Haarlems Dagblad Vandaag staakt geheel Wallonië „Wij geleerden heten onmenselijk als wij wel, en verraders als wij niet meedoen" Tandtechnicus uit Amsterdam werd in Nieuwkoop levenloos langs de weg gevonden San Severo was een dag lang in handen van oproerkraaiers 64e Jaargang No. 19509 Bureaux: Grote Houtstraat 93. Telefoon Adver tenties en Administratie 10724, 14825. Redactie: 10600. Directie 13082, Hoofdred. 15054. Bijkant. Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Telefoon 12230. Drukkerij Z.B. Spaarne 12, Telefoon 12713, 10132. Hoofdredacteur: Robert Peereboom Vrijdag 24 Maart 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 33 cent, per kwartaal 4,25. Franco per post f 4,75. Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie. en <0ptertjtc ï^aariemscbe Courant (anno téjé) Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom Waalse separatisten dreigen met afscheiding van de vier Waalse provincies BRUSSEL, 24 Maart (United Press) De 24-uursstaking uit protest tegen de te rugkeer van Koning Leopold III op de troon deed zich kort na middernacht in de hoofdstad reeds gevoelen. Er was in Brussel na klokslag middernacht geen taxi meer te krijgen. De staking geldt voor geheel Wallonië dat de vier Waalssprekende provincies van het land omvat. De politie is overal in het stakingsgebied op ongeregeldheden voorbereid. De voornaamste stakingscentra zijn Brussel, Luik, Bergen en Charleroi. Leden van de staf van de Amerikaanse ambassade waren voornemens het stakings gebied te inspecteren ten einde Washington over de stand van zaken in te lichten. De Waalse separatistische beweging deelde Donderdag mede dat indien Koning Leopold op de troon terugkeert, de vier Waalse provincies zich van België zullen afscheiden en de tussenkomst van de UNO zullen inroepen. De beweging, die in laatstgehouden ver kiezingen slechts vier procent van de stem men behaalde maar sedert de volksraad pleging steeds grotere activiteit ontplooit, deelde in een communiqué mede dat inge val van terugkeer van Koning Leopold op de troon de Walen België niet langer als hun vaderland zullen kunnen beschouwen maar als een overheersende macht, onmid dellijk de hulp van de UNO zulen inroepen en een beroep doen op het zelfbeschik kingsrecht der volken. De beweging ver klaarde in het communiqué verder van oordeel te zijn dat de volksraadpleging de natie in tweeën heeft gesplitst en dat de Walen zich pas als Belgen zullen beschou wen nadat het land is omgevormd tot een federale staat. A.N.P. meldt: Na afloop van de verga dering der ministers van staat in het pa leis van de Prins-Regent, welke Donder dag om 5 uur was begonnen en om half negen eindigde, heeft graaf Carton de Wiart, informateur, die de bijeenkomst heeft voorgezeten, de pers medegedeeld, dat hij over de gevoerde besprekingen verslag heeft uitgebracht aan Prins Karei. Graaf Carton de Wiart zei, dat de ver gadering van ministers van staat slechts een officieus karakter had. De ministers, zo zeide hij, zijn dignitarissen van het Vrijdagmiddag arriveerde op Schiphol met het vliegtuig uit Londen Prins George van Denemarken voor de vergadering van de Noord-Atlantische Militaire Voorzie- hingsraad, welke vandaag in Den Haag wordt gehouden. Op de foto: De Prins wordt hij het verlaten van het vliegtuig door een K.L.M.-official verwelkomd. GENERAAL EISENHOWER: „Zwakte tegenover Rusland zou misdadig zijn" NEW YORK, 23 Maart. (Reuter). Generaal Eisenhower, de voormalige op perbevelhebber van de geallieerde legers in Europa, heeft heden in een redevoering te New York verklaard, dat Amerika zich in sommige opzichten reeds verder ontwa pend heeft dan hij uit het oogpunt van veiligheid raadzaam achtte. Zolang een mogendheid een militair ap paraat opbouwt en onderhoudt, dat groter is dan voor een redelijke veiligheid nodig is, blijft de aggressieoorlog een voort durende bedreiging der vreedzame landen, zo meende de generaal, die hierbij kenne lijk op Rusland doelde. Eisenhower waarschuwde tegen „een neiging om onze vrienden