EIEREN I 1 c J 6." Scherpe crïtiek van prof.Molenaar op het beleid van minister Joekes KELLER GOBELIN De radio geeft Vrijdag 10c I 25c 25 G 35 c« 49 c 49 c Herboren Tmholt-collectie aanvaard Waarom F. Damiaans Zn. Philips, Erres, Waldorp Radio J.G.Kaasenbrood.. Technisch groot! PANDA EN DE MEESTER-MUZIKANT Wereldnieuws j Hervatting tunnelbouw te Velsen ZOJUIST ONTVANGEN «Donderdag 30 Maart 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 2 EERSTE KAMER (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer is weer bijzonder uit voerig geweest. Indiër? de senatoren, die bij de begroting van Sociale Zaken het woord hebben gevoerd, zich tot enkele hoofdpun ten hadden, bepaald en dat dan nog in bon dige redevoeringen, zóu er heel wat beter werk zijn verricht dan nu het geval is geweest. Opnieuw gaf meer dan een van .de leden blijk toch niet voldoende te beseffen, welke de taak van ónze Kamer van Revisie is als het-de behandeling van een begro- tingsontwerp betreft. Natuurlijk zal nie mand ontkennen, dat de verschillende door mej. mr. Tjeenk Willink (Arbeid) op het gebied van de volksgezondheid aangeroerde vraagstukken van grote betekenis zijn. Al leen had het weinig of geen zin, daarover bij deze gelegenheid zolang te spreken. Pre cies hetzelfde, geldt voor de meesten van haar aan het debat deelgenomen hebbende medeleden. Hier blijve het bij een paar hoofdzaken. En dan staat wel op de voorgrond, dat prof. Molenaar (V.V.D.) een heel scherpe aanval op minister Joekes heeft onderno men. Deze verweet hij - gebrek aan voort varendheid op allerlei punten om vervol gens in het bijzonder wat de organisatie van de uitvoering der sociale verzekeringen aangaat te gewagen van een volkomen ge faald hebbend beleid. Door eigen schuld was de bewindsman, zo heette het, in een verschrikkelijk slop terecht gekomen met name de wijze waarop straks de werkloos heidsverzekering zal moeten worden uit gevoerd. Daarom restte de minister volgens deze spreker alleen nog, de wet in kwestie nu maar niet op 1 Juli te laten invoeren en - eerst te zorgen voor het fot stand komen van een deugdelijke organisatie voor de uitvoering van onze sociale verzekeringen. Ook de heer De Bruyn (K.V.P.) had Dinsdagavond een klaagzang over het in dit opzicht door minister Joekes gevoerde en voorgestane beleid aangeheven, al was die afgevaardigde lang'zó fel niet van leer ge trokken. Intussen zal de minister, die gis teren tenminste steun van zijn geestver want Oosterhuis (Ax-beid) kreeg, Don derdag zeker zijn best doen om zich zo goed mogelijk tegen de critici te verweren. Daarbij zal hij dan onder meer tevens nog eens het een en ander over de kwestie van Wegens enorm succes geven wij tot 15 April 10% KORTING op het overtrekken van lampekappen. Spaarnwouderstraat 13 Telefoon 15778 (Adv.) Door laadbak getroffen Op een werf aan de Harmenjansweg' was men gistermiddag bezig met het laden van zand in een auto. Hierbij werd gebruik ge maakt van een laadbak, welke langs een staalkabel werd voortbewogen door middel van een lier. De staalkabel brak, waardoor de balt van een hoogte van ongeveer acht meter viel. Een zeven en vijftigjarige aannemer uit iJmuiden, die juist passeerde, werd door de bak getroffen en moest met een zware her senschudding, een bloedende hoofdwond en een paar gekneusde ribben per ziekenauto tiaar de Deo worden overgebracht. LAATSTE WINTERCONCERT VAN DE H. O. V. Het tiende en laatste H.O.V.-concert van serie C, waarmede tevens het wintersei zoenbesloten wordt, heeft plaats op Vrij dag 31 Maart en staat onder leiding van Toon Verhey. De jonge pianiste Lia Palla zal met orkestbegeleiding het Tweede Pia noconcert (in f-moll) van Chopin ten ge hore brengen. Het programma vermeldt verder de ouverture ,,Het leven voor de Tsaar" van Glinka, het symphonisch ge dicht „Les Préludes" van Liszt en de Piet Hein Rhapsodie van dr. Peter van Anrooy. KRUISSTRAAT 11 HAARLEM TELEFOON 11491 HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.18 Platen. 