prima Ie of 2e klas Zetter Den Haag De kohierbelastingen brachten in Februari f235,6 millioen op Staats Loterij kantoor i. WENTHOLT flastenburgerlaan 19 AUTOBANDEN Chef stoffeerder Bureau Huisvesting net flink meisje Piano techniker vrouwelijke kracht BOEKHOUDSTER 2 bekw. loodgieters Groentjes Zaterdag 1 April 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant en het Atlantisch pact Oppervlakkig gezien lijkt Den Haag op het ogenblik niet anders dan anders. Het heeft nog niets verloren van zijn wat uit- de-kluiten gewassen dorpse deftigheid, zijn tikje mondaniteit en zijn typische sfeer van belangrijkheid, die ook op de gezichten van zoveel mensen staat te lezen. Den Haag is niet onvriendelijk voor de Nederlandse bezoeker, maar wel ongewoon. Ook op het ogenblik, nu het zich weer verheugt, echt blij is over de aanwezigheid van zoveel generaals en admiraals en maarschalken om van de mindere militaire goden nog maar te zwijgen. Uiterlijk merkt men maar weinig van al die hoge vertegen woordigers van de landen van het Atlan tisch pact. De meeste deelnemers gaan in burger door Den Haag. Hun wondèrmooie, van goud en zilver en tressen voorziene uniformen hangen in de kast in Des Indes en De Witte Brug en het Kurhaus en al die andere superieure hotels. Maar als ze die prachtige pakken af en toe uit de kasten te voorschijn halen, dan staat ook zelfs Den Haag dat op dit gebied heel wat ge wend is paf. Dan houdfcn de Hagenaars halt, als ergens voor de ingang van een van die hotels motorescortes gierend remmen en stram van eerbied in de houding gaan staan, terwijl uit een grote glanzende slee van een auto een van de militaire grootheden van dat Pact stijgt. En de Ha genaars wijzen elkaar eerbiedig op de vele en lange rijen lintjes op de borst van de generaal, de admiraal of de maarschalk. Op het nummerbord van de auto staat dan U.S. of G.B. of P. of D. of B. of F. En dat deel van de bevolking van de resi dentie, dat zichzelf belangrijk genoeg acht om op voet van gelijkheid over generaals en hun evenknieën te spreken, gonst van de geruchten. Dat generaal Bradley elke echtend ten minste 6 kilometer wandelt, dat generaal Kilbler op inspectie-tocht is ge weest naar Brussel, dat de intensieve be waking van de Juliana-kazerne waar de conferentie wordt gehouden wel nodig is gebleken, want dat Den Haag gevuld is met vuurrode spionnen en dat de Neder landse opperofficieren jaloers zijn op de uniformen van hun Portugese collegae. Af en toe buigen zich in de Öld Dutch en Lensvelt en Chateau Bleu de koppen naar elkaar om op gefluisterde loon het laatste, afschuwelijk-sensalionele bericht te ver tellen uiteraard onder de meest strikte geheimhouding. Maar de werkster in een ministerie, die wij spraken, had van dat ganse hoge bezoek nog niks gemerkt en een trambestuurder vond, dat de chauffeurs van al die prach tige militaire auto's wel eens wat voorzich tiger mochten rijden en in aansluiting daarop constateerde een taxi-chauffeur met sombere bitterheid, dat alle hoge gasten zélf auto's hadden meegenomen. En als we er zelfs niets van hadden geweten, dan hadden we ons aangesloten bij de mening van een secretaris op een rijksbureau, die ons mededeelde: Gunst, meneer, zijn hier zoveel generaals? Gek hè, dat zoiets nou helemaal langs je heen kan gaan?" Den Haag is belangrijk genoeg voor zich zelf, om zich niet het hoofd op hol te laten brengen door vijftig of zestig van de aller hoogste militairen. Voor het Koninklijk Gezin springt deze stad nog wel eens uit de gewone deftige band en zegt dan te vreden: „Blij, dat ze weer eens thuis in Den Haag zijn". Maar hier draait men de hand niet voor om. Al die hoge militairen houden zich zo op de achtergrond, dat men hun aanwezigheid haast niet merkt. Het Atlantisch Pact overheerst de resi dentie niet. Den Haag is Den Haag geble ven. Dorps-deftig, een beetje mondain en volstrekt onverstoord. Ondanks de mooie uniformen. E. P. Verdwenen Franse actrice terecht De twee-en-twintig jarige actrice Nicole Jtiche, die Woensdagavond uit het Franse Grand Guignol-theater verdwenen bleek te zijn nadat zij, zoals gezegd werd, een anonieme brief had ontvangen, is in eeri huis.in het bos van Senart, vijftien kilo meter ten Zuiden van'Parijs, aangetroffen. Zij verklaarde aan de politie ontvoerd te zijn doch zonder geweldpleging. De com missaris van politie