c 3 "ri Ruim 70pct. der luisteraars stemt af op de Bonte Dinsdagavondtrein Kreymborg De radio geeft Vrijdag Nederlandse opticiens in congres bijeen i$g\KfMEMER KLUIT PANDA EN DE MEESTER-GELEERDE Q Wereldnieuws Sportprogramma's Donderdag 27 April 1950 2 Amerikaanse vlootplannen Duikboot met atoom - aandrijving Steeds meer Chinezen nefnen de wijk naar Hongkong, waar zij in verwoeste gehouwen en rottan hutten onderdak zoeken. Deze foto laat zienhoe de vluchtelingen in Hongkong leven. Concertgebouw-orkest minder in trek dan de Kilima-Hawaiians In vele landen weet men precies welke programma's het meest beluisterd worden. De B.B.C. gaat zelfs elke dag na, waar de Engelsen naar luisteren en ook in de Scan dinavische landen en in Zwitserland houdt de radio zich geregeld op de hoogte van de belangstelling van het publiek voor de ver schillende uitzendingen. Het Nederlandse Instituut voor de Pu blieke Opinie heeft dit thans voor Neder land onderzocht. Het N.I.P.O. heeft namelijk aan vele mannen en vrouwen over het ge hele land verspreid ruim dertig veel voor komende programma's voorgelegd en de vraag gesteld; „Staan er op dit lijstje pro gramma's, waar U vaak naar luistert?" Het meest beluisterd wordt dan de „Bonte Dinsdagavondtrein", daarop volgen de „Hersengymnastiek", „Negen heit de Klok", „gevraagde gramofoonplaten", de „Familie-competitie" en de luisterspelen, „De gewone man zegt er het zijne van" en ADVERTENTIE één van onze WAARBORG-costuumsi in fijne kamgarens, cheviots, bruin, blauw en grijs, diverse prijzen van f 84.- tot f 144.- 25 zaken in Nederland. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 Nieuws. 7.15 Platen. 7.45 Gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Schoolradio. 9.45 Platen. 10.30 Piano. 11.00 Voor zieken. 11.40 Schoolradio. 12.00 Angeles. 12.03 Amusementsorkest. (12.30 12.33 Weerbericht). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Lunchconcert. 13.45 Orgel. 14.00 Gevarieerd programma. 14.45 Kamerkoor. 15.00 Schoolradio. 15.30 Amusementsorkest. 16.00 Voor zieken. 17.00 Voor kinderen. 17.15 Kinderkoor. 17.45 Promenade-orkest. 18.20 Pianoduo. 18.50 Platen of actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitzending. 19.35 Bra bants halfuur. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Koor. Radio-philharmonisch or kest. 21.45 Godsdienstige causerie. 22.00 Po pulair concert. 22.45 „De zin van het huwe lijk". 23.00 Nieuws. 23.15 Platen. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Platen. 8.00 Nieuws. 8.18 Platen. 8.50 Voor de vrouw, 9.00 Platen. 10.00 „Thuis", causerie. 10.03 Morgenwijding. 10.20 Platen. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Zang en piano. 11.05 Voordracht. 11.25 Orgel. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Weer bericht. 12.33 Sportpraatjt. 12.45 Platen. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Piano. 14.55 Boekbespreking. 15.15 Causerie over muziek. 16.00 Filmpro gramma. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Kwartet. 17.20 Muziekpraatje. 18.00 Nieuws. 18.15 Feli citaties. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 „Denk om de bocht". 19.15 Orgel en zang. 19.30 „De Hollandse gemeente in Londen". 19.45 „Radiokrabbel". 20.00 Nieuws 20.05 Boekbespreking. 20.15 Piano. 20.35 „Mens onder mensen". 21.00 Verzoekprogramma. 21.40 „De Ducdalf". 22.00 Buitenlands over zicht. 22.15 Platen. 22.40 „Vandaag". 