onder de Weste lijke landen af te schrijven, omdat zij zwak in aantal en bewapening zijn". Hij noemde het „een absurditeit" om de hoop op vrede op te geven, „omdat er een reusachtige macht in de wereld is, die er dikwijls naar schijnt te streven zo veel mogelijk gebied en mensen te overwel digen". „Het is veel beter een mogelijke ver nietigingsoorlog te riskeren, dan naar een vrede te streven, die zeker de ideeën en idealen van de vrije mens zal vernietigen", zo zeide de generaal. Hij deed een beroep op de mensen om zich niet te verbeelden, „dat in 1950 een werkelijke vrede alleen al kan worden be reikt door een bijeenkomst van vooraan staande personen, die te Parijs, Genève, Washington of Tahiti documenten tekenen of gewichtig praten". Een duurzame vrede kan volgens hem slechts worden gebouwd op rechtvaardig heid en vrijheid voor alle mensen van goede wil, en worden gesteund door een algemeen aanvaarde en gerespecteerde po litiemacht, die alle landen vertegenwoor digt. Tenslotte verklaarde Eisenhower, dat „terwijl de toestand der wereld veel beter is dan velen van ons denken", zwakheid tegenover de Sovjet-Unie „bijna even misdadig zou zijn als de oorlog zelf". openbare leven en zij vormen geen staats college. Zij kunnen geconsulteerd worden in moeilijke omstandigheden. Ilc heb hun advies aangehoord, teneinde mijn taak van informateur te vergemakkelijken. Wij hebben in een geest van onderling begrip van gedachten gewisseld en de verschil lende aspecten van de politieke situatie bestudeerd. De ministers hebben veel be grip getoond voor de moeilijke positie, waarin wij verkeren. Wij waren het er in het algemeen over eens, dat de huidige agitatie geen reden van bestaan heeft, zo zeide de 80-jarige staatsman verder, en wij waren van oordeel, dat deze een op lossing van do problemen eerder in de weg staat. In dit verband werd de wenselijk heid uitgesproken een beroep te doen op het gezonde verstand der bevolking. Naar graaf Carton de Wiart verder nog verklaarde, zal hij de Koning, in kennis stellen van het resultaat der besprekingen. De ministers van staat zullen niet meer in vergadering bijeenkomen. Naar in politieke kringen verluidde zou den stappen bij Koning Leopold te Pregny worden ondernomen, teneinde hem te be wegen opnieuw de politieke situatie te on derzoeken. United Press meldt nader: In Brussel was de staking niet algemeen, doch bij de tram was de slaking 95 procent. Er reden 100 van de 1500 trams van de hoofdstad. Er werd gereden door trampersoneel dat lid is van katholieke vakbonden. Elke tram werd door honderden mensen be stormd. Een woordvoerder van de afdeling trams van de door de socialisten geleide bond van transportarbeiders gaf te kennen dat de stakers de electrische centrale zou den overnemen welke de tram van elec trische stroom voorziet, indien de katho lieke stakingsbrekers niet spoedig van de straat zouden zijn. „Djakarta Lloyd" opgericht Het uit 300.000 leden bestaande Indone sische zeeliedenverbond steunt een nieuwe nationale scheepvaartmaatschappij, ge naamd Djakarta Lloyd, die is opgericht om het monopolie van de K.P.M. te breken. Drawls Djamin, voormalig officier bij de „Indonesische marine", die thans de nieuwe maatschappij leidt, heeft heden verklaard, dat de eerste zes millioen gulden van het aanvangskapitaal door leden van het ver bond is bijeengebracht. De maatschappij moet een aanvangskapitaal van 30 millioen gulden hebben, zo voegde hij hieraan toe. Men stelt zich in verbinding met de republikeinse regering om het grootste deel van dit bedrag als subsidie te verkrijgen, zo zeide hij. „Wij verwachten binnen drie maanden op kleine schaal met onze schepen te begin nen. Wij zijn voornemens eerst het inter- insulair vervoer met de K.P.M. te delen en later naar Australië en de Philippijnen te varen". Hij noemdè hét „een onmogelijke toestand", dat een buitenlandse scheep vaartmaatschappij een monopolie in het on afhankelijk Indonesië uitoefende. De Djakarta Lloyd ziet thans uit naar schepen uit alle delen der wereld, in het bijzonder Nederland. Men hoopte, dat eeh deel van de Nederlandse lening aan Indonesië ge bruikt zou worden voor de aankoop van schepen, aldus Djamin, die vervolgde, dat hoge regeringsautoriteiten, die geen finan cieel aandeel in de onderneming hebben, deel uitmaken van de directie. 