. Het comité „Westkapellc herrijst" heeft besloten een monument op te richten voor de slachtoffers van het bombardement in October 1944. Dit gedenkteken zal worden geplaatst op het kerkhof te Westkapelle. Een gevangenbewaarder uit Den Haag is wegens diefstal aangehouden. Hij was werk zaam in de strafgevangenis aan de Pomp- stationsweg' te 's Gravenhage. Onder zijn toezicht monteerden gevangenen hier stek-4 kers, waarvan de cipier er enkele zou hebben weggenomen. In Den Haag is de laatste dagen een paar maal straatroof gepleegd. Zaterdag avond werd een juffrouw uit Leidschendam in Den Haag aangesproken dpor een man, die met haar mee wilde gaan. Toen zij te kennen gaf van zijn gezelschap niet gediend te zijn, ontrukte hij haar een handtasje dat enkele guldens bevatte. Het tasje is later leeg teruggevonden. Een dertienjarige HBS-leerlïnge uit Wassenaar is Maandag op het Stationsplein te Leiden van een rijdende tram gesprongen, waarbij zij kwam te vallen. Zij werd door de tram meegesleurd en overreden. De dood trad onmiddellijk in. In enige gevallen zyn moeilijkheden voorgekomen bij het buiten Nederland aan vragen door Nederlanders van visa voor de Verenigde Staten van Amerika. Het ministe rie van Buitenlandse Zaken adviseert daarom degenen die naar Canada of andere landen van het Westelijk halfrond reizen vandaar naar of door de Verenigde Staten willen rei- is=<t; de Amerikaanse visa vóór het vertrek uit Nederland in orde te brengen. De Nederlandse Spoorwegen zijn bezig met de electricificatie van het traject AmersfoortZwolle. De bocht in de spoor lijn bij Harderwijk, die een straal heeft van zeshonderd vijftig meter, is te scherp voor de snelheden der electrische treinen. Zij zal zodanig worden veranderd, dat de straal tweeduizend meter zal bedragen. Dit maakt het waarschijnlijk nodig, dat het station wordt verplaatst. In de in het centrum van Kerkradc ge legen Einderstraat heerst een rattenplaag. Jarenlang hebben de bewoners van deze straat, geholpen door de gemeente, getracht het ongedierte de baas te worden. Er kwa men echter steeds meer ratten. Ten einde raad heeft het gemeentebestuur thans de hulp ingeroepen van een Maastrichtenaar, de heer J. Olieschlager, die bekend staat als de „rattenvanger van Caberg". Deze zal nu trachten de Kerkraadse ratten te ver schalken. De driejarige Carla Eygelstein uit Delft, die sinds Zaterdagmiddag werd vermist, is Maandagochtend teruggevonden in een ka mer op de tweede verdieping van een groot gebouw, dat nabij de ouderlijke woning van het kind is gelegen., HAARLEM EN OMGEVING „De Natuurvrienden" van het „Instituut voor Arbeidersontwikkeling" organiseren a,s. Woensdagavond een lezing met film dooi de heer J. de Meza uit Santpoort over „Het Bijenvolk" in Brinkmann, Gr. Markt. Ir. H. L. Swart, die dezer dagen afge treden is als hoofdingenieur van de Rijks waterstaat te Haarlem, is benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. De heer T. C. Besse, ambachtsman le klasse bij de Noord Zuidhollandse Vervoer-; maatschappij, is veertig jaar werkzaam bij het bedrijf. Ter gelegenheid daarvan is hem toegekend de ere-medaille in