hecht aan deze ver klaring echter geen geloof. Hij was door een tipgever de actrice op het spoor ge komen. Nicole zeide uren lang in het bos te hebben rondgedwaald, doch, aldus de commissaris, aan haar schoenzolen was daarvan vrijwel niets te zien. Onder het publiek wordt gezegd, dat de verdwijning van de actrice een reclame stunt was. Een 25-jarige medespeler van de actrice, Jean-Marc Tennberg", heeft getracht zelf moord te plegen, naar men zegt in ver band met Nicole's verdwijning. Zijn toe- I stand is ernstig. Maximumprijs voor benzine is opgeheven Daar de regering van de benzinemaat- schappijen de garantie heeft gekregen, dat geen hogere marges door hen in rekening zullen worden gebracht bij een vrije prijs, dan in de maximumprijs verdisconteerd waren, heeft de minister van Economische Zaken besloten de maximumprijsregeling voor autobenzine met ingang van 1 April te doen vervallen. Wegens de verlaging van de notering op de wereldmarkt mag dientengevolge in de naaste toekomst enige verlaging van de benzineprijs worden verwacht. BELGISCHE RECHTER STOND IN MIDDELBURG TERECHT Voor de rechtbank in Middelburg stond terecht mr. D. J. de R., rechter in de arron dissementsrechtbank te Antwerpen die door kantonrechter te Zierikzee was veroor- tot een boete van 100 met verbeurd- r.: ring van een jachtgeweer, omdat hij 'ijdens een jachtpartij in Renesse een boomgaard zonder vergunning had betre den. De Belgische rechter verklaarde thans aan zijn Nederlandse collega's, dat hij vol komen te goeder trouw had gehandeld, hetgeen de officier .na het verhoor van een drietal getuigen aannemelijk voorkwam. Hij vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter, maar wijziging van de straf en een veroordeling tot 25, terug gave van het jachtgeweer tegen betaling van de geschatte waarde ad 25. CENTRALE STADSVERWARMING IN MEPPEL. Hef eerste ontwerp van de centrale ••.•aiming in Meppel, waartoe in teer de raad besloten werd, is i rd. Het betreft gebouwen gemeente toebehoorden en j Christelijk Gereformeerde kerk. Thans stellen B, en W. aan de raad voor'tot de uitvoering van het tweede plan over te gaan, waarbij de Prinsenstraat en de Hoofdstraat betrokken zijn. Ook particu lieren kunnen thans tot aansluiting op deze centrale stadsverwarming overgaan. Rede van Mr. P. J. Oud in jaarvergadering der V.V.D. „Van vrijheidsbeperkingen wensen wij zo spoedig mogelijk bevrijd te worden" In Utrecht is Vrijdagavond de algemene vergadering van de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie geopend. De voorzitter der partij, mr. P. J. Oud, hield een pleidooi voor wijzigingen in ons kiesstelsel, die de band tussen kiezers en gekozenen verster ken. Naar het stelsel van voor 1917 kun nen wij niet terug. Maar tussenvormen tussen een districtenstelsel en een even redig stelsel zijn zeer goed denkbaar Mr. Oud was er echter van overtuigd, dat men ook bij een dergelijk stelsel drie grote groepen van nagenoeg dezelfde sterkte in het parlement zou behouden Hij achtte de kansen, dat de A.R. aan een na tionaal kabinet zouden willen medewer ken, aanzienlijk gestegen. Bij de socialisten zal men echter wel op ernstige'tegenstand stuiten. In hun ogen is alleen het socialisme progressief. „Wij heben over progressivi teit een andere opvatting", aldus mr. Oud. „Wij kunnen niet inzien, dat socialisatie en nationalisatie progressief zijn. Zij bete kenen een steeds verder gaande beperking van de vrijheid van de mens. Een beleid, dat op vrijheidsbeperking is gericht, ach ten wij het tegendeel van vooruitstrevend. Wat is er over van de vrijheid in eigen huis bij ons systeem van gedwongen in kwartiering? Wat is er over van de vrij heid om zich metterwoon te vestigen, waar men wil? Wat is er over van het brief geheim bij ons systeem van deviezenvoor- schriften? Wat zal er over blijven van de persvrijheid, als wij de wég opgaan, die de regering ons met de nieuwe Journalis- tenwet wil laten betreden? Wij begrijpen, dat een aantal van deze vrijheidsbeperkin gen aanvaard moeten worden in de nood toestand, waarin wij verkeren. Maar wij achten ze in beginsel volstrekt verwerpe lijk en wensen er zo spoedig mogelijk van bevrijd te worden". SCHEEPVAART WAT DE FISCUS ONTVANGT THEOSOFISCHE VERENIGING Mej. W. v. ROODHUYZEN spreekt over: „Opstanding" (theosofisch belicht) op Dinsdag 4 April, 20 uur, Nassau- plein 