Overwegend sterker België bracht het tot 2-0 Nederlandse voorhoede faalde volkomen Meeste beslissingen moeten nog vallen Maandag 17 April 1950 3 Mermans en Chaves konden Kraak moeilijk passeren (Van onze sportredacteur) Zondag hebben de Belgen in de wedstrijd tegen Nederland hun technische meerder heid voor de tweede keer in een overwinning kunnen uitdrukken en die was vol komen verdiend. Hel grootste deel van de strijd waren zij in de meerderheid, doch hun schoten leverden door het uitstekende werk van Kraak geen doelpunten op. Daarbij kwam verder dat de Nederlandse voorhoede een zeer pover figuur sloeg. Uit eindelijk mag Nederland met de uitslag van 2-0 niet ontevreden zijn. Een hogere score zou niet vreemd zijn geweest. Weer geen doelpunt van Nederlandse zijde Op de nederlagen van het Nederlands voetbalelftal in November en December volgden sombere beschouwingen over het spel der Nederlanders. De kleine nederlaag en het spel tegen Engeland-b te New castle gaf echter weer enig vertrouwen, doch na hetgeen Zondag in Antwerpen ver toond is moet weer geconstateerd worden, dat het met het spel in ons land niet best gesteld is en dat ons land achterop raakt bij andere landen. De Nederlandse ploeg heeft na de bevrijding nog niet zo zwak gespeeld als Zondag in Antwerpen. Het spel was nog minder dan in de ontmoetingen te Rotterdam en in Amsterdam. In het bij zonder heeft de voorhoede gefaald en als de keuzecommissie van de KNVB voor een moeilijke opgaaf staat dan betreft dat in het bijzonder de samenstelling van de voorhoede. Geen enkele speler kwam bo ven het middelmatige uit en vooral de bui tenspelers hebben een slechte wedstrijd achter de rug. Indien geroutineerde krachten, die vroe ger met succes tegen de Belgen hebben gespeeld, waren opgesteld, dan hadden zij het er ongetwijfeld beter afgebracht dan het vijftal, dat er slechts enkele malen in slaagde een aanval op te zetten. Het lukte alleen maar als aanvoerder Stoffelen met de spelers mee naar voren trok en dan had de Belgische achterhoede het even zwaar te verduren. De Nederlanders speelden de bal te veel naar elkaar en soms weer naar achteren, waardoor tempo verloren ging en kansen om te scoren niet gebruikt wer den. België begon met een fel offensief Reeds in de eerste minuten zag het er naar uit, dat België een beter figuur wilde slaan dan voorheen en voor het eerst se dert de bevrijding een overwinning in eigen omgeving wilde behalen. Het begon reeds dadelijk na de aftrap. Goede aanvallen werden opgezet en het duurde niet lang of linksbinnen De Hert kreeg een fraaie kans na een pass van middenvoor Mermans. Kraak was reeds gepasseerd, maar Van der Sluis stond bij de doellijn opgesteld om de bal weer het veld in te wei-ken. Spoedig bleek, dat er bij de Nederlanders minder geestdriftig werd gespeeld dan bij de Bel gen. Het samenspel in de voorhoede vlotte niet en het duurde geruime tijd alvorens het eerste schot gelost werd en dat kwam nog van de voet van Stoffelen. De Belgen speelden beter samen en in het bijzonder waren Mermans en Chaves op dreef, die verscheidene malen trachtten Kraak het nakijken te geven. Deze was echter op zijn hoede en hoe de beide Bel gen ook schoten, succes hadden zij niet door het prachtige werk van de IJmuidenaar. Langzamerhand kwamen Van der Sluis en Potharst er beter in en Terlouw greep steeds in als er gevaar dreigde. Soms deed hij het wel wat te krachtig en scheidsrech ter Eklund uit Zweden gaf enkele vrije schoppen tegen hem. Hoe de gastheren ook zwoegden, de scho ten van Mermans en Chaves kwamen altijd in de handen van Kraak. Het overwicht der Belgen bleek ook uit het aantal hoek schoppen. Voor rust moesten zij er zeven nemen en de Nederlanders geen enkele. De hoekschoppen waren niet