RICHE FOTO ART. Haarlemmerhout wordt door sommigen als vuilnisbelt gebruikt GEEMI BUI SCHINDELER Neem geen risico Bouckaert Zoon yfteMiqWIonderhwIijk LAXEER-AKKERTJES PON <zS>itaxJi Donderdag 27 April 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Klachten van een in de omgeving wonende De heer M., een Haarlemmer die dicht bij de Hout woont en daar ook veel wandelt, schrijft ons: ,Met belangstelling heb ik gelezen dat de overheid maatregelen beraamt ter beteuge ling van de baldadigheid en vernielzucht van de jeugd. Het verwondert mij evenwel dat in de berichten daarover niet meer aan dacht gegeven is aan de Hout. In de oorlog heeft die veel geleden. Hulde aan Hout en Plantsoenen, die in zo'n korte tijd een grootse en kostbare be planting lot stand wist te brengen. Het was nog wel niet wat het was geweest, maar het zag er toch weer hoopvol uit, al zullen er nog heel wat jaren moeten voorbijgaan voordat de oude luister zal zijn hersteld. Men had echter niet gerekend met de onbe grensde vernielzucht van de lieve straat jeugd, door de voorafgaande jaren nog ban- delozer geworden dan ze tevoren reeds was. Ontelbare jong geplante boompjes werden vernield, struiken uit de grond gerukt. Men !ope maar eens het pad, dat evenwijdig aan de Wagenweg loopt en men zal gewaar wor den, dat nagenoeg geen enkel jong boompje geen enkele struik gespaard is gebleven. Maar er kwamen ook dames met tassen en schopjes en die groeven de anemonen en vogelmelk bij massa's uit. Nu de lente weer in het land is neemt een ander euvel hand over hand toe. Schoolkinderen van de scholen in de buurt komen er hun boterhammen eten en smij ten hun papieren in het rond. Vrijende paartjes voegen daar hun cigarettendoosjes en taartjesdozen bij. En als de warme dagen komen, komen er op Zon- en feestdagen hele families picnicken en laten er hun af val achter. Maar dit is nog niet alles. Men staat versteld wat men in den Hout aan vuilnis kan aantreffen. Tijden lang lag er vlak bij het Westerhoutpark een grote hoop puin, die steeds aangroeide. Sinds kort is deze nu opgeruimd en er is een bord ge plaatst met de mededeling, dat men daar geen afval meer mag neergooien. Hoe naïef! Overal elders blijkbaar wel. Hier moge een lijstje volgen van hetgeen in het vorige jaar en in de eerste maanden van dit jaar al zo in de Hout te vinden was: stukken ver roeste kachelpijp, oude schoenen en sloffen, een gebroken W.C.-pot, een oud fornuis, scherven van aardewerk, een hele collectie verroeste kolenkitten, emmers zonder bo dem, een volledige mannenkleding, be staande uit ondergoed, sokken, broek, pull over, jas en schoenen (afkomstig van een naaktloper? of van iemand, die zich daar verkleed had na ergens anders een betere uitrusting bemachtigd te hebben?) Verder nog couranten, tijdschriften, stuk ken tapijt, verpakkingsmateriaal enz. Kort om: men kan het zo gek niet bedenken of men kon het door de Hout verspreid aan treffen En wat heel erg was: het bleef er soms weken achtereen liggen. Bij de ingang van de voetpaden werden bordjes geplaatst met de aanduiding „voet pad". Een aantal werd van dit opschrift ontdaan, weer hersteld en opnieuw ver nield. Trouwens niemand stoort er zich aan. Op vrije middagen kan men er troepen jongens aantreffen, die er een soort Ronde van de Hout doorjakkeren, tot groot onge rief van ouden van dagen en van dames met kleine kinderen. De overheid wil nu de jeugd trachten op Ie voeden. Zeer prijzenswaard en zeer zeker kunnen de scholen daarbij worden inge schakeld. Maar het is niet afdoende en het is ook geenszins alleen de jeugd, die zich misdraagt. Vóór alles is echter behoorlijk toezicht nodig. Ik kom bijna dagelijks door de Hout, en een doodenkele keer, misschien ADVERTENTIE HEKO Trench Coat de regenjas voor iedere weersgesteld heid, gemaakt van prima