40 procent van de winst zou naar de aandeelhouders in het zeeliedenverbond gaan, 40 procent naar de employés van de 'maatschappij en 20 procent zou gereser veerd worden. „Sovjet-Unie niet ongenegen" LAKE SUCCESS, 24 Maart (Reuter). De Sovjet-Unie is „niet ongenegen" een speciale bijeenkomst van de Veiligheids raad te houden om het bijleggen van de geschillen tussen Oost en West te bespre ken, aldus heeft Trygve Lie, de algemene secretaris der UNO aan de zes niet-per- manente leden van de raad meegedeeld. Geleerde meningen over de H-bom LONDEN, 23 Maart. (United Press). Donderdag werden enkele verklaringen gépubliceerd van Britse atoomgeleerden die zich uitlieten over de waterstofbom. De meeste geleerden waren het eens over het betreurenswaardige van het feit, dat de wereldsituatie de Verenigde Staten noodzaakte het onderzoek naar de water stofbom voort te zetten. Een geleerde zeide dat Groot Brittannië en de andere West-Europese landen zich terug moesten trekken uit het Atlantisch pact en- verschillenden verklaarden dat zij zouden weigeren om mede te werken aan de vervaardiging van de waterstofbom. In een hoofdartikel in de „Atomic Scien tists News" dat voorafging aan de ver klaringen werd erop gewezen dat het onbe grijpelijk was welk doel de Verenigde Staten nastreven met de vervaardiging van de waterstofbom, want dat ieder strate gisch doel door de gewone atoombom ook wel vernield kan worden. In hetzelfde artikel werd gezegd dat weinig heil te verwachten was van een bespreking van Sovjets en Amerikanen over de waterstof bom. „Momenteel schijnen beide partijen ervan overtuigd te zijn dat de ander van plan is een aanval te wagen. Zolang die mening terecht of ten on rechte blijft bestaan is overeenstemming niet mogelijk en de enige kans van slagen is dat een van beide partijen zich in de plaats van de ander stelt, waardoor de in gewikkelde situatie hem duidelijk zal worden. Misschien zullen zij beiden dan inzien dat er een heel goede mogelijkheid be staat om rustig naast elkander te leven, al is het dan niet als vrienden". Dr. E. H. S. Burhop van het University College in Londen deed een beroep op alle landen om een verklaring af te leggen dat zij niet het eerst de atoombom zouden ge bruiken. Professor Kathleen Lonsdale en dl*. G. O. Jones verklaarden dat zij niet zouden medewerken aan het vervaardigen van de waterstofbom, Jones zeide: „Wanneer men mij persoon lijk zou vragen mijn krachten te wijden aan de ontwikkeling van de waterstofbom dan zou ik antwoorden: „neen, het spijt me wel, maar dat is te weerzinwekkend". Dr. F. C. Champion richtte zich tot Groot-Brittannië en de West-Europese landen met een oproep om zich terug te trekken uit het Atlantisch pact en zich te ontwapenen. Champion verklaarde dat de geleerden tegenwoordig beschouwd worden als on menselijke wezens die in hun laboratoria een atoombom maken, of als verraders, wanneer zij weigeren aan het onderzoek deel te nemen. Sir George Thomas, de Nobelprijswin naar voor natuurkunde in 1937, verklaarde dat naar zijn mening president Truman geen andere keuze had dan te gelasten door te gaan met het onderzoek naar de water stofbom. „Geen enkel verantwoordelijk staatsman kan zonder meer weigeren zijn land te voorzien van de krachtigste wapenen waar door de vijand wellicht bevreesd zal wor den". Hef woord is aan Anastasius G r n Het leed van een volk door een oorlog te willen genezen is het zelfde als iemand tc willen ont hoofden omdat hij kiespijn heeft. Engeland ontving Woensdag de eerste Amerikaanse wapenhulp die het land was toegezegd bij het wederzijdse militaire bijstandsverdrag met de Verenigde Staten: vier B 29 Superforten. Hier begroet Arthur Henderson op Marham de Amerikaanse