8.00 Nieuws.. 8.18 Platen. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Platen. 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Platen. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Sopraan en piano. 11.05 Voordracht. 11.25 Orgel en bariton. 12.00 Orkestconcert. 12.30 Weerbericht. 12.33 Sportpraatje. 12.45 Platen. 13.00 Nieuws. 13.15 Amusementsmuziek. 18.45 Platen. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Zang en piano. 14.40 Voordracht. 15.00 Kamerorkest en solist. 16.00 Filmprogramma. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Pianoduo. 17.20 Muziek- praatje. 18,00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 Platen. 19.00 „Denk om de bocht". 19.15 Platen. 19.30 „Gelovige mensen", causerie. 19.45 „Een radiokrabbel". 20.00 Nieuws. 20.05 Uitzending van de V.V.D. 21.00 Verzoek programma. 21,40 ,,De Ducdalf". 22.00 Bui tenlands weekoverzicht. 22.15 Platen. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws, 23.15 Radio-philharmonisch orkest, HILVERSUM n, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Piano en orgel. 7.45 Gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Pla ten. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Schoolradio. 10.00 Platen. 11.00 Voor zieken. 11.40 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Pianorecital. 12.30 Weerbericht. 12.33 Lunchconcert. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Omroeporkest. 15.00 Schoolradio. 15.30 Amusementsmuziek. 16.00 Voor zieken. 17.00 Voor kinderen. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Amusementsmuziek. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitzending. 19.35 Lichte muziek 19,52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Klein koor, orkest en solisten. 20.30 „Ja, zo was 't", klankbeeld. 21.30 Koor en orgel. 22.00 Platen. 22.15 Voor dracht. 22.30 Platen. 22.45 „De zin van het huwelijk", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Amusementsmuziek. de Staatssecretarissen moeten zeggen, want behalve mej. mr. Tjeenk Willink, die op de in dat opzicht vertoonde „stoelendans" al lesbehalve gesteld bleek te zijn, had ook prof. Molenaar nog eens uiting aan ver schillende bezwaren in verband met het gebeurde aan Sociale Zaken gegeven. Tenslotte zij vermeld, dat met de heer De Bruyn ook de heer Oosterhuis er op ge wezen heeft, dat indien de regering aan een noodzakelijke, beheerste loonpolitiek wil vast houden,er iets zal moeten gebeuren om te:voorkomen, dat de spanningen door hoge prijzen te groot worden. Prijsbeheersend in grijpen kan bijkans niet uitblijven, vooral niet als men er zich rekenschap van geeft, dat de verwachte prijsdalingen en dit dan in het bijzonder nog wat de prijzen van levensmiddelen en kleren betreft, uitgeble ven zijn. Natuurlijk lieten de beide sprekers niet na te onderstrepen, dat hetgeen zij aanroerden een kwestie was, die niet alleen minister Joekes aangaat, maar veeleer het gehele kabinet en speciaal minister Van den Brink. VAN HOUTEN SUIKER- EIEREN vanaf CHOCO LADE EIEREN vanaf CHOC. DOUBLET EITJES >rose en witte eitjes, gesp ik- kelde eitjes V/2 DUIVENEITJES .KIEVITS EITJES 9 VOGELEITJES PAAS- SPRITS Assortie V2 pond TAAIE BITTER KOEKJES pond AFD. CHOCOLATERIE Oorlogsinvaliden behoeven geen luisterbijdrage te betalen Voor het verlenen van vrijstelling van de luisterbijdrage aan militaire oorlogsinva liden wordt geen onderscheid meer ge maakt tussen gezinshoofden en niet-gezins- hoofden. Oorlogsinvaliden dienen hun aan vragen om vrijstelling te richten tot de inspecteur van de geneeskundige dienst dei- Koninklijke Landmacht. Voor gezinshoofden, die vanwege hun gei-inge gezichtsvermogen invalide zijn, blijft de bepaling van kracht,, dat zij hun aanvragen moeten richten tot het bestuur van de Rijksverzekeringsbank te Amster dam. Beide categorieën van invaliden moe ten, als zij een radio-ontvangtoestel hebben, de serieletter