Egyptisch katoen en verkrijgbaar tegen de on gekend lage prijs van 39.75 bij Gen. Cronjcstraat la-lb - Tel. 16045 Uw adres voor kwaliteitskleding Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 26 April ONDERTROUWD: 26 April: S. C. Kossen i C. G. J. van Hengstum. K. Bosma en H. R. Renout. A. van Honk en J. C. van Gelder. J. H. G. ten Hoeve en R. L. Schelfaut. R. Amama en T. M. Olijerhoek. N. J. H Jacques en J. E. Huijbens. L. van Bilderbeek en S. M. Mostert. J. H. Corsius en A. Harren. C. P. Kraaij en H. Argeloo. A. J. Driessen en M. A. B. Heerens. P. A. de Meij en E. M. van Gemert. H. J. van Duijn en J. J. Horeman. 'I. Brouwer en J. L. Simoons. W. F. Miedema n J. Dorst. J. P. de Nobel en A. W. Gosen. Raven en A. B. Jonker. C. A. Hriegen en G. A. Kuik. W. Zuijderduin en L. J. de Win ter J. H. van Wel en G. M. de Wit. L. A. Timmermans en H. Meijers. H. J. de Nieuwe en H. J. Geldorp. J. Mulder en J. W. Teljeur. F. A. Kolder en H. M. Bottinga. J. van den Boogaard cn W. E. M. Blokker. C. Levers en C. J. Stammes. W. Metselaan M. van der Zwet. K. Jonker en L. J. de Kwaadsteniet. M. Smit en M. A. de Boo. H. A. J. Koese- mans en D. E. Watts. S. Chlebna en V. M. E. Meijer. A. Bakels en J. A. Moison. GEHUWD: 26 April: H. G. Smit en W. W. E. Beenen. J. Renkema en J. A. Stuitje. A. Soetinga en A. A. Hoffman. J. van den Hurk en C. A. Mesman. J. Snijders en W. C. van der Hulst. J. G. ten Wolde en J. Steegst ra. H. Gommers en J. van Santvoort. N. A. van Nunen en A. Wildeboer. C. A. van Maurik en G. Slobbe. J. Nuis en E. A. Kees man. B. de Vries en J. van dér Harst. J. Rees en G. E. Zuurendonk. W. J. Ran en H, L. Kluvtmans. J. C. Rozenhart en J. dochcmsz. L. J. Evers en J. C. E. Burggraaf. S. Tichelaar en J. C. Zuurendonk. BEVALLEN van een zoon: 24 April: J. A. J. OphuijscnDe Langen. 25 April: C. M. StraathofSelis. A. M. StrengBleijswijk. 1 April: A. M. RiksmanDuijndam. BEVALLEN van een dochter: 24 April: L. 3uitïnkBakker. E. M. P. Haverkorn van RijsewijkDolleman. 25 April: M. J. Gouds waard—Van Blommestein. E. J. Hagebout De Bruin. R. BorstBlaauwbroek. H. van Beelen—Van Steijnen. OVERLEDEN: 24 Aoril- J. M Ruijters, 70 jaar Gro-"' Heiligland. 25 Aoril: P J. Ver bruiker.. 79 jaar God Oude Gracht ADVERTENTIE bestel vroegtijdig Uw 7 pers. trouwauto's bij Sinds 1910 Rozenstraat 7-9 - Telefoon 19992 vijf of zes keer in het hele jaar, zie ik wel eens een man, die voorgeeft een parkwach ter te zijn. Wat men nodig heeft is een flinke jonge man, het liefst met een goed afgerichte politiehond en die het recht heeft zonodig proces-verbaal op te maken. En dan het systeem toepassen, dat men in Amsterdam met zoveel succes volgt: de boosdoeners op hun vrije middagen op het politiebureau laten komen, waar hun op begrijpelijke wijze aan het verstand wordt gebracht, dat ze hun onmaatschappelijk gedrag dienen te wijzigen, waarna ze een opstel over het gehoorde moeten maken. Ook de ouderen! Het aantal recidivisten blijkt daarna merk waardig gering te zijn. Bedreiging met po litie (kinder)rechter en tuchtschool boeze men over het algemeen voldoende ontzag in. Tot zover dit schrijven. De directeur van de Hout en de Plantsoe nen deelde ons mede dat zoveel mogelijk wordt opgetreden tegen mensen die vuilnis in de Hout gooien. Het is evenwel zeer moeilijk de daders te betrappen. Ook in andere delen der gemeente doet dit euvel zich voor, o.a. in het Haarlemmerr houtpark. Daar bleek een tuinder, die geen eigen tuin had, de gewoonte te hebben het tuinvuil dat hij bij zijn klanten verzamelde, neer te gooien. Totdat hij op heterdaad be trapt is en genoodzaakt werd het vuil net jes op te ruimen. Sindsdien is de man het ongeoorloofd vuilstorten afgeleerd! ADVERTENTIE PRODUCT Brood of gebak Rechtzaak inmiddels verjaard In 1946 werd een Haarlemse broodfabriek door