8. Toegang vrij! Bibliotheek open Zaterdags van 15-16 uur en een half uur voor de Lezing. Het ministerie van Financiën heeft een overzicht gegeven over de stand der rijks middelen over Februari 1950. Het toiale bedrag der voor de kohierbelas tingen opgeiegde aanslagen, inclusief opcen ten en vermenigvuldigingsfactor voor de gemeentefondsbeiasiingen, beliep in Februari 235,6 millioen, waarmede het hoge totaal van Januari 187.2 millioen) nog aanzien lijk werd overtroffenDit is voor een be langrijk deel het gevolg van de omstandig heid. dat het opleggen van voorlopige aan slagen 1949 voor de Inkomsten-, de Vermo gens- er. de Ondernemingsbelasting thans goede voortgang maakt Het boekin gstijd vak 1949/'50 voor de Ondernemingsbelasting is per ultimo Fe bruari op 161.6 milli'oen gekomen, doordat de opgelegde aanslagen een recordhoogte bereikten van ƒ46 millioen. Deze ontwikke ling kan grotendeels worden verklaard uit hel in snel tempo opleggen van voorlopige aanslagen Ondernemingsbelasting 1949 naar de grondslag bedrijfsopbrengst De invordering op de genoemde belastin gen vertoont echter nog slechts een geringe stijging. In Februari werd 126 millioen voldaan. Doordat voor de gezamenlijke kohierbelastingen 235.6 millioen werd opgelegd, steeg het nog in te vorderen be drag met bijna ƒ110 millioen tot ƒ1162.6 milloen. De niet-kohierbelastingen De niet-kohierbelastingen leverden in Februari ƒ267,6 millioen op, waardoor de recordopbrengst van Januari (ƒ267,7 mil lioen) vrijwel is geëvenaard. In belangrijke mate droeg hiertoe de op vallend hoge opbrengst van de Omzetbelas ting bij 96,2 millioen). De ontvangsten in Januari (de hoogste tot dusverre, namelijk 86 millioen) werden dus nog aanzienlijk overtroffen. Het aan loonbelasting ontvangen bedrag .65,2 millioen) lag slechts weinig beneden dat van Januari en is eveneens voor de Adinda (t). 21 v. Saigon n. Haiphong. Alcinous, 29 te Port Swettenhain. Alblasserdijk, 30 te New Orleans v. Mobile. Almdijk, 31 te R'dam v. New Orleans. Alpherat, 30 Ie Galveston v. Houston. Abbedijk, 31 te Buenos Aires v. New York. Ariadne, pass. 30 Finisterre. Atlas. 30 te Tunis. Aardijk, 30 230 m. W. Flores. Alcor, pass. 31 St. Paulsrocks. Alcyone. 30 260 m. N. St. Paulsrocks. Aletta (t). 30 v. Telokansön n. Pladju. Algenib. 30 320 m. Z.ZW. Porto Praya. Alhena, 30 230 m. N.NO. St. Paulsrocks Andijk. 30 op de Weser. Arendskerk, 30 120 m. Z. Cocos eil, Armilla (t). 31 verw. te Singapore v. Pladju. Averdijk, 30 770 m. O. Bermuda. Alchiba, 31 te Casablanca v. Newcastle. Boschfontein, 30 v. Kaapstad. Baarn, 30 v. Callao n. Puerto Chicama. Boskoop, 31 v. Madeira. Black Gull, 31 te R'dam v. Baltimore. Bloemfontein, 30 430 m. O.NO. St. Helena. Breda, 30 830 m. W.t.Z. eil. Palma. Eorneo, 31 anker Port Swettenham. Bantam. 1 v. Londen te R'dam. Black Eagle, 29 v. New York n. Philadelphia. Boissevain, 29 te Kobe v. Hongkong. Bengkalis. -31 v. Djeddah n. Suez. Bonaire, 31 v. Southampton. Cuanza 1 Apr. verw v. Hongkong n. A'dam. Congostroom, 31 te Cotonou. Cameronia, verm. 14 Apr. v. Djakarta n. A'dam Coryda (t), Killingholme 31 te Napels. Danae, 30 v. Salerno n. Algiers. Duivendijk, 30 v. Antwerpen. Edam, 31 te Baltimore v. New York. Ena (t), 31 v. Suez n Aba dan. Eemland, 30 150 m. NO. Madeira. Felipas (t), 31 verw. te Haifa v. Napels. Fairsea. pass. 31 Oran. General Stewart Hcintzclman. 31 pass. Perim. Goya, pass. 31 Malta. Groote Beer. 3 Apr. verw. te Suez Gouwe. 30 150 m. W.ZW. Kp. St. Vincent. Garoet. 31 80 m. Z. Kreta. 1 Verw. Port Said. Górdias. pass. 1 Kp. St. Vincent. Heemskerk, 31 v. Aden n. Suez. Hellenic Prince, verm. 21 v. Djakarta n. A'dam Haarlem. 30 330 m. N. Terceira. Hugo de Groot, 29 v. Hommelvilc n Aarhuus. Helder, 30 te Santa Fe v. Valparaiso. Hector. 31 v. Gibraltar n. Algiers. Hersilia, pass. 31 Finisterre. Hilversum. 31 v. Genua n. Barcelona. Itlersum, 31 v. Bagnoli n. Casablanca. Johan v. Oldenbarnevelt, 31 350 m. W. Minicoy. .Taarstroom, 31 te Lagos. Jacob Cats. 30 v. Narvik A'dam, alwaar 4 verw. Jagersfontein. 31 v. Southampton n. Teneriffe. Japara. 31 te Probolinggo v. Soerabaja. Java, 31 anker Pinang.. Jobshaven, 31 pass. Kp. Blanco. Jupiter, pass. 31 Athene. Kertosono, 29 te Timaru v. Sydney. Katwijk, 31 te R'dam v. Londen. Keilehaven, 30 te Congoue v. Port Gentil. Kota Cede, 30 te Port Gentil n. Mocamedes. Kota Inten, pass. 31 22 u. Finisterre Kelbergen, 2 verw.. 31 pass. Balearen. Leerdam. 