brons, verbon den aan de orde van Oranje Nassau. Burgemeester en Wethouders van Haar- -lem zullen op Vrijdag 2 Juni 1950 des na middags 5 uur officieel ten Stadhuize ontvangen de deelnemers en deelneemsters aan de op 2 en 3 Juni in deze gemeente te houden jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Overdekte zwemkampioenschappen De jaarlijkse overdekte zwemkampioen schappen van kring Haarlem zullen plaats vinden op Dinsdag 28 Maart a.s. in het Sportfondsenbad. Op het programma staan de 100 m. borst- crawl, de 200 m. schoolslag, de 100 m. rugslag voor dames en heren, alsmede de 4 x 100 m. borstcrawlestafette dames en de 4 x 200 m. borstcrawlestafette heren. Als besluit van de wedstrijden zal het Haarlems zevental volgens de nieuwe water- poloregels een wedstrijd spelen tegen het Haagse zevental. Voorjaarsbeurs geopend Vanmorgen is de 54ste jaarbeurs te Utrecht geopend. De eerste twee beursdagen, waarop de toe gangsprijs is verdubbeld, zijn weer export- dagen, speciaal bestemd voor de buiten landse kopers. SCHEEPVAART Alcor, 18 v. Rio 19 te Victoria. Algemb, 19 v. Antw. n. Recife. Algorab, 20 te Rio de Janero. Amstelkerk, 19 te Las Palmas. Arendsdijk, 19 pass. Bahia. Arnedijk, 19 te Vera Cruz. Alblasserdijk, 20 te Corpuschristi v. Tampico. Alkaid, pass. 20 Finisterre. Alpherat. 20 te Norfolk v. Philadelphia. Arkeldijk, 20 17 u. v. R'dam n. Cuba via Antw. Alcyone. 19 te Antwerpen. Aldegonde (t), 18 v. Bangkok n. Pladju. Aludra, 20 te R'dam v. Hamburg. Annenkerk, 19 verw. Adelaide. Aagtekerk. 21 te Suez. Aalsdijk, 19 Bishop Rock. Aardijk. 20 v. Hamburg n. R'dam. Abbedijk, 21 te Recife. Agatha, 15 v. Pladju n. Penang. Amstelland, 20 te Las Palmas. Arendskerk, 20 v. Bombay te Cochin. Bengkalis, 18 v. Muscat n. Salata Blijdendijk, 18 v. Genua n. Port Said. Borneo, pass. 19 Guardafui. Boschiontein, 19 v. Lorenzo Marquez n. Durban Black Gull, 16 v. New York n. It'dam. Baarn 20 te San Antonio v. Valparaiso. Bantam, 19 te Hamburg v. Liverpool. Baud. 20 te Goront.alo v. Makassar. Berlage, 18 v. Bangkok n. Hongkong. Bacchus, 17 te New Orleans v. Santiago de Cuba Ceronia (t), 19 pass. Port Said. Cistula (t), 19 v. Suez. Congostroom. 19 te Konakry. Camphuys, 19 verw. Buleleng v. Makassar. Corilla (t), 18 v. Abadan n. Miri. Cottica, 19 verw. Barbados. Ceram, 20 v. Madras. Cleodora (tl. 20 v. Singapore te Miri. Colytto, 20 v. Newcastle n. R'dam. Cast el Bianco, 20 660 m. ZO. Dondrahead. Delfland, 19 te A'dam v. Buenos Aires. Delfshaven. 20 dwars Canarische eiL Drente, 18 v. Manilla. Enggano, 20 te Bahrein. Eemland, 19 v. Hamburg n. A'dam. Etrema (tl. 21 v. Balikpapan te Soerabaja. Farmsum. 18 te Genua n. Manilla. Friesland, 20 verw. Singapore. Felipes (t), 20 v. Malta n. Tripoli. Fairsea. pass. 20 Kp. Guardafui. Goya, 19 pass. Minicoy. Ganymedes, 19 v. A'dam n. West-Indië. Gaastel-kerk, pass. 20 Dakar. General Steward Heintzelman, 20 v. Djakarta n. A'dam. Georgic, 20 275 m. O. Malta. Goi-dias, 21 v. Bourgas te Samos. Groote Beer, 21 v. Soerabaja te Djakarta. Gadila (t), pass. 20 Straat Ormuz. Hersilia, 18 v. Paramaribo n. A'dam. Heemskerk, 16 te Penang. Hector, 19 v. A'dam n. Italië. Heemskerk, 18 te Port Swettenham. Helena, 19 v. A'dam n. West-Indië. Hestia, 18 v. Puerto Limon n. Cartagena. Hilversum, pass. 20 St. Johns eil. Indrapoera, 20 1 u. v. Port Said. Jacob Cats, 18 v. Narvik n R'dam. Jobshaven, 11 v. Libreville n. Lapallice. J v. d. Vondel. 