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 Platen. van de sprekers stond het „Lichtbaken van H. de Greeve" bovenaan. In onderstaand overzicht is het een en ander samengevat. Vaak beluisterd door radio-toestel en distributie-luidspreker: Door meer dan 70 Bonte Dinsdagavondtrein (71 Door 60 tot 70 Hersengymnastiek (65 Door 50 tot 60 Gevraagde pramofoonplaten (57 Familie-competitie, hoorspelen (56 Door 40 tot 50 De gewone man zegt er het zijne van (49 Steravond, het Lichtbaken van H. de Greeve (40 Door 30 tot 40 Hawaii-muziek (39 Denk om de bocht, De Ramblers, de Skymasters, Due Dalf - Kabinet van kleine zaken, het Concertgebouworkest, de Radio- scoop, Orkest van Klaas van Beek, het Strijdkrachtenprogramma, Even afre kenen heren! (30 Door 20 tot 30 De Bonte Bal (29 Sportpraatjes, Radio-philharmonisch Orkest, Boek besprekingen, Ziekenuurtje, Kinder uurtje, Buitenlands Overzicht van H. v. d. Mandere, de Radiolympus, Mor genwijding (23 en het Socialistisch Commentaar van K. Voskuil (21 Door 10 tot 20 De Regeringsvoorlichtingsdienst spreekt (16 De Hoogmis, De Vaart der Volkeren door Prof. Scholten, De Aarde is een planeet (10%). Door 0 tot 10 Het avondgebed (7 en 's Levens Speeltuin (7 Twee perscorrespondenten in Boekarest gearresteerd De Roemeen Leonard Kirchen, correspon dent van het Amer. persbureau Associated Press, en Marcel Pohne, correspondent van het Zwitserse persbureau, zijn in Boeka rest in arrest genomen, zo werd meege deeld door de voorzitter van de militaire rechtbank, die het proces tegen een groep oud-ambtenaren van de Amerikaanse en Britse gezantschappen te Boekarest voert. De beklaagden zijn beschuldigd van spion- nage en hoogverraad. De voorzitter van de rechtbank heeft i er aan toegevoegd, dat beide journalisten beschuldigd zijn van medeplichtigheid. De Amerikaanse Admiraal Forrest P. Sherman, de Amerikaanse chef van de vlootoperaties, heeft toestemming van het Congres gevraagd tot het bouwen van vier nieuwe typen duikboten, waarvan een uit gerust zou worden met atoommotoren. Sherman deelde in de commissie van het Huis van Afgevaardigden voor de ge wapende diensten mede dat de door atoom kracht voortbewogen duikboot ongeveer veertig millioen dollar zal kosten, terwijl de drie anderen samen vijftig,millioen dol lar zullen kosten. Sherman gaf korte beschrijvingen van de andere drie onderzeeërs die hij wil gaan bouwen. In de eerste plaats heeft hij een duikboot op het programma van de grootte van de Japanse eenmansduikboot, namelijk 250 ton. Dit duikbootje zal drie millioen dollar kosten. Voorts zal de admiraal een experimen tele duikboot van duizend ton laten bou wen ter waarde van .tien millioen dollar. Sherman weigerde nader in bijzonderhe den te treden over de functie die deze duikboot in een eventuele oorlog te ver vullen zal krijgen en wat hij van dit type verwachtte. Tenslotte heeft hij een 2200 tonner op het programma, uitgerust met geheel nieuwe motoren waarover de admiraal zich niet verder uit wilde laten. De kosten van deze duikboot zullen plus minus 37 millioen dollar bedragen. Voorts verzocht de admiraal om toe stemming om een aantal van de bestaande onderzeeërs uit te mogen rusten met het Schnorkel-apparaat en om een van de krui sers uit te rusten met een startbaan voor bestuurbare raketten. Er zullen in totaal ongeveer 122 nieuwe schepen worden gebouwd, meestal kleinere schepen en hulpvaartuigen en de rest van het geld zal gebruikt worden voor verbou wingen van oude oorlogsbodems. In antwoord op een vraag deelde Sher man mee dat voor zover bekend de Russen beschikken over 270 duikboten van alle typen. (United Press). Het verkeer in de bollenstreek Maatregelen om stagnatie te voorkomen Zoals bekend is, leverde het verkeer in de bollenstreek Zondag j.l. grote moeilijk heden op. Een betere verkeersregeling voor de komende Zon- en Feestdagen is nood zakelijk. De Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer deelt ons mede, dat een bespreking met de burge meesters van alle gemeenten in de bloem bollenstreek en de leiders van de verkeers politie is gehouden. Er zullen zo wordt verzekerd voor Zon- en Feestdagen dus danige maatregelen in de wijzen van aan- en afvoer worden getroffen, dat het ver keer geen stagnatie meer