gevaarlijk, evenmin de vrije schoppen door Terlouw veroorzaakt. Steeds redde Kraak of hij was bij een verre pass eerder bij de bal dan een der Belgische binnenspelers. Een enkele keer zette Stoffelen zijn voor hoede aan het werk, maar het combineren was te primitief. De Belgische middenlinie had er niet veel moeite mee en verder toon den de backs Anoul en Vaillant zich spelers van klasse. De schoten van Roosenburg en Steenbergen waren niet hard genoeg om het Meert moeilijk te maken. Door de grote druk der Belgen kon ieder ogenblik een doelpunt verwacht wor den. Toen er een half uur gespeeld was kregen de Belgen drie maal een kans en de Nederlanders mochten van geluk spre ken, dat de stand 0-0 bleef. Eerst plaatste Chaves de bal naar Mermans, die inschoot, doch Kraak redde, daarna kopte linksbui ten Mordant een voorzet van rechtsbuiten Coppens juist naast het doel en tenslotte kreeg Mermans na een goede aanval, waar aan alle voorwaartsen hun medewerking hadden verleend, de bal in vrije positie toegespeeld, maar Kraak werkte zijn schot lot vertwijfeling van de middenvoor tot hoekschop. Daarna pakte Mordant de bal van Terlouw, die hem wilde voorbij gaan, af, zette voor naar Mei-mans, doch resultaat voor België bleef weer uit. Zo ontstonden in de eerste helft geen doelpunten, ondanks het feit, dat de Belgen twee derde van de tijd in de meerderheid waren geweest en zij een voorsprong met een verschil van enkele doelpunten ver diend hadden. Na de rust ontstonden de doelpunten De Belgen gaven na de hervatting de strijd niet op en zetten terstond een offen sief in. Na twee minuten viel Terlouw bijna bij de middellijn een Belg op onge oorloofde wijze aan en nadat de scheids rechter gefloten had kreeg Chaves de bal. Hoewel de gastheren door het onderbreken van het spel in het nadeel leken te zijn, is uit de vrije schop toch een doelpunt ont staan. Linkshalf Mees plaatste de bal naar Mermans, die niet gedekt stond op de rechtsbinnenplaats, enkele meters liep deze met de bal door en loste onverwacht van verre afstand een hard schot in de rechter hoek, dat Kraak volkomen verraste. Op deze wijze verkreeg België de leiding. Nadat de „Rode Duivels" nog enige aan vallen hadden opgezet zag het er naar uit, dat de Nederlandse voorhoede beter voor de dag kwam dan in de eerste helft. De linie probeerde het althans, zij het ook, dat zij niet verder kwamen dan de achterspelers en soms tot Meert. Na negen minuten kreeg Schrumpf de eerste Nederlandse hoekschop te nemen, maar hij zette slecht voor. Roosenburg werd iets actiever, loste een schot en gaf daarna Steenbergen een kansje, evenwel zonder succes. Het spel was zonder enige variatie en met wei nig moeite konden de Belgen ingrijpen. Gevaarlijke ogenblikken ontstonden bij na uitsluitend bij het doel van Kraak en ware deze niet zo op dreef geweest, dan was de score hoger geweest. De buiten spelers losten thans meer schoten dan voor de pauze en Coppens kwam zelfs enkele malen dicht bij Kraak, die op zijn post was. Vijf en twintig minuten waren gespeeld toen de stand op 2-0 werd gebracht. Na een aanval zette de naar de rechtsbuiten plaats gelopen Mei-mans de bal voor het doel waar De Hert in vrije positie stond en doelpuntte. De serie aanvallen, welke Nederland opzette was na de rust groter in aantal en dat was voor een belangrijk deel te dan ken aan Stoffelen die mee ten aanval trok. Dat de Belgische achterhoede wel te pas seren was bleek in de volgende periode. Rijvers schoot na goed samenspel met Roosenburg naast, Schrumpf viel niet fel genoeg aan, toen Clavan voorzette en Roo senburg liep op een pass goed door, doch Meert stopte zijn schot. De Nederlanders zetten te weinig kracht achter hun schoten zodat Meert niet veel moeite had zijn doel schoon te houden. België