30 90 m. W. Scillv. Leopoldskerk, 30 150 m. N.NO. Finisterre. Lutterkerk. 31 verw. te Karachi. Lindekerk, 29 te Suez n. Port Said. Larenbërg. 27 te Duala v. Port Harcourt. Lombok. 30 v. Semarang Tandjong Priok. Lsurenskerk, 31 v. Madras. Lawak, 31 v. Karachi n. Bahrein. Loppersum, 31 v. Genua n. Bona. Madoera. 31 pass. Kp. Palos. Merwede, 30 v. Mossamedes n. Porto Alexander. Midas, 30 to Cadiz. Maashaven. 30 300 m. N.t.O. St. Paulsrocks. Maasland. 30 70 m. NO. Victoria. Maaskerk. 31 v. Antwerpen n. Dover Murena (t). 30 300 m. O.NO. Okinawa. Mapia. 30 v. Soerabaja n. Semarang. Matar, pass. 29 Ouessant n. Bordeaux. Manoeran, 29 v Tacoma. Melampus, 30 v. Balikpapan n. Makassar. Meerkerk. 31 v. Penang n. Port Sweftenham. Merwede, 31 te Porto Alexandrië v. Mossamedes Modjokerto, 31 nog te Menado. Orestes. 30 v. San Antonio n. Talcahuano. Prins Philips Willem, 31 te Curasao Prins "Willem TV, 31 v. Jacmel n. Puerto Plata. Papendrecht (t). 31 v. Yarrow n. Abadan. Poseidon, 30 180 m. Z.ZO. Sandyhook. Prins Frederik Hendrik. 30 dwars Harwich. Prins Willem v. Oranje, pass. 31 Beachy Head. Phrontis. pass. 30 Elba" Cape. Paula (t), 31 v- Pladju n. Bangkok. Ridderkerk. 31 te Antwerpen. Buys, 31 verw. te Durban. Raki. 29 te Port Swettenham n. Singapore. Rempang. 31 v. Aden n. Belawan. Rotti, 31 te Singapore. Stad Dordrecht, 31 v. Nordenham n. Oxelosund. Salatiga, 26 te Los Angeles. Sehie, 27 v. New Orleans n. Curagao. Sumatra. 29 te Makassar v. Soerabaja. Samarinda, 31 verw. te Sail Francisco. Soestdijk. 30 te New York v. Java. Somersetshire, 9 Apr. verw. te R'dam. Stad Arnhem, pass. 31 Ouessant. Stuyvesant. 31 te Laguaira v. Cartagena. Stad Haarlem, 31 v. Huelva n. R'dam. Siaoe, 30 v, Buleleng n. Soerabaja. Sigli, 30 te Oosthaven v. Singapore. Sloterdijk, 30 70 m. O. Malta. Slamat, 30 dwars Port Soedan. Saparoea, 30 Djakarta Amsterdam. Sarangan, 31 v. Singapore vla Oost Siam naar Makassar. Straat Soenda, 30 te Singapore. Tjibesar. 28 te Balikpapan v. Kobe. Talisse, 30 in Providence Northeast Channel. Tjikampek, 30 640 m. NW. Tristan da Cunha. Tjipanas,' 31 te Singapore v. Brisbane. Tarakan, 31 te Makallah r.. Aden. Tabian, 29 te Philadelphia n. New York. Tabinta, 31 v. Palembang. Tawali. 29 te San Francisco v. Los Angeles. Tibia (t), 29 v. Belem n. Curagao. Utrecht. 30 240 m. O. Kp. Donorte. Van 't Hoff, 31 te Beighcastle v. Galveston. Van Riebeeck. v. Djakarta n. Singapore. Veendam, 30 600 in. O.t.Z. Kp. Race. Vrijburgh, 31 te R'dam v. Casablanca. Waal. 30 v. Mobile n, Houston. Westland, 30 v. Buenos Aires. Wieldrecht (t), 29 v. Tandjong Uban n. Sydney, Waibalong, 30 v. Singapore n. Soerabaja. Waterland. 30 130 m. N.NO. Bahia. Wocnsdrecht (I). 31 pass, Portland Bill. Zuiderkruis. 30 800 m. ZO. Dondrahead. Zwijndrecht, pass. 30 Beachy Head. Zeeland, 31 14 u. pass. Gibraltar. tweede maand van een kwartaal hoog te noemen. Aan Vereveningsheffing werd 24,6 millioen ontvangen, hetgeen iets minder is dan het bedrag van Januari. Het aan invoerrechten ontvangen bedrag C26,9 millioen) kan als normaal worden beschouwd. Hetzelfde geldt voor de op brengst van het statistiekrecht. De bij de Omzetbelesting gesignaleerde toeneming van de opbrengst onder invloed van de prijs stijgingen heeft zich bij deze belastingen, met name bij het statistiekrecht, reeds eerder gemanifesteerd De buitengewone heffingen Gedurende Februari nam het bruto-kohier- bedrag der beide buitengewone heffingen toe met ƒ4.4 millioen en kwam op ƒ3425.3 millioen. Van dit bedrag heeft 2356,7 mil lioen betrekking op de Vermogensaanwas- belasting en ƒ1068,6 millioen op de Vermo gensheffing Ineens. Doordal de teruggaven stegen met een bedrag van 9,2 millioen daalde het netto-kohierbedrag tot ƒ3091 millioen. De inning op de beide heffingen beliep in Februari 10,3 millioen tegenover ƒ11,1 millioen in Januari. De totale ontvangsten zijn hiermee op ƒ2733.3 millioen gekomen. Van het laatstgenoemde bedrag is 495.3 millioen betaald in vrij geld. Daarnaast is voldaan door afboeking op zekerheidstel lingen ongeveer 629 millioen, met geblok keerd tegoed en inschrijving Grootboek 1946 ƒ1111 millioen en met overige geconsoli deerde staatsschuld ƒ498 millioen. Minister Spitzen bezoekt de vishal De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. D. G. W. Spitzen, zal Maandagochtend om negen uur een bezoek brengen aan de vishal in IJmuiden. IS VERPLAATST NAAR - Zaterdags gesloten Kantooruren van 9 tot 2 t Wat wist U ervan? De juiste antwoorden i de Vredestein test No 5 zijn de volgende: 20. 