MERCEDES BENZ GARAGE VAN WIJK Slechts drie-en-zestig rijders kwamen met een schone lei in Noord wijk aan SCHINDELER Neem geen risico Bouckaert Zoon Amsterdamse Beurs 'Vlug en Veilig LAXEER-AKKERTJES Donderdag 20 April 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Tulpen -rallye Zenuwen speelden vele deelnemérs - zelfs Ian Appleyard - parten Pseudo-vogelpest in Achterveld? Op een pluimveebedrijf in Achterveld, tussen Amersfoort en Barneveld heeft zich vermoedelijk een geval van pseudo-vogel pest voorgedaan. Uit voorzorg zijn de vijf honderd kippen van het bedrijf gedood en vernietigd. In Leiden sprong de 16-jarige J. G. D. uit Wassenaar van een rijdende tram. Hij viel en werd door de baanschuiver tegen de trottoirband gedrukt, waardoor de dood vrijwel onmiddellijk intrad. (Van onze verslaggever) Een stralend Noordwijk heeft gistermid dag de rijders van de Tulpen-Rallye ver welkomd. De straten waren omzoomd door talloze mensen, die het niet moe werden iedere met bloemslingers versierde wagen toe te juichen cn die plezante aankomst in üet met vlaggen en bloem-mozaiekcn ver sierde dorp moet menige vermoeide rijder een hart onder de riem hebben gestoken. De finish was op het voorplein van Huis ter Duin en ook daar waren vele belangstel lenden aanwezig om de rijders op wier ongeschoren gezichten de vermoeienissen van de drieduizend kilometer duidelijk te lezen waren binnen te zien stuiven. Dat het een zware rit is geweest, blijkt wel uit het feit dat van dc tweehonderd-zeven-en- zeventig starters er slechts drie-en-zestig zonder strafpunten aankwamen. In totaal werden 188 équipes geklasseerd. De rest moest worden gedisqualificeerd wegens te laat binnenkomen bij controles of door helemaal niet verschijnen. Ook de organisatie van de RAC-West bij de binnenkomst in Noordwijk was weer perfect. Onmiddellijk na de finish werd het route-boekje afgestempeld en daarna reden de wagens naar het plein voor het Palace-hötel, waar de rijders hun bagage af konden geven, aleer zij zich naar de technische controle en het pare fermé be gaven, Op het plein stond een leger van padvindertjes gereed om de rijders behulp zaam te zijn en voorts was er een taxi dienst georganiseerd om de rijders weg te brengen. De gehele boulevard diende als pare fermé en het was 's avonds een in drukwekkend gezicht om daar die hon derden omkranste wagens te zien staan. Bij de allereersten die in Noordwijk bin nenkwamen bevond zich ook de sympa thieke Britse rijder Ian Appleyard die met zijn Jaguar X 120 één van de favorieten in deze rallye was. Hij stak na binnen komst gauw zijn benen onder een welvoor ziene ontbijttafel, maar vond toch nog tijd om ons te vertellen met hoeveel plezier hij Noordwijk is ter ere van de Tulpcnrallye fraai_ versierd met vele bloemmozaïeken. Dit stuk werd door de Noordwijkse politie vervaardigd. deze lang niet kinderachtige rit had ge reden. Met onregelmatige tussenpozen kwa men daarna de andere rijders binnen en zij allen hadden vele verhalen te vertellen. Bij ae Ford two-seater van Hans de Rijk, die in Frankrijk door een andere wagen was aangereden, deden de gedeukte achter kant van de wagen en de eveneens een tikje gedeukte neus van mevrouw De Rijk dat wel, maar er ging een hoeraatje op voor deze rijder, die zich nooit geslagen weet. Een veel sensationeler verhaal kwam nog van een andere deelneemster die op een traject in Frankrijk waar zij al haast geen tijd meer over had, op het toilet van een café werd ingesloten, omdat iemand per ongeluk een trap tegen de deur had gegeven. Na op luide wijze haar ontstem ming over deze situatie kenbaar te heb ben gemaakt, werd zij per slot van reke ning door twee politie-agenten en twee brandweermannen bevrijd. In de middag snorde de lichtblauwe Healey van Sijthof en de Bloemendaler Van der Stadt binnen. Zij waren nog strafpuntloos en hadden alle hoop op een verdienstelijke prestatie. KAMGAREN COSTUUMS naar maat van 142.50 «t/iïl 225.00 Gen. Cronjéslraat