kreeg nog enkele hoekschoppen te nemen, zij het ook minder dan in de eerste helft en Mermans en Chaves ver volgden hun pogingen om Kraak te pas seren. Het bleef bij 20. Kraak, Stoffelen en Terlouw de besten Kraak heeft opnieuw bewezen, dat hij zijn plaats onder de lat in-het Nederlands elftal volkomen waard is. Het is mogelijk dat er nog spelers aan te wijzen zijn die in verhouding met de meest overige spelers an de ploeg, een behoorlijk figuur zullen slaan, maar de IJmuidenaar heeft deze middag weer laten zien dat hij in ogen blikken van gevaar op zijn post is en ver scheidene malen verliet hij op tijd het doel, als Mermans of Chaves dicht bij hem kwamen. De achterspelers Potharst en Van der Sluis hebben uitstekend voldaan en verdienstelijk werk verricht. Aan hen is het te danken, dat er vele aanvallen afge slagen zijn. Toch staken Stoffelen en Terlouw iets boven hen uit. Terlouw greep voortdurend in en soms wel wat al te krachtig waardoor hij verscheidene vrije schoppen veroorzaakte. Dat ontsierde zijn spel enigszins, doch in het geheel bereikte hij veel en menigmaal bracht hij Mermans in wanhoop. Van der Hoeven was de min ste van de middenlinie. In het begin za- jen wij weinig van hem, doch later kwam hij er beter in. Gezegd moet worden, dat de middenlinie en het achtertrio hebben voldaan, doch over de voorhoede kunnen wij weinig goeds schrijven. De vorige keren werd het accent van de zwakheid gelegd op de schotloosheid, maar deze middag kwamen daai-bij een onsamenhangend samenspel en' bijna geen geestdrift. De spelers trachtten het teveel zelf te doen hetgeen bij de goede verdediging niet gelukte of er werd zodanig samengewerkt, dat de bal zo lang bij hen bleef tot een Belg ingreep. Het minste tevreden zijn wij over Schrumpf die bewezen heeft geen speler van inter nationale klasse te zijn. Hij durfde niet door te zetten en zijn schoten en voorzetten waren te zacht. Clavan die anders in in ternationale ontmoetingen van zich laat spreken deelde in de malaise. Middenvoor Roosenburg trachtte ten minste nog wat te bereiken, maar het bleek dat hij niet goed durfde te schieten. Wel zette hij door en dan bleek dat de Belgi sche achterhoede kwetsbare plekken had. Tot een behoorlijk schot is hij bijna niet gekomen. Debutant Steenbergen is niet de jezochte schutter gebleken. Hij probeerde het wel, maar krachtig schoot hij niet. Als Lakenberg op zijn plaats gestaan had dan zou deze niet minder geweest zijn. Rijvers was niet zo op dreef als kort geleden in de oefenwedstrijd. Hij kreeg geen gelegen heid de Belgen voorbij te gaan en zijn ploeggenoten kansen te verschaffen. Ook loste hij weinig schoten. Over een behoorlijke voorhoede be schikt ons land op het ogenblik niet en het is te verwachten dat deze linie een volgende keer in een andere formatie ten strijde zal trekken en laten wij hopen, dat zij dan doelpunten maakt. Twee doelpunten waren eigenlijk te weinig De Belgische voorhoede heeft het niet verder dan tot twee doelpunten kunnen brengen ondanks het overwicht en de vele pogingen welke de voorwaartsen hebben gedaan. In het verleden hebben de Bel gen getoond, dat zij geen schutters zijn en zij waren meestal niet in staat hun tech nische meerderheid in doelpunten uit te drukken. Thans werd een groter aantal doelpunten hoofdzakelijk belet door Kraak. Mermans en Chaves hebben het beste vol daan. Hun samenspel vlotte bijzonder, zij verwisselden van plaats als het nodig was en boden elkander kansen. Aanvankelijk werden de overige spelers weinig in het spel betrokken. Later waren de buitenspe lers bijzonder actief, probeerden eveneens Kraak te passeren en gaven goede voor zetten. Toch ging er van de vleugelspelers minder kracht uit dan van de vroegere bui tenspelers Lemberechts en