15. 2. 1. Heeft U ze kunnen vinden? Bewaar deze cijfers goed om straks de winnende slagzin te bepalen. Gevraagd voor Den Haag Chef-Stoffeerder, speciaal voor bankstellen en capitonneerwerk, goed met personeel kun nende omgaan; moet reeds als zodanig werkzaam zijn geweest. Brieven onder no. 5251. De heer en mevrouw BRANTSMA-SWENS geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter MARIA CLARA JOHANNA Springs. Transvaal (Z.A.) 28 Maart 1950. 2 Stallard Avenue Selection Park PIETER BOOD en HEILTJE KLOMP hebben de eer u kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de vol trekking D.V. zal plaats heb ben op Woensdag 12 April a.s, des nam, om 2 uur ten gemeentehuize te Hoofddorp Kerkelijke'bevestiging in de Ned. Herv. Kerk te Vijfhui zen om 3 uur nam. door de Weleerw. Heer Ds. J C. Sal- verda. Hoofddorp, Spieringweg 1031 Vpfhuizen. Spieringweg 345 29 Maart 1950. Wegens familieomstandighe den geen receptie. Toekomstig adres:- Kruisweg 1212, Vijfhuizen. Getrouwd: W. F E. SCHMID éri ANTONIA FUNKE De heer en mevr. Schmid- Funke danken mede namens wederzijdse familieleden har telijk voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 1 April 1950. Op Dinsdag 18 April a.s. ho pen mijn geliefde pleegouders J. A. A. DREYER en B. G. DREYER-DE ROOY Schutterstraat 29, de dag te herdenken van hun 50 jarige echtvereniging. Hun dankbare pleegdochter E. J. Speekenbrink- van Luyn. Heden is na een langdu rig doch geduldig gedra gen lijden van ons heen gegaan onze lieve zorg zame man en vader CHRISTIAAN HENSEN in de leeftijd van 63 jaar. C. M. Hensen-Sernee P. W. Hensen T. Hensen-van Es Ben Hensen De crematie zal plaats vinden op Dinsdag 4 April a.s. te Driehuis- Westerveld. na aankomst van trein 11.07 uur. Heden is na een langdu rig doch geduldig gedra gen lijden van ons heen gegaan onze lieve Broe der, behuwdbroeder en oom CHRISTIAAN HENSEN i jaar. in de leeftijd Haarlem: C. M. Hensen Familie J. Kok- Hensen Dordrecht: Familie J. Hensen- Kaayk Bilthoven: J Hensen-Bloemen Haarlem: Familie J. Hulsman- Sernee Familie H. Serne- Sernee Mevr. M. Pennock- Sernee Haarlem, 31 Maart 1950. DANKBETUIGING Langs deze weg bedank ik H.H. Doktoren en Broeders van St. Joh. de Deo, familie, kennissen en buren voor het geen zij gedaan hebben bij leven en overlijden van mijn innig geliefde zoon LUC Uit aller naam: Wed. Th. Knol Aagje Dekenstraat 19, Hrl. Langs deze weg lijke dank aan vrienden en kennissen voor de vele be langstelling ondervonden bij mijn thuiskomst. P. J. v. d AAKSTER M. A. H. v. d AAKSTER- LAURENSSEN onze harte- OPLEIDING: Chiropody (Pe dicure en Algehele Voetver zorging), Algehele Wetensch. Huidverzorg. (vakexamen), Manicure. Éïcctrisch ontha- J. G. M. van Walsem Arts Maandag 3 April GEEN SPREEKUUR. Dr. J. Reurink Arts Acrdenhout. Hervat Maandag 3 April de praktijk. W. Brandt Tandarts Heemst. Dreef 58_ Tel. 29330 Tot nader aankondiging GEEN PRAKTIJK Telef. afspr. voor spoedge vallen tussen 2 en 3 uur. A. W. Bruinooge Tandarts Julianalaan 20, Overveen. Houdt voortaan, in verband met de huisbehandeling voor Ziekenfondsleden: Spreekuren: Maandag 8.30—9. 17.30—18 u. alleen voor forensen. Wocnsd. en Vrijd. 1313.30 u. Geen avondbehandeling. Particulieren liefst na afspr Tel. 14799. HEEMSTEDE Het huisvestingsbureau te Heemstede is in het vervolg op Maandag en Dinsdag voor het publiek GESLOTEN Mevr. Lieftinck, de Meeuwe- pluim, Boekenrodeweg 16 vraagt tegen 1 Mei een net dagmeisje van 9-12. Pers. aanm. 's av. tussen 7 cn 8 voor 12 April. Bush, van Vollenhovelaan. Academie voor Lichaamscul tuur, Keizersgracht 544. Am sterdam. Tel. 32325. N.V. Ijsfabriek „Zandvoort" in liquidatie. Alg. Vergadering v. Aandeel houders tot goedkeuring der slotuitdeling overeenkomstig Art. 27 lid 3e 4 der Statuten, op Dinsdag, 18 April des v.m. 11 uur ten kantore van A. Brinkman en Co.. Kruisweg 59 te Haarlem. Agenda wordt op aanvraag toegezonden. De Liquidateur p.p. Mr.