la-lb - Tel. 16045 Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 19 April 1950. ONDERTROUWD: 19 April: T. H- Gielens en A. Voskuilen. W. C. M. Middeldorp en M. W. Michies. W. Hoogland en A. de Looper. L. Verdam en W. M. Tam. J. J. van Poelgeest en W. J. Vleghert. H. J. Kuijpers en F. Ben- newitz. S. Herfst en J. Poelman. A. de Rooij en I. A. Kaczmarek. J. A. Gieze en W. Enge lenberg. C. M. Weijland en A. M. van der Hout. C. van Egmond en P- M. IJff. A. Fried- hoff en A. C. Boot. L. A. Verhaar en A. T. G. Eskens. J. M. M. van Duffelen en W. Raams. A. J. P. Sonnevelt en M. Jansen. A. Verhulst en N. Diepeveen. J. H. Augustijn en E. Claes- sen. GEHUWD: 19 April: R. L. Staats en M. Msr- chand. P. Boerman en G. Bossen. F. J. M. van Nes en H. M.M. Rijkenberg. C. J. van Kin deren en C. J. van Aken. T. J. Jansen en M. A. van Lieshout. A. W. Ruyter en J. Ver boom. J. N. J. Roozen en E. J. F. de Loor. H. A.- Broekman en H. J, Duineveld. A. de Boer en T. Oostwouder. C. Koeman en C. J. Wagemans. D. J. Bouwmeester en J. E. Booij. BEVALLEN van een zoon: 16 April: A. B. L. JansenSouwer. 18 April: G. K. Klasen Robbé. W- C. Kokkelkorende Hoog. BEVALLEN van een dochter: 16 April: B. H. van den BroekBal. 17 April: E. Hamer van der Meijden. 18 April: B. HeeresSminia. 19 April: J. J. vaii ToorDam. M. E. Buij van Maasdam. G. J. DammiaansBoer Rook- huizen. G. JanssenDiks. OVERLEDEN: 17 April: A. Prins, 7 m., Vo- gelkoopsteeg. 18 April: J. Schouten, 87 j., Frans Halsstraat. 19 April: W. T. Duwel, 21 j., Kamperlaan. bestel vroegtijdig Uw 7 pers. trouwauto's bij Sinds 1910 Rozenstraat 7-9 Telefoon 19992 (Adv.) Enkele deelnemers aan de Tulpenrallye aan de finish bij ..Huis ter Duin" te Noordwijk Van de mensen die met een schone lei binnenkwamen verdienen wel ten eerste vermelding de twee Fiat 500's (Van der Lof en Loman) die als enige in de kleinste klasse strafpuntloos doorkwamen. Mrs. Cooke, die vorig jaar met Ken Wharton de eerste prijs won, bracht ook ditmaal haar Ford foutloos naar de finish en haar wagen en die van Ken Wharton kwamen met één seconde tussenruimte over de eindstreep. Zij hadden kennelijk de hele route met elkaar gereden om elkaar bij eventuele moeilijkheden een helpende hand te kun nen bieden. Het bleek wel, dat het voor de kleine klasse aanzienlijk zwaarder was geweest, want van de 63 schone leien kwamen er 43 uit de klasse boven de 1500 cc. Klassementsproef. Hedenmorgen togen de rijders naar het Zandvoortse circuit voor de klassements proef. De frisse wind deed de talloze vlag gen vrolijk in het zonnetje klapperen en onder de dikke duizend toeschouwers heerste een feestelijke zij het dan lichtelijk gespannen sfeer. Öok deze proef was ge heimgehouden en pas op het laatste mo ment kwamen de rijders te weten wat hen te wachten stond. De proef begon met een stuk rechtuit, dan kwam een scherpe lin kerbocht om een pilaartje, een bocht rechts om nog een pilaartje en vervolgens ging het de Hunzerug op. Tegen de helling op moest met de voorwielen over een lijn gestopt worden, daarna moest de wagen worden gekeerd, er kwam dan nog een stop „a cheval" over een andere lijn en tenslotte gibg het via de pil aartjes weer naar de finish- en startlijn. Het was een prdef, die evenals de Rallye zelf trouwens, aan de sportwagens prima kansen gaf. Er waren overigens kennelijk een heleboel zenuwachtige rijders cn het begon al sen sationeel. De groene Healy Silverstone van Ainsworth passeerde een pilaartje aan de verkeerde kant en gooide het andere om. De Jowett van Robinson bleef ook aan de verkeerde kant van de paal en de grootste schrik kwam toen Ian Appleyard van wie zeker een snelle tijd werd verwacht, zijn wagen niet met de voorwielen over de streep bracht en daardoor twintig secon den straf moest incasseren. De tijden lagen over het algemeen achter in de veertig seconden en dat was sneller dan verwacht werd. Ook de mensen met strafpunten deden aan de proef mee, al hadden zij geen kans op de