de Tuchtrechter voor de prijzen tot een boete van 2100,veroordeeld. De bakkerij had zogenaamde „gevulde vlaaien" verkocht voor de prijs van 20 cent. De Tuchtrechter stelde zich op het standpunt," dat dit baksel gevuld brood was en dat de prijs slechts 12i/2 cent mocht bedragen. De fabrikant noemde het echter gebak, waar voor een prijs van 20 y2 cent was toege staan. Na de veroordeling door de Tuchtrechter was de zaak in hoger beroep door de Recht bank in Haarlem behandeld, die hetzelfde vonnis wees. Daarna werd cassatie aange tekend. De Hoge Raad verwees in Januari 1947 de zaak naar het Hof te Amsterdam om uit te maken of hier sprake was van brood of gebak. Veertien dagen geleden las de president van het Amsterdams Gerechtshof bij de nieuwe behandeling een rapport voor van een deskundige, die verklaarde dat hier sprake was van „gebak". De procureur- generaal, mr. J. Zaayer, zei dat de zaak in middels was verjaard, zodat hij geen eis kon stellen. De verdediger hield evenmin een pleidooi. Woensdag heeft het Hof uit spraak gedaan en de procureur wegens ver jaring van de zaak niet ontvankelijk ver klaard. ADVERTENTIE werken teaen verstoop1 li Fietsendief gearresteerd Op 26 April werd van een der leerlingen van de U.L.O. aan de Jacobstraat een rij wiel ontvreemd. Toen de benadeelde hier van aangifte bij de politie deed, was juist tevoren telefonisch de mededeling ont vangen, dat door een inwoner van deze gemeente een rijwiel voor kennelijk te lage prijs te koop was aangeboden te Heiloo. Het in beide gevallen opgegeven signale ment kwam nauwkeurig overeen. De aan bieder is te Heiloo aangehouden en met het rijwiel overgebracht naar Haarlem. Het bleek, dat het inderdaad het gestolen rijwiel was, waarvan aangifte was gedaan. De verdachte is ingesloten. 25-JARIG AMBTSJUBILEUM 1 Mei hoopt de heer A. Haanschoten. hoofdopzichter der Nederlandse Heide maatschappij, de dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden bij de Nederlandse Heide- Mij. in dienst trad. Na werkzaam geweest te zijn in Limburg, Gelderland. Drente, Noord-Brabant. Wierin- germeerpolder, kreeg hij als ambtsgebied toegewezen de provincie Noordholland, met als standplaats Haarlem, waar hij thans 18 jaar de Ned. Heide Mij. vertegenwoordigt. Die dag tussen 2.30 en 5 uur bestaat de gelegenheid om de jubilaris te feliciteren in het café-restaurant „Bolwerk", Kennemer- plein. ADVERTENTIE SPORTRIJWIELEN GLAZEMAKER BARENDSESTRAAT hoek KAMPERSTRAAT TEL. 13797 Bloembollen-smokkelaars in hoger beroep Een vijftal Nederlanders, allen woon achtig in de kuststreek, werd begin 1948 wegens het smokkelen van bloembollen naar Engeland en de frauduleuze invoer van rijwielbanden en sigarettep in ons land, op grond van overtreding van het deviezenbesluit veroordeeld tot straffen, die varieerden tussen zes maanden voor waardelijk en drie maanderï onvoorwaar delijk met een geldboete van 3000, Vanmorgen is deze zaak in hoger beroep door het Amsterdams Gerechtshof behan deld. Ter terechtzitting merkte de president mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon tot één der verdachten op „U hebt zeker wel gezien hoe zwaar men voor dit soort over tredingen in Engeland wordt gestraft, want uw mede-verdachte, die daar berecht werd, is veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf met een boete van 2500 pond sterling". Van de vijf verdachten, die in Nederland terecht stonden, waren er vanmorgen twee niet verschenen. De drie aanwezigen waren de eigenaar van de trawler, waarmede tot driemaal toe van IJmuiden uit de bloembol len, verstopt in de olietanken, naar Enge land werden verscheept om in Lowestoft te worden gelost, de stuurman van dit boot je en een schilder, die zich als rechterhand van de auctor intellectualis van deze han del had ingelaten met de verkoop van de