- W. Th. Linschoten. VERKIEZING LEDENRAADSLEDEN Het Bestuur van „De Eerste. Coöperatieve Associatie voor Lijkbezorging U. A." te Haar lem, Zijlweg 63, geeft hierbij aan de leden kennis, dat a. de verkiezing van leden van de Ledenraad is bepaald op 22 April 1950. b. vanaf heden tot 11 April 1950 door tenminste 10 leden schriftelijk candidaten kun nen worden gesteld. Hierbij moet een schriftelijke ver klaring van ieder der ge stelde candidaten worden ge voegd, dat een eventuele be noeming zal worden aan vaard.' De lijst vermeldende de na men van de aftredenden, ligt op het kantoor ter inzage op vertoon van de lidmaat schapskaart. HET BESTUUR EXAMENOPLEIDING C. DENIJS en L. DENIJS Frans M.Q. Leraren Engels M. O. Duits M.Q. Zaanenlaan 114. Tel. 23907 Biedt zich aan: Hotel-Rafé-Restaurant KELLNER. Brieven no. 5277. Gevraagd tegen 1 Mei v.d.e.n. Mevr. Filippo, Bloe- mendaal. Bloemend.weg 148 tel. 25820. 3 j, b. z Brieven no. 5280 DE ALGEMEENE WERKGEVERS-VEREENIGING vraagt per 1 of 15 Mei a.s. EEN BESCHAAFDE STENO-TYPISTE in de Nederlandse taal. Bij voorkeur met middel bare schoolopleiding. Alleen prima krachten gelieven schriftelijk te solliciteren onder opgave van volledige gegevens, alsmede verlangd salaris bij het Secretariaat der Algemeene Werkgever: Vereeniging, Schotersingel 9, Haarlem. Grote Uitgeverij zoekt in staat de redactie van enkele periodieken op het gebied van dames-handwerken mede te verzorgen. Aangename en volledige werkkring op aantrek kelijke voorwaarden. Gegadigden, die over theoretische en practische vak kennis beschikken, gelieven te reflecteren met opgave van leeftijd, school- en event, vakopleiding, bekwaam heden, enz. enz. onder no. 5266. GEVRAAGD Zelfstandig kunnende werken. Brieven met vermelding van leeftijd en opleiding onder DRUKKERIJ „HAERLEM". Delistraat 18, Haarlem-N., vraagt prettige werkkring en goed salaris. Sanitair-Teehnisch Bureau H. GROOTEGOED 5 Kerkplein 14-15, Bloemendaal, Tel. 22167 vraagt nog Aanmelden Kerkplein 14-15. Lessen ENGELS. Spreekvaardig heid. Hand.corr.esp. Gedipl. leraar, 18 j. pract. bij wereld org. in England. Overdag kom ik bij U thuis. Bill, cond. Tel. 18337. Br. G9508. Bijles SCHEIKUNDE 4e H.B.S. gevraagd. Omg. H'stede. Br. no. G9509. Hutsh. Pers. gevraagd FL MEISJE gevr. v. halve dagen van 8-1.30 uur, v. g. g, Wilsonsplein 19. Mevr. v Olderen zoekt, voor pl.m, 3 mnd., v. d. mor genuren voor haar kindje v. j. een besch. MEISJE. Aanm. na 6 uur. Pension Sonnewënde. Ter Hofstede- weg 4, Ovèrvëën. Gevr. NETTE WERKSTER voor Woensdag- en Vrijdag morgen. Rijksstraatweg 208. NAAISTER GEVR. 1 dag per week. Brieven G 9550. Gevr. KINDERMEISJE voor baby, voor hele dagen. Adres Aarsen, Hoter Roo- zendaal, Overveen. Gevr. VERSTELN A AI- STER, Woensdag om de 14 dagen. Brieven G 9546. B.z.a. ZELFST. HULP, 36 j., 4 d. p. w., liefst waar huisvr. afw. is. Br. .G9519. Gevr. in gezin met 2 kin deren FLINK MEISJE, goed lcunn. koken, gewend met kinderen om te gaan. 2e meisje aanwezig. Hoog loon. Mevr. Zurel. Acacialaan 35, Bloemendaal. Flinke WERKSTER gevr. Spoed. Mevr. De Kwant, Lange Veerstraat 18. Man. 40 j„ zoekt een nette HUISHOUDSTER, Br, no. G9511. Flinke nette-WERKSTER voor iedere Vrijdag, van 9-5 uur. Warnaars, Klapheklaan 16, Aerdenhout. HUISNAAISTER gevr. voor tijdelijk. Br. G9513. Flinke HULP IN DE HUIS. gevr. per 1 Mei, v. d. en n., interne hulp voor kinderen aanwezig. M.Zum- polle, Herenweg 118,H'slede Tel. 29587. Gevr. NET MEISJE v.g. g.v., van 8—U u., 3 maaltijden event, v. d. en n., 17.50 p. w. Paviljoenslaan 9. Aan melden 7-8 uur. Bedrtjfspers. gevraagd WELK SPORTIEF MEIS JE met H.B.S. of Mulo-opl. wil mij gedurende de zomer maanden als assistente hel pen in mijn kampeercentrum op de Veluwe, teg. verg. van kost en inw. en zakgeld. Brieven G 9470. Handige THUISWER KER in bezit van bedrijfs ruimte, vraagt werk. het geeft niet wat. Br. G9474. B.z.a. ECHTPAAR v. het schoonh. van kantoren, win kels, scholen, laboratoria, enz. Werkuren nader over een te komen, pr. ref. aanw. Br. G9520. PARKEERWACHT gevr. voor Kraantjelek, Overveen Aanb. Maandagmorgen tus sen 9-11 uur. Act. VERTEGENWOOR DIGER gevr. v. A'dam, Haarlem en omstr. Ingev. bij maatschoenm. enz. v. verk. v. nieuw apparaat v. gipsafdr. Br. no. G9517. Zijden lampekappen- NAAISTERS gevr. Alleen le krachten.Hoog loon. Aan melden: Maandag 8-6 uur: Peco. Narcissenstraat 42, Santpoort. Tel. K 256Q-8995 Huish. Pers. aangeb. Besch. juffr., R.K., m. It., z.z.g.g. als HULP IN DE HUISH. Geen werkster. Van 8.302 uur of 5 dagen p. w., met