Thirifayt die sneller en doortastender waren. Als geheel was de voorhoede uitstekend op dreef en stak ver uit boven de Nederlandse. De middenspelers Mees-Carré-Van de Auwera vormden een sterke linie. Zij had den het overigens niet al te moeilijk met de Nederlandse voorhoede. Hetzelfde kan gezegd worden van de achterspelers Anoul en Vaillant. die natuurlijk een prachtige indruk vestigden, doch daarbij dient reke ning te worden gehouden met hetgeen de Oranjeploeg daar tegenover stelde. Meert heeft zijn doel uitstekend verdedigd, hoe wel niet gezegd kan worden dat hij het moeilijk gehad heeft. Dat kan Kraak wel zeggen. Het spel der Belgen is over het alge meen in kracht toegenomen, doch wij ver moeden dat als de Nederlanders weer de beschikking krijgen over een voorhoede met schutters dat de ploeg weer te ver slaan is. Op het ogenblik zijn wij nog lang niet zover. in de Nederlandse kleedkamer Het was na afloop stilletjes in de Neder landse kleedkamer. Over de verdiende overwinning der Belgen was iedereen het eens. Maar het eigen spel, dat was toch wel erg teleurstellend, zo zonder perspectief. Veel werd er niet gezegd. De officials ston den er somber gestemd bij. de spelers gingen zich zonder enige luidruchtigheid wassen, grappen en grollen klonken er niet. Verlegh mompelde iets van „geen mate riaal", Herberts liet zich ontvallen: „wat doe je er aan? Er is nu eenmaal niet beter." Het ging niet, dat was de algemene op vatting, ook bij de spelers. Alleen Kraak voerde het woord. Iedereen moest hij op verzoek nog eens haarfijn vertellen, hoe dat eerste doelpunt was ontstaan. Die bal van Mermans, zo meende hij, maakte een duik vlak voor doel en toen was het ge beurd. Belgische jeugd won eveneens De wedstrijd gespeeld tussen de Belgische en Nederlandse jeugd is in een verdiende 31 overwinning voor de gastheren ge ëindigd. In alle opzichten vormde de ploeg van de Belgische jeugd een beter geheel. Het verband tussen de linies klopte uit stekend, het tempo was ruim voldoende en in technisch opzicht, vooral wat bal behandeling en kopwerk betrof, vielen de prestaties van de Belgen op. Daar stond een Nederlands jeugdelftal tegenover, waarin elke samenhang ontbrak, het plaat sen was onnauwkeurig en het tempo be slist minder snel dan bij de tegenstanders. Rust ging in met 20 daarna werd het 30, waarna Krommert tegenscoorde. Een overzicht van het stadion in Antwerpen tijdens de voetbahvedstrijd België- Nederland (Luchtopname ANPfoto) Derde klassers Kans voor Schoten gestegen Doordat Hilversum opnieuw heeft ver loren en wel Zaterdag met 10 van RKV VA hebben Hilversum en Schoten in de derde klasse D een even groot aantal pun ten. Er volgen nog twee wedstrijden voor beide clubs. Zondag 23 April speelt Schoten in Am sterdam tegen De Meteoor en Hilversum krijgt bezoek van Aalsmeer. Voor Zondag 30 April zijn vastgesteld: SchotenRKWA en Allen Weerbaar Hilversum. Mogelijk eindigen de ploegen gelijk, maar aangezien Hilversum de laatste weken min der goed op dreef is, is de kans groot dat Schoten dit seizoen weer kampioen zal worden. Aan de Muiderslotweg is Zondagmiddag DIOSchagen gespeeld. Het resultaat was 33, waardoor er wei nig verandering kwam in de positie van de Haarlemse club. H.R.C. won met 21 van Vitesse en heeft een voorsprong van twee punten door de nederlaag (21) van Al ways Forward op A.P.G.S. Voor de tweede maal hebben Blauw Zwart en VCS een beslissingswedstrijd ge speeld. Thans was het resultaat 10 voor Blauw-Zwart, zodat, deze ploeg kampioen is van de derde klas B en o.a. met H.F.C. promotiewedstrijden speelt. Zaterdagmiddagvoetbal Zandvoortmeeuwen besloot seizoen met een overwinning In de afdeling A van de HVB heeft de kampioensploeg Zandvoortmeeuwen Zater dagmiddag het seizoen besloten