ingevoerde banden. De sigaretten konden niet verkocht worden, omdat ze door de olie bedorven waren. De procureur-generaal mr. J. Zaayer, eiste tegen de eigenaar van de trawler vier maanden gevangenisstraf, omdat deze had gezegd, dat hij geen inkomsten had. Tegen de stuurman eiste hij bevestiging van het vorige vonnis (twee maanden) en tegen de schilder negen maanden, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Mr. Zaayer vroeg voorts beves tiging van de vonnissen tegen de twee af wezige verdachten: drie maanden tegen de broer van de scheepseigenaar, die eveneens één of meer tochten naar Engeland had meegemaakt en één maand tegen de man, die voor de aankoop van de bloembollen had gezox-gd. Het Hof zal op 10 Mei uit spraak doen. Cor Ruys nu en straks Zaterdag en Zondag speelt „Het Vrije Toneel" onder leiding van Cor Ruys in de Haarlemse Schouwburg de comedie „Drie jongens.één meisje" door Roger Fer dinand, met medewerking van Kitty Klup- pell, Kitty Knappert, Eric van Ingen, Ton van Duinhoven en Ben Hulsman. Cor Ruys zal de rest van dit seizoen vullen met een serie reprises (te beginnen op 1 Mei in het Centraal Theater te Am sterdam) van het leuke blijspel „Johan" door Theo Lingen en koestert het voor nemen om het volgend seizoen ter gelegen heid van zijn nog steeds niet gevierde jubi leum te beginnen met opvoeringen van „Harvey" door Mary Chase, deg eschie- clenis van de man met het onzichtbare ko nijn, dat hier te lande reeds door Comedia is vei-toond. Opticiens in het stadhuis De Nederlandse opticiens, wier federa tie op het ogenblik in Haarlem congres- seert, zijn vanochtend om kwart over twaalf op het stadhuis ontvangen door het gemeentebestuur. Bij ontstentenis van de burgemeester droeg wethouder Angenent de ambtsketen en hij hield een begroe tingsrede, waarin hij de opticiens prees om hun voorbeeldige oi'ganisatie-zin en om het belangrijke werk dat zij voor de gezondheid van de volksgemeenschap ver richten. De voorzitter van de federatie, de heer G. A. A. Chapel, bedankte het ge meentebestuur voor de ontvangst en sprak het vertrouwen uit dat het congres dat in de stad waar de boekdrukkunst werd geboren wordt gehouden, er toe zal bijdragen dat er steeds betere brillen ge maakt zullen woi'den om de steeds kleiner wordende letters te kunnen lezen. ADVERTENTIE voor Jubileumportretten GROTE HOUTSTRAAT 169 - TEL. 13472 Emmabloemcollecte De gisteren in Haarlem cn omgeving ge houden collecte ten bate van de tbc-bestrij- ding heeft 8900,opgebracht. Daarbij zijn gerekend 820.van Aerdenhout, 618,van Bloemendaal, en 695,van Overveen. De Haarlemse brandweer kwam zoals steeds in actie en haalde een bedrag van 406,op. Herdenkingsdag te Haarlem Het volledige programma Thans is het volledige programma be kend van de Herdenkingsdag op 10 Mei te Haarlem. Dit is de 5de keer dat de ex-poli tieke gevangenen te Haarlem bijeenkomen om gezamenlijk naar de Erebegraafplaats te Bloemendaal te trekken om daar de ge vallen makkers uit de bezettingstijd te her denken. Wij deelden reeds mede dat mr. A. M. Joe- kes, minister van Sociale Zaken, de her denkingsrede zal houden. Op de Erebegraafplaats zal de muzikale omlijsting verzorgd worden door de Haar lemse Politie Kapel, dirigent de heer M. de Graaff. Voorts zal de Koninklijke Lieder tafel „Zang en Vriendschap", onder leiding van de directeur, de heer Jack P. Loory. enige liederen zingen. De plechtigheid op de Erebegraafplaats begint om 2.45 uur. Na de plechtigheid op de Erebegraaf plaats wordt voor allen, die uit het land naar Haarlem gekomen zijn, reünie gehou den in het gebouw van de HKB, Tempe liersstraat. 