en het nummer van hun luister vergunning op hun aanvraag ver melden. Bij haar bezoek aan Limburg zal de, Koningin op 25 April te Venl'o een 'gedenk plaat onthullen aan de honderdduizendste woning, die na de bevrijding in Nederland gereed gekomen is. Hoge belastingambtenaar tot 21/2 iaar veroordeeld De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen de 45-jarige hoofdinspecteur-titulair der belastingen W. J. I. M. van B. uit Heem stede, die zich veertien dagen geleden had te verantwoorden wegens een groot aantal ten laste gelegde delicten, veroordeeld tot twee-en-een-half jaar gevangenisstraf met aftrek. Bovendien werd hij voor vijf jaar ontzet uit de bevoegdheid bij de Rijksbe lastingdienst werkzaam te zijn. De recht bank verklaarde hem schuldig aan het ge bruik maken van valse kwitanties, het ont trekken van een schilderij aan een conser vatoir beslag, het geven van aanwijzingen tot het doen van een valse aangifte en af leggen van een valse verklaring tegenover een Rijksaccountant De rechtbank achtte niet bewezen dat Van B. enige flessen wijn had geaccepteerd als beloning voor het hel pen bij het opstellen van een aangifte en het verduisteren van vijfduizend gulden aan effecten of geld ten nadele van een Haarlemse clame. De rechtbank overwoog bij het bepalen van de strafmaat de ernst van het gepleeg de misdrijf en de hoge positie van de ver dachte. De Officier van Justitie had drie- en-een-half jaar geëist. Spaans ballet van José Greco komt eind April terug De Spaanse dansgroep van José Gi-eco, die Woensdagmorgen naar Brussel is ver trokken om een serie voorstellingen te ge ven ter gelegenheid van het 250-jax-ig be staan van 'net vermaarde Théatre de la Monnaie, keert na Pasen terug naar ons land voor het maken van een tweede tour nee. Begin Mei gaat het gezelschap naar Zweden en Finland. In de Haarlemse schouwburg zal het weder-optreden plaats hebben op Dinsdag 25 April. Het programma vermeldt een aantal nieuwe nummers, onder meer'liet komische ballet „Madrid 1900". Van het op 21 Maart vertoonde programma blijven in elk geval gehandhaafd: „Bolero" van Ravel en de zigeunerdansen van Tere en Juanele Maya. „Aetherforum" naar Haarlem Op 17 April zullen tweehonderd Haar lemmers in de gelegenheid worden gesteld een zitting van het „Aetherforum" bij te wonen. - Dit al-wijze college, bestaande uit de vroegere wethoudster van Hilversum, me vrouw StraalmanGremers, de Haarlemse loco-burgemeester D. J. A. Geluk, de Zaanse burgemeester W. Thomassen, de oud-voorzitter van de Filmkeuring, de heer D. van Staveren, en de directeur van de „Arbeiderspers", de heer H. van Kuilen burg, als voorzitter, zal vragen van de aan wezigen in cle Kroonzaal van „Brinkmann" beantwoorden. De bijeenkomst wordt op genomen en later uitgezonden. Bestuurdersbond Haarlem In het jaarverslag over 1949 van de Fe- stuurdersbond Haarlem wordt meege deeld, dat de vakbeweging van grote be tekenis is geweest, zowel nationaal als internationaal. Een duurzame vrede in de wereld is nog steeds niet gevestigd. De be moeiingen van de Haarlemse bond waren op allerlei gebied. Vertegenwoordigers hebben in verscheidene commissies zitting en verrichten wei-lc in het belang der leden. De werkloosheid te Haarlem beweegt zich in stijgende lijn, al is de stijging niet ver ontrustend. Toch zal de gemeentelijke over heid waakzaam moeten zijn en nu reeds plannen moeten voorbereidën voor de uit voering van openbare werken. Er wórdt aan herinnerd, dat de bestuur dersbond'Haarlem op 15 Februari 1951 vijftig jaar bestaat. Dit feit zal op waar dige wijze worden gevierd. Gehoopt wordt, dat het aantal leden de 10.000 zal hebben bereikt. Op 1 Januari waren er 9257 leden, het geen een uitbreiding betekent van 566. In vergelijking.met 1948 .