eerste prijs. Er zijn echter extra- prijzen voor de beste prestaties in deze proef. Nederland leidde vanochtend De klassementsproef van de Tulpenrallye was vanmorgen niet van sensaties ge speend. Wij vermelden elders in dit num mer, de pech van Appleyard en nader hand vielen nog meer kanspaarden uit. Zo kreeg dr. Angelvin tijdens de proef ruzie met zijn versnellingsbak en de Simca wei gerde hardnekkig achteruit te gaan. Zijn stalgenoot Pascal bedierf zijn tijd door moeilijk schakelen op hetzelfde punt. Gedurende lange tijd hield de Engels man Horton met Citroën de leiding met een tijd van 48,585 sec. Voor de grootste sen satie zorgde de Renault van Barker, die in de bocht een hoogstandje op één voorwiel maakte, maar gelukkig nog net op tijd terugviel en een stokoude Jeep met kippen hokcarrosserie van de Beaufort, die alle bochten met twee wielen een halve meter van de grond draaide en een snelle tijd van 49 sec. maakte. Voor een sublieme prestatie zorgde tenslotte de Nederlander Hans Krei- sel, die met zijn kleine Renault in 48,1 sec. rondkwam en daarmede in de lunchpauze de kop had. Het stond vast, dat de winnares van vorig jaar, mrs. Cooke met Ford pilot de dames- prijs heeft gewonnen. KINDERWAGENS in een enorme sortering voor iedere beurs vindt U bij J. H. KORST JENS GEN CRONJéSTRAAT 83 - TEL. 13053 Wandeiwagens vanaf 37.45 Schaken Bloemendaal I blijft eerste klasser In de promotie degradatiewedstrijden van de Noordhollandse Schaakbond wonnen Bloemendaal (Ie klasse A) en Purmerend (le klasse B) van de promotie-candidaten uit de tweede klasse. Bloemendaal slaagde er in het eerste klas- serschap te prolongeren, door een overwin ning van 64 op Haarlem III te behalen en een gelijk spel te bereiken tegen Hoogovens II. Laatstgenoemde ploeg bracht het tegen Haarlem III niet tot een overwinning. Voor lopig staat Haarlem III zelfs met 54 voor. Wel is het waarschijnlijk, dat Hoogovens II in beroep zal gaan tegen de arbitraire beslissing van eer. partij uit de wedstrijd tegen Bloemendaal. doch of dit verandering in de uitslag zal brengen, is niet te ver wachten. Haarlem IV was promotie-candi- daat voor de eerste klasse B. en deed het lang niet slecht. Met het kleinst mogelijke verschil werd verloren van Purmerend. Toch verdwenen de kansen hierdoor geheel, want Purmerend had ook reeds gewonnen van Krommenie, namelijk met 64. Zal het dus niet door degradatie zijn, toch zal de eerste klasse van de N.H.S.B. volgend jaar niet dezelfde clubs tellen als vorig jaar. Op de Bondsraadvergadering werd het voorstel aangenomen van het K.N.S.B.- bestuur om tot uitbreiding van de hoofd klasse-competitie over te gaan. Deze uit breiding zal geschieden door toevoeging van een hoofdklasse C (dus geen Overgangs klasse. zoals in de gedelegeerden-vergadering van de N.H.S.B. werd voorgesteld), welke klasse zal bestaan uit vier afdelingen van zeven clubs. Drie van deze acht en twintig teams zullen volgens de regeling afkomstig zijn uit de Noordhollandse Schaakbond. Van deze drie clubs is er reeds een bekend, na melijk VVV I iAlkmaar), welk tiental kam pioen van de N.H.S.B. werd. Er is kans, dat HSG zal degraderen uit de huidige hoofd klasse, in welk geval de Haarlemse club het tweede tiental voor de hoofdklasse C zal zijn. Gezien het resultaat van de eerste degradatiewesdtrijd, welke HSG met 7L-2L van VW I won. lijkt deze kans niet groot. Degradeert HSG I niet. dan zullen twee andere verenigingen van de Noordhollandse Schaakbond overgaan naar de hoofdklasse C. Om uit te maken, welke clubs hiervoor in aanmerking komen, zal er 'n competitie ge speeld worden tussen de nummers een en twee van de drie eerste klasse-afdelingen, uitgezonderd VW. Deze verenigingen zijn: Rolland. Heemstede, Haarlem, ASC II en Hoogovens. Dezè competitie zal begin Mei aanvangen. Interscholair jeugdtournooi stemde tot voldoening Op de dezer dagen gehouden vergadering van het Interscholair Comité, onder voor zitterschap van wethouder D. J. A: Geluk, werden de resultaten besproken van hél jeugdtournooi, dat in de maanden Februari en Maart van dit jaar werd gehouden. Er werden 37 scholen aangeschreven, namelijk alle middelbare scholen. Ulo-schoïen en huishoudscholen in Haarlem en omgeving, de Ambachtsschool, de M.T.S. de Rijks kweekschool en de Da Costa-kweekschool. Hiervan namen 23 scholen in één of andere vorm aan het tournooi deel. Het eerste deel van het tournooi (omvat tende de afdelingen declamatie eji muziek) werd gehouden in de Gemeentelijke Concert zaal. Beide avonden was de zaal geheel uit verkocht. In totaal werden de uitvoeringen bijgewoond door 2441 personen. Het aantal deelnemers bedroeg ruim 350. Het comité is over de resultaten zeer te vreden: de Haarlemse jeugd toonde een be hoorlijke kern te bezitten, die oor heeft voor schoonheid in woord en muziek. Deze kern wordt niet alleen gevormd door de uitvoe renden. maar ook door de honderden jonge ren, die de zaal vulden en ruim drie uur lang gespannen luisterden naar wat hun medescholieren ten gehore brachten. Ver trouwd mag worden dat van deze demonstra tie een krachtige stimulans uitgaat. Het tweede deel van het tournooi (de afdelingen tekenen, fotografie, handwerken en handenarbeid) werd gehouden in het Frans Halsmuseum. De tentoonstelling was gedurende acht dagen open en werd bezocht door 2013 personen. Ook met dit resultaat méént het comité heel tevreden te moeten zijn. Enige honderden scholieren hadden werk ingezonden. Daar was veel bij, dat ge tuigde van grote vaardigheid en goede smaak. Volgens de bewaker van de tentoonstelling ging de meeste belangstelling uit naar teke ningen en foto's. De jongens interesseerden zich verder in hoofdzaak voor techniek en handenarbeid, de meisjes hadden overal aan dacht voor. De bezoekende jeugd heeft zich voorbeeldig gedragen, zodat er geen enkele vermaning nodig is geweest. Het enthousiasme, waarmee de Haarlemse jeugd heeft meegewerkt aan dit culturele tournooi, is een bewijs dat er een krachtige stroming bestaat om schoonheid te zoeken. Het comité hoopt reeds in September te be ginnen met de voorbereidingen tot het vol gende tournooi. dat wederom in de maanden Februari en Maart zal worden gehouden. Buspassagiere keek bij het uitstappen niet uit Op de Hagelingerweg in Santpoort liep een 62-jarige dame na uit een bus van de NZHVM te zijn gestapt zonder op het ver keer te letten de rijweg over. Zij werd aan gereden door een bestelauto en kreeg een wond aan haar voorhoofd en aan armen en benen. Voorts verzwikte zij een enkel. Slotkoers Openings gisteren knersen Koninklijke Olie 275% 278% Unilever 211% 213% Philips 228% 228% 172% 173% 117 Nederlandse Ford 293 Nederlandse Kabel 266 v. Berkei's Patent Scheepvaart-Unie. 130% 131 Holl.Amerika Lijn 156 Deli Maatschappij 121% 129 Va. 130 A'dam Rubber 131 Vi 132 Ned. Handel Mij. 149% N.-I. Handelsbank 92% Billiton Mij. H Santpoort-dorp De „ABC" gaf een Tsjechische filmavond De filmkunst der Slavische landen heeft zich in de loop der jaren eigen wegen ge baand: de eerste Russische tekenfilms bij voorbeeld werden een openbaring voor het op de luidruchtig-geestige producten der Amerikaanse studio's ingestelde publiek. Dat ook de Tsjechoslowaken in deze school veel hebben geleerd, mocht Woensdagavond blijken toen de Arbeiders Bond voor Cul tuur in het Santpoortse Jeugdhuis een drietal films van Tsjechische huize draaide. Veel minder direct-aansprekend maar vaak oneindig subtieler dan wat er in de Wester se landen op dit gebied wordt gepresteerd was bijvoorbeeld de poppenfilm „Inspira tie", een teer verdichtsel van glasfiguren in pasteltinten, dat zich hier cn daar langs de grenzen der absolute filmkunst be woog. De tekenfilm, die als nummer twee op het programma stond, kon minder be koren. Als experiment in blauw en blank was zij zeker te waarderen maar de stoten de beweging, welke het thema van de mens die de zon nodig heeft, meer relief moest geven, werd wel wat al te ver