's Avonds komen alle deelnemers bij elkaar in „Dreefzicht", waar een gemeen schappelijk avondmaal gegeven wordt. Hierbij zal de oud-predikant van het Oran je Hotel, ds. Bosch, een kort woord spre ken en het Mannenkwartet „Inter Nos" medewerking verlenen. ADVERTENTIE uit dc film „ZIJ DIE TE VEEL ZIJN", die deze week in het Frans Hals Theater ver toond wordt Jubilea bij Enschedé Vanmorgen heeft bij de Grafische In richting Joh. Enschedé en Zonen N.V. de huldiging plaats gehad van de heer J. Dek ker momeixteel werkzaam op de binderij, die 50 jaar bij het bedrijf in dienst is ge weest. De heer Dekker werd toegesproken door deheer B. F. Enschedé, president- dii'ecteur, die hem prees voor zijn werklust en zijn trouw aan het bedrijf en hem mee deelde, dat hem de bronzen medaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau was verleend. Hij overhandigde hem na mens het bedrijf een geschenk en daarna werd de jubilaris op zijn afdeling nog toe gesproken door zijn collegas, die hem ook met enige fraaie cadeaux bedachten. Het was trouwens ook gisteren feest bij Enschedé, want toen werd de heer J. C. Antonisse gehuldigd, die veertig jaar bij het bedrijf in dienst is geweest. Deze jubi laris werd toegesproken door jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk en ook hij kreeg de bronzen medaille van de orde van Oranje- Nassau. Naderhand werd hij op de afde ling vex-ificatie door zijn collegas gehul digd. Jubilea bij Carels In Brinkmann werd gisteren een feest avond van de firma Carels gehouden ter ere van de jubilea van twee employés van de firma. Het waren de heren P. J. Geerligs en J. Warmerdam, die respectievelijk 50 en 25 jaar de firma hebben gediend. De jubilarissen werden toegesproken door burgemeester Cremers die memoreerde hoe de heer Geerligs als elfjarige jongen bij de firma was gekomen en het met gi'ote toe wijding en ijver had gebracht tot maga zijnmeester, een functie die hij nu al 25 jaar vervult. Hij verzocht daarna de echt genote van de heer Geex-ligs om de jubila ris de bronzen ei'e-medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau op de borst te spelden. Na de burgemeester voerde de heer C. J. Taaie, directeur van de firma het woord. Ook hij prees de werklust van de jubilarissen en overhandigde hun de medaille van de Nederlandse werkgevers vereniging in het Bakkersbedrijf. De be drijfsleider, de heer G. J. Wanders over handigde hun een enveloppe met ixxhoud en aan de heer Geerligs bovendien nog een vulpen. Ook namens de N.V. Hus, waar de firma Carels een dochtermaatschappij van is, kwamen enige sprekers op het po dium en van de directeur, de heer A. Bel terman, kx-eeg de gouden jubilaris een gou den armbandhorloge. De laatste spreker was de heer J. Geer- lings die namens het jubileumfonds van de firma geschenken uitreikte. Na deze huldiging werd de rest van de avond gewijd aan de vrolijkheid en de muziek-, toneel- en cabaret-groepen van de Haarlemsche Hawaiianmuziek Vereni ging zorgden ervoor dat die tot aan het eind van de avond gehandhaafd bleef. rss 7 Zelden zal de Haarlemse brandweer met matiger gang door de straten van de stad gereden hebben dan gistermiddag toen zij met groot materiaal, collecteerde voor de Emmabloem. Om de nieuwsgierigheid en daarmee ook de offervaardigheid te stimu leren, werd onderweg nog even uitgebreid „water gegeven", een blusdemonstratie die vooral door de jeugd ten zeerste gewaardeerd werd. ADVERTENTIE LVTOgya;/ GEN.CRONJESTRAAT 129 HAARLEM - TEL 11385 Van meineed verdachten vrijgesproken De Haarl. Rechtbank heeft vanochtend de 3 mensen, die in de affaire van de Beatrix- kliniek verdacht werden van meineed vrijgesproken. Het waren de Bloemendaalse leraar G. A. de B„ de Haarlemse bloemist J. G. K. en diens echtgenote, de verloskun dige T. G. K.