bemanningen die de Superforten naar Groot-Brittannië vlogen. Trumans huizen-plan door Huis verworpen Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft met 174 tegen 122 stemmen het plan van de regering voor coöperatieve woningbouw, waarmede een bedrag van twee milliard dollar gemoeid was. ver worpen. Tegenstanders noemden het pro gramma „socialistisch" en „partijdig". Het Huis verwierp Trumans woning- bouwprogramma, ondanks een telegra fisch beroep van de president om het aan te nemen. Het Huis verenigde zich later wel met een uitbreiding van het huidige woning bouwprogramma. Dit zal geschieden door het bouwers van huizen mogelijk te maken hypotheken op de woningen op te nemen door tussenkomst van het departement voor de fedérale woningbouw. Ruim 1600 militairen met de „Waterman" teruggekeerd Hedenmorgen zijn in Rotterdam de 1634 militairen ontscheept die met het troepen- transportschip ..Waterman" naar Neder land repatrieerden. Er waren onder an dere vier compagnieën luchtvaarttroepen aan boord. Gedurende de reis is er een kermis ge houden, waarvan de opbrengst als volgt werd verdeeld: 1000.voor het Mar grietfonds, 1000,voor het Jeugd-Rode Kruis en 242,70 voor de nagelaten be trekkingen van in Indonesië gesneuvelde militairen. Zal dr. Van Kleffens door dr. Van Royen vervangen worden? Volgens de Haagse correspondent van de „New York Times", die zich op „be trouwbare bron" beroept, zal dr. E. van Kleffens, Nederlands ambassadeur te Washington, in verband met de gezond heidstoestand van zijn echtgenote zijn functie neerleggen. Dr. Van Kleffens zou door dr. J. H. van Royen vervangen wor den, wiens ambassadeurspost te Ottawa door A. H. Lovink, voormalig hoge verte genwoordiger van de Kroon in Indonesië, zou worden ingenomen. Een dode en een zwaargewonde bij verkeersongeluk te Oegstgeest Donderdagavond omstreeks half zeven gebeurde op de Rijnzichtweg te Oegstgeest een verkeersongeluk, dat aan de 23-jarige J. A. van der Hoeven uit Leiden het leven heeft gekost. Van der H. zat als duopassa gier op een motor, die bestuurd werd door de negentienjarige W. F. Derogee, eveneens uit Leiden. Vermoedelijk tengevolge van slippen kwam de motor op delinkerhelft van de weg in botsing met een bestelauto. Van der H. was op slag dood. D. werd in zorgwekkende toestand naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden gebracht. Tegen Nieuwkoopse bankwerker 20 )aar geëist wegens moord De officier van justitie bij de Haag se rechtbank eiste Donderdag een gevangenisstraf van 20 jaar tegen de 47-jarige bankwerker K. S. en 9 maan den gevangenisstraf legen de 28-jarige metaalbewerker C. L„ beiden uit Nieuwkoop. Deze verdachten zijn nauw betrokken geweest bij de gebeurtenis sen, die in de nacht van 30 op 31 Juli 1949 nabij Nieuwkoop hebben geleid tot de gewelddadige dood van de Am sterdamse tandtechnicus P. J. van P. De heer Van P., die een liefhebber was van de hengelsport, logeerde vaak in Nieuwkoop. De avond van de dertigste Juli van het vorig jaar had hij in een café aldaar doorgebracht in gezelschap van enige mannen en vrouwen, die volgens de Ongeregeldheden in Italië Rome, 23 Maart. (United Press). Ita liaanse soldaten en een colonne gemotori seerde politie werden Donderdag in allerijl naai- San Severo, een stadje in het Zuiden van Italië gestuurd, waar communisten in opstand waren gekomen en het plaatselijk politiegarnizoen hadden overweldigd. Het was een nieuw geval van de dooi de communisten geïnspireerde wanorde lijkheden welke sedert Zaterdag drie do den en ruim vierhonderd gewonden ten gevolge hadden. Na een gevecht dat de gehele dag heeft geduurd slaagden de Italiaanse troepen er 's avonds in het stadje San Severo te be zetten. Onmiddellijk werd een uitgaans- Vanmorgen is voor een bedrijf aan de Brakenburghstraat een tank aangekomen, welke stoom zal opwekken voor de werk zaamheden in het gehele bedrijf. In 1931 is de tank gemaakt om dienst te doen als scheepsketel. Later is -ij door het bedrijf aangekocht en naar Ede overgebracht om gerepareerd