warme maalt. Brieven G 9471. Bedrijfspers. aangeb. NET PERSOON voor de middaguren. Brieven G 9472. THUISWERKER in bezit van industrie naaimachine vraagt werk. Br. G 9473. Huizen gevraagd Te koop gevr. voor geld- belegg. goed onderh. kl. mod. HERENHUIS, in H.stede, Aerdenh. of om. Br. G 9475. Huizen aangeboden ZELFBEWONING! H. villa, A'hout-Bentveid, 7 kam., keu'k., badk., centr. verw., v. en a. tuin, garage. Boven ged. vrij, 4 kam. badk., W.C. Kooppr. ƒ16500. Br. G9522. ZELFBEWONING! Mid- denst.woning, 5 kam., serre, badk., keulc., a. tuin m. sch. ben. ged. vrij m. meubels. Kooppr. n. overeenkomst. Br. no. G9521. Kamers gevraagd Gem. ZIT-SLAAPK. omg. Kleverpark. Brieven G 9476. Dame m. volw. zn. zoekt 2 event, gest. KAMERS met kooltgel. Brieven G 9568. Gezocht voor oude Dame KAMER met voll. pens., in besch. omg. Br. met prijs opgaaf G 9551. Oude Dame zoekt grote ZIT-SLAAPK. met stook- gelegenh. en keukentje of iets waar een keukentje van gemaakt kan worden. Brie ven G 9552. Juffrouw alleen zoekt een ONGEMEUBIL. KAMER. Brieven G 9553. Dame zoekt 2 ougemeub. KAMERS met keuken, of etage. Br. no. G9477. Gevr. 1 of 2 KAMERS, ongem., m. kookgel. of pen sion d. dame alleen. Br. no. G9478. Jongeman b.b.h.h. zoekt ongem. ZIT- en SLAAPK., gestoff. zonder kost. Br. no. G9523. Kamers aangeboden KL. GEM. SLAAPKAM., vaste wast. Brieven G 9479. Bij Den Hout, Wagenweg 208, z. gr. PARTERRE- SUITE, voor ouder echtp. Brieven G 9480. Te huur voor meisje all. ONGEMEUBIL. KAMER te Heemstede bij stat. Brieven G 9569. Te huur aangeb. per 1 Mei 2 ZONNIGE KAMERS met geh. of ged. pension. Duin weg 22, Santpoort. Woningruil Aangeb. MOD. FLAT, lc etage, A.'dam-W.; gr. kam. suite, 3 slaapk., lceuk., grote hal,, douche-cel., v. en a. wa randa, huur p. m. 38.50: gevr. heel huis m. gr. ka mers, minst.3 slaapkamers en douche-cei, liefst m. gar. 'omg. Haarlem. Br. G 9482. VILLA, 7 kam., c. w., gar. 800.te Bl.daal, ruilen kl. huis omg. H. (geen H.N.) g. st. Brieven G 9481. WONINGRUIL. Aangeb. vrij bovenhuis, 5 kam., pr stand, centr. st., huur I 37.50: gevr. vrij huis m. tuin, liefst bij stat. Haarlem, Overveen of Bl.daal. Brieven G 9554. Aangeb. te Vlaardingen VRIJE BENEDENWONING op goede st., bcv. 2 gr. en 3 kl. kam., zolder,, keuken, tuin, kelder; gevr. woning te Haarlem of omstr. Brie ven G 9555. Aangeb. Isle ETAGE te Amsterdam-Z., 4 kam., keu ken, badkam., veranda, zol derruimte en gr. zolderkam.; gevr. huis m. minst. 6 kam. en tuin te Heemstede, Aer denh. of omg. Br. G 9544. Aangeb. zonn.vrij (hoek) HUIS, centr., omg. stat. zeer g. st., ruim uitz., bev. 4 kam. zolder, zolderk., 2 keukens, W.C., kelder,veel bergr. Ook gesch. v. kl. gez. met kan toor of derg. aan huis. Huur 42 p. mnd. Gevr. huis m. tuin, onversch. waar. Br. no. G9524. Diversen GLAS IN LOOD door ons geleverd, maakt uw huis ge zellig, keuze uit versch. mo dellen. Glasslijperij Spiegel- fabr. P. J. B. v.d. Postijne Jr. Bakenessergracht 33. Stille of werkend VEN NOOT GEZOCHT met 1000 a 1500, tegen nader over een te k. voorw. Br. G 9488. VACANTIE VORDEN. Pension op boerderij te Vor- deh aangeb. in zeer bosrijke omg. Vraagt inlicht. G. J. Stoeltjes, D. 167, Vorden, Telef. 213. VERHUUR van servies goed, glaswerk, lepels, vor ken, enz. enz. Opzeeland, Zijlstraat 2430. Meisje, 30 j., vraagt THUISWERK, onverschillig wat. Br. no. G9489. LIEVE BOB, 't houdt niet op. Met gevoerde kraag 3.95, rèuze! Bij Jan Sely, Schoterweg 17. DAMES! Wij vervormen ook strohoeden. Wij willen elke 'hoed voor u apart gar neren tegen de laagste prij zen. Th. J. v. Steijn. Zooher- straat 46,Haarlem.Tel. 14428 Spoed! Ter leen gevraagd 350.Maandel. afbeta ling 50, flinke rente. Br. no. G9525. Leuke, vlotte VRIENDIN gez. door kantoormeisje, 18 jaar, liefst omg. Haarlem-N. Brieven G 9556. Alleenst. vrouw vraagt 50.