-K. De officier van Justitie had tegen alle drie verdachten vijf maan den geëist. De rechtbank veroordeelde de IJmuiöe- naar H. C. M. wegens diefstal van een fiets in Haarlem tot één jaar met aftrek. De eis tegen hem luidde anderhalf jaar met aftrek. Onvoorzichtig overgestoken Gistermiddag om zes uur had een aan rijding plaats op de Amsterdamsevaart tussen een motorrijwiel en een rijwiel met hulpmotor. De aanrijding ontstond, dooi'- dat de bestuurder van het rijwiel met hulp motor bij het oversteken van de rijbaan niet voldoende lette op de uit de richting van Halfweg naderende motorrijdei-. De motorrijder trachtte door krachtig te rem men een aanrijding te voorkomen, doch kwam desondanks in aanraking met het rijwiel en daarna met een langs de weg staand betonnen paaltje. De motorrijder is per ziekenauto naar het Grote Gasthuis overgebracht. waar bleek, dat hij zijn i'echter knieschijf gebroken had. Lezing over kanker Gisteravond hield de arts H. v. d. Upwich uit Bussum een lezing over ontstaan, voor komen en genezingskansen van kanker voor de afd. Haarlem van de Vereniging voor Natuurgeneeswijze. Na een uitleg van wat onder kanker wordt verstaan, wei-den in het kort de thans bekende kankerverwekkende stoffen behandeld. Belangrijker echter blijken de stoffen die normaal in ons lichaam worden gevormd en die, wanneer de afbraakprocessen daar van niet normaal verlopen, tussenproduc- ten kunnen vormen die kankerverwek kende eigenschappen hebben. Deze stoffen zijn o.a. de geslachtshormonen en de gal- zuren, zo vei'klaarde de spreker. Verder is in het Kankerhospitaal in Glasgow de invloed onderzocht van sterke vei-hitting op het voedsel. Daax-bij zou het aannemelijk zijn geworden, dat bij bakken en braden boven 250 graden C., kanker verwekkende stoffen gevormd worden. Veel eten blijkt schadelijk. In de oorlog daalde voor mannen de kankersterfte van 140,6 in 1942 tot 122,6 in 1946; voor vrou wen van 150,1 tot 134,2. Onze cultuurhebbelijkheden, onnatuur lijke voeding en leefwijze, blijken belang rijke factoren in te houden voor de bevor dering van kanker, zeide spreker. BBBBBBBBanBBBHBBHItSaniM In dc B STATIONSPLEIN 6 - TEL. 21750 g drinkt U g MILK-SHAKES PROPAGANDA-AVOND ZANDVOORTSE LUCHTVAARTCLUB De Zandvoortse luchtvaariclub hield Woensdagavond een propaganda-filmavond in gebouw Zomerlust. De voorzitter de heer A. Karstens, heette burgemeester mr. H. M- van Fenema welkom. De heer Asselberg, secretaris van de Ko ninklijke Nederlandse vereniging voor lucht vaart hield een inleiding en wekte de jon geren op, om actief deel te nemen aan dit interessante en mooie werk. Spreker memo reerde nog, dat elk lid van de Zandvoortse luchtvaartclub automatisch wordt ingescha keld bij de Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor luchtvaart, hetgeen vele voordelen biedt. Een vijftal films werd daarna vertoond. Lisse D. O. K. Zaterdag 29 April wordt door de Gym nastiek Vereniging D.O.K. in de Hal van de H.B.G. een openbai'e uitvoering gege ven. Vogelenzang DE VIERING VAN KONINGINNEDAG. Dank zij de goede zorgen van het Oranje- Comité zal te Vogelenzang de verjaardag van de Koningin feestelijk worden gevierd. De dag begint met een kerkelijke herden king in de R.K. Kerk, waarna om negen uur het feest wordt geopend met het zin gen van het Wilhelmus door de schoolkin deren. De kleuters en de leei-lingen van de eerste klassen gaan daarna naar het R.K. Verenigingsgebouw voor het bijwonen van een poppenkastvoorstelling en de rest van de jeugd houdt zich met allerlei spelen bezig. Des middags is het voornaamste evene ment een roeiwedstrijd in de Leidsevaart voor heren van 18 jaar en ouder, waarna te half drie een loop wedstrijd wordt ge houden, die de ronde van Vogelenzang wordt genoemd en om drie uur beginnen de volksspelen. ADVERTENTIE j Ieder meubelstuk wordt door ons ver- H voerd, verpakt in dekens. En wij geven B U alleen vakkundig en betrouwbaar g 5 personeel. B Profiteerde U reeds van onze service? g B Besteldienst A.B.C., Barrevoctestraat 