zal ondervinden. De bloembollen Wat nog te genieten is De late hyacinten staan nog in bloei. De tulpen hebben slechts enkele dagen zon nodig, om hun kleurenpracht te tonen. Op Keukenhof in Lisse en in de Treslongtuin te Hillegom ziet men alle soorten bolge wassen; narcissen, hyacinten en tulpen. Als het weer beter wordt, zal in het aan staande week-einde weer volop van de bollenpracht genoten kunnen worden. Er zijn maatregelen genomen om het verkeer zo vlot mogelijk te doen verlopen. De Willem Barendsz door storm opgehouden De Willem Barendsz, die vanmorgen omstreeks tien uur in de IJmuidense Noor- dersluis zou' binnenkomen moest buiten gaats blijven met het oog op de Wester storm, die in de loop vaji de ochtend de loodsdienst lam legde. Dit was voor de vele familieleden der opvarenden en an dere belangstellenden, die naar IJmuiden waren gekomen een grote teleurstelling. Als het weer tegen de middag opklaart zou het schip om halftwee arriveren; met aan houdende storm blijft de walvisvaarder tenminste tot moi'genochtend vroeg buiten. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Het Nederlandse merk met wereldreputatie. Engelse regering won met kleine meerderheid Labour rukte op „in groot verband" LONDEN, 26 April (Reuter). De twee maanden oude Britse Labourregering heeft heden met een meerderheid van vijf stem men in het Lagerhuis op twee punten van haar begroting de oppositie verslagen. De Conservatieven werden in hun op positie tegen de in de begroting voorge stelde verhoging van de benzinebelasting en de belasting op vrachtauto's gesteund door de negen leden van de Liberale frac tie. De regering behaalde de kleinste meer derheid, die zij ooit heeft gekregen. Op beide punten kreeg de regering 304 stemmen tegen 299. Het Huis was reeds een uur voor de Vandaag is voor de vierde maal een con gres ge' luden van de Nederlandse opti ciens in restaurant Brinkmann te Haarlem. De opticiens zijn voor het eerst verenigd in de Federatie van Nederlandse Opticiens organisaties, bestaande uit de Nederlandse Organisatie van Opticiens (NOVO) en de R.K. Nederlandse Opticiensorganisatie „St. Odilia", Na de bevrijding zijn congressen gehouden in Scheveningen, Valkenburg en Apeldoorn en voor dit jaar was aan de afdeling Kennemerland, waarvan de heer W. J. Vogel uit Heemstede voorzitter is, de leiding van de organisatie van het con gres opgedragen. De afdeling genoot daar bij medewerking van de afdelingen 't Gooi, Noordholland ten Noorden van het IJ en Amstelland. De voorzitter van het congres de heer G. A. A. Chapel uit Rotterdam hield een openingsrede tot de ruim tweehonderd vijftig leden, waarin hij verschillende on derwerpen aan de orde stelde. Na een overzicht te hebben gegeven van de situa tie van heden op het gebied der organisa tie, deed hij mededelingen over het prij- zenkartel, over de verhouding tot het zie kenfondswezen en het leveringsvraagstuk, over de te verwachten verhouding en re geling tussen opticiens en grossiers en im porteurs, over de resultaten en wensen inzake de vakopleiding en over de ver houding en de te verwachten regelingen met betrekking tot de zogenaamde ge mengde bedrijven. Uit de mededelingen bleek, dat de NOVO 850 leden telt en St. Odilia ruim 100. Beide organisaties zijn zogenaamde vrije beroepsverenigingen, die federatief samenwerken voor economische, beroepstechnische en ethische belangen en werken ter bevordering van de Nederland se opticiensstand. De federatie is ingedeeld in de groep paramedische bedrijven en de leden hebben een aandeel in de werkzaam heden van het ziekenfondswezen. Wat de vakopleiding betreft wotdt een cursus ge houden op het Kamerlingh Onneslabora- torium te Leiden. Daardoor is het mogelijk veel aandacht te besteden aan de opleiding. Na de openingsrede sprak de heer G. S. Scheltema, waarnemend directeur