18 v. Philadelphia n Lissabon. Jaarstroom. 20 te Accra verw. 20 n. Lagos. Japara, 20 verw. Soerabaja v. Djakarta. Japaar, 19 v. Moulmeln n. Belawan. Java, 20 pass. Point de Galle. Joh. v. Oldenbarnevelt. pass. 20 Kp. Bon. Kamerling!) Onnes, 18 te R'dam v. Java. Keilehaven, 18 le Landana v. Las Palmas. Kota Baroe, 18 v. Le Havre n. Marseille. Kedoe, 17 te Moulmein v. Soerabaja. Kota Agoeng. 19 6 u. te Marseille Klipfontein. 20 te A'dam v. Beira. Karsik, 21 verw. Soerabaja, dok 3 weken. Lawak. 18 v. Colombo n. Bombay Leersum, 18 v. Lagos n. Portgentil. Lekkerkerk, 19 v. Genua n. Antwerpen. Langlee Scott, 20 te Genua. Leerdam. 19 te New York v. Baltimore. Loosdrecht. 20 te Aden. Lemsterkerk. 18 90 m. ZW. Ouessant Lissekerk, 18 nog te Rastanura. Lombok, 19 185 m. O.ZO. Singapore. Lucita t), 19 v. Heysham n. Hamble pass. Holy head. Laagkerk, 20 pass. Malta. Laertes, pass. 20 Kp. de Gata. Laurenskerk, 21 te Bombay. Limburg, 20 v. Kaapstad r. Port Elizabeth. Loppersum, 20 v. Gibraltar n. Genua. Lutterkerk, 21 v. Calcutta te Madras. Maashaven, 19 v. Buenos Aires n. Antw. Maasland, 19 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Malea (t), v. Lissabon n. Suez. Marken, 19 rede Bahrein v. Karatsji. Mijdrecht (t), 18 v. Eastham n. Antwerpen. Madoera. 20 v. Aden. Maeuba (t), 20 te Tripoli v. Piraeus. Malvina (t). pass. 19 Finisterre. Mi tra (t). 19 300 m. Z. Azoren. Molenkerk, pass. 19 Messina. Meltmpiis. 18 v. Djakarta n. Cheribon. Mentor, pass. 20 Finisterre. Meerkerk, pass. 20 Socotra. Nieuw Holland, 17 te Sydney v. Djakarta. Noordwijk. pass. 20 Gibraltar. Orion. 19 te R'dam. Ossendrecht, pass. 20 Gibraltar. Orestes, 18 v. Pisco n. Tocopila. Overijsel, 19 te R'dam v. Djakarta. Ondina (t), 20 v. Miri n. Suez. Ovula (t), 21 v. Muntok n. Singapore. Parkhaven. 19 te Rosario v. Buenos Aires. Poseidon, 19 te New York v. Puerto Plata. Polyphemus, 16 te Soerabaja v. Makassar. Prins Willem III, pass. 19 Kp. Finisterre. Perna (t), 20 verw. te Abadan. Prins Alexander, 19 v. Antw. te R'dam. Prins Maurits, 18 300 m. N. Flores. Prins Willem II, 20 verw. te Baltimore v. Ha- Papendrecht (t), 20 te Plymouth v. Hamble. Phrontis, pass. 20 Gibraltar. Poelau Laut, 20 v. Djakarta n. Sorong. Prins Frederik Hendrik, 20 bij Kp. St. Vincent. Prins Willem V, 17 v. Cape Haitien n. Pt. au Prince. Paula (t). 20 v. Singapore n. Bangkok. Raki, 18 v. Calcutta n. Colombo. Randkerk, pass. 19 Finisterre. Rempang. pass. 19 Ouessant. Rijn pass. 18 Dakar. Ruys. 20 verw. Mauritius. Rondo, 20 v. Port Swettenham n. Belawan. Rotti, 20 v. Djibouti. Sloterdiik, 18 te Halifax. Stad Alkmaar, 19 Kp. St. Vincent n. Marseille Stad Arnhem. 18 te Safx v. Tunis. Stad Schiedam, 19 v. Gibraltar. Singkep, 15 te Honoloeloe. Sommeldijk. 19 v. Aden. Stad Alkmaar, pass. 20 Gibraltar. Saidja (t). 19 v. Muntok n. Singapore. Saroena (t). 18 v. Singapore n. Muntok. Siaoe. 