2 m B Haarlem. Tel. 18428, Na 6 u. 14810, 14155 Opheffing rantsoenering gas en electriciteit Komende winter blijven beperkingen noodzakelijk In aansluiting op vroegere mededelingen maakt de minister van Economische Zaken bekend, dat de rantsoenering var. gas en electriciteit met ingang van 1 Mei za! worden opgeheven. De aandacht wordt er evenwel opge- vestigd, dat bij de electriscbe centrales tijdens de uren van hoogste belasting no," geruime tijd een tekort aan productiever mogen zal blijven bestaan. Evenals in de- afgelopen winter het geval was zullen maatregelen tot beperking van he: electri- citeitsverbruik :n de spitsuren ook in de winter van 1950-1951 nog noodzakelijk zijn. SCHEEPVAART Aagtedijk. 25 in straat Florida. Aalsum. 25 v. Lc Havre n. Antwerpen. Abbcdijk. 25 dwars Recife. ALkaid. pass 25 St Vincent. Arendsdijk. 25 pass. Kp San Rogue. Arkeldljk. pass 25 St. Kitts Aardijk. 2-i te Mobile v. Galveston. Almkerk. 25 te Melbourne v. Sydney. Air.stelkerk, pass. 26 Las Palmas. Andyk, 26 v. Coatzacoalcos n. Tamplco. Akkrumdyk. 25 350 m. W. Landsend Almdijk. 25 330 m. ZW. Flores n. Vera Cruz. Arr.stetdijk. 25 500 m. N.NW. Fiores. ArmlHa 1126 te Saigon v Singapore Alclnous. pass. 26 Ischia eil. n Genua. Aldebaran. 26 v. R'dam n. Narvik. Alnali. 26 v. Baiua n. Las Palmas. Abbekerk. 26 te Karatsjl. Alamak. 26 v. Genua. Albireo. pass. 26 Madeira. Algorab, 26 te Rio de Janeiro. Alphard, pass 26 Kp. Frio. Alwaki. 26 v Norfolk verw. te Newport News. Appingedam. 25 v Valencia n. Burriana. Arendskerk. 27 te Melbourne. Axeldijk, 26 v. Baltimore n. Norfolk Alphacca. 26 te Buer.os Aires v. New York. Amstelveen. 28 v. A'dam n. Narvik. Bantam. 25 pass Kp. Guardafui. Bengkalis. 25 te R'dair. v. Bahrein. Bolssevain. 26 te Singapore v. Bangkok. Blommersaijk. 25 te New York v. Norfolk. Bali. 25 te Liverpool. Booskoop, 26 te Laguaira v. Curacao Breda. 26 te Guayaquil. Bennekom. 25 420 m. ZW. Fayal. Baud. 25 v. Semarang n. Djakarta. Beverwijk. 25 80 m. O.NO. Bona. 3!ack Falcon. 26 te R'dam v. Baltimore. Borneo. 26 v. Soerabaja n. Probolinggo. Bonaire, 26 v. Barbados n. Trinidad Bacchus. 23 v. Santaglo n. Laceiba. BUtar, 27 v. Djakarta n. R'dam. Cuanza, 25 te Soerabaia v. Probolinggo. Clavella (t). pass 25 Kp. Leeuwin. Cameronla (tr.), 25 v Aden n. Suez. Castor. 25 pass. Turks. eil. Cronenburgh. 25 70 m. ZO. Ouessant. Chama (ti. pass. 26 Ouessant. Coryda. (t). 26 te Abadan. Celebes, pass. 27 Gibraltar. Cistula (t), pass. 27 Kreta. Delfland, pass 25 Finisterre. Duivendrecht (tl. 26 verw. Delft. 26 te Antogagasta v. Valparaiso. Dalerdtjk. 25 te Los Angeles. Dundalk Bay (tr 26 270 m. O.ZO. Malta. Ena ft), pass. 25 Perlm. Eendracht, 26 verw. te Istanboel v. Izmir. Enggano, 25 nog te Basrah. Etrema ft), 25 v. Sambu n. Miri. Eemdljk. 26 dwars Ouessant. Esso Den Haag ft), 27 te Pernis v. Aruba. Esso Rotterdam t26 v. Amuay n. R'dam. Erinna (t), 26 v. Singapore n. Miri. Farmsum, 25 330 m ZO. Kp Race. Felipes (t). 26 v. Pladju n. Saigon. Friesland. 26 v. Soerabaja. Gaasterkerk. pass. 25 Equator. Gadlla ft). 26 te R'dam v. Liverpool. Grootekerk. 26 te Walvisbaai. General CC. Ballow (tr.), pass. 26 Gibraltar. General R. L. Howze, pass. 26 Kp. Tenez. Gordias. pass 26 Finisterre n. Algiers. Groote Beer (tg.), pass. 26 Guernsey. Ganymedes, 26 te Maracaibo v, Curacao. Garoet, verw. 1 Mei v. Djakarta n. Balikpapan. General S. D Sturgis (tv.). 1 Mei verw. te Dja karta. General W. M. Black (tr.), 25 v. Djakarta n. Suez. Haarlem, 26 tc Curacao v. Laguaira. Hecuba, 26 v. Ponta delu Gada n. Antwerpen. Hoogkerk. 26 v. Penang n Colombo, llersilia, 26 v. Pont dcl Gada li. Barbados. Ittersum. 25 120 m. O. IJsland. Indrapoera, 26 v. Lissabon n. Marseille. Ilos 26 tc Calamata v. Malta. Japara L, 25 v. Menado n. Panarukan. Jobshaven, 25 v. Hamburg n. R'dam. Jaarstroom. pass. 26 Finisterre. Johan v. Oldenbarnevelt (tr.) pass. 26 Minlcoy. Kota Agoeng. 