van het Economisch Instituut voor de Middenstand over „Economische aspecten van het opti- ciensbedrijf in Nederland". Inlas In de middagvergadering hebben de heer L. E. W. van Albada en een oogarts inleidingen gehouden, waarna de vertoning van een film over een nieuw product in polaroid-glazen zou volgen. De congressisten zullen zich daarna naar „Duin en Daal" te Bloemendaal begeven voor een diner en een gezellige avond. Aan een cabaret-voorstelling werkte het gezel schap van Willy van Hemert mee. Vrijdagochtend houdt de NOVO een jaar vergadering en in de middag volgt een autocht door Kennemerland, naar de bloembollenvelden en Schiphol. ADVERTENTIE BEVAT ALLE VITAMINEN WELKE U EN UW KINDEREN NODIC HE88EN 34 stemming tot de laatste plaats gevuld. Bei de partijen hadden zoveel mogelijk leden bijeen gegaard. Iedereen die in staat was te lopen of te hinken had bevel gekregen te komen. Nog nooit heeft men in het Huis zoveel leden „in verband" gezien.. De eerste resolutie was door een misver stand bijna zonder stemming verlopen. Toen het begrotingspunt werd voorgelezen riepen de Labourleden luide „ja", en wachtten tevergeefs op het neen-geroep van de Conservatieven. Een luid gelach van de regeringsbankën deed deze ten slotte opschrikken en nog harder dan dat van de Labourleden daverde hun „neen" door de zaal. Nadat de uitslag van de stemming was bekend gemaakt, steeg eén luid gejuich op van de Labourbanken. Attlee en Morrisson, de leiders van de regeringsfractie, namen de uitslag kalm op. Churchill, Eden en andere Conserva tieve leden glimlachten. Zij waren klaar blijkelijk te vreden, dat zij de regering zo dicht aan de afgrond hadden gebracht, en mogelijk ook opgelucht, dat Labour niet gevallen was. Vele Conservatieven waren van mening, dat het psychologisch onjuist zou zijn ge weest om het land over de kwestie van verhoging der benzinebelasting opnieuw naar de stembus te laten gaan. Afgezien zelfs van deze overweging zou een overwinning van de oppositie over deze motie niet erg aanlokkelijk zijn geweest, want ook als Churchill Attlee als premier had moeten opvolgen, zou zijn positie nog zwakker zijn geweest dan die van de te genwoordige minister-president. Vrijheid van informatie LAKE SU'CCESS. (Reuter). Met negen stemmen tegen twee (Engeland en de V.S.) en twee onthoudingen (Australië en Bel gië) heeft de commissie der UNO voor de mensenrechten Woensdag zich uitge sproken voor het opstellen van een speci ale conventie betreffende de vrijheid van informatie. Eerste twee flikkerlichten in werking Beveiliging van onbewaakte overwegen De ANWB verneemt dat op 1 Mei a.s., 's middags om twaalf uur, twee nieuwe flikkerlichtinstallaties in werking worden gesteld ter beveiliging van twee onbe waakte overwegen dicht bij Oss. De over wegen liggen in de spoorlijn Den Bosch- Nijmegen, 350 meter van elkaar verwij derd. Door deze beveiliging zal het verkeer met een geruster hart gebruikt kunnen maken van beide wegen die een nieuwe woonwijk van Oss (tussen Oss en het ge hucht Heihoek) verbinden met Heesch (aan de rijksweg Den Bosch-Nijmegen). Dit zijn de eerste twee van de zevenen twintig flikkerlichten welke in 1950 wor den geplaatst. Voor deze meer dan nood zakelijke bestrijding van het dodelijke gevaar der onbewaakte overwegen is dit jaar een bedrag van 400.000 op de rijks begroting uitgetrokken. Sport in 't kort JUDO-DEMONSTRATIES. Voor de lief hebbers van goed JUDO bestaat er dit week end gelegenheid twee bekende figuren van het vasteland van Europa aan het werk te kunnen zien. Het bestuur van de Kennemer Amateur Judoclub KEN-AM-JU kreeg be richt uit Parijs, dat de beschermheer Robert J. Godet, eerste dan in gezelschap van Jacques Laglaine, derde dan en Robert Sau- vevière, derde dan een bezoek zal brengen aan de Dojo, Klein Heiligland 45, Haarlem. Behalve wedstrijden en demonstraties zal o.a. het eerste, tweede en derde Kata uitge voerd worden. Voor belangstellenden bestaat gelegenheid Zondagmiddag een bezoek aan de Dojo te brengen. WEDSTRIJDEN VAN D. C. V, TOCH IN KRIMPEN AAN DE IJSSEL. Aan het be stuur van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond was verzocht de degradatiewedstrij- den DCV niet in Krimpen aan de IJssel te laten spelen, omdat het terrein niet geschikt zou zijn. Dit vgrzoek is afgewezen en Zon dag trekt HFC naar Krimpen aan de IJssel voor de eerste promotiewedstrijd. 