19 te Djakarta v. Padang. Sinabang, 16 te Singkep v. Tapatuan. Straat Malakka. 20 te Djakarta v. Soerabaja. Sumatra. 19 v. Pladju n. Soerabaja. Salawati. pass. 20 Algiers. Samarinda. 16 v. Vancouver n. San Francisco. Sarangan. 20 v. Djakarta n. Soerabaja. Schie, 18 v. Mobile n. Houston. Singkep, 15 v. Honoloeloe Sibigo, pass. 20 1j gr. Kanaal. Tabian, 19 v. Port Athur n. New Orleans. Tjikampek. 19 v. East London, n. Port Elisabeth Telamon, 19 v. Aruba, n. New York. Tero, 20 v. St Vincent. Tasman, 19 verw. te Djakarta. Telamon. 19 v. Maracaibo n.Aruba. Titus, 20 verw. Algiers en 20 n. Piraeus. Tjisadane, 20 verw. te Hongkong n. Singapore. Tabinta, pass. 20 Kp. Guardafui. Tarakan, 20 v. Belawan n. Colombo. Taria (t). 20 150 m. W. Macassar. Tegelberg, 16 v. Rio de Janeiro n. Hongkong. Tibia (t). 20 v. Rio de Janeiro n. Para. Tjibesar 18 te Kobe v. Yokohama. Tjipanas, 20 v. Brisbane n. Singapore. Ternate, pass. 20 18 u. Perim. Utrecht, 20 te Recife v. Victoria. Van Heutsz, 19 v. Hongkong n. Hoikow. Van Riebeeck 18 v. Djakarta n. Semarang. Venus. 21 v. Venetië te Famagusta. Volendam. pass. 20 Finisterre. Westerdam, 18 v. Southampton. Waterland. 20 te Santos. Willem Ruys. pass. 20 16 u. Kp. Guardafui. Waal, 20 v Curasao n. Aruba. Waterman, pass. 20 Gibraltar. Winterswijk. 19 v. R'dam n Sete. Zeeland. 19 v. Aden na Suez. Zuiderkruis. 20 v. Suez. Zijpenberg. 19 te Genua v. Hull. Zeeman, 20 verw. te Djakarta v. Semarang. Zwyndrecht, 20 v. Livorno n. Casablanca De heer en mevrouw HUTTER-v. d. LINDEN geven met blijdschap kennis van de geboorte van een zoon PAUL MARTIN Haarlem. Zomerluststraat 18 20 Maart 1950. Belastingconsulent Boekhoudingen Belastingzaken Haarlem. Fr. Hendriklaan 40 Tel. 11428. Eenige en Algemeenc Kennisgeving Heden nam de Heer tot Zich onze innig geliefde tante Vrouwe Arnoldine Léonie Willink van Bennebroek Ambachtsvrouwe van Bennebroek in den ouderdom van 77 jaar. Heeze N. Br. C. H. M. Gravin van Limburg Stirum 's-Gravenhage S. J. Graaf van Limburg Stirum D. Gravin van Limburg Stirumvan der Pol Oranjewoud Fr. C. J. de Blocq van Scheltinga— Gravin van Limburg Stirum Jhr. M. de Blocq van Scheltinga Ruurlo J. G. M. Baronesse van Heeckeren van Keil Gravin van Limburg Stirum Baron van Heeckeren van Keil Huis te Bennebroek, 19 Maart 1950. De bijzetting in het Familiegraf op de Protestantsche Begraafplaats te Bennebroek zal plaats hebben Don derdag 23 Maart a.s. des namiddags drie uur- Op verzoek van de overledene geen bloemen Heden overleed na een langdurig lijden, tot onze diepe droefheid onze lieve man en zorgzame vader THEODORUS RUTTEN in de leeftijd van 56 jaar Ph. J. Rutlen- v. d. Moolen Piet Theo Albert Pbien Haarlem, 20 Maart 1950. Wilgenstraat 77. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der rouwkamers Zijlweg 63. Bezoeken van 2—4 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 23 Maart a.s. te 12 u op de Noorder Begraaf plaats. Volstrekt enige kennisgeving. Op 17 Maart overleed plotseling onze man, broeder en behuwdbroe- der WILLEM VAN DER MEY in de ouderdom van 59 jaar Uit aller naam: Joh. van der Mey. De teraardebestelling heeft heden in stilte plaats gehad. Langs deze weg neem ik af scheid van vrienden en ken nissen bij mijn vertrek naar Curagao op 24 Maart '50. A. VAN EERDEN. Lang deze weg betuig ik mijn oprechte dank voor de vele bewijzen van hartelijke be langstelling ondervonden bij mijn thuiskomst uit Indo nesië. Sergt F. HILLE. Dr. M. J. Heering wegens verbouwing GEEN SPREEKUUR op 23, 24 en 25 Maart. (Wel bezoek aan huis). Naamloze Vennootschap Haarlemsehe Brockway-Bus Maatschappij in liquidatie, gevestigd te Heemstede. De naamloze vennootschap is ingevolge besluit der alge mene vergadering van aan deelhouders. gehouden 14 Maart 1950, ontbonden. De Liquidateur. Door het verbindend worden der enige uitdelingslijst is het faillissement van M E. R. Rahusen te Aerdenhout geëindigd. Haarlem, 21 Maart 1950. Kruisweg 61 rood. De curator Mr. K. A F. J. Pliester De griffier van de arrondis- sements-rechtbank te Haar lem maakt bekend, dat in de onteigeningszaak van: mr. Pieter Oscar Frans Ma rie Cremers. wonende te Haarlem, als Burgemees ter van de gemeente Haar lem als eisende partij vorr die gemeente optredende, eiser q.q„ procureur mr. F. van der Goot 1. Gertrude Jacomine Anne Kraakman, weduwe van Theodorus Stephanus Jo seph Janzen Hendrikszoon, zonder beroep, wonende te Bloemendaal; 2 dr. Hendrik Johan Marie Janzen, zonder beroep, wo nende te Overveen. gem. Bloemendaal; 3. mr. J. D. A_ Viskil, advo caat en procureur, wonende te Haarlem, bij beschikking van de arr. rechtbank te Haarlem. 29 Juli 1949 be noemd tot derde, om het te voeren geding tot onteige ning te vertegenwoordigen Jacob Pieter Marie Janzen. zonder beroep, wonende te Landou aan de Isar. althans buiten het Koninkrijk; 4. Maria Gertrude Jacomine Anne Jansen, zonder beroep, wonende te Velp, gem. Rhe- den, buiten gemeenschap ge huwde echtgenote van Wil helmus Hendrikus Hubertus Marie van de Loo; 5. Wilhelmus Hendricus Hu bertus Marie van de Loo voornoemd, steenfabrikant wonende te Velp, gemeente Rheden. zulks tot bijstand en machtiging zijner echtgenote, gedaagden, procureur mr. T. A. M. A van Löben Seis. het próces-verbaal van on derzoek en de adviezen der deskundigen de 20ste Maart 1950 te zijner griffie zijn neergelegd voor de tijd v veertien dagen ter inzage van partijen en derde be langhebbenden, Dag- of avondcursus Aanvang deze week. Oude Gracht 71 Haarlem BINNENWEG 153, H'STEDE Med. gedipl. Pedicure - Voetkundige Ook behandeling aan huis. GEMEENTE AALSMEER Goedkeuring uitbreidings plannen. Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Aalsmeer; gelet op artikel 37. 4e lid en artikel 40, 2e lid der wo ningwet; geeft hierbij kennis, dat zijn goedgekeurd: a. door de Kroon, het uit breidingsplan in hoofdzaak voor deze gemeente: b. door Gedeputeerde Staten van Noordholland, het uit breidingsplan voor Kudel- staart in deze gemeente. Aalsmeer, 20 Maart 1950. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Dr. D. H. Peereboom Voller, burgemeester. BEGRAFENISBOS DE BROEDERLIJKE LIEFDEBEURS Algemene Ledenvergadering Woensdag 19 April 4.30 uur, Jansstraat 61. Agenda: Jaar verslag. Extra Alg. Ledenverg. der Ver. „Arbeid Adelt" afd. Haarlem Vtijdag 31 Maart a.s des na middags 4.30 uur boven het depót, Grote Houtstraat 119. aangeboden 4 Simplexkas- ten met volken, plus nieuwe centrifuge en veel benodigd heden. Koopprijs f 250. Brieven no. 5198. De griffier van de arrondis- sem ents-rechtbank te Haar lem maakt bekend, dat in de onteigeningszaak van: mr. Pieter Oscar Frans Ma rie Cremers. wonende te Haarlem, als Burgemees ter van de gemeente Haar lem als eisende partij voor die gemeente optredende, eiser q.q.. procureur mr. F. van der Goot en Johannes G. Opbroek, zon der beroep, wonende te Haarlem, gedaagde, procureur mr. J. H. Ekering. het próces-verbaal van on derzoek en de adviezen der deskundigen de 20ste Maart 1950 te zijner griffie zijn neergelegd voor de tijd van veertien dagen ter inz'age van partijen en derde be langhebbenden. De griffier van de arrondis- sements-rechtbank te Haar lem maakt bekend, dat in de onteigeningszaak van: mr. Pieter Oscar Frans Ma rie Cremers, wonende te Haarlem, als Burgemees ter van de gemeente Haar lem als eisende partij voor die gemeente optredende, eiser q.q., procureur mr. F. van der Goot en 1. Johannes G Opbroek. zon der beroep, wonende te Haarlem; 2. Joannes C. Chr. Voorvelt, zonder beroep, wonende te Haarlem; gedaagden, procureur mr. J. H. Ekering. het proces-verbaal van on derzoek en de adviezen der deskundigen de 20ste Maart 1950 te zijner griffie zijn neergelegd voor de tijd van veertien dagen ter inz'age van partijen en derde be langhebbenden. De griffier van de arrondis- sements-rechtbank te. Haar lem maakt bekend, dat in de onteigeningszaak van: mr. Pieter Oscar Frans Ma rie Cremers. wonende te Haarlem, als Burgemees ter van de gemeente Haar lem als eisende partij voor die gemeente optredende, eiser q.q., procureur mr. F. van der Goot en Joannes C. Chr. Voorvelt, z'onder beroep, wonende te Haarlem, gedaagde, procureur mr. J. H. Ekering, het proces-verbaal van on derzoek en de adviezen der deskundigen de 20ste Maart 1950 te zijner griffie zijn neergelegd voor de tijd van veertien dagen ter inz'age van partijen en derde be langhebbenden. DE BEKENDE VERKADE- BISCUIT Een heerlijke, brosse biscuit. Pittig en toch zoet, want elke Nizza van Verkade is rijkelijk bestrooid met suiker. 22 cent per 100 gram Ook Uw Behanger verwerkt het graag! De griffier van de arrondis- sements-rechtbank te Haar lem maakt bekend, dat in de onteigeningszaak van: mr. Pieter Oscar Frans Ma- Cremers, wonende te Haarlem, als Burgemees ter van de gemeente Haar lem als eisende partij voor die gemeente optredende, t q.q., procureur mr. F. van der Goot en 1. Hendrik C. Louwerse, ge- pensionneerd kapitein ter wonende te Zeist, ge daagde, niet verschenen; 2. G eorge F. Louwerse, arts, wonende te Wassenaar, gedaagde, procureur mr. L. V. Hoog; 3. mr. J. D. A. Viskil, advo caat en procureur, wonende te Haarlem, benoemd bij be schikking van de arrondisse- ments-rechtbank te Haarlem van 12 Juli 1949 als derde vertegenwoordiger over nu wijlen Joost L Louwerse, in leven officier van gezondheid en wonende te Aerdenhout. zulks overeenkomstig artikel 20 van de onteigeningswet, gedaagde, procureur mr. J. D. A. Viskil, het proces-verbaal van on derzoek en de adviezen der deskundigen de 20ste Maart 1950 te zijner griffie zijn neergelegd voor de tijd van veertien dagen ter inz'age van partijen en derde be langhebbenden. Hotel Royal, Stationsplein 24, vraagt verwacht: in haar nieuwste film in technicolor (under Capricorn) met JOSEPH COHEN MICHAEL WILDING Regie ALFRED HITCHCOCK Zuiderkapel, Zuiderstr. 