doorgevoerd. „De nachtegaal van de keizer", een pop penfilm naar het bekende spropkje van Andersen bleek een juweel te zijn voor zover het de behandeling der marionetten betrof het stukje speelfilm dat het ge heel inlijstte kon daarentegen nauwelijks een voldoende halen. Met oneindige zorg zijn de marionetten gekleed en bewogen; kleine humoristische trekjes en een bijna volmaakte illustratieve muziek maakten van deze rolprent een werkstuk dat node op het normale bios coopprogramma gemist wordt. Het enige bezwaar was, dat alleen de werkelijke kenners van het oorspronkelijke verhaal ten volle van deze kleurige poppenpanto- mine genieten konden. De heer F. Allan opende de avond. Hij kondigde daarbij aan, dat het in de bedoe ling van de ABC ligt om op 15 Mei in „Dc Weijman" het stuk „Van ander ras" op te doen voeren. Hillegom Nieuwe woningen Door het gemeentebestuur van Hillegom is aan de firma De Groot en Kalkers opge dragen de bouw van 12 woningen, waarvan 10 duplex-woningen, aan de Leekstraat. Met de bouw wordt onmiddellijk een aanvang gemaakt. Belgische oorlogsinvaliden Tijdens hun bezoek aan ons land hebben de Belgische oorlogsinvaliden ook een be zoek gebracht aan Hillegom, waar zij op het Raadhuis werden ontvangen. De burgemeester sprak de gasten toe en herinnerde er aan hoe sinds ae oorlog de banden tussen Nederland en België zijn versterkt. De Hillegomse Harmoniekapel speelde de Brabangonne en het Wilhelmus, waarna de gasten zich begaven naar hotel „Flora" waar hun een lunch werd aangeboden. Vervolgens hebben de invaliden een be zoek gebracht aan „Keukenhof". FEESTAVOND V.V. „HILLEGOM" De jubilerende voetbalvereniging „Hil legom" had het gezelschap Rinket uitgeno digd om luister bij te zetten aan de feest avond die voor leden en donateurs gegeven werd ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan. De zaal van „Flora" was tot in alle hoe ken bezet, toen de voorzitter de heer J. v. d. Loo de bijeenkomst opende en in een korte toespraak dank bracht aan allen die de viering van dit jubileum hadden mo gelijk gemaakt. Berry Kievits en Gerard Walden zorgden onmiddellijk voor een vrolijke stemming. Een cabaretprogramma werd vlot cn tot groot genoegen der aanwezigen afgewerkt. Dodelijk verkeersongeval Woensdagmiddag stak het driejarig meisje Van S., wonende aan de Treslongstraat te Hillegom, zonder op het verkeer te letten, de Weeresteinstraat over. Het kind werd aangereden door een personenauto, die volgens verklaringen met matige snelheid reed. Het meisje werd aan het hoofd dooi de portierknop zo ernstig geraakt, dat de schedel werd ingedrukt en het slachtoffer ter plaatse is overleden. werken teoenvej^st^^^ "(Adv.) STAND 35 R.A I. AUTOMOBIELTENTOONSTELLING HET BEKENDE MODEL „V" DE FENOMENALE SNELLERE „S" De ultra zuinige Diesel personenauto OVERVEEN Lisse Rijkstuinbouwschool Aan de Rijkstuinbouwschool voor de Bloembollenteelt te Lisse zijn geslaagd voor het eindexamen: W. C. Aalhuizen, Rotter dam: H. G. M. Barnhoorn, Blokker; P. M. Dames, Beverwijk; J. Donker. Hillegom; L. v. Egmond, Hillegom; H. C. van Gent. Voor hout; J. M. Heemskerk, Hillegom: R. D. de Jager. Heilo; C. J. J. Keijzer, Noordwijker hout; K. P. Kooiman. Enkhuizen: L. Lagen dijk, Hillegom; H. S. M. v. Maris, Hillegom; W. G. v. d. Meij. Heemstede: G. A. J. Nijs- sen, Hillegom: W. J. M, Preijde. Heemstede; A. C. J. v. Reisen, Voorhout; P. W. H. v. Rhijn, Noordwijk: H. C. Rusman. Hillegom; W. v. d. Schoot, Bennebroek; A, J. H. Veld- huvzen v. Zanten. Hillegom; W. Verduyn, Lisse; E. Wiersma, IJmuiden-Oost; J. L. M. A. Willemse, Noordwijkerhout; H. L. H. Zwetsloot, Lisse. Van klasse I werden naar klasse II bevor derd: P. Bergman, Sassenheim; W. Beukers, Hillegom; F. J. M. Blom. Heemstede; A. G. Dodeman, Enkhuizen; J. J J. Eikhuizen. Sas senheim; J. Faase. Noordwijk; H. J. C. v. Gemert, Hillegom: A. M. Hageman. Haar lem; P. Kersbergen. Lisse; W. Kuitens. Hil legom; D Kurvers. 