te worden. In de afgelopen nacht is de tank met een trailer naar Haar lem vervoerd en vanmorgen in het ketel huis geplaatst. Het was nodig de ingang van het ketelhuis te verbreden. De tank heeft een doorsnee van 3.10 meter en is 3.50 meter hoog. verbod afgekondigd. De ongeregeldheden in San Severo begonnen met een betoging, bedoeld als protest tegen het feit dat Woensdag bij een botsing in Parma een arbeider omgekomen is. In Parma. nabij Milaan, werd door extra politie de wacht betrokken, om on geregeldheden te verhinderen in een nieu we 24-uursstaking, die was uitgeroepen uit protest tegen het doodschieten van een arbeider. Te Cerignola, de geboorteplaaats van communistenleider Di Vittorio, 30 ltm. ten zuiden van Foggia, werd de algemene sta king ook nog 24 uur voortgezet. In Foggia zijn alle manschappen van de politie, de carabinieri en het leger gecon signeerd in verband met de ontwikkeling te San Saverio en Cerignola. Ta Parma is het tot grote ongeregeld heden gekomen. De politie zegt dat de monstranten door de stad trokken, bom men naar voertuigen van de politie wer pend, kopspijkers op straat strooiend en stenen en stokken gooiend. Een agent werd ernstig gewond door een klap met een ijzeren staaf. Nieuwe Griekse regering Een nieuwe Griekse regering onder lei ding van de liberale leider Sophocles Ve- nizelos is Donderdagavond door Koning Paul beëdigd. Het kabinet bestaat geheel uit liberalen, met uitzondering van Panajotis Canelo- poules, leider van de uniepartij, die mi nister van Defensie en vice-premier is. De liberalen hebben, voor zover de verkie zingsuitslagen bekend zijn, 51 van de 250 zetels in het parlement. Zijn zijn op de populisten van Tsaldaris na de grootste partij. Waarnemers te Athene verwachten, dat Venizelos spoedig leiders van andere par tijen aan zijn kabinet zal toevoegen. In diplomatieke kringen is men verbaasd over de oplossing van het kabinetspro bleem. Zij verklaren dat een bijna geheel uit liberalen bestaande regering niet in overeenstemming is met de wensen dei- kiezers. In een korte verklaring heeft de pre mier gezegd: „De absolute behoefte aan een politieke regering deed mij een kabi net vormen. Ik betreur het, dat de andere middenpartijen er niet aan deelnemen". Venizelos is behalve premier ook mi nister van Buitenlandse Zaken. De nieuw-benoemde Indonesische ambas sadeur in Londen dr. Soebandrio, heeft gisteren zijn geloofsbrieven aan Koning George van Engeland overhandigd. De diplomaat werd naar Buckingham Palace gereden in een statie-landauer bespannen met Clevelandersuit de koninklijke stal len, een traditie die sinds 1939 in onbruik teas geraakt, maar die thans hervat is. Dr. Soebandrio voor de koninklijke equi page die hem naar het Britse Hof bracht. Britse regering weigert debat over Seretse Khama De Britse regering weigerde gisteren een debat over de kwestie Seretse Khama toe te staan. De regering heeft een witboek over deze kwestie gepubliceerd, waarin zij haar be sluit, Seretse voor vijf jaar te verbannen, motiveerde. De liberalen wilden deze kwestie in het Lagerhuis in debat brengen en er een motie van wantrouwen in de regering aan verbinden. De vice-premier, Herbert Morrison, verklaarde echter dit niet te zullen toestaan. Seretse Khama, die heden per vliegtuig naar Betsjóeanaland is teruggekeerd, heeft in 'n brief, gepubliceerd in de Times, voor gesteld dat hem zal worden toegestaan „ge durende twee .jaar of langer „op proef" zijn functie van stamhoofd der Bamangwato's uit te oefenen. Hij stelde in deze brief op nieuw de-eis dat het de Bamangwato's vrij zal staan degene tot stamhoofd te kiezen, die zij zelf daarvoor het geschiktst achten. Seretse Khama schrijft verdér nog „Niettegenstaande ik zwaar ben beproefd, heb ik nog steeds niet kunnen uitvinden, wat ik nu voor verkeerds heb gedaan. Men heeft met mij gehandeld, alsof ik een werk nemer ben, die door zijn baas wordt ont slagen. Uit vrees dat ik iets verkeerd zal doen en, om de gevolgen hiervan te voor komen, wordt ik alvast de laan