(831) is de groei niet zo groot geweest. Voorts zijn in het verslag korte over zichten opgenomen van de werkzaamheden van de aangesloten vakorganisaties. De oud-leerlingen van de allang ver dwenen school G aan de Genestetweg in Bloemendaal zullen zich uit hun jonge jaren de vitrines in de gangen dier school herinneren, welke de trots van het toen malige hoofd, de heer K. Tinholt herberg den: van een kolibri tot een natuurge trouwe weergave-in-klei der schx-ikbarende overwintering op Nova Zembla, zoals Heemskerk en Barendsz er een aan de historie leverden aan het einde van de zestiende eeuw. In drie lokalen van de Hartelustschool aan de Vijverweg is deze glorie van school C uit haar as herrezen: na de oorlog toen het overgrote deel van de kostbare ver zameling zoek raakte of vernield werd heeft de heer Tinholt met behulp van jonge vrienden, oud-leerlingen en vele Bloe- mendalers en niet te vergeten een be- wondex*enswaardige dosis energie, zijxx in middels al befaamd geworden collectie van de grond af herbouwd. Woensdagmiddag is zij door het Blóe- mendaalse gemeentebestuur dat vertegen woordigd was door de wethouder van on derwijs mr. F. P. Th. Rohling,. A. .Cassee en vele raadsleden met grote erkentelijk heid aanvaard. De: heer Rohling karak teriseerde de heer Tinholt als een der zeldzame „hoogedele verzamelaars", wie het niet om het bezit en zelfs niet oxn het „zo goed xnogelijk hebben" te doen is geweest, maar veeleer om de gemeenschap en wel speciaal de.schooljeugd te laten pro fiteren van een zeer leerzame en uitge breide natuur-historische collectie. Een bloemenhulde onderstreepte deze woorden. De heer Tinholt gaf een overzicht van ontstaan en groei zijner merkwaardige vex'zameling, die zijn naam heeft gekregen en hij bracht onder meer als zijn ovex-tui- ging onder woorden, dat een dergelijk visueel hulpmiddel bij het onderwijs de parate kennis der leerlingen ten zeerste bevordert. Hetgeen door de heer J. Salm, cle voorzitter van de „Tinholt-Club" en één der ijveraars voor de groei van het aantal „stukken" ten volle beaamd kon worden. De oud-inspecteur van het Lager Onderwijs, de heer H. van de Weijer, her innerde zich nog de openbaring, die de eerste aanschouwing van de Tinholt-ver- zameling voor hem, 18-jaar geleden, is ge weest en hij wenste zowel de grondlegger als de gemeente Bloemendaal geluk met dit rijke bezit. Tenslotte sprak de heer W. Schoenmakers, de huidige L.O.-inspecteur zijn waardering'uit. De vele aanwezigen hebben vervolgens hun kennis kunnen uitbreiden tijdens een De heer K. Tinholt toont een der voorwer pen uit z\jn verzameling aan mr. F. P. Th. Rohlingwethouder van Onderwijs der gemeente Bloemendaal. rondgang langs de tafels en de vitrines, die een schat aan natuur-histörisch materiaal van een mammouth-scheenbeen tot een ivoren Chinese pagode dragen en van nu af het aanschouwelijk oxxderwijs in de Bloemendaalse gemeenschap gaan dienen. neemt U de fa. F. Damiaans en Zn. als Uw verhuizer? Omdat zij U goed verhuizen! Zijlvest 41, Haarlem - Tel. 12456-14155-11141 (Adv.) GR. HOUTSTR. 131 SMEDESTRAAT 7 Tel. 10271 Tel. 11287 Betaling desgewenst In overleg (Adv.) 70. Toen Panda met zijn woonwagen in de buurt van het gerechtsgebouxv kwam, merkte hij mét ongerustheid dat zich daar een grote menigte om de stoep verdrong. „Als er maar niets akeligs aan de hand is met Maestro Fiedelduml" dacht hij. Nu er was wèl iets aan de hand met de musi cus, maar niet iets naars. Je moet weten dat de goede Flodder Fiedeldum, nadat hij zoveel naars had meegemaakt, er behoefte aan had om wat muziek te maken. En daarom was hij dan op die stoep wat gaan spelen op de mondharmonica dat kleine instrumentje, dat Joris Goedbloed hem eens gegeven had, en waar hij zich lang zamerhand steeds meer aan was gaan I hechten. En het toeval wilde nu, dal het hem met dit instrumentje heel anders ver ging dan vroeger met zijn viool. Want ter wijl toén de mensen altijd in angst en afschuw wegvluchtten wanneer hij begon te spelen, bleven ze nu staan om in vervoering en verrukking naar hem te luisteren. Ze juichten hem hard toe en wierpen hem ten teken van hun instemming