25 te Djakarta v. R'dam. Kelbergen, pass. 26 Casquets. Kota Gcde. 27 te Novoredondo v. Loblto. Kcdoc, 26 verw. v. Akayab. Kota Inten. 28 verw. Djakarta v. R'dam. Leopoldskerk, 25 te Dubai. Loenerkcrk, 24 v. Suez. Loppersum. 26 pass. Gibraltar. Langleo Seott, 25 te R'dam v. Antwerpen. Lawak, 26 verw, te Calcutta v. ïjasrah. Leerdam, 400 m. ZW. Kp. Race. Lekkci-kcrk, 25 te Antw. v. Bremen. Lombok. 25 120 m. O.ZO. Kreta. Lucita (t), pass. 25 Landsend. Laurenskerk, 26 v. Chittagong n. R'dam. Leersum, 2* te Takoradi v. Port Gentil. Lemsterkei 26 liggen te Damman. Luna. 26 an Iter Tunis. Lisselcerk. 27 ie Muscat v. Lingah. Lutterkerk, pass. 26 Gibraltar. Maetsuycker, 23 tc Singapore v. Fremantle. Maaskerk, 27 te Takoradi v. Monrovia. Malvina (t). 26 pass. Oran. Merwede. 26 v. Freetown n. Le Havre. Modjokcrto. 26 te Singapore. Maasland, 26 v. Buenos Aires n. Necochea. Malaram. 24 te Sorong v. Tarakan. Melislcerk, pass. 25 Minicoy. Nederland ft), pass. 27 Gibraltar. Nieuw Amsterdam. 26 te New York v. R'dam. Odysseus. 26 v. Gibraltar n. Antwerpen. Oranje Fontein, pass. 27 Finisterre n. South ampton. Orestes, 23 te Buenos Aires v. Montevideo. Prins Willem III. 26 v. Nemours n. Faro. Polyphemus. 25 v Aden. Poseidon. 27 v. Curacao n. Maracaibo. Prins Fred. Hendrik, pass. 27 Kp. Rozieres. Prins Willem H. 26 v. New Orleans n. Puerto Padre. Prins Willem v. Oranje, 21 te Montreal naar Grootcmeren. Pygmalion, 23 te New Orleans v. Houston. Polyciorus, 25 v. Gibraltar n. Alexsndrië. Parkhaven, 26 v. St. Vincent Prins Willem IV. 25 v. Teneriffe n. Bordeaux. Paula 25 v. Telokansan Singapore. Papendrceli. (t)t 26 v. Abadan n. Engeland. Rempang, 26 v. Cheribon n, Semarang. Rondo. 26 te Boston v. Halifax. Roepat, 25 v. Port Said n. Marseille. Rufina (t) 25 v. Curacao n. Haiti. Radja. 25 v. Los Angeles n. Balboa. Rossum. 26 v. Lissabon n. SetubaL Rijnland, 24 te Rio de Janeiro. Salawatl. pass. 27 Key West n. New York. Schie pass. 26 Azoren. Skaugum (tr.). 26 in Suezkanaal n. Port Said. Slamat, 26 v. Bandarshapoer n. Ksratsji. Stad Dordrecht. 27 te R'dam v. Geile Sunettc 26 te Stanlow n. Menalahmadl. Stad Arnhem, pass. 27 Kp. de Gata Stad Breda. 26 te Marseille. Salland. 27 te Bnh-.a.. Saparoea. pass. 26 Gibraltar. Sotótdijk. 26 te Paulsboro v. Baltimore. fH; ^stricht- 27 v- VJaardingen n. Savona. Sibalak. 25 v. Suez n. Aden. Streefkerk, pass 25 Kp Palos n Marseille. Sloterdijk. 25 te Djakarta v. New York. Sommelsdljk. 25 v New Orleans n. Galveston. Straat Malaklca. 22 v. Yokohama n. Manilla. Salatiga. 26 v. Tarakan n. Soerabaja Stad Dordrecht. 26 22.30 u. verw, H. v Holland. Stuyvcsant. 28 te A'dam v. Curacao Sarangan. 25 v. Balikpapan n. Banjuwangi. Samarinda, 27 verw. Temanilla. Titus. 26 bij Lissabon. Tjisadane. 26 v. Hongkong n. Singapore. Tabinta (tr.l, pass. 26 Minlcoy. Tawali. 25 te San Francisco. Tiba. 26 pass Kp. Frio. Tjikampek, 25 te San Francisco do Sul van Paranagua. Trajanus. 22 te New York v. Kd Hattien. Tankbavcn II (i). 25 in Str. Rio'uw n Singapore Tiitjalengka, 26 verw. Djakarta v. Soerabaja Oibodas, 24 tc Penang v. Port Vulcanus. 26 te San Fellu v. G-rm Van Ostade. 28 verw te Le I».- v --^r, Van 't Hoff. 25 410 m W t 7 Veendam, 25 >60 m. ZO Volendam. 25 350 m W O-ies-ant Vulcanus. 25 pass. Kp. Ferrat Van Heutsz. 23 v. Ponang n. Belawan. Willem Ruys. 25 te R'dam v Djakarta Willemstad, 25 270 m O Made-ra r., Laguaira. Wostland. pass 26 St Paulsrocks. Winterswijk. 26 v. Duinkerken n. Bordeaux. Waterman. 26 100 m. Z O. Socotra. IJsel. 26 v, Willemstad n. Haiti. Zeeland ssm.. 26 v. R'dam n. Kopenhagen. Zonnewijk. 26 v. Aden. Zuiderkruis, pass. 26 Kp. GuardafuL Zeeman, pass. 25 Westpunt Kreta.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7