15. Donderdag 23 Maart, S uur: onderwerp: „Veilig wonen". Zangkoor uit Amsterdam. In juweliersbedrijf is plaats voor ter opleiding. Br. no. 5190 Stichting op sociaal terrein zoekt voor Haarlem en om geving een beschaafde, ener gieke Propagandiste, tegen nader overeen te komen voorwaarden. Brieven onder no. V-6405. Adv. Bur. Alta, Pausdam, Utrecht. Beschaafd dienstmeisje gevr. voor dag en nacht in klein gezin (Burgemeester v. Ber gen) gerieflijk, modern huis bewonend met ideale keuken Sluislaan 1, Bergen N.-H. KIOSK WERK SEIZOEN! Gevr nette eenvoudige DAMES v. Zandvoort-Bl'daal en Vel- serend. Loon f 10 p. w. pl. 5 pet. v. d. omzet. Br. no. 5189 Leesbibliotheek vraagt zelfst. JUFFROUW voor halve dagen. Sollicitatie mondeling tussen 7.30-8. Or. Nassaulaan 136, Overveen. heeft 3 a 4 d. p. w. disp. voor h. g. v. wasbeurten enz. liefst in inrichting, van 9 tot 5 uur. Brieven no. 5181. Gevraagd bij brood- en ban ketbakkerij Bruinooge, Bloe- mend.straatweg 138, Sant- poort-St. een Nette Winkeljuffrouw Voor terstond gevr flinke Kleermakerij Kreulen, Zaa- nenlaan 171. Tel. 23587. WASSERIJ. Net persoon wil van werk kring veranderen. B. z. a. als WASKNECHT met het geh. bedr. op de h. Br. no. 5192 Goed algem. ontw. BESCH. ZAKENMAN, pr. talen en adm. kennis, jarenl. kantoor- en zakenerv., pr. ref. zoekt werkz. ook voor halve dagen, avonden enz. Br. no. '5193. Nette fietsjongen gevr. Leeftijd pl.m. 16 j. Zich aan te melden Hart, Behangsel papierzaak, KI Houtstr. 49. Voor direct winkelchef gevraagd. Slagerij fa Ruiter en Brander. Gen. Cronjéstr. 130. Tel. 12827. in bezit v. Rijbew. A en B en motor met aanhangw. over vrije tijd besch. b. z, a. voor ev bodediensten of iets derg. Brieven G 5196. KANTOORRUIMTE MET MAGAZIJN in centrum Haarlem te huur gevraagd. Brieven onder nummer 5183. DAMES- en HERENRIJWIELEN (wettig gedep.) Sterk Sierlijk Snel Per 1 Mei a.s. vragen wij FLINKE VERKOOPSTER voor onze afdeling corsetten en lingerie. Leeftijd niet beneden 20 jaar. Flink salaris. Brieven no. 5197. In Luxe brood- en banketbakkerij en chocolaterie wordt gevraagd NETTE WINKELJUFFROUW f 100.borgstelling. Leeftijd boven 18 jaar. Brieven met opgave van leeftijd, laatste werkkring en verlangd salaris no. 5195. INSPECTRICE Voor filiaalbedrijf in brood, banket en chocolaterie wordt gevraagd inspeetriee, leeftijd niet boven 40 jaar. Sollicitan ten moeten goed kunnen etaleren en goed met personeel kunnen omgaan. Enige adm. kennis strekt tot aanbeveling. Bij vaste aanstelling is opname in het pensioenfonds moge lijk. Brieven met uitv. inl over laatste betrekkingen, leef tijd en verlangd 6alaris onder no. 5194. GEVRAAGD WERKSTER boven 18 jaar, ongehuwd, v.g.g.v. Aanmelden bij de portier