muntstukken en bankbiljetten toe. „Ha, ha!" dacht Fie deldum voldaan. „Zo vindt, een musicus dan eindelijk de waardering die hij ver dient!" Maar er gebeurde nog meer. Er drong zich een zwaargebouwd persoon in dure kleding door de menigte naar voren en sprak hem aan met enkele korte woor den, die snauwerig geklonken zouden heb ben wanneer hun bedoeling niet zo goed was geweest. „Bulk is mijn naam!" riep de vreemdeling. „Ik ben impresario van beroep! Ik heb je zojuist ontdekt! Mond harmonica-virtuoos! Uitstellend! Je gaat concerten geven in New York, Parijs en overal! Ik bied je duizend daalders per week wanneer je voor me wilt werken!" „Huh? Huh? Hè?" vroeg de Maestro. En juist op dat ogenblik kwam Panda er heel hard aan hollen, roepend: Maestro! Maes tro! Hier is uw viool!" „Wat viool?" vroeg Fiedeldum geërgerd. „Stoor me niet! Kun je niet even stil zijn terwijl ik een nieuw contract bespreek? Hinder me niet! Ik moet er even over denken of ik duizend daal ders wel voldoende -vind!" J. H. J. Hulsman veertig jaar bij de Arbeidsinspectie 'Zaterdag 1 April is de héér' J. H. J. Hulsman veertig jaar in dienst 'als adminjr stratief ambténaar bij de Haarlemse' Ar beidsinspectie. Dit feit zal in intieme kring op het bureel van de dienst worden her dacht. De jubilaris heeft zich bekendheid verworven door de vervulling van enkele bestuursfuncties, waarvan de voornaamste die van het voorzitterschap van dë coöpe ratie „De'Eendracht" was. 1 Ook maakte 'hij enige tijd deel uit van de Haarlemse raacl waarin hij de toenmalige Vrijzinnig-Democratische Bond vertegen woordigde. SLAAPKAMERS 135.- MEUB1LER1NG best. uit ledikant, nachtkastje, 2 stoelen, tafel, geschilderd P. SCHOEN SPAARNWOUDERSTRAAT 130 Legion nair. Een hoofd-officier van het Franse vreemdelingen-legioen in Sai gon'heeft met het oog op het gerucht dat Westei-ling na zijn vrijlating in Sin gapore dienst zou willen nemen bij het legioen, verklaard dat Westerling zeker een goed figuur zou slaan in het legioen. Men had echter nog geen desbetreffend verzoek van Westerling ontvangen. Men ziet ze nog' steeds vliegen. Gisteren zijn boven Italië vijf maal „vliegende schotels" waargenomen. Verder kómen berichten uit Chili en Israel dat men ook daar mysterieuze schijven zou hebben waargenomen. Een Libanese pi loot verklaarde dat hij een aantal scho tels zou hebben gezien, terwijl zij zich op grote hoogte iix Noordelijke richting voortbewogen met achtexdating van een rook'spoor. Braille-conferentie. De internationale Braille-conferentie in Parijs is tot de conclusie gekomen dat een „wereld- Brailleschrift" wenselijk en mogelijk is. Aan deze conferentie werd deelgeno men door vertegenwoordigers van de voornaamste taalgebieden van de we reld, van wie meer dan de helft blind is. Het wereld-Brailleschrift zou geba seerd moeten zijn op een oorspronkelijk systeem dat door de Fransman Louis Braille werd ontworpen. Razzia. De Oost-Berlijnse politie heeft bij de boekenstalletjes in de Sovjet-zóne een razzia gehouden op Wiïd-West- boelcen en speurdersromans. Deze razzia volgde op een aanval die het ^officiële Sovjet-blad „Tagliche Rundschau" deed op de „criminele en obscene litteratuur". Boeken als „De avonturen vaxx Buffalo Bill" en „De speurder Jack Moran" werden in groteix getale in beslag ge nomen. Werk gaat voort. De Amerikaanse com missie voor de atoom-energie heeft een project voor het ontwikkelen van atoom-energie voor industriële doel einden uitgesteld om zich te kunnen concentreren op het werk aan de wa terstofbom. De bouw van een fabriek voor de voortzetting van atoom-energie zal ten minste enige maanden worden uitgesteld. Naar de berg. De Amerikaanse geleerde, dr. A. Smith, zal vergezeld door elf landgenoten opnieuw een expeditie gaan beginnen naar de berg Ararat in Turkije, om te zoeken naar de ark van Nóach. De vorige expeditie mislukte door sneeuwval en gebrek aan water. Dr. Smith is thans optimistischer daar men op het spoor is van een Turkse bergbeklimmer diè de ark iix 1948 zou hebben gezien. Wapensmokkelarij. Meer dan veertig per sonen zijn in Algiers gearresteerd we gens de ontdekking van een geheime wapenopslagplaats. Volgens de politie zouden 84 personen in totaal betrokken zijn bij een wapensmokkelarij tussen Frankrijk en Algiers, die reeds twee jaar aan de gang was. Scheepsramp. Bij het vergaan van het Israëlische schip, de „Merctxr" ter- hoogte vaxx Capo Suvero. ten Zuiden van Napels, zijn zeven van cle zeventien leden der bem'anning omgekomen. De anderen werden door een Italiaanse t .