20. „Tja, tja, even rustig denken.dan komen de moeilijkste vraagstukken tot op lossing!" meende de professor, terwijl hij naar de achterzijde van het autotje liep. „Het schijnt dus, dat ik op iets moet pas sen, wat daar in die auto zit. Juist. Vast staat, dat ik niet op iets kan passen als ik' niet weet wat het is. Scherp gedacht, mag ik wel zeggen! Welaanmen opene het voertuig om te zien waar de inhoud uit bestaat. Eenvoudig, nietwaar?" En zo pre velend opende hij de klep van de laadbak. Onmiddellijk hieven de gevangenen daar binnen een woest geschreeuw aan, waarin woorden als: „Maken vluchten pakken doen!" en: „Ik zdl je, onderkruiper!" te vernemen waren. De professor kreeg niet eens de tijd om zich te verbazen, want toenDoch laat ons even kijken hoe het ging met Panda, die inmiddels het politiebureau was binnengesneld, en die er natuurlijk geen vermoeden van had, wat zich buiten bij de auto afspeelde. „Dag inspecteur!" sprak Panda flink. „Ik heb buiten een auto-lading vol met schurken en spionnen staan! Ik verzoek u, deze in te rekenen!" „Hè? Wat?" vroeg de wets- dienaar, terwijl hij ferm zijn benen van het bureau trok. „Dat klinkt goed! Ik kom kijken!" en hij ging met Panda mee naar buiten. Maar het was een troosteloos beeld, dat zij daar ontwaarden! De auto was leeg en er was niemand meer te zien dan alleen de professor, die volkomen ver fomfaaid was en er uit zag als iemand die geheel in de war is. „Ja.eh.maar. begon Panda verbaasd doch de politie- man viel hem met een barse lach in de rede: „Wanneer je dat persoon bedoelt, dat zich daar bevindt, dan vergis je je, mannetje! Die is hier vandaag al vaker geweest met een gek verhaal! Dat is ge woon maar een overspannen zenuw- patiënW' Steun. De algemene raad van het Brits* vakverbond, de TUC, heeft zich na een bespreking over de bezuinigingspolitiek van Sir Stafford Cripps, opnieuw ach ter de loonstop gesteld, ondanks de druk van de 5 millioen vakverenigingsleden die zich daartegen verzetten. De raad is van oordeel dat de loonstop inflatie moet voorkomen. Geboorte. Een Deense vrouw die een 'pel. grimstocht maakte naar Rome, heeft in de autobus waarmee zij reisde, het leven geschonken aan een dochter, nadat de bus was geslipt en tegen een muur was gereden. De bus lag nog op zijn kant, toen de geboorte plaats had. Moeder en dochter maken het wel. Op zoek. Snelle vaartuigen van de Russi- sche marine zijn begonnen met het zoe. ken naar wrakstukken van het Ameri- kaanse Privateer-toestel dat door Rus- sische jagers zou zijn neergeschoten, Een kapitein van een Zweedse trawler vertelde dat een van deze Russische kotters gisteren zijn geschut op de trawler had gericht en bevel tot bij. draaien had gegeven. De trawler was aan de haal gegaan, maar de kotter had de Zweed achtervolgd tot aan Zweedse territoriale wateren. Vergiftiging. Twintig leden van de beman- ning van het Nederlandse schip „Cool- haven" hebben aan boord voedselver- .giftiging opgedaan door het eten van bedorven conserven, zo meldt het Franse persbureau AFP. Drie van hen zijn in een ziekenhuis te Carthagena in Spanje opgenomen, omdat hun toestand enige ongerustheid baarde. Goede betrekkingen. De Australische am- bassadeur in Indonesië, Hood, heeft bij zijn aankomst in Djakarta verklaard, dat Australië