Café-Restaurant GEBRS. BRINK MANN, Grote Markt. Concertgebouw - Vrijdag 24 Maart - 8 uur precies ZESDE EN LAATSTE LEDENCONCERT - Serie B Dirigent: TOON VERHEY Solist: JAN ODE - piano Progr.: Ouv. Egmont 4e Pianoconcert - Beet hoven; Symphonie g-moll - Mozart. Entrée: 1.80, bel. inbegr. Kaartverk. en plaatsbespr. bij Concertbur. Alphenaar. VERENIGING VAN SPIRITISTEN „HET LICHT" PSYCHOMETRISCHE AVOND te houden door Mevr. W. A. H. MULDER—SCHALEKAMP, Amsterdam, op Vrijdag 24 Maart, 20 uur Gebouw „De Goede Tempelieren". Wolstr. 7. Introd. a f 1.verkrijgbaar: Schoterweg 83, tel. 17810, Linschotenstraat 2D, tel. 18126, Ternatestraat 33. tel. 16439. Bibliotheek ook voor niet-leden 7J^8 aan de zaal. Speciale iiyliin -verkoop CRYSTAL DUP0NT NYLON First quality 51 gauge 15 denier NEDERLANDSCHE M1DDENSTANDBANK N.V., Kantoor Haarlem, vraagt voor spoedige indiensttreding STENO.TYPISTE Leeftijd ca. 18 jaar. Schriftelijke sollicitaties worden tegemoetgezien. STENOTYPISTE gevraagd op exportkantoor. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. 5178 bureau van dit blad. Bedrijfsvereniging voor uitvoering der Ziektewet en Kin derbijslagwet vraagt voor spoedige indiensttreding Leeftijd 15-18 jaar Leeftijd 18-22 jaar. Vereiste is (MJU.L.O.-diploma. In verband met uitbreiding der sociale verzekeringswetten bieden deze vacatures voor ambitieuze werksters naast eèn interessante werkkring, uitstekende perspectieven. Salariëring volgens aan de tijdsomstandigheden aangepaste regeling. Eigenhandig geschreven brieven met volledige inlichtingen omtrent genoten opleiding worden ingewacht onder no. 5184 bureau van dit blad. LIPPITS, Kruisweg 72, vraagt niet boven 24 jaar, in Haarlem of randgemeente woonachtig. Gevraagd door Groothandelsfirma te Amsterdam: A. STENO.TYPISTE Nederlands, pl.m. 19-22 jaar. B. AANK. BEDIENDE (m. of v.) Mulo-opl. gewenst, kunnende typen, ca. 16-18 jaar. Brieven no. 5180 bureau van dit blad. Gevraagd een PERSSTER en een HANDIG MEISJE Fijnwasserij LIJFLANDER, Floresstraat 16. te Amsterdam. Goed-gesalarieerde betrekking. Vergoeding reiskosten. Brieven lett. T. 272 Reel. Adviesbur. Meerkotter, Herengracht 435, Amsterdam-C. Voor direct gevraagd Aankomende of leerling Autospuitinr. J. KUIPERS, Mr. Cornelisstxaat 36. Haarlem. Gevraagd in AUTOMOBIELBEDRIJF een AANKOMEND MAGAZIJNBEDIENDE Moet beslist met deze branche op de hoogte zijn, anders onnodig te solliciteren. Eigenhandig geschreven brieven met opgave van salaris onder no. 5185. GEVRAAGD NETTE JONGEN en AANKOMENDE BEDIENDE VISSER'S DELICATESSENHANDEL, Zand voor tselaan 16, Heemstede (bij de Herenweg). N.V. Nationaal Kasregisters v.h. Cord H. van Erk Amstel 190-192, Amsterdam, vraagt voor haar nieuwe werkplaatsen te Halfweg: METAALSLIJPER-POLIJSTER en SCHILDER (Halfwas) voor de chroom-, nikkel- en spuitinrichting. Wij bieden een prettige werkkring met gunstige arbeidsvoorwaarden en goede toekomstmogelijk heden. Persoonlijke sollicitaties aan de werkplaatsen te Halfweg, Zwanenburgerdijk 351 A. Eventueel kan een tel. afspraak gemaakt worden onder tel. 3367732163 Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3