's Gravenhage; N. v. Paridon. Noordwijkerhout: W. J. C. de Rid der, Noordwijk; J. A. v. d- Salm, Lisse; J. Schrama, Lisse; J. G. M. Zonneveld, Noord wijkerhout. Afgewezen werden 4 leerlingen. Met een leerling wordt het examen voort gezet. Van klasse II werden naar klasse III be vorderd: G, Th. Alkemade, Noordwijk; C. Bakker, De Zilk; P. N. C. Clemens. Haar lemmermeer; G. J. J. v. Eeden, Noordwijk; J. Mulder, Leiden; W. H. F. Neelissen, Nooi'dwijk; M. v. Paridon, Katwijk; C. J. Parlevliet, Noordwijkerhout; F. Pijnacker, Lisse; Q. J. S. v. d. Salm. Lisse; W. J. A. van Schic, Noordwijk; J. A. W. v. d. Veld, Lisse; G. E. Veldhuvzen van Zanten. Hille gom; A. W. Veldhuvzen van Zanten. Hille gom; J. L. Verdegaal, Sassenheim; C. G. M. Vreeburg. Lisse; W. van Zanten, Hiiiegom; L. H. M. Zwetsloot. Lisse. Met een leerling wordt het examen voortgezet. SPORTPARK „LISSF," Het Lisser Sportpark wordt uitgebreid met twee tennisbanen met clubhuis. De werkzaamheden vorderen reeds flink..Het ligt in de bedoeling de banen in het begin van de volgende maand officieel tc openen. BOERENLEENBANK De Coöperatieve Boerenleenbank voor Lisse en naaste omgeving houdt op Vrijdag 28 April een algemene vergadering in het veilinglokaal van het H.B.G. De rekening over 1948 sluit met een bedrag aan ont vangsten en uitgaven van f34 118.291. Het kassaldo bedroeg op 31 December f62.855. De belans sluit met een bedrag van f5.838.814. De winst bedraagt f9624. Jeugdkoor „De Lischbloem" Door het jeugdkoor „De Lischbloem" werd Woensdagavond in gebouw Rehoboth een geslaagde opvoering gegeven van de kinderoperette „Goudhaantje en de Trouba dour" van Geertruida van Vladderacken. Na het welkomstwoord van de heer R. de Leeuw zong het jeugdkoor onder leiding van mevrouw Emmy SmitGeerdes een twaalftal liedjes waarbij enkele debu- tantjes verdienstelijke soli ten gehore brachten. Na de pauze volgde de kinder operette, zo zang als spel waren prima verzorgd. Bennebroek Tuinbouw en Plantkunde huldigde de heer 3. v. Donselaar Voor de filmavond, welke Woensdag door de afdeling Bennebroek en omgeving van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde werd gehou den, bestond zeer grote belangstelling. De heer J. Bijl van Duyvenbode richtte zich tot de heer J. v. Donselaar die op 23 April 65 jaar in dienst is bij de familie Van Lennep. Spreker noemde de aanstaande jubilaris een man van vast karakter, die bij het eenmaal gekozene blijft. Spreker roemde de uitstekende vakkennis en de bereidheid om anderen iets van zijn grote en uitge breide kennis, vooral op het gebied van fruitteelt, mede te geven. Uit naam van het hoofdbestuur van de Maatschappij bood de voorzitter het ere-diploma met de daarbij behorende plaquette aan. De jubilaris dankte voor de onderschei ding en hoopte dat hij nog enige tiid actief lid van de afdeling mocht blijven. Na deze huldiging werden acht films vertoond welke ter beschikking waren gesteld door de Britse ambassade. Vooral de kleurenfilms maakten een uitstekende indruk. Dat Engeland het land van de tuinen is, bleek uit deze film en ook dat Londen een schitterende omgeving heeft. OPBRENGST EMMABLOEMCOLLECTE. De Woensdag gehouden Emmabloem- collecte heeft in totaal 365 opgebracht. Daar gebleken is dat enige bewoners af wezig waren, bestaat alsnog gelegenheid, giften af te geven aan het adres van de secretaris der afd. „Het Witte Kruis", de heer Y. Schotanus, Duinlaan 6. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Litjya, d. van B. v. d. Putten en M. L. Dorsman. ONDERTROUWD; W. F. Vlotman en H. A. v. Beek: T. A. Jacobse en C. W. Boersma. OVERLEDEN: J. Hastèr, v., 87 jaar. Bloemendaal Viering Koninginnedag Het Centraalcomité van Oranjevereni gingen in de gemeente Bloemendaal viert Koninginneverjaardag op Maandag 1 Mei. De dag begint met een défilé van de schoolkinderen van 9-9.30 uur. Het begint bij de Vijverweg, gaat langs het huis van de burgemeester naar het sportterrein aan de Donkerelaan. Hier heeft om 10 uur de opening door de burgemeester plaats, waar na kinderspelen worden gehouden. Van 2-5 uur 's middags wordt op het sportveld een gecostumeerde voetbalwedstrijd ge houden. Op de grasbaan hebben volksfees ten, als ringsteken, mastklimmen, enz. plaats. Te 2 uur wordt op het BMHC-ter- rein een wedstrijd in vogelschieten gehou den. Zaterdag en Maandag wordt op het ter rein aan het eind van de Zomerzorgerlaan een Lunapark gehouden. HOEDEN sportmodel 9.50 HOEDEN m. geboorde rand 15.90 HOEDEN Tirol modél16.50 HOEDEN haarvilt v.a22.50 CONFECTIE-EN MODEMAGAZIJN Spaarnwouderstr. 