-sleepboot „gerqd. Alternatief. Ëeiï clöol-" de Britse minister president gevormde commissie van on derzoek heeft er bij de ambtenaren van reggringsbureaux op aangedrongen „duidelijke taal te spreken en mensen, die om advies komen, beleefd te be handelen", daar er anders aanleiding ontstaat tot het optreden van „verbin dingsmannen" tussen de bureaux en het publiek, die persoonlijk voordeel be ogen. Ontzenuwd. In Tsjechoslowakije hebben geruchten de ronde gedaan, volgens welke Fierlinger, de vice-premigr van Tsjechoslowakije, zou zijix vermoord. Tevens zou de algemeen secretaris van Tsjechoslowaakse communistische par tij, Slansky door revolverschoten zijn gewond. Beiden waren echter heden op de voltallige zitting van de Tsjechoslo waakse nationale vergadering aanwe zig. De Tsjechoslowaakse regering had verleden week reeds ontkend dat deze geruchten op waarheid zouden berusten. De spoorwegtunnel wordt toch in één werkpuf gebouwd met de verkeerstunnel Enige weken geleden deelden 1 i mede clat de minister van Verkeer en Waterstaat aan de Tweede Kamer had bericht, dat getracht zou worden op de rijksbegroting voor 1951 een crediet beschikbaar te stel len voor cle hervatting van de tunnelbouw te Velsen. Wij vernemen thans dat het in het voor nemen ligt op de begroting voor 1951 een crediet voor de tunnelbouw uit te trekken van 6 millioen gulden. Indertijd hebben wij reeds1 uiteengezet dat de verwachting is dat met de bouw nog vijf jaar gemoeid zullen zijn. Wij hebben ook medegedeeld dat de di rectie der Nedei'landse Spoorwegen, toen de tunnelbouw was stilgelegd aan de mi nister van Verkeer en Waterstaat verzocht heeft af te zien van het plan om de Ver- keers- en de Spoorwegtunnel naast elkaar te leggen. Dit verzoek werd gedaan omdat het betreurd werd dat het uitvoeren van het aanhangige plan tengevolge zou heb ben, dat de stations Driehuis-Westerveld en IJmuiden-Oost niet meer aan de grote lijn Haarlem-Alkmaar zouden liggen, maar aan de zijlijn, die van die grote lijn afbuigt naar IJmuiden. Dit bezwaar zou, aldus de directie der Nederlandse Spoox-- wëge.n, worden ondervangen als de Spoor wegtunnel gemaakt zou worden op onge veer dezelfde hoogte als waar thans de spoorbrug ligt. Deze quaestie heeft enige jaren ge hangen. Er moest intussen een beslissing vallen, omdat de uitwerking der plannen voor de hervatting van de tunnelbouw daarmee samenhangt. Thans vernemen wij dat beslist is dat het Dit jaar geen binnenlandse luchtlijnen De K.L.M. zal dit jaar niet op de binnen landse luchtlijnen vliegen, hoofdzakelijk omdat de opbrengst cle exploitatiekosten niet zal dekken. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft dit besluit van de K. L. M- gpedgekeurd^ aanhangige plan toch zal worden uitge voerd. De verkeers- en de spoorwegtunnel komen dus naast elkaar te liggen, zodat met het maken van één werkput volstaan kan worden. GEMCRQNJESTRAAT 129 HAARLEM - TEL 11385 De film „Titanic" verboden De geallieerde Hoge Gommissie in Duits land heeft de vex-,toning van dé film „Ti tanic" verboden. Volgens een verklaring van de Ameri kaanse Hoge Commissaris werd na nauw keurig onderzoek vastgesteld, clat het ver der vertonen van de huidige versie, hoewel enkele van de ergste anti-Britse, passages uit het origineel verwijderd zijn. niet, moet Worden toegestaan.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 2