— TER LEEN. maandel. afloss. Brieven G 9557. Te koop gevraagd AM. SCHEERSTOEL en naaimachine, defect geen be zwaar. Brieven Hakes, Post box 105, Haarlem. HAND- of TRAPNAAI- MACHINE, in g. staat. Brie ven G 9492. a DRESSOIR en boekenkast met: opg. v. maten en prijs. Brieven G 9493. Ter- over li. gevr. PING PONG TAFEL (wedstrijd model) met schragen. Telef. Santpoort 85.17. MATTING in g. staat, en Damesfauteuil. Br. G 9570. Dames- en heren-GOLF- SET. Br. no. G9526. ZONNESCHERM of ge raamte daarvan, 135 cm. breecl. Tuingereedsch., gras machine en tuinslang. Laan v. Boreel 18 (2 x bellen). Te koop aangeboden D. K. W. IET. '38, 97 cc in goede st. Zuiderschool steeg 11. Ter overn. enige HEREN- COSTUUMS en demi's, pr. stof. z. g. a. n. Adres Binnen weg hk. H. Péeperkornstraat 31, Heemstede, bushalte Koe- diefslaan. LANGE LEREN MOTOR- JAS. - Na 6 uur Terheide- straat 21. GRIJS ZOMERPAK en beige Sportbroek, in g. st., prima coupe. gr. maat. Raad huisstraat 12 bov. Heemstede na 7 uur. MOTORGRASMAAIMACH. Ideal, snijbreedte 30", in pr. staat en Bosch ijskast, motor defect. Maaskant, Slipper- weg 1 B. Heemstede. NW. DAMESRIJWIEL ge heel uitgerust, billijk. Gen. de Lareystraat 62. Massief EIKEN TAFEL met balpolen, groot 100.—; Franse viool (Silvëstre) pr. toon 300.—. Asterlaan 18, Aerdenh. ('s av. na 6 uur). Vooroorl. maatw., pr. kw. ZWART FANT. PAK, m. 54. Na 5 uur: Berkenlaan no. 8, Heemstede. Aangeb. Crème KINDER WAGEN 25; wieg op w. 15; Box 5. Mr. Cornelis- straat 114 zwart. TROPENKLEDING, Wit linr.. pakken, ruime maat, Telefoon 26706, 2 zeer goede MARSTROM MELS, 1 loudspeaker, 1 vioolkist, 1 trommelstand.. 1 muziekstand. Meer en Bos- laan 12, na 7 uur 's avonds, 't Boertje uit de IJpolder brengt U nog prima AARDAPPELEN franco huis a f 9 per mud onder garantie. Brieven no 9613. Mooie KINDERWAGEN, parelgrijs, als nieuw, prijs billijk. Zandvoörtselaan 54, Heemstede. Een beste SLEE-STOF ZUIGER „Holland Electro' met 2 jaar garantie f 45—. Kloosterstraat 74. SCHOTSE! TERRIER, reu, met stamb. Zijlweg 19. BL. MEISJESMANTEL m. 3.8 25.gele twinset 10,—; enige paren D. welf- schocnen m. 40; pr. stofzui ger 40. Buitenrustlaan 12; Haarlem. HOND AANGEB. Bouvier, half jaar oud, kerngez., pr. en lief dier 25.—. Mej. G. Fransen, Leidscvaart no. 3,9, Noordwijkerhout, Telefoon K 2533 - 274. STUDIE-PIANO. Spaarn- damseweg 52, Haarlem. KELLNERS-COSTUUM, z.g.a.n. m. 52, prijs 50.—. Groot Heiligland 9. TE KOOP M. FIETS, z. g. a. n., geh. compl. 65. Westerboogaardstraat 6. Prima DUITSE PIANO, merk Rusdolp SÖne; 80 liter electr. warmwater Boiler; 2 Crap. en 4 stoelen, alles in g. st. Julianastraat 46, Half weg, telef. 237. HAARD TE KOOP in goe de staat. Leidsevaart 456. Weg. overcompl. KINDER WAGEN, kinderbadje, box, gasfornuis, electr. kroontje. Bos en Hpyenstr. 9. tel. 16165 's av. tuss. 89 uur. Aangeb. HUISKAMER- AMEUBLEM. m. groen mo quette bekl., bureaustoel; damesmantelpakje m. 40-42. Twijnderslaan 46. Singer TRAPNAAIMACH. inz. b. als nw. 175,—. Ged. Oude Gracht 26 rd., na 6 u. HANDNAAIMACH. in pr. staat. Klarenbeekstraat 39zw. tuss. 7 en 8 uur. HILLMAN SEDAN, met sch. dak, in zeer goede st. Cruquiusdijk 21, tel. 280 - K 2548. Fongers D. EN H. RIJW., beide als nieuw met 3 versn. naaf, na half 5, Zoetestr. 4 r. D. K. W. R.T., als nieuw. Te zien Lange Molenstraat 12, telef. 19000. Mass. eiken HUISK.TAE'EL 4 stoelen, 2 armst, en thee meubel. Mr. Cornelisstv. 15. GRANIET AANRECHT- BLAD 160 x 45 25, 7 stuks glas-in-lood ruiten 76 x 38 3.— p. stuk. Telef. 13720. Weg. omstandigh. NIEU WE RADIO (1948) 3 bands, met pick-up aansl. en een kinderwagen. Bogaards, Plei- adenstraat 112, Haarl.-N. Aang. kl. model DAMES FIETS B.S.A. in goede st. met lamp 40.Brede- rodestr. 21, Zandv. tel. 2512. JONGENS -en MEISJES RIJWIELEN. Timorstr. 156. D. EN HERENRIJW. Dr. Leijdsstraat 129. Te koop mooie zwarte ZOMERMANTEL, maat; 44, 15.Lorentzkade 338. WERKFIETS met nieuwe banden. Van 't Hoffstr. 276. AUSTIN SEDAN 1947, pr. conditie; Citroen Sedan 1938, zeer goed onderh.; DK.W. stalen carrosserie 1940, zeer goed, bill, in prijzen. J. C. Rustman, L. Heerevest 134, Haarlem. EMAILLE BADKUIP als nieuw. Brieven G 9534. TANDEM (Gazelle) met trommelr., 3 versn. naaf, lamp, bagagedr., tas 225; werkfiets m. lamp 35. Te zien na 18 uur: Rembrandt- laan 38, Heemstede. 350 cc. F.N. in pr. staaf 350.elke dag v. 2—6 u. Orangerie Sparrenheuvel in gang Patna Bloemend.weg, Bloemendaal. 2 p. DAMESSCHOENEN m. 39 a.n. zw., 1 tandem a. n., merk Vesting. Br. G9498. GRASZAAD 75 ct. per Vz pond. Graszoden, rhodon- dendrons heesters 50 ct. „Morgenstond", Soendapl. 31. Tel. 19903. Vijf KIPPEN, Rijksstraat weg 576. KINDERWAGEN, opv. Schotersingel 91 ben. HOUTDRAAIBANK te koop. Beukenstraat 20. Crème KINDERWAGEN Spaansevaartstr. 103. 2 x b. Z.g.a.n. KINDERWAGEN donkerbl. en kindérledikan- tje. Ant. v. d. Goesstraat 38 Haarlem-N.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 8