met een overwinning van 30 op Telefonia. Veel invloed op de ranglijst heeft deze uitslag niet, want het wachten is hier op de ont moeting TelefoniaWRA welke de be slissing moet brengen welke ploeg de on derste plaats in deze afdeling zal moeten bezetten, de Tweede Jeugd of WRA. De uitslagen luiden: Afd. A. TelefoniaZandvoortmeeuwen 0—3; Afd. B: SIZO 3—Hillinen 1—2; RCH 2Kennemerland 3 13; IJmuiden 4 RCH 21; Nieuw VennepVEW 2 50. Afd. C: Kennemerland 6ETO 2 14; SS HSVJ 3 43; SIZO 4Zandvoortmeeu wen 2 11; VEW 3Telefonia 2 16. Voetbaluitslagen HVB-uitslagen 1 A: DIO 3—NW Vennep 1—2, o. p. v. DIO. 1 B: DEM 2Spaarnevogels 43. 2 A: Bloe- mendaal 3Geel Wit 20; Kinheim 3Ken- nemers 4 2—2; VSV 4HFC 4 2—2. 2 B: Haarlem 6Z'meeuwen 5 32; VI. Vogels 2 —Halfweg 2 4—4: RCH 6—Hillegom 2 1—1; Schoten 3—v. Nispen 4—4; OG 2—HFC 5 40. 2 C: Schoten 4Velsen 3 51; WE 2 Ripperda 2 6—1. 2 D: SVY—HBC 3 3—4. Jeugdafdeling A: EDO aHaarlem a 54; WE a— TYBB a 6—2. B: HFC a—HBC a 3—0; Vel sen aDSS a 81. ENGELS VOETBAL Nog slechts drie weken resteren tot de sluiting van het seizoen en toch is er maar één beslissing gevallen namelijk het kam pioenschap van Tottenham in de tweede divisie. Wat de eerste divisie aangaat nam Portsmouth, houder van de titel, de lei ding dank zij een overwinning op Man chester United. Sunderland, dal gelijk stond met de United, leed zijn eerste nederlaag in een thuiswedstrijd van dit seizoen tegen Manchester City, een ploeg die vertwijfeld strijd tegen degradatie. De stand aan de top is nu zo dat zes clubs slechts twee punten in hun totalen verschillen en wel De Hert bracht de stand op 2—0. Portsmouth, Manchester United, Sunder land, Liverpool, Blackpool en Wolverhamp ton. Onder aan de ranglijst ging Manchester City een plaats naar boven, dank zij het verrassende succes tegen Sunderland. Bir mingham speelde gelijk en zakte naar de staart door slechter doelgemiddelde dan Manchester City. Deze clubs hebben 27 pun ten, één minder dan Charlton dat echter een wedstrijd meer gespeeld heeft. Ook Everton, dat in Derby verloor, verkeert nog in groot gevaar. In de tweede divisie strijden drie ploegen verwoed om de eer, Tottenham naar de eerste afdeling te mogen vergezellen. Sheffield United, dat verleden jaar de gradeerde, heeft een punt meer dan Shef field Wednesday dat weer een punt voor sprong heeft op Southampton. Maar zowel de Wednesday als Southampton hebben twee wedstrijden minder gespeeld dan de United. Huil en Leeds United behouden ieder een kansje. In de derde divisie-Zuid had Notts Coun ty de promotie lot zekerheid kunnen maken door van Aldershot te winnen, maar het verloor, hetgeen evenwel niet fataal was omdat Nottingham Forest eveneens een nederlaag leed en Torquay met een gelijk spel genoegen moest nemen. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Arsenal-Newcastle U. 42, BirminghamMiddlesbrough 00, Bolton W.Blackpool 00, BurnleyCharlton 10, ChelseaWolverhampton 00, Der by C.Everton 20, LiverpoolFulham 11, Manchester U.Portsmouth 02, StokeAston Villa 10, Sunderland Manchester C. 12, W. B. AlbionHud- dersfield 00. Tweede divisie: BarnsleyBlackburn R. 11, CoventryHull C. 20, Grimsby Bury 42, Leeds U.Plymouth Argyle 11, LutonBrentford 1—0, Preston N. E. Bradford 30, Queens Park Rangers Leicester C. 30, Sheffield U.Tottenham 21, SouthamptonSheffield W. 10, SwanseaChesterfield 02, West Ham U. —Cardiff 0—1. 