47-80. Tel. 21392 *i SCHEEPVAART Alcor, 19 te R'dam v. Port Alegre. Alpherat. 19 te R'dam v. Havanna. Abbekerk, 19 v. Sues n. Karachi. Aardijk, 17 te Houston v. Tampico. Alcinous, 18 v. Port Soedan. Alphacca, 19 v. Rio dc Janeiro. Axelditk, 18 te New York v. R'dam. Aalsdijk. 18 700 m. W. Ouessant. Alkaid. 18 100 sr.. N. Fimstcrre. Amstclkcrk. 18 bij Girondc. Antonia, 18 tc Pladju v. Port Swettenham. Almdijk. 19 te Antwerpen. Andiik. 18 350 sn. ZW. Bermuda. Amstelveen. 18 480 m. N.t.O. Flores. Averdtjk. 20 te Antwerpen. Alamnk, 19 v. Port Said n. Genua. Aldabi. 19 dwars Recife Algorab. 20 v. San Francisco n. Paranagua. Amsteldiep, 19 v. R'dam n. Spczia. Aalsum, pass 20 Gibraltar. Aagtekerk, 20 v. New Orleans n. Galveston. Abbedijk, 19 v. Santos n. Victoria. Amsteldijlc. 19 v. New York n. Antwerpen. Arondskcrk. 20 te Melbourne. Balt, pass. 18 Malta. Blltar, 18 v. Panarukan n. Soerabaja. Boissevain, 18 v. Manilla n. Bangkok. Bloemfontein. 16 tc Beira v. Lorenzo Marques. Blommersdijk. 18 v. New York te Wilmington. Baarn. 18 900 m. W.ZW, Flores. Bonaire. 18 500 m. ZW. Fayal. Britsum, 19 v. R'dam n. Londen. Berlage. 16 tc Kobe v. Shimizu. Black Gull. 15 v. New York n. Philadelphia. Bantam. 19 in Suez Kanaal. Barumun, 19 in Straat Gibraltar. Bengkalis. pass 19 Kp. St. Vincent. Boschfontein. 20 te R'dam. Bennekom, 19 v. A'dam n. Chili. Boskoop, 19 te Cristobal v A'dam. Celebes, 18 v. Antw. n. Londen. Cuanza, 17 te Soerabaja v. Sesnarang. Colebes, 19 te Londen. Cottica. 19 te A'dam v. Dcnierara. Corilla. pass. 15 Thursday cil. Cameronia (tr.). 19 180 m. O ZO. Mtnlcoy. Delft, 20 v. Corral n. San Antonio. Duivendrecht (t), pass. 19 Kanarische eil. Dundalk Bay itr.>. 19 v. Aden n. Suez. Eemland, 18 v. Santos n. Montevideo. Esso Den Haag. 18 960 m. NO. Monar-assage. Erinna <l>. 16 v Singap. n. Balikpapan, 21 verw, Edam. 20 te R'dam v. New York. Eendracht 19 v. Piraeus n. Salonikl. Enggano. 19 te Basrah v. Bandarsliapocr. Garoet. 19 te Pangkalpinang. Gemma. 18 in St. George Kanaal. Gadila <t>. 18 170 m. ZW. Ouessant. Gaasterkerk. 20 te Tcneriffe. Gouwe. 19 dwars Emdcn. General C. C. Ballow (tr.), 19 in Rode Zee dwars v. Port Soedan. General R L. Howzc (tr.). 19 dwars Massawah, Ganymedes, 19 v. Kingston. Hersilia, 19 te Antwerpen. Hoogkerk, 18 v. Bangkok n. Singapore. Hydra, 19 te Curacao v. Maracaibo. Hera, 18 1200 m. NO. Martinique. Hilversum. 19 te R'dam v. Hamburg. Hector, 19 te Valencia v. Burriana. Heelsum, 19 v. Antw n. San Juan. Heemskerk. 20 te Antwerpen. Hennes, 19 v. Balboa n Manta. Ilos. 19 v. Algiers n Malta. Jaarstroom, 18 pass. Kp. Blanco n. Le Havre. Japara. 18 nog te Menado. Jobshaven. 18 75 m. Z. Doggersbank. Joost v d. Vondel. 18 430 in. O. Kp. Hcnry. Jupiter, 18 in de Elbe mond Jacob Cats. 19 te R'dam v. Narvik. Jagerfontcin, 19 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Johan v. Oldenbarnevelt, pass 19 Straat Banfka Kota Agoeng. 18 v. Penang n. Port Swettenham. Kota Gcdc, 19 te Lobito v. Luanda. Kota Iriten, pass. 18 Point de Galle. Katwijk. 18 v. Swansea n. R'dam. Lombok. 18 v. Aden n. Suez. Leerdam, 18 340 m. W. Seilly. Limburg. 18 480 m. NO. 'I'ristandaCunhar Löencrkcrk. 18 60 m. Z Elba. Loosdrecht. 18 nog te Khorramshar. Lissekcrk, 19 te Basrah v. Khorramshar. Langkoeas. 19 v. Djibouti n. Djcddah. Lecrsuni. 19 v. Cuio n. Port Gentil. Leuvckerk. pass. 20 Gibraltar. Modjokerto. 19 te Soerabaja v. Taruna. Merwede. 