uitgestuurd. Doch ik weet wel, wat de wezenlijke oor zaak van het conflict tussen de Britse rege ring en mijzelf is. Dat is het feit dat ik een blanke vrouw heb getrouwd, hetgeen aan leiding is geweest tot het verscherpen van de tegenstelling tussen hen, die de gelijk heid aer rassen niet erkennen en degenen die dit wel doen." verklaringen van getuigen niet gunstig bekend staan. Om twaalf uur 's nachts was de heer Van P. in gezelschap van een vrouw vertrokken. De volgende morgen werd hij levenloos in de berm van een weg gevonden. Het hoofd vertoonde ern stige kwetsuren. Uit het verhoor van de verdachten en de getuigen bleek, dat de broer van een der vrouwen 's nachts op zoek was gegaan naar zijn zuster. Toen hij haar in gezel schap van de heer Van F. aantrof, had hij de tandtechnicus een klap in het gezicht gegeven, waardoor deze was gevallen. Broer en zuster waren daarna weggegaan. Even later was de heer Van P. gevonden door de zuster van de vrouw, die in ge zelschap was van de bankwerker K. S. S. verklaarde voor de rechtbank, dat de vrouw in grote opwinding geraakte en uit riep dat Van P. haar zuster had ver moord. Hij had toen Van P. doorelkaar ge schud en hem gevraagd wat hij had gedaan. „Jullie verhaal lijkt op een stuivers roman", zei de president. „Bovendien", zo zei hij, „ging zuster Anna zo dikwijls met andere mannen, op stap, dat zuster Jo. die hetzelfde placht te doen. geen reden had om zich te verwonderen* over haar zusters gedrag". Verdachte S. en getuige Jo hielden ech ter beiden vol dat zij hevig ontdaan waren geweest over -de' verdwijning van Anna. Na in de" omgeving gezocht te hebben, keerden zij terug naar de plaats waar de heer Van P. lag. S. probeerde, naar hij vertelde, cje heer Van P. op de been te helpen, doch deze viel achterover op de grond. „Hebt u hem toén geslagen?" vroeg de president. „Alleen met de hand in het gezicht", verklaarde S. S. ontkende dat hij met de fles likeur, die hij in zijn zak had, zou hebben geslagen. I-lij had de likeur willen gebruiken om de levensgeesten van de heer Van P. op te wekken. „Daar g -of ik niets van", zei de president. „Ik geloof dat jullie aanval op de heer Van P. werd uitgevoerd omdat men het in de negorij Nieuwkoop niet kan hebben, dat een niet-inboorling met een Nieuw koopse omgaat". S. en L. ontkenden echter dat de heer Van P. om die reden door hen zou zijn geslagen. Verdachte S. hield vol, dat de angst om Anna hem uit het evenwicht had gebracht. De officier van justitie eiste tegen L. wegens mishandeling negen maanden ge vangenisstraf. Daar S. aan de politie had verklaard, de heer Van P. met de fles likeur op het hoofd geslagen te hebben, eiste de officier wegens moord 20 jaar ge vangenisstraf. S. viel flauw toen hij deze eis hoorde. Zijn verdedigster, mej. mr. Kroesen, achtte moord niet bewezen en meende dat de heer Van P, is overleden tengevolge van een val op het achterhoofd. Zij vroeg een straf gelijk aan het voorarrest. Op. 6 April zal de rechtbank uitspraak doen. DUITSE KUSTVAARDER LEK GESTOTEN* OP HA VENDAM .Donderdagmiddag is het 300 ton meten de Duitse schip „Move", geladen met blik ken gecondenseerde melk en via Rotterdam op weg naar Mainz, door de stérke vloed- stroom op de stenen ha vendam van Ter schelling gelopen. De sleepboot „Storte- melk" van de firma Doeksen heeft het schip losgesleept. Het maakte water door OVERWEGEND DROOG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt te 10 uur: Overwegend droog weer met flinke opklaringen, maar in de nanacht en ochtend plaatselijk nevel of mist. Zwakke, later tot matig toenemende cn naar Zuidelijke richtingen draaiende wind. Iets koudere nacht. Overdag iets hogere temperatuur dan vandaag. 25 Maart: Zon op 6.33 uur. onder 19.01 uur Maan op 8.45 uur. onder 2.01 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 24 Maart: Hoog water: 6.55 en 19.16 uur. Laag water: 2.31 en 14.53 uur. Zaterdag 25 Maart: Hoog water: 7.33 en 19.57 uur. Laag water: 3.01 en 15.23 uur.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 1