0m zijn pakje Mascotte- vloei zit z'n matje: de kleinste sigaretten-fabriek die er bestaat. Je kunt er zowel dun als dik mee rollen - maar... Hoe je 't doet... met Mascotte gaat-ie goed Stedenwedstrijden in België In de jaarlijkse wedstrijd tussen ver tegenwoordigende elftallen van Brussel en Amsterdam, behaalden onze landgenoten op het terrein van Daring te Brussel voor een vrij groot aantal toeschouwers een 32 overwinning. Met rust was de stand 22. In Brugge speelde Utrecht tegen het plaatselijk elftal gelijk (00). De traditionele wedstrijd tussen Ant werpen en Rotterdam eindigde ditmaal in een gelijk spel (22), nadat de rust met een 10 voorsprong voor de Rotterdam mers was ingegaan. SchotlandEngeland 01 In Hampden Park te Glasgow is Zater dag de wedstrijd SchotlandEngeland ge speeld. Engeland won met 10. Rust ging in met blanke stand. De nederlaag, ten aansehouwe van 138.000 toeschouwers geleden, was een bit tere pil voor de Schotten, die aan een ge lijk spel voldoende hadden om kampioen van Groot-Brittannië te worden en naar Rio te gaan voor het tournooi om de Jules Rimetbeker. NoordZuid 32 De Zaterdag te Breda gespeelde voetbal wedstrijd tussen vertegenwoordigende elf tallen van Zuid en Noord, werd door de Zui delijken met 32 gewonnen. Met rust was de stand 11. School wedstrijden In afdeling A had de RHBS uit Velsen niet veel in te brengen tegen het Triniteits- lyceum, welke school dus a.s. Zaterdag in de eindstrijd zal uitkomen tegen de MTS. In afdeling D toonde Triniteitslyceum 7 zich sterker dan het zesde elftal van dezelfde school. Zij ontmoetten elkaar in een tussen- ronde. De uitslagen waren: Afdeling A: RHBS, VelsenTriniteits lyceum 1 28. Afdeling D, tussenronde: Triniteitslyceum 6Triniteitslyceum 7 16. Afdeling E. verliezersafdeling: St. Aloisius- school (Overveen)St. Luciaschool 1 71; St. Luciaschool 2—J. P. Coensc'nool 41; FuhrhopschoolVondelschool 10; Prinsen- school—Chr. Dreefschool 40. Afdeling E, wïnnaarsafdeling: Lorentz- school—Teylerschool 2—0; v. Zeggelenschool Corn. Houtmanschool 14; Kon. Emma- schoolSpaarneschool 41. Tussenronde: St. Aloysiusschool (Heem stede)Jacobaschool 06. Sport in 't kort BONDSELFTAL ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE—DWV 4—1. - In Amsterdam heeft een bondselftal. samengesteld uit spe lers van clubs, die uitkomen in do Zalerdag- middagcompetitie van de KNVB een 41 overwinning behaald op de tweede klasser DWV Bij de rust was de stand 21. JEUGD VAN HFC WINT DR. VAN MOOR- SELBEKER. Op de terreinen van HFC aan de Spanjaardslaan is het jaarlijkse jeugdtournooi gehouden tussen HVV en HFC om de dr. Van Moorselbeker. De uit slagen waren als volgt: HFC I—HW I 2—2; HFC II—HW II 0—2; HFC III—HW III 0—1; HFC IV—HW IV 1—0; HFC V—HVV V 121. Beide clubs behaalden een gelijk aantal punten, namelijk 5. Als houdster van de beker mocht HFC wederom voor een jaar de beker in ontvangst nemen. Dr. Van Moorsel was voor deze gelegenheid met vacantie uit Hamburg over en reikte de beker aan de aanvoerder van het jong ste HFC-elftal uit. LUXEMBURG—BELGIë B 2—4. De Belgische b-ploeg heeft met 42 van Luxem burg gewonnen. De ruststand was 41. Nederlandse hockeyzege op Franse dames In het Stade Paris weid onder geringe belangstelling de wedstrijd FrankrijkNe derland dames gespeeld. Het veld was hobbelig en ongelijk, zodat de bal de vreemdste sprongen maakte. De in oranje blouses en lichtblauwe rokken gestoken Nederlandse dames hadden aan vankelijk alle moeite de snelle, doch wel onbesuisde aanvallen der in donkerblauw en wit gestoken Fransen in bedwang te houden. Het duurde enige tijd eer ook de Nederlandse aanval een rol kon vervullen. Na de rust speelden de Nederlandse da mes niet alleen in een hoger tempo dan voor de rust, doch wisten toen hun samen spel beter te ontplooien. Na zeven minuten liep mejuffrouw Francken snel door op een pass uit het centrum. Haar schot werd ge stopt, doch mejuffrouw Brouwer schoot op nieuw in, toen tegen de paal, waarop zij weer de bal opving en toen onhoudbaar insloeg (01). De Nederlandse dames domineerden daarop enige tijd volkomen. Enige door de energieke midvoor der Fransen