19 v. Accra te Abidjan. Muiderkerk. 13 te Mombassa. 26 n. Aden. Maaskcrk. 19 verw. te Conakry. Malca (t). 18 250 m N. Singapore. Meliskerk. pass. 18 Java's Z O.-punt. Myonia (t), te Sydney v. Miri. Martsa (t). 19 pass. Kp. Bon. Marken. 19 v. Bombay n. Colombo. Marpcssa (t). 19 v. Suez. Melampus. 19 tc Djakarta v, Soerabaja. Maasland. 19 te Buenos Aires v. A'dam. Maas, 20 te Houston v. Galveston. Mentor, 20 te Piraeus. Metula (tl. 20 Panamakanaal. Nederland, 19 te Tencriffe v. Rastanura. Nieuw Holland, 19 verw. Sydney v. Melbourne. Noordam. 18 410 m. Z.ZO. Kp. Race. Nelly (tr.). 21 verw. te Suez. Nestor, 19 v. Catania n. Messina. Nieuw Amsterdam. 19 v. Southampton. Ossendrecht. pass. 19 Fimsterre. Oranje Fontein, 18 550 m. N.t.O. St. Helena Overijsel. verm. 20 v. Antw,, 21 verw. tc R'dam. Oberon. 20 tc Puerto Plata verw. v. Maracaibo. Odysseus. 19 te Malta v. Rijeka. Phrontis, 18 te Padang, Poelau I.aut, 13 te San Gir v. Tarakan. Prins Willem III. 18 bij Bona. Parkhaven, 19 150 fin. Z. Fernando Noronha. Prins Willem V. 18 v. Hamburg n. R'dam. Prins Fred. Hendrik, pass. 19 Seilly. Pygmalion. 17 v. Mobile n. Houston. Poseidon, 20 v. New York n. Aruba. Prins Alexander. 20 v. Hamburg n. R'dam. Prins Philips Willem. 19 v. Guayabal n. R'dam. Prins W v. Oranje. 20 tc Montreal v. R'dam. Ridderkerk. 18 v. Suez n. Port Soedan. Radja. 19 v. Coosbay n. San Francisco. Rotti, 1G tc Djakarta v. Socngeigerong. Rondo. 18 100 m. O. Son Miguel. Ruys. 18 30" m. O.t.Z. Rio Grande. Rijnhaven. 18 te Antw. v. Gandia. Roebiah, 19 te Port Said Riinkcrk, 19 v. Aden. Rijnland. 19 v. Buenos Aires n. A'dam. Roepat. pass. 19 Kp. Guardafui. Sibajnk, 10 Burlings. Singkcp, 18 v. Madras n. Beypore. Stad Arnhem, pass. 18 Noordpunt Corsica. Stad Pem, pass. 18 Corsica. Stad Maastricht, pass. Kp. Vilano. Stad Schiedam, pass. 18 Christiansund. Straat Soenda. 18 v. Hongkong n. Yokohama. Sunetta. pass. 18 Kp, -Tones. Slamat. 19 te Basrah v. Khorramshar. Soestdijk. 19 v. New Orleans n. Charleston. Sommelsdijk. 18 v. Baltimore n. Mobile. Stad Breda, pass. 20 Straat Messina. Stad Maassluis. 19 te A'dam v. Sfax. Sarangan. 17 2 u. te Soerabaja v. Bagnara. Salland, pass. 18 Kp. Verd. eil. Stad Alkmaar. 20 verw. te Mombassa. stuyvesant. 18 190 m. N.NW. Madeira. Si hie. 18 370 m. N. Sombrero eil. Stanvac Djlrak ft). 16 v. Singapore n. Palembang Saparoea. 19 v. Port Said. Skaugum (tr 19 900 m. v. Kp. Guardafui. Sloterdijk. 19 v. Belawan n Singapore. Streefkerk. 19 dwars Beachyhead n. Marseille. Salawati. 20 te New Orleans v. Galveston. Sarpedon, 19 v. Turks, ell, n. New York. Stad Schiedam. 20 tc Narvik v. Dagenham. Tabian, pass. 18 Gibraltar. Tiberius, pass. 18 Zuid v. Jamaica. Tasman, 17 te Djakarta v. Muntok. Tankhavcn I. 18 v. Socngeigerong n. Tj. Uban. Theseus, 19 v. R'dam n. A'dam. Tibia (t), 18 740 m. W. Porto Praya. Taria (t). 19 360 m. O. Oostel.punt Timor. Titus. 18 pass. Kp. Matapan. Tjitjalcngka. 20 verw. te Soerabaja v. Scmarang Tjibodas. 19 v. Singapore n. Port Swettenham. Tabinta (tr.), 19 v. Djakarta n. A'dam. Telamon. 19 v. Paramaribo n. Georgetown. Triton. 20 te Maracaibo v. Curacao. Vulcanus. 19 v. Livorno n. Genua. Valerius. 17 te Semarang v. Soerabaja. Van Ricbccck. 20 m. verw. te Ambon v. Surabaja Veendam, 18 160 m. O. Sandyhook. Van 't Hoff. 18 310 m. W.t.Z. Ouessant. Volendam, 18 200 m. Z. Kp. Sable. Van Riemsdijk, 16 v. Ambon n. Buleleng. Westland, 19 v. Ilheus n. Bahia. Willemstad, 19 v. A'dam n. Cristobal, Waterman, (tr.), 20 te Port Said. Waal 17 v. Maracaibo n. Aux Cayes. Weltevreden, 16 te Djakarta v. Soerabaja. Wieldrecht, 16 te Brisbane v. Svdney. Willem Ruys, 19 2 u. v. Port Said. Willem Barendsz. 18 100 m. N.t.O. Tcneriffe. Wcsterdam. 18 660 m. W. Ouessant. Winsum. 21 te R'dam v. Jucaro. Use], 18 Noord v. Cuba. Zwijndrecht, pass. 20 Kp Palos. Zeeman. 19 20.30 u v. Port Soedan. Zonnewyk, 20 in Suez Kanaal n Aden, Zuiderkruis (tr.), pass. 19 Enggano eiL

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 9