de betrekkingen met In donesië en de Unie als één van de be langrijkste aspecten van haar verhou ding tot het buitenland beschouwt. Televisie. Op 6 Mei wordt in Londen een internationale televisie-conferentie ge opend waaraan onder andere door En geland, Nederland en de V.S. zal wor- den deelgenomen. Waarschijnlijk zullen voorstellen ter sprake komen over een gestandaardiseerd Europees televisie- net, dat de aangeslotenen op het gehele Europese televisie-net in staat zal stel len, uitzendingen uit elk der aangeslo ten landen op te vangen.' Taxi! Voor het eerst na twaalf dagen reden gisteravond de taxi's in Antwerpen weer, waar de chauffeurs in staking zijn geweest wegens een loonggschil. Er was een bemiddelaar van het departement van sociale zaken aan te pas moeten komen om een tarief te vinden, dat beide partijen., bevredigde. Verkiezing. Het Joegoslavische parlement heeft Ivar Ribar wederom tot president gekozen. In zijn dankrede zei Ribar; „Ons leger zal de territoriale onschend baarheid van ons socialistische vader land en al hetgeen wij hebben bereikt, verdedigen". Maarschalk Tito stelde later zijn mandaat ter beschikking. Dat was slechts een formaliteit, want hij kreeg het meteen weer terug, nadat de vice-president het parlement had voor gesteld zulks te doen. Boter blijft buiten. De Belgische minister van landbouw zou volgens het blad „De Standaard" besloten hebben, met in gang van 1 Mei de invoer van boter in België te verbieden. Men verwacht dat deze maatregel slechts voor de zomer maanden zal gelden, omdat dan de bin nenlandse productie het eigen verbruik overtreft. De boerenbond had een me morandum gestuurd, waarin werd ver zocht om maatregelen om het instorten van de prijzen te voorkomen. Het voetbalprogramma vermeldt voor Zon dag: Kampioenschap van Nederland: Ajax— Blauw Wit; MauritsLimburgia; Enschedese BoysHeerenveen. West I: Promotie eerste klas: UVSEmma, Derde klas: DIO—Zilvermeeuwen; Kin- heimSDW; HRCBeverwijk; Always For wardVitesse; DEMHollandia; Velsen— DCG; Bloemendaal—WMS; OVVO—VVE; Schoten—RK WA; Allen Weerbaar—Hilver- sum; DECZandvoort meeuwen. Vierde klas: Oranje Zwart—VVB; ASV- DSS; Vllegede Vogels—Swift; NAS—Rodi; Madjoe—EI-IS; VVD—JHK; ADE—ETO. West H: Promotie 2e klas: DCV—HFC. Het hockey-programma luidt: Promotie eerste klas dames: Strawberries Kieviten. Het tennis-programa luidt: Eerste klas: Joy—Haarlem; Overgangsklas: WOC—Thor of RW III; WestrustHilversum II; Haar lem IIJuliana; Hilversum—Groenendaal. Het K.N.K.B.-programma vermeldt: Kampioenschap van Nederland: Wester kwartier—Rigtersbleek; WWMDPSV. Derde klasso A: O KVZKC; Derde klass# B: SKVDSV; Res. 3e klasse: Blauw Wit 4— KZ 3; Groen Geel 2Amum 2, 12 uur: Roda 2—BEP 2. Bekerwedstrijden: Groen GeelDTV; DVD —Koog Zaandijk; O.kwartierRohda; Swift SVK, 12 uur; ZKVArchipel; Rohda 2— Luto; Amum—Aurora I; Rohda 3—Water vliet, 12 uur; Animo ReadyDDV, 2.15 uur; Sport VereentIndo; Sport Vereent 2OB ZB, 12 uur; O.kwartier 2Tovers 2, 12 uur; A.dam Zuid comb.Zwaluwen 1. Het Haarl. Korfbalbondprogramma luidt:! Eerste klasse: Animo Ready 2Aurora 3; Tweede klasse: O.kwartier 4Haarlem 2; Derde klasse: Haarlem 3Aurora 4 (te spe-- len terrein Aurora); SV 4Watervliet 4. Stads-editie-beker: Nieuw Flora IOoster kwartier; Oosthoek 1—THB 1. Biljarten Om de Nobelsbeker „Hof van Holland" is ongeslagen gebleven in het tournooi om de Nobelsbeker. Ook de laatste ontmoeting tegen HETEY werd ge wonnen en wel met 13—9. De uitslagen van Woensdagavond waren: Van Dam Hoek Sr. Van der Veldt Scholten Bont (250) 200 32 44 6.25 (175) 175 32 26 5.46 (115) 72 48 8 1.50 (110) 110 48 11 2.29 (40) 40 47 5 0.85 (50) 50 47 9 1.06 (50) 50 44 6 1.13 (50) 30 44 4 0.68 (90) 84 23 19 3.91 (125) 125 23 21 5.33 (180) 180 39 21 4.61 (190) m 3§ li 2-3

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 2