geleide aanvallen werden goed afgeslagen. Mejuf frouw Brouwer speelde zich opnieuw vrij en schoot in. De bal werd op de l(jn ge stopt en me.i. Francken gaf voor alle zeker heid de bal nog een zetje. Niet lang daarna volgde het mooiste doelpunt, door mejuf frouw Brouwer na een prachtige solorep hard ingeschoten. Frankrijk—België 2—1 Na de dameswedstrijd FrankrijkNeder land speelden in het Stade Paris de heren- ploegen van Frankrijk en België. In de eerste tien minuten zetten de Fransen een fel offensief in en het werd 20 door Lacroix en J. Hauet. Daarna hebben de Belgen hun technische superioriteit gede monstreerd zonder het verder te brengen dan een prachtig doelpunt in de tweede helft uit een straf corner van José Delaval. Kampioenschap van Nederland Venlo heeft HHIJC een nederlaag van 54 toegebracht in de strijd om het kam pioenschap van Nederland, waardoor de Zui delijke ploeg de leiding heeft. De beslissingswedstrijd HDMHOC is door HDM gewonnen, waardoor HOC degra datiewedstrijden moet speler- Voor de competitie won Hilversum met 21 van Gooi. Honkbalseizoen begonnen Aangezien EHS, Sparta en Catchers verleden jaar gelijk eindigden in de stryd om promotie naar de Overgangsklasse, is de honkbalcompetitie dit seizoen wel" zeer vroeg begonnen. Deze verenigingen zullen nu een halve competitie spelen om twee plaatsen in de Overgangsklasse. Voor Zaterdag j.l. was de eerste wedstijd, EHS- Catchers vastgesteld. Het is voor de Haar lemmers een teleurstelling geworden, want ze werden overtuigend met 7-1 verslagen. De overwinning der Catchers was echter volkomen verdiend, want in alle onder delen toonden zij zich de meerderen. EHS -0-0-0-0-1-0-0-0-0 - 1 Catchers 2-0-0-0-3-2-0-0-x - 7 Strijd tussen eerste klassers. HHC had niet de minste moeite met een door vele invallers verzwakt EDO en won met 21-0. De tweede wedstrijd was het aanzien waard. Schoten, dat het dit jaar zonder de Mon (naar S.C. Haarlem) en' Hoefsmit (naar RCH) zal moeten stellen, bood zeer goede tegenstand aan S.C. Haarlem en het resultaat van deze spannende, goedgespeel- de strijd was 0-0. Voor de volgende week zijn vastgesteld: EDO-Schoten en de finale HHC-S.C. Haar lem. Tulpenrallye-rijders gestart Onder ideale weersomstandigheden en grote publieke belangstelling vond op Zon dagmiddag voor het gebouw van de K.N. A.C. te 's Gravenhage de start van de Tul- penrallye-1950 plaats. Om 17.32 gaf de starter het vertreksein voor de eerste ploeg, die Den Haag als start plaats had gekozen en precies op tijd ver trok iedere volgende minuut een équipe. De meeste waren Nederlanders, doch ook tal van buitenlandse équipes verschenen aan de start. De meeste wagens waren met bloemen slingers versierd. In Brussel startten 47 Nederlandse wa gens, 3 Belgische en Franse en een Ameri kaanse ploeg. Hun route loopt over Luxem burg, Straatsburg, Bern, Grenoble, Monte Carlo, en terug via Aix-en-Provincc, Cha- lons-sur-Saone, Belfort, Luik en Noord- wijk, waar ze Woensdagmiddag worden verwacht. In Belfort hebben Zondag sneeuwploe gen de gehele dag hard gewerkt en 40 van de 50 km in de Vogezen sneeuwvrij ge maakt. De resterende tien kilometer zul len vandaag gebeuren, zodat te verwachten is dat de deelnemers, die Dinsdag de route der 15 bergen zullen afleggen, toch nog over een sneeuwvrij parcours kunnen rij den. In Glasgow startten Zondagochtend 22 ploegen. Uit Londen zijn er van de 22 ingeschre ven ploegen vier niet gestart. De Rallyerijders die Kopenhagen of Bern als startplaats gekozen hadden, kre gen bij hun vertrek veel belangstelling van de zijde van het publiek, die uit Bern bo vendien nog een fikse portie regen. Ook verder tijdens hun tocht door Zwit serland vielen er hevige plensregcns.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 5